gnome-contacts - en to gd translation catalogue (112 entries)

en: Contacts
gd: Luchd-aithne

en: A contacts manager for GNOME
gd: Manaidsear luchd-aithne airson GNOME

en: Contacts keeps and organize your contacts information. You can create, edit, delete and link together pieces of information about your contacts. Contacts aggregates the details from all your sources providing a centralized place for managing your contacts.
gd: Cumaidh Luchd-aithne fiosrachadh mun luchd-aithne agad an rian. ’S urrainn dhut bloighean fiosrachaidh mun luchd-aithne agad a chruthachadh, a dheasachadh, a sguabadh às agus a cheangal ri chèile. Cuiridh Luchd-aithne a h-uile fiosrachadh o na tùsan agad ri chèile gus prìomh ionad a chruthachadh gus an luchd-aithne agad a stiùireadh.

en: Contacts will also integrate with online address books and automatically link contacts from different online sources.
gd: Amalaichidh Luchd-aithne le leabhraichean nan seòladh air loidhne cuideachd ’s nì e ceangal ri luchd-aithne o chaochladh de thùsan air loidhne gu fèin-obrachail.

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: friends;address book;
gd: friends;address book;caraidean;leabhar sheòlaidhean;leabhar nan seòladh;seòlaidhean;

en: _Change Address Book…
gd: Atharrai_ch leabhar nan seòladh…

en: _Help
gd: _Cobhair

en: _About
gd: _Mu dhèidhinn

en: _Quit
gd: _Fàg an-seo

en: Online Accounts
gd: Cunntasan air loidhne

en: Select Picture
gd: Tagh dealbh

en: New Contact
gd: Neach-aithne ùr

en: Select
gd: Tagh

en: Cancel
gd: Sguir dheth

en: Home email
gd: Post-d na dachaighe

en: Work email
gd: Post-d na h-obrach

en: Mobile phone
gd: Fòn-làimhe

en: Home phone
gd: Fòn dachaigh

en: Work phone
gd: Fòn obrach

en: Website
gd: Làrach-lìn

en: Nickname
gd: Far-ainm

en: Birthday
gd: Co-là breith

en: Home address
gd: Seòladh dachaigh

en: Work address
gd: Seòladh obrach

en: Notes
gd: Nòtaichean

en: New Detail
gd: Fiosrachadh ùr

en: Linked Accounts
gd: Cunntasan ceangailte

en: Remove Contact
gd: Thoir air falbh an neach-aithne

en: Select a contact
gd: Tagh neach-aithne

en: Type to search
gd: Sgrìobh airson lorg

note: Link refers to the verb, from linking contacts together
en: Link
gd: Ceangal

en: Remove
gd: Thoir air falbh

en: Loading
gd: ’Ga luchdadh

en: New contacts will be added to the selected address book. You are able to view and edit contacts from other address books.
gd: Thèid luchd-aithne ùr a chur ris an leabhar sheòlaidhean a thagh thu. ’S urrainn dhut luchd-aithne o leabhraichean sheòlaidhean eile a shealltainn ’s a dheasachadh.

en: All Contacts
gd: A h-uile neach-aithne

en: Add contact
gd: Cuir ris neach-aithne ùr

en: Selection mode
gd: Am modh taghaidh

en: Edit
gd: Deasaich

en: Done
gd: Deiseil

en: Select Address Book
gd: Tagh leabhar sheòlaidhean

en: Cancel setup
gd: Sguir dhen rèiteachadh

en: Setup complete
gd: Tha an rèiteachadh coileanta

en: Local Address Book
gd: Leabhar sheòlaidhean ionadail

en: Install GNOME Maps to open location.
gd: Stàlaich mapaichean GNOME gus an t-ionad fhosgladh.

en: No contact with id %s found
gd: Cha deach neach-aithne a lorg aig a bheil an ID %s

en: Contact not found
gd: Cha deach an neach-aithne a lorg

en: Change Address Book
gd: Atharraich leabhar nan seòladh

en: Change
gd: Atharraich

en: New contacts will be added to the selected address book.
    You are able to view and edit contacts from other address books.
gd: Thèid luchd-aithne ùr a chur ris an leabhar sheòlaidhean a thagh thu.
    ’S urrainn dhut luchd-aithne o leabhraichean sheòlaidhean eile a shealltainn ’s a dheasachadh.

en: GNOME Contacts
gd: Luchd-aithne GNOME

en: About GNOME Contacts
gd: Mu dhèidhinn Luchd-aithne GNOME

en: Contact Management Application
gd: Aplacaid stiùireadh luchd-aithne

en: No contact with email address %s found
gd: Cha deach neach-aithne a lorg aig a bheil an seòladh puist-d %s

en: Show contact with this individual id
gd: Seall an neach-aithne aig a bheil an ID àraidh seo

en: Show contact with this email address
gd: Seall an neach-aithne aig a bheil an seòladh puist-d seo

en: — contact management
gd: — stiùireadh luchd-aithne

en: Browse for more pictures
gd: Brabhsaich airson barrachd dhealbhan

en: _Cancel
gd: _Sguir dheth

en: _Open
gd: F_osgail

en: Street
gd: Sràid

en: Extension
gd: Leudachan

en: City
gd: Baile

en: State/Province
gd: Siorrachd/Còigeamh/Stàit

en: Zip/Postal Code
gd: Còd-puist/ZIP

en: PO box
gd: Bogsa-puist

en: Country
gd: Dùthaich

en: Add email
gd: Cuir post-d ris

en: Add number
gd: Cuir àireamh ris

en: Delete field
gd: Sguab às an raon

en: Note
gd: Nòta

en: Add name
gd: Cuir ainm ris

en: Change avatar
gd: Atharraich an t-avatar

en: Does %s from %s belong here?
gd: Am bu chòir dha %s o %s a bhith an-seo?

en: Do these details belong to %s?
gd: A bheil am fiosrachadh seo a’ buntainn ri %s?

en: Yes
gd: Tha

en: No
gd: Chan eil

en: You need to enter some data
gd: Feumaidh tu rudeigin a chur a-steach

en: No primary addressbook configured
gd: Cha deach prìomh leabhar sheòlaidhean a rèiteachadh

en: Unable to create new contacts: %s
gd: Cha ghabh luchd-aithne ùra a chruthachadh: %s

en: Unable to find newly created contact
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an neach-aithne a tha air ùr-chruthachadh a lorg

en: Local network
gd: Lìonra ionadail

en: Unexpected internal error: created contact was not found
gd: Thachair mearachd inntearnail ris nach robh dùil: cha deach an neach-aithne a chaidh a chruthachadh a lorg

en: Local Contact
gd: Neach-aithne ionadail

en: You can link contacts by selecting them from the contacts list
gd: ’S urrainn dhut luchd-aithne a cheangal ’s tu an taghadh o liosta an luchd-aithne

en: Unlink
gd: Neo-cheangail

note: Refers to the type of the detail, could be Home, Work or Other for email, and the same * for phone numbers, addresses, etc.
en: Other
gd: Eile

note: List most specific first, always in upper case
en: Home
gd: Dachaigh

en: Work
gd: Obair

note: List most specific first, always in upper case
en: Personal
gd: Pearsanta

note: List most specific first, always in upper case
en: Assistant
gd: Cuidiche

en: Work Fax
gd: Facs obrach

en: Car
gd: Càr

en: Company
gd: Companaidh

en: Home Fax
gd: Facs dachaigh

en: Mobile
gd: Fòn-làimhe

en: Fax
gd: Facs

en: Pager
gd: Pèidsear

en: Radio
gd: Rèidio

en: No results matched search
gd: Cha deach toradh a lorg

en: Suggestions
gd: Molaidhean

en: Other Contacts
gd: Luchd-aithne eile

en: %d Selected | %d Selected
gd[0]: %d air a thaghadh
gd[1]: %d air a thaghadh
gd[2]: %d air an taghadh
gd[3]: %d air a thaghadh

en: Editing %s
gd: A’ deasachadh %s

en: Add
gd: Cuir ris

en: %d contacts linked | %d contacts linked
gd[0]: Chaidh %d neach-aithne a cheangal
gd[1]: Chaidh %d neach-aithne a cheangal
gd[2]: Chaidh %d luchd-aithne a cheangal
gd[3]: Chaidh %d neach-aithne a cheangal

en: _Undo
gd: _Neo-dhèan

en: %d contact deleted | %d contacts deleted
gd[0]: Chaidh %d neach-aithne a sguabadh às
gd[1]: Chaidh %d neach-aithne a sguabadh às
gd[2]: Chaidh %d luchd-aithne a sguabadh às
gd[3]: Chaidh %d neach-aithne a sguabadh às

en: Contact deleted: “%s”
gd: Chaidh an neach-aithne seo a sguabadh às: “%s”

en: %s linked to %s
gd: Tha %s ceangailte ri %s

en: %s linked to the contact
gd: %s ceangailte ris an neach-aithne

en: First-time setup done.
gd: Chaidh a chiad-suidheachadh a choileanadh.

en: Set to true when the user ran the first-time setup wizard.
gd: Chaidh true a thaghadh air a shon nuair a ruith an cleachdaiche draoidh a’ chiad-suidheachaidh.
