gnome-contacts master - en to mjw translation catalogue (59 entries)

en: The GNOME Project
mjw: GNOME Project

[ctx: shortcut window]
en: Create a new contact
mjw: Kimi contact ketok

[ctx: shortcut window]
en: Search
mjw: Kiri

en: Take a Picture…
mjw: Arjan kenep…

en: Select a File…
mjw: File chongvai…

en: Select a contact
mjw: Contact chongvai

en: Take Another…
mjw: kaprek kenep…

en: Done
mjw: Tanglo

en: Change Addressbook
mjw: Addressbook kelar

en: Type to search
mjw: Ketok pen kiri

en: _Done
mjw: Tanglo

en: Welcome
mjw: Kardom

en: First name
mjw: Amen-si

en: Surname
mjw: Kur

en: Change Address Book…
mjw: Address Book kelar…

en: About Contacts
mjw: Contacts _Aputhak

en: Create new contact
mjw: Contact kimi kethap

en: Add contact
mjw: Contact kethap

en: Back
mjw: Aphi

en: Loading
mjw: Wangbomlo

en: No contact with id %s found
mjw: Id %s pen contact chepho awe mate longle

en: Contact not found
mjw: Contact longle

en: Change Address Book
mjw: Address Book kelar

en: Change
mjw: Kelar

en: About GNOME Contacts
mjw: GNOME Contacts Aputhak

en: © 2011 Red Hat, Inc.
    © 2011-2018 The Contacts Developers
mjw: © 2011 Red Hat, Inc.
    © 2011-2018 Contacts Developers

en: No contact with email address %s found
mjw: Laso email address %s pen chepho contact longle

en: Browse for more pictures
mjw: Arjan ako kiri thu

en: _Open
mjw: Kangpu

en: Add name
mjw: Men kethap

en: All Contacts
mjw: Kadokawe Contacts

en: Birthday
mjw: Mahang thek-arni

en: Unable to take photo.
mjw: Arjan nep un eh

en: Day
mjw: Arni

en: Month
mjw: Cheklo

en: Year
mjw: Ningkan

en: Street
mjw: Ale

en: City
mjw: Rongsopi

en: State/Province
mjw: State

en: Zip/Postal Code
mjw: Zip Code

en: PO box
mjw: PO

en: Country
mjw: Det

en: Add email
mjw: Email kethap

en: Phone number
mjw: Phone a-phai

en: Add number
mjw: Number kethap

en: Set Birthday
mjw: Mahang thek-arni ketok

en: Other
mjw: Kaprek

note: List most specific first, always in upper case
en: Home
mjw: Hem

en: Work
mjw: Saihem

note: List most specific first, always in upper case
en: Personal
mjw: Methang

en: Work Fax
mjw: Sai Fax

en: Car
mjw: Hemkonglong

en: Home Fax
mjw: Hem Fax

en: Mobile
mjw: Sepalar

en: Add
mjw: Kethap

en: Editing %s
mjw: %s edit bom

en: New Contact
mjw: Kimi Contact

en: Deleted contact %s
mjw: Cntact %s musi tanglo

en: %d contact deleted | %d contacts deleted
mjw[0]: Contact %d musi tanglo
mjw[1]: Contact son %d musi tanglo
