gnome-contacts master - en to ca translation catalogue (187 entries)

en: Contacts
ca: Contactes

en: Manage your contacts
ca: Gestiona els contactes

en: Contacts keeps and organize your contacts information. You can create, edit, delete and link together pieces of information about your contacts. Contacts aggregates the details from all your sources providing a centralized place for managing your contacts.
ca: El Contactes manté i organitza la informació dels vostres contactes. Podeu crear, editar, suprimir i enllaçar informació sobre els contactes. El Contactes afegeix els detalls des de tots els orígens de manera que des d'un lloc centralitzat es poden gestionar els contactes.

en: Contacts will also integrate with online address books and automatically link contacts from different online sources.
ca: El Contactes també s'integra amb llibretes d'adreces en línia i enllaçarà automàticament els contactes des de diferents orígens en línia.

en: Contacts with no contacts
ca: Contactes sense cap contacte

en: Contacts filled with contacts
ca: Contactes que tenen contactes definits

en: Contacts in selection mode
ca: Contactes en mode de selecció

en: Contacts setup view
ca: Vista de configuració del Contactes

en: Contacts edit view
ca: Vista d'edició del Contactes

en: The GNOME Project
ca: El projecte GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: friends;address book;
ca: amics;llibreta d'adreces;

[ctx: shortcut window]
en: Overview
ca: Vista general

[ctx: shortcut window]
en: Help
ca: Ajuda

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
ca: Obre el menú

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
ca: Mostra les preferències

[ctx: shortcut window]
en: Create a new contact
ca: Creeu un contacte nou

[ctx: shortcut window]
en: Search contacts
ca: Cerca els contactes

[ctx: shortcut window]
en: Shortcut list
ca: Llista de dreceres

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ca: Surt

[ctx: shortcut window]
en: Editing or creating a contact
ca: Edita o crea un contacte

[ctx: shortcut window]
en: Save current changes to contact
ca: Desa els canvis actuals al contacte

[ctx: shortcut window]
en: Cancel current changes for contact
ca: Cancel·la els canvis actuals per al contacte

en: Select a new avatar
ca: Seleccioneu un avatar nou

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Done
ca: _Fet

en: Take a Picture…
ca: Fes una fotografia…

en: Select a File…
ca: Selecciona un fitxer…

en: Select a Contact
ca: Seleccioneu un contacte

en: Change Addressbook
ca: Canvia la llibreta d'adreces

en: Change Avatar
ca: Canvia l'avatar

en: Remove Avatar
ca: Suprimeix l'avatar

en: Link Contacts
ca: Enllaça els contactes

en: List Contacts By:
ca: Llista els contactes per:

en: First Name
ca: Nom

en: Surname
ca: Cognom

en: Import From File…
ca: Importa des d'un fitxer…

en: Export All Contacts…
ca: Exporta tots els contactes…

en: Preferences
ca: Preferències

en: Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres de teclat

en: Help
ca: Ajuda

en: About Contacts
ca: Quant al Contactes

en: Mark as Favorite
ca: Marca com a preferit

en: Unmark as Favorite
ca: No el marquis més com a preferit

en: Share as QR Code
ca: Comparteix com a codi QR

en: Delete Contact
ca: Suprimeix el contacte

en: Add New Contact
ca: Afegeix un contacte nou

en: Main Menu
ca: Menú principal

en: Select Contacts
ca: Selecciona contactes

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cancel Selection
ca: Cancel·la la selecció

en: Search contacts
ca: Cerca contactes

en: Loading
ca: S'està carregant

note: Export refers to the verb
en: Export
ca: Exporta

en: Export Selected Contacts
ca: Exporta els contactes seleccionats

note: Link refers to the verb, from linking contacts together
en: Link
ca: Enllaça

en: Link Selected Contacts Together
ca: Enllaça els contactes seleccionats junts

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Edit Contact
ca: Edita el contacte

en: Contact Menu
ca: Menú dels contactes

en: Done
ca: Fet

en: Address Books
ca: Llibreta d'adreces

en: Share Contact
ca: Comparteix un contacte

en: QR Code
ca: Codi QR

en: Scan to Save
ca: Escaneja per a desar

en: Contacts Setup
ca: Configuració del Contactes

en: _Quit
ca: _Surt

en: Cancel Setup And Quit
ca: Cancel·la la configuració i surt

note: Translators: "Complete" is a verb here: a user finishes the setup by clicking this button
en: Complete setup
ca: Completa

en: Welcome
ca: Us donem la benvinguda

en: Please select your main address book: this is where new contacts will be added. If you keep your contacts in an online account, you can add them using the online accounts settings.
ca: Seleccioneu la vostra llibreta d'adreces principal: en aquesta llibreta és on s'afegiran els contactes nous. Si teniu un compte en línia on manteniu els contactes, podeu afegir-los des dels paràmetres dels comptes en línia.

en: Show contact with this email address
ca: Mostra el contacte amb aquesta adreça electrònica

en: Show contact with this individual id
ca: Mostra el contacte amb aquest identificador individual

en: Show contacts with the given filter
ca: Mostra el contactes amb els filtres donats

en: Show the current version of Contacts
ca: Mostra la versió actual del Contactes

en: Contact not found
ca: No s'ha trobat el contacte

en: No contact with id %s found
ca: No s'ha trobat cap contacte amb l'identificador %s

en: _Close
ca: _Tanca

en: © 2011 Red Hat, Inc.
    © 2011-2020 The Contacts Developers
ca: © 2011 Red Hat, Inc.
    © 2011-2020 L'equip de desenvolupament del Contactes

en: No contact with email address %s found
ca: No s'ha trobat cap contacte amb l'adreça electrònica %s

en: Primary address book not found
ca: No s'ha trobat la llibreta d'adreces principal

en: Contacts can't find the configured primary address book. You might experience issues creating or editing contacts
ca: Contactes no pot trobar la llibreta d'adreces principal configurada. Podeu experimentar problemes en crear o editar contactes

en: Go To _Preferences
ca: _Ves a les preferències

en: Select contact file
ca: Seleccioneu un fitxer de contactes

en: Import
ca: Importa

en: vCard files
ca: Fitxers vCard

en: Error reading file
ca: Error en llegir el fitxer

en: An error occurred reading the file '%s'
ca: S'ha produït un error en llegir el fitxer «%s»

en: _OK
ca: _D'acord

en: No contacts found
ca: No s'ha trobat cap contacte

en: The imported file does not seem to contain any contacts
ca: El fitxer importat no sembla que contingui cap contacte

note: Second step: ask the user for confirmation
en: By continuing, you will import %u contact | By continuing, you will import %u contacts
ca[0]: Si continueu, importareu %u contacte
ca[1]: Si continueu, importareu %u contactes

en: Continue Import?
ca: Voleu continuar la importació?

en: C_ontinue
ca: _Continua

en: No Camera Detected
ca: No s'ha detectat cap càmera

en: Failed to set avatar
ca: S'ha produït un error en establir l'avatar

en: Browse for more pictures
ca: Navega per més imatges

en: _Open
ca: _Obre

en: Image File
ca: Fitxer d'imatge

en: Failed to set avatar.
ca: S'ha produït un error en establir l'avatar.

en: Show More
ca: Mostra'n més

en: Add email
ca: Afegeix un correu electrònic

en: Add phone number
ca: Afegeix un número de telèfon

en: Website
ca: Pàgina web

en: Full name
ca: Nom complet

en: Nickname
ca: Àlies

en: Birthday
ca: Aniversari

en: Remove birthday
ca: Suprimeix l'aniversari

en: Set Birthday
ca: Estableix aniversari

en: Organisation
ca: Organització

en: Role
ca: Càrrec

en: Label
ca: Etiqueta

note: Create grid and labels
en: Day
ca: Dia

en: Month
ca: Mes

en: Year
ca: Any

en: _Set
ca: _Estableix

en: Change Birthday
ca: Canvia l'aniversari

en: Street
ca: Carrer

en: Extension
ca: Extensió

en: City
ca: Ciutat

en: State/Province
ca: Estat/província

en: Zip/Postal Code
ca: Codi postal

en: PO box
ca: Apartat de correus

en: Country
ca: País

en: Favorites
ca: Preferits

en: All Contacts
ca: Tots els contactes

en: Send an email to %s
ca: Envia un correu electrònic a %s

en: Visit website
ca: Visita el web

en: Their birthday is today! 🎉
ca: Avui és el seu aniversari! 🎉

en: Show on the map
ca: Mostra-ho al mapa

en: Deleting %d contact | Deleting %d contacts
ca[0]: S'està suprimint %d contacte
ca[1]: S'estan suprimint %d contactes

note: Special-case the local address book
en: Local Address Book
ca: Llibreta d'adreces local

en: Local Contact
ca: Contacte local

en: Local network
ca: Xarxa local

en: Telephony
ca: Telefonia

en: Linked %d contact | Linked %d contacts
ca[0]: S'ha enllaçat %d contacte
ca[1]: S'han enllaçat %d contactes

en: Is this the same person as %s from %s?
ca: És aquesta la mateixa persona que %s de %s?

en: Is this the same person as %s?
ca: És aquesta la mateixa persona que %s?

en: %llu Selected | %llu Selected
ca[0]: %llu seleccionat
ca[1]: %llu seleccionats

en: _Add
ca: _Afegeix

en: Editing %s
ca: S'està editant %s

en: %d Selected | %d Selected
ca[0]: %d seleccionat
ca[1]: %d seleccionats

en: _Undo
ca: _Desfés

en: New Contact
ca: Contacte nou

note: Open up a file chooser
en: Export to file
ca: Exporta a un fitxer

en: _Export
ca: _Exporta

en: Primary Address Book
ca: Llibreta d'adreces primària

en: New contacts will be added to the selected address book. You are able to view and edit contacts from other address books.
ca: Els contactes nous s'afegiran a la llibreta d'adreces seleccionada. Podeu veure i editar els contactes d'altres llibretes d'adreces.

en: _Online Accounts
ca: _Comptes en línia

en: Open the Online Accounts panel in Settings
ca: Obre el quadre Comptes en línia als Paràmetres del GNOME

en: Scan the QR code to save the contact <b>%s</b>.
ca: Escanegeu el codi QR per a desar el contacte <b>%s</b>.

en: Unlinking contacts
ca: S'estan enllaçant els contactes

en: Postal addresses
ca: Adreces postals

en: Alias
ca: Àlies

en: Unnamed Person
ca: Persona sense nom

en: Email addresses
ca: Adreça electrònica

en: Instant Messaging addresses
ca: Adreces de missatgeria instantània

en: Phone numbers
ca: Números de telèfon

note: TRANSLATORS: This is the role of a contact in an organisation (e.g. CEO)
en: Roles
ca: Càrrecs

note: TRANSLATORS: "$ROLE at $ORGANISATION", e.g. "CEO at Linux Inc."
en: %s at %s
ca: %s a %s

note: TRANSLATORS: This is a field which contains a name decomposed in several parts, rather than a single freeform string for the full name
en: Structured name
ca: Nom estructurat

en: Other
ca: Altres

note: List most specific first, always in upper case
en: Home
ca: Particular

en: Work
ca: Feina

note: List most specific first, always in upper case
en: Assistant
ca: Assistent

en: Work Fax
ca: Fax de la feina

en: Callback
ca: Retorn de trucada

en: Car
ca: Cotxe

en: Company
ca: Empresa

en: Home Fax
ca: Fax particular

en: ISDN
ca: XDSI

en: Mobile
ca: Mòbil

en: Pager
ca: Cercapersones

en: Radio
ca: Ràdio

en: Telex
ca: Tèlex

note: To translators: TTY is Teletypewriter
en: TTY
ca: Teletip

en: Importing contacts from '%s'
ca: S'estan important els contactes de «%s»

en: First-time setup done.
ca: S'ha finalitzat la configuració inicial.

en: Set to true after the user has run the first-time setup wizard.
ca: Establert a «True» (cert) després que l'usuari va executar l'auxiliar de configuració inicial.

en: Sort contacts on surname.
ca: Ordena els contactes per cognom.

en: If this is set to true, the list of contacts will be sorted on their surnames. Otherwise, it will be sorted on the first names of the contacts.
ca: Si és cert, la llista de contactes s'ordenarà per cognom. En cas contrari, s'ordenarà pels noms dels contactes.

en: The default height of the contacts window.
ca: L'alçada per defecte de la finestra de contactes.

en: If the window size has not been changed by the user yet this will be used as the initial value for the height of the window.
ca: Si l'usuari no ha canviat la mida de la finestra encara s'utilitzarà aquest valor inicial per a l'alçada de la finestra.

en: The default width of the contacts window.
ca: L'amplada per defecte de la finestra de contactes.

en: If the window size has not been changed by the user yet this will be used as the initial value for the width of the window.
ca: Si l'usuari no ha canviat la mida de la finestra encara s'utilitzarà aquest valor inicial per a l'amplada de la finestra.

en: Is the window maximized?
ca: Està la finestra maximitzada?

en: Stores if the window is currently maximized.
ca: Emmagatzema si x la finestra està actualment maximitzada.

en: Is the window fullscreen
ca: És la finestra maximitzada
