gnome-connections gnome-3-38 - en to sr translation catalogue (88 entries)

en: Connections
sr: Veze

en: View and use other desktops
sr: Gledajte i koristite druge radne površine

en: Connections allows you to connect to and use other desktops. This can be a great way to access content or software on a different desktop operating system. It can also be used as a way to provide support to users who might need help.
sr: Veze vam omogućavaju da se povežete na i koristite druge radne površine. Ovo može biti odličan način za pristup sadržaju i programima na drugim operativnim sistemima. Takođe se može koristiti za pružanje podrške korisnicima kojima treba pomoć.

en: A range of different operating systems can be connected to, including Linux and Windows desktops. You can also connect to virtual machines.
sr: Možete se povezati na širok opseg operativnih sistema, uključujući Linuks i Vindous. Takođe se možete povezati na virtuelne mašine.

en: Connections uses the widely supported VNC and RDP protocols, and one of these must be enabled on the desktop that you want to connect to.
sr: Veze koriste opšte podržane VNC i RDP protokole i jedan od njih mora biti omogućen na mašini na koju se povezujete.

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
sr: Gnom projekat

en: vnc;rdp;remote;desktop;windows;support;access;view
sr: vnc;rdp;remote;desktop;windows;support;access;view;vnc;rdp;udaljeno;desktop;radna površ;vindous;podrška;pristup;pogledaj;vindous;podrska

en: Remote Desktop (VNC) file
sr: Datoteka udaljene površine (VNC)

en: Delete
sr: Obriši

en: Properties
sr: Svojstva

en: A remote desktop client for the GNOME desktop environment
sr: Gnomov klijent za udaljenu radnu površinu

en: Couldn’t open file of unknown mime type %s
sr: Ne mogu otvoriti datoteku sa nepoznatom mime vrstom %s

en: Connection to “%s” has been deleted
sr: Veza ka „%s“ je obrisana

en: Undo
sr: Opozovi

en: URL to connect
sr: URL veze

en: Open .vnc or .rdp file at the given PATH
sr: Otvori .vnc ili .rdp datoteku u datoj PUTANJI

en: PATH
sr: PUTANJA

en: Open in full screen
sr: Otvori preko celog ekrana

en: Too many command-line arguments specified.
sr: Suviše argumenata naredbene linije navedeno.

note: Translators: %s => the timestamp of when the screenshot was taken.
en: Screenshot from %s
sr: Snimak od %s

en: Screenshot taken
sr: Snimak ekrana napravljen

note: Translators: Open is a verb
en: Open
sr: Otvori

en: Authentication failed: %s
sr: Identifikacija nije uspela: %s

en: Connecting to “%s” for the first time. To be sure you're connecting to the machine it claims to be, please verify the fingerprints match. This process is only done once.
sr: Povezujete se na „%s“ po prvi put. Da proverite da li se povezujete na računar koji želite proverite njegove digitalne otiske prsta. Ova procedura je potrebna samo jednom.

en: The remote server “%s” certificate doesn't match local copy. It may be someone's pretending to be the server.
sr: Sertifikat udaljenog servera „%s“ se ne poklapa sa lokalnom kopijom. Možda neko pokušava da se predstavi kao ovaj server.

en: The remote server “%s” requires a username and password to continue to connect.
sr: Udaljeni server „%s“ zahteva korisničko ime i lozinku da bi nastavio sa povezivanjem.

en: _No Thanks
sr: _Ne, hvala

en: _Close
sr: _Zatvori

note: Translators: Combo item for resizing remote desktop to window's size
en: Resize desktop
sr: Promeni veličinu ekrana

en: Take Screenshot
sr: Napravi snimak ekrana

en: Fullscreen
sr: Preko celog ekrana

en: Enter the network identifier of the remote desktop to connect to:
sr: Unesite mrežno ime udaljene radne površine na koju se povezujete:

en: Connection Type
sr: Vrsta veze

en: RDP (standard for connecting to Windows)
sr: RDP (opšte za povezivanje na Vindous)

en: VNC (standard for connecting to Linux)
sr: VNC (opšte za povezivanje na Linuks)

en: Help
sr: Pomoć

en: Connect
sr: Poveži se

en: _Username
sr: _Korisnik

en: _Password
sr: _Lozinka

en: Sign In
sr: Prijavi me

note: Translators: The dialog with this title is shown to the user before opening the connection if needed (e.g. certificate confirmation).
en: Open Connection
sr: Otvaranje veze

en: Verify
sr: Potvrdi

en: Cancel
sr: Otkaži

en: Verify Fingerprint
sr: Proveri otisak prsta

en: On Windows run certlm.msc or certmgr.msc
    and copy the certificate from
    <b>Remote Desktop>Certificates</b> to a file.
    Then obtain its fingerprint via
    "certutil.exe -hashfile file SHA256".
    
    If GNOME is used on the connected endpoint,
    the fingerprint can be verified in the <b>Settings>Sharing</b>
    panel or <b>Settings>System</b> panel under
    <b>Remote Desktop>Verify Encryption</b>.
sr: Na Windows sistemu pokrenite certlm.msc ili certmgr.msc
    i kopirajte sertifikat iz
    <b>Udaljena radna površ>Sertifikati</b> u datoteku.
    Zatim napravite otisak prsta pomoću
    „certutil.exe -hashfile file SHA256“.
    
    Ukoliko se Gnom koristi kao krajnja tačka za povezivanje,
    otisak prsta možete verifikovati iz površi
    <b>Podešavanja>Deljenje</b> ili 
    <b>Podešavanja>Sistemski podaci</b>, a zatim
    <b>Udaljena radna površ>Potvrdi šifrovanje</b>.

en: Unexpected Certificate
sr: Neočekivan sertifikat

en: Delete Local Certificate
sr: Obriši lokalni sertifikat

en: Authentication Required
sr: Potrebna je prijava

en: Username…
sr: Korisničko ime…

en: Password…
sr: Lozinka…

en: Domain…
sr: Domen…

en: Domain field is commonly optional and can be
    left empty.
sr: Polje za unos domena je obično opciono i
    možete da ostaviti prazno.

en: Authenticate
sr: Prijava

en: Welcome to Connections
sr: Dobro došli u Veze

en: Click next to learn about remote desktop.
sr: Kliknite na naredno da saznate više o udaljenim ranim površima.

en: Access other desktops
sr: Pristupite drugim radnim površima

en: Connections allows viewing the screens of other desktops. They can also be controlled using the pointer and keyboard.
sr: Veze omogućavaju da vidite ekran na drugim radnim površima. Njih možete kontrolisati preko pokazivača i tastature.

en: Connect to different operating systems
sr: Povežite se na različite operativne sisteme

en: You can access Linux, Mac, and Windows desktops.
sr: Možete pristupiti Linuks, Mek i Vindous radnim površinama.

en: Setup is required
sr: Potrebna su podešavanja

en: Remote desktop typically needs to be enabled on the computer you want to connect to.
sr: Udaljeni desktop  treba da bude omogućena na računaru na koji želite da se povežete.

en: Start by creating your first connection
sr: Počnite pravljenjem prve veze

en: To begin, you will need the address of the computer you want to connect to.
sr: Da počnete, biće vam potrebna adresa računara na koji želite da se povežete.

en: Connection preferences
sr: Postavke Veza

en: Address
sr: Adresa

en: Name
sr: Naziv

en: Fit window
sr: Uklopi u prozor

en: Original size
sr: Izvorna veličina

en: New
sr: Nova

en: Application Menu
sr: Meni programa

en: Search
sr: Pretraži

en: Go Back
sr: Idi nazad

en: Display Menu
sr: Prikaži meni

en: Disconnect
sr: Prekini vezu

en: Keyboard shortcuts
sr: Prečice na tastaturi

en: Keyboard Shortcuts
sr: Prečice na tastaturi

en: About Connections
sr: O Vezama

en: Display
sr: Prikaz

en: View only
sr: Samo prikaz

en: Show local pointer
sr: Prikaži lokalni pokazivač miša

en: Enable audio
sr: Omogući zvuk

en: Bandwidth
sr: Protok

en: High quality
sr: Visok kvalitet

en: Fast refresh
sr: Brzo osvežavanje

en: Scale mode
sr: Režim srazmeravanja

en: Click the add button to create your first connection
sr: Kliknite na dugme za dodavanje da napravite prvu vezu

en: Couldn’t parse the file
sr: Ne mogu da obradim datoteku

note: Translators: %s is a VNC file key
en: VNC File is missing key “%s”
sr: VNC datoteci nedostaje ključ „%s“
