connections master - en to bg translation catalogue (88 entries)

en: Connections
bg: Свързване

en: View and use other desktops
bg: Достъп и ползване на отдалечени работни среди

en: Connections allows you to connect to and use other desktops. This can be a great way to access content or software on a different desktop operating system. It can also be used as a way to provide support to users who might need help.
bg: Чрез „Свързване“ може да установявате връзки към графични среди. Това е чудесен начин да ползвате различни операционни системи или да помагате на други потребители.

en: A range of different operating systems can be connected to, including Linux and Windows desktops. You can also connect to virtual machines.
bg: Може да се свързвате към много видове операционни системи, включително графичните среди на Linux и Windows. Може да се свързвате и към виртуални машини.

en: Connections uses the widely supported VNC and RDP protocols, and one of these must be enabled on the desktop that you want to connect to.
bg: Програмата ползва широко разпространените протоколи VNC и RDP за свързване. Поне един от тях трябва да е наличен на отдалечената машина.

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
bg: Проектът GNOME

en: vnc;rdp;remote;desktop;windows;support;access;view
bg: vnc;rdp;remote;desktop;windows;support;access;view;отдалечена;графична;среда;достъп;връзка;свързване;

en: Remote Desktop (VNC) file
bg: Файл за връзка към графична среда (VNC)

en: Delete
bg: Изтриване

en: Properties
bg: Настройки

en: A remote desktop client for the GNOME desktop environment
bg: Клиентска програма за GNOME за свързване с отдалечени графични среди

en: Couldn’t open file of unknown mime type %s
bg: Файлът с непознат вид MIME не може да бъде отворен: %s

en: Connection to “%s” has been deleted
bg: Връзката към „%s“ е изтрита

en: Undo
bg: Отмяна

en: URL to connect
bg: Адрес за свързване

en: Open .vnc or .rdp file at the given PATH
bg: Отваряне на файл с разширение „.vnc“ или „.rdp“ от дадения ПЪТ

en: PATH
bg: ПЪТ

en: Open in full screen
bg: На цял екран

en: Too many command-line arguments specified.
bg: Твърде много аргументи на командния ред.

note: Translators: %s => the timestamp of when the screenshot was taken.
en: Screenshot from %s
bg: Снимка на екрана на %s

en: Screenshot taken
bg: Направена снимка на екрана

note: Translators: Open is a verb
en: Open
bg: Отваряне

en: Authentication failed: %s
bg: Неуспешна идентификация: %s

en: Connecting to “%s” for the first time. To be sure you're connecting to the machine it claims to be, please verify the fingerprints match. This process is only done once.
bg: Свързване към „%s“ за първи път. За да сте сигурни, че се свързвате с правилната машина, проверете дали отпечатъците съвпадат. Този процес се извършва само веднъж.

en: The remote server “%s” certificate doesn't match local copy. It may be someone's pretending to be the server.
bg: Сертификатът на отдалечения сървър „%s“ не съвпада с локалното копие. Възможно е някой да се представя за сървъра.

en: The remote server “%s” requires a username and password to continue to connect.
bg: Отдалеченият сървър „%s“ изисква потребителско име и парола, за да продължи свързването.

en: _No Thanks
bg: _Не, благодаря

en: _Close
bg: _Затваряне

note: Translators: Combo item for resizing remote desktop to window's size
en: Resize desktop
bg: Преоразмеряване на работния плот

en: Take Screenshot
bg: Снимка на екрана

en: Fullscreen
bg: Цял екран

en: Enter the network identifier of the remote desktop to connect to:
bg: Въведете адреса/името на компютъра, към който ще се свържете:

en: Connection Type
bg: Вид връзка

en: RDP (standard for connecting to Windows)
bg: RDP (стандартно при свързване към Windows)

en: VNC (standard for connecting to Linux)
bg: VNC (стандартно при свързване към Linux)

en: Help
bg: Помощ

en: Connect
bg: Свързване

en: _Username
bg: _Име на потребител

en: _Password
bg: _Парола

en: Sign In
bg: Вписване

note: Translators: The dialog with this title is shown to the user before opening the connection if needed (e.g. certificate confirmation).
en: Open Connection
bg: Отваряне на връзка

en: Verify
bg: Потвърждаване

en: Cancel
bg: Отказване

en: Verify Fingerprint
bg: Потвърждаване на отпечатъците

en: On Windows run certlm.msc or certmgr.msc
    and copy the certificate from
    <b>Remote Desktop>Certificates</b> to a file.
    Then obtain its fingerprint via
    "certutil.exe -hashfile file SHA256".
    
    If GNOME is used on the connected endpoint,
    the fingerprint can be verified in the <b>Settings>Sharing</b>
    panel or <b>Settings>System</b> panel under
    <b>Remote Desktop>Verify Encryption</b>.
bg: В Windows стартирайте „certlm.msc“ или „certmgr.msc“
    и копирайте сертификата от
    <b>Remote Desktop→Certificates</b> във файл.
    След това получете неговия отпечатък чрез
    
        certutil.exe -hashfile ФАЙЛ SHA256
    
    Ако на свързаната крайна точка се използва GNOME,
    отпечатъкът може да бъде потвърден в:
    панела <b>Настройки → Споделяне</b> или панела <b>Настройки → Системни</b> в
    <b>Отдалечено работно място → Проверка на шифрирането</b>.

en: Unexpected Certificate
bg: Неочакван сертификат

en: Delete Local Certificate
bg: Изтриване на локален сертификат

en: Authentication Required
bg: Изисква се идентификация

en: Username…
bg: Име на потребител…

en: Password…
bg: Парола…

en: Domain…
bg: Домейн…“

en: Domain field is commonly optional and can be
    left empty.
bg: Полето за домейн обикновено е по избор и може да
    остане празно.

en: Authenticate
bg: Удостоверяване

en: Welcome to Connections
bg: Добре дошли в „Свързване“

en: Click next to learn about remote desktop.
bg: натиснете върху следващия бутон, за да научите за отдалечена работна среда.

en: Access other desktops
bg: Достъп до отдалечени работни среди

en: Connections allows viewing the screens of other desktops. They can also be controlled using the pointer and keyboard.
bg: „Свързване“ ви позволява да виждате екраните на отдалечени работни среди и да ги управлявате с мишка и клавиатура.

en: Connect to different operating systems
bg: Свързване към различни операционни системи

en: You can access Linux, Mac, and Windows desktops.
bg: Може да получите достъп до работни среди под Linux, Mac и Windows.

en: Setup is required
bg: Необходимо е настройване

en: Remote desktop typically needs to be enabled on the computer you want to connect to.
bg: Функцията за отдалечена работна среда обикновено трябва да бъде включена на компютъра, към който искате да се свържете.

en: Start by creating your first connection
bg: Започнете като създадете първата си връзка

en: To begin, you will need the address of the computer you want to connect to.
bg: За да започнете, ще ви е необходим адресът на компютъра, към който искате да се свържете.

en: Connection preferences
bg: Настройки на връзката

en: Address
bg: Адрес

en: Name
bg: Име

en: Fit window
bg: Напасване на прозореца

en: Original size
bg: Първоначален размер

en: New
bg: Нова

en: Application Menu
bg: Меню на приложението

en: Search
bg: Търсене

en: Go Back
bg: Назад

en: Display Menu
bg: Меню за екрана

en: Disconnect
bg: Прекъсване

en: Keyboard shortcuts
bg: Клавишни комбинации

en: Keyboard Shortcuts
bg: Клавишни комбинации

en: About Connections
bg: Относно „Свързване“

en: Display
bg: Екран

en: View only
bg: Само разглеждане

en: Show local pointer
bg: Локален показалец

en: Enable audio
bg: Включване на аудио

en: Bandwidth
bg: Широчина на канала

en: High quality
bg: Високо качество

en: Fast refresh
bg: Бързо опресняване

en: Scale mode
bg: Режим на мащабиране

en: Click the add button to create your first connection
bg: Натиснете бутона за добавяне, за да настроите първата връзка.

en: Couldn’t parse the file
bg: Файлът не може да се анализира

note: Translators: %s is a VNC file key
en: VNC File is missing key “%s”
bg: Ключът „%s“ липсва във файла за VNC
