gnome-contacts - en to sr translation catalogue (204 entries)

en: Contacts
sr: Kontakti

en: Manage your contacts
sr: Upravljajte vašim kontaktima

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: friends;address book;
sr: prijatelji;adresar;imenik;prijatelji;adresar;imenik;friends;address book;

en: Contacts keeps and organize your contacts information. You can create, edit, delete and link together pieces of information about your contacts. Contacts aggregates the details from all your sources providing a centralized place for managing your contacts.
sr: Kontakti čuvaju i sređuju podatke vaših poznanika. Možete da dodate, uređujete, brišete i povezujete delove podataka o vašim kontaktima. Kontakti objedinjuje pojedinosti iz svih vaših izvora na jednom mestu odakle možete upravljati svim vašim kontaktima.

en: Contacts will also integrate with online address books and automatically link contacts from different online sources.
sr: Kontakti će se povezati sa imenicima na mreži i samostalno povezati kontakte sa različitih izvora.

en: Contacts with no contacts
sr: Kontakti bez kontakata

en: Contacts filled with contacts
sr: Kontakti popunjeni sa kontaktima

en: Contacts in selection mode
sr: Kontakti u režimu odabira

en: Contacts setup view
sr: Pregled podešavanja Kontakata

en: Contacts edit view
sr: Pregled uređivanja Kontakata

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
sr: Gnom projekat

en: Select a new avatar
sr: Izaberi novi avatar

en: _Cancel
sr: _Otkaži

en: _Done
sr: _Gotovo

en: _Take a Picture…
sr: _Snimi sliku…

en: _Select a File…
sr: _Izaberi datoteku…

en: Set Birthday
sr: Postavi rođendan

en: _Set
sr: _Postavi

en: Day
sr: Dan

en: Month
sr: Mesec

en: Year
sr: Godina

en: Remove Birthday
sr: Ukloni rođendan

note: clearing right_header
en: Select a Contact
sr: Izaberite kontakt

en: Take a Picture
sr: Snimi sliku

en: Change Avatar
sr: Izmeni avatar

en: Remove Avatar
sr: Ukloni avatar

en: Import Contacts
sr: Uvezi kontakte

en: _Import
sr: _Uvezi

en: Link Contacts
sr: Uveži kontakte

en: List Contacts By:
sr: Poređaj kontakte po:

en: _First Name
sr: _Ime

en: _Surname
sr: _Prezime

en: _Import From File…
sr: _Uvezi iz datoteke…

en: _Export All Contacts…
sr: _Izvezi sve kontakte…

en: _Preferences
sr: _Postavke

en: _Keyboard Shortcuts
sr: _Prečice na tastaturi

en: _Help
sr: Po_moć

en: _About Contacts
sr: _O Kontaktima

en: Mark as Favorite
sr: Označi kao omiljeni

en: Unmark as Favorite
sr: Skini oznaku omiljenog

en: Share as QR Code
sr: Podeli kao QR kod

en: Delete Contact
sr: Obriši kontakt

en: Add New Contact
sr: Dodaj novi kontakt

en: Main Menu
sr: Glavni meni

en: Select Contacts
sr: Izaberite kontakte

en: Cancel Selection
sr: Otkaži izabrano

en: Search contacts
sr: Pretražite kontakte

note: Translators: Export refers to the verb
en: _Export
sr: _Izvezi

en: Export Selected Contacts
sr: Izvezi izabrane kontakte

note: Translators: Link refers to the verb, from linking contacts together
en: _Link
sr: _Veza

en: Link Selected Contacts Together
sr: Objedini izabrane kontakte

en: _Delete
sr: _Obriši

en: Edit Contact
sr: Uredi kontakt

en: Contact Menu
sr: Meni kontakta

en: Address Books
sr: Imenici

en: Share Contact
sr: Podeli kontakt

en: QR Code
sr: QR kod

en: Scan to Save
sr: Skeniraj da sačuvaš

en: Contacts Setup
sr: Podešavanje kontakata

en: _Quit
sr: _Izađi

en: Cancel Setup And Quit
sr: Otkaži podešavanje i izađi

note: Translators: "Complete" is a verb here: a user finishes the setup by clicking this button
en: Complete setup
sr: Dovrši podešavanje

en: Welcome
sr: Dobrodošli

en: Please select your main address book: this is where new contacts will be added. If you keep your contacts in an online account, you can add them using the online accounts settings.
sr: Izaberite vaš glavni imenik. U njemu ćemo dodavati nove kontakte. Ako čuvate vaše kontakte na nekom mrežnom nalogu, možete ga dodati preko podešavanja naloga na mreži.

[ctx: shortcut window]
en: Overview
sr: Pregled

[ctx: shortcut window]
en: Help
sr: Pomoć

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
sr: Otvori meni

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
sr: Prikaži postavke

[ctx: shortcut window]
en: Create a new contact
sr: Dodavanje novog kontakta

[ctx: shortcut window]
en: Search contacts
sr: Pretraži kontakte

[ctx: shortcut window]
en: Shortcut list
sr: Spisak prečica

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sr: Zatvaranje programa

[ctx: shortcut window]
en: Editing or creating a contact
sr: Uređivanje ili dodavanje kontakta

[ctx: shortcut window]
en: Save current changes to contact
sr: Sačuvaj trenutne promene kontakta

[ctx: shortcut window]
en: Cancel current changes for contact
sr: Otkaži trenutne promene kontakta

en: Show contact with this email address
sr: Prikazuje kontakt sa ovom adresom e-pošte

en: Show contact with this individual id
sr: Prikazuje kontakt sa ovim pojedinačnim ib-om

en: Show contacts with the given filter
sr: Prikazuje kontakte sa datim filterom

en: Show the current version of Contacts
sr: Prikaži trenutno izdanje Kontakta

en: Contact not found
sr: Kontakt nije pronađen

en: No contact with id %s found
sr: Nije pronađen nijedan kontakt sa ib-om %s

en: _Close
sr: _Zatvori

en: © 2011 Red Hat, Inc.
    © 2011-2020 The Contacts Developers
sr: © 2011 Red Het (Red Hat, Inc.)
    © 2011-2020 Programeri Gnomovih Kontakata

en: No contact with email address %s found
sr: Nije pronađen nijedan kontakt sa adresom e-pošte %s

en: Primary address book not found
sr: Glavni imenik nije pronađen

en: Contacts can't find the configured primary address book. You might experience issues creating or editing contacts
sr: Kontakti ne mogu da nađu glavni imenik iz podešavanja. Dodavanje i uređivanje kontakata možda neće raditi kako treba

en: Go To _Preferences
sr: Idi u _postavke

en: Select contact file
sr: Izaberi datoteku sa kontaktima

en: Import
sr: Uvezi

en: vCard files
sr: vKarta datoteke

en: No Camera Detected
sr: Kamera nije otkrivena

en: Browse for more pictures
sr: Potražite još slika

en: _Open
sr: _Otvori

en: Image File
sr: Datoteka sa slikom

en: Failed to set avatar.
sr: Nisam uspeo da postavim avatar.

en: _Show More
sr: _Prikaži više

en: Add email
sr: Dodaj e-poštu

en: Add phone number
sr: Dodaj broj telefona

en: Website
sr: Veb stranica

en: Full name
sr: Ime i prezime

en: Nickname
sr: Nadimak

en: Birthday
sr: Rođendan

en: Organization
sr: Organizacija

en: Role
sr: Uloga

en: Label
sr: Natpis

en: Street
sr: Ulica

en: Extension
sr: Nastavak

en: City
sr: Grad

en: State/Province
sr: Država/pokrajina

en: Zip/Postal Code
sr: Poštanski broj

en: PO box
sr: Poštansko sanduče

en: Country
sr: Zemlja

en: Favorites
sr: Omiljeni

en: All Contacts
sr: Svi kontakti

en: Send an email to %s
sr: Pošalji e-poruku na adresu „%s“

en: Visit website
sr: Poseti veb stranicu

en: Their birthday is today! 🎉
sr: Danas je kontaktu rođendan! 🎉

en: Show on the map
sr: Prikaži na mapi

en: Deleting %d contact | Deleting %d contacts
sr[0]: Brišem %d kontakt
sr[1]: Brišem %d kontakta
sr[2]: Brišem %d kontakata
sr[3]: Brišem jedan kontakt

note: Special-case the local address book
en: Local Address Book
sr: Lokalni imenik

en: Google
sr: Gugl

en: Local Contact
sr: Lokalni kontakt

en: AOL Instant Messenger
sr: AOL brzi glasnik (AOL IM)

en: Facebook
sr: Fejsbuk

en: Google Talk
sr: Gugl razgovor (Google Talk)

en: Novell Groupwise
sr: Novel Groupvajz (Novell Groupwise)

en: ICQ
sr: ICKu (ICQ)

en: Jabber
sr: Džaber (Jabber)

en: Livejournal
sr: Lajvžurnal (Livejournal)

en: Local network
sr: Lokalna mreža

en: MySpace
sr: MajSpejs (MySpace)

en: MXit
sr: MIksit (MXit)

en: Ovi Chat
sr: Ovi ćaskanje (Ovi Chat)

en: Tencent QQ
sr: Tensent KuKu (Tencent QQ)

en: IBM Lotus Sametime
sr: IBM Lotus sejmtajm (IBM Lotus Sametime)

en: Skype
sr: Skajp

en: Telephony
sr: Telefonija

en: Trepia
sr: Trepja (Trepia)

en: Yahoo! Messenger
sr: Jahu! dopisnik

en: Zephyr
sr: Zefir (Zephyr)

en: An error occurred reading the selected file
sr: Dogodila se greška prilikom čitanja datoteke „%s“

en: An error occurred reading the file '%s'
sr: Dogodila se greška prilikom čitanja datoteke „%s“

en: The imported file does not seem to contain any contacts
sr: Uvezena datoteka ne sadrži nijedan kontakt

en: Found %u contact | Found %u contacts
sr[0]: Pronađen je %u kontakt
sr[1]: Pronađena su %u kontakata
sr[2]: Pronađeno je %u kontakata
sr[3]: Pronađen je %u kontakat

en: Can't import: no contacts found
sr: Ne mogu da uvezem: nisu pronađeni kontakti

en: By continuing, you will import %u contact | By continuing, you will import %u contacts
sr[0]: Nastavljanjem radnje, uvešćete %u kontakt
sr[1]: Nastavljanjem radnje, uvešćete %u kontakta
sr[2]: Nastavljanjem radnje, uvešćete %u kontakata
sr[3]: Nastavljanjem radnje, uvešćete %u kontakt

en: Linked %d contact | Linked %d contacts
sr[0]: Uvezujem %d kontakt
sr[1]: Uvezujem %d kontakta
sr[2]: Uvezujem %d kontakata
sr[3]: Uvezujem jedan kontakt

en: Is this the same person as %s from %s?
sr: Da li je ovo ista osoba kao i osoba „%s“ iz „%s“?

en: Is this the same person as %s?
sr: Da li je ovo ista osoba kao i osoba „%s“?

en: %llu Selected | %llu Selected
sr[0]: %llu izabran
sr[1]: %llu izabrana
sr[2]: %llu izabranih
sr[3]: Jedan izabran

en: _Add
sr: _Dodaj

en: Editing %s
sr: Uređujem „%s“

en: %d Selected | %d Selected
sr[0]: %d izabran
sr[1]: %d izabrana
sr[2]: %d izabranih
sr[3]: Jedan izabran

en: _Undo
sr: _Opozovi

en: New Contact
sr: Novi kontakt

en: Discard changes?
sr: Odbaciti izmene?

en: Changes which are not saved will be permanently lost.
sr: Izmene koje nisu sačuvane biće trajno izgubljene.

en: _Discard
sr: _Odbaci

note: Open up a file chooser
en: Export to file
sr: Izvezi u datoteku

en: contacts.vcf
sr: kontakti.vcf

en: Primary Address Book
sr: Glavni imenik

en: New contacts will be added to the selected address book. You are able to view and edit contacts from other address books.
sr: Novi kontakti će biti dodati u izabrani imenik. Možete da pregledate i da uređujete kontakte iz drugih imenika.

en: _Online Accounts
sr: Nal_ozi na mreži

en: Open the Online Accounts panel in Settings
sr: Otvorite nalo u Gnomovim postavkama

en: Scan the QR code to save the contact <b>%s</b>.
sr: Skenirajte QR kod da sačuvate kontakt <b>%s</b>.

en: Unlinking contacts
sr: Razvezujem kontakte

en: Postal addresses
sr: Poštanska adresa

en: Alias
sr: Alijas

en: Unnamed Person
sr: Bezimena osoba

en: Email addresses
sr: Adresa e-pošte

en: Instant Messaging addresses
sr: Adrese trenutnih poruka

en: Notes
sr: Beleške

en: Phone numbers
sr: Brojevi telefona

note: TRANSLATORS: This is the role of a contact in an organisation (e.g. CEO)
en: Roles
sr: Uloge

note: TRANSLATORS: "$ROLE at $ORGANISATION", e.g. "CEO at Linux Inc."
en: %s at %s
sr: %s u organizaciji %s

note: TRANSLATORS: This is a field which contains a name decomposed in several parts, rather than a single freeform string for the full name
en: Structured name
sr: Strukturirano ime

en: Other
sr: Ostalo

note: List most specific first, always in upper case
en: Home
sr: Kuća

en: Work
sr: Posao

note: List most specific first, always in upper case
en: Personal
sr: Lično

note: List most specific first, always in upper case
en: Assistant
sr: Pomoćnik

en: Work Fax
sr: Poslovni faks

en: Callback
sr: Povratni poziv

en: Car
sr: Kola

en: Company
sr: Preduzeće

en: Home Fax
sr: Kućni faks

en: Mobile
sr: Mobilni

en: Fax
sr: Faks

en: Pager
sr: Pejdžer

en: Telex
sr: Teleks

note: To translators: TTY is Teletypewriter
en: TTY
sr: TTV (TTY)

en: URLs
sr: Veze

en: Importing contacts from '%s'
sr: Uvozim kontakte iz „%s“

en: First-time setup done.
sr: Podešavanje prvog puta je urađeno.

en: Set to true after the user has run the first-time setup wizard.
sr: Postavi na tačno nakon što korisnik prođe kroz čarobnjaka za prvo korišćenje programa.

en: Sort contacts on surname.
sr: Poređaj kontakte po prezimenu.

en: If this is set to true, the list of contacts will be sorted on their surnames. Otherwise, it will be sorted on the first names of the contacts.
sr: Ako je ovo tačno, spisak kontakata će biti poređan po prezimenima. U suprotnom, biće poređani po imenu.

en: The default height of the contacts window.
sr: Podrazumevana visina prozora kontakata.

en: If the window size has not been changed by the user yet this will be used as the initial value for the height of the window.
sr: Ako veličinu prozora još nije promenio korisnik, ovo će biti korišćeno kao početna vrednost za visinu prozora.

en: The default width of the contacts window.
sr: Podrazumevana širina prozora kontakata.

en: If the window size has not been changed by the user yet this will be used as the initial value for the width of the window.
sr: Ako veličinu prozora još nije promenio korisnik, ovo će biti korišćeno kao početna vrednost za širinu prozora.

en: Is the window maximized?
sr: Da li je prozor uvećan?

en: Stores if the window is currently maximized.
sr: Čuva da li je prozor uvećan trenutno.

en: Is the window fullscreen
sr: Da li je prozor uvećan
