gnome-connections master - en to be translation catalogue (87 entries)

en: View and use other desktops
be: Прагляд і выкарыстанне іншых працоўных сталоў

en: Connections allows you to connect to and use other desktops. This can be a great way to access content or software on a different desktop operating system. It can also be used as a way to provide support to users who might need help.
be: Connections дазваляе падлучацца да іншых працоўных сталоў і выкарыстоўваць іх. Гэта можа быць выдатным спосабам доступу да змесціва або праграмнага забеспячэння на камп'ютары з іншай аперацыйнай сістэмай. Таксама можна выкарыстоўваць для забеспячэння падтрымкі тых карыстальнікаў, якім можа спатрэбіцца дапамога.

en: A range of different operating systems can be connected to, including Linux and Windows desktops. You can also connect to virtual machines.
be: Шэраг аперацыйных сістэм да якіх магчыма падлучыцца, у іх ліку Linux і Windows. А таксама можна падлучацца да віртуальных машын.

en: Connections uses the widely supported VNC and RDP protocols, and one of these must be enabled on the desktop that you want to connect to.
be: Connections выкарыстоўвае шырока распаўсюджаныя пратаколы VNC і RDP, адзін з іх павінен быць уключаны на камп'ютары, да якога вы збіраецеся далучыцца.

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
be: Праект GNOME

en: vnc;rdp;remote;desktop;windows;support;access;view
be: vnc;rdp;аддалены;працоўны;стол;windows;падтрымка;доступ;прагляд

en: Remote Desktop (VNC) file
be: Файл (VNC) аддаленага працоўнага стала

en: Delete
be: Выдаліць

en: Properties
be: Уласцівасці

en: A remote desktop client for the GNOME desktop environment
be: Кліент аддаленага працоўнага стала для асяроддзя GNOME

en: Couldn’t open file of unknown mime type %s
be: Не ўдалося адкрыць файл або невядомы MIME-тып %s

en: Connection to “%s” has been deleted
be: Падлучэнне да «%s» выдалена

en: Undo
be: Адрабіць

en: URL to connect
be: URL-адрас падлучэння

en: Open .vnc or .rdp file at the given PATH
be: Адкрыць файл .vnc або .rdp з указанага шляху

en: PATH
be: ШЛЯХ

en: Open in full screen
be: Перайсці ў поўнаэкранны рэжым

en: Too many command-line arguments specified.
be: Указана занадта шмат аргументаў загаднага радка.

note: Translators: %s => the timestamp of when the screenshot was taken.
en: Screenshot from %s
be: Здымак экрана ад %s

en: Screenshot taken
be: Здымак экрана атрыманы

note: Translators: Open is a verb
en: Open
be: Адкрыць

en: Authentication failed: %s
be: Сапраўднасць не пацверджана: %s

en: Connecting to “%s” for the first time. To be sure you're connecting to the machine it claims to be, please verify the fingerprints match. This process is only done once.
be: Падключэнне да «%s» у першы раз. Каб пераканацца, што вы падключаецеся менавіта да той машыны, да якой хацелі, праверце супадзенне лічбавых адбіткаў. Гэта дзеянне выконваецца толькі адзін раз.

en: The remote server “%s” certificate doesn't match local copy. It may be someone's pretending to be the server.
be: Сертыфікат аддаленага сервера «%s» не супадае з лакальнай копіяй. Гэта можа азначаць, што нехта іншы выдае сябе за сервер.

en: The remote server “%s” requires a username and password to continue to connect.
be: Аддалены сервер «%s» патрабуе імя карыстальніка і пароль, каб працягваць злучэнне.

en: _No Thanks
be: Дзякуй, _не трэба

en: _Close
be: _Закрыць

note: Translators: Combo item for resizing remote desktop to window's size
en: Resize desktop
be: Змяніць памер працоўнага стала

en: Take Screenshot
be: Зрабіць здымак экрана

en: Fullscreen
be: На ўвесь экран

en: Enter the network identifier of the remote desktop to connect to:
be: Увядзіце сеткавы ідэнтыфікатар аддаленага працоўнага стала, каб падлучыцца:

en: Connection Type
be: Тып падлучэння

en: RDP (standard for connecting to Windows)
be: RDP (стандартнае падлучэнне для Windows)

en: VNC (standard for connecting to Linux)
be: VNC (стандартнае падлучэнне для Linux)

en: Help
be: Даведка

en: Connect
be: Падлучыцца

en: _Username
be: І_мя карыстальніка

en: _Password
be: _Пароль

en: Sign In
be: Увайсці

note: Translators: The dialog with this title is shown to the user before opening the connection if needed (e.g. certificate confirmation).
en: Open Connection
be: Адкрыць злучэнне

en: Verify
be: Праверыць

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Verify Fingerprint
be: Праверыць лічбавы адбітак

en: On Windows run certlm.msc or certmgr.msc
    and copy the certificate from
    <b>Remote Desktop>Certificates</b> to a file.
    Then obtain its fingerprint via
    "certutil.exe -hashfile file SHA256".
    
    If GNOME is used on the connected endpoint,
    the fingerprint can be verified in the <b>Settings>Sharing</b>
    panel or <b>Settings>System</b> panel under
    <b>Remote Desktop>Verify Encryption</b>.
be: On Windows run certlm.msc or certmgr.msc
    У Windows выканайце certlm.msc або certmgr.msc
    і скапіюйце сертыфікат у файл з
    <b>Аддалены працоўны стол>Сертыфікаты</b>.
    Затым атрымайце лічбавыя адбіткі праз каманду
    "certutil.exe -hashfile шлях_да_файла SHA256".
    
    Калі на мэтавай прыладзе выкарыстоўваецца GNOME,
    лічбавы адбітак можна праверыць праз панэль,
    <b>Налады>Супольны доступ></b> або панэль
    <b>Налады>Сістэма</b>, падраздзел
    <b>Аддалены працоўны стол>Праверыць шыфраванне</b>.

en: Unexpected Certificate
be: Нечаканы сертыфікат

en: Delete Local Certificate
be: Выдаліць лакальны сертыфікат

en: Authentication Required
be: Патрабуецца праверка сапраўднасці

en: Username…
be: Імя карыстальніка…

en: Password…
be: Пароль…

en: Domain…
be: Дамен…

en: Domain field is commonly optional and can be
    left empty.
be: Поле дамена звычайна неабавязковае і можа
    быць пакінута пустым.

en: Authenticate
be: Пацвердзіць

en: Welcome to Connections
be: Вітаем у Connections

en: Click next to learn about remote desktop.
be: Націсніце далей, каб даведацца больш пра аддалены працоўны стол.

en: Access other desktops
be: Доступ да іншых працоўных сталоў

en: Connections allows viewing the screens of other desktops. They can also be controlled using the pointer and keyboard.
be: Connections дазваляе бачыць экран іншага камп'ютара. А таксама можа кіраваць ім з дапамогай мышы і клавіятуры.

en: Connect to different operating systems
be: Падлучайцеся да розных аперацыйных сістэм

en: You can access Linux, Mac, and Windows desktops.
be: Доступ да камп'ютараў з Linux, Mac і Windows.

en: Setup is required
be: Патрабуецца наладка

en: Remote desktop typically needs to be enabled on the computer you want to connect to.
be: Звычайна патрабуецца ўключыць аддалены працоўны стол на камп'ютары, да якога вам хочацца падлучыцца.

en: Start by creating your first connection
be: Пачніце са стварэння першага злучэння

en: To begin, you will need the address of the computer you want to connect to.
be: Каб пачаць, вам патрабуецца адрас камп'ютара, да якога вам хочацца падлучыцца.

en: Connection preferences
be: Параметры падлучэння

en: Address
be: Адрас

en: Name
be: Назва

en: Fit window
be: Умясціць у акно

en: Original size
be: Зыходны памер

en: New
be: Новы

en: Application Menu
be: Меню праграмы

en: Search
be: Пошук

en: Go Back
be: Вярнуцца

en: Display Menu
be: Меню дысплэя

en: Disconnect
be: Адлучыцца

en: Keyboard shortcuts
be: Спалучэнні клавіш

en: Keyboard Shortcuts
be: Спалучэнні клавіш

en: About Connections
be: Пра Connections

en: Display
be: Дысплэй

en: View only
be: Толькі прагляд

en: Show local pointer
be: Паказваць лакальны ўказальнік

en: Enable audio
be: Уключыць гук

en: Bandwidth
be: Паласа прапускання

en: High quality
be: Высокая якасць

en: Fast refresh
be: Хуткае абнаўленне

en: Scale mode
be: Маштабаванне

en: Click the add button to create your first connection
be: Націсніце на кнопку «Дадаць», каб стварыць першае падлучэнне

en: Couldn’t parse the file
be: Не ўдалося разабраць файл

note: Translators: %s is a VNC file key
en: VNC File is missing key “%s”
be: У файле VNC адсутнічае ключ «%s»
