gnome-contacts - en to ka translation catalogue (191 entries)

en: Contacts
ka: კონტაქტები

en: Manage your contacts
ka: მართეთ თქვენი კონტაქტები

en: Contacts keeps and organize your contacts information. You can create, edit, delete and link together pieces of information about your contacts. Contacts aggregates the details from all your sources providing a centralized place for managing your contacts.
ka: Contacts ინახავს და ორგანიზებას უწევს თქვენს კონტაქტების ინფორმაციას. თქვენ შეგიძლიათ შექმნათ, შეცვალოთ, წაშალოთ და დააკავშიროთ ინფორმაცია თქვენი კონტაქტების შესახებ. Contacts აერთიანებს დეტალებს თქვენი ყველა წყაროდან, რომელიც უზრუნველყოფს ცენტრალიზებულ ადგილს თქვენი კონტაქტების მართვისთვის.

en: Contacts will also integrate with online address books and automatically link contacts from different online sources.
ka: Contacts-ს ასევე შეუძლია ონლაინ მისამართების წიგნაკებთან ინტეგრაცია და კონტაქტების ავტომატური შემოტანა სხვადასხვა ონლაინ წყაროებიდან.

en: Contacts with no contacts
ka: კონტაქტები კონტაქტების გარეშე

en: Contacts filled with contacts
ka: კონტაქტებით სავსე კონტაქტები

en: Contacts in selection mode
ka: კონტაქტები შერჩევის რეჟიმში

en: Contacts setup view
ka: კონტაქტების მორგების ხედი

en: Contacts edit view
ka: კონტაქტების ხედის ჩასწორება

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
ka: პროექტი "GNOME"

[ctx: shortcut window]
en: Overview
ka: მიმოხილვა

[ctx: shortcut window]
en: Help
ka: დახმარება

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
ka: მენიუს გახსნა

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
ka: პარამეტრების ფანჯრის ჩვენება

[ctx: shortcut window]
en: Create a new contact
ka: ახალი კონტაქტის შექმნა

[ctx: shortcut window]
en: Search contacts
ka: კონტაქტების ძებნა

[ctx: shortcut window]
en: Shortcut list
ka: მალსახმობების სია

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ka: გამოსვლა

[ctx: shortcut window]
en: Editing or creating a contact
ka: კონტაქტის შექმნა ან ჩასწორება

[ctx: shortcut window]
en: Save current changes to contact
ka: კონტაქტის ცვლილებების შენახვა

[ctx: shortcut window]
en: Cancel current changes for contact
ka: კონტაქტის ცვლილებების გაუქმება

en: Select a new avatar
ka: აირჩიეთ ახალი ავატარი

en: _Cancel
ka: _გაუქმება

en: _Done
ka: _დასრულებულია

en: Take a Picture…
ka: სურათის გადაღება…

en: Select a File…
ka: აირჩიეთ ფაილი…

en: Select a Contact
ka: აირჩიეთ კონტაქტი

en: Change Addressbook
ka: მისამართების წიგნის შეცვლა

en: Change Avatar
ka: ავატარის შეცვლა

en: Remove Avatar
ka: ავატარის წაშლა

en: Import Contacts
ka: კონტაქტების შემოტანა

en: _Import
ka: _შემოტანა

en: Link Contacts
ka: კონტაქტების მიბმა

en: List Contacts By:
ka: კონტაქტების დალაგება:

en: First Name
ka: სახელი

en: Surname
ka: გვარი

en: Import From File…
ka: ფაილიდან შემოტანა…

en: Export All Contacts…
ka: ყველა კონტაქტის გატანა…

en: Preferences
ka: მორგება

en: Keyboard Shortcuts
ka: კლავიატურის მალსახმობები

en: Help
ka: დახმარება

en: About Contacts
ka: Contacts-ის შესახებ

en: Mark as Favorite
ka: რჩეულად მონიშვნა

en: Unmark as Favorite
ka: რჩეულობის მოხსნა

en: Share as QR Code
ka: QR კოდის გაზიარება

en: Delete Contact
ka: %1 კონტაქტის წაშლა

en: Add New Contact
ka: ახალი კონტაქტის დამატება

en: Main Menu
ka: მთავარი მენიუ

en: Select Contacts
ka: აირჩიეთ კონტაქტები

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Cancel Selection
ka: მონიშვნის გაუქმება

en: Search contacts
ka: კონტაქტების ძებნა

en: Loading
ka: იტვირთება

note: Export refers to the verb
en: Export
ka: გატანა

en: Export Selected Contacts
ka: მონიშნული კონტაქტების გატანა

note: Link refers to the verb, from linking contacts together
en: Link
ka: ბმული

en: Link Selected Contacts Together
ka: მონიშნული კონტაქტების გადაბმა

en: Delete
ka: წაშლა

en: Edit Contact
ka: კოტაქტის ჩასწორება

en: Contact Menu
ka: კონტაქტის მენიუ

en: Done
ka: დასრულდა

en: Address Books
ka: მისამართების წიგნები

en: Share Contact
ka: კონტაქტის გაზიარება

en: QR Code
ka: QR კოდი

en: Scan to Save
ka: დაასკანერეთ შესანახად

en: Contacts Setup
ka: კონტაქტების მორგება

en: _Quit
ka: დატოვება

en: Cancel Setup And Quit
ka: მორგების გაუქმება და გასვლა

note: Translators: "Complete" is a verb here: a user finishes the setup by clicking this button
en: Complete setup
ka: მორგების დასრულება

en: Welcome
ka: კეთილი იყოს თქვენი მობრძანება

en: Please select your main address book: this is where new contacts will be added. If you keep your contacts in an online account, you can add them using the online accounts settings.
ka: აირჩიეთ თქვენი მთავარი მისამართების წიგნი: ეს ის ადგილია, სადაც ახალი კონტაქტები დაემატება. თუ თქვენს კონტაქტებს ონლაინ ანგარიშში ინახავთ, მათი დამატება ონლაინ-ანგარიშის პარამეტრებში შეგიძლიათ.

en: Show contact with this email address
ka: ამ ელფოსტის შესაბამისი კონტაქტის ჩვენება

en: Show contact with this individual id
ka: ამ ინდივიდუალური ID-ის მქონე კონტაქტის ჩვენება

en: Show contacts with the given filter
ka: კონტაქტების ჩვენება მითითებული ფილტრით

en: Show the current version of Contacts
ka: კონტაქტების მიმდინარე ვერსიის ჩვენება

en: Contact not found
ka: კონტაქტები ვერ ვპოვე

en: No contact with id %s found
ka: კონტაქტი ID-ით %s აღმოჩენილი არაა

en: _Close
ka: დახურვა

en: © 2011 Red Hat, Inc.
    © 2011-2020 The Contacts Developers
ka: © 2011 Red Hat, Inc.
    © 2011-2020 Contacts-ის პროგრამისტები

en: No contact with email address %s found
ka: კონტაქტი ელფოსტის მისამართით %s აღმოჩენილი არაა

en: Primary address book not found
ka: მისამართების ძირითადი წიგნაკი ვერ ვიპოვე

en: Contacts can't find the configured primary address book. You might experience issues creating or editing contacts
ka: Contacts-მა მორგებული ძირითადი მისამართების წიგნაკი ვერ იპოვა. შეიძლება, კონტაქტების შექმნასთან და ჩასწორებასთან გარკვეული პრობლემები შეგექმნათ

en: Go To _Preferences
ka: _მორგება

en: Select contact file
ka: აირჩიეთ კონტაქტის ფაილი

en: Import
ka: შემოტანა

en: vCard files
ka: vCard ფაილები

en: No Camera Detected
ka: კამერა ვერ ვიპოვე

en: Failed to set avatar
ka: ავატარის დაყენების შეცდომა

en: Browse for more pictures
ka: მეტი სურათი

en: _Open
ka: _გახსნა

en: Image File
ka: ასლის ფაილი

en: Failed to set avatar.
ka: ავატარის დაყენების შეცდომა.

en: Show More
ka: მეტის ჩვენება

en: Add email
ka: ელ-ფოსტის დამატება

en: Add phone number
ka: ტელეფონის ნომრის დამატება

en: Website
ka: ვებგვერდი

en: Full name
ka: სრული სახელი

en: Nickname
ka: მეტსახელი

en: Birthday
ka: დაბადების დღე

en: Remove birthday
ka: დაბადების დღის წაშლა

en: Set Birthday
ka: დაბადების დღის დაყენება

en: Organization
ka: ორგანიზაცია

en: Role
ka: როლი

en: Label
ka: ჭდე

note: Create grid and labels
en: Day
ka: დღე

en: Month
ka: თვე

en: Year
ka: წელი

en: _Set
ka: _დაყენება

en: Change Birthday
ka: დაბადების დღის შეცვლა

en: Street
ka: ქუჩა

en: Extension
ka: გაფართოება

en: City
ka: ქალაქი

en: State/Province
ka: რეგიონი/მხარე

en: Zip/Postal Code
ka: საფოსტო ინდექსი

en: PO box
ka: საფოსტო ყუთი

en: Country
ka: ქვეყანა

en: Favorites
ka: სანიშნები

en: All Contacts
ka: ყველა კონტაქტი

en: Send an email to %s
ka: ელფოსტის გაგზავნა %s-თან

en: Visit website
ka: ვებგვერდის ნახვა

en: Their birthday is today! 🎉
ka: მათი დაბადების დღე დღესაა! 🎉

en: Show on the map
ka: რუკაზე ჩვენება

en: Deleting %d contact | Deleting %d contacts
ka[0]: %d კონტაქტის წაშლა
ka[1]: %d კონტაქტის წაშლა

note: Special-case the local address book
en: Local Address Book
ka: ლოკალური მისამართების წიგნი

en: Local Contact
ka: ლოკალური კნტაქტი

en: AOL Instant Messenger
ka: AOL მყისიერი მესენჯერი

en: Local network
ka: ლოკალური ქსელი

en: An error occurred reading the selected file
ka: შეცდომა არჩეული ფაილის წაკითხვისას

en: An error occurred reading the file '%s'
ka: შეცდომა ფაილის წაკითხვისას: '%s'

en: The imported file does not seem to contain any contacts
ka: როგორც ჩანს, შემოტანილი ფაილი კონტაქტებს არ შეიცავს

en: Found %u contact | Found %u contacts
ka[0]: ვიპოვე %u კონტაქტი
ka[1]: ვიპოვე %u კონტაქტი

en: Can't import: no contacts found
ka: შემოტანა შეუძლებელია: კონტაქტები ვერ ვპოვე

en: By continuing, you will import %u contact | By continuing, you will import %u contacts
ka[0]: თუ გააგრძელებთ, შემოტანილი იქნება %u კონტაქტი
ka[1]: თუ გააგრძელებთ, შემოტანილი იქნება %u კონტაქტი

en: Linked %d contact | Linked %d contacts
ka[0]: %d კონტაქტი მიბმულია
ka[1]: %d კონტაქტი მიბმულია

en: Is this the same person as %s from %s?
ka: ეს იგივე პირია, რაც %s %s-დან?

en: Is this the same person as %s?
ka: ეს იგივე პირია, რაც %s?

en: %llu Selected | %llu Selected
ka[0]: %llu მონიშნულია
ka[1]: %llu მონიშნულია

en: _Add
ka: _დამატება

en: Editing %s
ka: %s-ის ჩასწორება

en: %d Selected | %d Selected
ka[0]: %d მონიშნულია
ka[1]: %d მონიშნულია

en: _Undo
ka: _დაბრუნება

en: New Contact
ka: ახალი

en: Discard changes?
ka: გავაუქმო ცვლილებები?

en: Changes which are not saved will be permanently lost.
ka: ცვლილებები, რომლებსაც არ შეინახავთ, სამუდამოდ დაიკარგება.

en: Discard
ka: გაუქმება

note: Open up a file chooser
en: Export to file
ka: ფაილში გატანა

en: _Export
ka: _გატანა

en: Primary Address Book
ka: მისამართების ძირითადი წიგნაკი

en: New contacts will be added to the selected address book. You are able to view and edit contacts from other address books.
ka: ახალი კონტაქტები მონიშნულ მისამართების წიგნში დაემატება. თქვენ შეგიძლიათ ნახოთ და ჩაასწოროთ კონტაქტები სხვა მისამართის წიგნებიდან.

en: _Online Accounts
ka: _ონლაინ ანგარიშები

en: Open the Online Accounts panel in Settings
ka: GNOME-ის პარამეტრებში ონლაინ ანგარიშების პანელის გახსნა

en: Scan the QR code to save the contact <b>%s</b>.
ka: კონტაქტის <b>%s</b> შესანახად დაასკანერეთ QR კოდი.

en: Unlinking contacts
ka: კონტაქტების ბმის მოხსნა

en: Postal addresses
ka: საფოსტო მისამართები

en: Alias
ka: სინონიმი

en: Avatar
ka: ავატარი

en: Unnamed Person
ka: უსახელო ადამიანი

en: Email addresses
ka: ელფოსტის მისამართები

en: Instant Messaging addresses
ka: მოკლე-შეტყობინების მისამართები

en: Notes
ka: ჩანაწერები

en: Phone numbers
ka: ტელეფონის ნომრები

note: TRANSLATORS: This is the role of a contact in an organisation (e.g. CEO)
en: Roles
ka: როლები

note: TRANSLATORS: "$ROLE at $ORGANISATION", e.g. "CEO at Linux Inc."
en: %s at %s
ka: %s %s-ში

note: TRANSLATORS: This is a field which contains a name decomposed in several parts, rather than a single freeform string for the full name
en: Structured name
ka: სტრუქტურირებული სახელი

en: Other
ka: სხვები

note: List most specific first, always in upper case
en: Home
ka: საწყისი

en: Work
ka: სამუშაო

note: List most specific first, always in upper case
en: Personal
ka: პერსონალური

note: List most specific first, always in upper case
en: Assistant
ka: დამხმარე

en: Work Fax
ka: სამსახურის ფაქსი

en: Callback
ka: უკუგამოძახება

en: Car
ka: მანქანა

en: Company
ka: კომპანია

en: Home Fax
ka: სახლის ფაქსი

en: Mobile
ka: მობილური

en: Fax
ka: ფაქსი

en: Pager
ka: პეიჯერი

en: Radio
ka: რადიო

en: URLs
ka: URL-ები

en: Importing contacts from '%s'
ka: კონტაქტების შემოტანა "%s"-დან

en: First-time setup done.
ka: პირველადი მორგება დასრულდა.

en: Set to true after the user has run the first-time setup wizard.
ka: ჩართულია მას შემდეგ, რაც მომხმარებელი პირველი გაშვების ოსტატს გაუშვებს.

en: Sort contacts on surname.
ka: კონტაქტების გვარით დალაგება.

en: If this is set to true, the list of contacts will be sorted on their surnames. Otherwise, it will be sorted on the first names of the contacts.
ka: თუ ჩართულია, კონტაქტების სია გვარების მიხედვით იქნება დალაგებული. სხვა შემთხვევაში ის კონტაქტის სახელებით ლაგდება.

en: The default height of the contacts window.
ka: კონტაქტის ფანჯრის ნაგულისხმები სიმაღლე.

en: If the window size has not been changed by the user yet this will be used as the initial value for the height of the window.
ka: თუ ფანჯრის ზომა მომხმარებლის მიერ არ შეცვლილა, ეს გამოყენებული იქნება ფანჯრის სიმაღლის საწყისი მნიშვნელობის სახით.

en: The default width of the contacts window.
ka: კონტაქტის ფანჯრის ნაგულისხმები სიგანე.

en: If the window size has not been changed by the user yet this will be used as the initial value for the width of the window.
ka: თუ ფანჯრის ზომა მომხმარებლის მიერ არ შეცვლილა, ეს გამოყენებული იქნება როგორც ფანჯრის სიგანის საწყისი მნიშვნელობა.

en: Is the window maximized?
ka: ფანჯარა გადიდებულია?

en: Stores if the window is currently maximized.
ka: დაიმახსოვრებს, გადიდებულია ფანჯარა, თუ არა.

en: Is the window fullscreen
ka: ფანჯარა სრულ ეკრანზეა, თუ არა
