master - en to sq translation catalogue (489 entries)

en: Africa/Abidjan
sq: Afrikë/Abixhan

en: Africa/Accra
sq: Afrikë/Akra

en: Africa/Addis_Ababa
sq: Afrikë/Adis_Abeba

en: Africa/Algiers
sq: Afrikë/Algjer

en: Africa/Asmera
sq: Afrikë/Asmera

en: Africa/Bamako
sq: Afrikë/Bamako

en: Africa/Bangui
sq: Afrikë/Bangui

en: Africa/Banjul
sq: Afrikë/Banxhul

en: Africa/Bissau
sq: Afrikë/Bisau

en: Africa/Blantyre
sq: Afrikë/Blentajër

en: Africa/Brazzaville
sq: Afrikë/Brazavil

en: Africa/Bujumbura
sq: Afrikë/Bujumbura

en: Africa/Cairo
sq: Afrikë/Kairo

en: Africa/Casablanca
sq: Afrikë/Kazablanka

en: Africa/Ceuta
sq: Afrikë/Ceuta

en: Africa/Conakry
sq: Afrikë/Konakri

en: Africa/Dakar
sq: Afrikë/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
sq: Afrikë/Dar_es_Salam

en: Africa/Djibouti
sq: Afrikë/Xhibut

en: Africa/Douala
sq: Afrikë/Duala

en: Africa/El_Aaiun
sq: Afrikë/El_Ajun

en: Africa/Freetown
sq: Afrikë/Fritaun

en: Africa/Gaborone
sq: Afrikë/Gaborone

en: Africa/Harare
sq: Afrikë/Harare

en: Africa/Johannesburg
sq: Afrikë/Johanesburg

en: Africa/Kampala
sq: Afrikë/Kampala

en: Africa/Khartoum
sq: Afrikë/Kartum

en: Africa/Kigali
sq: Afrikë/Kigali

en: Africa/Kinshasa
sq: Afrikë/Kinshasa

en: Africa/Lagos
sq: Afrikë/Lagos

en: Africa/Libreville
sq: Afrikë/Librëvil

en: Africa/Lome
sq: Afrikë/Lome

en: Africa/Luanda
sq: Afrikë/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
sq: Afrikë/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
sq: Afrikë/Lusaka

en: Africa/Malabo
sq: Afrikë/Malabo

en: Africa/Maputo
sq: Afrikë/Maputo

en: Africa/Maseru
sq: Afrikë/Maseru

en: Africa/Mbabane
sq: Afrikë/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
sq: Afrikë/Mogadishu

en: Africa/Monrovia
sq: Afrikë/Monrovia

en: Africa/Nairobi
sq: Afrikë/Najrobi

en: Africa/Ndjamena
sq: Afrikë/Nxhamena

en: Africa/Niamey
sq: Afrikë/Niamei

en: Africa/Nouakchott
sq: Afrikë/Nuakshot

en: Africa/Ouagadougou
sq: Afrikë/Uagadugu

en: Africa/Porto-Novo
sq: Afrikë/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
sq: Afrikë/Sao_Tome

en: Africa/Timbuktu
sq: Afrikë/Timbuktu

en: Africa/Tripoli
sq: Afrikë/Tripoli

en: Africa/Tunis
sq: Afrikë/Tunis

en: Africa/Windhoek
sq: Afrikë/Uindhoek

en: America/Adak
sq: Amerikë/Adak

en: America/Anchorage
sq: Amerikë/Ankorazh

en: America/Anguilla
sq: Amerikë/Anguila

en: America/Antigua
sq: Amerikë/Antigua

en: America/Araguaina
sq: Amerikë/Araguaina

en: America/Argentina/Buenos_Aires
sq: Amerikë/Argjentinë/Buenos_Aires

en: America/Argentina/Catamarca
sq: Amerikë/Argjentinë/Katamarka

en: America/Argentina/ComodRivadavia
sq: Amerikë/Argjentinë/KomodRivadavia

en: America/Argentina/Cordoba
sq: Amerikë/Argjentinë/Kordoba

en: America/Argentina/Jujuy
sq: Amerikë/Argjentinë/Jujui

en: America/Argentina/La_Rioja
sq: Amerikë/Argjentinë/La_Rioha

en: America/Argentina/Mendoza
sq: Amerikë/Argjentinë/Mendoza

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
sq: Amerikë/Argjentinë/Rio_Gallegos

en: America/Argentina/San_Juan
sq: Amerikë/Argjentinë/San_Huan

en: America/Argentina/Tucuman
sq: Amerikë/Argjentinë/Tukuman

en: America/Argentina/Ushuaia
sq: Amerikë/Argjentinë/Ushuaia

en: America/Aruba
sq: Amerikë/Aruba

en: America/Asuncion
sq: Amerikë/Asuncion

en: America/Atikokan
sq: Amerikë/Atikokan

en: America/Atka
sq: Amerikë/Atka

en: America/Bahia
sq: Amerikë/Bahia

en: America/Barbados
sq: Amerikë/Barbados

en: America/Belem
sq: Amerikë/Belem

en: America/Belize
sq: Amerikë/Belize

en: America/Blanc-Sablon
sq: Amerikë/Blank-Sablon

en: America/Boa_Vista
sq: Amerikë/Boa_Vista

en: America/Bogota
sq: Amerikë/Bogota

en: America/Boise
sq: Amerikë/Buazë

en: America/Buenos_Aires
sq: Amerikë/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
sq: Amerikë/Kembrixh_Bej

en: America/Campo_Grande
sq: Amerikë/Kampo_Grande

en: America/Cancun
sq: Amerikë/Kankun

en: America/Caracas
sq: Amerikë/Karakas

en: America/Catamarca
sq: Amerikë/Katamarka

en: America/Cayenne
sq: Amerikë/Kajen

en: America/Cayman
sq: Amerikë/Kajmën

en: America/Chicago
sq: Amerikë/Çikago

en: America/Chihuahua
sq: Amerikë/Çiuaua

en: America/Coral_Harbour
sq: Amerikë/Porti_i_Koraleve

en: America/Cordoba
sq: Amerikë/Kordoba

en: America/Costa_Rica
sq: Amerikë/Kosta_Rika

en: America/Cuiaba
sq: Amerikë/Kujaba

en: America/Curacao
sq: Amerikë/Kuraçao

en: America/Danmarkshavn
sq: Amerikë/Danmarkshavn

en: America/Dawson
sq: Amerikë/Douson

en: America/Dawson_Creek
sq: Amerikë/Douson_Krik

en: America/Denver
sq: Amerikë/Denver

en: America/Detroit
sq: Amerikë/Detroit

en: America/Dominica
sq: Amerikë/Dominika

en: America/Edmonton
sq: Amerikë/Edmonton

en: America/Eirunepe
sq: Amerikë/Irunepe

en: America/El_Salvador
sq: Amerikë/El_Salvador

en: America/Ensenada
sq: Amerikë/Ensenada

en: America/Fortaleza
sq: Amerikë/Fortaleza

en: America/Fort_Wayne
sq: Amerikë/Fort_Uejn

en: America/Glace_Bay
sq: Amerikë/Glas_Bej

en: America/Godthab
sq: Amerikë/Gotab

en: America/Goose_Bay
sq: Amerikë/Gus_Bej

en: America/Grand_Turk
sq: Amerikë/Grand_Turk

en: America/Grenada
sq: Amerikë/Grenada

en: America/Guadeloupe
sq: Amerikë/Guadalupë

en: America/Guatemala
sq: Amerikë/Guatemala

en: America/Guayaquil
sq: Amerikë/Guajakil

en: America/Guyana
sq: Amerikë/Guajana

en: America/Halifax
sq: Amerikë/Halifaks

en: America/Havana
sq: Amerikë/Havana

en: America/Hermosillo
sq: Amerikë/Hermosilo

en: America/Indiana/Indianapolis
sq: Amerikë/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
sq: Amerikë/Indiana/Noks

en: America/Indiana/Marengo
sq: Amerikë/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Petersburg
sq: Amerikë/Indiana/Petersburg

en: America/Indianapolis
sq: Amerikë/Indianapolis

en: America/Indiana/Vevay
sq: Amerikë/Indiana/Vevej

en: America/Indiana/Vincennes
sq: Amerikë/Indiana/Vincen

en: America/Inuvik
sq: Amerikë/Inuvik

en: America/Iqaluit
sq: Amerikë/Ikaluit

en: America/Jamaica
sq: Amerikë/Xhamaikë

en: America/Jujuy
sq: Amerikë/Jujui

en: America/Juneau
sq: Amerikë/Zhuno

en: America/Kentucky/Louisville
sq: Amerikë/Kentaki/Luisvil

en: America/Kentucky/Monticello
sq: Amerikë/Kentaki/Montiçelo

en: America/Knox_IN
sq: Amerikë/Noks_IN

en: America/La_Paz
sq: Amerikë/La_Paz

en: America/Lima
sq: Amerikë/Lima

en: America/Los_Angeles
sq: Amerikë/Los_Anxhelos

en: America/Louisville
sq: Amerikë/Luisvil

en: America/Maceio
sq: Amerikë/Maceio

en: America/Managua
sq: Amerikë/Managua

en: America/Manaus
sq: Amerikë/Manaus

en: America/Martinique
sq: Amerikë/Martinikë

en: America/Mazatlan
sq: Amerikë/Mazatlan

en: America/Mendoza
sq: Amerikë/Mendoza

en: America/Menominee
sq: Amerikë/Menomini

en: America/Merida
sq: Amerikë/Merida

en: America/Mexico_City
sq: Amerikë/Meksiko_Siti

en: America/Miquelon
sq: Amerikë/Mikëlon

en: America/Moncton
sq: Amerikë/Monkton

en: America/Monterrey
sq: Amerikë/Monterrej

en: America/Montevideo
sq: Amerikë/Montevideo

en: America/Montreal
sq: Amerikë/Montreal

en: America/Montserrat
sq: Amerikë/Montserrat

en: America/Nassau
sq: Amerikë/Nasau

en: America/New_York
sq: Amerikë/Nju_Jork

en: America/Nipigon
sq: Amerikë/Nipigon

en: America/Nome
sq: Amerikë/Nome

en: America/Noronha
sq: Amerikë/Noronja

en: America/North_Dakota/Center
sq: Amerikë/Dakota_e_Veriut/Qendrore

en: America/North_Dakota/New_Salem
sq: Amerikë/Dakota_e_Veriut/Salemi_i_Ri

en: America/Panama
sq: Amerikë/Panama

en: America/Pangnirtung
sq: Amerikë/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
sq: Amerikë/Paramaribo

en: America/Phoenix
sq: Amerikë/Feniks

en: America/Port-au-Prince
sq: Amerikë/Port-o-Prins

en: America/Porto_Acre
sq: Amerikë/Porto_Akre

en: America/Port_of_Spain
sq: Amerikë/Port_of_Spain

en: America/Porto_Velho
sq: Amerikë/Porto_Velo

en: America/Puerto_Rico
sq: Amerikë/Porto_Riko

en: America/Rainy_River
sq: Amerikë/Reini_Rivër

en: America/Rankin_Inlet
sq: Amerikë/Rankin_Inlet

en: America/Recife
sq: Amerikë/Recife

en: America/Regina
sq: Amerikë/Rexhina

en: America/Rio_Branco
sq: Amerikë/Rio_Branko

en: America/Rosario
sq: Amerikë/Rozario

en: America/Santiago
sq: Amerikë/Santiago

en: America/Santo_Domingo
sq: Amerikë/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
sq: Amerikë/San_Paolo

en: America/Scoresbysund
sq: Amerikë/Skorsbajsund

en: America/Shiprock
sq: Amerikë/Shiprok

en: America/St_Johns
sq: Amerikë/St_Xhons

en: America/St_Kitts
sq: Amerikë/St_Kits

en: America/St_Lucia
sq: Amerikë/St_Luçia

en: America/St_Thomas
sq: Amerikë/St_Tomas

en: America/St_Vincent
sq: Amerikë/St_Vincent

en: America/Swift_Current
sq: Amerikë/Suift_Kurrent

en: America/Tegucigalpa
sq: Amerikë/Teguçigalpa

en: America/Thule
sq: Amerikë/Tjul

en: America/Thunder_Bay
sq: Amerikë/Gjiri_i_Rrufesë

en: America/Tijuana
sq: Amerikë/Tihuana

en: America/Toronto
sq: Amerikë/Toronto

en: America/Tortola
sq: Amerikë/Tortola

en: America/Vancouver
sq: Amerikë/Vankuver

en: America/Virgin
sq: Amerikë/Virgjërt

en: America/Whitehorse
sq: Amerikë/Uajthors

en: America/Winnipeg
sq: Amerikë/Uinipeg

en: America/Yakutat
sq: Amerikë/Jakutat

en: America/Yellowknife
sq: Amerikë/Jellounajf

en: Antarctica/Casey
sq: Antarktidë/Kasi

en: Antarctica/Davis
sq: Antarktidë/Dejvis

en: Antarctica/DumontDUrville
sq: Antarktidë/DymoDYrvil

en: Antarctica/Mawson
sq: Antarktidë/Mouson

en: Antarctica/McMurdo
sq: Antarktidë/MkMërdo

en: Antarctica/Palmer
sq: Antarktidë/Palmer

en: Antarctica/Rothera
sq: Antarktidë/Rotera

en: Antarctica/South_Pole
sq: Antarktidë/Poli_i_Jugut

en: Antarctica/Syowa
sq: Antarktidë/Sjoua

en: Antarctica/Vostok
sq: Antarktidë/Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
sq: Arktik/Longjirbajën

en: Asia/Aden
sq: Azi/Aden

en: Asia/Almaty
sq: Azi/Almati

en: Asia/Amman
sq: Azi/Aman

en: Asia/Anadyr
sq: Azi/Anadir

en: Asia/Aqtau
sq: Azi/Aktau

en: Asia/Aqtobe
sq: Azi/Aktobe

en: Asia/Ashgabat
sq: Azi/Ashgabat

en: Asia/Ashkhabad
sq: Azi/Ashkabad

en: Asia/Baghdad
sq: Azi/Bagdad

en: Asia/Bahrain
sq: Azi/Bahrein

en: Asia/Baku
sq: Azi/Baku

en: Asia/Bangkok
sq: Azi/Bangkok

en: Asia/Beirut
sq: Azi/Bejrut

en: Asia/Bishkek
sq: Azi/Bishkek

en: Asia/Brunei
sq: Azi/Brunei

en: Asia/Calcutta
sq: Azi/Kalkuta

en: Asia/Choibalsan
sq: Azi/Koibalsan

en: Asia/Chongqing
sq: Azi/Congqing

en: Asia/Chungking
sq: Azi/Çungking

en: Asia/Colombo
sq: Azi/Kolombo

en: Asia/Dacca
sq: Azi/Daca

en: Asia/Damascus
sq: Azi/Damask

en: Asia/Dhaka
sq: Azi/Daka

en: Asia/Dili
sq: Azi/Dili

en: Asia/Dubai
sq: Azi/Dubai

en: Asia/Dushanbe
sq: Azi/Dushanbe

en: Asia/Gaza
sq: Azi/Gaza

en: Asia/Harbin
sq: Azi/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
sq: Azi/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
sq: Azi/Hovd

en: Asia/Irkutsk
sq: Azi/Irkutsk

en: Asia/Istanbul
sq: Azi/Stamboll

en: Asia/Jakarta
sq: Azi/Xhakartë

en: Asia/Jayapura
sq: Azi/Xhajapura

en: Asia/Jerusalem
sq: Azi/Jerusalem

en: Asia/Kabul
sq: Azi/Kabul

en: Asia/Kamchatka
sq: Azi/Kamçatka

en: Asia/Karachi
sq: Azi/Karashi

en: Asia/Kashgar
sq: Azi/Kashgar

en: Asia/Katmandu
sq: Azi/Katmandu

en: Asia/Krasnoyarsk
sq: Azi/Krasnojarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
sq: Azi/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
sq: Azi/Kushing

en: Asia/Kuwait
sq: Azi/Kuvait

en: Asia/Macao
sq: Azi/Makao

en: Asia/Macau
sq: Azi/Makau

en: Asia/Magadan
sq: Azi/Magadan

en: Asia/Makassar
sq: Azi/Makasar

en: Asia/Manila
sq: Azi/Manila

en: Asia/Muscat
sq: Azi/Muskat

en: Asia/Nicosia
sq: Azi/Nikozia

en: Asia/Novosibirsk
sq: Azi/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
sq: Azi/Omsk

en: Asia/Oral
sq: Azi/Oral

en: Asia/Phnom_Penh
sq: Azi/Phnom_Pen

en: Asia/Pontianak
sq: Azi/Pontianak

en: Asia/Pyongyang
sq: Azi/Pjongjang

en: Asia/Qatar
sq: Azi/Katar

en: Asia/Qyzylorda
sq: Azi/Qyzylorda

en: Asia/Rangoon
sq: Azi/Rangun

en: Asia/Riyadh
sq: Azi//Riad

en: Asia/Riyadh87
sq: Azi//Riad87

en: Asia/Riyadh88
sq: Azi//Riad88

en: Asia/Riyadh89
sq: Azi//Riad89

en: Asia/Saigon
sq: Azi/Sajgon

en: Asia/Sakhalin
sq: Azi/Sakalin

en: Asia/Samarkand
sq: Azi/Samarkand

en: Asia/Seoul
sq: Azi/Seul

en: Asia/Shanghai
sq: Azi/Shangai

en: Asia/Singapore
sq: Azi/Singapor

en: Asia/Taipei
sq: Azi/Taipei

en: Asia/Tashkent
sq: Azi/Tashkent

en: Asia/Tbilisi
sq: Azi/Tbilis

en: Asia/Tehran
sq: Azi/Teheran

en: Asia/Tel_Aviv
sq: Azi/Tel_Aviv

en: Asia/Thimbu
sq: Azi/Timbu

en: Asia/Thimphu
sq: Azi/Timpu

en: Asia/Tokyo
sq: Azi/Tokio

en: Asia/Ujung_Pandang
sq: Azi/Ujung_Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
sq: Azi/Ulaanbaatar

en: Asia/Ulan_Bator
sq: Azi/Ulan_Bator

en: Asia/Urumqi
sq: Azi/Urumqi

en: Asia/Vientiane
sq: Azi/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
sq: Azi/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
sq: Azi/Jakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
sq: Azi/Ekaterinburg

en: Asia/Yerevan
sq: Azi/Erevan

en: Atlantic/Azores
sq: Atlantik/Azore

en: Atlantic/Bermuda
sq: Atlantik/Bermuda

en: Atlantic/Canary
sq: Atlantik/Kanarie

en: Atlantic/Cape_Verde
sq: Atlantik/Kepi_i_Gjelbër

en: Atlantic/Faeroe
sq: Atlantik/Faroe

en: Atlantic/Jan_Mayen
sq: Atlantik/Jan_Majen

en: Atlantic/Madeira
sq: Atlantik/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
sq: Atlantik/Reikjavik

en: Atlantic/South_Georgia
sq: Atlantik/Gjeorgji_e_Jugut

en: Atlantic/Stanley
sq: Atlantik/Stanlei

en: Atlantic/St_Helena
sq: Atlantik/Shën_Helena

en: Australia/ACT
sq: Australi/ACT

en: Australia/Adelaide
sq: Australi/Adelaide

en: Australia/Brisbane
sq: Australi/Brisbën

en: Australia/Broken_Hill
sq: Australi/Kodr_´_e_Thyer

en: Australia/Canberra
sq: Australi/Kanberrë

en: Australia/Currie
sq: Australi/Kurri

en: Australia/Darwin
sq: Australi/Darvin

en: Australia/Hobart
sq: Australi/Hobart

en: Australia/LHI
sq: Australi/LHI

en: Australia/Lindeman
sq: Australi/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
sq: Australi/Lord_Houv

en: Australia/Melbourne
sq: Australi/Melburn

en: Australia/North
sq: Australi/Veri

en: Australia/NSW
sq: Australi/NSW

en: Australia/Perth
sq: Australi/Perth

en: Australia/Queensland
sq: Australi/Kuinslend

en: Australia/South
sq: Australi/Jug

en: Australia/Sydney
sq: Australi/Sidni

en: Australia/Tasmania
sq: Australi/Tasmani

en: Australia/Victoria
sq: Australi/Viktoria

en: Australia/West
sq: Australi/Perëndim

en: Australia/Yancowinna
sq: Australi/Jankovina

en: Brazil/Acre
sq: Brazil/Akre

en: Brazil/DeNoronha
sq: Brazil/DeNoronja

en: Brazil/East
sq: Brazil/Lindje

en: Brazil/West
sq: Brazil/Perëndim

en: Canada/Atlantic
sq: Kanada/Atlantik

en: Canada/Central
sq: Kanada/Qendrore

en: Canada/Eastern
sq: Kanada/Lindore

en: Canada/East-Saskatchewan
sq: Kanada/Saskaçevan_i_Lindjes

en: Canada/Mountain
sq: Kanada/Malore

en: Canada/Newfoundland
sq: Kanada/Njufaundlend

en: Canada/Pacific
sq: Kanada/Paqësor

en: Canada/Saskatchewan
sq: Kanada/Saskaçevan

en: Canada/Yukon
sq: Kanada/Jukon

en: Chile/Continental
sq: Kili/Kontinentale

en: Chile/EasterIsland
sq: Kili/Ishulli_Lindor

en: Cuba
sq: Kubë

en: Egypt
sq: Egjypt

en: Eire
sq: Irlandë

en: Etc/Greenwich
sq: Etc/Grinuiç

en: Etc/Universal
sq: Etc/Universale

en: Europe/Amsterdam
sq: Europë/Amsterdam

en: Europe/Andorra
sq: Europë/Andorra

en: Europe/Athens
sq: Europë/Athinë

en: Europe/Belfast
sq: Europë/Belfast

en: Europe/Belgrade
sq: Europë/Beograd

en: Europe/Berlin
sq: Europë/Berlin

en: Europe/Bratislava
sq: Europë/Bratislavë

en: Europe/Brussels
sq: Europë/Bruksel

en: Europe/Bucharest
sq: Europë/Bukuresht

en: Europe/Budapest
sq: Europë/Budapest

en: Europe/Chisinau
sq: Europë/Kishinau

en: Europe/Copenhagen
sq: Europë/Kopenhagen

en: Europe/Dublin
sq: Europë/Dublin

en: Europe/Gibraltar
sq: Europë/Gjibraltar

en: Europe/Guernsey
sq: Europë/Guernsi

en: Europe/Helsinki
sq: Europë/Helsinki

en: Europe/Isle_of_Man
sq: Europë/Ishulli_i_Robit

en: Europe/Istanbul
sq: Europë/Stamboll

en: Europe/Jersey
sq: Europë/Xhersi

en: Europe/Kaliningrad
sq: Europë/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
sq: Europë/Kiev

en: Europe/Lisbon
sq: Europë/Lisbonë

en: Europe/Ljubljana
sq: Europë/Ljubljanë

en: Europe/London
sq: Europë/Londër

en: Europe/Luxembourg
sq: Europë/Luksemburg

en: Europe/Madrid
sq: Europë/Madrid

en: Europe/Malta
sq: Europë/Maltë

en: Europe/Mariehamn
sq: Europë/Marihamn

en: Europe/Minsk
sq: Europë/Minsk

en: Europe/Monaco
sq: Europë/Monako

en: Europe/Moscow
sq: Europë/Moskë

en: Europe/Nicosia
sq: Europë/Nikozi

en: Europe/Oslo
sq: Europë/Oslo

en: Europe/Paris
sq: Europë/Paris

en: Europe/Podgorica
sq: Europë/Podgoricë

en: Europe/Prague
sq: Europë/Pragë

en: Europe/Riga
sq: Europë/Rigë

en: Europe/Rome
sq: Europë/Romë

en: Europe/Samara
sq: Europë/Samara

en: Europe/San_Marino
sq: Europë/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
sq: Europë/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
sq: Europë/Simferopol

en: Europe/Skopje
sq: Europë/Shkup

en: Europe/Sofia
sq: Europë/Sofie

en: Europe/Stockholm
sq: Europë/Stokholm

en: Europe/Tallinn
sq: Europë/Talin

en: Europe/Tirane
sq: Europë/Tiranë

en: Europe/Tiraspol
sq: Europë/Amsterdam

en: Europe/Uzhgorod
sq: Europë/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
sq: Europë/Vaduz

en: Europe/Vatican
sq: Europë/Vatikan

en: Europe/Vienna
sq: Europë/Vienë

en: Europe/Vilnius
sq: Europë/Vilnius

en: Europe/Volgograd
sq: Europë/Volgograd

en: Europe/Warsaw
sq: Europë/Varshavë

en: Europe/Zagreb
sq: Europë/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
sq: Europë/Zaporozhje

en: Europe/Zurich
sq: Europë/Zyrih

en: Factory
sq: Punishte

en: GB
sq: BM

en: GB-Eire
sq: BM-Irlandë

en: Greenwich
sq: Grinuiç

en: Iceland
sq: Islandë

en: Indian/Chagos
sq: Indian/Çagos

en: Indian/Christmas
sq: Indian/Kërshëndella

en: Indian/Cocos
sq: Indian/Kokos

en: Indian/Comoro
sq: Indian/Komoro

en: Indian/Maldives
sq: Indian/Maldive

en: Indian/Mauritius
sq: Indian/Mauricius

en: Indian/Mayotte
sq: Indian/Majot

en: Indian/Reunion
sq: Indian/Ribashkim

en: Israel
sq: Izrael

en: Jamaica
sq: Xhamaika

en: Japan
sq: Japoni

note: comment for time zone Pacific/Kwajalein
en: Kwajalein
sq: Kuajalin

en: Libya
sq: Libi

en: Mexico/BajaNorte
sq: Meksikë/BajaNorte

en: Mexico/BajaSur
sq: Meksikë/BajaSur

en: Mexico/General
sq: Meksikë/E-përgjithshme

en: Mideast/Riyadh87
sq: Lindje_e_Mesme/Riad87

en: Mideast/Riyadh88
sq: Lindje_e_Mesme/Riad88

en: Mideast/Riyadh89
sq: Lindje_e_Mesme/Riad89

en: Navajo
sq: Navaho

en: Pacific/Apia
sq: Paqësor/Apia

en: Pacific/Auckland
sq: Paqësor/Okland

en: Pacific/Chatham
sq: Paqësor/Çatëm

en: Pacific/Easter
sq: Paqësor/Pashkë

en: Pacific/Efate
sq: Paqësor/Efat

en: Pacific/Enderbury
sq: Paqësor/Enderbëri

en: Pacific/Fakaofo
sq: Paqësor/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
sq: Paqësor/Fixhi

en: Pacific/Funafuti
sq: Paqësor/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
sq: Paqësor/Galapagos

en: Pacific/Gambier
sq: Paqësor/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
sq: Paqësor/Guadalkanal

en: Pacific/Guam
sq: Paqësor/Guam

en: Pacific/Honolulu
sq: Paqësor/Honolulu

en: Pacific/Johnston
sq: Paqësor/Xhonston

en: Pacific/Kiritimati
sq: Paqësor/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
sq: Paqësor/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
sq: Paqësor/Kuajalin

en: Pacific/Majuro
sq: Paqësor/Majuro

en: Pacific/Marquesas
sq: Paqësor/Markuezas

en: Pacific/Midway
sq: Paqësor/Miduej

en: Pacific/Nauru
sq: Paqësor/Nauru

en: Pacific/Niue
sq: Paqësor/Niue

en: Pacific/Norfolk
sq: Paqësor/Norfolk

en: Pacific/Noumea
sq: Paqësor/Numea

en: Pacific/Pago_Pago
sq: Paqësor/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
sq: Paqësor/Palau

en: Pacific/Pitcairn
sq: Paqësor/Pitkern

en: Pacific/Ponape
sq: Paqësor/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
sq: Paqësor/Port_Moresbi

en: Pacific/Rarotonga
sq: Paqësor/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
sq: Paqësor/Saipan

en: Pacific/Samoa
sq: Paqësor/Samoa

en: Pacific/Tahiti
sq: Paqësor/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
sq: Paqësor/Taraua

en: Pacific/Tongatapu
sq: Paqësor/Tongatapu

en: Pacific/Truk
sq: Paqësor/Truk

en: Pacific/Wake
sq: Paqësor/Uejk

en: Pacific/Wallis
sq: Paqësor/Ualis

en: Pacific/Yap
sq: Paqësor/Jap

en: Poland
sq: Poloni

en: Portugal
sq: Portugali

en: Singapore
sq: Singapor

en: Turkey
sq: Turqi

en: Universal
sq: Universale

en: US/Alaska
sq: SHBA/Alaskë

en: US/Aleutian
sq: SHBA/Aleutine

en: US/Arizona
sq: SHBA/Arizona

en: US/Central
sq: SHBA/Qendrore

en: US/Eastern
sq: SHBA/Lindore

en: US/East-Indiana
sq: SHBA/Indiana-e-Lindjes

en: US/Hawaii
sq: SHBA/Havai

en: US/Indiana-Starke
sq: SHBA/Indiana-Stark

en: US/Michigan
sq: SHBA/Miçigan

en: US/Mountain
sq: SHBA/Mali

en: US/Pacific
sq: SHBA/Paqësor

en: US/Samoa
sq: SHBA/Samoa
