console main - en to bg translation catalogue (133 entries)

en: Console
bg: Конзола

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: command;prompt;cmd;commandline;run;shell;terminal;kgx;kings cross;
bg: command;prompt;cmd;commandline;run;shell;terminal;kgx;kings cross;команда;ред;терминал;обвивка;шел;промпт;

en: New Window
bg: Нов прозорец

en: New Tab
bg: Нов подпрозорец

en: Terminal Emulator
bg: Терминален емулатор

en: A simple user-friendly terminal emulator for the GNOME desktop.
bg: Лесен за ползване емулатор на терминал за GNOME.

en: Terminal window
bg: Прозорец на терминала

en: The GNOME Project
bg: Проектът GNOME

en: GPL 3.0 or later
bg: GPL 3.0 или по-късен

note: Translators: The leading # is intentional, the initial %s is the * version of KGX itself, the latter format is the VTE version
en: # KGX %s using VTE %u.%u.%u %s
bg: # KGX: %s, VTE: %u.%u.%u %s

en: Cannot use both --working-directory and positional parameters
bg: Позиционните аргументи и опцията „--working-directory“ са несъвместими

en: Execute the argument to this option inside the terminal
bg: Изпълняване на аргумента на тази опция в терминала

en: COMMAND
bg: КОМАНДА

en: Set the working directory
bg: Задаване на работната папка на терминала

note: Translators: Placeholder of for a given directory
en: DIRNAME
bg: ПАПКА

en: Wait until the child exits (TODO)
bg: Изчакване докато дъщерният процес завърши (предстои)

en: Set the initial window title
bg: Начално заглавие на терминала

en: TITLE
bg: ЗАГЛАВИЕ

en: ADVANCED: Set the shell to launch
bg: НАПРЕДНАЛИ: коя обвивка да се стартира

en: SHELL
bg: ОБВИВКА

en: ADVANCED: Set the scrollback length
bg: НАПРЕДНАЛИ: буфер за придвижване назад

en: LINES
bg: РЕДОВЕ

note: Translators: %s is the version string, KGX is a codename and should be left as-is
en: KGX %s — Terminal Emulator
bg: KGX %s — Терминален емулатор

en: [-e|-- COMMAND [ARGUMENT...]]
bg: [-e|-- КОМАНДА [АРГУМЕНТ…]]

en: Close Window?
bg: Затваряне на прозореца?

en: A command is still running, closing this window will kill it and may lead to unexpected outcomes | Some commands are still running, closing this window will kill them and may lead to unexpected outcomes
bg[0]: Все още има работеща команда. Ако затворите прозореца, ще я прекратите и може да загубите данните от нея
bg[1]: Все още има работещи команди. Ако затворите прозореца, ще ги прекратите и може да загубите данните от тях

en: Close Tab?
bg: Затваряне на подпрозореца?

en: A command is still running, closing this tab will kill it and may lead to unexpected outcomes | Some commands are still running, closing this tab will kill them and may lead to unexpected outcomes
bg[0]: Все още има работеща команда. Ако затворите подпрозореца, ще я прекратите и може да загубите данните от нея
bg[1]: Все още има работещи команди. Ако затворите подпрозореца, ще ги прекратите и може да загубите данните от тях

note: Translators: Screen reader label for the list of running commands
en: Process list
bg: Списък с процесите

note: Translators: This action dismisses the dialogue, leaving the tab/window open
en: _Cancel
bg: _Отказ

note: Translators: This action accepts the ‘unexpected outcomes’ and closes the tab/window
en: C_lose
bg: _Затваряне

en: Color string is wrong length
bg: Низът за цвят е с неправилна дължина

[ctx: toast-message]
en: Drop Failed
bg: Неуспешно пускане

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst receiving a URI list drop. Please include the following information if you report the error.
bg: Неочаквана грешка при получаване на списък с адреси. Включете следната информация, когато докладвате грешката.

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst receiving a file list drop. Please include the following information if you report the error.
bg: Неочаквана грешка при получаването на списък с файлове. Включете следната информация, когато докладвате грешката.

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst receiving a text drop. Please include the following information if you report the error.
bg: Неочаквана грешка при получаването на текстово съобщение. Включете следната информация, когато докладвате грешката.

[ctx: spad-message]
en: An unexpected value was received. Please include the following information if you report the error.
bg: Неочаквана стойност. Включете следната информация, когато докладвате грешката.

note: Translators: columns by rows, describing terminal size
en: %i by %i
bg: %i от %i

en: %i columns %i rows
bg: %i колони, %i рѐда

note: Translators: %i is, from the users perspective, a random number. * this string will only be seen when the running program has * failed to set a title, and exists purely to avoid blank tabs
en: Tab %i
bg: Подпрозорец %i

en: _Detach Tab
bg: _Отделяне на подпрозореца

en: _Close
bg: _Затваряне

note: Translators: %s is the (possibly truncated) command being pasted
en: Make sure you know what the command does:
    %s
bg: Проверете какво точно прави командата:
    %s

en: You are pasting a command that runs as an administrator
bg: Поставяте команда, която ще се изпълни с права на администратор

en: _Paste
bg: _Поставяне

en: Process %d
bg: Процес %d

note: Translators: <b> </b> marks the text as bold, ensure they are matched please!
en: <b>Failed to start</b> — %s
bg: <b>Неуспешно стартиране</b>: %s

en: Unable To Open
bg: Не може да се отвори

en: Opening ‘<a href="%s">%s</a>’ failed:
    %s
bg: Неуспешно отваряне на „<a href='%s'>%s</a>“:
    %s

en: Error Details
bg: Подробности за грешката

en: Error Message
bg: Съобщение за грешка

en: Copy Error Message
bg: Копиране на съобщението за грешка

en: Report _Issue
bg: Докладване на _проблем

[ctx: toast-button]
en: _Details
bg: _Подробности

note: Translators: <b> </b> marks the text as bold, ensure they are matched please!
en: <b>Read Only</b> — Command exited with code %i
bg: <b>Само за четене</b> — командата завърши с код %i

note: Translators: <b> </b> marks the text as bold, ensure they are matched please!
en: <b>Read Only</b> — Command exited
bg: <b>Само за четене</b> — командата завърши

en: Command completed
bg: Командата завърши

en: Find text
bg: Търсене нататък

en: Previous Match
bg: Предишна поява

en: Next Match
bg: Следваща поява

[ctx: toast-message]
note: Translators: The user ctrl-clicked, or used ‘Open Link’, on a URI that, *              for whatever reason, we were unable to open.
en: Couldn't Open Link
bg: Връзката не може да се отвори

[ctx: spad-message]
en: The link “<a href="%s">%s</a>” uses the protocol “%s”, for which no apps are installed.
bg: Връзката „<a href='%s'>%s</a>” използва протокола „%s”, за който няма инсталирани програми.

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst opening the link “<a href="%s">%s</a>”. Please include the following information if you report the error.
bg: Неочаквана грешка при отварянето на връзката „<a href='%s'>%s</a>”. Включете следната информация, когато докладвате грешката.

[ctx: spad-message]
en: The link “<a href="%s">%s</a>” is malformed.
bg: Лошо Форматирана връзка: „<a href=%s'>%s</a>”.

[ctx: spad-message]
en: The link “<a href="%s">%s</a>” points to a location on a different device.
    
    This device is “%s” and the location is on “%s”.
bg: Връзката „<a href='%s'>%s</a>” сочи към местоположение на друго устройство.
    
    Това устройство е „%s”, а мястото е на „%s”.

[ctx: toast-message]
en: Couldn't Paste Text
bg: Текстът не може да се постави

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst reading the clipboard. Please include the following information if you report the error.
bg: Неочаквана грешка при четенето от буфера за обмен. Включете следната информация, когато докладвате грешката.

[ctx: toast-message]
en: Couldn't Show File
bg: Файлът не може да се покаже

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst showing the file. Please include the following information if you report the error.
bg: Неочаквана грешка при показването на файла. Включете следната информация, когато докладвате грешката.

[ctx: toast-message]
en: Couldn't Open Folder
bg: Папката не може да се отвори

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst opening the folder. Please include the following information if you report the error.
bg: Неочаквана грешка при отварянето на папката. Включете следната информация, когато докладвате грешката.

en: Ctrl-click to open:
    %s
bg: Отваряне с Ctrl+натискане на бутон на мишката:
    %s

[ctx: toast-message]
en: Couldn't Paste
bg: Неуспешно поставяне

[ctx: spad-message]
en: An unexpected error occurred whilst processing the clipboard. Please include the following information if you report the error.
bg: Неочаквана грешка при обработването на буфера за обмен. Включете следната информация, когато докладвате грешката.

en: _Open Link
bg: _Отваряне на връзка

en: Copy _Link Address
bg: Копиране на адреса на _връзката

en: _Copy
bg: _Копиране

en: _Select All
bg: _Избор на всичко

en: Leave _Fullscreen
bg: Излизане от _цял екран

en: Show in _Files
bg: Показване във „_Файлове“

en: Follow System Style
bg: Ползване на системната тема

en: Light Style
bg: Светла тема

en: Dark Style
bg: Тъмна тема

note: Translators: ‘command’ is the argument name, and shouldn't be translated
en: Missing argument for --command
bg: Опцията „--command“ изисква аргумент

en: Cannot use both --command and positional parameters
bg: Позиционните аргументи и опцията „--command“ са несъвместими

en: _New Window
bg: _Нов прозорец

en: _Show All Tabs
bg: Показване на _всички подпрозорци

en: _Fullscreen
bg: _Цял екран

en: _Preferences
bg: _Настройки

en: _Keyboard Shortcuts
bg: _Клавишни комбинации

en: _About Console
bg: _Относно „Конзолата“

en: Find in Terminal
bg: Търсене в терминала

en: Leave Fullscreen
bg: Изход от цял екран

en: Main Menu
bg: Основно меню

en: Shrink Text
bg: Намаляване

en: Reset Size
bg: Стандартен размер

en: Enlarge Text
bg: Увеличаване

en: Terminal Font
bg: Шрифт на терминала

en: _Select
bg: _Избор

en: Font Name
bg: Име на шрифта

en: Font Family
bg: Фамилия на шрифта

en: Font Preview
bg: Преглед на шрифта

en: Font Size
bg: Размер на шрифта

en: No Font Set
bg: Не е зададен шрифт

en: General
bg: Общи

en: Font
bg: Шрифт

en: Use _System Default
bg: Използване на _системните настройки

en: Custom _Font
bg: Шрифт по _избор

en: Behavior
bg: Поведение

en: _Unlimited Scrollback
bg: _Неограничено придвижване назад

en: _Scrollback Lines
bg: _Редове за придвижване назад

en: Terminal Bell
bg: Терминален звънец

en: Control how alerts are indicated
bg: Настройване на извеждането на известията

en: Play _Sound
bg: Изпълнение на _звук

en: _Visual Effects
bg: _Визуални ефекти

[ctx: shortcut window]
en: Application
bg: Програма

[ctx: shortcut window]
en: New Window
bg: Нов прозорец

[ctx: shortcut window]
en: Terminal
bg: Терминал

[ctx: shortcut window]
en: Find
bg: Търсене

[ctx: shortcut window]
en: Copy
bg: Копиране

[ctx: shortcut window]
en: Paste
bg: Поставяне

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
bg: Подпрозорци

[ctx: shortcut window]
en: New Tab
bg: Нов подпрозорец

[ctx: shortcut window]
en: Close Tab
bg: Затваряне на подпрозорец

[ctx: shortcut window]
en: Show All Tabs
bg: Показване на всички подпрозорци

[ctx: shortcut window]
en: Next Tab
bg: Следващ подпрозорец

[ctx: shortcut window]
en: Previous Tab
bg: Предишен подпрозорец

[ctx: shortcut window]
en: Move Tab Left
bg: Преместване на подпрозореца наляво

[ctx: shortcut window]
en: Move Tab Right
bg: Преместване на подпрозореца надясно

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 1–9
bg: Преход към подпрозорец 1-9

[ctx: shortcut window]
en: Switch to Tab 10
bg: Преход към подпрозорец 10

[ctx: shortcut window]
en: Window
bg: Нов прозорец

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
bg: Цял екран
