console main - en to fa translation catalogue (125 entries)

en: Console
fa: کنسول

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: command;prompt;cmd;commandline;run;shell;terminal;kgx;kings cross;
fa: command;prompt;cmd;commandline;run;shell;terminal;kgx;kings cross;دستور;فرمان;اعلان;خط فرمان;اجرا;پوسته;شل;ترمینال;پایانه;

en: New Window
fa: پنجرهٔ جدید

en: New Tab
fa: زبانهٔ جدید

en: Terminal Emulator
fa: شبیه‌ساز پایانه

en: A simple user-friendly terminal emulator for the GNOME desktop.
fa: شبیه‌ساز پایانه‌ای کاربرپسند برای میزکار گنوم.

en: Terminal window
fa: پنجرهٔ پایانه

en: The GNOME Project
fa: پروژهٔ گنوم

en: GPL 3.0 or later
fa: نگارش ۳ یا بالاتر جی‌پی‌ال

note: Translators: The leading # is intentional, the initial %s is the * version of KGX itself, the latter format is the VTE version
en: # KGX %s using VTE %u.%u.%u %s
fa: # KGX %s با استفاده از VTE %Iu.%Iu.%Iu %s

note: Translators: %s is the year range
en: © %s Zander Brown
fa: © %s زندر برون

en: Cannot use both --working-directory and positional parameters
fa: نمی‌توان هم‌زمان با ‪--working-directory‬ از پارامترهای ترتیبی استفاده کرد

en: Execute the argument to this option inside the terminal
fa: اجرای آرگومان این گزینه داخل پایانه

en: Set the working directory
fa: شاخهٔ کاری پایانه را تنظیم کنید

en: Wait until the child exits (TODO)
fa: انتظار تا هنگام وجود فرزند (TODO)

en: Set the initial window title
fa: تنظیم عنوان نخستینِ پنجره

en: ADVANCED: Set the shell to launch
fa: پیشرفته: تنظیم پوسته برای اجرا

en: ADVANCED: Set the scrollback length
fa: پیشرفته: تنظیم درازای لغزش به عقب

note: Translators: %s is the version string, KGX is a codename and should be left as-is
en: KGX %s — Terminal Emulator
fa: KGX %s — شبیه‌ساز پایانه

en: Close Window?
fa: بستن پنجره؟

en: A command is still running, closing this window will kill it and may lead to unexpected outcomes | Some commands are still running, closing this window will kill them and may lead to unexpected outcomes
fa[0]: هنوز دستورهایی در حال اجرایند. بستن این پنجره خواهد کشتشان و ممکن است منجر به نتیجه‌های غیرمنتظره شود
fa[1]: هنوز دستوری در حال اجراست. بستن این پنجره خواهد کشتش و ممکن است منجر به نتیجه‌های غیرمنتظره شود

en: Close Tab?
fa: بستن زبانه؟

en: A command is still running, closing this tab will kill it and may lead to unexpected outcomes | Some commands are still running, closing this tab will kill them and may lead to unexpected outcomes
fa[0]: هنوز دستورهایی در حال اجرایند. بستن این زبانه خواهد کشتشان و ممکن است منجر به نتیجه‌های غیرمنتظره شود
fa[1]: هنوز دستوری در حال اجراست. بستن این زبانه خواهد کشتش و ممکن است منجر به نتیجه‌های غیرمنتظره شود

note: Translators: Screen reader label for the list of running commands
en: Process list
fa: سیاههٔ فرایندها

note: Translators: This action dismisses the dialogue, leaving the tab/window open
en: _Cancel
fa: _لغو

note: Translators: This action accepts the ‘unexpected outcomes’ and closes the tab/window
en: C_lose
fa: _بستن

en: Color string is wrong length
fa: درازای رشتهٔ رنگ اشتباه است

[ctx: toast-message]
en: Drop Failed
fa: انداختن شکست خورد

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst receiving a URI list drop. Please include the following information if you report the error.
fa: هنگام دریافت کردن انداختن سیاههٔ نشانی خطایی غیرمنتظره رخ داد. اگر خطا را گزارش می‌کنید لطفاً اطّلاعات زیر را نیز پیوست کنید.

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst receiving a file list drop. Please include the following information if you report the error.
fa: هنگام دریافت کردن انداختن سیاههٔ پرونده غیرمنتظره رخ داد. اگر خطا را گزارش می‌کنید لطفاً اطّلاعات زیر را نیز پیوست کنید.

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst receiving a text drop. Please include the following information if you report the error.
fa: هنگام دریافت کردن انداختن متن خطایی غیرمنتظره رخ داد. اگر خطا را گزارش می‌کنید لطفاً اطّلاعات زیر را نیز پیوست کنید.

[ctx: spad-message]
en: An unexpected value was received. Please include the following information if you report the error.
fa: مقداری غیرمنتظره دریافت شد. اگر خطا را گزارش می‌کنید لطفاً اطّلاعات زیر را نیز پیوست کنید.

[ctx: livery-name]
en: Linux
fa: گنو/لینوکس

[ctx: livery-name]
en: XTerm
fa: اکس‌ترم

note: Translators: %i is, from the users perspective, a random number. * this string will only be seen when the running program has * failed to set a title, and exists purely to avoid blank tabs
en: Tab %i
fa: زبانهٔ %Ii

en: _Detach Tab
fa: _تفکیک زبانه

en: _Close
fa: _بستن

note: Translators: %s is the (possibly truncated) command being pasted
en: Make sure you know what the command does:
    %s
fa: مطممئن شوید که می‌دانید دستور چه می‌کند:
    %s

en: You are pasting a command that runs as an administrator
fa: دارید دستوری را جای‌گذاری می‌کنید که به عنوان مدیر اجرا می‌شود

en: _Paste
fa: _جای‌گذاری

en: Process %d
fa: فرایند %Id

note: Translators: <b> </b> marks the text as bold, ensure they are matched please!
en: <b>Failed to start</b> — %s
fa: <b>شکست در آغاز</b> — %s

en: Unable To Open
fa: ناتوان در گشودن

en: Opening ‘<a href="%s">%s</a>’ failed:
    %s
fa: گشودن «<a href="%s">%s</a>»‌شکست خورد:
    %s

en: Error Details
fa: جزییات خطا

en: Error Message
fa: پیام خطا

en: Copy Error Message
fa: رونوشت از پیام خطا

en: Report _Issue
fa: _گزارش مشکل

[ctx: toast-button]
en: _Details
fa: _جزییات

note: Translators: <b> </b> marks the text as bold, ensure they are matched please!
en: <b>Read Only</b> — Command exited with code %i
fa: <b>فقط خواندنی</b> — دستور با کد %Ii خارج شد

note: Translators: <b> </b> marks the text as bold, ensure they are matched please!
en: <b>Read Only</b> — Command exited
fa: <b>فقط خواندنی</b> — دستور خارج شد

en: Command completed
fa: دستور کامل شد

en: Find text
fa: یافتن متن

en: Previous Match
fa: یافتهٔ پیشین

en: Next Match
fa: یافتهٔ بعدی

[ctx: toast-message]
note: Translators: The user ctrl-clicked, or used ‘Open Link’, on a URI that, *              for whatever reason, we were unable to open.
en: Couldn't Open Link
fa: نتوانست پیوند را بگشاید

[ctx: spad-message]
en: The link “<a href="%s">%s</a>” uses the protocol “%s”, for which no apps are installed.
fa: پیوند «<a href="%s">%s</a> از شیوه‌نامهٔ «%s» استفاده می‌کند که کاره‌ای برایش نصب نشده.

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst opening the link “<a href="%s">%s</a>”. Please include the following information if you report the error.
fa: هنگام گشودن پیوند «<a href="%s">%s</a>» خطایی غیرمنتظره رخ داد. اگر خطا را گزارش می‌کنید لطفاً اطّلاعات زیر را نیز پیوست کنید.

[ctx: spad-message]
en: The link “<a href="%s">%s</a>” is malformed.
fa: پیوند «<a href="%s">%s</a>» بدریخت است.

[ctx: spad-message]
en: The link “<a href="%s">%s</a>” points to a location on a different device.
    
    This device is “%s” and the location is on “%s”.
fa: پیوند «<a href="%s">%s</a>» به مکانی روی افزاره‌ای متفاوت اشاره می‌کند.
    
    افزاره «%s»‌ و مکان «%s» است.

[ctx: toast-message]
en: Couldn't Paste Text
fa: نتوانست متن را جایگذاری کند

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst reading the clipboard. Please include the following information if you report the error.
fa: هنگام خواندن تخته‌گیره خطایی غیرمنتظره رخ داد. اگر خطا را گزارش می‌کنید لطفاً اطّلاعات زیر را نیز پیوست کنید.

[ctx: toast-message]
en: Couldn't Show File
fa: نتوانست پرونده را نشان دهد

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst showing the file. Please include the following information if you report the error.
fa: هنگام نمایش دادن پرونده خطایی غیرمنتظره رخ داد. اگر خطا را گزارش می‌کنید لطفاً اطّلاعات زیر را نیز پیوست کنید.

[ctx: toast-message]
en: Couldn't Open Folder
fa: نتوانست شاخه را بگشاید

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst opening the folder. Please include the following information if you report the error.
fa: هنگام گشودن شاخه خطایی غیرمنتظره رخ داد. اگر خطا را گزارش می‌کنید لطفاً اطّلاعات زیر را نیز پیوست کنید.

en: Ctrl-click to open:
    %s
fa: مهار-کلیک برای گشودن:
    %s

[ctx: toast-message]
en: Couldn't Paste
fa: نتوانست جایگذاری کند

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst processing the clipboard. Please include the following information if you report the error.
fa: هنگام پردازش تخته‌گیره خطایی غیرمنتظره رخ داد. اگر خطا را گزارش می‌کنید لطفاً اطّلاعات زیر را نیز پیوست کنید.

en: _Open Link
fa: _گشودن پیوند

en: Copy _Link Address
fa: رونوشت از نشانی _پیوند

en: _Copy
fa: _رونوشت

en: _Select All
fa: _گزینش همه

en: Leave _Fullscreen
fa: خروج از -تمام‌صفحه

en: Show in _Files
fa: _نمایش پرونده‌ها

en: Follow System Style
fa: پیروی از سبک سامانه

en: Light Style
fa: سبک روشن

en: Dark Style
fa: سبک تیره

note: Translators: ‘command’ is the argument name, and shouldn't be translated
en: Missing argument for --command
fa: آرگومان غایب برای ‪--command

en: Cannot use both --command and positional parameters
fa: نمی‌توان با ‪--command‬ از پارامترهای ترتیبی استفاده کرد

en: _New Window
fa: _پنجرهٔ جدید

en: _Show All Tabs
fa: نمایش تمام _زبانه‌ها

en: _Fullscreen
fa: _تمام‌صفحه

en: _Preferences
fa: تر_جیحات

en: _Keyboard Shortcuts
fa: _میان‌برهای صفحه‌کلید

en: _About Console
fa: _دربارهٔ کنسول

en: Find in Terminal
fa: یافتن در پایانه

en: Leave Fullscreen
fa: خروج از تمام‌صفحه

en: Main Menu
fa: فهرست اصلی

en: Shrink Text
fa: کوچک کردن متن

en: Reset Size
fa: بازنشانی اندازه

en: Enlarge Text
fa: بزرگ کردن متن

en: Terminal Font
fa: قلم پایانه

en: _Select
fa: _گزینش

en: Font Name
fa: نام قلم

en: Font Family
fa: خانواده قلم

en: Font Preview
fa: پیش‌نمایش قلم

en: Font Size
fa: اندازهٔ قلم

en: No Font Set
fa: هیچ قلمی تنظیم نشده

en: General
fa: عمومی

en: Font
fa: قلم

en: Use _System Default
fa: استفاده از پیش‌گزیدهٔ _سامانه

en: Custom _Font
fa: _قلم سفارشی

en: Behaviour
fa: رفتار

en: _Unlimited Scrollback
fa: لغزش _نامحدود

en: _Scrollback Lines
fa: _خط‌های لغزش به پس

en: Terminal Bell
fa: زنگ پایانه

en: Play _Sound
fa: پخش _صدا

en: _Visual Effects
fa: _جلوه‌های دیداری

[ctx: shortcut window]
en: Application
fa: برنامه

[ctx: shortcut window]
en: New Window
fa: پنجرهٔ جدید

[ctx: shortcut window]
en: Terminal
fa: پایانه

[ctx: shortcut window]
en: Find
fa: یافتن

[ctx: shortcut window]
en: Copy
fa: رونوشت

[ctx: shortcut window]
en: Paste
fa: جایگذاری

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
fa: زبانه‌ها

[ctx: shortcut window]
en: New Tab
fa: زبانهٔ جدید

[ctx: shortcut window]
en: Close Tab
fa: بستن زبانه

[ctx: shortcut window]
en: Show All Tabs
fa: نمایش تمام زبانه‌ها

[ctx: shortcut window]
en: Next Tab
fa: زبانهٔ بعدی

[ctx: shortcut window]
en: Previous Tab
fa: زبانهٔ پیشین

[ctx: shortcut window]
en: Move Tab Left
fa: جابه‌جایی زبانه به راست

[ctx: shortcut window]
en: Move Tab Right
fa: جابه‌جایی زبانه به چپ

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 1–9
fa: تعویض به زبانهٔ ۱–۹

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 10
fa: تعویض به زبانهٔ ۱۰
