gnome-control-center master - en to fur translation catalogue (1895 entries)

note: Translators: %s is an app name. (e.g. "Firefox is not sandboxed")
en: %s is not sandboxed
fur: %s nol è isolât

en: System Bus
fur: Bus di sisteme

en: Full access
fur: Acès complet

en: Session Bus
fur: Bus di session

en: Devices
fur: Dispositîfs

en: Full access to /dev
fur: Acès complet a /dev

en: Network
fur: Rêt

en: Has network access
fur: Al à acès ae rêt

en: Home
fur: Cjase

en: Read-only
fur: Dome leture

en: Settings
fur: Impostazions

en: Can change settings
fur: Al pues cambiâ lis impostazions

en: <b>%s</b> requires access to the following system resources. To stop this access, the app must be removed.
fur: <b>%s</b> al domande l'acès a chestis risorsis di sisteme. Par fermâ chest acès, si scugne gjavâ la aplicazion.

en: %u file and link type that is opened by the app | %u file and link types that are opened by the app
fur[0]: %u gjenar di file e colegament che al ven viert de aplicazion
fur[1]: %u gjenars di file e colegaments che a vegnin vierts de aplicazion

en: <b>%s</b> is used to open the following types of files and links.
fur: <b>%s</b> al ven doprât par vierzi chescj gjenars di files e colegaments.

note: Translators: '%s' is the formatted size, e.g. "26.2 MB"
en: %s of disk space used.
fur: %s di spazi disc doprâts.

en: Apps
fur: Aplicazions

en: Search apps
fur: Cîr aplicazions

en: _Default Apps
fur: Aplicazions pre_definidis

en: No Apps Found
fur: Nissune aplicazion cjatade

en: _Find in Software
fur: _Cjate in Software

en: Default Apps
fur: Aplicazions predefinidis

en: App Settings
fur: Impostazions aplicazion

en: App settings cannot be fully enforced for apps which are not sandboxed. These apps may use permissions which are not shown.
fur: Pes aplicazions isoladis nol è pussibil aplicâ in mût complet lis impostazions des aplicazions. Chestis aplicazions a puedin doprâ permès che no son mostrâts.

en: _Open
fur: _Vierç

en: App _Details
fur: _Detais aplicazion

en: _Search
fur: _Cîr

en: Receive system searches and send results
fur: Ricevi ricercjis di sisteme e inviâ risultâts

note: This label is displayed in a treeview cell displaying * a disabled accelerator key combination. TRANSLATORS: Status of Parental Controls setup translators: * The device has been disabled
en: Disabled
fur: Disativât

en: _Notifications
fur: _Notifichis

en: Show system notifications
fur: Mostrâ notifichis di sisteme

en: _Run in Background
fur: _Eseguìs in sotfont

en: Allow activity when the app is closed
fur: Permeti la ativitât cuant che la aplicazion e je sierade

en: Scr_eenshots
fur: Sch_ermadis

en: Take pictures of the screen at any time
fur: Fâ videadis dal schermi in cualsisei moment

en: Change _Wallpaper
fur: Cambie _fonts

en: Change the desktop wallpaper.
fur: Cambiâ il fondâl dal scritori.

en: So_unds
fur: S_uns

en: Reproduce sounds.
fur: Riprodusi suns.

en: Reproduce sounds
fur: Riprodusi suns

en: _Inhibit Shortcuts
fur: _Inibìs lis scurtis

en: Block standard keyboard shortcuts
fur: Blocâ lis scurtis di tastierestandard

en: Camera
fur: Fotocjamare

en: Take pictures with the camera
fur: Fâ fotos cu la fotocjamare

en: C_amera
fur: Fotocj_amare

en: _Microphone
fur: _Microfon

en: Record audio with the microphone
fur: Regjistrâ audio cul microfon

en: _Location Services
fur: Servizis di _localizazion

en: Access device location data
fur: Acedi ai dâts di posizion dal dispositîf

en: Re_quired Access
fur: Acès _necessari

en: System access that is required by the app
fur: Acès di sisteme necessari par cheste aplicazion

en: _File &amp; Link Associations
fur: Associazions di _files e colegaments

en: S_torage
fur: Arc_hiviazion

en: Required Access
fur: Acès necessari

en: File & Link Associations
fur: Associazions di files e colegaments

en: File Types
fur: Gjenars di file

en: Link Types
fur: Gjenars di colegament

en: Storage
fur: Archiviazion

en: How much disk space this app is occupying with app data and caches.
fur: Trop spazi disc che cheste aplicazion e sta ocupant cun dâts de aplicazion e memoriis cache.

en: App
fur: Aplicazion

en: Data
fur: Dâts

en: <b>Total</b>
fur: <b>Totâl</b>

en: _Clear Cache
fur: _Nete cache

en: Links &amp; Files
fur: Colegaments e files

en: Apps which are used to open common links and files
fur: Aplicazions dopradis par vierzi i colegaments usuâi e i files

en: _Mail
fur: E_mail

en: _Calendar
fur: _Calendari

en: M_usic
fur: M_usiche

en: _Photos
fur: _Fotografiis

note: Translators: This is a telephone call
en: Ca_lls
fur: C_lamadis

en: Ask what to do
fur: Domande ce fâ

en: Do nothing
fur: No sta fâ nie

en: Open folder
fur: Vierç cartele

en: Other Media
fur: Vierç supuart

en: Select an app for audio CDs
fur: Sielç une aplicazion par i CD audio

en: Select an app for video DVDs
fur: Sielç une aplicazion par i DVD video

en: Select an app to run when a music player is connected
fur: Sielç une aplicazion di eseguî cuant che al ven tacât un letôr musicâl

en: Select an app to run when a camera is connected
fur: Sielç une aplicazion di eseguî cuant che e ven tacade une fotocjamare

en: Select an app for software CDs
fur: Sielç une aplicazion par i CD di software

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info * strings, just here to fix capitalization of the English originals. * If the shared-mime-info translation works for your language, * simply leave these untranslated.
en: audio DVD
fur: DVD audio

en: blank Blu-ray disc
fur: disc Blu-ray vueit

en: blank CD disc
fur: disc CD vueit

en: blank DVD disc
fur: disc DVD vueit

en: blank HD DVD disc
fur: disc HD DVD vueit

en: Blu-ray video disc
fur: Disc video Blu-ray

en: e-book reader
fur: letôr e-book

en: HD DVD video disc
fur: Disc video HD DVD

en: Windows software
fur: Software Windows

en: Removable Media
fur: Dispositîfs estraibii

en: Apps which are launched when media or drives are connected
fur: Aplicazions inviadis al colegament di supuarts multimediâi o unitâts

en: D_isable Autostart
fur: D_isabilite inviament automatic

en: Never prompt or start apps on media insertion
fur: No sta domandâ o inviâ mai aplicazions al inseriment di supuarts

en: CD _Audio
fur: CD _audio

en: _DVD Video
fur: _DVD video

en: Music Pla_yer
fur: _Letôr musicâl

en: P_hotos
fur: _Fotografiis

en: _Other Media
fur: _Altri supuart

en: Select how other media should be handled
fur: Selezione cemût gjestî altris supuarts

en: _Action:
fur: _Azion:

en: _Type:
fur: _Gjenar:

en: Add user accounts and change passwords
fur: Zontâ i account utent e cambiâ lis password

en: Play and record sound
fur: Riprodusi e regjistrâ suns

en: Play audio
fur: Riprodûs audio

en: Record audio
fur: Regjistre audio

en: Detect network devices using mDNS/DNS-SD (Bonjour/zeroconf)
fur: Rilevâ dispositîfs di rêt doprant mDNS/DNS-SD (Bonjour/zeroconf)

en: Access bluetooth hardware directly
fur: Acedi a hardware bluetooth in maniere direte

en: Use bluetooth devices
fur: Dopre dispositîfs bluetooth

en: Use your camera
fur: Doprâ la vuestre fotocjamare

en: Print documents
fur: Stampâ documents

en: Use any connected joystick
fur: Doprâ cualsisei joystick tacât

en: Allow connecting to the Docker service
fur: Permeti la conession al servizi Docker

en: Configure network firewall
fur: Configurâ il firewall di rêt

en: Setup and use privileged FUSE filesystems
fur: Configurâ e doprâ i filesystem FUSE privilegjâts

en: Update firmware on this device
fur: Inzorne il firmware su chest dispositîf

en: Access hardware information
fur: Acedi aes Informazions sul hardware

en: Provide entropy to hardware random number generator
fur: Furnî entropie al gjeneradôr di numars casuâi in hardware

en: Use hardware-generated random numbers
fur: Doprâ i numars casuâi gjenerâts in hardware

en: Access files in your home folder
fur: Acedi ai file inte vuestre cartele home

en: Access libvirt service
fur: Acedi al servizi libvirt

en: Change system language and region settings
fur: Cambiâ la lenghe dal sisteme e lis impostazions de regjon

en: Change location settings and providers
fur: Cambiâ lis impostazions di localizazion e i furnidôrs dal servizi

en: Access your location
fur: Acedi ae tô posizion

en: Read system and application logs
fur: Lei regjistris di sisteme e di aplicazions

en: Access LXD service
fur: Acedi al servizi LXD

en: Use and configure modems
fur: Doprâ e configurâ i modem

en: Read system mount information and disk quotas
fur: Lei lis informazions di montaç dal sisteme e lis cuotis dai discs

en: Control music and video players
fur: Controlâ i riprodutôrs musicâi e video

en: Change low-level network settings
fur: Cambiâ lis impostazions di rêt di bas nivel

en: Access the NetworkManager service to read and change network settings
fur: Acedi al servizi NetworkManager par lei e cambiâ lis impostazions di rêt

en: Read access to network settings
fur: Lei l'acès aes impostazions di rêt

en: Change network settings
fur: Cambiâ lis impostazions di rêt

en: Read network settings
fur: Lei lis impostazions di rêt

en: Access the ofono service to read and change network settings for mobile telephony
fur: Acedi al servizi ofono par lei e cambiâ lis impostazions di rêt pe telefonie mobile

en: Control Open vSwitch hardware
fur: Controlâ l'hardware Open vSwitch

en: Read from CD/DVD
fur: Lei di CD/DVD

en: Read, add, change, or remove saved passwords
fur: Lei, zontâ, cambiâ o gjavâ lis password salvadis

en: Access pppd and ppp devices for configuring Point-to-Point Protocol connections
fur: Acedi ai dispositîfs pppd e ppp par configurâ lis conessions cul protocol Pont-a-Pont (PPP)

en: Pause or end any process on the system
fur: Meti in pause o terminâ cualsisei procès sul sisteme

en: Access USB hardware directly
fur: Acedi al hardware USB in maniere direte

en: Read/write files on removable storage devices
fur: Lei/scrivi i file su dispositîfs di archiviazion estraibii

en: Prevent screen sleep/lock
fur: Impedî al schermi di polsâ/blocâsi

en: Access serial port hardware
fur: Acedi al hardware de puarte seriâl

en: Restart or power off the device
fur: Tornâ a inviâ o distudâ il dispositîf

en: Install, remove and configure software
fur: Instalâ, gjavâ e configurâ software

en: Access Storage Framework service
fur: Acedi al servizi de suaze di archiviazion

en: Read process and system information
fur: Lei i procès e lis informazions di sisteme

en: Monitor and control any running program
fur: Tignî monitorât e controlâ cualsisei program in esecuzion

en: Change the date and time
fur: Cambiâ la date e la ore

en: Change time server settings
fur: Cambiâ lis impostazions dal servidôr pe ore

en: Change the time zone
fur: Cambiâ il fûs orari

en: Access the UDisks2 service for configuring disks and removable media
fur: Acedi al servizi UDisks2 par configurâ i discs e i supuarts estraibii

en: Access energy usage data
fur: Acedi ai dâts su la energjie doprade

en: Read/write access to U2F devices exposed
fur: Lei/scrivi l'acès ai dispositîfs U2F esposcj

en: Control various app permissions and settings
fur: Controle i permès e lis impostazions des varis aplicazions

note: Translators: Search terms to find the Apps panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: application;flatpak;permission;setting;default;preferred;media;autorun;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;device;system;
fur: aplicazion;flatpak;permès;impostazion;predefinît;predefinide;preferît;preferide;supuart;multimedia;cd;dvd;usb;audio;video;disc;estraibil;dispositîf;sisteme;

en: Remove Background
fur: Gjave fonts

en: Select a picture
fur: Selezione un imagjin

en: multiple sizes
fur: dimensions multiplis

en: No Desktop Background
fur: Nissun fonts pe scrivanie

en: Current background
fur: Fonts atuâl

en: Style
fur: Stîl

en: Default
fur: Predefinît

en: Dark
fur: Scûr

en: Background
fur: Fondâl

en: Add Picture…
fur: Zonte imagjin…

en: Appearance
fur: Aspiet

en: Change your background image or the UI colors
fur: Cambie la imagjin di fonts o i colôrs de interface utent

note: Translators: Search terms to find the Appearance panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Background;Wallpaper;Screen;Desktop;Style;Light;Dark;Appearance;
fur: Fonts;Fondâl;Rivestiment;Schermi;Scritori;Scrivanie;Desktop;Stîl;Clâr;Scûr;Aspiet;

en: Enable
fur: Abilite

en: No Bluetooth Found
fur: Nissun Bluetooth cjatât

en: Plug in a dongle to use Bluetooth.
fur: Tache une clâf par doprâ il Bluetooth.

en: Bluetooth Turned Off
fur: Bluetooth distudât

en: Turn on to connect devices and receive file transfers
fur: Impie par coneti dispositîfs e ricevi trasferiments di files

en: Airplane Mode is On
fur: La modalitât Avion e je impiade

en: Bluetooth is disabled when airplane mode is on
fur: Il Bluetooth nol è abilitât cuant che la modalitât avion e je impiade

en: _Turn Off Airplane Mode
fur: _Distude Modalitât Avion

en: Hardware Airplane Mode is On
fur: La modalitât avion hardware e je impiade

en: Turn off the Airplane mode switch to enable Bluetooth.
fur: Distude il cric de modalitât Avion par abilitâ il Bluetooth.

en: Turn Bluetooth on and off and connect your devices
fur: Impie e distude il Bluetooth e conet i tiei dispositîfs

note: Translators: Search terms to find the Bluetooth panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;bluetooth;obex;
fur: condividi;condivision;bluetooth;obex;

note: TRANSLATORS: The user has to attach the sensor to the screen
en: Place your calibration device over the square and press “Start”
fur: Place il tô dispositîf di calibrazion parsore dal cuadrât e sclice «Start»

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the calibrate position and press “Continue”
fur: Sposte il tô dispositîf di calibrazion su la posizion di calibradure e frache «Continue»

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the surface position and press “Continue”
fur: Sposte il tô dispositîf di calibrazion inte posizion di superficie e sclice «Continue»

note: TRANSLATORS: on some hardware e.g. Lenovo W700 the sensor * is built into the palmrest and we need to fullscreen the * sample widget and shut the lid.
en: Shut the laptop lid
fur: Siere il tapon (visôr) dal portatil

note: TRANSLATORS: We suck, the calibration failed and we have no * good idea why or any suggestions
en: An internal error occurred that could not be recovered.
fur: Al è vignût fûr un erôr interni impussibil di recuperâ.

note: TRANSLATORS: Some required-at-runtime tools were not * installed, which should only affect insane distros
en: Tools required for calibration are not installed.
fur: I struments necessaris pe calibradure no son instalâts.

note: TRANSLATORS: The profile failed for some reason
en: The profile could not be generated.
fur: Impussibil gjenerâ il profîl.

note: TRANSLATORS: The user specified a whitepoint that was * unobtainable with the hardware they've got -- see * https://en.wikipedia.org/wiki/White_point for details
en: The target whitepoint was not obtainable.
fur: Impussibil vê il pont blanc prefissât.

note: TRANSLATORS: the display calibration process is finished
en: Complete!
fur: Completât!

note: TRANSLATORS: the display calibration failed, and we also show * the translated (or untranslated) error string after this
en: Calibration failed!
fur: Calibrazion falide!

note: TRANSLATORS: The user can now remove the sensor from the screen
en: You can remove the calibration device.
fur: Al è pussibil gjavâ il dispositîf di calibrazion.

note: TRANSLATORS: The user has to be careful not to knock the * display off the screen (although we do cope if this is * detected early enough)
en: Do not disturb the calibration device while in progress
fur: No sta disturbâ il dispositîf di calibrazion intant che al lavore

en: Display Calibration
fur: Calibrazion visôr

en: _Cancel
fur: _Anule

note: This starts the calibration process
en: _Start
fur: _Tache

note: This resumes the calibration process
en: _Resume
fur: _Ripie

note: This button returns the user back to the color control panel
en: _Done
fur: _Fat

note: TRANSLATORS: This refers to the TFT display on a laptop
en: Laptop Screen
fur: Visôr dal portatil

note: TRANSLATORS: This refers to the embedded webcam on a laptop
en: Built-in Webcam
fur: Webcam integrade

note: TRANSLATORS: an externally connected display, where %s is either the * model, vendor or ID, e.g. 'LP2480zx Monitor'
en: %s Monitor
fur: Monitor %s

note: TRANSLATORS: a flatbed scanner device, e.g. 'Epson Scanner'
en: %s Scanner
fur: Scanner %s

note: TRANSLATORS: a camera device, e.g. 'Nikon D60 Camera'
en: %s Camera
fur: Fotocjamare %s

note: TRANSLATORS: a printer device, e.g. 'Epson Photosmart Printer'
en: %s Printer
fur: Stampadore %s

note: TRANSLATORS: a webcam device, e.g. 'Philips HiDef Camera'
en: %s Webcam
fur: Webcam %s

en: Enable color management for %s
fur: Abilite gjestion dal colôr par %s

en: Show color profiles for %s
fur: Mostre i profîi di colôr par %s

note: not calibrated
en: Not calibrated
fur: No calibrât

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
fur: Predefinît:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
fur: Spazi colôr:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
fur: Profîl di prove:

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
fur: Selezionâ file profîl ICC

en: Import
fur: Impuarte

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
fur: Profîi ICC supuartâts

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
fur: Ducj i files

en: Screen
fur: Schermi

note: TRANSLATORS: this is the dialog to save the ICC profile
en: Save Profile
fur: Salve Profîl

note: TRANSLATORS: this is when the button is sensitive
en: Create a color profile for the selected device
fur: Cree un profîl di colôr pal dispositîf selezionât

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument is not detected. Please check it is turned on and correctly connected.
fur: Nol è stât rilevât nissun strument di misure. Controle che al seti impiât e tacât te juste maniere.

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument does not support printer profiling.
fur: Il strument di misure nol supuarte il profiling de stampadore.

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The device type is not currently supported.
fur: Il gjenar di dispositîf nol è al moment supuartât.

note: Translators: This will be presented as the text of a link to the documentation translators: Text used in link to privacy policy
en: Learn more
fur: Plui informazions

note: Translators: %s is a link to the documentation with the label "Learn more"
en: Each device needs an up to date color profile to be color managed. %s
fur: Ogni dispositîf al scugne vê un profîl di colôr inzornât par podê gjestî il colôr. %s

en: Screen Calibration
fur: Calibrazion schermi

en: Calibration Quality
fur: Cualitât calibradure

en: Calibration will produce a profile that you can use to color manage your screen. The longer you spend on calibration, the better the quality of the color profile.
fur: La calibradure e produsarà un profîl che tu puedis doprâ par gjestî i colôrs dal visôr. Plui tu stâs a calibrâ miôr a sarà la cualitât dal profîl colôr.

en: You will not be able to use your computer while calibration takes place.
fur: Nol sarà pussibil doprâ il computer fintremai che la calibrazion e je in vore.

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Quality
fur: Cualitât

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Approximate Time
fur: Timp stimât

en: Calibration Device
fur: Dispositîf par calibrâ

en: Select the sensor device you want to use for calibration.
fur: Selezione il dispositîf sensôr che tu âs voie di doprâ par calibrâ.

en: Display Type
fur: Gjenar di visôr

en: Select the type of display that is connected.
fur: Selezione il gjenar di visôr tacât.

en: Profile Whitepoint
fur: Pont blanc dal profîl

en: Select a display target white point. Most displays should be calibrated to a D65 illuminant.
fur: Selezione un pont blanc prefissât pal visôr. La plui part dai visôrs a varessin di jessi calibrâts tal illuminant D65.

en: Display Brightness
fur: Luminositât visôr

en: Please set the display to a brightness that is typical for you. Color management will be most accurate at this brightness level.
fur: Stabilìs la luminositât dal visôr come chê che tu dopris normalmentri. La gjestion dal colôr e sarà plui precise a chel nivel di luminositât.

en: Alternatively, you can use the brightness level used with one of the other profiles for this device.
fur: In alternative al è pussibil doprâ il nivel di luminositât doprât cuntun di chei altris profîi par chest dispositîf.

en: Profile Name
fur: Non dal profîl

en: You can use a color profile on different computers, or even create profiles for different lighting conditions.
fur: Al è pussibil doprâ un profîl colôr su diviers computer, o ancje creâ profîi par diviersis condizions di iluminazion.

en: Profile Name:
fur: Non dal profîl:

en: Summary
fur: Somari

en: Profile successfully created!
fur: Creazion dal profîl riesside!

en: Copy profile
fur: Copie profîl

en: Requires writable media
fur: Al covente un supuart scrivibil

en: You may find these instructions on how to use the profile on <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> and <a href="windows">Microsoft Windows</a> systems useful.
fur: A podaressin jessi utii chestis istruzions su cemût doprâ il profîl su <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> e <a href="windows">Microsoft Windows</a>.

en: Add Profile
fur: Zonte Profîl

en: Problems detected. The profile may not work correctly. <a href="">Show details.</a>
fur: Rilevât un probleme. Il profîl al podarès no lavorà ben. <a href="">Mostre detais.</a>

en: _Import File…
fur: _Impuarte file…

en: _Add
fur: _Zonte

en: _Set for all users
fur: _Stabilìs par ducj i utents

en: Set this profile for all users on this computer
fur: Stabilìs chest profîl par ducj i utents su chest computer

en: _Enable
fur: _Abilite

en: _Add profile
fur: _Zonte profîl

en: _Calibrate…
fur: _Calibre…

en: Calibrate the device
fur: Calibre il dispositîf

en: _Remove profile
fur: _Gjave profîl

en: _View details
fur: _Mostre detais

en: Unable to detect any devices that can be color managed
fur: Impussibil rilevâ un dispositîf che al supuarti la gjestion dal colôr

en: Projector
fur: Proietôr

en: Plasma
fur: Plasme

en: LCD (CCFL backlight)
fur: LCD (iluminazion CCFL)

en: LCD (RGB LED backlight)
fur: LCD (iluminazion a LED RGB)

en: LCD (white LED backlight)
fur: LCD (iluminazion a LED blanc)

en: Wide gamut LCD (CCFL backlight)
fur: LCD Wide gamut (iluminazion CCFL)

en: Wide gamut LCD (RGB LED backlight)
fur: LCD Wide gamut (iluminazion a LED RGB)

[ctx: Calibration quality]
en: High
fur: Alte

en: 40 minutes
fur: 40 minûts

[ctx: Calibration quality]
en: Medium
fur: Medie

en: 30 minutes
fur: 30 minûts

[ctx: Calibration quality]
en: Low
fur: Basse

en: 15 minutes
fur: 15 minûts

en: Native to display
fur: Natîf al visôr

en: D50 (Printing and publishing)
fur: D50 (stampe e publicazion)

en: D65 (Photography and graphics)
fur: D65 (Fotografie e grafiche)

note: TRANSLATORS: standard spaces are well known colorspaces like * sRGB, AdobeRGB and ProPhotoRGB
en: Standard Space
fur: Spazi  standard

note: TRANSLATORS: test profiles do things like changing the screen * a different color, or swap the red and green channels
en: Test Profile
fur: Prove profîl

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - low quality profiles take * much less time to generate but may be a poor reflection of the * device capability
en: Low Quality
fur: Cualitât basse

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality
en: Medium Quality
fur: Cualitât medie

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - high quality profiles take * a *long* time, and have the best calibration and * characterisation data.
en: High Quality
fur: Cualitât alte

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default RGB space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default RGB
fur: RGB predefinît

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default CMYK space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default CMYK
fur: CMYK predefinît

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default gray space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default Gray
fur: Gray predefinît

en: Vendor supplied factory calibration data
fur: Dâts di calibrazion di fabriche furnîts dal vendidôr

en: Full-screen display correction not possible with this profile
fur: Cun chest profîl nol è pussibil la corezion dal visôr a plen schermi

en: This profile may no longer be accurate
fur: Chest profîl al podarès no jessi plui precîs

en: Color
fur: Colôr

en: Calibrate the color of your devices, such as displays, cameras or printers
fur: Calibre il colôr dai tiei dispositîfs, come visôrs, fotocjamaris o stampadoris

note: Translators: Search terms to find the Color panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Color;ICC;Profile;Calibrate;Printer;Display;
fur: Colôr;ICC;Profîll;Calibrazion;Stampadore;Visôr;Schermi;

en: Other…
fur: Altri…

en: Select Language
fur: Selezione lenghe

en: _Select
fur: _Selezione

en: Language or country
fur: Lenghe o paîs

en: No languages found
fur: Nissune lenghe cjatade

en: More…
fur: Plui…

en: More Information
fur: Plui informazions

en: More information
fur: Plui informazions

en: Error: some settings cannot be unlocked
fur: Erôr: nol è pussibil sblocâ cualchi impostazion

en: Unlock to Change Settings
fur: Sblocâ par cambiâ lis impostazions

en: _Unlock…
fur: _Sbloche…

en: Increment Hour
fur: Incremente ore

en: Increment Minute
fur: Incremente minût

en: Time
fur: Date

en: Decrement Hour
fur: Decremente ore

en: Decrement Minute
fur: Decremente minût

en: Today
fur: Vuê

en: Yesterday
fur: Îr

note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24".
en: %b %e
fur: %e %b

note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24, 2013".
en: %b %e, %Y
fur: %e %b %Y

en: %d hour | %d hours
fur[0]: %d ore
fur[1]: %d oris

note: Translators: Option for "Blank Screen" in "Power" panel
en: %d minute | %d minutes
fur[0]: %d minût
fur[1]: %d minûts

en: %d second | %d seconds
fur[0]: %d secont
fur[1]: %d seconts

[ctx: hours minutes seconds]
note: 5 hours 2 minutes 12 seconds
en: %s %s %s
fur: %s, %s e %s

[ctx: hours minutes]
note: 5 hours 2 minutes
en: %s %s
fur: %s e %s

[ctx: minutes seconds]
note: 2 minutes 12 seconds
en: %s %s
fur: %s e %s

note: 0 seconds
en: 0 seconds
fur: 0 seconts

en: On
fur: Impiât

en: Off
fur: Distudât

en: Apply Changes?
fur: Aplicâ lis modifichis?

en: Changes Cannot be Applied
fur: Lis modifichis no puedin jessi aplicadis

en: This could be due to hardware limitations.
fur: Chest al podarès jessi par vie di limitazions hardware.

en: Displays
fur: Visôrs

en: _Apply
fur: _Apliche

en: Display Settings Disabled
fur: Impostazions dal visôr disabilitadis

en: Multiple Displays
fur: Visôrs multiplis

note: 'Join' as in 'Join displays'
en: _Join
fur: _Unìs

en: _Mirror
fur: _Dupliche

en: Contains top bar and Activities
fur: Al conten la sbare superiôr e lis Ativitâts

en: _Primary Display
fur: Visôr _primari

note: This is the redshift functionality where we suppress blue light when the sun has gone down
en: _Night Light
fur: Lûs _noturne

en: Night Light
fur: Lûs noturne

[ctx: Display rotation]
en: Landscape
fur: Orizontâl

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Right
fur: Verticâl diestre

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Left
fur: Verticâl çampe

[ctx: Display rotation]
en: Landscape (flipped)
fur: Orizontâl (invertît)

note: TRANSLATORS: if the function is enabled through BIOS or OS settings. TRANSLATORS: Status of Parental Controls setup
en: Enabled
fur: Abilitât

[ctx: display setting]
en: _Orientation
fur: _Orientament

[ctx: display setting]
en: _Resolution
fur: _Risoluzion

en: R_efresh Rate
fur: Fr_ecuence di inzornament

en: Adjust for _TV
fur: Juste pe _TV

[ctx: display setting]
en: _Scale
fur: _Scjale

en: Night Light cannot be used from a virtual machine.
fur: Nol è pussibil doprâ la lûs noturne di dentri une machine virtuâl.

en: Night Light Unavailable
fur: Lûs noturne no disponibile

en: This could be the result of the graphics driver being used, or the desktop being used remotely
fur: Chest al podarès sei colpe di un driver grafic doprât o dal fat che il scritori al ven doprât di lontan

note: Inhibit the redshift functionality until the next day starts
en: Temporarily Disabled Until Tomorrow
fur: Disabilitât in maniere temporanie fintremai doman

note: This cancels the redshift inhibit.
en: Restart Filter
fur: Torne invie il filtri

en: Night light makes the screen color warmer. This can help to prevent eye strain and sleeplessness.
fur: La lûs noturne a rint i colôrs dal schermi plui cjalts. Chest al pues judâ a rilassâ i voi e prevignî la svearole.

en: _Schedule
fur: _Planificazion

en: Sunset to Sunrise
fur: Dal tramont al cricâ dal dì

en: Manual Schedule
fur: Planificazion manuâl

en: _Times
fur: _Oraris

en: From
fur: Di

en: Hour
fur: Ore

en: Minute
fur: Minût

en: To
fur: A

en: _Color Temperature
fur: Temperadure _colôr

en: Use Night Light and choose how to use connected monitors and projectors
fur: Dopre la lûs noturne e sielç cemût doprâ i visôrs e i proietôrs colegâts

note: Translators: Search terms to find the Displays panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Panel;Projector;xrandr;Screen;Resolution;Refresh;Monitor;Night;Light;Blue;redshift;color;sunset;sunrise;
fur: Panel;Proietôr;xrandr;Schermi;Risoluzion;Refresh;Visôr;Gnot;Lûs;Blu;inrossâ;colôr;tramont;cricâ;

en: Sound and Media
fur: Audio e Media

en: Volume mute/unmute
fur: Cidine/Impie il volum

en: Volume down
fur: Sbasse il volum

en: Volume up
fur: Alce il volum

en: Microphone mute/unmute
fur: Cidine/Impie il microfon

en: Launch media player
fur: Invie il letôr multimediâl

en: Play (or play/pause)
fur: Riprodûs (o riprodûs/pause)

en: Pause playback
fur: Pause

en: Stop playback
fur: Ferme la riproduzion

en: Previous track
fur: Piste/linie precedent

en: Next track
fur: Piste/linie sucessive

en: Eject
fur: Pare fûr

en: Typing
fur: Digjitazion

en: Switch to next input source
fur: Passe ae sorzint di input sucessive

en: Switch to previous input source
fur: Passe ae sorzint di input precedent

en: Launchers
fur: Inviadôrs

en: Launch help browser
fur: Fâs partî il visualizadôr di manuâi

en: Launch calculator
fur: Fâs partî il calcoladôr

en: Launch email client
fur: Fâs partî il client email

en: Launch web browser
fur: Fâs partî il browser web

en: Home folder
fur: Cartele home

en: Search
fur: Cîr

[ctx: keybinding]
en: Search
fur: Cîr

en: System
fur: Sisteme

en: Log out
fur: Termine session

en: Lock screen
fur: Bloche il schermi

en: Accessibility
fur: Acès facilitât

en: Turn zoom on or off
fur: Ative o disative l'ingrandiment

en: Zoom in
fur: Aumente ingrandiment

en: Zoom out
fur: Diminuìs ingrandiment

en: Turn screen reader on or off
fur: Ative o disative letôr di schermi

en: Turn on-screen keyboard on or off
fur: Ative o disative la tastiere a schermi

en: Increase text size
fur: Aumente la dimension dal test

en: Decrease text size
fur: Diminuìs la dimension dal test

en: High contrast on or off
fur: Ative o disative il contrast elevât

en: No input sources found
fur: Nissune sorzint input cjatade

[ctx: Input Source]
en: Other
fur: Altri

en: Add Input Source
fur: Zontâ sorzint input

en: Input methods can’t be used on the login screen
fur: Nol è pussibil doprâ i metodis di input te schermade di acès

en: No input source selected
fur: Nissune sorzint input selezionade

en: _Add Input Source…
fur: _Zonte sorzint input…

en: View More
fur: Viôt di plui

en: Options
fur: Opzions

en: Move Up
fur: Sposte in sù

en: Move Down
fur: Sposte in jù

en: Preferences
fur: Preferencis

en: View Keyboard Layout
fur: Mostre disposizion de tastiere

en: Remove
fur: Gjave

en: Custom Shortcuts
fur: Scurtis personalizadis

en: Alternate Characters Key
fur: Tast caratars alternatîfs

en: The alternate characters key can be used to enter additional characters. These are sometimes printed as a third-option on your keyboard.
fur: Tu puedis doprâ il tast dai caratars alternatîfs par inserî caratars adizionâi. Chescj cualchi volte a son stampâts te tastiere come tierce opzion.

[ctx: keyboard key]
en: Left Alt
fur: Alt a çampe

[ctx: keyboard key]
en: Right Alt
fur: Alt a diestre

[ctx: keyboard key]
en: Left Super
fur: Super di çampe

[ctx: keyboard key]
en: Right Super
fur: Super di diestre

[ctx: keyboard key]
en: Menu key
fur: Tast menù

[ctx: keyboard key]
en: Right Ctrl
fur: Ctrl di diestre

en: Compose Key
fur: Tast Compose

en: The compose key allows a wide variety of characters to be entered. To use it, press compose then a sequence of characters.  For example, compose key followed by <b>C</b> and <b>o</b> will enter <b>©</b>, <b>a</b> followed by <b>'</b> will enter <b>á</b>.
fur: Il tast compose al permet di inserî une grande varietât di caratars. Par doprâlu, frache compose e podopo une secuence di caratars.  Par esempli, il tast compose cun daûr <b>C</b> e <b>o</b> al inserirà <b>©</b>, <b>a</b> cun daûr <b>'</b> al inserirà <b>á</b>.

[ctx: keyboard key]
en: Left Ctrl
fur: Ctrl di çampe

[ctx: keyboard key]
en: Caps Lock
fur: Bloc Maiusc

[ctx: keyboard key]
en: Scroll Lock
fur: BlocScor

[ctx: keyboard key]
en: Print Screen
fur: Stampe

[ctx: keyboard key]
en: Insert
fur: Inserìs

en: Input sources can be switched using the %s keyboard shortcut.
    This can be changed in the keyboard shortcut settings.
fur: Al è pussibil cambiâ sorzints di input doprant la scurte di tastiere %s.
    Al è pussibil cambiâ la scurte tes impostazions des scurtis di tastiere.

en: Input Sources
fur: Sorzints Input

en: Includes keyboard layouts and input methods.
fur: Al inclût lis disposizions di tastiere e i metodis di input.

en: Input Source Switching
fur: Passaç tra sorzints di input

en: Use the _same source for all windows
fur: Dopre la _stesse sorzint par ducj i barcons

en: Switch input sources _individually for each window
fur: Passe a sorzints diviersis in maniere _individuâl par ogni barcon

en: Special Character Entry
fur: Inseriment caratars speciâi

en: Methods for entering symbols and letter variants using the keyboard.
fur: Metodis par inserî variantis di simbui e letaris doprant la tastiere.

en: A_lternate Characters Key
fur: Tast caratars a_lternatîfs

en: _Compose Key
fur: Tast _Compose

en: Keyboard Shortcuts
fur: Scurte di tastiere

en: _View and Customize Shortcuts
fur: Viôt e personalize lis scurtis

en: Reset All Shortcuts?
fur: Ristabilìs dutis lis scurtis?

en: All changes to keyboard shortcuts will be lost.
fur: Dutis lis modifichis aes scurtis di tastiere a laran pierdudis.

en: _Reset All
fur: _Ristabilìs dut

en: Search shortcuts
fur: Cîr scurtis

en: Search Shortcuts
fur: Cîr scurtis

en: _Reset All…
fur: _Ristabilìs dut…

en: No keyboard shortcut found
fur: Nissune scurte di tastiere cjatade

en: Try a different search.
fur: Prove une ricercje diferente.

en: Add Custom Shortcuts
fur: Zonte scurtis personalizadis

en: Set up custom shortcuts for launching apps, running scripts, and more.
fur: Configure lis scurtis personalizadis par inviâ lis aplicazions, eseguî i scripts e altri.

en: _Add Shortcut…
fur: _Zonte scurte…

note: TRANSLATORS: Don't translate/transliterate <b>%s</b>, which is the accelerator used
en: <b>%s</b> is already being used for %s. If you replace it, %s will be disabled
fur: <b>%s</b> al è za doprât par %s. Se tu lu rimplacis, %s al vignarà disabilitât

en: Enter the new shortcut
fur: Inserìs la gnove scurte

en: Set Custom Shortcut
fur: Stabilìs la scurte personalizade

en: Set Shortcut
fur: Met la scurte

note: Setup the top label * TRANSLATORS: %s is replaced with a description of the keyboard shortcut, * don't translate/transliterate <b>%s</b>
en: Enter new shortcut to change <b>%s</b>
fur: Inserìs la gnove scurte par cambiâ <b>%s</b>

en: Add Custom Shortcut
fur: Zonte scurte personalizade

en: _Remove
fur: _Gjave

en: Re_place
fur: _Sostituìs

en: _Set
fur: _Stabilìs

en: Press Esc to cancel or Backspace to disable the keyboard shortcut.
fur: Frache Esc par anulâ o Backspace par disabilitâ la scurte di tastiere.

en: Name
fur: Non

en: Command
fur: Comant

en: Shortcut
fur: Scurte

note: Translators: This is a mark in the Grayscale scale
en: None
fur: Nissun

en: _Set Shortcut…
fur: _Stabilìs scurte…

en: %d modified | %d modified
fur[0]: %d modificade
fur[1]: %d modificadis

en: Add a Shortcut
fur: Zonte une scurte

en: Reset the shortcut to its default value
fur: Torne met la scurte al so valôr predefinît

en: Keyboard
fur: Tastiere

en: Change keyboard shortcuts and set your typing preferences, keyboard layouts and input sources
fur: Cambie lis scurtis di tastiere e stabilìs lis preferencis di digjitazion, disposizions di tastiere e sorzints input

note: Translators: Search terms to find the Keyboard panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Shortcut;Workspace;Window;Resize;Zoom;Contrast;Input;Source;Lock;Volume;Hotkey;Compose;Character;
fur: Scurte;Spazi di lavôr;Barcon;Ridimensione;Cambiâ dimension;Ingrandiment;Contrast;Input;Jentrade;Sorzint;Bloche;Volum;Hotkey;Tast rapit;Compon;Caratar;

en: Test _Settings
fur: Prove lis _impostazions

en: Test Mouse and Touchpad Settings
fur: Prove lis impostazions di mou­se­ e­ touch­pad

en: General
fur: Gjenerâl

en: Primary Button
fur: Boton primari

en: Order of physical buttons on mice and touchpads.
fur: Ordin dai botons fisics sui mouse e touchpads.

en: _Left
fur: _Çampe

en: _Right
fur: _Diestri

en: Po_inter Speed
fur: Veloc_itât pontadôr

en: Pointer Speed
fur: Velocitât cursôr

en: Slow
fur: Lente

en: Fast
fur: Svelte

en: Mouse _Acceleration
fur: _Acelerazion dal mouse

en: Recommended for most users and applications
fur: Racomandât pe plui part dai utents e aplicazions

en: Turning mouse acceleration off can allow faster and more precise movements, but can also make the mouse more difficult to use.
fur: La disativazion de acelerazion dal mouse e pues puartâ a moviments plui svelts e plui precîs, ma ancje rindi il mouse plui dificil di doprâ.

en: Scroll Direction
fur: Direzion di scoriment

en: Tra_ditional
fur: Tra_dizionâl

en: Scrolling moves the view
fur: Il scori al sposte la viodude

en: _Natural
fur: _Naturâl

en: Scrolling moves the content
fur: Il scori al sposte il contignût

en: _Disable Touchpad While Typing
fur: _Disative il touchpad intant che tu scrivis

en: Pointer speed
fur: Velocitât pontadôr

en: Clicking
fur: Clics

en: Secondary Click
fur: Clic secondari

en: Two Finger Push
fur: Sburtade a doi dêts

en: Push anywhere with 2 fingers
fur: Sburte là che tu vûs cun 2 dêts

en: Corner Push
fur: Sburtade tal angul

en: Push with a single finger in the corner
fur: Sburte cuntun sôl dêt tal angul

en: T_ap to Click
fur: Tocj_ade par fâ clic

en: Quickly touch the touchpad to click
fur: Tocje svelt il touchpad par fâ clic

en: Scrolling
fur: Scoriment

en: Scroll Method
fur: Metodi di scoriment

en: T_wo Finger
fur: D_oi dêts

en: Drag two fingers on the touchpad
fur: Strissine doi dêts sul touchpad

en: _Edge
fur: _Ôr

en: Drag one finger on the edge
fur: Strissine un dêt sul ôr

en: T_raditional
fur: T_radizionâl

en: Single Click
fur: Clic singul

en: Double Click
fur: Dopli clic

en: Test Mouse & Touchpad
fur: Prove mou­se­ e­ touch­pad

en: Mouse & Touchpad
fur: Mou­se­ e­ ­Touch­pad

en: Change your mouse or touchpad sensitivity and select right or left-handed
fur: Cambie la sensibilitât di mouse e touchpad e selezione se par man diestre o çampe

note: Translators: Search terms to find the Mouse and Touchpad panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Trackpad;Pointer;Click;Tap;Double;Button;Trackball;Scroll;
fur: Trackpad;Cursôr;Cursôr;Clic;Tap;Dopli;Boton;Trackball;Cursôr;Scroll;Scoriment;

en: _Hot Corner
fur: Angul _cjalt

en: Touch the top-left corner to open the Activities Overview.
fur: Tocje l'angul in alt a çampe par vierzi la panoramiche des ativitâts.

en: _Active Screen Edges
fur: Ôrs dal schermi _atîfs

en: Drag windows against the top, left, and right screen edges to resize them.
fur: Par ridimensionâ i barcons, strissiniju cuintri i ôrs superiôr, di çampe e di diestre dal schermi.

en: Workspaces
fur: Spazis di lavôr

en: _Dynamic Workspaces
fur: Spazis di lavôr _dinamics

en: Automatically removes empty workspaces.
fur: Al gjave in automatic i spazis di lavôr vueits.

en: _Fixed Number of Workspaces
fur: Numar _fis di spazis di lavôr

en: Specify a number of permanent workspaces.
fur: Specifiche un numar di spazis di lavôr permanents.

en: _Number of Workspaces
fur: _Numar di spazis di lavôr

en: Multi-Monitor
fur: Multi-Visôr

en: Workspaces on _primary display only
fur: Spazis di lavôr dome sul schermi _primari

en: Workspaces on all d_isplays
fur: Spazis di lavôr su ducj i scherm_is

en: App Switching
fur: Cambi di aplicazion

en: Include apps from all _workspaces
fur: Inclût lis aplicazions di ducj i spazis di _lavôr

en: Include apps from the _current workspace only
fur: Inclût lis aplicazions dome dal spazi di lavôr _corint

en: Multitasking
fur: Multilavôr

en: Manage preferences for productivity and multitasking
fur: Gjestìs lis preferencis pe produtivitât e il multilavôr

note: Translators: Search terms to find the Search panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Multitasking;Multitask;Productivity;Customize;Desktop;Hot Corner;Workspaces;
fur: Multitasking;Multilavôr;Produtivitât;Personalize;Scritori;Scrivanie;Desktop;Angul cjalt;Spazis di lavôr;

en: Manual
fur: Manuâl

en: _Save
fur: _Salve

en: _Network Proxy
fur: Proxy di _rêt

en: C_onfiguration
fur: C_onfigurazion

en: Configuration URL
fur: URL di configurazion

en: Web Proxy Autodiscovery is used when a Configuration URL is not provided. This is not recommended for untrusted public networks.
fur: La individuazion automatiche dal proxy web e ven doprade cuant che nol ven dât l'URL di configurazion. Chest nol è conseât pes rêts publichis no fidadis.

en: HTTP Proxy
fur: Proxy HTTP

en: Port
fur: Puarte

en: HTTP proxy port
fur: Puarte proxy HTTP

en: HTTPS Proxy
fur: Proxy HTTPS

en: HTTPS proxy port
fur: Puarte proxy HTTPS

en: FTP Proxy
fur: Proxy FTP

en: FTP proxy port
fur: Puarte proxy FTP

en: SOCKS Host
fur: Host SOCKS

en: SOCKS host port
fur: Puarte dal host SOCKS

en: Ignored Hosts
fur: Hosts ignorâts

en: Network Unavailable
fur: Rêt no disponibile

en: An error has occurred and network cannot be used.
     Error details: NetworkManager not running.
fur: Al è capitât un erôr e nol pussibil doprâ la rêt.
     Detais dal erôr: NetworkManager nol è in esecuzion.

en: Add VPN
fur: Zonte VPN

en: Add connection
fur: Zonteconession

en: Not set up
fur: No configurade

note: * translators: This is the format string for the text shown underneath the Wi-Fi QR code. * The string placeholder will be replaced by the Wi-Fi networks SSID.
en: Scan the QR code to connect to the network <b>%s</b>.
fur: Scansione il codiç QR par tacâti ae rêt <b>%s</b>.

en: Share Network
fur: Condivît la rêt

en: QR Code
fur: Codiç QR

en: Scan to Connect
fur: Scansione par conetiti

en: Insecure network (WEP)
fur: Rêt no sigure (WEP)

en: Secure network (WPA)
fur: Rêt sigure (WPA)

en: Secure network (WPA2)
fur: Rêt sigure (WPA2)

en: Secure network (WPA3)
fur: Rêt sigure (WPA3)

en: Secure network
fur: Rêt sigure

en: Signal strength %d%%
fur: Fuarce dal segnâl %d%%

note: TRANSLATORS: device status
en: Connected
fur: Tacât

en: Show QR Code
fur: Mostre codiç QR

en: Options…
fur: Opzions…

en: Forget
fur: Dismentee

note: TRANSLATORS: ‘%s’ is a Wi-Fi Network(SSID) name
en: Turning on the hotspot will disconnect from %s, and it will not be possible to access the internet through Wi-Fi.
fur: Impiant l'hotspot tu ti disconetarâs di %s e nol sarà pussibil acedi  su internet vie Wi-Fi.

en: Network name cannot be empty
fur: Il non de rêt nol pues jessi vueit

note: SSID length needs to be in the 1-32 byte range
en: Network name is too long
fur: Il non de rêt al è masse lunc

en: Must have a minimum of 8 characters
fur: E scugne vê un minim di 8 caratars

en: Must have a maximum of %d character | Must have a maximum of %d characters
fur[0]: E scugne vê un massim di %d caratars
fur[1]: E scugne vê un massim di %d caratars

en: Turn On Wi-Fi Hotspot?
fur: Impiâ hotspot Wi-Fi?

en: Wi-Fi hotspot allows others to share your internet connection, by creating a Wi-Fi network that they can connect to. To do this, you must have an internet connection through a source other than Wi-Fi.
fur: L'hotspot Wi-Fi al permet a chei altris di doprâ la tô conession internet, creant une rêt Wi-Fi dulà che a puedin conetisi. Par fâlu tu scugnis vê une conession a internet cuntune sorzint divierse dal Wi-Fi.

en: Network Name
fur: Non rêt

en: Generate Random Password
fur: Gjenere password casuâl

en: Autogenerate Password
fur: Gjenere in automatic la password

en: _Turn On
fur: _Impie

en: Turning off will disconnect any devices that are using the hotspot.
fur: Disativant tu disconetarâs cualsisei dispositîf che al sta doprant il pont di acès.

en: Turn Off Hotspot?
fur: Distudâ il pont di acès?

en: _Turn Off
fur: Dis_tude

en: Airplane Mode
fur: Modalitât avion

en: Disables Wi-Fi, Bluetooth and mobile broadband
fur: Al disabilite Wi-Fi, Bluetooth e la bande largje mobile

en: No Wi-Fi Adapter Found
fur: Nissun adatadôr Wi-Fi cjatât

en: Make sure you have a Wi-Fi adapter plugged and turned on
fur: Sigurâsi di vê un adatadôr Wi-Fi tacât e impiât

en: Airplane Mode On
fur: Modalitât avion impiade

en: Turn off to use Wi-Fi
fur: Distude par doprâ il Wi-Fi

en: Wi-Fi Hotspot Active
fur: Hotspot Wi-Fi atîf

en: Mobile devices can scan the QR code to connect.
fur: I dispositîfs mobii a puedin scansionâ il codiç QR par conetisi.

en: Turn Off Hotspot…
fur: Distude hotspot…

en: Visible Networks
fur: Rêts visibilis

en: Wi-Fi Unavailable
fur: Wi-Fi no disponibil

en: An error has occurred and Wi-Fi cannot be used.
        Error details: NetworkManager not running.
fur: Al è capitât un erôr e nol pussibil doprâ il Wi-Fi.
        Detais dal erôr: NetworkManager nol è in esecuzion.

en: 802.1x _Security
fur: _Sigurece 802.1x

en: _Name
fur: _Non

en: Security
fur: Sigurece

en: Identity
fur: Identitât

en: Preserve
fur: Conserve

en: Random
fur: Casuâl

en: Stable
fur: Stabile

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the network device this connection is activated on. This feature is known as MAC cloning or spoofing. Example: 00:11:22:33:44:55
fur: La direzion MAC inseride chi e vignarà doprade come direzion hardware pal dispositîf di rêt dulà che cheste conession e je ativade. Cheste funzionalitât e je cognossude come clonazion MAC o spoofing. Esempli: 00:11:22:33:44:55

en: Profile %d
fur: Profîl %d

note: Translators: "%s" is the user visible name of the network
en: Saved details for “%s” will be permanently lost. This includes passwords and any network changes.
fur: I detais salvâts par “%s” a vignaran pierdûts par simpri. Chest al inclût lis passwords e cualsisei modifiche ae rêt.

en: Forget Connection?
fur: Dismenteâ la conession?

[ctx: Wifi security]
en: None
fur: Nissune

en: Never
fur: Mai

en: %i day ago | %i days ago
fur[0]: %i zornade indaûr
fur[1]: %i dîs indaûr

[ctx: Signal strength]
en: None
fur: Nissune

[ctx: Signal strength]
en: Weak
fur: Debul

[ctx: Signal strength]
en: Good
fur: Bon

[ctx: Signal strength]
en: Excellent
fur: Ecelent

en: IPv4 Address
fur: Direzion IPv4

en: IPv6 Address
fur: Direzion IPv6

en: IP Address
fur: Direzions IP

en: Forget Connection…
fur: Dismentee conession…

en: Remove Connection Profile…
fur: Gjave profîl di conession…

en: Remove Connection…
fur: Gjave la conession…

en: Remove VPN…
fur: Gjave VPN…

en: Details
fur: Detais

en: Automatic DNS is enabled. Did you intend to disable Automatic DNS?
fur: Il DNS automatic al è abilitât. Desideravistu disativâ il DNS automatic?

en: Delete Address
fur: Elimine direzion

en: Delete Route
fur: Elimine instradament

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
fur: Nissune

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
fur: Clâf WEP 40/128-bit(Hex o ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
fur: Passphrase WEP 128-bit

en: Dynamic WEP (802.1x)
fur: WEP dinamic (802.1x)

en: WPA3 Personal
fur: WPA3 personâl

note: Translators: Unknown endpoint host for WireGuard (invalid setting)
en: Unknown
fur: No cognossût

en: Unsaved peer
fur: Cuintripart no salvade

en: Signal Strength
fur: Fuarce segnâl

en: Weak
fur: Debil

en: Link speed
fur: Velocitât colegament

en: Hardware Address
fur: Direzion Hardware

en: Supported Frequencies
fur: Frecuencis supuartadis

en: Default Route
fur: Instradament predefinît

en: Last Used
fur: Ultime volte doprât

en: Connect _automatically
fur: Conet in _automatic

en: Make available to _other users
fur: Rindi disponibil a chei _altris utents

en: _Metered connection: has data limits or can incur charges
fur: Conession a _consum: e à un limit di dâts o si pues lâ cuintri a spesis

en: Software updates and other large downloads will not be started automatically.
fur: I inzornaments dal software e altris grancj discjariaments no vignaran inviâts in automatic.

en: _MAC Address
fur: Direzion _MAC

en: _Cloned Address
fur: Direzion _Clonade

en: IPv_4 Method
fur: Metodi IPv_4

en: Link-Local Only
fur: Nome Link-Local

en: Disable
fur: Disative

en: Shared to other computers
fur: Condividût cun altris computers

en: Addresses
fur: Direzions

en: Address
fur: Direzion

en: Automatic DNS
fur: DNS Automatic

en: DNS server address(es)
fur: Direzion(s) servidôr DNS

en: Separate IP addresses with commas
fur: Separe lis direzions IP cun virgulis

en: Routes
fur: Instradaments

en: Automatic Routes
fur: Instradaments automatics

note: Translators: Please see https://en.wikipedia.org/wiki/Metrics_(networking)
en: Metric
fur: Metriche

en: Use this connection _only for resources on its network
fur: Dopre cheste conession n_ome par lis risorsis inte sô rêt

en: IPv_6 Method
fur: Metodi IPv_6

en: Automatic, DHCP only
fur: Automatic, nome DHCP

en: Prefix
fur: Prefìs

en: Unable to open connection editor: %s
fur: Impussibil vierzi l'editôr di conession: %s

en: New Profile
fur: Gnûf profîl

en: Invalid setting %s: %s
fur: Impostazion %s no valide: %s

en: Invalid setting %s
fur: Impostazion %s no valide

en: Invalid VPN configuration file
fur: File di configurazion VPN no valit

note: Translators: VPN add dialog Wireguard description
en: Free and open-source VPN solution designed for ease of use, high speed performance and low attack surface.
fur: Soluzion VPN libare e open-source progjetade pe facilitât di utilizazion, altis velocitâts pes prestazions e basse superficie di atac.

en: Import from file…
fur: Impuarte di file…

en: S_ecurity
fur: Sigur_ece

en: Cannot Import VPN Connection
fur: Impussibil impuartâ la conession VPN

en: The file “%s” could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
fur: Impussibil lei il file «%s» opûr nol ten informazions di conession VPN ricognossudis
    
    Erôr: %s.

en: _Close
fur: _Siere

en: Select file to import
fur: Selezione un file di impuartâ

en: (Error: unable to load VPN connection editor)
fur: (Erôr: impussibil cjamâ l'editor di conessions VPN)

en: _Connection Name
fur: Non de _conession

en: _Interface Name
fur: Non de _interface

en: The name of the wireguard interface to create.
fur: Il non de interface wireguard di creâ.

en: _Private Key
fur: Clâf _privade

en: The 256 bit private key in base64 encoding
fur: La clâf privade a 256 bit in codifiche base64

en: Show/hide private key
fur: Mostre/plate clâf privade

en: _Listen Port
fur: _Scolte la puarte

en: A port to listen on. If set to 'automatic', the port will be chosen randomly when the interface comes up.
fur: Une puarte di scoltâ. Se metût a 'automatic', la puarte e vignarà sielte a câs se la interface si ative.

en: A 32-bit fwmark for outgoing packets. Leave it to 'off' to disable fwmark.
fur: Un fwmark a 32 bit pai pachets in jessude. Lassilu su 'off' par disabilitâ fwmark.

en: _Add peer routes
fur: _Zonte instradaments de cuintripart

en: _Peers
fur: Cuintri_part

en: Add WireGuard peer
fur: Zonte cuintripart WireGuard

en: No peers set up
fur: Nissune cuintripart configurade

en: _Endpoint
fur: _Pont finâl

en: An endpoint IP or hostname, followed by a colon, and then a port number.
fur: Un IP o un non host di pont finâl, cun daûr un doi ponts e dopo un numar di puarte.

en: _Public key
fur: Clâf _publiche

en: A base64 public key calculated by 'wg pubkey' from a private key.
fur: Une clâf publiche in base64 calcolade di 'wg pubkey' partint di une clâf privade.

en: _Pre-shared key
fur: Clâf _pre-condividude

en: A base64 preshared key generated by 'wg genpsk'. Optional, and may be omitted. Adds an additional layer of symmetric-key cryptography to be mixed into the already existing public-key cryptography, for post-quantum resistance.
fur: Une clâf pre-condividude in base64 gjenerade di 'wg genpsk'. Facoltative e tu puedis ometile. E zonte un strât adizionâl di critografie a clâf simetriche che al ven miscliçât inte critografie a clâf publiche za esistente, par dâ resistence post-cuantiche.

en: Allowed _IP addresses
fur: Direzions _IP consintudis

en: Comma-separated list of IP (v4 or v6) addresses with CIDR masks from which incoming traffic for this peer is allowed and to which outgoing traffic for this peer is directed.
fur: Liste separade di virgulis di direzions IP (v4 p v6) cun mascaris CIDR di dulà che al è consintût il trafic in jentrade par cheste cuintripart di comunicazion e dulà che al è diret il traffic in jessude par cheste cuintripart de comunicazion.

en: _Persistent keepalive
fur: Tignî-vîf _persistent

en: How often to send an authenticated empty packet to the peer for the purpose of keeping a stateful firewall or NAT mapping valid. This is optional and not recommended outside of specific setups.
fur: Trop dispès inviâ un pachet vueit autenticât ae cuintripart di comunicazion cu la finalitât di tignî valit un firewall di stât o la mapadure NAT. Chest al è facoltatîf e nol è conseât fûr di configurazions specifichis.

en: seconds
fur: seconts

en: Apply
fur: Apliche

en: Control how you connect to the Internet
fur: Controle cemût conetiti a Internet

note: Translators: Search terms to find the Network panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;IP;LAN;Proxy;WAN;Broadband;Modem;Bluetooth;vpn;DNS;
fur: Rêt;Network;IP;LAN;Proxy;WAN;Broadband;Bande largje;Modem;Bluetooth;vpn;DNS;

en: Control how you connect to Wi-Fi networks
fur: Controle cemût conetiti aes rêts Wi-Fi

note: Translators: Search terms to find the Wi-Fi panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;Wireless;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;Broadband;DNS;Hotspot;
fur: Rêt;Network;Wireless;Cence fîl;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;Broadband;Bande largje;DNS;Hotspot;

en: never
fur: mai

en: today
fur: vuê

en: yesterday
fur: îr

en: Last used
fur: Ultime volte doprât

note: Translators: This is used as the title of the connection * details window for ethernet, if there is only a single * profile. It is also used to display ethernet in the * device list.
en: Wired
fur: Fîl

en: Add new connection
fur: Zonte gnove conession

en: Network “%s” has been deleted
fur: La rêt “%s” e je stade eliminade

en: _Undo
fur: _Disfe

en: System policy prohibits use as a Hotspot
fur: La politiche di sisteme e proibìs l'ûs come Hotspot

en: Wireless device does not support Hotspot mode
fur: Il dispositîf wireless nol supuarte la modalitât Hotspot

en: Add Ethernet Connection
fur: Zontâ conession Ethernet

en: Add Ethernet connection
fur: Zonte conession Ethernet

en: Not connected
fur: No conetût

en: Active
fur: Atîf

en: Turn VPN connection off
fur: Distude la conession VPN

[ctx: Wi-Fi Hotspot]
en: Network Name
fur: Non rêt

[ctx: Wi-Fi Hotspot]
en: Security type
fur: Gjenar di sigurece

en: Turn Wi-Fi off
fur: Distude Wi-Fi

en: Saved Networks
fur: Rêts salvadis

en: Show Saved Networks
fur: Mostre rêts salvadis

en: _Connect to Hidden Network…
fur: _Conet a rêt platade…

en: Connect to hidden network
fur: Coneti a rêt platade

en: _Turn On Wi-Fi Hotspot…
fur: _Impie hotspot Wi-Fi…

en: Saved Wi-Fi Networks
fur: Rêts Wi-Fi salvadis

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown
fur: Stât no cognossût

note: TRANSLATORS: device status
en: Unmanaged
fur: No gjestît

note: TRANSLATORS: device status
en: Unavailable
fur: No disponibil

note: TRANSLATORS: device status
en: Connecting
fur: Daûr a coneti

note: TRANSLATORS: device status
en: Authentication required
fur: Autenticazion necessarie

note: TRANSLATORS: device status
en: Disconnecting
fur: Daûr a distacâsi

note: TRANSLATORS: device status
en: Connection failed
fur: Conession falide

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown (missing)
fur: Stât no cognossût (al mancje)

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Configuration failed
fur: Configurazion falide

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration failed
fur: Configurazion IP falide

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration expired
fur: Configurazion IP scjadude

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Secrets were required, but not provided
fur: A jerin domandâts segrets, ma no son stâts dâts

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant disconnected
fur: Supplicant 802.1x distacât

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant configuration failed
fur: configurazion supplicant 802.1x falide

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant failed
fur: Supplicant 802.1x falît

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant took too long to authenticate
fur: Le autenticazion dal supplicant 802.1x e à doprât masse timp

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service failed to start
fur: Inviament dal servizi PPP falît

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service disconnected
fur: Servizi PPP disconetût

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP failed
fur: PPP falît

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed to start
fur: Inviament dal client DHCP falît

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client error
fur: Erôr client DHCP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed
fur: Client DHCP falît

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed to start
fur: Inviament dal servizi di conession condividude falît

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed
fur: Servizi conession condividude falît

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed to start
fur: Inviament dal servizi AutoIP falît

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service error
fur: Erôr servizi AutoIP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed
fur: Servizi AutoIP falît

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Line busy
fur: Linie ocupade

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No dial tone
fur: Nissun segnâl di clamade

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No carrier could be established
fur: Impussibil stabilî cualchi puartant

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing request timed out
fur: La richieste di selezion e je scjadude

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing attempt failed
fur: Tentatîf di selezion falît

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem initialization failed
fur: Iniziazion modem falide

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to select the specified APN
fur: Selezion dal APN specificât falide

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Not searching for networks
fur: Nissune ricercje di rêts ative

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration denied
fur: Regjistrazion rêt neade

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration timed out
fur: Regjistrazion rêt scjadude

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to register with the requested network
fur: Regjistrazion falide su pe rêt domandade

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PIN check failed
fur: Verifiche PIN falide

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Firmware for the device may be missing
fur: Al podarès mancjâ il firmware dal dispositîf

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection disappeared
fur: Conession sparide

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Existing connection was assumed
fur: A je stade considerade la conession esistente

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem not found
fur: Modem no cjatât

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Bluetooth connection failed
fur: Conession Bluetooth falide

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Card not inserted
fur: Schede SIM no inseride

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Pin required
fur: Si domande codiç PIN de SIM

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Puk required
fur: Si domande codiç PUK de SIM

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM wrong
fur: Schede SIM falade/sbaliade

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection dependency failed
fur: Dipendence de conession falide

note: TRANSLATORS: device status
en: Firmware missing
fur: Firmware mancjant

note: TRANSLATORS: device status
en: Cable unplugged
fur: Fil stacât

[ctx: notifications]
note: This is the per app switch for message tray usage.
en: _Notifications
fur: _Notifichis

[ctx: notifications]
note: This is the setting to configure sounds associated with notifications.
en: Sound _Alerts
fur: _Avîs sonôrs

[ctx: notifications]
en: Notification _Popups
fur: Notifichis a com_parse

en: Notifications will continue to appear in the notification list when popups are disabled.
fur: Lis notifichis a continuaran a vignî fûr inte liste des notifichis cuant che lis notifichis a comparse a son disabilitadis.

[ctx: notifications]
note: Popups here refers to message tray notifications in the middle of the screen.
en: Show Message _Content in Popups
fur: Mostre _contignût messaç intes notifichis a comparse

[ctx: notifications]
en: _Lock Screen Notifications
fur: Notifichis sul schermi b_locât

[ctx: notifications]
en: Show Message C_ontent on Lock Screen
fur: Mostrâ i c_ontignûts dal messaç sul schermi blocât

en: _Do Not Disturb
fur: _No sta disturbâ

note: Translators: Whether to show notifications on the lock screen
en: _Lock Screen Notifications
fur: Notifichis sul schermi b_locât

note: List of apps.
en: App Notifications
fur: Notifichis aplicazions

en: Notifications
fur: Notifichis

en: Control which notifications are displayed and what they show
fur: Controle cualis notifichis mostrâ e ce che a mostrin

note: Translators: Search terms to find the Notifications panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Notifications;Banner;Message;Tray;Popup;
fur: Notifichis;Banner;Messaç;Tray;Popup;

[ctx: Online Account]
en: Other
fur: Altri

note: Translators: The %s is the username (eg., debarshi.ray@gmail.com * or rishi).
en: %s removed
fur: %s gjavât

en: Error removing account
fur: Erôr tal gjava l'account

note: Translators: This is the button which allows undoing the removal of the printer.
en: Undo
fur: Disfe

en: Close the notification
fur: Siere la notifiche

en: Offline — unable to connect accounts
fur: Fûr rêt — impussibil coneti i accounts

en: Allow apps to access online services by connecting your cloud accounts.
fur: Permet aes aplicazions di acedi ai servizis in rêt conetint i tiei accounts cloud.

en: Your Accounts
fur: Tiei accounts

en: Connect an Account
fur: Conet un account

note: translators: This is the title of the "Show Account" dialog. The * %s is the name of the provider. e.g., 'Google'.
en: %s Account
fur: Account di %s

en: Remove Account
fur: Gjave account

en: Online Accounts
fur: Ac­count­ ­on­line

en: Connect to your online accounts and decide what to use them for
fur: Conetiti ai tiei account online e decît cemût doprâju

note: Translators: Search terms to find the Online Accounts panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! For ReadItLater and Pocket, see http://en.wikipedia.org/wiki/Pocket_(application)
en: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Web;Online;Chat;Calendar;Mail;Contact;ownCloud;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocket;ReadItLater;
fur: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Web;Online;Chat;Conversazions;Calendari;Mail;E-mail;Email;Pueste;Contat;Contats;ownCloud;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocket;ReadItLater;

en: Unknown time
fur: Timp no cognossût

en: %i minute | %i minutes
fur[0]: %i minût
fur[1]: %i minûts

en: %i hour | %i hours
fur[0]: %i ore
fur[1]: %i oris

note: TRANSLATOR: "%i %s %i %s" are "%i hours %i minutes" * Swap order with "%2$s %2$i %1$s %1$i if needed
en: %i %s %i %s
fur: %i %s e %i %s

en: hour | hours
fur[0]: ore
fur[1]: oris

en: minute | minutes
fur[0]: minût
fur[1]: minûts

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s until fully charged
fur: %s ae cjarie plene

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: Caution: %s remaining
fur: Atenzion: ancjemò %s

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s remaining
fur: ancjemò %s

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Fully charged
fur: Cjarie

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Not charging
fur: Nol sta cjariant

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Empty
fur: Scjarie

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Charging
fur: In cjarie

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Discharging
fur: In scjarie

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless mouse
fur: Mouse cence fîl

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless keyboard
fur: Tastiere cence fîl

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Uninterruptible power supply
fur: UPS

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Personal digital assistant
fur: PDA

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Cellphone
fur: Celulâr

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Media player
fur: Letôr multimediâl

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Gaming input device
fur: Dispositîf di input par zuiâ

note: TRANSLATORS: secondary battery, misc
en: Battery
fur: Batarie

[ctx: Battery name]
en: Main
fur: Principâl

[ctx: Battery name]
en: Extra
fur: Adizionâl

en: Battery Levels
fur: Nivei batariis

en: Battery Level
fur: Nivel batarie

en: When _Idle
fur: Se _inatîf

en: Suspend
fur: Sospindi

en: Power Off
fur: Distudâ

en: Hibernate
fur: Ibernâ

en: Nothing
fur: Nissune azion

en: When on battery power
fur: Se si dopre la batarie

en: When plugged in
fur: Se al è alimentât

[ctx: Idle time]
en: Never
fur: Mai

en: Automatic suspend
fur: Sospension automatiche

en: Performance mode temporarily disabled due to high operating temperature.
fur: Modalitât prestazions disabilitade in mût temporani par vie de temperadure di operazion elevade.

en: Lap detected: performance mode temporarily unavailable. Move the device to a stable surface to restore.
fur: Portatil rilevât: modalitât prestazions no disponibile in mût temporani. Sposte il dispositîf suntune superficie stabile par ripristinâ.

en: Performance mode temporarily disabled.
fur: Modalitât prestazions disabilitade in mût temporani.

en: Low battery: power saver enabled. Previous mode will be restored when battery is sufficiently charged.
fur: Cjarie batarie basse: sparagn energjetic abilitât. La modalitât precedente e vignarà ripristinade cuant che la batarie e sarà cjamade a suficience.

note: translators: "%s" is an application name
en: Power Saver mode activated by “%s”.
fur: Modalitât sparagn energjetic ativade di “%s”.

note: translators: "%s" is an application name
en: Performance mode activated by “%s”.
fur: Modalitât prestazions ativade di “%s”.

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 15 minutes
fur: 15 minûts

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 20 minutes
fur: 20 minûts

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 25 minutes
fur: 25 minûts

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 30 minutes
fur: 30 minûts

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 45 minutes
fur: 45 minûts

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 1 hour
fur: 1 ore

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 80 minutes
fur: 80 minûts

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 90 minutes
fur: 90 minûts

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 100 minutes
fur: 100 minûts

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 2 hours
fur: 2 oris

en: Connected Devices
fur: Dispositîfs tacâts

en: Power Mode
fur: Modalitât potence

en: Power Saving
fur: Sparagn energjetic

en: A_utomatic Screen Brightness
fur: Luminositât dal schermi a_utomatiche

en: Screen brightness adjusts to the surrounding light.
fur: La luminositât dal schermi si juste in base ae lûs tor ator.

en: _Dim Screen
fur: _Scurìs il schermi

en: Reduces the screen brightness when the computer is inactive.
fur: Al diminuìs la luminositât dal schermi se il computer al è inatîf.

en: Screen _Blank
fur: Schermi _neri

en: Turns the screen off after a period of inactivity.
fur: Al distude il schermi daspò un periodi di inativitât.

en: Automatic Power _Saver
fur: _Sparagn energjetic automatic

en: Enables power saver mode when battery is low.
fur: Al abilite la modalitât di sparagn energjetic se la cjarie de batarie e je basse.

en: _Automatic Suspend
fur: Sospension _automatiche

en: Pauses the computer after a period of inactivity.
fur: Al met in pause il computer dopo un periodi di inativitât.

en: Po_wer Button Behavior
fur: Compuartament boton par _impiâ

en: Show Battery _Percentage
fur: Mostre _percentuâl batarie

en: Show exact charge level in the top bar
fur: Mostre l'esat nivel di cjame te sbare superiôr

en: Automatic Suspend
fur: Sospension automatiche

en: On _Battery Power
fur: Alimentât a _batarie

en: Delay
fur: Ritart

en: _Plugged In
fur: Alimentât de _prese

[ctx: Power profile]
en: Performance
fur: Prestazions

en: High performance and power usage
fur: Prestazions elevadis e consum energjetic

[ctx: Power profile]
en: Balanced
fur: Belançade

en: Standard performance and power usage
fur: Prestazions e consum energjetic normâi

[ctx: Power profile]
en: Power Saver
fur: Sparagn energjetic

en: Reduced performance and power usage
fur: Prestazions e consum energjetic ridots

en: Power
fur: Alimentazion

en: View your battery status and change power saving settings
fur: Mostre il stât de batarie e cambie lis impostazions di sparagn energjetic

note: Translators: Search terms to find the Power panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Power;Sleep;Suspend;Hibernate;Battery;Brightness;Dim;Blank;Monitor;DPMS;Idle;Energy;
fur: Alimentazion;Sleep;Sospension;Ibernazion;Batarie;Luminositât;Visôr;Dim;DPMS;Scûr;Vueit;Monitor;Inatîf;Energjie;

note: Translators: %s is the printer name
en: Printer “%s” has been deleted
fur: La stampadore “%s” e je stade eliminade

note: Translators: Addition of the new printer failed.
en: Failed to add new printer.
fur: Zonte de gnove stampadore falide.

en: Unlock to add printers and change settings
fur: Sbloche par zontâ stampadoris e cambiâ impostazions

en: All Connected and Network Printers
fur: Dutis lis stampadoris di rêt colegadis

note: Translators: This button adds new printer. Translators: This button adds a new printer.
en: _Add Printer…
fur: _Zonte stampadore…

en: Search printers
fur: Cîr stampadoris

en: No Printers
fur: Nissune stampadore

note: Translators: Title if the CUPS server is not running (we can not connect to it).
en: No Print Service
fur: Nissun servizi di stampe

note: Translators: Description if the CUPS server is not running (we can not connect to it).
en: The system printing service doesn’t seem to be available.
fur: Al somee che il servizi di sisteme pe stampe nol sedi disponibil.

en: Printers
fur: Stampadoris

en: Add printers, view printer jobs and decide how you want to print
fur: Zonte stampadoris, mostre i lavôrs di stampe e decît cemût stampâ

note: Translators: Search terms to find the Printers panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Printer;Queue;Print;Paper;Ink;Toner;
fur: Stampadore;Code;Stampe;Cjarte;Ingjustri;Toner;

note: Translators: This is the title presented at top of the dialog.
en: Add Printer
fur: Zonte stampadore

en: Back
fur: Indaûr

note: Translators: This button opens authentication dialog for selected server. Translators: This buttons submits the credentials for the selected server.
en: _Unlock
fur: _Sbloche

note: Translators: No printers were detected
en: No Printers Found
fur: Nissune stampadore cjatade

note: Translators: The entered text should contain network address of a printer or a text which will filter found devices (their names and locations)
en: Enter a network address or search for a printer
fur: Scrîf une direzion di rêt o cîr une stampadore

en: Authentication Required
fur: Autenticazion necessarie

en: Enter username and password to view printers on Print Server.
fur: Scrîf non utent e password par viodi lis stampadoris su Servidôr Stampadoris.

note: Translators: This is a username on a print server.
en: Username
fur: Non utent

note: Translators: This is the title of the dialog. %s is the printer name.
en: %s Details
fur: Detais di %s

en: No suitable driver found
fur: Nissun driver adat cjatât

en: Select PPD File
fur: Selezione file PPD

en: PostScript Printer Description files (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)
fur: Files PostScript Printer Description (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)

en: Printer names cannot contain SPACE, TAB, #, or /
fur: I nons des stampadoris no puedin vê SPAZIS, TABULAZIONS, # o /

en: Location
fur: Colocazion

en: Searching for preferred drivers…
fur: Ricercje driver preferîts…

en: Search for Drivers
fur: Cîr Drivers

en: Select from Database…
fur: Selezione de Base di dâts…

en: Install PPD File…
fur: Instale file PPD…

en: Select Printer Driver
fur: Selezione driver stampadore

en: Loading drivers database…
fur: Cjariament base di dâts dai driver…

en: Cancel
fur: Anule

en: Select
fur: Selezione

note: Translators: The found device is a JetDirect printer
en: JetDirect Printer
fur: Stampadore JetDirect

note: Translators: The found device is a Line Printer Daemon printer
en: LPD Printer
fur: Stampadore LPD

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: One Sided
fur: Une bande

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
fur: Ôr lunc (standard)

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
fur: Ôr curt (ribaltât)

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Portrait
fur: Verticâl

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Landscape
fur: Orizontâl

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse landscape
fur: Orizontâl invertît

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse portrait
fur: Verticâl invertît

en: Resume
fur: Ripie

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is waiting to be printed)
en: Pending
fur: In atese

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is held for printing)
en: Paused
fur: In pause

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job needs authentication to proceed further)
en: Authentication required
fur: Autenticazion necessarie

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is currently printing)
en: Processing
fur: In elaborazion

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been stopped)
en: Stopped
fur: Fermât

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been canceled)
en: Canceled
fur: Anulât

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has aborted due to error)
en: Aborted
fur: Interot

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has completed successfully)
en: Completed
fur: Finît

note: Translators: Clicking this button prioritizes printing of this print job
en: Move this job to the top of the queue
fur: Môf chest lavôr insom ae code

note: Translators: This label shows how many jobs of this printer needs to be authenticated to be printed.
en: %u Job Requires Authentication | %u Jobs Require Authentication
fur[0]: %u lavôr al domande autenticazion
fur[1]: %u lavôrs a domandin autenticazion

[ctx: Printer jobs dialog title]
note: Translators: This is the printer name for which we are showing the active jobs
en: %s — Active Jobs
fur: %s — Lavôrs Atîfs

note: Translators: The printer needs authentication info to print.
en: Enter credentials to print from %s.
fur: Inserìs lis credenziâls par stampâ di %s.

note: Translators: This is a windows domain used with SMB protocol.
en: Domain
fur: Domini

note: Translators: This button authenticates all print jobs and send them for printing.
en: A_uthenticate
fur: A_utentiche

note: Translators: this action removes (purges) all the listed jobs from the list.
en: Clear All
fur: Nete dut

note: Translators: This button pop up authentication dialog for print jobs which need credentials.
en: _Authenticate
fur: _Autentiche

note: Translators: this label describes the dialog empty state, with no jobs listed.
en: No Active Printer Jobs
fur: Nissun lavôr di stampe atîf

en: Unlock Print Server
fur: Sbloche servidôr di stampe

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Unlock %s.
fur: Sbloche %s.

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Enter username and password to view printers on %s.
fur: Scrîf non utent e password par viodi lis stampadoris su %s.

en: Searching for Printers
fur: Daûr a cirî stampadoris

note: Translators: The found device is a printer connected via serial port
en: Serial Port
fur: Puarte seriâl

note: Translators: The found device is a printer connected via parallel port
en: Parallel Port
fur: Puarte paralele

note: Translators: Location of found network printer (e.g. Kitchen, Reception)
en: Location: %s
fur: Colocazion: %s

note: Translators: Network address of found printer
en: Address: %s
fur: Direzion: %s

note: Translators: This item is a server which needs authentication to show its printers
en: Server requires authentication
fur: Il server al domande autenticazion

en: Two Sided
fur: Denant e daûr

en: Paper Type
fur: Gjenar di cjarte

en: Paper Source
fur: Sorzint cjarte

en: Output Tray
fur: Casset di jessude

[ctx: printing option]
en: Resolution
fur: Risoluzion

en: GhostScript pre-filtering
fur: Pre-filtradure GhostScript

note: Translators: This option sets number of pages printed on one sheet
en: Pages per side
fur: Pagjinis par sfuei

note: Translators: This option sets whether to print on both sides of paper
en: Two-sided
fur: Denant e daûr

note: Translators: This option sets orientation of print (portrait, landscape...)
en: Orientation
fur: Orientament

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "General" tab contains general printer options
en: General
fur: Gjenerâl

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Page Setup" tab contains settings related to pages (page size, paper source, etc.)
en: Page Setup
fur: Impostazions pagjine

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Installable Options" tab contains settings of presence of installed options (amount of RAM, duplex unit, etc.)
en: Installable Options
fur: Opzions instalabii

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Job" tab contains settings for jobs
en: Job
fur: Lavôr

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Image Quality" tab contains settings for quality of output print (e.g. resolution)
en: Image Quality
fur: Cualitât Imagjin

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Color" tab contains color settings (e.g. color printing)
en: Color
fur: Colôr

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Finishing" tab contains finishing settings (e.g. booklet printing)
en: Finishing
fur: Finidure

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Advanced" tab contains all others settings
en: Advanced
fur: Avanzadis

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page Translators: This button triggers the printing of a test page.
en: Test Page
fur: Pagjine di prove

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page
en: Test page
fur: Pagjine di prove

note: Translators: this is an option of "Paper Source"
en: Auto Select
fur: Automatic

note: Translators: this is an option of "Paper Source" Translators: this is an option of "Resolution"
en: Printer Default
fur: Impostazions predefinidis stampadore

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Embed GhostScript fonts only
fur: Inclût nome i caratars GhostScript

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 1
fur: Convertî a PS nivel 1

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 2
fur: Convertî a PS nivel 2

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: No pre-filtering
fur: Nissune pre-filtradure

note: Translators: Name of column showing printer manufacturers
en: Manufacturer
fur: Produtôr

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: No Active Jobs
fur: Nissun lavôr atîf

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: %u Job | %u Jobs
fur[0]: %u Lavôr
fur[1]: %u Lavôrs

note: Translators: Name of job which makes printer to clean its heads
en: Clean print heads
fur: Nete testinis stampadore

note: Translators: The printer is low on toner
en: Low on toner
fur: Toner in esauriment

note: Translators: The printer has no toner left
en: Out of toner
fur: Toner esaurît

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Low on developer
fur: Developer in esauriment

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Out of developer
fur: Developer esaurît

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Low on a marker supply
fur: Furnidure toner in esauriment

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Out of a marker supply
fur: Furnidure toner esauride

note: Translators: One or more covers on the printer are open
en: Open cover
fur: Tapon viert

note: Translators: One or more doors on the printer are open
en: Open door
fur: Sportel viert

note: Translators: At least one input tray is low on media
en: Low on paper
fur: Cjarte in esauriment

note: Translators: At least one input tray is empty
en: Out of paper
fur: Cjarte esauride

[ctx: printer state]
note: Translators: The printer is offline
en: Offline
fur: Fûr rêt

[ctx: printer state]
note: Translators: Someone has stopped the Printer Translators: Printer's state (no jobs can be processed)
en: Stopped
fur: Ferme

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is almost full
en: Waste receptacle almost full
fur: Bidon scovacis cuasi plen

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is full
en: Waste receptacle full
fur: Bidon scovacis plen

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is near end of life
fur: Il fotocondutôr otic al sta par terminâ il sô timp di operativitât

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is no longer functioning
fur: Il fotocondutôr otic nol funzione plui

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (can start new job without waiting)
en: Ready
fur: Pronte

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (printer is ready but doesn't accept new jobs)
en: Does not accept jobs
fur: No acete lavôrs

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (jobs are processing)
en: Processing
fur: In elaborazion

en: Status
fur: Stât

en: Ink Level
fur: Nivel ingjustri

note: Translators: This is the message which follows the printer error.
en: Please restart when the problem is resolved
fur: Torne invie cuant che il probleme al ven risolt

note: Translators: This is the button which restarts the printer.
en: Restart
fur: Torne invie

en: Printing Options
fur: Opzions di stampe

en: Printer Details
fur: Detais stampadore

note: Set this printer as default
en: Use Printer by Default
fur: Dopre la stampadore come impostazion predefinide

note: Translators: This button executes command which cleans print heads of the printer.
en: Clean Print Heads
fur: Nete testinis stampadore

en: Remove Printer
fur: Gjave stampadore

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Disconnected
fur: Daûr a disconeti

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connecting
fur: Daûr a coneti

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected
fur: Conetût

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorization Error
fur: Erôr di autorizazion

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorizing
fur: Daûr a autorizâ

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Reduced Functionality
fur: Funzionalitât ridote

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected & Authorized
fur: Conetût e autorizât

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Unknown
fur: No cognossût

note: Translators: The time point the device was authorized.
en: Authorized at
fur: Autorizât aes

note: Translators: The time point the device was connected.
en: Connected at
fur: Conetût aes

note: Translators: The time point the device was enrolled, * i.e. authorized and stored in the device database.
en: Enrolled at
fur: Regjistrât aes

en: Failed to authorize device:
fur: No i è rivâts a autorizâ il dispositîf:

en: Failed to forget device:
fur: No si è rivâts a dismenteâ il dispositîf:

en: Depends on %u other device | Depends on %u other devices
fur[0]: Al dipent di %u altri dispositîf
fur[1]: Al dipent di %u altris dispositîfs

en: Device Identifier
fur: Identificadôr dal dispositîf

en: Timestamp
fur: Marche temporâl

en: Depends on other devices
fur: Al dipent di altris dispositîfs

en: Authorize and Connect
fur: Autorize e conet

en: Forget Device
fur: Dismentee dispositîf

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Error
fur: Erôr

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorized
fur: Autorizât

en: The Thunderbolt subsystem (boltd) is not installed or not set up properly.
fur: Il sot-sisteme Thunderbolt (boltd) nol è instalât o nol è stât configurât in maniere adate.

en: Allow direct access to devices such as docks and external GPUs.
fur: Permet l'acès diret a dispositîfs come supuarts (docks) e GPU esternis.

en: Only USB and Display Port devices can attach.
fur: Dome i dispositîfs USB e Display Port a puedin tacâsi.

en: Thunderbolt could not be detected.
    Either the system lacks Thunderbolt support, it has been disabled in the BIOS or is set to an unsupported security level in the BIOS.
fur: Nol è stât pussibil rilevât Thunderbolt.
    O al mancje tal sisteme il supuart par Thunderbolt, o al è stât disabilitât tal BIOS o al è stât configurât tal BIOS a un nivel di sigurece no supuartât.

en: Thunderbolt support has been disabled in the BIOS.
fur: Il supuart a Thunderbolt al è stât disabilitât tal BIOS.

en: Thunderbolt security level could not be determined.
fur: Impussibil determinâ il nivel di sigurece di Thunderbolt.

en: Error switching direct mode: %s
fur: Erôr tal passâ ae modalitât direte: %s

en: Close notification
fur: Siere notifiche

en: No Thunderbolt Support
fur: Nissun supuart par Thunderbolt

en: Could not connect to the thunderbolt subsystem.
fur: Impussibil colegâsi al sotsisteme di thunderbolt.

en: Direct Access
fur: Acès diret

en: Pending Devices
fur: Dispositîf in pîts in spiete

en: No devices attached
fur: Nissun dispositîf tacât

en: Cameras
fur: Fotocjamaris

en: _Camera Access
fur: Acès ae foto_cjamare

en: Allow permitted apps to use cameras
fur: Permet aes aplicazion consintudis di doprâ la tô fotocjamare

en: Permitted Apps
fur: Aplicazions ametudis

en: The following sandboxed apps have been given permission to use cameras. Apps that are not sandboxed can use cameras without asking for permission.
fur: Chestis aplicazions isoladis a àn vût il permès par doprâ la fotocjamare. Lis aplicazions che no son isoladis a puedin doprâ lis fotocjamaris cence domandâ il permès.

en: No sandboxed apps have asked for camera access
fur: Nissune aplicazion isolade e à domandât di doprâ la fotocjamare

note: translators: The first '%s' is the distributor's name, such as 'Fedora', the second '%s' is a link to the privacy policy
en: Sending reports of technical problems helps us improve %s. Reports are sent anonymously and are scrubbed of personal data. %s
fur: Inviâ lis segnalazions di problemis tecnics nus jude di miorâ %s. Lis segnalazions a vegnin inviadis in maniere anonime e privis di dâts personâi. %s

en: Diagnostics
fur: Diagnostiche

en: Problem Reporting
fur: Segnalazion problemis

en: _Automatic Problem Reporting
fur: Segnalazion _automatiche problemis

note: TRANSLATORS: secure boot refers to the system firmware security mode
en: Secure Boot is Active
fur: L'inviament sigûr al è atîf

note: TRANSLATORS: this is the first section of the decription
en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts. It is currently turned on and is functioning correctly.
fur: L'inviament sigûr al impedìs a software malevul di sei cjariât cuant che al partìs il dispositîf. In chest moment al è impiât e al sta funzionant ben.

note: TRANSLATORS: secure boot refers to the system firmware security mode
en: Secure Boot Has Problems
fur: L'inviament sigûr al à problemis

note: TRANSLATORS: this is the first section of the decription.
en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts. It is currently turned on, but will not work due to having an invalid key.
fur: L'inviament sigûr al impedìs a software malevul di sei cjariât cuant che al partìs il dispositîf. In chest moment al è impiât, ma nol funzione parcè che al à une clâf che no je valide.

note: TRANSLATORS: this is the second section of description.
en: Secure boot problems can often be resolved from your computer's UEFI firmware settings (BIOS) and your hardware manufacturer may provide information on how to do this.
fur: Di solit al è pussibil risolvi i problemis dal inviament sigûr lant tes impostazions dal firmware UEFI dal to computer (BIOS), il produtôr dal to hardware al varès di indicâ lis informazions su cemût fâlu.

note: TRANSLATORS: this is the third section of description.
en: For help, contact your hardware manufacturer or IT support provider.
fur: Par jutori, contate il produtôr dal to hardware o il supuart informatic.

note: TRANSLATORS: secure boot refers to the system firmware security mode
en: Secure Boot is Turned Off
fur: L'inviament sigûr al è distudât

note: TRANSLATORS: this is the first section of the description.
en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts. It is currently turned off.
fur: L'inviament sigûr al impedìs a software malevul di sei cjariât cuant che al partìs il dispositîf. In chest moment al è distudât.

note: TRANSLATORS: this is the second section of the description.
en: Secure boot can often be turned on from your computer's UEFI firmware settings (BIOS). For help, contact your hardware manufacturer or IT support provider.
fur: Di solit al è pussibil impiâ l'inviament sigûr da lis impostazions dal firmware UEFI dal to computer (BIOS). Par jutori, contate il produtôr dal to hardware o il supuart informatic.

en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts.
    
    For more information, contact the hardware manufacturer or IT support.
fur: L'inviament sigûr al impedìs a software malevul dal sei cjariât cuant che al partìs il dispositîf.
    
    Par vê plui informazions, contate il produtôr hardware o il supuart informatic.

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: 0/4 stars
en: Checks Failed
fur: Controi falîts

note: TRANSLATORS: This is the description to describe the failure on checking the security items.
en: Hardware does not pass checks. This means that you are not protected against common hardware security issues.
    
    It may be possible to resolve hardware security issues by updating your firmware or changing device configuration options. However, failures can stem from the physical hardware itself, and may not be reversible.
fur: L'hardware nol passe i controi. Chest al vûl dî che no si à protezion cuintri i problemis plui comuns di sigurece hardware.
    
    Al è pussibil che i problemis di sigurece hardware si podedin risolvi inzornant il firmware o cambiant lis opzions di configurazion dal dispositîf. Dut câs, i vuascj a puedin rivâ dal hardware fisic stes e duncje a podaressin sei ireversibii.

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: 1/4 stars
en: Checks Passed
fur: Controi passâts

note: TRANSLATORS: This description describes the device passing the minimum requirement of security check.
en: This device meets basic security requirements. Its hardware has protection against some of the most common security threats.
fur: Chest dispositîf al sodisfe i recuisîts di sigurece di base. Il so hardware al à une protezion cuintri cualchidune des plui comunis menacis di sigurece.

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: 2~4 stars
en: Protected
fur: Protet

note: TRANSLATOR: This description describes the devices passing the extended security check.
en: This device passes current security tests. Its hardware is protected against the majority of security threats.
fur: Chest dispositîf al passe lis provis di sigurece atuâls. Il so hardware al è protet cuintri la plui part des menacis di sigurece.

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: ??? stars
en: Checks Unavailable
fur: Controi no disponibii

note: TRANSLATORS: When the security result is unavailable, this description is shown.
en: Device security checks are not available for this device. It is not possible to tell whether it meets security requirements.
fur: I controi di sigurece dal dispositîf no son disponibii par chest dispositîf. Nol è pussibil dî se al sodisfe i recuisîts di sigurece.

en: Report copied to clipboard
fur: Rapuart copiât intes notis

en: _Copy Technical Report
fur: _Copie rapuart tecnic

en: About Device Security
fur: Informazions su Sigurece dal dispositîf

en: Device security provides information about how protected your device is against security issues which target the hardware itself.
    
    Aspects of hardware that affect security include:
    
    • security features that are built into a hardware itself;
    • how the hardware is configured to protect against security issues;
    • the security of the software runs directly on the hardware.
    
    Security threats which affect hardware include malware and viruses that target the software that runs directly on the hardware. It also includes physical tampering, such as physical connection to the hardware to read data and implant malware.
    
    Device security is just one aspect of security, and does not reflect the overall security status of the system and applications.
fur: Sigurece dispositîf al da informazions su cemût protezi il to dispositîf dai problemis di sigurece che a colpissin l'hardware.
    
    I aspiets dal hardware che a tocjin la sigurece a includin:
    
    • funzions di sigurece che a son integradis tal hardware;
    • cemût che l'hardware al è configurât par protezisi dai problemis di sigurece;
    • la sigurece dal software che al zire dret sul hardware.
    
    Lis menacis di sigurece che a tocjin l'hardware a includin i malware e i virus che a colpissin il software che al zire dret sore dal hardware. A includin ancje la manipolazion fisiche dal hardware, come la conession fisiche al hardware par lei dâts e instalâ malware.
    
    Sigurece dispositîf al è nome un aspiet de sigurece e nol riflet il stât complessîf de sigurece dal sisteme e des aplicazions.

en: Protected against malicious software when the device starts.
fur: Protet cuintri software malevul cuant che al partìs il dispositîf.

en: Secure Boot has Problems
fur: L'inviament sigûr al à problemis

en: Some protection when the device is started.
fur: Cualchi protezion cuant che al partìs il dispositîf.

en: Secure Boot is Off
fur: L'inviament sigûr al è distudât

en: No protection when the device is started.
fur: Nissune protezion cuant che al partìs il dispositîf.

note: TRANSLATORS: this is to explain an event that has already happened
en: This issue could have been caused by a change in UEFI firmware settings, an operating system configuration change, or because of malicious software on this system.
fur: Une modifiche tes impostazions dal firmware UEFI, une modifiche te configurazion dal sisteme operatîf opûr un software malevul su chest sisteme a podaressin causâ chest probleme.

note: TRANSLATORS: this is to explain an event that has already happened
en: This issue could have been caused by a change in the UEFI firmware settings, or because of malicious software on this system.
fur: Une modifiche tes impostazions dal firmware UEFI o un software malevul su chest sisteme a podaressin causâ chest probleme.

note: TRANSLATORS: this is to explain an event that has already happened
en: This issue could have been caused by an operating system configuration change, or because of malicious software on this system.
fur: Une modifiche te configurazion dal sisteme operatîf opûr un software malevul su chest sisteme a podaressin causâ chest probleme.

note: TRANSLATOR: This is the text event status output when the event status is "success"
en: Pass
fur: Passât

note: TRANSLATOR: This is the text event status output when the event status is not "success"
en: ! Fail
fur: ! Falît

en: Hardware does not pass checks.
fur: L'hardware nol passe i controi.

en: Hardware meets basic security requirements.
fur: L'hardware al sodisfe i recuisîts di sigurece di base.

en: Hardware has a good level of protection.
fur: L'hardware al à un bon nivel di protezion.

en: Security levels are not available for this device.
fur: I nivei di sigurece no son disponibii par chest dispositîf.

en: Device Security
fur: Sigurece dal dispositîf

en: Starting Device Security…
fur: Daûr a inviâ Sigurece dal dispositîf…

en: Device Security Unavailable
fur: Sigurece dal dispositîf no disponibile

en: Device Security is only available on physical hardware. No physical hardware has been detected.
fur: La sigurece dal dispositîf e je disponibile dome su hardware fisic. Nissun hardware fisic al è stât rilevât.

en: Security Events
fur: Events di sigurece

en: No Events
fur: Nissun event

note: TRANSLATORS: if the stauts is valid. For example security check is valid and key is valid.
en: Valid
fur: Valit

note: TRANSLATORS: if the status or key is not valid.
en: Not Valid
fur: No valit

note: TRANSLATORS: if the function is not enabled through BIOS or OS settings.
en: Not Enabled
fur: No abilitât

note: TRANSLATORS: the memory space or system mode is locked to prevent from malicious modification.
en: Locked
fur: Blocât

note: TRANSLATORS: the memory space or system mode is not locked.
en: Not Locked
fur: No blocât

note: TRANSLATORS: The data is encrypted to prevent from malicious reading.
en: Encrypted
fur: Cifrât

note: TRANSLATORS: the data in memory is plane text.
en: Not Encrypted
fur: No cifrât

note: TRANSLATORS: Linux kernel is tainted by third party kernel module.
en: Tainted
fur: Contaminât

note: TRANSLATORS: All the loaded kernel module are licensed.
en: Not Tainted
fur: No contaminât

note: TRANSLATORS: the feature can be detected.
en: Found
fur: Cjatade

note: TRANSLATORS: the feature can't be detected.
en: Not Found
fur: No cjatade

note: TRANSLATORS: the function is supported by hardware.
en: Supported
fur: Supuartade

note: TRANSLATORS: the function isn't supported by hardware.
en: Not Supported
fur: No supuartade

en: Location Services
fur: Servizis su la posizion

en: Allow permitted apps to access location data
fur: Consint aes aplicazion ametudis di acedi ai dâts su la posizion

en: The following sandboxed apps have been given access to location data. Apps that are not sandboxed can access location data without asking for permission.
fur: Chestis aplicazions isoladis a àn vût il permès par acedi ai dâts su la posizion. Lis aplicazions che no son isoladis a puedin acedi ai dâts su la posizion cence domandâ il permès.

en: No sandboxed apps have asked for location access
fur: Nissune aplicazion isolade e à domandât di doprâ la tô posizion

note: Translators: This will be presented as the text of a link to the privacy policy
en: Learn about what data is collected, and how it is used.
fur: Scuvierç ce dâts che a vegnin tirâts dongje e cemût che a vegnin doprâts.

note: Translators: %s is a link to the privacy policy with the label "Learn about what data is collected, and how it is used."
en: Location services use GPS, Wi-Fi and cellular connections to determine the approximate location of this device.
    
    %s
fur: I servizis pe posizion a doprin il GPS, il Wi-Fi e lis conessions di celulâr par determinâ la posizion aprossimative di chest dispositîf.
    
    %s

en: Microphones
fur: Microfons

en: _Microphone Access
fur: Acès al _microfon

en: Allow permitted apps to use microphones
fur: Permet aes aplicazions consintudis di doprâ i microfons

en: The following sandboxed apps have been given permission to use microphones. Apps that are not sandboxed can use microphones without asking for permission.
fur: Chestis aplicazions isoladis a àn ricevût il permès di doprâ i microfons. Lis aplicazions che no son isoladis a puedin doprâ i microfons cence domandâ il permès.

en: No sandboxed apps have asked for microphone access
fur: Nissune aplicazion isolade e à domandât di doprâ il microfon

en: Privacy & Security
fur: Riservatece e sigurece

en: _Screen Lock
fur: Bloc _schermi

en: Automatic screen lock
fur: Bloc schermi automatic

en: Control access to your location
fur: Controle l'acès ae tô posizion

en: _File History &amp; Trash
fur: Cronologjie _file e Scovacere

en: Remove saved data and files
fur: Gjave dâts e files salvâts

en: _Diagnostics
fur: _Diagnostiche

en: Automatic problem reporting
fur: Segnalazion automatiche problemis

en: _Cameras
fur: Foto_cjamaris

en: Control camera access
fur: Controle l'acès ae fotocjamare

en: _Microphones
fur: _Microfons

en: Control microphone access
fur: Controle l'acès al microfon

en: Manage device access
fur: Gjestìs l'acès ai dispositîfs

en: Device _Security
fur: _Sigurece dal dispositîf

en: Hardware security status and information
fur: Informazions e stât de sigurece dal hardware

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" page
en: Screen Turns Off
fur: Sospension dal schermi

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" page
en: 30 seconds
fur: 30 seconts

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" page
en: 1 minute
fur: 1 minût

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" page
en: 2 minutes
fur: 2 minûts

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" page
en: 3 minutes
fur: 3 minûts

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" page
en: 5 minutes
fur: 5 minûts

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" page
en: 30 minutes
fur: 30 minûts

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" page
en: 1 hour
fur: 1 ore

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: 1 minute
fur: 1 minût

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: 2 minutes
fur: 2 minûts

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: 3 minutes
fur: 3 minûts

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: 4 minutes
fur: 4 minûts

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: 5 minutes
fur: 5 minûts

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: 8 minutes
fur: 8 minûts

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: 10 minutes
fur: 10 minûts

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: 12 minutes
fur: 12 minûts

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: 15 minutes
fur: 15 minûts

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: Never
fur: Mai

en: Screen Lock
fur: Bloc schermi

en: Automatically locking the screen prevents others from accessing the computer while you're away.
fur: Il blocâ in automatic il schermi al impedìs a altris di doprâ il computer intant che si è vie.

en: _Blank Screen Delay
fur: Ritart schermi _neri

en: Period of inactivity until screen blanks
fur: Periodi di inativitât fintremai che il schermi al devente neri

en: Automatic Screen _Lock
fur: B_loc schermi automatic

en: Locks the screen after it blanks
fur: Al bloche il schermi dopo che al devente neri

en: Automatic _Screen Lock Delay
fur: Ritart bloc _schermi automatic

en: Time from screen blank to screen lock
fur: Timp dal schermi neri al bloc dal schermi

note: Translators: Whether to show notifications on the lock screen
en: Lock Screen _Notifications
fur: _Notifichis sul schermi blocât

en: Forbid New _USB Devices
fur: Impedìs gnûfs dispositîfs _USB

en: Prevent new USB devices from interacting with the system when the screen is locked.
fur: Impedìs ai gnûfs dispositîfs USB di interagjî cul sisteme cuant che il schermi al è blocât.

en: Screen Privacy
fur: Riservatece schermi

en: Restrict Viewing _Angle
fur: Limite l'_angul di viodude

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 1 hour
fur: 1 ore

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 1 day
fur: 1 zornade

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 2 days
fur: 2 dîs

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 3 days
fur: 3 dîs

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 4 days
fur: 4 dîs

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 5 days
fur: 5 dîs

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 6 days
fur: 6 dîs

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 7 days
fur: 7 dîs

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 14 days
fur: 14 dîs

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 30 days
fur: 30 dîs

en: Empty all items from Trash?
fur: Disvuedâ la scovacere?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
fur: Ducj i elements te scovacere a vignaran eliminâts in maniere definitive.

en: _Empty Trash
fur: Dis_vuede scovacere

en: Delete all the temporary files?
fur: Eliminâ ducj i files temporanis?

en: All the temporary files will be permanently deleted.
fur: Ducj i files temporanis a vignaran eliminâts in maniere definitive.

en: _Purge Temporary Files
fur: _Nete files temporanis

[ctx: retain_history]
note: Translators: Option for "File History Duration" in "File History" group
en: 1 day
fur: 1 zornade

[ctx: retain_history]
note: Translators: Option for "File History Duration" in "File History" group
en: 7 days
fur: 7 dîs

[ctx: retain_history]
note: Translators: Option for "File History Duration" in "File History" group
en: 30 days
fur: 30 dîs

[ctx: retain_history]
note: Translators: Option for "File History Duration" in "File History" group
en: Forever
fur: Par simpri

en: Clear File History?
fur: Netâ la cronologjie dai files?

en: After clearing, lists of recently used files will appear empty.
fur: Dopo la netisie, lis listis dai files doprâts di resint a compariran vueidis.

en: _Clear History
fur: _Nete cronologjie

en: File History & Trash
fur: Cronologjie file e Scovacere

en: File History
fur: Cronologjie dai file

en: File history keeps a record of files that you have used. This information is shared between apps, and makes it easier to find files that you might want to use.
fur: La cronologjie dai files e ten un regjistri dai files che tu âs doprât. Cheste informazion e ven condividude tra lis aplicazions e e rint plui facil cjatâ i file che tu podaressis vê bisugne di doprâ.

en: File H_istory
fur: Cronologj_ie file

en: File _History Duration
fur: Durade _cronologjie file

en: _Clear History…
fur: _Nete cronologjie…

en: Trash &amp; Temporary Files
fur: Scovacere e files temporanis

en: Trash and temporary files can sometimes include personal or sensitive information. Automatically deleting them can help to protect privacy.
fur: Scovacere e files temporanis cualchi volte a puedin includi informazions sensibilis o personâls. Eliminâju in automatic al pues judâ a protezi la riservatece.

en: Automatically Delete _Trash Content
fur: Elimine in automatic i contignûts de _scovacere

en: Automatically Delete Temporary _Files
fur: Elimine in automatic i _files temporanis

en: Automatically Delete _Period
fur: _Periodi par eliminâ in automatic

en: _Empty Trash…
fur: Dis_vuede scovacere…

en: _Delete Temporary Files…
fur: _Elimine file temporanis…

en: Control access to your data and hardware, device security
fur: Acès di control a dâts e hardware, sigurece dal dispositîf

note: Translators: Search terms to find the Privacy panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Privacy;Screen;Lock;Private;Usage;Recent;History;Files;Temporary;Tmp;Trash;Purge;Retain;Diagnostics;Crash;Location;Gps;Camera;Photos;Video;Webcam;Microphone;Recording;Security;Firmware;Thunderbolt;
fur: Riservatece;Schermi;Bloc;Privât;Utilizazion;Resint;Cronologjie;Files;Temporani;Tmp;Scovacere;Netâ;Conservâ;Diagnostiche;Colàs;Posizion;GPS;Fotocjamare;Fotos;Video;Webcam;Microfon;Regjistrazion;Sigurece;Firmware;Thunderbolt;

en: Select Location
fur: Selezione posizion

en: Search Locations
fur: Posizions di ricercje

en: Folders which are searched by system apps, such as Files, Photos and Videos.
fur: Lis cartelis dulà che lis aplicazions di sisteme, come Files, Fotos e Videos, a van a cirî.

en: Places
fur: Risorsis

en: Bookmarks
fur: Segnelibris

en: Others
fur: Altris

en: _Add Location…
fur: _Zonte posizion…

en: No apps found
fur: Nissune aplicazion cjatade

en: More options…
fur: Plui opzions…

en: _App Search
fur: Ricercje _aplicazions

en: Include app-provided search results.
fur: Inclût i risultâts de ricercje indicâts de aplicazion.

en: Search _Locations
fur: _Posizions di ricercje

en: Folders which are searched by system apps.
fur: Lis cartelis dulà che lis aplicazions di sisteme a van a cirî.

en: Search Results
fur: Risultâts de ricercje

en: Results are displayed according to the list order.
fur: I risultâts a vegnin visualizâts secont l'ordin de liste.

en: Control which apps show search results in the Activities Overview
fur: Controle cualis aplicazions a mostrin risultâts di ricercje te panoramiche ativitâts

note: Translators: Search terms to find the Search panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Search;Find;Index;Hide;Privacy;Results;
fur: Cîr;Cjate;Indiç;Plate;Privacy;Risultâts;

note: Label
en: No networks selected for sharing
fur: Nissune rêt selezionade pe condivision

en: Networks
fur: Rêts

[ctx: service is enabled]
en: Enabled
fur: Abilitât

[ctx: service is active]
en: Active
fur: Atîf

en: Choose a Folder
fur: Sielzi une cartele

en: Add
fur: Zonte

en: Enable media sharing
fur: Abilite condivision multimediâl

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a link to a dav://<hostname> URL
en: File Sharing allows you to share your Public folder with others on your current network using: %s
fur: La condivision di file e permet di condividi cun altris la proprie cartele Public su pe rêt atuâl doprant: %s

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a link to a "ssh <hostname>" command to run
en: When remote login is enabled, remote users can connect using the Secure Shell command:
    %s
fur: Cuant che l'acès esterni al è abilitât, i utents lontans a puedin tacâsi doprant il comant Secure Shell:
    %s

en: Enable personal media sharing
fur: Abilite condivision dai files multimediâi personâi

en: Device Name
fur: Non dispositîf

en: Share files with other devices on the current network
fur: Condivît i files cun altris dispositîf su cheste rêt

en: _File Sharing
fur: Condivision _file

en: Stream music, photos and videos to devices on the current network
fur: Trasmet musiche, fotos e videos su dispositîf in cheste rêt

en: _Media Sharing
fur: Condivision _multimediâl

en: Enable SSH access for this device
fur: Abilite l'acès vie SSH par chest dispositîf

en: _Remote Login
fur: Acès _esterni

en: File Sharing
fur: Condivision file

en: _Require Password
fur: _Covente password

en: Remote Login
fur: Acès esterni

en: Media Sharing
fur: Condivision multimediâl

en: Share music, photos and videos over the network.
fur: Condivît musiche, fotos e video su la rêt.

en: Folders
fur: Cartelis

en: Sharing
fur: Condivision

en: Control what you want to share with others
fur: Controle ce che si vûl condividi cun altris

note: Translators: Search terms to find the Sharing panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;ssh;host;name;remote;desktop;media;audio;video;pictures;photos;movies;server;renderer;
fur: condivision;share;ssh;host;non;esterni;lontan;desktop;scritori;medie;multimedie;audio;video;imagjins;fotos;film;servidôr;server;renderer;

en: Enable or disable remote login
fur: Abilitâ o no l'acès esterni

en: Authentication is required to enable or disable remote login
fur: Al è necessari autenticâsi par abilitâ o no abilitâ l'acès di lontan

en: Custom
fur: Personalizât

en: Click
fur: Clic

en: Hum
fur: Businâ

en: String
fur: Stringhe

en: Swing
fur: Ossilazion

en: Alert Sound
fur: Sun di avîs

en: Balance
fur: Belançament

en: Fade
fur: Sfantâ

en: Select a Speaker
fur: Selezione un casse

en: Test Speakers
fur: Prove lis cassis

en: Output
fur: Jessude

en: _Output Device
fur: Dispositîf di _jessude

en: _Test…
fur: _Prove…

en: _Configuration
fur: _Configurazion

en: Master volume
fur: Volum principâl

en: O_utput Volume
fur: Vol_um di jessude

en: _Balance
fur: _Belançament

en: Fad_e
fur: Sfant_e

en: _Subwoofer
fur: Sub_woofer

en: Output Device
fur: Dispositîf di jessude

en: No Output Devices
fur: Nissun dispositîf di jessude

en: Input
fur: Ingrès

en: _Input Device
fur: Dispositîf di _input

en: Con_figuration
fur: Con_figurazion

en: I_nput Volume
fur: Volum di _jentrade

en: Input Device
fur: Dispositîf di ingrès

en: No Input Devices
fur: Nissun dispositîf di input

en: Sounds
fur: Suns

en: Vo_lume Levels
fur: Nivei di vo_lum

en: _Alert Sound
fur: Sun di _avîs

en: Volume Levels
fur: Nivei di volum

en: Unmute
fur: Ative audio

en: Mute
fur: Cidin

en: Volume
fur: Volum

en: Sound
fur: Audio

en: Change sound levels, inputs, outputs, and alert sounds
fur: Comede i nivei dal audio, i ingrès, lis jessudis e i suns di alerte

note: Translators: Search terms to find the Sound panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Card;Microphone;Volume;Fade;Balance;Bluetooth;Headset;Audio;Output;Input;
fur: Schede;Microfon;Volum;Sfantâ;Belançament;Bluetooth;Auricolâr;Scufis;Sun;Jessude;Jentrade;Ingrès;

en: About
fur: Informazions

en: System Logo
fur: Logo di sisteme

note: Translators: this field contains the distro name and version
en: Operating System
fur: Sisteme Operatîf

en: Hardware Model
fur: Model Hardware

en: Processor
fur: Processôr

en: Memory
fur: Memorie

en: Disk Capacity
fur: Capacitât dal disc

en: Calculating…
fur: Calcul…

en: System _Details
fur: _Detais dal sisteme

en: Software _Updates
fur: _Inzornaments software

en: Graphics
fur: Grafiche

en: Graphics %d
fur: Grafiche %d

[ctx: Windowing system (Wayland, X11, or Unknown)]
en: Unknown
fur: No cognossût

note: translators: this is the placeholder string when the GNOME Shell * version couldn't be loaded, eg. “GNOME Version: Not Available”
en: Not Available
fur: No disponibile

en: # System Details Report
fur: # Rapuart dai detais di sisteme

en: ## Report details
fur: ## Detais dal rapuart

en: **Date generated:**
fur: **Gjenerât in date:**

en: ## Hardware Information:
fur: ## Informazions hardware:

en: **Hardware Model:**
fur: **Model Hardware:**

en: **Memory:**
fur: **Memorie:**

en: **Processor:**
fur: **Processôr:**

en: **Graphics:**
fur: **Grafiche:**

en: **Graphics %d:**
fur: **Grafiche %d:**

en: **Disk Capacity:**
fur: **Capacitât dal disc:**

en: ## Software Information:
fur: ## Informazions software:

en: **Firmware Version:**
fur: **Version dal firmware:**

en: **OS Name:**
fur: **Non dal SO:**

en: **OS Build:**
fur: **Costruzion dal SO:**

en: **OS Type:**
fur: **Gjenar di SO:**

en: **GNOME Version:**
fur: **Version di GNOME:**

en: **Windowing System:**
fur: **Sisteme di gjestion barcons:**

en: **Kernel Version:**
fur: **Version dal kernel:**

en: Details copied to clipboard
fur: Detais copiâts intes notis

en: System Details
fur: Detais dal sisteme

en: _Copy
fur: _Copie

en: Hardware Information
fur: Informazions sul hardware

en: Software Information
fur: Informazions sul software

en: Firmware Version
fur: Version dal firmware

note: translators: this field contains the distro name and version
en: OS Name
fur: Non dal SO

note: translators: this field contains the distro build
en: OS Build
fur: Costruzion dal SO

note: translators: this field contains the distro type
en: OS Type
fur: Gjenar di SO

en: GNOME Version
fur: Version di GNOME

en: Windowing System
fur: Sisteme di gjestion barcons

en: Virtualization
fur: Virtualizazion

en: Kernel Version
fur: Version dal kernel

en: _Region &amp; Language
fur: _Regjon e lenghe

en: System language and localization
fur: Lenghe dal sisteme e localizazion

en: _Date &amp; Time
fur: _Date e ore

en: Time zone and clock settings
fur: Impostazions di fûs orari­ e orloi

en: _Remote Desktop
fur: Sc_ritori lontan

en: Allow this device to be used remotely
fur: Permet la utilizazion di lontan di chest dispositîf

en: Hardware details and software versions
fur: Detais hardware e versions software

note: Translators: This is the full date and time format used in 12-hour mode.
en: %e %B %Y, %l:%M %p
fur: %e %B %Y, %I:%M %p

note: Translators: This is the full date and time format used in 24-hour mode.
en: %e %B %Y, %R
fur: %e %B %Y, %H:%M

en: Date & Time
fur: Da­te­ ­e­ ­o­re

en: _Year
fur: _An

en: _Month
fur: _Mês

en: _Day
fur: _Dì

en: Automatic _Date &amp; Time
fur: _Date e ore automatiche

en: Requires internet access
fur: Si scugne vê un acès a internet

en: Date &amp; _Time
fur: Da_te e ore

en: Automatic Time _Zone
fur: _Fûs orari automatic

en: Requires location services enabled and internet access
fur: Si scugne vê abilitât i servizis di posizion e un acès a internet

en: Time Z_one
fur: Fûs _orari

en: Time _Format
fur: F_ormât ore

en: _24-hour
fur: _24 oris

en: Clock &amp; Calendar
fur: Orloi e calendari

en: Control how the time and date is shown in the top bar
fur: Controle cemût visualizâ ore e date te sbare superiôr

en: _Week Day
fur: Dì de _setemane

en: _Seconds
fur: _Seconts

en: Week _Numbers
fur: _Numars di setemane

en: Shown in the dropdown calendar
fur: Mostrât tal calendari a tende

en: January
fur: Zenâr

en: February
fur: Fevrâr

en: March
fur: Març

en: April
fur: Avrîl

en: May
fur: Mai

en: June
fur: Jugn

en: July
fur: Lui

en: August
fur: Avost

en: September
fur: Setembar

en: October
fur: Otubar

en: November
fur: Novembar

en: December
fur: Dicembar

en: Select Time Zone
fur: Selezione il Fûs orari

en: Search cities
fur: Cîr citâts

en: No Results
fur: Nissun risultât

en: Change system time and date settings
fur: Cambie lis impostazions di sisteme pe ore e pe date

en: To change time or date settings, you need to authenticate.
fur: Par cambiâ lis impostazions de ore e de date al è necessari autenticâsi.

en: Language and time settings, system information
fur: Impostazions di lenghe e ore, informazions di sisteme

note: Translators: Search terms to find the System panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: device;system;information;details;hostname;memory;processor;version;software;operating;os;model;language;region;country;formats;numbers;units;clock;timezone;date;location;remote;desktop;rdp;vnc;
fur: dispositîf;sisteme;informazions;detais;non;host;memorie;processôr;version;software;operatîf;so;model;lenghe;regjon;paîs;formâts;numars;unitâts;orloi;fûs orari;date;posizion;lontan;scritori;rdp;vnc;

en: Formats
fur: Formâts

en: Search locales
fur: Cîr configurazions regjonâls

en: Common Formats
fur: Formâts comuns

en: All Formats
fur: Ducj i formâts

en: No Search Results
fur: Nissun risultât cjatât

en: Searches can be for countries or languages.
fur: Lis ricercjis si puedin fâ par paîs o lenghis.

en: Preview
fur: Anteprime

[ctx: measurement format]
en: Imperial
fur: Imperiâi

[ctx: measurement format]
en: Metric
fur: Metrics

en: Dates
fur: Datis

en: Times
fur: Oraris

en: Dates & Times
fur: Da­tis­ ­e­ ­o­ris

en: Numbers
fur: Numars

en: Measurement
fur: Unitât di misure

en: Paper
fur: Cjarte

en: Region & Language
fur: Regjon e lenghe

en: Language and format will be changed after next login
fur: La lenghe e il formât a vignaran cambiâts al prossim acès

en: Log _Out…
fur: _Jes…

en: The language setting is used for interface text and web pages. Formats are used for numbers, dates, and currencies.
fur: La impostazion de lenghe e ven doprade pai tescj de interface e pes pagjinis web. I formâts a vegnin doprâts pai numars, pes datis e pes monedis.

en: Your Account
fur: Il to account

en: _Language
fur: _Lenghe

en: _Formats
fur: _Formâts

en: Login Screen
fur: Videade di acès

en: L_anguage
fur: L_enghe

en: Fo_rmats
fur: Fo_rmâts

en: Device name copied
fur: Non dispositîf copiât

en: Device address copied
fur: Direzion dal dispositîf copiade

en: Username copied
fur: Non utent copiât

en: Password copied
fur: Password copiade

note: Translators: This will be presented as the text of a link to the documentation
en: learn how to use it
fur: scuvierç cemût doprâlu

note: Translators: %s is a link to the documentation with the label "learn how to use it"
en: Remote desktop allows viewing and controlling your desktop from another computer – %s.
fur: Il scritori lontan ti permet di visualizâ e controlâ il to scritori doprant un altri computer – %s.

en: Remote Desktop
fur: Scritori lontan

en: Remote _Desktop
fur: _Scritori lontan

en: Enable or disable remote desktop connections to this computer.
fur: Abilite o disabilite lis conessions dai scritoris esternis a chest computer.

en: Remote _Control
fur: _Control di lontan

en: Allows remote connections to control the screen.
fur: Permet lis conessions di lontan par controlâ il schermi.

en: How to Connect
fur: Cemût conetisi

en: Connect to this computer using the device name or remote desktop address.
fur: Conetiti a chest computer doprant il non dal dispositîf o la direzion dal scritori lontan.

en: Copy
fur: Copie

en: Remote Desktop Address
fur: Direzion dal scritori esterni

en: Authentication
fur: Autenticazion

en: The user name and password are required to connect to this computer.
fur: Il non utent e la password a son necessaris par conetisi al chest computer.

en: User Name
fur: Non utent

en: _Verify Encryption
fur: Cifradure di _verifiche

en: Encryption Fingerprint
fur: Impront di cifradure

en: The encryption fingerprint can be seen in connecting clients and should be identical.
fur: Al è pussibil viodi l'impront di cifradure tai clients che si conetin e al à di sei compagn.

en: Cursor Size
fur: Dimension cursôr

en: Cursor size can be combined with Zoom to make it easier to see the cursor.
fur: Al è pussibil cubminâ la dimension dal cursôr cul Zoom par fâlu viodi miôr.

note: '#' is a dummy target to make 'Sound' clickable TRANSLATORS: Don't translate  <a href='#'> and </a>
en: System volume can be adjusted in <a href='#'>Sound</a> settings.
fur: Al è pussibil justâ il volum di sisteme tes impostazions <a href='#'>Audio</a>.

en: Hearing
fur: Uldide

en: _Overamplification
fur: _Sore-amplificazion

en: Allow volume to exceed 100%. This will result in quality loss
fur: Permet al volum di superâ il 100%. Chest al puartarà a une pierdite di cualitât

en: Visual Alerts
fur: Avîs visibii

en: Use a visual indication when an alert sound occurs
fur: Dopre une indicazion visive in presince di un avîs audio

en: _Visual Alerts
fur: Avîs _visibii

en: _Flash Area
fur: Aree di _flash

en: Entire Screen
fur: Dut il schermi

en: Entire Window
fur: Dut il barcon

en: _Test Flash
fur: _Prove la lampade

en: Test
fur: Prove

en: Pointing & Clicking
fur: Pontament e clic

en: _Mouse Keys
fur: _Mouse di tastiere

en: Use numeric keypad to move your mouse pointer
fur: Dopre la tastierute numeriche par spostâ il pontadôr dal mouse

en: _Locate Pointer
fur: _Localize il pontadôr

en: Reveal pointer location by pressing Left Ctrl
fur: Rivele la posizion dal pontadôr fracant il Ctrl di çampe

en: _Double-Click Delay
fur: Ritart _Dopli-clic

note: Translators: This is a mark in the Crosshair Length scale
en: Short
fur: Curt

note: Translators: This is a mark in the Crosshair Length scale
en: Long
fur: Lunc

en: Click Assist
fur: Assistent clic

en: _Simulated Secondary Click
fur: Clic secondari _simulât

en: Secondary click by holding down the primary mouse button
fur: Clic secondari tignint fracât il boton primari dal mouse

en: Acceptance Delay
fur: Ritart di acetazion

en: _Hover Click
fur: Clic automatic tal fermâsi

en: Trigger a click when the pointer hovers
fur: Eseguìs in automatic un clic cuant che si ferme il cursôr

en: Motion Threshold
fur: Principi di moviment

en: Small
fur: Piçul

en: Large
fur: Grant

en: _Always Show Accessibility Menu
fur: _Mostre simpri il menù di acessibilitât

en: Display the accessibility menu in the top bar
fur: Visualize il menù pal acès facilitât te sbare superiôr

en: _Seeing
fur: _Viste

en: _Hearing
fur: _Uldide

en: _Typing
fur: _Digjitazion

en: _Pointing and Clicking
fur: _Pontament e clic

en: _Zoom
fur: _Ingrandiment

[ctx: cursor size]
note: translators: the labels will read: * Cursor Size: Default
en: Default
fur: Predefinide

[ctx: cursor size]
en: Medium
fur: Medie

[ctx: cursor size]
en: Large
fur: Grant

[ctx: cursor size]
en: Larger
fur: Plui grant

[ctx: cursor size]
en: Largest
fur: Il plui grant

en: Seeing
fur: Viste

en: _High Contrast
fur: Contrast _elevât

en: Increase color contrast of foreground and background interface elements
fur: Aumente il contrast dai colôrs dai elements de interface in prin plan e tal fonts

en: Reduce _Animation
fur: Ridûs _animazion

en: Reduce animations in the user interface to reduce motion
fur: Ridûs lis animazions te interface utent par ridusi il moviment

en: _Large Text
fur: Test _larc

en: Increase the size of all text in the user interface
fur: Aumente la dimension di dut il test te interface utent

en: _Cursor Size
fur: Dimension dal _cursôr

en: The size of the cursor can be increased to make it easier to see
fur: Al è pussibil aumentâ la dimension dal cursôr par fâlu viodi miôr

en: _Sound Keys
fur: _Sun tascj

en: Beep when Num Lock or Caps Lock are turned on or off
fur: Fâs un sun cuant che BlocNum o BlocMaiusc a vegnin ativâts o disativâts

en: _Overlay Scrollbars
fur: Sbaris di scoriment _parsore

en: Use scrollbars that overlay the content and automatically hide
fur: Dopre lis sbaris di scoriment che a stan parsore dal contignût e plate in automatic

en: Screen _Reader
fur: _Letôr schermi

en: The screen reader reads displayed text as you move the focus
fur: Il letôr di schermi al lei il test mostrât al spostament dal focus

en: Screen _Keyboard
fur: _Tastiere a visôr

en: Use the on-screen keyboard to type in input fields
fur: Dopre la tastiere a schermi par scrivi tai cjamps di inseriment

en: _Enable by Keyboard
fur: Abilite di _tastiere

en: Turn accessibility features on or off using the keyboard
fur: Ative o disative lis funzions di acès facilitât doprant la tastiere

en: Text Cursor
fur: Cursôr testuâl

en: _Cursor Blinking
fur: Lampâ dal _cursôr

en: Change if the cursor blinks in text fields
fur: Cambie se il cursôr al lampe intai cjamps di test

en: _Blink Speed
fur: Velocitât dal _lampâ

en: Blink Speed
fur: Velocitât dal lampâ

en: _Test Entry
fur: Vôs di _prove

en: Type to test
fur: Scrîf par provâ

en: Typing Assist
fur: Assistent di digjitazion

en: _Repeat Keys
fur: _Ripet tascj

en: Key presses repeat when the key is held down
fur: Il fracâ dal tast al ripet il caratar fintremai che al reste fracât

en: Speed
fur: Velocitât

en: _Sticky Keys
fur: Tascj _singui

en: Sequences of modifier keys act as a key combination
fur: Lis secuencis di tascj modificadôrs a agjissin come une cumbinazion di tascj

en: Disable if two keys are pressed together
fur: No sta abilitâ se doi tascj a vegnin fracâts tal stes moment

en: Beep when modifier key is pressed
fur: Avîs sonôr cuant che al ven fracât un tast modificadôr

en: S_low Keys
fur: Tascj _lents

en: Delay between when a key is pressed and when it is accepted
fur: Ritart tra la pression di un tast e la sô acetazion

en: Beep when a key is pressed
fur: Avîs sonôr cuant che un tast al ven fracât

en: Beep when a key is accepted
fur: Avîs sonôr cuant che un tast al ven acetât

en: Beep when a key is rejected
fur: Avîs sonôr cuant che un tast al ven refudât

en: B_ounce Keys
fur: Tascj s_balçâts

en: Ignore fast duplicate keypresses
fur: Ignore doplis pressions di tascj in rapide sucession

en: Zoom
fur: Ingrandiment

en: _Desktop Zoom
fur: Zoom _scritori

en: Magnify the entire screen
fur: Ingrandìs dut il schermi

en: Magnifier
fur: Ingrandidôr

en: _Magnification Factor
fur: Fatôr di ingrandi_ment

en: M_agnifier View
fur: Viodude dal _ingrandidôr

note: Translators: This is a behavior option of the Magnifier View
en: Follow Mouse Cursor
fur: Sta daûr dal cursôr dal mouse

note: Translators: This is a behavior option of the Magnifier View
en: Screen Area
fur: Aree dal schermi

en: _Extend Outside Screen Edges
fur: _Slargje fûr dai ôrs dal schermi

en: _Screen Area
fur: Aree dal _schermi

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Full Screen
fur: Plen visôr

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Top Half
fur: Metât superiôr

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Bottom Half
fur: Metât inferiôr

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Left Half
fur: Metât çampe

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Right Half
fur: Metât diestre

en: _Follow Behavior
fur: _Va daûr dal compuartament

note: Translators: This is an option of the zoom Magnifier behavior
en: Moves with Contents
fur: Si sposte cui contignûts

note: Translators: This is an option of the zoom Magnifier behavior
en: Pushes Contents Around
fur: Al sburte i contignûts ator

note: Translators: This is an option of the zoom Magnifier behavior
en: Remains Centered
fur: Al reste tal mieç

en: Crosshairs
fur: Smiris

en: _Crosshair Lines
fur: Liniis de s_mire

en: Mark the cursor location in the magnifier region using lines
fur: Segne la posizion dal cursôr te regjon dal ingrandidôr doprant liniis

en: _Overlap Mouse Cursor
fur: _Sta parsore dal cursôr dal mouse

en: _Thickness
fur: _Spessôr

note: Translators: This is a mark in the Thickness scale
en: Thin
fur: Fin

note: Translators: This is a mark in the Thickness scale
en: Thick
fur: Spes

en: Len_gth
fur: Lun_gjece

note: Translators: This is a mark in the Crosshair Length scale
en: 1/4 screen
fur: ¼ dal schermi

note: Translators: This is a mark in the Crosshair Length scale
en: 1/2 Screen
fur: ½ schermi

note: Translators: This is a mark in the Crosshair Length scale
en: 3/4 Screen
fur: ¾ dal schermi

en: Colo_r
fur: Colô_r

en: Color Filters
fur: Filtris colôr

en: _Inverted
fur: _Invertîts

en: Invert colors in the magnifier region
fur: Invertìs i colôrs te regjon dal ingrandidôr

en: _Brightness
fur: _Luminositât

note: Translators: This is a mark in the Brightness scale Translators: This is a mark in the Contrast scale
en: Low
fur: Basse

note: Translators: This is a mark in the Brightness scale Translators: This is a mark in the Contrast scale
en: High
fur: Alte

en: Co_lor
fur: Co_lôr

note: Translators: This is a mark in the Grayscale scale
en: Full
fur: Plen

en: Make it easier to see, hear, type, point and click
fur: Al fâs diventâ plui facil viodi, sintî, digjitâ e fâ clic

note: Translators: Search terms to find the Accessibility panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Keyboard;Mouse;a11y;Accessibility;Universal Access;Contrast;Cursor;Sound;Zoom;Screen;Reader;big;high;large;text;font;size;AccessX;Sticky;Keys;Slow;Bounce;Mouse;Double;click;Delay;Speed;Assist;Repeat;Blink;Pointer;find;locate;visual;hearing;audio;typing;animations;
fur: Tastiere;Mouse;a11y;Acessibilitât;Acès facilitât;Acès universâl;Contrast;Cursôr;Sun;Ingrandiment;Zoom;Screen;Reader;Letôr;schermi;grant;alt;larc; test;caratar;dimension;AccessX;Tascj;Singui;Tacadiçs;Sticky;Lents;Slow;Sbalçâts;Bounce;Mouse;Dopli;clic;Ritart;Assisti;Ripeti;Lampâ;Pontadôr;cjate;localize;visuâl;sintî;audio;scriture;animazions;

en: Should match the web address of your login provider.
fur: Al varès di corispuindi ae direzion web dal to furnidôr di acès.

en: Failed to add account
fur: Zonte dal account falide

en: The passwords do not match.
fur: Lis password no corispuindin.

en: Failed to register account
fur: Regjistrazion account falide

en: No supported way to authenticate with this domain
fur: Nissun mût supuartât par autenticâsi cun chest domini

en: Failed to join domain
fur: Falît a unîsi al domini

en: That login name didn’t work.
    Please try again.
fur: Non di acès no valit.
    Prove une altre volte.

en: That login password didn’t work.
    Please try again.
fur: Password no valide.
    Prove une altre volte.

en: Failed to log into domain
fur: Acès al domini falît

en: Unable to find the domain. Maybe you misspelled it?
fur: Impussibil cjatâ il domini. Isal stât scrit mâl?

en: Add User
fur: Zonte utent

en: Administrator
fur: Aministradôr

en: Administrators have extra abilities, including adding and removing users, changing login settings, and removing software. Parental controls cannot be applied to administrators.
fur: I aministradôrs a àn abilitâts extra, includûts la zonte e la rimozion di utents, il cambiâ impostazions di acès e la rimozion di software. Nol è pussibil aplicâ i controi parentâi ai aministradôrs.

en: User sets password on first login
fur: L'utent al stabilìs la password al prin acès

en: Set password now
fur: Stabilìs la password cumò

en: Confirm
fur: Conferme

en: Enterprise Login
fur: Acès aziendâl

en: User accounts which are managed by a company or organization.
fur: Accounts utent che a son gjestîts di une compagnie o une organizazion.

en: You are Offline
fur: Tu sês fûr rêt

en: Enterprise login allows an existing centrally managed user account to be used on this device. You can also use this account to access company resources on the internet.
fur: L'acès enterprise al permet di doprâ su chest dispositîf un account utent za esistent ministrât in maniere centrâl. Tu puedis ancje doprâ chest account par jentrâ tes risorsis de compagnie su internet.

en: Browse for more pictures
fur: Esplore altris imagjins

en: Select a File…
fur: Selezione un file…

en: the device needs to be claimed to perform this action
fur: si à di reclamâ il dispositîf par eseguî cheste azion

en: the device is already claimed by another process
fur: il dispositîf al è za reclamât di un altri procès

en: you do not have permission to perform the action
fur: no tu âs i permès par eseguî la azion

en: no prints have been enrolled
fur: no je stade regjistrade nissune impronte

en: Failed to communicate with the device during enrollment
fur: No si è rivâts a comunicâ cul dispositîf dilunc la regjistrazion

en: Failed to communicate with the fingerprint reader
fur: No si è rivâts a comunicâ cul letôr di improntis digjitâls

en: Failed to communicate with the fingerprint daemon
fur: No si è rivâts a comunicâ cul demoni pes improntis digjitâls

en: Failed to list fingerprints: %s
fur: No si è rivâts a listâ lis improntis: %s

en: Failed to delete saved fingerprints: %s
fur: No si è rivâts a eliminâ lis improntis salvadis: %s

en: Left thumb
fur: Poleâr çamp

en: Left middle finger
fur: Medi çamp

en: _Left index finger
fur: Dêt indiç _çamp

en: Left ring finger
fur: Anulâr çamp

en: Left little finger
fur: Dêt piçul çamp

en: Right thumb
fur: Poleâr diestri

en: Right middle finger
fur: Medi diestri

en: _Right index finger
fur: Dêt indiç _diestri

en: Right ring finger
fur: Anulâr diestri

en: Right little finger
fur: Dêt piçul diestri

en: Unknown Finger
fur: Impronte no cognossude

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Complete
fur: Completade

en: Fingerprint device disconnected
fur: Dispositîf pes improntis disconetût

en: Fingerprint device storage is full
fur: Il spazi di archiviazion dal dispositîf pes improntis al è plen

en: Fingerprint is duplicate
fur: L'impront e je duplicade

en: Failed to enroll new fingerprint
fur: No si è rivâts a regjistrâ la gnove impronte

en: Failed to start enrollment: %s
fur: No si è rivâts a scomençâ la regjistrazion: %s

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Failed to enroll new fingerprint
fur: No si è rivâts a regjistrâ la gnove impronte

en: Failed to stop enrollment: %s
fur: No si è rivâts a fermâ la regjistrazion: %s

en: Repeatedly lift and place your finger on the reader to enroll your fingerprint
fur: Alce e met tantis voltis il to dêt sul letôr par regjistrâ la tô impronte

en: _Re-enroll this finger…
fur: _Torne regjistre chest dêt…

note: TRANSLATORS: This is the label for the button to enroll a new finger
en: Scan new fingerprint
fur: Regjistre gnove impronte

en: Failed to release fingerprint device %s: %s
fur: No si è rivâts a molâ il dispositîf pes improntis %s: %s

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Problem Reading Device
fur: Probleme tal lei dal dispositîf

en: Failed to claim fingerprint device %s: %s
fur: No si è rivâts a riclamâ il dispositîf pes improntis %s: %s

en: Failed to get fingerprint devices: %s
fur: No si è rivâts a otignî i dispositîfs pes improntis: %s

en: Fingerprint Manager
fur: Gjestôr improntis

en: Fingerprint
fur: Impronte

en: _Yes
fur: _Sì

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
fur: Eliminâ lis improntis digjitâls regjistradis cussì di disabilitâ l'acès vie impronte?

en: No fingerprint device
fur: Nissun dispositîf pes improntis

note: Translators: This is the empty state page label which states that there are no devices ready.
en: No Fingerprint device
fur: Nissun dispositîf pes improntis

en: Ensure the device is properly connected.
fur: Sigurâsi che il dispositîf al sedi tacât ben.

en: Fingerprint Device
fur: Dispositîf pes improntis

en: Choose the fingerprint device you want to configure
fur: Sielç il dispositîf pes improntis di configurâ

en: Fingerprint Login
fur: Acès cun impronte

en: Fingerprint login allows you to unlock and log into your computer with your finger
fur: L'acès cun impronte ti permet di sblocâ e jentrâ sul to computer cul to dêt

en: _Delete Fingerprints
fur: _Elimine improntis

en: Fingerprint Enroll
fur: Regjistrazion impronte

en: Please choose another password.
fur: Sielç une altre password.

en: Please type your current password again.
fur: Scrîf di gnûf la tô password atuâl.

en: Password could not be changed
fur: Impussibil cambiâ la password

en: Change Password
fur: Cambie password

en: Ch_ange
fur: C_ambie

en: Current Password
fur: Password atuâl

en: New Password
fur: Gnove password

en: Confirm Password
fur: Conferme password

en: Allow user to change their password on next login
fur: Permet al utent di cambiâ la sô password al prossim acès

en: Set a password now
fur: Stabilìs une password cumò

en: Cannot automatically join this type of domain
fur: Impussibil unîsi in automatic a chest gjenar di domini

en: No such domain or realm found
fur: Nissun domini o ream cjatâts

en: Cannot log in as %s at the %s domain
fur: Impussibil acedi come %s al domini %s

en: Invalid password, please try again
fur: Password no valide, prove di gnûf

en: Couldn’t connect to the %s domain: %s
fur: Impussibil tacâsi al domini %s: %s

en: Failed to delete user: %s
fur: Impussibil eliminâ l'utent: %s

en: Failed to revoke remotely managed user: %s
fur: Nol è stât pussibil revocâ l'utent gjestît di lontan: %s

en: Remove %s?
fur: Gjavâ %s?

en: Are you sure you want to revoke remotely managed %s’s account?
fur: Revocâ pardabon l'account di %s gjestît di lontan?

[ctx: Password mode]
en: Account disabled
fur: Account disabilitât

[ctx: Password mode]
en: To be set at next login
fur: Di stabilî al prossim acès

[ctx: Password mode]
en: None
fur: Nissun

en: Unlock to Change This Setting
fur: Sbloche par cambiâ cheste impostazions

en: Delete the selected user account
fur: Elimine l'account utent selezionât

en: To delete the selected user account,
    click the * icon first
fur: Par eliminâ l'account utent selezionât,
    fâs prime clic su la icone *

en: Unlock to add users and change settings
fur: Sbloche par zontâ utents e cambiâ impostazions

en: Edit avatar
fur: Modifiche avatar

note: FIXME
en: _Fingerprint Login
fur: Acès cun impronte

en: A_utomatic Login
fur: Acès automatic

en: Automatic login opens the user account when the device starts, without requiring authentication. Authentication is still required at other times, such as when unlocking the screen.
fur: L'acès automatic al vierç l'account dal utent al inviament dal dispositîf, cence domandâ autenticazions. La autenticazion e coventarà ancjemò in altris moments, par esempli se si sbloche il schermi.

en: _Administrator
fur: _Aministradôr

en: _Parental Controls
fur: Controi _parentâi

en: Open the Parental Controls app.
fur: Vierç la aplicazion pai controi parentâi.

en: Other Users
fur: Altris utents

en: _Remove User…
fur: _Gjave utent…

en: Users cannot be removed while logged in
fur: Nol è pussibil gjavâ i utents intant che a son jentrâts

en: _Add User…
fur: _Zonte utent…

en: Error: Unable to Show User Settings
fur: Erôr: Impussibil mostra lis impostazions dal utent

en: The system component `AccountsService` cannot be found
fur: Impussibil cjatâ il component di sisteme `AccountsService`

en: The user will not be able to use this device once their account has been removed.
fur: L'utent nol rivarà a doprâ chest dispositîf une volte che il so account al sarà stât gjavât.

en: Delete Files and Settings
fur: Elimine files e impostazions

en: _Delete
fur: _Elimine

en: Users
fur: Utents

en: Add or remove users and change your password
fur: Zonte o gjave utents e cambie la tô password

note: Translators: Search terms to find the Users panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Login;Name;Fingerprint;Avatar;Logo;Face;Password;Parental Controls;Screen Time;App Restrictions;Web Restrictions;Usage;Usage Limit;Kid;Child;
fur: Login;Acès;Non;Impront;Digjitâl,Avatar;Logo;Muse;Password;Controi parentâi;Timp schermi;Restrizions aplicazions;Restrizions web;Utilizazion;Limit di utilizazion;Frut;Fi;

note: Translators: This button enrolls the computer in the domain in order to use enterprise logins.
en: _Enroll
fur: _Regjistre

en: Domain Administrator Login
fur: Acès aministradôr domini

en: In order to use enterprise logins, this computer needs to be
    enrolled in the domain. Please have your network administrator
    type their domain password here.
fur: Par podê doprâ i acès aziendâi, il computer al à di jessi
     regjistrât tal domini. Domandâ al aministradôr di rêt
    di scrivi la password pal domini in chest cjamp.

en: _Domain
fur: _Domini

en: Administrator _Name
fur: _Non aministradôr

en: Administrator Password
fur: Password aministradôr

en: Manage user accounts
fur: Ministre i account online

en: Authentication is required to change user data
fur: Si scugne autenticâsi par cambiâ i dâts utent

[ctx: Password hint]
en: The new password needs to be different from the old one.
fur: La gnove password e scugne jessi divierse de precedent.

[ctx: Password hint]
en: Try changing some letters and numbers.
fur: Prove cambie cualchi letare e numar.

[ctx: Password hint]
en: Try changing the password a bit more.
fur: Prove cambie la password un tic di plui.

[ctx: Password hint]
en: A password without your user name would be stronger.
fur: Une password cence il tô non utent e sarès plui robuste.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid using your name in the password.
fur: Cîr di evitâ di doprâ il tô non te password.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid some of the words included in the password.
fur: Cîr di evitâ cualchi peraule includude te password.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid common words.
fur: Cîr di evitâ peraulis comunis.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid reordering existing words.
fur: Cîr di evitâ di tornâ a ordenâ  peraulis esistentis.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more numbers.
fur: Cîr di doprâ plui numars.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more uppercase letters.
fur: Cîr di doprâ plui letaris maiusculis.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more lowercase letters.
fur: Cîr di doprâ plui letaris minusculis.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more special characters, like punctuation.
fur: Cîr di doprâ plui caratars speciâi, come i ponts.

[ctx: Password hint]
en: Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation.
fur: Cîr di doprâ une misture di letaris, numars e ponts.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same character.
fur: Cîr di evitâ di ripeti il stes caratar.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation.
fur: Cîr di evitâ di ripeti il stes gjenar di caratar: tu scugnis miscliçâ letaris, numars e ponts.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid sequences like 1234 or abcd.
fur: Cîr di evitâ secuencis come 1234 o abcd.

[ctx: Password hint]
en: Password needs to be longer. Try to add more letters, numbers and punctuation.
fur: La password e scugne jessi plui lungje. Cîr di zontâ plui letaris, numars e ponts.

[ctx: Password hint]
en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
fur: Misture letaris maiusculis e minusculis e cîr di doprâ un numar o doi.

[ctx: Password hint]
en: Adding more letters, numbers and punctuation will make the password stronger.
fur: Zontant plui letaris, numars e ponts si fasarà diventâ la password plui robuste.

en: Authentication failed
fur: Autenticazion falide

en: The new password is too short
fur: La gnove password e je masse curte

en: The new password is too simple
fur: La gnove password e je masse semplice

en: The old and new passwords are too similar
fur: La password vecje e chê gnove a son masse similis

en: The new password has already been used recently.
fur: La gnove password e je za stade doprade di resint.

en: The new password must contain numeric or special characters
fur: La gnove password e scugne vê caratars numerics o speciâi

en: The old and new passwords are the same
fur: La password vecje e chê gnove a son compagnis

en: Your password has been changed since you initially authenticated!
fur: La tô password e je stade cambiade di cuant che tu ti sês autenticât!

en: The new password does not contain enough different characters
fur: La gnove password no à vonde caratars diferents

en: Unknown error
fur: Erôr no cognossût

en: The username should usually only consist of lower case letters from a-z, digits and the following characters: - _
fur: Il non utent di solit al à di jessi formât di letaris minusculis (de a ae z), numars e dai caratars chi daurman: - _

en: Sorry, that user name isn’t available. Please try another.
fur: Mi displâs, chel non utent nol è disponibil. Prove cuntun altri.

en: The username is too long.
fur: Il non utent al è masse lunc.

en: Map Buttons
fur: Associe botons

en: Map buttons to functions
fur: Associe i botons a lis funzions

en: To edit a shortcut, choose the “Send Keystroke” action, press the keyboard shortcut button and hold down the new keys or press Backspace to clear.
fur: Par modificâ une scurte, sielzi la azion "Invie pression tascj", scliçâ il boton de scurte de tastiere e tignî scliçâts i gnûfs tascj, o se no scliçâ Backspace par scancelâle.

en: Please tap the target markers as they appear on screen to calibrate the tablet.
fur: Fâs "tap" sui segnepuest cuant che a vegnin fûr sul visôr par calibrâ la taulete grafiche.

en: Mis-click detected, restarting…
fur: Rilevât clic sbaliât, si torne a inviâ…

en: Button %d
fur: Boton %d

[ctx: Wacom action-type]
en: Application defined
fur: Aplicazion definide

[ctx: Wacom action-type]
en: Send Keystroke
fur: Invie pression tascj

[ctx: Wacom action-type]
en: Switch Monitor
fur: Cambie visôr

[ctx: Wacom action-type]
en: Show On-Screen Help
fur: Mostre jutori a schermi

en: Tablet mounted on laptop panel
fur: Taulete montade sul panel dal portatil

en: Tablet mounted on external display
fur: Taulete montade su visôr esterni

en: External tablet device
fur: Dispositîf taulete esterni

note: All displays item
en: All Displays
fur: Ducj i visôrs

en: Tablet Mode
fur: Modalitât taulete

en: Use absolute positioning for the pen
fur: Dopre la posizion assolude pe pene

en: Left Hand Orientation
fur: Orientament par çampins

en: Tablet and Express Keys™ are rotated for left hand use
fur: Taulete e Express Keys™ a vegnin voltadis pe utilizazion cu la man çampe

[ctx: display setting]
en: Map to Monitor
fur: Mape su visôr

en: Keep Aspect Ratio
fur: Manten lis proporzions

en: Only use a portion of the tablet surface to keep monitor aspect ratio
fur: Dopre dome une porzion de superficie de taulete par mantignî lis proporzions dal visôr

en: Calibrate
fur: Calibre

en: No tablet detected
fur: Nissune taulete rilevade

en: Please plug in or turn on your Wacom tablet.
fur: Tache o impie la taulete Wacom.

en: Tip Pressure Feel
fur: Sensibilitât de ponte

en: Soft
fur: Lizere

en: Stylus tip pressure
fur: Pression de ponte de pene

en: Firm
fur: Pesante

[ctx: display setting]
en: Button 1
fur: Boton 1

[ctx: display setting]
en: Button 2
fur: Boton 2

[ctx: display setting]
en: Button 3
fur: Boton 3

en: Eraser Pressure Feel
fur: Sensibilitât de gome

en: Eraser pressure
fur: Pression de gome

en: Middle Mouse Button Click
fur: Clic boton di mieç dal mouse

en: Right Mouse Button Click
fur: Clic boton diestri dal mouse

en: Forward
fur: Indenant

en: Airbrush stylus with pressure, tilt, and integrated slider
fur: Stîl di aerograf cun pression, inclinazion e cursôr integrât

en: Airbrush stylus with pressure, tilt, and rotation
fur: Stîl di aerograf cun pression, inclinazion e rotazion

en: Standard stylus with pressure and tilt
fur: Stîl standard cun pression e inclinazion

en: Standard stylus with pressure
fur: Stîl standard cun pression

en: Wacom Tablet
fur: Taulete Wacom

en: Set button mappings and adjust stylus sensitivity for graphics tablets
fur: Stabilìs la mapadure dai botons e juste la sensibilitât de pene pes taulutis grafichis

note: Translators: Search terms to find the Wacom Tablet panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Tablet;Wacom;Stylus;Eraser;Mouse;
fur: Tablet;Wacom;Stylus;Eraser;Mouse;Taulete;Pene;Gome;

en: New shortcut…
fur: Gnove scurte…

en: Edit
fur: Modifiche

en: Access Points
fur: Ponts di acès

en: Operation Cancelled
fur: Operazion anulade

en: <b>Error:</b> Access denied changing settings
fur: <b>Erôr:</b> acès dineât par cambiâ impostazions

en: <b>Error:</b> Mobile Equipment Error
fur: <b>Erôr:</b> erôr aparât mobil

en: Not Registered
fur: No regjistrât

en: Registered
fur: Regjistrât

en: Searching
fur: Daûr a cirî

en: Denied
fur: Dineât

en: Modem Details
fur: Detais dal modem

en: Modem Status
fur: Stât dal modem

en: Carrier
fur: Operadôr

en: Network Type
fur: Gjenar di rêt

en: Network Status
fur: Stât de rêt

en: Own Number
fur: Propri numar

en: Device Details
fur: Detais dal dispositîf

en: 2G Only
fur: Dome 2G

en: 3G Only
fur: Dome 3G

en: 4G Only
fur: Dome 4G

en: 5G Only
fur: Dome 5G

en: 2G, 3G, 4G, 5G (Preferred)
fur: 2G, 3G, 4G, 5G (Preferît)

en: 2G, 3G, 4G (Preferred), 5G
fur: 2G, 3G, 4G (Preferît), 5G

en: 2G, 3G (Preferred), 4G, 5G
fur: 2G, 3G (Preferît), 4G, 5G

en: 2G (Preferred), 3G, 4G, 5G
fur: 2G (Preferît), 3G, 4G, 5G

en: 2G, 3G, 4G (Preferred)
fur: 2G, 3G, 4G (Preferît)

en: 2G, 3G (Preferred), 4G
fur: 2G, 3G (Preferît), 4G

en: 2G (Preferred), 3G, 4G
fur: 2G (Preferît), 3G, 4G

en: 3G, 4G, 5G (Preferred)
fur: 3G, 4G, 5G (Preferît)

en: 3G, 4G (Preferred), 5G
fur: 3G, 4G (Preferît), 5G

en: 3G (Preferred), 4G, 5G
fur: 3G (Preferît), 4G, 5G

en: 2G, 4G, 5G (Preferred)
fur: 2G, 4G, 5G (Preferît)

en: 2G, 4G (Preferred), 5G
fur: 2G, 4G (Preferît), 5G

en: 2G (Preferred), 4G, 5G
fur: 2G (Preferît), 4G, 5G

en: 2G, 3G, 5G (Preferred)
fur: 2G, 3G, 5G (Preferît)

en: 2G, 3G (Preferred), 5G
fur: 2G, 3G (Preferît), 5G

en: 2G (Preferred), 3G, 5G
fur: 2G (Preferît), 3G, 5G

en: 3G, 4G (Preferred)
fur: 3G, 4G (Preferît)

en: 3G (Preferred), 4G
fur: 3G (Preferît), 4G

en: 2G, 4G (Preferred)
fur: 2G, 4G (Preferît)

en: 2G (Preferred), 4G
fur: 2G (Preferît), 4G

en: 2G, 3G (Preferred)
fur: 2G, 3G (Preferît)

en: 2G (Preferred), 3G
fur: 2G (Preferît), 3G

en: 2G, 5G (Preferred)
fur: 2G, 5G (Preferît)

en: 2G (Preferred), 5G
fur: 2G (Preferît), 5G

en: 3G, 5G (Preferred)
fur: 3G, 5G (Preferît)

en: 3G (Preferred), 5G
fur: 3G (Preferît), 5G

en: 4G, 5G (Preferred)
fur: 4G, 5G (Preferît)

en: 4G (Preferred), 5G
fur: 4G (Preferît), 5G

[ctx: Network mode]
en: Unknown
fur: No cognossude

en: Unlock SIM card
fur: Sbloche schede SIM

en: Unlock
fur: Sbloche

en: Please provide PIN code for SIM %d
fur: Inserìs il codiç PIN pe SIM %d

en: Enter PIN to unlock your SIM card
fur: Inserìs il PIN par sblocâ la tô schede SIM

en: Please provide PUK code for SIM %d
fur: Inserìs il codiç PUK pe SIM %d

en: Enter PUK to unlock your SIM card
fur: Inserìs il PUK par sblocâ la tô schede SIM

en: Wrong password entered. You have %1$u try left | Wrong password entered. You have %1$u tries left
fur[0]: Inseride password sbaliade. Tu âs ancjemò %1$u tentatîf
fur[1]: Inseride password sbaliade. Tu âs ancjemò %1$u tentatîfs

en: You have %u try left | You have %u tries left
fur[0]: Tu âs ancjemò %u tentatîf
fur[1]: Tu âs ancjemò %u tentatîfs

en: Wrong password entered.
fur: Inseride password sbaliade.

en: PUK code should be an 8 digit number
fur: Il codiç PUK al à di sei un numar di 8 cifris

en: Enter New PIN
fur: Inserìs il gnûf PIN

en: PIN code should be a 4-8 digit number
fur: Il codiç PIN al à di sei un numar di 4-8 cifris

en: Unlocking…
fur: Daûr a sblocâ…

en: No SIM
fur: Nissune SIM

en: Insert a SIM card to use this modem
fur: Inserìs une schede SIM par doprâ chest modem

en: SIM Locked
fur: SIM blocade

en: _Mobile Data
fur: Dâts _mobii

en: Access data using mobile network
fur: Rive ai dâts doprant la rêt mobile

en: _Data Roaming
fur: _Roaming di dâts

en: Use mobile data when roaming
fur: Dopre i dâts mobii cuant che tu sês in roaming

en: _Network Mode
fur: _Modalitât de rêt

en: N_etwork
fur: R_êt

en: Advanced
fur: Avanzadis

en: _Access Point Names
fur: Nons dai ponts di _acès

en: _SIM Lock
fur: Bloc de _SIM

en: Lock SIM with PIN
fur: Bloche la SIM cul PIN

en: M_odem Details
fur: Detais dal m_odem

en: Phone failure
fur: Erôr dal telefon

en: No connection to phone
fur: Nissune conession al telefon

en: Operation not allowed
fur: Operazion no permetude

en: Operation not supported
fur: Operazion no supuartade

en: SIM not inserted
fur: SIM no inseride

en: SIM PIN required
fur: PIN de SIM necessari

en: SIM PUK required
fur: PUK de SIM necessari

en: SIM failure
fur: Erôr de SIM

en: SIM busy
fur: SIM impegnade

en: Incorrect password
fur: Password sbaliade

en: SIM PIN2 required
fur: PIN2 de SIM necessari

en: SIM PUK2 required
fur: PUK2 de SIM necessari

en: Not found
fur: No cjatât

en: No network service
fur: Nissun servizi di rêt

en: Network timeout
fur: Timp di scjadince de rêt

en: GPRS services not allowed
fur: Servizis GPRS no permetûts

en: Roaming not allowed in this location area
fur: Roaming no consintût in cheste aree di posizione

en: Unspecified GPRS error
fur: Erôr GPRS no specificât

en: No Error
fur: Nissun erôr

en: Action Cancelled
fur: Azion anulade

en: Access denied
fur: Acès dineât

en: Unknown Error
fur: Erôr no cognossût

en: Network Mode
fur: Modalitât de rêt

en: Choose Network
fur: Sielç la rêt

en: Refresh Network Providers
fur: Inzorne i operadôrs di rêt

en: Enable Mobile Network
fur: Abilite la rêt mobile

en: No WWAN Adapter Found
fur: Nissun adatadôr WWAN cjatât

en: Make sure you have a Wireless Wan/Cellular device
fur: Controle di vê un dispositîf pe rêt Wan cence fîi/celulâr

en: Wireless Wan is disabled when airplane mode is on
fur: La rêt Wan cence fîi no je abilitade cuant che la modalitât avion e je impiade

en: _Turn off Airplane Mode
fur: Dis_tude modalitât avion

en: Data Connection
fur: Conession dâts

en: SIM card used for internet
fur: Schede SIM doprade par internet

en: SIM Lock
fur: Bloc de SIM

en: _Next
fur: _Sucessive

en: _Lock SIM with PIN
fur: _Bloche la SIM cul PIN

en: Change PIN
fur: Cambie il PIN

en: New PIN
fur: Gnûf PIN

en: Enter current PIN to change SIM lock settings
fur: Inserìs il PIN atuâl par cambiâ lis impostazion di bloc de SIM

en: Mobile Network
fur: Rêt mobile

en: Configure Telephony and mobile data connections
fur: Configure la telefonie e lis conessions dâts mobili

note: Translators: Search terms to find the WWAN panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: cellular;wwan;telephony;sim;mobile;
fur: celulâr;wwan;telefonie;sim;mobil;

en: Utility to configure the GNOME desktop
fur: Utilitât par configurâ l'ambient grafic GNOME

en: Settings is the primary interface for configuring your system.
fur: Impostazions e je la interface principâl par configurâ il sisteme.

en: The GNOME Project
fur: Il progjet GNOME

en: Display version number
fur: Mostre numar version

en: Enable verbose mode
fur: Abilite modalitât lungje/fetose

en: Search for the string
fur: Cîr la stringhe

en: List possible panel names and exit
fur: Liste i nons dai panei disponibii e jes

en: Panel to display
fur: Panel di mostrâ

en: [PANEL] [ARGUMENT…]
fur: [PANEL] [ARGOMENT…]

en: Settings categories
fur: Categoriis des impostazions

en: No Results Found
fur: Nissun risultât cjatât

en: Try a different search
fur: Prove une ricercje diferente

en: Available panels:
fur: Panei disponibii:

en: Main Menu
fur: Menù principâl

en: Search settings
fur: Impostazions di ricercje

en: Warning: Development Version
fur: Avertiment: Version di svilup

en: This version of Settings should only be used for development purposes. You may experience incorrect system behavior, data loss, and other unexpected issues.
fur: Cheste version di Impostazions e à di jessi doprade dome par finalitâts di svilup. A puedin capitâ compuartaments dal sisteme sbaliâts, pierditis di dâts e altris problemis inspietâts.

en: _Keyboard Shortcuts
fur: _Scurtis di tastiere

en: _Help
fur: _Jutori

en: _About Settings
fur: Impostazions di _Informazions

[ctx: shortcut window]
en: General
fur: Gjenerâl

[ctx: shortcut window]
en: Quit
fur: Jes

[ctx: shortcut window]
en: Search
fur: Cîr

[ctx: shortcut window]
en: Show help
fur: Mostre il jutori

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
fur: Scurte di tastiere

[ctx: shortcut window]
en: Panels
fur: Panei

[ctx: shortcut window]
en: Go back to previous panel
fur: Torne al panel precedent

[ctx: shortcut window]
en: Cancel search
fur: Anule ricercje

note: Translators: Search terms to find this app. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Preferences;Settings;
fur: Preferencis;Impostazions;

en: The identifier for the last Settings panel to be opened
fur: L'identificadôr pal ultin panel di Impostazions di vierzi

en: The identifier for the last Settings panel to be opened. Unrecognised values will be ignored and the first panel in the list selected.
fur: L'identificadôr pal ultin panel di Impostazions di vierzi. I valôrs no ricognossûts a vignaran ignorâts e al vignarà selezionât il prin panel inte liste.

en: Show warning when running a development build of Settings
fur: Mostre avertiment cuant che si eseguìs une version di svilup di Impostazions

en: Whether Settings should show a warning when running a development build.
fur: Indiche se Impostazions al à di mostrâ un avertiment cuant che si eseguìs une version di svilup.

en: Initial state of the window
fur: Stât iniziâl dal barcon

en: A tuple containing the initial width, height and maximized state of the app window.
fur: Une tuple che e conten i valôrs iniziâi di largjece, altece e stât slargjât dal barcon de aplicazion.

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
fur[0]: %u jessude
fur[1]: %u jessudis

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
fur[0]: %u ingrès
fur[1]: %u jentradis

en: System Sounds
fur: Suns di sisteme
