kgx master - en to sl_SI translation catalogue (92 entries)

en: Console
sl_SI: Konzola

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: command;prompt;cmd;commandline;run;shell;terminal;kgx;kings cross;
sl_SI: ukaz;cmd;ukazna vrstica;zagon;lupina;terminal;kgx;

en: New Window
sl_SI: Novo okno

en: New Tab
sl_SI: Nov zavihek

en: Terminal Emulator
sl_SI: Posnemovalnik terminala

en: A simple user-friendly terminal emulator for the GNOME desktop.
sl_SI: Preprost uporabniku prijazen posnemovalnik terminala za namizje GNOME.

en: Terminal window
sl_SI: Okno terminala

en: The GNOME Project
sl_SI: Projekt GNOME

[ctx: shortcut window]
en: Application
sl_SI: Program

[ctx: shortcut window]
en: New Window
sl_SI: Odpre novo okno

[ctx: shortcut window]
en: Find
sl_SI: Odpre iskalno polje

[ctx: shortcut window]
en: Copy
sl_SI: Kopira izbrano

[ctx: shortcut window]
en: Paste
sl_SI: Prilepi izbrano

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
sl_SI: Zavihki

[ctx: shortcut window]
en: New Tab
sl_SI: Odpre nov zavihek

[ctx: shortcut window]
en: Close Tab
sl_SI: Zapre zavihek

[ctx: shortcut window]
en: Show All Tabs
sl_SI: Pokaže vse zavihke

[ctx: shortcut window]
en: Next Tab
sl_SI: Odpre naslednji zavihek

[ctx: shortcut window]
en: Previous Tab
sl_SI: Premakne na predhodni zavihek

[ctx: shortcut window]
en: Move Tab Right
sl_SI: Premakne zavihek desno

[ctx: shortcut window]
en: Move Tab Left
sl_SI: Premakne zavihek levo

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 1–9
sl_SI: Preklopi na zavihek 1 do 9

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 10
sl_SI: Preklopi na zavihek 10

en: Cannot use both --command and positional parameters
sl_SI: Ni mogoče uporabiti obeh -- ukaznega in pozicijskih parametrov

note: Translators: The leading # is intentional, the initial %s is the version of KGX itself, the latter format is the VTE version
en: # KGX %s using VTE %u.%u.%u %s
sl_SI: # KGX %s z uporabo VTE %u.%u.%u %s

en: GPL 3.0 or later
sl_SI: GPL 3.0 ali višje

en: Execute the argument to this option inside the terminal
sl_SI: Izvedi argument možnosti znotraj terminala

en: COMMAND
sl_SI: UKAZ

en: Set the working directory
sl_SI: Nastavi delovni imenik terminala

note: Translators: Placeholder of for a given directory
en: DIRNAME
sl_SI: IMEIMENIKA

en: Wait until the child exits (TODO)
sl_SI: Počakajte na končanje podrejenega opravila (v pripravi)

en: Set the initial window title
sl_SI: Nastavi začetni naslov okna

en: TITLE
sl_SI: NASLOV

en: ADVANCED: Set the shell to launch
sl_SI: NAPREDNO: Nastavi lupino z zagon

en: SHELL
sl_SI: LUPINA

en: ADVANCED: Set the scrollback length
sl_SI: NAPREDNO: Nastavi dolžino povrnitvenega drsenja

en: LINES
sl_SI: VRSTICE

en: [-e|-- COMMAND [ARGUMENT...]]
sl_SI: [-e|-- UKAZ [ARGUMENT ...]]

en: Close Window?
sl_SI: Ali želite zapreti okno?

en: A command is still running, closing this window will kill it and may lead to unexpected outcomes | Some commands are still running, closing this window will kill them and may lead to unexpected outcomes
sl_SI[0]: Nekateri ukazi se še izvajajo! Če to okno zaprete, jih boste prekinili, to pa lahko privede do nepričakovanih posledic.
sl_SI[1]: Nekateri ukazi se še izvajajo! Če to okno zaprete, jih boste prekinili, to pa lahko privede do nepričakovanih posledic.
sl_SI[2]: Nekateri ukazi se še izvajajo! Če to okno zaprete, jih boste prekinili, to pa lahko privede do nepričakovanih posledic.
sl_SI[3]: Nekateri ukazi se še izvajajo! Če to okno zaprete, jih boste prekinili, to pa lahko privede do nepričakovanih posledic.

en: Close Tab?
sl_SI: Ali želite zapreti zavihek?

en: A command is still running, closing this tab will kill it and may lead to unexpected outcomes | Some commands are still running, closing this tab will kill them and may lead to unexpected outcomes
sl_SI[0]: Nekateri ukazi se še izvajajo! Če ta zavihek zaprete, jih boste prekinili, to pa lahko privede do nepričakovanih posledic.
sl_SI[1]: Nekateri ukazi se še izvajajo! Če ta zavihek zaprete, jih boste prekinili, to pa lahko privede do nepričakovanih posledic.
sl_SI[2]: Nekateri ukazi se še izvajajo! Če ta zavihek zaprete, jih boste prekinili, to pa lahko privede do nepričakovanih posledic.
sl_SI[3]: Nekateri ukazi se še izvajajo! Če ta zavihek zaprete, jih boste prekinili, to pa lahko privede do nepričakovanih posledic.

note: Translators: Screen reader label for the list of running commands
en: Process list
sl_SI: Seznam opravil

note: Translators: This action dismisses the dialogue, leaving the tab/window open
en: _Cancel
sl_SI: _Prekliči

note: Translators: This action accepts the ‘unexpected outcomes’ and closes the tab/window
en: C_lose
sl_SI: _Zapri

en: Terminal Font
sl_SI: Pisava terminala

en: _Select
sl_SI: _Izbor

en: Font Name
sl_SI: Ime pisave

en: Font Family
sl_SI: Družina pisav

en: Font Preview
sl_SI: Predogled pisave

en: Font Size
sl_SI: Velikost pisave

note: Translators: %i is, from the users perspective, a random number. * this string will only be seen when the running program has * failed to set a title, and exists purely to avoid blank tabs
en: Tab %i
sl_SI: Zavihek %i

en: _Detach Tab
sl_SI: _Odpni zavihek

en: _Close
sl_SI: _Zapri

en: No Font Set
sl_SI: Ni nastavljene pisave

en: General
sl_SI: Splošno

en: Font
sl_SI: Pisava

en: Use _System Default
sl_SI: Uporabi privzeto _sistemsko pisavo

en: Custom _Font
sl_SI: Pisava po _meri

en: Terminal Bell
sl_SI: Zvonec terminala

en: Play _Sound
sl_SI: Predvajaj _zvok

en: _Visual Effects
sl_SI: _Učinki

en: Process %d
sl_SI: Opravilo %d

note: translators: <b> </b> marks the text as bold, ensure they are matched please!
en: <b>Read Only</b> — Command exited with code %i
sl_SI: <b>Samo za branje</b> – izvajanje ukaza je ustavljeno s kodo %i

note: translators: <b> </b> marks the text as bold, ensure they are matched please!
en: <b>Read Only</b> — Command exited
sl_SI: <b>Samo za branje</b> – izvajanje ukaza je ustavljeno

note: translators: <b> </b> marks the text as bold, ensure they are matched please!
en: <b>Failed to start</b> — %s
sl_SI: <b>Zagon ni uspel</b> – %s

en: Command completed
sl_SI: Ukaz je končan

en: Find text
sl_SI: Najdi besedilo

en: Previous Match
sl_SI: Predhodni zadetek

en: Next Match
sl_SI: Naslednji zadetek

en: Ctrl-click to open:
    %s
sl_SI: S Ctrl+klikom se odpre povezava:
    %s

en: You are pasting a command that runs as an administrator
sl_SI: Prilepiti želite ukaz, ki se izvaja s skrbniškimi dovoljenji.

note: TRANSLATORS: %s is the command being pasted
en: Make sure you know what the command does:
    %s
sl_SI: Prepričajte se, da razumete, kaj ukaz izvaja:
    %s

en: _Paste
sl_SI: _Prilepi

en: _Open Link
sl_SI: _Odpri povezavo

en: Copy _Link
sl_SI: Kopiraj _povezavo

en: _Copy
sl_SI: _Kopiraj

en: _Select All
sl_SI: Izberi _vse

en: Show in _Files
sl_SI: Pokaži v _mapi

en: Follow System Style
sl_SI: Sledi slogu sistema

en: Light Style
sl_SI: Svetla tema

en: Dark Style
sl_SI: Temna tema

en: _New Window
sl_SI: _Novo okno

en: _Show All Tabs
sl_SI: Pokaži _vse zavihke

en: _Preferences
sl_SI: _Možnosti

en: _Keyboard Shortcuts
sl_SI: _Tipkovne bližnjice

en: _About Console
sl_SI: _O programu

en: Find in Terminal
sl_SI: Najdi v terminalu

en: Main Menu
sl_SI: Glavni meni

en: Shrink Text
sl_SI: Skrči besedilo

en: Reset Size
sl_SI: Ponastavi velikost

en: Enlarge Text
sl_SI: Povečaj besedilo
