gnome-contacts - en to gl translation catalogue (186 entries)

en: Contacts
gl: Contactos

en: Manage your contacts
gl: Xestione os seus contactos

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: friends;address book;
gl: amigos;caderno de enderezos;

en: Contacts keeps and organize your contacts information. You can create, edit, delete and link together pieces of information about your contacts. Contacts aggregates the details from all your sources providing a centralized place for managing your contacts.
gl: Contactos mantén e organiza a información dos seus contactos. Pode crear, editar, eliminar e ligar partes de información sobre os seus contactos. Os contactos agregan a información de todas as súas orixes fornecendo un lugar centralizado para xestionar os seus contactos.

en: Contacts will also integrate with online address books and automatically link contacts from different online sources.
gl: Contactos tamén se integra con cadernos de enderezos en liña e liga automaticamente contactos de diferentes orixes en liña.

en: Contacts with no contacts
gl: Contactos sen contactos

en: Contacts filled with contacts
gl: Contactos completado sen contactos

en: Contacts in selection mode
gl: Contactos en modo selección

en: Contacts setup view
gl: Vista de configuración de Contactos

en: Contacts edit view
gl: Vista de edición de Contactos

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
gl: O Proxecto GNOME

[ctx: shortcut window]
en: Overview
gl: Vista xeral

[ctx: shortcut window]
en: Help
gl: Axuda

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
gl: Abrir menú

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
gl: Mostrar as Preferencias

[ctx: shortcut window]
en: Create a new contact
gl: Crear un novo contacto

[ctx: shortcut window]
en: Search contacts
gl: Buscar contactos

[ctx: shortcut window]
en: Shortcut list
gl: Lista de atallos

[ctx: shortcut window]
en: Quit
gl: Sair

[ctx: shortcut window]
en: Editing or creating a contact
gl: Editando ou creando un contacto

[ctx: shortcut window]
en: Save current changes to contact
gl: Gardar os cambios actuais ao contacto

[ctx: shortcut window]
en: Cancel current changes for contact
gl: Cancelar os cambios actuais do contacto

en: Select a new avatar
gl: Seleccionar un avatar novo

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Done
gl: _Feito

en: _Take a Picture…
gl: _Sacar unha foto…

en: _Select a File…
gl: _Seleccionar un ficheiro…

en: Set Birthday
gl: Estabelecer o aniversario

en: _Set
gl: _Estabelecer

en: Day
gl: Día

en: Month
gl: Mes

en: Year
gl: Ano

en: Remove Birthday
gl: Eliminar aniversario

note: clearing right_header
en: Select a Contact
gl: Seleccionar un contacto

en: Take a Picture
gl: Sacar unha foto

en: Change Addressbook
gl: Cambiar caderno de enderezos

en: Change Avatar
gl: Cambiar avatar

en: Remove Avatar
gl: Eliminar avatar

en: Import Contacts
gl: Importar contactos

en: _Import
gl: _Importar

en: Link Contacts
gl: Ligar contactos

en: List Contacts By:
gl: Listar contactos por:

en: _First Name
gl: _Nome

en: _Surname
gl: _Apelido

en: _Import From File…
gl: Importar desde _ficheiro…

en: _Export All Contacts…
gl: _Exportar todos os contactos…

en: _Preferences
gl: _Preferencias

en: _Keyboard Shortcuts
gl: _Atallos de teclado

en: _Help
gl: _Axuda

en: _About Contacts
gl: _Sobre Contactos

en: Mark as Favorite
gl: Marcar como favorito

en: Unmark as Favorite
gl: Desmarcar como favorito

en: Share as QR Code
gl: Compartir como código QR

en: Delete Contact
gl: Eliminar contacto

en: Add New Contact
gl: Engadir novo contacto

en: Main Menu
gl: Menú principal

en: Select Contacts
gl: Seleccionar contactos

en: Cancel Selection
gl: Cancelar selección

en: Search contacts
gl: Buscar contactos

note: Export refers to the verb
en: _Export
gl: _Exportar

en: Export Selected Contacts
gl: Seleccionar contacto seleccionado

note: Link refers to the verb, from linking contacts together
en: _Link
gl: _Ligar

en: Link Selected Contacts Together
gl: Ligar os contactos seleccionaos

en: _Delete
gl: _Eliminar

en: Edit Contact
gl: Editar contacto

en: Contact Menu
gl: Menú de contactos

en: Address Books
gl: Caderno de enderezos

en: Share Contact
gl: Compartir contacto

en: QR Code
gl: Código QR

en: Scan to Save
gl: Escanear para gardar

en: Contacts Setup
gl: Configuración de Contactos

en: _Quit
gl: _Saír

en: Cancel Setup And Quit
gl: Cancelar configuración e saír

note: Translators: "Complete" is a verb here: a user finishes the setup by clicking this button
en: Complete setup
gl: Configuración completada

en: Welcome
gl: Benvida

en: Please select your main address book: this is where new contacts will be added. If you keep your contacts in an online account, you can add them using the online accounts settings.
gl: Por favor seleccione o seu caderno de enderezos principal: isto é onde os novos contactos se engadirán. Se mantén os seus contactos nunha conta en liña, pode engadilos usando as preferencias de contas en liña.

en: Show contact with this email address
gl: Mostrar contacto co seu enderezo de correo electrónico

en: Show contact with this individual id
gl: Mostrar contacto co seu ID individual

en: Show contacts with the given filter
gl: Mostrar contactos con un filtro fornecido

en: Show the current version of Contacts
gl: Mostrar a versión actual dos Contactos

en: Contact not found
gl: Contacto non atopado

en: No contact with id %s found
gl: Non foi posíbel atopar o contacto co identificador %s

en: _Close
gl: _Pechar

en: © 2011 Red Hat, Inc.
    © 2011-2020 The Contacts Developers
gl: © 2011 Red Hat, Inc.
    © 2011-2020 Desenvolvedores de Contactos

en: No contact with email address %s found
gl: Non foi posíbel atopar o contacto co correo electrónico %s

en: Primary address book not found
gl: Non se configurou ningún caderno de enderezos principal

en: Contacts can't find the configured primary address book. You might experience issues creating or editing contacts
gl: Contactos non puido a topar un caderno de enderezos primario configurado. Podería experimentar problemas ao crear ou editar contactos

en: Go To _Preferences
gl: Ir a _Preferencias

en: Select contact file
gl: Seleccionar o ficheiro dun contacto

en: Import
gl: Importar

en: vCard files
gl: Ficheiros vCard

en: No Camera Detected
gl: Non se detectou unha cámara

en: Browse for more pictures
gl: Buscar mais imaxes

en: _Open
gl: _Abrir

en: Image File
gl: Ficheiro de imaxe

en: Failed to set avatar.
gl: Produciuse un fallo ao estabelecer un avatar.

en: _Show More
gl: _Mostrar máis

en: Add email
gl: Engadir correo-e

en: Add phone number
gl: Engadir un número de teléfono

en: Website
gl: Sitio web

en: Full name
gl: Nome completo

en: Nickname
gl: Alcume

en: Birthday
gl: Aniversario

en: Organization
gl: Organización

en: Role
gl: Rol

en: Label
gl: Etiqueta

en: Street
gl: Rúa

en: Extension
gl: Extensión

en: City
gl: Cidade

en: State/Province
gl: Estado/provincia

en: Zip/Postal Code
gl: Zip/Código postal

en: PO box
gl: Apartado de correos

en: Country
gl: País

en: Favorites
gl: Favoritos

en: All Contacts
gl: Todos os contactos

en: Send an email to %s
gl: Enviar un correo electrónico a %s

en: Visit website
gl: Visitar o sitio web

en: Their birthday is today! 🎉
gl: O seu cumpreanos é hoxe! 🎉

en: Show on the map
gl: Mostrar no mapa

en: Deleting %d contact | Deleting %d contacts
gl[0]: Eliminar %d contacto
gl[1]: Eliminar %d contactos

note: Special-case the local address book
en: Local Address Book
gl: Caderno de enderezos local

en: Local Contact
gl: Contacto local

en: AOL Instant Messenger
gl: Mensaxaría instantánea AOL

en: Novell Groupwise
gl: Novel Groupwise

en: Local network
gl: Rede local

en: Windows Live Messenger
gl: Mensaxaría de Windows Live

en: Telephony
gl: Telefonía

en: An error occurred reading the selected file
gl: Produciuse un erro ao ler o ficheiro seleccionado

en: An error occurred reading the file '%s'
gl: Produciuse un erro ao ler o ficheiro «%s»

en: The imported file does not seem to contain any contacts
gl: O ficheiro importado non semella conter ningún contacto

en: Found %u contact | Found %u contacts
gl[0]: Atopouse %u contacto
gl[1]: Atopáronse %u contactos

en: Can't import: no contacts found
gl: Non é posíbel importar: non se atoparon contactos

en: By continuing, you will import %u contact | By continuing, you will import %u contacts
gl[0]: Ao continuar, importarase %u contacto
gl[1]: Ao continuar, importaranse %u contactos

en: Linked %d contact | Linked %d contacts
gl[0]: %d contacto ligado
gl[1]: %d contactos ligados

en: Is this the same person as %s from %s?
gl: É esta a mesma persoa que %s desde %s?

en: Is this the same person as %s?
gl: É a mesma persoa que %s?

en: %llu Selected | %llu Selected
gl[0]: %llu seleccionado
gl[1]: %llu seleccionados

en: _Add
gl: _Engadir

en: Editing %s
gl: Editando %s

en: %d Selected | %d Selected
gl[0]: %d seleccionado
gl[1]: %d seleccionados

en: _Undo
gl: _Desfacer

en: New Contact
gl: Novo contacto

en: Discard changes?
gl: Desexa rexeitar os cambios?

en: Changes which are not saved will be permanently lost.
gl: Os cambios non gardados perderanse permanentemente.

en: _Discard
gl: _Rexeitar

note: Open up a file chooser
en: Export to file
gl: Exportar a ficheiro

en: contacts.vcf
gl: contactos.vcf

en: Primary Address Book
gl: Caderno de enderezos principal

en: New contacts will be added to the selected address book. You are able to view and edit contacts from other address books.
gl: Os novos contactos engadiranse á axenda de enderezos seleccionada. Pode ver e editar os contactos doutras axendas de enderezos.

en: _Online Accounts
gl: Contas en _liña

en: Open the Online Accounts panel in Settings
gl: Abre o panel de Contas en liña nas Preferencias

en: Scan the QR code to save the contact <b>%s</b>.
gl: Escanee o código QR para gardar o contacto <b>%s</b>.

en: Unlinking contacts
gl: Desligar contactos

en: Postal addresses
gl: Enderezos postais

en: Unnamed Person
gl: Persoa sen nome

en: Email addresses
gl: Enderezos de correo-e

en: Instant Messaging addresses
gl: Enderezos de mensaxaría instantánea

en: Notes
gl: Notas

en: Phone numbers
gl: Números de teléfono

note: TRANSLATORS: "$ROLE at $ORGANISATION", e.g. "CEO at Linux Inc."
en: %s at %s
gl: %s en %s

note: TRANSLATORS: This is a field which contains a name decomposed in several parts, rather than a single freeform string for the full name
en: Structured name
gl: Nome estruturado

en: Other
gl: Outro

note: List most specific first, always in upper case
en: Home
gl: Casa

en: Work
gl: Traballo

note: List most specific first, always in upper case
en: Personal
gl: Persoal

note: List most specific first, always in upper case
en: Assistant
gl: Secretario/a

en: Work Fax
gl: Fax do traballo

en: Callback
gl: Retorno de chamada

en: Car
gl: Coche

en: Company
gl: Empresa

en: Home Fax
gl: Fax de casa

en: Mobile
gl: Móbil

en: Pager
gl: Buscapersoas

en: Telex
gl: Télex

en: Importing contacts from '%s'
gl: Importando contactos desde «%s»

en: First-time setup done.
gl: Configuración e primeira vez feita.

en: Set to true after the user has run the first-time setup wizard.
gl: Estabelecer a certo despois de que o usuario execute o asistente por primeira vez.

en: Sort contacts on surname.
gl: Ordenar contactos por apelido.

en: If this is set to true, the list of contacts will be sorted on their surnames. Otherwise, it will be sorted on the first names of the contacts.
gl: Se está a verdadeiro, a lista de contactos ordenarase polos seus apelidos. En caso contrario, ordenaranse polos seus nomes de contacto.

en: The default height of the contacts window.
gl: A altura por omisión da xanela de contactos.

en: If the window size has not been changed by the user yet this will be used as the initial value for the height of the window.
gl: Se o tamaño da xanela non foi estabelecido polo usuario aínda este valor é o que se usará como valor inicial para a altura da xanela.

en: The default width of the contacts window.
gl: A anchura por omisión da xanela de contactos.

en: If the window size has not been changed by the user yet this will be used as the initial value for the width of the window.
gl: Se o tamaño da xanela non foi estabelecido polo usuario aínda este valor é o que se usará como valor inicial para a anchura da xanela.

en: Is the window maximized?
gl: Está a xanela maximizada?

en: Stores if the window is currently maximized.
gl: Garda se a xanela está maximizada actualmente.

en: Is the window fullscreen
gl: Está a xanela maximizada
