gnome-contacts master - en to ms translation catalogue (140 entries)

en: Contacts
ms: Hubungan

en: A contacts manager for GNOME
ms: Sebuah pengurus hubungan untuk GNOME

en: Contacts keeps and organize your contacts information. You can create, edit, delete and link together pieces of information about your contacts. Contacts aggregates the details from all your sources providing a centralized place for managing your contacts.
ms: Hubungan menyimpan dan mengurus maklumat hubungan anda. Anda boleh cipta, sunting, padam dan paut cebisan maklumat bersama-sama berkenaan hubungan anda. Hubungan mengumpul perincian semua sumber anda dengan menjadi pusat pengurusan hubungan anda.

en: Contacts will also integrate with online address books and automatically link contacts from different online sources.
ms: Hubungan juga akan disepadukan dengan buku alamat dalam-talian dan pautkan kenalan secara automatik dari sumber dalam-talian yang berlainan.

en: The GNOME Project
ms: Projek GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: friends;address book;
ms: rakan;buku alamat;

[ctx: shortcut window]
en: Overview
ms: Selayang Pandang

[ctx: shortcut window]
en: Help
ms: Bantuan

[ctx: shortcut window]
en: Create a new contact
ms: Cipta satu hubungan baharu

[ctx: shortcut window]
en: Search
ms: Cari

[ctx: shortcut window]
en: Shortcut list
ms: Senarai pintasan

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ms: Keluar

en: Take a Picture…
ms: Ambil satu Gambar…

en: Select a File…
ms: Pilih satu Fail…

en: Home email
ms: Emel rumah

en: Work email
ms: Emel kerja

en: Mobile phone
ms: Telefon bimbit

en: Home phone
ms: Telefon rumah

en: Work phone
ms: Telefon tempat kerja

en: Website
ms: Laman Sesawang

en: Nickname
ms: Gelaran

en: Birthday
ms: Hari Lahir

en: Home address
ms: Alamat rumah

en: Work address
ms: Alamat tempat kerja

en: Notes
ms: Catatan

en: New Detail
ms: Perincian Baharu

en: Linked Accounts
ms: Akaun Terpaut

en: Remove Contact
ms: Buang Hubungan

en: Select a contact
ms: Pilih satu hubungan

en: Cancel
ms: Batal

en: Take Another…
ms: Ambil Lain…

en: Done
ms: Selesai

en: You can link contacts by selecting them from the contacts list
ms: Anda boleh memautkan hubungan dengan memilihnya dari senarai hubungan

en: Link Contacts
ms: Paut Hubungan

en: Type to search
ms: Taip untuk gelintar

note: Link refers to the verb, from linking contacts together
en: Link
ms: Pautan

en: Remove
ms: Buang

en: Contacts Setup
ms: Persediaan Hubungan

en: _Quit
ms: _keluar

en: Cancel setup and quit
ms: Batal persediaan dan keluar

en: _Done
ms: _Selesai

en: Setup complete
ms: Persediaan selesai

en: Welcome
ms: Selamat Datang

en: Please select your main address book: this is where new contacts will be added. If you keep your contacts in an online account, you can add them using the online accounts settings.
ms: Sila pilih buku alamat utama anda: merupakan tempat hubungan baharu akan ditambah. Jika anda menyimpan hubungan anda melalui akaun dalam talian, anda boleh menambahnya melalui tetapan akaun dalam talian.

en: List contacts by:
ms: Senarai hubungan mengikut:

en: First name
ms: Nama pertama

en: Surname
ms: Nama keluarga

en: Change Address Book…
ms: Ubah Buku Alamat…

en: Online Accounts <sup>↗</sup>
ms: Akaun Dalam Talian <sup>↗</sup>

en: Keyboard Shortcuts
ms: Pintasan Papan Kekunci

en: Help
ms: Bantuan

en: About Contacts
ms: Perihal Hubungan

en: Create new contact
ms: Cipta hubungan baharu

en: Add contact
ms: Tambah hubungan

en: Cancel selection
ms: Batal pemilihan

en: Back
ms: Undur

en: Edit details
ms: Sunting perincian

en: Loading
ms: Memuatkan

en: Local Address Book
ms: Buku Alamat Setempat

en: Show contact with this email address
ms: Tunjuk hubungan dengan alamat emel ini

en: Show contact with this individual id
ms: Tunjuk hubungan dengan id individu ini

en: Show contacts with the given filter
ms: Tunjuk hubungan dengan penapis yang diberi

en: Show the current version of Contacts
ms: Tunjuk versi semasa Hubungan

en: No contact with id %s found
ms: Tiada hubungan dengan id %s ditemui

en: Contact not found
ms: Hubungan tidak ditemui

en: Change Address Book
ms: Ubah Buku Alamat

en: Change
ms: Ubah

en: New contacts will be added to the selected address book.
    You are able to view and edit contacts from other address books.
ms: Kenalan baharu akan ditambah ke dalam buku alamat terpilih.
    Anda boleh lihat dan sunting hubungan dari buku alamat lain.

en: GNOME Contacts
ms: Hubungan GNOME

en: About GNOME Contacts
ms: Perihal Hubungan GNOME

en: Contact Management Application
ms: Aplikasi Pengurusan Hubungan

en: © 2011 Red Hat, Inc.
    © 2011-2018 The Contacts Developers
ms: © 2011 Red Hat, Inc.
    © 2011-2018 Para Pembangun Hubungan

en: No contact with email address %s found
ms: Tiada hubungan dengan alamat emel %s ditemui

en: Failed to set avatar.
ms: Gagal menetapkan avatar.

en: Browse for more pictures
ms: Layar untuk dapatkan lagi gambar

en: _Open
ms: _Buka

en: _Cancel
ms: _Batal

en: Street
ms: Jalan

en: Extension
ms: Sambungan

en: City
ms: Bandar

en: State/Province
ms: Negeri/Daerah

en: Zip/Postal Code
ms: Zip/Poskod

en: PO box
ms: PO

en: Country
ms: Negara

en: Add email
ms: Tambah emel

en: Add number
ms: Tambah nombor

en: Delete field
ms: Padam medan

en: Note
ms: Nota

en: Change avatar
ms: Ubah avatar

en: Add name
ms: Tambah nama

en: Favorites
ms: Kegemaran

en: All Contacts
ms: Semua Hubungan

en: You need to enter some data
ms: Anda perlu memasukkan beberapa data

en: No primary addressbook configured
ms: Tiada buku alamat utama dikonfigurkan

en: Unable to create new contacts: %s
ms: Tidak boleh mencipta hubungan baharu: %s

en: Unable to find newly created contact
ms: Tidak boleh mencari hubungan baharu dicipta

en: Unable to take photo.
ms: Tidak dapat menangkap foto.

en: Local Contact
ms: Hubungan Setempat

en: AOL Instant Messenger
ms: Pemesejan Segera AOL

en: Local network
ms: Rangkaian setempat

en: Telephony
ms: Telefoni

en: Unlink
ms: Nyahpaut

en: Is this the same person as %s from %s?
ms: Adakah beliau individu yang sama sebagai %s daripada %s?

en: Is this the same person as %s?
ms: Adakah beliau individu yang sama sebagai %s?

en: Other
ms: Lain-lain

note: List most specific first, always in upper case
en: Home
ms: Rumah

en: Work
ms: Kerja

note: List most specific first, always in upper case
en: Personal
ms: Peribadi

note: List most specific first, always in upper case
en: Assistant
ms: Pembantu

en: Work Fax
ms: Faks Kerja

en: Callback
ms: Panggil balik

en: Car
ms: Kereta

en: Company
ms: Syarikat

en: Home Fax
ms: Faks Rumah

en: Mobile
ms: Bimbit

en: Fax
ms: Faks

en: Pager
ms: Alat Kelui

en: Telex
ms: Teleks

en: %d Selected | %d Selected
ms[0]: %d Terpilih
ms[1]: %d Terpilih

en: Add
ms: Tambah

en: Editing %s
ms: Menyunting %s

en: Unmark as favorite
ms: Nyahtanda sebagai kegemaran

en: Mark as favorite
ms: Tanda sebagai kegemaran

en: New Contact
ms: Hubungan Baharu

en: %d contacts linked | %d contacts linked
ms[0]: %d hubungan dipaut
ms[1]: %d hubungan dipaut

en: _Undo
ms: _Buat asal

en: Deleted contact %s
ms: %s hubungan dipadamkan

en: %d contact deleted | %d contacts deleted
ms[0]: %d hubungan dipadam
ms[1]: %d hubungan dipadam

en: %s linked to %s
ms: %s dipaut kepada %s

en: %s linked to the contact
ms: %s dipaut kepada hubungan

en: First-time setup done.
ms: Persediaan pertama-kali selesai.

en: Set to true after the user has run the first-time setup wizard.
ms: Tetapkan pada benar selepas pengguna menjalankan bestari persediaan pertama-kali.

en: Sort contacts on surname.
ms: Isih hubungan mengikut nama keluarga.

en: If this is set to true, the list of contacts will be sorted on their surnames. Otherwise, it will be sorted on the first names of the contacts.
ms: Jika ditetapkan pada benar, senarai hubungan akan diisih mengikut nama keluarga mereka. Jika sebaliknya, ia akan diisih mengikut nama pertama hubungan.

en: The default height of the contacts window.
ms: Tinggi lalai bagi tetingkap hubungan.

en: If the window size has not been changed by the user yet this will be used as the initial value for the height of the window.
ms: Jika saiz tetingkap tidak diubah oleh pengguna tetapi akan digunakan sebagai nilai awal untuk tinggi tetingkap.

en: The default width of the contacts window.
ms: Lebar lalai bagi tetingkap hubungan.

en: If the window size has not been changed by the user yet this will be used as the initial value for the width of the window.
ms: Jika saiz tetingkap tidak diubah oleh pengguna tetapi akan digunakan sebagai nilai awal untuk lebar tetingkap.

en: Is the window maximized?
ms: Adakah tetingkap dimaksimumkan?

en: Stores if the window is currently maximized.
ms: Simpan jika tetingkap semasa dimaksimumkan.
