gnome-connections - en to pl translation catalogue (102 entries)

en: Connections
pl: Połączenia

note: Translators: "windows" refers specifically to the Microsoft Windows brand, not a desktop window or a pane of glass in the side of a building
en: vnc;rdp;remote;desktop;windows;support;access;view
pl: vnc;rdp;zdalny;pulpit;remote;desktop;windows;wsparcie;pomoc;dostęp;wyświetlanie;

en: View and use other desktops
pl: Wyświetlaj i używaj innych komputerów

en: Connections allows you to connect to and use other desktops. This can be a great way to access content or software on a different desktop operating system. It can also be used as a way to provide support to users who might need help.
pl: Menedżer połączeń umożliwia łączenie się i używanie innych komputerów. To świetny sposób na korzystanie z treści lub oprogramowania na innym systemie operacyjnym. Może też być używany do udzielania pomocy innym użytkownikom.

en: A range of different operating systems can be connected to, including Linux and Windows desktops. You can also connect to virtual machines.
pl: Można łączyć się z wieloma różnymi systemami operacyjnymi, w tym systemami Linux i Windows. Można także łączyć się z maszynami wirtualnymi.

en: Connections uses the widely supported VNC and RDP protocols, and one of these must be enabled on the desktop that you want to connect to.
pl: Menedżer połączeń używa szeroko obsługiwanych protokołów VNC i RDP, i jeden z nich musi być włączony na pulpicie, z którym nastąpi połączenie.

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
pl: Projekt GNOME

en: Remote Desktop (VNC) file
pl: Plik zdalnego pulpitu (VNC)

en: Delete
pl: Usuń

en: Properties
pl: Właściwości

en: A remote desktop client for the GNOME desktop environment
pl: Klient zdalnego pulpitu dla środowiska GNOME

en: Couldn’t open file of unknown mime type %s
pl: Nie można otworzyć pliku o nieznanym typie MIME %s

en: Connection to “%s” has been deleted
pl: Usunięto połączenie z „%s”

en: Undo
pl: Cofnij

en: URL to connect
pl: Adres URL do połączenia

en: Open .vnc or .rdp file at the given PATH
pl: Otwiera plik .vnc lub .rdp w podanej ŚCIEŻCE

en: PATH
pl: ŚCIEŻKA

en: Open in full screen
pl: Otwiera na pełnym ekranie

en: Too many command-line arguments specified.
pl: Podano za dużo parametrów wiersza poleceń.

note: Translators: %s => the timestamp of when the screenshot was taken.
en: Screenshot from %s
pl: Zrzut ekranu z %s

en: Screenshot taken
pl: Wykonano zrzut ekranu

note: Translators: Open is a verb
en: Open
pl: Otwórz

en: Authentication failed: %s
pl: Uwierzytelnienie się nie powiodło: %s

en: Connecting to “%s” for the first time. To be sure you're connecting to the machine it claims to be, please verify the fingerprints match. This process is only done once.
pl: Łączenie z „%s” po raz pierwszy. Aby upewnić się, że komputer jest tym, za który się podaje, należy zweryfikować, czy odciski się zgadzają. Ten proces jest wykonywany tylko raz.

en: The remote server “%s” certificate doesn't match local copy. It may be someone's pretending to be the server.
pl: Certyfikat zdalnego serwera „%s” nie zgadza się z lokalną kopią. Ktoś może się pod niego podszywać.

en: The remote server “%s” requires the following authentication details to continue to connect:
pl: Zdalny serwer „%s” wymaga tych informacji o uwierzytelnieniu, aby kontynuować łączenie:

en: _No Thanks
pl: _Nie, dziękuję

en: _Close
pl: _Zamknij

note: Translators: Combo item for resizing remote desktop to window's size
en: Resize desktop
pl: Zmiana rozmiaru pulpitu

en: Take Screenshot
pl: Wykonaj zrzut ekranu

en: Fullscreen
pl: Pełny ekran

en: Enter the network identifier of the remote desktop to connect to:
pl: Identyfikator sieciowy zdalnego pulpitu do połączenia:

en: Connection Type
pl: Typ połączenia

en: RDP (standard for connecting to Windows)
pl: RDP (standard do łączenia się z system Windows)

en: VNC (standard for connecting to Linux)
pl: VNC (standard do łączenia się z system Linux)

en: SPICE (for connecting to remote VMs)
pl: SPICE (do łączenia się ze zdalnymi maszynami wirtualnymi)

en: Help
pl: Pomoc

en: Connect
pl: Połącz

en: _Username
pl: _Nazwa użytkownika

en: _Password
pl: _Hasło

en: Sign In
pl: Zaloguj się

note: Translators: The dialog with this title is shown to the user before opening the connection if needed (e.g. certificate confirmation).
en: Open Connection
pl: Otwarcie połączenia

en: Verify
pl: Zweryfikuj

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Verify Fingerprint
pl: Weryfikacja odcisku

en: On Windows run certlm.msc or certmgr.msc
    and copy the certificate from
    <b>Remote Desktop>Certificates</b> to a file.
    Then obtain its fingerprint via
    "certutil.exe -hashfile file SHA256".
    
    If GNOME is used on the connected endpoint,
    the fingerprint can be verified in the <b>Settings>Sharing</b>
    panel or <b>Settings>System</b> panel under
    <b>Remote Desktop>Verify Encryption</b>.
pl: W systemie Windows należy wykonać polecenie
    certlm.msc lub certmgr.msc i skopiować certyfikat
    ze <b>Zdalny pulpit → Certyfikaty</b> do pliku.
    Następnie należy uzyskać jego odcisk przez
    "certutil.exe -hashfile plik SHA256".
    
    Jeśli na komputerze końcowym używane jest środowisko
    GNOME, odcisk można zweryfikować w panelu
    <b>Ustawienia → Udostępnianie</b> lub
    <b>Ustawienia → System</b> w sekcji
    <b>Zdalny pulpit → Sprawdź poprawność szyfrowania</b>.

en: Unexpected Certificate
pl: Nieoczekiwany certyfikat

en: Delete Local Certificate
pl: Usunięcie lokalnego certyfikatu

en: Authentication Required
pl: Wymagane jest uwierzytelnienie

en: Username…
pl: Nazwa użytkownika…

en: Password…
pl: Hasło…

en: Domain…
pl: Domena…

en: Domain field is commonly optional and can be
    left empty.
pl: Pole domeny jest często opcjonalne i może zostać
    pozostawione puste.

en: Authenticate
pl: Uwierzytelnij

[ctx: shortcut window]
en: Overview
pl: Przegląd

[ctx: shortcut window]
en: Help
pl: Pomoc

[ctx: shortcut window]
en: Search
pl: Wyszukiwanie

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

[ctx: shortcut window]
en: Quit
pl: Zakończenie działania

[ctx: shortcut window]
en: Connection Display
pl: Wyświetlanie połączenia

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
pl: Pełny ekran

en: Welcome to Connections
pl: Witamy w menedżerze połączeń

en: Click next to learn about remote desktop.
pl: Kliknięcie „Dalej” wyświetli informacje o funkcji zdalnego pulpitu.

en: Access other desktops
pl: Dostęp do innych komputerów

en: Connections allows viewing the screens of other desktops. They can also be controlled using the pointer and keyboard.
pl: Menedżer połączeń umożliwia wyświetlanie ekranów innych komputerów. Można także sterować nimi za pomocą myszy i klawiatury.

en: Connect to different operating systems
pl: Łączenie z różnymi systemami operacyjnymi

en: You can access Linux, Mac, and Windows desktops.
pl: Można uzyskać dostęp do komputerów z systemami Linux, macOS i Windows.

en: Setup is required
pl: Wymagana jest konfiguracja

en: Remote desktop typically needs to be enabled on the computer you want to connect to.
pl: Zdalny pulpit zazwyczaj musi zostać włączony na komputerze, z którym się łączy.

en: Start by creating your first connection
pl: Można rozpocząć, tworząc pierwsze połączenie

en: To begin, you will need the address of the computer you want to connect to.
pl: Aby rozpocząć, potrzebny będzie adres komputera, z którym się łączy.

en: Connection preferences
pl: Preferencje połączenia

en: Address
pl: Adres

en: Name
pl: Nazwa

en: Fit window
pl: Dopasowanie do okna

en: Original size
pl: Oryginalny rozmiar

en: Enable audio
pl: Dźwięk

en: Scale mode
pl: Tryb skalowania

en: New
pl: Nowe

en: Application Menu
pl: Menu programu

en: Search
pl: Wyszukiwanie

en: Go Back
pl: Wstecz

en: Display Menu
pl: Menu ekranu

en: Disconnect
pl: Rozłącz

en: Keyboard Shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

en: Keyboard shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

en: About Connections
pl: O programie

en: Ctrl + Alt + Backspace
pl: Ctrl+Alt+Backspace

en: Ctrl + Alt + Del
pl: Ctrl+Alt+Delete

en: Ctrl + Alt + F1
pl: Ctrl+Alt+F1

en: Ctrl + Alt + F2
pl: Ctrl+Alt+F2

en: Ctrl + Alt + F3
pl: Ctrl+Alt+F3

en: Ctrl + Alt + F7
pl: Ctrl+Alt+F7

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: View only
pl: Tylko wyświetlanie

en: Show local pointer
pl: Lokalny kursor

en: Bandwidth
pl: Przepustowość

en: High quality
pl: Wysoka jakość

en: Fast refresh
pl: Szybkie odświeżanie

en: Click the add button to create your first connection
pl: Kliknięcie przycisku „Dodaj” umożliwi utworzenie pierwszego połączenia

en: Couldn’t parse the file
pl: Nie można przetworzyć pliku

note: Translators: %s is a VNC file key
en: VNC File is missing key “%s”
pl: W pliku VNC nie ma klucza „%s”
