gnome-contacts - en to pl translation catalogue (190 entries)

en: Contacts
pl: Kontakty

en: Manage your contacts
pl: Zarządzanie kontaktami

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: friends;address book;
pl: przyjaciele;znajomi;ludzie;osoby;książka adresowa;

en: Contacts keeps and organize your contacts information. You can create, edit, delete and link together pieces of information about your contacts. Contacts aggregates the details from all your sources providing a centralized place for managing your contacts.
pl: Menedżer kontaktów GNOME umożliwia przechowywanie i uporządkowanie informacji o kontaktach. Można je tworzyć, modyfikować, usuwać i łączyć. Program zbiera dane ze wszystkich podanych źródeł, co czyni go istnym centrum zarządzania kontaktami.

en: Contacts will also integrate with online address books and automatically link contacts from different online sources.
pl: Menedżer kontaktów GNOME można również zintegrować z internetowymi książkami adresowymi i automatycznie łączyć kontakty z różnych źródeł.

en: Contacts with no contacts
pl: Menedżer kontaktów bez żadnych kontaktów

en: Contacts filled with contacts
pl: Menedżer kontaktów wypełniony kontaktami

en: Contacts in selection mode
pl: Menedżer kontaktów w trybie zaznaczania

en: Contacts setup view
pl: Widok konfiguracji menedżera kontaktów

en: Contacts edit view
pl: Widok modyfikacji menedżera kontaktów

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
pl: Projekt GNOME

[ctx: shortcut window]
en: Overview
pl: Przegląd

[ctx: shortcut window]
en: Help
pl: Pomoc

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
pl: Otwarcie menu

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
pl: Wyświetlenie preferencji

[ctx: shortcut window]
en: Create a new contact
pl: Utworzenie nowego kontaktu

[ctx: shortcut window]
en: Search contacts
pl: Wyszukiwanie kontaktów

[ctx: shortcut window]
en: Shortcut list
pl: Lista skrótów

[ctx: shortcut window]
en: Quit
pl: Zakończenie programu

[ctx: shortcut window]
en: Editing or creating a contact
pl: Modyfikowanie lub tworzenie kontaktu

[ctx: shortcut window]
en: Save current changes to contact
pl: Zapisanie bieżących zmian w kontakcie

[ctx: shortcut window]
en: Cancel current changes for contact
pl: Anulowanie bieżących zmian w kontakcie

en: Select a new avatar
pl: Wybór nowego awatara

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Done
pl: _Gotowe

en: _Take a Picture…
pl: _Zrób zdjęcie…

en: _Select a File…
pl: _Wybierz plik…

en: Set Birthday
pl: Ustaw urodziny

en: _Set
pl: U_staw

en: Day
pl: Dzień

en: Month
pl: Miesiąc

en: Year
pl: Rok

en: Remove Birthday
pl: Usuń urodziny

note: clearing right_header
en: Select a Contact
pl: Proszę wybrać kontakt

en: Take a Picture
pl: Robienie zdjęcia

en: Change Addressbook
pl: Zmień książkę adresową

en: Change Avatar
pl: Zmienia awatar

en: Remove Avatar
pl: Usuwa awatar

en: Import Contacts
pl: Import kontaktów

en: _Import
pl: Zai_mportuj

en: Link Contacts
pl: Powiąż kontakty

en: List Contacts By:
pl: Porządkowanie kontaktów według:

en: _First Name
pl: _Imię

en: _Surname
pl: _Nazwisko

en: _Import From File…
pl: Zai_mportuj z pliku…

en: _Export All Contacts…
pl: Wy_eksportuj wszystkie kontakty…

en: _Preferences
pl: _Preferencje

en: _Keyboard Shortcuts
pl: _Skróty klawiszowe

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _About Contacts
pl: _O programie

en: Mark as Favorite
pl: Oznacz jako ulubione

en: Unmark as Favorite
pl: Odznacz jako ulubione

en: Share as QR Code
pl: Udostępnij jako kod QR

en: Delete Contact
pl: Usuń kontakt

en: Add New Contact
pl: Dodaje nowy kontakt

en: Main Menu
pl: Menu główne

en: Select Contacts
pl: Zaznacza kontakty

en: Cancel Selection
pl: Anuluje zaznaczenie

en: Search contacts
pl: Wyszukiwanie kontaktów

note: Export refers to the verb
en: _Export
pl: Wy_eksportuj

en: Export Selected Contacts
pl: Eksportuje zaznaczone kontakty

note: Link refers to the verb, from linking contacts together
en: _Link
pl: _Powiąż

en: Link Selected Contacts Together
pl: Wiąże zaznaczone kontakty

en: _Delete
pl: _Usuń

en: Edit Contact
pl: Modyfikuje kontakt

en: Contact Menu
pl: Menu kontaktu

en: Address Books
pl: Książki adresowe

en: Share Contact
pl: Udostępnianie kontaktu

en: QR Code
pl: Kod QR

en: Scan to Save
pl: Proszę zeskanować, aby zapisać

en: Contacts Setup
pl: Konfiguracja menedżera kontaktów

en: _Quit
pl: Za_kończ

en: Cancel Setup And Quit
pl: Anuluje konfigurację i kończy działanie

note: Translators: "Complete" is a verb here: a user finishes the setup by clicking this button
en: Complete setup
pl: Kończy konfigurację

en: Welcome
pl: Witamy

en: Please select your main address book: this is where new contacts will be added. If you keep your contacts in an online account, you can add them using the online accounts settings.
pl: Proszę wybrać główną książkę adresową: będą do niej dodawane nowe kontakty. Jeśli kontakty znajdują się na koncie online, to można je dodać za pomocą ustawień kont online.

en: Show contact with this email address
pl: Wyświetla kontakt o tym adresie e-mail

en: Show contact with this individual id
pl: Wyświetla kontakt o tym identyfikatorze indywidualnym

en: Show contacts with the given filter
pl: Wyświetla kontakty za pomocą podanego filtru

en: Show the current version of Contacts
pl: Wyświetla obecną wersję menedżera kontaktów

en: Contact not found
pl: Nie odnaleziono kontaktu

en: No contact with id %s found
pl: Nie odnaleziono kontaktu o identyfikatorze %s

en: _Close
pl: Za_mknij

en: © 2011 Red Hat, Inc.
    © 2011-2020 The Contacts Developers
pl: © 2011 Red Hat, Inc.
    © 2011-2020 programiści menedżera kontaktów

en: No contact with email address %s found
pl: Nie odnaleziono kontaktu o adresie e-mail %s

en: Primary address book not found
pl: Nie odnaleziono głównej książki adresowej

en: Contacts can't find the configured primary address book. You might experience issues creating or editing contacts
pl: Menedżer kontaktów nie może odnaleźć skonfigurowanej głównej książki adresowej. Mogą występować problemy podczas tworzenia i modyfikowania kontaktów.

en: Go To _Preferences
pl: _Otwórz preferencje

en: Select contact file
pl: Wybór pliku kontaktu

en: Import
pl: Zaimportuj

en: vCard files
pl: Pliki vCard

en: No Camera Detected
pl: Nie wykryto aparatu

en: Browse for more pictures
pl: Przeglądaj więcej obrazów

en: _Open
pl: _Otwórz

en: Image File
pl: Plik obrazu

en: Failed to set avatar.
pl: Ustawienie awatara się nie powiodło.

en: _Show More
pl: _Więcej

en: Add email
pl: Dodaj adres e-mail

en: Add phone number
pl: Dodaj numer telefonu

en: Website
pl: Strona WWW

en: Full name
pl: Imię i nazwisko

en: Nickname
pl: Pseudonim

en: Birthday
pl: Urodziny

en: Organization
pl: Organizacja

en: Role
pl: Rola

en: Label
pl: Etykieta

en: Street
pl: Ulica

en: Extension
pl: Numer wewnętrzny

en: City
pl: Miasto

en: State/Province
pl: Stan/województwo

en: Zip/Postal Code
pl: Kod pocztowy

en: PO box
pl: Skrytka pocztowa

en: Country
pl: Państwo

en: Favorites
pl: Ulubione

en: All Contacts
pl: Wszystkie kontakty

en: Send an email to %s
pl: Wysyła wiadomość e-mail do użytkownika %s

en: Visit website
pl: Otwiera stronę WWW

en: Their birthday is today! 🎉
pl: Ma dzisiaj urodziny! 🎉

en: Show on the map
pl: Wyświetla na mapie

en: Deleting %d contact | Deleting %d contacts
pl[0]: Usuwanie %d kontaktu
pl[1]: Usuwanie %d kontaktów
pl[2]: Usuwanie %d kontaktów

note: Special-case the local address book
en: Local Address Book
pl: Lokalna książka adresowa

en: Local Contact
pl: Lokalny kontakt

en: Novell Groupwise
pl: Novell GroupWise

en: Livejournal
pl: LiveJournal

en: Local network
pl: Sieć lokalna

en: sip
pl: SIP

en: Telephony
pl: Telefon

en: An error occurred reading the selected file
pl: Wystąpił błąd podczas odczytywania wybranego pliku

en: An error occurred reading the file '%s'
pl: Wystąpił błąd podczas odczytywania pliku „%s”

en: The imported file does not seem to contain any contacts
pl: Importowany plik nie zawiera żadnych kontaktów

en: Found %u contact | Found %u contacts
pl[0]: Odnaleziono %u kontakt
pl[1]: Odnaleziono %u kontakty
pl[2]: Odnaleziono %u kontaktów

en: Can't import: no contacts found
pl: Nie można zaimportować: nie odnaleziono kontaktów

en: By continuing, you will import %u contact | By continuing, you will import %u contacts
pl[0]: Kontynuacja spowoduje zaimportowanie %u kontaktu
pl[1]: Kontynuacja spowoduje zaimportowanie %u kontaktów
pl[2]: Kontynuacja spowoduje zaimportowanie %u kontaktów

en: Linked %d contact | Linked %d contacts
pl[0]: Powiązano %d kontakt
pl[1]: Powiązano %d kontakty
pl[2]: Powiązano %d kontaktów

en: Is this the same person as %s from %s?
pl: Czy to ta sama osoba, co %s z %s?

en: Is this the same person as %s?
pl: Czy to ta sama osoba, co %s?

en: %llu Selected | %llu Selected
pl[0]: %llu zaznaczony
pl[1]: %llu zaznaczone
pl[2]: %llu zaznaczonych

en: _Add
pl: _Dodaj

en: Editing %s
pl: Modyfikowanie kontaktu %s

en: %d Selected | %d Selected
pl[0]: %d zaznaczony
pl[1]: %d zaznaczone
pl[2]: %d zaznaczonych

en: _Undo
pl: _Cofnij

en: New Contact
pl: Nowy kontakt

en: Discard changes?
pl: Odrzucić zmiany?

en: Changes which are not saved will be permanently lost.
pl: Niezapisane zmiany zostaną trwale utracone.

en: _Discard
pl: _Odrzuć

note: Open up a file chooser
en: Export to file
pl: Eksport do pliku

en: contacts.vcf
pl: kontakty.vcf

en: Primary Address Book
pl: Główna książka adresowa

en: New contacts will be added to the selected address book. You are able to view and edit contacts from other address books.
pl: Nowe kontakty będą dodawane do zaznaczonej książki adresowej. Istnieje możliwość przeglądania i modyfikowania kontaktów z innych książek adresowych.

en: _Online Accounts
pl: _Konta online

en: Open the Online Accounts panel in Settings
pl: Otwiera panel kont online w ustawieniach

en: Scan the QR code to save the contact <b>%s</b>.
pl: Proszę zeskanować kod QR, aby zapisać kontakt <b>%s</b>.

en: Unlinking contacts
pl: Odwiązywanie kontaktów

en: Postal addresses
pl: Adresy pocztowe

en: Avatar
pl: Awatar

en: Unnamed Person
pl: Osoba bez imienia i nazwiska

en: Email addresses
pl: Adresy e-mail

en: Instant Messaging addresses
pl: Adresy komunikatorów

en: Notes
pl: Uwagi

en: Phone numbers
pl: Numery telefonów

note: TRANSLATORS: This is the role of a contact in an organisation (e.g. CEO)
en: Roles
pl: Role

note: TRANSLATORS: "$ROLE at $ORGANISATION", e.g. "CEO at Linux Inc."
en: %s at %s
pl: %s w organizacji %s

note: TRANSLATORS: This is a field which contains a name decomposed in several parts, rather than a single freeform string for the full name
en: Structured name
pl: Oddzielnie imiona i nazwiska

en: Other
pl: Inne

note: List most specific first, always in upper case
en: Home
pl: Dom

en: Work
pl: Praca

note: List most specific first, always in upper case
en: Personal
pl: Osobiste

note: List most specific first, always in upper case
en: Assistant
pl: Asystent

en: Work Fax
pl: Faks firmowy

en: Callback
pl: Oddzwanianie

en: Car
pl: Samochód

en: Company
pl: Firma

en: Home Fax
pl: Faks domowy

en: Mobile
pl: Komórka

en: Fax
pl: Faks

en: Telex
pl: Teleks

note: To translators: TTY is Teletypewriter
en: TTY
pl: Dalekopis

en: URLs
pl: Adresy URL

en: Importing contacts from '%s'
pl: Importowanie kontaktów z „%s”

en: First-time setup done.
pl: Ukończono pierwszą konfigurację.

en: Set to true after the user has run the first-time setup wizard.
pl: Ustawienie na wartość „true” oznacza, że użytkownik ukończył kreatora pierwszej konfiguracji.

en: Sort contacts on surname.
pl: Porządkowanie kontaktów według nazwisk.

en: If this is set to true, the list of contacts will be sorted on their surnames. Otherwise, it will be sorted on the first names of the contacts.
pl: Ustawienie na wartość „true” oznacza, że lista kontaktów będzie porządkowana według nazwisk. W przeciwnym wypadku będzie porządkowana według imion.

en: The default height of the contacts window.
pl: Domyślna wysokość okna kontaktów.

en: If the window size has not been changed by the user yet this will be used as the initial value for the height of the window.
pl: Jeśli rozmiar okna nie został jeszcze zmieniony przez użytkownika, to ustawienie określa początkową wysokość okna.

en: The default width of the contacts window.
pl: Domyślna szerokość okna kontaktów.

en: If the window size has not been changed by the user yet this will be used as the initial value for the width of the window.
pl: Jeśli rozmiar okna nie został jeszcze zmieniony przez użytkownika, to ustawienie określa początkową szerokość okna.

en: Is the window maximized?
pl: Czy okno jest zmaksymalizowane.

en: Stores if the window is currently maximized.
pl: Przechowuje informację, czy okno jest obecnie zmaksymalizowane.

en: Is the window fullscreen
pl: Czy okno jest na pełnym ekranie
