console main - en to eo translation catalogue (130 entries)

en: Console
eo: Konsolo

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: command;prompt;cmd;commandline;run;shell;terminal;kgx;kings cross;
eo: komando;prompto;cmd;komentlinio;lanĉi;ŝelo;terminalo;

en: New Window
eo: Nova fenestro

en: New Tab
eo: Nova langeto

en: Terminal Emulator
eo: Terminalemulilo

en: A simple user-friendly terminal emulator for the GNOME desktop.
eo: Simpla kaj uzantoamika terminalemulilo por la GNOME-labortablo.

en: Terminal window
eo: Terminalfenestro

en: The GNOME Project
eo: La GNOMO-Projekto

en: GPL 3.0 or later
eo: GPL 3.0 aŭ pli nova

note: Translators: The leading # is intentional, the initial %s is the * version of KGX itself, the latter format is the VTE version
en: # KGX %s using VTE %u.%u.%u %s
eo: # KGX %s uzanta VTE %u.%u.%u %s

note: Translators: %s is the year range
en: © %s Zander Brown
eo: © %s Zander BROWN

en: Cannot use both --working-directory and positional parameters
eo: Ne povas uzi kaj --labor-dosierujo kaj poziciaj parametroj samtempe

en: Execute the argument to this option inside the terminal
eo: Plenumi la argumenton de tiu opcio en la terminalo

en: COMMAND
eo: KOMANDO

en: Set the working directory
eo: Agordi la laboran dosierujon

note: Translators: Placeholder of for a given directory
en: DIRNAME
eo: DOSIERUJO

en: Wait until the child exits (TODO)
eo: Atendi ĝis la infano eliras (TODO)

en: Set the initial window title
eo: Agordi la komencan fenestran titolon

en: TITLE
eo: TITOLO

en: ADVANCED: Set the shell to launch
eo: PROGESINTA: Agordi la ŝelon por lanĉi

en: SHELL
eo: ŜELO

en: ADVANCED: Set the scrollback length
eo: PROGESINTA: Agordi la rulvica longecon

en: LINES
eo: LINIOJ

note: Translators: %s is the version string, KGX is a codename and should be left as-is
en: KGX %s — Terminal Emulator
eo: KGX %s — Terminalemulilo

en: [-e|-- COMMAND [ARGUMENT...]]
eo: [-e|-- KOMANDO [ARGUMENTOJ...]]

en: Close Window?
eo: Ĉu fermi la fenestron?

en: A command is still running, closing this window will kill it and may lead to unexpected outcomes | Some commands are still running, closing this window will kill them and may lead to unexpected outcomes
eo[0]: Unu komando ankoraŭ rulas, fermante tiun fenestron vi mortigos ĝin kaj eble kreas neatenditajn rezultojn
eo[1]: Kelkaj komandoj ankoraŭ rulas, fermante tiun fenestron vi mortigos ilin kaj eble kreas neatenditajn rezultojn

en: Close Tab?
eo: Ĉu fermi la langeton?

en: A command is still running, closing this tab will kill it and may lead to unexpected outcomes | Some commands are still running, closing this tab will kill them and may lead to unexpected outcomes
eo[0]: Unu komando ankoraŭ rulas, fermante tiun langeton vi mortigos ĝin kaj eble kreas neatenditajn rezultojn
eo[1]: Kelkaj komandoj ankoraŭ rulas, fermante tiun langeton vi mortigos ilin kaj eble kreas neatenditajn rezultojn

note: Translators: Screen reader label for the list of running commands
en: Process list
eo: Listo de procesoj

note: Translators: This action dismisses the dialogue, leaving the tab/window open
en: _Cancel
eo: _Nuligi

note: Translators: This action accepts the ‘unexpected outcomes’ and closes the tab/window
en: C_lose
eo: _Fermi

en: Color string is wrong length
eo: La kolor-stringo havas malĝustan longecon

[ctx: toast-message]
en: Drop Failed
eo: Ŝovo malsukcesis

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst receiving a URI list drop. Please include the following information if you report the error.
eo: Okazis neatendita eraro dum ricevo de URI-lista ŝovo. Bonvolu inkludi la sekvan informon se vi raportos la eraron.

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst receiving a file list drop. Please include the following information if you report the error.
eo: Okazis neatendita eraro dum ricevo de dosier-lista ŝovo. Bonvolu inkluzi la sekvan informon se vi raportos la eraron.

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst receiving a text drop. Please include the following information if you report the error.
eo: Okazis neatendita eraro dum ricevo de teksta ŝovo. Bonvolu inkluzi la sekvan informon se vi raportos la eraron.

[ctx: spad-message]
en: An unexpected value was received. Please include the following information if you report the error.
eo: Riceviĝis neatendita valoro. Bonvolu inkluzi la sekvan informon se vi raportos la eraron.

[ctx: livery-name]
en: Linux
eo: Linukso

note: Translators: %i is, from the users perspective, a random number. * this string will only be seen when the running program has * failed to set a title, and exists purely to avoid blank tabs
en: Tab %i
eo: Langeto %i

en: _Detach Tab
eo: _Demeti langeton

en: _Close
eo: _Fermi

note: Translators: %s is the (possibly truncated) command being pasted
en: Make sure you know what the command does:
    %s
eo: Certigu vin, ke vi scias, kion faras la komando:
    %s

en: You are pasting a command that runs as an administrator
eo: Vi algluas komandon, kiu funkcias kiel administranto

en: _Paste
eo: _Alglui

en: Process %d
eo: Procezo %d

note: Translators: <b> </b> marks the text as bold, ensure they are matched please!
en: <b>Failed to start</b> — %s
eo: <b>Malsukcesis lanĉi</b> — %s

en: Unable To Open
eo: Ne eblas malfermi

en: Opening ‘<a href="%s">%s</a>’ failed:
    %s
eo: Malsukcesis malfermi ‘<a href="%s">%s</a>’:
    %s

en: Error Details
eo: Erardetaloj

en: Error Message
eo: Erarmesaĝo

en: Copy Error Message
eo: Kopii erarmesaĝon

en: Report _Issue
eo: Raporti _problemon

[ctx: toast-button]
en: _Details
eo: _Detaloj

note: Translators: <b> </b> marks the text as bold, ensure they are matched please!
en: <b>Read Only</b> — Command exited with code %i
eo: <b>Nurlega</b> — La komando eliris kun kodo %i

note: Translators: <b> </b> marks the text as bold, ensure they are matched please!
en: <b>Read Only</b> — Command exited
eo: <b>Nurlega</b> — La komando eliris

en: Command completed
eo: La komando kompletigita

en: Find text
eo: Serĉi tekston

en: Previous Match
eo: Antaŭa trovo

en: Next Match
eo: Sekva trovo

[ctx: toast-message]
note: Translators: The user ctrl-clicked, or used ‘Open Link’, on a URI that, *              for whatever reason, we were unable to open.
en: Couldn't Open Link
eo: Ne eblis malfermi ligilon

[ctx: spad-message]
en: The link “<a href="%s">%s</a>” uses the protocol “%s”, for which no apps are installed.
eo: La ligilo “<a href="%s">%s</a>” uzas la protokolon “%s”, por kiu neniu programaro estas instalita.

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst opening the link “<a href="%s">%s</a>”. Please include the following information if you report the error.
eo: Okazis neatendita eraro dum malfermo de la ligilo “<a href="%s">%s</a>”. Bonvolu inkludi la sekvan informon se vi raportos la eraron.

[ctx: spad-message]
en: The link “<a href="%s">%s</a>” is malformed.
eo: La ligilo “<a href="%s">%s</a>” estas misforma.

[ctx: spad-message]
en: The link “<a href="%s">%s</a>” points to a location on a different device.
    
    This device is “%s” and the location is on “%s”.
eo: La ligilo “<a href="%s">%s</a>” celas lokon sur alia aparato.
    
    Tiu aparato estas “%s” kaj la loko troviĝas sur “%s”.

[ctx: toast-message]
en: Couldn't Paste Text
eo: Ne eblis alglui tekston

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst reading the clipboard. Please include the following information if you report the error.
eo: Okazis neatendita eraro dum legado de la poŝtabulo. Bonvolu inkluzi la sekvan informon se vi raportos la eraron.

[ctx: toast-message]
en: Couldn't Show File
eo: Ne eblis montri dosieron

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst showing the file. Please include the following information if you report the error.
eo: Okazis neatendita eraro dum montrado de la dosiero. Bonvolu inkluzi la sekvan informon se vi raportos la eraron.

[ctx: toast-message]
en: Couldn't Open Folder
eo: Ne eblis malfermi dosierujon

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst opening the folder. Please include the following information if you report the error.
eo: Okazis neatendita eraro dum malfermo de la dosierujo. Bonvolu inkluzi la sekvan informon se vi raportos la eraron.

en: Ctrl-click to open:
    %s
eo: Premu Ctrl-kaj-kliku por malfermi:
    %s

[ctx: toast-message]
en: Couldn't Paste
eo: Ne eblis alglui

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst processing the clipboard. Please include the following information if you report the error.
eo: Okazis neatendita eraro dum prilaborado de la poŝtabulo. Bonvolu inkluzi la sekvan informon se vi raportos la eraron.

en: _Open Link
eo: _Malfermi ligilon

en: Copy _Link Address
eo: Kopii _ligilon

en: _Copy
eo: _Kopii

en: _Select All
eo: _Elekti ĉion

en: Leave _Fullscreen
eo: Eliri el _plenekrano

en: Show in _Files
eo: Montri en _dosieroj

en: Follow System Style
eo: Sekvi la stilan de la sistemo

en: Light Style
eo: Hela stilo

en: Dark Style
eo: Malhela stilo

note: Translators: ‘command’ is the argument name, and shouldn't be translated
en: Missing argument for --command
eo: Mankas argumento por --komando

en: Cannot use both --command and positional parameters
eo: Ne povas uzi kaj --komando kaj pozician parametrojn samtempe

en: _New Window
eo: Nova _fenestro

en: _Show All Tabs
eo: Montri ĉiujn _langetojn

en: _Fullscreen
eo: _Plenekrano

en: _Preferences
eo: _Agordoj

en: _Keyboard Shortcuts
eo: _Klavkombinoj

en: _About Console
eo: _Pri Konsolo

en: Find in Terminal
eo: Serĉi en terminalo

en: Leave Fullscreen
eo: Eliri el plenekrano

en: Main Menu
eo: Ĉefa menuo

en: Shrink Text
eo: Malgrandigi tekston

en: Reset Size
eo: Restarigi grandecon

en: Enlarge Text
eo: Pligrandigi tekston

en: Terminal Font
eo: Terminalfonto

en: _Select
eo: _Elekti

en: Font Name
eo: Fontnomo

en: Font Family
eo: Fontofamilio

en: Font Preview
eo: Fonta antaŭvido

en: Font Size
eo: Fontgrandeco

en: No Font Set
eo: Neniu fonto agordita

en: General
eo: Ĝenerala

en: Font
eo: Fonto

en: Use _System Default
eo: Uzi _sisteman defaŭlton

en: Custom _Font
eo: Propra _fonto

en: Behaviour
eo: Konduto

en: _Unlimited Scrollback
eo: _Senlima rulvico

en: _Scrollback Lines
eo: _Rulvicaj linioj

en: Terminal Bell
eo: Terminala kloŝo

en: Play _Sound
eo: Ludi _sonon

en: _Visual Effects
eo: _Videblaj efektoj

[ctx: shortcut window]
en: Application
eo: Aplikaĵo

[ctx: shortcut window]
en: New Window
eo: Nova fenestro

[ctx: shortcut window]
en: Terminal
eo: Terminalo

[ctx: shortcut window]
en: Find
eo: Serĉi

[ctx: shortcut window]
en: Copy
eo: Kopii

[ctx: shortcut window]
en: Paste
eo: Alglui

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
eo: Langetoj

[ctx: shortcut window]
en: New Tab
eo: Nova langeto

[ctx: shortcut window]
en: Close Tab
eo: Fermi langeton

[ctx: shortcut window]
en: Show All Tabs
eo: Montri ĉiujn langetojn

[ctx: shortcut window]
en: Next Tab
eo: Sekva langeto

[ctx: shortcut window]
en: Previous Tab
eo: Antaŭa langeto

[ctx: shortcut window]
en: Move Tab Left
eo: Movi langeton maldekstren

[ctx: shortcut window]
en: Move Tab Right
eo: Movi langeton dekstren

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 1–9
eo: Ŝalti al langeto 1–9

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 10
eo: Ŝalti al langeto 10
