gnome-connections master - en to eo translation catalogue (102 entries)

en: Connections
eo: Konektoj

note: Translators: "windows" refers specifically to the Microsoft Windows brand, not a desktop window or a pane of glass in the side of a building
en: vnc;rdp;remote;desktop;windows;support;access;view
eo: vnc;rdp;defora;labortablo;fenestroj;subteno;aliro;vido

en: View and use other desktops
eo: Vidi kaj uzi aliajn labortablojn

en: Connections allows you to connect to and use other desktops. This can be a great way to access content or software on a different desktop operating system. It can also be used as a way to provide support to users who might need help.
eo: Konektoj permesas vin konekti kaj uzi aliajn labortablojn. Ĉi tio povas esti bonega maniero aliri enhavon aŭ programaron sur malsama labortabla operaciumo. Ĝi ankaŭ povas esti uzata kiel maniero provizi subtenon al uzantoj, kiuj eble bezonos helpon.

en: A range of different operating systems can be connected to, including Linux and Windows desktops. You can also connect to virtual machines.
eo: Gamo da malsamaj operaciumoj povas esti konektita al, inkluzive de Linuksaj kaj Vindozaj labortabloj. Vi ankaŭ povas konektiĝi al virtualaj maŝinoj.

en: Connections uses the widely supported VNC and RDP protocols, and one of these must be enabled on the desktop that you want to connect to.
eo: Konektoj uzas la vaste subtenatajn protokolojn VNC kaj RDP, kaj unu el ĉi tiuj devas esti ebligita sur la labortablo al kiu vi volas konektiĝi.

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
eo: La projekto GNOME

en: Remote Desktop (VNC) file
eo: Defora labortabla (VNC) dosiero

en: Delete
eo: Forigi

en: Properties
eo: Ecoj

en: A remote desktop client for the GNOME desktop environment
eo: Defora labortabla montrilo por la GNOME labortablo

en: Couldn’t open file of unknown mime type %s
eo: Ne eblis malfermi dosieron kun nekonata MIME-tipo %s

en: Connection to “%s” has been deleted
eo: Konekto al “%s”estas forigita

en: Undo
eo: Malfari

en: URL to connect
eo: URL por konekti

en: Open .vnc or .rdp file at the given PATH
eo: Malfermi .vnc- aŭ .rdp-dosieron je la donita VOJO

en: PATH
eo: VOJO

en: Open in full screen
eo: Malfermi tutekrane

en: Too many command-line arguments specified.
eo: Tro multe komandliniaj argumentoj specifitaj.

note: Translators: %s => the timestamp of when the screenshot was taken.
en: Screenshot from %s
eo: Ekrankopio de %s

en: Screenshot taken
eo: Faris ekrankopion

note: Translators: Open is a verb
en: Open
eo: Malfermi

en: Authentication failed: %s
eo: Aŭtentigo malsukcesis: %s

en: Connecting to “%s” for the first time. To be sure you're connecting to the machine it claims to be, please verify the fingerprints match. This process is only done once.
eo: Konektiĝante al “%s” unuafoje. Por certiĝi, ke vi konektiĝas al la maŝino, kiun ĝi asertas esti, bonvolu kontroli, ke la fingrospuroj kongruas. Tiu procezo okazas nur unufoje.

en: The remote server “%s” certificate doesn't match local copy. It may be someone's pretending to be the server.
eo: La atestilo de la fora servilo “%s” ne kongruas kun la loka kopio. Eblas, ke iu ŝajnigas esti la servilo.

en: The remote server “%s” requires the following authentication details to continue to connect:
eo: La fora servilo “%s” bezonas la jenajn aŭtentigajn detalojn por daŭrigi la konekton:

en: _No Thanks
eo: _Ne, dankon

en: _Close
eo: _Fermi

note: Translators: Combo item for resizing remote desktop to window's size
en: Resize desktop
eo: Aligrandigi labortablon

en: Take Screenshot
eo: Fari ekrankopion

en: Fullscreen
eo: Tutekrana reĝimo

en: Enter the network identifier of the remote desktop to connect to:
eo: Enigu la retidentigilon de la fora labortablo por konektiĝi al:

en: Connection Type
eo: Tipo de konekto

en: RDP (standard for connecting to Windows)
eo: RDP (normo por konekti al Vindozo)

en: VNC (standard for connecting to Linux)
eo: VNC (normo por konekti al Linukso)

en: SPICE (for connecting to remote VMs)
eo: SPICE (por konekti al foraj VM-oj)

en: Help
eo: Helpo

en: Connect
eo: Konekti

en: _Username
eo: _Uzantonomo

en: _Password
eo: _Pasvorto

en: Sign In
eo: Saluti

note: Translators: The dialog with this title is shown to the user before opening the connection if needed (e.g. certificate confirmation).
en: Open Connection
eo: Malfermi konekton

en: Verify
eo: Kontroli

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Verify Fingerprint
eo: Kontroli fingrospuron

en: On Windows run certlm.msc or certmgr.msc
    and copy the certificate from
    <b>Remote Desktop>Certificates</b> to a file.
    Then obtain its fingerprint via
    "certutil.exe -hashfile file SHA256".
    
    If GNOME is used on the connected endpoint,
    the fingerprint can be verified in the <b>Settings>Sharing</b>
    panel or <b>Settings>System</b> panel under
    <b>Remote Desktop>Verify Encryption</b>.
eo: Sur Vindozo rulu certlm.msc aŭ certmgr.msc
    kaj kopi<u>u</u> la atestilon el
    <b>Remote Desktop>Certificates</b> al dosiero.
    Poste akiru ĝian fingrospuron per
    "certutil.exe -hashfile file SHA256".
    
    Se GNOME estas uzata sur la konektata fino,
    la fingrospuron eblas kontroli en la <b>Agordoj>Sharing</b>
    panelo aŭ en la <b>Agordoj>Sistemo</b> panelo sub
    <b>Remote Desktop>Verify Encryption</b>.

en: Unexpected Certificate
eo: Neatendita atestilo

en: Delete Local Certificate
eo: Forigi lokan atestilon

en: Authentication Required
eo: Aŭtentigo necesas

en: Username…
eo: Uzantonomo…

en: Password…
eo: Pasvorto…

en: Domain…
eo: Domajno…

en: Domain field is commonly optional and can be
    left empty.
eo: La domajna kampo kutime estas opciona kaj povas resti malplena.

en: Authenticate
eo: Aŭtentigi

[ctx: shortcut window]
en: Overview
eo: Superrigardo

[ctx: shortcut window]
en: Help
eo: Helpo

[ctx: shortcut window]
en: Search
eo: Serĉi

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
eo: Klavkombinoj

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eo: Eliri

[ctx: shortcut window]
en: Connection Display
eo: Konekt-montrilo

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
eo: Tutekrana reĝimo

en: Welcome to Connections
eo: Bonvenon al Konektoj

en: Click next to learn about remote desktop.
eo: Alklaku «Sekvan» por lerni pri fora labortablo.

en: Access other desktops
eo: Aliri aliajn labortablojn

en: Connections allows viewing the screens of other desktops. They can also be controlled using the pointer and keyboard.
eo: Konektoj ebligas vidi la ekranon de aliaj labortabloj. Vi ankaŭ povas kontroli ilin per la montrilo kaj klavaro.

en: Connect to different operating systems
eo: Konekti al diversaj operaciumoj

en: You can access Linux, Mac, and Windows desktops.
eo: Vi povas aliri Linuksajn, Mac-ajn, kaj Vindozajn labortablojn.

en: Setup is required
eo: Necesas agordo

en: Remote desktop typically needs to be enabled on the computer you want to connect to.
eo: Kutime necesas ebligi la fora labortablo sur la komputilo, al kiu vi volas konektiĝi.

en: Start by creating your first connection
eo: Komencu kreante vian unuan konekton

en: To begin, you will need the address of the computer you want to connect to.
eo: Por komenci, vi bezonos la adreson de la komputilo al kiu vi volas konektiĝi.

en: Connection preferences
eo: Konekto-agordoj

en: Address
eo: Adreso

en: Name
eo: Nomo

en: Fit window
eo: Adapti fenestron

en: Original size
eo: Origina grandeco

en: Enable audio
eo: Ebligi sonon

en: Scale mode
eo: Skala reĝimo

en: New
eo: Nova

en: Application Menu
eo: Aplikaĵa menuo

en: Search
eo: Serĉi

en: Go Back
eo: Reen

en: Display Menu
eo: Montri menuo

en: Disconnect
eo: Malkonekti

en: Keyboard Shortcuts
eo: Klavkombinoj

en: Keyboard shortcuts
eo: Klavkombinoj

en: About Connections
eo: Pri Konektoj

en: Ctrl + Alt + Backspace
eo: Stir + Alt + Reen

en: Ctrl + Alt + Del
eo: Stir + Alt + For

en: Ctrl + Alt + F1
eo: Stir + Alt + F1

en: Ctrl + Alt + F2
eo: Stir + Alt + F2

en: Ctrl + Alt + F3
eo: Stir + Alt + F3

en: Ctrl + Alt + F7
eo: Stir + Alt + F7

en: Display
eo: Ekrano

en: View only
eo: Nurvida

en: Show local pointer
eo: Montri lokan montrilon

en: Bandwidth
eo: Kapacito

en: High quality
eo: Alta kvalito

en: Fast refresh
eo: Rapida aktualigo

en: Click the add button to create your first connection
eo: Alklaku la aldona butonon por krei vian unuan konekton.

en: Couldn’t parse the file
eo: Ne povis analizi la dosieron

note: Translators: %s is a VNC file key
en: VNC File is missing key “%s”
eo: Al VNC-dosiero mankas ŝlosilo “%s”
