gnome-contacts master - en to ca translation catalogue (114 entries)

en: Contacts
ca: Contactes

en: A contacts manager for GNOME
ca: Un gestor de contactes per al GNOME

en: Contacts keeps and organize your contacts information. You can create, edit, delete and link together pieces of information about your contacts. Contacts aggregates the details from all your sources providing a centralized place for managing your contacts.
ca: El Contactes manté i organitza la informació dels vostres contactes. Podeu crear, editar, suprimir i enllaçar informació sobre els vostres contactes. El Contactes afig els detalls des de tots els orígens de manera que des d'un lloc centralitzat es poden gestionar els vostres contactes.

en: Contacts will also integrate with online address books and automatically link contacts from different online sources.
ca: El Contactes també s'integra amb llibretes d'adreces en línia i enllaçarà automàticament els contactes des de diferents orígens en línia.

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: friends;address book;
ca: amics;llibreta d'adreces;

en: _Change Address Book…
ca: _Canvia la llibreta d'adreces…

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _About
ca: _Quant a

en: _Quit
ca: I_x

en: Online Accounts
ca: Comptes en línia

en: Select Picture
ca: Seleccioneu una imatge

en: New Contact
ca: Contacte nou

en: Select
ca: Selecciona

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Home email
ca: Correu electrònic personal

en: Work email
ca: Correu electrònic de la faena

en: Mobile phone
ca: Mòbil

en: Home phone
ca: Telèfon fix

en: Work phone
ca: Telèfon de la faena

en: Website
ca: Pàgina web

en: Nickname
ca: Àlies

en: Birthday
ca: Aniversari

en: Home address
ca: Adreça de casa

en: Work address
ca: Adreça de la faena

en: New Detail
ca: Més dades

en: Linked Accounts
ca: Comptes enllaçats

en: Remove Contact
ca: Suprimeix el contacte

en: Select a contact
ca: Seleccioneu un contacte

en: Type to search
ca: Teclegeu per començar la busca

note: Link refers to the verb, from linking contacts together
en: Link
ca: Enllaç

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Loading
ca: S'està carregant

en: New contacts will be added to the selected address book. You are able to view and edit contacts from other address books.
ca: Els contactes nous s'afegiran a la llibreta d'adreces seleccionada.
    Podeu veure i editar els contactes d'altres llibretes d'adreces.

en: All Contacts
ca: Tots els contactes

en: Add contact
ca: Afig un contacte

en: Selection mode
ca: Mode selecció

en: Edit
ca: Edita

en: Done
ca: Fet

en: Select Address Book
ca: Seleccioneu la llibreta d'adreces

en: Cancel setup
ca: Cancel·la la configuració

en: Setup complete
ca: S'ha finalitzat la configuració

en: Local Address Book
ca: Llibreta d'adreces local

en: Install GNOME Maps to open location.
ca: Instal·la Mapes del GNOME per obrir la ubicació.

en: No contact with id %s found
ca: No s'ha trobat cap contacte amb l'identificador %s

en: Contact not found
ca: No s'ha trobat el contacte

en: Change Address Book
ca: Canvia la llibreta d'adreces

en: Change
ca: Canvia

en: New contacts will be added to the selected address book.
    You are able to view and edit contacts from other address books.
ca: Els contactes nous s'afegiran a la llibreta d'adreces seleccionada.
    Podeu veure i editar els contactes d'altres llibretes d'adreces.

en: GNOME Contacts
ca: Contactes del GNOME

en: About GNOME Contacts
ca: Quant al Contactes del GNOME

en: Contact Management Application
ca: Aplicació de gestió de contactes

en: No contact with email address %s found
ca: No s'ha trobat cap contacte amb l'adreça electrònica %s

en: Show contact with this individual id
ca: Mostra el contacte amb este identificador individual

en: Show contact with this email address
ca: Mostra el contacte amb esta adreça electrònica

en: — contact management
ca: — gestor de contactes

en: Browse for more pictures
ca: Navega per més imatges

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Open
ca: _Obri

en: Street
ca: Carrer

en: Extension
ca: Extensió

en: City
ca: Ciutat

en: State/Province
ca: Estat/província

en: Zip/Postal Code
ca: Codi postal

en: PO box
ca: Apartat de correus

en: Country
ca: País

en: Add email
ca: Afig un correu electrònic

en: Add number
ca: Afig un número

en: Delete field
ca: Suprimeix el camp

en: Note
ca: Nota

en: Add name
ca: Afig un nom

en: Change avatar
ca: Canvia l'avatar

en: Does %s from %s belong here?
ca: Pertany %s de %s ací?

en: Do these details belong to %s?
ca: Pertanyen estes dades a %s?

en: Yes
ca: Sí

en: You need to enter some data
ca: Heu d'introduir algunes dades

en: No primary addressbook configured
ca: No s'ha configurat la llibreta d'adreces principal

en: Unable to create new contacts: %s
ca: No es poden crear contactes nous: %s

en: Unable to find newly created contact
ca: No s'ha pogut trobar el contacte que s'acaba de crear

en: Local network
ca: Xarxa local

en: Telephony
ca: Telefonia

en: Unexpected internal error: created contact was not found
ca: S'ha produït un error intern inesperat: no s'ha trobat el contacte que s'acaba de crear

en: Google Circles
ca: Cercles del Google

en: Local Contact
ca: Contacte local

en: You can link contacts by selecting them from the contacts list
ca: Podeu enllaçar contactes si els seleccioneu a la llista de contactes

en: Unlink
ca: Desenllaça

note: Refers to the type of the detail, could be Home, Work or Other for email, and the same * for phone numbers, addresses, etc.
en: Other
ca: Altres

note: List most specific first, always in upper case
en: Home
ca: Particular

en: Work
ca: Faena

note: List most specific first, always in upper case
en: Assistant
ca: Assistent

en: Work Fax
ca: Fax de la faena

en: Callback
ca: Retorn de trucada

en: Car
ca: Cotxe

en: Company
ca: Empresa

en: Home Fax
ca: Fax particular

en: ISDN
ca: XDSI

en: Mobile
ca: Mòbil

en: Pager
ca: Cercapersones

en: Radio
ca: Ràdio

en: Telex
ca: Tèlex

note: To translators: TTY is Teletypewriter
en: TTY
ca: Teletip

en: No results matched search
ca: No s'han trobat resultats coincidents

en: Suggestions
ca: Suggeriments

en: Other Contacts
ca: Altres contactes

en: %d Selected | %d Selected
ca[0]: %d seleccionat
ca[1]: %d seleccionats

en: Editing %s
ca: S'està editant %s

en: Add
ca: Afig

en: %d contacts linked | %d contacts linked
ca[0]: %d contacte enllaçat
ca[1]: %d contactes enllaçats

en: _Undo
ca: _Desfés

en: %d contact deleted | %d contacts deleted
ca[0]: %d contacte suprimit
ca[1]: %d contactes suprimits

en: Contact deleted: “%s”
ca: S'ha suprimit el contacte: «%s»

en: %s linked to %s
ca: %s està enllaçat amb %s

en: %s linked to the contact
ca: S'ha enllaçat %s al contacte

en: First-time setup done.
ca: S'ha finalitzat la configuració inicial.

en: Set to true when the user ran the first-time setup wizard.
ca: Establit a «True» (cert) quan l'usuari va executar l'auxiliar de configuració inicial.
