gnome-connections gnome-3-38 - en to eu translation catalogue (90 entries)

en: Connections
eu: Konexioak

en: View and use other desktops
eu: Ikusi eta erabili beste mahaigain batzuk

en: Connections allows you to connect to and use other desktops. This can be a great way to access content or software on a different desktop operating system. It can also be used as a way to provide support to users who might need help.
eu: Konexioak aplikazioari esker, beste mahaigain batzuekin konektatu eta haiek erabili ahal izango dituzu. Beste sistema eragile bateko edukia edo softwarea atzitzeko modu bikaina da. Laguntza behar duten beste erabiltzaile batzuei euskarria eskaintzeko modua ere izan daiteke.

en: A range of different operating systems can be connected to, including Linux and Windows desktops. You can also connect to virtual machines.
eu: Mota askotako sistema eragileak konektatu daitezke, Linux eta Windows mahaigainak barne. Makina birtualekin ere konektatu zaitezke.

en: Connections uses the widely supported VNC and RDP protocols, and one of these must be enabled on the desktop that you want to connect to.
eu: Konexioak aplikazioak euskarri zabala duten VNC eta RDP protokoloak erabiltzen ditu. Horietako batek gaituta egon behar du konektatuko den mahaigainean.

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
eu: GNOME proiektua

en: vnc;rdp;remote;desktop;windows;support;access;view
eu: vnc;rdp;urrenekoa;mahaigaina;windows;euskarria;atzitu;ikusi

en: Remote Desktop (VNC) file
eu: Urruneko mahaigainaren (VNC) fitxategia

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Properties
eu: Propietateak

en: A remote desktop client for the GNOME desktop environment
eu: Urruneko mahaigainen bezero bat GNOME mahaigain-ingurunerako

en: Couldn’t open file of unknown mime type %s
eu: Ezin da ireki %s mime mota ezezaguna duen fitxategia

en: Connection to “%s” has been deleted
eu: “%s” konexioa ezabatu da

en: Undo
eu: Desegin

en: URL to connect
eu: Konexiorako URLa

en: Open .vnc or .rdp file at the given PATH
eu: Ireki .vnc edo .rdp fitxategia emandako PATH bidean

en: PATH
eu: BIDE-IZENA

en: Open in full screen
eu: Ireki pantaila osoan

en: Too many command-line arguments specified.
eu: Komando-lerroko argumentu gehiegi zehaztu dira.

note: Translators: %s => the timestamp of when the screenshot was taken.
en: Screenshot from %s
eu: Pantaila-argazkia %s

en: Screenshot taken
eu: Pantaila-argazkia hartu da

note: Translators: Open is a verb
en: Open
eu: Ireki

en: Authentication failed: %s
eu: Autentifikazioak huts egin du: %s

en: Connecting to “%s” for the first time. To be sure you're connecting to the machine it claims to be, please verify the fingerprints match. This process is only done once.
eu: Lehen aldiz “%s” makinarekin konektatzen. Benetan uste duzun makinarekin konektatzen ari zarela ziurtatzeko, egiaztatu hatz-markak bat datozela. Prozesu hori behin bakarrik egingo da.

en: The remote server “%s” certificate doesn't match local copy. It may be someone's pretending to be the server.
eu: Urruneko “%s” zerbitzariaren ziurtagiria ez dator bat kopia lokalarekin. Zerbitzaria dela dioen beste norbait izan daiteke.

en: The remote server “%s” requires a username and password to continue to connect.
eu: Urruneko “%s” zerbitzariak erabiltzaile-izena eta pasahitza behar ditu konexioarekin jarraitzeko.

en: _No Thanks
eu: _Ez

en: _Close
eu: It_xi

note: Translators: Combo item for resizing remote desktop to window's size
en: Resize desktop
eu: Aldatu mahaiganaren tamaina

en: Take Screenshot
eu: Atera pantaila-argazkia

en: Fullscreen
eu: Pantaila osoa

en: Enter the network identifier of the remote desktop to connect to:
eu: Sartu konektatu nahi den urruneko mahaigainaren sareko identifikatzailea:

en: Connection Type
eu: Konexio mota

en: RDP (standard for connecting to Windows)
eu: RDP (estandarra Windowsekin konektatzeko)

en: VNC (standard for connecting to Linux)
eu: VNC (estandarra Linuxekin konektatzeko)

en: Help
eu: Laguntza

en: Connect
eu: Konektatu

en: _Username
eu: _Erabiltzaile-izena:

en: _Password
eu: _Pasahitza

en: Sign In
eu: Hasi saioa

note: Translators: The dialog with this title is shown to the user before opening the connection if needed (e.g. certificate confirmation).
en: Open Connection
eu: Ireki konexioa

en: Verify
eu: Egiaztatu

en: Cancel
eu: Utzi

en: Verify Fingerprint
eu: Egiaztatu hatz-marka

en: On Windows run certlm.msc or certmgr.msc
    and copy the certificate from
    <b>Remote Desktop>Certificates</b> to a file.
    Then obtain its fingerprint via
    "certutil.exe -hashfile file SHA256".
    
    If GNOME is used on the connected endpoint,
    the fingerprint can be verified in the <b>Settings>Sharing</b>
    panel or <b>Settings>System</b> panel under
    <b>Remote Desktop>Verify Encryption</b>.
eu: Windows sisteman, exekutatu certlm.msc edo certmgr.msc
    eta kopiatu <b>Urruneko mahaigaina>Ziurtagiriak</b>
    ataleko ziurtagiria fitxategi batean.
    Ondoren, eskuratu bere hatz-marka
    "certutil.exe -hashfile fitxategia SHA256" erabiliz.
    
    Konektatutako amaiera-puntuan GNOME erabiltzen bada,
    hatz-marka egiaztatzeko erabili <b>Urruneko mahaigaina>Egiaztatu zifratzea</b>
    ataleko <b>Ezarpenak>Partekatzea</b>
    panela edo <b>Ezarpenak>Sistema</b> panela.

en: Unexpected Certificate
eu: Espero ez zen ziurtagiria

en: Delete Local Certificate
eu: Ezabatu ziurtagiri lokala

en: Authentication Required
eu: Autentifikazioa behar da

en: Username…
eu: Erabiltzaile-izena…

en: Password…
eu: Pasahitza…

en: Domain…
eu: Domeinua…

en: Domain field is commonly optional and can be
    left empty.
eu: Domeinu-eremua normalean aukerakoa da eta
    hutsik utzi daiteke.

en: Authenticate
eu: Autentifikatu

en: Welcome to Connections
eu: Ongi etorri Konexioak aplikaziora

en: Click next to learn about remote desktop.
eu: Egin klik hurrengoan urruneko mahaigainei buruz ikasteko.

en: Access other desktops
eu: Sartu beste mahaigain batzuetara

en: Connections allows viewing the screens of other desktops. They can also be controlled using the pointer and keyboard.
eu: Konexioak aplikazioaren bidez, beste mahaigain batzuen pantailak ikusi daitezke. Erakuslea eta teklatua erabiliz kontrolatu daitezke ere.

en: Connect to different operating systems
eu: Konektatu beste sistema eragile batzuekin

en: You can access Linux, Mac, and Windows desktops.
eu: Linux, Mac zein Windows mahaigainetara sartu zaitezke.

en: Setup is required
eu: Konfiguratu behar da

en: Remote desktop typically needs to be enabled on the computer you want to connect to.
eu: Urruneko mahaigaina normalean urruneko ordenagailuan gaitu behar da.

en: Start by creating your first connection
eu: Hasi zure lehen konexioa sortzen

en: To begin, you will need the address of the computer you want to connect to.
eu: Hasteko, zure ordenagailuarekin konektatu nahi duzun urruneko ordenagailuaren helbidea behar duzu.

en: Connection preferences
eu: Konexio-hobespenak

en: Address
eu: Helbidea

en: Name
eu: Izena

en: Fit window
eu: Doitu leihoa

en: Original size
eu: Jatorrizko tamaina

en: New
eu: Berria

en: Application Menu
eu: Aplikazioaren menua

en: Search
eu: Bilatu

en: Go Back
eu: Joan atzera

en: Display Menu
eu: Bistaratu menua

en: Disconnect
eu: Deskonektatu

en: Keyboard shortcuts
eu: Laster-teklak

en: Keyboard Shortcuts
eu: Laster-teklak

en: About Connections
eu: Konexioak aplikazioari buruz

en: Ctrl + Alt + Backspace
eu: Ctrl + Alt + Atzerako tekla

en: Ctrl + Alt + Del
eu: Ctrl + Alt + Ezabatu tekla

en: Display
eu: Bistaratzea

en: View only
eu: Ikusi soilik

en: Show local pointer
eu: Erakutsi erakusle lokala

en: Enable audio
eu: Gaitu audioa

en: Bandwidth
eu: Banda-zabalera

en: High quality
eu: Kalitate altua

en: Fast refresh
eu: Freskatze azkarra

en: Scale mode
eu: Eskalatze-modua

en: Click the add button to create your first connection
eu: Egin klik gehitzeko botoian zure lehen konexioa sortzeko

en: Couldn’t parse the file
eu: Ezin izan da fitxategia analizatu

note: Translators: %s is a VNC file key
en: VNC File is missing key “%s”
eu: VNC fitxategiak “%s” gakoa falta du
