gnome-contacts master - en to fur translation catalogue (183 entries)

en: Contacts
fur: Contats

en: Manage your contacts
fur: Gjestìs i tiei contats

en: Contacts keeps and organize your contacts information. You can create, edit, delete and link together pieces of information about your contacts. Contacts aggregates the details from all your sources providing a centralized place for managing your contacts.
fur: Contats al manten e al ministre lis informazions dai tiei contats. Tu puedis creâ, modificâ, scancelâ e leâ adun tocs di informazions dai tiei contats. Contats al unìs i detais di dutis lis tôs sorzints dant un sisteme centralizât par ministrâ i tiei contats.

en: Contacts will also integrate with online address books and automatically link contacts from different online sources.
fur: In plui a vegnaran integradis lis rubrichis in-linie e a vegnaran unîts in maniere automatiche i contats di diviersis sorzints in-linie.

en: Contacts with no contacts
fur: Contats cence contats

en: Contacts filled with contacts
fur: Contats jemplât cui contats

en: Contacts in selection mode
fur: Contats in modalitât selezion

en: Contacts setup view
fur: Viodude configurazion di Contats

en: Contacts edit view
fur: Viodude modifiche di Contats

en: The GNOME Project
fur: Il progjet GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: friends;address book;
fur: amîs;rubriche;

[ctx: shortcut window]
en: Overview
fur: Panoramiche

[ctx: shortcut window]
en: Help
fur: Jutori

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
fur: Vierç menù

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
fur: Mostre lis preferencis

[ctx: shortcut window]
en: Create a new contact
fur: Cree un gnûf contat

[ctx: shortcut window]
en: Search contacts
fur: Cîr contats

[ctx: shortcut window]
en: Shortcut list
fur: Liste scurtis

[ctx: shortcut window]
en: Quit
fur: Jes

[ctx: shortcut window]
en: Editing or creating a contact
fur: Daûr a modificâ o creâ un contat

[ctx: shortcut window]
en: Save current changes to contact
fur: Salve lis modifichis atuâls al contat

[ctx: shortcut window]
en: Cancel current changes for contact
fur: Anule lis modifichis atuâls pal contat

en: Select a new avatar
fur: Selezione un gnûf avatar

en: _Cancel
fur: _Anule

en: _Done
fur: _Fat

en: Take a Picture…
fur: Scate une foto…

en: Select a File…
fur: Selezione un file…

en: Select a Contact
fur: Selezione un contat

en: Change Avatar
fur: Cambie avatar

en: Remove Avatar
fur: Gjave avatar

en: Link Contacts
fur: Lee i contats

en: List Contacts By:
fur: Liste i contats par:

en: First Name
fur: Non

en: Surname
fur: Cognon

en: Import From File…
fur: Impuarte di file…

en: Export All Contacts…
fur: Espuarte ducj i contats…

en: Preferences
fur: Preferencis

en: Keyboard Shortcuts
fur: Scurtis di tastiere

en: Help
fur: Jutori

en: About Contacts
fur: Informazions su Contats

en: Mark as Favorite
fur: Segne come preferît

en: Unmark as Favorite
fur: Gjave segn di preferît

en: Share as QR Code
fur: Condivît come codiç QR

en: Delete Contact
fur: Elimine il contat

en: Add New Contact
fur: Zonte un gnûf contat

en: Main Menu
fur: Menù principâl

en: Select Contacts
fur: Selezione i contats

en: Cancel
fur: Anule

en: Cancel Selection
fur: Anule selezion

en: Search contacts
fur: Cîr contats

en: Loading
fur: Cjariament in vore

note: Export refers to the verb
en: Export
fur: Espuarte

en: Export Selected Contacts
fur: Espuarte i contats selezionâts

note: Link refers to the verb, from linking contacts together
en: Link
fur: Unìs

en: Link Selected Contacts Together
fur: Coleghe i contats selezionâts adun

en: Remove
fur: Gjave

en: Edit Contact
fur: Modifiche il contat

en: Contact Menu
fur: Menù contats

en: Done
fur: Fat

en: Address Books
fur: Rubrichis

en: Share Contact
fur: Condivît contat

en: QR Code
fur: Codiç QR

en: Scan to Save
fur: Scansione par salvâ

en: Contacts Setup
fur: Configurazion di Contats

en: _Quit
fur: J_es

en: Cancel Setup And Quit
fur: Anule la configurazion e jes

note: Translators: "Complete" is a verb here: a user finishes the setup by clicking this button
en: Complete setup
fur: Configurazion completade

en: Welcome
fur: Benvignût

en: Please select your main address book: this is where new contacts will be added. If you keep your contacts in an online account, you can add them using the online accounts settings.
fur: Selezione la tô rubriche principâl: chê e sarà la rubriche dulà che a vignaran zontâts i gnûfs contats. Se si ten i contats intune rubriche in rêt, si pues zontâju doprant lis impostazions dai account online.

en: Show contact with this email address
fur: Mostre contat cun chest recapit e-mail

en: Show contact with this individual id
fur: Mostre contat cun chest ID

en: Show contacts with the given filter
fur: Mostre i contats cul filtri indicât

en: Show the current version of Contacts
fur: Mostre la version atuâl di Contats

en: Contact not found
fur: Contat no cjatât

en: No contact with id %s found
fur: Nol è stât cjatât nissun contat cun ID %s

en: _Close
fur: _Siere

en: © 2011 Red Hat, Inc.
    © 2011-2020 The Contacts Developers
fur: © 2011 Red Hat, Inc.
    © 2011-2020 I disvilupadôrs di Contats

en: No contact with email address %s found
fur: Nol è stât cjatât nissun contat cun recapit e-mail %s

en: Primary address book not found
fur: Rubriche primarie no cjatade

en: Contacts can't find the configured primary address book. You might experience issues creating or editing contacts
fur: Contats nol rive a cjatâ la rubriche primarie configurade. Tu podaressis cjatâ problemis te creazion o te modifiche dai contats

en: Go To _Preferences
fur: Va aes _Preferncis

en: Select contact file
fur: Selezione file di contat

en: Import
fur: Impuarte

en: vCard files
fur: Files vCard

en: Error reading file
fur: Erôr tal lei il file

en: An error occurred reading the file '%s'
fur: Al è capitât un erôr tal lei il file '%s'

en: _OK
fur: _Va ben

en: No contacts found
fur: Nissun contat cjatât

en: The imported file does not seem to contain any contacts
fur: Il file impuartât nol somee contignî nissun contat

note: Second step: ask the user for confirmation
en: By continuing, you will import %u contact | By continuing, you will import %u contacts
fur[0]: Continuant tu impuartarâs %u contat
fur[1]: Continuant tu impuartarâs %u contats

en: Continue Import?
fur: Continuâ a impuartâ?

en: No Camera Detected
fur: Nissune videocjamare rilevade

en: Failed to set avatar
fur: Nol è stât pussibil configurâ l'avatar

en: Browse for more pictures
fur: Cîr plui imagjins

en: _Open
fur: _Vierç

en: Image File
fur: File imagjin

en: Failed to set avatar.
fur: No si è rivâts a stabilî l'avatar.

en: Show More
fur: Mostre di plui

en: Add email
fur: Zonte e-mail

en: Add phone number
fur: Zonte numar di telefon

en: Website
fur: Sît web

en: Full name
fur: Non complet

en: Nickname
fur: Sorenon

en: Birthday
fur: Complean

en: Remove birthday
fur: Gjave complean

en: Set Birthday
fur: Stabilìs complean

en: Organisation
fur: Organizazion

en: Role
fur: Rûl

en: Label
fur: Etichete

note: Create grid and labels
en: Day
fur: Dì

en: Month
fur: Mês

en: Year
fur: An

en: _Set
fur: _Stabilìs

en: Change Birthday
fur: Cambie complean

en: Street
fur: Vie

en: Extension
fur: Civic

en: City
fur: Citât

en: State/Province
fur: Stât/Province

en: Zip/Postal Code
fur: ZIP/Codiç Postâl

en: PO box
fur: Casele di pueste

en: Country
fur: Paîs

en: Favorites
fur: Preferîts

en: All Contacts
fur: Ducj i contats

en: Send an email to %s
fur: Invie une e-mail a %s

en: Visit website
fur: Visite il sît web

en: Their birthday is today! 🎉
fur: Il lôr complean al è vuê! 🎉

en: Show on the map
fur: Mostre te mape

en: Deleting %d contact | Deleting %d contacts
fur[0]: Daûr a eliminâ %d contat
fur[1]: Daûr a eliminâ %d contats

note: Special-case the local address book
en: Local Address Book
fur: Rubriche locâl

en: Local Contact
fur: Contat locâl

en: Local network
fur: Rêt locâl

en: Telephony
fur: Telefonie

en: Linked %d contact | Linked %d contacts
fur[0]: Leât %d contat
fur[1]: Leâts %d contats

en: Is this the same person as %s from %s?
fur: Ise cheste la stesse persone di %s di %s?

en: Is this the same person as %s?
fur: Ise la stesse persone di %s?

en: %llu Selected | %llu Selected
fur[0]: %llu Selezionât
fur[1]: %llu Selezionâts

en: _Add
fur: _Zonte

en: Editing %s
fur: Modifiche di %s

en: %d Selected | %d Selected
fur[0]: %d Selezionât
fur[1]: %d Selezionâts

en: _Undo
fur: _Torne indaûr

en: New Contact
fur: Gnûf contat

note: Open up a file chooser
en: Export to file
fur: Espuarte su file

en: _Export
fur: _Espuarte

en: Primary Address Book
fur: Rubriche primarie

en: New contacts will be added to the selected address book. You are able to view and edit contacts from other address books.
fur: I gnûfs contats a vegnaran zontâts inte rubriche selezionade. Tu podarâs in ogni câs viodi e modificâ i contats di altris rubrichis.

en: _Online Accounts
fur: Accounts _online

en: Open the Online Accounts panel in Settings
fur: Vierç il panel dai Accounts online tes Impostazions

en: Scan the QR code to save the contact <b>%s</b>.
fur: Scansione il codiç QR par salvâ il contat <b>%s</b>.

en: Unlinking contacts
fur: Daûr a disleâ i contats

en: Postal addresses
fur: Direzions di pueste

en: Alias
fur: Pseudonim

en: Unnamed Person
fur: Persone cence non

en: Email addresses
fur: Direzions e-mail

en: Instant Messaging addresses
fur: Direzions messaçs istantanis

en: Notes
fur: Notis

en: Phone numbers
fur: Numars di telefon

note: TRANSLATORS: This is the role of a contact in an organisation (e.g. CEO)
en: Roles
fur: Rûi

note: TRANSLATORS: "$ROLE at $ORGANISATION", e.g. "CEO at Linux Inc."
en: %s at %s
fur: %s di %s

note: TRANSLATORS: This is a field which contains a name decomposed in several parts, rather than a single freeform string for the full name
en: Structured name
fur: Non struturât

en: Other
fur: Altri

note: List most specific first, always in upper case
en: Home
fur: Cjase

en: Work
fur: Vore

note: List most specific first, always in upper case
en: Personal
fur: Personâl

note: List most specific first, always in upper case
en: Assistant
fur: Assistent

en: Work Fax
fur: Fax di vore

en: Callback
fur: Riclamade

en: Car
fur: Machine

en: Company
fur: Societât

en: Home Fax
fur: Fax di cjase

en: Mobile
fur: Celulâr

en: Pager
fur: Ciridôr

en: Importing contacts from '%s'
fur: Importazion contats di '%s'

en: First-time setup done.
fur: Impostazions di prin inviament completadis.

en: Set to true after the user has run the first-time setup wizard.
fur: Met a vêr dopo che l'utent al à eseguît l'assistent ae configurazion iniziâl.

en: Sort contacts on surname.
fur: Ordene i contats par cognon.

en: If this is set to true, the list of contacts will be sorted on their surnames. Otherwise, it will be sorted on the first names of the contacts.
fur: Se chest al è metût a vêr, la liste dai contats e vignarà ordenade in base ai cognons. In câs contrari, e vignarà ordenade par non dai contats.

en: The default height of the contacts window.
fur: La altece predefinide dal barcon dai contats.

en: If the window size has not been changed by the user yet this will be used as the initial value for the height of the window.
fur: Se la dimension dal barcon no je ancjemò stade cambiade dal utent chest al vignarà doprât come valôr iniziâl pe altece dal barcon.

en: The default width of the contacts window.
fur: La largjece predefinide dal barcon dai contats.

en: If the window size has not been changed by the user yet this will be used as the initial value for the width of the window.
fur: Se la dimension dal barcon no je ancjemò stade cambiade dal utent chest al vignarà doprât come valôr iniziâl pe largjece dal barcon.

en: Is the window maximized?
fur: Isal il barcon slargjât?

en: Stores if the window is currently maximized.
fur: Al archivie se il barcon al è cumò slargjât.

en: Is the window fullscreen
fur: Isal il barcon a plen visôr
