gnome-control-center - en to ca translation catalogue (1901 entries)

en: System Bus
ca: Bus del sistema

en: Full access
ca: Accés complet

en: Session Bus
ca: Sessió del bus

en: Devices
ca: Dispositius

en: Full access to /dev
ca: Accés complet a /dev

en: Network
ca: Xarxa

en: Has network access
ca: Té accés a la xarxa

en: Home
ca: Inici

en: Read-only
ca: Només lectura

en: File System
ca: Sistema de fitxers

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Can change settings
ca: Es poden canviar els paràmetres

en: <b>%s</b> requires access to the following system resources. To stop this access, the app must be removed.
ca: <b>%s</b> requereix accés als següents recursos del sistema. Per a aturar aquest accés, cal eliminar l'aplicació.

en: %u file and link type that is opened by the app | %u file and link types that are opened by the app
ca[0]: %u tipus de fitxer i d'enllaç que obre l'aplicació
ca[1]: %u tipus de fitxers i d'enllaços que obre l'aplicació

en: <b>%s</b> is used to open the following types of files and links.
ca: <b>%s</b> s'utilitza per a obrir els següents tipus de fitxers i enllaços.

note: Translators: '%s' is the formatted size, e.g. "26.2 MB"
en: %s of disk space used
ca: %s d'espai de disc utilitzat

en: Apps
ca: Aplicacions

en: Search apps
ca: Cerca aplicacions

en: _Default Apps
ca: Aplicacions per _defecte

en: No Apps Found
ca: No s'han trobat aplicacions

en: _Find in Software
ca: _Cerca al programari

en: Default Apps
ca: Aplicacions per defecte

en: Removable Media
ca: Suports extraïbles

en: Automat_ically Launch Apps
ca: _Inicia les aplicacions automàticament

en: Start apps when media is connected or inserted
ca: Inicieu aplicacions Seleccioneu l'aplicació que s'iniciarà quan es connecti una càmera

en: App Settings
ca: Paràmetres de les aplicacions

en: _Open
ca: _Obre

en: App _Details
ca: _Detalls de l'aplicació

en: Permissions
ca: Permisos

note: Translators: This row shows/sets whether the app shown in this page can add results to the GNOME Shell search results. Internally this enables/disables the app's Shell Search Provider
en: _Search
ca: _Cerca

en: Receive system searches and send results
ca: Rebre cerques del sistema i enviar resultats

note: This label is displayed in a treeview cell displaying * a disabled accelerator key combination. translators: * The device has been disabled
en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: _Notifications
ca: _Notificacions

en: Show system notifications
ca: Mostra les notificacions del sistema

en: _Run in Background
ca: _Executa en segon pla

en: Allow activity when the app is closed
ca: Permet l'activitat quan es tanqui l'aplicació

en: Scr_eenshots
ca: Captur_es de pantalla

en: Take pictures of the screen at any time
ca: Fes fotos de la pantalla en qualsevol moment

en: Change _Wallpaper
ca: Canvia el _fons de pantalla

en: Change the desktop wallpaper
ca: Canvia el fons de pantalla de l'escriptori

en: So_unds
ca: _Sons

en: Reproduce sounds
ca: Reprodueix sons

en: _Inhibit Shortcuts
ca: _Inhabilita les dreceres

en: Block standard keyboard shortcuts
ca: Bloqueja les dreceres de teclat estàndard

en: Camera
ca: Càmera

en: Take pictures with the camera
ca: Fes fotos amb la càmera

en: C_amera
ca: Càmer_a

en: _Microphone
ca: _Micròfon

en: Record audio with the microphone
ca: Enregistra àudio amb el micròfon

en: _Location Services
ca: _Serveis d'ubicació

en: Access device location data
ca: Accedeix a les dades d'ubicació del dispositiu

en: Re_quired Access
ca: Accés re_querit

en: System access that is required by the app
ca: Accés al sistema que requereix l'aplicació

en: _File &amp; Link Associations
ca: Associacions de fitxers i enllaços

en: S_torage
ca: Emmaga_tzematge

en: Required Access
ca: Accés requerit

en: File & Link Associations
ca: Fitxer i associacions d'enllaç

en: File Types
ca: Tipus de fitxer

en: Link Types
ca: Tipus d'enllaç

en: _Reset
ca: _Reinicia

en: Storage
ca: Emmagatzematge

en: How much disk space this app is occupying with app data and caches
ca: Espai en disc que aquesta aplicació ocupa amb dades i memòria cau

en: App
ca: Aplicació

en: Data
ca: Dades

en: Cache
ca: Memòria cau

en: _Clear Cache
ca: _Neteja la memòria cau

en: _Mail
ca: _Correu

en: _Calendar
ca: Ca_lendari

en: M_usic
ca: _Música

en: _Video
ca: _Vídeo

en: _Photos
ca: _Fotos

note: Translators: This is a telephone call
en: Ca_lls
ca: _Trucades

en: Ask what to do
ca: Pregunta què fer

en: Do nothing
ca: No facis res

en: Open folder
ca: Obre la carpeta

en: Select an app for audio CDs
ca: Seleccioneu l'aplicació per als CD d'àudio

en: Select an app for video DVDs
ca: Seleccioneu l'aplicació per als DVD de vídeo

en: Select an app to run when a music player is connected
ca: Seleccioneu l'aplicació que s'iniciarà quan es connecti un reproductor de música

en: Select an app to run when a camera is connected
ca: Seleccioneu l'aplicació que s'iniciarà quan es connecti una càmera

en: Select an app for software CDs
ca: Seleccioneu l'aplicació per als CD de programari

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info * strings, just here to fix capitalization of the English originals. * If the shared-mime-info translation works for your language, * simply leave these untranslated.
en: audio DVD
ca: DVD d'àudio

en: blank Blu-ray disc
ca: disc Blu-ray en blanc

en: blank CD disc
ca: disc CD en blanc

en: blank DVD disc
ca: disc DVD en blanc

en: blank HD DVD disc
ca: disc HD DVD en blanc

en: Blu-ray video disc
ca: Disc Blu-ray de vídeo

en: e-book reader
ca: lector de llibres digitals

en: HD DVD video disc
ca: Disc HD DVD de vídeo

en: Picture CD
ca: CD de fotos

en: Super Video CD
ca: Supervídeo CD

en: Video CD
ca: CD de vídeo

en: Windows software
ca: Programari del Windows

en: CD _Audio
ca: _CD d'àudio

en: _DVD Video
ca: _DVD de vídeo

en: Music Pla_yer
ca: Reproductor de _música

en: P_hotos
ca: _Fotos

en: Sof_tware
ca: _Programari

en: _Other Media
ca: _Altres suports

en: Select how other media should be handled
ca: Seleccioneu com s'han de gestionar els altres suports

en: Other Media
ca: Altres suports

en: _Type
ca: _Tipus

en: _Action
ca: _Acció

en: Add user accounts and change passwords
ca: Afegiu comptes d'usuari i canvieu contrasenyes

en: Play and record sound
ca: Reprodueix i enregistra so

en: Play audio
ca: Reprodueix àudio

en: Record audio
ca: Enregistra so

en: Detect network devices using mDNS/DNS-SD (Bonjour/zeroconf)
ca: Detecta dispositius de xarxa usant mDNS/DNS-SD (Bonjour/zeroconf)

en: Access bluetooth hardware directly
ca: Accedeix directament al maquinari Bluetooth

en: Use bluetooth devices
ca: Usa dispositius Bluetooth

en: Use your camera
ca: Usa la càmera

en: Print documents
ca: Imprimeix documents

en: Use any connected joystick
ca: Usa qualsevol joystick connectat

en: Allow connecting to the Docker service
ca: Permet connectar-se al servei Docker

en: Configure network firewall
ca: Configura el tallafocs de xarxa

en: Setup and use privileged FUSE filesystems
ca: Prepara i usa sistemes de fitxers FUSE privilegiats

en: Update firmware on this device
ca: Actualitza el microprogramari d'aquest dispositiu

en: Access hardware information
ca: Accedeix a la informació del maquinari

en: Provide entropy to hardware random number generator
ca: Proporciona entropia al generador via maquinari de nombres aleatoris

en: Use hardware-generated random numbers
ca: Usa nombres aleatoris generats pel maquinari

en: Access files in your home folder
ca: Accedeix als fitxers de la carpeta d'usuari

en: Access libvirt service
ca: Accedeix al servei libvirt

en: Change system language and region settings
ca: Canvia els paràmetres de la llengua i la regió del sistema

en: Change location settings and providers
ca: Canvieu els paràmetres d'ubicació i proveïdors

en: Access your location
ca: Accedeix a la ubicació

en: Read system and application logs
ca: Llegeix els registres del sistema i de les aplicacions

en: Access LXD service
ca: Accedeix al servei LXC

en: Use and configure modems
ca: Usa i configura els módems

en: Read system mount information and disk quotas
ca: Llegeix la informació del sistema de muntatge i les quotes de disc

en: Control music and video players
ca: Controla els reproductors de música i vídeo

en: Change low-level network settings
ca: Canvia els paràmetres de baix nivell de la xarxa

en: Access the NetworkManager service to read and change network settings
ca: Accedeix al servei NetworkManager per llegir o modificar els paràmetres de xarxa

en: Read access to network settings
ca: Accés de lectura als paràmetres de xarxa

en: Change network settings
ca: Canvia els paràmetres de xarxa

en: Read network settings
ca: Llegeix els paràmetres de xarxa

en: Access the ofono service to read and change network settings for mobile telephony
ca: Accedeix al servei ofono per llegir i modificar els paràmetres de xarxa de la telefonia mòbil

en: Control Open vSwitch hardware
ca: Controla el maquinari Open vSwitch

en: Read from CD/DVD
ca: Llegeix del CD/DVD

en: Read, add, change, or remove saved passwords
ca: Llegeix, afegeix, modifica o esborra les contrasenyes desades

en: Access pppd and ppp devices for configuring Point-to-Point Protocol connections
ca: Accedeix als dispositius ppp i pppd per configurar les connexions amb protocol Point-to-Point

en: Pause or end any process on the system
ca: Pausa o finalitza qualsevol procés del sistema

en: Access USB hardware directly
ca: Accedeix directament al maquinari USB

en: Read/write files on removable storage devices
ca: Llegeix/modifica fitxers en dispositius d'emmagatzemament extraïble

en: Prevent screen sleep/lock
ca: Evita que la pantalla es bloquegi o entri en baix consum

en: Access serial port hardware
ca: Accedeix al maquinari del port sèrie

en: Restart or power off the device
ca: Reinicia o atura el dispositiu

en: Install, remove and configure software
ca: Instal·la, elimina i configura programari

en: Read process and system information
ca: Llegeix informació del sistema i dels processos

en: Monitor and control any running program
ca: Monitoritza i controla qualsevol programa en execució

en: Change the date and time
ca: Canvia la data i l'hora

en: Change time server settings
ca: Canvia els paràmetres del servidor de temps

en: Change the time zone
ca: Canvia el fus horari

en: Access the UDisks2 service for configuring disks and removable media
ca: Accedeix al servei UDisks2 per configurar els discos i els medis extraïbles

en: Access energy usage data
ca: Accedeix a les dades d'ús de l'energia

en: Read/write access to U2F devices exposed
ca: Accés de lectura/escriptura als dispositius U2F exposats

en: Control various app permissions and settings
ca: Controla diversos permisos i paràmetres d'aplicació

note: Translators: Search terms to find the Apps panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: application;flatpak;permission;setting;default;preferred;media;autorun;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;device;system;
ca: aplicació;flatpak;permisos;paràmetre;predeterminat;preferit;mitjans;execució automàtica;cd;dvd;usb;àudio;vídeo;disc;extraïble;dispositiu;sistema;

en: Remove Background
ca: Elimina el fons

en: Select a picture
ca: Selecciona una imatge

en: multiple sizes
ca: mides múltiples

en: No Desktop Background
ca: Sense imatge de fons de l'escriptori

en: Current background
ca: Imatge de fons actual

en: Style
ca: Estil

en: _Default
ca: Per _defecte

en: Da_rk
ca: _Fosc

en: Background
ca: Fons

en: _Add Picture…
ca: _Afegeix una imatge…

en: Appearance
ca: Aparença

en: Change your background image or the UI colors
ca: Canvieu la imatge de fons o els colors de la interfície

note: Translators: Search terms to find the Appearance panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Background;Wallpaper;Screen;Desktop;Style;Light;Dark;Appearance;
ca: Fons;Fons de pantalla;Pantalla;Escriptori;Estil;Clar;Fosc;Aparença;

en: Enable
ca: Habilita

en: No Bluetooth Found
ca: No s'ha trobat el Bluetooth

en: Plug in a dongle to use Bluetooth
ca: Connecteu una motxilla per a usar Bluetooth

en: Bluetooth Turned Off
ca: Bluetooth desactivat

en: Turn on to connect devices and receive file transfers
ca: Activeu-lo per a connectar dispositius i rebre transferències de fitxers

en: Airplane Mode is On
ca: El mode d'avió està activat

en: Bluetooth is disabled when airplane mode is on
ca: El Bluetooth està inhabilitat quan el mode d'avió està activat

en: _Turn Off Airplane Mode
ca: _Desactiva el mode d'avió

en: Hardware Airplane Mode is On
ca: El mode d'avió del maquinari està activat

en: Turn off the Airplane mode switch to enable Bluetooth
ca: Desactiva el mode d'avió per a habilitar el Bluetooth

en: Turn Bluetooth on and off and connect your devices
ca: Activeu i desactiveu el Bluetooth i connecteu els dispositius

note: Translators: Search terms to find the Bluetooth panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;bluetooth;obex;
ca: comparteix;compartició;bluetooth;obex;

note: TRANSLATORS: The user has to attach the sensor to the screen
en: Place your calibration device over the square and press “Start”
ca: Col·loqueu el dispositiu de calibratge sobre el quadre i premeu «Inicia»

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the calibrate position and press “Continue”
ca: Moveu el dispositiu de calibratge a la posició de calibratge i premeu «Continua»

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the surface position and press “Continue”
ca: Moveu el dispositiu de calibratge a la posició de la superfície i premeu «Continua»

note: TRANSLATORS: on some hardware e.g. Lenovo W700 the sensor * is built into the palmrest and we need to fullscreen the * sample widget and shut the lid.
en: Shut the laptop lid
ca: Tanca la tapa del portàtil

note: TRANSLATORS: We suck, the calibration failed and we have no * good idea why or any suggestions
en: An internal error occurred that could not be recovered.
ca: S'ha produït un error intern que no s'ha pogut recuperar.

note: TRANSLATORS: Some required-at-runtime tools were not * installed, which should only affect insane distros
en: Tools required for calibration are not installed.
ca: Les eines que calen per al calibratge no estan instal·lades.

note: TRANSLATORS: The profile failed for some reason
en: The profile could not be generated.
ca: No s'ha pogut generar el perfil.

note: TRANSLATORS: The user specified a whitepoint that was * unobtainable with the hardware they've got -- see * https://en.wikipedia.org/wiki/White_point for details
en: The target whitepoint was not obtainable.
ca: No s'ha pogut obtenir el punt blanc de l'objectiu.

note: TRANSLATORS: the display calibration process is finished
en: Complete!
ca: S'ha completat!

note: TRANSLATORS: the display calibration failed, and we also show * the translated (or untranslated) error string after this
en: Calibration failed!
ca: Ha fallat el calibratge!

note: TRANSLATORS: The user can now remove the sensor from the screen
en: You can remove the calibration device.
ca: Podeu treure el dispositiu de calibratge.

note: TRANSLATORS: The user has to be careful not to knock the * display off the screen (although we do cope if this is * detected early enough)
en: Do not disturb the calibration device while in progress
ca: No interrompeu el dispositiu de calibratge mentre treballi

en: Display Calibration
ca: Calibratge de la pantalla

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

note: This starts the calibration process
en: _Start
ca: _Inicia

note: This resumes the calibration process
en: _Resume
ca: _Continua

note: This button returns the user back to the color control panel
en: _Done
ca: _Fet

note: TRANSLATORS: This refers to the TFT display on a laptop
en: Laptop Screen
ca: Pantalla del portàtil

note: TRANSLATORS: This refers to the embedded webcam on a laptop
en: Built-in Webcam
ca: Càmera web integrada

note: TRANSLATORS: an externally connected display, where %s is either the * model, vendor or ID, e.g. 'LP2480zx Monitor'
en: %s Monitor
ca: Monitor %s

note: TRANSLATORS: a flatbed scanner device, e.g. 'Epson Scanner'
en: %s Scanner
ca: Escàner %s

note: TRANSLATORS: a camera device, e.g. 'Nikon D60 Camera'
en: %s Camera
ca: Càmera %s

note: TRANSLATORS: a printer device, e.g. 'Epson Photosmart Printer'
en: %s Printer
ca: Impressora %s

note: TRANSLATORS: a webcam device, e.g. 'Philips HiDef Camera'
en: %s Webcam
ca: Càmera web %s

en: Enable color management for %s
ca: Habilita la gestió del color per a %s

en: Show color profiles for %s
ca: Mostra els perfils de color per a %s

note: not calibrated
en: Not calibrated
ca: Sense calibrar

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
ca: Per defecte:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
ca: Espai de color:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
ca: Perfil de comprovació:

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
ca: Selecciona un fitxer de perfil ICC

en: Import
ca: Importa

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
ca: Perfils ICC compatibles

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
ca: Tots els fitxers

en: Screen
ca: Pantalla

note: TRANSLATORS: this is the dialog to save the ICC profile
en: Save Profile
ca: Desa el perfil

note: TRANSLATORS: this is when the button is sensitive
en: Create a color profile for the selected device
ca: Crea un perfil de color per al dispositiu seleccionat

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument is not detected. Please check it is turned on and correctly connected.
ca: No s'ha detectat l'instrument de mesura. Comproveu que estigui encès i connectat correctament.

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument does not support printer profiling.
ca: L'instrument de mesura no admet el perfilat d'impressores.

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The device type is not currently supported.
ca: El tipus de dispositiu no és compatible actualment.

note: Translators: This will be presented as the text of a link to the documentation translators: Text used in link to privacy policy
en: Learn more
ca: Més informació

note: Translators: %s is a link to the documentation with the label "Learn more"
en: Each device needs an up to date color profile to be color managed. %s
ca: Cada dispositiu necessita un perfil de color actualitzat per a poder gestionar el color. %s

en: Screen Calibration
ca: Calibratge de la pantalla

en: Calibration Quality
ca: Qualitat del calibratge

en: Calibration will produce a profile that you can use to color manage your screen. The longer you spend on calibration, the better the quality of the color profile.
ca: El calibratge produirà un perfil que podeu utilitzar en la gestió del color de la pantalla. Com més temps passeu en el calibratge, més bona serà la qualitat del perfil de color.

en: You will not be able to use your computer while calibration takes place.
ca: No podreu utilitzar l'ordinador mentre es faci el calibratge.

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Quality
ca: Qualitat

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Approximate Time
ca: Temps aproximat

en: Calibration Device
ca: Dispositiu de calibratge

en: Select the sensor device you want to use for calibration.
ca: Seleccioneu el sensor que voleu utilitzar per al calibratge.

en: Display Type
ca: Tipus de pantalla

en: Select the type of display that is connected.
ca: Seleccioneu el tipus de pantalla que està connectat.

en: Profile Whitepoint
ca: Punt blanc del perfil

en: Select a display target white point. Most displays should be calibrated to a D65 illuminant.
ca: Seleccioneu un punt blanc objectiu de la pantalla. La majoria de pantalles s'haurien de calibrar amb una il·luminació D65.

en: Display Brightness
ca: Brillantor de la pantalla

en: Please set the display to a brightness that is typical for you. Color management will be most accurate at this brightness level.
ca: Establiu la brillantor de la pantalla que acostumeu a utilitzar. La gestió del color serà més precisa en aquest nivell de brillantor.

en: Alternatively, you can use the brightness level used with one of the other profiles for this device.
ca: També podeu utilitzar el nivell de brillantor utilitzat per un dels altres perfils d'aquest dispositiu.

en: Profile Name
ca: Nom del perfil

en: You can use a color profile on different computers, or even create profiles for different lighting conditions.
ca: Podeu utilitzar un perfil de color en diferents ordinadors o fins i tot crear perfils per diferents condicions d'il·luminació.

en: Profile Name:
ca: Nom del perfil:

en: Summary
ca: Resum

en: Profile successfully created!
ca: S'ha creat el perfil amb èxit!

en: Copy profile
ca: Copia el perfil

en: Requires writable media
ca: Requereix un suport al qual es pugui escriure

en: You may find these instructions on how to use the profile on <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> and <a href="windows">Microsoft Windows</a> systems useful.
ca: Podeu trobar les instruccions de com utilitzar el perfil als sistemes <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> i <a href="windows">Microsoft Windows</a>.

en: Add Profile
ca: Afegeix un perfil

en: Problems detected. The profile may not work correctly. <a href="">Show details.</a>
ca: S'han detectat problemes. Aquest perfil no funcionarà correctament. <a href="">Mostra els detalls.</a>

en: _Import File…
ca: _Importa un fitxer…

en: _Add
ca: _Afegeix

en: _Set for all users
ca: _Estableix per a tots els usuaris

en: Set this profile for all users on this computer
ca: Estableix aquest perfil per a tots els usuaris d'aquest ordinador

en: _Enable
ca: _Habilita

en: _Add profile
ca: _Afegeix un perfil

en: _Calibrate…
ca: _Calibra…

en: Calibrate the device
ca: Calibra el dispositiu

en: _Remove profile
ca: _Suprimeix el perfil

en: _View details
ca: _Mostra els detalls

en: Unable to detect any devices that can be color managed
ca: No s'ha pogut detectar cap dispositiu en el qual es pugui gestionar el color

en: LCD (CCFL backlight)
ca: LCD (retroil·luminació CCFL)

en: LCD (RGB LED backlight)
ca: LCD (retroil·luminació RGB LED)

en: LCD (white LED backlight)
ca: LCD (retroil·luminació de LED blanc)

en: Wide gamut LCD (CCFL backlight)
ca: LCD de gamma àmplia (retroil·luminació CCFL)

en: Wide gamut LCD (RGB LED backlight)
ca: LCD de gamma àmplia (retroil·luminació de LED RGB)

[ctx: Calibration quality]
en: High
ca: Alta

en: 40 minutes
ca: 40 minuts

[ctx: Calibration quality]
en: Medium
ca: Mitjana

en: 30 minutes
ca: 30 minuts

[ctx: Calibration quality]
en: Low
ca: Baixa

en: 15 minutes
ca: 15 minuts

en: Native to display
ca: Nadiu de la pantalla

en: D50 (Printing and publishing)
ca: D50 (Impressions i publicacions)

en: D65 (Photography and graphics)
ca: D65 (Fotografia i gràfics)

note: TRANSLATORS: standard spaces are well known colorspaces like * sRGB, AdobeRGB and ProPhotoRGB
en: Standard Space
ca: Espai estàndard

note: TRANSLATORS: test profiles do things like changing the screen * a different color, or swap the red and green channels
en: Test Profile
ca: Perfil de comprovació

[ctx: Automatically generated profile]
note: TRANSLATORS: automatic profiles are generated automatically * by the color management system based on manufacturing data, * for instance the default monitor profile is created from the * primaries specified in the monitor EDID
en: Automatic
ca: Automàtic

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - low quality profiles take * much less time to generate but may be a poor reflection of the * device capability
en: Low Quality
ca: Qualitat baixa

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality
en: Medium Quality
ca: Qualitat mitjana

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - high quality profiles take * a *long* time, and have the best calibration and * characterisation data.
en: High Quality
ca: Qualitat alta

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default RGB space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default RGB
ca: RGB per defecte

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default CMYK space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default CMYK
ca: CMYK per defecte

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default gray space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default Gray
ca: Gris per defecte

en: Vendor supplied factory calibration data
ca: Dades de calibratge de fàbrica proporcionades pel venedor

en: Full-screen display correction not possible with this profile
ca: Amb aquest perfil no es pot fer la correcció de la pantalla en mode pantalla completa

en: This profile may no longer be accurate
ca: Aquest perfil potser ja no és precís

en: Calibrate the color of your devices, such as displays, cameras or printers
ca: Calibreu el color dels dispositius, com ara pantalles, càmeres o impressores

note: Translators: Search terms to find the Color panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Color;ICC;Profile;Calibrate;Printer;Display;
ca: Color;ICC;Perfil;Calibratge;Impressora;Pantalla;

en: Other…
ca: Altres…

en: Select Language
ca: Seleccioneu un idioma

en: _Select
ca: _Selecciona

en: Language or country
ca: Idioma o país

en: No languages found
ca: No s'ha trobat cap idioma

en: More…
ca: Més…

en: More Information
ca: Més informació

en: Error: some settings cannot be unlocked
ca: Error: alguns paràmetres no es poden desbloquejar

en: Unlock to Change Settings
ca: Desbloqueja per a canviar els paràmetres

en: _Unlock…
ca: _Desbloqueja…

en: Increment Hour
ca: Incrementa una hora

en: Increment Minute
ca: Incrementa un minut

en: Time
ca: Hores

en: Decrement Hour
ca: Redueix una hora

en: Decrement Minute
ca: Redueix un minut

en: Today
ca: Avui

en: Yesterday
ca: Ahir

note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24".
en: %b %e
ca: %e %b

note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24, 2013".
en: %b %e, %Y
ca: %e %b, %Y

en: %d hour | %d hours
ca[0]: %d hora
ca[1]: %d hores

note: Translators: Option for "Blank Screen" in "Power" panel
en: %d minute | %d minutes
ca[0]: %d minut
ca[1]: %d minuts

en: %d second | %d seconds
ca[0]: %d segon
ca[1]: %d segons

note: 0 seconds
en: 0 seconds
ca: 0 segons

[ctx: hotspot]
note: translators: This is the default hotspot name, need to be less than 32-bytes
en: Hotspot
ca: Punt d'accés Wi-Fi

en: On
ca: Activat

en: Off
ca: Desactivat

en: Apply Changes?
ca: Voleu aplicar els canvis?

en: Changes Cannot be Applied
ca: No s'han aplicat els canvis

en: This could be due to hardware limitations.
ca: Això pot ser degut a limitacions del maquinari.

en: Displays
ca: Pantalles

en: _Apply
ca: _Aplica

en: Display Settings Disabled
ca: S'ha inhabilitat la configuració de la pantalla

en: Multiple Displays
ca: Múltiples pantalles

note: 'Join' as in 'Join displays'
en: _Join
ca: _Unir-se

en: _Mirror
ca: _Mirall

en: Contains top bar and Activities
ca: Conté la barra superior i les Activitats

en: _Primary Display
ca: _Pantalla principal

note: This is the redshift functionality where we suppress blue light when the sun has gone down
en: _Night Light
ca: Llum _nocturna

en: Night Light
ca: Llum nocturna

[ctx: Display rotation]
en: Landscape
ca: Apaïsada

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Right
ca: Vertical dreta

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Left
ca: Vertical esquerra

[ctx: Display rotation]
en: Landscape (flipped)
ca: Apaïsada (capgirada)

note: Translators: "Variable" is an adjective that refers to the refresh rate
en: Variable (up to %.2lf Hz)
ca: Variable (fins a %.2lf Hz)

[ctx: display setting]
en: _Orientation
ca: _Orientació

[ctx: display setting]
en: _Resolution
ca: _Resolució

en: R_efresh Rate
ca: Freqüència de r_efresc

en: _Variable Refresh Rate
ca: Freqüència _variable de refresc

en: Re_fresh Rate
ca: _Freqüència de refresc

en: Adjust for _TV
ca: Ajusta per a televisió

[ctx: display setting]
en: _Scale
ca: _Escala

en: Night Light cannot be used from a virtual machine.
ca: La llum nocturna no es pot utilitzar des d'una màquina virtual.

en: Night Light Unavailable
ca: Llum nocturna no disponible

en: This could be the result of the graphics driver being used, or the desktop being used remotely
ca: Això podria ser degut al fet que un controlador gràfic s'està usant, o que l'escriptoris'utilitza remotament

note: Inhibit the redshift functionality until the next day starts
en: Temporarily Disabled Until Tomorrow
ca: Inhabilitat temporalment fins demà

note: This cancels the redshift inhibit.
en: Restart Filter
ca: Torna a iniciar el filtre

en: Night light makes the screen color warmer. This can help to prevent eye strain and sleeplessness.
ca: La llum nocturna fa que el color de pantalla sigui més càlid. Això us pot ajudar a prevenir la fatiga visual i la sensació de son.

en: _Schedule
ca: _Planificació

en: Sunset to Sunrise
ca: Posta de sol a la sortida del sol

en: Manual Schedule
ca: Planificació manual

en: _Times
ca: _Hores

en: From
ca: Des de

en: Hour
ca: Hora

en: Minute
ca: Minut

en: To
ca: A

en: _Color Temperature
ca: Temperatura del _color

en: Use Night Light and choose how to use connected monitors and projectors
ca: Utilitza la Llum nocturna i tria com utilitzar monitors i projectors connectats

note: Translators: Search terms to find the Displays panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Panel;Projector;xrandr;Screen;Resolution;Refresh;Monitor;Night;Light;Blue;redshift;color;sunset;sunrise;
ca: Quadre;Projector;xrandr;Pantalla;Resolució;Refresca;Monitor;Nit;Llum;Blau;color;posta de sol;

en: Sound and Media
ca: So i multimèdia

en: Volume mute/unmute
ca: Silencia o no el volum

en: Volume down
ca: Abaixa el volum

en: Volume up
ca: Apuja el volum

en: Microphone mute/unmute
ca: Silencia o no el micròfon

en: Launch media player
ca: Inicia el reproductor multimèdia

en: Play (or play/pause)
ca: Reprodueix (o reprodueix/fes una pausa)

en: Pause playback
ca: Fes una pausa a la reproducció

en: Stop playback
ca: Atura la reproducció

en: Previous track
ca: Salta a la peça anterior

en: Next track
ca: Salta a la peça següent

en: Eject
ca: Expulsa

en: Typing
ca: Escriptura

en: Switch to next input source
ca: Commuta a la font d'entrada següent

en: Switch to previous input source
ca: Commuta a la font d'entrada anterior

en: Launchers
ca: Llançadors

en: Launch help browser
ca: Inicia el navegador d'ajuda

en: Launch calculator
ca: Inicia la calculadora

en: Launch email client
ca: Inicia el client de correu

en: Launch web browser
ca: Inicia el navegador web

en: Home folder
ca: Carpeta d'usuari

note: Translators: this is a verb. Translators: "Search" should be phrased as a verb (in both "Name" and "Keywords" fields).
en: Search
ca: Cerca

[ctx: keybinding]
en: Search
ca: Cerca

en: System
ca: Sistema

en: Log out
ca: Surt

en: Lock screen
ca: Bloqueja la pantalla

en: Accessibility
ca: Accessibilitat

en: Turn zoom on or off
ca: Activa o desactiva l'ampliació

en: Zoom in
ca: Ampliació

en: Zoom out
ca: Reducció

en: Turn screen reader on or off
ca: Activa o desactiva el lector de pantalla

en: Turn on-screen keyboard on or off
ca: Activa o desactiva el teclat a la pantalla

en: Increase text size
ca: Augmenta la mida del text

en: Decrease text size
ca: Redueix la mida del text

en: High contrast on or off
ca: Activa o desactiva el contrast alt

en: No input sources found
ca: No s'han trobat fonts d'entrada

[ctx: Input Source]
en: Other
ca: Altres

en: Add Input Source
ca: Afegeix una font d'entrada

en: Input methods can’t be used on the login screen
ca: Els mètodes d'entrada no es poden utilitzar a la pantalla d'inici de sessió

en: No input source selected
ca: No s'ha seleccionat cap font d'entrada

en: _Add Input Source…
ca: _Afegeix una font d'entrada…

en: Move Up
ca: Mou amunt

en: Move Down
ca: Mou avall

en: Preferences
ca: Preferències

en: View Keyboard Layout
ca: Visualitza la disposició del teclat

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Custom Shortcuts
ca: Dreceres personalitzades

en: Alternate Characters Key
ca: Tecla de caràcters alternatius

en: The alternate characters key can be used to enter additional characters. These are sometimes printed as a third-option on your keyboard.
ca: La tecla de caràcters alternatius s'utilitza per a introduir caràcters addicionals. Aquests alguns cops estan impresos com a tercera opció en el teclat.

[ctx: keyboard key]
en: Left Alt
ca: Alt esquerra

[ctx: keyboard key]
en: Right Alt
ca: Alt dreta

[ctx: keyboard key]
en: Left Super
ca: Súper esquerra

[ctx: keyboard key]
en: Right Super
ca: Súper dreta

[ctx: keyboard key]
en: Menu key
ca: Tecla de menú

[ctx: keyboard key]
en: Right Ctrl
ca: Ctrl dreta

en: Compose Key
ca: Tecla de composició

en: The compose key allows a wide variety of characters to be entered. To use it, press compose then a sequence of characters.  For example, compose key followed by <b>C</b> and <b>o</b> will enter <b>©</b>, <b>a</b> followed by <b>'</b> will enter <b>á</b>.
ca: La tecla de composició permet introduir una gran varietat de caràcters. Per a utilitzar-la, premeu-la seguida d'una seqüència de caràcters.  Per exemple, la tecla de composició seguida de <b>C</b> i <b>o</b> introduirà <b>©</b>, i <b>a</b> seguida de <b>'</b> introduirà <b>á</b>.

[ctx: keyboard key]
en: Left Ctrl
ca: Ctrl esquerra

[ctx: keyboard key]
en: Caps Lock
ca: Bloq Maj

[ctx: keyboard key]
en: Scroll Lock
ca: Bloq Despl

[ctx: keyboard key]
en: Print Screen
ca: Impr Pant

en: Input sources can be switched using the %s keyboard shortcut.
    This can be changed in the keyboard shortcut settings.
ca: Les fonts d'entrada es poden canviar utilitzant la drecera de teclat %s.
    Això es pot canviar a la configuració de la drecera de teclat.

en: Input Sources
ca: Fonts d'entrada

en: Includes keyboard layouts and input methods
ca: Inclou disposicions de teclat i mètodes d'entrada

en: Input Source Switching
ca: Commutació de fonts d'entrada

en: Use the _same source for all windows
ca: Utilitza la _mateixa font a totes les finestres

en: Switch input sources _individually for each window
ca: Commuta les fonts d'entrada de cada finestra _individualment

en: Special Character Entry
ca: Estrada de caràcters especials

en: Methods for entering symbols and letter variants using the keyboard
ca: Mètodes per a introduir símbols i variants de lletres utilitzant el teclat

en: A_lternate Characters Key
ca: Tecla de caràcters a_lternatius

en: _Compose Key
ca: Tecla de _composició

en: Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres de teclat

en: _View and Customize Shortcuts
ca: _Visualitza i personalitza les dreceres

en: Reset All Shortcuts?
ca: Voleu restablir totes les dreceres?

en: All changes to keyboard shortcuts will be lost.
ca: Tots els canvis a les dreceres de teclat es perdran.

en: _Reset All
ca: _Restableix-ho tot

en: Search shortcuts
ca: Cerca dreceres

en: Search Shortcuts
ca: Cerca les dreceres

en: _Reset All…
ca: _Restableix-ho tot…

en: No keyboard shortcut found
ca: No s'ha trobat la tecla de drecera

en: Try a different search
ca: Proveu amb una cerca diferent

en: Add Custom Shortcuts
ca: Afegeix dreceres personalitzades

en: Set up custom shortcuts for launching apps, running scripts, and more
ca: Configureu dreceres personalitzades per a iniciar aplicacions, executar scripts i més

en: _Add Shortcut…
ca: _Afegeix una drecera…

note: TRANSLATORS: Don't translate/transliterate <b>%s</b>, which is the accelerator used
en: <b>%s</b> is already being used for %s. If you replace it, %s will be disabled
ca: <b>%s</b> ja s'utilitza per %s. Si la reemplaceu, %s s'inhabilitarà

en: Enter the new shortcut
ca: Introduïu la drecera nova

en: Set Custom Shortcut
ca: Estableix la drecera personalitzada

en: Set Shortcut
ca: Estableix la drecera

note: Setup the top label * TRANSLATORS: %s is replaced with a description of the keyboard shortcut, * don't translate/transliterate <b>%s</b>
en: Enter new shortcut to change <b>%s</b>
ca: Introduïu una drecera nova per a canviar <b>%s</b>

en: Add Custom Shortcut
ca: Afegeix drecera personalitzada

en: _Remove
ca: _Suprimeix

en: Re_place
ca: R_eemplaça

en: _Set
ca: _Estableix

en: Press Esc to cancel or Backspace to disable the keyboard shortcut
ca: Premeu Esc per a cancel·lar o Retrocés per a inhabilitar la drecera de teclat

en: Reset
ca: Reinicia

en: Name
ca: Nom

en: Command
ca: Ordre

en: Shortcut
ca: Drecera

note: Translators: This is a mark in the Grayscale scale
en: None
ca: Cap

en: _Set Shortcut…
ca: E_stableix una drecera…

en: %d modified | %d modified
ca[0]: %d modificada
ca[1]: %d modificades

en: Add a Shortcut
ca: Afegeix una drecera

en: Reset the shortcut to its default value
ca: Restableix la drecera al seu valor per omissió

en: Keyboard
ca: Teclat

en: Change keyboard shortcuts and set your typing preferences, keyboard layouts and input sources
ca: Canvieu les dreceres de teclat i establiu les vostres preferències d'escriptura, disposicions de teclat i fonts d'entrada

note: Translators: Search terms to find the Keyboard panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Shortcut;Workspace;Window;Resize;Zoom;Contrast;Input;Source;Lock;Volume;Hotkey;Compose;Character;
ca: Drecera;Espai de treball;Finestra;Canvia la mida;Amplia;Contrast;Entrada;Font;Bloqueig;Volum;Tecla d'accés;Composa;Caràcter;

en: _Mouse
ca: _Ratolí

en: Primary Button
ca: Botó primari

en: Order of physical buttons on mice and touchpads
ca: Ordre dels botons físics en ratolins i ratolins tàctils

en: _Left
ca: _Esquerre

en: _Right
ca: D_ret

en: Mouse
ca: Ratolí

en: Po_inter Speed
ca: Veloc_itat del punter

en: Pointer Speed
ca: Velocitat del punter

en: Slow
ca: Lenta

en: Fast
ca: Ràpida

en: Mouse _Acceleration
ca: _Acceleració del ratolí

en: Recommended for most users and applications
ca: Recomanat per a la majoria d'usuaris i aplicacions

en: Turning mouse acceleration off can allow faster and more precise movements, but can also make the mouse more difficult to use.
ca: Desactivar l'acceleració del ratolí pot permetre moviments més ràpids i precisos, però també pot fer que el ratolí sigui més difícil d'utilitzar.

en: Scroll Direction
ca: Direcció del desplaçament

en: Tra_ditional
ca: Tra_dicional

en: Scrolling moves the view
ca: El desplaçament mou la vista

en: Scrolling moves the content
ca: El desplaçament mou el contingut

en: Test _Settings
ca: _Comprova els paràmetres

en: Test Mouse and Touchpad Settings
ca: Prova la configuració del ratolí i del ratolí tàctil

en: _Touchpad
ca: Ratolí _tàctil

en: T_ouchpad
ca: Rat_olí tàctil

en: _Disable Touchpad While Typing
ca: _Desactiva el touchpad mentre s'està teclejant

en: Pointer speed
ca: Velocitat del punter

en: Clicking
ca: Fent clic

en: Secondary Click
ca: Clic secundari

en: Push anywhere with 2 fingers
ca: Piqueu a qualsevol lloc amb dos dits

en: Corner Push
ca: Picar al racó

en: Push with a single finger in the corner
ca: Picar amb un sol dit al racó

en: T_ap to Click
ca: Fes un toc per _a fer un clic

en: Quickly touch the touchpad to click
ca: Toqueu ràpidament el ratolí tàctil per a fer clic

en: Scrolling
ca: Desplaçament

en: Scroll Method
ca: Mètode de desplaçament

en: T_wo Finger
ca: _Dos dits

en: Drag two fingers on the touchpad
ca: Arrossegueu dos dits al ratolí tàctil

en: _Edge
ca: _Vora

en: Drag one finger on the edge
ca: Arrossega un dit a la vora

en: T_raditional
ca: T_radicional

en: Test Mouse & Touchpad
ca: Prova el ratolí i el ratolí tàctil

en: Click Here
ca: Clica aquí

en: Primary Click
ca: Clic primari

en: Double Click
ca: Doble clic

en: Mouse & Touchpad
ca: Ratolí i ratolí tàctil

en: Change your mouse or touchpad sensitivity and select right or left-handed
ca: Canvieu la sensibilitat del ratolí i del ratolí tàctil i seleccioneu l'ús per dretans o esquerrans

note: Translators: Search terms to find the Mouse and Touchpad panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Trackpad;Pointer;Click;Tap;Double;Button;Trackball;Scroll;
ca: Ratolí tàctil;Punter;Clic;Toc;Doble;Botó;Ratolí de bola;Desplaça;

en: _Hot Corner
ca: _Cantonada activa

en: Touch the top-left corner to open the Activities Overview
ca: Toqueu la cantonada superior esquerra per a obrir la vista general d'Activitats

en: _Active Screen Edges
ca: _Activa les vores de la pantalla

en: Drag windows against the top, left, and right screen edges to resize them
ca: Arrossegueu les finestres a les vores superior, esquerra i dreta de la pantalla per a redimensionar-les

en: Workspaces
ca: Espais de treball

en: _Dynamic Workspaces
ca: Espais de treball _dinàmics

en: Automatically removes empty workspaces
ca: Suprimeix automàticament els espais de treball buits

en: _Fixed Number of Workspaces
ca: Nombre _fix d'espais de treball

en: Specify a number of permanent workspaces
ca: Especifiqueu un nombre d'espais de treball permanents

en: _Number of Workspaces
ca: _Nombre d'espais de treball

en: Multi-Monitor
ca: Múltiples monitors

en: Workspaces on _primary display only
ca: _Només espais de treball en la pantalla primària

en: Workspaces on all d_isplays
ca: _Espais de treball en totes les pantalles

en: App Switching
ca: Commutació d'aplicacions

en: Include apps from all _workspaces
ca: _Inclou aplicacions de tots els espais de treball

en: Include apps from the _current workspace only
ca: I_nclou aplicacions només de l'espai de treball actual

en: Multitasking
ca: Multitasca

en: Manage preferences for productivity and multitasking
ca: Gestiona les preferències de productivitat i multitasca

note: Translators: Search terms to find the Search panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Multitasking;Multitask;Productivity;Customize;Desktop;Hot Corner;Workspaces;
ca: Multitasca;Productivitat;Personalitza;Escriptori;Cantonada activa;Espais de treball;

en: Automatic
ca: Automàtic

note: xxx: Added to avoid confusion with the preceding VPN row
en: Proxy
ca: Servidor intermediari

en: _Save
ca: De_sa

en: _Network Proxy
ca: Servidor i_ntermediari de xarxa

en: C_onfiguration
ca: C_onfiguració

en: Con_figuration URL
ca: URL de con_figuració

en: Web Proxy Autodiscovery is used when a Configuration URL is not provided. This is not recommended for untrusted public networks.
ca: El descobriment automàtic del servidor intermediari web s'utilitza quan no es proporciona un URL de configuració. Això no es recomana per a xarxes públiques no fiables.

en: HTTP Proxy
ca: Servidor intermediari d'HTTP

en: HTTP proxy port
ca: Port del servidor intermediari d'HTTP

en: HTTPS Proxy
ca: Servidor intermediari d'HTTPS

en: HTTPS proxy port
ca: Port del servidor intermediari d'HTTPS

en: FTP Proxy
ca: Servidor intermediari d'FTP

en: FTP proxy port
ca: Port del servidor intermediari d'FTP

en: SOCKS Host
ca: Amfitrió SOCKS

en: SOCKS host port
ca: Port de l'amfitrió SOCKS

en: Ignored Hosts
ca: Ignora els amfitrions

en: Network Unavailable
ca: Xarxa inaccessible

en: An error has occurred and network cannot be used.
     Error details: NetworkManager not running.
ca: S'ha produït un error i no es pot utilitzar la xarxa.
    Detalls de l'error: el NetworkManager no s'està executant.

en: Add VPN
ca: Afegeix VPN

en: Not set up
ca: No s'ha configurat

en: _Proxy
ca: Servidor _intermediari

note: * translators: Subtitle underneath the Wi-Fi QR code is constructed with two labels. * The first label holds Network Name, the second Wi-Fi password.
en: <b>Network Name</b>: %s
ca: <b>Nom de la xarxa</b>: %s

en: <b>Password</b>: %s
ca: <b>Contrasenya</b>: %s

en: Share Network
ca: Comparteix xarxes

en: QR Code
ca: Codi QR

en: Scan to Connect
ca: Escanegeu-lo per a connectar-vos

en: Insecure network (WEP)
ca: Xarxa insegura (WEP)

en: Secure network (WPA)
ca: Xarxa segura (WPA)

en: Secure network (WPA2)
ca: Xarxa segura (WPA2)

en: Secure network (WPA3)
ca: Xarxa segura (WPA3)

en: Secure network
ca: Xarxa segura

en: Signal strength %d%%
ca: Força del senyal %d% %

note: TRANSLATORS: device status
en: Connected
ca: Connectat

en: Network Options
ca: Opcions de xarxa

en: Forget Network
ca: Oblida la xarxa

note: TRANSLATORS: ‘%s’ is a Wi-Fi Network(SSID) name
en: Turning on the hotspot will disconnect from %s, and it will not be possible to access the internet through Wi-Fi.
ca: En activar el punt d'accés Wi-Fi es desconnectarà de %s, i no serà possible accedir a Internet a través de Wi-Fi.

en: Network name cannot be empty
ca: El nom de la xarxa no pot estar en blanc

note: SSID length needs to be in the 1-32 byte range
en: Network name is too long
ca: El nom de la xarxa és massa llarg

en: Must have a minimum of 8 characters
ca: Ha de tenir com a mínim 8 caràcters

en: Must have a maximum of %d character | Must have a maximum of %d characters
ca[0]: Ha de tenir com a màxim %d caràcter
ca[1]: Ha de tenir com a màxim %d caràcters

en: Turn On Wi-Fi Hotspot?
ca: Cal activar el punt d'accés Wi-Fi?

en: Wi-Fi hotspot allows others to share your internet connection, by creating a Wi-Fi network that they can connect to. To do this, you must have an internet connection through a source other than Wi-Fi.
ca: El punt d'accés Wi-Fi permet compatir la vostra connexió a Internet amb altres creant una xarxa amb la qual es poden connectar. Per a fer això, heu de tenir una connexió a Internet per un mitjà que no sigui la Wi-Fi.

en: Network Name
ca: Nom de la xarxa

note: Translators: This is a password needed for printing.
en: Password
ca: Contrasenya

en: Generate Random Password
ca: Genera una contrasenya aleatòria

en: Autogenerate Password
ca: Genera una contrasenya automàticament

en: _Turn On
ca: _Activa

en: Turning off will disconnect any devices that are using the hotspot.
ca: Desactivar-la desconnectarà qualsevol dispositiu que estigui utilitzant el punt d'accés Wi-Fi.

en: Turn Off Hotspot?
ca: Voleu desactivar el punt d'accés Wi-Fi?

en: _Turn Off
ca: _Desactiva

en: Airplane Mode
ca: Mode d'avió

en: Disables Wi-Fi, Bluetooth and mobile broadband
ca: Inhabilita Wi-Fi, Bluetooth i banda ampla mòbil

en: No Wi-Fi Adapter Found
ca: No s'ha trobat cap adaptador Wi-fi

en: Make sure you have a Wi-Fi adapter plugged and turned on
ca: Assegureu-vos que teniu un adaptador Wi-fi connectat i activat

en: Airplane Mode On
ca: Mode d'avió activat

en: Turn off to use Wi-Fi
ca: Desactiveu-lo per a utilitzar la Wi-Fi

en: Wi-Fi Hotspot Active
ca: Punt d'accés Wi-Fi actiu

en: Mobile devices can scan the QR code to connect.
ca: Els dispositius mòbils poden escanejar el codi QR per a connectar-se.

en: Turn Off Hotspot…
ca: Desactiva el punt d'accés Wi-Fi…

en: Visible Networks
ca: Xarxes visibles

en: Wi-Fi Unavailable
ca: Wi-Fi no disponible

en: An error has occurred and Wi-Fi cannot be used.
        Error details: NetworkManager not running.
ca: S'ha produït un error i no es pot utilitzar la Wi-Fi.
    Detalls de l'error: el NetworkManager no s'està executant.

en: 802.1x _Security
ca: _Seguretat 802.1x

en: _Name
ca: _Nom

en: Security
ca: Seguretat

en: Identity
ca: Identitat

en: Preserve
ca: Conserva

en: Random
ca: A l'atzar

en: Stable
ca: Estable

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the network device this connection is activated on. This feature is known as MAC cloning or spoofing. Example: 00:11:22:33:44:55
ca: L'adreça MAC introduïda aquí s'utilitzarà com adreça de maquinari per la connexió per la qual s'activi aquest dispositiu. Aquesta funcionalitat es coneix com a clonació o falsejament de MAC. Per exemple: 00:11:22:33:44:55

en: Profile %d
ca: Perfil %d

note: Translators: "%s" is the user visible name of the network
en: Saved details for “%s” will be permanently lost. This includes passwords and any network changes.
ca: Els detalls desats de «%s» no es podran recuperar. Això inclou les contrasenyes i qualsevol canvi de xarxa.

en: Forget Connection?
ca: Oblida la connexió?

en: Forget
ca: Oblida

note: TRANSLATORS: this Enhanced Open WiFi security
en: Enhanced Open
ca: Obertura millorada

note: TRANSLATORS: this Enterprise WiFi security
en: Enterprise
ca: Corporativa

[ctx: Wifi security]
en: None
ca: Cap

en: Never
ca: Mai

en: %i day ago | %i days ago
ca[0]: fa %i dia
ca[1]: fa %i dies

[ctx: Signal strength]
en: None
ca: Cap

[ctx: Signal strength]
en: Weak
ca: Dèbil

[ctx: Signal strength]
en: Ok
ca: Acceptable

[ctx: Signal strength]
en: Good
ca: Bona

[ctx: Signal strength]
en: Excellent
ca: Excel·lent

en: IPv4 Address
ca: Adreça IPv4

en: IPv6 Address
ca: Adreça IPv6

en: IP Address
ca: Adreça IP

en: Forget Connection…
ca: Oblida la connexió…

en: Remove Connection Profile…
ca: Suprimeix el perfil de connexió…

en: Remove Connection…
ca: Suprimeix la connexió…

en: Remove VPN…
ca: Suprimeix la VPN…

en: Details
ca: Detalls

en: automatic
ca: automàtic

en: Automatic DNS is enabled. Did you intend to disable Automatic DNS?
ca: El DNS automàtic està activat. Voleu desactivar-lo?

en: Delete Address
ca: Suprimeix l'adreça

en: Delete Route
ca: Suprimeix la ruta

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
ca: Cap

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
ca: Clau WEP 40/128-bit (hexadecimal o ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
ca: Contrasenya WEP 128-bit

en: Dynamic WEP (802.1x)
ca: WEP dinàmic (802.1x)

en: WPA & WPA2 Personal
ca: WPA i WPA2 personal

en: WPA & WPA2 Enterprise
ca: WPA i WPA2 corporativa

en: WPA3 Personal
ca: WPA3 personal

note: Translators: Unknown endpoint host for WireGuard (invalid setting)
en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unsaved peer
ca: Parell sense desar

en: Signal Strength
ca: Força del senyal

en: Weak
ca: Dèbil

en: Link speed
ca: Velocitat de l'enllaç

en: 1Mb/sec
ca: 1Mb/s

en: Hardware Address
ca: Adreça física

en: Supported Frequencies
ca: Freqüències compatibles

en: Default Route
ca: Ruta per defecte

en: Last Used
ca: Utilitzada per últim cop

en: Connect _automatically
ca: Connecta _automàticament

en: Make available to _other users
ca: Fes-la disponible a _altres usuaris

en: _Metered connection: has data limits or can incur charges
ca: Connexió li_mitada: té dades limitades o pot incórrer en càrrecs

en: Software updates and other large downloads will not be started automatically.
ca: Les actualitzacions de programari i altres baixades grans no s'iniciaran automàticament.

en: _MAC Address
ca: Adreça _MAC

en: _Cloned Address
ca: Adreça _clonada

en: IPv_4 Method
ca: _Mètode IPv4

en: Automatic (DHCP)
ca: Automàtic (DHCP)

en: Link-Local Only
ca: Només enllaç local

en: Disable
ca: Inhabilita

en: Shared to other computers
ca: Compartit a altres ordinadors

en: Addresses
ca: Adreces

en: Address
ca: Adreça

en: Netmask
ca: Màscara de xarxa

en: Gateway
ca: Passarel·la

en: Automatic DNS
ca: DNS automàtic

en: DNS server address(es)
ca: Adreça(es) del servidor DNS

en: Separate IP addresses with commas
ca: Separa les adreces IP amb comes

en: Routes
ca: Rutes

en: Automatic Routes
ca: Rutes automàtiques

note: Translators: Please see https://en.wikipedia.org/wiki/Metrics_(networking)
en: Metric
ca: Mètrica

en: Use this connection _only for resources on its network
ca: _Utilitza aquesta connexió només per als recursos d'aquesta xarxa

en: IPv_6 Method
ca: _Mètode IPv6

en: Automatic, DHCP only
ca: Automàtic, només DHCP

en: Unable to open connection editor: %s
ca: No s'ha pogut obrir l'editor de connexions: %s

en: New Profile
ca: Perfil nou

en: Invalid setting %s: %s
ca: Configuració no vàlida %s: %s

en: Invalid setting %s
ca: Configuració no vàlida %s

en: Invalid VPN configuration file
ca: El fitxer de configuració de la VPN no és vàlid

note: Translators: VPN add dialog Wireguard description
en: Free and open-source VPN solution designed for ease of use, high speed performance and low attack surface.
ca: Solució VPN lliure i de codi obert dissenyada per a facilitar l'ús, rendiment d'alta velocitat i una baixa superfície d'atac.

en: Import from file…
ca: Importa des d'un fitxer…

en: S_ecurity
ca: S_eguretat

en: Cannot Import VPN Connection
ca: No es pot importar la connexió VPN

en: The file “%s” could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer «%s» o no conté informació reconeguda d'una connexió VPN
    
    Error: %s.

en: _Close
ca: _Tanca

en: Select file to import
ca: Seleccioneu el fitxer a importar

en: (Error: unable to load VPN connection editor)
ca: (Error: no s'ha pogut carregar l'editor de connexió VPN)

en: _Connection Name
ca: _Nom de la connexió

en: _Interface Name
ca: _Nom de la interfície

en: The name of the wireguard interface to create.
ca: El nom de la interfície wireguard a crear.

en: _Private Key
ca: _Clau privada

en: The 256 bit private key in base64 encoding
ca: La clau privada de 256 bits en codificació base64

en: Show/hide private key
ca: Mostra o oculta la clau privada

en: _Listen Port
ca: _Port a escoltar

en: A port to listen on. If set to 'automatic', the port will be chosen randomly when the interface comes up.
ca: Un port per a escoltar. Si s'estableix a «automàtic», el port es triarà aleatòriament quan aparegui la interfície.

en: A 32-bit fwmark for outgoing packets. Leave it to 'off' to disable fwmark.
ca: Un fwmark de 32 bits per als paquets de sortida. Deixeu-ho a «off» per a desactivar «fwmark».

en: _Add peer routes
ca: _Afegeix rutes de parells

en: _Peers
ca: _Parells

en: No peers set up
ca: No s'ha configurat cap parell

en: Options…
ca: Opcions…

en: _Endpoint
ca: _Extrem

en: An endpoint IP or hostname, followed by a colon, and then a port number.
ca: Una IP o nom de màquina, seguit per «:» i després un número de port.

en: _Public key
ca: Clau _pública

en: A base64 public key calculated by 'wg pubkey' from a private key.
ca: Una clau pública en base64 calculada amb «wg pubkey» a partir d'una clau privada.

en: _Pre-shared key
ca: Clau _prèviament compartida

en: A base64 preshared key generated by 'wg genpsk'. Optional, and may be omitted. Adds an additional layer of symmetric-key cryptography to be mixed into the already existing public-key cryptography, for post-quantum resistance.
ca: Una clau precompartida en base64 per «wg genpsk». És opcional i es pot ometre. Per a una resistència post-quàntica, afegeix una capa addicional de criptografia de clau simètrica que s'incorpora a la criptografia de clau pública ja existent.

en: Allowed _IP addresses
ca: Adreces _IP permeses

en: Comma-separated list of IP (v4 or v6) addresses with CIDR masks from which incoming traffic for this peer is allowed and to which outgoing traffic for this peer is directed.
ca: Llista separada per comes d'adreces IP (v4 o v6) amb màscara CIDR des de les quals el trànsit entrant d'aquest parell està permès i al qual serà adreçat el trànsit de sortida per a aquest parell.

en: How often to send an authenticated empty packet to the peer for the purpose of keeping a stateful firewall or NAT mapping valid. This is optional and not recommended outside of specific setups.
ca: Amb quina freqüència s'envia un paquet buit autenticat a l'altre costat amb el propòsit de mantenir vàlida la correspondència en un NAT o un tallafocs d'estat. Això és opcional i no es recomana fora de casos específics.

en: seconds
ca: segons

en: Apply
ca: Aplica

en: Control how you connect to the Internet
ca: Controleu com us connecteu a Internet

note: Translators: Search terms to find the Network panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;IP;LAN;Proxy;WAN;Broadband;Modem;Bluetooth;vpn;DNS;
ca: Xarxa;IP;LAN;Servidor intermediari;WAN;Banda ampla;Mòdem;Bluetooth;vpn;DNS;

en: Control how you connect to Wi-Fi networks
ca: Controleu com us connecteu a les xarxes sense fil

note: Translators: Search terms to find the Wi-Fi panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;Wireless;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;Broadband;DNS;Hotspot;
ca: Xarxa;Sense fil;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;Servidor intermediari;WAN;Banda ampla;DNS;punt d'accés Wi-Fi;

en: never
ca: mai

en: today
ca: avui

en: yesterday
ca: ahir

en: Last used
ca: Utilitzada per últim cop

note: Translators: This is used as the title of the connection * details window for ethernet, if there is only a single * profile. It is also used to display ethernet in the * device list.
en: Wired
ca: Per cable

en: Add new connection
ca: Afegeix una connexió nova

en: Network deleted
ca: S'ha esborrat la xarxa

en: _Undo
ca: _Desfés

note: Translators: %d is the number of network connections deleted.
en: %d network deleted | %d networks deleted
ca[0]: S'ha esborrat una xarxa
ca[1]: S'han esborrat %d xarxes

en: System policy prohibits use as a Hotspot
ca: La política del sistema prohibeix utilitzar-lo com a punt d'accés Wi-Fi

en: Wireless device does not support Hotspot mode
ca: El dispositiu sense fil no admet el mode punt d'accés Wi-Fi

en: Add Ethernet Connection
ca: Afegeix una connexió Ethernet

en: Provider
ca: Proveïdor

en: Not connected
ca: Sense connexió

en: Active
ca: Actiu

en: Turn VPN connection off
ca: Desactiva la connexió VPN

[ctx: Wi-Fi Hotspot]
en: Network Name
ca: Nom de la xarxa

[ctx: Wi-Fi Hotspot]
en: Security type
ca: Tipus de seguretat

[ctx: Wi-Fi Hotspot]
en: Password
ca: Contrasenya

en: Turn Wi-Fi off
ca: Desactiva el Wi-Fi

en: Saved Networks
ca: Xarxes desades

en: Show Saved Networks
ca: Mostre les xarxes desades

en: _Connect to Hidden Network…
ca: _Connecta't a una xarxa oculta…

en: Connect to hidden network
ca: Connecta a una xarxa oculta

en: _Turn On Wi-Fi Hotspot…
ca: _Activa el punt d'accés Wi-Fi…

en: Saved Wi-Fi Networks
ca: Xarxes sense fil desades

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown
ca: Estat desconegut

note: TRANSLATORS: device status
en: Unmanaged
ca: No gestionat

note: TRANSLATORS: device status
en: Unavailable
ca: No disponible

note: TRANSLATORS: device status
en: Connecting
ca: S'està connectant

note: TRANSLATORS: device status
en: Authentication required
ca: Cal autenticació

note: TRANSLATORS: device status
en: Disconnecting
ca: S'està desconnectant

note: TRANSLATORS: device status
en: Connection failed
ca: Ha fallat la connexió

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown (missing)
ca: Estat desconegut (manca)

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Configuration failed
ca: Ha fallat la configuració

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration failed
ca: Ha fallat la configuració de la IP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration expired
ca: Ha caducat la configuració de la IP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Secrets were required, but not provided
ca: Calen secrets, però no s'han proporcionat

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant disconnected
ca: S'ha desconnectat el suplicant de 802.1x

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant configuration failed
ca: Ha fallat la configuració del suplicant de 802.1x

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant failed
ca: Ha fallat el suplicant de 802.1x

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant took too long to authenticate
ca: El suplicant de 802.1x ha tardat massa en autenticar

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service failed to start
ca: No s'ha pogut iniciar el servei PPP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service disconnected
ca: S'ha desconnectat el servei PPP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP failed
ca: Ha fallat el PPP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed to start
ca: No s'ha pogut iniciar el client DHCP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client error
ca: S'ha produït un error en el client DHCP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed
ca: Ha fallat el client DHCP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed to start
ca: No s'ha pogut iniciar el servei de connexió compartida

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed
ca: Ha fallat el servei de connexió compartida

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed to start
ca: No s'ha pogut iniciar el servei AutoIP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service error
ca: S'ha produït un error en el servei AutoIP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed
ca: Ha fallat el servei AutoIP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Line busy
ca: Línia ocupada

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No dial tone
ca: No hi ha to de trucada

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No carrier could be established
ca: No s'ha pogut establir cap portadora

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing request timed out
ca: Ha acabat el temps d'espera de la sol·licitud de trucada

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing attempt failed
ca: Ha fallat l'intent de trucada

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem initialization failed
ca: Ha fallat la inicialització del mòdem

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to select the specified APN
ca: No s'ha pogut seleccionar l'APN especificat

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Not searching for networks
ca: No s'estan cercant xarxes

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration denied
ca: S'ha denegat el registre a la xarxa

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration timed out
ca: Ha acabat el temps d'espera del registre de la xarxa

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to register with the requested network
ca: Ha fallat el registre amb la xarxa sol·licitada

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PIN check failed
ca: Ha fallat la comprovació del PIN

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Firmware for the device may be missing
ca: Pot ser que falti el microprograma del dispositiu

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection disappeared
ca: Ha desaparegut la connexió

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Existing connection was assumed
ca: S'havia assumit una connexió existent

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem not found
ca: No s'ha trobat el mòdem

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Bluetooth connection failed
ca: Ha fallat la connexió Bluetooth

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Card not inserted
ca: No s'ha inserit la targeta SIM

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Pin required
ca: Cal el PIN de la SIM

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Puk required
ca: Cal el PUK de la SIM

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM wrong
ca: SIM incorrecta

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection dependency failed
ca: Ha fallat la dependència de la connexió

note: TRANSLATORS: device status
en: Firmware missing
ca: Falta el microprogramari

note: TRANSLATORS: device status
en: Cable unplugged
ca: Cable desconnectat

[ctx: notifications]
note: This is the per app switch for message tray usage.
en: _Notifications
ca: _Notificacions

[ctx: notifications]
note: This is the setting to configure sounds associated with notifications.
en: Sound _Alerts
ca: _Alertes sonores

[ctx: notifications]
en: Notification _Popups
ca: _Notificacions emergents

en: Notifications will continue to appear in the notification list when popups are disabled
ca: Les notificacions continuaran apareixent en la llista de notificacions encara que inhabiliteu les notificacions emergents

[ctx: notifications]
note: Popups here refers to message tray notifications in the middle of the screen.
en: Show Message _Content in Popups
ca: _Mostra el contingut de les notificacions emergents

[ctx: notifications]
en: _Lock Screen Notifications
ca: _Notificacions a la pantalla de bloqueig

[ctx: notifications]
en: Show Message C_ontent on Lock Screen
ca: _Mostra el contingut dels missatges a la pantalla de bloqueig

en: _Do Not Disturb
ca: _No molesteu

note: Translators: Whether to show notifications on the lock screen
en: _Lock Screen Notifications
ca: _Notificacions a la pantalla de bloqueig

note: List of apps.
en: App Notifications
ca: Notificacions d'aplicacions

en: Notifications
ca: Notificacions

en: Control which notifications are displayed and what they show
ca: Controleu quines notificacions es mostren i què mostren

note: Translators: Search terms to find the Notifications panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Notifications;Banner;Message;Tray;Popup;
ca: Notificacions;Bàner;Missatge;Safata;Emergent;

en: Email
ca: Correu electrònic

note: IMAP and SMTP
en: Calendar, Contacts and Files
ca: Calendari, contactes i fitxers

note: WebDAV Nextcloud Google Microsoft 365 Microsoft Exchange Microsoft Personal
en: Enterprise Login
ca: Inici de sessió corporatiu

[ctx: Online Account]
en: Other
ca: Altres

en: Offline — unable to connect accounts
ca: Desconnectat — no es poden connectar els comptes

en: Allow apps to access online services by connecting your cloud accounts
ca: Permet que les aplicacions accedeixin als serveis en línia connectant els vostres comptes al núvol

en: Your Accounts
ca: Els comptes

en: Connect an Account
ca: Connecta a un compte

en: Online Accounts
ca: Comptes en línia

en: Connect to your online accounts and decide what to use them for
ca: Connecteu-vos als comptes en línia i decidiu quin ús en voleu fer

note: Translators: Search terms to find the Online Accounts panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! For ReadItLater and Pocket, see http://en.wikipedia.org/wiki/Pocket_(application)
en: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Web;Online;Chat;Calendar;Mail;Contact;ownCloud;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocket;ReadItLater;
ca: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Web;En línia;Xat;Calendari;Correu;Contacte;ownCloud;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocket;ReadItLater;

en: Unknown time
ca: Temps desconegut

en: %i minute | %i minutes
ca[0]: %i minut
ca[1]: %i minuts

en: %i hour | %i hours
ca[0]: %i hora
ca[1]: %i hores

en: hour | hours
ca[0]: hora
ca[1]: hores

en: minute | minutes
ca[0]: minut
ca[1]: minuts

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s until fully charged
ca: %s fins que es carregui del tot

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: Caution: %s remaining
ca: Atenció: queden %s

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s remaining
ca: Queden %s

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Fully charged
ca: Totalment carregada

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Not charging
ca: No s'està carregant

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Empty
ca: Buida

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Charging
ca: S'està carregant

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Discharging
ca: S'està descarregant

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless mouse
ca: Ratolí sense fil

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless keyboard
ca: Teclat sense fil

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Uninterruptible power supply
ca: Sistema d'alimentació ininterrompuda

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Personal digital assistant
ca: Auxiliar digital personal

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Cellphone
ca: Telèfon mòbil

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Media player
ca: Reproductor multimèdia

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Tablet
ca: Tauleta gràfica

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Computer
ca: Ordinador

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Gaming input device
ca: Dispositiu d'entrada de joc

note: TRANSLATORS: secondary battery, misc
en: Battery
ca: Bateria

[ctx: Battery name]
en: Main
ca: Principal

[ctx: Battery name]
en: Extra
ca: Addicional

en: Battery Levels
ca: Nivells de la bateria

en: Battery Level
ca: Nivell de la bateria

en: When _Idle
ca: Quan estigui _inactiu

en: Suspend
ca: Suspèn

en: Power Off
ca: Apaga

en: Hibernate
ca: Hiberna

en: Nothing
ca: Res

en: When on battery power
ca: Quan s'utilitzi la bateria

en: When plugged in
ca: Quan estigui endollat

[ctx: Idle time]
en: Never
ca: Mai

en: Performance mode temporarily disabled due to high operating temperature.
ca: El mode de rendiment està temporalment inhabilitat a causa de l'alta temperatura d'operació.

en: Lap detected: performance mode temporarily unavailable. Move the device to a stable surface to restore.
ca: S'ha detectat una volta: el mode de rendiment no està disponible temporalment. Moveu el dispositiu a una superfície estable per a restaurar-lo.

en: Performance mode temporarily disabled.
ca: Mode de rendiment inhabilitat temporalment.

en: Low battery: power saver enabled. Previous mode will be restored when battery is sufficiently charged.
ca: Bateria baixa: l'estalvi d'energia està habilitat. El mode anterior es restaurarà quan la bateria estigui prou carregada.

note: translators: "%s" is an application name
en: Power Saver mode activated by “%s”.
ca: Mode d'estalvi d'energia activat per «%s».

note: translators: "%s" is an application name
en: Performance mode activated by “%s”.
ca: Mode de rendiment activat per «%s».

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 15 minutes
ca: 15 minuts

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 20 minutes
ca: 20 minuts

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 25 minutes
ca: 25 minuts

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 30 minutes
ca: 30 minuts

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 45 minutes
ca: 45 minuts

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 1 hour
ca: 1 hora

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 80 minutes
ca: 80 minuts

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 90 minutes
ca: 90 minuts

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 100 minutes
ca: 100 minuts

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 2 hours
ca: 2 hores

en: Connected Devices
ca: Dispositius connectats

en: Power Mode
ca: Mode d'energia

en: Power Saving
ca: Estalvi d'energia

en: A_utomatic Screen Brightness
ca: Brillantor a_utomàtica de la pantalla

en: Adjust screen brightness to the surrounding light
ca: Ajusta la brillantor de la pantalla a la llum de l'ambient

en: _Dim Screen
ca: _Atenua la pantalla

en: Reduce screen brightness when the computer is inactive
ca: Redueix la brillantor de la pantalla quan l'ordinador estigui inactiu

en: Screen _Blank
ca: _Pantalla en blanc

en: Turn the screen off after a period of inactivity
ca: Apaga la pantalla després d'un període d'inactivitat

en: Automatic Power _Saver
ca: _Estalvi d'energia automàtic

en: Turn on power saver mode when battery power is low
ca: Activa el mode d'estalvi d'energia quan la bateria estigui baixa

en: _Automatic Suspend
ca: _Suspèn automàticament

en: Pause the computer after a period of inactivity
ca: Posa en pausa l'ordinador després d'un període d'inactivitat

en: Po_wer Button Behavior
ca: _Comportament del botó d'engegada

en: Show Battery _Percentage
ca: _Mostra el percentatge de la bateria

en: Show exact charge level in the top bar
ca: Mostra el nivell de càrrega exacte a la barra superior

en: Automatic Suspend
ca: Suspèn automàticament

en: On _Battery Power
ca: Quan s'utilitza la _bateria

en: _Delay
ca: _Retard

en: _Plugged In
ca: _Endollat

en: D_elay
ca: R_etard

[ctx: Power profile]
en: P_erformance
ca: R_endiment

en: High performance and power usage
ca: Rendiment i ús d'energia alt

[ctx: Power profile]
en: Ba_lanced
ca: Equi_librat

en: Standard performance and power usage
ca: Rendiment i ús d'energia estàndard

[ctx: Power profile]
en: P_ower Saver
ca: _Estalvi d'energia

en: Reduced performance and power usage
ca: Rendiment i ús d'energia reduït

en: Power
ca: Energia

en: View your battery status and change power saving settings
ca: Visualitzeu l'estat de la bateria i canvieu els paràmetres d'estalvi d'energia

note: Translators: Search terms to find the Power panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Power;Sleep;Suspend;Hibernate;Battery;Brightness;Dim;Blank;Monitor;DPMS;Idle;Energy;
ca: Energia;Baix consum;suspèn;Hibernació;Bateria;Brillantor;Atenuar;En blanc;Monitor;DPMS;Inactiu;Energia;

note: Translators: %s is the printer name
en: Printer “%s” has been deleted
ca: S'ha suprimit la impressora «%s»

note: Translators: Addition of the new printer failed.
en: Failed to add new printer.
ca: No s'ha pogut afegir una impressora nova.

en: Unlock to add printers and change settings
ca: Desbloqueja per a afegir usuaris i modificar els paràmetres

en: All Connected and Network Printers
ca: Totes les impressores connectades i de xarxa

note: Translators: This button adds new printer. Translators: This button adds a new printer.
en: _Add Printer…
ca: _Afegeix una impressora…

en: Search printers
ca: Cerca impressores

note: Translators: This is the button which allows undoing the removal of the printer.
en: Undo
ca: Desfés

en: No Printers
ca: Sense impressores

note: Translators: Title if the CUPS server is not running (we can not connect to it).
en: No Print Service
ca: Sense servei d'impressió

note: Translators: Description if the CUPS server is not running (we can not connect to it).
en: The system printing service doesn’t seem to be available
ca: Sembla que el servei d'impressió del sistema no està disponible

en: Printers
ca: Impressores

en: Add printers, view printer jobs and decide how you want to print
ca: Afegiu impressores, visualitzeu tasques d'impressió i decidiu com voleu imprimir

note: Translators: Search terms to find the Printers panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Printer;Queue;Print;Paper;Ink;Toner;
ca: Impressora;Cua;Imprimir;Paper;Tinta;Tòner;

note: Translators: This is the title presented at top of the dialog.
en: Add Printer
ca: Afegeix una impressora

en: Back
ca: Enrere

note: Translators: This button opens authentication dialog for selected server. Translators: This buttons submits the credentials for the selected server.
en: _Unlock
ca: Desbloq_ueja

note: Translators: No printers were detected
en: No Printers Found
ca: No s'ha trobat cap impressora

note: Translators: The entered text should contain network address of a printer or a text which will filter found devices (their names and locations)
en: Enter a network address or search for a printer
ca: Introduïu una adreça de xarxa o cerqueu una impressora

en: Authentication Required
ca: Cal autenticació

en: Enter username and password to view printers on Print Server
ca: Introduïu el nom d'usuari i la contrasenya per a visualitzar les impressores al servidor d'impressió

note: Translators: This is a username on a print server.
en: Username
ca: Nom d'usuari

note: Translators: This is the title of the dialog. %s is the printer name.
en: %s Details
ca: Detalls %s

en: No suitable driver found
ca: No s'ha trobat cap controlador adequat

en: Select PPD File
ca: Selecció d'un fitxer PPD

en: PostScript Printer Description files (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)
ca: Fitxers de descripció d'impressora PostScript (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)

en: Printer names cannot contain SPACE, TAB, #, or /
ca: Els noms de les impressores no poden contenir espai, tabulador, #, o /

en: Location
ca: Ubicació

note: Translators: Name of column showing printer drivers
en: Driver
ca: Controlador

en: Searching for preferred drivers…
ca: S'estan cercant els controladors preferits…

en: Search for Drivers
ca: Cerca controladors

en: Select from Database…
ca: Seleccioneu de la base de dades…

en: Install PPD File…
ca: Instal·la un fitxer PPD…

en: Select Printer Driver
ca: Seleccioneu un controlador d'impressora

en: Loading drivers database…
ca: S'està carregant la base de dades de controladors…

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Select
ca: Selecciona

note: Translators: The found device is a JetDirect printer
en: JetDirect Printer
ca: Impressora JetDirect

note: Translators: The found device is a Line Printer Daemon printer
en: LPD Printer
ca: Impressora LPD

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: One Sided
ca: Una cara

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
ca: Cantó llarg (estàndard)

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
ca: Cantó curt (capgirat)

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Portrait
ca: Vertical

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Landscape
ca: Apaïsat

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse landscape
ca: Apaïsat del revés

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse portrait
ca: Vertical del revés

en: Resume
ca: Reprèn

en: Pause
ca: Pausat

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is waiting to be printed)
en: Pending
ca: Pendent

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is held for printing)
en: Paused
ca: Pausat

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job needs authentication to proceed further)
en: Authentication required
ca: Cal autenticació

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is currently printing)
en: Processing
ca: S'està processant

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been stopped)
en: Stopped
ca: Aturada

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been canceled)
en: Canceled
ca: Cancel·lada

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has aborted due to error)
en: Aborted
ca: Interrompuda

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has completed successfully)
en: Completed
ca: Completada

note: Translators: Clicking this button prioritizes printing of this print job
en: Move this job to the top of the queue
ca: Mou aquest treball a la part superior de la cua

note: Translators: This label shows how many jobs of this printer needs to be authenticated to be printed.
en: %u Job Requires Authentication | %u Jobs Require Authentication
ca[0]: %u tasca requereix autenticació
ca[1]: %u tasques requereixen autenticació

[ctx: Printer jobs dialog title]
note: Translators: This is the printer name for which we are showing the active jobs
en: %s — Active Jobs
ca: %s - tasques actives

note: Translators: The printer needs authentication info to print.
en: Enter credentials to print from %s
ca: Introduïu les credencials per a imprimir des de %s

note: Translators: This is a windows domain used with SMB protocol.
en: Domain
ca: Domini

note: Translators: This button authenticates all print jobs and send them for printing.
en: A_uthenticate
ca: A_utentica

note: Translators: this action removes (purges) all the listed jobs from the list.
en: Clear All
ca: Neteja-ho tot

note: Translators: This button pop up authentication dialog for print jobs which need credentials.
en: _Authenticate
ca: _Autentica

note: Translators: this label describes the dialog empty state, with no jobs listed.
en: No Active Printer Jobs
ca: No hi ha tasques d'impressió actives

en: Unlock Print Server
ca: Desbloqueja el servidor d'impressió

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Unlock %s.
ca: Desbloqueja %s.

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Enter username and password to view printers on %s.
ca: Introduïu el nom d'usuari i la contrasenya per a visualitzar les impressores a %s.

en: Searching for Printers
ca: S'estan cercant les impressores

note: Translators: The found device is a printer connected via serial port
en: Serial Port
ca: Port en sèrie

note: Translators: The found device is a printer connected via parallel port
en: Parallel Port
ca: Port paral·lel

note: Translators: Location of found network printer (e.g. Kitchen, Reception)
en: Location: %s
ca: Ubicació: %s

note: Translators: Network address of found printer
en: Address: %s
ca: Adreça: %s

note: Translators: This item is a server which needs authentication to show its printers
en: Server requires authentication
ca: El servidor requereix autenticació

en: Two Sided
ca: Doble cara

en: Paper Type
ca: Tipus de paper

en: Paper Source
ca: Font del paper

en: Output Tray
ca: Safata de sortida

[ctx: printing option]
en: Resolution
ca: Resolució

en: GhostScript pre-filtering
ca: Filtrat previ del GhostScript

note: Translators: This option sets number of pages printed on one sheet
en: Pages per side
ca: Pàgines per cara

note: Translators: This option sets whether to print on both sides of paper
en: Two-sided
ca: Doble cara

note: Translators: This option sets orientation of print (portrait, landscape...)
en: Orientation
ca: Orientació

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Page Setup" tab contains settings related to pages (page size, paper source, etc.)
en: Page Setup
ca: Configuració de la pàgina

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Installable Options" tab contains settings of presence of installed options (amount of RAM, duplex unit, etc.)
en: Installable Options
ca: Opcions instal·lables

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Job" tab contains settings for jobs
en: Job
ca: Tasca

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Image Quality" tab contains settings for quality of output print (e.g. resolution)
en: Image Quality
ca: Qualitat de la imatge

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Finishing" tab contains finishing settings (e.g. booklet printing)
en: Finishing
ca: Acabats

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Advanced" tab contains all others settings
en: Advanced
ca: Avançat

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page
en: Test Page
ca: Pàgina de prova

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page
en: Test page
ca: Pàgina de prova

note: Translators: This button triggers the printing of a test page.
en: _Test Page
ca: _Pàgina de prova

note: Translators: this is an option of "Paper Source"
en: Auto Select
ca: Selecció automàtica

note: Translators: this is an option of "Paper Source" Translators: this is an option of "Resolution"
en: Printer Default
ca: Per defecte de la impressora

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Embed GhostScript fonts only
ca: Incrusta només tipus de lletra del GhostScript

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 1
ca: Converteix a PS nivell 1

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 2
ca: Converteix a PS nivell 2

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: No pre-filtering
ca: Sense filtrat previ

note: Translators: Name of column showing printer manufacturers
en: Manufacturer
ca: Fabricant

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: No Active Jobs
ca: No hi ha tasques actives

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: %u Job | %u Jobs
ca[0]: %u tasca
ca[1]: %u tasques

note: Translators: Name of job which makes printer to clean its heads
en: Clean print heads
ca: Neteja els capçals d'impressió

note: Translators: The printer is low on toner
en: Low on toner
ca: Tòner baix

note: Translators: The printer has no toner left
en: Out of toner
ca: Sense tòner

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Low on developer
ca: Revelador baix

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Out of developer
ca: Sense revelador

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Low on a marker supply
ca: Marcador baix

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Out of a marker supply
ca: Sense marcador

note: Translators: One or more covers on the printer are open
en: Open cover
ca: Tapa oberta

note: Translators: One or more doors on the printer are open
en: Open door
ca: Porta oberta

note: Translators: At least one input tray is low on media
en: Low on paper
ca: Té poc paper

note: Translators: At least one input tray is empty
en: Out of paper
ca: Sense paper

[ctx: printer state]
note: Translators: The printer is offline
en: Offline
ca: Apagada

[ctx: printer state]
note: Translators: Someone has stopped the Printer Translators: Printer's state (no jobs can be processed)
en: Stopped
ca: Aturada

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is almost full
en: Waste receptacle almost full
ca: El receptacle de residus està quasi ple

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is full
en: Waste receptacle full
ca: El receptacle de residus està ple

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is near end of life
ca: El conductor òptic fotogràfic està al final de la seva vida

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is no longer functioning
ca: El conductor òptic fotogràfic ja no funciona

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (can start new job without waiting)
en: Ready
ca: A punt

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (printer is ready but doesn't accept new jobs)
en: Does not accept jobs
ca: No accepta tasques

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (jobs are processing)
en: Processing
ca: S'està processant

en: Status
ca: Estat

en: Ink Level
ca: Nivell de tinta

note: Translators: This is the message which follows the printer error.
en: Please restart when the problem is resolved
ca: Reinicieu quan el problema estigui resolt

note: Translators: This is the button which restarts the printer.
en: Restart
ca: Torna a iniciar

en: Printing Options
ca: Opcions d'impressió

en: Printer Details
ca: Detalls de la impressora

note: Set this printer as default
en: Use Printer by Default
ca: Utilitza la impressora per defecte

note: Translators: This button executes command which cleans print heads of the printer.
en: Clean Print Heads
ca: Neteja els capçals d'impressió

en: Remove Printer
ca: Suprimeix la impressora

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Disconnected
ca: Desconnectat

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connecting
ca: S'està connectant

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected
ca: Connectat

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorization Error
ca: S'ha produït un error d'autorització

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorizing
ca: S'està autoritzant

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Reduced Functionality
ca: Funcionalitat reduïda

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected & Authorized
ca: Connectat i autoritzat

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Unknown
ca: Desconegut

note: Translators: The time point the device was authorized.
en: Authorized at
ca: Autoritzat a les

note: Translators: The time point the device was connected.
en: Connected at
ca: Connectat a les

note: Translators: The time point the device was enrolled, * i.e. authorized and stored in the device database.
en: Enrolled at
ca: Inscrits a les

en: Failed to authorize device:
ca: S'ha produït un error en autoritzar el dispositiu:

en: Failed to forget device:
ca: S'ha produït un error en oblidar el dispositiu:

en: Depends on %u other device | Depends on %u other devices
ca[0]: Depèn d'un altre dispositiu
ca[1]: Depèn de %u altres dispositius

en: Device Identifier
ca: Identificador del dispositiu

en: Timestamp
ca: Marca horària

en: Depends on other devices
ca: Depèn d'altres dispositius

en: Authorize and Connect
ca: Autoritza i connecta

en: Forget Device
ca: Oblida el dispositiu

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorized
ca: Autoritzat

en: The Thunderbolt subsystem (boltd) is not installed or not set up properly.
ca: El subsistema Thunderbolt (boltd) no està instal·lat o configurat correctament.

en: Allow direct access to devices such as docks and external GPUs.
ca: Permet l'accés als dispositius com ara acobladors o CPU externs.

en: Only USB and Display Port devices can attach.
ca: Només es poden adjuntar dispositius USB i pantalles.

en: Thunderbolt could not be detected.
    Either the system lacks Thunderbolt support, it has been disabled in the BIOS or is set to an unsupported security level in the BIOS.
ca: No s'ha pogut detectar Thunderbolt.
    O bé el sistema no és compatible amb Thunderbolt, s'ha inhabilitat al BIOS o està configurat amb un nivell de seguretat no compatible al BIOS.

en: Thunderbolt support has been disabled in the BIOS.
ca: El suport per a aquesta funció està inhabilitat al BIOS.

en: Thunderbolt security level could not be determined.
ca: No s'ha pogut determinar el nivell de seguretat de Thunderbolt.

en: Error switching direct mode: %s
ca: S'ha produït un error en canviar al mode directe: «%s»

en: Close notification
ca: Tanca la notificació

en: No Thunderbolt Support
ca: Sense compatibilitat Thunderbolt

en: Could not connect to the thunderbolt subsystem
ca: No s'ha pogut connectar al subsistema Thunderbolt

en: Direct Access
ca: Accés directe

en: Allow direct access to devices such as docks and external GPUs
ca: Permet l'accés als dispositius com ara acobladors o GPU externes

en: Pending Devices
ca: Dispositius pendents

en: No devices attached
ca: No hi ha cap dispositiu adjuntat

en: Cameras
ca: Càmeres

en: _Camera Access
ca: _Accés a la càmera

en: Allow permitted apps to use cameras
ca: Deixa que les aplicacions permeses utilitzin càmeres

en: Permitted Apps
ca: Aplicacions permeses

en: The following sandboxed apps have been given permission to use cameras. Apps that are not sandboxed can use cameras without asking for permission.
ca: Les aplicacions en espais aïllats següents han rebut permís per a utilitzar càmeres. Les aplicacions que no estan en un entorn aïllat poden utilitzar càmeres sense demanar permís.

en: No sandboxed apps have asked for camera access
ca: Cap aplicació en espais aïllats ha demanat accés a la càmera

note: translators: The first '%s' is the distributor's name, such as 'Fedora', the second '%s' is a link to the privacy policy
en: Sending reports of technical problems helps us improve %s. Reports are sent anonymously and are scrubbed of personal data. %s
ca: Enviar informes de problemes tècnics ajuda a millorar %s. Els informes s'envien anònimament i sense dades personals. %s

en: Diagnostics
ca: Diagnòstics

en: Problem Reporting
ca: Informa de problemes

en: _Automatic Problem Reporting
ca: _Informa de problemes automàticament

note: TRANSLATORS: secure boot refers to the system firmware security mode
en: Secure Boot is Active
ca: L'arrencada segura està activa

note: TRANSLATORS: this is the first section of the decription
en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts. It is currently turned on and is functioning correctly.
ca: L'arrencada segura evita que el programari maliciós es carregui quan s'iniciï el dispositiu. Actualment està activat i funciona correctament.

note: TRANSLATORS: secure boot refers to the system firmware security mode
en: Secure Boot Has Problems
ca: L'arrencada segura té problemes

note: TRANSLATORS: this is the first section of the decription.
en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts. It is currently turned on, but will not work due to having an invalid key.
ca: L'arrencada segura evita que el programari maliciós es carregui quan s'iniciï el dispositiu. Actualment està activada, però no funcionarà ja que té una clau no vàlida.

note: TRANSLATORS: this is the second section of description.
en: Secure boot problems can often be resolved from your computer's UEFI firmware settings (BIOS) and your hardware manufacturer may provide information on how to do this.
ca: Els problemes amb l'arrencada segura sovint es poden resoldre des de la configuració del microprogramari UEFI (BIOS) de l'ordinador i el fabricant del maquinari pot proporcionar informació sobre com fer-ho.

note: TRANSLATORS: this is the third section of description.
en: For help, contact your hardware manufacturer or IT support provider.
ca: Per a obtenir ajuda, contacteu amb el fabricant del maquinari o amb el suport tècnic.

note: TRANSLATORS: secure boot refers to the system firmware security mode
en: Secure Boot is Turned Off
ca: L'arrencada segura està desactivada

note: TRANSLATORS: this is the first section of the description.
en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts. It is currently turned off.
ca: L'arrencada segura evita que el programari maliciós es carregui quan s'iniciï el dispositiu. Actualment està desactivada.

note: TRANSLATORS: this is the second section of the description.
en: Secure boot can often be turned on from your computer's UEFI firmware settings (BIOS). For help, contact your hardware manufacturer or IT support provider.
ca: L'arrencada segura sovint es pot activar des de la configuració del microprogramari UEFI del vostre ordinador (BIOS). Per a obtenir ajuda, contacteu amb el fabricant del maquinari o amb el suport tècnic.

en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts.
    
    For more information, contact the hardware manufacturer or IT support.
ca: L'arrencada segura evita que el programari maliciós es carregui quan s'iniciï el dispositiu.
    
    Per a més informació, contacteu amb el fabricant de maquinari o el suport tècnic.

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: 0/4 stars
en: Checks Failed
ca: Han fallat les comprovacions

note: TRANSLATORS: This is the description to describe the failure on checking the security items.
en: Hardware does not pass checks. This means that you are not protected against common hardware security issues.
    
    It may be possible to resolve hardware security issues by updating your firmware or changing device configuration options. However, failures can stem from the physical hardware itself, and may not be reversible.
ca: El maquinari no passa les comprovacions. Això vol dir que no esteu protegit contra problemes comuns de seguretat del maquinari.
    
    És possible resoldre problemes de seguretat del maquinari actualitzant el microprogramari o canviant les opcions de configuració del dispositiu. No obstant això, els errors poden provenir del propi maquinari físic, i poden no ser reversibles.

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: 1/4 stars
en: Checks Passed
ca: Les comprovacions són correctes

note: TRANSLATORS: This description describes the device passing the minimum requirement of security check.
en: This device meets basic security requirements. Its hardware has protection against some of the most common security threats.
ca: Aquest dispositiu compleix els requisits bàsics de seguretat. El seu maquinari té protecció contra algunes de les amenaces de seguretat més comunes.

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: 2~4 stars
en: Protected
ca: Protegit

note: TRANSLATOR: This description describes the devices passing the extended security check.
en: This device passes current security tests. Its hardware is protected against the majority of security threats.
ca: Aquest dispositiu passa les proves de seguretat actuals. El seu maquinari està protegit contra la majoria de les amenaces de seguretat.

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: ??? stars
en: Checks Unavailable
ca: Comprovacions no disponibles

note: TRANSLATORS: When the security result is unavailable, this description is shown.
en: Device security checks are not available for this device. It is not possible to tell whether it meets security requirements.
ca: Les comprovacions de seguretat del dispositiu no estan disponibles per a aquest dispositiu. No és possible dir si compleix els requisits de seguretat.

en: Report copied to clipboard
ca: Informe copiat al porta-retalls

en: _Copy Technical Report
ca: _Copia l'informe tècnic

en: About Device Security
ca: Quant a la Seguretat del dispositiu

en: Device security provides information about how protected your device is against security issues which target the hardware itself.
    
    Aspects of hardware that affect security include:
    
    • security features that are built into a hardware itself;
    • how the hardware is configured to protect against security issues;
    • the security of the software runs directly on the hardware.
    
    Security threats which affect hardware include malware and viruses that target the software that runs directly on the hardware. It also includes physical tampering, such as physical connection to the hardware to read data and implant malware.
    
    Device security is just one aspect of security, and does not reflect the overall security status of the system and applications.
ca: La seguretat del dispositiu proporciona informació sobre com està protegit el dispositiu contra problemes de seguretat que afecten el propi maquinari.
    
    Els aspectes del maquinari que afecten la seguretat inclouen:
    
    • funcions de seguretat que estan integrades en el propi maquinari;
    • com es configura el maquinari per a protegir-se contra problemes de seguretat;
    • la seguretat del programari s'executa directament al maquinari.
    
    Les amenaces de seguretat que afecten el maquinari inclouen el programari maliciós i els virus que ataquen al programari que s'executa directament al maquinari. També inclou la manipulació física, com la connexió física al el maquinari per a llegir dades i implantar programari maliciós.
    
    La seguretat del dispositiu és només un aspecte de la seguretat, i no reflecteix l'estat general de seguretat del sistema i les aplicacions.

en: Protected against malicious software when the device starts.
ca: Protegit contra programari maliciós quan s'inicia el dispositiu.

en: Secure Boot has Problems
ca: L'arrencada segura té problemes

en: Some protection when the device is started.
ca: Algunes proteccions quan s'inicia el dispositiu.

en: Secure Boot is Off
ca: L'arrencada segura està desactivada

en: No protection when the device is started.
ca: No hi ha cap protecció quan s'inicia el dispositiu.

note: TRANSLATORS: this is to explain an event that has already happened
en: This issue could have been caused by a change in UEFI firmware settings, an operating system configuration change, or because of malicious software on this system.
ca: Aquest problema podria haver estat causat per un canvi en la configuració del microprogramari UEFI, un canvi en la configuració del sistema operatiu, o a causa d'un programari maliciós en aquest sistema.

note: TRANSLATORS: this is to explain an event that has already happened
en: This issue could have been caused by a change in the UEFI firmware settings, or because of malicious software on this system.
ca: Aquest problema podria haver estat causat per un canvi en la configuració del microprogramari UEFI, o a causa del programari maliciós en aquest sistema.

note: TRANSLATORS: this is to explain an event that has already happened
en: This issue could have been caused by an operating system configuration change, or because of malicious software on this system.
ca: Aquest problema podria haver estat causat per un canvi de configuració del sistema operatiu, o a causa d'un programari maliciós en aquest sistema.

note: TRANSLATOR: This is the text event status output when the event status is "success"
en: Pass
ca: Correcte

note: TRANSLATOR: This is the text event status output when the event status is not "success"
en: ! Fail
ca: Ha fallat

en: Hardware does not pass checks.
ca: El maquinari no passa les comprovacions.

en: Hardware meets basic security requirements.
ca: El maquinari compleix els requisits de seguretat bàsics.

en: Hardware has a good level of protection.
ca: El maquinari té un bon nivell de protecció.

en: Security levels are not available for this device.
ca: Els nivells de seguretat no estan disponibles per a aquest dispositiu.

en: Device Security
ca: Seguretat del dispositiu

en: Starting Device Security…
ca: S'està iniciant la Seguretat del dispositiu…

en: Device Security Unavailable
ca: Seguretat del dispositiu no disponible

en: Device Security is only available on physical hardware. No physical hardware has been detected.
ca: La seguretat del dispositiu només està disponible en maquinari físic. No s'ha detectat cap maquinari físic.

en: Security Events
ca: Esdeveniments de seguretat

en: No Events
ca: Sense esdeveniments

note: TRANSLATORS: if the stauts is valid. For example security check is valid and key is valid.
en: Valid
ca: Vàlid

note: TRANSLATORS: if the status or key is not valid.
en: Not Valid
ca: No vàlid

note: TRANSLATORS: if the function is enabled through BIOS or OS settings. TRANSLATORS: Status of Parental Controls setup
en: Enabled
ca: Habilitat

note: TRANSLATORS: if the function is not enabled through BIOS or OS settings.
en: Not Enabled
ca: Sense habilitar

note: TRANSLATORS: the memory space or system mode is locked to prevent from malicious modification.
en: Locked
ca: Bloquejat

note: TRANSLATORS: the memory space or system mode is not locked.
en: Not Locked
ca: Bloquejat

note: TRANSLATORS: The data is encrypted to prevent from malicious reading.
en: Encrypted
ca: Xifrada

note: TRANSLATORS: the data in memory is plane text.
en: Not Encrypted
ca: Sense xifrar

note: TRANSLATORS: Linux kernel is tainted by third party kernel module.
en: Tainted
ca: Contaminat

note: TRANSLATORS: All the loaded kernel module are licensed.
en: Not Tainted
ca: Sense contaminar

note: TRANSLATORS: the feature can be detected.
en: Found
ca: Trobat

note: TRANSLATORS: the feature can't be detected.
en: Not Found
ca: No s'ha trobat

note: TRANSLATORS: the function is supported by hardware.
en: Supported
ca: Compatible

note: TRANSLATORS: the function isn't supported by hardware.
en: Not Supported
ca: No compatible

en: _Automatic Device Location
ca: _Ubicació automàtica de dispositius

en: Automatic device location uses sources like GPS, Wi-Fi and cellular to determine an approximate location for this device. Location data is sent to Mozilla Location Services as part of this feature.
ca: Els serveis d'ubicació automàtica utilitzen connexions GPS, wifi i mòbils per a determinar la ubicació aproximada d'aquest dispositiu. Les dades d'ubicació s'envien als Serveis d'ubicació de Mozilla com a part d'aquesta característica.

en: The following sandboxed apps have been given access to location data. Apps that are not sandboxed can access location data without asking for permission.
ca: Les aplicacions en espais aïllats següents han rebut permís per a utilitzar les dades d'ubicació. Les aplicacions que no estan en un entorn aïllat poden utilitzar les dades d'ubicació sense demanar permís.

en: No sandboxed apps have asked for location access
ca: Cap aplicació en un espai aïllat ha demanat accés a la ubicació

note: Translators: This will be presented as the text of a link to the privacy policy
en: Learn about what data is collected, and how it is used.
ca: Conegueu quines dades són recopilades i quin ús se'n fa.

en: Microphones
ca: Micròfons

en: _Microphone Access
ca: _Accés al micròfon

en: Allow permitted apps to use microphones
ca: Deixa que les aplicacions permeses utilitzin micròfons

en: The following sandboxed apps have been given permission to use microphones. Apps that are not sandboxed can use microphones without asking for permission.
ca: S'ha donat permís a les següents aplicacions en espais aïllats per a utilitzar micròfons. Les aplicacions que no estan en un espai aïllat poden utilitzar micròfons sense demanar permís.

en: No sandboxed apps have asked for microphone access
ca: Cap aplicació en un espai aïllat ha demanat accés al micròfon

en: Privacy & Security
ca: Privacitat i seguretat

en: _Screen Lock
ca: _Bloqueja la pantalla

en: Automatic screen lock
ca: Bloqueja la pantalla automàticament

en: _Location
ca: _Ubicació

en: Control access to your location
ca: Controla l'accés a la vostra ubicació

en: _File History &amp; Trash
ca: _Historial dels fitxers i paperera

en: Remove saved data and files
ca: Elimina les dades i els fitxers desats

en: _Diagnostics
ca: _Diagnòstics

en: Automatic problem reporting
ca: Informa de problemes automàticament

en: _Cameras
ca: _Càmeres

en: Control camera access
ca: Controla l'accés a la càmera

en: _Microphones
ca: _Micròfons

en: Control microphone access
ca: Controla l'accés al micròfon

en: Manage device access
ca: Administra l'accés a dispositiu

en: Device _Security
ca: _Seguretat del dispositiu

en: Hardware security status and information
ca: Estat de seguretat i informació del maquinari

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" page
en: Screen Turns Off
ca: S'apaga la pantalla

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" page
en: 30 seconds
ca: 30 segons

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" page
en: 1 minute
ca: 1 minut

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" page
en: 2 minutes
ca: 2 minuts

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" page
en: 3 minutes
ca: 3 minuts

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" page
en: 5 minutes
ca: 5 minuts

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" page
en: 30 minutes
ca: 30 minuts

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" page
en: 1 hour
ca: 1 hora

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: 1 minute
ca: 1 minut

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: 2 minutes
ca: 2 minuts

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: 3 minutes
ca: 3 minuts

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: 4 minutes
ca: 4 minuts

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: 5 minutes
ca: 5 minuts

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: 8 minutes
ca: 8 minuts

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: 10 minutes
ca: 10 minuts

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: 12 minutes
ca: 12 minuts

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: 15 minutes
ca: 15 minuts

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: Never
ca: Mai

en: Screen Lock
ca: Bloqueja la pantalla

en: Automatically locking the screen prevents others from accessing the computer while you're away
ca: Bloquejar la pantalla automàticament evita que altres puguin accedir a l'ordinador mentre no hi sou

en: _Blank Screen Delay
ca: Retard per a posar la pantalla en _blanc

en: Period of inactivity until screen blanks
ca: Període d'inactivitat després del qual la pantalla es posarà en blanc

en: Automatic Screen _Lock
ca: _Bloqueja la pantalla automàticament

en: Locks the screen after it blanks
ca: Bloqueja la pantalla després quan es posi en blanc

en: Automatic _Screen Lock Delay
ca: _Retard per a bloquejar la pantalla automàticament

en: Time from screen blank to screen lock
ca: Temps des de la pantalla en blanc fins al bloqueig de pantalla

note: Translators: Whether to show notifications on the lock screen
en: Lock Screen _Notifications
ca: _Notificacions a la pantalla de bloqueig

en: Forbid New _USB Devices
ca: Prohibeix nous dispositius _USB

en: Prevent new USB devices from interacting with the system when the screen is locked
ca: Evita que dispositius USB nous puguin interaccionar amb el sistema quan la pantalla estigui bloquejada

en: Screen Privacy
ca: Privacitat de la pantalla

en: Restrict Viewing _Angle
ca: Restringeix l'_angle de visualització

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 1 hour
ca: 1 hora

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 1 day
ca: 1 dia

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 2 days
ca: 2 dies

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 3 days
ca: 3 dies

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 4 days
ca: 4 dies

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 5 days
ca: 5 dies

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 6 days
ca: 6 dies

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 7 days
ca: 7 dies

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 14 days
ca: 14 dies

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 30 days
ca: 30 dies

en: Empty all items from Trash?
ca: Voleu buidar la paperera?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
ca: Se suprimiran permanent tots els elements de la paperera.

en: _Empty Trash
ca: _Buida la paperera

en: Delete all the temporary files?
ca: Voleu suprimir tots fitxers temporals?

en: All the temporary files will be permanently deleted.
ca: Se suprimiran permanent tots els fitxers temporals.

en: _Purge Temporary Files
ca: Suprimeix els fitxers _temporals

[ctx: retain_history]
note: Translators: Option for "File History Duration" in "File History" group
en: 1 day
ca: 1 dia

[ctx: retain_history]
note: Translators: Option for "File History Duration" in "File History" group
en: 7 days
ca: 7 dies

[ctx: retain_history]
note: Translators: Option for "File History Duration" in "File History" group
en: 30 days
ca: 30 dies

[ctx: retain_history]
note: Translators: Option for "File History Duration" in "File History" group
en: Forever
ca: Per sempre

en: Clear File History?
ca: Voleu netejar l'historial de fitxers?

en: After clearing, lists of recently used files will appear empty.
ca: Després de netejar-lo, les llistes dels fitxers utilitzats recentment apareixeran buides.

en: Clear _History
ca: Neteja l'_historial

en: File History & Trash
ca: Historial dels fitxers i paperera

en: File History
ca: Historial dels fitxers

en: File history keeps a record of files that you have used. This information is shared between apps, and makes it easier to find files that you might want to use.
ca: L'historial dels fitxers manté un registre dels fitxers que heu utilitzat. Aquesta informació es comparteix entre aplicacions i fa més senzill trobar els fitxers que voleu usar.

en: File H_istory
ca: _Historial dels fitxers

en: File _History Duration
ca: _Duració de l'historial dels fitxers

en: _Clear History…
ca: _Neteja l'historial…

en: Trash &amp; Temporary Files
ca: Paperera i fitxers temporals

en: Trash and temporary files can sometimes include personal or sensitive information. Automatically deleting them can help to protect privacy.
ca: La paperera i els fitxers temporals poden alguns cops incloure informació personal o sensible. Suprimir-los automàticament pot ajudar a protegir la privadesa.

en: Automatically Delete _Trash Content
ca: Buida automàticament el contingut de la _paperera

en: Automatically Delete Temporary _Files
ca: Suprimeix automàticament els _fitxers temporals

en: Automatically Delete _Period
ca: _Període per a la supressió automàtica

en: _Empty Trash…
ca: _Buida la paperera…

en: _Delete Temporary Files…
ca: Suprimeix els fitxers _temporals…

en: Control access to your data and hardware, device security
ca: Control de l'accés al vostre maquinari, serveis i dades

en: Location not found
ca: No s'ha trobat la ubicació

en: Subfolders must be manually added for this location
ca: Per a aquesta ubicació, les subcarpetes s'han d'afegir manualment

en: Remove Folder
ca: Suprimeix la carpeta

en: Select Location
ca: Seleccioneu una ubicació

en: Search Locations
ca: Ubicacions de cerca

en: Default Locations
ca: Ubicacions predeterminades

en: Custom Locations
ca: Ubicacions personalitzades

en: _Add Location…
ca: _Afegeix una ubicació…

en: No custom search locations
ca: No hi ha ubicacions de cerca personalitzades

en: No apps found
ca: No s'han trobat aplicacions

en: _App Search
ca: Cerca d'_aplicacions

en: Include app-provided search results
ca: Inclou els resultats de la cerca proporcionats per l'aplicació

en: Search _Locations
ca: _Ubicacions de cerca

en: Search Results
ca: Resultats de cerca

en: Results are displayed according to the list order
ca: Els resultats es mostren segons l'ordre de la llista

en: Control which apps show search results in the Activities Overview
ca: Controleu quines aplicacions mostren resultats de cerca a la vista general d'activitats

note: Translators: Search terms to find the Search panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Search;Find;Index;Hide;Privacy;Results;
ca: Cerca;Troba;Índex;Oculta;Privacitat;Resultats;

note: Label
en: No networks selected for sharing
ca: No hi ha cap xarxa seleccionada per a compartir

[ctx: service is disabled]
en: Off
ca: Desactivat

[ctx: service is enabled]
en: Enabled
ca: Habilitat

[ctx: service is active]
en: Active
ca: Actiu

en: Choose a Folder
ca: Trieu una carpeta

en: Add Folder
ca: Afegeix una carpeta

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a link to a dav://<hostname> URL
en: File Sharing allows you to share your Public folder with others on your current network using: %s
ca: La compartició de fitxers us permet compartir la carpeta pública amb altres a la xarxa actual utilitzant: %s

en: _Device Name
ca: Nom del _dispositiu

en: Share files with other devices on the current network
ca: Compartiu fitxers amb altres dispositius en aquesta xarxa

en: _File Sharing
ca: _Compartició de fitxers

en: Stream music, photos and videos to devices on the current network
ca: Retransmeteu música, fotografies i vídeos a altres dispositius en aquesta xarxa

en: _Media Sharing
ca: _Compartició de mitjans

en: File Sharing
ca: Compartició de fitxers

en: _Require Password
ca: _Demana contrasenya

en: _Password
ca: _Contrasenya

en: Networks
ca: Xarxes

en: Media Sharing
ca: Compartició de mitjans

en: Share music, photos and videos over the network
ca: Compartiu música, fotografies i vídeos a través de la xarxa

en: Folders
ca: Carpetes

en: Sharing
ca: Compartició

en: Control what you want to share with others
ca: Controleu què voleu compartir amb els altres

note: Translators: Search terms to find the Sharing panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;ssh;host;name;remote;desktop;media;audio;video;pictures;photos;movies;server;renderer;
ca: comparteix;compartició;ssh;amfitrió;nom;remot;escriptori;multimèdia;àudio;vídeo;imatges;fotografies;pel·lícules;servidor;renderitzar;

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Click
ca: Clic

en: String
ca: Cadena

en: Alert Sound
ca: So d'alerta

en: Balance
ca: Balanç

en: Fade
ca: Esvaeix

en: Select a Speaker
ca: Selecciona un altaveu

en: Test Speakers
ca: Prova dels altaveus

en: Output
ca: Sortida

en: _Output Device
ca: Disp_ositiu de sortida

en: _Test…
ca: Prova…

en: _Configuration
ca: _Configuració

en: Master volume
ca: Volum general

en: O_utput Volume
ca: Vol_um de sortida

en: _Balance
ca: _Balanç

en: _Subwoofer
ca: Altaveu de greu_s

en: Output Device
ca: Dispositiu de sortida

en: No Output Devices
ca: Sense dispositius de sortida

en: Input
ca: Entrada

en: _Input Device
ca: D_ispositiu d'entrada

en: Con_figuration
ca: Co_nfiguració

en: I_nput Volume
ca: Volum d'e_ntrada

en: Input Device
ca: Dispositiu d'entrada

en: No Input Devices
ca: Sense dispositius d'entrada

en: Sounds
ca: Sons

en: Vo_lume Levels
ca: Nivells de vo_lum

en: _Alert Sound
ca: So d'_alerta

note: Translators: This is the tooltip for a speaker test button, %s is an already translated speaker position, like "Front Left" or "Rear Center".
en: %s Speaker
ca: Altaveu %s

en: Subwoofer
ca: Altaveu de greus

en: Volume Levels
ca: Nivells de volum

en: Mute
ca: Silencia

en: Volume
ca: Volum

en: Sound
ca: So

en: Change sound levels, inputs, outputs, and alert sounds
ca: Canvieu els nivells de so, les entrades, les sortides i les alertes sonores

note: Translators: Search terms to find the Sound panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Card;Microphone;Volume;Fade;Balance;Bluetooth;Headset;Audio;Output;Input;
ca: Targeta;Micròfon;Volum;Esvair;Balanç;Bluetooth;Auriculars;Àudio;Sortida;Entrada;

en: About
ca: Quant a

en: System Logo
ca: Logo del sistema

note: Translators: this field contains the distro name and version
en: Operating System
ca: Sistema operatiu

en: Hardware Model
ca: Model de maquinari

en: Processor
ca: Processador

en: Memory
ca: Memòria

en: Disk Capacity
ca: Capacitat del disc

en: Calculating…
ca: S'està calculant…

en: _System Details
ca: Detalls del _sistema

en: Graphics
ca: Targeta gràfica

en: Graphics %d
ca: Gràfica %d

[ctx: Windowing system (Wayland, X11, or Unknown)]
en: Unknown
ca: Desconegut

en: # System Details Report
ca: # Informe de detalls del sistema

en: ## Report details
ca: ## Detalls de l'informe

en: **Date generated:**
ca: **Data de generació:**

en: ## Hardware Information:
ca: ## Informació del maquinari:

en: **Hardware Model:**
ca: **Model de maquinari:**

en: **Memory:**
ca: **Memòria:**

en: **Processor:**
ca: **Processador:**

en: **Graphics:**
ca: **Targeta gràfica:**

en: **Graphics %d:**
ca: **Targeta gràfica %d:**

en: **Disk Capacity:**
ca: **Capacitat del disc:**

en: ## Software Information:
ca: ## Informació del programari:

en: **Firmware Version:**
ca: **Versió del microprogramari:**

en: **OS Name:**
ca: **Nom del S.O.:**

en: **OS Build:**
ca: **Muntatge del S.O.:**

en: **OS Type:**
ca: **Tipus de S.O.:**

en: **GNOME Version:**
ca: **Versió del GNOME:**

en: **Windowing System:**
ca: **Sistema de finestres:**

en: **Kernel Version:**
ca: **Versió del nucli:**

en: Details copied to clipboard
ca: Detalls copiats al porta-retalls

en: System Details
ca: Detalls del sistema

en: _Copy
ca: _Copia

en: Hardware Information
ca: Informació del maquinari

en: Software Information
ca: Informació del programari

en: Firmware Version
ca: Versió del microprogramari

note: translators: this field contains the distro name and version
en: OS Name
ca: Nom del SO

note: translators: this field contains the distro build
en: OS Build
ca: Muntatge del S.O.

note: translators: this field contains the distro type
en: OS Type
ca: Tipus del SO

en: GNOME Version
ca: Versió del GNOME

en: Windowing System
ca: Sistema de finestres

en: Virtualization
ca: Virtualització

en: Kernel Version
ca: Versió del nucli

en: View information about your system
ca: Visualitzeu informació sobre el sistema

en: _Region &amp; Language
ca: _Regió i idioma

en: System language and localization
ca: Idioma del sistema i ubicació

en: _Date &amp; Time
ca: _Data i hora

en: Time zone and clock settings
ca: Paràmetres del fus horari i de rellotge

en: _Users
ca: _Usuaris

en: Add and remove accounts, change password
ca: Afegiu i esborreu comptes d'usuari, i canvieu contrasenyes

en: R_emote Desktop
ca: _Escriptori remot

en: Allow this device to be used remotely
ca: Permet que aquest dispositiu pugui ser usat remotament

en: SSH network access
ca: Accés de xarxa SSH

en: _About
ca: Quant _a

en: Hardware details and software versions
ca: Detalls del maquinari i versions de programari

en: Software _Updates
ca: Act_ualitzacions de programari

note: Translators: This is the full date and time format used in 12-hour mode.
en: %e %B %Y, %l:%M %p
ca: %e %B de %Y a les %l:%M %p

note: Translators: This is the full date and time format used in 24-hour mode.
en: %e %B %Y, %R
ca: %e %B de %Y a les %R

en: Date & Time
ca: Data i hora

en: _Year
ca: An_y

en: _Month
ca: _Mes

en: _Day
ca: _Dia

en: Automatic _Date &amp; Time
ca: _Data i hora automàtiques

en: Requires internet access
ca: Requereix accés a Internet

en: Date &amp; _Time
ca: Data i _hora

en: Automatic Time _Zone
ca: _Fus horari automàtic

en: Requires location services enabled and internet access
ca: Requereix els serveis d'ubicació habilitats i accés a Internet

en: Time Z_one
ca: Fus h_orari

en: Time _Format
ca: _Format d'hora

en: _24-hour
ca: _24 hores

en: Clock &amp; Calendar
ca: Rellotge i calendari

en: Control how the time and date is shown in the top bar
ca: Control de com es mostra l'hora i la data a la barra superior

en: _Week Day
ca: _Dia de la setmana

en: D_ate
ca: D_ata

en: _Seconds
ca: _Segons

en: Week _Numbers
ca: _Números de setmana

en: Shown in the dropdown calendar
ca: Mostrat al calendari desplegable

en: January
ca: Gener

en: February
ca: Febrer

en: March
ca: Març

en: April
ca: Abril

en: May
ca: Maig

en: June
ca: Juny

en: July
ca: Juliol

en: August
ca: Agost

en: September
ca: Setembre

en: October
ca: Octubre

en: November
ca: Novembre

en: December
ca: Desembre

en: Select Time Zone
ca: Selecciona fus horari

en: Search cities
ca: Cerca ciutats

en: No Results
ca: Sense resultats

en: Change the date and time, including time zone
ca: Canvieu la data i l'hora, incloent-hi el fus horari

note: Translators: Search terms to find the Date and Time panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Clock;Timezone;Location;
ca: Rellotge;Fus horari;Ubicació;

en: Change system time and date settings
ca: Canvieu els paràmetres d'hora i data del sistema

en: To change time or date settings, you need to authenticate.
ca: Per a canviar els paràmetres d'hora i data, us heu d'autentificar.

en: Language and time settings, system information
ca: Paràmetres d'idioma i hora, informació del sistema

en: Search locales
ca: Cerca configuracions locals

en: Common Formats
ca: Formats comuns

en: All Formats
ca: Tots els formats

en: No Search Results
ca: La cerca no ha retornat resultats

en: Searches can be for countries or languages
ca: Es pot cercar per països o idiomes

en: Preview
ca: Visualització prèvia

[ctx: measurement format]
en: Metric
ca: Mètric

en: Times
ca: Hores

en: Dates & Times
ca: Dates i hores

en: Numbers
ca: Nombres

en: Measurement
ca: Mesura

en: Region & Language
ca: Regió i idioma

en: Language and format will be changed after next login
ca: L'idioma i el format es canviaran després del proper inici de sessió

en: Log _Out…
ca: _Surt…

en: The language setting is used for interface text and web pages. Formats are used for numbers, dates, and currencies.
ca: La configuració d'idioma s'utilitza per al text de la interfície i les pàgines web. Els formats s'utilitzen per a nombres, dates i monedes.

en: Your Account
ca: El teu compte

en: _Language
ca: _Idioma

en: Login Screen
ca: Pantalla d'inici de sessió

en: L_anguage
ca: Idiom_a

en: Select your display language and formats
ca: Seleccioneu l'idioma a mostrar i els formats

note: Translators: Search terms to find the Region and Language panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Language;Layout;Keyboard;Input;
ca: Idioma;Disposició;Teclat;Entrada;

en: Device address copied
ca: S'ha copiat l'adreça del dispositiu

en: Port number copied
ca: S'ha copiat el número de port

en: Username copied
ca: S'ha copiat el nom d'usuari

en: Password copied
ca: S'ha copiat la contrasenya

en: Share your existing desktop with other devices. The remote connection uses the existing screen resolution
ca: Comparteix l'escriptori amb altres dispositius. La connexió remota usa l'actual resolució de pantalla

en: _Desktop Sharing
ca: Compartició _de l'escriptori

en: Remote _Control
ca: _Control remot

en: Allows desktop shares to control the screen
ca: Permet  controlar la pantalla a les connexions remotes

en: How to Connect
ca: Com connectar-vos

en: Use a remote desktop app to connect using the RDP protocol. Additional information about the device’s network location may also be required.
ca: Usa una aplicació d'escriptori remot per a la connexió usant el protocol RDP. Es pot requerir informació addicional sobre la ubicació de la xarxa del dispositiu.

en: _Hostname
ca: Nom de _màquina

en: Copy
ca: Copia

en: Login Details
ca: Detalls d'inici de sessió

en: _Generate New Password
ca: Genera una contrasenya nova

en: _Verify Encryption
ca: _Verifica el xifrat

en: Remote Desktop
ca: Escriptori remot

en: Desktop Sharing
ca: Compartició de l'escriptori

en: Remote Login
ca: Inici de sessió remot

en: Some settings are locked
ca: Alguns paràmetres estan desbloquejats

en: Remotely connect to your user account when it isn’t being used. The display resolution can be set from the remote.
ca: Connecta remotament al compte d'usuari quan no està sent usat. La resolució de la pantalla es pot establir remotament.

en: Encryption Fingerprint
ca: Empremta digital de xifratge

en: The encryption fingerprint can be seen in connecting clients and should be identical
ca: L'empremta digital de xifratge es pot veure quan es connecten els clients i hauria de ser idèntica

en: Enable or disable remote sessions
ca: Habilita o inhabilita les sessions remotes

en: Authentication is required to enable or disable remote sessions
ca: Cal autenticació per a habilitar o inhabilitar les sessions remotes

en: Command copied
ca: Ordre copiada

en: Access this device using Secure Shell (SSH)
ca: Accedeix a aquest dispositiu usant Secure Shell (SSH)

en: SSH Login Command
ca: Ordre d'inici de sessió SSH

en: Enable or disable remote login
ca: Habilita o inhabilita l'inici de sessió remot

en: Authentication is required to enable or disable remote login
ca: Cal autenticació per a habilitar o inhabilitar l'inici de sessió remot

en: Failed to add account
ca: No s'ha pogut afegir el compte

en: The passwords do not match.
ca: Les contrasenyes no coincideixen.

en: Add User
ca: Afegeix un usuari

en: _Username
ca: Nom d'_usuari

en: Ad_ministrator
ca: Ad_ministrador

en: Administrators have extra abilities, including adding and removing users, changing login settings, and removing software. Parental controls cannot be applied to administrators.
ca: Els administradors tenen capacitats addicionals, podent afegir i eliminar usuaris, canviar la configuració d'entrada i desinstal·lar programari. Els controls parentals no es poden aplicar als administradors.

en: User sets password on _first login
ca: L'usuari estableix la contrasenya al _primer inici de sessió

en: Set password n_ow
ca: Estableix una c_ontrasenya ara

en: Pass_word
ca: _Contrasenya

en: _Confirm
ca: _Confirma

en: Failed to register account
ca: No s'ha pogut registrar el compte

en: Failed to join domain
ca: No s'ha pogut unir al domini

en: No supported way to authenticate with this domain
ca: No hi ha cap manera compatible per a autenticar-se amb aquest domini

en: That login name didn’t work
ca: El nom d'usuari no és correcte

en: That login password didn’t work
ca: La contrasenya no és vàlida

en: That hostname didn’t work
ca: El nom d'ordinador no és correcte.

en: Failed to log into domain
ca: No s'ha pogut entrar al domini

en: Valid domain
ca: Domini vàlid

en: Domain not found
ca: No s'ha trobat el domini

en: Checking domain…
ca: S'està comprovant el domini…

en: Failed to contact realmd service
ca: No s'ha pogut contactar amb el servei de realmd

en: Add Enterprise Login
ca: Afegir un inici de sessió corporatiu

en: Offline
ca: Desconnectat

en: A network connection is needed to add enterprise login accounts.
ca: Es requereix una connexió de xarxa per poder afegir comptes corporatius.

en: Enterprise login allows an existing centrally managed account to be used on this device.
ca: L'inici de sessió corporatiu permet utilitzar comptes d'usuari corporatius centralitzats en aquest dispositiu.

en: _Domain
ca: _Domini

en: Should match the web domain of the account provider
ca: Ha de coincidir amb l'adreça web del proveïdor del compte

en: Enroll Device
ca: Inscriu el dispositiu

note: Translators: This button enrolls the computer in the domain in order to use enterprise logins.
en: _Enroll
ca: _Afegeix-lo

en: Administrator _Name
ca: _Nom de l'administrador

en: Administrator _Password
ca: _Contrasenya de l'administrador

en: Browse for more pictures
ca: Navega per més imatges

en: Select a File…
ca: Selecciona un fitxer…

en: the device needs to be claimed to perform this action
ca: s'ha de reclamar al dispositiu que realitzi aquesta acció

en: the device is already claimed by another process
ca: el dispositiu ja l'ha reclamat un altre procés

en: you do not have permission to perform the action
ca: no teniu permís per a executar l'acció

en: no prints have been enrolled
ca: no s'ha registrat cap empremta

en: Failed to communicate with the device during enrollment
ca: No s'ha pogut comunicar amb el dispositiu durant el registre

en: Failed to communicate with the fingerprint reader
ca: No s'ha pogut comunicar amb el lector d'empremtes digitals

en: Failed to communicate with the fingerprint daemon
ca: No s'ha pogut comunicar amb el dimoni d'empremtes digitals

en: Failed to list fingerprints: %s
ca: No s'ha pogut llistar les empremtes: %s

en: Failed to delete saved fingerprints: %s
ca: No s'ha pogut suprimir les empremtes desades: %s

en: Left thumb
ca: Polze esquerre

en: Left middle finger
ca: Dit del mig esquerre

en: _Left index finger
ca: Dit índex _esquerre

en: Left ring finger
ca: Dit anular esquerre

en: Left little finger
ca: Dit petit esquerre

en: Right thumb
ca: Polze dret

en: Right middle finger
ca: Dit del mig dret

en: _Right index finger
ca: Dit índex d_ret

en: Right ring finger
ca: Dit anular dret

en: Right little finger
ca: Dit petit dret

en: Unknown Finger
ca: Dit desconegut

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Complete
ca: Completat

en: Fingerprint device disconnected
ca: S'ha desconnectat el dispositiu d'empremtes

en: Fingerprint device storage is full
ca: L'emmagatzematge del dispositiu d'empremtes està ple

en: Fingerprint is duplicate
ca: L'empremta està duplicada

en: Failed to enroll new fingerprint
ca: No s'ha pogut afegir l'empremta nova

en: Failed to start enrollment: %s
ca: No s'ha pogut iniciar la detecció: %s

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Failed to enroll new fingerprint
ca: No s'ha pogut afegir l'empremta nova

en: Failed to stop enrollment: %s
ca: No s'ha pogut aturar la detecció: %s

en: Repeatedly lift and place your finger on the reader to enroll your fingerprint
ca: Aixequeu i poseu el dit al lector per a inscriure la vostra empremta dactilar

en: _Re-enroll this finger…
ca: _Torna a afegir aquest dit…

note: TRANSLATORS: This is the label for the button to enroll a new finger
en: Scan new fingerprint
ca: S'estan escanejant les empremtes dactilars noves

en: Failed to release fingerprint device %s: %s
ca: S'ha produït un error en alliberar el dispositiu d'empremtes %s: %s

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Problem Reading Device
ca: Hi ha un problema llegint el dispositiu

en: Failed to claim fingerprint device %s: %s
ca: S'ha produït un error en reclamar el dispositiu d'empremtes %s: %s

en: Failed to get fingerprint devices: %s
ca: S'ha produït un error en obtenir el dispositiu d'empremtes: %s

en: Fingerprint Manager
ca: Gestor de l'empremta dactilar

en: Fingerprint
ca: Empremta dactilar

en: _Yes
ca: _Sí

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
ca: Voleu suprimir les empremtes dactilars registrades de manera que s'inhabiliti l'inici de sessió amb empremta dactilar?

en: No fingerprint device
ca: No hi ha cap dispositiu d'empremtes

note: Translators: This is the empty state page label which states that there are no devices ready.
en: No Fingerprint device
ca: No hi ha cap dispositiu d'empremtes

en: Ensure the device is properly connected
ca: Assegureu-vos que el dispositiu està correctament connectat

en: Fingerprint Device
ca: Dispositiu d'empremtes

en: Choose the fingerprint device you want to configure
ca: Trieu el dispositiu d'empremtes que voleu configurar

en: Fingerprint Login
ca: Inici de sessió amb empremta dactilar

en: Fingerprint login allows you to unlock and log into your computer with your finger
ca: L'inici de sessió amb empremta dactilar permet desbloquejar i iniciar sessió a l'ordinador amb el dit

en: _Delete Fingerprints
ca: _Suprimeix les empremtes dactilars

en: Fingerprint Enroll
ca: Afegeix empremta dactilar

en: Please choose another password.
ca: Trieu una altra contrasenya.

en: Please type your current password again.
ca: Escriviu un altre cop la vostra contrasenya actual.

en: Password could not be changed
ca: No s'ha pogut canviar la contrasenya

en: Change Password
ca: Canvi de la contrasenya

en: Ch_ange
ca: C_anvia

en: Current Password
ca: Contrasenya actual

en: New Password
ca: Contrasenya nova

en: Confirm Password
ca: Confirma la contrasenya

en: The passwords do not match
ca: Les contrasenyes no coincideixen

en: Allow user to change their password on next login
ca: Permet a l'usuari establir la contrasenya a l'entrada següent

en: Set a password now
ca: Estableix una contrasenya ara

en: Cannot automatically join this type of domain
ca: No es pot unir automàticament a aquest tipus de domini

en: No such domain or realm found
ca: No s'ha trobat aquest domini o regne

en: Cannot log in as %s at the %s domain
ca: No s'ha pogut entrar com a %s al domini %s

en: Invalid password, please try again
ca: La contrasenya no vàlida, torneu-ho a provar

en: Couldn’t connect to the %s domain: %s
ca: No s'ha pogut connectar al domini %s: %s

[ctx: Password mode]
en: Account disabled
ca: Compte inhabilitat

[ctx: Password mode]
en: To be set at next login
ca: S'ha de configurar la pròxima vegada que entri

[ctx: Password mode]
en: None
ca: Cap

en: Remove %s?
ca: Suprimeix %s?

en: Unlock to Change This Setting
ca: Desbloqueja per a canviar aquest paràmetre

en: Change Avatar
ca: Canvia l'avatar

en: Remove Avatar
ca: Suprimeix l'avatar

en: Pa_ssword
ca: Contra_senya

en: _Fingerprint Login
ca: Inici de sessió amb _empremta dactilar

en: A_utomatic Login
ca: Inici de sessió a_utomàtic

en: _Administrator
ca: _Administrador

en: _Parental Controls
ca: _Controls parentals

en: Open the Parental Controls app
ca: Obre l'aplicació de control parental

en: _Remove User
ca: _Suprimeix l'usuari

en: The user will not be able to use this device once their account has been removed
ca: L'usuari no podrà utilitzar aquest dispositiu una vegada s'hagi eliminat el seu compte

en: _Delete Files and Settings
ca: _Suprimeix els fitxers i la configuració

en: Users
ca: Usuaris

en: Other Users
ca: Altres usuaris

en: _Add User…
ca: _Afegeix usuari…

en: Add Enterprise User
ca: Afegeix un usuari corporatiu

en: Domain Administrator Login
ca: Inici de sessió de l'administrador del domini

en: In order to use enterprise logins, this computer needs to be
    enrolled in the domain. Please have your network administrator
    type their domain password here.
ca: Per a poder utilitzar inicis de sessió corporatius, aquest ordinador
    necessita formar part del domini. Demaneu a l'administrador que
    introdueixi aquí la seva contrasenya.

en: Administrator Password
ca: Contrasenya de l'administrador

en: Add or remove users and change your password
ca: Afegiu o suprimiu usuaris i canvieu la contrasenya

note: Translators: Search terms to find the Users panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Login;Name;Fingerprint;Avatar;Logo;Face;Password;Parental Controls;Screen Time;App Restrictions;Web Restrictions;Usage;Usage Limit;Kid;Child;
ca: Inici de sessió;Nom;Empremta dactilar;Avatar;Logotip;Cara;Contrasenya;Control parental; Temps de pantalla; Restriccions d'aplicacions;Restriccions web;Ús;Límit d'ús;Nen;Nena;Infant;

en: Manage user accounts
ca: Gestiona els comptes d'usuari

en: Authentication is required to change user data
ca: Cal autenticació per a canviar les dades de l'usuari

[ctx: Password hint]
en: The new password needs to be different from the old one.
ca: La contrasenya nova ha de ser diferent de la vella.

[ctx: Password hint]
en: Try changing some letters and numbers.
ca: Canvieu algunes lletres i números.

[ctx: Password hint]
en: Try changing the password a bit more.
ca: Canvieu la contrasenya una mica més.

[ctx: Password hint]
en: A password without your user name would be stronger.
ca: Una contrasenya sense el vostre nom d'usuari seria més segura.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid using your name in the password.
ca: Eviteu l'ús del vostre nom a la contrasenya.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid some of the words included in the password.
ca: Eviteu algunes de les paraules incloses a la contrasenya.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid common words.
ca: Eviteu utilitzar paraules comunes.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid reordering existing words.
ca: Eviteu utilitzar paraules desordenades.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more numbers.
ca: Utilitzeu més nombres.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more uppercase letters.
ca: Utilitzeu més lletres majúscules.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more lowercase letters.
ca: Utilitzeu més lletres minúscules.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more special characters, like punctuation.
ca: Utilitzeu més caràcters especials, com ara signes de puntuació.

[ctx: Password hint]
en: Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation.
ca: Intenteu utilitzar una combinació de lletres, nombres i signes de puntuació.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same character.
ca: Eviteu repetir el mateix caràcter.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation.
ca: Eviteu repetir el mateix tipus de caràcter: combineu lletres, números i signes de puntuació.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid sequences like 1234 or abcd.
ca: Eviteu emprar seqüències com ara 1234 o abcd.

[ctx: Password hint]
en: Password needs to be longer. Try to add more letters, numbers and punctuation.
ca: Cal que la contrasenya sigui més gran. Intenteu utilitzar una combinació de lletres, nombres i signes de puntuació.

[ctx: Password hint]
en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
ca: Combineu majúscules i minúscules i empreu un o dos nombres.

[ctx: Password hint]
en: Adding more letters, numbers and punctuation will make the password stronger.
ca: Si hi afegiu més lletres, nombres i signes de puntuació la contrasenya serà més segura.

en: Authentication failed
ca: Ha fallat l'autenticació

en: The new password is too short
ca: La contrasenya nova és massa curta

en: The new password is too simple
ca: La contrasenya nova és massa senzilla

en: The old and new passwords are too similar
ca: La contrasenya nova i l'anterior són massa semblants

en: The new password has already been used recently.
ca: La contrasenya nova ja s'ha utilitzat recentment.

en: The new password must contain numeric or special characters
ca: La contrasenya nova ha de contenir caràcters numèrics o especials

en: The old and new passwords are the same
ca: La contrasenya nova i l'anterior són iguals

en: Your password has been changed since you initially authenticated!
ca: La vostra contrasenya ha canviat des que us heu autenticat!

en: The new password does not contain enough different characters
ca: La contrasenya nova no conté suficients caràcters diferents

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: The username should usually only consist of lower case letters from a-z, digits and the following characters: - _
ca: El nom d'usuari normalment només conté lletres minúscules de la «a» a la «z», dígits i els caràcters: «-» i «_»

en: Sorry, that user name isn’t available. Please try another.
ca: El nom d'usuari no està disponible. Trieu-ne un altre.

en: The username is too long.
ca: El nom d'usuari és massa llarg.

en: Cursor Size
ca: Mida del cursor

en: Cursor size can be combined with Zoom to make it easier to see the cursor
ca: La mida del cursor es pot ampliar perquè sigui més fàcil veure'l

[ctx: Sound panel name]
note: Translators: This will be presented as the text of a link to the Sound panel
en: Sound
ca: So

note: Translators: %s is a link to the Sound panel with the label "Sound"
en: System volume can be adjusted in %s settings
ca: El volum del sistema es pot ajustar als paràmetres de %s.

en: Hearing
ca: Audició

en: _Overamplification
ca: _Sobreamplificació

en: Allow volume to exceed 100%, with reduced sound quality
ca: Permet que el volum superi el 100%, amb una de qualitat de so minvada

en: Visual Alerts
ca: Alertes visuals

en: Use a visual indication when an alert sound occurs
ca: Utilitza una indicació visual quan es produeixi una alerta sonora

en: _Visual Alerts
ca: Alertes _visuals

en: _Flash Area
ca: _Àrea del flaix

en: Entire Screen
ca: Pantalla sencera

en: Entire Window
ca: Finestra sencera

en: _Test Flash
ca: _Prova el flaix

en: Test
ca: Prova

en: Pointing & Clicking
ca: Apuntar i fer clic

en: _Mouse Keys
ca: Tecles del _ratolí

en: Use numeric keypad to move your mouse pointer
ca: Utilitzeu el teclat numèric per a moure el punter del ratolí

en: _Locate Pointer
ca: _Localitza el punter

en: Reveal pointer location by pressing Left Ctrl
ca: Mostra la ubicació del punter prement Ctrl esquerra

en: _Double-Click Delay
ca: _Retard del doble clic

note: Translators: This is a mark in the Crosshair Length scale
en: Short
ca: Curt

note: Translators: This is a mark in the Crosshair Length scale
en: Long
ca: Llarg

en: Click Assist
ca: Assistència en fer clic

en: _Simulated Secondary Click
ca: Clic secundari _simulat

en: Secondary click by holding down the primary mouse button
ca: Fes un clic secundari en mantenir premut el botó primari del ratolí

en: Acceptance Delay
ca: Retard d'acceptació

en: _Hover Click
ca: _Clic en passar per sobre

en: Trigger a click when the pointer hovers
ca: Fes un clic en passar el punter per sobre

en: Delay
ca: Retard

en: Motion Threshold
ca: Llindar de moviment

en: Small
ca: Petit

en: Large
ca: Gran

en: _Always Show Accessibility Menu
ca: Mostre sempre el menú d'_accessibilitat

en: Display the accessibility menu in the top bar
ca: Mostra el menú d'accessibilitat a la barra superior

en: _Seeing
ca: _Visió

en: _Hearing
ca: _Audició

en: _Typing
ca: _Escriptura

en: _Pointing and Clicking
ca: _Apuntar i fer clic

en: _Zoom
ca: _Ampliació

[ctx: cursor size]
note: translators: the labels will read: * Cursor Size: Default
en: Default
ca: Per defecte

[ctx: cursor size]
en: Medium
ca: Mitjà

[ctx: cursor size]
en: Large
ca: Gran

[ctx: cursor size]
en: Larger
ca: Més gran

[ctx: cursor size]
en: Largest
ca: El més gran

en: %d pixel | %d pixels
ca[0]: %d píxel
ca[1]: %d píxels

en: Seeing
ca: Visió

en: _High Contrast
ca: _Contrast alt

en: Increase color contrast of foreground and background interface elements
ca: Augmenta el contrast de color dels elements de la interfície de primer pla i de fons

en: Use shapes to indicate state in addition to or instead of color
ca: Usa formes per a indicar l'estat a més a més o en lloc de color

en: Reduce _Animation
ca: Redueix l'_animació

en: Reduce animations in the user interface to reduce motion
ca: Redueix les animacions a la interfície d'usuari per a reduir el moviment

en: _Large Text
ca: Text _gran

en: Increase the size of all text in the user interface
ca: Augmenta la mida de tot el text a la interfície d'usuari

en: _Cursor Size
ca: _Mida del cursor

en: The size of the cursor can be increased to make it easier to see
ca: La mida del cursor es pot ampliar perquè sigui més fàcil veure'l

en: _Sound Keys
ca: _So de les tecles

en: Beep when Num Lock or Caps Lock are turned on or off
ca: Fes un avís sonor quan s'activi o desactivi la fixació numèrica o de les majúscules

en: Always Show Scroll_bars
ca: Mostra sempre les _barres de desplaçament

en: Make scrollbars always visible
ca: Fes que les barres de desplaçament sempre siguin visibles

en: Screen _Reader
ca: Lector de _pantalla

en: The screen reader reads displayed text as you move the focus
ca: El lector de pantalla llegeix el text visualitzat mentre moveu el focus

en: Screen _Keyboard
ca: _Teclat en pantalla

en: Use the on-screen keyboard to type in input fields
ca: Utilitzeu el teclat en pantalla per a escriure als camps d'entrada

en: _Enable by Keyboard
ca: _Habilita per teclat

en: Turn accessibility features on or off using the keyboard
ca: Activa i desactiva les funcions d'accessibilitat utilitzant el teclat

en: Text Cursor
ca: Cursor de text

en: _Cursor Blinking
ca: _Parpelleig del cursor

en: Change if the cursor blinks in text fields
ca: Canvia si el cursor parpelleja en els camps de text

en: _Blink Speed
ca: _Velocitat de parpelleig

en: Blink Speed
ca: Velocitat de parpelleig

en: _Test Entry
ca: En_trada de prova

en: Typing Assist
ca: Assistent d'escriptura

en: _Repeat Keys
ca: _Repetició de tecles

en: Key presses repeat when the key is held down
ca: Es repeteix la tecla quan es manté premuda

en: Speed
ca: Velocitat

en: _Sticky Keys
ca: Tecles _enganxoses

en: Sequences of modifier keys act as a key combination
ca: Tracta una seqüència de tecles modificadores com una combinació de tecles

en: Disable if two keys are pressed together
ca: Inhabilita si es premen dues tecles alhora

en: Beep when modifier key is pressed
ca: Fes un avís sonor quan es premi una tecla modificadora

en: S_low Keys
ca: Tecles _lentes

en: Delay between when a key is pressed and when it is accepted
ca: Introdueix un retard entre que es prem una tecla i s'accepta

en: Beep when a key is pressed
ca: Fes un avís sonor quan es premi una tecla

en: Beep when a key is accepted
ca: Fes un avís sonor quan s'accepti una tecla

en: Beep when a key is rejected
ca: Fes un avís sonor quan es rebutgi una tecla

en: B_ounce Keys
ca: _Repetició de tecles

en: Ignore fast duplicate keypresses
ca: Ignora les pulsacions duplicades ràpides

en: Zoom
ca: Ampliació

en: _Desktop Zoom
ca: _Zoom de l'escriptori

en: Magnify the entire screen
ca: Amplia tota la pantalla

en: Magnifier
ca: Lupa

en: _Magnification Factor
ca: Factor d'a_mpliació

en: M_agnifier View
ca: Vist_a amb lupa

note: Translators: This is a behavior option of the Magnifier View
en: Follow Mouse Cursor
ca: Segueix el cursor del ratolí

note: Translators: This is a behavior option of the Magnifier View
en: Screen Area
ca: Àrea de la pantalla

en: _Extend Outside Screen Edges
ca: _Estén les vores exteriors de la pantalla

en: _Screen Area
ca: Àrea de la _pantalla

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Full Screen
ca: Pantalla completa

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Top Half
ca: Meitat superior

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Bottom Half
ca: Meitat inferior

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Left Half
ca: Meitat esquerra

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Right Half
ca: Meitat dreta

note: Translators: This is an option of the zoom Magnifier behavior
en: Moves with Contents
ca: Mou el cursor amb el contingut

note: Translators: This is an option of the zoom Magnifier behavior
en: Pushes Contents Around
ca: Empeny els continguts del seu lloc

note: Translators: This is an option of the zoom Magnifier behavior
en: Remains Centered
ca: Continua centrat

en: Crosshairs
ca: Creus

en: _Overlap Mouse Cursor
ca: _Sobreposa el cursor del ratolí

note: Translators: This is a mark in the Thickness scale
en: Thin
ca: Prim

note: Translators: This is a mark in the Thickness scale
en: Thick
ca: Gruixut

en: Len_gth
ca: Llar_gada

note: Translators: This is a mark in the Crosshair Length scale
en: 1/4 screen
ca: 1/4 de la pantalla

note: Translators: This is a mark in the Crosshair Length scale
en: 1/2 Screen
ca: 1/2 de la pantalla

note: Translators: This is a mark in the Crosshair Length scale
en: 3/4 Screen
ca: 3/4 de la pantalla

en: Color Filters
ca: Filtres de color

en: _Inverted
ca: _Invertit

en: Invert colors in the magnifier region
ca: Inverteix els colors a la regió de lupa

en: _Brightness
ca: _Brillantor

note: Translators: This is a mark in the Brightness scale Translators: This is a mark in the Contrast scale
en: Low
ca: Baixa

note: Translators: This is a mark in the Brightness scale Translators: This is a mark in the Contrast scale
en: High
ca: Alta

note: Translators: This is a mark in the Grayscale scale
en: Full
ca: Tot

en: Make it easier to see, hear, type, point and click
ca: Feu més fàcil veure, sentir, teclejar, apuntar i fer clic

note: Translators: Search terms to find the Accessibility panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Keyboard;Mouse;a11y;Accessibility;Universal Access;Contrast;Cursor;Sound;Zoom;Screen;Reader;big;high;large;text;font;size;AccessX;Sticky;Keys;Slow;Bounce;Mouse;Double;click;Delay;Speed;Assist;Repeat;Blink;Pointer;find;locate;visual;hearing;audio;typing;animations;
ca: Teclat;ratolí;a11y;accessibilitat;accés universal;contrast;cursor;so;zoom;pantalla;lector;gran;alt;ample;text;tipus de lletra;mida;AccessX;adhesiu;-tecles;lent;rebot;ratolí;doble;clic;retard;velocitat;assistència;repetició;parpelleig;punter;cercar;ubicar;visual-;audició;àudio;escriptura;animacions;

en: Map Buttons
ca: Mapa els botons

en: Map buttons to functions
ca: Mapa els botons a les funcions

en: Mis-click detected, restarting…
ca: S'ha detectat una pulsació incorrecta, s'està reiniciant…

en: Button %d
ca: Botó %d

[ctx: Wacom action-type]
en: Application defined
ca: Aplicació definida

[ctx: Wacom action-type]
en: Send Keystroke
ca: Envia una pulsació de tecla

[ctx: Wacom action-type]
en: Switch Monitor
ca: Commuta el monitor

[ctx: Wacom action-type]
en: Show On-Screen Help
ca: Mostra l'ajuda en pantalla

en: Tablet mounted on laptop panel
ca: Tauleta muntada en portàtil

en: Tablet mounted on external display
ca: Tauleta muntada en pantalla externa

en: External tablet device
ca: Tauleta externa

note: All displays item
en: All Displays
ca: Totes les pantalles

en: Use absolute positioning for the pen
ca: Utilitza el posicionament absolut per al llapis

en: _Left Hand Orientation
ca: Orientació d'_esquerrans

en: Tablet and Express Keys™ are rotated for left hand use
ca: La tauleta i les Express Keys™ es giren per a l'ús de la mà esquerra

[ctx: display setting]
en: Map to _Monitor
ca: Assigna al _monitor

en: _Keep Aspect Ratio
ca: _Mantén la ràtio d'aspecte

en: Only use a portion of the tablet surface to keep monitor aspect ratio
ca: Utilitzeu només una part de la superfície de la tauleta per a mantenir la relació d'aspecte del monitor

en: _Calibrate
ca: _Calibrar

en: No tablet detected
ca: No s'ha detectat cap tauleta

en: Choose an action when button %d on the stylus is pressed
ca: Tria una acció per quan es prem el botó %d del llapis

en: _Left Mousebutton Click
ca: C_lic del botó esquerre del ratolí

en: _Middle Mousebutton Click
ca: Clic del botó del _mig del ratolí

en: _Right Mousebutton Click
ca: Clic del botó d_ret del ratolí

note: Translators: this is the "go back" action of a button
en: _Back
ca: En_rere

note: Translators: this is the "go forward" action of a button
en: _Forward
ca: _Endavant

en: Soft
ca: Suau

en: Stylus tip pressure
ca: Pressió del llapis

en: Firm
ca: Ferma

en: Button _1
ca: Botó _1

en: Button _2
ca: Botó _2

en: Button _3
ca: Botó _3

en: Eraser pressure
ca: Pressió de l'esborrador

en: Airbrush stylus with pressure, tilt, and integrated slider
ca: Llapis d'aerògraf amb pressió, inclinació i control lliscant integrat

en: Wacom Tablet
ca: Tauleta Wacom

en: Set button mappings and adjust stylus sensitivity for graphics tablets
ca: Establiu el mapa de botons i ajusteu la sensibilitat de l'estilogràfica per a tauletes gràfiques

note: Translators: Search terms to find the Wacom Tablet panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Tablet;Wacom;Stylus;Eraser;Mouse;
ca: Tauleta gràfica;Wacom;Estilogràfica;Esborrador;Ratolí;

en: New shortcut…
ca: Drecera nova…

en: Edit
ca: Edita

en: Access Points
ca: Punts d'accés

en: Add
ca: Afegeix

en: Operation Cancelled
ca: Operació cancel·lada

en: <b>Error:</b> Access denied changing settings
ca: <b>Error:</b> accés denegat en canviar els paràmetres

en: <b>Error:</b> Mobile Equipment Error
ca: <b>Error:</b> error de l'equipament mòbil

en: Not Registered
ca: Sense registrar

en: Registered
ca: Registrat

en: Roaming
ca: Itinerància

en: Searching
ca: S'està cercant

en: Denied
ca: Denegat

en: Modem Details
ca: Detalls del mòdem

en: Modem Status
ca: Estat del mòdem

en: Carrier
ca: Operador

en: Network Type
ca: Tipus de xarxa

en: Network Status
ca: Estat de la xarxa

en: Own Number
ca: Número propi

en: Device Details
ca: Detalls del dispositiu

en: 2G Only
ca: Només 2G

en: 3G Only
ca: Només 3G

en: 4G Only
ca: Només 4G

en: 5G Only
ca: Només 5G

en: 2G, 3G, 4G, 5G (Preferred)
ca: 2G, 3G, 4G, 5G (preferit)

en: 2G, 3G, 4G (Preferred), 5G
ca: 2G, 3G, 4G (preferit), 5G

en: 2G, 3G (Preferred), 4G, 5G
ca: 2G, 3G (preferit), 4G, 5G

en: 2G (Preferred), 3G, 4G, 5G
ca: 2G (preferit), 3G, 4G, 5G

en: 2G, 3G, 4G (Preferred)
ca: 2G, 3G, 4G (preferit)

en: 2G, 3G (Preferred), 4G
ca: 2G, 3G (preferit), 4G

en: 2G (Preferred), 3G, 4G
ca: 2G (preferit), 3G, 4G

en: 3G, 4G, 5G (Preferred)
ca: 3G, 4G, 5G (preferit)

en: 3G, 4G (Preferred), 5G
ca: 3G, 4G (preferit), 5G

en: 3G (Preferred), 4G, 5G
ca: 3G (preferit), 4G, 5G

en: 2G, 4G, 5G (Preferred)
ca: 2G, 3G, 4G, 5G (preferit)

en: 2G, 4G (Preferred), 5G
ca: 2G, 4G (preferit), 5G

en: 2G (Preferred), 4G, 5G
ca: 2G (preferit), 4G, 5G

en: 2G, 4G, 5G
ca: 2G, 3G, 4G

en: 2G, 3G, 5G (Preferred)
ca: 2G, 3G, 5G (preferit)

en: 2G, 3G (Preferred), 5G
ca: 2G, 3G (preferit), 5G

en: 2G (Preferred), 3G, 5G
ca: 2G (preferit), 3G, 5G

en: 3G, 4G (Preferred)
ca: 3G, 4G (preferit)

en: 3G (Preferred), 4G
ca: 3G (preferit), 4G

en: 2G, 4G (Preferred)
ca: 2G, 4G (preferit)

en: 2G (Preferred), 4G
ca: 2G (preferit), 4G

en: 2G, 3G (Preferred)
ca: 2G, 3G (preferit)

en: 2G (Preferred), 3G
ca: 2G (preferit), 3G

en: 2G, 5G (Preferred)
ca: 2G, 5G (preferit)

en: 2G (Preferred), 5G
ca: 2G (preferit), 5G

en: 3G, 5G (Preferred)
ca: 3G, 5G (preferit)

en: 3G (Preferred), 5G
ca: 3G (preferit), 5G

en: 4G, 5G (Preferred)
ca: 4G, 5G (preferit)

en: 4G (Preferred), 5G
ca: 4G (preferit), 5G

[ctx: Network mode]
en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unlock SIM card
ca: Desbloqueja la targeta SIM

en: Unlock
ca: Desbloqueja

en: Please provide PIN code for SIM %d
ca: Proporcioneu el codi PIN per a la SIM %d

en: Enter PIN to unlock your SIM card
ca: Introduïu el PIN per a desbloquejar la targeta SIM

en: Please provide PUK code for SIM %d
ca: Introduïu el codi PUK per a la SIM %d

en: Enter PUK to unlock your SIM card
ca: Introdueix el PUK per a desbloquejar la targeta SIM

en: Wrong password entered. You have %1$u try left | Wrong password entered. You have %1$u tries left
ca[0]: La contrasenya introduïda és incorrecta. Us queda %1$u intent
ca[1]: La contrasenya introduïda és incorrecta. Us queden %1$u intents

en: You have %u try left | You have %u tries left
ca[0]: Us queden %u intent
ca[1]: Us queden %u intents

en: Wrong password entered.
ca: La contrasenya introduïda és incorrecta.

en: PUK code should be an 8 digit number
ca: El codi PUK ha de ser un número de 8 dígits

en: Enter New PIN
ca: Introduïu un PIN nou

en: PIN code should be a 4-8 digit number
ca: El codi PIN ha de ser un número de 4-8 dígits

en: Unlocking…
ca: S'està desbloquejant…

en: No SIM
ca: Sense SIM

en: Insert a SIM card to use this modem
ca: Inseriu una targeta SIM per a utilitzar aquest mòdem

en: SIM Locked
ca: SIM bloquejada

en: _Mobile Data
ca: _Dades mòbils

en: Access data using mobile network
ca: Accedir a les dades mitjançant la xarxa mòbil

en: _Data Roaming
ca: _Itinerància de dades

en: Use mobile data when roaming
ca: Utilitza dades mòbils quan s'estigui en itinerància

en: _Network Mode
ca: _Mode de xarxa

en: N_etwork
ca: _Xarxa

en: Advanced
ca: Avançat

en: _Access Point Names
ca: _Noms dels punts d'accés

en: _SIM Lock
ca: _Bloqueig de la SIM

en: Lock SIM with PIN
ca: Bloqueja la SIM amb el PIN

en: M_odem Details
ca: _Detalls del mòdem

en: Phone failure
ca: Error del telèfon

en: No connection to phone
ca: No hi ha connexió al telèfon

en: Operation not allowed
ca: Operació no permesa

en: Operation not supported
ca: Operació no admesa

en: SIM not inserted
ca: No s'ha inserit la SIM

en: SIM PIN required
ca: Cal el PIN de la SIM

en: SIM PUK required
ca: Cal el PUK de la SIM

en: SIM failure
ca: Error de la SIM

en: SIM busy
ca: SIM ocupada

en: Incorrect password
ca: Contrasenya incorrecta

en: SIM PIN2 required
ca: Cal el PIN2 de la SIM

en: SIM PUK2 required
ca: Cal el PUK2 de la SIM

en: Not found
ca: No s'ha trobat

en: No network service
ca: Sense servei de xarxa

en: Network timeout
ca: Temps d'espera de la xarxa

en: GPRS services not allowed
ca: No es permeten els serveis GPRS

en: Roaming not allowed in this location area
ca: No es permet la itinerància en aquesta àrea d'ubicació

en: Unspecified GPRS error
ca: S'ha produït un error GPRS no especificat

en: No Error
ca: Cap error

en: Action Cancelled
ca: Acció cancel·lada

en: Access denied
ca: Accés denegat

en: Unknown Error
ca: Error desconegut

en: Network Mode
ca: Mode de xarxa

en: _Automatic
ca: _Automàtic

en: Choose Network
ca: Tria una xarxa

en: Refresh Network Providers
ca: Actualitza els proveïdors de xarxa

en: Enable Mobile Network
ca: Habilita la xarxa mòbil

en: No WWAN Adapter Found
ca: No s'ha trobat cap adaptador WWAN

en: Make sure you have a Wireless Wan/Cellular device
ca: Assegureu-vos de tenir un dispositiu de xarxa o mòbil sense fil

en: Wireless Wan is disabled when airplane mode is on
ca: El Wan sense fil està inhabilitat quan el mode d'avió està activat

en: _Turn off Airplane Mode
ca: _Desactiva el mode d'avió

en: Data Connection
ca: Connexió de dades

en: SIM card used for internet
ca: Targeta SIM utilitzada per a Internet

en: SIM Lock
ca: Bloqueig de la SIM

en: _Next
ca: _Següent

en: _Lock SIM with PIN
ca: _Bloqueja la SIM amb el PIN

en: Change PIN
ca: Canvia el PIN

en: New PIN
ca: PIN nou

en: Enter current PIN to change SIM lock settings
ca: Introduïu el PIN actual per a canviar la configuració de bloqueig de la SIM

en: Mobile Network
ca: Xarxa mòbil

en: Configure Telephony and mobile data connections
ca: Configura les connexions de dades de telefonia i mòbils

note: Translators: Search terms to find the WWAN panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: cellular;wwan;telephony;sim;mobile;
ca: cel·lular;wwan;telefonia;sim;mòbil;

en: Utility to configure the GNOME desktop
ca: Utilitats per a configurar l'escriptori GNOME

en: Settings is the primary interface for configuring your system.
ca: El Paràmetres és la interfície principal per a configurar el sistema.

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
ca: El projecte GNOME

en: Display version number
ca: Mostra el número de versió

en: Enable verbose mode
ca: Habilita el mode detallat

en: Search for the string
ca: Cerca la cadena

en: List possible panel names and exit
ca: Llista tots els noms de quadre possibles i surt

en: Panel to display
ca: Quadre a mostrar

en: [PANEL] [ARGUMENT…]
ca: [QUADRE] [ARGUMENT…]

en: Settings categories
ca: Categories de configuració

en: No Results Found
ca: No s'ha trobat cap resultat

en: Available panels:
ca: Quadres disponibles:

en: Main Menu
ca: Menú principal

en: Search settings
ca: Cerca paràmetres

en: Warning: Development Version
ca: Avís: versió de desenvolupament

en: This version of Settings should only be used for development purposes. You may experience incorrect system behavior, data loss, and other unexpected issues.
ca: Aquesta versió del Paràmetres només s'ha d'utilitzar amb finalitats de desenvolupament. Podeu exposar-vos a un comportament incorrecte del sistema, pèrdua de dades, i altres problemes inesperats.

en: _OK
ca: _D'acord

en: _Keyboard Shortcuts
ca: _Dreceres de teclat

en: _Help
ca: _Ajuda

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ca: Surt

[ctx: shortcut window]
en: Search
ca: Cerca

[ctx: shortcut window]
en: Show help
ca: Mostra l'ajuda

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
ca: Dreceres de teclat

[ctx: shortcut window]
en: Panels
ca: Quadres

[ctx: shortcut window]
en: Go back to previous panel
ca: Torna al quadre anterior

[ctx: shortcut window]
en: Cancel search
ca: Cancel·la la cerca

note: Translators: Search terms to find this app. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Preferences;Settings;
ca: Preferències;Configuració;

en: The identifier for the last Settings panel to be opened
ca: L'identificador de l'últim quadre de configuració a obrir

en: The identifier for the last Settings panel to be opened. Unrecognised values will be ignored and the first panel in the list selected.
ca: L'identificador de l'últim quadre de configuració a obrir. S'ignoraran els valors que no siguin reconeguts i se seleccionarà el primer quadre de la llista.

en: Show warning when running a development build of Settings
ca: Mostra un avís que s'executa un muntatge de desenvolupament del Paràmetres

en: Whether Settings should show a warning when running a development build.
ca: Si el Paràmetres ha de mostrar un avís que s'executa un muntatge de desenvolupament.

en: Initial state of the window
ca: Estat inicial de la finestra

en: A tuple containing the initial width, height and maximized state of the app window.
ca: Una tupla que conté l'amplada inicial, l'alçada i l'estat maximitzat de la finestra de l'aplicació.

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
ca[0]: %u sortida
ca[1]: %u sortides

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
ca[0]: %u entrada
ca[1]: %u entrades

en: System Sounds
ca: Sons del sistema
