console main - en to oc translation catalogue (90 entries)

en: Console
oc: Consòla

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: command;prompt;cmd;commandline;run;shell;terminal;kgx;kings cross;
oc: comanda;prompt;convit;cmd;linha;executar;shell;run;terminal;kgx;kings cross;linha de comanda;consòla;

en: New Window
oc: Fenèstra novèla

en: New Tab
oc: Onglet novèl

en: Terminal Emulator
oc: Emulator de Terminal

en: A simple user-friendly terminal emulator for the GNOME desktop.
oc: Un emulator de terminal simple e de bon utilizaire pel burèu GNOME.

en: Terminal window
oc: Fenèstra de terminal

en: The GNOME Project
oc: Lo projècte GNOME

[ctx: shortcut window]
en: Application
oc: Aplicacion

[ctx: shortcut window]
en: New Window
oc: Novèla fenèstra

[ctx: shortcut window]
en: Find
oc: Trobar

[ctx: shortcut window]
en: Copy
oc: Copiar

[ctx: shortcut window]
en: Paste
oc: Pegar

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
oc: Onglets

[ctx: shortcut window]
en: New Tab
oc: Novèl onglet

[ctx: shortcut window]
en: Close Tab
oc: Tampar onglet

[ctx: shortcut window]
en: Show All Tabs
oc: Afichar totes los onglets

[ctx: shortcut window]
en: Next Tab
oc: Onglet seguent

[ctx: shortcut window]
en: Previous Tab
oc: Onglet precedent

[ctx: shortcut window]
en: Move Tab Right
oc: Desplaçar l'onglet cap a drecha

[ctx: shortcut window]
en: Move Tab Left
oc: Desplaçar l'onglet cap a esquèrra

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 1–9
oc: Passar a l’onglet 1–9

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 10
oc: Passar a l’onglet 10

en: Cannot use both --command and positional parameters
oc: Utilizacion impossibla de --command e de paramètres de posicion a l'encòp

note: Translators: The leading # is intentional, the initial %s is the version of KGX itself, the latter format is the VTE version
en: # KGX %s using VTE %u.%u.%u %s
oc: # KGX %s en utilizant VTE %u.%u.%u %s

en: GPL 3.0 or later
oc: GPL 3.0 o superiora

en: Execute the argument to this option inside the terminal
oc: Executa lo paramètre d'aquesta opcion dins lo terminal

en: COMMAND
oc: COMANDA

en: Set the working directory
oc: Definís lo repertòri de trabalh

note: Translators: Placeholder of for a given directory
en: DIRNAME
oc: REPTRABALH

en: Wait until the child exits (TODO)
oc: Esperar fins que l'enfant quite (TODO)

en: Set the initial window title
oc: Definir lo títol de la fenèstra iniciala

en: TITLE
oc: TÍTOL

en: ADVANCED: Set the shell to launch
oc: AVANÇAT : definir lo shell d’aviar

en: ADVANCED: Set the scrollback length
oc: AVANÇAT : definir la longor del desplaçament enrèire

en: LINES
oc: LINHAS

en: [-e|-- COMMAND [ARGUMENT...]]
oc: [-e|-- COMANDA [PARAMÈTRE...]]

en: Close Window?
oc: Tampar la fenèstra ?

en: A command is still running, closing this window will kill it and may lead to unexpected outcomes | Some commands are still running, closing this window will kill them and may lead to unexpected outcomes
oc[0]: Una comanda es encara en execucion, tampar aquesta fenèstra la tuarà e pòt menar a de sortidas inesperadas
oc[1]: D’unas comandas son encara en execucion, tampar aquesta fenèstra las tuarà e pòt menar a de sortidas inesperadas

en: Close Tab?
oc: Tampar l'onglet ?

en: A command is still running, closing this tab will kill it and may lead to unexpected outcomes | Some commands are still running, closing this tab will kill them and may lead to unexpected outcomes
oc[0]: Una comanda es encara en execucion, tampar aqueste onglet la tuarà e pòt menar a de sortidas inesperadas
oc[1]: D’unas comanda son encara en execucion, tampar aqueste onglet las tuarà e pòt menar a de sortidas inesperadas

note: Translators: Screen reader label for the list of running commands
en: Process list
oc: Lista dels processús

note: Translators: This action dismisses the dialogue, leaving the tab/window open
en: _Cancel
oc: _Anullar

note: Translators: This action accepts the ‘unexpected outcomes’ and closes the tab/window
en: C_lose
oc: T_ampar

en: Terminal Font
oc: Polissa del terminal

en: _Select
oc: _Seleccionar

en: Font Name
oc: Nom de la polissa

en: Font Family
oc: Familha de polissa

en: Font Preview
oc: Apercebut de la polissa

en: Font Size
oc: Talha de la polissa

note: Translators: %i is, from the users perspective, a random number. * this string will only be seen when the running program has * failed to set a title, and exists purely to avoid blank tabs
en: Tab %i
oc: Onglet %i

en: _Detach Tab
oc: _Destacar l’onglet

en: _Close
oc: _Tampar

en: No Font Set
oc: Cap de polissa pas definida

en: Font
oc: Polissa

en: Use _System Default
oc: Utilizar los paramètres del _sistèma per defaut

en: Custom _Font
oc: Polissa _personalizada

en: Terminal Bell
oc: Son del terminal

en: Play _Sound
oc: _Legir son

en: _Visual Effects
oc: Efièches _visuals

en: Process %d
oc: Processús %d

note: translators: <b> </b> marks the text as bold, ensure they are matched please!
en: <b>Read Only</b> — Command exited with code %i
oc: <b>Lectura sòla</b> — La comanda a terminat amb lo còdi %i

note: translators: <b> </b> marks the text as bold, ensure they are matched please!
en: <b>Read Only</b> — Command exited
oc: <b>Lectura sola</b> — La comanda a terminat

note: translators: <b> </b> marks the text as bold, ensure they are matched please!
en: <b>Failed to start</b> — %s
oc: <b>Lançament pas reüssit</b> — %s

en: Command completed
oc: Comanda acabada

en: Find text
oc: Trobar lo tèxte

en: Previous Match
oc: Ocurréncia precedenta

en: Next Match
oc: Ocurréncia seguenta

en: Ctrl-click to open:
    %s
oc: Doble clic per dobir :
    %s

en: You are pasting a command that runs as an administrator
oc: Sètz a pegar una comanda que s'executa coma administrator

note: TRANSLATORS: %s is the command being pasted
en: Make sure you know what the command does:
    %s
oc: Asseguratz-vos de saber çò que la comanda fa :
    %s

en: _Paste
oc: _Pegar

en: _Open Link
oc: _Dobrir lo ligam

en: Copy _Link
oc: Copiar l’adreça del _ligam

en: _Copy
oc: _Copiar

en: _Select All
oc: _Tot seleccionar

en: Show in _Files
oc: Afichar dins Fichièrs

en: Follow System Style
oc: Seguir lo tèma del sistèma

en: Light Style
oc: Estil clar

en: Dark Style
oc: Estil escur

en: _New Window
oc: Fenèstra _novèla

en: _Show All Tabs
oc: _Afichar totes los onglets

en: _Preferences
oc: _Preferéncias

en: _Keyboard Shortcuts
oc: Acorchis de _clavièr

en: _About Console
oc: _A prepaus de Consòla

en: Find in Terminal
oc: Trobar dins un terminal

en: Main Menu
oc: Menú principal

en: Shrink Text
oc: Reduire lo tèxt

en: Reset Size
oc: Reïnicializar la talha

en: Enlarge Text
oc: Agrandir lo tèxt
