gnome-contacts - en to sk translation catalogue (191 entries)

en: Contacts
sk: Kontakty

en: A contacts manager for GNOME
sk: Správca kontaktov prostredia GNOME

en: Contacts keeps and organize your contacts information. You can create, edit, delete and link together pieces of information about your contacts. Contacts aggregates the details from all your sources providing a centralized place for managing your contacts.
sk: Aplikácia kontakty udržiava a organizuje informácie o vašich kontaktoch. Môžete vytvárať, upravovať, mazať a spájať informácie o vašich kontaktoch. Aplikácia kontakty zhromažďuje podrobnosti zo všetkých vašich zdrojov a umožňuje centralizovanú správu kontaktov.

en: Contacts will also integrate with online address books and automatically link contacts from different online sources.
sk: Aplikácia kontakty sa dokáže spojiť s mnohými adresárovými službami a dokáže prepájať kontakty z viacerých zdrojov.

en: Contacts with no contacts
sk: Aplikácia Kontakty bez žiadneho kontaktu

en: Contacts filled with contacts
sk: Aplikácia Kontakty vyplnená kontaktami

en: Contacts in selection mode
sk: Aplikácia Kontakty v režime výberu

en: Contacts setup view
sk: Zobrazenie nastavenia aplikácie Kontakty

en: Contacts edit view
sk: Zobrazenie úprav aplikácie Kontakty

en: The GNOME Project
sk: Projekt GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: friends;address book;
sk: priatelia;adresár kontaktov;

[ctx: shortcut window]
en: Overview
sk: Prehľad

[ctx: shortcut window]
en: Help
sk: Pomocník

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
sk: Otvorenie ponuky

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
sk: Zobrazenie predvolieb

[ctx: shortcut window]
en: Create a new contact
sk: Vytvorenie nového kontaktu

[ctx: shortcut window]
en: Search contacts
sk: Vyhľadanie kontaktov

[ctx: shortcut window]
en: Shortcut list
sk: Zoznam skratiek

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sk: Ukončenie

[ctx: shortcut window]
en: Editing or creating a contact
sk: Úprava alebo vytvorenie kontaktu

[ctx: shortcut window]
en: Save current changes to contact
sk: Uloženie aktuálnych zmien kontaktu

[ctx: shortcut window]
en: Cancel current changes for contact
sk: Zrušenie aktuálnych zmien kontaktu

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: Select a new avatar
sk: Výber novej podobizne

en: _Done
sk: _Dokončiť

en: Take a Picture…
sk: Zachytiť fotografiu…

en: Select a File…
sk: Vybrať súbor…

en: Select a Contact
sk: Výber kontaktu

en: Change Addressbook
sk: Zmeniť adresár kontaktov

en: Change Avatar
sk: Zmení podobizeň

en: Remove Avatar
sk: Odstráni podobizeň

en: Link Contacts
sk: Prepojiť kontakty

en: List Contacts By:
sk: Kontakty zoraďovať podľa:

en: First Name
sk: Krstného mena

en: Surname
sk: Priezviska

en: Import From File…
sk: Importovať zo súboru…

en: Export All Contacts…
sk: Exportovať všetky kontakty…

en: Preferences
sk: Predvoľby

en: Keyboard Shortcuts
sk: Klávesové skratky

en: Help
sk: Pomocník

en: About Contacts
sk: O aplikácii Kontakty

en: Mark as Favorite
sk: Označiť ako obľúbený

en: Unmark as Favorite
sk: Zrušiť označenie ako obľúbený

en: Share as QR Code
sk: Sprístupniť QR kódom

en: Delete Contact
sk: Odstráni kontakt

en: Add New Contact
sk: Pridá nový kontakt

en: Main Menu
sk: Hlavná ponuka

en: Select Contacts
sk: Vyberie kontakty

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Cancel Selection
sk: Zruší výber

en: Loading
sk: Načítava sa

en: Search contacts
sk: Vyhľadajte kontakty

note: Export refers to the verb
en: Export
sk: Exportovať

en: Export Selected Contacts
sk: Exportuje vybrané kontakty

note: Link refers to the verb, from linking contacts together
en: Link
sk: Prepojiť

en: Link Selected Contacts Together
sk: Prepojí vybrané kontakty dohromady

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Back
sk: Späť

en: Edit Contact
sk: Upraví kontakt

en: More Contact Actions
sk: Viac akcií pre kontakt

en: Done
sk: Dokončiť

en: Address Books
sk: Adresáre kontaktov

en: Share Contact
sk: Sprístupnenie kontaktu

en: QR Code
sk: QR kód

en: Scan to Save
sk: Uložíte naskenovaním

en: Contacts Setup
sk: Nastavenie aplikácie Kontakty

en: _Quit
sk: U_končiť

en: Cancel Setup And Quit
sk: Zruší nastavenie a skončí

note: Translators: "Complete" is a verb here: a user finishes the setup by clicking this button
en: Complete setup
sk: Dokončí nastavenie

en: Welcome
sk: Vitajte

en: Please select your main address book: this is where new contacts will be added. If you keep your contacts in an online account, you can add them using the online accounts settings.
sk: Prosím, vyberte váš hlavný adresár kontaktov: kde budú pridávané nové kontakty. Ak uchovávate vaše kontakty v účte služby, môžete ich pridávať prostredníctvom nastavení účtov služieb.

en: Show contact with this email address
sk: Zobrazí kontakt s touto emailovou adresou

en: Show contact with this individual id
sk: Zobrazí kontakty s týmto samostatným identifikátorom

en: Show contacts with the given filter
sk: Zobrazí kontakty podľa zadaného filtra

en: Show the current version of Contacts
sk: Zobrazí aktuálnu verziu aplikácie Kontakty

en: Contact not found
sk: Kontakt sa nenašiel

en: No contact with id %s found
sk: Žiadny kontakt s identifikátorom %s nebol nájdený

en: _Close
sk: _Zavrieť

en: © 2011 Red Hat, Inc.
    © 2011-2020 The Contacts Developers
sk: © 2011 Red Hat, Inc.
    © 2011-2020 Vývojári aplikácie Kontakty

en: No contact with email address %s found
sk: Žiadny kontakt s emailovou adresou %s nebol nájdený

en: Primary address book not found
sk: Nenašiel sa žiadny hlavný adresár kontaktov

en: Contacts can't find the configured primary address book. You might experience issues creating or editing contacts
sk: Aplikácia Kontakty nevie nájsť nastavený hlavný adresár kontaktov. Môžete naraziť na problémy s vytváraním alebo úpravou kontaktov

en: Go To _Preferences
sk: Prejsť na _predvoľby

en: Select contact file
sk: Výber súboru s kontaktmi

en: Import
sk: Importovať

note: TODO: somehow get this from the list of importers we have
en: vCard files
sk: súbory vCard

en: Error reading file
sk: Chyba pri čítaní súboru

en: An error occurred reading the file '%s'
sk: Vyskytla sa chyba počas čítania súboru „%s“

en: No contacts found
sk: Nenašli sa žiadne kontakty

en: The imported file does not seem to contain any contacts
sk: Zdá sa, že importovaný súbor neobsahuje žiadne kontakty

note: Second step: ask the user for confirmation
en: By continuing, you will import %u contact | By continuing, you will import %u contacts
sk[0]: Pokračovaním naimportujete %u kontaktov
sk[1]: Pokračovaním naimportujete %u kontakt
sk[2]: Pokračovaním naimportujete %u kontakty

en: Continue Import?
sk: Pokračovať v importovaní?

en: C_ontinue
sk: P_okračovať

en: No Camera Detected
sk: Nebola zistená žiadna kamera

en: Failed to set avatar
sk: Zlyhalo nastavenie podobizne

en: Browse for more pictures
sk: Vyhľadanie ďalších obrázkov

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: Failed to set avatar.
sk: Zlyhalo nastavenie podobizne.

en: Show More
sk: Zobraziť viac

en: Add email
sk: Pridať email

en: Add phone number
sk: Pridať telefónne číslo

en: Website
sk: Webová stránka

en: Full name
sk: Celé meno

en: Nickname
sk: Prezývka

en: Birthday
sk: Narodeniny

en: Remove birthday
sk: Odstráni narodeniny

en: Set Birthday
sk: Nastaviť narodeniny

en: Organisation
sk: Organizácia

note: TRANSLATORS: This is the role of a contact in an organisation (e.g. CEO)
en: Role
sk: Úloha

en: Label
sk: Menovka

note: Create grid and labels
en: Day
sk: Deň

en: Month
sk: Mesiac

en: Year
sk: Rok

en: Change Birthday
sk: Zmena narodenín

en: _Set
sk: _Nastaviť

en: Street
sk: Ulica

en: Extension
sk: Miestna časť

en: City
sk: Mesto

en: State/Province
sk: Štát/provincia

en: Zip/Postal Code
sk: PSČ

en: PO box
sk: P.O. Box

en: Country
sk: Krajina

en: Favorites
sk: Obľúbené

en: All Contacts
sk: Všetky kontakty

en: Send an email to %s
sk: Odošle email na adresu %s

en: Visit website
sk: Navštívi webovú stránku

en: Their birthday is today! 🎉
sk: Dnes má narodeniny! 🎉

en: Show on the map
sk: Zobrazí na mape

en: Deleting %d contact | Deleting %d contacts
sk[0]: Odstraňuje sa %d kontaktov
sk[1]: Odstraňuje sa %d kontakt
sk[2]: Odstraňujú sa %d kontakty

note: Special-case the local address book
en: Local Address Book
sk: Miestny adresár kontaktov

en: Local Contact
sk: Miestny kontakt

en: Local network
sk: Miestna sieť

en: Telephony
sk: Telefónia

en: Linked %d contact | Linked %d contacts
sk[0]: Prepojených %d kontaktov
sk[1]: Prepojený %d kontakt
sk[2]: Prepojené %d kontakty

en: Is this the same person as %s from %s?
sk: Je to tá istá osoba ako %s z %s?

en: Is this the same person as %s?
sk: Je to tá istá osoba ako %s?

en: %llu Selected | %llu Selected
sk[0]: %llu vybraných
sk[1]: %llu vybraný
sk[2]: %llu vybrané

en: _Add
sk: _Pridať

en: Editing %s
sk: Upravuje sa %s

en: %d Selected | %d Selected
sk[0]: %d vybratých
sk[1]: %d vybratý
sk[2]: %d vybraté

en: _Undo
sk: _Vrátiť

en: New Contact
sk: Nový kontakt

note: Open up a file chooser
en: Export to file
sk: Export do súboru

en: _Export
sk: _Exportovať

en: contacts.vcf
sk: kontakty.vcf

en: Primary Address Book
sk: Hlavný adresár kontaktov

en: New contacts will be added to the selected address book. You are able to view and edit contacts from other address books.
sk: Nové kontakty budú pridané do vybratého adresára kontaktov. Môžete prezerať a upravovať kontakty z iného adresára kontaktov.

en: _Online Accounts
sk: Účty sl_užieb

en: Open the Online Accounts panel in Settings
sk: Otvorí panel účtov služieb v nastaveniach

en: Scan the QR code to save the contact <b>%s</b>.
sk: Naskenovaním QR kódu uložíte kontakt <b>%s</b>.

en: Unlinking contacts
sk: Ruší sa prepojenie kontaktov

en: Alias
sk: Prezývka

en: Avatar
sk: Podobizeň

en: Calendar event
sk: Udalosť kalendára

en: Email address
sk: E-mailová adresa

en: Gender
sk: Pohlavie

en: Group
sk: Skupina

en: Instant messaging
sk: Priama komunikácia

en: Favourite
sk: Obľúbený

en: Local ID
sk: Miestny identifikátor

en: Note
sk: Poznámka

en: Phone number
sk: Telefónne číslo

en: Address
sk: Adresa

note: TRANSLATORS: This is a field which contains a name decomposed in several parts, rather than a single freeform string for the full name
en: Structured name
sk: Štruktúrované meno

en: Web service
sk: Webová služba

en: Unnamed Person
sk: Osoba bez mena

note: TRANSLATORS: "$ROLE at $ORGANISATION", e.g. "CEO at Linux Inc."
en: %s at %s
sk: %s v organizácii %s

en: Other
sk: Iné

note: List most specific first, always in upper case
en: Home
sk: Domov

en: Work
sk: Do práce

note: List most specific first, always in upper case
en: Personal
sk: Osobné

note: List most specific first, always in upper case
en: Assistant
sk: Asistent

en: Work Fax
sk: Fax do práce

en: Car
sk: Do auta

en: Company
sk: Spoločnosť

en: Home Fax
sk: Fax domov

en: Mobile
sk: Mobil

en: Radio
sk: Vysielačka

note: To translators: TTY is Teletypewriter
en: TTY
sk: Ďalekopis

en: Importing contacts from '%s'
sk: Importujú sa kontakty z „%s“

en: First-time setup done.
sk: Prvotné nastavenie bolo dokončené.

en: Set to true after the user has run the first-time setup wizard.
sk: Nastavte na hodnotu true, keď používateľ spustil sprievodcu prvotného nastavenia.

en: Sort contacts on surname.
sk: Usporiadať kontakty podľa priezviska.

en: If this is set to true, the list of contacts will be sorted on their surnames. Otherwise, it will be sorted on the first names of the contacts.
sk: Ak je nastavené na hodnotu true, zoznam kontaktov bude usporiadaný podľa priezviska kontaktov. V opačnom prípade bude usporiadaný podľa prvého mena kontaktov.

en: The default height of the contacts window.
sk: Predvolená výška okna kontaktov.

en: If the window size has not been changed by the user yet this will be used as the initial value for the height of the window.
sk: Ak veľkosť okna ešte nebola zmenená používateľom, bude použitá táto hodnota ako počiatočná pre výšku okna.

en: The default width of the contacts window.
sk: Predvolená šírka okna kontaktov.

en: If the window size has not been changed by the user yet this will be used as the initial value for the width of the window.
sk: Ak veľkosť okna ešte nebola zmenená používateľom, bude použitá táto hodnota ako počiatočná pre šírku okna.

en: Is the window maximized?
sk: Je okno maximalizované?

en: Stores if the window is currently maximized.
sk: Ukladá, či je okno momentálne maximalizované.

en: Is the window fullscreen
sk: Okno je v režime na celú obrazovku
