gnome-control-center HEAD - en to ms translation catalogue (1577 entries)

en: System Bus
ms: Bas Sistem

en: Full access
ms: Capaian penuh

en: Session Bus
ms: Bas Sesi

en: Devices
ms: Peranti-Peranti

en: Full access to /dev
ms: Capaian penuh ke /dev

en: Network
ms: Rangkaian

en: Has network access
ms: Mempunyai capaian rangkaian

en: Home
ms: Rumah

en: Read-only
ms: Baca-sahaja

en: File System
ms: Sistem Fail

en: Settings
ms: Tetapan

en: Can change settings
ms: Boleh mengubah tetapan

en: %s has the following permissions built-in. These cannot be altered. If you are concerned about these permissions, consider removing this application.
ms: %s mempunyai keizinan terbina-dalam berikut. Ia tidak dapat diubah. Jika anda ambil kisah berkenaan keizinan ini, buang aplikasi ini.

en: Web Links
ms: Pautan Sesawang

en: Git Links
ms: Pautan Git

en: %s Links
ms: Pautan %s

en: Unset
ms: Nyahtetap

en: Links
ms: Pautan

en: Hypertext Files
ms: Fail Hiperteks

en: Text Files
ms: Fail Teks

en: Image Files
ms: Fail Imej

en: Font Files
ms: Fail Fon

en: Archive Files
ms: Fail Arkib

en: Package Files
ms: Fail Pakej

en: Audio Files
ms: Fail Audio

en: Video Files
ms: Fail Video

en: Other Files
ms: Lain-lain Fail

note: List of applications.
en: Applications
ms: Aplikasi

en: No applications
ms: Tiada aplikasi

en: Install some…
ms: Pasang lagi…

en: Permissions & Access
ms: Keizinan & Capaian

en: Data and services that this app has asked for access to and permissions that it requires.
ms: Data dan perkhidmatan yang dipinta oleh aplikasi ini untuk capaian dan keizinan yang diperlukannya.

en: Camera
ms: Kamera

note: This label is displayed in a treeview cell displaying * a disabled accelerator key combination. translators: * The device has been disabled
en: Disabled
ms: Dilumpuhkan

en: Microphone
ms: Mikrofon

en: Location Services
ms: Perkhidmatan Lokasi

en: Built-in Permissions
ms: Keizinan Terbina-dalam

en: Cannot be changed
ms: Tidak dapat diubah

en: Individual permissions for applications can be reviewed in the <a href="privacy">Privacy</a> Settings.
ms: Keizinan individu untuk aplikasi boleh ditinjau dalam Tetapan <a href="privacy">Kerahsiaan</a>.

en: Integration
ms: Penyepaduan

en: System features used by this application.
ms: Fitur-fitur sistem yang digunakan oleh aplikasi ini.

en: Search
ms: Gelintar

en: Notifications
ms: Pemberitahuan

en: Run in background
ms: Jalan di balik tabir

en: Sounds
ms: Bunyi

en: Default Handlers
ms: Pengendali Lalai

en: Types of files and links that this application opens.
ms: Jenis fail dan pautan yang dibuka oleh aplikasi ini.

en: Reset
ms: Tetap Semula

en: Usage
ms: Penggunaan

en: How much resources this application is using.
ms: Berapa banyak sumber-sumber dalam aplikasi ini gunakan.

en: Storage
ms: Storan

en: Open in Software
ms: Buka dalam Perisian

en: No results found
ms: Tiad keputusan ditemui

en: Try a different search
ms: Cuba gelintar yang lain

en: How much disk space this application is occupying with app data and caches.
ms: Berapa banyak ruang cakera yang diperlukan oleh aplikasi ini untuk mengisi data dan cache apl.

en: Application
ms: Aplikasi

en: <b>Total</b>
ms: <b>Jumlah</b>

en: Clear Cache…
ms: Kosongkan Cache…

en: Add user accounts and change passwords
ms: Tambah akaun pengguna dan ubah kata laluan

en: Play and record sound
ms: Main dan rakam bunyi

en: Detect network devices using mDNS/DNS-SD (Bonjour/zeroconf)
ms: Kesan peranti rangkaian menggunakan mDNS/DNS-SD (Bonjour/zeroconf)

en: Access bluetooth hardware directly
ms: Capai perkakasan bluetooth secara terus

en: Use bluetooth devices
ms: Guna peranti bluetooth

en: Use your camera
ms: Guna kamera anda

en: Print documents
ms: Cetak dokumen

en: Use any connected joystick
ms: Guna mana-mana kayu ria bersambung

en: Allow connecting to the Docker service
ms: Benarkan bersambung dengan perkhidmatan Docker

en: Configure network firewall
ms: Konfigur dinding api rangkaian

en: Setup and use privileged FUSE filesystems
ms: Pasang dan guna sistem fail FUSE yang layak

en: Update firmware on this device
ms: Kemas kini perisian tegar dalam peranti ini

en: Access hardware information
ms: Capai maklumat perkakasan

en: Provide entropy to hardware random number generator
ms: Menyediakan entropi untuk penjana nombor rawak perkakasan

en: Use hardware-generated random numbers
ms: Guna nombor rawak terjana-perkakasan

en: Access files in your home folder
ms: Capai fail dalam folder rumah anda

en: Access libvirt service
ms: Capai perkhidmatan libvirt

en: Change system language and region settings
ms: Ubah tetapan bahasa dan wilayah sistem

en: Change location settings and providers
ms: Ubah tetapan dan penyedia lokasi

en: Access your location
ms: Capai lokasi anda

en: Read system and application logs
ms: Baca sistem dan log aplikasi

en: Access LXD service
ms: Capai perkhidmatan LXD

en: access the media-hub service
ms: capai perkhidmatan media-hub

en: Use and configure modems
ms: Guna dan konfigur modem

en: Read system mount information and disk quotas
ms: Baca maklumat lekap sistem dan kuota cakera

en: Control music and video players
ms: Kawal pemain muzik dan video

en: Change low-level network settings
ms: Ubah tetapan rangkaian aras-rendah

en: Access the NetworkManager service to read and change network settings
ms: Capai perkhidmatan Pengurus Rangkaian untuk baca dan ubah tetapan rangkaian

en: Read access to network settings
ms: Baca capaian ke tetapan rangkaian

en: Change network settings
ms: Ubah tetapan rangkaian

en: Read network settings
ms: Baca tetapan rangkaian

en: Access the ofono service to read and change network settings for mobile telephony
ms: Capai perkhidmatan ofono untuk baca dan ubah tetapan rangkaian telefoni mudah alih

en: Control Open vSwitch hardware
ms: Kawal perkakasan Open vSwitch

en: Read from CD/DVD
ms: Baca dari CD/DVD

en: Read, add, change, or remove saved passwords
ms: Baca, tambah, ubah, atau buang kata laluan tersimpan

en: Access pppd and ppp devices for configuring Point-to-Point Protocol connections
ms: Capai peranti pppd dan ppp untuk mengkonfigur sambungan Protokol Titik-ke-Titik

en: Pause or end any process on the system
ms: Jeda atau tamatkan apa-apa proses dalam sistem

en: Access USB hardware directly
ms: Capai perkakasan USB secara terus

en: Read/write files on removable storage devices
ms: Baca/tulis fail dalam peranti storan mudah alih

en: Prevent screen sleep/lock
ms: Halang skrin dari tidur/terkunci

en: Access serial port hardware
ms: Capai perkakasan port serial

en: Restart or power off the device
ms: Mula semula atau matikan peranti

en: Install, remove and configure software
ms: Pasang, buang dan konfigur perisian

en: Access Storage Framework service
ms: Capai perkhidmatan Bingkai Kerja Storan

en: Read process and system information
ms: Baca proses dan maklumat sistem

en: Monitor and control any running program
ms: Pantau dan kawal apa-apa program yang berjalan

en: Change the date and time
ms: Ubah tarikh dan waktu

en: Change time server settings
ms: Ubah tetapan pelayan waktu

en: Change the time zone
ms: Ubah zon waktu

en: Access the UDisks2 service for configuring disks and removable media
ms: Capai perkhidmatan UDisks2 untuk mengkonfigur cakera dan media mudah alih

en: Read/change shared calendar events in Ubuntu Unity 8
ms: Baca/ubah peristiwa kalendar terkongsi dalam Unity 8 Ubuntu

en: Read/change shared contacts in Ubuntu Unity 8
ms: Baca/ubah hubungan terkongsi dalam Unity 8 Ubuntu

en: Access energy usage data
ms: Capai data penggunaan tenaga

en: Read/write access to U2F devices exposed
ms: Baca/tulis capaian ke peranti U2F terdedah

en: Control various application permissions and settings
ms: Kawal pelbagai keizinan dan tetapan aplikasi

note: FIXME Translators: Search terms to find the Privacy panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: application;flatpak;permission;setting;
ms: aplikasi;flatpak;keizinan;tetapan;

en: Select a picture
ms: Pilih satu gambar

en: _Cancel
ms: Ba_tal

en: _Open
ms: _Buka

en: Set Background and Lock Screen
ms: Tetapkan Latar Belakang dan Skrin Kunci

en: Set Background
ms: Tetapkan Latar Belakang

en: Set Lock Screen
ms: Tetapkan Kunci skrin

en: Remove Background
ms: Buang Latar Belakang

en: multiple sizes
ms: saiz berbilang

en: No Desktop Background
ms: Tiada Latar Belakang Atas Meja

en: Current background
ms: Latar belakang semasa

en: Add Picture…
ms: Tambah Gambar…

en: Activities
ms: Aktiviti-Aktiviti

en: Background
ms: Latar Belakang

en: Change your background image to a wallpaper or photo
ms: Ubah imej latar belakang anda dengan kertas dinding atau foto

note: Translators: Search terms to find the Background panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Wallpaper;Screen;Desktop;
ms: Kertas Dinding;Skrin;Atas Meja;

en: No Bluetooth Found
ms: Tiada Bluetooth Ditemui

en: Plug in a dongle to use Bluetooth.
ms: Palamkan dongle untuk menggunakan Bluetooth.

en: Bluetooth Turned Off
ms: Bluetooth Dimatikan

en: Turn on to connect devices and receive file transfers.
ms: Hidupkan untuk sambungkan peranti dan terima pemindahan fail.

en: Airplane Mode is on
ms: Mod Kapat Terbang hidup

en: Bluetooth is disabled when airplane mode is on.
ms: Bluetooth dilumpuhkan ketika mod kapal terbang hidup.

en: Turn Off Airplane Mode
ms: Matikan Mod Kapal Terbang

en: Hardware Airplane Mode is on
ms: Mod Kapal Terbang Perkakasan hidup

en: Turn off the Airplane mode switch to enable Bluetooth.
ms: Matikan mod Kapal Terbang untuk benarkan Bluetooth.

en: Turn Bluetooth on and off and connect your devices
ms: Hidupkan Bluetooth dan matikan, kemudian sambung peranti anda

note: Translators: Search terms to find the Bluetooth panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;bluetooth;obex;
ms: kongsi;perkongsian;bluetooth;obex;

en: Camera is turned off
ms: Kamera dimatikan

en: No applications can capture photos or video.
ms: Tiada aplikasi boleh menangkap foto atau video.

en: Use of the camera allows applications to capture photos and video. Disabling the camera may cause some applications to not function properly.
ms: Penggunaan kamera membolehkan aplikasi-aplikasi menangkap foto-foto dan video. Melumpuhkan kamera boleh menyebabkan sesetengah aplikasi tidak berfungsi dengan baik.

en: Allow the applications below to use your camera.
ms: Benarkan aplikasi di bawah menggunakan kamera anda.

en: No Applications Have Asked for Camera Access
ms: Tiada Aplikasi Menanya untuk Capaian Kamera

en: Protect your pictures
ms: Lindungi gambar anda

note: FIXME Translators: Search terms to find the Privacy panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: screen;lock;diagnostics;crash;private;recent;temporary;tmp;index;name;network;identity;
ms: skrin;kunci;diagnostik;kerosakan;persendirian;baru-baru ini;sementara;tmp;indeks;nama;rangkaian;identiti;

note: TRANSLATORS: The user has to attach the sensor to the screen
en: Place your calibration device over the square and press “Start”
ms: Letak peranti penentukuran anda atas petak dan tekan 'Mula'

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the calibrate position and press “Continue”
ms: Alih peranti penentukuran anda pada kedudukan tentukur dan tekan 'Teruskan'

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the surface position and press “Continue”
ms: Alih peranti penentukuran anda atas kedudukan permukaan dan tekan 'Teruskan'

note: TRANSLATORS: on some hardware e.g. Lenovo W700 the sensor * is built into the palmrest and we need to fullscreen the * sample widget and shut the lid.
en: Shut the laptop lid
ms: Tutup penutup komputer riba

note: TRANSLATORS: We suck, the calibation failed and we have no * good idea why or any suggestions
en: An internal error occurred that could not be recovered.
ms: Satu ralat dalaman berlaku yang tidak dapat dipulihkan.

note: TRANSLATORS: Some required-at-runtime tools were not * installed, which should only affect insane distros
en: Tools required for calibration are not installed.
ms: Alatan diperlukan untuk penentukuran tidak dipasang.

note: TRANSLATORS: The profile failed for some reason
en: The profile could not be generated.
ms: Profil tidak dapat dijana.

note: TRANSLATORS: The user specified a whitepoint that was * unobtainable with the hardware they've got -- see * https://en.wikipedia.org/wiki/White_point for details
en: The target whitepoint was not obtainable.
ms: Titik putih sasaran tidak boleh diperolehi.

note: TRANSLATORS: the display calibration process is finished
en: Complete!
ms: Selesai!

note: TRANSLATORS: the display calibration failed, and we also show * the translated (or untranslated) error string after this
en: Calibration failed!
ms: Penentukuran gagal!

note: TRANSLATORS: The user can now remove the sensor from the screen
en: You can remove the calibration device.
ms: Anda boleh buang peranti penentukuran.

note: TRANSLATORS: The user has to be careful not to knock the * display off the screen (although we do cope if this is * detected early enough)
en: Do not disturb the calibration device while in progress
ms: Jangan ganggu peranti semasa penentukuran berlansung

en: Display Calibration
ms: Tentukur Paparan

note: This starts the calibration process
en: _Start
ms: _Mula

note: This resumes the calibration process
en: _Resume
ms: _Sambung Semula

note: This button returns the user back to the color control panel
en: _Done
ms: _Selesai

note: TRANSLATORS: This refers to the TFT display on a laptop
en: Laptop Screen
ms: Skrin Komputer Riba

note: TRANSLATORS: This refers to the embedded webcam on a laptop
en: Built-in Webcam
ms: Kamera Sesawang terbina-dalam

note: TRANSLATORS: an externally connected display, where %s is either the * model, vendor or ID, e.g. 'LP2480zx Monitor'
en: %s Monitor
ms: Monitor %s

note: TRANSLATORS: a flatbed scanner device, e.g. 'Epson Scanner'
en: %s Scanner
ms: Pengimbas %s

note: TRANSLATORS: a camera device, e.g. 'Nikon D60 Camera'
en: %s Camera
ms: Kamera %s

note: TRANSLATORS: a printer device, e.g. 'Epson Photosmart Printer'
en: %s Printer
ms: Pencetak %s

note: TRANSLATORS: a webcam device, e.g. 'Philips HiDef Camera'
en: %s Webcam
ms: Kamera Sesawang %s

en: Enable color management for %s
ms: Benarkan pengurusan warna untuk %s

en: Show color profiles for %s
ms: Tunjuk profil warna untuk %s

note: not calibrated
en: Not calibrated
ms: Tidak ditentukur

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
ms: Lalai:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
ms: Ruang warna:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
ms: Profil ujian:

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
ms: Pilih Fail Profil ICC

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
ms: Profil ICC Tersokong

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
ms: Semua fail

en: Screen
ms: Skrin

note: TRANSLATORS: this is when the upload of the profile failed
en: Failed to upload file: %s
ms: Gagal memuat naik fail: %s

note: TRANSLATORS: these are instructions on how to recover * the ICC profile on the native operating system and are * only shown when the user uses a LiveCD to calibrate
en: The profile has been uploaded to:
ms: Profail telah dimuat naik ke:

en: Write down this URL.
ms: Catatkan URL ini.

en: Restart this computer and boot your normal operating system.
ms: Mulakan semula komputer dan but sistem pengoperasian biasa anda.

en: Type the URL into your browser to download and install the profile.
ms: Taip URL pada pelayar anda untuk memuat turun dan memasang profil.

note: TRANSLATORS: this is the dialog to save the ICC profile
en: Save Profile
ms: Simpan Profil

en: _Save
ms: _Simpan

note: TRANSLATORS: this is when the button is sensitive
en: Create a color profile for the selected device
ms: Cipta satu profil warna untuk peranti terpilih

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument is not detected. Please check it is turned on and correctly connected.
ms: Alat pengukuran tidak dikesan. Periksa sama ada ia telah dihidupkan dan bersambung dengan baik.

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument does not support printer profiling.
ms: Alat pengukur tidak menyokong pemprofilan pencetak.

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The device type is not currently supported.
ms: Jenis peranti ini tidak disokong buat masa ini.

en: Screen Calibration
ms: Penentukuran Skrin

en: Calibration will produce a profile that you can use to color manage your screen. The longer you spend on calibration, the better the quality of the color profile.
ms: Penentukuran akan menghasilkan satu profil untuk pengurusan warna skrin anda. Lebih lama penentukuran dijalankan, lebih baik kualiti profil warna yang dihasilkan.

en: You will not be able to use your computer while calibration takes place.
ms: Anda tidak dapat menggunakan komputer ketika penentukuran berlangsung.

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Quality
ms: Kualiti

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Approximate Time
ms: Masa Anggaran

en: Calibration Quality
ms: Kualiti Penentukuran

en: Select the sensor device you want to use for calibration.
ms: Pilih peranti pengesan yang anda hendak guna untuk penentukuran.

en: Calibration Device
ms: Peranti Penentukuran

en: Select the type of display that is connected.
ms: Pilih jenis paparan yang bersambung.

en: Display Type
ms: Jenis Paparan

en: Select a display target white point. Most displays should be calibrated to a D65 illuminant.
ms: Pilih titik putih sasaran paparan. Kebanyakan paparan seharusnya ditentukur pada illuminant D65.

en: Profile Whitepoint
ms: Titik Putih Profil

en: Please set the display to a brightness that is typical for you. Color management will be most accurate at this brightness level.
ms: Sila tetapkan paparan pada kecerahan yang anda biasa. Pengurusan warna akan menjadi lebih tepat pada kecerahan ini.

en: Alternatively, you can use the brightness level used with one of the other profiles for this device.
ms: Sebaliknya, anda boleh guna aras kecerahan yang digunakan dengan salah satu profil lain untuk peranti ini.

en: Display Brightness
ms: Paparan Kecerahan

en: You can use a color profile on different computers, or even create profiles for different lighting conditions.
ms: Anda boleh guna satu profil warna pada komputer lain, atau cipta profil untuk keadaan pencahayaan yang berlainan.

en: Profile Name:
ms: Nama Profil:

en: Profile Name
ms: Nama Profil

en: Profile successfully created!
ms: Berjaya mencipta profil!

en: Copy profile
ms: Salin profil

en: Requires writable media
ms: Perlu media boleh tulis

en: Upload profile
ms: Muat naik profil

en: Requires Internet connection
ms: Memerlukan sambungan Internet

en: You may find these instructions on how to use the profile on <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> and <a href="windows">Microsoft Windows</a> systems useful.
ms: Anda mungkin dapati arahan bagaimana menggunakan profil dalam sistem <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> dan <a href="windows">Microsoft Windows</a> yang berguna.

en: Summary
ms: Ringkasan

en: Add Profile
ms: Tambah Profil

en: _Import File…
ms: _Import Fail…

en: _Add
ms: _Tambah

en: Problems detected. The profile may not work correctly. <a href="">Show details.</a>
ms: Masalah dikesan. Profil mungkin tidak berfungsi dengan baik. <a href="">Tunjuk perincian.</a>

en: Each device needs an up to date color profile to be color managed.
ms: Setiap peranti memerlukan pengemaskinian profil warna untuk mengurus warnanya.

en: Learn more
ms: Ketahui lagi

en: Learn more about color management
ms: Ketahui lagi mengenai pengurusan warna

en: _Set for all users
ms: Tetapkan untuk semua pengguna

en: Set this profile for all users on this computer
ms: Tetapkan profil ini semua pengguna pada komputer ini

en: _Enable
ms: _Benarkan

en: _Add profile
ms: T_ambah profil

en: _Calibrate…
ms: T_entukur…

en: Calibrate the device
ms: Tentukur peranti

en: _Remove profile
ms: _Buang profil

en: _View details
ms: _Lihat perincian

en: Unable to detect any devices that can be color managed
ms: Tidak dapat mengesan mana-mana peranti yang boleh diurus warnanya

en: Projector
ms: Projektor

en: LCD (CCFL backlight)
ms: LCD (Cahaya belakang CCFL)

en: LCD (RGB LED backlight)
ms: LCD (Cahaya belakang LED RGB)

en: LCD (white LED backlight)
ms: LCD (cahaya belakang LED putih)

en: Wide gamut LCD (CCFL backlight)
ms: LCD gamut lebar (Cahaya belakang CCFL)

en: Wide gamut LCD (RGB LED backlight)
ms: LCD gamut lebar (Cahaya belakang LED merah)

[ctx: Calibration quality]
en: High
ms: Tinggi

en: 40 minutes
ms: 40 minit

[ctx: Calibration quality]
en: Medium
ms: Sederhana

en: 30 minutes
ms: 30 minit

[ctx: Calibration quality]
en: Low
ms: Rendah

en: 15 minutes
ms: 15 minit

en: Native to display
ms: Tabii pada paparan

en: D50 (Printing and publishing)
ms: D50 (Percetakan dan penerbitan)

en: D65 (Photography and graphics)
ms: D65 (Fotografi dan grafik)

note: TRANSLATORS: standard spaces are well known colorspaces like * sRGB, AdobeRGB and ProPhotoRGB
en: Standard Space
ms: Ruang Piawai

note: TRANSLATORS: test profiles do things like changing the screen * a different color, or swap the red and green channels
en: Test Profile
ms: Uji Profail

[ctx: Automatically generated profile]
note: TRANSLATORS: automatic profiles are generated automatically * by the color management system based on manufacturing data, * for instance the default monitor profile is created from the * primaries specified in the monitor EDID
en: Automatic
ms: Automatik

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - low quality profiles take * much less time to generate but may be a poor reflection of the * device capability
en: Low Quality
ms: Kualiti Rendah

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality
en: Medium Quality
ms: Kualiti Sederhana

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - high quality profiles take * a *long* time, and have the best calibration and * characterisation data.
en: High Quality
ms: Kualiti Tinggi

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default RGB space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default RGB
ms: RGB lalai

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default CMYK space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default CMYK
ms: CMYK lalai

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default gray space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default Gray
ms: Kelabu lalai

en: Vendor supplied factory calibration data
ms: Data penentukuran kilang yang disediakan pembekal

en: Full-screen display correction not possible with this profile
ms: Pembetulan paparan skrin-penuh mustahil dibuat dengan profil ini

en: This profile may no longer be accurate
ms: Profil ini mungkin tidak lagi tepat

en: Color
ms: Warna

en: Calibrate the color of your devices, such as displays, cameras or printers
ms: Tentukur warna peranti anda, seperti paparan, kamera atau pencetak

note: Translators: Search terms to find the Color panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Color;ICC;Profile;Calibrate;Printer;Display;
ms: Warna;ICC;Profil;Tentukur;Pencetak;Paparan;

en: Other…
ms: Lain-lain…

en: More…
ms: Lagi…

en: No languages found
ms: Tiada bahasa ditemui

en: Select Language
ms: Pilih Bahasa

en: _Select
ms: _Pilih

en: Unlock…
ms: Nyahkunci…

en: Unlock to Change Settings
ms: Nyahkunci untuk Mengubah Tetapan

en: Some settings must be unlocked before they can be changed.
ms: Beberapa tetapan mesti dinyahkunci sebelum ia boleh diubah.

en: Today
ms: Hari ini

en: Yesterday
ms: Semalam

note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24".
en: %b %e
ms: %e %b

note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24, 2013".
en: %b %e, %Y
ms: %e %b, %Y

en: %d hour | %d hours
ms[0]: %d jam
ms[1]: %d jam

en: %d minute | %d minutes
ms[0]: %d minit
ms[1]: %d minit

en: %d second | %d seconds
ms[0]: %d saat
ms[1]: %d saat

note: 0 seconds
en: 0 seconds
ms: 0 saat

[ctx: hotspot]
note: translators: This is the default hotspot name, need to be less than 32-bytes
en: Hotspot
ms: Kawasan Khas

en: Day
ms: Hari

en: Month
ms: Bulan

en: Year
ms: Tahun

en: January
ms: Januari

en: February
ms: Februari

en: March
ms: Mac

en: May
ms: Mei

en: June
ms: Jun

en: July
ms: Julai

en: August
ms: Ogos

en: October
ms: Oktober

en: December
ms: Disember

en: Date & Time
ms: Tarikh & Waktu

en: Hour
ms: Jam

en: Minute
ms: Minit

en: Time Zone
ms: Zon Waktu

en: Search for a city
ms: Gelintar satu bandar

en: Automatic _Date & Time
ms: _Tarikh & Wktu Automatik

en: Requires internet access
ms: Memerlukan capaian internet

en: Automatic Time _Zone
ms: _Zon Waktu Automatik

en: Requires location services enabled and internet access
ms: Memerlukan perkhidmatan lokasi dibenarkan dan capaian internet

en: Date & _Time
ms: Tarikh & _Waktu

en: Time Z_one
ms: Z_on Waktu

en: Time _Format
ms: _Format Waktu

en: 24-hour
ms: 24-jam

en: Change the date and time, including time zone
ms: Ubah tarikh dan waktu, termasuklah zon waktu

note: Translators: Search terms to find the Date and Time panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Clock;Timezone;Location;
ms: Jam;Zon Waktu;Lokasi;

en: Change system time and date settings
ms: Ubah tetapan waktu dan tarikh sistem

en: To change time or date settings, you need to authenticate.
ms: Untuk mengubah tetapan waktu dan tarikh, anda perlukan sahihkan.

en: _Web
ms: Sesa_wang

en: _Mail
ms: _Mel

en: _Calendar
ms: _Kalendar

en: M_usic
ms: M_uzik

en: _Photos
ms: _Foto

en: Default Applications
ms: Aplikasi Lalai

en: Configure Default Applications
ms: Konfigur Aplikasi Lalai

note: Translators: Search terms to find the Default Applications panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: default;application;preferred;media;
ms: lalai;aplikasi;dikehendaki;media;

note: translators: '%s' is the distributor's name, such as 'Fedora'
en: Sending reports of technical problems helps us improve %s. Reports are sent anonymously and are scrubbed of personal data.
ms: Penghantaran laporan masalah teknikal dapat membantu kami menambah baik %s. Laporan yang dihantar adalah secara awanama dan tidak melibatkan data peribadi.

en: Reports are sent anonymously and are scrubbed of personal data.
ms: Laporan dihantar secara awanama dan data peribadi disingkirkan.

en: Problem Reporting
ms: Pelaporan Masalah

en: Sending reports of technical problems help us improve this operating system.
ms: Menghantar laporan masalah teknikal dapat bantu kami menambah baik sistem pengoperasian ini.

en: _Automatic Problem Reporting
ms: Pelaporan Masalah _Automatik

en: Diagnostics
ms: Diagnostik

en: Report your problems
ms: Lapor masalah anda

note: FIXME
en: _Apply
ms: _Laksana

en: Apply Changes?
ms: _Laksana Perubahan?

en: Changes Cannot be Applied
ms: Perubahan Tidak Dapat Dilaksanakan

en: This could be due to hardware limitations.
ms: Ia disebabkan oleh batasan perkakasan.

en: Single Display
ms: Paparan Tunggal

en: Join Displays
ms: Paparan Terlibat

en: Mirror
ms: Cermin

en: Display Mode
ms: Mod Paparan

en: Contains top bar and Activities
ms: Mengandungi palang alat dan Aktiviti

en: Primary Display
ms: Paparan Utama

en: Drag displays to match your physical display setup. Select a display to change its settings.
ms: Seret paparan untuk sepadankan persediaan paparan fizikal anda. Pilih satu paparan untuk mengubah tetapannya.

en: Display Arrangement
ms: Susunan Paparan

en: Active Display
ms: Paparan Aktif

en: Display Configuration
ms: Konfigurasi Paparan

en: Displays
ms: Paparan

note: This is the redshift functionality where we suppress blue light when the sun has gone down
en: Night Light
ms: Cahaya Malam

[ctx: Display rotation]
en: Landscape
ms: Lanskap

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Right
ms: Kanan Potret

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Left
ms: Kiri Potret

[ctx: Display rotation]
en: Landscape (flipped)
ms: Lanskap (dikalih)

[ctx: display setting]
en: Orientation
ms: Orientasi

[ctx: display setting]
en: Resolution
ms: Resolusi

en: Refresh Rate
ms: Kadar Segar Semula

en: Adjust for TV
ms: Laras untuk TV

[ctx: display setting]
en: Scale
ms: Skala

en: More Warm
ms: Lebih Hangat

en: Less Warm
ms: Kurang Hangat

note: This cancels the redshift inhibit.
en: Restart Filter
ms: Mula Semula Penapis

note: Inhibit the redshift functionality until the next day starts
en: Temporarily Disabled Until Tomorrow
ms: Dilumpuhkan Buat Sementara Sehingga Esok Hari

en: Night light makes the screen color warmer. This can help to prevent eye strain and sleeplessness.
ms: Cahaya malam menjadikan warna skrin lebih hangat. Ia dapat menghindari keletihan mata dan gangguan tidur.

en: Schedule
ms: Jadual

en: Sunset to Sunrise
ms: Matahari Terbenam hingga Matahari Terbit

en: Manual Schedule
ms: Jadual Manual

en: Times
ms: Waktu

en: From
ms: Daripada

en: To
ms: Pada

en: Color Temperature
ms: Suhu Warna

en: Choose how to use connected monitors and projectors
ms: Pilih bagaimana hendak guna monitor dan projektor bersambung

note: Translators: Search terms to find the Displays panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Panel;Projector;xrandr;Screen;Resolution;Refresh;Monitor;Night;Light;Blue;redshift;color;sunset;sunrise;
ms: Panel;Projektor;xrandr;Skrin;Resolusi;Segar Semula;Monitor;Malam;Cahaya;Biru;anjak merah;warna;matahari terbenam;matahari terbit;

en: Unknown
ms: Tidak diketahui

note: translators: This is the name of the OS, followed by the build ID, for * example: * "Fedora 25 (Workstation Edition); Build ID: xyz" or * "Ubuntu 16.04 LTS; Build ID: jki"
en: %s; Build ID: %s
ms: %s: ID Binaan: %s

[ctx: Windowing system (Wayland, X11, or Unknown)]
en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: Device Name
ms: Nama Peranti

en: Memory
ms: Ingatan

en: Processor
ms: Pemproses

en: Graphics
ms: Grafik

en: Disk Capacity
ms: Kapasiti Cakera

en: Calculating…
ms: Mengira…

note: translators: this field contains the distro name and version
en: OS Name
ms: Nama OS

en: OS Type
ms: Jenis OS

en: GNOME Version
ms: Versi GNOME

en: Windowing System
ms: Sistem Bertetingkap

en: Virtualization
ms: Pemayaan

en: Software Updates
ms: Kemas Kini Perisian

en: Rename Device
ms: Nama Semula Peranti

en: The device name is used to identify this device when it is viewed over the network, or when pairing Bluetooth devices.
ms: Nama peranti yang digunakan untuk kenal pasti peranti ini ketika ia dilihat melalui rangkaian, atau ketika berpasangan peranti Bluetooth.

en: _Rename
ms: _Nama Semula

en: About
ms: Perihal

en: View information about your system
ms: Lihat maklumat berkenaan sistem anda

note: Translators: Search terms to find the About panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! "Preferred Applications" is the old name for the preference, so make sure that you use the same "translation" for those keywords
en: device;system;information;hostname;memory;processor;version;default;application;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;
ms: peranti;sistem;maklumat;nama hos;ingatan;pemproses;versi;lalai;aplikasi;dikehendaki;cd;dvd;usb;audio;video;cakera;boleh alih;media;auto-jalan;

en: Sound and Media
ms: Bunyi dan Media

en: Volume mute/unmute
ms: Senyap/suarakan Volum

en: Volume down
ms: Volum turun

en: Volume up
ms: Volum naik

en: Microphone mute/unmute
ms: Senyap/suarakan Mikrofon

en: Launch media player
ms: Lancar pemain media

en: Play (or play/pause)
ms: Main (atau main/jeda)

en: Pause playback
ms: Jeda main balik

en: Stop playback
ms: Henti main balik

en: Previous track
ms: Trek terdahulu

en: Next track
ms: Trek berikutnya

en: Eject
ms: Lenting

en: Typing
ms: Menaip

en: Switch to next input source
ms: Beralih ke sumber input berikutnya

en: Switch to previous input source
ms: Beralih ke sumber input terdahulu

en: Launchers
ms: Pelancar

en: Launch help browser
ms: Lancar pelayar bantuan

en: Launch calculator
ms: Lancar kalkulator

en: Launch email client
ms: Lancar klien emel

en: Launch web browser
ms: Lancar pelayar sesawang

en: Home folder
ms: Folder Rumah

[ctx: keybinding]
en: Search
ms: Gelintar

en: Screenshots
ms: Tangkap Layar

en: Save a screenshot to $PICTURES
ms: Simpan satu tangkap layar ke dalam $PICTURES

en: Save a screenshot of a window to $PICTURES
ms: Simpan satu tangkap layar tetingkap ke dalam $PICTURES

en: Save a screenshot of an area to $PICTURES
ms: Simpan satu tangkap layar kawasan ke dalam $PICTURES

en: Copy a screenshot to clipboard
ms: Salin satu tangkap layar ke dalam papan keratan

en: Copy a screenshot of a window to clipboard
ms: Salin satu tangkap layar tetingkap ke dalam papan keratan

en: Copy a screenshot of an area to clipboard
ms: Salin satu tangkap layar kawasan ke dalam papan keratan

en: Record a short screencast
ms: Rakam kas skrin pendek

en: System
ms: Sistem

en: Log out
ms: Daftar keluar

en: Lock screen
ms: Kunci skrin

en: Universal Access
ms: Capaian Universal

en: Turn zoom on or off
ms: Hidup atau matikan zum

en: Zoom in
ms: Zum masuk

en: Zoom out
ms: Zum keluar

en: Turn screen reader on or off
ms: Hidup atau matikan pembaca skrin

en: Turn on-screen keyboard on or off
ms: Hidup atau matikan papan kekunci atas-skrin

en: Increase text size
ms: Besarkan saiz teks

en: Decrease text size
ms: Kecilkan saiz teks

en: High contrast on or off
ms: Hidup atau matikan beza jelas tinggi

en: Alternate Characters Key
ms: Kekunci Aksara Pengganti

en: The alternate characters key can be used to enter additional characters. These are sometimes printed as a third-option on your keyboard.
ms: Kekunci aksara pengganti boleh digunakan untuk memasukkan aksara tambahan. Ia kadang kala dicetak sebagai pilih-ketiga pada papan kekunci anda.

en: Left Alt
ms: Alt Kiri

en: Right Alt
ms: Alt Kanan

en: Left Super
ms: Super Kiri

en: Right Super
ms: Super Kanan

en: Menu key
ms: Kekunci Menu

en: Right Ctrl
ms: Ctrl Kanan

en: Custom Shortcuts
ms: Pintasan Suai

note: Translators: This key is also known as 'third level * chooser'. AltGr is often used for this purpose. See * https://live.gnome.org/Design/SystemSettings/RegionAndLanguage
en: Alternative Characters Key
ms: Kekunci Aksara Alternatif

note: Translators: The Compose key is used to initiate key * sequences that are combined to form a single character. * See http://en.wikipedia.org/wiki/Compose_key
en: Compose Key
ms: Kekunci Gubah

en: Modifiers-only switch to next source
ms: Suis pengubah suai-sahaja ke sumber berikutnya

[ctx: keyboard key]
en: Right Ctrl
ms: Ctrl Kanan

[ctx: keyboard key]
en: Menu Key
ms: Kekunci Menu

[ctx: keyboard key]
en: Left Super
ms: Super Kiri

[ctx: keyboard key]
en: Right Super
ms: Super Kanan

[ctx: keyboard key]
en: Left Alt
ms: Alt Kiri

[ctx: keyboard key]
en: Right Alt
ms: Alt Kanan

en: Reset All Shortcuts?
ms: Tetap Semula Semua Pintasan?

en: Resetting the shortcuts may affect your custom shortcuts. This cannot be undone.
ms: Penetapan semula kekunci boleh memberi kesan terhadap pintasan suai anda. Tindakan ini tidak boleh diundur kembali.

en: Cancel
ms: Batal

en: Reset All
ms: Teta_p Semula Semua

en: Reset the shortcut to its default value
ms: Tetap semula pintasan ke nilai lalainya

en: Hold down and type to enter different characters
ms: Tahan dan taip untuk masukkan aksara yang berbeza

en: Reset All…
ms: Tetap Semula Semua…

en: Reset all shortcuts to their default keybindings
ms: Tetap semula semua pintasan ke pengikatan kekunci lalainya

en: No keyboard shortcut found
ms: Tiada pintasan papan kekunci ditemui

en: %s is already being used for %s. If you replace it, %s will be disabled
ms: %s sudah digunakan untuk %s. Jika anda ganti ia, %s akan dilumpuhkan

en: Set Custom Shortcut
ms: Tetapkan Pintasan Suai

en: Set Shortcut
ms: Tetapkan Pintasan

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a description of the keyboard shortcut
en: Enter new shortcut to change %s.
ms: Masukkan pintasan baharu untuk mengubah %s.

en: Add Custom Shortcut
ms: Tambah Pintasan Suai

en: Press Esc to cancel or Backspace to disable the keyboard shortcut.
ms: Tekan Esc untuk batal atau Backspace untuk lumpuhkan pintasan papan kekunci.

en: Name
ms: Nama

en: Command
ms: Perintah

en: Shortcut
ms: Pintasan

en: Set Shortcut…
ms: Tetapkan Pintasan…

en: None
ms: Tiada

en: Enter the new shortcut
ms: Masukkan pintasan baharu

en: Remove
ms: Buang

en: Add
ms: Tambah

en: Replace
ms: Ganti

en: Set
ms: Tetapkan

en: Keyboard Shortcuts
ms: Pintasan Papan Kekunci

en: View and change keyboard shortcuts and set your typing preferences
ms: Lihat dan ubah pintasan papan kekunci dan tetapkan keutamaan menaip anda

note: Translators: Search terms to find the Keyboard panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Shortcut;Workspace;Window;Resize;Zoom;Contrast;Input;Source;Lock;Volume;
ms: Pintasan;Ruang Kerja;Tetingkap;Saiz Semula;Zum;Beza Jelas;Input;Sumber;Kunci;Volum;

en: Location services turned off
ms: Perkhidmatan lokasi dimatikan

en: No applications can obtain location information.
ms: Tiada aplikasi boleh mendapatkan maklumat lokasi.

en: Location services allow applications to know your location. Using Wi-Fi and mobile broadband increases accuracy.
ms: Perkhidmatan lokasi membolehkan aplikasi-aplikasi dapat mengetahui lokasi anda. Penggunaan Wi-Fi dan jalur lebar mudah alih dapat meningkatkan ketepatannya.

en: Uses Mozilla Location Service: <a href='https://location.services.mozilla.com/privacy'>Privacy Policy</a>
ms: Penggunaan Perkhidmatan Lokasi Mozilla: <a href='https://location.services.mozilla.com/privacy'>Dasar Kerahsiaan</a>

en: Allow the applications below to determine your location.
ms: Benarkan aplikasi di bawah menentukan lokasi anda.

en: No Applications Have Asked for Location Access
ms: Tiada Aplikasi Perlu Tanya Capaian Lokasi

en: Protect your location information
ms: Lindungi maklumat lokasi anda

note: FIXME
en: Automatically locking the screen prevents others from access the computer while you're away.
ms: Kunci skrin secara automatik dapat menghalang orang lain daripada mencapai komputer ketika anda tiada.

en: Blank Screen Delay
ms: Lengah Skrin Gelap

en: Period of inactivity after which the screen will go blank.
ms: Tempoh ketidakaktifan selepas skrin menjadi gelap.

en: Automatic Screen _Lock
ms: Kun_ci Skrin Automatik

en: Automatic _Screen Lock Delay
ms: Lengah Kunci _Skrin Automatik

en: Period after the screen blanks when the screen is automatically locked.
ms: Tempoh selepas skrin gelap ketika skrin terkunci secara automatik.

en: Show _Notifications on Lock Screen
ms: Tunjuk _Pemberitahuan bila Skrin Kunci

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank for" in "Screen Lock" dialog.
en: Screen Turns Off
ms: Skrin Dimatikan

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank for" in "Screen Lock" dialog.
en: 30 seconds
ms: 30 saat

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank for" in "Screen Lock" dialog.
en: 1 minute
ms: 1 minit

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank for" in "Screen Lock" dialog.
en: 2 minutes
ms: 2 minit

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank for" in "Screen Lock" dialog.
en: 3 minutes
ms: 3 minit

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank for" in "Screen Lock" dialog.
en: 5 minutes
ms: 5 minit

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank for" in "Screen Lock" dialog.
en: 30 minutes
ms: 30 minit

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank for" in "Screen Lock" dialog.
en: 1 hour
ms: 1 jam

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: 1 minute
ms: 1 minit

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: 2 minutes
ms: 2 minit

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: 3 minutes
ms: 3 minit

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: 4 minutes
ms: 4 minit

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: 5 minutes
ms: 5 minit

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: 8 minutes
ms: 8 minit

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: 10 minutes
ms: 10 minit

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: 12 minutes
ms: 12 minit

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: 15 minutes
ms: 15 minit

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Power" panel.
en: Never
ms: Tidak sesekali

en: Screen Lock
ms: Kunci Skrin

en: Lock your screen
ms: Kunci skrin anda

note: FIXME
en: Microphone is turned off
ms: Mikrofon dimatikan

en: No applications can record sound.
ms: Tiada aplikasi boleh merakam bunyi.

en: Use of the microphone allows applications to record and listen to audio. Disabling the microphone may cause some applications to not function properly.
ms: Penggunaan mikrofon membolehkan aplikasi rakam dan dengar audio. Melumpuhkan mikrofon boleh menyebabkan beberapa aplikasi tidak berfungsi dengan baik.

en: Allow the applications below to use your microphone.
ms: Benarkan aplikasi di bawah menggunakan mikrofon anda.

en: No Applications Have Asked for Microphone Access
ms: Tiada Aplikasi Perlu Tanya Capaian Mikrofon

en: Protect your conversations
ms: Lindungi perbualan anda

note: FIXME
en: General
ms: Am

en: Primary Button
ms: Butang Utama

en: Sets the order of physical buttons on mice and touchpads.
ms: Tetapkan tertib butang fizikal pada tetikus dan pad sentuh.

en: Left
ms: Kiri

en: Right
ms: Kanan

en: Mouse
ms: Tetikus

en: Mouse Speed
ms: Kelajuan Tetikus

en: Double-click timeout
ms: Had masa tamat dwi-lik

note: Translators: This switch reverses the scrolling direction for mices. The term used comes from OS X so use the same translation if possible. Translators: This switch reverses the scrolling direction for touchpads. The term used comes from OS X so use the same translation if possible.
en: Natural Scrolling
ms: Penatalan Tabii

en: Scrolling moves the content, not the view.
ms: Penatalan menggerakkan kandungan, bukan pandangan.

en: Touchpad
ms: Pad Sentuh

en: Touchpad Speed
ms: Kelajuan Pad Sentuh

en: Tap to Click
ms: Ketik untuk Klik

en: Two-finger Scrolling
ms: Penatalan Dua-jari

en: Edge Scrolling
ms: Penatalan Pinggir

en: Test Your _Settings
ms: Uji _Tetapan Anda

en: Try clicking, double clicking, scrolling
ms: Cuba mengklik, dwi-klik, menatal

en: Five clicks, GEGL time!
ms: Lima klik, GEGL time!

en: Double click, primary button
ms: Dwi klik, butang utama

en: Single click, primary button
ms: Klik tunggal, butang utama

en: Double click, middle button
ms: Dwi-klik, butang tengah

en: Single click, middle button
ms: Klik tunggal, butang tengah

en: Double click, secondary button
ms: Dwi-klik, butang sekunder

en: Single click, secondary button
ms: Klik tunggal, butang sekunder

en: Mouse & Touchpad
ms: Tetikus & Pad Sentuh

en: Change your mouse or touchpad sensitivity and select right or left-handed
ms: Ubah kepekaan tetikus atau pad sentuh anda dan pilih sama ada kanan atau kidal

note: Translators: Search terms to find the Mouse and Touchpad panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Trackpad;Pointer;Click;Tap;Double;Button;Trackball;Scroll;
ms: Pad Jejak;Penuding;Klik;Ketik;Dubel;Butang;Bebola Jejak;Tatal;

en: Oops, something has gone wrong. Please contact your software vendor.
ms: Alamak, ada masalah berlaku. Sila hubungi pembekal perisian anda.

en: NetworkManager needs to be running.
ms: Pengurus Rangkaian perlu dijalankan.

en: Other Devices
ms: Lain-lain Peranti

en: Not set up
ms: Belum dipasang

en: Insecure network (WEP)
ms: Rangkaian tidak selamat (WEP)

en: Secure network (WPA)
ms: Rangkaian selamat (WPA)

en: Secure network (WPA2)
ms: Rangkaian selamat (WPA2)

en: Secure network
ms: Rangkaian selamat

en: Options…
ms: Pilihan…

note: TRANSLATORS: ‘%s’ is a Wi-Fi Network(SSID) name
en: Turning on the hotspot will disconnect from %s, and it will not be possible to access the internet through Wi-Fi.
ms: Menghidupkan kawasan khas akan menyebabkan %s terputus, dan tidak boleh mencapai internet melalui Wi-Fi.

en: Must have a minimum of 8 characters
ms: Mesti minimum 8 aksara

en: Turn On Wi-Fi Hotspot?
ms: Hidupkan Kawasan Khas Wi-Fi?

en: Wi-Fi hotspot allows others to share your internet connection, by creating a Wi-Fi network that they can connect to. To do this, you must have an internet connection through a source other than Wi-Fi.
ms: Kawasan khas Wi-Fi membolehkan orang lain berkongsi sambungan internent anda, dengan mencipta satu rangkaian Wi-Fi yang boleh mereka sambungkan. Untuk membuatnya, anda mesti ada satu sambungan internet bersumber selain dari Wi-Fi.

en: Network Name
ms: Nama Rangkaian

note: Translators: This is a password needed for printing.
en: Password
ms: Kata laluan

en: Generate Random Password
ms: Jana Kata Laluan Rawak

en: Autogenerate Password
ms: Auto-jana Kata Laluan

en: _Turn On
ms: D_ihidupkan

en: Airplane Mode
ms: Mod Kapal Terbang

en: Disables Wi-Fi, Bluetooth and mobile broadband
ms: Lumpuhkan Wi-Fi, Bluetooth dan jalur lebar bimbit

en: No Wi-Fi Adapter Found
ms: Tiada Penyesuai Wi-Fi Ditemui

en: Make sure you have a Wi-Fi adapter plugged and turned on
ms: Pastikan anda telah memalam dan menghidupkan penyesuai Wi-Fi

en: Airplane Mode On
ms: Mod Kapal Terbang hidup

en: Turn off to use Wi-Fi
ms: Matikan untuk guna Wi-Fi

en: Visible Networks
ms: Rangkaian Kelihatan

en: NetworkManager needs to be running
ms: Pengurus Rangkaian perlu dijalankan

en: 802.1x _Security
ms: Ke_selamatan 802.1x

en: Security
ms: Keselamatan

en: Preserve
ms: Kekalkan

en: Permanent
ms: Kekal

en: Random
ms: Rawak

en: Stable
ms: Stabil

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the network device this connection is activated on. This feature is known as MAC cloning or spoofing. Example: 00:11:22:33:44:55
ms: Alamat MAC yang dimasukkan di sini akan digunakan sebagai alamat perkakasan untuk peranti rangkaian yang mana sambungannya aktif. Fitur ini dikenali sebagai pengklonan MAC atau perdayaan. Contohnya: 00:11:22:33:44:55

en: Profile %d
ms: Profil %d

[ctx: Wifi security]
en: None
ms: Tiada

en: Never
ms: Tidak sesekali

en: %i day ago | %i days ago
ms[0]: %i hari yang lalu
ms[1]: %i hari yang lalu

[ctx: Signal strength]
en: None
ms: Tiada

[ctx: Signal strength]
en: Weak
ms: Lemah

[ctx: Signal strength]
en: Good
ms: Baik

[ctx: Signal strength]
en: Excellent
ms: Bagus

en: IPv4 Address
ms: Alamat IPv4

en: IPv6 Address
ms: Alamat IPv6

en: IP Address
ms: Alamat IP

en: Forget Connection
ms: Lupakan Sambungan

en: Remove Connection Profile
ms: Buang Profil Sambungan

en: Remove VPN
ms: Buang VPN

en: Details
ms: Perincian

en: automatic
ms: automatik

en: Identity
ms: Identiti

en: Delete Address
ms: Padam Alamat

en: Delete Route
ms: Padam Hala

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
ms: Tiada

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
ms: Kunci WEP 40/128-bit (Hex atau ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
ms: Frasa Laluan WEP 128-bit

en: Dynamic WEP (802.1x)
ms: WEP Dinamik (802.1x)

en: WPA & WPA2 Personal
ms: WPA & WPA2 Persendirian

en: Signal Strength
ms: Kekuatan Isyarat

en: Link speed
ms: Kelajuan sambungan

en: Hardware Address
ms: Alamat Perkakasan

en: Supported Frequencies
ms: Frekuensi Disokong

en: Default Route
ms: Hala lalai

en: Last Used
ms: Terakhir Digunakan

en: Connect _automatically
ms: Sambung secara _automatik

en: Make available to _other users
ms: Jadikan tersedia kepada pengguna _lain

en: _Metered connection: has data limits or can incur charges
ms: Sambungan ber_meter: mempunyai had data atau boleh mengakibatkan cas dikenakan

en: Software updates and other large downloads will not be started automatically.
ms: Tatar perisian dan lain-lain muat turun bersaiz besar tidak dimulakan secara automatik.

en: _Name
ms: _Nama

en: _MAC Address
ms: Alamat _MAC

en: _Cloned Address
ms: Alamat Ter_klon

en: bytes
ms: bait

en: IPv_4 Method
ms: Kaedah IPv_4

en: Automatic (DHCP)
ms: Automatik (DHCP)

en: Link-Local Only
ms: Pautan-Setempat Sahaja

en: Disable
ms: Lumpuhkan

en: Shared to other computers
ms: Berkongsi dengan komputer lain

en: Addresses
ms: Alamat-Alamat

en: Address
ms: Alamat

en: Netmask
ms: Topeng Internet

en: Gateway
ms: Get Laluan

en: Automatic
ms: Automatik

en: Automatic DNS
ms: DNS Automatik

en: Separate IP addresses with commas
ms: Asingkan alamat-alamat IP dengan tanda koma

en: Routes
ms: Hala

en: Automatic Routes
ms: Hala Automatik

note: Translators: Please see https://en.wikipedia.org/wiki/Metrics_(networking)
en: Metric
ms: Metrik

en: Use this connection _only for resources on its network
ms: Guna sambungan ini sa_haja untuk sumber dalam rangkaiannya

en: IPv_6 Method
ms: Kaedah IPv_6

en: Automatic, DHCP only
ms: Automatik, DHCP sahaja

en: Prefix
ms: Awalan

en: Unable to open connection editor
ms: Tidak boleh buka penyunting sambungan

en: New Profile
ms: Profil Baru

en: Import from file…
ms: Import daripada fail…

en: Add VPN
ms: Tambah VPN

en: S_ecurity
ms: K_eselamatan

en: Cannot import VPN connection
ms: Tidak dapat mengimport sambungan VPN

en: The file “%s” could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
ms: Fail "%s" tidak dapat baca atau tidak mengandungi maklumat sambungan VPN yang dikenali
    
    Ralat: %s.

en: Select file to import
ms: Pilih fail untuk diimport

en: A file named “%s” already exists.
ms: Satu fail bernama "%s" sudah wujud.

en: _Replace
ms: _Ganti

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
ms: Anda ingin menggantikan %s dengan sambungan VPN yang anda hendak simpan?

en: Cannot export VPN connection
ms: Tidak dapat mengeksport sambungan VPN

en: The VPN connection “%s” could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
ms: Sambungan VPN "%s" tidak dapat dieksport ke %s.
    
    Ralat: %s.

en: Export VPN connection
ms: Eksport sambungan VPN

en: (Error: unable to load VPN connection editor)
ms: (Ralat: tidak dapat muat penyunting sambungan VPN)

en: Control how you connect to the Internet
ms: Kawal bagaimana anda sambung ke Internet

note: Translators: Search terms to find the Network panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;IP;LAN;Proxy;WAN;Broadband;Modem;Bluetooth;vpn;DNS;
ms: Rangkaian;IP;LAN;Proksi;WAN;Jalur Lebar;Modem;Bluetooth;vpn;DNS;

en: Control how you connect to Wi-Fi networks
ms: Kawal bagaimana hendak bersambung dengan rangkaian Wi-Wi

note: Translators: Search terms to find the Wi-Fi panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;Wireless;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;Broadband;DNS;Hotspot;
ms: Rangkaian;Tanpa Wayar;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;Jalur Lebar;DNS;Kawasan Khas;

en: never
ms: tidak sesekali

en: today
ms: hari ini

en: yesterday
ms: semalam

en: Last used
ms: Terakhir digunakan

note: Translators: This is used as the title of the connection * details window for ethernet, if there is only a single * profile. It is also used to display ethernet in the * device list.
en: Wired
ms: Berwayar

en: Add new connection
ms: Tambah sambungan baharu

en: Stop hotspot and disconnect any users?
ms: Henti kawasan khas dan putuskan mana-mana pengguna?

en: _Stop Hotspot
ms: _Henti Kawasan Khas

en: Network details for the selected networks, including passwords and any custom configuration will be lost.
ms: Perincian rangkaian untuk rangkaian terpilih, termasuklah kata laluan dan lain-lain konfigurasi suai akan hilang.

en: _Forget
ms: _Lupakan

en: Known Wi-Fi Networks
ms: Rangkaian Wi-Fi Diketahui

[ctx: Wi-Fi Network]
note: translators: This is the label for the "Forget wireless network" functionality
en: _Forget
ms: _Lupakan

en: System policy prohibits use as a Hotspot
ms: Dasar sistem menghalang penggunaan sebagai Kawasan Khas

en: Wireless device does not support Hotspot mode
ms: Peranti tanpa wayar tidak menyokong mod Kawasan Khas

en: Off
ms: Tutup

note: TRANSLATORS: this is when the use leaves the PAC textbox blank
en: Web Proxy Autodiscovery is used when a Configuration URL is not provided.
ms: Auto-penemuan Proksi Sesawang digunakan bila URL Konfigurasi tidak disediakan.

note: TRANSLATORS: WPAD is bad: if you enable it on an untrusted * network, then anyone else on that network can tell your * machine that it should proxy all of your web traffic * through them.
en: This is not recommended for untrusted public networks.
ms: Tidak disarankan untuk rangkaian-rangkaian awam yang tidak dipercayai.

note: update title Translators: this is the title of the connection details * window for vpn connections, it is also used to display * vpn connections in the device list.
en: %s VPN
ms: VPN %s

en: Turn device off
ms: Matikan peranti

en: Provider
ms: Penyedia

en: Network Proxy
ms: Proksi Rangkaian

en: _HTTP Proxy
ms: Proksi _HTTP

en: H_TTPS Proxy
ms: Proksi H_TTPS

en: _FTP Proxy
ms: Proksi _FTP

en: _Socks Host
ms: Hos _Socks

en: _Ignore Hosts
ms: Aba_i Hos

en: HTTP proxy port
ms: Port proksi HTTP

en: HTTPS proxy port
ms: Port proksi HTTPS

en: FTP proxy port
ms: Port proksi FTP

en: Socks proxy port
ms: Port proksi Socks

en: _Configuration URL
ms: URL _Konfigurasi

en: Turn VPN connection off
ms: Putuskan sambungan VPN

en: Wi-Fi Hotspot
ms: Kawasan Khas Wi-Fi

en: Switch off to connect to a Wi-Fi network
ms: Matikan untuk bersambung dengan rangkaian Wi-Fi

en: Security type
ms: Jenis keselamatan

[ctx: Wi-Fi passkey]
en: Password
ms: Kata laluan

en: Turn Wi-Fi off
ms: Matikan Wi-Fi

en: _Connect to Hidden Network…
ms: _Sambung ke Rangkaian Tersembunyi…

en: _Turn On Wi-Fi Hotspot…
ms: _Hidupkan Kawasan Khas Wi-Fi…

en: _Known Wi-Fi Networks
ms: _Rangkaian Wi-Fi Diketahui

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown
ms: Status tidak diketahui

note: TRANSLATORS: device status
en: Unmanaged
ms: Tidak Diurus

note: TRANSLATORS: device status
en: Unavailable
ms: Tiada

note: TRANSLATORS: device status
en: Connecting
ms: Menyambung

note: TRANSLATORS: device status
en: Authentication required
ms: Pengesahihan diperlukan

note: TRANSLATORS: device status
en: Connected
ms: Bersambung

note: TRANSLATORS: device status
en: Disconnecting
ms: Diputuskan

note: TRANSLATORS: device status
en: Connection failed
ms: Sambungan gagal

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown (missing)
ms: Status tidak diketahui (hilang)

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Configuration failed
ms: Konfigurasi gagal

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration failed
ms: Konfigurasi IP gagal

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration expired
ms: Konfigurasi IP telah luput

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Secrets were required, but not provided
ms: Rahsia diperlukan, tetapi tidak disediakan

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant disconnected
ms: Perayu 802.1 telah terputus

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant configuration failed
ms: Konfigurasi perayu 802.1 telah gagal

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant failed
ms: Perayu 802.1 telah gagal

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant took too long to authenticate
ms: Perayu 802.1 mengambil masa yang lama untuk disahihkan

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service failed to start
ms: Perkhidmatan PPP gagal dimulakan

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service disconnected
ms: Perkhidmatan PPP terputus

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP failed
ms: PPP gagal

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed to start
ms: Klien DHCP gagal dimulakan

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client error
ms: Ralat klien DHCP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed
ms: Klien DHCP gagal

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed to start
ms: Perkhidmatan sambungan berkongsi gagal dimulakan

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed
ms: Perkhidmatan sambungan terkongsi gagal

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed to start
ms: Perkhidmatan AutoIP gagal dimulakan

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service error
ms: Ralat perkhidmatan AutoIP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed
ms: Perkhidmatan AutoIP gagal

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Line busy
ms: Talian sibuk

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No dial tone
ms: Tiada nada dail

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No carrier could be established
ms: Tiada pembawa ditubuhkan

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing request timed out
ms: Permintaan dailan telah tamat masa

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing attempt failed
ms: Percubaan dailan telah gagal

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem initialization failed
ms: Pengawalan modem gagal

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to select the specified APN
ms: Gagal memilih APN dinyatakan

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Not searching for networks
ms: Tidak menggelintar rangkaian

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration denied
ms: Pendaftaran rangkaian dinafikan

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration timed out
ms: Pendaftaran rangkaian tamat masa

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to register with the requested network
ms: Gagal daftar dengan rangkaian yang dipinta

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PIN check failed
ms: Semakan PIN gagal

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Firmware for the device may be missing
ms: Perisian tegar untuk peranti mungkin hilang

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection disappeared
ms: Sambungan hilang

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Existing connection was assumed
ms: Sambungan sedia ada telah dianggap

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem not found
ms: Modem tidak ditemui

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Bluetooth connection failed
ms: Sambungan Bluetooth telah gagal

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Card not inserted
ms: Kad SIM tidak disisip

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Pin required
ms: Pin SIM diperlukan

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Puk required
ms: Puk SIM diperlukan

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM wrong
ms: SIM salah

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection dependency failed
ms: Dependensi sambungan telah gagal

note: TRANSLATORS: device status
en: Firmware missing
ms: Perisian tegar hilang

note: TRANSLATORS: device status
en: Cable unplugged
ms: Kabel ditanggalkan

en: undefined error in 802.1X security (wpa-eap)
ms: ralat tidak ditakrif dalam keselamatan 802.X (wpa-eap)

en: no file selected
ms: tiada fail terpilih

en: unspecified error validating eap-method file
ms: ralat tidak dinyatakan ketika mengesahkan fail eap-method

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
ms: Kunci-kunci persendirian DER, PEM, atau PKCS#12 (*.der, *.pem, *.p12, *.key)

en: DER or PEM certificates (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)
ms: Sijil-sijil DER atau PEM (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)

en: missing EAP-FAST PAC file
ms: fail PAC EAP-FAST hilang

en: Choose a PAC file
ms: Pilih satu fail PAC

en: PAC files (*.pac)
ms: Fail PAC (*.pac)

en: Anonymous
ms: Awanama

en: Authenticated
ms: Disahihkan

en: Both
ms: Kedua-duanya

en: Anony_mous identity
ms: Identiti a_wanama

en: PAC _file
ms: _Fail PAC

en: _Inner authentication
ms: Pengesahihan da_laman

en: Allow automatic PAC pro_visioning
ms: Benarkan pembe_kalan PAC automatik

en: missing EAP-LEAP username
ms: nama pengguna EAP-LEAP hilang

en: missing EAP-LEAP password
ms: kata laluan EAP-LEAP hilang

en: _Username
ms: Nama P_engguna

en: _Password
ms: _Kata Laluan

en: Sho_w password
ms: _Tunjuk kata laluan

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: %s
ms: sijil CA EAP-PEAP tidak sah: %s

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: no certificate specified
ms: sijil CA EAP-PEAP tidak sah: tiada sijil dinyatakan

en: Choose a Certificate Authority certificate
ms: Pilih satu sijil Certificate Authority

en: Version 0
ms: Versi 0

en: Version 1
ms: Versi 1

en: C_A certificate
ms: Sijil C_A

en: No CA certificate is _required
ms: Tiada sijil CA _diperlukan

en: PEAP _version
ms: _Versi PEAP

en: missing EAP username
ms: nama pengguna EAP hilang

en: missing EAP password
ms: kata laluan EAP hilang

en: missing EAP-TLS identity
ms: identiti EAP-TLS hilang

en: invalid EAP-TLS CA certificate: %s
ms: sijil CA EAP-TLS tidak sah: %s

en: invalid EAP-TLS CA certificate: no certificate specified
ms: sijil CA EAP-TLS tidak sah: tiada sijil dinyatakan

en: invalid EAP-TLS private-key: %s
ms: kunci-persendirian EAP-TLS tidak sah: %s

en: invalid EAP-TLS user-certificate: %s
ms: sijil-pengguna EAP-TLS tidak sah: %s

en: Unencrypted private keys are insecure
ms: Kunci persendirian tidak disulitkan adalah tidak selamat

en: The selected private key does not appear to be protected by a password. This could allow your security credentials to be compromised. Please select a password-protected private key.
    
    (You can password-protect your private key with openssl)
ms: Kunci persendirian terpilih nampaknya tidak dilindungi oleh satu kata laluan. Ia mungkin membolehkan kelayakan keselamatan anda tergugat. Sila pilih satu kunci persendirian dilindungi-kata-laluan.
    
    (Anda boleh lindungi berkata laluan kunci persendirian anda dengan openssl)

en: Choose your personal certificate
ms: Pilih sijil peribadi anda

en: Choose your private key
ms: Pilih kunci persendirian anda

en: I_dentity
ms: I_dentiti

en: _User certificate
ms: Sijil pengg_una

en: Private _key
ms: _Kunci persendirian

en: _Private key password
ms: Kata laluan kunci _persendirian

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: %s
ms: sijil CA EAP-TTLS tidak sah: %s

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: no certificate specified
ms: sijil CA EAP-TTLS tidak sah: tiada sijil dinyatakan

en: MSCHAPv2 (no EAP)
ms: MSCHAPv2 (tanpa EAP)

en: Unknown error validating 802.1X security
ms: Ralat tidak diketahui ketika mengesahkan keselamatan 802.1X

en: Tunneled TLS
ms: TLS berterowong

en: Protected EAP (PEAP)
ms: EAP Terlindung (PEAP)

en: Au_thentication
ms: Pen_gesahihan

en: missing leap-username
ms: nama-pengguna-leap hilang

en: missing leap-password
ms: kata-laluan-leap hilang

en: missing wep-key
ms: kunci-WEP hilang

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only hex-digits
ms: kunci-wep tidak sah: kunci dengan panjang %zu mesti mengandungi digit-heks sahaja

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only ascii characters
ms: kunci-wep tidak sah: kunci dengan panjang %zu mesti mengandungi aksara ascii sahaja

en: invalid wep-key: wrong key length %zu. A key must be either of length 5/13 (ascii) or 10/26 (hex)
ms: kunci-wep tidak sah: panjang kunci %zu adalah salah. Sebuah kunci mesti panjangnya 5/13 (acsii) atau 10/26 (heks)

en: invalid wep-key: passphrase must be non-empty
ms: kunci-wep tidak sah: kunci frasa laluan mesti tidak-kosong

en: invalid wep-key: passphrase must be shorter than 64 characters
ms: kunci-wep tidak sah: frasa laluan mesti lebih pendek daripada 64 aksara

en: 1 (Default)
ms: 1 (Lalai)

en: Open System
ms: Sistem Terbuka

en: Shared Key
ms: Kunci Dikongsi

en: _Key
ms: _Kunci

en: Sho_w key
ms: T_unjuk kunci

en: WEP inde_x
ms: Indek_s WEP

en: invalid wpa-psk: invalid key-length %zu. Must be [8,63] bytes or 64 hex digits
ms: wpa-psk tidak sah: panjang kunci %zu tidak sah. Mesti [8.63] bait atau 64 digit heks

en: invalid wpa-psk: cannot interpret key with 64 bytes as hex
ms: wpa-psk tidak sah: tidak dapat mentafsir kunci dengan 64 bait sebagai heks

en: _Type
ms: _Jenis

[ctx: notifications]
note: This is the per application switch for message tray usage.
en: _Notifications
ms: Pem_beritahuan

[ctx: notifications]
note: This is the setting to configure sounds associated with notifications.
en: Sound _Alerts
ms: _Amaran Bunyi

[ctx: notifications]
en: Notification _Popups
ms: Pemberitahuan _Timbul

en: Notifications will continue to appear in the notification list when popups are disabled.
ms: Pemberitahuan akan terus muncul dalam senarai pemberitahuan ketika dialog timbul dilumpuhkan.

[ctx: notifications]
note: Popups here refers to message tray notifications in the middle of the screen.
en: Show Message _Content in Popups
ms: Tunjuk _Kandungan Mesej dalam Dialog Timbul

[ctx: notifications]
en: _Lock Screen Notifications
ms: Pemberitahuan Skrin _Kunci

[ctx: notifications]
en: Show Message C_ontent on Lock Screen
ms: Tunjuk Ka_ndungan Mesej pada Skrin Kunci

en: On
ms: Hidup

en: Notification _Popups
ms: Pemberitahuan _Timbul

en: _Lock Screen Notifications
ms: Pemberitahuan Skrin _Kunci

en: Control which notifications are displayed and what they show
ms: Kawal pemberitahuan yang manakah dipapar dan apakah yang ditunjukkan

note: Translators: Search terms to find the Notifications panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Notifications;Banner;Message;Tray;Popup;
ms: Pemberitahuan;Sepanduk;Mesej;Talam;Timbul;

[ctx: Online Account]
en: Other
ms: Lain-lain

note: translators: This is the title of the "Show Account" dialog. The * %s is the name of the provider. e.g., 'Google'.
en: %s Account
ms: Akaun %s

en: Error removing account
ms: Ralat membuang akaun

note: Translators: The %s is the username (eg., debarshi.ray@gmail.com * or rishi).
en: %s removed
ms: %s dibuang

en: Online Accounts
ms: Akaun Dalam Talian

en: Connect to your online accounts and decide what to use them for
ms: Sambung ke akaun atas-talian anda dan tentukan apa kegunaannya

note: Translators: Search terms to find the Online Accounts panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! For ReadItLater and Pocket, see http://en.wikipedia.org/wiki/Pocket_(application)
en: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Web;Online;Chat;Calendar;Mail;Contact;ownCloud;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocket;ReadItLater;
ms: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Sesawang;Atas-Talian;Sembang;Kalendar;Mel;Kenalan;ownCloud;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocket;ReadItLater;

note: Translators: This is the button which allows undoing the removal of the printer.
en: Undo
ms: Buat Asal

en: Connect to your data in the cloud
ms: Bersambung dengan data anda dalam awam

en: No internet connection — connect to set up new online accounts
ms: Tiada sambungan internet — sambung untuk sediakan akaun dalam talian baharu

en: Add an account
ms: Tambah satu akaun

en: Remove Account
ms: Buang Akaun

en: Unknown time
ms: Masa tidak diketahui

en: %i minute | %i minutes
ms[0]: %i minit
ms[1]: %i minit

en: %i hour | %i hours
ms[0]: %i jam
ms[1]: %i jam

en: hour | hours
ms[0]: jam
ms[1]: jam

en: minute | minutes
ms[0]: minit
ms[1]: minit

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s until fully charged
ms: %s sehingga sepenuhnya dicas

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: Caution: %s remaining
ms: Amaran: %s berbaki

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s remaining
ms: %s berbaki

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Fully charged
ms: Sepenuhnya dicas

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Not charging
ms: Tidak dicas

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Empty
ms: Habis

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Charging
ms: Mengecas

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Discharging
ms: Menyahcas

[ctx: Battery name]
en: Main
ms: Utama

[ctx: Battery name]
en: Extra
ms: Tambahan

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless mouse
ms: Tetikus tanpa wayar

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless keyboard
ms: Papan kekunci tanpa wayar

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Uninterruptible power supply
ms: Bekalan kuasa tanpa gangguan

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Personal digital assistant
ms: Pembantu digital peribadi

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Cellphone
ms: Telefon bimbit

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Media player
ms: Pemain media

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Computer
ms: Komputer

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Gaming input device
ms: Peranti input permainan

note: TRANSLATORS: secondary battery, misc
en: Battery
ms: Bateri

[ctx: Battery power]
note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Charging
ms: Mengecas

[ctx: Battery power]
note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Caution
ms: Amaran

[ctx: Battery power]
note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Low
ms: Rendah

[ctx: Battery power]
note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Good
ms: Baik

[ctx: Battery power]
note: TRANSLATORS: primary battery
en: Fully charged
ms: Sepenuhnya dicas

[ctx: Battery power]
note: TRANSLATORS: primary battery
en: Empty
ms: Habis

en: Batteries
ms: Bateri-Bateri

en: When _idle
ms: Bila me_lahu

en: Power Saving
ms: Penjimatan Kuasa

en: _Screen Brightness
ms: _Kecerahan Skrin

en: Automatic Brightness
ms: Kecerahan Automatik

en: _Keyboard Brightness
ms: _Kecerahan Papan Kekunci

en: _Dim Screen When Inactive
ms: _Malap Skrin Bila Tidak Aktif

en: _Blank Screen
ms: Skrin _Gelap

en: Wi-Fi can be turned off to save power.
ms: Wi-Fi boleh dimatikan untuk menjimatkan kuasa.

en: _Mobile Broadband
ms: _Jalur Lebar Mudah Alih

en: Mobile broadband (LTE, 4G, 3G, etc.) can be turned off to save power.
ms: Jalur lebar mudah alih (LTE, 4G, 3G, dll.) boleh dimatikan untuk menjimatkan kuasa.

en: Bluetooth can be turned off to save power.
ms: Bluetooth boleh dimatikan untuk menjimatkan kuasa.

en: When on battery power
ms: Bila guna kuasa bateri

en: When plugged in
ms: Bila dipalam masuk

en: Suspend
ms: Tangguh

en: Power Off
ms: Matikan

en: Hibernate
ms: Hibernasi

en: Nothing
ms: Tiada apa

note: Frame header
en: Suspend & Power Button
ms: Butang Tangguh & Kuasa

en: _Automatic Suspend
ms: Tangguh _Automatik

en: Automatic suspend
ms: Tangguh automatik

en: Po_wer Button Action
ms: Tindakan Butang K_uasa

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 15 minutes
ms: 15 minit

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 20 minutes
ms: 20 minit

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 25 minutes
ms: 25 minit

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 30 minutes
ms: 30 minit

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 45 minutes
ms: 45 minit

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 1 hour
ms: 1 jam

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 80 minutes
ms: 80 minit

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 90 minutes
ms: 90 minit

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 100 minutes
ms: 100 minit

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 2 hours
ms: 2 jam

en: Automatic Suspend
ms: Tangguh Automatik

en: _Plugged In
ms: D_ipalamkan

en: On _Battery Power
ms: Guna Kuasa _Bateri

en: Delay
ms: Lengah

en: Power
ms: Kuasa

en: View your battery status and change power saving settings
ms: Lihat status bateri anda dan ubah tetapan penjimatan kuasa

note: Translators: Search terms to find the Power panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Power;Sleep;Suspend;Hibernate;Battery;Brightness;Dim;Blank;Monitor;DPMS;Idle;
ms: Kuasa;Tidur;Tangguh;Hibernasi;Bateri;Kecerahan;Malap;Gelap;Monitor;DPMS;Melahu;

en: Authenticate
ms: Sahihkan

note: Translators: This is a username on a print server.
en: Username
ms: Namapengguna

en: Authentication Required
ms: Pengesahihan Diperlukan

note: Translators: %s is the printer name
en: Printer “%s” has been deleted
ms: Pencetak "%s" telah dipadamkan

note: Translators: Addition of the new printer failed.
en: Failed to add new printer.
ms: Gagal menambah pencetak baharu.

note: Translators: The XML file containing user interface can not be loaded
en: Could not load ui: %s
ms: Tidak dapat memuatkan ui: %s

en: Printers
ms: Pencetak

en: Add printers, view printer jobs and decide how you want to print
ms: Tambah pencetak, lihat kerja cetak dan tentukan bagaimana anda hendak cetak

note: Translators: Search terms to find the Printers panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Printer;Queue;Print;Paper;Ink;Toner;
ms: Pencetak;Baris Gilir;Cetak;Kertas;Dakwat;Toner;

note: Translators: This button authenticates all print jobs and send them for printing.
en: A_uthenticate
ms: Sa_hihkan

note: Translators: this action removes (purges) all the listed jobs from the list.
en: Clear All
ms: Kosongkan Semua

note: Translators: This button pop up authentication dialog for print jobs which need credentials.
en: _Authenticate
ms: _Sahkan

note: Translators: this label describes the dialog empty state, with no jobs listed.
en: No Active Printer Jobs
ms: Tiada Kerja Pencetak Aktif

note: Translators: This is the title presented at top of the dialog.
en: Add Printer
ms: Tambah Pencetak

note: Translators: This button opens authentication dialog for selected server. Translators: This buttons submits the credentials for the selected server.
en: _Unlock
ms: _Buka

note: Translators: No printers were detected
en: No Printers Found
ms: Tiada Pencetak Ditemui

note: Translators: The entered text should contain network address of a printer or a text which will filter found devices (their names and locations)
en: Enter a network address or search for a printer
ms: Masukkan satu alamat rangkaian atau gelintar satu pencetak

en: Enter username and password to view printers on Print Server.
ms: Masukkan nama pengguna dan kata laluan untuk melihat pencetak dalam Pelayan Cetak.

note: Translators: This is the title of the dialog. %s is the printer name.
en: %s Details
ms: Perincian %s

en: No suitable driver found
ms: Tiada pemacu yang sesuai ditemui

en: Select PPD File
ms: Pilih Fail PPD

en: PostScript Printer Description files (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)
ms: Fail Keterangan Pencetak Pos Skrip (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)

en: Location
ms: Lokasi

note: Translators: Name of column showing printer drivers
en: Driver
ms: Pemacu

en: Searching for preferred drivers…
ms: Menggelintar pemacu yang dikehendaki…

en: Search for Drivers
ms: Gelintar Pemacu

en: Select from Database…
ms: Pilih dari Pangkalan Data…

en: Install PPD File…
ms: Pasang Fail PPD…

en: Select Printer Driver
ms: Pilih Pemacu Pencetak

en: Select
ms: Pilih

en: Loading drivers database…
ms: Memuatkan pangkalan data pemacu…

note: Translators: The found device is a JetDirect printer
en: JetDirect Printer
ms: Pencetak JetDirect

note: Translators: The found device is a Line Printer Daemon printer
en: LPD Printer
ms: Pencetak LPD

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: One Sided
ms: Satu Sisi

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
ms: Pinggir Panjang (Piawai)

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
ms: Pinggir Pendek (Kalih)

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Portrait
ms: Potret

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Landscape
ms: Lanskap

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse landscape
ms: Lanskap terbalik

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse portrait
ms: Potret terbalik

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is waiting to be printed)
en: Pending
ms: Tertangguh

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is held for printing)
en: Paused
ms: Dijedakan

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job needs authentication to proceed further)
en: Authentication required
ms: Pengesahihan diperlukan

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is currently printing)
en: Processing
ms: Memproses

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been stopped)
en: Stopped
ms: Dihentikan

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been canceled)
en: Canceled
ms: Dibatalkan

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has aborted due to error)
en: Aborted
ms: Dihenti Paksa

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has completed successfully)
en: Completed
ms: Selesai

note: Translators: This label shows how many jobs of this printer needs to be authenticated to be printed.
en: %u Job Requires Authentication | %u Jobs Require Authentication
ms[0]: %u Kerja Memerlukan Pengesahihan
ms[1]: %u Kerja Memerlukan Pengesahihan

[ctx: Printer jobs dialog title]
note: Translators: This is the printer name for which we are showing the active jobs
en: %s — Active Jobs
ms: %s — Kerja-Kerja Aktif

note: Translators: The printer needs authentication info to print.
en: Enter credentials to print from %s.
ms: Masukkan kelayakan untuk mencetak daripada %s.

en: Unlock Print Server
ms: Buka Pelayan Cetak

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Unlock %s.
ms: Buka %s.

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Enter username and password to view printers on %s.
ms: Masukkan nama pengguna dan kata laluan untuk melihat pencetak dalam %s.

en: Searching for Printers
ms: Menggelintar Pencetak

note: Translators: The found device is a printer connected via serial port
en: Serial Port
ms: Port Serial

note: Translators: The found device is a printer connected via parallel port
en: Parallel Port
ms: Port Parallel

note: Translators: Location of found network printer (e.g. Kitchen, Reception)
en: Location: %s
ms: Lokasi: %s

note: Translators: Network address of found printer
en: Address: %s
ms: Alamat: %s

note: Translators: This item is a server which needs authentication to show its printers
en: Server requires authentication
ms: Pelayan memerlukan pengesahihan

en: Two Sided
ms: Dua Sisi

en: Paper Type
ms: Jenis Kertas

en: Paper Source
ms: Sumber Kertas

en: Output Tray
ms: Talam Output

[ctx: printing option]
en: Resolution
ms: Resolusi

en: GhostScript pre-filtering
ms: Pra-penapisan GhostScript

note: Translators: This option sets number of pages printed on one sheet
en: Pages per side
ms: Halaman per muka

note: Translators: This option sets whether to print on both sides of paper
en: Two-sided
ms: Dua-sisi

note: Translators: This option sets orientation of print (portrait, landscape...)
en: Orientation
ms: Orientasi

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "General" tab contains general printer options
en: General
ms: Am

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Page Setup" tab contains settings related to pages (page size, paper source, etc.)
en: Page Setup
ms: Persediaan Halaman

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Installable Options" tab contains settings of presence of installed options (amount of RAM, duplex unit, etc.)
en: Installable Options
ms: Pilihan Boleh Pasang

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Job" tab contains settings for jobs
en: Job
ms: Kerja

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Image Quality" tab contains settings for quality of output print (e.g. resolution)
en: Image Quality
ms: Kualiti Imej

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Color" tab contains color settings (e.g. color printing)
en: Color
ms: Warna

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Finishing" tab contains finishing settings (e.g. booklet printing)
en: Finishing
ms: Menyelesaikan

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Advanced" tab contains all others settings
en: Advanced
ms: Lanjutan

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page Translators: This button triggers the printing of a test page.
en: Test Page
ms: Halaman Uji

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page
en: Test page
ms: Halaman uji

note: Translators: this is an option of "Paper Source"
en: Auto Select
ms: Pilih Sendiri

note: Translators: this is an option of "Paper Source" Translators: this is an option of "Resolution"
en: Printer Default
ms: Lalai Pencetak

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Embed GhostScript fonts only
ms: Fon Ghostscript Terbenam sahaja

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 1
ms: Tukar ke PS aras 1

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 2
ms: Tukar ke PS aras 2

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: No pre-filtering
ms: Tiada Pra-penapisan

note: Translators: Name of column showing printer manufacturers
en: Manufacturer
ms: Pengeluar

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: No Active Jobs
ms: Tiada Kerja-Kerja Aktif

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: %u Job | %u Jobs
ms[0]: %u Kerja
ms[1]: %u Kerja

note: Translators: The printer is low on toner
en: Low on toner
ms: Kekurangan toner

note: Translators: The printer has no toner left
en: Out of toner
ms: Kehabisan toner

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Low on developer
ms: Kekurangan penjadi

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Out of developer
ms: Kehabisan penjadi

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Low on a marker supply
ms: Kekurangan bekalan penanda

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Out of a marker supply
ms: Kehabisan bekalan penanda

note: Translators: One or more covers on the printer are open
en: Open cover
ms: Buka penutup

note: Translators: One or more doors on the printer are open
en: Open door
ms: Buka pintu

note: Translators: At least one input tray is low on media
en: Low on paper
ms: Kekurangan kertas

note: Translators: At least one input tray is empty
en: Out of paper
ms: Kehabisan kertas

[ctx: printer state]
note: Translators: The printer is offline
en: Offline
ms: Luar Talian

[ctx: printer state]
note: Translators: Someone has stopped the Printer Translators: Printer's state (no jobs can be processed)
en: Stopped
ms: Dihentikan

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is almost full
en: Waste receptacle almost full
ms: Bekas sisa hampir penuh

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is full
en: Waste receptacle full
ms: Bekas sisa penuh

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is near end of life
ms: Konduktor foto optik sudah menghampiri jangka hayatnya

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is no longer functioning
ms: Konduktor foto optik sudah tidak berfunngsi

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (can start new job without waiting)
en: Ready
ms: Sedia

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (printer is ready but doesn't accept new jobs)
en: Does not accept jobs
ms: Jangan terima kerja

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (jobs are processing)
en: Processing
ms: Memproses

note: Translators: Name of job which makes printer to clean its heads
en: Clean print heads
ms: Bersihkan kepala cetak

en: Printing Options
ms: Pilihan Percetakan

en: Printer Details
ms: Perincian Pencetak

note: Set this printer as default
en: Use Printer by Default
ms: Guna Pencetak secara Lalai

note: Translators: This button executes command which cleans print heads of the printer.
en: Clean Print Heads
ms: Bersihkan Kepala Cetak

en: Remove Printer
ms: Buang Pencetak

en: Ink Level
ms: Aras Dakwat

note: Translators: This is the message which follows the printer error.
en: Please restart when the problem is resolved.
ms: Sila mula semula bila masalah telah diselesaikan.

note: Translators: This is the button which restarts the printer.
en: Restart
ms: Mula Semula

note: Translators: This button adds new printer.
en: Add…
ms: Tambah…

en: No printers
ms: Tiada Pencetak

note: Translators: This button adds new printer.
en: Add a Printer…
ms: Tambah satu Pencetak…

note: Translators: The CUPS server is not running (we can not connect to it).
en: Sorry! The system printing service
    doesn’t seem to be available.
ms: Maaf! Perkhidmatan percetakan sistem
    nampaknya tidak tersedia.

[ctx: measurement format]
en: Metric
ms: Metrik

en: Formats
ms: Format

en: Back
ms: Undur

en: Choose the format for numbers, dates and currencies. Changes take effect on next login.
ms: Pilih format untuk angka, tarikh dan mata wang. Perubahan hanya berkesan pada daftar masuk berikutnya.

en: Search locales...
ms: Gelintar lokal...

en: Common Formats
ms: Format Umum

en: All Formats
ms: Semua Format

en: No Search Results
ms: Tiada Keputusan Gelintar

en: Searches can be for countries or languages.
ms: Gelintar negara atau bahasa.

en: Preview
ms: Pratonton

en: Dates
ms: Tarikh

en: Dates & Times
ms: Tarikh & Waktu

en: Numbers
ms: Bilangan

en: Measurement
ms: Ukuran

en: Paper
ms: Kertas

en: No input sources found
ms: Tiada sumber input dijumpai

[ctx: Input Source]
en: Other
ms: Lain-lain

en: Add an Input Source
ms: Tambah Sumber Input

en: Input methods can’t be used on the login screen
ms: Kaedah input tidak dapat digunakan pada skrin daftar masuk

en: Login _Screen
ms: _Skrin Daftar Masuk

en: _Language
ms: _Bahasa

en: Restart the session for changes to take effect
ms: Mula semula sesi supaya perubahan yang dibuat berkesan

en: Restart…
ms: Mula Semula…

en: _Formats
ms: _Format

en: Input Sources
ms: Sumber Input

en: Choose keyboard layouts or input methods.
ms: Pilih bentangan papan kekunci atau kaedah input.

en: No input source selected
ms: Tiada sumber input terpilih

en: Login settings are used by all users when logging into the system
ms: Tetapan daftar masuk digunakan oleh semua pengguna bila mendaftar masuk ke dalam sistem

en: Input Source Options
ms: Pilihan Sumber Input

en: Use the _same source for all windows
ms: Guna sumber yang _sama untuk semua tetingkap

en: Allow _different sources for each window
ms: Benarkan sumber be_rlainan untuk setiap tetingkap

en: Previous source
ms: Sumber terdahulu

en: Next source
ms: Sumber berikutnya

en: Left+Right Alt
ms: Alt Kiri+Kanan

en: These keyboard shortcuts can be changed in the keyboard settings
ms: Pintasan papan kekunci ini boleh diubah dalam tetapan papan kekunci

en: Region & Language
ms: Wilayah & Bahasa

en: Select your display language, formats, keyboard layouts and input sources
ms: Pilih bahasa paparan, format, bentangan papan kekunci dan sumber input

note: Translators: Search terms to find the Region and Language panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Language;Layout;Keyboard;Input;
ms: Bahasa;Bentangan;Papan Kekunci;Input;

en: Ask what to do
ms: Tanya apa perlu buat

en: Do nothing
ms: Jangan buat apa-apa

en: Open folder
ms: Buka folder

en: Other Media
ms: Lain-lain Media

en: Select an application for audio CDs
ms: Pilih satu aplikasi untuk CD audio

en: Select an application for video DVDs
ms: Pilih satu aplikasi untuk DVD video

en: Select an application to run when a music player is connected
ms: Pilih satu aplikasi untuk dijalankan ketika pemain muzik disambungkan

en: Select an application to run when a camera is connected
ms: Pilih satu aplikasi untuk dijalankan ketika kamera disambungkan

en: Select an application for software CDs
ms: Pilih satu aplikasi untuk CD perisian

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info * strings, just here to fix capitalization of the English originals. * If the shared-mime-info translation works for your language, * simply leave these untranslated.
en: audio DVD
ms: DVD audio

en: blank Blu-ray disc
ms: cakera Blu-Ray kosong

en: blank CD disc
ms: cakera CD kosong

en: blank DVD disc
ms: cakera DVD kosong

en: blank HD DVD disc
ms: cakera DVD HD kosong

en: Blu-ray video disc
ms: Cakera video Blu-Ray

en: e-book reader
ms: Pembaca e-buku

en: HD DVD video disc
ms: Cakera video DVD HD

en: Picture CD
ms: CD Gambar

en: Super Video CD
ms: CD Video Super

en: Video CD
ms: CD Video

en: Windows software
ms: Perisian Windows

en: Select how media should be handled
ms: Pilih bagaimana media harus dikendalikan

en: CD _audio
ms: _Audio CD

en: _DVD video
ms: Video _DVD

en: _Music player
ms: Pemain _muzik

en: _Software
ms: P_erisian

en: _Other Media…
ms: _Lain-lain Media…

en: _Never prompt or start programs on media insertion
ms: _Jangan maklum atau mulakan program semasa penyisipan media

en: Select how other media should be handled
ms: Pilih bagaimana media lain harus dikendalikan

en: _Action:
ms: Tindakan:

en: _Type:
ms: _Jenis:

en: Removable Media
ms: Media Boleh Alih

en: Configure Removable Media settings
ms: Konfigur Tetapan Media Boleh Alih

note: Translators: Search terms to find the Removable Media panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: device;system;default;application;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;
ms: peranti;sistem;lalai;aplikasi;dikehendaki;cd;dvd;usb;audio;video;cakera;boleh alih;media;auto-jalan;

en: Select Location
ms: Pilih Lokasi

en: Search Locations
ms: Gelintar Lokasi

en: Folders which are searched by system applications, such as Files, Photos and Videos.
ms: Folder-folder yang digelintar oleh aplikasi-aplikasi sistem, seperti Fail, Foto dan Video.

en: Places
ms: Tempat

en: Bookmarks
ms: Tanda Buku

en: Other
ms: Lain-lain

en: No applications found
ms: Tiada aplikasi dijumpai

en: Move Up
ms: Bergerak ke Atas

en: Move Down
ms: Bergerak ke Bawah

en: Control which search results are shown in the Activities Overview. The order of search results can also be changed by moving rows in the list.
ms: Kawal keputusan gelintar yang manakah perlu ditunjukkan dalam Selayang Pandang Aktiviti. Tertib keputusan gelintar boleh diubah dengan mengerakkan baris-baris di dalam senarai.

en: Control which applications show search results in the Activities Overview
ms: Kawal aplikasi yang manakah tunjuk keputusan gelintar dalam Selayang Pandang Aktiviti

note: Translators: Search terms to find the Search panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Search;Find;Index;Hide;Privacy;Results;
ms: Gelintar;Cari;Indeks;Sembunyi;Kerahsiaan;Keputusan;

note: Label
en: No networks selected for sharing
ms: Tiada rangkaian terpilih untuk dikongsikan

en: Networks
ms: Rangkaian

[ctx: service is enabled]
en: On
ms: Hidup

[ctx: service is disabled]
en: Off
ms: Tutup

[ctx: service is enabled]
en: Enabled
ms: Dibenarkan

[ctx: service is active]
en: Active
ms: Aktif

en: Choose a Folder
ms: Pilih satu Folder

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a link to a dav://<hostname> URL
en: File Sharing allows you to share your Public folder with others on your current network using: %s
ms: Perkongsian Fail membolehkan anda berkongsi folder awam anda dengan orang lain pada rangkaian semasa anda melalui: %s

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a link to a "ssh <hostname>" command to run
en: When remote login is enabled, remote users can connect using the Secure Shell command:
    %s
ms: Bila daftar jauh dibenarkan, pengguna jauh boleh bersambung menggunakan perintah Shell Selamat:
    %s

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a link to a vnc://<hostname> URL
en: Screen sharing allows remote users to view or control your screen by connecting to %s
ms: Perkongsian skrin membolehkan pengguna jauh melihat atau mengawal skrin anda bila bersambung dengan %s

en: Copy
ms: Salin

en: Sharing
ms: Perkongsian

en: _Computer Name
ms: _Nama Komputer

en: _File Sharing
ms: Perkongsian _Fail

en: _Screen Sharing
ms: Perkongsian _Skrin

en: _Media Sharing
ms: Perkongsian _Media

en: _Remote Login
ms: Daftar Masuk _Jauh

en: Some services are disabled because of no network access.
ms: Sesetengah perkhidmatan dilumpuhkan kerana tiada capaian rangkaian.

en: File Sharing
ms: Perkongsian Fail

en: _Require Password
ms: Pe_rlukan Kata Laluan

en: Remote Login
ms: Daftar Masuk Jauh

en: Screen Sharing
ms: Perkongsian Skrin

en: _Allow connections to control the screen
ms: _Membolehkan sambungan supaya dapat mengawal skrin

en: _Password:
ms: _Kata laluan:

en: _Show Password
ms: Tunjuk Kata Laluan

en: Access Options
ms: Pilihan Capaian

en: _New connections must ask for access
ms: Sambungan _baharu mesti tanya dahulu untuk dapatkan capaian

en: _Require a password
ms: Pe_lukan satu kata laluan

en: Media Sharing
ms: Perkongsian Media

en: Share music, photos and videos over the network.
ms: Kongsi muzik, gambar dan video melalui rangkaian.

en: Folders
ms: Folder

en: Control what you want to share with others
ms: Kawal apa yang anda mahu kongsikan dengan orang lain

note: Translators: Search terms to find the Sharing panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;ssh;host;name;remote;desktop;media;audio;video;pictures;photos;movies;server;renderer;
ms: kongsi;perkongsian;ssh;hos;nama;jauh;desktop;media;audio;video;gambar;foto;cereka;pelayan;penerap;

en: Enable or disable remote login
ms: Benar atau lumpuhkan daftar masuk jauh

en: Authentication is required to enable or disable remote login
ms: Pengesahihan diperlukan untuk benar atau lumpuhkan daftar masuk jauh

en: Custom
ms: Suai

en: Bark
ms: Nyalak

en: Drip
ms: Titisan

en: Glass
ms: Gelas

en: Rear
ms: Belakang

en: Front
ms: Hadapan

en: Testing %s
ms: Menguji %s

en: Click a speaker to test
ms: Klik satu pembesar suara untuk diuji

en: System Volume
ms: Volum Sistem

en: Volume Levels
ms: Aras Volum

en: Output Device
ms: Peranti Output

en: Test
ms: Uji

en: Configuration
ms: Konfigurasi

en: Balance
ms: Imbangan

en: Fade
ms: Resap

en: Subwoofer
ms: Subwufer

en: Input Device
ms: Peranti Input

en: Volume
ms: Volum

en: Alert Sound
ms: Bunyi Amaran

en: Sound
ms: Bunyi

en: Change sound levels, inputs, outputs, and alert sounds
ms: Ubah aras bunyi, input, output, dan bunyi amaran

note: Translators: Search terms to find the Sound panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Card;Microphone;Volume;Fade;Balance;Bluetooth;Headset;Audio;Output;Input;
ms: Kad;Mikrofon;Volum;Resap;Imbangan;Bluetooth;Set Kepala;Audio;Output;Input;

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Disconnected
ms: Terputus

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connecting
ms: Menyambung

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected
ms: Bersambung

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorization Error
ms: Ralat Keizinan

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorizing
ms: Mengizinkan

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Reduced Functionality
ms: Kefungisan Terkurang

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected & Authorized
ms: Bersambung & Diizinkan

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Unknown
ms: Tidak diketahui

note: Translators: The time point the device was authorized.
en: Authorized at:
ms: Diizinkan pada:

note: Translators: The time point the device was connected.
en: Connected at:
ms: Bersambung pada:

note: Translators: The time point the device was enrolled, * i.e. authorized and stored in the device database.
en: Enrolled at:
ms: Berdaftar pada:

en: Failed to authorize device:
ms: Gagal izinkan peranti:

en: Failed to forget device:
ms: Gagal melupakan peranti:

en: Depends on %u other device | Depends on %u other devices
ms[0]: Bergantung pada %u peranti lain
ms[1]: Bergantung pada %u peranti lain

en: Name:
ms: Nama:

en: Authorize and Connect
ms: Izin dan Sambung

en: Forget Device
ms: _Lupakan Peranti

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Error
ms: Ralat

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorized
ms: Diizinkan

en: The Thunderbolt subsystem (boltd) is not installed or not set up properly.
ms: Sub-sistem Thunderbolt (boltd) tidak dipasang atau disediakan dengan baik.

en: Thunderbolt could not be detected.
    Either the system lacks Thunderbolt support, it has been disabled in the BIOS or is set to an unsupported security level in the BIOS.
ms: Thunderbolt tidak dapat dikesan.
    Sama ada sistem kekurangan sokongan Thunderbolt, ia telah dilumpuhkan dalam BIOS atau telah ditetapkan dengan aras keselamatan tidak disokong dalam BIOS.

en: Thunderbolt support has been disabled in the BIOS.
ms: Sokongan Thunderbolt telah dilumpuhkan dalam BIOS.

en: Thunderbolt security level could not be determined.
ms: Aras keselamatan Thunderbolt tidak dapat ditentukan.

en: Error switching direct mode: %s
ms: Ralat beralih ke mod terus: %s

en: No Thunderbolt support
ms: Tiada sokongan Thunderbolt

en: Direct Access
ms: Capaian Terus

en: Allow direct access to devices such as docks and external GPUs.
ms: Benarkan capaian terus ke peranti seperti dock dan GPU luar.

en: Only USB and Display Port devices can attach.
ms: Hanya peranti Port USB dan Paparan boleh dipalamkan.

en: Pending Devices
ms: Peranti Tertangguh

en: No devices attached
ms: Tiada peranti dipalam

en: Manage Thunderbolt devices
ms: Urus peranti-peranti Thunderbolt

[ctx: cursor size]
note: translators: the labels will read: * Cursor Size: Default
en: Default
ms: Lalai

[ctx: cursor size]
en: Medium
ms: Sederhana

[ctx: cursor size]
en: Large
ms: Besar

[ctx: cursor size]
en: Larger
ms: Lebih Besae

[ctx: cursor size]
en: Largest
ms: Terbesar

en: %d pixel | %d pixels
ms[0]: %d piksel
ms[1]: %d piksel

en: _Always Show Universal Access Menu
ms: S_entiasa Tunjuk Menu Capaian Universal

en: Seeing
ms: Melihat

en: _High Contrast
ms: Beza _Jelas Tinggi

en: _Large Text
ms: Teks _Besar

en: C_ursor Size
ms: Saiz _Suai

en: _Zoom
ms: _Zum

en: Screen _Reader
ms: Pemba_ca Skrin

en: _Sound Keys
ms: Kekunci Bun_yi

en: Hearing
ms: Pendengaran

en: _Visual Alerts
ms: Amaran _Visual

en: Screen _Keyboard
ms: Papan _Kekunci Skrin

en: R_epeat Keys
ms: Kekunci _Ulang

en: Cursor _Blinking
ms: Kerlipan K_ursor

en: _Typing Assist (AccessX)
ms: Bantuan Me_naip (AccessX)

en: Pointing & Clicking
ms: Menuju &  Mengklik

en: _Mouse Keys
ms: Kekunci T_etikus

en: _Locate Pointer
ms: _Cari Penuding

en: _Click Assist
ms: Bantuan _Klik

en: _Double-Click Delay
ms: Lengah _Dwi-Klik

en: Double-Click Delay
ms: Lengah Dwi-Klik

en: Cursor Size
ms: Saiz Kursor

en: Cursor size can be combined with zoom to make it easier to see the cursor.
ms: Saiz kursor boleh digabungkan dengan zum supaya lebih mudah melihat kursor tersebut.

en: Screen Reader
ms: Pembaca Skrin

en: The screen reader reads displayed text as you move the focus.
ms: Pembaca skrin membaca teks yang terpapar bila anda gerakkan fokus.

en: _Screen Reader
ms: Pembaca _Skrin

en: Sound Keys
ms: Kekunci Bunyi

en: Beep when Num Lock or Caps Lock are turned on or off.
ms: Bunyi bip bila kekunci Num Lock atau Caps Lock dihidupkan atau dimatikan.

en: Visual Alerts
ms: Amaran Visual

en: _Test flash
ms: _Uji kerlipan

en: Use a visual indication when an alert sound occurs.
ms: Guna satu penunjuk visual bila bunyi amaran muncul.

en: Flash the entire _window
ms: Denyar keseluruhan _tetingkap

en: Flash the entire _screen
ms: Denyarkan keseluruhan _skrin

en: Repeat Keys
ms: Kekunci Ulang

en: Key presses repeat when key is held down.
ms: Kekunci ditekan berulang apabila kekunci ditahan.

en: Repeat keys delay
ms: Lengah kekunci berulang

en: Speed
ms: Kelajuan

en: Repeat keys speed
ms: Ulangan kelajuan kekunci

en: Cursor Blinking
ms: Kerlipan Kursor

en: Cursor blinks in text fields.
ms: Kerlipan kursor dalam medan teks.

en: Cursor blinking speed
ms: Kelajuan kerlipan kursor

en: Typing Assist
ms: Bantuan Menaip

en: _Sticky Keys
ms: Kekunci _Lekat

en: Treats a sequence of modifier keys as a key combination
ms: Anggap jujukan kekunci pengubah suai sebagai satu gabungan kekunci

en: _Disable if two keys are pressed together
ms: _Lumpuhkan jika dua kekunci ditekan serentak

en: Beep when a _modifier key is pressed
ms: Bunyi bip bila kekunci _pengubah suai ditekan

en: S_low Keys
ms: Kekunci La_mbat

en: Puts a delay between when a key is pressed and when it is accepted
ms: Letakkan lengahan diantaranya bila kekunci ditekan dan bila ia diterima

en: A_cceptance delay:
ms: Lengah p_enerimaan:

[ctx: slow keys delay]
en: Short
ms: Pendek

en: Slow keys typing delay
ms: Lengah menaip kekunci lambat

[ctx: slow keys delay]
en: Long
ms: Panjang

en: Beep when a key is pr_essed
ms: Bip bila kekunci dit_ekan

en: Beep when a key is _accepted
ms: Bip bila kekunci diterim_a

en: Beep when a key is _rejected
ms: Bip bila kekunci dit_olak

en: _Bounce Keys
ms: Kekunci La_ntun

en: Ignores fast duplicate keypresses
ms: Abaikan penekanan kekunci berganda yang pantas

[ctx: bounce keys delay]
en: Short
ms: Pendek

en: Bounce keys typing delay
ms: Lengahan menaip kekunci lantun

[ctx: bounce keys delay]
en: Long
ms: Panjang

en: _Enable by Keyboard
ms: D_ibenarkan oleh Papan Kekunci

en: Turn accessibility features on and off using the keyboard
ms: Hidupkan dan matikan fitur-fitur kebolehcapaian melalui papan kekunci

en: Click Assist
ms: Bantuan Klik

en: _Simulated Secondary Click
ms: Klik Sekunder Ter_simulasi

en: Trigger a secondary click by holding down the primary button
ms: Picu satu klik kedua bila butang utama ditekan tanpa lepas

[ctx: secondary click]
en: Short
ms: Pendek

en: Secondary click delay
ms: Lengah klik sekunder

[ctx: secondary click delay]
en: Long
ms: Panjang

en: _Hover Click
ms: Klik A_pung

en: Trigger a click when the pointer hovers
ms: Picu satu klik bila penuding terapung di atasnya

en: D_elay:
ms: L_engah:

[ctx: dwell click delay]
en: Short
ms: Pendek

[ctx: dwell click delay]
en: Long
ms: Panjang

en: Motion _threshold:
ms: A_mbang gerakan:

[ctx: dwell click threshold]
en: Small
ms: Kecil

[ctx: dwell click threshold]
en: Large
ms: Besar

en: Make it easier to see, hear, type, point and click
ms: Jadikannya mudah dilihat, didengar, ditaip, tuju dan diklik

note: Translators: Search terms to find the Universal Access panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Keyboard;Mouse;a11y;Accessibility;Contrast;Cursor;Sound;Zoom;Screen;Reader;big;high;large;text;font;size;AccessX;Sticky;Keys;Slow;Bounce;Mouse;Double;click;Delay;Speed;Assist;Repeat;Blink;visual;hearing;audio;typing;
ms: Papan Kekunci;Tetikus;a11y;Kebolehcapaian;Beza Jelas;Kursor;Bunyi;Zum;Skrin;Pembaca;besar;tinggi;lebih besar;teks;fon;saiz;AccessX;Lekat;Kekunci;Lambat;Lantun;Tetikus;Dwi;klik;Lengah;Kelajuan;Bantuan;Ulang;Kerlipan;visual;pendengaran;audio;menaip;

[ctx: Distance]
en: Short
ms: Pendek

[ctx: Distance]
en: ¼ Screen
ms: ¼  Skrin

[ctx: Distance]
en: ½ Screen
ms: ½ Skrin

[ctx: Distance]
en: ¾ Screen
ms: ¾ Skrin

[ctx: Distance]
en: Long
ms: Panjang

en: Full Screen
ms: Skrin Penuh

en: Top Half
ms: Separuh Atas

en: Bottom Half
ms: Separuh Bawah

en: Left Half
ms: Separuh Kiri

en: Right Half
ms: Separuh Kanan

en: Zoom Options
ms: Pilihan Zum

en: _Magnification:
ms: Pe_mbesaran:

en: _Follow mouse cursor
ms: _Ikuti kursor tetikus

en: _Screen part:
ms: Bahagian _skrin:

en: Magnifier _extends outside of screen
ms: Pembesar _melangkaui luar skrin

en: _Keep magnifier cursor centered
ms: _Biar kursor pembesar ditengah-tengah

en: Magnifier cursor _pushes contents around
ms: Kursor pembesar me_nolak kandungan disekitarnya

en: Magnifier cursor moves with _contents
ms: Kursor pembesar bergerak dengan _kandungan

en: Magnifier Position:
ms: Kedudukan Pembesar:

en: Magnifier
ms: Pembesar

en: _Thickness:
ms: Ke_tebalan:

[ctx: universal access, thickness]
en: Thin
ms: Nipis

[ctx: universal access, thickness]
en: Thick
ms: Tebal

en: _Length:
ms: _Jangka masa:

note: The color of the accessibility crosshair
en: Co_lor:
ms: _Warna:

en: _Crosshairs:
ms: _Rerambut Silang:

en: _Overlaps mouse cursor
ms: _Tindan kursor tetikus

en: Crosshairs
ms: Rerambut Silang

en: _White on black:
ms: Putih atas hitam:

en: _Brightness:
ms: _Kecerahan:

en: _Contrast:
ms: _Beza Jelas:

[ctx: universal access, contrast]
note: The contrast scale goes from Color to None (grayscale)
en: Co_lor
ms: _Warna

[ctx: universal access, color]
en: None
ms: Tiada

[ctx: universal access, color]
en: Full
ms: Penuh

[ctx: universal access, brightness]
en: Low
ms: Rendah

[ctx: universal access, brightness]
en: High
ms: Tinggi

[ctx: universal access, contrast]
en: Low
ms: Rendah

[ctx: universal access, contrast]
en: High
ms: Tinggi

en: Color Effects:
ms: Kesan Warna:

en: Color Effects
ms: Kesan Warna

en: Empty all items from Trash?
ms: Kosongkan semua item dari tong sampah?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
ms: Semua item di dalam Tong Sampah akan dipadam secara kekal.

en: _Empty Trash
ms: Kosongkan _Tong Sampah

en: Delete all the temporary files?
ms: Padam semua fail sementara?

en: All the temporary files will be permanently deleted.
ms: Semua fail sementara akan dipadam secara kekal.

en: _Purge Temporary Files
ms: S_ingkir Fail Sementara

en: File History
ms: Sejarah Fail

en: File history keeps a record of files that you have used. This information is shared between applications, and makes it easier to find files that you might want to use.
ms: Sejarah fail menyimpan satu rekod fail yang anda telah gunakan. Maklumat ini dikongsi antara aplikasi, dan ia memudahkan pencarian fail yang anda mahu guna.

en: File H_istory
ms: Se_jarah Fail

en: File _History Duration
ms: Jangka Masa Se_jarah Fail

en: _Clear History…
ms: _Kosongkan Sejarah…

en: Trash & Temporary Files
ms: Fail dalam Tong Sampah & Sementara

en: Trash and temporary files can sometimes include personal or sensitive information. Automatically deleting them can help to protect privacy.
ms: Fail dalam tong sampah dan sementara kadang kala mengandungi maklumat peribadi atau sensitif. Pemadaman secara automatik dapat melindungi kerahsiaan.

en: Automatically Delete _Trash Content
ms: Padam Kandungan _Tong Sampah secara Automatik

en: Automatically Delete Temporary _Files
ms: Padam _Fail Sementara secara Automatik

en: Automatically Delete _Period
ms: _Tempoh Pemadaman Automatik

en: _Empty Trash…
ms: Kosongkan Tong _Sampah…

en: _Delete Temporary Files…
ms: Pa_dam Fail Sementara…

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Purge After" in "Purge Trash & Temporary Files" dialog.
en: 1 hour
ms: 1 jam

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Purge After" in "Purge Trash & Temporary Files" dialog.
en: 1 day
ms: 1 hari

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Purge After" in "Purge Trash & Temporary Files" dialog.
en: 2 days
ms: 2 hari

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Purge After" in "Purge Trash & Temporary Files" dialog.
en: 3 days
ms: 3 hari

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Purge After" in "Purge Trash & Temporary Files" dialog.
en: 4 days
ms: 4 hari

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Purge After" in "Purge Trash & Temporary Files" dialog.
en: 5 days
ms: 5 hari

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Purge After" in "Purge Trash & Temporary Files" dialog.
en: 6 days
ms: 6 hari

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Purge After" in "Purge Trash & Temporary Files" dialog.
en: 7 days
ms: 7 hari

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Purge After" in "Purge Trash & Temporary Files" dialog.
en: 14 days
ms: 14 hari

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Purge After" in "Purge Trash & Temporary Files" dialog.
en: 30 days
ms: 30 hari

[ctx: retain_history]
note: Translators: Option for "Retain History" in "Usage & History" dialog.
en: 1 day
ms: 1 hari

[ctx: retain_history]
note: Translators: Option for "Retain History" in "Usage & History" dialog.
en: 7 days
ms: 7 hari

[ctx: retain_history]
note: Translators: Option for "Retain History" in "Usage & History" dialog.
en: 30 days
ms: 30 hari

[ctx: retain_history]
note: Translators: Option for "Retain History" in "Usage & History" dialog.
en: Forever
ms: Selamanya

en: File History & Trash
ms: Sejarah & Tong Sampah Fail

en: Don't leave traces
ms: Jangan tinggalkan jejak

note: FIXME
en: Should match the web address of your login provider.
ms: Patut padankan alamat sesawang bagi penyedia daftar masuk anda.

en: Failed to add account
ms: Gagal menambah akaun

en: The passwords do not match.
ms: Katalaluan tidak padan.

en: Failed to register account
ms: Gagal mendaftarkan akaun

en: No supported way to authenticate with this domain
ms: Tiada cara yang disokong untuk sahihkan domain ini

en: Failed to join domain
ms: Gagal menyertai domain

en: That login name didn’t work.
    Please try again.
ms: Nama daftar masuk tidak berfungsi baik.
    Cuba sekali lagi.

en: That login password didn’t work.
    Please try again.
ms: Kata laluan daftar masuk tidak berfungsi baik.
    Cuba sekali lagi.

en: Failed to log into domain
ms: Gagal mendaftar masuk ke dalam domain

en: Unable to find the domain. Maybe you misspelled it?
ms: Tidak dapat mencari domain. Mungkin anda tersilap eja?

en: Add User
ms: Tambah Pengguna

en: _Full Name
ms: Nama _Penuh

en: Standard
ms: Piawai

en: Administrator
ms: Pentadbir

en: Account _Type
ms: _Jenis Akaun

en: Allow user to set a password when they next _login
ms: Benarkan pengguna menetapkan satu kata laluan ketika mereka mendaftar _masuk

en: Set a password _now
ms: Tetapkan satu kata laluan _sekarang

en: _Confirm
ms: Sa_hkan

en: Enterprise login allows an existing centrally managed user account to be used on this device. You can also use this account to access company resources on the internet.
ms: Daftar masuk Enterprise membolehkan satu akaun pengguna diurus secara berpusat digunakan pada peranti ini. Anda juga boleh menggunakan akaun ini untuk mencapai sumber-sumber syarikat di internet.

en: You are Offline
ms: Anda berada di Luar Talian

en: You must be online in order to add enterprise users.
ms: Anda mesti berada dalam talian supaya dapat menambah pengguna enterprise.

en: _Enterprise Login
ms: Daftar Masuk _Enterprise

en: Browse for more pictures
ms: Layar untuk dapatkan lagi gambar

en: Take a Picture…
ms: _Tangkap satu Gambar…

en: Select a File…
ms: Pilih satu Fail…

en: This Week
ms: Minggu Ini

en: Last Week
ms: Minggu Lepas

[ctx: login history week label]
note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 18", shown as the first day of a week on login history dialog. Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24", shown as the last day of a week on login history dialog.
en: %b %e
ms: %e %b

[ctx: login history week label]
note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24, 2013", shown as the last day of a week on login history dialog.
en: %b %e, %Y
ms: %e %b, %Y

en: Session Ended
ms: Sesi Tamat

en: Session Started
ms: Sesi Bermula

note: Translators: This is the title of the "Account Activity" dialog. The %s is the user real name.
en: %s — Account Activity
ms: %s — Aktiviti Akaun

en: Please choose another password.
ms: Sila pilih kata laluan yang lain.

en: Please type your current password again.
ms: Sila taip kata laluan semasa anda sekali lagi.

en: Password could not be changed
ms: Kata laluan tidak dapat diubah

en: Change Password
ms: Ubah Kata Laluan

en: Ch_ange
ms: _Ubah

en: _Confirm New Password
ms: _Sahkan Kata Laluan Baharu

en: _New Password
ms: Kata Laluan _Baharu

en: Current _Password
ms: _Kata Laluan Semasa

en: Allow user to change their password on next login
ms: Benarkan pengguna mengubah kata laluan mereka pada daftar masuk berikutnya

en: Set a password now
ms: Tetapkan satu kata laluan sekarang

en: Cannot automatically join this type of domain
ms: Tidak dapat sertai jenis domain ini secara automatik

en: No such domain or realm found
ms: Tiada domain atau wilayah sebegitu ditemui

en: Cannot log in as %s at the %s domain
ms: Tidak dapat daftar masuk sebagai %s pada domain %s

en: Invalid password, please try again
ms: Kata laluan tidak sah, sila cuba lagi

en: Couldn’t connect to the %s domain: %s
ms: Tidak dapat bersambung dengan domain %s: %s

en: Your account
ms: Akaun anda

en: Failed to delete user
ms: Gagal memadam pengguna

en: Failed to revoke remotely managed user
ms: Gagal menyeru pengguna terurus secara jauh

en: You cannot delete your own account.
ms: Anda tidak dapat memadam akaun anda.

en: %s is still logged in
ms: %s masih mendaftar masuk

en: Deleting a user while they are logged in can leave the system in an inconsistent state.
ms: Memadam seorang pengguna ketika mereka masih mendaftar masuk boleh menyebabkan sistem dalam keadaan tidak seragam.

en: Do you want to keep %s’s files?
ms: Anda pasti mahu mengekalkan fail-fail %s?

en: It is possible to keep the home directory, mail spool and temporary files around when deleting a user account.
ms: Adalah mungkin dapat kekalkan direktori rumah, spul mel dan fail sementara ketika memadam satu kaun pengguna.

en: _Delete Files
ms: Pa_dam Fail

en: _Keep Files
ms: _Kekalkan Fail

en: Are you sure you want to revoke remotely managed %s’s account?
ms: Anda pasti mahu menarik balik akaun %s yang diurus secara jauh?

en: _Delete
ms: Pa_dam

[ctx: Password mode]
en: Account disabled
ms: Akaun dilumpuhkan

[ctx: Password mode]
en: To be set at next login
ms: Akan ditetapkan pada daftar masuk berikutnya

[ctx: Password mode]
en: None
ms: Tiada

en: Logged in
ms: Telah daftar masuk

en: Failed to contact the accounts service
ms: Gagal menghubungi perkhidmatan akaun

en: Please make sure that the AccountService is installed and enabled.
ms: Sila pastikan AccountService dipasang dan dibenarkan.

note: Translator comments: * We split the line in 2 here to "make it look good", as there's * no good way to do this in GTK+ for tooltips. See: * https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=657168
en: To make changes,
    click the * icon first
ms: Untuk membuat perubahan,
    klik ikon * dahuku

en: Create a user account
ms: Cipta satu akaun pengguna

en: To create a user account,
    click the * icon first
ms: Untuk mencipta satu akaun pengguna,
    klik pada ikon * dahulu

en: Delete the selected user account
ms: Padam akaun pengguna terpilih

en: To delete the selected user account,
    click the * icon first
ms: Untuk memadam akaun pengguna terpilih,
    klik pada ikon * dahulu

en: _Add User…
ms: T_ambah Pengguna…

en: Your session needs to be restarted for changes to take effect
ms: Sesi anda perlu dimulakan semula supaya perubahan yang dibuat berkesan

en: Restart Now
ms: Mula Semula Sekarang

en: A_utomatic Login
ms: Daftar Masuk A_utomatik

en: _Fingerprint Login
ms: Daftar Masuk _Cap jari

en: User Icon
ms: Ikon Pengguna

en: Last Login
ms: Daftar Masuk Terakhir

en: Remove User…
ms: Buang Pengguna…

note: Translators: This is the empty state page label which states that there are no users to show in the panel.
en: No Users Found
ms: Tidak Pengguna Ditemui

en: Unlock to add a user account.
ms: Buka untuk menambah satu akaun pengguna.

en: Left thumb
ms: Ibu jari kiri

en: Left middle finger
ms: Jari tengah kiri

en: Left ring finger
ms: Jari manis kiri

en: Left little finger
ms: Jari anak kiri

en: Right thumb
ms: Ibu jari kanan

en: Right middle finger
ms: Jari tengah kanan

en: Right ring finger
ms: Jari manis kanan

en: Right little finger
ms: Jari anak

en: Enable Fingerprint Login
ms: Benarkan Daftar Masuk Cap Jari

en: _Right index finger
ms: Jari tengah _kanan

en: _Left index finger
ms: Jari tengah k_iri

en: _Other finger:
ms: Jari _lain:

en: Your fingerprint was successfully saved. You should now be able to log in using your fingerprint reader.
ms: Cap jari anda berjaya disimpan. Sekarang, anda boleh mendaftar masuk menggunakan pembaca cap jari anda.

en: Users
ms: Pengguna

en: Add or remove users and change your password
ms: Tambah atau buang pengguna dan ubah kata laluan anda

note: Translators: Search terms to find the Users panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Login;Name;Fingerprint;Avatar;Logo;Face;Password;
ms: Daftar Masuk;Nama;Cap Jari;Avatar;Logo;Wajah;Kata Laluan;

note: Translators: This button enrolls the computer in the domain in order to use enterprise logins.
en: _Enroll
ms: _Daftar

en: Domain Administrator Login
ms: Daftar Masuk Pentadbir Domain

en: In order to use enterprise logins, this computer needs to be
    enrolled in the domain. Please have your network administrator
    type their domain password here.
ms: Untuk menggunakan daftar masuk enterprise, komputer ini
    perlu didaftarkan ke dalam domain. Sila pastikan pentadbir
    rangkaian anda menaip kata laluan domain mereka di sini.

en: Administrator _Name
ms: _Nama Pentadbir

en: Administrator Password
ms: Kata Laluan Pentadbir

en: Manage user accounts
ms: Urus akaun pengguna

en: Authentication is required to change user data
ms: Pengesahihan diperlukan untuk mengubah data pengguna

[ctx: Password hint]
en: The new password needs to be different from the old one.
ms: Kata laluan baharu perlu berbeza dengan yang lama.

[ctx: Password hint]
en: Try changing some letters and numbers.
ms: Cuba tukar beberapa abjad dan nombor.

[ctx: Password hint]
en: Try changing the password a bit more.
ms: Cuba tukar lagi kata laluan tersebut.

[ctx: Password hint]
en: A password without your user name would be stronger.
ms: Kata laluan tanpa nama pengguna anda adalah lebih kuat.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid using your name in the password.
ms: Cuba hindari penggunaan  nama anda di dalam kata laluan.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid some of the words included in the password.
ms: Cuba hindari beberapa perkataan yang disertakan di dalam kata laluan.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid common words.
ms: Cuba hindari perkataan umum.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid reordering existing words.
ms: Cuba hindari menertib semula perkataan sedia ada.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more numbers.
ms: Cuba guna lebih nombor.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more uppercase letters.
ms: Cuba guna lebih huruf besar.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more lowercase letters.
ms: Cuba guna lebih huruf kecil.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more special characters, like punctuation.
ms: Cuba guna lebih aksara khas, seperti tanda baca.

[ctx: Password hint]
en: Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation.
ms: Cuba guna gabungan abjad, nombor dan tanda baca.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same character.
ms: Cuba hindari pengulangan aksara yang sama.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation.
ms: Cuba hindari pengulangan jenis aksara yang sama: anda perlu campurkan abjad, nombor dan tanda baca.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid sequences like 1234 or abcd.
ms: Cuba hindari jujukan seperti 1234 atau abcd.

[ctx: Password hint]
en: Password needs to be longer. Try to add more letters, numbers and punctuation.
ms: Kata laluan perlu lebih panjang. Cuba tambah lagi abjad, nombor atau tanda baca.

[ctx: Password hint]
en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
ms: Campurkan huruf besar dan huruf kecil dan cuba masukkan beberapa angka.

[ctx: Password hint]
en: Adding more letters, numbers and punctuation will make the password stronger.
ms: Menambah lagi abjad, angka dan tanda baca dapat mengukuhkan kata laluan.

en: Authentication failed
ms: Pengesahihan gagal

en: The new password is too short
ms: Kata laluan baharu terlalu pendek

en: The new password is too simple
ms: Kata laluan terlalu ringkas

en: The old and new passwords are too similar
ms: Kata laluan lama dan baharu adalah hampir sama

en: The new password has already been used recently.
ms: Kata laluan sudah digunakan baru-baru ini.

en: The new password must contain numeric or special characters
ms: Kata laluan baharu mesti mengandungi aksara angka atau khas

en: The old and new passwords are the same
ms: Kata laluan lama dan baharu adalah serupa

en: Your password has been changed since you initially authenticated!
ms: Kata laluan anda telah berubah semenjak anda mula sahihkan!

en: The new password does not contain enough different characters
ms: Kata laluan baharu tidak mengandungi aksara yang mencukupi

en: Unknown error
ms: Ralat tidak diketahui

en: You are not allowed to access the device. Contact your system administrator.
ms: Anda tidak tidak dibenarkan mencapai peranti. Sila hubungi pentadbir sistem anda.

en: The device is already in use.
ms: Peranti sedang digunakan.

en: An internal error occurred.
ms: Satu ralat dalaman berlaku.

en: Enabled
ms: Dibenarkan

en: Delete registered fingerprints?
ms: Padam cap jari berdaftar?

en: _Delete Fingerprints
ms: _Padam Cap Jari

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
ms: Anda pasti mahu memadam cap jari berdaftar anda supaya daftar masuk cap jari boleh dilumpuhkan?

en: Done!
ms: Selesai!

note: translators: * The variable is the name of the device, for example: * "Could you not access "Digital Persona U.are.U 4000/4000B" device
en: Could not access “%s” device
ms: Tidak dapat mencapai peranti "%s"

note: translators: * The variable is the name of the device, for example: * "Could you not access "Digital Persona U.are.U 4000/4000B" device
en: Could not start finger capture on “%s” device
ms: Tidak dapat memulakan imbasan cap jari pada peranti "%s"

en: Could not access any fingerprint readers
ms: Tidak dapat mencapai mana-mana pembaca cap jari

en: Please contact your system administrator for help.
ms: Sila hubungi pentadbir sistem anda untuk dapatkan bantuan.

note: translators: * The variable is the name of the device, for example: * "To enable fingerprint login, you need to save one of your fingerprints, using the * 'Digital Persona U.are.U 4000/4000B' device."
en: To enable fingerprint login, you need to save one of your fingerprints, using the “%s” device.
ms: Untuk membenarkan daftar masuk cap jari, anda perlu simpan salah satu cap jari anda, menggunakan peranti "%s".

en: Selecting finger
ms: Memilih jari

en: Enrolling fingerprints
ms: Mendaftarkan cap jari

en: The username should usually only consist of lower case letters from a-z, digits and the following characters: - _
ms: Nama pengguna biasanya hanya mengandungi abjad berhuruf kecil iaitu a-z, digit dan aksara-aksara berikut: - _

en: Sorry, that user name isn’t available. Please try another.
ms: Maaf, nama pengguna tidak tersedia. Sila cuba lagi.

en: The username is too long.
ms: Nama pengguna telalu panjang.

en: This will be used to name your home folder and can’t be changed.
ms: Ia akan digunakan untuk menamakan folder rumah anda dan tidak boleh diubah.

en: Map Buttons
ms: Petakan Butang

en: _Close
ms: T_utup

en: Map buttons to functions
ms: Butang peta ke fungsi

en: To edit a shortcut, choose the “Send Keystroke” action, press the keyboard shortcut button and hold down the new keys or press Backspace to clear.
ms: Untuk menyunting satu pintasan, pilih tindakan "Hantar Ketukan Kekunci", tekan butang pintasan papan kekunci dan tahan kekunci-kekunci baharu atau tekan Backspace untuk kosongkan.

en: Please tap the target markers as they appear on screen to calibrate the tablet.
ms: Sila ketik penanda sasaran supaya ia muncul pada skrin untuk tentukur tablet.

en: Mis-click detected, restarting…
ms: Tersilap-klik dikesan, memulakan semula…

en: Button %d
ms: Butang %d

[ctx: Wacom action-type]
en: Application defined
ms: Aplikasi ditakrif

[ctx: Wacom action-type]
en: Send Keystroke
ms: Hantar Ketukan Kekunci

[ctx: Wacom action-type]
en: Switch Monitor
ms: Tukar Monitor

[ctx: Wacom action-type]
en: Show On-Screen Help
ms: Tunjuk Bantuan Atas-Skrin

note: Keep ratio switch
en: Keep aspect ratio (letterbox):
ms: Kekalkan nisbah bidang (peti surat):

note: Whole-desktop checkbox
en: Map to single monitor
ms: Petakan ke monitor tunggal

en: %d of %d
ms: %d daripada %d

en: Display Mapping
ms: Pemetaan Paparan

en: Stylus
ms: Stilus

en: Button
ms: Butang

en: Wacom Tablet
ms: Tablet Wacom

en: Set button mappings and adjust stylus sensitivity for graphics tablets
ms: Tetapkan pemetaan butang dan laras kepekaan stilus untuk tablet grafik

note: Translators: Search terms to find the Wacom Tablet panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Tablet;Wacom;Stylus;Eraser;Mouse;
ms: Tablet;Wacom;Stilus;Pemadam;Tetikus;

en: Tablet (absolute)
ms: Tablet (mutlak)

en: Touchpad (relative)
ms: Pad Sesentuh (relatif)

en: Tablet Preferences
ms: Keutamaan Tablet

en: _Help
ms: _Bantuan

en: No tablet detected
ms: Tiada tablet dikesan

en: Please plug in or turn on your Wacom tablet
ms: Sila palam masuk atau hidupkan tablet Wacom anda

en: Bluetooth Settings
ms: Tetapan Bluetooth

en: Tracking Mode
ms: Mod Menjejak

en: Left-Handed Orientation
ms: Orientasi Kidal

en: Map to Monitor…
ms: Petakan untuk Pantau…

en: Map Buttons…
ms: Butang Peta…

en: Calibrate…
ms: Tentukur…

en: Adjust mouse settings
ms: Laras tetapan tetikus

en: Adjust display resolution
ms: Laras resolusi paparan

en: Decouple Display
ms: Nyahpasang Paparan

en: New shortcut…
ms: Pintasan baharu…

en: Default
ms: Lalai

en: Middle Mouse Button Click
ms: Klik Butang Tengah Tetikus

en: Right Mouse Button Click
ms: Klik Butang Kanan Tetikus

en: Forward
ms: Maju

en: No stylus found
ms: Tiada stilus ditemui

en: Please move your stylus to the proximity of the tablet to configure it
ms: Sila alih stilus anda berdekatan dengan tablet untuk mengkonfigurkannya

en: Eraser Pressure Feel
ms: Rasa Tekanan Eraser

en: Soft
ms: Lembut

en: Firm
ms: Kukuh

en: Top Button
ms: Butang Atas

en: Lower Button
ms: Butang Bawah

en: Lowest Button
ms: Butang Paling Rendah

en: Tip Pressure Feel
ms: Rasa Tekanan di Hujung

en: GNOME Settings
ms: Tetapan GNOME

en: Utility to configure the GNOME desktop
ms: Utiliti untuk mengkonfigur atas meja GNOME

en: Settings is the primary interface for configuring your system.
ms: Tetapan ialah antara muka utama untuk Mengkonfigur sistem anda.

en: The GNOME Project
ms: Projek GNOME

en: Display version number
ms: Papar nombor versi

en: Enable verbose mode
ms: Benarkan mod berjela

en: Search for the string
ms: Gelintar rentetan

en: List possible panel names and exit
ms: Senaraikan nama panel yang mungkin kemudian keluar

en: Panel to display
ms: Panel untuk dipaparkan

en: [PANEL] [ARGUMENT…]
ms: [PANEL] [ARGUMEN…]

en: Privacy
ms: Kerahsiaan

en: Available panels:
ms: Panel tersedia:

en: All Settings
ms: Semua Tetapan

en: Primary Menu
ms: Menu Utama

en: Warning: Development Version
ms: Amaran Versi Pembangunan

en: This version of Settings should only be used for development purposes. You may experience incorrect system behavior, data loss, and other unexpected issues.
ms: Versi Tetapan ini hanya patut digunakan untuk tujuan pembangunan. Anda mungkin menghadapi kelakuan sistem yang bermasalah, kehilangan data, dan lain-lain masalah tidak dijangka.

en: Help
ms: Bantuan

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Preferences;Settings;
ms: Keutamaan;Tetapan;

[ctx: shortcut window]
en: General
ms: Am

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ms: Keluar

[ctx: shortcut window]
en: Search
ms: Gelintar

[ctx: shortcut window]
en: Panels
ms: Panel

[ctx: shortcut window]
en: Go back to previous panel
ms: Undur ke panel terdahulu

[ctx: shortcut window]
en: Cancel search
ms: Batal gelintar

en: The identifier for the last Settings panel to be opened
ms: Pengecam untuk panel Tetapan terakhir yang akan dibuka

en: The identifier for the last Settings panel to be opened. Unrecognised values will be ignored and the first panel in the list selected.
ms: Pengecam untuk panel Tetapan terakhir yang akan dibuka. Nilai tidak dikenal pasti akan diabaikan dan panel pertama dalam senarai dipilih.

en: Show warning when running a development build of Settings
ms: Tunjuk amaran ketika menjalankan Tetapan versi binaan pembangunan

en: Whether Settings should show a warning when running a development build.
ms: Sama ada Tetapan patut menunjukkan satu amaran ketika menjalankan binaan pembangunan.

en: System Sounds
ms: Bunyi Sistem
