gnome-contacts master - en to eo translation catalogue (196 entries)

en: Contacts
eo: Kontaktaro

en: Manage your contacts
eo: Administri vian kontataron

en: Contacts keeps and organize your contacts information. You can create, edit, delete and link together pieces of information about your contacts. Contacts aggregates the details from all your sources providing a centralized place for managing your contacts.
eo: Kontaktaro konservas kaj organizas viajn kontakt-informojn. Vi povas krei, redakti, forigi kaj bindi erojn de informoj pri viaj kontaktoj. Kontaktaro kombinas la detalojn de ĉiuj de viaj fontoj provizante centritan lokon por mastrumi viajn kontaktojn.

en: Contacts will also integrate with online address books and automatically link contacts from different online sources.
eo: Kontaktaro integras kun retaj adresaroj kaj aŭtomate bindas kontaktojn de diversaj retaj fontoj.

en: Contacts with no contacts
eo: Kontaktoj sen kontaktoj

en: Contacts filled with contacts
eo: Kontaktoj plenigitaj de kontaktoj

en: Contacts in selection mode
eo: Kontaktoj en elekta reĝimo

en: Contacts setup view
eo: Agorda vido de Kontaktaro

en: Contacts edit view
eo: Reakta vido de Kontaktaro

en: The GNOME Project
eo: La Projekto GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: friends;address book;
eo: amikoj;adresaro;

[ctx: shortcut window]
en: Overview
eo: Superrigardo

[ctx: shortcut window]
en: Help
eo: Helpo

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
eo: Malfermi menuon

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
eo: Montru preferojn

[ctx: shortcut window]
en: Create a new contact
eo: Krei novan kontakton

[ctx: shortcut window]
en: Search contacts
eo: Serĉi kontaktojn

[ctx: shortcut window]
en: Shortcut list
eo: Klavkombina listo

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eo: Ĉesi

[ctx: shortcut window]
en: Editing or creating a contact
eo: Redakti aŭ krei kontakton

[ctx: shortcut window]
en: Save current changes to contact
eo: Konservi aktualajn ŝanĝojn al kontakto

[ctx: shortcut window]
en: Cancel current changes for contact
eo: Nuligi aktualajn ŝanĝojn por kontakto

en: Select a new avatar
eo: Elekti novan avataron

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: _Done
eo: _Farita

en: Take a Picture…
eo: Fari foton…

en: Select a File…
eo: Elekti dosieron…

en: Select a Contact
eo: Elekti kontakton

en: Change Addressbook
eo: Ŝanĝi adresaron

en: Change Avatar
eo: Ŝanĝi avataron

en: Remove Avatar
eo: Forigi avataron

en: Link Contacts
eo: Bindi kontakojn

en: List Contacts By:
eo: Ordigi kontaktojn laŭ:

en: First Name
eo: Persona nomo

en: Surname
eo: Familinomo

en: Import From File…
eo: Enporti el dosiero…

en: Export All Contacts…
eo: Elporti ĉiujn kontaktojn…

en: Preferences
eo: Preferoj

en: Keyboard Shortcuts
eo: Klavkombinoj

en: Help
eo: Helpo

en: About Contacts
eo: Pri Kontaktaro

en: Mark as Favorite
eo: Marki kiel ŝatatan

en: Unmark as Favorite
eo: Malmarki kiel ŝatatan

en: Share as QR Code
eo: Kunhavigi kiel QR-kodon

en: Delete Contact
eo: Forigi kontakton

en: Add New Contact
eo: Aldoni novan kontakton

en: Main Menu
eo: Ĉefa menuo

en: Select Contacts
eo: Elekti kontaktojn

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Cancel Selection
eo: Nuligi elekton

en: Search contacts
eo: Serĉi kontaktojn

en: Loading
eo: Ŝargante

note: Export refers to the verb
en: Export
eo: Elporti

en: Export Selected Contacts
eo: Eksporti elektitajn kontaktojn

note: Link refers to the verb, from linking contacts together
en: Link
eo: Bindi

en: Link Selected Contacts Together
eo: Ligi elektitajn kontaktojn

en: Remove
eo: Forigi

en: Edit Contact
eo: Redakti kontakton

en: Contact Menu
eo: Kontakta menuo

en: Done
eo: Farita

en: Address Books
eo: Adresaroj

en: Share Contact
eo: Kunhavigi kontakton

en: QR Code
eo: QR-kodo

en: Scan to Save
eo: Skani por konservi

en: Contacts Setup
eo: Agordo de Kontaktaro

en: _Quit
eo: _Fini

en: Cancel Setup And Quit
eo: Nuligi agordadon kaj ĉesi

note: Translators: "Complete" is a verb here: a user finishes the setup by clicking this button
en: Complete setup
eo: Kompleta aranĝo

en: Welcome
eo: Bonvenon

en: Please select your main address book: this is where new contacts will be added. If you keep your contacts in an online account, you can add them using the online accounts settings.
eo: Bonvolu elekti vian ĉefan adresaron: ĉi tien aldoniĝos novaj kontaktoj. Se vi tenas viajn kontaktojn en reta konto, vi povas aldoni ilin per la agordoj de retaj kontoj.

en: Show contact with this email address
eo: Montri kontakton kiu havas ĉi tiun retpoŝtadreson

en: Show contact with this individual id
eo: Montri kontakton kiu havas ĉi tiun identigon

en: Show contacts with the given filter
eo: Montri kontaktojn kun la donita filtrilo

en: Show the current version of Contacts
eo: Montri la aktualan version de Kontakaro

en: Contact not found
eo: Ne trovis kontakton

en: No contact with id %s found
eo: Ne trovis kontakton kun identigo %s

en: _Close
eo: _Fermu

en: © 2011 Red Hat, Inc.
    © 2011-2020 The Contacts Developers
eo: © 2011 Red Hat, Inc.
    © 2011-2020 La Verkistoj de Kontaktaro

en: No contact with email address %s found
eo: Ne trovis kontakton kun retpoŝtadreso %s

en: Primary address book not found
eo: Ĉefa adresaro ne trovita

en: Contacts can't find the configured primary address book. You might experience issues creating or editing contacts
eo: Kontaktoj ne povas trovi la agorditan ĉefan adresaron. Vi eble spertos problemojn dum kreado aŭ redaktado de kontaktoj

en: Go To _Preferences
eo: Iri al _agordoj

en: Select contact file
eo: Elekti kontaktan dosieron

en: Import
eo: Enporti

en: vCard files
eo: vCard-dosieroj

en: Error reading file
eo: Eraro dum legi dosieron

en: An error occurred reading the file '%s'
eo: Okazis eraro legante la dosieron '%s'

en: _OK
eo: B_one

en: No contacts found
eo: Neniuj kontaktoj trovitaj

en: The imported file does not seem to contain any contacts
eo: La enportita dosiero ŝajnas ne enhavi kontaktojn

note: Second step: ask the user for confirmation
en: By continuing, you will import %u contact | By continuing, you will import %u contacts
eo[0]: Daŭrigante, vi enportos %u kontakton
eo[1]: Daŭrigante, vi enportos %u kontaktojn

en: Continue Import?
eo: Ĉu daŭrigi enportadon?

en: C_ontinue
eo: D_aŭrigi

en: No Camera Detected
eo: Neniu kamerao detektita

en: Failed to set avatar
eo: Malsukcesis agordi avataron

en: Browse for more pictures
eo: Foliumi por pliaj bildoj

en: _Open
eo: _Malfermi

en: Image File
eo: Bilda dosiero

en: Failed to set avatar.
eo: Malsukcesis agordi avataron.

en: Show More
eo: Montri pli

en: Add email
eo: Aldoni retpoŝtadreson

en: Add phone number
eo: Aldoni telefonnumeron

en: Website
eo: Retejo

en: Full name
eo: Tuta nomo

en: Nickname
eo: Kromnomo

en: Birthday
eo: Naskiĝtago

en: Remove birthday
eo: Forigi naskiĝtagon

en: Set Birthday
eo: Agordi naskiĝtagon

en: Organisation
eo: Organizo

en: Role
eo: Rolo

en: Label
eo: Etikedo

note: Create grid and labels
en: Day
eo: Tago

en: Month
eo: Monato

en: Year
eo: Jaro

en: _Set
eo: _Agordi

en: Change Birthday
eo: Ŝanĝi naskiĝtagon

en: Street
eo: Strato

en: Extension
eo: Interna numero

en: City
eo: Urbo

en: State/Province
eo: Ŝtato/Provinco

en: Zip/Postal Code
eo: Poŝtkodo

en: PO box
eo: Abonkesto

en: Country
eo: Lando

en: Favorites
eo: Ŝatataj

en: All Contacts
eo: Ĉiuj kontaktoj

en: Send an email to %s
eo: Sendi retmesaĝon al %s

en: Visit website
eo: Viziti retejon

en: Their birthday is today! 🎉
eo: Ilia naskiĝtago estas hodiaŭ! 🎉

en: Show on the map
eo: Montru sur la mapo

en: Deleting %d contact | Deleting %d contacts
eo[0]: Forigante %d kontakton
eo[1]: Forigante %d kontaktoj

note: Special-case the local address book
en: Local Address Book
eo: Loka adresaro

en: Local Contact
eo: Loka kontakto

en: AOL Instant Messenger
eo: Tujmesaĝilo de AOL

en: Facebook
eo: Vizaĝlibro

en: Jabber
eo: Jabero

en: Local network
eo: Loka reto

en: Windows Live Messenger
eo: Tujmesaĝilo de Windows Live

en: Ovi Chat
eo: Ovi-babilejo

en: Skype
eo: Skajpo

en: Telephony
eo: Telefonado

en: Yahoo! Messenger
eo: Tujmesaĝilo de Yahoo!

en: Linked %d contact | Linked %d contacts
eo[0]: Ligita %d kontakto
eo[1]: Ligitaj %d kontaktoj

en: Is this the same person as %s from %s?
eo: Ĉu ĉi tiu estas le sama persono kiel %s el %s?

en: Is this the same person as %s?
eo: Ĉu ĉi tiu estas la sama persono kiel %s?

en: %llu Selected | %llu Selected
eo[0]: %llu elektita
eo[1]: %llu elektitaj

en: _Add
eo: _Aldoni

en: Editing %s
eo: Redanktante %s

en: %d Selected | %d Selected
eo[0]: %d elektita
eo[1]: %d elektitaj

en: _Undo
eo: _Malfari

en: New Contact
eo: Nova kontakto

note: Open up a file chooser
en: Export to file
eo: Elporti al dosiero

en: _Export
eo: _Elporti

en: Primary Address Book
eo: Ĉefa adresaro

en: New contacts will be added to the selected address book. You are able to view and edit contacts from other address books.
eo: Novaj kontaktoj estos aldonitaj al la elektita adresaro. Vi povas vidi kaj redakti kontaktojn de aliaj adresaroj.

en: _Online Accounts
eo: _Retaj kontoj

en: Open the Online Accounts panel in Settings
eo: Malfermi la panelon de Interretaj Kontoj en agordoj

en: Scan the QR code to save the contact <b>%s</b>.
eo: Skani la QR-kodon por konservi la kontakton <b>%s</b>.

en: Unlinking contacts
eo: Malligi kontakojn

en: Postal addresses
eo: Poŝtaj adresoj

en: Alias
eo: Alinomo

en: Avatar
eo: Avataro

en: Unnamed Person
eo: Nenomata persono

en: Email addresses
eo: Retpoŝtadresoj

en: Instant Messaging addresses
eo: Tujmesaĝilaj adresoj

en: Notes
eo: Notoj

en: Phone numbers
eo: Telefonnumeroj

note: TRANSLATORS: This is the role of a contact in an organisation (e.g. CEO)
en: Roles
eo: Roloj

note: TRANSLATORS: "$ROLE at $ORGANISATION", e.g. "CEO at Linux Inc."
en: %s at %s
eo: %s je %s

note: TRANSLATORS: This is a field which contains a name decomposed in several parts, rather than a single freeform string for the full name
en: Structured name
eo: Strukturita nomo

en: Other
eo: Alia

note: List most specific first, always in upper case
en: Home
eo: Hejmo

en: Work
eo: Laborejo

note: List most specific first, always in upper case
en: Personal
eo: Persona

note: List most specific first, always in upper case
en: Assistant
eo: Asistanto

en: Work Fax
eo: Laboreja faksilo

en: Callback
eo: Revoko

en: Car
eo: Aŭtomobilo

en: Company
eo: Firmao

en: Home Fax
eo: Hejma faksilo

en: Mobile
eo: Poŝtelefono

en: Fax
eo: Faksilo

en: Pager
eo: Televokilo

en: Telex
eo: Telekso

en: URLs
eo: URL-oj

en: Importing contacts from '%s'
eo: Enporti kontaktojn de '%s'

en: First-time setup done.
eo: Faris unuafojan agordon.

en: Set to true after the user has run the first-time setup wizard.
eo: Agordi al VERA post kiam la uzanto rulis la asistanton por la unuafoja agordo.

en: Sort contacts on surname.
eo: Ordigi kontaktojn laŭ familia nomo.

en: If this is set to true, the list of contacts will be sorted on their surnames. Otherwise, it will be sorted on the first names of the contacts.
eo: Se ĉi tio estas agordita al vera, la listo de kontaktoj estos ordigita laŭ iliaj familiaj nomoj. Alie, ĝi estos ordigita laŭ la antaŭnomoj de la kontaktoj.

en: The default height of the contacts window.
eo: La defaŭlta alteco de la fenestro de kontaktoj.

en: If the window size has not been changed by the user yet this will be used as the initial value for the height of the window.
eo: Se la fenestrogrando ankoraŭ ne estis ŝanĝita de la uzanto, ĉi tio estos uzata kiel komenca valoro por la alteco de la fenestro.

en: The default width of the contacts window.
eo: La defaŭlta larĝo de la fenestro de kontaktoj.

en: If the window size has not been changed by the user yet this will be used as the initial value for the width of the window.
eo: Se la fenestrogrando ankoraŭ ne estis ŝanĝita de la uzanto, ĉi tio estos uzata kiel komenca valoro por la larĝo de la fenestro.

en: Is the window maximized?
eo: Ĉu la fenestro estas maksimumigita?

en: Stores if the window is currently maximized.
eo: Stokas se la fenestro estas nuntempe maksimumigita.

en: Is the window fullscreen
eo: Ĉu la fenestro estas plenekrana
