console main - en to oc translation catalogue (189 entries)

en: Contacts
oc: Contactes

en: Manage your contacts
oc: Gerir vòstres contactes

en: Contacts keeps and organize your contacts information. You can create, edit, delete and link together pieces of information about your contacts. Contacts aggregates the details from all your sources providing a centralized place for managing your contacts.
oc: Contacts consèrva e organiza las informacions ligadas a vòstres contactes. Podètz crear, editar, suprimir e religar d'informacions a prepaus de vòstres contactes. Contacts regropa los detalhs que provenon de totas vòstras fonts, e vos provesís atal un endreit centralizat per gerir vòstres contactes.

en: Contacts will also integrate with online address books and automatically link contacts from different online sources.
oc: Contacts permet tanben l'integracion de quasernets d'adreças en linha e religa automaticament los contactes de diferentas fonts en linha.

en: Contacts with no contacts
oc: Contactes sens contacte

en: Contacts filled with contacts
oc: Contactes amb info. de contactes

en: Contacts in selection mode
oc: Contactes en mòde de seleccion

en: Contacts setup view
oc: Configuracion de la vista contactes

en: Contacts edit view
oc: Configuracion de la vista d’edicion contactes

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
oc: Lo projècte GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: friends;address book;
oc: amics;quasernet d'adreças;libret;

[ctx: shortcut window]
en: Overview
oc: Apercebut

[ctx: shortcut window]
en: Help
oc: Ajuda

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
oc: Dobrir lo menú

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
oc: Afichar las preferéncias

[ctx: shortcut window]
en: Create a new contact
oc: Crear un contacte novèl

[ctx: shortcut window]
en: Search contacts
oc: Recercar de contactes

[ctx: shortcut window]
en: Shortcut list
oc: Lista d'acorchis

[ctx: shortcut window]
en: Quit
oc: Quitar

[ctx: shortcut window]
en: Editing or creating a contact
oc: Editar o crear un contacte

[ctx: shortcut window]
en: Save current changes to contact
oc: Enregistrar las modificacions actualas del contacte

[ctx: shortcut window]
en: Cancel current changes for contact
oc: Anullar las modificacions actualas del contacte

en: Select a new avatar
oc: Seleccionar un avatar novèl

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: _Done
oc: _Acabar

en: Take a Picture…
oc: Prendre un imatge…

en: Select a File…
oc: Seleccionar un fichièr…

en: Select a Contact
oc: Seleccionar un contacte

en: Change Addressbook
oc: Cambiar lo quasernet d'adreças

en: Change Avatar
oc: Cambiar l'avatar

en: Remove Avatar
oc: Suprimir l’avatar

en: Import Contacts
oc: Importar de contactes

en: _Import
oc: _Importar

en: Link Contacts
oc: Ligar los contactes

en: List Contacts By:
oc: Ordenar los contactes per :

en: First Name
oc: Pichon nom

en: Surname
oc: Nom d’ostal

en: Import From File…
oc: Importar d’un fichièr…

en: Export All Contacts…
oc: Exportar totes los contactes…

en: Preferences
oc: Preferéncias

en: Keyboard Shortcuts
oc: Acorchis de clavièr

en: Help
oc: Ajuda

en: About Contacts
oc: A prepaus de Contactes

en: Mark as Favorite
oc: Marcar coma favorit

en: Unmark as Favorite
oc: Tirar dels favorits

en: Share as QR Code
oc: Partejar amb un còdi QR

en: Delete Contact
oc: Suprimir lo contacte

en: Add New Contact
oc: Apondre contacte novèl

en: Main Menu
oc: Menú principal

en: Select Contacts
oc: Seleccionar contactes

en: Cancel
oc: Anullar

en: Cancel Selection
oc: Anullar la seleccion

en: Search contacts
oc: Recercar de contactes

en: Loading
oc: Cargament

note: Export refers to the verb
en: Export
oc: Exportar

en: Export Selected Contacts
oc: Exportar los contactes seleccionats

note: Link refers to the verb, from linking contacts together
en: Link
oc: Ligam

en: Link Selected Contacts Together
oc: Associar los contactes seleccionats

en: Delete
oc: Suprimir

en: Edit Contact
oc: Modificar lo contacte

en: Contact Menu
oc: Menú de Contactes

en: Done
oc: Acabat

en: Address Books
oc: Quasernets d'adreças

en: Share Contact
oc: Partejar contacte

en: QR Code
oc: Còdi QR

en: Scan to Save
oc: Numerizar per enregistrar

en: Contacts Setup
oc: Configuracion de Contactes

en: _Quit
oc: _Quitar

en: Cancel Setup And Quit
oc: Anullar la configuracion iniciala e quitar

note: Translators: "Complete" is a verb here: a user finishes the setup by clicking this button
en: Complete setup
oc: Terminar la configuracion

en: Welcome
oc: La benvenguda

en: Please select your main address book: this is where new contacts will be added. If you keep your contacts in an online account, you can add them using the online accounts settings.
oc: Volgatz seleccionar vòstre quasernet d’adreças principal : serà ont los contactes seràn aponduts. Se gardatz vòstres contactes sus un compte en linha, podètz los ajustar en utilizant los paramètres de compte en linha.

en: Show contact with this email address
oc: Afichar lo contacte que possedís aquesta adreça electronica

en: Show contact with this individual id
oc: Afichar lo contacte que possedís aqueste identificant individual

en: Show contacts with the given filter
oc: Afichar los contactes amb lo filtre donat

en: Show the current version of Contacts
oc: Afichar la version actuala de Contactes

en: Contact not found
oc: Contacte introbable

en: No contact with id %s found
oc: Cap de contacte amb l'identificant %s pas trobat

en: _Close
oc: _Tampar

en: © 2011 Red Hat, Inc.
    © 2011-2020 The Contacts Developers
oc: © 2011 Red Hat, Inc.
    © 2011-2020 Los desvolopaires de Contactes

en: No contact with email address %s found
oc: Cap de contacte amb l'adreça electronica %s pas trobat

en: Primary address book not found
oc: Quasernet d'adreças principal pas trobat

en: Contacts can't find the configured primary address book. You might experience issues creating or editing contacts
oc: Contactes pòt pas trobar lo quasernet d’adreças principal configurat. Poiriatz aver de problèmas en creant o modificant de contactes

en: Go To _Preferences
oc: Anar a las _preferéncias

en: Select contact file
oc: Seleccionar un fichièr de contactes

en: Import
oc: Importar

en: vCard files
oc: fichièrs vCard

en: No Camera Detected
oc: Cap d’aparelh de fòto pas detectat

en: Failed to set avatar
oc: Fracàs de la definicion de l’avatar

en: Browse for more pictures
oc: Percórrer per mai d'imatges

en: _Open
oc: _Dobrir

en: Image File
oc: Fichièr imatge

en: Failed to set avatar.
oc: Fracàs de l’apondon de l’avatar.

en: Show More
oc: Ne veire mai

en: Add email
oc: Apondre un mail

en: Add phone number
oc: Apondre un numèro de telefòn

en: Website
oc: Site Web

en: Full name
oc: Nom complet

en: Nickname
oc: Escais

en: Birthday
oc: Anniversari

en: Remove birthday
oc: Suprimir l’anniversari

en: Set Birthday
oc: Definir l’anniversari

en: Organization
oc: Organizacion

en: Role
oc: Ròtle

en: Label
oc: Apelacion

note: Create grid and labels
en: Day
oc: Jorn

en: Month
oc: Mes

en: Year
oc: Annada

en: _Set
oc: _Definir

en: Change Birthday
oc: Cambiar l’anniversari

en: Street
oc: Carrièra

en: City
oc: Vila

en: State/Province
oc: Estat/província

en: Zip/Postal Code
oc: Còdi postal

en: PO box
oc: Bóstia postala

en: Country
oc: País

en: Favorites
oc: Favorits

en: All Contacts
oc: Totes los contactes

en: Send an email to %s
oc: Enviar un corrièl a %s

en: Visit website
oc: Visitar lo site Web

en: Their birthday is today! 🎉
oc: Son anniversari es uèi ! 🎉

en: Show on the map
oc: Veire sus la carta

en: Deleting %d contact | Deleting %d contacts
oc[0]: Supression de %d contacte
oc[1]: Supression de %d contactes

note: Special-case the local address book
en: Local Address Book
oc: Quasernet d'adreças local

en: Local Contact
oc: Contacte local

en: Novell Groupwise
oc: Novell GroupWise

en: Local network
oc: Ret locala

en: An error occurred reading the selected file
oc: Error al moment de la lectura del fichièr seleccionat

en: An error occurred reading the file '%s'
oc: Error al moment de la lectura del fichièr « %s ».

en: The imported file does not seem to contain any contacts
oc: Lo fichièr importat sembla pas aver cap de contacte

en: Found %u contact | Found %u contacts
oc[0]: %u contacte trobat
oc[1]: %u contactes trobats

en: Can't import: no contacts found
oc: Impòrt impossible : cap de contacte pas trobat

en: By continuing, you will import %u contact | By continuing, you will import %u contacts
oc[0]: En contunhant, importaretz %u contacte
oc[1]: En contunhant, importaretz %u contactes

en: Linked %d contact | Linked %d contacts
oc[0]: %d contacte ligat
oc[1]: %d contactes ligats

en: Is this the same person as %s from %s?
oc: Es aquesta persona la meteissa que %s de %s ?

en: Is this the same person as %s?
oc: Es la meteissa persona que %s ?

en: %llu Selected | %llu Selected
oc[0]: %llu seleccionat
oc[1]: %llu seleccionats

en: _Add
oc: _Apondre

en: Editing %s
oc: Modificacion de %s

en: %d Selected | %d Selected
oc[0]: %d seleccionat
oc[1]: %d seleccionats

en: _Undo
oc: _Anullar

en: New Contact
oc: Contact novèl

en: Discard changes?
oc: Ignorar las modificacions ?

en: Changes which are not saved will be permanently lost.
oc: Las modificacions que son pas salvadas seràn perdudas per totjorn.

en: Discard
oc: Ignorar

note: Open up a file chooser
en: Export to file
oc: Exportar al fichièr

en: _Export
oc: _Exportar

en: contacts.vcf
oc: contactes.vcf

en: Primary Address Book
oc: Quasernet d'adreças principal

en: New contacts will be added to the selected address book. You are able to view and edit contacts from other address books.
oc: Los contactes novèls seràn aponduts al quasernet d'adreça seleccionat. Avètz la possibilitat de percórrer e modificar los contactes de vòstre quasernet d'adreça.

en: _Online Accounts
oc: Comptes en linha

en: Open the Online Accounts panel in Settings
oc: Dobrís lo panèl Comptes en linha dels paramètres

en: Scan the QR code to save the contact <b>%s</b>.
oc: Numerizatz lo còdi QR per enregistrar lo contacte <b>%s</b>.

en: Unlinking contacts
oc: Desassociar los contactes

en: Postal addresses
oc: Adreça postala

en: Alias
oc: Àlias

en: Unnamed Person
oc: Persona sens nom

en: Email addresses
oc: Adreça de corrièl

en: Instant Messaging addresses
oc: Adreça de messatjariá instantanèa

en: Notes
oc: Nòtas

en: Phone numbers
oc: Numèros de telefòn

note: TRANSLATORS: This is the role of a contact in an organisation (e.g. CEO)
en: Roles
oc: Ròtles

note: TRANSLATORS: "$ROLE at $ORGANISATION", e.g. "CEO at Linux Inc."
en: %s at %s
oc: %s en çò de %s

note: TRANSLATORS: This is a field which contains a name decomposed in several parts, rather than a single freeform string for the full name
en: Structured name
oc: Nom estructurat

en: Other
oc: Autre

note: List most specific first, always in upper case
en: Home
oc: Domicili

en: Work
oc: Burèu

note: List most specific first, always in upper case
en: Assistant
oc: Assistent

en: Work Fax
oc: Fax professional

en: Callback
oc: Rapèl

en: Car
oc: Veitura

en: Company
oc: Societat

en: Home Fax
oc: Fax personal

en: Mobile
oc: Mobil

en: Pager
oc: Bipador

en: Radio
oc: Ràdio

en: URLs
oc: URL

en: Importing contacts from '%s'
oc: Importacion dels contactes a partir de « %s »

en: First-time setup done.
oc: Configuracion iniciala acabada.

en: Set to true after the user has run the first-time setup wizard.
oc: Definit a « true » quand l'utilizaire a aviat l'assistent de configuracion iniciala.

en: Sort contacts on surname.
oc: Ordenar los contactes per escais-nom.

en: If this is set to true, the list of contacts will be sorted on their surnames. Otherwise, it will be sorted on the first names of the contacts.
oc: Se definit a true, la lista de contactes serà triada segon los escais. Autrament, serà triada segon lo nom d’ostal.

en: The default height of the contacts window.
oc: La nautor per defaut de la fenèstra de contactes.

en: If the window size has not been changed by the user yet this will be used as the initial value for the height of the window.
oc: Se la talha de la fenèstra es pas encara estada cambiada per l’utilizaire serà utilizada coma valor iniciala per la nautor de la fenèstra.

en: The default width of the contacts window.
oc: La largor per defaut de la fenèstra de contactes.

en: If the window size has not been changed by the user yet this will be used as the initial value for the width of the window.
oc: Se la talha de la fenèstra es pas encara estada cambiada per l’utilizaire serà utilizada coma valor iniciala per la largor de la fenèstra.

en: Is the window maximized?
oc: Es la fenèstra maximizada ?

en: Stores if the window is currently maximized.
oc: Enregistra se la fenèstra es maximizada.

en: Is the window fullscreen
oc: Es la fenèstra en plen ecran
