console main - en to az translation catalogue (127 entries)

en: Console
az: Konsol

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: command;prompt;cmd;commandline;run;shell;terminal;kgx;kings cross;
az: əmr;komanda;cmd;komanda xətti;işə sal;shell;terminal;kgx;kings cross;

en: New Window
az: Yeni Pəncərə

en: New Tab
az: Yeni Vərəq

en: Terminal Emulator
az: Terminal Emulatoru

en: A simple user-friendly terminal emulator for the GNOME desktop.
az: GNOME masaüstü üçün sadə və istifadəçi dostu terminal emulatoru.

en: Terminal window
az: Terminal pəncərəsi

en: The GNOME Project
az: GNOME Layihəsi

[ctx: shortcut window]
en: Application
az: Tətbiq

[ctx: shortcut window]
en: New Window
az: Yeni Pəncərə

[ctx: shortcut window]
en: Find
az: Axtar

[ctx: shortcut window]
en: Copy
az: Kopyala

[ctx: shortcut window]
en: Paste
az: Yapışdır

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
az: Vərəqlər

[ctx: shortcut window]
en: New Tab
az: Yeni Vərəq

[ctx: shortcut window]
en: Close Tab
az: Vərəqi Bağla

[ctx: shortcut window]
en: Show All Tabs
az: Bütün Vərəqləri Göstər

[ctx: shortcut window]
en: Next Tab
az: Növbəti Vərəq

[ctx: shortcut window]
en: Previous Tab
az: Əvvəlki Vərəq

[ctx: shortcut window]
en: Move Tab Right
az: Vərəqi Sağa Apar

[ctx: shortcut window]
en: Move Tab Left
az: Vərəqi Sola Apar

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 1–9
az: 1–9 Vərəqlərə Keç

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 10
az: 10-cu Vərəqə Keç

en: GPL 3.0 or later
az: GPL 3.0 və ya daha sonrakı

note: Translators: The leading # is intentional, the initial %s is the * version of KGX itself, the latter format is the VTE version
en: # KGX %s using VTE %u.%u.%u %s
az: # KGX %s, VTE %u.%u.%u %s istifadə edir

en: Cannot use both --working-directory and positional parameters
az: --working-directory və mövqe parametrləri birlikdə istifadə oluna bilməz

en: Execute the argument to this option inside the terminal
az: Bu seçimə aid arqumenti terminal daxilində icra et

en: COMMAND
az: ƏMR

en: Set the working directory
az: İşçi qovluğu təyin et

note: Translators: Placeholder of for a given directory
en: DIRNAME
az: QOVLUQ_ADI

en: Wait until the child exits (TODO)
az: Alt proses başa çatana qədər gözlə (GÖRÜLƏCƏK)

en: Set the initial window title
az: İlkin pəncərə başlığını təyin et

en: TITLE
az: BAŞLIQ

en: ADVANCED: Set the shell to launch
az: QABAQCIL: Başlatmaq üçün qabığı təyin et

en: SHELL
az: QABIQ

en: ADVANCED: Set the scrollback length
az: QABAQCIL: Geri sarma uzunluğunu təyin et

en: LINES
az: SƏTİRLƏR

note: Translators: %s is the version string, KGX is a codename and should be left as-is
en: KGX %s — Terminal Emulator
az: KGX %s — Terminal Emulatoru

en: [-e|-- COMMAND [ARGUMENT...]]
az: [-e|-- ƏMR [ARQUMENT...]]

en: Close Window?
az: Pəncərəni bağlamaq?

en: A command is still running, closing this window will kill it and may lead to unexpected outcomes | Some commands are still running, closing this window will kill them and may lead to unexpected outcomes
az[0]: Əmr hələ də işləyir, bu pəncərəni bağlamaq onu dayandıracaq və gözlənilməz nəticələrə səbəb ola bilər
az[1]: Bəzi əmrlər hələ də işləyir, bu pəncərəni bağlamaq onları dayandıracaq və gözlənilməz nəticələrə səbəb ola bilər

en: Close Tab?
az: Vərəqi bağlamaq?

en: A command is still running, closing this tab will kill it and may lead to unexpected outcomes | Some commands are still running, closing this tab will kill them and may lead to unexpected outcomes
az[0]: Əmr hələ də işləyir, bu vərəqi bağlamaq onu dayandıracaq və gözlənilməz nəticələrə səbəb ola bilər
az[1]: Bəzi əmrlər hələ də işləyir, bu vərəqi bağlamaq onları dayandıracaq və gözlənilməz nəticələrə səbəb ola bilər

note: Translators: Screen reader label for the list of running commands
en: Process list
az: Proses siyahısı

note: Translators: This action dismisses the dialogue, leaving the tab/window open
en: _Cancel
az: _Ləğv et

note: Translators: This action accepts the ‘unexpected outcomes’ and closes the tab/window
en: C_lose
az: _Bağla

en: Color string is wrong length
az: Rəng sətri yanlış uzunluqdadır

[ctx: toast-message]
en: Drop Failed
az: Atma Uğursuz Oldu

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst receiving a URI list drop. Please include the following information if you report the error.
az: URI siyahısı atması zamanı gözlənilməz xəta baş verdi. Xətanı bildirsəniz, aşağıdakı məlumatları daxil edin.

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst receiving a file list drop. Please include the following information if you report the error.
az: Fayl siyahısı atması zamanı gözlənilməz xəta baş verdi. Xətanı bildirsəniz, aşağıdakı məlumatları daxil edin.

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst receiving a text drop. Please include the following information if you report the error.
az: Mətn atması zamanı gözlənilməz xəta baş verdi. Xətanı bildirsəniz, aşağıdakı məlumatları daxil edin.

[ctx: spad-message]
en: An unexpected value was received. Please include the following information if you report the error.
az: Gözlənilməz dəyər alındı. Xətanı bildirsəniz, aşağıdakı məlumatları daxil edin.

note: Translators: %i is, from the users perspective, a random number. * this string will only be seen when the running program has * failed to set a title, and exists purely to avoid blank tabs
en: Tab %i
az: Vərəq %i

en: _Detach Tab
az: _Vərəqi Ayır

en: _Close
az: _Bağla

note: Translators: %s is the (possibly truncated) command being pasted
en: Make sure you know what the command does:
    %s
az: Əmrin nə etdiyini bildiyinizə əmin olun:
    %s

en: You are pasting a command that runs as an administrator
az: Siz idarəçi kimi işləyən bir əmri yapışdırırsınız

en: _Paste
az: _Yapışdır

en: Process %d
az: Proses %d

note: Translators: <b> </b> marks the text as bold, ensure they are matched please!
en: <b>Failed to start</b> — %s
az: <b>Başlamaq alınmadı</b> — %s

en: Unable To Open
az: Açmaq Mümkün Olmadı

en: Opening ‘<a href="%s">%s</a>’ failed:
    %s
az: ‘<a href="%s">%s</a>’ açılması uğursuz oldu:
    %s

en: Error Details
az: Xəta Təfərrüatları

en: Error Message
az: Xəta Mesajı

en: Copy Error Message
az: Xəta Mesajını Kopyala

en: Report _Issue
az: _Problemi Bildir

[ctx: toast-button]
en: _Details
az: _Təfərrüatlar

note: Translators: <b> </b> marks the text as bold, ensure they are matched please!
en: <b>Read Only</b> — Command exited with code %i
az: <b>Yalnız Oxuma</b> — Əmr %i kodu ilə başa çatdı

note: Translators: <b> </b> marks the text as bold, ensure they are matched please!
en: <b>Read Only</b> — Command exited
az: <b>Yalnız Oxuma</b> — Əmr başa çatdı

en: Command completed
az: Əmr tamamlandı

en: Find text
az: Mətn axtar

en: Previous Match
az: Əvvəlki Uyğunluq

en: Next Match
az: Növbəti Uyğunluq

[ctx: toast-message]
note: Translators: The user ctrl-clicked, or used ‘Open Link’, on a URI that, *              for whatever reason, we were unable to open.
en: Couldn't Open Link
az: Linki Açmaq Mümkün Olmadı

[ctx: spad-message]
en: The link “<a href="%s">%s</a>” uses the protocol “%s”, for which no apps are installed.
az: “<a href="%s">%s</a>” linki “%s” protokolundan istifadə edir, bunun üçün heç bir tətbiq quraşdırılmayıb.

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst opening the link “<a href="%s">%s</a>”. Please include the following information if you report the error.
az: “<a href="%s">%s</a>” linkini açarkən gözlənilməz xəta baş verdi. Xətanı bildirsəniz, aşağıdakı məlumatları daxil edin.

[ctx: spad-message]
en: The link “<a href="%s">%s</a>” is malformed.
az: “<a href="%s">%s</a>” linki səhv formadadır.

[ctx: spad-message]
en: The link “<a href="%s">%s</a>” points to a location on a different device.
    
    This device is “%s” and the location is on “%s”.
az: “<a href="%s">%s</a>” linki fərqli bir cihazda yerə işarə edir.
    
    Bu cihaz “%s”dir və yer “%s” üzərindədir.

[ctx: toast-message]
en: Couldn't Paste Text
az: Mətni Yapışdırmaq Mümkün Olmadı

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst reading the clipboard. Please include the following information if you report the error.
az: Mübadilə buferindən oxunarkən gözlənilməz xəta baş verdi. Xətanı bildirsəniz, aşağıdakı məlumatları daxil edin.

[ctx: toast-message]
en: Couldn't Show File
az: Faylı Göstərmək Mümkün Olmadı

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst showing the file. Please include the following information if you report the error.
az: Faylı göstərərkən gözlənilməz xəta baş verdi. Xətanı bildirsəniz, aşağıdakı məlumatları daxil edin.

[ctx: toast-message]
en: Couldn't Open Folder
az: Qovluğu Açmaq Mümkün Olmadı

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst opening the folder. Please include the following information if you report the error.
az: Qovluğu açarkən gözlənilməz xəta baş verdi. Xətanı bildirsəniz, aşağıdakı məlumatları daxil edin.

en: Ctrl-click to open:
    %s
az: Açmaq üçün Ctrl-klik edin:
    %s

[ctx: toast-message]
en: Couldn't Paste
az: Yapışdırmaq Mümkün Olmadı

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst processing the clipboard. Please include the following information if you report the error.
az: Mübadilə buferini emal edərkən gözlənilməz xəta baş verdi. Xətanı bildirsəniz, aşağıdakı məlumatları daxil edin.

en: _Open Link
az: _Linki Aç

en: Copy _Link Address
az: _Link Ünvanını Kopyala

en: _Copy
az: _Kopyala

en: _Select All
az: _Hamısını Seç

en: Leave _Fullscreen
az: _Tam ekrandan çıx

en: Show in _Files
az: _Fayllarda Göstər

en: Follow System Style
az: Sistem Stilini Təqib Et

en: Light Style
az: Açıq Stil

en: Dark Style
az: Tünd Stil

note: Translators: ‘command’ is the argument name, and shouldn't be translated
en: Missing argument for --command
az: --command üçün arqument yoxdur

en: Cannot use both --command and positional parameters
az: --command və mövqe parametrləri birlikdə istifadə oluna bilməz

en: _New Window
az: _Yeni Pəncərə

en: _Show All Tabs
az: _Bütün Vərəqləri Göstər

en: _Fullscreen
az: _Tam ekran

en: _Preferences
az: _Tərcihlər

en: _Keyboard Shortcuts
az: _Klaviatura Qısayolları

en: _About Console
az: _Konsol Haqqında

en: Find in Terminal
az: Terminalda Axtar

en: Leave Fullscreen
az: Tam ekrandan çıx

en: Main Menu
az: Əsas Menyu

en: Shrink Text
az: Mətni Kiçilt

en: Reset Size
az: Ölçünü Sıfırla

en: Enlarge Text
az: Mətni Böyüt

en: Terminal Font
az: Terminal Şrifti

en: _Select
az: _Seç

en: Font Name
az: Şrift Adı

en: Font Family
az: Şrift Ailəsi

en: Font Preview
az: Şrift Önizləməsi

en: Font Size
az: Şrift Ölçüsü

en: No Font Set
az: Şrift Təyin Edilməyib

en: General
az: Ümumi

en: Font
az: Şrift

en: Use _System Default
az: _Sistem Varsayılanını İstifadə Et

en: Custom _Font
az: Xüsusi _Şrift

en: Behaviour
az: Davranış

en: _Unlimited Scrollback
az: _Limitsiz Geri Sarma

en: _Scrollback Lines
az: _Geri Sarma Sətirləri

en: Terminal Bell
az: Terminal Zəngi

en: Play _Sound
az: _Səs Çal

en: _Visual Effects
az: _Vizual Effektlər
