gnome-contacts master - en to eu translation catalogue (188 entries)

en: Contacts
eu: Kontaktuak

en: Manage your contacts
eu: Kudeatu zure kontaktuak

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: friends;address book;
eu: lagunak;helbide-liburua;

en: Contacts keeps and organize your contacts information. You can create, edit, delete and link together pieces of information about your contacts. Contacts aggregates the details from all your sources providing a centralized place for managing your contacts.
eu: Kontaktuak zure kontaktuen informazioa antolatu eta gordetzen du. Kontaktuei buruzko informazio zatiak sortu, editatu, ezabatu eta elkarri lotu daitezke. 'Kontaktuak' aplikazioak zure iturburuetako xehetasunak gehitzen ditu kontaktuen kudeaketa leku zentralizatu batean edukitzeko.

en: Contacts will also integrate with online address books and automatically link contacts from different online sources.
eu: Kontaktuak lineako helbide-liburuekin batu daiteke, eta lineako iturburu desberdinetako kontaktuak automatikoki estekatu daitezke.

en: Contacts with no contacts
eu: Kontakturik gabeko Kontaktuak aplikazioa

en: Contacts filled with contacts
eu: Kontaktuz beteriko Kontaktuak aplikazioa.

en: Contacts in selection mode
eu: Kontaktuak hautapen moduan

en: Contacts setup view
eu: Kontaktuak aplikazioaren konfigurazio-ikuspegia

en: Contacts edit view
eu: Kontaktuak aplikazioaren edizio-ikuspegia

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
eu: GNOME proiektua

en: Select a new avatar
eu: Hautatu avatar berria

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Done
eu: _Eginda

en: _Take a Picture…
eu: Atera _argazkia…

en: _Select a File…
eu: Hautatu _fitxategia…

en: Set Birthday
eu: Ezarri urtebetetzea

en: _Set
eu: _Ezarri

en: Day
eu: Eguna

en: Month
eu: Hila

en: Year
eu: Urtea

en: Remove Birthday
eu: Kendu urtebetetzea

note: clearing right_header
en: Select a Contact
eu: Hautatu kontaktua

en: Take a Picture
eu: Atera argazkia

en: Change Avatar
eu: Aldatu avatarra

en: Remove Avatar
eu: Kendu avatarra

en: Import Contacts
eu: Inportatu kontaktuak

en: _Import
eu: _Inportatu

en: Link Contacts
eu: Estekatu kontaktuak

en: List Contacts By:
eu: Zerrendatu kontaktuak honen arabera:

en: _First Name
eu: I_zena

en: _Surname
eu: _Abizena

en: _Import From File…
eu: _Inportatu fitxategitik…

en: _Export All Contacts…
eu: _Esportatu kontaktu guztiak…

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: _Keyboard Shortcuts
eu: Las_ter-teklak

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _About Contacts
eu: Kontaktuak aplikazioari b_uruz

en: Mark as Favorite
eu: Markatu gogoko gisa

en: Unmark as Favorite
eu: Kendu gogokoaren marka

en: Share as QR Code
eu: Partekatu QR kode gisa

en: Export
eu: Esportatu

en: Delete Contact
eu: Ezabatu kontaktua

en: Add New Contact
eu: Gehitu kontaktu berria

en: Main Menu
eu: Menu nagusia

en: Select Contacts
eu: Hautatu kontaktuak

en: Cancel Selection
eu: Utzi hautapena

en: Search contacts
eu: Bilatu kontaktuak

note: Translators: Export refers to the verb
en: _Export
eu: _Esportatu

en: Export Selected Contacts
eu: Esportatu hautatutako kontaktuak

note: Translators: Link refers to the verb, from linking contacts together
en: _Link
eu: E_stekatu

en: Link Selected Contacts Together
eu: Estekatu hautatutako kontaktuak elkarrekin

en: _Delete
eu: Ez_abatu

en: Edit Contact
eu: Editatu kontaktua

en: Contact Menu
eu: Kontaktuen menua

en: Address Books
eu: Helbide-liburuak

en: Share Contact
eu: Partekatu kontaktua

en: QR Code
eu: QR kodea

en: Scan to Save
eu: Eskaneatu gordetzeko

en: Contacts Setup
eu: Kontaktuen konfigurazioa

en: _Quit
eu: I_rten

en: Cancel Setup And Quit
eu: Utzi konfigurazioa eta irten

note: Translators: "Complete" is a verb here: a user finishes the setup by clicking this button
en: Complete setup
eu: Konfigurazio osoa

en: Welcome
eu: Ongi etorri

en: Please select your main address book: this is where new contacts will be added. If you keep your contacts in an online account, you can add them using the online accounts settings.
eu: Hautatu zure helbide-liburu nagusia: zure kontaktu berriak hor gehituko dira. Kontaktuak lineako kontu batean badituzu, lineako kontu horren ezarpenen bidez gehitu ditzakezu.

[ctx: shortcut window]
en: Overview
eu: Aurkezpen orokorra

[ctx: shortcut window]
en: Help
eu: Laguntza

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
eu: Ireki menua

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
eu: Erakutsi hobespenak

[ctx: shortcut window]
en: Create a new contact
eu: Sortu kontaktu berria

[ctx: shortcut window]
en: Search contacts
eu: Bilatu kontaktuak

[ctx: shortcut window]
en: Shortcut list
eu: Lasterbideen zerrenda

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eu: Irten

[ctx: shortcut window]
en: Editing or creating a contact
eu: Kontaktu bat editatzea edo sortzea

[ctx: shortcut window]
en: Save current changes to contact
eu: Gorde uneko aldaketak kontaktuan

[ctx: shortcut window]
en: Cancel current changes for contact
eu: Utzi bertan behera kontaktuaren uneko aldaketak

en: Show contact with this email address
eu: Erakutsi helbide elektroniko hau duen kontaktua

en: Show contact with this individual id
eu: Erakutsi ID hau duen kontaktua

en: Show contacts with the given filter
eu: Erakutsi emandako iragazkia betetzen duten kontaktuak

en: Show the current version of Contacts
eu: Erakutsi kontaktuen programaren uneko bertsioa

en: Contact not found
eu: Ez da kontaktua aurkitu

en: No contact with id %s found
eu: Ez da %s IDa duen kontakturik aurkitu

en: _Close
eu: It_xi

en: © 2011 Red Hat, Inc.
    © 2011-2020 The Contacts Developers
eu: © 2011 Red Hat, Inc.
    © 2011-2020 Kontaktuak aplikazioaren garatzaileak

en: No contact with email address %s found
eu: Ez da %s helbide elektronikoa duen kontakturik aurkitu

en: Primary address book not found
eu: Ez da aurkitu helbide-liburu nagusia

en: Contacts can't find the configured primary address book. You might experience issues creating or editing contacts
eu: Kontaktuak aplikazioak ezin du konfiguratutako helbide-liburu nagusia aurkitu. Arazoak egon daitezke kontaktuak editatzean

en: Go To _Preferences
eu: Joan _hobespenetara

en: Select contact file
eu: Hautatu kontaktuen fitxategia

en: Import
eu: Inportatu

en: vCard files
eu: vCard fitxategiak

en: No Camera Detected
eu: Ez da kamerarik detektatu

en: Browse for more pictures
eu: Arakatu irudi gehiago

en: _Open
eu: _Ireki

en: Image File
eu: Irudi-fitxategia

en: Failed to set avatar.
eu: Ezin izan da avatarra ezarri.

en: _Show More
eu: Erakutsi g_ehiago

en: Add email
eu: Gehitu posta elektronikoa

en: Add phone number
eu: Gehitu telefono-zenbakia

en: Website
eu: Webgunea

en: Full name
eu: Izen-abizenak

en: Nickname
eu: Goitizena

en: Birthday
eu: Urtebetetzea

en: Organization
eu: Erakundea

en: Role
eu: Egitekoa

en: Label
eu: Etiketa

en: Street
eu: Kalea

en: Extension
eu: Luzapena

en: City
eu: Hiria

en: State/Province
eu: Estatua/Probintzia

en: Zip/Postal Code
eu: Posta-kodea

en: PO box
eu: Posta-kutxa

en: Country
eu: Herrialdea

en: Favorites
eu: Gogokoak

en: All Contacts
eu: Kontaktu guztiak

en: Send an email to %s
eu: Bidali posta honi: %s

en: Visit website
eu: Bisitatu webgunea

en: Their birthday is today! 🎉
eu: Beraien urtebetetzea gaur da! 🎉

en: Show on the map
eu: Erakutsi mapan

en: Deleting %d contact | Deleting %d contacts
eu[0]: Kontaktu %d ezabatzen
eu[1]: %d kontaktu ezabatzen

note: Special-case the local address book
en: Local Address Book
eu: Helbide-liburu lokala

en: Local Contact
eu: Kontaktu lokala

en: AOL Instant Messenger
eu: AOL berehalako mezularitza

en: Local network
eu: Sare lokala

en: An error occurred reading the selected file
eu: Errorea gertatu da hautatutako fitxategia irakurtzean

en: An error occurred reading the file '%s'
eu: Errorea gertatu da '%s' fitxategia irakurtzean

en: The imported file does not seem to contain any contacts
eu: Badirudi inportatutako fitxategiak ez duela kontakturik

en: Found %u contact | Found %u contacts
eu[0]: Kontaktu %u aurkitu da
eu[1]: %u kontaktu aurkitu dira

en: Processing contacts...
eu: Kontaktuak prozesatzen...

en: By continuing, you will import %u contact | By continuing, you will import %u contacts
eu[0]: Jarraitzen baduzu, kontaktu %u inportatuko da
eu[1]: Jarraitzen baduzu, %u kontaktu inportatuko dira

en: Linked %d contact | Linked %d contacts
eu[0]: Kontaktu %d estekatu da
eu[1]: %d kontaktu estekatu dira

en: Is this the same person as %s from %s?
eu: Pertsona hau eta  %s (%s helbidekoa) pertsona bera dira?

en: Is this the same person as %s?
eu: Pertsona hau eta %s bera dira?

en: %llu Selected | %llu Selected
eu[0]: %llu hautatuta
eu[1]: %llu hautatuta

en: _Add
eu: _Gehitu

en: Editing %s
eu: '%s' editatzen

en: %d Selected | %d Selected
eu[0]: %d hautatuta
eu[1]: %d hautatuta

en: _Undo
eu: _Desegin

en: New Contact
eu: Kontaktu berria

en: Discard changes?
eu: Baztertu aldaketak?

en: Changes which are not saved will be permanently lost.
eu: Gorde ez diren aldaketak betiko galduko dira.

en: _Discard
eu: _Baztertu

note: Open up a file chooser
en: Export to file
eu: Esportatu fitxategira

en: Primary Address Book
eu: Helbide-liburu nagusia

en: New contacts will be added to the selected address book. You are able to view and edit contacts from other address books.
eu: Kontaktu berriak hautatutako helbide-liburuari gehituko zaizkio. Beste helbide-liburuetako kontaktuak ikusteko eta editatzeko aukera duzu.

en: _Online Accounts
eu: _Lineako kontuak

en: Open the Online Accounts panel in Settings
eu: Ireki lineako kontuen panela ezarpenetan

en: Scan the QR code to save the contact <b>%s</b>.
eu: Eskaneatu QR kodea <b>%s</b> kontaktua gordetzeko.

en: Unlinking contacts
eu: Kontaktuak desestekatzen

en: Postal addresses
eu: Posta-helbideak

en: Alias
eu: Aliasa

en: Avatar
eu: Avatarra

en: Unnamed Person
eu: Izenik gabeko pertsona

en: Email addresses
eu: Posta elektronikoko helbideak

en: Instant Messaging addresses
eu: Berehalako mezularitzako helbideak

en: Phone numbers
eu: Telefono-zenbakiak

note: TRANSLATORS: This is the role of a contact in an organisation (e.g. CEO)
en: Roles
eu: Egitekoak

note: TRANSLATORS: "$ROLE at $ORGANISATION", e.g. "CEO at Linux Inc."
en: %s at %s
eu: %s - %s

note: TRANSLATORS: This is a field which contains a name decomposed in several parts, rather than a single freeform string for the full name
en: Structured name
eu: Izen egituratua

en: Other
eu: Bestelakoa

note: List most specific first, always in upper case
en: Home
eu: Etxekoa

en: Work
eu: Lanekoa

note: List most specific first, always in upper case
en: Personal
eu: Pertsonala

note: List most specific first, always in upper case
en: Assistant
eu: Laguntzailea

en: Work Fax
eu: Laneko faxa

en: Callback
eu: Atzeradeia

en: Car
eu: Autoa

en: Company
eu: Enpresa

en: Home Fax
eu: Etxeko faxa

en: Mobile
eu: Mugikorra

en: Fax
eu: Faxa

en: Pager
eu: Bilagailua

en: Radio
eu: Irrati-telefonoa

en: Telex
eu: Telex-a

note: To translators: TTY is Teletypewriter
en: TTY
eu: Teletipoa

en: URLs
eu: URLak

en: Importing contacts from '%s'
eu: Kontaktuak inportatzen hemendik: '%s'

en: First-time setup done.
eu: Lehen aldiko konfigurazioa burutu da.

en: Set to true after the user has run the first-time setup wizard.
eu: Ezarri egira (true) erabiltzaileak konfigurazio-morroia lehen aldiz erabili ondoren.

en: Sort contacts on surname.
eu: Ordenatu kontaktuak abizenaren arabera.

en: If this is set to true, the list of contacts will be sorted on their surnames. Otherwise, it will be sorted on the first names of the contacts.
eu: Hau egia bada, kontaktuen zerrenda abizenaren arabera ordenatuko da. Bestela, kontaktuetako izenen arabera ordenatuko da.

en: The default height of the contacts window.
eu: Kontaktuen leihoaren altuera lehenetsia.

en: If the window size has not been changed by the user yet this will be used as the initial value for the height of the window.
eu: Erabiltzaileak leihoaren tamaina aldatu ez badu, hau erabiliko da leihoaren altueraren hasierako balio gisa.

en: The default width of the contacts window.
eu: Kontaktuen leihoaren zabalera lehenetsia.

en: If the window size has not been changed by the user yet this will be used as the initial value for the width of the window.
eu: Erabiltzaileak leihoaren tamaina aldatu ez badu, hau erabiliko da leihoaren zabaleraren hasierako balio gisa.

en: Is the window maximized?
eu: Leihoa maximizatuta al dago?

en: Stores if the window is currently maximized.
eu: Leihoa maximizatuta dagoen gordetzen du.

en: Is the window fullscreen
eu: Leihoa pantaila osoan al dago?
