console main - en to gl translation catalogue (129 entries)

en: Console
gl: Consola

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: command;prompt;cmd;commandline;run;shell;terminal;kgx;kings cross;
gl: orde;prompt;cmd;liña de ores;executar;shell;terminal;kgx;kings cross;

en: New Window
gl: Nova xanela

en: New Tab
gl: Nova lapela

en: Terminal Emulator
gl: Emulador de terminal

en: A simple user-friendly terminal emulator for the GNOME desktop.
gl: Un emulador de terminal simple e amigábel para o escritorio GNOME.

en: Terminal window
gl: Xanela de terminal

en: The GNOME Project
gl: O Proxecto GNOME

en: GPL 3.0 or later
gl: GPL 3.0 ou posterior

note: Translators: The leading # is intentional, the initial %s is the * version of KGX itself, the latter format is the VTE version
en: # KGX %s using VTE %u.%u.%u %s
gl: # KGX %s usando VTE %u.%u.%u %s

en: Cannot use both --working-directory and positional parameters
gl: Non foi posíbel usar —working-directory e os parámetros posicionais á vez

en: Execute the argument to this option inside the terminal
gl: Executar o argumento a esta opción dentro da terminal

en: COMMAND
gl: ORDE

en: Set the working directory
gl: Estabelecer o cartafol de traballo

note: Translators: Placeholder of for a given directory
en: DIRNAME
gl: NOMEDIR

en: Wait until the child exits (TODO)
gl: Agardar ate que o fillo saia (TODO)

en: Set the initial window title
gl: Estabelecer o título inicial da xanela

en: TITLE
gl: TÍTULO

en: ADVANCED: Set the shell to launch
gl: AVANZADO: Estabelece a shell a iniciar

en: ADVANCED: Set the scrollback length
gl: AVANZADO: Estabelecer a lonxitude do desprazamento cara atrás

en: LINES
gl: LIÑAS

en: [-e|-- COMMAND [ARGUMENT...]]
gl: [-e|-- ORDE [ARGUMENTO...]]

en: Close Window?
gl: Desexa pechar a xanela?

en: A command is still running, closing this window will kill it and may lead to unexpected outcomes | Some commands are still running, closing this window will kill them and may lead to unexpected outcomes
gl[0]: Aínda hai unha orde en execución, se pecha esta xanela mataránse e pode levar a resultados non esperados
gl[1]: Aínda están executándose algunhas ordes, se pecha esta xanela mataránse e pode levar a resultados non esperados

en: Close Tab?
gl: Pechar a lapela?

en: A command is still running, closing this tab will kill it and may lead to unexpected outcomes | Some commands are still running, closing this tab will kill them and may lead to unexpected outcomes
gl[0]: Aínda hai unha orde en execución, ao pechar esta xanela mataráas e pode derivar en resultados non agardados
gl[1]: Algunhas ordes aínda están executándose, ao pechar esta xanela mataráas e pode derivar en resultados non agardados

note: Translators: Screen reader label for the list of running commands
en: Process list
gl: Lista de procesos

note: Translators: This action dismisses the dialogue, leaving the tab/window open
en: _Cancel
gl: _Cancelar

note: Translators: This action accepts the ‘unexpected outcomes’ and closes the tab/window
en: C_lose
gl: _Pechar

en: Color string is wrong length
gl: A cadena de cor ten un largo non válido

[ctx: toast-message]
en: Drop Failed
gl: Soltar fallou

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst receiving a URI list drop. Please include the following information if you report the error.
gl: Produciuse un erro inesperado ao recibir unha caída da lista de URI. Inclúe a seguinte información se informa o erro.

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst receiving a file list drop. Please include the following information if you report the error.
gl: Produciuse un erro inesperado ao recibir unha solta da lista de ficheiros. Inclúe a seguinte información se informa o erro.

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst receiving a text drop. Please include the following information if you report the error.
gl: Produciuse un erro inesperado ao recibir unha solta de texto. Inclúe a seguinte información se informa o erro.

[ctx: spad-message]
en: An unexpected value was received. Please include the following information if you report the error.
gl: Recibiuse un valor inesperado. Inclúe a seguinte información se informa o erro.

note: Translators: columns by rows, describing terminal size
en: %i by %i
gl: %i por %i

en: %i columns %i rows
gl: %i columnas %i filas

note: Translators: %i is, from the users perspective, a random number. * this string will only be seen when the running program has * failed to set a title, and exists purely to avoid blank tabs
en: Tab %i
gl: Lapela %i

en: _Detach Tab
gl: _Desancorar lapela

en: _Close
gl: _Pechar

note: Translators: %s is the (possibly truncated) command being pasted
en: Make sure you know what the command does:
    %s
gl: Asegúrese que sabe que fai a orde:
    %s

en: You are pasting a command that runs as an administrator
gl: Está pegando unha orde que se executa como un administrador

en: _Paste
gl: _Pegar

en: Process %d
gl: Proceso %d

note: Translators: <b> </b> marks the text as bold, ensure they are matched please!
en: <b>Failed to start</b> — %s
gl: <b>Produciuse un fallo ao iniciar</b> — %s

en: Unable To Open
gl: Non foi posíbel abrir

en: Opening ‘<a href="%s">%s</a>’ failed:
    %s
gl: Fallour a apertura de ‘<a href="%s">%s</a>’:
    %s

en: Error Details
gl: Información do erro

en: Error Message
gl: Mensaxe do erro

en: Copy Error Message
gl: Copiar mensaxe do erro

en: Report _Issue
gl: Informar dun _erro

[ctx: toast-button]
en: _Details
gl: _Información

note: Translators: <b> </b> marks the text as bold, ensure they are matched please!
en: <b>Read Only</b> — Command exited with code %i
gl: <b>Só lectura</b> — A orde saíu co código%i

note: Translators: <b> </b> marks the text as bold, ensure they are matched please!
en: <b>Read Only</b> — Command exited
gl: <b>Só lectura</b> — A orde saíu

en: Command completed
gl: Orde completa

en: Find text
gl: Buscar texto

en: Previous Match
gl: Anterior coincidencia

en: Next Match
gl: Seguinte coincidencia

[ctx: toast-message]
note: Translators: The user ctrl-clicked, or used ‘Open Link’, on a URI that, *              for whatever reason, we were unable to open.
en: Couldn't Open Link
gl: Non foi posíbel _abrir a ligazón

[ctx: spad-message]
en: The link “<a href="%s">%s</a>” uses the protocol “%s”, for which no apps are installed.
gl: A ligazón “<a href="%s">%s </a>“ usa o protocolo “%s“, para o que non se instalan aplicacións.

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst opening the link “<a href="%s">%s</a>”. Please include the following information if you report the error.
gl: Produciuse un erro inesperado ao abrir a ligazón "<a href="%s">%s</a>". Inclúe a seguinte información se informa o erro.

[ctx: spad-message]
en: The link “<a href="%s">%s</a>” is malformed.
gl: A ligazón "<a href="%s">%s</a>" está malformada.

[ctx: spad-message]
en: The link “<a href="%s">%s</a>” points to a location on a different device.
    
    This device is “%s” and the location is on “%s”.
gl: A ligazón “<a href="%s">%s</a>” apunta a unha localización nun dispositivo distinto.
    
    Este dispositivo é “%s” e a localización está en “%s”.

[ctx: toast-message]
en: Couldn't Paste Text
gl: Non foi posíbel pegar o texto

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst reading the clipboard. Please include the following information if you report the error.
gl: Produciuse un erro non esperado mentres se leía o portapapeis. Inclúa a seguinte información se quere informar do erro.

[ctx: toast-message]
en: Couldn't Show File
gl: Non foi posíbel mostrar o ficheiro

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst showing the file. Please include the following information if you report the error.
gl: Produciuse un erro non esperado mentres se mostra o ficheiro. Inclúa a seguinte información se quere informar do erro.

[ctx: toast-message]
en: Couldn't Open Folder
gl: Non foi posíbel abrir o cartafol

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst opening the folder. Please include the following information if you report the error.
gl: Produciuse un erro non esperado mentres se abría o cartafol. Inclúa a seguinte información se quere informar do erro.

en: Ctrl-click to open:
    %s
gl: Ctrl-clic para abrir:
    %s

[ctx: toast-message]
en: Couldn't Paste
gl: Non foi posíbel pegar

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst processing the clipboard. Please include the following information if you report the error.
gl: Produciuse un erro non esperado ao procesar o portapapeis. Inclúa a seguinte información se quere informar do erro.

en: _Open Link
gl: _Abrir ligazón

en: Copy _Link Address
gl: Copiar o enderezo da _ligazón

en: _Copy
gl: _Copiar

en: _Select All
gl: _Seleccionar todo

en: Leave _Fullscreen
gl: Deixar a _pantalla completa

en: Show in _Files
gl: Mostrar en _Ficheiros

en: Follow System Style
gl: Seguir o estilo do sistema

en: Light Style
gl: Estilo claro

en: Dark Style
gl: Estilo escuro

note: Translators: ‘command’ is the argument name, and shouldn't be translated
en: Missing argument for --command
gl: Falta o argumento para —command

en: Cannot use both --command and positional parameters
gl: Non foi posíbel usar --command e parámetros posicionais

en: _New Window
gl: _Nova xanela

en: _Show All Tabs
gl: _Mostrar todas as lapelas

en: _Fullscreen
gl: _Pantalla completa

en: _Keyboard Shortcuts
gl: ­_Atallos de teclado

en: _About Console
gl: _Sobre Consola

en: Find in Terminal
gl: Buscar no terminal

en: Leave Fullscreen
gl: Saír da pantalla completa

en: Main Menu
gl: Menú principal

en: Shrink Text
gl: Reducir texto

en: Reset Size
gl: Reiniciar tamaño

en: Enlarge Text
gl: Agrandar texto

en: Terminal Font
gl: Tipo de letra do terminal

en: _Select
gl: _Seleccionar

en: Font Name
gl: Nome do tipo de letra

en: Font Family
gl: Familia do tipo de letra

en: Font Preview
gl: Previsualización do tipo de letra

en: Font Size
gl: Tamaño do tipo de letra

en: No Font Set
gl: Non se estabeleceu un tipo de letra

en: General
gl: Xeral

en: Font
gl: Tipo de letra

en: Use _System Default
gl: Usar a predeterminada do _sistema

en: Custom _Font
gl: _Tipo de letra personalizado

en: Behavior
gl: Comportamento

en: _Unlimited Scrollback
gl: Desprazamento _sen límite

en: _Scrollback Lines
gl: _Liñas de desprazamento cara atrás

en: Terminal Bell
gl: Campá do terminal

en: Control how alerts are indicated
gl: Controla como se indican as alertas

en: Play _Sound
gl: Reproducir _son

en: _Visual Effects
gl: Efectos _visuais

[ctx: shortcut window]
en: Application
gl: Aplicación

[ctx: shortcut window]
en: New Window
gl: Nova xanela

[ctx: shortcut window]
en: Find
gl: Buscar

[ctx: shortcut window]
en: Copy
gl: Copiar

[ctx: shortcut window]
en: Paste
gl: Pegar

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
gl: Lapelas

[ctx: shortcut window]
en: New Tab
gl: Nova lapela

[ctx: shortcut window]
en: Close Tab
gl: Pechar lapela

[ctx: shortcut window]
en: Show All Tabs
gl: Mostra todas as lapelas

[ctx: shortcut window]
en: Next Tab
gl: Seguinte lapela

[ctx: shortcut window]
en: Previous Tab
gl: Anterior lapela

[ctx: shortcut window]
en: Move Tab Left
gl: Mover lapela á esquerda

[ctx: shortcut window]
en: Move Tab Right
gl: Mover lapela á dereita

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 1–9
gl: Trocar á lapela 1-9

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 10
gl: Trocar á lapela 10

[ctx: shortcut window]
en: Window
gl: Xanela

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
gl: Pantalla completa
