gnome-control-center 2.0 - en to hr translation catalogue (1838 entries)

en: System Bus
hr: Sabirnica sustava

en: Full access
hr: Potpuni pristup

en: Session Bus
hr: Sabirnica sesije

en: Devices
hr: Uređaji

en: Full access to /dev
hr: Potpuni pristup u /dev

en: Network
hr: Mreža

en: Has network access
hr: Ima pristup mreži

en: Home
hr: Osobna mapa

en: Read-only
hr: Samo za čitanje

en: File System
hr: Datotečni sustav

en: Settings
hr: Postavke

en: Can change settings
hr: Može promijeniti postavke

en: %s has the following permissions built-in. These cannot be altered. If you are concerned about these permissions, consider removing this application.
hr: %s ima sljedeće ugrađene dozvole. One se ne mogu mijenjati. Ako ste u nedoumici zbog tih dozvola, razmislite o uklanjanju te aplikacije.

en: %u file and link type that is opened by the app | %u file and link types that are opened by the app
hr[0]: %u datoteka i vrsta poveznice koja je otvorena aplikacijom
hr[1]: %u datoteka i vrsta poveznice koje su otvorene aplikacijom
hr[2]: %u datoteka i vrsta poveznice koje su otvorene aplikacijom

en: <b>%s</b> is used to open the following types of files and links.
hr: <b>%s</b> se koristi za otvaranje sljedećih vrsta datoteka i poveznica.

note: Translators: '%s' is the formatted size, e.g. "26.2 MB"
en: %s of disk space used.
hr: %s diskovnog prostora se koristi.

note: List of applications.
en: Applications
hr: Aplikacije

en: No applications
hr: Nema aplikacija

en: Install some…
hr: Instaliraj nešto…

en: Open
hr: Otvori

en: View Details
hr: Pogledaj pojedinosti

en: Search
hr: Pretraga

en: Receive system searches and send results.
hr: Primajte pretrage sustava i šaljite rezultate.

note: This label is displayed in a treeview cell displaying * a disabled accelerator key combination. TRANSLATORS: Status of Parental Controls setup translators: * The device has been disabled
en: Disabled
hr: Onemogućen

en: Notifications
hr: Obavijesti

en: Show system notifications.
hr: Prikaži obavijesti sustava.

en: Run in Background
hr: Pokreni u pozadini

en: Allow activity when the app is closed.
hr: Dopusti aktivnost kada se aplikacija zatvori.

en: Screenshots
hr: Slike zaslona

en: Take pictures of the screen at any time.
hr: Uslikaj slike zaslona u bilo koje vrijeme.

en: Change Wallpaper
hr: Promijeni sliku pozadine

en: Change the desktop wallpaper.
hr: Promijenite sliku pozadine radne površine.

en: Sounds
hr: Zvukovi

en: Reproduce sounds.
hr: Reproduciranje zvukova.

en: Inhibit Shortcuts
hr: Sprječavanje prečaca

en: Block standard keyboard shortcuts.
hr: Blokiraj standardne prečace tipkovnice.

en: Camera
hr: Kamera

en: Take pictures with the camera.
hr: Uslikaj fotografije s kamerom.

en: Microphone
hr: Mikrofon

en: Record audio with the microphone.
hr: Snimi zvuk s mikrofonom.

en: Location Services
hr: Usluge lociranja

en: Access device location data.
hr: Pristup podacima o lokaciji uređaja.

en: Built-in Permissions
hr: Ugrađene dozvole

en: System access that is required by the app
hr: Pristup sustavu koji zahtijeva aplikacija

en: File &amp; Link Associations
hr: Pridruživanja datoteka i poveznica

en: Storage
hr: Pohrana

en: No results found
hr: Nema pronađenih rezultata

en: Try a different search
hr: Pokušaj drugačiju pretragu

en: File & Link Associations
hr: Pridruživanja datoteka i poveznica

en: File Types
hr: Vrste datoteka

en: Link Types
hr: Vrste poveznica

en: Reset
hr: Vrati izvorno

en: How much disk space this application is occupying with app data and caches.
hr: Koliko diskovnog prostora ova aplikacija zauzima s podacima aplikacije i predmemorijom.

en: Application
hr: Aplikacije

en: Data
hr: Podaci

en: Cache
hr: Predmemorija

en: <b>Total</b>
hr: <b>Ukupno</b>

en: Clear Cache…
hr: Obriši predmemoriju…

en: Control various application permissions and settings
hr: Upravlja različitim dozvolama i postavkama aplikacije

note: Translators: Search terms to find the Applications panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: application;flatpak;permission;setting;
hr: aplikacija;flatpak;dozvole;postavka;

en: Select a picture
hr: Odaberi sliku

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Open
hr: _Otvori

en: multiple sizes
hr: višestruke veličine

en: No Desktop Background
hr: Bez pozadine radne površine

en: Current background
hr: Trenutna pozadina

en: Style
hr: Izgled

en: Default
hr: Uobičajeni

en: Dark
hr: Tamni

en: Background
hr: Pozadina

en: Add Picture…
hr: Dodaj sliku…

en: Appearance
hr: Izgled

en: Change your background image or the UI colors
hr: Promijenite vašu pozadinsku sliku ili boju korisničkog sučelja

note: Translators: Search terms to find the Appearance panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Background;Wallpaper;Screen;Desktop;Style;Light;Dark;Appearance;
hr: Pozadina;Slika pozadine;Zaslon;Radna površina;Izgled;Svjetlo;Tamno;

en: Enable
hr: Omogući

en: No Bluetooth Found
hr: Nema pronađenih Bluetooth uređaja

en: Plug in a dongle to use Bluetooth.
hr: Priključite uređaj kako bi mogli koristiti Bluetooth.

en: Bluetooth Turned Off
hr: Bluetooth je isključen

en: Turn on to connect devices and receive file transfers.
hr: Uključite za povezivanje uređaja i prijenos datoteka.

en: Airplane Mode is On
hr: Način rada u zrakoplovu je uključen

en: Bluetooth is disabled when airplane mode is on.
hr: Bluetooth je onemogućen kada je način rada u zrakoplovu uključen.

en: Turn Off Airplane Mode
hr: Isključi način rada u zrakoplovu

en: Hardware Airplane Mode is On
hr: Hardverski način rada u zrakoplovu je uključen

en: Turn off the Airplane mode switch to enable Bluetooth.
hr: Isključite način rada u zrakoplovu kako bi mogli kristiti Bluetooth.

en: Turn Bluetooth on and off and connect your devices
hr: Uključite ili isključite Bluetooth i povežite svoje uređaje

note: Translators: Search terms to find the Bluetooth panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;bluetooth;obex;
hr: dijeli;dijeljenje;bluetooth;obex;

en: Camera is Turned Off
hr: Kamera je isključena

en: No applications can capture photos or video.
hr: Nema aplikacija za snimanje fotografije ili video snimke.

en: Use of the camera allows applications to capture photos and video. Disabling the camera may cause some applications to not function properly.
    
    Allow the applications below to use your camera.
hr: Korištenje kamere aplikacijama dopušta slikanje fotografija i snimanje video snimaka. Onemogućavanje kamere može prouzrokovati neispravan rad u određenim aplikacijama.
    
    Dopusti aplikacijama ispod korištenje kamere.

en: No Applications Have Asked for Camera Access
hr: Nema aplikacija koje su zatražile pristup kameri

en: Protect your pictures
hr: Zaštitite svoje slike

note: Translators: Search terms to find the Camera panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: camera;photos;video;webcam;lock;private;privacy;
hr: kamera;fotografije;video;web kamera;zaključaj;privatno;privatnost;

note: TRANSLATORS: The user has to attach the sensor to the screen
en: Place your calibration device over the square and press “Start”
hr: Smjestite vaš uređaj za kalibraciju preko četverokuta i pritisnite ”Pokreni”

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the calibrate position and press “Continue”
hr: Pomaknite vaš uređaj za kalibraciju na položaj kalibracije i pritisnite ”Nastavi”

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the surface position and press “Continue”
hr: Pomaknite vaš uređaj za kalibraciju na položaj površine i pritisnite ”Nastavi”

note: TRANSLATORS: on some hardware e.g. Lenovo W700 the sensor * is built into the palmrest and we need to fullscreen the * sample widget and shut the lid.
en: Shut the laptop lid
hr: Spusti zaslon prijenosnika

note: TRANSLATORS: We suck, the calibration failed and we have no * good idea why or any suggestions
en: An internal error occurred that could not be recovered.
hr: Dogodila se unutrašnja greška koja se ne može oporaviti.

note: TRANSLATORS: Some required-at-runtime tools were not * installed, which should only affect insane distros
en: Tools required for calibration are not installed.
hr: Alati potrebni za kalibraciju nisu instalirani.

note: TRANSLATORS: The profile failed for some reason
en: The profile could not be generated.
hr: Profil se ne može stvoriti.

note: TRANSLATORS: The user specified a whitepoint that was * unobtainable with the hardware they've got -- see * https://en.wikipedia.org/wiki/White_point for details
en: The target whitepoint was not obtainable.
hr: Odredišna bijela točka je dostižna.

note: TRANSLATORS: the display calibration process is finished
en: Complete!
hr: Završeno!

note: TRANSLATORS: the display calibration failed, and we also show * the translated (or untranslated) error string after this
en: Calibration failed!
hr: Kalibracija nije uspjela!

note: TRANSLATORS: The user can now remove the sensor from the screen
en: You can remove the calibration device.
hr: Možete ukloniti uređaj za kalibraciju.

note: TRANSLATORS: The user has to be careful not to knock the * display off the screen (although we do cope if this is * detected early enough)
en: Do not disturb the calibration device while in progress
hr: Nemojte ometati uređaj tijekom kalibracije

en: Display Calibration
hr: Kalibracija zaslona

note: This starts the calibration process
en: _Start
hr: _Pokreni

note: This resumes the calibration process
en: _Resume
hr: _Nastavi

note: This button returns the user back to the color control panel
en: _Done
hr: _Završeno

note: TRANSLATORS: This refers to the TFT display on a laptop
en: Laptop Screen
hr: Zaslon prijenosnika

note: TRANSLATORS: This refers to the embedded webcam on a laptop
en: Built-in Webcam
hr: Ugrađena web kamera

note: TRANSLATORS: an externally connected display, where %s is either the * model, vendor or ID, e.g. 'LP2480zx Monitor'
en: %s Monitor
hr: %s zaslon

note: TRANSLATORS: a flatbed scanner device, e.g. 'Epson Scanner'
en: %s Scanner
hr: %s skener

note: TRANSLATORS: a camera device, e.g. 'Nikon D60 Camera'
en: %s Camera
hr: %s kamera

note: TRANSLATORS: a printer device, e.g. 'Epson Photosmart Printer'
en: %s Printer
hr: %s pisač

note: TRANSLATORS: a webcam device, e.g. 'Philips HiDef Camera'
en: %s Webcam
hr: %s web kamera

en: Enable color management for %s
hr: Omogući upravljanje bojom za %s

en: Show color profiles for %s
hr: Prikaži profile boje za %s

note: not calibrated
en: Not calibrated
hr: Nije kalibriran

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
hr: Uobičajeno:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
hr: Raspon boja:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
hr: Testni profil:

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
hr: Odaberi ICC datoteku profila

en: _Import
hr: _Uvezi

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
hr: Podržani ICC profili

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
hr: Sve datoteke

en: Screen
hr: Zaslon

note: TRANSLATORS: this is the dialog to save the ICC profile
en: Save Profile
hr: Spremi profil

en: _Save
hr: _Spremi

note: TRANSLATORS: this is when the button is sensitive
en: Create a color profile for the selected device
hr: Napravi profil boje za odabrani uređaj

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument is not detected. Please check it is turned on and correctly connected.
hr: Mjerni uređaj nije pronađen. Provjerite je li uključen i ispravno spojen.

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument does not support printer profiling.
hr: Mjerni uređaj ne podržava profiliranje pisača.

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The device type is not currently supported.
hr: Vrsta uređaja trenutno nije podržana.

en: Screen Calibration
hr: Kalibracija zaslona

en: Calibration Quality
hr: Kvaliteta kalibracije

en: Calibration will produce a profile that you can use to color manage your screen. The longer you spend on calibration, the better the quality of the color profile.
hr: Kalibracija će stvoriti profil koji možete koristiti za upravljanje bojom vašeg zaslona. Ako dulje kalibrirate, biti će bolja kvaliteta profila boje.

en: You will not be able to use your computer while calibration takes place.
hr: Nećete moći koristiti vaše računalo dok kalibracija traje.

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Quality
hr: Kvaliteta

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Approximate Time
hr: Približno vrijeme

en: Calibration Device
hr: Uređaj kalibracije

en: Select the sensor device you want to use for calibration.
hr: Odaberite senzor uređaja koji želite koristiti za kalibraciju.

en: Display Type
hr: Vrsta zalona

en: Select the type of display that is connected.
hr: Odaberite vrstu zalona koji je priključen.

en: Profile Whitepoint
hr: Profil bijele točke

en: Select a display target white point. Most displays should be calibrated to a D65 illuminant.
hr: Odaberi odredišnu bijelu točku zaslona. Veći zaslona bi trebalo kalibrirati na D65 svijetlo.

en: Display Brightness
hr: Svjetlina zaslona

en: Please set the display to a brightness that is typical for you. Color management will be most accurate at this brightness level.
hr: Postavite zaslon na svjetlinu koje je karakteristična vama. Upravljanje bojama biti će najpreciznije na toj razini svjetline.

en: Alternatively, you can use the brightness level used with one of the other profiles for this device.
hr: Alternativno, možete koristiti razinu svjetline s jednim od drugih profila za ovaj uređaj.

en: Profile Name
hr: Naziv profila

en: You can use a color profile on different computers, or even create profiles for different lighting conditions.
hr: Možete koristiti profil boja na različitim računalima ili čak stvoriti profile za različite uvjete svjetline.

en: Profile Name:
hr: Naziv profila:

en: Summary
hr: Sažetak

en: Profile successfully created!
hr: Profil je uspješno stvoren!

en: Copy profile
hr: Kopiraj profil

en: Requires writable media
hr: Zahtijeva zapisivi medij

en: You may find these instructions on how to use the profile on <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> and <a href="windows">Microsoft Windows</a> systems useful.
hr: Ove upute kako koristiti profil možete pogledati na <a href="linux">GNU/Linuxu</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> i <a href="windows">Microsoft Windows</a> upotrebljivim sustavima.

en: Add Profile
hr: Dodaj profil

en: Problems detected. The profile may not work correctly. <a href="">Show details.</a>
hr: Otkriven je problem. Profil možda neće raditi ispravno. <a href="">Prikaži pojedinosti.</a>

en: _Import File…
hr: _Uvezi datoteku…

en: _Add
hr: _Dodaj

en: Each device needs an up to date color profile to be color managed.
hr: Svaki uređaj posebno mora imati nadopunjeni profil boja kako bi se upravljalo bojama na tim uređajima.

note: translators: Text used in link to privacy policy
en: Learn more
hr: Saznajte više

en: Learn more about color management
hr: Saznajte više o upravljanju bojama

en: _Set for all users
hr: _Postavi za sve korisnike

en: Set this profile for all users on this computer
hr: Postavi ovaj profil za sve korisnike na ovom računalu

en: _Enable
hr: _Omogući

en: _Add profile
hr: _Dodaj profil

en: _Calibrate…
hr: _Kalibriraj…

en: Calibrate the device
hr: Kalibriraj uređaj

en: _Remove profile
hr: _Ukloni profil

en: _View details
hr: _Pogledaj pojedinosti

en: Unable to detect any devices that can be color managed
hr: Nemoguće otkrivanje bilo kojeg uređaja kojima se može upravaljati bojom

en: Projector
hr: Projektor

en: Plasma
hr: Plazma

en: LCD (CCFL backlight)
hr: LCD (CCFL pozadinsko osvjetljenje)

en: LCD (RGB LED backlight)
hr: LCD (RGB LED pozadinsko osvjetljenje)

en: LCD (white LED backlight)
hr: LCD (bijelo LED pozadinsko osvjetljenje)

en: Wide gamut LCD (CCFL backlight)
hr: Širok spektar LCD (CCFL pozadinsko osvjetljenje)

en: Wide gamut LCD (RGB LED backlight)
hr: Širok spektar LCD (RGB LED pozadinsko osvjetljenje)

[ctx: Calibration quality]
en: High
hr: Visoka

en: 40 minutes
hr: 40 minuta

[ctx: Calibration quality]
en: Medium
hr: Srednja

en: 30 minutes
hr: 30 minuta

[ctx: Calibration quality]
en: Low
hr: Niska

en: 15 minutes
hr: 15 minuta

en: Native to display
hr: Izvorno zaslonu

en: D50 (Printing and publishing)
hr: D50 (Ispisivanje i objava)

en: D65 (Photography and graphics)
hr: D65 (Fotografija i grafika)

note: TRANSLATORS: standard spaces are well known colorspaces like * sRGB, AdobeRGB and ProPhotoRGB
en: Standard Space
hr: Standardan razmak

note: TRANSLATORS: test profiles do things like changing the screen * a different color, or swap the red and green channels
en: Test Profile
hr: Testiraj profil

[ctx: Automatically generated profile]
note: TRANSLATORS: automatic profiles are generated automatically * by the color management system based on manufacturing data, * for instance the default monitor profile is created from the * primaries specified in the monitor EDID
en: Automatic
hr: Automatski

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - low quality profiles take * much less time to generate but may be a poor reflection of the * device capability
en: Low Quality
hr: Niska kvaliteta

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality
en: Medium Quality
hr: Srednja kavaliteta

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - high quality profiles take * a *long* time, and have the best calibration and * characterisation data.
en: High Quality
hr: Visoka kvaliteta

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default RGB space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default RGB
hr: Uobičajeni RGB

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default CMYK space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default CMYK
hr: Uobičajeni CMYK

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default gray space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default Gray
hr: Uobičajeno sivo

en: Vendor supplied factory calibration data
hr: Proizvođačem isporučeni podaci tvorničke kalibracije

en: Full-screen display correction not possible with this profile
hr: Cijelozaslonski prikaz nije moguć sa ovim profilom

en: This profile may no longer be accurate
hr: Ovaj profil možda nije više točan

en: Color
hr: Boja

en: Calibrate the color of your devices, such as displays, cameras or printers
hr: Kalibrirajte boju vašeg uređaja, poput zalona, kamera i pisača

note: Translators: Search terms to find the Color panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Color;ICC;Profile;Calibrate;Printer;Display;
hr: Boja;ICC;Profil;Kalibriraj;Pisač;Zaslon;

en: Other…
hr: Ostalo…

en: Select Language
hr: Odaberi jezik

en: _Select
hr: _Odaberi

en: No languages found
hr: Nema pronađenih jezika

en: More…
hr: Više…

en: Unlock to Change Settings
hr: Otključaj za promjenu postavki

en: Some settings must be unlocked before they can be changed.
hr: Pojedine postavke moraju biti otključane kako bi se mogle promijeniti.

en: Unlock…
hr: Otključaj…

en: Increment Hour
hr: Povećaj sat

en: Increment Minute
hr: Povećaj minutu

en: Time
hr: Vrijeme

en: Decrement Hour
hr: Smanji sat

en: Decrement Minute
hr: Smanji minutu

en: Today
hr: Danas

en: Yesterday
hr: Jučer

note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24".
en: %b %e
hr: %e %b

note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24, 2013".
en: %b %e, %Y
hr: %e %b, %Y

en: %d hour | %d hours
hr[0]: %d sat
hr[1]: %d sata
hr[2]: %d sati

note: Translators: Option for "Blank Screen" in "Power" panel
en: %d minute | %d minutes
hr[0]: %d minuta
hr[1]: %d minute
hr[2]: %d minuta

en: %d second | %d seconds
hr[0]: %d sekunda
hr[1]: %d sekunde
hr[2]: %d sekundi

note: 0 seconds
en: 0 seconds
hr: 0 sekundi

[ctx: hotspot]
note: translators: This is the default hotspot name, need to be less than 32-bytes
en: Hotspot
hr: Pristupna točka

en: 24-hour
hr: 24-satni

en: AM / PM
hr: 12-satni

en: Date & Time
hr: Datum i vrijeme

en: Year
hr: Godina

en: Month
hr: Mjesec

en: January
hr: Siječanj

en: February
hr: Veljača

en: March
hr: Ožujak

en: April
hr: Travanj

en: May
hr: Svibanj

en: June
hr: Lipanj

en: July
hr: Srpanj

en: August
hr: Kolovoz

en: September
hr: Rujan

en: October
hr: Listopad

en: November
hr: Studeni

en: December
hr: Prosinac

en: Day
hr: Dan

en: Time Zone
hr: Vremenska zona

en: Search for a city
hr: Potraži grad

en: Automatic _Date &amp; Time
hr: Automatski _datum i vrijeme

en: Requires internet access
hr: Zahtijeva pristup internetu

en: Date &amp; _Time
hr: Datum i _vrijeme

en: Automatic Time _Zone
hr: Automatska vremenska _zona

en: Requires location services enabled and internet access
hr: Zahtijeva pristup internetu i omogućenu uslugu lociranja

note: TRANSLATORS: if the function is enabled through BIOS or OS settings. TRANSLATORS: Status of Parental Controls setup
en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Time Z_one
hr: Vremenska z_ona

en: Time _Format
hr: Format _vremena

en: Change the date and time, including time zone
hr: Promijenite datum i vrijeme, uključujući vremensku zonu

note: Translators: Search terms to find the Date and Time panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Clock;Timezone;Location;
hr: Sat;vremenska zona;lokacija;

en: Change system time and date settings
hr: Promijeni postavke vremena i datuma sustava

en: To change time or date settings, you need to authenticate.
hr: Morate se ovjeriti kako bi promijenili postavke vremena ili datuma.

en: _Mail
hr: _Pošta

en: _Calendar
hr: _Kalendar

en: M_usic
hr: G_lazba

en: _Photos
hr: _Fotografije

en: Default Applications
hr: Zadane aplikacije

en: Configure Default Applications
hr: Prilagodite zadane aplikacije

note: Translators: Search terms to find the Default Applications panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: default;application;preferred;media;
hr: zadano;aplikacija;poželjno;medij;

note: translators: The first '%s' is the distributor's name, such as 'Fedora', the second '%s' is a link to the privacy policy
en: Sending reports of technical problems helps us improve %s. Reports are sent anonymously and are scrubbed of personal data. %s
hr: Slanje izvještaja tehničkih problema pomaže nam poboljšati %s. Izvještaji su poslani anonimno i ne sadrže osobne podatke. %s

en: Problem Reporting
hr: Prijava problema

en: _Automatic Problem Reporting
hr: _Automatsko prijavljivanje problema

en: Diagnostics
hr: Dijagnostika

en: Report your problems
hr: Prijavite svoje probleme

note: Translators: Search terms to find the Diagnostics panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: diagnostics;crash;
hr: dijagnostika;rušenje;

en: On
hr: Uključeno

en: Off
hr: Isključeno

en: Apply Changes?
hr: Primijeni promjene?

en: Changes Cannot be Applied
hr: Promjene se ne mogu primijeniti

en: This could be due to hardware limitations.
hr: To može biti uzrokovano ograničenjem hardvera.

en: _Apply
hr: _Primijeni

en: Back
hr: Natrag

en: Display Settings Disabled
hr: Postavke zaslona su onemogućene

en: Multiple Displays
hr: Više zaslona

note: 'Join' as in 'Join displays'
en: Join
hr: Spoji

en: Mirror
hr: Zrcali

en: Contains top bar and Activities
hr: Sadrži gornju traku i pregled aktivnosti

en: Primary Display
hr: Glavni zaslon

note: This is the redshift functionality where we suppress blue light when the sun has gone down
en: Night Light
hr: Noćno osvjetljenje

[ctx: Display rotation]
en: Landscape
hr: Položeno

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Right
hr: Uspravno desno

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Left
hr: Uspravno lijevo

[ctx: Display rotation]
en: Landscape (flipped)
hr: Obrnuto položeno

[ctx: display setting]
en: Orientation
hr: Orijentacija

[ctx: display setting]
en: Resolution
hr: Razlučivost

en: Refresh Rate
hr: Frekvencija

en: Adjust for TV
hr: Prilagodi za TV

[ctx: display setting]
en: Scale
hr: Prilagodba veličine

en: Night Light unavailable
hr: Noćno osvjetljenje je nedostupno

en: This could be the result of the graphics driver being used, or the desktop being used remotely
hr: Uzrok ovome bi mogli biti upravljački programi koji se koriste, ili se koristi udaljena radna površina

note: Inhibit the redshift functionality until the next day starts
en: Temporarily Disabled Until Tomorrow
hr: Privremeno onemogućeno do sutra

note: This cancels the redshift inhibit.
en: Restart Filter
hr: Ponovno pokreni filter

en: Night light makes the screen color warmer. This can help to prevent eye strain and sleeplessness.
hr: Noćno osvjetljenje čini boje zaslona toplijim. To može pomoći u sprječavanju nesanice i naprezanja očiju.

en: Schedule
hr: Raspored

en: Sunset to Sunrise
hr: Zalazak prema izlasku sunca

en: Manual Schedule
hr: Ručni raspored

en: Times
hr: Vrijeme

en: From
hr: Od

en: Hour
hr: Sat

en: Minute
hr: Minuta

en: To
hr: Do

en: Color Temperature
hr: Temperatura boje

en: Displays
hr: Zasloni

en: Choose how to use connected monitors and projectors
hr: Odaberite kako koristiti monitore i projektore

note: Translators: Search terms to find the Displays panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Panel;Projector;xrandr;Screen;Resolution;Refresh;Monitor;Night;Light;Blue;redshift;color;sunset;sunrise;
hr: Panel;Projektor;xrandr;Zaslon;Razlučivost;Osvježi;Monitor;Noć;Osvjetljenje;Plavo;crveni pomak; boja;zalazak;izlazak;

note: TRANSLATORS: secure boot refers to the system firmware security mode
en: Secure Boot is Active
hr: Sigurno pokretanje (Secure Boot) je aktivno

note: TRANSLATORS: this is the first section of the decription
en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts. It is currently turned on and is functioning correctly.
hr: Sigurno pokretanje (Secure Boot) sprječava zlonamjeran softver da se učita kada se uređaj pokrene. Trenutno je uključeno i radi ispravno.

note: TRANSLATORS: secure boot refers to the system firmware security mode
en: Secure Boot Has Problems
hr: Sigurno pokretanje (Secure Boot) ima probleme

note: TRANSLATORS: this is the first section of the decription.
en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts. It is currently turned on, but will not work due to having an invalid key.
hr: Sigurno pokretanje (Secure Boot) sprječava zlonamjeran softver da se učita kada se uređaj pokrene. Trenutno je uključeno, ali neće raditi jer ima nevaljani ključ.

note: TRANSLATORS: this is the second section of description.
en: Secure boot problems can often be resolved from your computer's UEFI firmware settings (BIOS) and your hardware manufacturer may provide information on how to do this.
hr: Problemi sigurnog pokretanja (Secure Boot) uobičajeno se mogu riješiti iz UEFI firmver postavki (BIOS) vašeg računala, a vaš proizvođač hardvera pruža informacije za ovo rješenje.

note: TRANSLATORS: this is the third section of description.
en: For help, contact your hardware manufacturer or IT support provider.
hr: Za pomoć, kontaktirajte svojeg proizvođača hardvera ili pružatelja IT podrške.

note: TRANSLATORS: secure boot refers to the system firmware security mode
en: Secure Boot is Turned Off
hr: Sigurno pokretanje (Secure Boot) je isključeno

note: TRANSLATORS: this is the first section of the description.
en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts. It is currently turned off.
hr: Sigurno pokretanje (Secure Boot) sprječava zlonamjeran softver da se ne učita kada se uređaj pokrene. Trenutno je isključeno.

note: TRANSLATORS: this is the second section of the description.
en: Secure boot can often be turned on from your computer's UEFI firmware settings (BIOS). For help, contact your hardware manufacturer or IT support provider.
hr: Sigurno pokretanje (Secure Boot) uobičajeno može biti isključeno u UEFI firmver postavkama (BIOS) vašeg računala. Za pomoć, kontaktirajte svojeg proizvođača hardvera ili pružatelja IT podrške.

en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts.
    
    For more information, contact the hardware manufacturer or IT support.
hr: Sigurno pokretanje (Secure Boot) sprječava zlonamjeran softver da se učita kada se uređaj pokrene.
    
    Za više informacija, kontaktirajte svojeg proizvođača hardvera ili pružatelja IT podrške.

en: Passed
hr: Prošlo

en: Failed
hr: Neuspjelo

note: TRANSLATORS: HSI stands for Host Security ID and device refers to the computer as a whole
en: Device conforms to HSI level %d
hr: Uređaj je usklađen s HSI razinom %d

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: 0/4 stars
en: Security Level 0
hr: Sigurnosna razina 0

en: This device has no protection against hardware security issues. This could be because of a hardware or firmware configuration issue. It is recommended to contact your IT support provider.
hr: Ovaj uređaj nema zaštitu protiv hardverskih sigurnosnih problema. Uzrok tome može biti problem u podešavanju hardvera ili firmvera. Preporučljivo je da kontaktirate svojeg proizvođača hardvera ili pružatelja IT podrške.

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: 1/4 stars
en: Security Level 1
hr: Sigurnosna razina 1

en: This device has minimal protection against hardware security issues. This is the lowest device security level and only provides protection against simple security threats.
hr: Ovaj uređaj ima najmanju zaštitu protiv hardverskih sigurnosnih problema. Ovo je najmanja razina sigurnosti uređaja i samo pruža zaštitu od jednostavnih sigurnosnih prijetnji.

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: 2/4 stars
en: Security Level 2
hr: Sigurnosna razina 2

en: This device has basic protection against hardware security issues. This provides protection against some common security threats.
hr: Ovaj uređaj ima osnovnu zaštitu protiv hardverskih sigurnosnih problema. Ova razina pruža zaštitu protiv učestalih sigurnosnih prijetnji.

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: 3/4 stars
en: Security Level 3
hr: Sigurnosna razina 3

en: This device has extended protection against hardware security issues. This is the highest device security level and provides protection against advanced security threats.
hr: Ovaj uređaj ima proširenu zaštitu protiv hardverskih sigurnosnih problema. Ovo je najviša razina sigurnosti uređaja i pruža zaštitu protiv naprednih sigurnosnih prijetnji.

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: ??? stars
en: Security Level
hr: Sigurnosna razina

en: Security levels are not available for this device.
hr: Sigurnosne razine nisu dostupne za ovaj uređaj.

note: TRANSLATORS: hardware manufacturer as in OEM
en: Contact your hardware manufacturer for help with security updates.
hr: Kontaktirajte svojeg proizvođača hardvera za pomoć oko sigurnosnih nadopuna.

note: TRANSLATORS: support technician as in someone with root
en: It might be possible to resolve this issue in the device’s UEFI firmware settings, or by a support technician.
hr: Moguće rješenje ovog problema je u postavkama UEFI firmvera uređaja, ili u podršci od strane tehničara.

en: It might be possible to resolve this issue in the device’s UEFI firmware settings.
hr: Moguće rješenje ovog problema je u postavkama UEFI firmvera uređaja.

note: TRANSLATORS: support technician as in someone with root
en: It might be possible for a support technician to resolve this issue.
hr: Moguće rješenje ovog problema je u podršci od strane tehničara.

en: Level 1
hr: Razina 1

en: Level 2
hr: Razina 2

en: Level 3
hr: Razina 3

en: Protected against malicious software when the device starts.
hr: Zaštita od zlonamjernog softvera pri pokretanju uređaja.

en: Secure Boot has Problems
hr: Sigurno pokretanje (Secure Boot) ima probleme

en: Some protection when the device is started.
hr: Određena zaštita pri pokretanju uređaja.

en: Secure Boot is Off
hr: Sigurno pokretanje (Secure Boot) je isključeno

en: No protection when the device is started.
hr: Bez zaštite pri pokretanju uređaja.

note: TRANSLATORS: this is to explain an event that has already happened
en: This issue could have been caused by a change in UEFI firmware settings, an operating system configuration change, or because of malicious software on this system.
hr: Ovaj problem mogao bi biti uzrokovan promjenom u postavkama UEFI firmvera, promjenom podešavanja operativnog sustava ili zbog zlonamjernog softvera na ovom sustavu.

note: TRANSLATORS: this is to explain an event that has already happened
en: This issue could have been caused by a change in the UEFI firmware settings, or because of malicious software on this system.
hr: Ovaj problem mogao bi biti uzrokovan promjenom u postavkama UEFI firmvera ili zbog zlonamjernog softvera na ovom sustavu.

note: TRANSLATORS: this is to explain an event that has already happened
en: This issue could have been caused by an operating system configuration change, or because of malicious software on this system.
hr: Ovaj problem mogao bi biti uzrokovan promjenom u podešavanja operativnog sustava ili zbog zlonamjernog softvera na ovom sustavu.

en: Exposed to serious security threats.
hr: Izloženi ste ozbiljnim sigurnosnim prijetnjama.

en: Limited protection against simple security threats.
hr: Ograničena zaštita protiv jednostavnih sigurnosnih prijetnji.

en: Protected against common security threats.
hr: Zaštita protiv učestalih sigurnosnih prijetnji.

en: Protected against a wide range of security threats.
hr: Zaštita protiv širokog raspona sigurnosnih prijetnji.

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: 4/4 stars
en: Comprehensive Protection
hr: Sveobuhvatna zaštita

en: No Events
hr: Nema događaja

note: TRANSLATORS: Title: firmware refers to the flash chip in the computer
en: Firmware Write Protection
hr: Zaštita od zapisivanja firmvera

note: TRANSLATORS: Title: firmware refers to the flash chip in the computer
en: Firmware Write Protection Lock
hr: Zaključavanje zaštite od zapisivanja firmvera

note: TRANSLATORS: Title: SPI refers to the flash chip in the computer
en: Firmware BIOS Region
hr: Firmver BIOS područje

note: TRANSLATORS: Title: firmware refers to the flash chip in the computer
en: Firmware BIOS Descriptor
hr: Firmver BIOS opisnik

note: TRANSLATORS: Title: DMA as in https://en.wikipedia.org/wiki/DMA_attack
en: Pre-boot DMA Protection
hr: DMA zaštita predpokretanja

note: TRANSLATORS: Title: BootGuard is a trademark from Intel, * verified boot refers to the way the boot process is verified
en: Intel BootGuard Verified Boot
hr: Intel BootGuard provjereno pokretanje

note: TRANSLATORS: Title: BootGuard is a trademark from Intel, * ACM means to verify the integrity of Initial Boot Block
en: Intel BootGuard ACM Protected
hr: Intel BootGuard ACM zaštićen

note: TRANSLATORS: Title: BootGuard is a trademark from Intel, * error policy is what to do on failure
en: Intel BootGuard Error Policy
hr: Intel BootGuard pravilo greške

note: TRANSLATORS: Title: BootGuard is a trademark from Intel
en: Intel BootGuard Fuse
hr: Intel BootGuard osigurač

note: TRANSLATORS: Title: CET = Control-flow Enforcement Technology, * enabled means supported by the processor
en: Intel CET Enabled
hr: Intel CET omogućen

note: TRANSLATORS: Title: CET = Control-flow Enforcement Technology, * active means being used by the OS
en: Intel CET Active
hr: Intel CET aktivan

note: TRANSLATORS: Title: Memory contents are encrypted, e.g. Intel TME
en: Encrypted RAM
hr: Šifrirani RAM

note: TRANSLATORS: Title: * https://en.wikipedia.org/wiki/Input%E2%80%93output_memory_management_unit
en: IOMMU Protection
hr: IOMMU zaštita

note: TRANSLATORS: Title: lockdown is a security mode of the kernel
en: Linux Kernel Lockdown
hr: Linux kernel zaključavanje

note: TRANSLATORS: Title: if it's tainted or not
en: Linux Kernel Verification
hr: Linux kernel provjera

note: TRANSLATORS: Title: swap space or swap partition
en: Linux Swap
hr: Linux swap

note: TRANSLATORS: Title: sleep state
en: Suspend To RAM
hr: Suspendiraj u ram

note: TRANSLATORS: Title: a better sleep state
en: Suspend To Idle
hr: Suspendiraj u mirovanje

note: TRANSLATORS: Title: PK is the 'platform key' for the machine
en: UEFI Platform Key
hr: UEFI ključ platforme

note: TRANSLATORS: Title: SB is a way of locking down UEFI
en: UEFI Secure Boot
hr: UEFI Sigurno pokretanje (Secure Boot)

note: TRANSLATORS: Title: PCRs (Platform Configuration Registers) shouldn't be empty
en: TPM Platform Configuration
hr: Podešavanje TPM platforme

note: TRANSLATORS: Title: the PCR is rebuilt from the TPM event log
en: TPM Reconstruction
hr: TPM rekonstrukcija

note: TRANSLATORS: Title: MEI = Intel Management Engine
en: Intel Management Engine Manufacturing Mode
hr: Način proizvodnje Intel pogona upravljanja (MEI)

note: TRANSLATORS: Title: MEI = Intel Management Engine, and the "override" is enabled * with a jumper -- luckily it is probably not accessible to end users on consumer * boards
en: Intel Management Engine Override
hr: Zaobilaženje Intel pogona upravljanja (MEI)

note: TRANSLATORS: Title: MEI = Intel Management Engine
en: Intel Management Engine Version
hr: Inačica Intel pogona upravljanja (MEI)

note: TRANSLATORS: Title: if firmware updates are available
en: Firmware Updates
hr: Nadopune firmvera

note: TRANSLATORS: Title: if we can verify the firmware checksums
en: Firmware Attestation
hr: Frimver provjera

note: TRANSLATORS: Title: if the fwupd plugins are all present and correct
en: Firmware Updater Verification
hr: Provjera firmver nadopunitelja

note: TRANSLATORS: Title: Allows debugging of parts using proprietary hardware
en: Platform Debugging
hr: Otklanjanje grešaka platforme

note: TRANSLATORS: Title: if fwupd supports HSI on this chip
en: Processor Security Checks
hr: Sigurnosne provjere procesora

note: TRANSLATORS: Title: if firmware enforces rollback protection
en: AMD Rollback Protection
hr: AMD Rollback zaštita

note: TRANSLATORS: Title: if hardware enforces control of SPI replays
en: AMD Firmware Replay Protection
hr: Zaštita od ponavljanja AMD firmvera

note: TRANSLATORS: Title: if hardware enforces control of SPI writes
en: AMD Firmware Write Protection
hr: Zaštita od zapisivanja AMD firmvera

note: TRANSLATORS: Title: if the part has been fused
en: Fused Platform
hr: Pregorjela platforma

note: TRANSLATORS: if the stauts is valid. For example security check is valid and key is valid.
en: Valid
hr: Valjano

note: TRANSLATORS: if the status or key is not valid.
en: Not Valid
hr: Nije valjano

note: TRANSLATORS: if the function is not enabled through BIOS or OS settings.
en: Not Enabled
hr: Nije omogućeno

note: TRANSLATORS: the memory space or system mode is locked to prevent from malicious modification.
en: Locked
hr: Zaključano

note: TRANSLATORS: the memory space or system mode is not locked.
en: Not Locked
hr: Nije zaključano

note: TRANSLATORS: The data is encrypted to prevent from malicious reading.
en: Encrypted
hr: Šifriran

note: TRANSLATORS: the data in memory is plane text.
en: Not Encrypted
hr: Nije šifriran

note: TRANSLATORS: Linux kernel is tainted by third party kernel module.
en: Tainted
hr: Pokvaren

note: TRANSLATORS: All the loaded kernel module are licensed.
en: Not Tainted
hr: Nije pokvaren

note: TRANSLATORS: the feature can be detected.
en: Found
hr: Pronađeno

note: TRANSLATORS: the feature can't be detected.
en: Not Found
hr: Nije pronađeno

note: TRANSLATORS: the function is supported by hardware.
en: Supported
hr: Podržano

note: TRANSLATORS: the function isn't supported by hardware.
en: Not Supported
hr: Nije podržano

en: Device Security
hr: Sigurnost uređaja

en: Host firmware security status
hr: Sigurnosno stanje firmvera računala

note: Translators: Search terms to find the Privacy panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: screen;lock;diagnostics;crash;private;recent;temporary;tmp;index;name;network;identity;privacy;
hr: zaslon;zaključaj;dijagnostika;rušenje;privatno;nedavno;privremeno;tmp;sadržaj;naziv;mreža;identitet;privatnost;

en: Unknown
hr: Nepoznato

note: translators: This is the type of architecture for the OS
en: 64-bit
hr: 64-bitna

note: translators: This is the type of architecture for the OS
en: 32-bit
hr: 32-bitna

[ctx: Windowing system (Wayland, X11, or Unknown)]
en: Unknown
hr: Nepoznat

note: translators: this is the placeholder string when the GNOME Shell * version couldn't be loaded, eg. “GNOME Version: Not Available”
en: Not Available
hr: Nedostupno

en: System Logo
hr: Logotip sustava

en: Device Name
hr: Naziv uređaja

en: Hardware Model
hr: Model hardvera

en: Memory
hr: Memorija

en: Processor
hr: Procesor

en: Graphics
hr: Grafika

en: Disk Capacity
hr: Kapacitet diska

en: Calculating…
hr: Izračunavanje…

note: translators: this field contains the distro name and version
en: OS Name
hr: Operativni sustav

note: translators: this field contains the distro build ID
en: OS Build ID
hr: ID izgradnje OS-a

en: OS Type
hr: Arhitektura

en: GNOME Version
hr: GNOME inačica

note: translators: this is a placeholder while the GNOME version is being fetched
en: Loading…
hr: Učitavanje…

en: Windowing System
hr: Prozorski sustav

en: Virtualization
hr: Virtualizacija

en: Software Updates
hr: Nadopune softvera

en: Rename Device
hr: Preimenuj uređaj

en: The device name is used to identify this device when it is viewed over the network, or when pairing Bluetooth devices.
hr: Naziv uređaja se koristi za identifikaciju ovog uređaja na mreži ili kada se uparuje s Bluetooth uređajima.

en: Device name
hr: Naziv uređaja

en: _Rename
hr: _Preimenuj

en: About
hr: O sustavu

en: View information about your system
hr: Prikaži informacije ovog sustava

note: Translators: Search terms to find the About panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! "Preferred Applications" is the old name for the preference, so make sure that you use the same "translation" for those keywords
en: device;system;information;hostname;memory;processor;version;default;application;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;
hr: uređaj;sustav;informacije;naziv računala;memorija;procesor;inačica;uobičajeno;aplikacija;poželjno;cd;dvd;usb;zvuk;video;disk;prijenosni;medij;automatsko pokretanje;

en: Sound and Media
hr: Zvuk i medij

en: Volume mute/unmute
hr: Isključi/Uključi zvuk

en: Volume down
hr: Smanji glasnoću zvuka

en: Volume up
hr: Pojačaj glasnoću zvuka

en: Microphone mute/unmute
hr: Isključi/Uključi mikrofon

en: Launch media player
hr: Pokreni medijski reproduktor

en: Play (or play/pause)
hr: Reproduciraj (ili reprodukcija/pauza)

en: Pause playback
hr: Pauziraj reprodukciju

en: Stop playback
hr: Zaustavi reprodukciju

en: Previous track
hr: Prijašnja pjesma

en: Next track
hr: Sljedeća pjesma

en: Eject
hr: Izbaci

en: Typing
hr: Tipkanje

en: Switch to next input source
hr: Prebaci na sljedeći način unosa

en: Switch to previous input source
hr: Prebaci na prijašnji način unosa

en: Launchers
hr: Pokretači

en: Launch help browser
hr: Pokreni preglednik pomoći

en: Launch calculator
hr: Pokreni kalkulator

en: Launch email client
hr: Pokreni klijent e-pošte

en: Launch web browser
hr: Pokreni web preglednik

en: Home folder
hr: Osobna mapa

[ctx: keybinding]
en: Search
hr: Pretraga

en: System
hr: Sustav

en: Log out
hr: Odjavi se

en: Lock screen
hr: Zaključavanje zaslona

en: Accessibility
hr: Pristupačnost

en: Turn zoom on or off
hr: Uključi ili isključi približavanje

en: Zoom in
hr: Približi

en: Zoom out
hr: Udalji

en: Turn screen reader on or off
hr: Uključi ili isključi čitač zaslona

en: Turn on-screen keyboard on or off
hr: Uključi/Isključi zaslonsku tipkovnicu

en: Increase text size
hr: Povećaj veličinu teksta

en: Decrease text size
hr: Smanji veličinu teksta

en: High contrast on or off
hr: Uključi ili isključi visoki kontrast

en: No input sources found
hr: Nema pronađenih načina unosa

[ctx: Input Source]
en: Other
hr: Ostalo

en: Add an Input Source
hr: Dodaj jezik unosa

en: Input methods can’t be used on the login screen
hr: Način unosa ne može se koristi na zaslonu prijave

en: No input source selected
hr: Nema odabranih načina unosa

en: Options
hr: Mogućnosti

en: Move Up
hr: Pomakni gore

en: Move Down
hr: Pomakni dolje

en: Preferences
hr: Osobitosti

en: View Keyboard Layout
hr: Prikaži prečace tipkovnice

en: Remove
hr: Ukloni

en: Custom Shortcuts
hr: Prilagođeni prečaci

en: Alternate Characters Key
hr: Zamjenska tipka znakova

en: The alternate characters key can be used to enter additional characters. These are sometimes printed as a third-option on your keyboard.
hr: Zamjenska tipka znakova može se koristiti za unos dodatnih znakova. To je ponekad ispisano na vašoj tipkovnici kao treća mogućnost.

[ctx: keyboard key]
en: Left Alt
hr: Lijevi Alt

[ctx: keyboard key]
en: Right Alt
hr: Desni Alt

[ctx: keyboard key]
en: Left Super
hr: Lijevi Super

[ctx: keyboard key]
en: Right Super
hr: Desni Super

[ctx: keyboard key]
en: Menu key
hr: Tipka Izbornika

[ctx: keyboard key]
en: Right Ctrl
hr: Desni Ctrl

en: Compose Key
hr: Tipka za sastavljanje

en: The compose key allows a wide variety of characters to be entered. To use it, press compose then a sequence of characters.  For example, compose key followed by <b>C</b> and <b>o</b> will enter <b>©</b>, <b>a</b> followed by <b>'</b> will enter <b>á</b>.
hr: Tipka sastavljanja dopušta širok raspon znakova za unos. Za korištenje, pritisnite sastavljanje zatim slijed znakova.  Na primjer, tipku sastavljanja za kojom slijedi <b>C</b> i <b>o</b> koji će unijeti <b>©</b>, <b>a</b> za kojima slijedi <b>'</b> koji će unijeti <b>á</b>.

en: Input sources can be switched using the %s keyboard shortcut.
    This can be changed in the keyboard shortcut settings.
hr: Načini unosa mogu se mijenjati koristeći %s prečac tipkovnice.
    Ovo se može promijeniti u postavkama prečaca tipkovnice.

en: Input Sources
hr: Način unosa

en: Includes keyboard layouts and input methods.
hr: Uključuje raspored tipkovnice i načine unosa.

en: Input Source Switching
hr: Prebacivanje načina unosa

en: Use the _same source for all windows
hr: Koristi _isti način unosa za sve prozore

en: Switch input sources _individually for each window
hr: Prebaci _načine unosa pojedinačno za svaki prozor

en: Special Character Entry
hr: Unos posebnih znakova

en: Methods for entering symbols and letter variants using the keyboard.
hr: Način unosa varijanti simbola i slova koristeći tipkovnicu.

en: Keyboard Shortcuts
hr: Prečaci tipkovnice

en: View and Customize Shortcuts
hr: Pogledaj i prilagodi prečace

en: %d modified | %d modified
hr[0]: %d promijenjen
hr[1]: %d promijenjena
hr[2]: %d promijenjeno

en: Reset All Shortcuts?
hr: Vrati sve prečace na izvorno stanje?

en: Resetting the shortcuts may affect your custom shortcuts. This cannot be undone.
hr: Vraćanje prečaca na izvorno stanje može utjecati na vaše prilagođene prečace. To se ne može poništit.

en: Cancel
hr: Odustani

en: Reset All
hr: Vrati sve na izvorno

en: Reset All…
hr: Vrati sve na izvorno…

en: Reset all shortcuts to their default keybindings
hr: Vrati sve prečace na izvorne vrijednosti

en: Section
hr: Odjeljak

en: Shortcuts
hr: Prečaci

en: Add a shortcut
hr: Dodaj prečac

en: Add Custom Shortcuts
hr: Dodavanje prilagođenih prečaca

en: Set up custom shortcuts for launching apps, running scripts, and more.
hr: Postavljanje prilagođenih prečaca za pokretanje aplikacija, pokretanje skripta i još mnogo toga.

en: Add Shortcut
hr: Dodavanje prečaca

en: No keyboard shortcut found
hr: Nema pronađenih prečaca tipkovnice

en: %s is already being used for %s. If you replace it, %s will be disabled
hr: %s se već koristi za %s. Ako ga zamjenjujete, %s biti će onemogućen

en: Enter the new shortcut
hr: Upišite novi prečac

en: Set Custom Shortcut
hr: Postavi prilagođen prečac

en: Set Shortcut
hr: Postavi prečac

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a description of the keyboard shortcut
en: Enter new shortcut to change %s.
hr: Upišite novi prečac za promjenu %s.

en: Add Custom Shortcut
hr: Dodaj prilagođeni prečac

en: _Remove
hr: _Ukloni

en: Re_place
hr: Za_mijeni

en: _Set
hr: _Postavi

en: Press Esc to cancel or Backspace to disable the keyboard shortcut.
hr: Pritisni Esc za odustajanje ili Backspace za onemogućavanje prečaca tipkovnice.

en: Name
hr: Ime

en: Command
hr: Naredba

en: Shortcut
hr: Prečac

en: Set Shortcut…
hr: Postavi prečac…

en: None
hr: Nepoznata

en: Reset the shortcut to its default value
hr: Vrati izvorne vrijednosti prečaca

en: Keyboard
hr: Tipkovnica

en: Change keyboard shortcuts and set your typing preferences, keyboard layouts and input sources
hr: Promijenite prečace tipkovnice i postavite osobitosti tipkanja, raspored tipkovnice i izvore unosa

note: Translators: Search terms to find the Keyboard panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Shortcut;Workspace;Window;Resize;Zoom;Contrast;Input;Source;Lock;Volume;
hr: Prečac;Radni prostor;Prozor;Promjena veličine;Uvećanje;Kontrast;Ulaz;Izvor;Zaključavanje;Glasnoća zvuka;

en: Location Services Turned Off
hr: Usluge lociranja su isključene

en: No applications can obtain location information.
hr: Nijedna aplikacija trenutno ne pruža usluge lokacije.

en: Location services allow applications to know your location. Using Wi-Fi and mobile broadband increases accuracy.
    
    Uses Mozilla Location Service: <a href='https://location.services.mozilla.com/privacy'>Privacy Policy</a>
    
    Allow the applications below to determine your location.
hr: Usluge lociranja omogućuju aplikacijama da saznaju vašu lokaciju. Korištenje bežične i mobilne širokopojasne mreže povećava preciznost.
    
    Koristi se usluga Mozilla lociranja: <a href='https://location.services.mozilla.com/privacy'>Pravila privatnosti</a>
    
    Dopusti aplikacijama ispod otkrivanje lokacije.

en: No Applications Have Asked for Location Access
hr: Nema aplikacija koje su zatražile pristup vašoj lokaciji

en: Protect your location information
hr: Zaštite informacije vaše lokacije

note: Translators: Search terms to find the Location panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: location;gps;private;privacy;
hr: lokacija;gps;privatno;privatnost;

en: Microphone Turned Off
hr: Mikrofon je isključen

en: No applications can record sound.
hr: Nema aplikacija za snimanje zvuka.

en: Use of the microphone allows applications to record and listen to audio. Disabling the microphone may cause some applications to not function properly.
    
    Allow the applications below to use your microphone.
hr: Korištenje mikrofona aplikacijama dopušta snimanje i slušanje zvuka. Onemogućavanje mikrofona može prouzrokovati neispravan rad u određenim aplikacijama.
    
    Dopusti aplikacijama ispod korištenje mikrofona.

en: No Applications Have Asked for Microphone Access
hr: Nema aplikacija koje su zatražile pristup vašem mikrofonu

en: Protect your conversations
hr: Zaštitite svoje razgovore

note: Translators: Search terms to find the Microphone panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: microphone;recording;application;privacy;
hr: mikrofon;snimanje;aplikacija;privatnost;

en: Test Your _Settings
hr: Testirajte svoje _postavke

en: General
hr: Općenito

en: Primary Button
hr: Glavna tipka

en: Sets the order of physical buttons on mice and touchpads.
hr: Postavite poredak za fizičke tipke miša i touchpada.

en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desno

en: Mouse
hr: Miš

en: Mouse Speed
hr: Brzina miša

note: Translators: This switch reverses the scrolling direction for mices. The term used comes from OS X so use the same translation if possible. Translators: This switch reverses the scrolling direction for touchpads. The term used comes from OS X so use the same translation if possible.
en: Natural Scrolling
hr: Prirodno pomicanje

en: Scrolling moves the content, not the view.
hr: Pomicanje pomiče sadržaj, a ne pogled.

en: Touchpad Speed
hr: Brzina touchpada

en: Tap to Click
hr: Dodirni za klik

en: Tap to click
hr: Dodirni za klik

en: Two-finger Scrolling
hr: Pomicanje s dva prsta

en: Edge Scrolling
hr: Rubno pomicanje

en: Try clicking, double clicking, scrolling
hr: Pokušajte kliknuti, dvostruko kliknuti, pomicati

en: Five clicks, GEGL time!
hr: Pet klika, vrijeme je za GEGL!

en: Double click, primary button
hr: Dvostruki klik, glavna tipka

en: Single click, primary button
hr: Jednostruki klik, glavna tipka

en: Double click, middle button
hr: Dvostruki klik, srednja tipka

en: Single click, middle button
hr: Jednostruki klik, srednja tipka

en: Double click, secondary button
hr: Dvostruki klik, druga tipka

en: Single click, secondary button
hr: Jednostruki klik, druga tipka

en: Mouse & Touchpad
hr: Miš i touchpad

en: Change your mouse or touchpad sensitivity and select right or left-handed
hr: Promijenite osjetljivost touchpada i miša i odaberite lijevu ili desnu ruku

note: Translators: Search terms to find the Mouse and Touchpad panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Trackpad;Pointer;Click;Tap;Double;Button;Trackball;Scroll;
hr: Klizna površina;Pokazivač;Klik;Dodir;Dvostruk;Tipka;Klizna kugla;Pomakni;

en: _Hot Corner
hr: _Kut zaslona

en: Touch the top-left corner to open the Activities Overview.
hr: Dodirni gornji lijevi kut za otvaranje pregleda aktivnosti.

en: _Active Screen Edges
hr: _Aktivni rubovi zaslona

en: Drag windows against the top, left, and right screen edges to resize them.
hr: Povlači prozore po gornjem, lijevom i desnom rubu zaslona kako bi im promijenili veličinu.

en: Workspaces
hr: Radni prostori

en: _Dynamic workspaces
hr: _Promjenjivi radni prostori

en: Automatically removes empty workspaces.
hr: Automatski uklanja prazne radne prostore.

en: _Fixed number of workspaces
hr: _Nepromjenjiv broj radnih prostora

en: Specify a number of permanent workspaces.
hr: Odredite broj stalnih radnih prostora.

en: _Number of Workspaces
hr: _Broj radnih prostora

en: Multi-Monitor
hr: Više zaslona

en: Workspaces on _primary display only
hr: Radni prostori na _glavnom zaslonu

en: Workspaces on all d_isplays
hr: Radni prostori na svima z_aslonima

en: Application Switching
hr: Prebacivanje aplikacija

en: Include applications from all _workspaces
hr: Obuhvati aplikacije sa svih _radnih prostora

en: Include applications from the _current workspace only
hr: Obuhvati aplikacije samo s _trenutnog radnog prostora

en: Multitasking
hr: Višezadaćnost

en: Manage preferences for productivity and multitasking
hr: Upravljajte osobitostima za produktivnost i višezadaćnost

note: Translators: Search terms to find the Search panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Multitasking;Multitask;Productivity;Customize;Desktop;Hot Corner;Workspaces;
hr: Višezadaćnost;Višezadaća;Produktivnost;Prilagodi;Radna površina;Kut zaslona;Radni prostori;

en: Oops, something has gone wrong. Please contact your software vendor.
hr: Ups, nešto je pošlo po krivu. Kontaktirajte svojeg dobavljača softvera.

en: NetworkManager needs to be running.
hr: Mrežni upravitelj mora biti pokrenut.

en: Other Devices
hr: Ostali uređaji

en: Add connection
hr: Dodaj povezivanje

en: Not set up
hr: Nije postavljeno

en: Insecure network (WEP)
hr: Otvorena mreža (WEP)

en: Secure network (WPA)
hr: Zaštićena mreža (WPA)

en: Secure network (WPA2)
hr: Zaštićena mreža (WPA2)

en: Secure network (WPA3)
hr: Zaštićena mreža (WPA3)

en: Secure network
hr: Zaštićena mreža

note: TRANSLATORS: device status
en: Connected
hr: Povezano

en: Options…
hr: Mogućnosti…

note: TRANSLATORS: ‘%s’ is a Wi-Fi Network(SSID) name
en: Turning on the hotspot will disconnect from %s, and it will not be possible to access the internet through Wi-Fi.
hr: Uključivanje pristupne točke će prekinuti %s povezivanje i nećete biti u mogućnosti pristupiti internetu putem bežične mreže.

en: Must have a minimum of 8 characters
hr: Mora sadržavati najmanje 8 znakova

en: Must have a maximum of %d character | Must have a maximum of %d characters
hr[0]: Mora sadržavati najviše %d znak
hr[1]: Mora sadržavati najviše %d znaka
hr[2]: Mora sadržavati najviše %d znakova

en: Turn On Wi-Fi Hotspot?
hr: Uključi bežičnu pristupnu točku?

en: Wi-Fi hotspot allows others to share your internet connection, by creating a Wi-Fi network that they can connect to. To do this, you must have an internet connection through a source other than Wi-Fi.
hr: Bežična pristupna točka dopušta drugim korisnicima dijeljenje vašeg pristupa internetu, stvaranjem bežične mreže na koju se mogu povezati. Kako bi to učinili, morate imati pristup internetu drugačijim od bežičnog pristupa.

en: Network Name
hr: Naziv mreže

note: Translators: This is a password needed for printing.
en: Password
hr: Lozinka

en: Generate Random Password
hr: Stvori naizmjeničnu lozinku

en: Autogenerate Password
hr: Automatsko stvaranje lozinke

en: _Turn On
hr: _Uključi

en: Wi-Fi
hr: Bežična mreža

en: Stop hotspot and disconnect any users?
hr: Zaustaviti pristupnu točku i odspojiti sve korisnike?

en: _Stop Hotspot
hr: _Zaustavi pristupnu točku

en: Airplane Mode
hr: Način rada u zrakoplovu

en: Disables Wi-Fi, Bluetooth and mobile broadband
hr: Onemogućuje bežičnu mrežu, Bluetooth i mobilni širokopojasni internet

en: No Wi-Fi Adapter Found
hr: Nema pronađenih bežičnih uređaja

en: Make sure you have a Wi-Fi adapter plugged and turned on
hr: Pobrinite se da imate bežični uređaj priključen i uključen

en: Airplane Mode On
hr: Način rada u zrakoplovu uključen

en: Turn off to use Wi-Fi
hr: Isključite kako biste mogli koristiti bežičnu mrežu

en: Wi-Fi Hotspot Active
hr: Bežična pristupna točka je aktivna

en: Mobile devices can scan the QR code to connect.
hr: Mobilni uređaji mogu skenirati QR kôd u svrhu povezivanja.

en: Turn Off Hotspot…
hr: Isključi pristupnu točku…

en: Visible Networks
hr: Vidljive mreže

en: NetworkManager needs to be running
hr: Mrežni upravitelj mora biti pokrenut

en: 802.1x _Security
hr: 802.1x _sigurnost

en: Security
hr: Sigurnost

en: Preserve
hr: Očuvano

en: Permanent
hr: Trajno

en: Random
hr: Naizmjenično

en: Stable
hr: Stabilno

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the network device this connection is activated on. This feature is known as MAC cloning or spoofing. Example: 00:11:22:33:44:55
hr: MAC adresa koja je ovdje upisana, koristit će se kao hardverska adresa za mrežni uređaj na kojemu je aktivirano ovo povezivanje. Ova mogućnost je poznata kao MAC kloniranje ili zavaravanje. Primjer: 00:11:22:33:44:55

en: Profile %d
hr: Profil %d

note: TRANSLATORS: this Enhanced Open WiFi security
en: Enhanced Open
hr: Poboljšano otvoreno (OWE)

note: TRANSLATORS: this Enterprise WiFi security
en: Enterprise
hr: Poslovanje

[ctx: Wifi security]
en: None
hr: Nepoznata

en: Never
hr: Nikada

en: %i day ago | %i days ago
hr[0]: prije %i dan
hr[1]: prije %i dana
hr[2]: prije %i dana

[ctx: Signal strength]
en: None
hr: Nepoznata

[ctx: Signal strength]
en: Weak
hr: Slaba

[ctx: Signal strength]
en: Ok
hr: U redu

[ctx: Signal strength]
en: Good
hr: Dobra

[ctx: Signal strength]
en: Excellent
hr: Izvrsna

en: IPv4 Address
hr: IPv4 adresa

en: IPv6 Address
hr: IPv6 adresa

en: IP Address
hr: IP adresa

en: Forget Connection
hr: Zaboravi povezivanje

en: Remove Connection Profile
hr: Ukloni profil povezivanja

en: Remove VPN
hr: Ukloni VPN

en: Details
hr: Pojedinosti

en: automatic
hr: automatski

en: Identity
hr: Identitet

en: Delete Address
hr: Obriši adrese

en: Delete Route
hr: Obriši rutu

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
hr: Nepoznata

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
hr: WEP 40/128-bitni ključ (Heks. ili ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
hr: WEP 128-bitna lozinka

en: Dynamic WEP (802.1x)
hr: Promjenjivi WEP (802.1x)

en: WPA & WPA2 Personal
hr: WPA i WPA2 osobni

en: WPA & WPA2 Enterprise
hr: WPA i WPA2 poslovni

en: WPA3 Personal
hr: WPA3 osobni

en: Signal Strength
hr: Jačina signala

en: Link speed
hr: Brzina povezivanja

en: Hardware Address
hr: Hardverska adresa

en: Supported Frequencies
hr: Podržane frekvencije

en: Default Route
hr: Uobičajena ruta

en: Last Used
hr: Zadnje korišteno

en: Connect _automatically
hr: Poveži se _automatski

en: Make available to _other users
hr: Učini dostupno _ostalim korisnicima

en: _Metered connection: has data limits or can incur charges
hr: _Povezivanje ograničeno podacima: ima ograničenje podataka koji se mogu dodatno naplaćivati

en: Software updates and other large downloads will not be started automatically.
hr: Nadopunjivanje softvera i ostala velika preuzimanja neće se pokrenuti automatski.

en: _Name
hr: _Naziv

en: _MAC Address
hr: _MAC adresa

en: _Cloned Address
hr: _Klonirana adresa

en: bytes
hr: bajtova

en: IPv_4 Method
hr: IPv_4 način

en: Automatic (DHCP)
hr: Automatski (DHCP)

en: Link-Local Only
hr: Samo Lokalno-povezivanje

en: Manual
hr: Ručno

en: Disable
hr: Onemogućen

en: Shared to other computers
hr: Podijeli s ostalim računalima

en: Addresses
hr: Adrese

en: Address
hr: Adresa

en: Netmask
hr: Mrežna maska

en: Gateway
hr: Pristupnik

en: Automatic
hr: Automatski

en: Automatic DNS
hr: Automatski DNS

en: DNS server address(es)
hr: Adrese DNS poslužitelja

en: Separate IP addresses with commas
hr: Odvoji IP adrese zarezima

en: Routes
hr: Rute

en: Automatic Routes
hr: Automatske rute

note: Translators: Please see https://en.wikipedia.org/wiki/Metrics_(networking)
en: Metric
hr: Metrički

en: Use this connection _only for resources on its network
hr: Koristi ovo povezivanje _samo za resurse na svojoj mreži

en: IPv_6 Method
hr: IPv_6 način

en: Automatic, DHCP only
hr: Automatski, samo DHCP

en: Prefix
hr: Prefiks

en: Unable to open connection editor
hr: Nemoguće otvaranje uređivača povezivanja

en: New Profile
hr: Novi profil

en: Invalid setting %s: %s
hr: Nevaljana postavka %s: %s

en: Invalid setting %s
hr: Nevaljana postavka %s

en: Import from file…
hr: Uvezi iz datoteke…

en: Add VPN
hr: Dodaj VPN

en: S_ecurity
hr: S_igurnost

en: Cannot import VPN connection
hr: Nemoguć uvoz VPN povezivanja

en: The file “%s” could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
hr: Datoteka ”%s” nije mogla biti pročitana ili ne sadrži poznate informacije VPN povezivanja
    
    Greška: %s.

en: Select file to import
hr: Odaberi datoteku za uvoz

en: A file named “%s” already exists.
hr: Datoteka naziva "%s" već postoji.

en: _Replace
hr: _Zamijeni

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
hr: Želite li zamijeniti %s s VPN povezivanjem kojeg spremate?

en: Cannot export VPN connection
hr: Nemoguć izvoz VPN povezivanja

en: The VPN connection “%s” could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
hr: VPN povezivanje ”%s” nije moglo biti izvezeno u %s.
    
    Greška: %s.

en: Export VPN connection
hr: Izvezi VPN povezivanje

en: (Error: unable to load VPN connection editor)
hr: (Greška: nemoguće učitavanje uređivača VPN povezivanja)

en: Control how you connect to the Internet
hr: Upravljajte načinom povezivanja na Internet

note: Translators: Search terms to find the Network panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;IP;LAN;Proxy;WAN;Broadband;Modem;Bluetooth;vpn;DNS;
hr: Mreža;Bežično;IP;Žično;Proxy;WAN;Širokopojasni internet;Modem;Bluetooth;vpn;DNS;

en: Control how you connect to Wi-Fi networks
hr: Upravljajte načinom povezivanja na bežične mreže

note: Translators: Search terms to find the Wi-Fi panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;Wireless;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;Broadband;DNS;Hotspot;
hr: Mreža;Bežično;Bežična mreža;IP;Žično;Širokopojasni internet;DNS;Pristupna točka;

en: never
hr: nikada

en: today
hr: danas

en: yesterday
hr: jučer

en: Last used
hr: Zadnje korištena

note: Translators: This is used as the title of the connection * details window for ethernet, if there is only a single * profile. It is also used to display ethernet in the * device list.
en: Wired
hr: Žična mreža

en: Add new connection
hr: Dodaj novu mrežu

en: Network details for the selected networks, including passwords and any custom configuration will be lost.
hr: Mrežne pojedinosti za odabrane mreže, uključujući lozinke i sve prilagođene postavke će biti izgubljene.

en: _Forget
hr: _Zaboravi

en: Known Wi-Fi Networks
hr: Poznate bežične mreže

[ctx: Wi-Fi Network]
note: translators: This is the label for the "Forget wireless network" functionality
en: _Forget
hr: _Zaboravi

en: System policy prohibits use as a Hotspot
hr: Pravila sustava ne dopuštaju korištenje kao pristupne točke

en: Wireless device does not support Hotspot mode
hr: Bežični uređaj ne podržava način pristupne točke

note: TRANSLATORS: this is when the use leaves the PAC textbox blank
en: Web Proxy Autodiscovery is used when a Configuration URL is not provided.
hr: Automatsko otkrivanje web proxyja se koristi kada URL podešavanja nije omogućen.

note: TRANSLATORS: WPAD is bad: if you enable it on an untrusted * network, then anyone else on that network can tell your * machine that it should proxy all of your web traffic * through them.
en: This is not recommended for untrusted public networks.
hr: Ovo nije preporučljivo za javne mreže kojima se ne vjeruje.

en: Turn device off
hr: Isključi uređaj

en: Active
hr: Aktivno

en: Provider
hr: Pružatelj usluge

en: Network Proxy
hr: Mrežni proxy

en: _HTTP Proxy
hr: _HTTP proxy

en: H_TTPS Proxy
hr: H_TTPS proxy

en: _Socks Host
hr: _Socks računalo

en: _Ignore Hosts
hr: _Zanemari računala

en: HTTP proxy port
hr: HTTP proxy ulaz

en: HTTPS proxy port
hr: HTTPS proxy ulaz

en: FTP proxy port
hr: FTP proxy ulaz

en: Socks proxy port
hr: Socks proxy ulaz

en: _Configuration URL
hr: _URL podešavanja

en: Turn VPN connection off
hr: Isključi VPN povezivanje

[ctx: Wi-Fi Hotspot]
en: Network Name
hr: Naziv mreže

[ctx: Wi-Fi Hotspot]
en: Security type
hr: Vrsta sigurnosti

[ctx: Wi-Fi Hotspot]
en: Password
hr: Lozinka

en: Turn Wi-Fi off
hr: Isključi bežičnu mrežu

en: More options…
hr: Više mogućnosti…

en: _Connect to Hidden Network…
hr: _Poveži se na skrivenu mrežu…

en: _Turn On Wi-Fi Hotspot…
hr: _Uključi bežičnu pristupnu točku…

en: _Known Wi-Fi Networks
hr: _Poznate bežične mreže

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown
hr: Nepoznato stanje

note: TRANSLATORS: device status
en: Unmanaged
hr: Neupravljano

note: TRANSLATORS: device status
en: Unavailable
hr: Nedostupno

note: TRANSLATORS: device status
en: Connecting
hr: Povezivanje

note: TRANSLATORS: device status
en: Authentication required
hr: Potrebna je ovjera

note: TRANSLATORS: device status
en: Disconnecting
hr: Prekidanje povezivanja

note: TRANSLATORS: device status
en: Connection failed
hr: Neuspješno povezivanje

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown (missing)
hr: Nepoznato stanje (nedostaje)

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Configuration failed
hr: Neuspjelo podešavanja

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration failed
hr: IP podešavanje neuspjelo

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration expired
hr: IP podešavanje isteklo

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Secrets were required, but not provided
hr: Tajne su zahtijevane, ali ne i pružane

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant disconnected
hr: 802.1x opskrbitelj nije povezan

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant configuration failed
hr: 802.1x opskrbitelj neuspjelo podešavanje

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant failed
hr: 802.1x opskrbitelj neuspio

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant took too long to authenticate
hr: 802.1x opskrbitelj predugo trajanje ovjere

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service failed to start
hr: PPP usluga se nije uspjela pokrenuti

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service disconnected
hr: PPP usluga je prekinula povezivanje

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP failed
hr: PPP je neuspio

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed to start
hr: DHCP klijent se nije uspio pokrenuti

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client error
hr: Greška DHCP klijenta

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed
hr: DHCP kijent je neuspio

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed to start
hr: Usluga dijeljenja povezivanja se nije uspjela pokrenuti

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed
hr: Usluga dijeljenja povezivanja je neuspjela

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed to start
hr: AutoIP usluga se nije uspjela pokrenuti

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service error
hr: Greška AutoIP usluge

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed
hr: AutoIP usluga nije uspjela

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Line busy
hr: Linija zauzeta

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No dial tone
hr: Nema tona biranja

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No carrier could be established
hr: Nije pronađen nijedan operater

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing request timed out
hr: Biranje zahtijeva čekanje

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing attempt failed
hr: Pokušaj biranja neuspio

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem initialization failed
hr: Pokretanje modema nije uspjelo

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to select the specified APN
hr: Odabir određenog APN-a nije uspjelo

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Not searching for networks
hr: Mreže se ne traže

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration denied
hr: Mrežna registracija odbijena

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration timed out
hr: Isteklo vrijeme mrežne registracije

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to register with the requested network
hr: Registracija sa zatraženom mrežnom nije uspjela

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PIN check failed
hr: Provjera PIN-a nije uspjela

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Firmware for the device may be missing
hr: Firmver uređaja možda nedostaje

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection disappeared
hr: Povezivanje je nestalo

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Existing connection was assumed
hr: Postojeće povezivanje je predpostavljeno

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem not found
hr: Modem nije pronađen

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Bluetooth connection failed
hr: Bluetooth povezivanje neuspjelo

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Card not inserted
hr: SIM kartica nije umetnuta

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Pin required
hr: SIM Pin je potreban

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Puk required
hr: SIM Puk je potreban

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM wrong
hr: Pogrešan SIM

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection dependency failed
hr: Neuspjelo povezivanje zavisnosti

note: TRANSLATORS: device status
en: Firmware missing
hr: Nedostaje firmver

note: TRANSLATORS: device status
en: Cable unplugged
hr: Kabel je odspojen

en: undefined error in 802.1X security (wpa-eap)
hr: neodređena greška u 802.1x sigurnosti (wpa-eap)

en: no file selected
hr: nema odabrane datoteke

en: unspecified error validating eap-method file
hr: neodređena greška provjeravanja datoteke eap-načina

en: DER, PEM, PKCS#12, or PGP private keys
hr: DER, PEM, PKCS#12 ili PGP privatni ključevi

en: DER or PEM certificates
hr: DER ili PEM vjerodajnice

en: missing EAP-FAST PAC file
hr: nedostaje EAP-FAST PAC datoteka

en: PAC files (*.pac)
hr: PAC datoteke (*.pac)

en: Anonymous
hr: Anonimno

en: Authenticated
hr: Ovjereno

en: Both
hr: Oboje

en: Anony_mous identity
hr: Anoni_man identitet

en: PAC _file
hr: PAC _datoteka

en: Choose a PAC file
hr: Odaberite PAC datoteku

en: _Inner authentication
hr: _Unutrašnja ovjera

en: Allow automatic PAC pro_visioning
hr: Dopusti automatsko PAC dod_jeljivanje

en: missing EAP-LEAP username
hr: nedostaje EAP-LEAP korisničko ime

en: missing EAP-LEAP password
hr: nedostaje EAP-LEAP lozinka

en: _Username
hr: _Korisničko ime

en: _Password
hr: _Lozinka

en: Sho_w password
hr: Pri_kaži lozinku

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: %s
hr: nevaljana EAP-PEAP CA vjerodajnica: %s

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: no certificate specified
hr: nevaljana EAP-PEAP CA vjerodajnica: vjerodajnica nije određena

en: Version 0
hr: Inačica 0

en: Version 1
hr: Inačica 1

en: C_A certificate
hr: C_A vjerodajnica

en: Choose a Certificate Authority certificate
hr: Odaberite vjerodajnicu izdavatelja vjerodajnice

en: No CA certificate is _required
hr: CA vjerodajnica nije _potrebna

en: PEAP _version
hr: PEAP _inačica

en: missing EAP username
hr: nedostaje EAP korisničko ime

en: missing EAP password
hr: nedostaje EAP lozinka

en: missing EAP-TLS identity
hr: nedostaje EAP-TLS identitet

en: invalid EAP-TLS CA certificate: %s
hr: nevaljana EAP-TLS CA vjerodajnica: %s

en: invalid EAP-TLS CA certificate: no certificate specified
hr: nevaljana EAP-TLS CA vjerodajnica: vjerodajnica nije određena

en: invalid EAP-TLS private-key: %s
hr: nevaljani EAP-TLS privatni ključ: %s

en: invalid EAP-TLS user-certificate: %s
hr: nevaljana EAP-TLS CA korisnička-vjerodajnica: %s

en: Unencrypted private keys are insecure
hr: Nešifriani privatni ključevi su nesigurni

en: The selected private key does not appear to be protected by a password. This could allow your security credentials to be compromised. Please select a password-protected private key.
    
    (You can password-protect your private key with openssl)
hr: Čini se da odabrani privatni ključ nije zaštićen lozinkom. Ovo može dopustiti kompromitiranje vaših sigurnosnih podataka. Odaberite lozinkom zaštićeni privatni ključ.
    
    (Svoj privatni ključ možete zaštititi lozinkom pomoću openssla)

en: Choose your personal certificate
hr: Odaberite svoju osobnu vjerodajnicu

en: Choose your private key
hr: Odaberite svoj privatni ključ

en: I_dentity
hr: I_dentitet

en: _User certificate
hr: _Korisnikova vjerodajnica

en: Private _key
hr: Privatni _ključ

en: _Private key password
hr: _Lozinka privatnog ključa

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: %s
hr: nevaljana EAP-TTLS CA vjerodajnica: %s

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: no certificate specified
hr: nevaljana EAP-TTLS CA vjerodajnica: vjerodajnica nije određena

en: MSCHAPv2 (no EAP)
hr: MSCHAPv2 (bez EAP)

en: _Domain
hr: _Domena

en: Unknown error validating 802.1X security
hr: Nepoznata greška provjere 802.1X sigurnosti

en: PWD
hr: LOZINKA

en: FAST
hr: BRZO

en: Tunneled TLS
hr: Tunelirani TLS

en: Protected EAP (PEAP)
hr: Zaštićeni EAP (PEAP)

en: Au_thentication
hr: Ov_jera

en: Select a file
hr: Odaberi datoteku

en: missing leap-username
hr: nedostaje leap korisničko ime

en: missing leap-password
hr: nedostaje leap lozinka

en: Wi-Fi password is missing.
hr: Lozinka bežične mreže nedostaje.

en: _Type
hr: _Vrsta

en: missing wep-key
hr: nedostaje wep ključ

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only hex-digits
hr: nevaljani wep ključ: ključ duljine %zu mora sadržavati samo heks. znamenke

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only ascii characters
hr: nevaljani wep ključ: ključ duljine %zu mora sadržavati samo ascii znamenke

en: invalid wep-key: wrong key length %zu. A key must be either of length 5/13 (ascii) or 10/26 (hex)
hr: nevaljani wep ključ: pogrešna duljina ključa %zu. Ključ mora biti 5/13 (ascii) ili 10/26 (heks.)

en: invalid wep-key: passphrase must be non-empty
hr: nevaljani wep ključ: lozinka ne smije biti prazna

en: invalid wep-key: passphrase must be shorter than 64 characters
hr: nevaljani wep ključ: lozinka mora sadržavati manje od 64 znamenaka

en: 1 (Default)
hr: 1 (Zadano)

en: Open System
hr: Otvoreni sustav

en: Shared Key
hr: Dijeljeni ključ

en: _Key
hr: _Ključ

en: Sho_w key
hr: Prika_ži ključ

en: WEP inde_x
hr: WEP sadr_žaj

en: invalid wpa-psk: invalid key-length %zu. Must be [8,63] bytes or 64 hex digits
hr: nevaljani wpa-psk: nevaljana duljina ključa %zu. Mora biti [8,63] bajtova ili 64 heks. znamenke

en: invalid wpa-psk: cannot interpret key with 64 bytes as hex
hr: nevaljani wpa-psk: ne može se interpretirati ključ sa 64 bajtova kao heks

[ctx: notifications]
note: This is the per application switch for message tray usage.
en: _Notifications
hr: _Obavijesti

[ctx: notifications]
note: This is the setting to configure sounds associated with notifications.
en: Sound _Alerts
hr: Zvučna _upozorenja

[ctx: notifications]
en: Notification _Popups
hr: _Skočne obavijesti

en: Notifications will continue to appear in the notification list when popups are disabled.
hr: Obavijesti će se nastaviti pojavljivati u popisu obavijesti kada se skočne obavijesti onemoguće.

[ctx: notifications]
note: Popups here refers to message tray notifications in the middle of the screen.
en: Show Message _Content in Popups
hr: Prikaži sadržaj _poruke u skočnim obavijestima

[ctx: notifications]
en: _Lock Screen Notifications
hr: _Obavijesti zaključanog zaslona

[ctx: notifications]
en: Show Message C_ontent on Lock Screen
hr: Prikaži sadržaj _poruke na zaključanom zaslonu

en: _Do Not Disturb
hr: _Ne ometaj

en: _Lock Screen Notifications
hr: _Obavijesti zaključanog zaslona

en: Control which notifications are displayed and what they show
hr: Upravljajte prikazom poruka i što će se prikazivati

note: Translators: Search terms to find the Notifications panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Notifications;Banner;Message;Tray;Popup;
hr: Obavijesti;Transparent;Poruka;Statusna traka;Skočni prozor;

[ctx: Online Account]
en: Other
hr: Ostalo

note: Translators: The %s is the username (eg., debarshi.ray@gmail.com * or rishi).
en: %s removed
hr: %s je uklonjen

en: Error removing account
hr: Greška pri uklanjanju računa

note: Translators: This is the button which allows undoing the removal of the printer.
en: Undo
hr: Vrati

en: Close the notification
hr: Zatvori obavijest

en: Connect to your data in the cloud
hr: Povežite se s vašim podacima u oblaku

en: No internet connection — connect to set up new online accounts
hr: Nema pristupa internetu — povežite se za postavljanje novog mrežnog računa

en: Add an account
hr: Dodaj račun

note: translators: This is the title of the "Show Account" dialog. The * %s is the name of the provider. e.g., 'Google'.
en: %s Account
hr: %s račun

en: Remove Account
hr: Ukloni račun

en: Online Accounts
hr: Mrežni računi

en: Connect to your online accounts and decide what to use them for
hr: Povežite se sa svojim mrežnim računima i odredite za što ih želite koristiti

note: Translators: Search terms to find the Online Accounts panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! For ReadItLater and Pocket, see http://en.wikipedia.org/wiki/Pocket_(application)
en: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Web;Online;Chat;Calendar;Mail;Contact;ownCloud;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocket;ReadItLater;
hr: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Web;Mreža;Razgovor;Kalendar;Pošta;Kontakt;ownCloud;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocket;ReadItLater;

en: Unknown time
hr: Nepoznato vrijeme

en: %i minute | %i minutes
hr[0]: %i minuta
hr[1]: %i minute
hr[2]: %i minuta

en: %i hour | %i hours
hr[0]: %i sat
hr[1]: %i sata
hr[2]: %i sati

en: hour | hours
hr[0]: sat
hr[1]: sata
hr[2]: sati

en: minute | minutes
hr[0]: minuta
hr[1]: minute
hr[2]: minuta

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s until fully charged
hr: %s do potpune napunjenosti

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: Caution: %s remaining
hr: Upozorenje: %s preostalo

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s remaining
hr: %s preostalo

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Fully charged
hr: Potpuno napunjeno

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Not charging
hr: Ne puni se

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Empty
hr: Prazna

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Charging
hr: Punjenje

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Discharging
hr: Pražnjenje

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless mouse
hr: Bežični miš

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless keyboard
hr: Bežična tipkovnica

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Uninterruptible power supply
hr: Neprekinuta opskrba energijom (UPS)

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Personal digital assistant
hr: Osobni digitalni pomagač (PDA)

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Cellphone
hr: Mobitel

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Media player
hr: Medijski reproduktor

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Computer
hr: Računalo

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Gaming input device
hr: Uređaj za igranje

note: TRANSLATORS: secondary battery, misc
en: Battery
hr: Baterija

[ctx: Battery name]
en: Main
hr: Glavna

[ctx: Battery name]
en: Extra
hr: Dodatna

en: Batteries
hr: Baterije

en: When _idle
hr: Pri _mirovanju

en: Suspend
hr: Suspendiraj

en: Power Off
hr: Isključi

en: Hibernate
hr: Hiberniraj

en: Nothing
hr: Ništa

en: When on battery power
hr: Na bateriji

en: When plugged in
hr: Na napajanju

[ctx: Idle time]
en: Never
hr: Nikada

en: Automatic suspend
hr: Automatska suspenzija

en: Performance mode temporarily disabled due to high operating temperature.
hr: Performanse način rada je trenutno onemogućen uslijed visoke temperature rada.

en: Lap detected: performance mode temporarily unavailable. Move the device to a stable surface to restore.
hr: Preklop otkriven: performanse način rada je privremeno nedostupan. Premjestite uređaj na stabilnu površinu za obnavljanje.

en: Performance mode temporarily disabled.
hr: Performanse način rada je onemogućen.

en: Low battery: power saver enabled. Previous mode will be restored when battery is sufficiently charged.
hr: Slaba baterija: štednja energije je omogućena. Prijašnji način rada će biti obnovljen kada se baterija dovoljno napuni.

note: translators: "%s" is an application name
en: Power Saver mode activated by “%s”.
hr: Štednju energije je aktivirao “%s”.

note: translators: "%s" is an application name
en: Performance mode activated by “%s”.
hr: Performanse način rada je aktivirao “%s”.

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 15 minutes
hr: 15 minuta

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 20 minutes
hr: 20 minuta

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 25 minutes
hr: 25 minuta

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 30 minutes
hr: 30 minuta

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 45 minutes
hr: 45 minuta

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 1 hour
hr: 1 sat

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 80 minutes
hr: 80 minuta

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 90 minutes
hr: 90 minuta

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 100 minutes
hr: 100 minuta

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 2 hours
hr: 2 sata

en: Power Mode
hr: Način rada energije

en: Affects system performance and power usage.
hr: Utječe na performanse sustava i potrošnju energije.

en: Power Saving Options
hr: Mogućnosti štednje energije

en: Automatic Screen Brightness
hr: Automatska svjetlina zaslona

en: Screen brightness adjusts to the surrounding light.
hr: Osvjetljenje zaslona se prilagođava prema okolnom osvjetljenju.

en: Dim Screen
hr: Zatamni zaslon

en: Reduces the screen brightness when the computer is inactive.
hr: Smanjuje svjetlinu zaslona kada je računalo neaktivno.

en: Screen _Blank
hr: Isključi _zaslon

en: Turns the screen off after a period of inactivity.
hr: Isključuje zaslon nakon razdoblja neaktivnosti.

en: Automatic Power Saver
hr: Automatska štednja energije

en: Enables power saver mode when battery is low.
hr: Omogućuje štednju energije kada je baterija slaba.

en: _Automatic Suspend
hr: _Automatska suspenzija

en: Pauses the computer after a period of inactivity.
hr: Pauzira računalo nakon razdoblja neaktivnosti.

en: Po_wer Button Behavior
hr: Po_našanje tipke isključivanja

en: Show Battery _Percentage
hr: Prikaži postotak _baterije

en: Automatic Suspend
hr: Automatska suspenzija

en: _Plugged In
hr: _Na napajanju

en: On _Battery Power
hr: Na _bateriji

en: Delay
hr: Odgoda

[ctx: Power profile]
en: Performance
hr: Performanse

en: High performance and power usage.
hr: Visoke performanse i potrošnja energije.

[ctx: Power profile]
en: Balanced
hr: Uravnoteženo

en: Standard performance and power usage.
hr: Standardne performanse i potrošnja energije.

[ctx: Power profile]
en: Power Saver
hr: Štednja energije

en: Reduced performance and power usage.
hr: Smanjene performanse i potrošnja energije.

en: Power
hr: Energija

en: View your battery status and change power saving settings
hr: Pogledajte svoje stanje baterije i promijenite postavke štednje energije

note: Translators: Search terms to find the Power panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Power;Sleep;Suspend;Hibernate;Battery;Brightness;Dim;Blank;Monitor;DPMS;Idle;Energy;
hr: Energija;Spavanje;Suspenzija;Hibernacija;Baterija;Svjetlina;Zatamnjenje;Tamno;Zaslon;DPMS;Mirovanje;Energija;

note: Translators: %s is the printer name
en: Printer “%s” has been deleted
hr: Pisač “%s” je obrisan

note: Translators: Addition of the new printer failed.
en: Failed to add new printer.
hr: Neuspjelo dodavanje novoga pisača.

note: Translators: The XML file containing user interface can not be loaded
en: Could not load ui: %s
hr: Nemoguće učitati kor. sučelje: %s

en: Unlock to Add Printers and Change Settings
hr: Otključaj za dodavanje pisača i promjenu postavki

en: Printers
hr: Pisači

en: Add printers, view printer jobs and decide how you want to print
hr: Dodajte pisače, pogledajte zadatke ispisivanja i odredite kakav ispis želite

note: Translators: Search terms to find the Printers panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Printer;Queue;Print;Paper;Ink;Toner;
hr: Pisač;Red;Ispis;Papir;Tinta;Toner;

note: Translators: This is the title presented at top of the dialog.
en: Add Printer
hr: Dodaj pisač

note: Translators: This button opens authentication dialog for selected server. Translators: This buttons submits the credentials for the selected server.
en: _Unlock
hr: _Otključaj

note: Translators: No printers were detected
en: No Printers Found
hr: Nema pronađenih pisača

note: Translators: The entered text should contain network address of a printer or a text which will filter found devices (their names and locations)
en: Enter a network address or search for a printer
hr: Upišite mrežnu adresu ili pretražite pisač

en: Authentication Required
hr: Potrebna je ovjera

en: Enter username and password to view printers on Print Server.
hr: Upišite svoje korisničko ime i lozinku kako bi vidjeli pisače dostupne na poslužitelju ispisa.

note: Translators: This is a username on a print server.
en: Username
hr: Korisničko ime

note: Translators: This is the title of the dialog. %s is the printer name.
en: %s Details
hr: %s pojedinosti

en: No suitable driver found
hr: Nije pronađen odgovarajući upravljački program

en: Select PPD File
hr: Odaberi PPD datoteku

en: PostScript Printer Description files (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)
hr: Datoteka opisa PostSkripta pisača (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)

en: Printer names cannot contain SPACE, TAB, #, or /
hr: Nazivi pisača ne mogu sadržavati RAZMAK, TABULATOR, #, ili /

en: Location
hr: Lokacija

note: Translators: Name of column showing printer drivers
en: Driver
hr: Upravljački program

en: Searching for preferred drivers…
hr: Pretraživanje odgovarajućih upravljačkih programa…

en: Search for Drivers
hr: Pretraživanje upravljačkih programa

en: Select from Database…
hr: Odaberi iz baze podataka…

en: Install PPD File…
hr: Instaliraj PPD datoteku…

en: Select Printer Driver
hr: Odaberi upravljački program za pisač

en: Loading drivers database…
hr: Učitavanje baze podataka upravljačkih programa…

en: Select
hr: Odaberi

note: Translators: The found device is a JetDirect printer
en: JetDirect Printer
hr: JetDirect pisač

note: Translators: The found device is a Line Printer Daemon printer
en: LPD Printer
hr: LPD pisač

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: One Sided
hr: Jednostrano

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
hr: Dugom stranom (standardno)

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
hr: Kratkom stranom (okrenuto)

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Portrait
hr: Uspravno

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Landscape
hr: Položeno

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse landscape
hr: Obrnuto položeno

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse portrait
hr: Obrnuto uspravno

en: Resume
hr: Nastavi

en: Pause
hr: Pauziraj

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is waiting to be printed)
en: Pending
hr: Na čekanju

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is held for printing)
en: Paused
hr: Pauzirano

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job needs authentication to proceed further)
en: Authentication required
hr: Potrebna je ovjera

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is currently printing)
en: Processing
hr: Obrada

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been stopped)
en: Stopped
hr: Zaustavljen

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been canceled)
en: Canceled
hr: Otkazan

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has aborted due to error)
en: Aborted
hr: Prekinut

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has completed successfully)
en: Completed
hr: Završen

note: Translators: Clicking this button prioritizes printing of this print job
en: Move this job to the top of the queue
hr: Premjesti ovaj zadatak na vrh reda čekanja

note: Translators: This label shows how many jobs of this printer needs to be authenticated to be printed.
en: %u Job Requires Authentication | %u Jobs Require Authentication
hr[0]: %u zadatak zahtijeva ovjeru
hr[1]: %u zadatka zahtijevaju ovjeru
hr[2]: %u zadataka zahtijeva ovjeru

[ctx: Printer jobs dialog title]
note: Translators: This is the printer name for which we are showing the active jobs
en: %s — Active Jobs
hr: %s — aktivnih zadataka

note: Translators: The printer needs authentication info to print.
en: Enter credentials to print from %s.
hr: Upišite korisničko ime i lozinku za ispis sa %s.

note: Translators: This is a windows domain used with SMB protocol.
en: Domain
hr: Domena

note: Translators: This button authenticates all print jobs and send them for printing.
en: A_uthenticate
hr: O_vjeri

note: Translators: this action removes (purges) all the listed jobs from the list.
en: Clear All
hr: Ukloni sve

note: Translators: This button pop up authentication dialog for print jobs which need credentials.
en: _Authenticate
hr: _Ovjera

note: Translators: this label describes the dialog empty state, with no jobs listed.
en: No Active Printer Jobs
hr: Nema aktivnih zadataka ispisa

en: Unlock Print Server
hr: Otključaj poslužitelj pisača

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Unlock %s.
hr: Otključaj %s.

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Enter username and password to view printers on %s.
hr: Upišite korisničko ime i lozinku kako bi vidjeli pisače dostupne na %s.

en: Searching for Printers
hr: Pretraživanje pisača

note: Translators: The found device is a printer connected via serial port
en: Serial Port
hr: Serijski priključak

note: Translators: The found device is a printer connected via parallel port
en: Parallel Port
hr: Paralelni priključak

note: Translators: Location of found network printer (e.g. Kitchen, Reception)
en: Location: %s
hr: Lokacija: %s

note: Translators: Network address of found printer
en: Address: %s
hr: Adresa: %s

note: Translators: This item is a server which needs authentication to show its printers
en: Server requires authentication
hr: Poslužitelj zahtijeva ovjeru

en: Two Sided
hr: Obostrano

en: Paper Type
hr: Vrsta papira

en: Paper Source
hr: Izvor papira

en: Output Tray
hr: Izlazna ladica

[ctx: printing option]
en: Resolution
hr: Razlučivost

en: GhostScript pre-filtering
hr: GhostSkripta predfiltriranja

note: Translators: This option sets number of pages printed on one sheet
en: Pages per side
hr: Stranica po listu

note: Translators: This option sets whether to print on both sides of paper
en: Two-sided
hr: Obostrano

note: Translators: This option sets orientation of print (portrait, landscape...)
en: Orientation
hr: Orijentacija

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "General" tab contains general printer options
en: General
hr: Općenito

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Page Setup" tab contains settings related to pages (page size, paper source, etc.)
en: Page Setup
hr: Postavke ispisa

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Installable Options" tab contains settings of presence of installed options (amount of RAM, duplex unit, etc.)
en: Installable Options
hr: Mogućnosti instaliranja

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Job" tab contains settings for jobs
en: Job
hr: Zadatak

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Image Quality" tab contains settings for quality of output print (e.g. resolution)
en: Image Quality
hr: Kvaliteta slike

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Color" tab contains color settings (e.g. color printing)
en: Color
hr: Boja

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Finishing" tab contains finishing settings (e.g. booklet printing)
en: Finishing
hr: Završavanje

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Advanced" tab contains all others settings
en: Advanced
hr: Napredno

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page Translators: This button triggers the printing of a test page.
en: Test Page
hr: Testna stranica

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page
en: Test page
hr: Testna stranica

note: Translators: this is an option of "Paper Source"
en: Auto Select
hr: Automatski odabir

note: Translators: this is an option of "Paper Source" Translators: this is an option of "Resolution"
en: Printer Default
hr: Zadani pisač

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Embed GhostScript fonts only
hr: Ugradi samo Ghostskript slova

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 1
hr: Prevedi u PS razine 1

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 2
hr: Prevedi u PS razine 2

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: No pre-filtering
hr: Bez prevođenja

note: Translators: Name of column showing printer manufacturers
en: Manufacturer
hr: Proizvođač

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: No Active Jobs
hr: Nema aktivnih zadataka ispisa

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: %u Job | %u Jobs
hr[0]: %u zadatak
hr[1]: %u zadatka
hr[2]: %u zadataka

note: Translators: Name of job which makes printer to clean its heads
en: Clean print heads
hr: Čišćenje glava pisača

note: Translators: The printer is low on toner
en: Low on toner
hr: Ponestaje tinte u toneru

note: Translators: The printer has no toner left
en: Out of toner
hr: Ponestalo tinte u toneru

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Low on developer
hr: Razvijatelj nizak

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Out of developer
hr: Ponestalo razvijatelja

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Low on a marker supply
hr: Ponestaje tinte

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Out of a marker supply
hr: Ponestalo tinte

note: Translators: One or more covers on the printer are open
en: Open cover
hr: Otvoren je poklopac

note: Translators: One or more doors on the printer are open
en: Open door
hr: Otvorena su vratašca

note: Translators: At least one input tray is low on media
en: Low on paper
hr: Ponestaje papira

note: Translators: At least one input tray is empty
en: Out of paper
hr: Ponestalo papira

[ctx: printer state]
note: Translators: The printer is offline
en: Offline
hr: Nije povezan

[ctx: printer state]
note: Translators: Someone has stopped the Printer Translators: Printer's state (no jobs can be processed)
en: Stopped
hr: Zaustavljen

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is almost full
en: Waste receptacle almost full
hr: Pisačeva kantica za otpad je skoro puna

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is full
en: Waste receptacle full
hr: Pisačeva kantica za otpad je puna

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is near end of life
hr: Optički fotografski vodič je pri kraju vijeka trajanja

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is no longer functioning
hr: Optički fotografski vodič je istrošen

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (can start new job without waiting)
en: Ready
hr: Spreman

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (printer is ready but doesn't accept new jobs)
en: Does not accept jobs
hr: Ne prihvaća zadatke

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (jobs are processing)
en: Processing
hr: Obrada

en: Printing Options
hr: Mogućnosti ispisivanja

en: Printer Details
hr: Pojedinosti pisača

note: Set this printer as default
en: Use Printer by Default
hr: Koristi kao zadani pisač

note: Translators: This button executes command which cleans print heads of the printer.
en: Clean Print Heads
hr: Čišćenje glava pisača

en: Remove Printer
hr: Ukloni pisač

en: Ink Level
hr: Razina tinte

note: Translators: This is the message which follows the printer error.
en: Please restart when the problem is resolved.
hr: Ponovno pokrenite kada je problem razriješen.

note: Translators: This is the button which restarts the printer.
en: Restart
hr: Ponovno pokreni

note: Translators: This button adds new printer.
en: Add Printer…
hr: Dodaj pisač…

en: No printers
hr: Nema otkrivenih pisača

note: Translators: The CUPS server is not running (we can not connect to it).
en: Sorry! The system printing service
        doesn’t seem to be available.
hr: Nažalost! Usluga ispisa
        sustava nije dostupna.

en: Formats
hr: Formati

en: Search locales…
hr: Pretraži lokalizaciju…

en: Common Formats
hr: Uobičajeni formati

en: All Formats
hr: Svi formati

en: No Search Results
hr: Nema pronađenih rezultata

en: Searches can be for countries or languages.
hr: Pretrage mogu biti jezici ili zemlje.

en: Preview
hr: Pretpregled

[ctx: measurement format]
en: Imperial
hr: Imperijalne

[ctx: measurement format]
en: Metric
hr: Metrički

en: Dates
hr: Datumi

en: Dates & Times
hr: Datum i vrijeme

en: Numbers
hr: Brojevi

en: Measurement
hr: Mjere

en: Paper
hr: Papir

en: Language and format will be changed after next login
hr: Jezik i format vremena će biti promijenjen nakon sljedeće prijave

en: Logout…
hr: Odjava…

en: The language setting is used for interface text and web pages. Formats are used for numbers, dates, and currencies.
hr: Postavke jezika se koriste za tekst sučelja i web stranica. Formati se koriste za brojeve, datume i valute.

en: Your Account
hr: Vaš račun

en: _Language
hr: _Jezik

en: _Formats
hr: _Formati

en: Login Screen
hr: Zaslon prijave

en: Region & Language
hr: Jezik i regija

en: Select your display language and formats
hr: Odaberite svoj jezik prikaza i formate

note: Translators: Search terms to find the Region and Language panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Language;Layout;Keyboard;Input;
hr: Jezik;Raspored;Tipkovnica;ulaz;

en: Ask what to do
hr: Pitaj što učiniti

en: Do nothing
hr: Ne čini ništa

en: Open folder
hr: Otvori mapu

en: Other Media
hr: Ostali mediji

en: Select an application for audio CDs
hr: Odaberite aplikaciju za glazbene CD-e

en: Select an application for video DVDs
hr: Odaberite aplikaciju za video DVD-e

en: Select an application to run when a music player is connected
hr: Odaberite aplikaciju koja će se pokrenuti kada je glazbeni svirač spojen

en: Select an application to run when a camera is connected
hr: Odaberite aplikaciju koja će se pokrenuti kada je kamera spojena

en: Select an application for software CDs
hr: Odaberite aplikaciju za softverske CD-e

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info * strings, just here to fix capitalization of the English originals. * If the shared-mime-info translation works for your language, * simply leave these untranslated.
en: audio DVD
hr: Glazbeni DVD

en: blank Blu-ray disc
hr: Prazni Blu-ray disk

en: blank CD disc
hr: Prazni CD disk

en: blank DVD disc
hr: Prazni DVD disk

en: blank HD DVD disc
hr: Prazni HD DVD disk

en: Blu-ray video disc
hr: Blu-ray video disk

en: e-book reader
hr: Čitač e-knjiga

en: HD DVD video disc
hr: HD DVD video disk

en: Picture CD
hr: Slikovni CD

en: Super Video CD
hr: Super video CD

en: Windows software
hr: Windows softver

en: Select how media should be handled
hr: Odaberite kako bi se trebalo rukovati pojedinim medijima

en: CD _audio
hr: Glazbeni _CD

en: _Music player
hr: _Glazbeni svirač

en: _Software
hr: _Softver

en: _Other Media…
hr: _Ostali mediji…

en: _Never prompt or start programs on media insertion
hr: _Nikad ne pitaj niti pokreći programe pri umetanju medija

en: Select how other media should be handled
hr: Odaberite kako će se rukovati s ostalim medijima

en: _Action:
hr: _Radnja:

en: _Type:
hr: _Vrsta:

en: Removable Media
hr: Prijenosni mediji

en: Configure Removable Media settings
hr: Prilagodite prijenosne medije

note: Translators: Search terms to find the Removable Media panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: device;system;default;application;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;
hr: uređaj;sustav;zadano;aplikacija;poželjno;cd;dvd;usb;zvuk;video;disk;prijenosni;medij;automomatsko pokretanje;

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" panel
en: Screen Turns Off
hr: Odmah

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" panel
en: 30 seconds
hr: 30 sekundi

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" panel
en: 1 minute
hr: 1 minuta

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" panel
en: 2 minutes
hr: 2 minute

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" panel
en: 3 minutes
hr: 3 minute

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" panel
en: 5 minutes
hr: 5 minuta

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" panel
en: 30 minutes
hr: 30 minuta

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" panel
en: 1 hour
hr: 1 sat

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" panel
en: 1 minute
hr: 1 minuta

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" panel
en: 2 minutes
hr: 2 minute

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" panel
en: 3 minutes
hr: 3 minute

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" panel
en: 4 minutes
hr: 4 minute

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" panel
en: 5 minutes
hr: 5 minuta

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" panel
en: 8 minutes
hr: 8 minuta

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" panel
en: 10 minutes
hr: 10 minuta

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" panel
en: 12 minutes
hr: 12 minuta

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" panel
en: 15 minutes
hr: 15 minuta

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" panel
en: Never
hr: Nikada

en: Screen Lock
hr: Zaključavanje zaslona

en: Automatically locking the screen prevents others from accessing the computer while you're away.
hr: Automatsko zaključavanje zaslona sprječava pristup drugim osobama vašem računalu dok ste odsutni.

en: Blank Screen Delay
hr: Odgoda zatamnjivanja zaslona

en: Period of inactivity after which the screen will go blank.
hr: Razdoblje neaktivnosti nakon koje će se zaslon zatamniti.

en: Automatic Screen _Lock
hr: Automatsko zaključavanje _zaslona

en: Automatic _Screen Lock Delay
hr: Odgoda _automatskog zaključavanja zaslona

en: Period after the screen blanks when the screen is automatically locked.
hr: Razdoblje neaktivnosti nakon što se zaslon zatamni kada se zaslon automatski zaključa.

en: Show _Notifications on Lock Screen
hr: Prikaži _obavijesti na zaključanome zaslonu

en: Forbid new _USB devices
hr: Zabrani nove _USB uređaje

en: Prevent new USB devices from interacting with the system when the screen is locked.
hr: Sprječava interakciju novih USB uređaja sa sustavom kada je zaslon zaključan.

en: Screen Privacy
hr: Privatnost zaslona

en: Restrict Viewing Angle
hr: Ograniči kut gledanja

en: Screen Settings
hr: Postavke zaslona

note: Translators: Search terms to find the Screen panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: screen;lock;private;privacy;
hr: zaslon;zaključaj;privatno;privatnost;

en: Select Location
hr: Odaberi lokaciju

en: _OK
hr: _U redu

en: Search Locations
hr: Pretraga lokacija

en: Folders which are searched by system applications, such as Files, Photos and Videos.
hr: Mape koje se pretražuju aplikacijama sustava, poput Datoteka, Fotografija i Snimaka.

en: Places
hr: Lokacije

en: Bookmarks
hr: Zabilješke

en: Others
hr: Ostalo

en: Add Location
hr: Dodaj lokaciju

en: No applications found
hr: Aplikacije nisu pronađene

en: Application Search
hr: Pretraga aplikacija

en: Include application-provided search results.
hr: Obuhvati rezultate pretrage koje pruža aplikacija.

en: Folders which are searched by system applications.
hr: Mape koje se pretražuju aplikacijama sustava.

en: Search Results
hr: Rezultati pretrage

en: Results are displayed according to the list order.
hr: Rezultati se prikazuju prema redoslijedu popisa.

en: Control which applications show search results in the Activities Overview
hr: Upravljajte prikazom rezultata pretrage aplikacija u pregledu aktivnosti

note: Translators: Search terms to find the Search panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Search;Find;Index;Hide;Privacy;Results;
hr: Pretraga;Pretraži;Sadržaj;Sakrij;Privatnost;Rezultati;

note: Label
en: No networks selected for sharing
hr: Nema odabranih mreža za dijeljenje

en: Networks
hr: Mreže

[ctx: service is enabled]
en: On
hr: Uključeno

[ctx: service is disabled]
en: Off
hr: Isključeno

[ctx: service is enabled]
en: Enabled
hr: Omogućeno

[ctx: service is active]
en: Active
hr: Aktivno

en: Choose a Folder
hr: Odaberi mapu

en: Add
hr: Dodaj

en: Enable media sharing
hr: Omogući dijeljenje medija

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a link to a dav://<hostname> URL
en: File Sharing allows you to share your Public folder with others on your current network using: %s
hr: Dijeljenje datoteka omogućuje vam dijeljenje Javne mape s ostalim korisnicima vaše trenutne mreže koristeći: %s

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a link to a "ssh <hostname>" command to run
en: When remote login is enabled, remote users can connect using the Secure Shell command:
    %s
hr: Kada je udaljena prijava omogućena, udaljeni korisnici mogu se povezati koristeći naredbu sigurne ljuske (SSH):
    %s

en: Enable personal media sharing
hr: Omogući dijeljenje osobnih medija

en: Device name copied
hr: Naziv uređaja je kopiran

en: Device address copied
hr: Adresa uređaja je kopirana

en: Username copied
hr: Korisničko ime je kopirano

en: Password copied
hr: Lozinka je kopirana

en: Sharing
hr: Dijeljenje

en: _Computer Name
hr: _Naziv računala

en: _File Sharing
hr: _Dijeljenje datoteka

en: Remote _Desktop
hr: Udaljena _radna površina

en: _Media Sharing
hr: _Dijeljenje medija

en: _Remote Login
hr: _Udaljena prijava

en: File Sharing
hr: Dijeljenje datoteka

en: _Require Password
hr: _Potrebna je lozinka

en: Remote Login
hr: Udaljena prijava

en: Remote Desktop
hr: Udaljena radna površina

en: Remote desktop allows viewing and controlling your desktop from another computer.
hr: Udaljena radna površina omogućuje pregled i upravljanje vašom radnom površinom s drugog računala.

en: Enable or disable remote desktop connections to this computer.
hr: Omogući ili onemogući povezivanje udaljene radne površine s ovim računalom.

en: Remote Control
hr: Udaljeno upravljanje

en: Allows remote connections to control the screen.
hr: Dopusti udaljenim povezivanjima da upravljaju zaslonom.

en: How to Connect
hr: Kako se povezati

en: Connect to this computer using the device name or remote desktop address.
hr: Povežite se s ovim računalom koristeći naziv računala ili adresu udaljene radne površine.

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Remote Desktop Address
hr: Adresa udaljene radne površine

en: Authentication
hr: Ovjera

en: The user name and password are required to connect to this computer.
hr: Potrebno je korisničko ime i lozinka za povezivanje s ovim računalom.

en: User Name
hr: Korisničko ime

en: Verify Encryption
hr: Potvrda šifriranja

en: Encryption Fingerprint
hr: Otisak prsta za šifriranje

en: The encryption fingerprint can be seen in connecting clients and should be identical.
hr: Otisak prsta za šifriranje može se vidjeti u klijentima povezivanja i trebao bi biti istovjetan.

en: Media Sharing
hr: Dijeljenje medija

en: Share music, photos and videos over the network.
hr: Dijelite glazbu, fotografije i video snimke diljem mreže.

en: Folders
hr: Mape

en: Control what you want to share with others
hr: Postavite što želite dijeliti s ostalim korisnicima

note: Translators: Search terms to find the Sharing panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;ssh;host;name;remote;desktop;media;audio;video;pictures;photos;movies;server;renderer;
hr: dijeli;dijeljenje;ssh;računalo;naziv;udaljeno;radna površina;medija;zvuk;snimka;slika;fotografije;filmovi;poslužitelj;prikazivanje;

en: Enable or disable remote login
hr: Omogući ili onemogući udaljenu prijavu

en: Authentication is required to enable or disable remote login
hr: Potrebna je ovjera za omogućavanje ili onemogućavanje udaljene prijave

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Click
hr: Klik

en: String
hr: Izraz

en: Swing
hr: Ljuljanje

en: Hum
hr: Šum

en: Balance
hr: Uravnoteženje

en: Fade
hr: Izblijedi

en: Rear
hr: Straga

en: Front
hr: Sprijeda

en: Testing %s
hr: %s - proba

en: Click a speaker to test
hr: Kliknite kako bi isprobali zvučnike

en: System Volume
hr: Zvukovi sustava

en: Master volume
hr: Glavna glasnoća zvuka

en: Volume Levels
hr: Razina glasnoće zvuka

en: Output
hr: Izlaz

en: Output Device
hr: Izlazni uređaj

en: Test
hr: Isprobaj

en: Configuration
hr: Podešavanje

en: Subwoofer
hr: Dubokotonac

en: Input
hr: Ulaz

en: Input Device
hr: Ulazni uređaj

en: Volume
hr: Glasnoća zvuka

en: Alert Sound
hr: Zvuk upozorenja

en: Mute
hr: Utišaj

en: Sound
hr: Zvuk

en: Change sound levels, inputs, outputs, and alert sounds
hr: Promijenite glasnoću zvuka, ulaze, izlaze i zvukove upozorenja

note: Translators: Search terms to find the Sound panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Card;Microphone;Volume;Fade;Balance;Bluetooth;Headset;Audio;Output;Input;
hr: Kartica;Mikrofon;Glasnoća zvuka;Isčezni;Uravnoteženje;Bluetooth;Slušalice s mikrofonom;Zvuk;Izlaz;Ulaz;

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Disconnected
hr: Odspojeno

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connecting
hr: Povezivanje

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected
hr: Povezano

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorization Error
hr: Greška ovjere

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorizing
hr: Odobravanje

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Reduced Functionality
hr: Smanjena funkcionalnost

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected & Authorized
hr: Povezano i odobreno

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Unknown
hr: Nepoznato

note: Translators: The time point the device was authorized.
en: Authorized at:
hr: Odobreno na:

note: Translators: The time point the device was connected.
en: Connected at:
hr: Povezano na:

note: Translators: The time point the device was enrolled, * i.e. authorized and stored in the device database.
en: Enrolled at:
hr: Upisano:

en: Failed to authorize device:
hr: Neuspjelo odobravanje uređaja:

en: Failed to forget device:
hr: Neuspjelo zaboravljanje uređaja:

en: Depends on %u other device | Depends on %u other devices
hr[0]: Ovisi o %u drugom uređaju
hr[1]: Ovisi o %u druga uređaja
hr[2]: Ovisi o %u drugih uređaja

en: Close notification
hr: Zatvori obavijest

en: Name:
hr: Naziv:

en: Status:
hr: Stanje:

en: Authorize and Connect
hr: Odobri i poveži

en: Forget Device
hr: Zaboravi uređaj

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Error
hr: Greška

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorized
hr: Odobreno

en: The Thunderbolt subsystem (boltd) is not installed or not set up properly.
hr: Thunderbolt podsustav (boltd) nije instaliran ili podešen ispravno.

en: Allow direct access to devices such as docks and external GPUs.
hr: Dopusti izravan pristup uređajima poput dokova i vanjskih GPU-ova.

en: Only USB and Display Port devices can attach.
hr: Samo USB i Display Port uređaji se mogu spojiti.

en: Thunderbolt could not be detected.
    Either the system lacks Thunderbolt support, it has been disabled in the BIOS or is set to an unsupported security level in the BIOS.
hr: Thunderbolt se ne može otkriti.
    Ili sustav nema podršku za Thunderbolt, jer je onemogućena u BIOSU ili je postavljena nepodržana razina sigurnosti u BIOSU.

en: Thunderbolt support has been disabled in the BIOS.
hr: Thunderbolt podrška je onemogućena u BIOSU.

en: Thunderbolt security level could not be determined.
hr: Thunderbolt sigurnosna razina se ne može odrediti.

en: Error switching direct mode: %s
hr: Greška prebacivanja izravnog načina :%s

en: No Thunderbolt Support
hr: Nema Thunderbolt podrške

en: Could not connect to the thunderbolt subsystem.
hr: Nemoguće povezivanje s Thunderbolt podsustavom.

en: Direct Access
hr: Izravan pristup

en: Pending Devices
hr: Uređaji na čekanju

en: No devices attached
hr: Nema spojenih uređaja

en: Manage Thunderbolt devices
hr: Upravljaj Thunderbolt uređajima

note: Translators: those are keywords for the thunderbolt control-center panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Thunderbolt;privacy;
hr: Thunderbolt;privatnost;

en: Cursor Blinking
hr: Treptanje pokazivača

en: Cursor blinks in text fields.
hr: Pokazivač treperi u tekstnim poljima.

en: Speed
hr: Brzina

en: Cursor blinking speed
hr: Brzina treptanja pokazivača

en: Cursor Size
hr: Veličina pokazivača

en: Cursor size can be combined with zoom to make it easier to see the cursor.
hr: Veličina pokazivača se može kombinirati sa uvećavanjem/udaljavanjem kako bi se lakše pokazivač vidio.

en: Click Assist
hr: Pomoć klikanja

en: _Simulated Secondary Click
hr: _Simuliraj drugi klik

en: Trigger a secondary click by holding down the primary button
hr: Pokreni drugi klik držeći prvu tipku

en: A_cceptance delay:
hr: O_dgoda prihvaćanja:

[ctx: secondary click]
en: Short
hr: Kratko

en: Secondary click delay
hr: Odgoda drugog klika

[ctx: secondary click delay]
en: Long
hr: Dugo

en: _Hover Click
hr: _Klik lebdenja

en: Trigger a click when the pointer hovers
hr: Obavi klik kada pokazivač prijeđe preko

en: D_elay:
hr: O_dgoda:

[ctx: dwell click delay]
en: Short
hr: Kratko

[ctx: dwell click delay]
en: Long
hr: Dugo

en: Motion _threshold:
hr: Prag _pomicanja:

[ctx: dwell click threshold]
en: Small
hr: Mala

[ctx: dwell click threshold]
en: Large
hr: Velika

en: Repeat Keys
hr: Tipke ponavljanja

en: Key presses repeat when key is held down.
hr: Pritisak tipke se ponavlja kada je tipka pritisnuta.

en: Repeat keys delay
hr: Odgoda ponavljanja tipka

en: Repeat keys speed
hr: Brzina ponavljanja znakova

en: Typing Assist
hr: Pomoć tipkanja

en: _Sticky Keys
hr: _Pričvrstive tipke

en: Treats a sequence of modifier keys as a key combination
hr: Tretira niz promjenjivih tipki kao kombinaciju tipki

en: _Disable if two keys are pressed together
hr: _Onemogući ako su dvije tipke istodobno pritisnute

en: Beep when a _modifier key is pressed
hr: Oglasi zvučni signal kada se pritisne _tipka prečaca

en: S_low Keys
hr: S_pore tipke

en: Puts a delay between when a key is pressed and when it is accepted
hr: Stavlja odgodu između vremena kada se tipka pritisne i kada se prihvati signal tipke

[ctx: slow keys delay]
en: Short
hr: Kratko

en: Slow keys typing delay
hr: Odgoda tipkanja za spore tipke

[ctx: slow keys delay]
en: Long
hr: Dugo

en: Beep when a key is pr_essed
hr: Oglasi zvčni signal kada je p_ritisnuta tipka

en: Beep when a key is _accepted
hr: Oglasi zvčni signal kada je tipka _prihvačena

en: Beep when a key is _rejected
hr: Oglasi zvučni signal kada je tipka _odbijena

en: _Bounce Keys
hr: _Odbijanje tipki

en: Ignores fast duplicate keypresses
hr: Zanemaruje brze dvostruke pritiske tipki

[ctx: bounce keys delay]
en: Short
hr: Kratko

en: Bounce keys typing delay
hr: Odgoda tipkanja za odbijene tipke

[ctx: bounce keys delay]
en: Long
hr: Dugo

en: _Enable by Keyboard
hr: _Omogući tipkovnicom

en: Turn accessibility features on and off using the keyboard
hr: Uključi mogućnosti isključivanja i uključivanja pristupačnosti koristeći tipkovnicu

[ctx: cursor size]
note: translators: the labels will read: * Cursor Size: Default
en: Default
hr: Uobičajena

[ctx: cursor size]
en: Medium
hr: Srednja

[ctx: cursor size]
en: Large
hr: Velika

[ctx: cursor size]
en: Larger
hr: Veća

[ctx: cursor size]
en: Largest
hr: Najveća

en: %d pixel | %d pixels
hr[0]: %d piksel
hr[1]: %d piksela
hr[2]: %d piksela

en: _Always Show Accessibility Menu
hr: _Uvijek prikaži izbornik pristupačnosti

en: Seeing
hr: Gledanje

en: _High Contrast
hr: _Visok kontrast

en: _Large Text
hr: _Velik tekst

en: Enable A_nimations
hr: Omogući a_nimacije

en: Screen _Reader
hr: Čitač _zaslona

en: The screen reader reads displayed text as you move the focus.
hr: Čitač zaslona čita prikazani tekst kako se pomičete fokus.

en: _Sound Keys
hr: _Zvučne tipke

en: Beep when Num Lock or Caps Lock are turned on or off.
hr: Oglasi zvučni signal pri uključivanju ili isključivanju velikih slova.

en: C_ursor Size
hr: V_eličina pokazivača

en: _Zoom
hr: _Uvećanje

en: Hearing
hr: Slušanje

en: _Visual Alerts
hr: _Vizualna upozorenja

en: Screen _Keyboard
hr: Zaslonska _tipkovnica

en: R_epeat Keys
hr: T_ipke ponavljanja

en: Cursor _Blinking
hr: Treptanje _pokazivača

en: _Typing Assist (AccessX)
hr: _Pomoć tipkanja (AccessX)

en: Pointing &amp; Clicking
hr: Usmjeravanje i klikanje

en: _Mouse Keys
hr: _Tipke miša

en: _Locate Pointer
hr: _Lociraj pokazivač

en: _Click Assist
hr: _Pomoć klikanja

en: _Double-Click Delay
hr: _Odgoda dvostrukog klika

en: Double-Click Delay
hr: Odgoda dvostrukog klika

en: Visual Alerts
hr: Vizualna upozorenja

en: _Test flash
hr: _Testiraj bljeskanje

en: Use a visual indication when an alert sound occurs.
hr: Koristi vizualno upozorenje kada zvuk upozorenja nastane.

en: Flash the entire _screen
hr: Zabljesni _cijeli zaslon

en: Flash the entire _window
hr: Zabljesni _cijeli prozor

[ctx: Distance]
en: Short
hr: Kratko

[ctx: Distance]
en: ¼ Screen
hr: ¼ zaslona

[ctx: Distance]
en: ½ Screen
hr: ½ zaslona

[ctx: Distance]
en: ¾ Screen
hr: ¾ zaslona

[ctx: Distance]
en: Long
hr: Dugo

en: Full Screen
hr: Cijeli zaslon

en: Top Half
hr: Gornja polovina

en: Bottom Half
hr: Donja polovina

en: Left Half
hr: Lijeva polovina

en: Right Half
hr: Desna polovina

en: Zoom Options
hr: Mogućnosti uvećanja

en: _Magnification:
hr: _Uvećavanje:

en: Magnifier Position:
hr: Položaj povećala:

en: _Follow mouse cursor
hr: _Prati pokazivač miša

en: _Screen part:
hr: _Dio zaslona:

en: Magnifier _extends outside of screen
hr: _Povećalo se proteže van zaslona

en: _Keep magnifier cursor centered
hr: _Drži pokazivač povećala u središtu

en: Magnifier cursor _pushes contents around
hr: Pokazivač povećala _gura sadržaj okolo

en: Magnifier cursor moves with _contents
hr: Pokazivač povećala se pomiče sa _sadržajem

en: Magnifier
hr: Povećalo

en: _Crosshairs:
hr: _Nišan:

en: _Overlaps mouse cursor
hr: _Preklapa pokazivač miša

en: _Thickness:
hr: _Debljina:

[ctx: universal access, thickness]
en: Thin
hr: Tanko

[ctx: universal access, thickness]
en: Thick
hr: Debelo

en: _Length:
hr: _Duljina:

note: The color of the accessibility crosshair
en: Co_lor:
hr: Bo_ja:

en: Crosshairs
hr: Nišan

en: Color Effects:
hr: Efekti boje:

en: _White on black:
hr: _Bijelo na crno:

en: _Brightness:
hr: _Svjetlina:

en: _Contrast:
hr: _Kontrast:

[ctx: universal access, contrast]
note: The contrast scale goes from Color to None (grayscale)
en: Co_lor
hr: Bo_ja

[ctx: universal access, color]
en: None
hr: Nepoznata

[ctx: universal access, color]
en: Full
hr: Potpuna

[ctx: universal access, brightness]
en: Low
hr: Niska

[ctx: universal access, brightness]
en: High
hr: Visoka

[ctx: universal access, contrast]
en: Low
hr: Niska

[ctx: universal access, contrast]
en: High
hr: Visoka

en: Color Effects
hr: Efekti boje

note: Translators: Search terms to find the Accessibility panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Keyboard;Mouse;a11y;Accessibility;Universal Access;Contrast;Cursor;Sound;Zoom;Screen;Reader;big;high;large;text;font;size;AccessX;Sticky;Keys;Slow;Bounce;Mouse;Double;click;Delay;Speed;Assist;Repeat;Blink;visual;hearing;audio;typing;animations;
hr: Tipkovnica;Miš;a11y;Pristupačnost;Univerzalni Pristup;Kontrast;Pokazivač;Zvuk;Uvećanje;Zaslon;Čitač;velik;visok;tekst;slova;veličina;PristupX;Pričvrstiv;Tipke;Sporo;Odbijanje;Miš;Dvostruko;klik;Odgoda;Brzina;Pomoć;Ponovi;Blinkaj;vizualno;slušanje;glazba;zvuk;tipkanje;animacije;

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 1 hour
hr: 1 sat

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 1 day
hr: 1 dan

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 2 days
hr: 2 dana

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 3 days
hr: 3 dana

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 4 days
hr: 4 dana

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 5 days
hr: 5 dana

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 6 days
hr: 6 dana

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 7 days
hr: 7 dana

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 14 days
hr: 14 dana

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 30 days
hr: 30 dana

en: Empty all items from Trash?
hr: Želite li isprazniti sve stavke iz smeća?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
hr: Sve stavke u smeću biti će trajno obrisane.

en: _Empty Trash
hr: _Isprazni smeće

en: Delete all the temporary files?
hr: Želite li obrisati sve privremene datoteke?

en: All the temporary files will be permanently deleted.
hr: Sve privremene datoteke će biti trajno obrisane.

en: _Purge Temporary Files
hr: _Obriši privremene datoteke

[ctx: retain_history]
note: Translators: Option for "File History Duration" in "File History" group
en: 1 day
hr: 1 dan

[ctx: retain_history]
note: Translators: Option for "File History Duration" in "File History" group
en: 7 days
hr: 7 dana

[ctx: retain_history]
note: Translators: Option for "File History Duration" in "File History" group
en: 30 days
hr: 30 dana

[ctx: retain_history]
note: Translators: Option for "File History Duration" in "File History" group
en: Forever
hr: Zauvijek

en: File History
hr: Povijest datoteka

en: File history keeps a record of files that you have used. This information is shared between applications, and makes it easier to find files that you might want to use.
hr: Povijest datoteka čuva podatke korištenja datoteka. Te informacije se dijele između aplikacija što olakšava pretragu datoteka koje želite koristiti.

en: File H_istory
hr: Povijest d_atoteka

en: File _History Duration
hr: Trajanje _povijesti datoteka

en: _Clear History…
hr: _Obriši povijest…

en: Trash &amp; Temporary Files
hr: Smeće i privremene datoteke

en: Trash and temporary files can sometimes include personal or sensitive information. Automatically deleting them can help to protect privacy.
hr: Smeće i privremene datoteke mogu ponekada uključivati osobne ili osjetljive informacije. Njihovo automatsko brisanje može pomoći u zaštiti vaše privatnosti.

en: Automatically Delete _Trash Content
hr: Automatski obriši _sadržaj smeća

en: Automatically Delete Temporary _Files
hr: Automatski obriši privremene _datoteke

en: Automatically Delete _Period
hr: Razdoblje automatskog _brisanja

en: _Empty Trash…
hr: _Isprazni smeće…

en: _Delete Temporary Files…
hr: _Obriši privremene datoteke…

en: File History & Trash
hr: Povijest datoteka i smeće

en: Don't leave traces
hr: Ne ostavljaj tragove

note: Translators: Search terms to find the Usage panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: usage;recent;history;files;temporary;tmp;private;privacy;trash;purge;retain;
hr: upotreba;nedavno;povijest;datoteke;privremeno;prv;privatno;privatnost;smeće;isprazni;zadrži;

en: Should match the web address of your login provider.
hr: Treba se podudarati web adresa vašeg pružatelja računa.

en: Failed to add account
hr: Dodavanje računa nije upjelo

en: The passwords do not match.
hr: Lozinka se ne podudara.

en: Failed to register account
hr: Registracija računa nije uspjela

en: No supported way to authenticate with this domain
hr: Nema podaržanog načina za ovjeru s ovom domenom

en: Failed to join domain
hr: Pridruživanje s domenom nije uspjelo

en: That login name didn’t work.
    Please try again.
hr: To ime prijave ne radi.
    Pokušajte ponovno.

en: That login password didn’t work.
    Please try again.
hr: Ta lozinka prijave ne radi.
    Pokušajte ponovno.

en: Failed to log into domain
hr: Prijava na domenu nije uspjela

en: Unable to find the domain. Maybe you misspelled it?
hr: Nemoguće je pronaći domenu. Možda ste ju pogrešno upisali?

en: Add User
hr: Dodaj korisnika

en: Administrators can add and remove other users, and can change settings for all users. Parental controls cannot be applied to administrators.
hr: Administrator može dodavati i uklanjati druge korisnike, i može mijenjati postavke za sve korisnike. Roditeljski nadzor ne može se primijeniti na administratore.

en: User sets password on first login
hr: Korisnik postavlja lozinku pri prvoj prijavi

en: Set password now
hr: Postavi lozinku odmah

en: Confirm
hr: Potvrdi

en: Enterprise Login
hr: Poslovna prijava

en: User accounts which are managed by a company or organization.
hr: Korisnički računi kojima upravlja tvrtka ili organizacija.

en: You are Offline
hr: Niste povezanni

en: Enterprise login allows an existing centrally managed user account to be used on this device. You can also use this account to access company resources on the internet.
hr: Poslovna prijava dopušta centralizirano upravljanje postojećim korisničkim računom kako bi se mogao koristiti na ovom uređaju. Taj račun možete koristiti isto za pristup resursima tvrtke na internetu.

en: Browse for more pictures
hr: Potraži još slika

en: Select a File…
hr: Odaberi datoteku…

en: Fingerprint Manager
hr: Upravitelj otiska prsta

en: Fingerprint
hr: Otisak prsta

en: _No
hr: _Ne

en: _Yes
hr: _Da

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
hr: Želite li obrisati svoje registrirane otiske prsta, te će prijava pomoću otiska prsta biti onemogućena?

en: No fingerprint device
hr: Nema uređaja prijave otiskom prsta

note: Translators: This is the empty state page label which states that there are no devices ready.
en: No Fingerprint device
hr: Nema uređaja prijave otiskom prsta

en: Ensure the device is properly connected.
hr: Osigurajte da je uređaj pravilno povezan.

en: Fingerprint Device
hr: Uređaj prijave otiskom prsta

en: Choose the fingerprint device you want to configure
hr: Odaberite uređaj prijave otiskom prsta koji želite podesiti

en: Fingerprint Login
hr: Prijava otiskom prsta

en: Fingerprint login allows you to unlock and log into your computer with your finger
hr: Prijava otiskom prsta omogućuje vam otključavanje i prijavu u vaše računalo pomoću vašeg prsta

en: _Delete Fingerprints
hr: _Obriši otiske prsta

en: Fingerprint Enroll
hr: Unos otiska prsta

en: the device needs to be claimed to perform this action
hr: uređaj treba zatražiti da izvrši ovu radnju

en: the device is already claimed by another process
hr: ovaj uređaj je već zatražen od strane drugog procesa

en: you do not have permission to perform the action
hr: nemate dozvolu za izvođenje ove radnje

en: no prints have been enrolled
hr: nema unesenih otisaka

en: Failed to communicate with the device during enrollment
hr: Neuspjela komunikacija s uređajem tijekom unosa

en: Failed to communicate with the fingerprint reader
hr: Neuspjela komunikacija s čitačem otiska tijekom unosa

en: Failed to communicate with the fingerprint daemon
hr: Neuspjela komunikacija s pozadinskim programom čitača otiska

en: Failed to list fingerprints: %s
hr: Neuspjeli prikaz otiska prstiju: %s

en: Failed to delete saved fingerprints: %s
hr: Neuspjelo brisanje spremljenih otiska prstiju: %s

en: Left thumb
hr: Lijevi palac

en: Left middle finger
hr: Lijevi srednjak

en: _Left index finger
hr: _Lijevi kažiprst

en: Left ring finger
hr: Lijevi prestenjak

en: Left little finger
hr: Lijevi mali prst

en: Right thumb
hr: Desni palac

en: Right middle finger
hr: Desni srednjak

en: _Right index finger
hr: _Desni kažiprst

en: Right ring finger
hr: Desni prestenjak

en: Right little finger
hr: Desni mali prst

en: Unknown Finger
hr: Nepoznat prst

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Complete
hr: Završen

en: Fingerprint device disconnected
hr: Uređaj prijave otiskom prsta odspojen

en: Fingerprint device storage is full
hr: Pohrana uređaja prijave otiskom prsta je puna

en: Failed to enroll new fingerprint
hr: Neuspjeli unos novoga otiska prsta

en: Failed to start enrollment: %s
hr: Neuspjelo pokretanje unosa: %s

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Failed to enroll new fingerprint
hr: Neuspjeli unos novoga otiska prsta

en: Failed to stop enrollment: %s
hr: Neuspjelo zaustavljanje unosa: %s

en: Repeatedly lift and place your finger on the reader to enroll your fingerprint
hr: Uzastopno podignite i stavite prst na čitač kako biste unijeli svoj otisak prsta

en: _Re-enroll this finger…
hr: _Ponovni unos otiska prsta…

note: TRANSLATORS: This is the label for the button to enroll a new finger
en: Scan new fingerprint
hr: Skeniraj novi otisak prsta

en: Failed to release fingerprint device %s: %s
hr: Neuspjelo otpuštanje uređaja otiska prstiju %s: %s

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Problem Reading Device
hr: Problem čitanja uređaja

en: Failed to claim fingerprint device %s: %s
hr: Neuspjelo potraživanje uređaja otiska prstiju %s: %s

en: Failed to get fingerprint devices: %s
hr: Neuspjelo dobivanje uređaja otiska prstiju: %s

en: This Week
hr: Ovaj tjedan

en: Last Week
hr: Protekli tjedan

[ctx: login history week label]
note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 18", shown as the first day of a week on login history dialog. Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24", shown as the last day of a week on login history dialog.
en: %b %e
hr: %e %b

[ctx: login history week label]
note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24, 2013", shown as the last day of a week on login history dialog.
en: %b %e, %Y
hr: %e %b, %Y

en: Session Ended
hr: Sesija omogućena

en: Session Started
hr: Sesija pokrenuta

note: Translators: This is the title of the "Account Activity" dialog. The %s is the user real name.
en: %s — Account Activity
hr: %s — Aktivnost računa

en: Previous
hr: Prijašnja

en: Next
hr: Sljedeća

en: Please choose another password.
hr: Odaberite drugu lozinku.

en: Please type your current password again.
hr: Ponovo upišite vašu trenutnu lozinku.

en: Password could not be changed
hr: Lozinka ne može biti promijenjena

en: Change Password
hr: Promijeni lozinku

en: Ch_ange
hr: Pr_omijeni

en: Current Password
hr: Trenutna lozinka

en: New Password
hr: Nova lozinka

en: Confirm Password
hr: Potvrda nove lozinke

en: Allow user to change their password on next login
hr: Dopušta korisniku postavljanje lozinke pri sljedećoj prijavi

en: Set a password now
hr: Postavi lozinku odmah

en: Cannot automatically join this type of domain
hr: Nemoguće se automatski pridružiti ovoj vrsti domene

en: No such domain or realm found
hr: Takva domena ili područje nije pornađeno

en: Cannot log in as %s at the %s domain
hr: Nemoguća prijava kao %s na %s domenu

en: Invalid password, please try again
hr: Neispravna lozinka, pokušajte ponovno

en: Couldn’t connect to the %s domain: %s
hr: Nemoguće povezivanje s %s domenom: %s

en: Failed to delete user
hr: Neuspjelo brisanje korisnika

en: Failed to revoke remotely managed user
hr: Nemoguće je opozvati udaljeno upravljanog korisnika

en: You cannot delete your own account.
hr: Ne možete obrisati vlastiti račun.

en: %s is still logged in
hr: %s je još prijavljen

en: Deleting a user while they are logged in can leave the system in an inconsistent state.
hr: Brisanje korisnika dok su prijavljeni može ostaviti sustav u neupotrebljivom stanju.

en: Do you want to keep %s’s files?
hr: Želite li zadržati %s's datoteke?

en: It is possible to keep the home directory, mail spool and temporary files around when deleting a user account.
hr: Moguće je očuvati osobnu mapu, e-poštu i privremene datoteke kada se briše korisnički račun.

en: _Delete Files
hr: _Obriši datoteke

en: _Keep Files
hr: _Zadrži datoteke

en: Are you sure you want to revoke remotely managed %s’s account?
hr: Sigurno želite opozvati udaljeno upravljani %s's račun?

en: _Delete
hr: _Obriši

[ctx: Password mode]
en: Account disabled
hr: Račun onemogućen

[ctx: Password mode]
en: To be set at next login
hr: Biti će postavljen kod sljedeće prijave

[ctx: Password mode]
en: None
hr: Nepoznata

en: Logged in
hr: Prijavljeni

en: Failed to contact the accounts service
hr: Neuspjelo kontaktiranje usluge računa

en: Please make sure that the AccountService is installed and enabled.
hr: Pobrinite se da je AccountService instaliran i omogućen.

en: This panel must be unlocked to change this setting
hr: Ovaj panel mora biti otključan za promjenu ove postavke

en: Delete the selected user account
hr: Obrišite odabrani korisnički račun

en: To delete the selected user account,
    click the * icon first
hr: Kako biste obrisali odabrani korisnički račun,
    najprije kliknite na ikonu *

en: Unlock to Add Users and Change Settings
hr: Otključaj za dodavanje korisnika i promjenu postavki

en: Users
hr: Korisnici

en: Your session needs to be restarted for changes to take effect
hr: Vaša sesija se mora ponovno pokrenuti za primjenu promjena

en: Restart Now
hr: Ponovno pokreni odmah

en: Close
hr: Zatvori

en: Edit avatar
hr: Uredi avatar

en: Full name
hr: Ime i prezime

en: Edit
hr: Uredi

note: FIXME
en: _Fingerprint Login
hr: _Prijava otiskom prsta

en: A_utomatic Login
hr: A_utomatska prijava

en: Account Activity
hr: Aktivnost računa

en: _Administrator
hr: Administrator

en: Administrators can add and remove other users, and can change settings for all users.
hr: Administrator može dodavati i uklanjati druge korisnike, i može mijenjati postavke za sve korisnike.

en: _Parental Controls
hr: _Roditeljski nadzor

en: Open the Parental Controls application.
hr: Otvori aplikaciju roditeljskog nadzora.

en: Remove User…
hr: Ukloni korisnika…

en: Other Users
hr: Drugi korisnici

en: Add User…
hr: Dodaj korisnika…

note: Translators: This is the empty state page label which states that there are no users to show in the panel.
en: No Users Found
hr: Nema pronađenih korisnika

en: Unlock to add a user account.
hr: Otključaj za dodavanje korisničkog računa.

en: Add or remove users and change your password
hr: Dodajte ili uklonite korisnike i promijenite svoju lozinku

note: Translators: Search terms to find the Users panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Login;Name;Fingerprint;Avatar;Logo;Face;Password;Parental Controls;Screen Time;App Restrictions;Web Restrictions;Usage;Usage Limit;Kid;Child;
hr: Prijava;Ime;Otisak;Avatar;Logo;Lice;Lozinka;Roditeljski nadzor;Vrijeme zaslona;Ograničenja aplikacija;Ograničenja weba;Upotreba;Ograničenje upotrebe;Klinci;Djeca;

note: Translators: This button enrolls the computer in the domain in order to use enterprise logins.
en: _Enroll
hr: _Upiši

en: Domain Administrator Login
hr: Prijava administratora domene

en: In order to use enterprise logins, this computer needs to be
    enrolled in the domain. Please have your network administrator
    type their domain password here.
hr: Za korištenje poslovne prijave, ovo računalo treba biti
    upisano u domenu. Neka administrator vaše mreže
    ovdje upiše lozinku njihove domene.

en: Administrator _Name
hr: Administratorovo _ime

en: Administrator Password
hr: Administratorova lozinka

en: Manage user accounts
hr: Upravljanje korisničkim računima

en: Authentication is required to change user data
hr: Potrebna je ovjera za promjenu podataka korisnika

[ctx: Password hint]
en: The new password needs to be different from the old one.
hr: Nova lozinka mora se razlikovati od stare.

[ctx: Password hint]
en: Try changing some letters and numbers.
hr: Pokušajte promijeniti neka slova i brojeve.

[ctx: Password hint]
en: Try changing the password a bit more.
hr: Pokušajte promijeniti lozinku malo više.

[ctx: Password hint]
en: A password without your user name would be stronger.
hr: Lozinka bez vašeg korisničkog imena bila bi snažnija.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid using your name in the password.
hr: Pokušajte izbjeći korištenje svojeg imena u lozinici.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid some of the words included in the password.
hr: Pokušajte izbjeći neke riječi sadržane u lozinici.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid common words.
hr: Pokušajte izbjeći učestale riječi.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid reordering existing words.
hr: Pokušajte izbjeći preslagivanje postojećih riječi.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more numbers.
hr: Pokušajte koristiti više brojeva.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more uppercase letters.
hr: Pokušajte koristiti više velikih slova.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more lowercase letters.
hr: Pokušajte koristiti više malih slova.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more special characters, like punctuation.
hr: Pokušajte koristiti više posebnih znakova, poput interpukcija.

[ctx: Password hint]
en: Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation.
hr: Pokušajte koristiti mješavinu slova, brojeva i interpukcija.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same character.
hr: Pokušajte izbjeći iste znakove.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation.
hr: Pokušajte izbjeći ponavljanje istih znakova, trebate koristiti mješavinu slova, brojeva i interpukcija.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid sequences like 1234 or abcd.
hr: Pokušajte izbjeći slijedove poput 1234 ili abcd.

[ctx: Password hint]
en: Password needs to be longer. Try to add more letters, numbers and punctuation.
hr: Lozinka mora biti dulja. Pokušajte dodati više slova, brojeva i interpukcija.

[ctx: Password hint]
en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
hr: Izmješajte velika i mala slova i dodajte slovo ili dva.

[ctx: Password hint]
en: Adding more letters, numbers and punctuation will make the password stronger.
hr: Dodavanje više slova, brojeva i interpunkcija učinit će lozinku snažnijom.

en: Authentication failed
hr: Ovjera nije uspjela

en: The new password is too short
hr: Nova lozinka je prekratka

en: The new password is too simple
hr: Nova lozinka je prejednostavna

en: The old and new passwords are too similar
hr: Nova i stara lozinka su preslične

en: The new password has already been used recently.
hr: Nova lozinka je nedavno već korištena.

en: The new password must contain numeric or special characters
hr: Nova lozinka mora sadržavati brojčane ili posebne znakove

en: The old and new passwords are the same
hr: Stara i nova lozinka su iste

en: Your password has been changed since you initially authenticated!
hr: Vaša lozinka je promijenjena otkada ste se prvotno ovjerili!

en: The new password does not contain enough different characters
hr: Nova lozinka ne sadrži dovoljno različitih znakova

en: Unknown error
hr: Nepoznata greška

en: The username should usually only consist of lower case letters from a-z, digits and the following characters: - _
hr: Korisničko ime može sadržavati samo mala i velika slova od a-z, brojke i ove znakove: - _

en: Sorry, that user name isn’t available. Please try another.
hr: Nažalost, to korisničko ime nije dostupno. Pokušajte s drugim.

en: The username is too long.
hr: Korisnčko ime je predugačko.

en: Map Buttons
hr: Mapiraj tipke

en: Map buttons to functions
hr: Mapiraj tipke na funkcije

en: To edit a shortcut, choose the “Send Keystroke” action, press the keyboard shortcut button and hold down the new keys or press Backspace to clear.
hr: Kako bi uredili prečac, odaberite "Pošalji pritisak tipke" radnju, pritisnite tipku prečaca i držite pritisnutim nove tipke ili pritisnite Backspace za uklanjanje tipke prečaca.

en: _Close
hr: _Zatvori

en: Please tap the target markers as they appear on screen to calibrate the tablet.
hr: Dodirnite ciljne markere kako se oni pojavljuju na zaslonu za kalibraciju tableta.

en: Mis-click detected, restarting…
hr: Loš klik otkriven, ponovno pokretanje…

en: Button %d
hr: Tipka %d

[ctx: Wacom action-type]
en: Application defined
hr: Određeno aplikacijom

[ctx: Wacom action-type]
en: Send Keystroke
hr: Pošalji pritisak tipke

[ctx: Wacom action-type]
en: Switch Monitor
hr: Prebaci zaslon

[ctx: Wacom action-type]
en: Show On-Screen Help
hr: Prikaži zaslonsku pomoć

en: Tablet mounted on laptop panel
hr: Tablet montiran na panel prijenosnog računala

en: Tablet mounted on external display
hr: Tablet montiran na vanjski zaslon

en: External tablet device
hr: Vanjski tablet uređaj

note: translators: this is a drawing tablet pad, i.e. a collection of buttons and knobs
en: External pad device
hr: Vanjski uređaj za crtanje

note: All displays item
en: All Displays
hr: Svi zasloni

en: Tablet Mode
hr: Način rada tableta

en: Use absolute positioning for the pen
hr: Koristite apsolutno pozicioniranje za olovku

en: Left Hand Orientation
hr: Ljevoruka orijentacija

en: Tablet and Express Keys™ are rotated for left hand use
hr: Tablet i Brze tipke™ su zakrenuti za ljevoruko korištenje

[ctx: display setting]
en: Map to Monitor
hr: Mapiraj na zaslon

en: Keep Aspect Ratio
hr: Zadrži omjer slike

en: Only use a portion of the tablet surface to keep monitor aspect ratio
hr: Koristi samo dio površine tableta za zadržavanje omjera slike zaslona

en: Calibrate
hr: Kalibriraj

en: No tablet detected
hr: Nema prepoznatog tableta

en: Please plug in or turn on your Wacom tablet.
hr: Priključite ili upalite svoj Wacom tablet.

en: Tip Pressure Feel
hr: Osjet pritiska vrha

en: Soft
hr: Mekan

en: Stylus tip pressure
hr: Vrsta pritiska pisaljke

en: Firm
hr: Čvrst

[ctx: display setting]
en: Button 1
hr: Tipka 1

[ctx: display setting]
en: Button 2
hr: Tipka 2

[ctx: display setting]
en: Button 3
hr: Tipka 3

en: Eraser Pressure Feel
hr: Osjet pritiska gumice brisanja

en: Eraser pressure
hr: Pritisk gumice brisanja

en: Middle Mouse Button Click
hr: Klik srednjom tipkom miša

en: Right Mouse Button Click
hr: Klik desnom tipkom miša

en: Forward
hr: Naprijed

en: Airbrush stylus with pressure, tilt, and integrated slider
hr: Olovka zračnog kista s pritiskom, nagibom i integriranim klizačem

en: Airbrush stylus with pressure, tilt, and rotation
hr: Olovka zračnog kista s pritiskom, nagibom i zakretanjem

en: Standard stylus with pressure and tilt
hr: Standardna olovka s pritiskom i nagibom

en: Standard stylus with pressure
hr: Standardna olovka s pritiskom

en: Wacom Tablet
hr: Wacom tablet

en: Set button mappings and adjust stylus sensitivity for graphics tablets
hr: Postavi tipke mapiranja i prilagodi osjetljivost pisaljke grafičkih tableta

note: Translators: Search terms to find the Wacom Tablet panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Tablet;Wacom;Stylus;Eraser;Mouse;
hr: Tablet;Wacom;Pisaljka;Gumica;Miš;

en: New shortcut…
hr: Novi prečac…

en: Access Points
hr: Pristupne točke

en: APN
hr: NPT

en: Operation Cancelled
hr: Radnja je prekinuta

en: <b>Error:</b> Access denied changing settings
hr: <b>Greška:</b> Pristup je uskraćen zbog promjene postavki

en: <b>Error:</b> Mobile Equipment Error
hr: <b>Greška:</b> Greška mobilne opreme

en: Not Registered
hr: Nije registrirano

en: Registered
hr: Registrirano

en: Searching
hr: Pretraživanje

en: Denied
hr: Uskraćeno

en: Modem Details
hr: Pojedinosti modema

en: Modem Status
hr: Stanje modema

en: Carrier
hr: Operater

en: Network Type
hr: Vrsta mreže

en: Network Status
hr: Stanje mreže

en: Own Number
hr: Vlastit broj

en: Device Details
hr: Pojedinosti uređaja

en: Firmware Version
hr: Inačica firmvera

en: 2G Only
hr: 2G samo

en: 3G Only
hr: 3G samo

en: 4G Only
hr: 4G samo

en: 5G Only
hr: 5G samo

en: 2G, 3G, 4G, 5G (Preferred)
hr: 2G, 3G, 4G,5G  (preporučeno)

en: 2G, 3G, 4G (Preferred), 5G
hr: 2G, 3G, 4G (preporučeno), 5G

en: 2G, 3G (Preferred), 4G, 5G
hr: 2G, 3G (preporučeno), 4G, 5G

en: 2G (Preferred), 3G, 4G, 5G
hr: 2G (preporučeno), 3G, 4G, 5G

en: 2G, 3G, 4G (Preferred)
hr: 2G, 3G, 4G (preporučeno)

en: 2G, 3G (Preferred), 4G
hr: 2G, 3G (preporučeno), 4G

en: 2G (Preferred), 3G, 4G
hr: 2G (preporučeno), 3G, 4G

en: 3G, 4G, 5G (Preferred)
hr: 3G, 4G, 5G (preporučeno)

en: 3G, 4G (Preferred), 5G
hr: 3G, 4G (preporučeno), 5G

en: 3G (Preferred), 4G, 5G
hr: 3G (preporučeno), 4G, 5G

en: 2G, 4G, 5G (Preferred)
hr: 2G, 4G, 5G (preporučeno)

en: 2G, 4G (Preferred), 5G
hr: 2G, 4G (preporučeno), 5G

en: 2G (Preferred), 4G, 5G
hr: 2G (preporučeno), 4G, 5G

en: 2G, 3G, 5G (Preferred)
hr: 2G, 3G, 5G (preporučeno)

en: 2G, 3G (Preferred), 5G
hr: 2G, 3G (preporučeno), 5G

en: 2G (Preferred), 3G, 5G
hr: 2G (preporučeno), 3G, 5G

en: 3G, 4G (Preferred)
hr: 3G, 4G (preporučeno)

en: 3G (Preferred), 4G
hr: 3G (preporučeno), 4G

en: 2G, 4G (Preferred)
hr: 2G, 4G (preporučeno)

en: 2G (Preferred), 4G
hr: 2G (preporučeno), 4G

en: 2G, 3G (Preferred)
hr: 2G, 3G (preporučeno)

en: 2G (Preferred), 3G
hr: 2G (preporučeno), 3G

en: 2G, 5G (Preferred)
hr: 2G, 5G (preporučeno)

en: 2G (Preferred), 5G
hr: 2G (preporučeno), 5G

en: 3G, 5G (Preferred)
hr: 3G, 5G (preporučeno)

en: 3G (Preferred), 5G
hr: 3G (preporučeno), 5G

en: 4G, 5G (Preferred)
hr: 4G, 5G (preporučeno)

en: 4G (Preferred), 5G
hr: 4G (preporučeno), 5G

[ctx: Network mode]
en: Unknown
hr: Nepoznat

en: Unlock SIM card
hr: Otključaj SIM karticu

en: Unlock
hr: Otključaj

en: Please provide PIN code for SIM %d
hr: Navedite PIN kôd za SIM %d

en: Enter PIN to unlock your SIM card
hr: Upišite PIN kôd za otključavanje SIM kartice

en: Please provide PUK code for SIM %d
hr: Navedite PUK kôd za SIM %d

en: Enter PUK to unlock your SIM card
hr: Upišite PUK kôd za otključavanje SIM kartice

en: Wrong password entered. You have %1$u try left | Wrong password entered. You have %1$u tries left
hr[0]: Nevaljana lozinka upisana. Preostao vam je %1$u pokušaj
hr[1]: Nevaljana lozinka upisana. Preostala su vam %1$u pokušaja
hr[2]: Nevaljana lozinka upisana. Preostao vam je %1$u pokušaja

en: You have %u try left | You have %u tries left
hr[0]: Imate %u preostao pokušaj
hr[1]: Imate %u preostala pokušaja
hr[2]: Imate %u preostalih pokušaja

en: Wrong password entered.
hr: Nevaljana lozinka upisana.

en: PUK code should be an 8 digit number
hr: PUK kôd bi trebao biti 8-znamenkasti broj

en: Enter New PIN
hr: Upišite novi PIN

en: PIN code should be a 4-8 digit number
hr: PIN kôd bi trebao biti 4-8-znamenkasti broj

en: Unlocking…
hr: Otključavanje…

en: No SIM
hr: Nema SIM kartice

en: Insert a SIM card to use this modem
hr: Umetnite SIM karticu za korištenje ovog modema

en: SIM Locked
hr: SIM kartica zaključana

en: _Mobile Data
hr: _Mobilni podaci

en: Access data using mobile network
hr: Pristupite podacima koristeći mobilnu mrežu

en: _Data Roaming
hr: _Roaming podataka

en: Use mobile data when roaming
hr: Koristi mobilne podatke pri roamingu

en: _Network Mode
hr: Način rada mreže

en: N_etwork
hr: M_reža

en: Advanced
hr: Napredno

en: _Access Point Names
hr: _Nazivi pristupnih točka

en: _SIM Lock
hr: _Zaključavanje SIM kartice

en: Lock SIM with PIN
hr: Zaključaj SIM sa PIN-om

en: M_odem Details
hr: P_ojedinosti modema

en: Phone failure
hr: Kvar telefona

en: No connection to phone
hr: Nema povezivanja s telefonom

en: Operation not allowed
hr: Radnja nije dopuštena

en: Operation not supported
hr: Radnja nije podržana

en: SIM not inserted
hr: SIM kartica nije umetnuta

en: SIM PIN required
hr: SIM PIN je potreban

en: SIM PUK required
hr: SIM PUK je potreban

en: SIM failure
hr: Neuspjeh SIM kartice

en: SIM busy
hr: SIM kartica je zauzeta

en: Incorrect password
hr: Lozinka je netočna

en: SIM PIN2 required
hr: SIM PIN2 je potreban

en: SIM PUK2 required
hr: SIM PUK2 je potreban

en: Not found
hr: Nije pronađeno

en: No network service
hr: Nema mrežne usluge

en: Network timeout
hr: Istek mreže

en: GPRS services not allowed
hr: GPRS usluga nije dopuštena

en: Roaming not allowed in this location area
hr: Roaming nije dopušten u ovom području

en: Unspecified GPRS error
hr: Neodređena GPRS greška

en: No Error
hr: Bez greške

en: Action Cancelled
hr: Radnja prekinuta

en: Access denied
hr: Pristup uskraćen

en: Unknown Error
hr: Nepoznata greška

en: Network Mode
hr: Način rada mreže

en: _Automatic
hr: _Automatski

en: Choose Network
hr: Odaberi mrežu

en: Refresh Network Providers
hr: Osvježi mrežne operatere

en: Enable Mobile Network
hr: Omogući mobilnu mrežu

en: No WWAN Adapter Found
hr: Nema pronađenih WWAN uređaja

en: Make sure you have a Wireless Wan/Cellular device
hr: Pobrinite se da imate bežični wan/mobilni uređaj

en: Wireless Wan is disabled when airplane mode is on
hr: Bežični wan je onemogućen kada je način rada u zrakoplovu uključen

en: _Turn off Airplane Mode
hr: _Isključi način rada u zrakoplovu

en: Data Connection
hr: Podatkovno povezivanje

en: SIM card used for internet
hr: SIM kartica namijenjena za internet

en: SIM Lock
hr: SIM zaključavanje

en: _Next
hr: _Sljedeće

en: _Lock SIM with PIN
hr: _Zaključaj SIM sa PIN-om

en: Change PIN
hr: Promijeni PIN

en: Enter current PIN to change SIM lock settings
hr: Upišite trenutni PIN za promjenu postavki zaključavanja SIM kartice

en: Mobile Network
hr: Mobilna mreža

en: Configure Telephony and mobile data connections
hr: Prilagodite telefoniranje i povezivanje mobilnim podacima

note: Translators: Search terms to find the WWAN panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: cellular;wwan;telephony;sim;mobile;
hr: mobitel;wwan;telefoniranje;sim;mobilno;

en: Utility to configure the GNOME desktop
hr: Pomagalo za podešavanje GNOME radne površine

en: Settings is the primary interface for configuring your system.
hr: Postavke su glavno sučelje za podešavanje vašeg sustava.

en: The GNOME Project
hr: GNOME projekt

en: Display version number
hr: Prikaži broj inačice

en: Enable verbose mode
hr: Omogući opširni opisni način rada

en: Search for the string
hr: Pretraživanje niza

en: List possible panel names and exit
hr: Prikaži moguće nazive panela i izađi

en: Panel to display
hr: Panel za prikaz

en: Settings categories
hr: Kategorije postavki

en: Privacy
hr: Privatnost

en: Available panels:
hr: Dostupni paneli:

en: All Settings
hr: Sve postavke

en: Primary Menu
hr: Glavni izbornik

en: Warning: Development Version
hr: Upozorenje: Razvojna inačica

en: This version of Settings should only be used for development purposes. You may experience incorrect system behavior, data loss, and other unexpected issues.
hr: Ova inačica Postavki trebala bi se koristiti samo u razvojne svrhe. Možete iskusiti neispravno ponašanje sustava, gubitak podataka i ostale neočekivane probleme.

en: Help
hr: Priručnik

[ctx: shortcut window]
en: General
hr: Općenito

[ctx: shortcut window]
en: Quit
hr: Zatvori

[ctx: shortcut window]
en: Search
hr: Pretraga

[ctx: shortcut window]
en: Panels
hr: Paneli

[ctx: shortcut window]
en: Go back to previous panel
hr: Idi natrag na prijašnji panel

[ctx: shortcut window]
en: Cancel search
hr: Prekini pretragu

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Preferences;Settings;
hr: Osobitosti;Postavke;

en: The identifier for the last Settings panel to be opened
hr: Identifikator za posljednji panel postavki koji treba biti otvoren

en: The identifier for the last Settings panel to be opened. Unrecognised values will be ignored and the first panel in the list selected.
hr: Identifikator za posljednji panel postavki koji treba biti otvoren. Neprepoznate vrijednosti će biti zanemarene i prvi panel na popisu odabran.

en: Show warning when running a development build of Settings
hr: Prikaži upozorenje kada je pokrenuta razvojna inačica Postavki

en: Whether Settings should show a warning when running a development build.
hr: Trebaju li Postavke prikazati upozorenje kada je pokrenuta razvojna inačica.

en: Initial state of the window
hr: Početno stanje prozora

en: A tuple containing the initial width, height and maximized state of the application window.
hr: Pravilo koje sadrži početnu širinu, visinu i uvećano stanje prozora aplikacije.

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
hr[0]: %u izlaz
hr[1]: %u izlaza
hr[2]: %u izlaza

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
hr[0]: %u ulaz
hr[1]: %u ulaza
hr[2]: %u ulaza

en: System Sounds
hr: Zvukovi sustava
