gnome-control-center master - en to eu translation catalogue (1976 entries)

en: App is not sandboxed
eu: Aplikazioa ez dago isolatuta

en: System Bus
eu: Sistemaren bus-a

en: Full access
eu: Sarbide osoa

en: Session Bus
eu: Saioaren bus-a

en: Devices
eu: Gailuak

en: Full access to /dev
eu: Sarbide osoa /dev direktoriora

en: Network
eu: Sarea

en: Has network access
eu: Sarea atzitu dezake

en: Home
eu: Karpeta nagusia

en: Read-only
eu: Irakurtzeko soilik

en: File System
eu: Fitxategi-sistema

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Can change settings
eu: Ezarpenak aldatu ditzake

en: <b>%s</b> requires access to the following system resources. To stop this access, the app must be removed.
eu: <b>%s</b> aplikazioak hurrengo sistema-baliabideetara sartu behar du. Sarbide hori gelditzeko, aplikazioa kendu behar da.

en: %u file and link type that is opened by the app | %u file and link types that are opened by the app
eu[0]: Aplikazioak irekitzen dituen %u fitxategi eta esteka mota
eu[1]: Aplikazioak irekitzen dituen %u fitxategi eta esteka motak

en: <b>%s</b> is used to open the following types of files and links.
eu: <b>%s</b> hurrengo fitxategi motak eta estekak irekitzeko erabiltzen da.

note: Translators: '%s' is the formatted size, e.g. "26.2 MB"
en: %s of disk space used
eu: Erabilitako disko-espazioa: %s

en: Apps
eu: Aplikazioak

en: Search apps
eu: Bilatu aplikazioak

en: _Default Apps
eu: Aplikazio _lehenetsiak

en: No Apps Found
eu: Ez da aplikaziorik aurkitu

en: _Find in Software
eu: _Bilatu Softwaren

en: Default Apps
eu: Aplikazio lehenetsiak

en: Removable Media
eu: Euskarri aldagarria

en: Automat_ically Launch Apps
eu: _Automatikoki abiarazi aplikazioak

en: Start apps when media is connected or inserted
eu: Abiarazi aplikazioak euskarria konektatzen edo txertatzen denean

en: App Settings
eu: Aplikazio-ezarpenak

en: App settings cannot be fully enforced for apps which are not sandboxed. These apps may use permissions which are not shown.
eu: Aplikazio-ezarpenak ezin dira guztiz behartu isolatuta ez dauden aplikazioetan. Aplikazio horiek erakusten ez diren baimenak eduki ditzakete.

en: _Open
eu: _Ireki

en: App _Details
eu: Aplikazioaren _xehetasunak

en: Permissions
eu: Baimenak

note: Translators: This row shows/sets whether the app shown in this page can add results to the GNOME Shell search results. Internally this enables/disables the app's Shell Search Provider
en: _Search
eu: _Bilatu

en: Receive system searches and send results
eu: Jaso sistema-bilaketak eta bidali emaitzak

note: This label is displayed in a treeview cell displaying * a disabled accelerator key combination. translators: * The device has been disabled
en: Disabled
eu: Desgaituta

en: _Notifications
eu: _Jakinarazpenak

en: Show system notifications
eu: Erakutsi sistemaren jakinarazpenak

en: _Run in Background
eu: _Exekutatu atzeko planoan

en: Allow activity when the app is closed
eu: Onartu jarduera aplikazioa itxita dagoenean

en: Scr_eenshots
eu: _Pantaila-argazkiak

en: Take pictures of the screen at any time
eu: Egin pantailaren argazkiak nahieran

en: Change _Wallpaper
eu: Aldatu _horma-papera

en: Change the desktop wallpaper
eu: Aldatu mahaigainaren horma-papera

en: So_unds
eu: _Soinuak

en: Reproduce sounds
eu: Erreproduzitu soinuak

en: _Inhibit Shortcuts
eu: _Indargabetu lasterbideak

en: Block standard keyboard shortcuts
eu: Bloketau teklatuko lasterbide estandarrak

en: Camera
eu: Kamera

en: Take pictures with the camera
eu: Sortu irudiak kamerarekin

en: C_amera
eu: K_amera

en: _Microphone
eu: _Mikrofonoa

en: Record audio with the microphone
eu: Grabatu audioa mikrofonoarekin

en: _Location Services
eu: _Kokaleku-zerbitzuak

en: Access device location data
eu: Atzitu gailuaren kokaleku-datuak

en: Re_quired Access
eu: Be_harrezko sarbidea

en: System access that is required by the app
eu: Aplikazioak behar duen sistema-sarbidea

en: General
eu: Orokorra

en: _File &amp; Link Associations
eu: _Fitxategi- &amp; esteka-elkarketak

en: S_torage
eu: B_iltegiratzea

en: Required Access
eu: Beharrezko sarbidea

en: File & Link Associations
eu: Fitxategi- eta esteka-elkarketak

en: File Types
eu: Fitxategi motak

en: Link Types
eu: Esteka motak

en: _Reset
eu: _Berrezarri

en: Storage
eu: Biltegiratzea

en: How much disk space this app is occupying with app data and caches
eu: Diskoko zenbat espazio betetzen ari den aplikazio hau datuekin eta cacheekin

en: App
eu: Aplikazioa

en: Data
eu: Datuak

en: Cache
eu: Cachea

en: <b>Total</b>
eu: <b>Guztira</b>

en: _Clear Cache
eu: Garbitu _cachea

en: _Web
eu: _Weba

en: _Mail
eu: _Mezua

en: _Calendar
eu: _Egutegia

en: M_usic
eu: M_usika

en: _Video
eu: _Bideoa

en: _Photos
eu: _Argazkiak

note: Translators: This is a telephone call
en: Ca_lls
eu: _Deiak

en: _SMS
eu: _SMSa

en: Ask what to do
eu: Galdetu zer egin

en: Do nothing
eu: Ez egin ezer

en: Open folder
eu: Ireki karpeta

en: Select an app for audio CDs
eu: Hautatu audio CDentzako aplikazioa

en: Select an app for video DVDs
eu: Hautatu bideo DVDentzako aplikazioa

en: Select an app to run when a music player is connected
eu: Hautatu musika erreproduzigailu bat konektatzean exekutatuko den aplikazioa

en: Select an app to run when a camera is connected
eu: Hautatu kamera bat konektatzean exekutatuko den aplikazioa

en: Select an app for software CDs
eu: Hautatu softwaredun CDentzako aplikazioa

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info * strings, just here to fix capitalization of the English originals. * If the shared-mime-info translation works for your language, * simply leave these untranslated.
en: audio DVD
eu: Audio DVDa

en: blank Blu-ray disc
eu: Blu-Ray disko hutsa

en: blank CD disc
eu: CD disko hutsa

en: blank DVD disc
eu: DVD disko hutsa

en: blank HD DVD disc
eu: HD DVD disko hutsa

en: Blu-ray video disc
eu: Blu-Ray bideo diskoa

en: e-book reader
eu: liburu elektronikoen irakurlea

en: HD DVD video disc
eu: HD DVD bideo diskoa

en: Picture CD
eu: Argazkien CDa

en: Super Video CD
eu: Super Video CDa

en: Video CD
eu: Bideo CDa

en: Windows software
eu: Windows softwarea

en: CD _Audio
eu: CD _audioa

en: _DVD Video
eu: _DVD bideoa

en: Music Pla_yer
eu: Musika-e_rreproduzigailua

en: P_hotos
eu: Ar_gazkiak

en: Sof_tware
eu: Sof_twarea

en: _Other Media
eu: _Bestelako euskarria

en: Select how other media should be handled
eu: Hautatu bestelako euskarria nola kudeatuko den

en: Other Media
eu: Bestelako euskarria

en: _Type
eu: _Mota

en: _Action
eu: _Ekintza

en: Add user accounts and change passwords
eu: Gehitu erabiltzaile-kontuak eta aldatu pasahitzak

en: Play and record sound
eu: Erreproduzitu eta grabatu soinua

en: Play audio
eu: Erreproduzitu audioa

en: Record audio
eu: Grabatu audioa

en: Detect network devices using mDNS/DNS-SD (Bonjour/zeroconf)
eu: Detektatu sareko gailuak mDNS/DNS-SD (Bonjour/zeroconf) erabilita

en: Access bluetooth hardware directly
eu: Atzitu Bluetooth hardwarea zuzenean

en: Use bluetooth devices
eu: Erabili Bluetooth gailuak

en: Use your camera
eu: Erabili zure kamera

en: Print documents
eu: Inprimatu dokumentuak

en: Use any connected joystick
eu: Erabili konektatutako edozein kontrol-palanka

en: Allow connecting to the Docker service
eu: Baimendu Docker zerbitzuarekin konektatzea

en: Configure network firewall
eu: Konfiguratu sareko suebakia

en: Setup and use privileged FUSE filesystems
eu: Konfiguratu eta erabili prbilegiodun FUSE fitxategi-sistemak

en: Update firmware on this device
eu: Eguneratu gailu honen firmwarea

en: Access hardware information
eu: Atzitu hardwarearen informazioa

en: Provide entropy to hardware random number generator
eu: Eman entropia hardwarearen ausazko zenbakien sortzaileari

en: Use hardware-generated random numbers
eu: Erabili hardwareak sortutako ausazko zenbakiak

en: Access files in your home folder
eu: Atzitu karpeta nagusiko fitxategiak

en: Access libvirt service
eu: Atzitu libvirt zerbitzu

en: Change system language and region settings
eu: Aldatu sistemaren hizkuntza eta eskualde-ezarpenak

en: Change location settings and providers
eu: Aldatu kokapenaren ezarpenak eta hornitzaleak

en: Access your location
eu: Atzitu zure kokalekua

en: Read system and application logs
eu: Irakurri sistemaren eta aplikazioaren erregistroak

en: Access LXD service
eu: Atzitu LXD zerbitzua

en: Use and configure modems
eu: Erabili eta konfiguratu modemak

en: Read system mount information and disk quotas
eu: Irakurri sistemaren muntatze-informazioa eta disko-kuotak

en: Control music and video players
eu: Kontrolatu musikaren eta bideoen erreproduzigailuak

en: Change low-level network settings
eu: Aldatu maila baxuko sarearen ezarpenak

en: Access the NetworkManager service to read and change network settings
eu: Atzitu NetworkManager zerbitzua sarearen ezarpenak irakurri eta aldatzeko

en: Read access to network settings
eu: Sareko ezarpenak irakurtzeko atzitzea

en: Change network settings
eu: Aldatu sarearen ezarpenak

en: Read network settings
eu: Irakurri sarearen ezarpenak

en: Access the ofono service to read and change network settings for mobile telephony
eu: Atzitu ofono zerbitzuak telefonia mugikorreko sarearen ezarpenak irakurri eta aldatzeko

en: Control Open vSwitch hardware
eu: Kontrolatu Open vSwitch hardwarea

en: Read from CD/DVD
eu: Irakurri CD/DVDtik

en: Read, add, change, or remove saved passwords
eu: Irakurri, gehitu, aldatu edo kendu gordetako pasahitzak

en: Access pppd and ppp devices for configuring Point-to-Point Protocol connections
eu: Atzitu pppd eta ppp gailuak puntutik punturako protokoloaren konexioak konfiguratzeko

en: Pause or end any process on the system
eu: Pausatu edo amaitu sistemaren edozein prozesu

en: Access USB hardware directly
eu: Atzitu USB hardwarea zuzenean

en: Read/write files on removable storage devices
eu: Irakurri/idatzi biltegiratze-gailu aldagarrietako fitxategiak

en: Prevent screen sleep/lock
eu: Eragotzi pantailaren loa/blokeoa

en: Access serial port hardware
eu: Atzitu serieko ataketako hardwarea

en: Restart or power off the device
eu: Berrabiarazi edo itzali gailua

en: Install, remove and configure software
eu: Instalatu, kendu eta konfiguratu softwarea

en: Access Storage Framework service
eu: Atzitu biltegiratzeko lan-markoaren zerbitzua

en: Read process and system information
eu: Irakurri prozesuen eta sistemaren informazioa

en: Monitor and control any running program
eu: Monitorizatu eta kontrolatu exekutatzen ari den edozein programa

en: Change the date and time
eu: Aldatu data eta ordua

en: Change time server settings
eu: Aldatu ordu-zerbitzariaren ezarpenak

en: Change the time zone
eu: Aldatu ordu-zona

en: Access the UDisks2 service for configuring disks and removable media
eu: Atzitu UDisks2 zerbitzua diskoak eta euskarri aldagarriak konfiguratzeko

en: Access energy usage data
eu: Atzitu energia-erabileraren datuak

en: Read/write access to U2F devices exposed
eu: Irakurtzeko/idazteko atzipena U2F gailuetan

en: Control various app permissions and settings
eu: Kontrolatu aplikazioen baimenak eta ezarpenak

note: Translators: Search terms to find the Apps panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: application;flatpak;permission;setting;default;preferred;media;autorun;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;device;system;
eu: aplikazioa;flatpak;baimena;ezarpena;lehenetsia;hobetsia;euskarria;autorun;cd;dvd;usb;audioa;bideoa;diskoa;aldagarria;gailua;sistema;

en: Remove Background
eu: Kendu atzeko planoa

en: Select a picture
eu: Hautatu argazki bat

en: multiple sizes
eu: hainbat tamaina

en: No Desktop Background
eu: Mahaigaineko atzeko planorik ez

en: Current background
eu: Uneko atzeko planoa

en: Style
eu: Estiloa

en: _Default
eu: _Lehenetsia

en: Da_rk
eu: _Iluna

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: _Add Picture…
eu: _Gehitu irudia…

en: Appearance
eu: Itxura

en: Change your background image or the UI colors
eu: Aldatu atzeko planoko irudia edo interfazearen koloreak

note: Translators: Search terms to find the Appearance panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Background;Wallpaper;Screen;Desktop;Style;Light;Dark;Appearance;
eu: Atzeko planoa;Horma-papera;Pantaila;Mahaigaina;Estiloa;Argia;Iluna;Itxura;

en: Enable
eu: Gaitu

en: No Bluetooth Found
eu: Ez da Bluetoothik aurkitu

en: Plug in a dongle to use Bluetooth
eu: Konektatu lokailua Bluetootha erabiltzeko

en: Bluetooth Turned Off
eu: Bluetootha itzalita

en: Turn on to connect devices and receive file transfers
eu: Aktibatu gailuak konektatzeko eta fitxategi-transferentziak jasotzeko

en: Airplane Mode is On
eu: Hegazkin modua piztuta dago

en: Bluetooth is disabled when airplane mode is on
eu: Bluetootha desaktibatuta dago hegazkinaren modua piztuta dagoenean

en: _Turn Off Airplane Mode
eu: _Itzali hegazkin modua

en: Hardware Airplane Mode is On
eu: Hardwarearen hegazkin modua piztuta dago

en: Turn off the Airplane mode switch to enable Bluetooth
eu: Itzali hegazkin modua Bluetootha gaitzeko

note: Translators: The found device is a printer connected via Bluetooth
en: Bluetooth
eu: Bluetootha

en: Turn Bluetooth on and off and connect your devices
eu: Aktibatu eta desaktibatu Bluetootha eta konektatu gailuak

note: Translators: Search terms to find the Bluetooth panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;bluetooth;obex;
eu: partekatu;partekatzea;bluetootha;obex;

note: TRANSLATORS: The user has to attach the sensor to the screen
en: Place your calibration device over the square and press “Start”
eu: Jarri kalibrazioaren gailua karratuaren gainean eta egin klik "Hasi" botoian

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the calibrate position and press “Continue”
eu: Mugitu kalibrazioaren gailua posizioa kalibratzeko eta egin klik  "Jarraitu" botoian

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the surface position and press “Continue”
eu: Mugitu kalibrazioaren gailua gainazalaren posiziora eta egin klik  "Jarraitu" botoian

note: TRANSLATORS: on some hardware e.g. Lenovo W700 the sensor * is built into the palmrest and we need to fullscreen the * sample widget and shut the lid.
en: Shut the laptop lid
eu: Itxi eramangarriaren estalkia

note: TRANSLATORS: We suck, the calibration failed and we have no * good idea why or any suggestions
en: An internal error occurred that could not be recovered.
eu: Berreskura ezin daitekeen barneko errorea gertatu da.

note: TRANSLATORS: Some required-at-runtime tools were not * installed, which should only affect insane distros
en: Tools required for calibration are not installed.
eu: Kalibratzeko behar diren tresnak ez daude instalatuta.

note: TRANSLATORS: The profile failed for some reason
en: The profile could not be generated.
eu: Ezin izan da profila sortu.

note: TRANSLATORS: The user specified a whitepoint that was * unobtainable with the hardware they've got -- see * https://en.wikipedia.org/wiki/White_point for details
en: The target whitepoint was not obtainable.
eu: Ez da helburuko puntu zuria eskuratu.

note: TRANSLATORS: the display calibration process is finished
en: Complete!
eu: Osatuta!

note: TRANSLATORS: the display calibration failed, and we also show * the translated (or untranslated) error string after this
en: Calibration failed!
eu: Kalibrazioak huts egin du.

note: TRANSLATORS: The user can now remove the sensor from the screen
en: You can remove the calibration device.
eu: Kalibrazioaren gailua ken dezakezu.

note: TRANSLATORS: The user has to be careful not to knock the * display off the screen (although we do cope if this is * detected early enough)
en: Do not disturb the calibration device while in progress
eu: Ez mugitu kalibrazioaren gailua lanean ari den bitartean

en: Display Calibration
eu: Pantailaren kalibrazioa

en: _Cancel
eu: _Utzi

note: This starts the calibration process
en: _Start
eu: _Hasi

note: This resumes the calibration process
en: _Resume
eu: _Jarraitu

note: This button returns the user back to the color control panel
en: _Done
eu: _Eginda

note: TRANSLATORS: This refers to the TFT display on a laptop
en: Laptop Screen
eu: Eramangarriaren pantaila

note: TRANSLATORS: This refers to the embedded webcam on a laptop
en: Built-in Webcam
eu: Web-kamera integratuta

note: TRANSLATORS: an externally connected display, where %s is either the * model, vendor or ID, e.g. 'LP2480zx Monitor'
en: %s Monitor
eu: %s pantaila

note: TRANSLATORS: a flatbed scanner device, e.g. 'Epson Scanner'
en: %s Scanner
eu: %s eskanerra

note: TRANSLATORS: a camera device, e.g. 'Nikon D60 Camera'
en: %s Camera
eu: %s kamera

note: TRANSLATORS: a printer device, e.g. 'Epson Photosmart Printer'
en: %s Printer
eu: %s inprimagailua

note: TRANSLATORS: a webcam device, e.g. 'Philips HiDef Camera'
en: %s Webcam
eu: %s web-kamera

en: Enable color management for %s
eu: Gaitu '%s'(r)en kolore-kudeaketa

en: Show color profiles for %s
eu: Erakutsi '%s'(r)en kolore-profilak

note: not calibrated
en: Not calibrated
eu: Kalibratu gabea

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
eu: Lehenetsia:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
eu: Kolore-espazioa:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
eu: Probako profila:

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
eu: Hautatu ICC profilaren fitxategia

en: Import
eu: Inportatu

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
eu: Onartutako ICC profilak

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
eu: Fitxategi denak

en: Screen
eu: Pantaila

note: TRANSLATORS: this is the dialog to save the ICC profile
en: Save Profile
eu: Gorde profila

note: TRANSLATORS: this is when the button is sensitive
en: Create a color profile for the selected device
eu: Sortu kolore-profil bat hautatutako gailuarentzako

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument is not detected. Please check it is turned on and correctly connected.
eu: Ez da neurgailurik detektatu. Ziurtatu zaitez piztuta eta ongi konektatuta dagoela.

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument does not support printer profiling.
eu: Neurgailuak ez du inprimagailuaren profilarik onartzen

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The device type is not currently supported.
eu: Gailu mota ez dago oraingoz onartuta.

note: Translators: This will be presented as the text of a link to the documentation translators: Text used in link to privacy policy
en: Learn more
eu: Ikasi gehiago

note: Translators: %s is a link to the documentation with the label "Learn more"
en: Each device needs an up to date color profile to be color managed. %s
eu: Gailu bakoitzak koloreen profilaren eguneratzea behar du koloreak kudeatzeko. %s

en: Screen Calibration
eu: Pantailaren kalibrazioa

en: Calibration Quality
eu: Kalibrazioaren kalitatea

en: Calibration will produce a profile that you can use to color manage your screen. The longer you spend on calibration, the better the quality of the color profile.
eu: Kalibrazioak profil bat sortuko du pantailaren kolorea kudeatzeko. Kalibrazioa zenbat eta sakonagoa izan, kolore-profilaren kalitatea hobea izango da.

en: You will not be able to use your computer while calibration takes place.
eu: Ezingo duzu ordenagailua erabili kalibratzen ari den bitartean.

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Quality
eu: Kalitatea

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Approximate Time
eu: Estimatutako denbora

en: Calibration Device
eu: Kalibrazioaren gailua

en: Select the sensor device you want to use for calibration.
eu: Hautatu kalibrazioan erabiltzea nahi duzun sentsore-gailua.

en: Display Type
eu: Pantaila mota

en: Select the type of display that is connected.
eu: Hautatu konektatuta dagoen pantaila mota.

en: Profile Whitepoint
eu: Profilaren puntu zuria

en: Select a display target white point. Most displays should be calibrated to a D65 illuminant.
eu: Hautatu helburuko pantailaren puntu zuria. Pantaila gehienak D65 argitasunera doitu beharko lirateke.

en: Display Brightness
eu: Pantailaren distira

en: Please set the display to a brightness that is typical for you. Color management will be most accurate at this brightness level.
eu: Ezarri pantailan zuretzako ohikoa den distira. Kolorearen kudeaketa zehatzagoa izango da distiraren maila horretan.

en: Alternatively, you can use the brightness level used with one of the other profiles for this device.
eu: Bestela, gailu honen beste profiletariko batekin erabilitako distiraren maila erabil dezakezu

en: Profile Name
eu: Profilaren izena

en: You can use a color profile on different computers, or even create profiles for different lighting conditions.
eu: Kolore-profil bat erabil dezakezu ordenagailu desberdinetan, edo argitasun baldintza desberdinetarako profilak sor ditzakezu baita ere.

en: Profile Name:
eu: Profilaren izena:

en: Summary
eu: Laburpena

en: Profile successfully created!
eu: Profila ongi sortu da.

en: Copy profile
eu: Kopiatu profila

en: Requires writable media
eu: Euskarri idazgarria behar da

en: You may find these instructions on how to use the profile on <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> and <a href="windows">Microsoft Windows</a> systems useful.
eu: You may find these instructions on how to use the profile on Profila <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> eta <a href="windows">Microsoft Windows</a> sistemetan nola erabil daitekeen buruzko informazioa lagungarri gerta dakizuke.

en: Add Profile
eu: Gehitu profila

en: Problems detected. The profile may not work correctly. <a href="">Show details.</a>
eu: Arazoak aurkitu dira. Baliteke profilak ongi ez funtzionatzea. <a href="">Erakutsi xehetasunak.</a>

en: _Import File…
eu: _Inportatu fitxategia…

en: _Add
eu: _Gehitu

en: _Set for all users
eu: _Ezarri erabiltzaile guztientzako

en: Set this profile for all users on this computer
eu: Ezarri profila hau ordenagailuko erabiltzaile guztientzako

en: _Enable
eu: _Gaitu

en: _Add profile
eu: _Gehitu profila

en: _Calibrate…
eu: _Kalibratu…

en: Calibrate the device
eu: Kalibratu gailua

en: _Remove profile
eu: Kendu _profila

en: _View details
eu: Ikusi _xehetasunak

en: Unable to detect any devices that can be color managed
eu: Ezin da koloreak kudea ditzakeen gailurik detektatu

en: Projector
eu: Proiektagailua

en: LCD (CCFL backlight)
eu: LCDa (atzeko CCFL argia)

en: LCD (RGB LED backlight)
eu: LCDa (atzeko LED RGB argia)

en: LCD (white LED backlight)
eu: LCDa (LED argi zuria)

en: Wide gamut LCD (CCFL backlight)
eu: Kolore-gama zabaleko LCDa (atzeko CCFL argia)

en: Wide gamut LCD (RGB LED backlight)
eu: Kolore-gama zabaleko LCDa (atzeko LED GBU argia)

[ctx: Calibration quality]
en: High
eu: Altua

en: 40 minutes
eu: 40 minutu

[ctx: Calibration quality]
en: Medium
eu: Tartekoa

en: 30 minutes
eu: 30 minutu

[ctx: Calibration quality]
en: Low
eu: Baxua

en: 15 minutes
eu: 15 minutu

en: Native to display
eu: Pantailarekiko jatorrizkoa

en: D50 (Printing and publishing)
eu: D50 (inprimazioa eta argitalpena)

en: D65 (Photography and graphics)
eu: D65 (argazki eta grafikoak)

note: TRANSLATORS: standard spaces are well known colorspaces like * sRGB, AdobeRGB and ProPhotoRGB
en: Standard Space
eu: Espazio estandarrak

note: TRANSLATORS: test profiles do things like changing the screen * a different color, or swap the red and green channels
en: Test Profile
eu: Probako profila

[ctx: Automatically generated profile]
note: TRANSLATORS: automatic profiles are generated automatically * by the color management system based on manufacturing data, * for instance the default monitor profile is created from the * primaries specified in the monitor EDID
en: Automatic
eu: Automatikoa

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - low quality profiles take * much less time to generate but may be a poor reflection of the * device capability
en: Low Quality
eu: Kalitate baxua

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality
en: Medium Quality
eu: Tarteko kalitatea

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - high quality profiles take * a *long* time, and have the best calibration and * characterisation data.
en: High Quality
eu: Kalitate altua

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default RGB space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default RGB
eu: GBU lehenetsia

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default CMYK space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default CMYK
eu: CMYK lehenetsia

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default gray space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default Gray
eu: Grisa lehenetsia

en: Vendor supplied factory calibration data
eu: Saltzaileak emandako kalibrazioaren fabrikako datuak

en: Full-screen display correction not possible with this profile
eu: Pantaila osoko zuzenketa ezinezkoa da profila honekin

en: This profile may no longer be accurate
eu: Profila hau ezingo da gehiago zehatza izan

en: Color
eu: Kolorea

en: Calibrate the color of your devices, such as displays, cameras or printers
eu: Kalibratu pantaila, kamera edo inprimagailuak bezalako gailuen kolorea

note: Translators: Search terms to find the Color panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Color;ICC;Profile;Calibrate;Printer;Display;
eu: Kolorea;ICC;Profila;Kalibratu;Inprimagailua;Pantaila;

en: Other…
eu: Bestelakoa…

en: Select Language
eu: Hautatu hizkuntza

en: _Select
eu: _Hautatu

en: Language or country
eu: Hizkuntza edo herrialdea

en: No languages found
eu: Ez da hizkuntzarik aurkitu

en: More…
eu: Gehiago…

en: More Information
eu: Informazio gehiago

en: Error: some settings cannot be unlocked
eu: Errorea: zenbait ezarpen ezin dira desblokeatu

en: Unlock to Change Settings
eu: Desblokeatu ezarpenak aldatzeko

en: _Unlock…
eu: _Desblokeatu…

en: Increment Hour
eu: Gehitu orduak

en: Increment Minute
eu: Gehitu minutuak

en: Time
eu: Ordua

en: Decrement Hour
eu: Gutxitu orduak

en: Decrement Minute
eu: Gutxitu minutuak

en: Today
eu: Gaur

en: Yesterday
eu: Atzo

note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24".
en: %b %e
eu: %b/%e

note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24, 2013".
en: %b %e, %Y
eu: %Y/%b/%e

en: %d hour | %d hours
eu[0]: ordu %d
eu[1]: %d ordu

note: Translators: Option for "Blank Screen" in "Power" panel
en: %d minute | %d minutes
eu[0]: minutu %d
eu[1]: %d minutu

en: %d second | %d seconds
eu[0]: segundo %d
eu[1]: %d segundo

note: 0 seconds
en: 0 seconds
eu: 0 segundo

[ctx: hotspot]
note: translators: This is the default hotspot name, need to be less than 32-bytes
en: Hotspot
eu: Wifigunea

en: On
eu: Aktibatuta

en: Off
eu: Desaktibatuta

en: Apply Changes?
eu: Aplikatu aldaketak?

en: Changes Cannot be Applied
eu: Aldaketak ezin dira aplikatu

en: This could be due to hardware limitations.
eu: Hardwarearen mugen erruz izan daiteke.

en: Displays
eu: Pantailak

en: _Apply
eu: _Aplikatu

en: Display Settings Disabled
eu: Pantaila-ezarpenak desgaituta

en: Multiple Displays
eu: Pantaila anitz

note: 'Join' as in 'Join displays'
en: _Join
eu: _Elkartu

en: _Mirror
eu: _Ispilatu

en: Contains top bar and Activities
eu: Goiko barra eta 'Jarduerak' ditu

en: _Primary Display
eu: Pantaila _nagusia

note: This is the redshift functionality where we suppress blue light when the sun has gone down
en: _Night Light
eu: _Gaueko argia

en: Night Light
eu: Gaueko argia

[ctx: Display rotation]
en: Landscape
eu: Horizontala

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Right
eu: Bertikala eskuinera

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Left
eu: Bertikala ezkerrera

[ctx: Display rotation]
en: Landscape (flipped)
eu: Horizontala (iraulita)

note: Translators: * 1. "Variable" is an adjective that refers to the refresh rate * 2. The formatting sequence is a range separated by an en-dash *    (unicode "\u2013"). For example: "Variable (48–144.97 Hz)"
en: Variable (%d–%.2lf Hz)
eu: Aldakorra (%d–%.2lf Hz)

note: Translators: "Variable" is an adjective that refers to the refresh rate
en: Variable (up to %.2lf Hz)
eu: Aldakorra (%.2lf Hz arte)

[ctx: display setting]
en: _Orientation
eu: _Orientazioa

[ctx: display setting]
en: _Resolution
eu: _Bereizmena

en: R_efresh Rate
eu: F_reskatze-tasa

en: _Variable Refresh Rate
eu: Freskatze-tasa _aldakorra

en: Re_fresh Rate
eu: _Freskatze-tasa

en: Adjust for _TV
eu: Doitu _telebistarako

[ctx: display setting]
en: _Scale
eu: _Eskalatu

en: Night Light cannot be used from a virtual machine.
eu: Gaueko argia ezin da makina birtual batetik erabili.

en: Night Light Unavailable
eu: Gaueko argia ez dago erabilgarri

en: This could be the result of the graphics driver being used, or the desktop being used remotely
eu: Gailuak duen txartel grafikoaren emaitza izan daiteke, edo urrunean erabiltzen ari den mahaigainaren ondorioz

note: Inhibit the redshift functionality until the next day starts
en: Temporarily Disabled Until Tomorrow
eu: Denbora baterako desgaituta bihar arte

note: This cancels the redshift inhibit.
en: Restart Filter
eu: Berrabiarazi iragazkia

en: Night light makes the screen color warmer. This can help to prevent eye strain and sleeplessness.
eu: Gaueko argiaren moduak pantailaren kolorea epeltzen du. Horrek begien estresa eta lo arazoak saihesten lagun dezake.

en: _Schedule
eu: _Programazioa

en: Sunset to Sunrise
eu: Egunsentitik ilunabarrera

en: Manual Schedule
eu: Eskuzko programazioa

en: _Times
eu: _Orduak

en: From
eu: Nondik

en: Hour
eu: Ordua

en: Minute
eu: Minutua

en: To
eu: Nora

en: _Color Temperature
eu: _Kolorearen tenperatura

en: Use Night Light and choose how to use connected monitors and projectors
eu: Erabili gaueko argia eta aukeratu konektatutako pantaila eta proiektagailuak nola erabiliko diren

note: Translators: Search terms to find the Displays panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Panel;Projector;xrandr;Screen;Resolution;Refresh;Monitor;Night;Light;Blue;redshift;color;sunset;sunrise;
eu: Panela;Proiektagailua;xrandr;Pantaila;Bereizmena;Freskatu;Monitorea;Gaua;Argia;Urdina;kolorea;egunsentia;ilunabarra;

en: Sound and Media
eu: Soinua eta multimedia

en: Volume mute/unmute
eu: Bolumena mututu/mututasuna eten

en: Volume down
eu: Jaitsi bolumena

en: Volume up
eu: Igo bolumena

en: Microphone mute/unmute
eu: Mikrofonoa mututu/mututasuna eten

en: Launch media player
eu: Abiarazi multimedia-erreproduzitzailea

en: Play (or play/pause)
eu: Erreproduzitu (edo erreproduzitu/pausarazi)

en: Pause playback
eu: Pausarazi erreprodukzioa

en: Stop playback
eu: Gelditu erreprodukzioa

en: Previous track
eu: Aurreko pista

en: Next track
eu: Hurrengo pista

en: Eject
eu: Egotzi

en: Typing
eu: Idazketa

en: Switch to next input source
eu: Aldatu hurrengo sarrerako iturburura

en: Switch to previous input source
eu: Aldatu aurreko sarrerako iturburura

en: Launchers
eu: Abiarazleak

en: Launch help browser
eu: Abiatu laguntza-arakatzailea

en: Launch calculator
eu: Abiarazi kalkulagailua

en: Launch email client
eu: Abiarazi posta-bezeroa

en: Launch web browser
eu: Abiatu web arakatzailea

en: Home folder
eu: Karpeta nagusia

note: Translators: this is a verb. Translators: "Search" should be phrased as a verb (in both "Name" and "Keywords" fields).
en: Search
eu: Bilatu

[ctx: keybinding]
en: Search
eu: Bilatu

en: System
eu: Sistema

en: Log out
eu: Amaitu saioa

en: Lock screen
eu: Blokeatu pantaila

en: Accessibility
eu: Erabilerraztasuna

en: Turn zoom on or off
eu: Aktibatu edo desaktibatu zooma

en: Zoom in
eu: Handiagotu

en: Zoom out
eu: Txikiagotu

en: Turn screen reader on or off
eu: Aktibatu edo desaktibatu pantailako irakurlea

en: Turn on-screen keyboard on or off
eu: Aktibatu edo desaktibatu pantailako teklatua

en: Increase text size
eu: Handiagotu testuaren tamaina

en: Decrease text size
eu: Txikiagotu testuaren tamaina

en: High contrast on or off
eu: Aktibatu edo desaktibatu kontraste handia

en: No input sources found
eu: Ez da sarrerako iturbururik aurkitu

[ctx: Input Source]
en: Other
eu: Bestelakoa

en: Add Input Source
eu: Gehitu sarrerako iturburua

en: Input methods can’t be used on the login screen
eu: Ezin dira sarrerako metodoak erabili saio-hasierako pantailan

en: No input source selected
eu: Ez da sarrerako iturbururik hautatu

en: _Add Input Source…
eu: _Gehitu sarrerako iturburua…

en: View More
eu: Ikusi gehiago

en: Move Up
eu: Eraman gora

en: Move Down
eu: Eraman behera

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: View Keyboard Layout
eu: Bistaratu teklatuaren diseinua

en: Remove
eu: Kendu

en: Custom Shortcuts
eu: Laster-tekla pertsonalizatuak

en: Alternate Characters Key
eu: Ordezko karaktereen tekla

en: The alternate characters key can be used to enter additional characters. These are sometimes printed as a third-option on your keyboard.
eu: Ordezko karaktereen tekla karaktere gehigarriak sartzeko erabil daiteke. Batzuetan hirugarren aukera gisa inprimatuta ageri dira zure teklatuan.

[ctx: keyboard key]
en: Left Alt
eu: Ezkerreko Alt tekla

[ctx: keyboard key]
en: Right Alt
eu: Eskuineko Alt tekla

[ctx: keyboard key]
en: Left Super
eu: Ezkerreko Super tekla

[ctx: keyboard key]
en: Right Super
eu: Eskuineko Super tekla

[ctx: keyboard key]
en: Menu key
eu: Menu tekla

[ctx: keyboard key]
en: Right Ctrl
eu: Eskuineko Ctrl tekla

en: Compose Key
eu: Compose tekla

en: The compose key allows a wide variety of characters to be entered. To use it, press compose then a sequence of characters.  For example, compose key followed by <b>C</b> and <b>o</b> will enter <b>©</b>, <b>a</b> followed by <b>'</b> will enter <b>á</b>.
eu: Compose teklak mota askotako karaktereak sartzea ahalbidetzen du. Hura erabiltzeko, sakatu Compose tekla eta, ondoren, karaktereen sekuentzia bat.  Adibidez, Compose tekla sakatuta, eta ondoren <b>C</b> eta <b>o</b> erabilita, <b>©</b> sartuko du; <b>a</b> eta ondoren <b>'</b> erabilita, <b>á</b> sartuko du.

[ctx: keyboard key]
en: Left Ctrl
eu: Ezkerreko Ctrl tekla

[ctx: keyboard key]
en: Caps Lock
eu: Maiuskulak blokeatzeko tekla

[ctx: keyboard key]
en: Scroll Lock
eu: Korritzea blokeatzeko tekla

[ctx: keyboard key]
en: Print Screen
eu: Pantaila inprimatzeko tekla

[ctx: keyboard key]
en: Insert
eu: Txertatzeko tekla

en: Input sources can be switched using the %s keyboard shortcut.
    This can be changed in the keyboard shortcut settings.
eu: Sarrerako iturburuak %s lasterbidea erabilita txandakatu daitezke.
    Lasterbide hori ezarpenetan aldatu daiteke.

en: Input Sources
eu: Sarrerako iturburuak

en: Includes keyboard layouts and input methods
eu: Teklatuaren diseinuak eta sarrerako metodoak ere hartzen ditu

en: Input Source Switching
eu: Sarrerako iturburua aldatzea

en: Use the _same source for all windows
eu: Erabili iturburu _bera leiho guztietan

en: Switch input sources _individually for each window
eu: Aldatu sarrerako iturburua ba_naka leiho bakoitzean

en: Special Character Entry
eu: Karaktere berezien sarrera

en: Methods for entering symbols and letter variants using the keyboard
eu: Teklatuaren bidez ikurrak eta letren aldaerak sartzeko metodoak

en: A_lternate Characters Key
eu: _Ordezko karaktereen tekla

en: _Compose Key
eu: _Compose tekla

en: Keyboard Shortcuts
eu: Lasterbideak

en: _View and Customize Shortcuts
eu: _Ikusi eta pertsonalizatu lasterbideak

en: Reset All Shortcuts?
eu: Berrezarri lasterbide guztiak?

en: All changes to keyboard shortcuts will be lost.
eu: Laster-tekla guztiei egindako aldaketa guztiak galduko dira

en: _Reset All
eu: _Berrezarri denak

en: Search shortcuts
eu: Bilaketaren lasterbideak

en: Search Shortcuts
eu: Bilatu lasterbideak

en: _Reset All…
eu: _Berrezarri denak…

en: No keyboard shortcut found
eu: Ez da teklatuaren lasterbiderik aurkitu

en: Try a different search
eu: Saiatu bestelako bilaketa

en: Add Custom Shortcuts
eu: Gehitu lasterbide pertsonalizatuak

en: Set up custom shortcuts for launching apps, running scripts, and more
eu: Konfiguratu lasterbide pertsonalizatuak aplikazioak abiarazteko, scriptak exekutatzeko eta gehiagorako

en: _Add Shortcut…
eu: Ge_hitu lasterbidea…

note: TRANSLATORS: Don't translate/transliterate <b>%s</b>, which is the accelerator used
en: <b>%s</b> is already being used for %s. If you replace it, %s will be disabled
eu: %s dagoeneko erabilia izaten ari da %s komandorako. Hura ordezten baduzu, %s desgaitu egingo da

en: Enter the new shortcut
eu: Sartu lasterbide berria

en: Set Custom Shortcut
eu: Ezarri lasterbide pertsonalizatua

en: Set Shortcut
eu: Ezarri lasterbidea

note: Setup the top label * TRANSLATORS: %s is replaced with a description of the keyboard shortcut, * don't translate/transliterate <b>%s</b>
en: Enter new shortcut to change <b>%s</b>
eu: Sartu beste lasterbide bat <b>%s</b> aldatzeko

en: Add Custom Shortcut
eu: Gehitu lasterbide pertsonalizatua

en: _Remove
eu: _Kendu

en: Re_place
eu: O_rdeztu

en: _Set
eu: E_zarri

en: Press Esc to cancel or Backspace to disable the keyboard shortcut
eu: Sakatu Esc tekla lasterbidea bertan behera uzteko edo atzera-tekla hura desgaitzeko

en: Reset
eu: Berrezarri

en: Name
eu: Izena

en: Command
eu: Komandoa

en: Shortcut
eu: Lasterbidea

note: Translators: This is a mark in the Grayscale scale
en: None
eu: Bat ere ez

en: _Set Shortcut…
eu: E_zarri lasterbidea…

en: %d modified | %d modified
eu[0]: %d aldatu da
eu[1]: %d aldatu da

en: Add a Shortcut
eu: Gehitu lasterbidea

en: Reset the shortcut to its default value
eu: Leheneratu lasterbidea bere balio lehenetsira

en: Keyboard
eu: Teklatua

en: Change keyboard shortcuts and set your typing preferences, keyboard layouts and input sources
eu: Aldatu teklatuko lasterbideak eta ezarri idazte-hobespenak, teklatu-diseinuak eta sarrerako iturburuak

note: Translators: Search terms to find the Keyboard panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Shortcut;Workspace;Window;Resize;Zoom;Contrast;Input;Source;Lock;Volume;Hotkey;Compose;Character;
eu: Lasterbidea;Laneko area;Leihoa;Tamaina aldatzea;Zooma;Kontrastea;Sarrera;Iturburua;Blokeatu;Bolumena;Laster-tekla;Compose;

en: _Mouse
eu: _Sagua

en: Primary Button
eu: Botoi nagusia

en: Order of physical buttons on mice and touchpads
eu: Saguaren eta ukipen-panelaren botoi fisikoen ordena

en: _Left
eu: E_zkerra

en: _Right
eu: E_skuina

en: Mouse
eu: Sagua

en: Po_inter Speed
eu: Erakuslearen _abiadura

en: Pointer Speed
eu: Erakuslearen abiadura

en: Slow
eu: Motela

en: Fast
eu: Bizkorra

en: Mouse _Acceleration
eu: Saguaren a_zelerazioa

en: Recommended for most users and applications
eu: Erabiltzaile eta aplikazio gehienetarako gomendatua

en: Turning mouse acceleration off can allow faster and more precise movements, but can also make the mouse more difficult to use.
eu: Saguaren azelerazioa desaktibatzen bada, mugimenduak azkarragoak eta zehatzagoak izango dira, baina sagua erabiltzea zailagoa izan daiteke.

en: Scroll Direction
eu: Korritzearen norabidea

en: Tra_ditional
eu: Tra_dizionala

en: Scrolling moves the view
eu: Korritzeak ikuspegia aldatzen du lekuz

en: _Natural
eu: _Naturala

en: Scrolling moves the content
eu: Korritzeak edukia aldatzen du lekuz

en: Test _Settings
eu: Probatu _ezarpenak

en: Test Mouse and Touchpad Settings
eu: Probatu saguaren eta ukipen-panelaren ezarpenak

en: _Touchpad
eu: _Ukipen-teklatua

en: T_ouchpad
eu: U_kipen-teklatua

en: _Disable Touchpad While Typing
eu: _Desgaitu ukipen-panela idaztean

en: Pointer speed
eu: Erakuslearen abiadura

en: Clicking
eu: Klik egitea

en: Secondary Click
eu: 2. mailako klik egitea

en: Two Finger Push
eu: Bi hatzeko bultzada

en: Push anywhere with 2 fingers
eu: Bultzatu edonora bi hatzekin

en: Corner Push
eu: Bultzada izkinara

en: Push with a single finger in the corner
eu: Bultzatu hatz bakarrarekin izkinan

en: T_ap to Click
eu: K_olpetxoa klik egiteko

en: Quickly touch the touchpad to click
eu: Klik egiteko, ukitu panela azkar

en: Scrolling
eu: Korritzea

en: Scroll Method
eu: Korritze-metodoa

en: T_wo Finger
eu: _Bi hatz

en: Drag two fingers on the touchpad
eu: Arrastatu bi hatz ukipen-panelean

en: _Edge
eu: _Ertza

en: Drag one finger on the edge
eu: Arrastatu hatz bat ertzera

en: T_raditional
eu: T_radizionala

en: Test Mouse & Touchpad
eu: Probatu sagua eta ukipen-panela

en: Click Here
eu: Klik hemen

en: Primary Click
eu: 1. mailako klik egitea

en: Double Click
eu: Klik bikoitza

en: Mouse & Touchpad
eu: Sagua eta ukipen-panela

en: Change your mouse or touchpad sensitivity and select right or left-handed
eu: Aldatu saguaren edo ukipen-panelaren sentikortasuna eta hautatu eskuin edo ezkerreko eskuarekin erabiltzea

note: Translators: Search terms to find the Mouse and Touchpad panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Trackpad;Pointer;Click;Tap;Double;Button;Trackball;Scroll;
eu: Trackpad;Erakuslea;Klik;Sakatu;Bikoitza;Botoia;Trackball;Korritu;

en: _Hot Corner
eu: Izkina _beroa

en: Touch the top-left corner to open the Activities Overview
eu: Ukitu goiko ezkerreko izkina jardueren ikuspegi orokorra irekitzeko

en: _Active Screen Edges
eu: Pantailaren ertz _aktiboak

en: Drag windows against the top, left, and right screen edges to resize them
eu: Arrastatu leihoak pantailaren goiko, ezkerreko eta eskuineko ertzetara haien tamaina aldatzeko

en: Workspaces
eu: Laneko areak

en: _Dynamic Workspaces
eu: Laneko area _dinamikoak

en: Automatically removes empty workspaces
eu: Laneko area hutsak automatikoki kentzen ditu

en: _Fixed Number of Workspaces
eu: Laneko areen kopuru _finkoa

en: Specify a number of permanent workspaces
eu: Zehaztu laneko area iraunkorren kopuru jakin bat

en: _Number of Workspaces
eu: Laneko areen _kopurua

en: Multi-Monitor
eu: Monitore anitz

en: Workspaces on _primary display only
eu: Laneko areak monitore _nagusian soilik

en: Workspaces on all d_isplays
eu: Laneko areak pantaila _guztietan

en: App Switching
eu: Aplikazioen txandakatzea

en: Include apps from all _workspaces
eu: Sartu _laneko area guztietako aplikazioak

en: Include apps from the _current workspace only
eu: Sartu _uneko laneko areako aplikazioak soilik

en: Multitasking
eu: Aldi bereko zereginak

en: Manage preferences for productivity and multitasking
eu: Kudeatu hobespenak produktibitaterako eta aldi bereko zereginetarako

note: Translators: Search terms to find the Search panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Multitasking;Multitask;Productivity;Customize;Desktop;Hot Corner;Workspaces;
eu: Aldi bereko zereginak;Produktibitatea:Pertsonalizazioa;Mahaigaina;Izkina beroa;Laneko area;

en: Automatic
eu: Automatikoa

en: Manual
eu: Eskuz

note: xxx: Added to avoid confusion with the preceding VPN row
en: Proxy
eu: Proxya

en: _Save
eu: _Gorde

en: _Network Proxy
eu: _Sarearen proxya

en: C_onfiguration
eu: K_onfigurazioa

en: Con_figuration URL
eu: Kon_figurazioaren URLa

en: Web Proxy Autodiscovery is used when a Configuration URL is not provided. This is not recommended for untrusted public networks.
eu: Webeko proxy-autoaurkitzailea erabiltzen da konfigurazioaren URLa ez denean ematen. Hau ez da gomendatzen sare publiko ez-fidagarrietan.

en: HTTP Proxy
eu: HTTP proxya

en: URL
eu: URLa

en: Port
eu: Ataka

en: HTTP proxy port
eu: HTTP proxyaren ataka

en: HTTPS Proxy
eu: HTTPS proxya

en: HTTPS proxy port
eu: HTTPS proxyaren ataka

en: FTP Proxy
eu: FTP proxya

en: FTP proxy port
eu: FTP proxyaren ataka

en: SOCKS Host
eu: SOCKS ostalaria

en: SOCKS host port
eu: SOCKS ostalariaren ataka

en: Ignored Hosts
eu: Ezikusitako ostalariak

en: Network Unavailable
eu: Sarea ez dago eskuragarri

en: An error has occurred and network cannot be used.
     Error details: NetworkManager not running.
eu: Errore bat gertatu da eta sarea ezin da erabili.
     Errorearen xehetasunak: NetworkManager ez dago abian.

en: VPN
eu: VPNa

en: Add VPN
eu: Gehitu VPNa

en: Not set up
eu: Konfiguratu gabe

en: _Proxy
eu: _Proxya

note: * translators: Subtitle underneath the Wi-Fi QR code is constructed with two labels. * The first label holds Network Name, the second Wi-Fi password.
en: <b>Network Name</b>: %s
eu: <b>Sare-izena</b>: %s

en: <b>Password</b>: %s
eu: <b>Pasahitza</b>: %s

en: Share Network
eu: Partekatu sarea

en: QR Code
eu: QR kodea

en: Scan to Connect
eu: Eskaneatu konektatzeko

en: Insecure network (WEP)
eu: Sare ez-segurua (WEP)

en: Secure network (WPA)
eu: Sare segurua (WPA)

en: Secure network (WPA2)
eu: Sare segurua (WPA2)

en: Secure network (WPA3)
eu: Sare segurua (WPA3)

en: Secure network
eu: Sare segurua

en: Signal strength %d%%
eu: Seinalearen sendotasuna: %d%%

note: TRANSLATORS: device status
en: Connected
eu: Konektatuta

en: Network Options
eu: Sareko aukerak

en: Forget Network
eu: Ahaztu sarea

note: TRANSLATORS: ‘%s’ is a Wi-Fi Network(SSID) name
en: Turning on the hotspot will disconnect from %s, and it will not be possible to access the internet through Wi-Fi.
eu: Wifigunea aktibatzen bada, gailua %s saretik deskonektatuko da eta ezin izango da internetera sartu wifi bidez.

en: Network name cannot be empty
eu: Sarearen izena ezin da hutsa izan

note: SSID length needs to be in the 1-32 byte range
en: Network name is too long
eu: Sarearen izena luzeegia da

en: Must have a minimum of 8 characters
eu: Gutxienez 8 karaktere izan behar ditu

en: Must have a maximum of %d character | Must have a maximum of %d characters
eu[0]: Gehienez karaktere %d izan behar du
eu[1]: Gehienez %d karaktere izan behar ditu

en: Turn On Wi-Fi Hotspot?
eu: Aktibatu wifigunea?

en: Wi-Fi hotspot allows others to share your internet connection, by creating a Wi-Fi network that they can connect to. To do this, you must have an internet connection through a source other than Wi-Fi.
eu: Wifiguneari esker, zure internet-konexioa beste batzuekin partekatuko duzu, haiek konektatu ahal izango diren wifi-sare bat sortuko baituzu. Hori egiteko, wifi bidezkoa ez den interneteko konexio bat izan behar duzu.

en: Network Name
eu: Sarearen izena

note: Translators: This is a password needed for printing.
en: Password
eu: Pasahitza

en: Generate Random Password
eu: Sortu ausazko pasahitza

en: Autogenerate Password
eu: Sortu pasahitza automatikoki

en: _Turn On
eu: _Piztu

en: Wi-Fi
eu: Wifia

en: Turning off will disconnect any devices that are using the hotspot.
eu: Desaktibatzen bada, wifigunea erabiltzen ari diren gailuak deskonektatuko dira.

en: Turn Off Hotspot?
eu: Desaktibatu wifigunea?

en: _Turn Off
eu: _Desaktibatu

en: Airplane Mode
eu: Hegazkin modua

en: Disables Wi-Fi, Bluetooth and mobile broadband
eu: Haririk gabea, bluetootha eta mugikorren banda zabala desgaitzen du

en: No Wi-Fi Adapter Found
eu: Ez da haririk gabeko moldagailurik aurkitu

en: Make sure you have a Wi-Fi adapter plugged and turned on
eu: Ziurtatu zaitez haririk gabeko moldagailua entxufatuta eta piztuta edukitzeaz

en: Airplane Mode On
eu: Hegazkin modua piztuta

en: Turn off to use Wi-Fi
eu: Desaktibatu haririk gabekoa erabiltzeko

en: Wi-Fi Hotspot Active
eu: Wifigunea aktibo

en: Mobile devices can scan the QR code to connect.
eu: Gailu mugikorrek QR kodea eskaneatu dezakete konektatzeko.

en: Turn Off Hotspot…
eu: Desaktibatu wifigunea…

en: Visible Networks
eu: Sare ikusgaiak

en: Wi-Fi Unavailable
eu: Wifia ez dago erabilgarri

en: An error has occurred and Wi-Fi cannot be used.
        Error details: NetworkManager not running.
eu: Errore bat gertatu da eta wifia ezin da erabili.
        Errorearen xehetasunak: NetworkManager ez dago abian.

en: 802.1x _Security
eu: 802.1x segurtasuna

en: _Name
eu: _Izena

en: Security
eu: Segurtasuna

en: Identity
eu: Identitatea

en: Preserve
eu: Mantendu

en: Permanent
eu: Betiko

en: Random
eu: Ausazkoa

en: Stable
eu: Egonkorra

en: Stable per SSID
eu: Egonkorra SSIDari esker

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the network device this connection is activated on. This feature is known as MAC cloning or spoofing. Example: 00:11:22:33:44:55
eu: Hemen sartutako MAC helbidea erabiliko da konexio hau aktibatzen den sareko gailuaren hardwarearen helbide gisa. Eginbide hau MAC helbidea klonatzea edo iruzurtzea bezala ezagutzen da. Adibidea: 00:11:22:33:44:55

en: Profile %d
eu: %d. profila

note: Translators: "%s" is the user visible name of the network
en: Saved details for “%s” will be permanently lost. This includes passwords and any network changes.
eu: “%s” sarearen xehetasunak betiko galduko dira. Besteak beste, pasahitzak eta sarean egindako aldaketak galduko dira.

en: Forget Connection?
eu: Ahaztu konexioa?

en: Forget
eu: Ahaztu

note: TRANSLATORS: this Enhanced Open WiFi security
en: Enhanced Open
eu: Irekitze hobetua

[ctx: Wifi security]
en: None
eu: Bat ere ez

en: Never
eu: Inoiz ere ez

en: %i day ago | %i days ago
eu[0]: orain dela egun %i
eu[1]: orain dela %i egun

[ctx: Signal strength]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: Signal strength]
en: Weak
eu: Ahula

[ctx: Signal strength]
en: Ok
eu: Ados

[ctx: Signal strength]
en: Good
eu: Ona

[ctx: Signal strength]
en: Excellent
eu: Oso ona

en: IPv4 Address
eu: IPv4 helbidea

en: IPv6 Address
eu: IPv6 helbidea

en: IP Address
eu: IP helbidea

en: DNS
eu: DNSa

en: Forget Connection…
eu: Ahaztu konexioa…

en: Remove Connection Profile…
eu: Kendu konexio-profila…

en: Remove Connection…
eu: Kendu konexioa…

en: Remove VPN…
eu: Kendu VPNa…

en: Details
eu: Xehetasunak

en: automatic
eu: automatikoa

en: Automatic DNS is enabled. Did you intend to disable Automatic DNS?
eu: DNS automatikoa gaituta dago. Hura desgaitu nahi duzu?

en: Delete Address
eu: Ezabatu helbidea

en: Delete Route
eu: Ezabatu bidea

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
eu: Bat ere ez

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
eu: WEP 40/128 bit-eko gakoa (hamaseitarra edo ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
eu: WEP 128 bit-eko pasaesaldia

en: Dynamic WEP (802.1x)
eu: WEP dinamikoa (802.1x)

en: WPA & WPA2 Personal
eu: WPA eta WPA2 pertsonala

en: WPA & WPA2 Enterprise
eu: WPA eta WPA2 enpresa

en: WPA3 Personal
eu: WPA3 pertsonala

note: Translators: Unknown endpoint host for WireGuard (invalid setting)
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unsaved peer
eu: Gorde gabeko parekoa

en: Signal Strength
eu: Seinalearen sendotasuna

en: Weak
eu: Ahula

en: Link speed
eu: Esteka-abiadura

en: Hardware Address
eu: Hardwarearen helbidea

en: Supported Frequencies
eu: Onartutako maiztasunak

en: Default Route
eu: Ibilbide lehenetsia

en: Last Used
eu: Erabilitako azkena

en: Connect _automatically
eu: Konektatu _automatikoki

en: Make available to _other users
eu: Egin erabilgarri beste _erabiltzaileentzako

en: _Metered connection: has data limits or can incur charges
eu: Konexio _mugatua: datu-mugak ditu edo ordainketaren bat eragin dezake

en: Software updates and other large downloads will not be started automatically.
eu: Software eguneratzeak eta beste deskarga handi batzuk ez dira automatikoki abiaraziko.

en: _MAC Address
eu: _MAC helbidea

en: M_TU
eu: MT_U

en: _Cloned Address
eu: _Klonatutako helbidea

en: bytes
eu: byte

en: IPv_4 Method
eu: IPv_4 metodoa

en: Automatic (DHCP)
eu: Automatikoa (DHCP)

en: Link-Local Only
eu: Esteka lokalak soilik

en: Disable
eu: Desgaitu

en: Shared to other computers
eu: Beste ordenagailuekin partekatua

en: Addresses
eu: Helbideak

en: Address
eu: Helbidea

en: Netmask
eu: Sare-maskara

en: Gateway
eu: Atebidea

en: Automatic DNS
eu: DNS automatikoa

en: DNS server address(es)
eu: DNS zerbitzari-helbidea(k)

en: Separate IP addresses with commas
eu: Bereiztu IP helbideak komaz

en: Routes
eu: Bideak

en: Automatic Routes
eu: Bide automatikoa

note: Translators: Please see https://en.wikipedia.org/wiki/Metrics_(networking)
en: Metric
eu: Metrika

en: Use this connection _only for resources on its network
eu: Erabili _konexio hau soilik bere sareko baliabideentzako

en: IPv_6 Method
eu: IPv_6 metodoa

en: Automatic, DHCP only
eu: Automatikoa (DHCP soilik)

en: Prefix
eu: Aurrizkia

en: Unable to open connection editor: %s
eu: Ezin da konexioen editorea ireki: %s

en: New Profile
eu: Profil berria

en: Invalid setting %s: %s
eu: %s ezarpen baliogabea: %s

en: Invalid setting %s
eu: %s ezarpen baliogabea

en: Invalid VPN configuration file
eu: VPN konfigurazio-fitxategi baliogabea

note: Translators: VPN add dialog Wireguard description
en: Free and open-source VPN solution designed for ease of use, high speed performance and low attack surface.
eu: VPN libre eta kode irekikoa, erraz erabiltzeko diseinatua, abiadura handiko errendimendukoa eta azalera kaltebera txikia duena.

en: Import from file…
eu: Inportatu fitxategitik…

en: S_ecurity
eu: _Segurtasuna

en: Cannot Import VPN Connection
eu: Ezin da VPN konexioa inportatu

en: The file “%s” could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
eu: Ezin izan da “%s” fitxategia irakurri, edo ez dauka VPN konexioaren informazio ezagunik.
    
    Errorea: %s.

en: _Close
eu: It_xi

en: Select file to import
eu: Hautatu fitxategia inportatzeko

en: (Error: unable to load VPN connection editor)
eu: (Errorea: ezin da VPN konexioaren editorea kargatu)

en: _Connection Name
eu: _Konexio-izena

en: _Interface Name
eu: _Interfaze-izena

en: The name of the wireguard interface to create.
eu: Sortuko den wireguard interfazearen izena.

en: _Private Key
eu: Gako p_ribatua

en: The 256 bit private key in base64 encoding
eu: 256 bit-eko gako pribatua 64 oinarriko kodeketarekin

en: Show/hide private key
eu: Erakutsi/ezkutatu gako pribatua

en: _Listen Port
eu: _Entzundako ataka

en: A port to listen on. If set to 'automatic', the port will be chosen randomly when the interface comes up.
eu: Entzungo den ataka. 'Automatikoa' ezarri bada, ataka ausaz hautatuko da interfazea aktibatzen denean.

en: _fwmark
eu: _Suebaki-marka

en: A 32-bit fwmark for outgoing packets. Leave it to 'off' to disable fwmark.
eu: 32 bit-eko suebaki-marka irteten diren paketeetarako. Utzi 'desaktibatuta' suebaki-marka desgaitzeko

en: _MTU
eu: _MTUa

en: _Add peer routes
eu: _Gehitu pareko bideak

en: _Peers
eu: _Parekoak

en: Add WireGuard peer
eu: Gaitu WireGuard parekoa

en: No peers set up
eu: Ez da parekorik konfiguratu

en: Options…
eu: Aukerak…

en: _Endpoint
eu: A_maierako puntua

en: An endpoint IP or hostname, followed by a colon, and then a port number.
eu: Amaierako puntuko IP edo ostalai-izena, puntu batez jarraitua, eta ondoren ataka-zenbaki bat.

en: _Public key
eu: Gako _publikoa

en: A base64 public key calculated by 'wg pubkey' from a private key.
eu: 64 oinarriko gako publikoa, 'wg pubkey' bidez gako pribatu batetik kalkulatua.

en: _Pre-shared key
eu: Gako a_urrepartekatua

en: A base64 preshared key generated by 'wg genpsk'. Optional, and may be omitted. Adds an additional layer of symmetric-key cryptography to be mixed into the already existing public-key cryptography, for post-quantum resistance.
eu: Aurrepartekatutako base64 gakoa, 'wg genpsk' bidez sortua. Aukerakoa, ez da derrigorrezkoa. Gako simetrikoen zifratzea duen geruza bat gehitzen du, lehendik dagoen gako publikoko zifratzearekin nahastuko dena kuantu osteko erresistentzia gehitzeko.

en: Allowed _IP addresses
eu: Onartutako _IP helbideak

en: Comma-separated list of IP (v4 or v6) addresses with CIDR masks from which incoming traffic for this peer is allowed and to which outgoing traffic for this peer is directed.
eu: Komaz banandutako IP (v4 edo v6) helbideen zerrenda, CIDR maskarak dituena. CIDR horretatik datorren trafikoa onartzen da pareko honentzat eta pareko honen irteerako trafikoa horra bideratzen da.

en: _Persistent keepalive
eu: _Keepalive iraunkorra

en: How often to send an authenticated empty packet to the peer for the purpose of keeping a stateful firewall or NAT mapping valid. This is optional and not recommended outside of specific setups.
eu: Zenbatero bidaliko zaion parekoari autentifikatutako pakete huts bat, egoeradun suebaki edo NAT mapatze bat baliozko mantentzeko. Aukerakoa da, eta ez da gomendatzen konfigurazio espezifikoetatik kanpo.

en: seconds
eu: segundo

en: Apply
eu: Aplikatu

en: Control how you connect to the Internet
eu: Kontrolatu nola konektatzen zaren Internetera

note: Translators: Search terms to find the Network panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;IP;LAN;Proxy;WAN;Broadband;Modem;Bluetooth;vpn;DNS;
eu: Sarea;IPa;LANa;Proxya;WANa;Bandazabala;Modema;Bluetootha;VPNa;DNSa;

en: Control how you connect to Wi-Fi networks
eu: Kontrolatu haririk gabeko sareetara nola konektatuko zaren

note: Translators: Search terms to find the Wi-Fi panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;Wireless;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;Broadband;DNS;Hotspot;
eu: Sarea;Haririk gabea;Wi-Fia;Wifia;IPa;LANa;Bandazabala;DNSa;Wifigunea;

en: never
eu: inoiz ere ez

en: today
eu: gaur

en: yesterday
eu: atzo

en: Last used
eu: Erabilitako azkena

note: Translators: This is used as the title of the connection * details window for ethernet, if there is only a single * profile. It is also used to display ethernet in the * device list.
en: Wired
eu: Hariduna

en: Add new connection
eu: Gehitu konexio berria

en: Network deleted
eu: Sarea ezabatu da

en: _Undo
eu: _Desegin

note: Translators: %d is the number of network connections deleted.
en: %d network deleted | %d networks deleted
eu[0]: Sare %d ezabatu da
eu[1]: %d sare ezabatu dira

en: System policy prohibits use as a Hotspot
eu: Sistemaren arauek wifigune gisa erabiltzea debekatzen dute

en: Wireless device does not support Hotspot mode
eu: Haririk gabeko gailuak ez du wifigunearen modua onartzen

en: Add Ethernet Connection
eu: Gehitu Ethernet konexioa

en: Provider
eu: Hornitzailea

en: Not connected
eu: Ez dago konektatuta

en: Active
eu: Aktibo

en: Turn VPN connection off
eu: Desaktibatu VPN konexioa

[ctx: Wi-Fi Hotspot]
en: Network Name
eu: Sarearen izena

[ctx: Wi-Fi Hotspot]
en: Security type
eu: Segurtasun mota

[ctx: Wi-Fi Hotspot]
en: Password
eu: Pasahitza

en: Turn Wi-Fi off
eu: Desaktibatu wifia

en: Saved Networks
eu: Gordetako sareak

en: Show Saved Networks
eu: Erakutsi gordetako sareak

en: _Connect to Hidden Network…
eu: _Konektatu ezkutuko sarearekin…

en: Connect to hidden network
eu: Konektatu ezkutuko sarearekin

en: _Turn On Wi-Fi Hotspot…
eu: _Aktibatu wifigunea…

en: Saved Wi-Fi Networks
eu: Gordetako haririk gabeko sareak

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown
eu: Egoera ezezaguna

note: TRANSLATORS: device status
en: Unmanaged
eu: Kudeatu gabea

note: TRANSLATORS: device status
en: Unavailable
eu: Ez dago erabilgarri

note: TRANSLATORS: device status
en: Connecting
eu: Konektatzen

note: TRANSLATORS: device status
en: Authentication required
eu: Autentifikazioa behar da

note: TRANSLATORS: device status
en: Disconnecting
eu: Deskonektatzen

note: TRANSLATORS: device status
en: Connection failed
eu: Konexioak huts egin du

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown (missing)
eu: Egoera ezezaguna (falta da)

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Configuration failed
eu: Konexioak huts egin du

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration failed
eu: IParen konfigurazioak huts egin du

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration expired
eu: IParen konfigurazioa iraungi da

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Secrets were required, but not provided
eu: Ezkutukoak behar dira, baina ez dira eman

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant disconnected
eu: 802.1x-ren eskatzailea deskonektatuta

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant configuration failed
eu: 802.1x-ren eskatzailearen konfigurazioak huts egin du

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant failed
eu: 802.1x-ren eskatzaileak huts egin du

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant took too long to authenticate
eu: 802.1x-ren eskatzailea gehiegi luzatu da autentifikatzean

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service failed to start
eu: PPP zerbitzuak huts egin du abiatzean

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service disconnected
eu: PPP zerbitzua deskonektatuta

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP failed
eu: PPP-ek huts egin du

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed to start
eu: DHCP-ren bezeroak huts egin du abiatzean

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client error
eu: DHCP-ren bezeroaren errorea

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed
eu: DHCP-ren bezeroak huts egin du

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed to start
eu: Partekatutako konexioaren zerbitzuak huts egin du abiatzean

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed
eu: Partekatutako konexioaren zerbitzuak huts egin du

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed to start
eu: IP automatikoaren zerbitzuak huts egin du abiatzean

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service error
eu: IP automatikoaren zerbitzuaren errorea

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed
eu: IP automatikoaren zerbitzuak huts egin du

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Line busy
eu: Linea lanpetuta

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No dial tone
eu: Ez dago markatze-tonurik

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No carrier could be established
eu: Ezin izan da garraiatzailerik ezarri

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing request timed out
eu: Markatze-eskaeraren denbora iraungituta

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing attempt failed
eu: Markatze-saiakerak huts egin du

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem initialization failed
eu: Modemaren hasieratzeak huts egin du

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to select the specified APN
eu: Huts egin du zehaztutako APNa hautatzean

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Not searching for networks
eu: Ez da sarerik bilatzen ari

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration denied
eu: Sarea erregistratzea ukatuta

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration timed out
eu: Sarea erregistratzearen denbora iraungituta

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to register with the requested network
eu: Huts egin du eskatutako sarearekin erregistratzean

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PIN check failed
eu: PINaren egiaztaketak huts egin du

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Firmware for the device may be missing
eu: Agian gailuaren firmwarea falta da

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection disappeared
eu: Konexioa desagertu da

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Existing connection was assumed
eu: Existitzen den konexioa hartu da

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem not found
eu: Ez da modemik aurkitu

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Bluetooth connection failed
eu: Bluetooth konexioak huts egin du

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Card not inserted
eu: Ez da SIM txartelik sartu

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Pin required
eu: SIMaren PINa behar da

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Puk required
eu: SIMaren PUKa behar da

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM wrong
eu: SIM arazoa

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection dependency failed
eu: Konexio-mendekotasunak huts egin du

note: TRANSLATORS: device status
en: Firmware missing
eu: Firmwarea falta da

note: TRANSLATORS: device status
en: Cable unplugged
eu: Kablea deskonektatuta

[ctx: notifications]
note: This is the per app switch for message tray usage.
en: _Notifications
eu: _Jakinarazpenak

[ctx: notifications]
note: This is the setting to configure sounds associated with notifications.
en: Sound _Alerts
eu: Soinu-a_bisuak

[ctx: notifications]
en: Notification _Popups
eu: _Jakinarazpenen laster-leihoak

en: Notifications will continue to appear in the notification list when popups are disabled
eu: Jakinarazpenak jakinarazpenen zerrendan agertzen jarraituko dute laster-leihoak desgaituta daudenean

[ctx: notifications]
note: Popups here refers to message tray notifications in the middle of the screen.
en: Show Message _Content in Popups
eu: Erakutsi mezuen ed_ukia laster-leihoetan

[ctx: notifications]
en: _Lock Screen Notifications
eu: Pantaila b_lokeatzearen jakinarazpenak

[ctx: notifications]
en: Show Message C_ontent on Lock Screen
eu: Erakutsi mezuen e_dukia pantaila blokeatzean

en: _Do Not Disturb
eu: Ez _gogaitu

note: Translators: Whether to show notifications on the lock screen
en: _Lock Screen Notifications
eu: Pantaila b_lokeatzearen jakinarazpenak

note: List of apps.
en: App Notifications
eu: Aplikazioaren jakinarazpenak

en: Notifications
eu: Jakinarazpenak

en: Control which notifications are displayed and what they show
eu: Kontrolatu jakinarazpenak nola bistaratzen diren eta zer erakusten duten

note: Translators: Search terms to find the Notifications panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Notifications;Banner;Message;Tray;Popup;
eu: jakinarazpenak;iragarkia;mezua;erretilua;laster-leihoa;

en: Email
eu: Posta elektronikoa

note: IMAP and SMTP
en: Calendar, Contacts and Files
eu: Egutegia, kontaktuak eta fitxategiak

note: WebDAV Nextcloud Google Microsoft 365 Microsoft Exchange Microsoft Personal
en: Enterprise Login
eu: Enpresako saio-hasiera

[ctx: Online Account]
en: Other
eu: Bestelakoa

en: Offline — unable to connect accounts
eu: Lineaz kanpo — ezin dira kontuak konektatu

en: Allow apps to access online services by connecting your cloud accounts
eu: Onartu aplikazioak lineako zerbitzuak erabili ditzaten, zure hodeiko kontuekin konektatuz

en: Your Accounts
eu: Zure kontuak

en: Connect an Account
eu: Konektatu kontu bat

en: Online Accounts
eu: Lineako kontuak

en: Connect to your online accounts and decide what to use them for
eu: Konektatu lineako zure kontuetara eta erabaki zertarako erabiliko dituzun

note: Translators: Search terms to find the Online Accounts panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! For ReadItLater and Pocket, see http://en.wikipedia.org/wiki/Pocket_(application)
en: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Web;Online;Chat;Calendar;Mail;Contact;ownCloud;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocket;ReadItLater;
eu: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Weba;Linean;Berriketa;Egutegia;Posta;Kontaktua;ownCloud;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocket;ReadItLater;

en: Unknown time
eu: Denbora ezezaguna

en: %i minute | %i minutes
eu[0]: minutu %i
eu[1]: %i minutu

en: %i hour | %i hours
eu[0]: Ordu %i
eu[1]: %i ordu

en: hour | hours
eu[0]: ordu
eu[1]: ordu

en: minute | minutes
eu[0]: minutu
eu[1]: minutu

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s until fully charged
eu: %s erabat kargatu arte

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: Caution: %s remaining
eu: Kontuz: %s geratzen dira

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s remaining
eu: %s geratzen dira

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Fully charged
eu: Erabat kargatuta

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Not charging
eu: Kargarik ez

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Empty
eu: Hutsa

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Charging
eu: Kargatzen

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Discharging
eu: Deskargatzen

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless mouse
eu: Haririk gabeko sagua

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless keyboard
eu: Haririk gabeko teklatua

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Uninterruptible power supply
eu: Etenik gabeko energia hornidura

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Personal digital assistant
eu: Laguntzaile digital pertsonala

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Cellphone
eu: Telefono mugikorra

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Media player
eu: Multimedia-erreproduzigailua

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Tablet
eu: Taula

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Computer
eu: Ordenagailua

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Gaming input device
eu: Jokoetarako sarrerako gailua

note: TRANSLATORS: secondary battery, misc
en: Battery
eu: Bateria

[ctx: Battery name]
en: Main
eu: Nagusia

[ctx: Battery name]
en: Extra
eu: Gehigarria

en: Battery Levels
eu: Bateria-mailak

en: Battery Level
eu: Bateria-maila

en: When _Idle
eu: _Inaktibo dagoenean

en: Suspend
eu: Eseki

en: Power Off
eu: Itzali

en: Hibernate
eu: Hibernatu

en: Nothing
eu: Ezer ez

en: When on battery power
eu: Bateriaren energiarekin

en: When plugged in
eu: Entxufea konektatutakoan

[ctx: Idle time]
en: Never
eu: Inoiz ere ez

en: Performance mode temporarily disabled due to high operating temperature.
eu: Errendimendu modua desgaitu egin da aldi batez laneko tenperatura asko igo delako.

en: Lap detected: performance mode temporarily unavailable. Move the device to a stable surface to restore.
eu: Eramangarria detektatu da: errendimendu modua ez dago erabilgarri momentu honetan. Eraman gailua gainazal egonkor batera hura leheneratzeko.

en: Performance mode temporarily disabled.
eu: Errendimendu modua desgaitu egin da aldi batez.

en: Low battery: power saver enabled. Previous mode will be restored when battery is sufficiently charged.
eu: Bateria gutxi: energia aurrezteko modua gaitu da. Bateria nahiko kargatuta dagoenean aurreko modua leheneratuko da.

note: translators: "%s" is an application name
en: Power Saver mode activated by “%s”.
eu: Energia aurrezteko modua aktibatuta: “%s”.

note: translators: "%s" is an application name
en: Performance mode activated by “%s”.
eu: Errendimendu modua aktibatuta: “%s”.

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 15 minutes
eu: 15 minutu

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 20 minutes
eu: 20 minutu

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 25 minutes
eu: 25 minutu

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 30 minutes
eu: 30 minutu

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 45 minutes
eu: 45 minutu

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 1 hour
eu: Ordu 1

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 80 minutes
eu: 80 minutu

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 90 minutes
eu: 90 minutu

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 100 minutes
eu: 100 minutu

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 2 hours
eu: 2 ordu

en: Connected Devices
eu: Konektatutako gailuak

en: Power Mode
eu: Energiaren modua

en: Power Saving
eu: Energia aurreztea

en: A_utomatic Screen Brightness
eu: Pantailaren distira a_utomatikoa

en: Adjust screen brightness to the surrounding light
eu: Doitu pantailaren distira inguruko argiaren arabera

en: _Dim Screen
eu: I_lundu pantaila

en: Reduce screen brightness when the computer is inactive
eu: Murriztu pantailaren distira ordenagailua aktibo ez dagoenean

en: Screen _Blank
eu: I_tzali pantaila

en: Turn the screen off after a period of inactivity
eu: Itzali pantaila aktibitaterik gabe denbora batez egon ondoren

en: Automatic Power _Saver
eu: Energiaren aurrezte au_tomatikoa

en: Turn on power saver mode when battery power is low
eu: Gaitu energia aurrezteko modua bateria baxu dagoenean

en: _Automatic Suspend
eu: Eseki _automatikoki

en: Pause the computer after a period of inactivity
eu: Pausatu ordenagailua aktibitaterik gabe denbora batez egon ondoren

en: Po_wer Button Behavior
eu: Pi_zteko botoiaren portaera

en: Show Battery _Percentage
eu: Erakutsi bateriaren _ehunekoa

en: Show exact charge level in the top bar
eu: Erakutsi karga-maila zehatza goiko barran

en: Automatic Suspend
eu: Esekitze automatikoa

en: On _Battery Power
eu: _Bateriaren energiarekin

en: _Delay
eu: _Atzerapena

en: _Plugged In
eu: _Entxufea konektatutakoan

en: D_elay
eu: A_tzerapena

[ctx: Power profile]
en: P_erformance
eu: E_rrendimendua

en: High performance and power usage
eu: Errendimendu eta energiaren erabilera altua

[ctx: Power profile]
en: Ba_lanced
eu: _Orekatua

en: Standard performance and power usage
eu: Errendimendu eta energiaren erabilera estandarr

[ctx: Power profile]
en: P_ower Saver
eu: Energiaren _aurrezpena

en: Reduced performance and power usage
eu: Errendimendu eta energiaren erabilera murritza

en: Power
eu: Energia

en: View your battery status and change power saving settings
eu: Ikusi bateriaren egoera eta aldatu energia aurrezteko ezarpenak

note: Translators: Search terms to find the Power panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Power;Sleep;Suspend;Hibernate;Battery;Brightness;Dim;Blank;Monitor;DPMS;Idle;Energy;
eu: Argindarra;Lo egin;Eseki;Hibernatu;Bateria;Distira;Itzali;Belztu;Monitorea;DPMS;Inaktibo;Energia;

note: Translators: %s is the printer name
en: Printer “%s” has been deleted
eu: "%s” inprimagailua ezabatu da

note: Translators: Addition of the new printer failed.
en: Failed to add new printer.
eu: Huts egin du inprimagailu berria gehitzean.

en: Unlock to add printers and change settings
eu: Desblokeatu inprimagailuak gehitzeko eta ezarpenak aldatzeko

en: All Connected and Network Printers
eu: Konektatutako eta sareko inprimagailu guztiak

note: Translators: This button adds new printer. Translators: This button adds a new printer.
en: _Add Printer…
eu: Ge_hitu inprimagailua…

en: Search printers
eu: Bilatu inprimagailuak

note: Translators: This is the button which allows undoing the removal of the printer.
en: Undo
eu: Desegin

en: No Printers
eu: Inprimagailurik ez

note: Translators: Title if the CUPS server is not running (we can not connect to it).
en: No Print Service
eu: Ez dago inprimatzeko zerbitzurik

note: Translators: Description if the CUPS server is not running (we can not connect to it).
en: The system printing service doesn’t seem to be available
eu: Badirudi sistemako inprimatzeko zerbitzua ez dagoela erabilgarri

en: Printers
eu: Inprimagailuak

en: Add printers, view printer jobs and decide how you want to print
eu: Gehitu inprimagailuak, ikusi inprimatze-lanak eta erabaki zer inprimatzea nahi duzun

note: Translators: Search terms to find the Printers panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Printer;Queue;Print;Paper;Ink;Toner;
eu: Inprimagailua;Ilara;Inprimatu;Papera;Tinta;Tonerra;

note: Translators: This is the title presented at top of the dialog.
en: Add Printer
eu: Gehitu inprimagailua

en: Back
eu: Atzera

note: Translators: This button opens authentication dialog for selected server. Translators: This buttons submits the credentials for the selected server.
en: _Unlock
eu: _Desblokeatu

note: Translators: No printers were detected
en: No Printers Found
eu: Ez da inprimakirik aurkitu

note: Translators: The entered text should contain network address of a printer or a text which will filter found devices (their names and locations)
en: Enter a network address or search for a printer
eu: Sartu sareko helbidea edo bilatu inprimagailu bat

en: Authentication Required
eu: Autentifikazioa behar da

en: Enter username and password to view printers on Print Server
eu: Sartu zure erabiltzaile-izena eta pasahitza inprimatze-zerbitzarian

note: Translators: This is a username on a print server.
en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

note: Translators: This is the title of the dialog. %s is the printer name.
en: %s Details
eu: %s - Xehetasunak

en: No suitable driver found
eu: Ez da kontrolatzaile egokirik aurkitu

en: Select PPD File
eu: Hautatu PPD fitxategia

en: PostScript Printer Description files (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)
eu: PostScript Printer Description fitxategiak (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)

en: Printer names cannot contain SPACE, TAB, #, or /
eu: Inprimagailu-izenek ezin dituzte zuriuneak, tabulazioak, traolak edo alderantzizko barrak eduki

en: Location
eu: Kokalekua

note: Translators: Name of column showing printer drivers
en: Driver
eu: Kontrolatzailea

en: Searching for preferred drivers…
eu: Kontrolatzaile hobetsiak bilatzen…

en: Search for Drivers
eu: Bilatu kontrolatzaileak

en: Select from Database…
eu: Hautatu datu-basetik…

en: Install PPD File…
eu: Instalatu PPD fitxategia…

en: Select Printer Driver
eu: Hautatu inprimagailuaren kontrolatzailea

en: Loading drivers database…
eu: Kontrolatzaileen datu-basea kargatzen…

en: Cancel
eu: Utzi

en: Select
eu: Hautatu

note: Translators: The found device is a JetDirect printer
en: JetDirect Printer
eu: JetDirect inprimagailua

note: Translators: The found device is a Line Printer Daemon printer
en: LPD Printer
eu: LPD inprimagailua

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: One Sided
eu: Alde batetik

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
eu: Marjina luzea (estandarra)

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
eu: Marjina laburra (iraulia)

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Portrait
eu: Bertikala

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Landscape
eu: Horizontala

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse landscape
eu: Alderantzizko horizontala

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse portrait
eu: Alderantzizko bertikala

en: Resume
eu: Berrekin

en: Pause
eu: Pausatu

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is waiting to be printed)
en: Pending
eu: Zain

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is held for printing)
en: Paused
eu: Pausatuta

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job needs authentication to proceed further)
en: Authentication required
eu: Autentifikazioa behar da

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is currently printing)
en: Processing
eu: Prozesatzen

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been stopped)
en: Stopped
eu: Geldituta

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been canceled)
en: Canceled
eu: Bertan behera utzita

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has aborted due to error)
en: Aborted
eu: Abortatuta

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has completed successfully)
en: Completed
eu: Osatuta

note: Translators: Clicking this button prioritizes printing of this print job
en: Move this job to the top of the queue
eu: Eraman lan hau ilararen goialdera

note: Translators: This label shows how many jobs of this printer needs to be authenticated to be printed.
en: %u Job Requires Authentication | %u Jobs Require Authentication
eu[0]: Lan %uek autentifikazioa behar du
eu[1]: %u lanek autentifikazioa behar dute

[ctx: Printer jobs dialog title]
note: Translators: This is the printer name for which we are showing the active jobs
en: %s — Active Jobs
eu: %s — Lan aktiboak

note: Translators: The printer needs authentication info to print.
en: Enter credentials to print from %s
eu: Sartu kredentzialak %s(e)tik inprimatzeko

note: Translators: This is a windows domain used with SMB protocol.
en: Domain
eu: Domeinua

note: Translators: This button authenticates all print jobs and send them for printing.
en: A_uthenticate
eu: _Autentifikatu

note: Translators: this action removes (purges) all the listed jobs from the list.
en: Clear All
eu: Garbitu denak

note: Translators: This button pop up authentication dialog for print jobs which need credentials.
en: _Authenticate
eu: _Autentifikatu

note: Translators: this label describes the dialog empty state, with no jobs listed.
en: No Active Printer Jobs
eu: Inprimagailuaren lan aktiborik ez

en: Unlock Print Server
eu: Desblokeatu inprimatze-zerbitzaria

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Unlock %s.
eu: Desblokeatu %s.

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Enter username and password to view printers on %s.
eu: Sartu zure erabiltzaile-izena eta pasahitza %s kokalekuan dauden inprimagailuak ikusteko.

en: Searching for Printers
eu: Inprimagailuak bilatzen

note: Translators: The found device is a printer connected via serial port
en: Serial Port
eu: Serieko ataka

note: Translators: The found device is a printer connected via parallel port
en: Parallel Port
eu: Ataka paraleloa

note: Translators: Location of found network printer (e.g. Kitchen, Reception)
en: Location: %s
eu: Kokalekua: %s

note: Translators: Network address of found printer
en: Address: %s
eu: Helbidea: %s

note: Translators: This item is a server which needs authentication to show its printers
en: Server requires authentication
eu: Zerbitzariak autentifikazioa eskatzen du

en: Two Sided
eu: Alde bietatik

en: Paper Type
eu: Paper mota

en: Paper Source
eu: Paper-iturria

en: Output Tray
eu: Irteerako erretilua

[ctx: printing option]
en: Resolution
eu: Bereizmena

en: GhostScript pre-filtering
eu: GhostScript aurre-iragazketa

note: Translators: This option sets number of pages printed on one sheet
en: Pages per side
eu: Orrialdeak aldeko

note: Translators: This option sets whether to print on both sides of paper
en: Two-sided
eu: Alde bietatik

note: Translators: This option sets orientation of print (portrait, landscape...)
en: Orientation
eu: Orientazioa

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "General" tab contains general printer options
en: General
eu: Orokorra

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Page Setup" tab contains settings related to pages (page size, paper source, etc.)
en: Page Setup
eu: Orrialdearen konfigurazioa

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Installable Options" tab contains settings of presence of installed options (amount of RAM, duplex unit, etc.)
en: Installable Options
eu: Aukera instalagarriak

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Job" tab contains settings for jobs
en: Job
eu: Lana

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Image Quality" tab contains settings for quality of output print (e.g. resolution)
en: Image Quality
eu: Irudiaren kalitatea

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Color" tab contains color settings (e.g. color printing)
en: Color
eu: Kolorea

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Finishing" tab contains finishing settings (e.g. booklet printing)
en: Finishing
eu: Amaierakoak

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Advanced" tab contains all others settings
en: Advanced
eu: Aurreratua

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page
en: Test Page
eu: Probako orria

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page
en: Test page
eu: Probako orria

note: Translators: This button triggers the printing of a test page.
en: _Test Page
eu: _Probako orria

note: Translators: this is an option of "Paper Source"
en: Auto Select
eu: Hautapen automatikoa

note: Translators: this is an option of "Paper Source" Translators: this is an option of "Resolution"
en: Printer Default
eu: Inprimagailu lehenetsia

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Embed GhostScript fonts only
eu: Kapsulatutako GhostScript letra-tipoak soilik

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 1
eu: BIhurtu PS 1. mailara

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 2
eu: BIhurtu PS 2. mailara

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: No pre-filtering
eu: Aurre-iragazketarik ez

note: Translators: Name of column showing printer manufacturers
en: Manufacturer
eu: Fabrikatzailea

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: No Active Jobs
eu: Ez dago lan aktiborik

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: %u Job | %u Jobs
eu[0]: lan %u
eu[1]: %u lan

note: Translators: Name of job which makes printer to clean its heads
en: Clean print heads
eu: Garbitu inprimagailuaren buruak

note: Translators: The printer is low on toner
en: Low on toner
eu: Toner gutxi

note: Translators: The printer has no toner left
en: Out of toner
eu: Tonerra hutsik

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Low on developer
eu: Errebelatzaile gutxi

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Out of developer
eu: Errebelatzailea hutsik

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Low on a marker supply
eu: Markatzaile gutxi

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Out of a marker supply
eu: Markatzailerik gabe

note: Translators: One or more covers on the printer are open
en: Open cover
eu: Estalkia irekita

note: Translators: One or more doors on the printer are open
en: Open door
eu: Atea irekita

note: Translators: At least one input tray is low on media
en: Low on paper
eu: Paper gutxi

note: Translators: At least one input tray is empty
en: Out of paper
eu: Paperik ez

[ctx: printer state]
note: Translators: The printer is offline
en: Offline
eu: Deskonektatuta

[ctx: printer state]
note: Translators: Someone has stopped the Printer Translators: Printer's state (no jobs can be processed)
en: Stopped
eu: Geldituta

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is almost full
en: Waste receptacle almost full
eu: Hondakinen ontzia ia beteta

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is full
en: Waste receptacle full
eu: Hondakinen ontzia beteta

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is near end of life
eu: Argazki-eroale optikoa bere amaierara iristear dago

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is no longer functioning
eu: Argazki-eroale optikoak ez du gehiago funtzionatuko

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (can start new job without waiting)
en: Ready
eu: Prest

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (printer is ready but doesn't accept new jobs)
en: Does not accept jobs
eu: Ez du lanik onartzen

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (jobs are processing)
en: Processing
eu: Prozesatzen

en: Model
eu: Modeloa

en: Status
eu: Egoera

en: Ink Level
eu: Tintaren maila

note: Translators: This is the message which follows the printer error.
en: Please restart when the problem is resolved
eu: Berrabiarazi arazoa konpondutakoan

note: Translators: This is the button which restarts the printer.
en: Restart
eu: Berrabiarazi

en: Printing Options
eu: Inprimatze-aukerak

en: Printer Details
eu: Inprimagailuaren xehetasunak

note: Set this printer as default
en: Use Printer by Default
eu: Erabili inprimagailu lehenetsia

note: Translators: This button executes command which cleans print heads of the printer.
en: Clean Print Heads
eu: Garbitu inprimagailuaren buruak

en: Remove Printer
eu: Kendu inprimagailua

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Disconnected
eu: Deskonektatuta

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connecting
eu: Konektatzen

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected
eu: Konektatuta

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorization Error
eu: Baimen-errorea

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorizing
eu: Baimentzen

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Reduced Functionality
eu: Funtzionaltasun murriztua

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected & Authorized
eu: Konektatua eta baimendua

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

note: Translators: The time point the device was authorized.
en: Authorized at
eu: Baimendua hemen:

note: Translators: The time point the device was connected.
en: Connected at
eu: Konektatua hemen:

note: Translators: The time point the device was enrolled, * i.e. authorized and stored in the device database.
en: Enrolled at
eu: Erregistratua hemen:

en: Failed to authorize device:
eu: Ezin izan da gailua baimendu:

en: Failed to forget device:
eu: Ezin izan da gailua ahaztu:

en: Depends on %u other device | Depends on %u other devices
eu[0]: Beste gailu %uen mendekoa da
eu[1]: Beste %u gailuren mendekoa da

en: Device Identifier
eu: Gailuaren identifikatzailea

en: UUID
eu: UUIDa

en: Timestamp
eu: Denbora-zigilua

en: Depends on other devices
eu: Beste gailu batzuen mendekoa da

en: Authorize and Connect
eu: Baimendu eta konektatu

en: Forget Device
eu: Ahaztu gailua

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Error
eu: Errorea

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorized
eu: Baimendua

en: The Thunderbolt subsystem (boltd) is not installed or not set up properly.
eu: Thunderbolt azpisistema (boltd) ez dago instalatuta edo gaizki konfiguratuta dago.

en: Allow direct access to devices such as docks and external GPUs.
eu: Sarbide zuzena baimentzen du atrakeak eta kanpoko GPUak bezalako gailuetara.

en: Only USB and Display Port devices can attach.
eu: USB eta Display Port gailuak soilik erantsi daitezke.

en: Thunderbolt could not be detected.
    Either the system lacks Thunderbolt support, it has been disabled in the BIOS or is set to an unsupported security level in the BIOS.
eu: Thunderbolt ezin izan da detektatu.
    Sistemak ez dauka Thunderbolt euskarririk, BIOSean desgaitu egin da edo onartzen ez den segurtasun-maila batean ezarri da BIOSean.

en: Thunderbolt support has been disabled in the BIOS.
eu: Thunderbolt euskarria desgaitu egin da BIOSean.

en: Thunderbolt security level could not be determined.
eu: Thunderbolten segurtasun-maila ezin izan da zehaztu.

en: Error switching direct mode: %s
eu: Errorea modu zuzena aldatzean: %s

en: Close notification
eu: Itxi jakinarazpena

en: No Thunderbolt Support
eu: Ez dago Thunderbolt euskarririk

en: Could not connect to the thunderbolt subsystem
eu: Ezin izan da Thunderbolt azpisistemarekin konektatu

en: Direct Access
eu: Sarbide zuzena

en: Allow direct access to devices such as docks and external GPUs
eu: Sarbide zuzena baimentzen du atrakeak eta kanpoko GPUak bezalako gailuetara

en: Pending Devices
eu: Zain dauden gailuak

en: No devices attached
eu: Ez dago gailurik erantsita

en: Cameras
eu: Kamerak

en: _Camera Access
eu: _Kamera atzitzea

en: Allow permitted apps to use cameras
eu: Onartu baimendutako aplikazioek kamerak erabili ditzaten

en: Permitted Apps
eu: Baimendutako aplikazioak

en: The following sandboxed apps have been given permission to use cameras. Apps that are not sandboxed can use cameras without asking for permission.
eu: Isolatutako hurrengo aplikazioei kamerak erabiltzeko baimena eman zaie. Isolatuta ez dauden aplikazioek baimenik gabe erabili dezakete kamera.

en: No sandboxed apps have asked for camera access
eu: Ez dago isolatutako aplikaziorik kamera erabiltzeko baimena eskatu duenik

note: translators: The first '%s' is the distributor's name, such as 'Fedora', the second '%s' is a link to the privacy policy
en: Sending reports of technical problems helps us improve %s. Reports are sent anonymously and are scrubbed of personal data. %s
eu: Arazo teknikoei buruzko txostenak bidaltzean %s hobetzen laguntzen diguzu. Txostenak modu anonimoan bidaltzen dira eta ez dute datu pertsonalik. %s

en: Diagnostics
eu: Diagnostikoa

en: Problem Reporting
eu: Arazoaren berri ematea

en: _Automatic Problem Reporting
eu: _Arazoei buruz txostena automatikoki bidali

note: TRANSLATORS: secure boot refers to the system firmware security mode
en: Secure Boot is Active
eu: Abio segurua aktibatuta dago

note: TRANSLATORS: this is the first section of the decription
en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts. It is currently turned on and is functioning correctly.
eu: Abio seguruak eragozten du gailua abiarazten denean software kaltegarria kargatu dadin. Une honetan aktibatuta dago eta ongi funtzionatzen du.

note: TRANSLATORS: secure boot refers to the system firmware security mode
en: Secure Boot Has Problems
eu: Abio seguruak arazoak ditu

note: TRANSLATORS: this is the first section of the decription.
en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts. It is currently turned on, but will not work due to having an invalid key.
eu: Abio seguruak eragozten du gailua abiarazten denean software kaltegarria kargatu dadin. Une honetan aktibatuta dago, baina ez du funtzionatuko gako baliogabea duelako.

note: TRANSLATORS: this is the second section of description.
en: Secure boot problems can often be resolved from your computer's UEFI firmware settings (BIOS) and your hardware manufacturer may provide information on how to do this.
eu: Abio seguruaren arazoak sarritan ordenagailuaren UEFI firmwarearen ezarpenak (BIOS) aldatuz konpontzen dira. Hardwarearen fabrikatzaileak horri buruzko informazio gehiago eman diezazuke.

note: TRANSLATORS: this is the third section of description.
en: For help, contact your hardware manufacturer or IT support provider.
eu: Laguntza jasotzeko, jarri harremanetan zure hardwarearen fabrikatzailearekin edo laguntza informatikoa ematen dizunarekin.

note: TRANSLATORS: secure boot refers to the system firmware security mode
en: Secure Boot is Turned Off
eu: Abio segurua desaktibatuta dago

note: TRANSLATORS: this is the first section of the description.
en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts. It is currently turned off.
eu: Abio seguruak eragozten du gailua abiarazten denean software kaltegarria kargatu dadin. Une honetan desaktibatuta dago.

note: TRANSLATORS: this is the second section of the description.
en: Secure boot can often be turned on from your computer's UEFI firmware settings (BIOS). For help, contact your hardware manufacturer or IT support provider.
eu: Abio segurua sarritan ordenagailuaren UEFI firmware-ezarpenetan (BIOS) aktibatu daiteke. Laguntza jasotzeko, jarri harremanetan zure hardwarearen fabrikatzailearekin edo laguntza informatikoa ematen dizunarekin.

en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts.
    
    For more information, contact the hardware manufacturer or IT support.
eu: Abio seguruak eragozten du gailua abiarazten denean software kaltegarria kargatu dadin.
    
    Informazio gehiagorako, jarri harremanetan hardwarearen fabrikatzailearekin edo informatikako teknikariekin.

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: 0/4 stars
en: Checks Failed
eu: Egiaztatzeak huts egin du

note: TRANSLATORS: This is the description to describe the failure on checking the security items.
en: Hardware does not pass checks. This means that you are not protected against common hardware security issues.
    
    It may be possible to resolve hardware security issues by updating your firmware or changing device configuration options. However, failures can stem from the physical hardware itself, and may not be reversible.
eu: Hardwareak ez ditu gainditu egiaztatzeak. Horrek esan nahi du ez zaudela babestuta hardware-hutsegite arrunten aurrean.
    
    Hardware-hutsegiteak konpontzeko, posible da firmwarea eguneratzea edo gailuaren konfigurazio-aukerak aldatzea. Hala ere, hutsegiteak hardware fisikoaren barruan bertan egon daitezke, eta agian ezin dira konpondu.

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: 1/4 stars
en: Checks Passed
eu: Gainditutako egiaztatzeak

note: TRANSLATORS: This description describes the device passing the minimum requirement of security check.
en: This device meets basic security requirements. Its hardware has protection against some of the most common security threats.
eu: Gailuaren hardwareak segurtasun-eskakizunak betetzen ditu. Gailuak hardwarearen segurtasun-mehatxu arrunten batzuen aurkako babesa du.

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: 2~4 stars
en: Protected
eu: Babestua

note: TRANSLATOR: This description describes the devices passing the extended security check.
en: This device passes current security tests. Its hardware is protected against the majority of security threats.
eu: Gailu honek uneko segurtasun-probak gainditzen ditu. Bere hardwarea segurtasun-mehatxu gehienen aurka babestuta dago.

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: ??? stars
en: Checks Unavailable
eu: Erabilgarri ez dauden egiaztatzeak

note: TRANSLATORS: When the security result is unavailable, this description is shown.
en: Device security checks are not available for this device. It is not possible to tell whether it meets security requirements.
eu: Gailuaren segurtasun-egiaztatzeak ez daude eskuragarri gailu honetarako. Ez da posible esatea segurtasun-egiaztatzeak betetzen dituen ala ez.

en: Report copied to clipboard
eu: Txostena arbelean kopiatu da

en: _Copy Technical Report
eu: _Kopiatu txosten teknikoa

en: About Device Security
eu: Gailu-segurtasunari buruz

en: Device security provides information about how protected your device is against security issues which target the hardware itself.
    
    Aspects of hardware that affect security include:
    
    • security features that are built into a hardware itself;
    • how the hardware is configured to protect against security issues;
    • the security of the software runs directly on the hardware.
    
    Security threats which affect hardware include malware and viruses that target the software that runs directly on the hardware. It also includes physical tampering, such as physical connection to the hardware to read data and implant malware.
    
    Device security is just one aspect of security, and does not reflect the overall security status of the system and applications.
eu: Gailuaren segurtasunak hardwarea bera helburu duten segurtasun-auzien aurrean zure gailua zenbateraino dagoen babestuta esaten du.
    
    Segurtasuna eragina duten hardware-kontuak, besteak beste:
    
    • hardwarean bertan txertatuta dauden segurtasun-ezaugarriak;
    • hardwarea nola dagoen konfiguratuta segurtasun-arazoan aurrean erantzuteko;
    • softwarearen segurtasuna zuzenean hardwarearen gainean exekutatzen da.
    
    Hardwareari eragiten dioten segurtasun-mehatxuak dira, besteak beste, hardwarean zuzenean exekutatzen den softwarea helburu duten malwarea eta birusak. Faltsutze fisikoak ere badaude, adibidez hardwarearen konexio fisikoa faltsutzen dutenak datuak irakurtzeko eta malwarea ezartzeko.
    
    Gailuen segurtasuna segurtasun orokorraren alderdi bat besterik ez da, eta ez du sistemaren eta aplikazioen segurtasun-egoera orokorra islatzen.

en: Protected against malicious software when the device starts.
eu: Software kaltegarriaren aurka babestua gailua abiarazten denean.

en: Secure Boot has Problems
eu: Abio seguruak arazoak ditu

en: Some protection when the device is started.
eu: Nolabaiteko babesa gailua abiarazten denean.

en: Secure Boot is Off
eu: Abio segurua desaktibatuta dago

en: No protection when the device is started.
eu: Babesik ez gailua abiarazten denean.

note: TRANSLATORS: this is to explain an event that has already happened
en: This issue could have been caused by a change in UEFI firmware settings, an operating system configuration change, or because of malicious software on this system.
eu: Arazoa UEFI firmware-ezarpenetan aldaketa bat egon delako sortu da agian, edo sistema eragilearen konfigurazio-aldaketa bat egon delako edo software kaltegarria sartu delako sisteman.

note: TRANSLATORS: this is to explain an event that has already happened
en: This issue could have been caused by a change in the UEFI firmware settings, or because of malicious software on this system.
eu: Arazoa UEFI firmware-ezarpenetan aldaketa bat egon delako sortu da agian, edo software kaltegarria sartu delako sisteman.

note: TRANSLATORS: this is to explain an event that has already happened
en: This issue could have been caused by an operating system configuration change, or because of malicious software on this system.
eu: Arazoa sistema eragilearen konfigurazio-aldaketa bat egon delako sortu da agian, edo software kaltegarria sartu delako sisteman.

note: TRANSLATOR: This is the text event status output when the event status is "success"
en: Pass
eu: Gainditu du

note: TRANSLATOR: This is the text event status output when the event status is not "success"
en: ! Fail
eu: ! Huts egin du

en: Hardware does not pass checks.
eu: Hardwareak ez ditu gainditu egiaztatzeak.

en: Hardware meets basic security requirements.
eu: Hardwareak oinarrizko segurtasun-eskakizunak betetzen ditu.

en: Hardware has a good level of protection.
eu: Hardwareak babes-maila ona du.

en: Security levels are not available for this device.
eu: Segurtasun-mailak ez daude erabilgarri gailu honetarako.

en: Device Security
eu: Gailu-segurtasuna

en: Starting Device Security…
eu: Gailu-segurtasuna abiarazten…

en: Device Security Unavailable
eu: Gailuaren segurtasuna ez dago eskuragarri

en: Device Security is only available on physical hardware. No physical hardware has been detected.
eu: Gailu-segurtasuna hardware fisikoan soilik dago erabilgarri. Ez da hardware fisikorik detektatu.

en: Security Events
eu: Segurtasun-gertaerak

en: No Events
eu: Gertaerarik ez

note: TRANSLATORS: if the stauts is valid. For example security check is valid and key is valid.
en: Valid
eu: Baliozkoa

note: TRANSLATORS: if the status or key is not valid.
en: Not Valid
eu: Ez baliozkoa

note: TRANSLATORS: if the function is enabled through BIOS or OS settings. TRANSLATORS: Status of Parental Controls setup
en: Enabled
eu: Gaituta

note: TRANSLATORS: if the function is not enabled through BIOS or OS settings.
en: Not Enabled
eu: Ez gaitua

note: TRANSLATORS: the memory space or system mode is locked to prevent from malicious modification.
en: Locked
eu: Blokeatua

note: TRANSLATORS: the memory space or system mode is not locked.
en: Not Locked
eu: Ez blokeatua

note: TRANSLATORS: The data is encrypted to prevent from malicious reading.
en: Encrypted
eu: Zifratua

note: TRANSLATORS: the data in memory is plane text.
en: Not Encrypted
eu: Ez zifratua

note: TRANSLATORS: Linux kernel is tainted by third party kernel module.
en: Tainted
eu: Kutsatua

note: TRANSLATORS: All the loaded kernel module are licensed.
en: Not Tainted
eu: Ez kutsatua

note: TRANSLATORS: the feature can be detected.
en: Found
eu: Aurkitua

note: TRANSLATORS: the feature can't be detected.
en: Not Found
eu: Ez aurkitua

note: TRANSLATORS: the function is supported by hardware.
en: Supported
eu: Onartua

note: TRANSLATORS: the function isn't supported by hardware.
en: Not Supported
eu: Ez onartua

en: _Automatic Device Location
eu: Gailuen aurkitze _automatikoa

en: Automatic device location uses sources like GPS, Wi-Fi and cellular to determine an approximate location for this device. Location data is sent to Mozilla Location Services as part of this feature.
eu: Gailuen aurkitze automatikoak GPSa, wifia eta telefono-konexioa modukoak erabiltzen ditu gailu honen gutxi gora-beherako kokalekua ezagutzeko. Kokaleku-datuak Mozilla Location Services gunera bidaltzen dira.

en: The following sandboxed apps have been given access to location data. Apps that are not sandboxed can access location data without asking for permission.
eu: Isolatutako hurrengo aplikazioei kokaleku-datuak erabiltzeko baimena eman zaie. Isolatuta ez dauden aplikazioek baimenik gabe erabili dezakete kokalekuaren datuak.

en: No sandboxed apps have asked for location access
eu: Ez dago isolatutako aplikaziorik kokalekuaren datuak erabiltzeko baimena eskatu duenik

note: Translators: This will be presented as the text of a link to the privacy policy
en: Learn about what data is collected, and how it is used.
eu: Begiratu hemen zein datu biltzen den eta nola erabiltzen diren.

en: Microphones
eu: Mikrofonoak

en: _Microphone Access
eu: _Mikrofonoa atzitzea

en: Allow permitted apps to use microphones
eu: Onartu baimendutako aplikazioek mikrofonoak erabili ditzaten

en: The following sandboxed apps have been given permission to use microphones. Apps that are not sandboxed can use microphones without asking for permission.
eu: Isolatutako hurrengo aplikazioei mikrofonoak erabiltzeko baimena eman zaie. Isolatuta ez dauden aplikazioek baimenik gabe erabili dezakete mikrofonoa.

en: No sandboxed apps have asked for microphone access
eu: Ez dago isolatutako aplikaziorik mikrofonoa erabiltzeko baimena eskatu duenik

en: Privacy & Security
eu: Pribatutasuna eta segurtasuna

en: _Screen Lock
eu: _Pantailaren blokeoa

en: Automatic screen lock
eu: Pantailaren blokeo automatikoa

en: _Location
eu: _Kokalekua

en: Control access to your location
eu: Kontrolatu zure kokalekuaren atzipena

en: _File History &amp; Trash
eu: _Fitxategien historia eta zakarrontzia

en: Remove saved data and files
eu: Kendu gordetako datuak eta fitxategiak

en: _Diagnostics
eu: _Diagnostikoa

en: Automatic problem reporting
eu: Erroreen jakinarazpen automatikoa

en: _Cameras
eu: _Kamerak

en: Control camera access
eu: Kontrolatu kamera atzitzea

en: _Microphones
eu: _Mikrofonoak

en: Control microphone access
eu: Kontrolatu mikrofonoa atzitzea

en: Manage device access
eu: Kudeatu gailuak atzitzea

en: Device _Security
eu: Gailuaren _segurtasuna

en: Hardware security status and information
eu: Hardwarearen segurtasun-egoera eta informazioa

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" page
en: Screen Turns Off
eu: Pantaila itzaltzen da

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" page
en: 30 seconds
eu: 30 segundo

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" page
en: 1 minute
eu: minutu 1

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" page
en: 2 minutes
eu: 2 minutu

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" page
en: 3 minutes
eu: 3 minutu

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" page
en: 5 minutes
eu: 5 minutu

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" page
en: 30 minutes
eu: 30 minutu

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" page
en: 1 hour
eu: Ordu 1

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: 1 minute
eu: minutu 1

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: 2 minutes
eu: 2 minutu

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: 3 minutes
eu: 3 minutu

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: 4 minutes
eu: 4 minutu

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: 5 minutes
eu: 5 minutu

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: 8 minutes
eu: 8 minutu

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: 10 minutes
eu: 10 minutu

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: 12 minutes
eu: 12 minutu

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: 15 minutes
eu: 15 minutu

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: Never
eu: Inoiz ere ez

en: Screen Lock
eu: Pantailaren blokeoa

en: Automatically locking the screen prevents others from accessing the computer while you're away
eu: Pantaila automatikoki blokeatuta, beste batzuk zure ordenagailura sar daitezen eragozten da zu kanpoan zauden bitartean

en: _Blank Screen Delay
eu: Pantaila _beltzaren atzerapena

en: Period of inactivity until screen blanks
eu: Pantaila belztu arteko inaktibotasun-tartea

en: Automatic Screen _Lock
eu: Pantailaren _blokeo automatikoa

en: Locks the screen after it blanks
eu: Pantaila blokeatzen du hura belztu ondoren

en: Automatic _Screen Lock Delay
eu: Pantailaren blokeo _automatikoaren atzerapena

en: Time from screen blank to screen lock
eu: Pantaila belzten denetik blokeatzen den arte igarotako denbora

note: Translators: Whether to show notifications on the lock screen
en: Lock Screen _Notifications
eu: Blokeatu pantailaren _jakinarazpenak

en: Forbid New _USB Devices
eu: Debekatu _USB gailu berriak

en: Prevent new USB devices from interacting with the system when the screen is locked
eu: Eragotzi USB gailu berriek sistemarekin lan egin dezaten pantaila blokeatuta dagoenean

en: Screen Privacy
eu: Pantaila-pribatutasuna

en: Restrict Viewing _Angle
eu: Mugatu bistaratze-an_gelua

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 1 hour
eu: Ordu 1

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 1 day
eu: Egun 1

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 2 days
eu: 2 egun

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 3 days
eu: 3 egun

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 4 days
eu: 4 egun

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 5 days
eu: 5 egun

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 6 days
eu: 6 egun

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 7 days
eu: 7 egun

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 14 days
eu: 14 egun

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 30 days
eu: 30 egun

en: Empty all items from Trash?
eu: Hustu zakarrontziko elementu guztiak?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
eu: Zakarrontziko elementu guztiak betirako ezabatuko dira.

en: _Empty Trash
eu: Hustu _zakarrontzia

en: Delete all the temporary files?
eu: Ezabatu aldi baterako fitxategi guztiak?

en: All the temporary files will be permanently deleted.
eu: Aldi baterako fitxategi guztiak betirako ezabatuko dira.

en: _Purge Temporary Files
eu: _Ezabatu aldi baterako fitxategiak

[ctx: retain_history]
note: Translators: Option for "File History Duration" in "File History" group
en: 1 day
eu: Egun 1

[ctx: retain_history]
note: Translators: Option for "File History Duration" in "File History" group
en: 7 days
eu: 7 egun

[ctx: retain_history]
note: Translators: Option for "File History Duration" in "File History" group
en: 30 days
eu: 30 egun

[ctx: retain_history]
note: Translators: Option for "File History Duration" in "File History" group
en: Forever
eu: Beti

en: Clear File History?
eu: Garbitu fitxategi-historia?

en: After clearing, lists of recently used files will appear empty.
eu: Garbitu ondoren azken aldian erabilitako fitxategien zerrenda hutsik agertuko da.

en: Clear _History
eu: Garbitu _historia

en: File History & Trash
eu: Fitxategien historia eta zakarrontzia

en: File History
eu: Fitxategien historia

en: File history keeps a record of files that you have used. This information is shared between apps, and makes it easier to find files that you might want to use.
eu: Fitxategien historiak zuk erabilitako fitxategien erregistro bat gordetzen du. Informazio hori aplikazioen artean partekatzen da, eta errazago bihurtzen du erabili nahi dituzun fitxategiak aurkitzeko lana.

en: File H_istory
eu: Fitxategien h_istoria

en: File _History Duration
eu: Fitxategien _historiaren iraupena

en: _Clear History…
eu: _Garbitu historia…

en: Trash &amp; Temporary Files
eu: Zakarrontziko eta aldi baterako fitxategiak

en: Trash and temporary files can sometimes include personal or sensitive information. Automatically deleting them can help to protect privacy.
eu: Zakarrontziko eta aldi baterako fitxategiek zenbaitetan informazio pertsonala edo sentikorra izan dezakete. Automatikoki ezabatzen badira, pribatutasuna babesten lagundu dezakete.

en: Automatically Delete _Trash Content
eu: Ezabatu za_karrontziko edukia automatikoki

en: Automatically Delete Temporary _Files
eu: Ezabatu aldi _baterako fitxategiak automatikoki

en: Automatically Delete _Period
eu: Ezabatze automatikoaren _tartea

en: _Empty Trash…
eu: Hustu _zakarrontzia…

en: _Delete Temporary Files…
eu: _Ezabatu aldi baterako fitxategiak…

en: Control access to your data and hardware, device security
eu: Kontrolatu hardwarearen eta datuen atzipena, gailuaren segurtasuna

note: Translators: Search terms to find the Privacy panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Privacy;Screen;Lock;Private;Usage;Recent;History;Files;Temporary;Tmp;Trash;Purge;Retain;Diagnostics;Crash;Location;Gps;Camera;Photos;Video;Webcam;Recording;Security;Firmware;Thunderbolt;
eu: pribatutasuna;pantaila;blokeoa;pribatua;erabilera;azkena;historia;fitxategiak;behin-behinekoa;tmp;zakarrontzia;kendu betiko;eutsi;diagnostikoa;kraskadura;kokapena;GPS;kamera;argazkiak;bideoa;web-kamera;grabazioa;segurtasuna;firmwarea;Thunderbolt;

en: Location not found
eu: Ez da kokalekua aurkitu

en: Subfolders must be manually added for this location
eu: Azpikarpetak eskuz gehitu behar dira kokaleku horretarako

en: Remove Folder
eu: Kendu karpeta

en: Select Location
eu: Hautatu kokalekua

en: Search Locations
eu: Bilaketaren kokalekuak

en: Filesystem locations which are searched by system apps, such as Files
eu: Sistema-aplikazioek, adibidez 'Fitxategiak' aplikazioak, zein fitxategi-kokalekutan egingo dituzten bilaketak

en: Default Locations
eu: Kokaleku lehenetsiak

en: Bookmarked Locations
eu: Laster-markatutako kokalekuak

en: Custom Locations
eu: Kokaleku pertsonalizatuak

en: _Add Location…
eu: _Gehitu kokalekua…

en: No custom search locations
eu: Ez dago bilaketa-kokaleku pertsonalizaturik

en: No apps found
eu: Ez da aplikaziorik aurkitu

en: _App Search
eu: _Aplikazioen bilaketa

en: Include app-provided search results
eu: Sartu aplikazioek eskainitako bilaketa-emaitzak

en: Search _Locations
eu: Bilaketaren _kokalekuak

en: Filesystem locations which are searched by system apps
eu: Sistema-aplikazioek fitxategi-sisteman arakatuko dituzten kokalekuak

en: Search Results
eu: Bilaketaren emaitzak

en: Results are displayed according to the list order
eu: Emaitzak zerrenda-ordenaren arabera bistaratzen dira

en: Control which apps show search results in the Activities Overview
eu: Kontrolatu zer aplikaziok erakusten dituzten bilaketen emaitzak 'Jarduerak' ikuspegian

note: Translators: Search terms to find the Search panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Search;Find;Index;Hide;Privacy;Results;
eu: Bilaketa;Bilatu;Indizea;Ezkutatu;Pribatua;Emaitzak;

note: Label
en: No networks selected for sharing
eu: Ez da sarerik hautatu partekatzeko

[ctx: service is disabled]
en: Off
eu: Desaktibatuta

[ctx: service is enabled]
en: Enabled
eu: Gaituta

[ctx: service is active]
en: Active
eu: Aktibo

en: Choose a Folder
eu: Aukeratu karpeta

en: Add Folder
eu: Gehitu karpeta

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a link to a dav://<hostname> URL
en: File Sharing allows you to share your Public folder with others on your current network using: %s
eu: Fitxategiak partekatzeak zure uneko sareko beste erabiltzaileek zure 'Publikoa' karpeta ikustea ahalbidetzen du honakoa erabilita: %s

en: _Device Name
eu: _Gailuaren izena

en: Share files with other devices on the current network
eu: Partekatu fitxategiak uneko sareko beste gailu batzuekin

en: _File Sharing
eu: _Fitxategiak partekatzea

en: Stream music, photos and videos to devices on the current network
eu: Bidali musika, argazkiak eta bideoak uneko sareko beste gailu batzuetara

en: _Media Sharing
eu: _Multimedia partekatzea

en: File Sharing
eu: Fitxategiak partekatzea

en: _Require Password
eu: _Eskatu pasahitza

en: _Password
eu: _Pasahitza

en: Networks
eu: Sareak

en: Media Sharing
eu: Multimedia partekatzea

en: Share music, photos and videos over the network
eu: Partekatu musika, argazkiak eta bideoak sarean zehar

en: Folders
eu: Karpetak

en: Sharing
eu: Partekatzea

en: Control what you want to share with others
eu: Kontrolatu besteekin zer partekatzea nahi duzun

note: Translators: Search terms to find the Sharing panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;ssh;host;name;remote;desktop;media;audio;video;pictures;photos;movies;server;renderer;
eu: partekatu;partekatzea;ssh;ostalaria;izena;urrunekoa;mahaigaina;multimedia;bideoa;irudiak;argazkiak;filmak;zerbitzaria;errendatzea;

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Click
eu: Klika

en: Hum
eu: Burrunba

en: String
eu: Haria

en: Swing
eu: Zabua

en: Alert Sound
eu: Alertako soinua

en: Balance
eu: Balantzea

en: Fade
eu: Iraungi

en: Select a Speaker
eu: Hautatu bozgorailua

en: Test Speakers
eu: Probatu bozgorailuak

en: Output
eu: Irteera

en: _Output Device
eu: _Irteerako gailua

en: _Test…
eu: _Probatu…

en: _Configuration
eu: _Konfigurazioa

en: Master volume
eu: Bolumen maisua

en: O_utput Volume
eu: I_rteerako bolumena

en: _Balance
eu: _Balantzea

en: Fad_e
eu: Irau_ngi

en: _Subwoofer
eu: _Subwoofer-a

en: Output Device
eu: Irteerako gailua

en: No Output Devices
eu: Ez dago irteerako gailurik

en: Input
eu: Sarrera

en: _Input Device
eu: _Sarrerako gailua

en: Con_figuration
eu: Kon_figurazioa

en: I_nput Volume
eu: S_arrerako bolumena

en: Input Device
eu: Sarrerako gailua

en: No Input Devices
eu: Ez dago sarrerako gailurik

en: Sounds
eu: Soinuak

en: Vo_lume Levels
eu: Bo_lumen-mailak

en: _Alert Sound
eu: _Alertako soinua

note: Translators: This is the tooltip for a speaker test button, %s is an already translated speaker position, like "Front Left" or "Rear Center".
en: %s Speaker
eu: %s bozgorailua

en: Subwoofer
eu: Subwoofer-a

en: Volume Levels
eu: Bolumen-mailak

en: Unmute
eu: Eten mututasuna

en: Mute
eu: Mututu

[ctx: volume]
en: 100%
eu: % 100

en: Volume
eu: Bolumena

en: Sound
eu: Soinua

en: Change sound levels, inputs, outputs, and alert sounds
eu: Aldatu soinuaren bolumena, sarrerak, irteerak eta eta alerten soinuak

note: Translators: Search terms to find the Sound panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Card;Microphone;Volume;Fade;Balance;Bluetooth;Headset;Audio;Output;Input;
eu: Txartela;Mikrofonoa;Bolumena;Iraungi;Balantzea;Bluetootha;Entzungailua;Audioa;Irteera;Sarrera;

en: About
eu: Honi buruz

en: System Logo
eu: Sistemaren logoa

note: Translators: this field contains the distro name and version
en: Operating System
eu: Sistema eragilea

en: Hardware Model
eu: Hardwarearen modeloa

en: Processor
eu: Prozesadorea

en: Memory
eu: Memoria

en: Disk Capacity
eu: Diskoaren ahalmena

en: Calculating…
eu: Kalkulatzen…

en: _System Details
eu: _Sistemaren xehetasunak

en: Graphics
eu: Grafikoak

en: Graphics %d
eu: %d grafikoak

note: translators: This is the type of architecture for the OS
en: 64-bit
eu: 64 bit

note: translators: This is the type of architecture for the OS
en: 32-bit
eu: 32 bit

[ctx: Windowing system (Wayland, X11, or Unknown)]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: # System Details Report
eu: # Sistemaren xehetasunen txostena

en: ## Report details
eu: ## Txostenaren xehetasunak

en: **Date generated:**
eu: **Sortze-data:**

en: ## Hardware Information:
eu: ## Hardwarearen informazioa:

en: **Hardware Model:**
eu: **Hardwarearen modeloa:**

en: **Memory:**
eu: **Memoria:**

en: **Processor:**
eu: **Prozesadorea:**

en: **Graphics:**
eu: **Grafikoak:**

en: **Graphics %d:**
eu: **%d grafikoak:**

en: **Disk Capacity:**
eu: **Diskoaren ahalmena:**

en: ## Software Information:
eu: ## Softwarearen informazioa:

en: **Firmware Version:**
eu: **Firmwarearen bertsioa:**

en: **OS Name:**
eu: **SEaren izena:**

en: **OS Build:**
eu: **SEaren eraikuntza:**

en: **OS Type:**
eu: **SEaren mota:**

en: **GNOME Version:**
eu: **GNOMEren bertsioa:**

en: **Windowing System:**
eu: **Leiho-sistema:**

en: **Kernel Version:**
eu: **Kernelaren bertsioa:**

en: Details copied to clipboard
eu: Xehetasunak arbelean kopiatu dira

en: System Details
eu: Sistemaren xehetasunak

en: _Copy
eu: _Kopiatu

en: Hardware Information
eu: Hardwarearen informazioa

en: Software Information
eu: Softwarearen informazioa

en: Firmware Version
eu: Firmwarearen bertsioa

note: translators: this field contains the distro name and version
en: OS Name
eu: SEaren izena

note: translators: this field contains the distro build
en: OS Build
eu: SEaren eraikuntza

note: translators: this field contains the distro type
en: OS Type
eu: SE mota

en: GNOME Version
eu: GNOMEren bertsioa

en: Windowing System
eu: Leiho-sistema

en: Virtualization
eu: Birtualizazioa

en: Kernel Version
eu: Kernelaren bertsioa

en: View information about your system
eu: Ikusi sistemari buruzko informazioa

note: Translators: Search terms to find the About panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! "Preferred Applications" is the old name for the preference, so make sure that you use the same "translation" for those keywords
en: device;system;information;hostname;memory;processor;version;default;application;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;
eu: gailua;sistema;informazioa;ostalari-izena;memoria;prozesadorea;bertsioa;lehenetsia;aplikazioa;hobetsia;cd;dvd;usb;audioa;bideoa;diskoa;aldagarria;euskarria;auto-exekuzioa;

en: _Region &amp; Language
eu: _Eskualdea eta hizkuntza

en: System language and localization
eu: Sistemaren hizkuntza eta eskualde-ezarpenak

en: _Date &amp; Time
eu: _Data eta ordua

en: Time zone and clock settings
eu: Ordu-zonaren eta ordulariaren ezarpenak

en: _Users
eu: E_rabiltzaileak

en: Add and remove accounts, change password
eu: Gehitu eta kendu kontuak, aldatu pasahitza

en: R_emote Desktop
eu: _Urruneko mahaigaina

en: Allow this device to be used remotely
eu: Onartu gailu hau urrunetik erabilia izan dadin

en: SSH network access
eu: SSH sareko sarbidea

en: _About
eu: Honi _buruz

en: Hardware details and software versions
eu: Hardwarearen xehetasunak eta softwarearen bertsioak

en: Software _Updates
eu: Software-eg_uneratzeak

note: Translators: This is the full date and time format used in 12-hour mode.
en: %e %B %Y, %l:%M %p
eu: %Y/%B/%e, %l:%M %p

note: Translators: This is the full date and time format used in 24-hour mode.
en: %e %B %Y, %R
eu: %Y/%B/%e, %R

en: Date & Time
eu: Data eta ordua

en: _Year
eu: _Urtea

en: _Month
eu: _Hilabetea

en: _Day
eu: _Eguna

en: Automatic _Date &amp; Time
eu: _Data eta ordu automatikoa

en: Requires internet access
eu: Interneteko konexioa behar da

en: Date &amp; _Time
eu: Data eta _ordua

en: Automatic Time _Zone
eu: Ordu-_zona automatikoa

en: Requires location services enabled and internet access
eu: Kokaleku-zerbitzuek gaituta egon behar dute eta Interneterako sarbide eduki behar da

en: Time Z_one
eu: Ordu-_zona

en: Time _Format
eu: Orduaren _formatua

en: _24-hour
eu: _24 ordu

en: Clock &amp; Calendar
eu: Ordua eta egutegia

en: Control how the time and date is shown in the top bar
eu: Kontrolatu ordua eta data nola erakusten diren goiko barran

en: _Week Day
eu: _Asteguna

en: D_ate
eu: _Data

en: _Seconds
eu: _Segundoak

en: Week _Numbers
eu: Asteko _zenbakiak

en: Shown in the dropdown calendar
eu: Erakutsi goitibeherako egutegian

en: January
eu: Urtarrila

en: February
eu: Otsaila

en: March
eu: Martxoa

en: April
eu: Apirila

en: May
eu: Maiatza

en: June
eu: Ekaina

en: July
eu: Uztaila

en: August
eu: Abuztua

en: September
eu: Iraila

en: October
eu: Urria

en: November
eu: Azaroa

en: December
eu: Abendua

en: Select Time Zone
eu: Hautatu ordu-zona

en: Search cities
eu: Bilatu hiriak

en: No Results
eu: Ez dago emaitzarik

en: Change the date and time, including time zone
eu: Aldatu data eta ordua, ordu-zona barne

note: Translators: Search terms to find the Date and Time panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Clock;Timezone;Location;
eu: Erlojua;Ordu-zona;Kokalekua;

en: Change system time and date settings
eu: Aldatu sistemaren ordua eta dataren ezarpenak

en: To change time or date settings, you need to authenticate.
eu: Sistemaren ordua eta dataren ezarpenak aldatzeko, autentifikatu egin behar zara.

en: Language and time settings, system information
eu: Hizkuntzaren eta orduaren ezarpenak, sistemaren informazioa

note: Translators: Search terms to find the System panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: device;system;information;details;hostname;memory;processor;version;software;operating;os;model;language;region;country;formats;numbers;units;clock;timezone;date;location;remote;desktop;rdp;vnc;
eu: gailua;sistema;informazioa;xehetasunak;ostalari-izena;memoria;prozesadorea;bertsioa;softwarea;eragilea;se;modeloa;hizkuntza;eskualdea;herrialdea;formatuak;zenbakiak;unitateak;erlojua;ordu-zona;data;kokalekua;urrunekoa;mahaigaina;rdp;vnc;

en: Formats
eu: Formatuak

en: Search locales
eu: Bilatu hizkuntzak

en: Common Formats
eu: Formatu arruntak

en: All Formats
eu: Formatu guztiak

en: No Search Results
eu: Bilaketak ez du emaitzarik

en: Searches can be for countries or languages
eu: Bilaketan herrialdeak edo hizkuntzak bilatu daitezke

en: Preview
eu: Aurrebista

[ctx: measurement format]
en: Imperial
eu: Inperiala

[ctx: measurement format]
en: Metric
eu: Metrika

en: Dates
eu: Datak

en: Times
eu: Orduak

en: Dates & Times
eu: Data eta ordua

en: Numbers
eu: Zenbakiak

en: Measurement
eu: Neurria

en: Paper
eu: Papera

en: Region & Language
eu: Eskualdea eta hizkuntza

en: Language and format will be changed after next login
eu: Hizkuntza eta formatua hurrengo saio-hasieran aldatuko da

en: Log _Out…
eu: A_maitu saioa…

en: The language setting is used for interface text and web pages. Formats are used for numbers, dates, and currencies.
eu: Hizkuntza-ezarpena interfazearen testuan eta web-orrietan erabiliko da. Formatuak zenbakietarako, datetarako eta monetetarako erabiliko da.

en: Your Account
eu: Zure kontua

en: _Language
eu: _Hizkuntza

en: _Formats
eu: _Formatuak

en: Login Screen
eu: Saio-hasierako pantaila

en: L_anguage
eu: Hi_zkuntza

en: Fo_rmats
eu: Fo_rmatuak

en: Select your display language and formats
eu: Hautatu bistaratze-hizkuntza eta -formatuak

note: Translators: Search terms to find the Region and Language panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Language;Layout;Keyboard;Input;
eu: Hizkuntza;Diseinua;Teklatua;Sarrera;

en: Device address copied
eu: Gailuaren helbidea kopiatu da

en: Port number copied
eu: Ataka-zenbakia kopiatu da

en: Username copied
eu: Erabiltzaile-izena kopiatu da

en: Password copied
eu: Pasahitza kopiatu da

en: Share your existing desktop with other devices. The remote connection uses the existing screen resolution
eu: Partekatu mahaigaina beste gailu batzuekin. Urruneko konexioak uneko pantaila-bereizmena erabiliko du

en: _Desktop Sharing
eu: _Mahaigaina partekatzea

en: Remote _Control
eu: Urruneko _kontrola

en: Allows desktop shares to control the screen
eu: Mahaigain-partekatzeak pantaila kontrolatzea ahalbidetzen du

en: How to Connect
eu: Nola konektatu

en: Use a remote desktop app to connect using the RDP protocol. Additional information about the device’s network location may also be required.
eu: Erabili urruneko mahaigainetarako aplikazio bat RDP protokoloaren bidez. Gailuaren sareko kokalekuari buruzko informazio gehigarria ere beharrezkoa izan daiteke.

en: _Hostname
eu: _Ostalari-izena

en: Copy
eu: Kopiatu

en: _Port
eu: A_taka

en: Login Details
eu: Saio-hasieraren xehetasunak

en: _Generate New Password
eu: _Sortu pasahitz berria

en: _Verify Encryption
eu: Egiaztatu zi_fratzea

en: Remote Desktop
eu: Urruneko mahaigaina

en: Desktop Sharing
eu: Mahaigaina partekatzea

en: Remote Login
eu: Urruneko saioa

en: Some settings are locked
eu: Ezarpen batzuk blokeatuta daude

en: Remotely connect to your user account when it isn’t being used. The display resolution can be set from the remote.
eu: Konektatu urrunetik zure erabiltzaile-kontuarekin, hura erabilia ez bada. Pantailaren bereizmena urrunetik ezarri daiteke.

en: Encryption Fingerprint
eu: Zifratzearen hatz-marka

en: The encryption fingerprint can be seen in connecting clients and should be identical
eu: Zifratzearen hatz-marka bezeroak konektatzean ikusten da eta berdina izan behar du

en: Enable or disable remote sessions
eu: Gaitu edo desgaitu urruneko saioak

en: Authentication is required to enable or disable remote sessions
eu: Autentifikazioa behar da urruneko saioak gaitzeko edo desgaitzeko

en: Command copied
eu: Komandoa kopiatu da

en: Access this device using Secure Shell (SSH)
eu: Sartu gailu honetan Secure Shell (SSH) erabiliz

en: SSH Login Command
eu: SSH saio-hasierako komandoa

en: Enable or disable remote login
eu: Gaitu edo desgaitu urruneko saio-hasiera

en: Authentication is required to enable or disable remote login
eu: Autentifikazioa behar da urruneko saioa gaitu edo desgaitzeko

en: Failed to add account
eu: Huts egin du kontua gehitzean

en: The passwords do not match.
eu: Pasahitzak ez datoz bat.

en: Add User
eu: Gehitu erabiltzailea

en: _Username
eu: _Erabiltzaile-izena:

en: Ad_ministrator
eu: Ad_ministratzailea

en: Administrators have extra abilities, including adding and removing users, changing login settings, and removing software. Parental controls cannot be applied to administrators.
eu: Administratzaileek ahalmen gehiago dituzte, adibidez erabiltzaileak gehitzea eta kentzea, saioa hasteko ezarpenak aldatzea eta softwarea kentzea. Administratzaileei ezin zaizkie guraso-kontrolak aplikatu.

en: User sets password on _first login
eu: Erabiltzaileak pasahitza ezarriko du _lehen saioa hastean

en: Set password n_ow
eu: Ezarri pasahitza _orain

en: Pass_word
eu: _Pasahitza

en: _Confirm
eu: _Berretsi

en: Failed to register account
eu: Huts egin du kontua erregistratzean

en: Failed to join domain
eu: Huts egin du domeinuarekin elkartzean

en: No supported way to authenticate with this domain
eu: Ez dago modurik onartuta domeinu honekin autentifikatzeko

en: That login name didn’t work
eu: Saioaren hasierako izenak ez du funtzionatzen

en: That login password didn’t work
eu: Saioaren hasierako pasahitzak ez du funtzionatzen

en: That hostname didn’t work
eu: Ostalari-izenak ez du funtzionatzen

en: Failed to log into domain
eu: Huts egin du domeinuan saioa hastean

note: Translators: The "%s" is a domain address (e.g. "demo1.freeipa.org").
en: To add an enterprise login account, this device needs to be enrolled with <b>%s</b>. To enroll, have your domain administrator enter their name and password.
eu: Enpresako saio-hasierako kontua gehitzeko, gailu honek <b>%s</b> domeinuan egon behar du.Domeinuan erregistratzeko, esan zure domeinu-administratzaileari bere izena eta pasahitza sar ditzan.

en: Valid domain
eu: Baliozko domeinua

en: Domain not found
eu: Ez da domeinua aurkitu

en: Checking domain…
eu: Domeinua egiaztatzen…

en: Failed to contact realmd service
eu: Huts egin du realmd zerbitzuarekin kontaktatzeak

en: Add Enterprise Login
eu: Gehitu enpresako saio-hasiera

en: Offline
eu: Lineaz kanpo

en: A network connection is needed to add enterprise login accounts.
eu: Sare-konexioa behar da enpresako saio-haierako kontuak gehitzeko.

en: Enterprise login allows an existing centrally managed account to be used on this device.
eu: Enpresako saio-hasierak gailu honetan kontu zentralizatua erabiltzea ahalbidetzen du.

en: _Domain
eu: _Domeinua

en: Should match the web domain of the account provider
eu: Kontu-hornitzailearen web-domeinuarekin bat etorri behar du

en: Enroll Device
eu: Erregistratu gailua

note: Translators: This button enrolls the computer in the domain in order to use enterprise logins.
en: _Enroll
eu: _Elkartu

en: Administrator _Name
eu: Administratzailearen _izena

en: Administrator _Password
eu: Administratzailearen _pasahitza

en: Browse for more pictures
eu: Arakatu irudi gehiago

en: Select a File…
eu: Hautatu fitxategia…

en: the device needs to be claimed to perform this action
eu: gailua galdegin behar da ekintza hau gauzatu baino lehen

en: the device is already claimed by another process
eu: beste prozesu batek galdegin du gailua

en: you do not have permission to perform the action
eu: ez duzu ekintza gauzatzeko baimenik

en: no prints have been enrolled
eu: ez da inprimagailurik erregistratu

en: Failed to communicate with the device during enrollment
eu: Huts egin du erregistroan zehar gailuarekin komunikatzeak

en: Failed to communicate with the fingerprint reader
eu: Huts egin du hatz-marken irakurgailuarekin komunikatzeak

en: Failed to communicate with the fingerprint daemon
eu: Huts egin du hatz-marken daemonarekin komunikatzeak

en: Failed to list fingerprints: %s
eu: Huts egin du hatz-markak zerrendatzeak: %s

en: Failed to delete saved fingerprints: %s
eu: Huts egin du gordetako hatz-markak ezabatzeak: %s

en: Left thumb
eu: Ezkerreko hatz potoloa

en: Left middle finger
eu: Ezkerreko erdiko hatza

en: _Left index finger
eu: E_zkerreko hatz erakuslea

en: Left ring finger
eu: Ezkerreko hatz nagia

en: Left little finger
eu: Ezkerreko hatz txikia

en: Right thumb
eu: Eskuineko hatz potoloa

en: Right middle finger
eu: Eskuineko erdiko hatza

en: _Right index finger
eu: E_skuineko hatz erakuslea

en: Right ring finger
eu: Eskuineko hatz nagia

en: Right little finger
eu: Eskuineko hatz txikia

en: Unknown Finger
eu: Hatz-marka ezezaguna

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Complete
eu: Eginda

en: Fingerprint device disconnected
eu: Hatz-marken gailua deskonektatu da

en: Fingerprint device storage is full
eu: Hatz-marken gailuen biltegiratzea beteta dago

en: Fingerprint is duplicate
eu: Hatz-marka bikoiztuta dago

en: Failed to enroll new fingerprint
eu: Huts egin du hatz-marka berria erregistratzeak

en: Failed to start enrollment: %s
eu: Huts egin du erregistroa abiarazteak: %s

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Failed to enroll new fingerprint
eu: Huts egin du hatz-marka berria erregistratzeak

en: Failed to stop enrollment: %s
eu: Huts egin du erregistroa gelditzeak: %s

en: Repeatedly lift and place your finger on the reader to enroll your fingerprint
eu: Altxatu eta kokatu hatza irakurgailuan behin eta berriro, zure hatz-marka erregistratzeko

en: _Re-enroll this finger…
eu: Erregistratu berriro hatz hau…

note: TRANSLATORS: This is the label for the button to enroll a new finger
en: Scan new fingerprint
eu: Eskaneatu hatz-marka berria

en: Failed to release fingerprint device %s: %s
eu: Huts egin du hatz-marken %s gailua askatzeak: %s

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Problem Reading Device
eu: Arazoa gailua irakurtzean

en: Failed to claim fingerprint device %s: %s
eu: Huts egin du hatz-marken %s gailuaren jabetza galdegiteak: %s

en: Failed to get fingerprint devices: %s
eu: Huts egin du hatz-marken gailuak eskuratzeak: %s

en: Fingerprint Manager
eu: Hatz-marken kudeatzailea

en: Fingerprint
eu: Hatz-marka

en: _No
eu: _Ez

en: _Yes
eu: _Bai

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
eu: Erregistratutako zure hatz-markak ezabatze nahi duzu, hatz-marken bidezko saio-hasiera desgaituz?

en: No fingerprint device
eu: Ez dago hatz-marken gailurik

note: Translators: This is the empty state page label which states that there are no devices ready.
en: No Fingerprint device
eu: Ez dago hatz-marken gailurik

en: Ensure the device is properly connected
eu: Ziurtatu gailua ongi konektatuta dagoela

en: Fingerprint Device
eu: Hatz-marken gailua

en: Choose the fingerprint device you want to configure
eu: Aukeratu konfiguratu nahi duzun hatz-marken gailua

en: Fingerprint Login
eu: Hatz-marken bidezko saio-hasiera

en: Fingerprint login allows you to unlock and log into your computer with your finger
eu: Hatz-marken bidezko saio-hasierak hatza erabilita ordenagailua desblokeatzea eta saioa hastea ahalbidetzen du.

en: _Delete Fingerprints
eu: _Ezabatu hatz-markak

en: Fingerprint Enroll
eu: Hatz-marken erregistroa

en: Please choose another password.
eu: Aukeratu beste pasahitz bat.

en: Please type your current password again.
eu: Idatzi zure uneko pasahitza berriro.

en: Password could not be changed
eu: Pasahitza ezin izan da aldatu

en: Change Password
eu: Aldatu pasahitza

en: Ch_ange
eu: _Aldatu

en: Current Password
eu: Uneko pasahitza

en: New Password
eu: Pasahitz berria

en: Confirm Password
eu: Berretsi pasahitza

en: The passwords do not match
eu: Pasahitzak ez datoz bat

en: Allow user to change their password on next login
eu: Baimendu erabiltzaileei hurrengo saio-hasieran haien pasahitzak ezartzea

en: Set a password now
eu: Ezarri pasahitza orain

en: Cannot automatically join this type of domain
eu: Ezin da automatikoki honelako domeinu motarekin elkartu

en: No such domain or realm found
eu: Ez da halako domeinurik aurkitu

en: Cannot log in as %s at the %s domain
eu: Ezin da %s gisa saioa-hasi %s domeinuan

en: Invalid password, please try again
eu: Baliogabeko pasahitza, saiatu berriro

en: Couldn’t connect to the %s domain: %s
eu: Ezin izan da %s domeinuarekin konektatu: %s

[ctx: Password mode]
en: Account disabled
eu: Kontua desgaituta

[ctx: Password mode]
en: To be set at next login
eu: Hurrengo saioan ezartzeko

[ctx: Password mode]
en: None
eu: Bat ere ez

en: Remove %s?
eu: Kendu %s?

en: Unlock to Change This Setting
eu: Desblokeatu ezarpen hau aldatzeko

en: Change Avatar
eu: Aldatu avatarra

en: Remove Avatar
eu: Kendu avatarra

en: Pa_ssword
eu: Pa_sahitza

en: _Fingerprint Login
eu: _Hatz-markarekin saioa-hastea

en: A_utomatic Login
eu: Saio-hasiera _automatikoa

en: _Administrator
eu: _Administratzailea

en: _Parental Controls
eu: _Gurasoen kontrola

en: Open the Parental Controls app
eu: Ireki gurasoen kontrolerako aplikazioa

en: _Remove User
eu: _Kendu erabiltzailea

en: The user will not be able to use this device once their account has been removed
eu: Erabiltzaileak ezin du gailu hau erabili bere kontua kentzen bada

en: _Delete Files and Settings
eu: _Ezabatu fitxategiak eta ezarpenak

en: Users
eu: Erabiltzaileak

en: Other Users
eu: Beste erabiltzaileak

en: _Add User…
eu: Ge_hitu erabiltzailea…

en: Add Enterprise User
eu: Gehitu enpresako erabiltzailea

en: Domain Administrator Login
eu: Domeinuaren administratzailearen saio-hasiera

en: In order to use enterprise logins, this computer needs to be
    enrolled in the domain. Please have your network administrator
    type their domain password here.
eu: Enpresako saioa erabil ahal izateko, ordenagailu honek
    domeinun erregistratuta egon behar du. Eskatu iezaiozu sareko
    administratzaileari domeinuaren bere pasahitza idazteko hemen.

en: Administrator Password
eu: Administratzailearen pasahitza

en: Add or remove users and change your password
eu: Gehitu edo kendu erabiltzaileak eta aldatu zure pasahitza

note: Translators: Search terms to find the Users panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Login;Name;Fingerprint;Avatar;Logo;Face;Password;Parental Controls;Screen Time;App Restrictions;Web Restrictions;Usage;Usage Limit;Kid;Child;
eu: Saio-hasiera;Izena;Hatz-marka;Avatarra;Logotipoa;Aurpegia;Pasahitza;Guraso-kontrolak;Pantaila-denbora;Aplikazio-mugak;Web mugak;Erabilera;Erabilera-muga;Gaztea;Haurra;

en: Manage user accounts
eu: Kudeatu erabiltzaileen kontuak

en: Authentication is required to change user data
eu: Autentifikazioa behar da erabiltzailearen datuak aldatzeko

[ctx: Password hint]
en: The new password needs to be different from the old one.
eu: Pasahitz berriak zaharrarengandik desberdina izan behar du.

[ctx: Password hint]
en: Try changing some letters and numbers.
eu: Saiatu hizki eta zenbaki batzuk aldatzen.

[ctx: Password hint]
en: Try changing the password a bit more.
eu: Saiatu pasahitza piska bat gehiago aldatzen.

[ctx: Password hint]
en: A password without your user name would be stronger.
eu: Zure erabiltzaile-izenik gabeko pasahitz bat askoz ere sendoagoa litzateke.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid using your name in the password.
eu: Saiatu zure izena pasahitzean erabiltzea saihestea.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid some of the words included in the password.
eu: Saiatu pasahitzean sartutako hitz batzuk saihestea.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid common words.
eu: Saiatu hitz arruntak saihestea.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid reordering existing words.
eu: Saiatu dauden hitzen berrantolaketa saihestea.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more numbers.
eu: Saiatu zenbaki gehiago erabiltzea.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more uppercase letters.
eu: Saiatu hizki maiuskulak gehiago erabiltzea.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more lowercase letters.
eu: Saiatu hizki minuskulak gehiago erabiltzea.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more special characters, like punctuation.
eu: Saiatu karaktere berezi gehiago erabiltzea, harridura ikurra bezalakoak.

[ctx: Password hint]
en: Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation.
eu: Saiatu hizki, zenbaki eta ikurren arteko nahasketa batekin.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same character.
eu: Saiatu karaktere berdina errepikatzea saihestea.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation.
eu: Saiatu karaktere mota berdina errepikatzea saihestea: hizki, zenbaki eta ikurrak nahastu behar dituzu.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid sequences like 1234 or abcd.
eu: Saiatu 1234 edo abc bezalako sekuentziak saihestea.

[ctx: Password hint]
en: Password needs to be longer. Try to add more letters, numbers and punctuation.
eu: Pasahitzak luzeagoa izan behar du. Saiatu hizki, zenbaki eta ikurren arteko nahasketa gehiagorekin.

[ctx: Password hint]
en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
eu: Nahastu hizki maiuskulak eta minuskulak eta erabili zenbaki bat edo bi.

[ctx: Password hint]
en: Adding more letters, numbers and punctuation will make the password stronger.
eu: Hizki, zenbaki eta ikur gehiago gehitzeak sendoagoa egingo du.

en: Authentication failed
eu: Autentifikazioak huts egin du

en: The new password is too short
eu: Pasahitza laburregia da

en: The new password is too simple
eu: Pasahitza sinpleegia da

en: The old and new passwords are too similar
eu: Pasahitz zaharra eta berria oso antzekoak dira

en: The new password has already been used recently.
eu: Pasahitz berria azken aldian erabilia izan da.

en: The new password must contain numeric or special characters
eu: Pasahitz berriak karaktere numeriko edo berezia(k) eduki behar ditu

en: The old and new passwords are the same
eu: Pasahitz zaharra eta berria berdinak dira

en: Your password has been changed since you initially authenticated!
eu: Pasahitza aldatu egin da hasieran autentifikatu zinenetik

en: The new password does not contain enough different characters
eu: Pasahitz berriak ez dauzka nahikoa karaktere desberdin

en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

en: The username should usually only consist of lower case letters from a-z, digits and the following characters: - _
eu: Erabiltzaile-izenak honako karaktereak soilik eduki ditzake:  alfabetoko a-z arteko hizki minuskulak, digituak eta '.', '-' eta '_' karaktereak.

en: Sorry, that user name isn’t available. Please try another.
eu: Erabiltzaile-izen hori ez dago erabilgarri. Saiatu beste batekin.

en: The username is too long.
eu: Erabiltzaile-izena luzeegia da.

en: Cursor Size
eu: Kurtsorearen tamaina

en: Cursor size can be combined with Zoom to make it easier to see the cursor
eu: Kurtsorearen tamaina zoomarekin konbinatu daiteke hura errazago ikusi ahal izateko

[ctx: Sound panel name]
note: Translators: This will be presented as the text of a link to the Sound panel
en: Sound
eu: Soinua

note: Translators: %s is a link to the Sound panel with the label "Sound"
en: System volume can be adjusted in %s settings
eu: Sistemaren bolumena %s ezarpenetan doitu daiteke

en: Hearing
eu: Entzumena

en: _Overamplification
eu: _Gainlaginketa

en: Allow volume to exceed 100%, with reduced sound quality
eu: Onartu bolumena %100 baino gehiagokoa izan dadin, soinu-kalitatearen kaltetan

en: Visual Alerts
eu: Abisu bisualak

en: Use a visual indication when an alert sound occurs
eu: Erabili adierazle bisuala soinuaren abisua gertatzean

en: _Visual Alerts
eu: Abisu _bisualak

en: _Flash Area
eu: _Distira-area

en: Entire Screen
eu: Pantaila osoa

en: Entire Window
eu: Leiho osoa

en: _Test Flash
eu: _Probatu distira

en: Test
eu: Probatu

en: Pointing & Clicking
eu: Erakustea eta klik egitea

en: _Mouse Keys
eu: _Sagu-teklak

en: Use numeric keypad to move your mouse pointer
eu: Erabili zenbakizko teklatua saguaren erakuslea lekuz aldatzeko

en: _Locate Pointer
eu: _Aurkitu erakuslea

en: Reveal pointer location by pressing Left Ctrl
eu: Agerrarazi erakuslearen kokalekua ezkerreko Ctrl tekla sakatuta

en: _Double-Click Delay
eu: _Klik bikoitzaren atzerapena

note: Translators: This is a mark in the Crosshair Length scale
en: Short
eu: Laburra

note: Translators: This is a mark in the Crosshair Length scale
en: Long
eu: Luzea

en: Click Assist
eu: Klik egitearen laguntzailea

en: _Simulated Secondary Click
eu: _2. mailako klik simulatua

en: Secondary click by holding down the primary mouse button
eu: Bigarren mailako klik egitea botoi nagusia sakatuta edukitzean

en: Acceptance Delay
eu: Onarpenaren atzerapena

en: _Hover Click
eu: _Egin klik gainetik igarotzean

en: Trigger a click when the pointer hovers
eu: Abiarazi klika erakuslea gainean kokatzean

en: Delay
eu: Atzerapena

en: Motion Threshold
eu: Mugimenduaren atalasea

en: Small
eu: Txikia

en: Large
eu: Handia

en: _Always Show Accessibility Menu
eu: Erakutsi _beti erabilerraztasunaren menua

en: Display the accessibility menu in the top bar
eu: Bistaratu irisgarritasun-menua goiko barran

en: _Seeing
eu: _Ikustea

en: _Hearing
eu: _Entzutea

en: _Typing
eu: I_daztea

en: _Pointing and Clicking
eu: E_rakustea eta klik egitea

en: _Zoom
eu: _Zooma

[ctx: cursor size]
note: translators: the labels will read: * Cursor Size: Default
en: Default
eu: Lehenetsia

[ctx: cursor size]
en: Medium
eu: Tartekoa

[ctx: cursor size]
en: Large
eu: Handia

[ctx: cursor size]
en: Larger
eu: Oso handia

[ctx: cursor size]
en: Largest
eu: Oso oso handia

en: Seeing
eu: Ikusmena

en: _High Contrast
eu: Kontraste h_andia

en: Increase color contrast of foreground and background interface elements
eu: Handiagotu aurreko planoko eta atzeko planoko interfaze-elementuen kolore-kontrastea

en: _On/Off Shapes
eu: A_ktibatu/desaktibatu formak

en: Use shapes to indicate state in addition to or instead of color
eu: Erabili formak egoera adierazteko, koloreaz gain

en: Reduce _Animation
eu: Murriztu _animazioa

en: Reduce animations in the user interface to reduce motion
eu: Gutxitu animazioak erabiltzaile-interfazean, mugimendua murrizteko

en: _Large Text
eu: Testu _handia

en: Increase the size of all text in the user interface
eu: Handitu testu guztiaren tamaina erabiltzaile-interfazean

en: _Cursor Size
eu: _Kurtsorearen tamaina

en: The size of the cursor can be increased to make it easier to see
eu: Kurtsorearen tamaina handitu daiteke hura errazago ikusi ahal izateko

en: _Sound Keys
eu: _Teklak soinuarekin

en: Beep when Num Lock or Caps Lock are turned on or off
eu: Jo soinua zenbakiak blokeatzeko edo maiuskulak blokeatzeko teklak aktibatzen edo desaktibatzen direnean

en: Always Show Scroll_bars
eu: Erakutsi beti _korritze-barrak

en: Make scrollbars always visible
eu: Erakutsi beti korritze-barrak

en: Screen _Reader
eu: Pantaila _irakurlea

en: The screen reader reads displayed text as you move the focus
eu: Pantailaren irakurleak fokua mugitu ahala irakurtzen du bistaratutako testua

en: Screen _Keyboard
eu: Pantailako _teklatua

en: Use the on-screen keyboard to type in input fields
eu: Erabili pantailako teklatua sarrera-eremuetan idazteko

en: _Enable by Keyboard
eu: _Gaitu teklatuaren bidez

en: Turn accessibility features on or off using the keyboard
eu: Aktibatu edo desaktibatu erabilerraztasun-eginbideak teklatuaren bidez

en: Text Cursor
eu: Testu-kurtsorea

en: _Cursor Blinking
eu: _Kurtsore-keinua

en: Change if the cursor blinks in text fields
eu: Aldatu kurtsoreak testu-eremuetan keinua egingo duen ala ez

en: _Blink Speed
eu: Keinuaren _abiadura

en: Blink Speed
eu: Keinuaren abiadura

en: _Test Entry
eu: _Probako sarrera

en: Typing Assist
eu: Idazketaren laguntzailea

en: _Repeat Keys
eu: _Errepikatu teklak

en: Key presses repeat when the key is held down
eu: Tekla sakatuta dagoen bitartean, tekla hori behin eta berriz errepikatzen da

en: Speed
eu: Abiadura

en: _Sticky Keys
eu: Tekla _itsaskorrak

en: Sequences of modifier keys act as a key combination
eu: Tekla aldatzaileen sekuentziek tekla-konbinazio gisa funtzionatzen dute

en: Disable if two keys are pressed together
eu: Desgaitu bi tekla aldi berean sakatzen badira

en: Beep when modifier key is pressed
eu: Jo soinua tekla aldatzailea sakatzen denean

en: S_low Keys
eu: Tekla _motelak

en: Delay between when a key is pressed and when it is accepted
eu: Tekla bat sakatzen den eta hura onartzen den arteko atzerapena

en: Beep when a key is pressed
eu: Jo soinua tekla bat sakatzen denean

en: Beep when a key is accepted
eu: Jo soinua tekla bat onartzen denean

en: Beep when a key is rejected
eu: Jo soinua tekla bat ezesten denean

en: B_ounce Keys
eu: E_rrebote-teklak

en: Ignore fast duplicate keypresses
eu: Ez ikusi egin azkar sakatutako bikoiztutako teklei

en: Zoom
eu: Zooma

en: _Desktop Zoom
eu: _Mahaigainaren zooma

en: Magnify the entire screen
eu: Handiagotu pantaila osoa

en: Magnifier
eu: Lupa

en: _Magnification Factor
eu: _Luparen faktorea

en: M_agnifier View
eu: Luparen _ikuspegia

note: Translators: This is a behavior option of the Magnifier View
en: Follow Mouse Cursor
eu: Jarraitu saguaren kurtsoreari

note: Translators: This is a behavior option of the Magnifier View
en: Screen Area
eu: Pantaila-area

en: _Extend Outside Screen Edges
eu: _Hedatu pantaila-ertzez haratago

en: _Screen Area
eu: _Pantaila-area

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Full Screen
eu: Pantaila osoa

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Top Half
eu: Goiko erdia

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Bottom Half
eu: Beheko erdia

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Left Half
eu: Ezkerreko erdia

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Right Half
eu: Eskuineko erdia

en: _Follow Behavior
eu: _Jarraipen-portaera

note: Translators: This is an option of the zoom Magnifier behavior
en: Moves with Contents
eu: Edukiekin mugitzen da

note: Translators: This is an option of the zoom Magnifier behavior
en: Pushes Contents Around
eu: Edukiak bultzatzen ditu

note: Translators: This is an option of the zoom Magnifier behavior
en: Remains Centered
eu: Zentratuta mantentzen da

en: Crosshairs
eu: Gurutzaguneak

en: _Crosshair Lines
eu: _Gurutzagune-marrak

en: Mark the cursor location in the magnifier region using lines
eu: Markatu kurtsorearen kokalekua luparen eskualdean marrak erabiliz

en: _Overlap Mouse Cursor
eu: _Gainjarri saguaren kurtsorea

en: _Thickness
eu: _Lodiera

note: Translators: This is a mark in the Thickness scale
en: Thin
eu: Mehea

note: Translators: This is a mark in the Thickness scale
en: Thick
eu: Lodia

en: Len_gth
eu: L_uzera

note: Translators: This is a mark in the Crosshair Length scale
en: 1/4 screen
eu: Pantailaren ¼

note: Translators: This is a mark in the Crosshair Length scale
en: 1/2 Screen
eu: Pantailaren ½

note: Translators: This is a mark in the Crosshair Length scale
en: 3/4 Screen
eu: Pantailaren ¾

en: Colo_r
eu: Kolo_rea

en: Color Filters
eu: Kolore-iragazkiak

en: _Inverted
eu: _Alderantzikatua

en: Invert colors in the magnifier region
eu: Alderantzikatu koloreak handitutako eskualdean

en: _Brightness
eu: _Distira

note: Translators: This is a mark in the Brightness scale Translators: This is a mark in the Contrast scale
en: Low
eu: Baxua

note: Translators: This is a mark in the Brightness scale Translators: This is a mark in the Contrast scale
en: High
eu: Altua

en: Co_ntrast
eu: _Kontrastea

en: Co_lor
eu: Ko_lorea

note: Translators: This is a mark in the Grayscale scale
en: Full
eu: Osoa

en: Make it easier to see, hear, type, point and click
eu: Erraztu ikustea, entzutea, idaztea, saguarekin kokatzea eta klik egitea

note: Translators: Search terms to find the Accessibility panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Keyboard;Mouse;a11y;Accessibility;Universal Access;Contrast;Cursor;Sound;Zoom;Screen;Reader;big;high;large;text;font;size;AccessX;Sticky;Keys;Slow;Bounce;Mouse;Double;click;Delay;Speed;Assist;Repeat;Blink;Pointer;find;locate;visual;hearing;audio;typing;animations;
eu: Teklatua;Sagua;a11y;Irisgarritasuna;Irisgarritasun Unibertsala;Kontrastea;Kurtsorea;Soinua;Zooma;Pantaila;Irakurgailua;handia;altua;handia;testua;letra-tipoa;tamaina;AccessX;Itsaskorra;Teklak;Geldoa;Errebotea;Sagua;Bikoitza;klik;Atzerapena;Abiadura;Lagundu;Errepikatu;Keinua;erakuslea;aurkitu;kokatu;bisuala;entzumena;audioa;idazketa;animazioak;

en: Map Buttons
eu: Mapatu botoiak

en: Map buttons to functions
eu: Mapatu botoiak funtzioetara

en: To edit a shortcut, choose the “Send Keystroke” action, press the keyboard shortcut button and hold down the new keys or press Backspace to clear
eu: Laster-tekla bat editatzeko: aukeratu "Bidali tekla sakatzea" ekintza, sakatu teklatuaren laster-teklaren botoia eta eduki sakatuta tekla berriak edo sakatu Atzera-tekla garbitzeko

en: Please tap the target markers as they appear on screen to calibrate the tablet
eu: Ukitu helburuko markatzaileak pantailan agertzen diren ordenan taula kalibratzeko

en: Mis-click detected, restarting…
eu: Okerreko klik detektatuta, berrabiarazten…

en: Button %d
eu: %d. botoia

[ctx: Wacom action-type]
en: Application defined
eu: Aplikazioan definituta

[ctx: Wacom action-type]
en: Send Keystroke
eu: Bidali tekla sakatzea

[ctx: Wacom action-type]
en: Switch Monitor
eu: Aldatu monitorea

[ctx: Wacom action-type]
en: Show On-Screen Help
eu: Erakutsi pantailako laguntza

en: Tablet mounted on laptop panel
eu: Eramangarriaren panelean muntatutako tableta

en: Tablet mounted on external display
eu: Kanpoko pantailan muntatutako tableta

en: External tablet device
eu: Kanpoko tableta-gailua

note: All displays item
en: All Displays
eu: Pantaila guztiak

en: _Tablet Mode
eu: _Tableta-modua

en: Use absolute positioning for the pen
eu: Erabili arkatzaren kokatze absolutua

en: _Left Hand Orientation
eu: E_zkertiarrentzako orientazioa

en: Tablet and Express Keys™ are rotated for left hand use
eu: Tableta eta Express Keys™ ezkertiarrentzat biratzen dira

en: Map _Buttons
eu: Mapatu _botoiak

[ctx: display setting]
en: Map to _Monitor
eu: Mapa m_onitorera

en: _Keep Aspect Ratio
eu: Mantendu a_spektu-erlazioa

en: Only use a portion of the tablet surface to keep monitor aspect ratio
eu: Erabili tableta-gainazalaren zati bat soilik, pantailaren aspektu-erlazioa mantentzeko

en: _Calibrate
eu: _Kalibratu

en: No tablet detected
eu: Ez da taularik aurkitu

en: Please plug in or turn on your Wacom tablet
eu: Konektatu edo piztu Wacom taula

en: Choose an action when button %d on the stylus is pressed
eu: Aldatu ekintza arkatzaren %d botoia sakatzen denean

en: Button %d Mapping
eu: %d. botoiaren mapatzea

en: _Left Mousebutton Click
eu: E_zkerreko sagu-botoiaren klik egitea

en: _Middle Mousebutton Click
eu: E_rdiko sagu-botoiaren klik egitea

en: _Right Mousebutton Click
eu: E_skuineko sagu-botoiaren klik egitea

note: Translators: this is the "go back" action of a button
en: _Back
eu: A_tzera

note: Translators: this is the "go forward" action of a button
en: _Forward
eu: A_urrera

en: Tip _Pressure Feel
eu: _Puntaren presioaren sentikortasuna

en: Soft
eu: Biguna

en: Stylus tip pressure
eu: Arkatzaren puntaren presioa

en: Firm
eu: Irmoa

en: Button _1
eu: _1. botoia

en: Button _2
eu: _2. botoia

en: Button _3
eu: _3. botoia

en: _Eraser Pressure Feel
eu: _Borragomaren presioaren sentikortasuna

en: Eraser pressure
eu: Borragomaren presioa

en: Airbrush stylus with pressure, tilt, and integrated slider
eu: Airbrush stylus gailua presioarekin, inklinazioarekin eta integratutako graduatzailearekin

en: Art pen with pressure, tilt, and rotation
eu: Arte-arkatza presioarekin, inklinazioarekin eta biraketarekin

en: Stylus with pressure and tilt
eu: Arkatza presioarekin eta inklinazioarekin

en: Stylus with pressure
eu: Arkatza presioarekin

en: Wacom Tablet
eu: Wacom taula

en: Set button mappings and adjust stylus sensitivity for graphics tablets
eu: Ezarri botoi-mapatzea eta doitu arkatzaren sentikortasuna taula grafikoentzako

note: Translators: Search terms to find the Wacom Tablet panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Tablet;Wacom;Stylus;Eraser;Mouse;
eu: Taula;Wacom;Estiloa;Borragoma;Sagua;

en: New shortcut…
eu: Laster-tekla berria…

en: Edit
eu: Editatu

en: Access Points
eu: Sarbide-puntuak

en: Add
eu: Gehitu

en: Operation Cancelled
eu: Eragiketa bertan behera utzi da

en: <b>Error:</b> Access denied changing settings
eu: <b>Errorea:</b> Sarbidea ukatu da ezarpenak aldatzean

en: <b>Error:</b> Mobile Equipment Error
eu: <b>Error:</b> Ekipamendu mugikorraren errorea

en: Not Registered
eu: Erregistratu gabea

en: Registered
eu: Erregistratua

en: Roaming
eu: Ibiltaritza

en: Searching
eu: Bilatzen

en: Denied
eu: Ukatua

en: Modem Details
eu: Modemaren xehetasunak

en: Modem Status
eu: Modemaren egoera

en: Carrier
eu: Garraiatzailea

en: Network Type
eu: Sare mota

en: Network Status
eu: Sareaen egoera

en: Own Number
eu: Zenbaki propioa

en: Device Details
eu: Gailuaren xehetasunak

en: 2G Only
eu: 2G soilik

en: 3G Only
eu: 3G soilik

en: 4G Only
eu: 4G soilik

en: 5G Only
eu: 5G soilik

en: 2G, 3G, 4G, 5G (Preferred)
eu: 2G, 3G, 4G, 5G (hobetsia)

en: 2G, 3G, 4G (Preferred), 5G
eu: 2G, 3G, 4G (hobetsia), 5G

en: 2G, 3G (Preferred), 4G, 5G
eu: 2G, 3G (hobetsia), 4G, 5G

en: 2G (Preferred), 3G, 4G, 5G
eu: 2G (hobetsia), 3G, 4G, 5G

en: 2G, 3G, 4G (Preferred)
eu: 2G, 3G, 4G (hobetsia)

en: 2G, 3G (Preferred), 4G
eu: 2G, 3G (hobetsia), 4G

en: 2G (Preferred), 3G, 4G
eu: 2G (hobetsia), 3G, 4G

en: 3G, 4G, 5G (Preferred)
eu: 3G, 4G, 5G (hobetsia)

en: 3G, 4G (Preferred), 5G
eu: 3G, 4G (hobetsia), 5G

en: 3G (Preferred), 4G, 5G
eu: 3G (hobetsia), 4G, 5G

en: 2G, 4G, 5G (Preferred)
eu: 2G, 4G, 5G (hobetsia)

en: 2G, 4G (Preferred), 5G
eu: 2G, 4G (hobetsia), 5G

en: 2G (Preferred), 4G, 5G
eu: 2G (hobetsia), 4G, 5G

en: 2G, 3G, 5G (Preferred)
eu: 2G, 3G, 5G (hobetsia)

en: 2G, 3G (Preferred), 5G
eu: 2G, 3G (hobetsia), 5G

en: 2G (Preferred), 3G, 5G
eu: 2G (hobetsia), 3G, 5G

en: 3G, 4G (Preferred)
eu: 3G, 4G (hobetsia)

en: 3G (Preferred), 4G
eu: 3G (hobetsia), 4G

en: 2G, 4G (Preferred)
eu: 2G, 4G (hobetsia)

en: 2G (Preferred), 4G
eu: 2G (hobetsia), 4G

en: 2G, 3G (Preferred)
eu: 2G, 3G (hobetsia)

en: 2G (Preferred), 3G
eu: 2G (hobetsia), 3G

en: 2G, 5G (Preferred)
eu: 2G, 5G (hobetsia)

en: 2G (Preferred), 5G
eu: 2G (hobetsia), 5G

en: 3G, 5G (Preferred)
eu: 3G, 5G (hobetsia)

en: 3G (Preferred), 5G
eu: 3G (hobetsia), 5G

en: 4G, 5G (Preferred)
eu: 4G, 5G (hobetsia)

en: 4G (Preferred), 5G
eu: 4G (hobetsia), 5G

[ctx: Network mode]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unlock SIM card
eu: Desblokeatu SIM txartela

en: Unlock
eu: Desblokeatu

en: Please provide PIN code for SIM %d
eu: Sartu %d SIM txartelaren PIN kodea

en: Enter PIN to unlock your SIM card
eu: Sartu PIN kodea zure SIM txartela desblokeatzeko

en: Please provide PUK code for SIM %d
eu: Sartu %d SIM txartelaren PUK kodea

en: Enter PUK to unlock your SIM card
eu: Sartu PUK kodea a zure SIM txartela desblokeatzeko

en: Wrong password entered. You have %1$u try left | Wrong password entered. You have %1$u tries left
eu[0]: Pasahitz okerra sartu da. Aukera %1$u geratzen zaizu
eu[1]: Pasahitz okerra sartu da. %1$u aukera geratzen zaizkizu

en: You have %u try left | You have %u tries left
eu[0]: Aukera %u geratzen zaizu
eu[1]: %u aukera geratzen zaizkizu

en: Wrong password entered.
eu: Pasahitz okerra sartu da.

en: PUK code should be an 8 digit number
eu: PUK kodea 8 digituko zenbakia da

en: Enter New PIN
eu: Sartu PIN berria

en: PIN code should be a 4-8 digit number
eu: PIN kodeak 4-8 digitu zenbakia izan behar du

en: Unlocking…
eu: Desblokeatzen…

en: No SIM
eu: SIMik ez

en: Insert a SIM card to use this modem
eu: Txertatu SIM txartela modem hau erabiltzeko

en: SIM Locked
eu: SIMa blokeatuta

en: _Mobile Data
eu: Datu _mugikorrak

en: Access data using mobile network
eu: Atzitu datuak sare mugikorra erabilita

en: _Data Roaming
eu: _Datu-ibiltaritza

en: Use mobile data when roaming
eu: Erabili datu mugikorrak ibiltaritzan

en: _Network Mode
eu: _Sareko modua

en: N_etwork
eu: S_area

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: _Access Point Names
eu: Sa_rbide-puntuen izenak

en: _SIM Lock
eu: _SIM blokeoa

en: Lock SIM with PIN
eu: Blokeatu SIM txartela PINarekin

en: M_odem Details
eu: M_odemaren xehetasunak

en: Phone failure
eu: Akatsa telefonoan

en: No connection to phone
eu: Ez dago konexiorik telefonoarekin

en: Operation not allowed
eu: Eragiketa ez dago baimenduta

en: Operation not supported
eu: Eragiketa ez dago onartuta

en: SIM not inserted
eu: SIMa ez dago txertatuta

en: SIM PIN required
eu: SIMaren PINa behar da

en: SIM PUK required
eu: SIMaren PUKa behar da

en: SIM failure
eu: SIMak huts egin du

en: SIM busy
eu: SIMa lanpetuta dago

en: Incorrect password
eu: Pasahitz okerra

en: SIM PIN2 required
eu: SIMaren PIN2a behar da

en: SIM PUK2 required
eu: SIMaren PUK2a behar da

en: Not found
eu: Ez da aurkitu

en: No network service
eu: Ez dago sareko zerbitzurik

en: Network timeout
eu: Sarea denbora-mugara iritsi da

en: GPRS services not allowed
eu: GPRS zerbitzuak ez dira onartzen

en: Roaming not allowed in this location area
eu: Ibiltaritza ez da onartzen kokaleku-area honetan

en: Unspecified GPRS error
eu: Zehaztu gabeko GPRS errorea

en: No Error
eu: Errorerik ez

en: Action Cancelled
eu: Ekintza bertan behera geratu da

en: Access denied
eu: Sarbidea ukatu da

en: Unknown Error
eu: Errore ezezaguna

en: Network Mode
eu: Sareko modua

en: _Automatic
eu: _Automatikoa

en: Choose Network
eu: Aukeratu sarea

en: Refresh Network Providers
eu: Freskatu sare-hornitzaileak

en: SIM %d
eu: %d SIMa

en: Enable Mobile Network
eu: Gaitu sare mugikorra

en: No WWAN Adapter Found
eu: Ez da WWAN moldagailurik aurkitu

en: Make sure you have a Wireless Wan/Cellular device
eu: Ziurtatu haririk gabeko WAN/Cellular gailua daukazula

en: Wireless Wan is disabled when airplane mode is on
eu: Haririk gabeko WANa desgaitu egiten da hegazkin moduan piztean

en: _Turn off Airplane Mode
eu: _Itzali hegazkin modua

en: Data Connection
eu: Datu-konexioa

en: SIM card used for internet
eu: Interneterako erabilitako SIM txartela

en: SIM Lock
eu: SIM blokeoa

en: _Next
eu: _Hurrengoa

en: _Lock SIM with PIN
eu: _Blokeatu SIMa PINarekin

en: Change PIN
eu: Aldatu PINa

en: New PIN
eu: PIN berria

en: Enter current PIN to change SIM lock settings
eu: Sartu uneko PINa SIM blokeoaren ezarpenak aldatzeko

en: Mobile Network
eu: Sare mugikorra

en: Configure Telephony and mobile data connections
eu: Konfiguratu telefoniako eta datu mugikorreko konexioak

note: Translators: Search terms to find the WWAN panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: cellular;wwan;telephony;sim;mobile;
eu: telefonoa;wwan;telefonia;sim;mugikorra;

en: Utility to configure the GNOME desktop
eu: GNOME mahaigaina konfiguratzeko utilitatea

en: Settings is the primary interface for configuring your system.
eu: Ezarpenak zure sistema konfiguratzeko interfaze nagusia da.

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
eu: GNOME proiektua

en: Display version number
eu: Erakutsi bertsio-zenbakia

en: Enable verbose mode
eu: Gaitu modu xehea

en: Search for the string
eu: Bilatu katea

en: List possible panel names and exit
eu: Zerrendatu panel posibleen izenak eta irten

en: Panel to display
eu: Panela bistaratzeko

en: [PANEL] [ARGUMENT…]
eu: [PANELA] [ARGUMENTUA…]

en: Settings categories
eu: Ezarpenen kategoriak

en: No Results Found
eu: Ez da emaitzarik aurkitu

en: Available panels:
eu: Panel erabilgarriak:

en: Main Menu
eu: Menu nagusia

en: Search settings
eu: Bilaketa-ezarpenak

en: Warning: Development Version
eu: Abisua: garapen-bertsioa

en: This version of Settings should only be used for development purposes. You may experience incorrect system behavior, data loss, and other unexpected issues.
eu: Ezarpenen bertsio hau garapenerako soilik erabili beharko litzateke. Sistemaren portaera okerra, datuen galera eta espero gabeko beste arazo batzuk gerta daitezke.

en: _OK
eu: _Ados

en: _Keyboard Shortcuts
eu: Las_ter-teklak

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _About Settings
eu: Ezarpenak aplikazioari _buruz

[ctx: shortcut window]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eu: Irten

[ctx: shortcut window]
en: Search
eu: Bilatu

[ctx: shortcut window]
en: Show help
eu: Erakutsi laguntza

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
eu: Laster-teklak

[ctx: shortcut window]
en: Panels
eu: Panelak

[ctx: shortcut window]
en: Go back to previous panel
eu: Itzuli aurreko panelera

[ctx: shortcut window]
en: Cancel search
eu: Utzi bilaketa

note: Translators: Search terms to find this app. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Preferences;Settings;
eu: Hobespenak;Ezarpenak;

en: The identifier for the last Settings panel to be opened
eu: Irekiko den ezarpenen azken panelaren identifikatzailea

en: The identifier for the last Settings panel to be opened. Unrecognised values will be ignored and the first panel in the list selected.
eu: Irekiko den ezarpenen azken panelaren identifikatzailea. Ezagutzen ez diren balioak ezikusi egingo dira eta zerrendako lehen panela hautatuko da.

en: Show warning when running a development build of Settings
eu: Erakutsi abisu bat ezarpenen garapen-bertsio bat exekutatzean

en: Whether Settings should show a warning when running a development build.
eu: Ezarpenek abisu bat erakutsi behar duen ala ez garapen-bertsio bat exekutatzen denean.

en: Initial state of the window
eu: Leihoaren hasierako egoera

en: A tuple containing the initial width, height and maximized state of the app window.
eu: Aplikazio-leihoaren hasierako zabalera, altuera eta egoera maximizatua dituen tuplea.

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
eu[0]: Irteera %u
eu[1]: %u irteera

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
eu[0]: Sarrera %u
eu[1]: %u sarrera

en: System Sounds
eu: Sistemaren soinuak
