gnome-contacts master - en to as translation catalogue (129 entries)

en: Contacts keeps and organize your contacts information. You can create, edit, delete and link together pieces of information about your contacts. Contacts aggregates the details from all your sources providing a centralized place for managing your contacts.
as: পৰিচয়সমূহে আপোনাৰ পৰিচয়সমূহৰ তথ্যক সংৰক্ষিত আৰু সংঘঠিত ৰাখে। আপুনি আপোনাৰ পৰিচয়সমূহৰ বিষয়ে তথ্য সৃষ্টি, সম্পাদন, মচা আৰু সংযোগ কৰিব পাৰিব। পৰিচয়সমূহে আপোনাৰ সকলো উৎসৰ পৰা বিৱৰণ একত্ৰিত কৰে যাৰ সহায়ত আপোনাৰ পৰিচয়সমূহ ব্যৱস্থাপনা কৰিবলৈ এটা কেনদ্ৰিত স্থান পায়।

en: Contacts will also integrate with online address books and automatically link contacts from different online sources.
as: পৰিচয়সমূহে লগতে অনলাইন ঠিকনা বহীসমূহৰ সৈতে অনুকূলন কৰিব আৰু বিভিন্ন অনলাইন উৎসসমূহৰ পৰা পৰিচয়সমূহ সংযোগ কৰিব।

en: Contacts
as: পৰিচয়সমূহ

en: A contacts manager for GNOME
as: GNOME ৰ বাবে এটা পৰিচয় ব্যৱস্থাপক

en: friends;address book;
as: বন্ধুসকল;ঠিকনা বহী;

en: Online Accounts
as: অনলাইন একাওন্টসমূহ

en: Local Address Book
as: স্থানীয় ঠিকনা বহী

en: No contact with id %s found
as: আই-ডি %s ৰ সৈতে কোনো পৰিচয় পোৱা নগল

en: Contact not found
as: পৰিচয় পোৱা নগল

en: Change Address Book
as: ঠিকনা বহী সলনি কৰক

en: Change
as: পৰিবৰ্তন কৰক

en: Cancel
as: বাতিল কৰক

en: New contacts will be added to the selected address book.
    You are able to view and edit contacts from other address books.
as: নতুন পৰিচয়সমূহ নিৰ্বাচিত ঠিকনা বহীত যোগ কৰা হব।
    আপুনি অন্য ঠিকনা বহীসমূহৰ পৰা পৰিচয়সমূহক দৰ্শন কৰি সম্পাদন কৰিব পাৰিব।

en: GNOME Contacts
as: GNOME পৰিচয়সমূহ

en: About GNOME Contacts
as: GNOME পৰিচয়ৰ বিষয়ে

en: Contact Management Application
as: পৰিচয় ব্যৱস্থাপনা এপ্লিকেচন

en: No contact with email address %s found
as: ই-মেইল ঠিকনা %s ৰ সৈতে কোনো পৰিচয় পোৱা নগল

en: Show contact with this individual id
as: এই সূকীয়া আই-ডিৰ সৈতে পৰিচয় দেখুৱাওক

en: Show contact with this email address
as: এই ই-মেইল ঠিকনাৰ সৈতে পৰিচয় দেখুৱাওক

en: — contact management
as: — পৰিচয় ব্যৱস্থাপনা

en: Browse for more pictures
as: অধিক ছবিৰ বাবে ব্ৰাউছ কৰক

en: _Cancel
as: বাতিল কৰক (_C)

en: _Open
as: খোলক (_O)

en: Select Picture
as: ছবি বাছক

en: Select
as: বাছক

en: New Contact
as: নতুন পৰিচয়

en: Add email
as: ইমেইল যোগ কৰক

en: Add number
as: ফোন নম্বৰ যোগ কৰক

en: Delete field
as: ফিল্ড মচি পেলাওক

en: January
as: জানুৱাৰী

en: February
as: ফেব্ৰুৱাৰী

en: March
as: মাৰ্চ

en: April
as: এপ্ৰিল

en: May
as: মে

en: June
as: জুন

en: July
as: জুলাই

en: August
as: আগষ্ট

en: September
as: চেপ্তেম্বৰ

en: October
as: অক্টোবৰ

en: November
as: নভেম্বৰ

en: December
as: ডিচেম্বৰ

en: Website
as: ৱেবছাইট

en: Nickname
as: উপনাম

en: Birthday
as: জন্মদিন

en: Note
as: টোকা

en: New Detail
as: নতুন বিৱৰণ

en: Linked Accounts
as: সংযুক্ত একাওন্টসমূহ

en: Remove Contact
as: পৰিচয় আতৰাওক

en: Add name
as: নাম যোগ কৰক

en: Does %s from %s belong here?
as: %s ইয়াত থাকিব লাগে নে, যাৰ স্থান %s?

en: Do these details belong to %s?
as: এই বিৱৰণসমূহ %s ৰ হয় নে?

en: Yes
as: হয়

en: No
as: নহয়

en: Select a contact
as: এটা পৰিচয় বাছক

en: You need to enter some data
as: আপুনি কিছু তথ্য সুমুৱাব লাগিব

en: No primary addressbook configured
as: কোনো প্ৰাথমিক ঠিকনাবহী সংৰূপণ কৰা হোৱা নাই

en: Unable to create new contacts: %s
as: নতুন পৰিচয়সমূহ সৃষ্টি কৰিবলে ব্যৰ্থ: %s

en: Unable to find newly created contact
as: নতুনকৈ সৃষ্টি কৰা পৰিচয় বিচাৰি পোৱা নগল

en: Change avatar
as: অৱতাৰ সলনি কৰক

en: Street
as: ৰাস্তা

en: Extension
as: প্ৰসাৰন

en: City
as: শহৰ

en: State/Province
as: ৰাজ্য/প্ৰদেশ

en: Zip/Postal Code
as: Zip/ডাক কোড

en: PO box
as: PO বাকচ

en: Country
as: দেশ

en: Novell Groupwise
as: Novell দলভাৱে

en: Local network
as: স্থানীয় নেটৱৰ্ক

en: Telephony
as: টেলিফোনী

en: Unexpected internal error: created contact was not found
as: অপ্ৰত্যাষিত অভ্যন্তৰীক ত্ৰুটি: সৃষ্টি কৰা পৰিচয় পোৱা নগল

en: Google Circles
as: Google বৃত্তসমূহ

en: Google
as: Google Talk

en: Local Contact
as: স্থানীয় পৰিচয়

en: You can link contacts by selecting them from the contacts list
as: আপুনি পৰিচয় তালিকাৰ পৰা পৰিচয়সমূহ নিৰ্বাচন কৰি সিহতক সংযোগ কৰিব পাৰিব

en: Unlink
as: সংযোগ আতৰাওক

note: Refers to the type of the detail, could be Home, Work or Other for email, and the same * for phone numbers, addresses, etc.
en: Other
as: অন্য

note: List most specific first, always in upper case
en: Home
as: ঘৰ

en: Work
as: কৰ্ম

note: List most specific first, always in upper case
en: Personal
as: ব্যক্তিগত

note: List most specific first, always in upper case
en: Assistant
as: সহায়ক

en: Work Fax
as: কৰ্ম ফেক্স

en: Callback
as: কলবেক

en: Car
as: গাড়ী

en: Company
as: কোম্পানী

en: Home Fax
as: ঘৰ ফেক্স

en: Mobile
as: মবাইল

en: Fax
as: ফেক্স

en: Pager
as: পেজাৰ

en: Radio
as: ৰেডিঅ'

en: No results matched search
as: সন্ধানৰ সৈতে কোনো ফলাফল মিল নাখায়

en: Suggestions
as: পৰামৰ্শসমূহ

en: Other Contacts
as: অন্য পৰিচয়সমূহ

en: %d Selected | %d Selected
as[0]: %d নিৰ্বাচিত
as[1]: %d নিৰ্বাচিত

en: All Contacts
as: সকলো পৰিচয়

en: Editing %s
as: %s সম্পাদন কৰা হৈছে

en: Done
as: কৰা হল

en: Add
as: যোগ কৰক

en: %d contacts linked | %d contacts linked
as[0]: %d পৰিচয়সমূহ সংযুক্ত
as[1]: %d পৰিচয়সমূহ সংযুক্ত

en: _Undo
as: বাতিল কৰক (_U)

en: %d contact deleted | %d contacts deleted
as[0]: %d পৰিচয় মচি পেলোৱা হৈছে
as[1]: %d পৰিচয়সমূহ মচি পেলোৱা হৈছে

en: Contact deleted: "%s"
as: পৰিচয় মচি পেলোৱা হল: "%s"

en: %s linked to %s
as: %s ক %s ৰ সৈতে সংযুক্ত কৰা হল

en: %s linked to the contact
as: %s ক পৰিচয়ৰ সৈতে সংযুক্ত কৰা হল

en: _Change Address Book...
as: ঠিকনা বহী সলনি কৰক (_C)...

en: _Help
as: সহায় (_H)

en: _About
as: বিষয়ে (_A)

en: _Quit
as: প্ৰস্থান কৰক (_Q)

en: Personal email
as: ব্যক্তিগত ইমেইল

en: Work email
as: কৰ্ম ই-মেইল

en: Mobile phone
as: মবাইল ফোন

en: Home phone
as: ঘৰৰ ফোন

en: Work phone
as: কৰ্মক্ষেত্ৰৰ ফোন

en: Home address
as: ঘৰৰ ঠিকনা

en: Work address
as: কৰ্মক্ষেত্ৰৰ ঠিকনা

en: Notes
as: টোকাসমূহ

en: Type to search
as: সন্ধান কৰিবলৈ টাইপ কৰক

note: Link refers to the verb, from linking contacts together
en: Link
as: সংযোগ

en: Delete
as: মচি পেলাওক

en: Loading
as: ল'ড কৰা হৈছে

en: Add contact
as: পৰিচয় যোগ কৰক

en: Selection mode
as: নিৰ্বাচন অৱস্থা

en: Edit
as: সম্পাদন কৰক

en: Select Address Book
as: ঠিকনা বহী বাছক

en: Cancel setup
as: সংস্থাপন বাতিল কৰক

en: Setup complete
as: সংস্থাপন সম্পূৰ্ণ

en: First-time setup done.
as: প্ৰথম-বাৰ সংস্থাপন কৰা হল।

en: Set to true when the user ran the first-time setup wizard.
as: true লে সংহতি কৰা আছিল যেতিয়া ব্যৱহাৰকাৰীয়ে প্ৰথমবাৰ সংস্থাপন উইজাৰ্ড চলাইছিল।

en: View subset
as: চাবচেট দৰ্শন কৰক

en: View contacts subset
as: পৰিচয়সমূহ চাবচেট দৰ্শন কৰক
