gnome-control-center 1.5.5 - en to wa translation catalogue (123 entries)

en: Keyboard
wa: Taprece

en: Basic
wa: Di båze

en: Del_ay:
wa: _Tårdjaedje:

en: Delay between keypress and pointer mo_vement:
wa: Tårdjaedje inte les tapes eyet pol mo_vmint do cursoe:

en: Filters
wa: Passetes

en: Mouse _Preferences...
wa: _Preferinces pol sori...

en: S_peed:
wa: _Roedeu:

en: _Type to test settings:
wa: _Tapez po sayî l' apontiaedje:

en: characters/second
wa: caracteres/segonde

en: milliseconds
wa: milisegondes

en: pixels/second
wa: picsels/segonde

note: set the timeout value  label with correct value of timeout
en: seconds
wa: segondes

en: Key
wa: Clé

en: Couldn't find the file '%s'.
    
    Please make sure it exists and try again, or choose a different background picture.
wa: Dji n' a savou trover l' fitchî «%s».
    
    Acertinez vs s' i vs plait k' il egzistêye bén, eyet rssayîz oudonbén tchoezixhoz ene imådje di fond diferinne.

en: Please select an image.
wa: Tchoezixhoz ene imådje s' i vs plait.

en: Select your default applications
wa: Tchoezixhoz vos prémetous programes

en: Add...
wa: Radjouter...

en: C_ustom:
wa: A _vosse môde:

en: Co_mmand:
wa: Co_mande:

en: Custom Editor Properties
wa: Prôpietés di l' aspougneu di tecse da vosse

en: Default Terminal
wa: Prémetou terminå

en: Default Text Editor
wa: Prémetou aspougneu di tecse

en: Default Web Browser
wa: Prémetou betchteu waibe

en: Default Window Manager
wa: Prémetou manaedjeu di purneas

en: Delete
wa: Disfacer

en: Edit...
wa: Candjî...

en: Terminal
wa: Terminå

en: Text Editor
wa: Aspougneu di tecse

en: Web Browser
wa: Betchteu waibe

en: Window Manager
wa: Manaedjeu di purneas

en: _Name:
wa: _No:

en: _Properties...
wa: _Prôpietés...

en: Font
wa: Fonte

en: Select fonts for the desktop
wa: Tchoezi les fontes pol sicribanne

en: Font Preferences
wa: Preferinces pol fonte

en: Font Rendering Details
wa: Detays do rindou del fonte

en: N_one
wa: N_ole

en: _Application font:
wa: Fonte po les _programes:

en: _Desktop font:
wa: Fonte pol _sicribanne:

en: _None
wa: _Nouk

en: _Terminal font:
wa: Fonte po les _terminås:

en: _Window title font:
wa: Fonte pol tite des _purneas:

en: Disabled
wa: Dismetou

en: <Unknown Action>
wa: <Accion nén cnoxhowe>

en: Desktop
wa: Sicribanne

en: Sound
wa: Son

en: Window Management
wa: Manaedjmint des purneas

en: Action
wa: Accion

en: Shortcut
wa: Rascourti

en: Keyboard Shortcuts
wa: Rascourtis del taprece

en: Layout
wa: Adjinçmint

en: <small><i>Fast</i></small>
wa: <small><i>Roed</i></small>

en: <small><i>Short</i></small>
wa: <small><i>Court</i></small>

en: <small><i>Slow</i></small>
wa: <small><i>Londjin</i></small>

en: Keyboard Preferences
wa: Preferinces del taprece

en: _Delay:
wa: _Tårdjaedje:

en: _Speed:
wa: _Roedeu:

en: Set your keyboard preferences
wa: Defini vos preferinces pol taprece

en: <i>Fast</i>
wa: <i>Roed</i>

en: <i>High</i>
wa: <i>Hôt</i>

en: <i>Large</i>
wa: <i>Lådje</i>

en: <i>Low</i>
wa: <i>Bas</i>

en: <i>Slow</i>
wa: <i>Londjin</i>

en: <i>Small</i>
wa: <i>Pitit</i>

en: Buttons
wa: Botons

en: Cursors
wa: Cursoes

en: Motion
wa: Movmint

en: Mouse Preferences
wa: Preferinces pol sori

en: Mouse
wa: Sori

en: Set your mouse preferences
wa: Defini vos preferinces pol sori

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
wa: <b>Apontiaedje _otomatike do proxy</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
wa: <b>Apontiaedje al _mwin do proxy</b>

en: <b>_Use authentication</b>
wa: <b>_Eployî l' otintifiaedje</b>

en: Autoconfiguration _URL:
wa: _Hårdêye po l' apontiaedje otomatike:

en: HTTP Proxy Details
wa: Detays do proxy HTTP

en: Port:
wa: Pôrt:

en: S_ocks host:
wa: Lodjoe S_OCKS:

en: _Details
wa: _Detays

en: _FTP proxy:
wa: Proxy _FTP:

en: _Password:
wa: _Sicrete:

en: Enable sound and associate sounds with events
wa: Mete en alaedje les sons eyet ls assocyî avou des evenmints

en: Sound Preferences
wa: Preferinces pol son

en: E_nable sound server startup
wa: Mete en _ouve li sierveu di sons a l' enondaedje

en: General
wa: Djenerå

en: Sound Events
wa: Sons po ls evenmints

en: _Sounds for events
wa: _Sons po ls evenmints

en: Select themes for various parts of the desktop
wa: Tchoezi les tinmes po sacwantès pårteyes do scribanne

en: Theme
wa: Tinme

en: Icons
wa: Imådjetes

en: Theme Preferences
wa: Preferinces pol tinme

en: Window Border
wa: Boird do purnea

en: Menus & Toolbars
wa: Menus & Bårs ås usteyes

en: C_ut
wa: Cô_per

en: Menu and Toolbar Preferences
wa: Preferinces pol menu eyet l' bår ås usteyes

en: New File
wa: Novea fitchî

en: Open File
wa: Drovi on fitchî

en: Save File
wa: Schaper fitchî

en: Show _icons in menus
wa: Håyner les _imådjetes dins les menus

en: _Copy
wa: _Copyî

en: _Edit
wa: _Candjî

en: _File
wa: _Fitchî

en: _New
wa: _Novea

en: _Open
wa: _Drovi

en: _Paste
wa: C_laper

en: _Print
wa: _Eprimî

en: _Quit
wa: Moussî _foû

en: _Save
wa: _Schaper

en: Window Preferences
wa: Preferinces pol purnea

en: _Select windows when the mouse moves over them
wa: _Tchoezi les purneas cwand l' sori passe å dzeur

en: Windows
wa: Purneas

en: GNOME Control Center
wa: Cinte di Contrôle di GNOME

en: The GNOME configuration tool
wa: L' usteye d' apontiaedje di GNOME

en: Could not initialize Bonobo
wa: Dji n' a savou inicyî Bonobo

en: Cannot create the directory "%s".
    This is needed to allow changing cursors.
wa: Dji n' a savou ahiver l' ridant «%s».
    I gn a mezåjhe del fé po permete li candjmint des cursoes.

en: Type
wa: Sôre

en: Screen
wa: Waitroûle

en: Event
wa: Evenmint

en: _Play
wa: _Djower

en: _Remove
wa: _Bodjî

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
wa: Li manaedjeu di purneas «%s» n' a nén redjistré ene usteye d' apontiaedje

en: Maximize
wa: Å pus grand

en: Roll up
wa: Erôler

en: Description
wa: Discrijhaedje
