timezones - en to sr translation catalogue (726 entries)

en: Africa/Abidjan
sr: Африка/Абиџан

en: Africa/Accra
sr: Африка/Акра

en: Africa/Addis_Ababa
sr: Африка/Адис_Абеба

en: Africa/Algiers
sr: Африка/Алжир

en: Africa/Asmara
sr: Африка/Асмара

en: Africa/Asmera
sr: Африка/Асмера

en: Africa/Bamako
sr: Африка/Бамако

en: Africa/Bangui
sr: Африка/Бангуј

en: Africa/Banjul
sr: Африка/Банџул

en: Africa/Bissau
sr: Африка/Бисау

en: Africa/Blantyre
sr: Африка/Блентајр

en: Africa/Brazzaville
sr: Африка/Бразавил

en: Africa/Bujumbura
sr: Африка/Буџумбура

en: Africa/Cairo
sr: Африка/Каиро

en: Africa/Casablanca
sr: Африка/Казабланка

en: Africa/Ceuta
sr: Африка/Сеута

note: comment for time zone Africa/Ceuta
en: Ceuta & Melilla
sr: Сеута и Мелиља

en: Africa/Conakry
sr: Африка/Конакри

en: Africa/Dakar
sr: Африка/Дакар

en: Africa/Dar_es_Salaam
sr: Африка/Дар_ес_Салам

en: Africa/Djibouti
sr: Африка/Џибути

en: Africa/Douala
sr: Африка/Дуала

en: Africa/El_Aaiun
sr: Африка/Ел_Ајун

en: Africa/Freetown
sr: Африка/Фритаун

en: Africa/Gaborone
sr: Африка/Габорон

en: Africa/Harare
sr: Африка/Хараре

en: Africa/Johannesburg
sr: Африка/Јоханесбург

en: Africa/Kampala
sr: Африка/Кампала

en: Africa/Khartoum
sr: Африка/Картум

en: Africa/Kigali
sr: Африка/Кигали

en: Africa/Kinshasa
sr: Африка/Киншаса

note: comment for time zone Africa/Kinshasa
en: west Dem. Rep. of Congo
sr: западна Дем. Реп. Конго

en: Africa/Lagos
sr: Африка/Лагос

en: Africa/Libreville
sr: Африка/Либервил

en: Africa/Lome
sr: Африка/Ломе

en: Africa/Luanda
sr: Африка/Луанда

en: Africa/Lubumbashi
sr: Африка/Лубумбаши

note: comment for time zone Africa/Lubumbashi
en: east Dem. Rep. of Congo
sr: источна Дем. Реп. Конго

en: Africa/Lusaka
sr: Африка/Лусака

en: Africa/Malabo
sr: Африка/Малабо

en: Africa/Maputo
sr: Африка/Мапуто

en: Africa/Maseru
sr: Африка/Масеру

en: Africa/Mbabane
sr: Африка/Мбабане

en: Africa/Mogadishu
sr: Африка/Могадиш

en: Africa/Monrovia
sr: Африка/Монровија

en: Africa/Nairobi
sr: Африка/Најроби

en: Africa/Ndjamena
sr: Африка/Нџамена

en: Africa/Niamey
sr: Африка/Ниамеј

en: Africa/Nouakchott
sr: Африка/Нуакчот

en: Africa/Ouagadougou
sr: Африка/Уагадугу

en: Africa/Porto-Novo
sr: Африка/Порто-Ново

en: Africa/Sao_Tome
sr: Африка/Сао_Томе

en: Africa/Timbuktu
sr: Африка/Тимбукту

en: Africa/Tripoli
sr: Африка/Триполи

en: Africa/Tunis
sr: Африка/Тунис

en: Africa/Windhoek
sr: Африка/Виндхук

en: America/Adak
sr: Америка/Адак

note: comment for time zone America/Adak
en: Aleutian Islands
sr: Алеутска острва

en: America/Anchorage
sr: Америка/Енкориџ

note: comment for time zone America/Anchorage
en: Alaska Time
sr: Аљашко време

en: America/Anguilla
sr: Америка/Ангвила

en: America/Antigua
sr: Америка/Антигва

en: America/Araguaina
sr: Америка/Арагвијана

note: comment for time zone America/Araguaina
en: Tocantins
sr: Токантинс

en: America/Argentina/Buenos_Aires
sr: Америка/Аргентина/Буенос_Ајрес

note: comment for time zone America/Argentina/Buenos_Aires
en: Buenos Aires (BA, CF)
sr: Буенос Ајрес (BA, CF)

en: America/Argentina/Catamarca
sr: Америка/Аргентина/Катамарка

note: comment for time zone America/Argentina/Catamarca
en: Catamarca (CT), Chubut (CH)
sr: Катамарка (CT), Чубут (CH)

en: America/Argentina/ComodRivadavia
sr: Америка/Аргентина/КомодороРивадавиа

en: America/Argentina/Cordoba
sr: Америка/Аргентина/Кордоба

note: comment for time zone America/Argentina/Cordoba
en: most locations (CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)
sr: већина места (CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)

en: America/Argentina/Jujuy
sr: Америка/Аргентина/Хухуи

note: comment for time zone America/Argentina/Jujuy
en: Jujuy (JY)
sr: Хухуи (JY)

en: America/Argentina/La_Rioja
sr: Америка/Аргентина/Ла_Риоха

note: comment for time zone America/Argentina/La_Rioja
en: La Rioja (LR)
sr: Ла Риоха (LR)

en: America/Argentina/Mendoza
sr: Америка/Аргентина/Мендоза

note: comment for time zone America/Argentina/Mendoza
en: Mendoza (MZ)
sr: Мендоза (MZ)

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
sr: Америка/Аргентина/Рио_Гаљегос

note: comment for time zone America/Argentina/Rio_Gallegos
en: Santa Cruz (SC)
sr: Санта Круз (SC)

en: America/Argentina/Salta
sr: Америка/Аргентина/Салта

en: America/Argentina/San_Juan
sr: Америка/Аргентина/Сан_Хуан

note: comment for time zone America/Argentina/San_Juan
en: San Juan (SJ)
sr: Сан Хуан (SJ)

en: America/Argentina/San_Luis
sr: Америка/Аргентина/Сан_Луис

note: comment for time zone America/Argentina/San_Luis
en: San Luis (SL)
sr: Сан Луис (SL)

en: America/Argentina/Tucuman
sr: Америка/Аргентина/Тукуман

note: comment for time zone America/Argentina/Tucuman
en: Tucuman (TM)
sr: Тукуман (TM)

en: America/Argentina/Ushuaia
sr: Америка/Аргентина/Ушуаја

note: comment for time zone America/Argentina/Ushuaia
en: Tierra del Fuego (TF)
sr: Огњена земља (TF)

en: America/Aruba
sr: Америка/Аруба

en: America/Asuncion
sr: Америка/Асунсион

en: America/Atikokan
sr: Америка/Атикокан

note: comment for time zone America/Atikokan
en: Eastern Standard Time - Atikokan, Ontario and Southampton I, Nunavut
sr: Источно стандардно време - Атикокан, Онтарио и О. Саутемптон, Нунавут

en: America/Atka
sr: Америка/Атка

en: America/Bahia
sr: Америка/Баија

note: comment for time zone America/Bahia
en: Bahia
sr: Баија

en: America/Barbados
sr: Америка/Барбадос

en: America/Belem
sr: Америка/Белем

note: comment for time zone America/Belem
en: Amapa, E Para
sr: Амапа, И Пара

en: America/Belize
sr: Америка/Белизе

en: America/Blanc-Sablon
sr: Америка/Блан-Саблон

note: comment for time zone America/Blanc-Sablon
en: Atlantic Standard Time - Quebec - Lower North Shore
sr: Атлантско стандардно време - Квебек - Нижа северна обала

en: America/Boa_Vista
sr: Америка/Боа_Виста

note: comment for time zone America/Boa_Vista
en: Roraima
sr: Рораима

en: America/Bogota
sr: Америка/Богота

en: America/Boise
sr: Америка/Боизе

note: comment for time zone America/Boise
en: Mountain Time - south Idaho & east Oregon
sr: Планинско време - јужни Ајдахо и источни Орегон

en: America/Buenos_Aires
sr: Америка/Буенос_Ајрес

en: America/Cambridge_Bay
sr: Америка/Кембриџ_Беј

note: comment for time zone America/Cambridge_Bay
en: Mountain Time - west Nunavut
sr: Планинско време - западни Нунавут

en: America/Campo_Grande
sr: Америка/Кампо_Гранде

note: comment for time zone America/Campo_Grande
en: Mato Grosso do Sul
sr: Мато Гросо до Сул

en: America/Cancun
sr: Америка/Канкун

note: comment for time zone America/Cancun
en: Central Time - Quintana Roo
sr: Централно време - Кинтана Ро

en: America/Caracas
sr: Америка/Каракас

en: America/Catamarca
sr: Америка/Катамарка

en: America/Cayenne
sr: Америка/Кајен

en: America/Cayman
sr: Америка/Кајман

en: America/Chicago
sr: Америка/Чикаго

note: comment for time zone America/Chicago
en: Central Time
sr: Централно време

en: America/Chihuahua
sr: Америка/Чивава

note: comment for time zone America/Chihuahua
en: Mexican Mountain Time - Chihuahua away from US border
sr: Мексичко планинско време - Чивава далеко од границе САД

en: America/Coral_Harbour
sr: Америка/Корал_Харбор

en: America/Cordoba
sr: Америка/Кордоба

en: America/Costa_Rica
sr: Америка/Костарика

en: America/Cuiaba
sr: Америка/Кујаба

note: comment for time zone America/Cuiaba
en: Mato Grosso
sr: Мато Гросо

en: America/Curacao
sr: Америка/Куракао

en: America/Danmarkshavn
sr: Америка/Денмарксхавен

note: comment for time zone America/Danmarkshavn
en: east coast, north of Scoresbysund
sr: источна обала, северно од Скорзбисунда

en: America/Dawson
sr: Америка/Досон

note: comment for time zone America/Dawson
en: Pacific Time - north Yukon
sr: Пацифичко време - северни Јукон

en: America/Dawson_Creek
sr: Америка/Досон_Крик

note: comment for time zone America/Dawson_Creek
en: Mountain Standard Time - Dawson Creek & Fort Saint John, British Columbia
sr: Планинско стандардно време - Досон Крик и Форт Сент Џон, Британска Колумбија

en: America/Denver
sr: Америка/Денвер

note: comment for time zone America/Denver
en: Mountain Time
sr: Планинско време

en: America/Detroit
sr: Америка/Детроит

note: comment for time zone America/Detroit
en: Eastern Time - Michigan - most locations
sr: Источно време - Мичиген - већина места

en: America/Dominica
sr: Америка/Доминика

en: America/Edmonton
sr: Америка/Едмонтон

note: comment for time zone America/Edmonton
en: Mountain Time - Alberta, east British Columbia & west Saskatchewan
sr: Планинско време - Алберта, источна Британска Колумбија и западни Саскачеван

en: America/Eirunepe
sr: Америка/Ејрунепе

note: comment for time zone America/Eirunepe
en: W Amazonas
sr: З Амазонија

en: America/El_Salvador
sr: Америка/Ел_Салвадор

en: America/Ensenada
sr: Америка/Енсенада

en: America/Fortaleza
sr: Америка/Форталеза

note: comment for time zone America/Fortaleza
en: NE Brazil (MA, PI, CE, RN, PB)
sr: СИ Бразил (MA, PI, CE, RN, PB)

en: America/Fort_Wayne
sr: Америка/Форт_Вејн

en: America/Glace_Bay
sr: Америка/Глејс_Беј

note: comment for time zone America/Glace_Bay
en: Atlantic Time - Nova Scotia - places that did not observe DST 1966-1971
sr: Атлантско време - Нова Шкотска - места која нису пратила DST 1966-1971

en: America/Godthab
sr: Америка/Годтаб

note: comment for time zone America/Godthab comment for time zone America/Santiago comment for time zone Asia/Almaty comment for time zone Asia/Ulaanbaatar comment for time zone Europe/Kiev comment for time zone Pacific/Auckland comment for time zone Pacific/Majuro
en: most locations
sr: већина места

en: America/Goose_Bay
sr: Америка/Гус_Беј

note: comment for time zone America/Goose_Bay
en: Atlantic Time - Labrador - most locations
sr: Атлантско време - Лабрадор - већина места

en: America/Grand_Turk
sr: Америка/Гранд_Турк

en: America/Grenada
sr: Америка/Гренада

en: America/Guadeloupe
sr: Америка/Гваделуп

en: America/Guatemala
sr: Америка/Гватемала

en: America/Guayaquil
sr: Америка/Гвајаквил

note: comment for time zone America/Guayaquil comment for time zone Europe/Lisbon comment for time zone Europe/Madrid
en: mainland
sr: матично копно

en: America/Guyana
sr: Америка/Гијана

en: America/Halifax
sr: Америка/Халифакс

note: comment for time zone America/Halifax
en: Atlantic Time - Nova Scotia (most places), PEI
sr: Атлантско време - Нова Шкотска (већина места), ОПЕ

en: America/Havana
sr: Америка/Хавана

en: America/Hermosillo
sr: Америка/Ермосиљо

note: comment for time zone America/Hermosillo
en: Mountain Standard Time - Sonora
sr: Планинско стандардно време - Сонора

en: America/Indiana/Indianapolis
sr: Америка/Индијана/Индијанаполис

note: comment for time zone America/Indiana/Indianapolis
en: Eastern Time - Indiana - most locations
sr: Источно време - Индијана - већина места

en: America/Indiana/Knox
sr: Америка/Индијана/Нокс

note: comment for time zone America/Indiana/Knox
en: Central Time - Indiana - Starke County
sr: Централно време - Индијана - Округ Старк

en: America/Indiana/Marengo
sr: Америка/Индијана/Маренго

note: comment for time zone America/Indiana/Marengo
en: Eastern Time - Indiana - Crawford County
sr: Источно време - Индијана - Округ Крофорд

en: America/Indiana/Petersburg
sr: Америка/Индијана/Питерсбург

note: comment for time zone America/Indiana/Petersburg
en: Eastern Time - Indiana - Pike County
sr: Источно време - Индијана - Округ Пајк

en: America/Indianapolis
sr: Америка/Индијанаполис

en: America/Indiana/Tell_City
sr: Америка/Индијана/Тел_Сити

note: comment for time zone America/Indiana/Tell_City
en: Central Time - Indiana - Perry County
sr: Централно време - Индијана - Округ Пери

en: America/Indiana/Vevay
sr: Америка/Индијана/Вевај

note: comment for time zone America/Indiana/Vevay
en: Eastern Time - Indiana - Switzerland County
sr: Источно време - Индијана - Округ Свицерленд

en: America/Indiana/Vincennes
sr: Америка/Индијана/Винсенс

note: comment for time zone America/Indiana/Vincennes
en: Eastern Time - Indiana - Daviess, Dubois, Knox & Martin Counties
sr: Источно време - Индијана - Окрузи Давис, Дубоа, Нокс и Мартин

en: America/Indiana/Winamac
sr: Америка/Индијана/Винамак

note: comment for time zone America/Indiana/Winamac
en: Eastern Time - Indiana - Pulaski County
sr: Источно време - Индијана - Округ Пуласки

en: America/Inuvik
sr: Америка/Инувик

note: comment for time zone America/Inuvik
en: Mountain Time - west Northwest Territories
sr: Планинско време - западне Северозападне територије

en: America/Iqaluit
sr: Америка/Икалујт

note: comment for time zone America/Iqaluit
en: Eastern Time - east Nunavut - most locations
sr: Источно време - источни Нунавут - већина места

en: America/Jamaica
sr: Америка/Јамајка

en: America/Jujuy
sr: Америка/Хухуи

en: America/Juneau
sr: Америка/Жуно

note: comment for time zone America/Juneau
en: Alaska Time - Alaska panhandle
sr: Аљашко време - избочина Аљаске

en: America/Kentucky/Louisville
sr: Америка/Кентаки/Луивил

note: comment for time zone America/Kentucky/Louisville
en: Eastern Time - Kentucky - Louisville area
sr: Источно време - Кентаки - подручје Луивила

en: America/Kentucky/Monticello
sr: Америка/Кентаки/Монтичело

note: comment for time zone America/Kentucky/Monticello
en: Eastern Time - Kentucky - Wayne County
sr: Источно време - Кентаки - Округ Вејн

en: America/Knox_IN
sr: Америка/Нокс_IN

en: America/La_Paz
sr: Америка/Ла_Паз

en: America/Lima
sr: Америка/Лима

en: America/Los_Angeles
sr: Америка/Лос_Анђелес

note: comment for time zone America/Los_Angeles
en: Pacific Time
sr: Пацифичко време

en: America/Louisville
sr: Америка/Луивил

en: America/Maceio
sr: Америка/Масејо

note: comment for time zone America/Maceio
en: Alagoas, Sergipe
sr: Алагоас, Сержипе

en: America/Managua
sr: Америка/Манагва

en: America/Manaus
sr: Америка/Манаус

note: comment for time zone America/Manaus
en: E Amazonas
sr: И Амазонија

en: America/Marigot
sr: Америка/Мариго

en: America/Martinique
sr: Америка/Мартиник

en: America/Matamoros
sr: Америка/Матаморос

note: comment for time zone America/Matamoros
en: US Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas near US border
sr: САД централно време - Куауила, Дуранго, Нуево Леон, Тамаулипас у близини границе САД

en: America/Mazatlan
sr: Америка/Мазатлан

note: comment for time zone America/Mazatlan
en: Mountain Time - S Baja, Nayarit, Sinaloa
sr: Планинско време - Ј Баха, Најарит, Синалоа

en: America/Mendoza
sr: Америка/Мендоза

en: America/Menominee
sr: Америка/Меномини

note: comment for time zone America/Menominee
en: Central Time - Michigan - Dickinson, Gogebic, Iron & Menominee Counties
sr: Централно време - Мичиген - Окрузи Дикинскон, Гогебик, Ајрон и Меномини

en: America/Merida
sr: Америка/Мерида

note: comment for time zone America/Merida
en: Central Time - Campeche, Yucatan
sr: Централно време - Кампеће, Јукатан

en: America/Mexico_City
sr: Америка/Мексико_Сити

note: comment for time zone America/Mexico_City
en: Central Time - most locations
sr: Централно време - већина места

en: America/Miquelon
sr: Америка/Микелон

en: America/Moncton
sr: Америка/Монктон

note: comment for time zone America/Moncton
en: Atlantic Time - New Brunswick
sr: Атлантско време - Њу Бранзвик

en: America/Monterrey
sr: Америка/Монтереј

note: comment for time zone America/Monterrey
en: Mexican Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas away from US border
sr: Мексичко централно време - Куауила, Дуранго, Нуево Леон, Тамаулипас далеко од границе САД

en: America/Montevideo
sr: Америка/Монтевидео

en: America/Montreal
sr: Америка/Монтреал

note: comment for time zone America/Montreal
en: Eastern Time - Quebec - most locations
sr: Источно време - Квебек - већина места

en: America/Montserrat
sr: Америка/Монтсерат

en: America/Nassau
sr: Америка/Насау

en: America/New_York
sr: Америка/Њујорк

note: comment for time zone America/New_York
en: Eastern Time
sr: Источно време

en: America/Nipigon
sr: Америка/Нипигон

note: comment for time zone America/Nipigon
en: Eastern Time - Ontario & Quebec - places that did not observe DST 1967-1973
sr: Источно време - Онтарио и Квебек - места која нису пратила DST 1967-1973

en: America/Nome
sr: Америка/Ном

note: comment for time zone America/Nome
en: Alaska Time - west Alaska
sr: Аљашко време - западна Аљаска

en: America/Noronha
sr: Америка/Нороња

note: comment for time zone America/Noronha
en: Atlantic islands
sr: Атлантска острва

en: America/North_Dakota/Center
sr: Америка/Северна_Дакота/Центар

note: comment for time zone America/North_Dakota/Center
en: Central Time - North Dakota - Oliver County
sr: Централно време - Северна Дакота - Округ Оливер

en: America/North_Dakota/New_Salem
sr: Америка/Северна_Дакота/Њу_Салем

note: comment for time zone America/North_Dakota/New_Salem
en: Central Time - North Dakota - Morton County (except Mandan area)
sr: Централно време - Северна Дакота - Округ Мортон (изузев подручја Мандана)

en: America/Ojinaga
sr: Америка/Охинага

note: comment for time zone America/Ojinaga
en: US Mountain Time - Chihuahua near US border
sr: САД планинско време - Чивава у близини границе САД

en: America/Panama
sr: Америка/Панама

en: America/Pangnirtung
sr: Америка/Пангниртунг

note: comment for time zone America/Pangnirtung
en: Eastern Time - Pangnirtung, Nunavut
sr: Источно време - Пангниртунг, Нунавут

en: America/Paramaribo
sr: Америка/Парамарибо

en: America/Phoenix
sr: Америка/Феникс

note: comment for time zone America/Phoenix
en: Mountain Standard Time - Arizona
sr: Планинско стандардно време - Аризона

en: America/Port-au-Prince
sr: Америка/Порт-о-Принс

en: America/Porto_Acre
sr: Америка/Порто_Акри

en: America/Port_of_Spain
sr: Америка/Порт_оф_Спејн

en: America/Porto_Velho
sr: Америка/Порто_Вело

note: comment for time zone America/Porto_Velho
en: Rondonia
sr: Рондонија

en: America/Puerto_Rico
sr: Америка/Порторико

en: America/Rainy_River
sr: Америка/Рејни_Ривер

note: comment for time zone America/Rainy_River
en: Central Time - Rainy River & Fort Frances, Ontario
sr: Централно време - Рејни Ривер и Форт Франсис, Онтарио

en: America/Rankin_Inlet
sr: Америка/Ранкинов_рукавац

note: comment for time zone America/Rankin_Inlet
en: Central Time - central Nunavut
sr: Централно време - централни Нунавут

en: America/Recife
sr: Америка/Ресифи

note: comment for time zone America/Recife
en: Pernambuco
sr: Пернамбуко

en: America/Regina
sr: Америка/Регина

note: comment for time zone America/Regina
en: Central Standard Time - Saskatchewan - most locations
sr: Централно стандардно време - Саскачеван - већина места

en: America/Resolute
sr: Америка/Резолут

note: comment for time zone America/Resolute
en: Eastern Standard Time - Resolute, Nunavut
sr: Источно стандардно време - Резолут, Нунавут

en: America/Rio_Branco
sr: Америка/Рио_Бранко

note: comment for time zone America/Rio_Branco
en: Acre
sr: Акри

en: America/Rosario
sr: Америка/Розарио

en: America/Santa_Isabel
sr: Америка/Санта_Изабел

note: comment for time zone America/Santa_Isabel
en: Mexican Pacific Time - Baja California away from US border
sr: Мексичко пацифичко време - Доња Калифорнија далеко од границе САД

en: America/Santarem
sr: Америка/Сантарем

note: comment for time zone America/Santarem
en: W Para
sr: З Пара

en: America/Santiago
sr: Америка/Сантјаго

en: America/Santo_Domingo
sr: Америка/Санто_Доминго

en: America/Sao_Paulo
sr: Америка/Сао_Паоло

note: comment for time zone America/Sao_Paulo
en: S & SE Brazil (GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)
sr: Ј и ЈИ Бразил (GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)

en: America/Scoresbysund
sr: Америка/Скорзбисунд

note: comment for time zone America/Scoresbysund
en: Scoresbysund / Ittoqqortoormiit
sr: Скорзбисунд / Итокортормит

en: America/Shiprock
sr: Америка/Шипрок

note: comment for time zone America/Shiprock
en: Mountain Time - Navajo
sr: Планинско време - Навахо

en: America/St_Barthelemy
sr: Америка/Св_Бартоломеј

en: America/St_Johns
sr: Америка/Сент_Џон

note: comment for time zone America/St_Johns
en: Newfoundland Time, including SE Labrador
sr: Њуфаундлендско време, укључујући ЈИ Лабрадор

en: America/St_Kitts
sr: Америка/Св_Китс

en: America/St_Lucia
sr: Америка/Св_Луција

en: America/St_Thomas
sr: Америка/Сент_Томас

en: America/St_Vincent
sr: Америка/Св_Винсент

en: America/Swift_Current
sr: Америка/Свифт_Карент

note: comment for time zone America/Swift_Current
en: Central Standard Time - Saskatchewan - midwest
sr: Централно стандардно време - Саскачеван - средњи запад

en: America/Tegucigalpa
sr: Америка/Тегусигалпа

en: America/Thule
sr: Америка/Туле

note: comment for time zone America/Thule
en: Thule / Pituffik
sr: Туле / Питуфик

en: America/Thunder_Bay
sr: Америка/Тандер_Беј

note: comment for time zone America/Thunder_Bay
en: Eastern Time - Thunder Bay, Ontario
sr: Источно време - Тандер Беј, Онтарио

en: America/Tijuana
sr: Америка/Тихуана

note: comment for time zone America/Tijuana
en: US Pacific Time - Baja California near US border
sr: САД пацифичко време - Доња Калифорнија у близини границе САД

en: America/Toronto
sr: Америка/Торонто

note: comment for time zone America/Toronto
en: Eastern Time - Ontario - most locations
sr: Источно време - Онтарио - већина места

en: America/Tortola
sr: Америка/Тортола

en: America/Vancouver
sr: Америка/Ванкувер

note: comment for time zone America/Vancouver
en: Pacific Time - west British Columbia
sr: Пацифичко време - западна Британска Колумбија

en: America/Virgin
sr: Америка/Вирџин

en: America/Whitehorse
sr: Америка/Вајтхорс

note: comment for time zone America/Whitehorse
en: Pacific Time - south Yukon
sr: Пацифичко време - јужни Јукон

en: America/Winnipeg
sr: Америка/Винипег

note: comment for time zone America/Winnipeg
en: Central Time - Manitoba & west Ontario
sr: Централно време - Манитоба и западни Онтарио

en: America/Yakutat
sr: Америка/Јакутат

note: comment for time zone America/Yakutat
en: Alaska Time - Alaska panhandle neck
sr: Аљашко време - врат избочине Аљаске

en: America/Yellowknife
sr: Америка/Јелоунајф

note: comment for time zone America/Yellowknife
en: Mountain Time - central Northwest Territories
sr: Планинско време - централне Северозападне територије

en: Antarctica/Casey
sr: Антарктик/Кејси

note: comment for time zone Antarctica/Casey
en: Casey Station, Bailey Peninsula
sr: Станица Кејси, Полуострво Бејли

en: Antarctica/Davis
sr: Антарктик/Дејвис

note: comment for time zone Antarctica/Davis
en: Davis Station, Vestfold Hills
sr: Станица Дејвис, Вестфолд Хилс

en: Antarctica/DumontDUrville
sr: Антарктик/ДимонДИрвил

note: comment for time zone Antarctica/DumontDUrville
en: Dumont-d'Urville Station, Terre Adelie
sr: Станица Димон д'Ирвил, Аделина земља

en: Antarctica/Macquarie
sr: Антарктик/Макуори

note: comment for time zone Antarctica/Macquarie
en: Macquarie Island Station, Macquarie Island
sr: Станица Острва Макуори, Острво Макуори

en: Antarctica/Mawson
sr: Антарктик/Мосон

note: comment for time zone Antarctica/Mawson
en: Mawson Station, Holme Bay
sr: Станица Мосон, Залив Холм

en: Antarctica/McMurdo
sr: Антарктик/МекМурдо

note: comment for time zone Antarctica/McMurdo
en: McMurdo Station, Ross Island
sr: Станица МекМурдо, Острво Рос

en: Antarctica/Palmer
sr: Антарктик/Палмер

note: comment for time zone Antarctica/Palmer
en: Palmer Station, Anvers Island
sr: Станица Палмер, Острво Анверс

en: Antarctica/Rothera
sr: Антарктик/Ротера

note: comment for time zone Antarctica/Rothera
en: Rothera Station, Adelaide Island
sr: Станица Ротера, Острво Аделејд

en: Antarctica/South_Pole
sr: Антарктик/Јужни_пол

note: comment for time zone Antarctica/South_Pole
en: Amundsen-Scott Station, South Pole
sr: Станица Амундсен-Скот, јужни пол

en: Antarctica/Syowa
sr: Антарктик/Сјова

note: comment for time zone Antarctica/Syowa
en: Syowa Station, E Ongul I
sr: Станица Сјова, О. и. Онгул

en: Antarctica/Vostok
sr: Антарктик/Восток

note: comment for time zone Antarctica/Vostok
en: Vostok Station, S Magnetic Pole
sr: Станица Восток, ј. магнетни пол

en: Arctic/Longyearbyen
sr: Арктик/Лонгјирбјен

en: Asia/Aden
sr: Азија/Аден

en: Asia/Almaty
sr: Азија/Алмати

en: Asia/Amman
sr: Азија/Аман

en: Asia/Anadyr
sr: Азија/Анадир

note: comment for time zone Asia/Anadyr
en: Moscow+08 - Bering Sea
sr: Москва+08 - Берингово море

en: Asia/Aqtau
sr: Азија/Актау

note: comment for time zone Asia/Aqtau
en: Atyrau (Atirau, Gur'yev), Mangghystau (Mankistau)
sr: Атирау (Гурјев), Мангистау

en: Asia/Aqtobe
sr: Азија/Актобе

note: comment for time zone Asia/Aqtobe
en: Aqtobe (Aktobe)
sr: Актобе

en: Asia/Ashgabat
sr: Азија/Ашгабат

en: Asia/Ashkhabad
sr: Азија/Ашкабад

en: Asia/Baghdad
sr: Азија/Багдад

en: Asia/Bahrain
sr: Азија/Бахреин

en: Asia/Baku
sr: Азија/Баку

en: Asia/Bangkok
sr: Азија/Банкок

en: Asia/Beirut
sr: Азија/Бејрут

en: Asia/Bishkek
sr: Азија/Бишкек

en: Asia/Brunei
sr: Азија/Брунеји

en: Asia/Calcutta
sr: Азија/Калкута

en: Asia/Choibalsan
sr: Азија/Чојбалсан

note: comment for time zone Asia/Choibalsan
en: Dornod, Sukhbaatar
sr: Дорнод, Сухбатар

en: Asia/Chongqing
sr: Азија/Чонкинг

note: comment for time zone Asia/Chongqing
en: central China - Sichuan, Yunnan, Guangxi, Shaanxi, Guizhou, etc.
sr: централна Кина - Сечуан, Јунан, Гуангси, Шанси, Гуиџоу, итд.

en: Asia/Chungking
sr: Азија/Чункинг

en: Asia/Colombo
sr: Азија/Коломбо

en: Asia/Dacca
sr: Азија/Дака

en: Asia/Damascus
sr: Азија/Дамаск

en: Asia/Dhaka
sr: Азија/Дака

en: Asia/Dili
sr: Азија/Дили

en: Asia/Dubai
sr: Азија/Дубаји

en: Asia/Dushanbe
sr: Азија/Душанбе

en: Asia/Gaza
sr: Азија/Газа

en: Asia/Harbin
sr: Азија/Харбин

note: comment for time zone Asia/Harbin
en: Heilongjiang (except Mohe), Jilin
sr: Хеилунгђанг (изузев Мохе), Ђилин

en: Asia/Ho_Chi_Minh
sr: Азија/Хо_Ши_Мин

en: Asia/Hong_Kong
sr: Азија/Хонг_Конг

en: Asia/Hovd
sr: Азија/Ховд

note: comment for time zone Asia/Hovd
en: Bayan-Olgiy, Govi-Altai, Hovd, Uvs, Zavkhan
sr: Бајан-Улгиј, Гови-Алтај, Ховд, Увс, Завхај

en: Asia/Irkutsk
sr: Азија/Иркутск

note: comment for time zone Asia/Irkutsk
en: Moscow+05 - Lake Baikal
sr: Москва+05 - Бајкалско језеро

en: Asia/Istanbul
sr: Азија/Цариград

en: Asia/Jakarta
sr: Азија/Џакарта

note: comment for time zone Asia/Jakarta
en: Java & Sumatra
sr: Јава и Суматра

en: Asia/Jayapura
sr: Азија/Џајапура

note: comment for time zone Asia/Jayapura
en: Irian Jaya & the Moluccas
sr: Иријан Џаја и Молуци

en: Asia/Jerusalem
sr: Азија/Јерусалим

en: Asia/Kabul
sr: Азија/Кабул

en: Asia/Kamchatka
sr: Азија/Камчатка

note: comment for time zone Asia/Kamchatka
en: Moscow+08 - Kamchatka
sr: Москва+08 - Камчатка

en: Asia/Karachi
sr: Азија/Карачи

en: Asia/Kashgar
sr: Азија/Кашгар

note: comment for time zone Asia/Kashgar
en: west Tibet & Xinjiang
sr: западни Тибет и Синђанг

en: Asia/Kathmandu
sr: Азија/Катманду

en: Asia/Katmandu
sr: Азија/Катманду

en: Asia/Kolkata
sr: Азија/Калкута

en: Asia/Krasnoyarsk
sr: Азија/Краснојарск

note: comment for time zone Asia/Krasnoyarsk
en: Moscow+04 - Yenisei River
sr: Москва+04 - Река Јенисеј

en: Asia/Kuala_Lumpur
sr: Азија/Куала_Лумпур

note: comment for time zone Asia/Kuala_Lumpur
en: peninsular Malaysia
sr: полуострвска Малезија

en: Asia/Kuching
sr: Азија/Кучинг

note: comment for time zone Asia/Kuching
en: Sabah & Sarawak
sr: Сабах и Саравак

en: Asia/Kuwait
sr: Азија/Кувајт

en: Asia/Macao
sr: Азија/Макао

en: Asia/Macau
sr: Азија/Макао

en: Asia/Magadan
sr: Азија/Магадан

note: comment for time zone Asia/Magadan
en: Moscow+08 - Magadan
sr: Москва+08 - Магадан

en: Asia/Makassar
sr: Азија/Макасар

note: comment for time zone Asia/Makassar
en: east & south Borneo, Celebes, Bali, Nusa Tengarra, west Timor
sr: источни и јужни Борнео, Сулавеси, Бали, Мали Сунди, западни Тимор

en: Asia/Manila
sr: Азија/Манила

en: Asia/Muscat
sr: Азија/Мускат

en: Asia/Nicosia
sr: Азија/Никозија

en: Asia/Novokuznetsk
sr: Азија/Новокузњецк

note: comment for time zone Asia/Novokuznetsk
en: Moscow+03 - Novokuznetsk
sr: Москва+03 - Новокузњецк

en: Asia/Novosibirsk
sr: Азија/Новосибирск

note: comment for time zone Asia/Novosibirsk
en: Moscow+03 - Novosibirsk
sr: Москва+03 - Новосибирск

en: Asia/Omsk
sr: Азија/Омск

note: comment for time zone Asia/Omsk
en: Moscow+03 - west Siberia
sr: Москва+03 - западни Сибир

en: Asia/Oral
sr: Азија/Орал

note: comment for time zone Asia/Oral
en: West Kazakhstan
sr: Западни Казахстан

en: Asia/Phnom_Penh
sr: Азија/Пном_Пен

en: Asia/Pontianak
sr: Азија/Понтијанак

note: comment for time zone Asia/Pontianak
en: west & central Borneo
sr: западни и централни Борнео

en: Asia/Pyongyang
sr: Азија/Пјонгјанг

en: Asia/Qatar
sr: Азија/Катар

en: Asia/Qyzylorda
sr: Азија/Кизилорда

note: comment for time zone Asia/Qyzylorda
en: Qyzylorda (Kyzylorda, Kzyl-Orda)
sr: Кизилорда

en: Asia/Rangoon
sr: Азија/Рангун

en: Asia/Riyadh
sr: Азија/Ријад

en: Asia/Riyadh87
sr: Азија/Ријад87

en: Asia/Riyadh88
sr: Азија/Ријад88

en: Asia/Riyadh89
sr: Азија/Ријад89

en: Asia/Saigon
sr: Азија/Сајгон

en: Asia/Sakhalin
sr: Азија/Сахалин

note: comment for time zone Asia/Sakhalin
en: Moscow+07 - Sakhalin Island
sr: Москва+07 - Острво Сахалин

en: Asia/Samarkand
sr: Азија/Самарканд

note: comment for time zone Asia/Samarkand
en: west Uzbekistan
sr: западни Узбекистан

en: Asia/Seoul
sr: Азија/Сеул

en: Asia/Shanghai
sr: Азија/Шангај

note: comment for time zone Asia/Shanghai
en: east China - Beijing, Guangdong, Shanghai, etc.
sr: источна Кина - Пекинг, Гуангдунг, Шангај, итд.

en: Asia/Singapore
sr: Азија/Сингапур

en: Asia/Taipei
sr: Азија/Тајпеј

en: Asia/Tashkent
sr: Азија/Ташкент

note: comment for time zone Asia/Tashkent
en: east Uzbekistan
sr: источни Узбекистан

en: Asia/Tbilisi
sr: Азија/Тбилиси

en: Asia/Tehran
sr: Азија/Техеран

en: Asia/Tel_Aviv
sr: Азија/Тел_Авив

en: Asia/Thimbu
sr: Азија/Тимбу

en: Asia/Thimphu
sr: Азија/Тимпу

en: Asia/Tokyo
sr: Азија/Токио

en: Asia/Ujung_Pandang
sr: Азија/Ујанг_Панданг

en: Asia/Ulaanbaatar
sr: Азија/Уланбатар

en: Asia/Ulan_Bator
sr: Азија/Улан_Батор

en: Asia/Urumqi
sr: Азија/Урумчи

note: comment for time zone Asia/Urumqi
en: most of Tibet & Xinjiang
sr: већина Тибета и Синђанг

en: Asia/Vientiane
sr: Азија/Вијентијан

en: Asia/Vladivostok
sr: Азија/Владивосток

note: comment for time zone Asia/Vladivostok
en: Moscow+07 - Amur River
sr: Москва+07 - Река Амур

en: Asia/Yakutsk
sr: Азија/Јакутск

note: comment for time zone Asia/Yakutsk
en: Moscow+06 - Lena River
sr: Москва+06 - Река Лена

en: Asia/Yekaterinburg
sr: Азија/Јекатеринбург

note: comment for time zone Asia/Yekaterinburg
en: Moscow+02 - Urals
sr: Москва+02 - Урал

en: Asia/Yerevan
sr: Азија/Јереван

en: Atlantic/Azores
sr: Атлантик/Азори

note: comment for time zone Atlantic/Azores
en: Azores
sr: Азорска острва

en: Atlantic/Bermuda
sr: Атлантик/Бермуде

en: Atlantic/Canary
sr: Атлантик/Канарска_острва

note: comment for time zone Atlantic/Canary
en: Canary Islands
sr: Канарска острва

en: Atlantic/Cape_Verde
sr: Атлантик/Кејп_Верде

en: Atlantic/Faeroe
sr: Атлантик/Фарска_острва

en: Atlantic/Faroe
sr: Атлантик/Фарска_острва

en: Atlantic/Jan_Mayen
sr: Атлантик/Јан_Мајен

en: Atlantic/Madeira
sr: Атлантик/Мадеира

note: comment for time zone Atlantic/Madeira
en: Madeira Islands
sr: Острва Мадеира

en: Atlantic/Reykjavik
sr: Атлантик/Рејкјавик

en: Atlantic/South_Georgia
sr: Атлантик/Јужна_Џорџија

en: Atlantic/Stanley
sr: Атлантик/Стенли

en: Atlantic/St_Helena
sr: Атлантик/Св_Хелена

en: Australia/ACT
sr: Аустралија/ACT

en: Australia/Adelaide
sr: Аустралија/Аделејд

note: comment for time zone Australia/Adelaide
en: South Australia
sr: Јужна Аустралија

en: Australia/Brisbane
sr: Аустралија/Бризбејн

note: comment for time zone Australia/Brisbane
en: Queensland - most locations
sr: Квинсленд - већина места

en: Australia/Broken_Hill
sr: Аустралија/Брокен_Хил

note: comment for time zone Australia/Broken_Hill
en: New South Wales - Yancowinna
sr: Нови Јужни Велс - Јанковина

en: Australia/Canberra
sr: Аустралија/Канбера

en: Australia/Currie
sr: Аустралија/Кјури

note: comment for time zone Australia/Currie
en: Tasmania - King Island
sr: Тасманија - Острво Кинг

en: Australia/Darwin
sr: Аустралија/Дарвин

note: comment for time zone Australia/Darwin
en: Northern Territory
sr: Северна територија

en: Australia/Eucla
sr: Аустралија/Јукла

note: comment for time zone Australia/Eucla
en: Western Australia - Eucla area
sr: Западна Аустралија - подручје Јукле

en: Australia/Hobart
sr: Аустралија/Хобарт

note: comment for time zone Australia/Hobart
en: Tasmania - most locations
sr: Тасманија - већина места

en: Australia/LHI
sr: Аустралија/ОЛХ

en: Australia/Lindeman
sr: Аустралија/Линдеман

note: comment for time zone Australia/Lindeman
en: Queensland - Holiday Islands
sr: Квинсленд - Празнична острва

en: Australia/Lord_Howe
sr: Аустралија/Лорд_Хоу

note: comment for time zone Australia/Lord_Howe
en: Lord Howe Island
sr: Острво Лорда Хоуа

en: Australia/Melbourne
sr: Аустралија/Мелбурн

note: comment for time zone Australia/Melbourne
en: Victoria
sr: Викторија

en: Australia/North
sr: Аустралија/Север

en: Australia/NSW
sr: Аустралија/НЈВ

en: Australia/Perth
sr: Аустралија/Перт

note: comment for time zone Australia/Perth
en: Western Australia - most locations
sr: Западна Аустралија - већина места

en: Australia/Queensland
sr: Аустралија/Квинсленд

en: Australia/South
sr: Аустралија/Југ

en: Australia/Sydney
sr: Аустралија/Сиднеј

note: comment for time zone Australia/Sydney
en: New South Wales - most locations
sr: Нови Јужни Велс - већина места

en: Australia/Tasmania
sr: Аустралија/Тасманија

en: Australia/Victoria
sr: Аустралија/Викторија

en: Australia/West
sr: Аустралија/Запад

en: Australia/Yancowinna
sr: Аустралија/Јанковина

en: Brazil/Acre
sr: Бразил/Акри

en: Brazil/DeNoronha
sr: Бразил/ДеНороња

en: Brazil/East
sr: Бразил/Исток

en: Brazil/West
sr: Бразил/Запад

en: Canada/Atlantic
sr: Канада/Атлантик

en: Canada/Central
sr: Канада/Централна

en: Canada/Eastern
sr: Канада/Источна

en: Canada/East-Saskatchewan
sr: Канада/Исток-Саскачеван

en: Canada/Mountain
sr: Канада/Планине

en: Canada/Newfoundland
sr: Канада/Њуфаундленд

en: Canada/Pacific
sr: Канада/Пацифик

en: Canada/Saskatchewan
sr: Канада/Саскачеван

en: Canada/Yukon
sr: Канада/Јукон

en: Chile/Continental
sr: Чиле/Континентални

en: Chile/EasterIsland
sr: Чиле/Ускршње_острво

en: Cuba
sr: Куба

en: Egypt
sr: Египат

en: Eire
sr: Ирска

en: Etc/GMT
sr: Итд/GMT

en: Etc/GMT0
sr: Итд/GMT0

en: Etc/GMT-0
sr: Итд/GMT-0

en: Etc/GMT+0
sr: Итд/GMT+0

en: Etc/GMT-1
sr: Итд/GMT-1

en: Etc/GMT+1
sr: Итд/GMT+1

en: Etc/GMT-10
sr: Итд/GMT-10

en: Etc/GMT+10
sr: Итд/GMT+10

en: Etc/GMT-11
sr: Итд/GMT-11

en: Etc/GMT+11
sr: Итд/GMT+11

en: Etc/GMT-12
sr: Итд/GMT-12

en: Etc/GMT+12
sr: Итд/GMT+12

en: Etc/GMT-13
sr: Итд/GMT-13

en: Etc/GMT-14
sr: Итд/GMT-14

en: Etc/GMT-2
sr: Итд/GMT-2

en: Etc/GMT+2
sr: Итд/GMT+2

en: Etc/GMT-3
sr: Итд/GMT-3

en: Etc/GMT+3
sr: Итд/GMT+3

en: Etc/GMT-4
sr: Итд/GMT-4

en: Etc/GMT+4
sr: Итд/GMT+4

en: Etc/GMT-5
sr: Итд/GMT-5

en: Etc/GMT+5
sr: Итд/GMT+5

en: Etc/GMT-6
sr: Итд/GMT-6

en: Etc/GMT+6
sr: Итд/GMT+6

en: Etc/GMT-7
sr: Итд/GMT-7

en: Etc/GMT+7
sr: Итд/GMT+7

en: Etc/GMT-8
sr: Итд/GMT-8

en: Etc/GMT+8
sr: Итд/GMT+8

en: Etc/GMT-9
sr: Итд/GMT-9

en: Etc/GMT+9
sr: Итд/GMT+9

en: Etc/Greenwich
sr: Итд/Гринич

en: Etc/UCT
sr: Итд/UCT

en: Etc/Universal
sr: Итд/Универзално

en: Etc/UTC
sr: Итд/UTC

en: Etc/Zulu
sr: Итд/Зулу

en: Europe/Amsterdam
sr: Европа/Амстердам

en: Europe/Andorra
sr: Европа/Андора

en: Europe/Athens
sr: Европа/Атина

en: Europe/Belfast
sr: Европа/Белфаст

en: Europe/Belgrade
sr: Европа/Београд

en: Europe/Berlin
sr: Европа/Берлин

en: Europe/Bratislava
sr: Европа/Братислава

en: Europe/Brussels
sr: Европа/Брисел

en: Europe/Bucharest
sr: Европа/Букурешт

en: Europe/Budapest
sr: Европа/Будимпешта

en: Europe/Chisinau
sr: Европа/Кишињев

en: Europe/Copenhagen
sr: Европа/Копенхаген

en: Europe/Dublin
sr: Европа/Даблин

en: Europe/Gibraltar
sr: Европа/Гибралтар

en: Europe/Guernsey
sr: Европа/Гернзи

en: Europe/Helsinki
sr: Европа/Хелсинки

en: Europe/Isle_of_Man
sr: Европа/Острво Ман

en: Europe/Istanbul
sr: Европа/Цариград

en: Europe/Jersey
sr: Европа/Џерзи

en: Europe/Kaliningrad
sr: Европа/Калињинград

note: comment for time zone Europe/Kaliningrad
en: Moscow-01 - Kaliningrad
sr: Москва-01 - Калињинград

en: Europe/Kiev
sr: Европа/Кијев

en: Europe/Lisbon
sr: Европа/Лисабон

en: Europe/Ljubljana
sr: Европа/Љубљана

en: Europe/London
sr: Европа/Лондон

en: Europe/Luxembourg
sr: Европа/Луксембург

en: Europe/Madrid
sr: Европа/Мадрид

en: Europe/Malta
sr: Европа/Малта

en: Europe/Mariehamn
sr: Европа/Маријехамн

en: Europe/Minsk
sr: Европа/Минск

en: Europe/Monaco
sr: Европа/Монако

en: Europe/Moscow
sr: Европа/Москва

note: comment for time zone Europe/Moscow
en: Moscow+00 - west Russia
sr: Москва+00 - западна Русија

en: Europe/Nicosia
sr: Европа/Никозија

en: Europe/Oslo
sr: Европа/Осло

en: Europe/Paris
sr: Европа/Париз

en: Europe/Podgorica
sr: Европа/Подгорица

en: Europe/Prague
sr: Европа/Праг

en: Europe/Riga
sr: Европа/Рига

en: Europe/Rome
sr: Европа/Рим

en: Europe/Samara
sr: Европа/Самара

note: comment for time zone Europe/Samara
en: Moscow - Samara, Udmurtia
sr: Москва - Самара, Удмуртија

en: Europe/San_Marino
sr: Европа/Сан_Марино

en: Europe/Sarajevo
sr: Европа/Сарајево

en: Europe/Simferopol
sr: Европа/Симферопољ

note: comment for time zone Europe/Simferopol
en: central Crimea
sr: централни Крим

en: Europe/Skopje
sr: Европа/Скопље

en: Europe/Sofia
sr: Европа/Софија

en: Europe/Stockholm
sr: Европа/Стокхолм

en: Europe/Tallinn
sr: Европа/Талин

en: Europe/Tirane
sr: Европа/Тирана

en: Europe/Tiraspol
sr: Европа/Тираспољ

en: Europe/Uzhgorod
sr: Европа/Ужгород

note: comment for time zone Europe/Uzhgorod
en: Ruthenia
sr: Рутенија

en: Europe/Vaduz
sr: Европа/Вадуз

en: Europe/Vatican
sr: Европа/Ватикан

en: Europe/Vienna
sr: Европа/Беч

en: Europe/Vilnius
sr: Европа/Вилнијус

en: Europe/Volgograd
sr: Европа/Волгоград

note: comment for time zone Europe/Volgograd
en: Moscow+00 - Caspian Sea
sr: Москва+00 - Каспијско море

en: Europe/Warsaw
sr: Европа/Варшава

en: Europe/Zagreb
sr: Европа/Загреб

en: Europe/Zaporozhye
sr: Европа/Запорожје

note: comment for time zone Europe/Zaporozhye
en: Zaporozh'ye, E Lugansk / Zaporizhia, E Luhansk
sr: Запорожје, И Луганск

en: Europe/Zurich
sr: Европа/Цирих

en: Factory
sr: Фабрика

en: GB
sr: ВБ

en: GB-Eire
sr: ВБ-Ирска

en: Greenwich
sr: Гринич

en: Hongkong
sr: Хонгконг

en: Iceland
sr: Исланд

en: Indian/Antananarivo
sr: Индијски_океан/Антананариво

en: Indian/Chagos
sr: Индијски_океан/Чагос

en: Indian/Christmas
sr: Индијски_океан/Божићна_острва

en: Indian/Cocos
sr: Индијски_океан/Кокос

en: Indian/Comoro
sr: Индијски_океан/Коморо

en: Indian/Kerguelen
sr: Индијски_океан/Кергулен

en: Indian/Mahe
sr: Индијски_океан/Махе

en: Indian/Maldives
sr: Индијски_океан/Малдиви

en: Indian/Mauritius
sr: Индијски_океан/Маурицијус

en: Indian/Mayotte
sr: Индијски_океан/Мајот

en: Indian/Reunion
sr: Индијски_океан/Реунион

en: Iran
sr: Иран

en: Israel
sr: Израел

en: Jamaica
sr: Јамајка

en: Japan
sr: Јапан

note: comment for time zone Pacific/Kwajalein
en: Kwajalein
sr: Кваџалин

en: Libya
sr: Либија

en: Mexico/BajaNorte
sr: Мексико/БахаНорте

en: Mexico/BajaSur
sr: Мексико/БахаСур

en: Mexico/General
sr: Мексико/Опште

en: Mideast/Riyadh87
sr: Блиски исток/Ријад87

en: Mideast/Riyadh88
sr: Блиски исток/Ријад88

en: Mideast/Riyadh89
sr: Блиски исток/Ријад89

en: Navajo
sr: Навахо

en: NZ
sr: НЗ

en: NZ-CHAT
sr: НЗ-ЧАТ

en: Pacific/Apia
sr: Пацифик/Апиа

en: Pacific/Auckland
sr: Пацифик/Окленд

en: Pacific/Chatham
sr: Пацифик/Чатам

note: comment for time zone Pacific/Chatham
en: Chatham Islands
sr: Острва Чатам

en: Pacific/Easter
sr: Пацифик/Ускршње_острво

note: comment for time zone Pacific/Easter
en: Easter Island & Sala y Gomez
sr: Ускршње острво и Сала и Гомез

en: Pacific/Efate
sr: Пацифик/Ефате

en: Pacific/Enderbury
sr: Пацифик/Ендербури

note: comment for time zone Pacific/Enderbury
en: Phoenix Islands
sr: Острва Феникс

en: Pacific/Fakaofo
sr: Пацифик/Факаофо

en: Pacific/Fiji
sr: Пацифик/Фиџи

en: Pacific/Funafuti
sr: Пацифик/Фунафути

en: Pacific/Galapagos
sr: Пацифик/Галапагос

note: comment for time zone Pacific/Galapagos
en: Galapagos Islands
sr: Острва Галапагос

en: Pacific/Gambier
sr: Пацифик/Гамбије

note: comment for time zone Pacific/Gambier
en: Gambier Islands
sr: Острва Гамбије

en: Pacific/Guadalcanal
sr: Пацифик/Гвадалканал

en: Pacific/Guam
sr: Пацифик/Гуам

en: Pacific/Honolulu
sr: Пацифик/Хонолулу

note: comment for time zone Pacific/Honolulu
en: Hawaii
sr: Хаваји

en: Pacific/Johnston
sr: Пацифик/Џонстон

note: comment for time zone Pacific/Johnston
en: Johnston Atoll
sr: Атол Џонстон

en: Pacific/Kiritimati
sr: Пацифик/Киритимати

note: comment for time zone Pacific/Kiritimati
en: Line Islands
sr: Линијска острва

en: Pacific/Kosrae
sr: Пацифик/Косре

note: comment for time zone Pacific/Kosrae
en: Kosrae
sr: Косре

en: Pacific/Kwajalein
sr: Пацифик/Кваџалин

en: Pacific/Majuro
sr: Пацифик/Маџуро

en: Pacific/Marquesas
sr: Пацифик/Маркиз

note: comment for time zone Pacific/Marquesas
en: Marquesas Islands
sr: Острва Маркиз

en: Pacific/Midway
sr: Пацифик/Мидвеј

note: comment for time zone Pacific/Midway
en: Midway Islands
sr: Острва Мидвеј

en: Pacific/Nauru
sr: Пацифик/Науру

en: Pacific/Niue
sr: Пацифик/Ниуе

en: Pacific/Norfolk
sr: Пацифик/Норфолк

en: Pacific/Noumea
sr: Пацифик/Ноумеа

en: Pacific/Pago_Pago
sr: Пацифик/Паго_Паго

en: Pacific/Palau
sr: Пацифик/Палау

en: Pacific/Pitcairn
sr: Пацифик/Питкаирн

en: Pacific/Ponape
sr: Пацифик/Понапе

en: Pacific/Port_Moresby
sr: Пацифик/Порт_Морезби

en: Pacific/Rarotonga
sr: Пацифик/Раротонга

en: Pacific/Saipan
sr: Пацифик/Саипан

en: Pacific/Samoa
sr: Пацифик/Самоа

en: Pacific/Tahiti
sr: Пацифик/Тахити

note: comment for time zone Pacific/Tahiti
en: Society Islands
sr: Друштвена острва

en: Pacific/Tarawa
sr: Пацифик/Тарава

note: comment for time zone Pacific/Tarawa
en: Gilbert Islands
sr: Острва Гилберт

en: Pacific/Tongatapu
sr: Пацифик/Тонгатапу

en: Pacific/Truk
sr: Пацифик/Трук

en: Pacific/Wake
sr: Пацифик/Вејк

note: comment for time zone Pacific/Wake
en: Wake Island
sr: Острво Вејк

en: Pacific/Wallis
sr: Пацифик/Валис

en: Pacific/Yap
sr: Пацифик/Јап

en: Poland
sr: Пољска

en: Portugal
sr: Португал

en: Singapore
sr: Сингапур

en: Turkey
sr: Турска

en: Universal
sr: Универзално

en: US/Alaska
sr: САД/Аљаска

en: US/Aleutian
sr: САД/Алеутска_острва

en: US/Arizona
sr: САД/Аризона

en: US/Central
sr: САД/Централне

en: US/Eastern
sr: САД/Источне

en: US/East-Indiana
sr: САД/Исток-Индијана

en: US/Hawaii
sr: САД/Хаваји

en: US/Indiana-Starke
sr: САД/Индијана-Старк

en: US/Michigan
sr: САД/Мичиген

en: US/Mountain
sr: САД/Планине

en: US/Pacific
sr: САД/Пацифик

en: US/Samoa
sr: САД/Самоа

en: Zulu
sr: Зулу
