gnome-control-center - en to my translation catalogue (1787 entries)

en: Full access
my: အလုံးစုံအသုံးပြုခွင့်

en: Devices
my: စက်များ

en: Full access to /dev
my: /dev ကို အလုံးစုံအသုံးပြုခွင့်

en: Network
my: ဆက်သွယ်ရေးကွန်ရက်

en: Has network access
my: ကွန်ရက်သုံးခွင့်ရှိ

en: Home
my: အိမ်

en: Read-only
my: ဖတ်၍သာရ

en: File System
my: ဖိုင်စနစ်

en: Settings
my: သတ်မှတ်ချက်များ

en: Can change settings
my: သတ်မှတ်ချက်များ ပြောင်းလဲနိုင်သည်

en: <b>%s</b> requires access to the following system resources. To stop this access, the app must be removed.
my: <b>%s</b> သည် အောက်ပါစနစ်ရင်းမြစ်များသို့ ဝင်ရောက်ခွင့် လိုအပ်သည်။ ဤဝင်ရောက်ခွင့်ကို ရပ်တန့်လိုပါက အက်ပ်ကို ဖယ်ရှားရပါမည်။

en: %u file and link type that is opened by the app | %u file and link types that are opened by the app
my[0]: အက်ပ်မှဖွင့်ထားသည့် %u ဖိုင်နှင့် လင့်ခ်အမျိုးအစား

en: <b>%s</b> is used to open the following types of files and links.
my: အောက်ပါဖိုင်အမျိုးအစားများနှင့် လင့်ခ်များဖွင့်ရန်အတွက် <b>%s</b> ကို အသုံးပြုထားသည်။

note: Translators: '%s' is the formatted size, e.g. "26.2 MB"
en: %s of disk space used.
my: နေရာလွတ် %s ကို အသုံးပြုထားသည်။

en: Apps
my: အက်ပ်များ

en: No Apps
my: အက်ပ်များမရှိပါ

en: _Install Some…
my: _I အချို့ထည့်သွင်းပါ...

en: _Open
my: _ဖွင့်မည်

en: App _Details
my: _D အက်ပ်အသေးစိတ်

en: Search
my: ရှာမည်

en: Receive system searches and send results
my: စနစ်ရှာဖွေမှုများကို လက်ခံပြီး ရလဒ်များ ပေးပို့ပါ

note: This label is displayed in a treeview cell displaying * a disabled accelerator key combination. TRANSLATORS: Status of Parental Controls setup translators: * The device has been disabled
en: Disabled
my: ပိတ်ထားသည်

en: Notifications
my: အသိပေးချက်များ

en: Show system notifications
my: စနစ်အသိပေးချက်များ ပြပါ

en: Run in Background
my: နောက်ကွယ်တွင် လုပ်ဆောင်ပါ

en: Allow activity when the app is closed
my: အက်ပ်ပိတ်သည့်အခါ လုပ်ဆောင်ချက်ကို ခွင့်ပြုပါ

en: Screenshots
my: မျက်နှာပြင်ရိုက်ချက်များ

en: Take pictures of the screen at any time
my: ဖန်သားပြင်ကို အချိန်မရွေး ဓာတ်ပုံရိုက်ရန်

en: Change Wallpaper
my: နောက်ခံပုံပြောင်းပါ

en: Change the desktop wallpaper.
my: ဒက်စ်တော့ နောက်ခံပုံပြောင်းပါ။

en: Sounds
my: အသံဆိုင်ရာ

en: Reproduce sounds.
my: အသံများ ပြန်ထုတ်ပါ။

en: Reproduce sounds
my: အသံများ ပြန်ထုတ်ပါ

en: Inhibit Shortcuts
my: အမြန်ခလုတ်များကို ကန့်သတ်ပါ

en: Block standard keyboard shortcuts
my: ပုံမှန် ကီးဘုတ်ဖြတ်လမ်းများကို ပိတ်ပါ

en: Camera
my: ကင်မရာ

en: Take pictures with the camera
my: ကင်မရာဖြင့် ဓာတ်ပုံရိုက်ပါ

en: Microphone
my: မိုက်ခရိုဖုန်း

en: Record audio with the microphone
my: မိုက်ခရိုဖုန်းဖြင့် အသံဖမ်းပါ

en: Location Services
my: တည်နေရာပြဝန်ဆောင်မှုများ

en: Access device location data
my: စက်တည်နေရာအချက်အလက်ကို ခွင့်ပြရန်

en: Required Access
my: လိုအပ်သောဝင်ရောက်ခွင့်

en: System access that is required by the app
my: အက်ပ်မှ လိုအပ်သော စနစ်အသုံးပြုခွင့်

en: File &amp; Link Associations
my: ဖိုင် &amp; အဖွဲ့များ ချိတ်ဆက်ပါ

en: Storage
my: သိုလှောင်နေရာ

en: Search apps
my: အက်ပ်များ ရှာဖွေပါ

en: No results found
my: မည်သည့်ရလဒ်မှ မတွေ့ပါ

en: Try a different search
my: အခြားနည်းဖြင့်ရှာရန်

en: File & Link Associations
my: ဖိုင်နှင့် လင့်ခ်များ

en: File Types
my: ဖိုင်အမျိုးအစားများ

en: Link Types
my: လင့်ခ်အမျိုးအစားများ

en: Reset
my: ပြန်သတ်မှတ်မည်

en: How much disk space this app is occupying with app data and caches.
my: အက်ပ်အချက်အလက်နှင့် ကက်ရှ်များဖြင့်နေရာယူထားသော ဤအက်ပ်တွင် နေရာလွတ်မည်မျှရှိသနည်း။

en: App
my: အက်ပ်

en: Data
my: အချက်အလက်

en: Cache
my: ကက်ရှ်

en: <b>Total</b>
my: <b>စုစုပေါင်း</b>

en: _Clear Cache…
my: _C ကက်ရှ် ရှင်းပါ...

en: Control various app permissions and settings
my: အက်ပ်ခွင့်ပြုချက်အမျိုးမျိုးနှင့် သတ်မှတ်ချက်များကို ထိန်းချုပ်ပါ

note: Translators: Search terms to find the Apps panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: application;flatpak;permission;setting;
my: အပ္ပလီကေးရှင်း;ဖလက်ပတ်ခ်;ခွင့်ပြုချက်;သတ်မှတ်ချက်;

en: Select a picture
my: ပုံရွေးမည်

en: multiple sizes
my: အရွယ်အစားအမျိုးမျိုး

en: No Desktop Background
my: ဒက်စ်တော့ပ်နောက်ခံပုံမရှိပါ

en: Current background
my: လက်ရှိနောက်ခံပုံ

en: Style
my: ပုံစံ

en: Default
my: မူလသတ်မှတ်ချက်

en: Dark
my: အနက်

en: Background
my: နောက်ခံပုံ

en: Add Picture…
my: ပုံထည့်မည်...

en: Appearance
my: အသွင်အပြင်

en: Change your background image or the UI colors
my: သင့်နောက်ခံပုံ သို့မဟုတ် UI အရောင်များကို ပြောင်းလဲပါ

note: Translators: Search terms to find the Appearance panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Background;Wallpaper;Screen;Desktop;Style;Light;Dark;Appearance;
my: နောက်ခံ;နောက်ခံပုံ;ဖန်သားပြင်;ဒက်စ်တော့; ပုံစံ;အလင်း;အမှောင်;အသွင်အပြင်;

en: Enable
my: ဖွင့်မည်

en: No Bluetooth Found
my: ဘလူးတု မတွေ့ပါ

en: Plug in a dongle to use Bluetooth.
my: Bluetooth ကိုသုံးရန် dongle ကို ချိတ်ပါ

en: Bluetooth Turned Off
my: ဘလူးတုပိတ်ထားသည်

en: Turn on to connect devices and receive file transfers
my: စက်ပစ္စည်းများချိတ်ဆက်ရန်နှင့် ဖိုင်လွှဲပြောင်းမှုများလက်ခံရန် ဖွင့်ပါ

en: Airplane Mode is On
my: လေယာဉ်ပျံစနစ်ဖွင့်ထားသည်

en: Bluetooth is disabled when airplane mode is on
my: လေယာဉ်ပျံစနစ်ဖွင့်ထားသည့်အချိန်တွင် ဘလူးတုသ်မှာ ပိတ်သွားပါမည်

en: _Turn Off Airplane Mode
my: _T လေယာဉ်ပျံမုဒ်ကို ပိတ်ပါ

en: Hardware Airplane Mode is On
my: ဟာ့ဒ်ဝဲ လေယာဉ်ပျံမုဒ်ကို ဖွင့်ထားသည်

en: Turn off the Airplane mode switch to enable Bluetooth.
my: ဘလူးတုဖွင့်ရန် လေယာဉ်ပျံစနစ်ခလုတ်ကို ပိတ်ပါ။

note: Translators: The found device is a printer connected via Bluetooth
en: Bluetooth
my: ဘလူးတု

en: Turn Bluetooth on and off and connect your devices
my: ဘလူးတုကို ဖွင့်၊ ပိတ်ပြီး သင်၏စက်များနှင့် ချိတ်ဆက်လိုက်ပါ

note: Translators: Search terms to find the Bluetooth panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;bluetooth;obex;
my: share;sharing;ဘလူးတု;obex;

note: TRANSLATORS: The user has to attach the sensor to the screen
en: Place your calibration device over the square and press “Start”
my: သင်၏ချိန်ညှိစက်အား စခရင်ပေါ် တင်ပြီး "Start"ကို နှိပ်ပေးပါ

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the calibrate position and press “Continue”
my: သင်၏ချိန်ညှိစက်အား ချိန်ညှိရန်နေရာသို့ရွှေ့ပြီး "Continue"ကို နှိပ်ပေးပါ

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the surface position and press “Continue”
my: သင်၏ချိန်ညှိစက်အား ဖန်သားပြင်နေရာသို့ရွှေ့ပြီး "Continue"ကို နှိပ်ပေးပါ

note: TRANSLATORS: on some hardware e.g. Lenovo W700 the sensor * is built into the palmrest and we need to fullscreen the * sample widget and shut the lid.
en: Shut the laptop lid
my: Laptop အဖုံးကို ပိတ်လိုက်ပါ

note: TRANSLATORS: We suck, the calibration failed and we have no * good idea why or any suggestions
en: An internal error occurred that could not be recovered.
my: ပြန်ပြင်၍မရနိုင်သောစနစ်ပိုင်းဆိုင်ရာအမှားဖြစ်ပွားသည်။

note: TRANSLATORS: Some required-at-runtime tools were not * installed, which should only affect insane distros
en: Tools required for calibration are not installed.
my: ချိန်ညှိရန် လိုအပ်သော ကိရိယာများ မတပ်ဆင်ရသေးပါ။

note: TRANSLATORS: The profile failed for some reason
en: The profile could not be generated.
my: ပရိုဖိုင်လ် မထုတ်နိုင်ပါ။

note: TRANSLATORS: The user specified a whitepoint that was * unobtainable with the hardware they've got -- see * https://en.wikipedia.org/wiki/White_point for details
en: The target whitepoint was not obtainable.
my: လိုချင်သော whitepoint မရနိုင်ပါ။

note: TRANSLATORS: the display calibration process is finished
en: Complete!
my: ပြီး!

note: TRANSLATORS: the display calibration failed, and we also show * the translated (or untranslated) error string after this
en: Calibration failed!
my: ရုပ်ပြမှန်ပြင်အရောင်ချိန်ညှိခြင်းရှုုံးနိမ့်ပါသည်။

note: TRANSLATORS: The user can now remove the sensor from the screen
en: You can remove the calibration device.
my: သင် ချိန်ညှိစက်ကို ဖယ်နိုင်ပါပြီ။

note: TRANSLATORS: The user has to be careful not to knock the * display off the screen (although we do cope if this is * detected early enough)
en: Do not disturb the calibration device while in progress
my: အလုပ်လုပ်နေဆဲဖြစ်သော ချိန်ညှိစက်ကို မနှောင့်ယှက်ပါနှင့်။

en: Display Calibration
my: ရုပ်ပြမှန်ပြင်အရောင်ချိန်ညှိခြင်း

en: _Cancel
my: _ပယ်ဖျက်

note: This starts the calibration process
en: _Start
my: _စမည်

note: This resumes the calibration process
en: _Resume
my: _R ပြန်စမယ်

note: This button returns the user back to the color control panel
en: _Done
my: _D ပြီးပြီ

note: TRANSLATORS: This refers to the TFT display on a laptop
en: Laptop Screen
my: လပ်တော့ပ်ဖန်သားပြင်

note: TRANSLATORS: This refers to the embedded webcam on a laptop
en: Built-in Webcam
my: နဂိုကပါလာသည့် လပ်တော့ပ်၏ကင်မရာ

note: TRANSLATORS: an externally connected display, where %s is either the * model, vendor or ID, e.g. 'LP2480zx Monitor'
en: %s Monitor
my: %s မော်နီတာ

note: TRANSLATORS: a flatbed scanner device, e.g. 'Epson Scanner'
en: %s Scanner
my: %s စကင်နာ

note: TRANSLATORS: a camera device, e.g. 'Nikon D60 Camera'
en: %s Camera
my: %s ကင်မရာ

note: TRANSLATORS: a printer device, e.g. 'Epson Photosmart Printer'
en: %s Printer
my: %s ပရင်တာ

note: TRANSLATORS: a webcam device, e.g. 'Philips HiDef Camera'
en: %s Webcam
my: %s လပ်တော့ပ်ကင်မရာ

en: Enable color management for %s
my: %s အတွက် အရောင်စီမံမှုကို ဖွင့်ရန်

en: Show color profiles for %s
my: %s အတွက် အရောင်ပရိုဖိုင်များပြရန်

note: not calibrated
en: Not calibrated
my: အရောင်မချိန်ညှိရသေးပါ

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
my: မူလသတ်မှတ်ချက် -

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
my: ICC ပရိုဖိုင် ဖိုင် ကို ရွေးပါ

en: Import
my: ထည့်သွင်း

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
my: ဖိုင်အားလုံး

en: Screen
my: ဖန်သားပြင်

note: TRANSLATORS: this is the dialog to save the ICC profile
en: Save Profile
my: ပရိုဖိုင်လ်မှတ်ရန်

note: TRANSLATORS: this is when the button is sensitive
en: Create a color profile for the selected device
my: ရွေးချယ်ထားသော စက်အတွက် အရောင်အသုံးချနယ် ဖန်တီးရန်

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument is not detected. Please check it is turned on and correctly connected.
my: တိုင်းတာရေးကိရိယာကို ရှာမတွေ့ပါ။ ၎င်းကို ဖွင့်ထားပြီး မှန်မှန်ကန်ကန် ချိတ်ဆက်ထားကြောင်း စစ်ဆေးပါ။

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument does not support printer profiling.
my: တိုင်းတာရေးကိရိယာသည် ပရင်တာပရိုဖိုင်ကို မပံ့ပိုးပါ။

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The device type is not currently supported.
my: ဒီကိရိယာအမျိုးအစားကို ယခုလောလောဆယ်မထောက်ပံ့သေးပါ

note: Translators: This will be presented as the text of a link to the documentation translators: Text used in link to privacy policy
en: Learn more
my: ပိုမိုလေ့လာရန်

note: Translators: %s is a link to the documentation with the label "Learn more"
en: Each device needs an up to date color profile to be color managed. %s
my: အရောင်စီမံခန့်ခွဲရန်အတွက် စက်တစ်ခုစီတိုင်းသည် နောက်ဆုံးပေါ် အရောင်ပရိုဖိုင်တစ်ခု လိုအပ်ပါသည်။ %s

en: Screen Calibration
my: စခရင်ချိတ်ညှိခြင်း

en: Calibration Quality
my: ချိန်ညှိမှုအရည်အသွေး

en: Calibration will produce a profile that you can use to color manage your screen. The longer you spend on calibration, the better the quality of the color profile.
my: ချိန်ညှိခြင်းသည် သင့်မျက်နှာပြင်အရောင်စီမံရန်အတွက် သင်အသုံးပြုနိုင်သည့် ပရိုဖိုင်ကို ထုတ်ပေးပါမည်။ ချိန်ညှိခြင်းတွင် သင်အချိန်ကြာလေ၊ အရောင်ပရိုဖိုင်၏ အရည်အသွေး ပိုကောင်းလေဖြစ်သည်။

en: You will not be able to use your computer while calibration takes place.
my: ချိန်ညှိမှုပြုလုပ်နေစဉ် သင့်ကွန်ပျူတာကို သင်အသုံးပြုနိုင်မည်မဟုတ်ပါ။

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Quality
my: အရည်အသွေး

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Approximate Time
my: ခန့်မှန်ကြာချိန်

en: Calibration Device
my: စက်ကိုချိန်ညှိမည်

en: Select the sensor device you want to use for calibration.
my: ချိန်ညှိရန်အတွက် သင်အသုံးပြုလိုသော အာရုံခံကိရိယာကို ရွေးချယ်ပါ။

en: Display Type
my: ရုပ်ပြမှန်ပြင်အမျိုးအစား

en: Select the type of display that is connected.
my: ချိတ်ဆက်ထားသော ရုပ်ပြမှန်ပြင်အမျိုးအစားရွေးချယ်ပါ။

en: Profile Whitepoint
my: Whitepointပရိုဖိုင်

en: Select a display target white point. Most displays should be calibrated to a D65 illuminant.
my: ပြသရန်ပစ်မှတ်တစ်ခုအဖြစ် အဖြူရောင်အမှတ်ကို ရွေးပါ။ မျက်နှာပြင်အများစုကို D65 အလင်းတန်းအဖြစ် ချိန်ညှိသင့်သည်။

en: Display Brightness
my: ရုပ်ပြမှန်ပြင်အလင်းတောက်ပမှု

en: Please set the display to a brightness that is typical for you. Color management will be most accurate at this brightness level.
my: ကျေးဇူးပြု၍ ဖန်သားပြင်ကို သင့်အတွက် ပုံမှန်သုံးသော အလင်းရောင်ထားပါ။ အရောင်စီမံခန့်ခွဲမှုသည် ဤတောက်ပမှုအဆင့်တွင် အတိကျဆုံးဖြစ်လိမ့်မည်။

en: Alternatively, you can use the brightness level used with one of the other profiles for this device.
my: တနည်းအားဖြင့် သင်သည် ဤစက်ပစ္စည်းအတွက် အခြားပရိုဖိုင်များထဲမှ တစ်ခုနှင့် အသုံးပြုထားသော အရောင်တောက်ပမှုအဆင့်ကို အသုံးပြုနိုင်ပါသည်။

en: Profile Name
my: ပရိုဖိုင်အမည်

en: You can use a color profile on different computers, or even create profiles for different lighting conditions.
my: မတူညီသော ကွန်ပျူတာများတွင် အရောင်ပရိုဖိုင်ကို သင်သုံးနိုင်သည် သို့မဟုတ် မတူညီသောအလင်းရောင်အခြေအနေများအတွက် ပရိုဖိုင်များကို ဖန်တီးနိုင်သည်။

en: Profile Name:
my: ပရိုဖိုင်အမည်:

en: Summary
my: အကျဉ်းချုပ်

en: Profile successfully created!
my: ပရိုဖိုင်ကို အောင်မြင်စွာဖန်တီးနိုင်ခဲ့သည်။

en: Copy profile
my: ပရိုဖိုင် ကူးယူမည်

en: Requires writable media
my: ရေး၍ရသော မန်မိုရီစက်လိုအပ်သည်

en: You may find these instructions on how to use the profile on <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> and <a href="windows">Microsoft Windows</a> systems useful.
my: ပရိုဖိုလ်သုံးနည်းကို <a href="linux">ဂျီအန်ယူ/လင်းနပ်စ်</a>၊ <a href="osx">Apple OS X</a>၊ <a href="windows">Microsoft Windows</a> တို့မှာ ရေးသားထားပါသည်။

en: Add Profile
my: ပရိုဖိုင်ထည့်ရန်

en: Problems detected. The profile may not work correctly. <a href="">Show details.</a>
my: ပြဿနာတတ်နေပါသည်။ ပရိုဖိုင်လ် ဆောင်ရွက်မှုမမှန်နိုင်ပါ။ <a href="">အသေးစိတ်။</a>

en: _Import File…
my: _I ဖိုင် ထည့်သွင်းမည်...

en: _Add
my: _A ပေါင်းထည့်ရန်

en: _Set for all users
my: _S အသုံးပြုသူအားလုံးအတွက် သတ်မှတ်ရန်

en: Set this profile for all users on this computer
my: ဤပရိုဖိုင်လ်ကို ဤကွန်ပြုုတာမှာရှိသောအသုံးပြုသူအားလုံးအတွက် သတ်မှတ်ရန်

en: _Enable
my: _E ဖွင့်ပါ

en: _Add profile
my: _A ပရိုဖိုင်ထည့်ရန်

en: _Calibrate…
my: _Cချိန်ညှိ

en: Calibrate the device
my: စက်ချိန်ညှိရန်

en: _Remove profile
my: _R ပရိုဖိုင်ပယ်ဖျက်ရန်

en: _View details
my: အသေးစိတ်_ကြည့်ရန်

en: Unable to detect any devices that can be color managed
my: အရောင်စီမံနိုင်သော မည်သည့်စက်မှ မတွေ့ပါ

en: Projector
my: ပရိုဂျက်တာ

[ctx: Calibration quality]
en: High
my: အလွန်ကောင်း

en: 40 minutes
my: ၄၀ မိနစ်

[ctx: Calibration quality]
en: Medium
my: အလယ်အလတ်

en: 30 minutes
my: မိနစ်၃၀

[ctx: Calibration quality]
en: Low
my: ညံ့

en: 15 minutes
my: ၁၅ မိနစ်

en: Native to display
my: ရုပ်ပြမှန်ပြင်နှင့်တစ်သားတည်း

en: D50 (Printing and publishing)
my: D50 (ပုံနှိပ်၊ ထုတ်ဝေ)

en: D65 (Photography and graphics)
my: D65 (ဓါတ်ပုံပညာ၊ ဂရပ်ဖစ်)

note: TRANSLATORS: standard spaces are well known colorspaces like * sRGB, AdobeRGB and ProPhotoRGB
en: Standard Space
my: စံထားသောအရောင်အသုံးပြုနယ်

note: TRANSLATORS: test profiles do things like changing the screen * a different color, or swap the red and green channels
en: Test Profile
my: အစမ်းပရိုဖိုင်

[ctx: Automatically generated profile]
note: TRANSLATORS: automatic profiles are generated automatically * by the color management system based on manufacturing data, * for instance the default monitor profile is created from the * primaries specified in the monitor EDID
en: Automatic
my: အလိုအလျောက်

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - low quality profiles take * much less time to generate but may be a poor reflection of the * device capability
en: Low Quality
my: အရည်အသွေးနိမ့်

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality
en: Medium Quality
my: အလယ်အလတ် အရည်အသွေး

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - high quality profiles take * a *long* time, and have the best calibration and * characterisation data.
en: High Quality
my: အရည်အသွေးမြင့်

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default RGB space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default RGB
my: မူလသတ်မှတ်ချက် RGB

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default CMYK space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default CMYK
my: မူလသတ်မှတ်ချက် CMYK

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default gray space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default Gray
my: မူလသတ်မှတ်ချက် Gray

en: Vendor supplied factory calibration data
my: ထုတ်လုပ်သူပေးထားသည့် စက်ရုံမှာချိန်ညှိထားသောဒေတာ

en: Full-screen display correction not possible with this profile
my: ဤပရိုဖိုင်လ်ဖြင့် ဖန်သားပြင်အပြည့်အရောင်ချိန်ညှိ၍မရပါ

en: This profile may no longer be accurate
my: ဤပရိုဖိုင်လ် မမှန်တော့ပါ

en: Color
my: အရောင်

en: Calibrate the color of your devices, such as displays, cameras or printers
my: သင်၏စက်များကို အရောင်ချိန်ရန်(ကင်မရာ၊ ပုံနှိပ်စက်၊ ရုပ်ပြဖန်သာပြင်း စသည့်)

note: Translators: Search terms to find the Color panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Color;ICC;Profile;Calibrate;Printer;Display;
my: အရောင်;ICC;ပရိုဖိုင်;ချိန်ညှိ;ပုံနှိပ်စက်;ရုပ်ပြမှန်ပြင်;

en: Other…
my: အခြား…

en: Select Language
my: ဘာသာစကားရွေးရန်

en: _Select
my: _ရွေးချယ်မည်

en: Language or country
my: ဘာသာစကား သို့မဟုတ် နိုင်ငံ

en: No languages found
my: ဘာသာစကားမတွေ့ပါ

en: More…
my: ပိုမို...

en: More information
my: နောက်ထပ်အချက်အလက်

en: Error: some settings cannot be unlocked
my: အမှား- အချို့သတ်မှတ်ချက်များကို လော့ခ်ဖွင့်၍မရပါ။

en: Unlock to Change Settings
my: သတ်မှတ်ချက်များပြောင်းလဲရန် သော့ဖွင့်

en: _Unlock…
my: _U လော့ခ်ဖွင့်...

en: Increment Hour
my: နာရီတိုးရန်

en: Increment Minute
my: မိနစ်တိုးရန်

en: Time
my: အချိန်

en: Decrement Hour
my: နာရီလျော့ရန်

en: Decrement Minute
my: မိနစ်လျော့ရန်

en: Today
my: ယနေ့

en: Yesterday
my: မနေ့က

en: %d hour | %d hours
my[0]: %d နာရီ

note: Translators: Option for "Blank Screen" in "Power" panel
en: %d minute | %d minutes
my[0]: %d မိနစ်

en: %d second | %d seconds
my[0]: %d စက္ကန့်

note: 0 seconds
en: 0 seconds
my: ၀ စက္ကန့်

[ctx: hotspot]
note: translators: This is the default hotspot name, need to be less than 32-bytes
en: Hotspot
my: ဟော့စပေါ့

en: 24-hour
my: ၂၄ နာရီ

en: AM / PM
my: နံနက် / ညနေ

en: Date & Time
my: ရက်စွဲနှင့်အချိန်

en: Year
my: နှစ်

en: Month
my: လ

en: Day
my: နေ့ရက်

en: Automatic _Date &amp; Time
my: အလိုအလျောက် _D ရက်စွဲ &amp; အချိန်

en: Requires internet access
my: အင်တာနက်နှင့်ချိတ်ဆက်ထားရန်လိုအပ်သည်

en: Date &amp; _Time
my: ရက်စွဲ &amp; _T အချိန်

en: Automatic Time _Zone
my: _Zအချိန်ဒေသအလိုအလျောက်သတ်မှတ်

en: Requires location services enabled and internet access
my: အင်တာနက်အသုံးပြုခွင့်နှင့်တည်နေရာပြဝန်ဆောင်မှုဖွင့်ထားရန်လိုအပ်သည်

en: Time Z_one
my: _o အချိန်ဇုန်

en: Time _Format
my: _F အချိန်ဖော်ပြပုံစံ

en: Clock &amp; Calendar
my: နာရီ &amp; ပြက္ခဒိန်

en: Control how the time and date is shown in the top bar
my: အပေါ်ဘားတွင် အချိန်နှင့် ရက်စွဲကို မည်သို့ပြသသည်ကို ထိန်းချုပ်ပါ

en: Week Day
my: ကြားရက်

en: Date
my: ရက်စွဲ

en: Seconds
my: စက္ကန့်

en: Week Numbers
my: ရက်သတ္တပတ်နံပါတ်များ

en: January
my: ဇန်နဝါရီ

en: February
my: ဖေဖော်ဝါရီ

en: March
my: မတ်

en: April
my: ဧပြီ

en: May
my: မေ

en: June
my: ဇွန်

en: July
my: ဇူလိုင်

en: August
my: ဩဂုတ်

en: September
my: စက်တင်ဘာ

en: October
my: အောက်တိုဘာ

en: November
my: နိုဝင်ဘာ

en: December
my: ဒီဇင်ဘာ

en: Select Time Zone
my: အချိန်ဇုန်ရွေးပါ

en: Search cities
my: မြို့များရှာပါ

en: No Results
my: ရလဒ်မရှိပါ

en: Change the date and time, including time zone
my: အချိန်ဇုန် အပါအဝင် ရက်စွဲနှင့် အချိန်ပြောင်းလဲပါ

note: Translators: Search terms to find the Date and Time panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Clock;Timezone;Location;
my: နာရီ;အချိန်ဒေသ;တည်နေရာ;

en: Change system time and date settings
my: စစ်စတမ်၏အချိန်နှင့်ရက်စွဲသတ်မှတ်ချက်များ ပြောင်းရန်

en: To change time or date settings, you need to authenticate.
my: အချိန် သို့မဟုတ် ရက်စွဲ ပြောင်းလဲရန် သင်မှာ အခွင့်ရှိကြောင်း လက်မှတ်ထိုးရမည်။

en: Links &amp; Files
my: လင့်ခ်များ &amp; ဖိုင်များ

en: Applications which are used to open common links and files.
my: ဘုံလင့်ခ်များနှင့် ဖိုင်များဖွင့်ရန်အတွက် အသုံးပြုသည့် အက်ပလီကေးရှင်းများ။

en: _Web
my: _ဝက်ဘ်

en: _Mail
my: _M မေးလ်

en: _Calendar
my: _C ပြက္ခဒိန်

en: M_usic
my: _u ဂီတ

en: _Video
my: _ဗွီဒီယို

en: _Photos
my: _P ဓာတ်ပုံများ

note: Translators: This is a telephone call
en: _Calls
my: _C ခေါ်ဆိုမှုများ

en: _SMS
my: _S စာတို

en: Default Apps
my: မူလအက်ပ်များ

en: Configure Default Apps
my: မူလအက်ပ်များကို စီစဉ်သတ်မှတ်ပါ

note: Translators: Search terms to find the Default Apps panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: default;application;preferred;media;
my: မူလသတ်မှတ်ချက်;အပ္ပလီကေးရှင်း;နှစ်သက်;မီဒီယာ;

en: On
my: ဖွင့်

en: Off
my: ပိတ်

en: Apply Changes?
my: ပြောင်းလဲမလား။

en: Changes Cannot be Applied
my: ပြောင်းလဲ၍မရနိုင်ပါ

en: This could be due to hardware limitations.
my: စက်လုပ်နိုင်စွမ်းကန့်သတ်ချက်ကြောင့်ဖြစ်နိုင်သည်။

en: _Apply
my: _သုံးမည်

en: Display Settings Disabled
my: ပြသမှုသတ်မှတ်ချက်များကို ပိတ်ထားသည်

en: Multiple Displays
my: မြင်ကွင်းမျိုးစုံ

note: 'Join' as in 'Join displays'
en: Join
my: ပေါင်းစပ်

en: Mirror
my: မှန်ကဲ့သို့ပြောင်းပြန်

en: Contains top bar and Activities
my: အပေါ်ဆုံးတန်းနှင့် ခြုံငုံမြင်ကွင်း ပါဝင်သည်

en: Primary Display
my: အဓိကရုပ်ပြမှန်ပြင်

note: This is the redshift functionality where we suppress blue light when the sun has gone down
en: Night Light
my: ညဘက်စာကြည့်အရောင်

[ctx: Display rotation]
en: Landscape
my: ရှုခင်းပုံစံမြင်ကွင်း

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Right
my: ထောင့်မှတ်မြင်ကွင်း ညာ

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Left
my: ထောင့်မှတ်မြင်ကွင်း ဘယ်

[ctx: Display rotation]
en: Landscape (flipped)
my: ရှုခင်းပုံစံမြင်ကွင်း (ပြောင်းပြန်)

note: TRANSLATORS: if the function is enabled through BIOS or OS settings. TRANSLATORS: Status of Parental Controls setup
en: Enabled
my: ဖွင့်ထားသည်

[ctx: display setting]
en: Orientation
my: ရုပ်ပြမှန်ဟန်အနေအထား

[ctx: display setting]
en: Resolution
my: ရုပ်ပြပြတ်သားမှု

en: Refresh Rate
my: ဖရိန်အသစ်ရေးဆွဲနှုန်း

en: Adjust for TV
my: တီဗီအတွက်ချိန်ညှိမည်

[ctx: display setting]
en: Scale
my: ရုပ်ပြမှန်အတိုင်းအတာပမာဏ

en: Night Light cannot be used from a virtual machine.
my: ညအလင်းရောင်မုဒ်ကို virtual machine မှ အသုံးမပြုနိုင်ပါ

en: Night Light Unavailable
my: ညအလင်းရောင်မုဒ်ကို အသုံးမပြုနိုင်ပါ

en: This could be the result of the graphics driver being used, or the desktop being used remotely
my: ဂရပ်ဖစ်ဒရိုက်ဗာကို အသုံးပြုနေခြင်း သို့မဟုတ် ဒက်စ်တော့ကို အဝေးမှ အသုံးပြုနေခြင်း ဖြစ်နိုင်သည်

note: Inhibit the redshift functionality until the next day starts
en: Temporarily Disabled Until Tomorrow
my: နံနက်ဖြန်ထိ ခဏတာ ပိတ်ထားပါသည်

note: This cancels the redshift inhibit.
en: Restart Filter
my: စစ်ထုတ်စက်ကို ပြန်စရန်

en: Night light makes the screen color warmer. This can help to prevent eye strain and sleeplessness.
my: ညဘက်စာကြည့်အရောင်သုံးခြင်းသည် စခရင်အရောင်များကို ပိုနွေးစေသည် သို့ ပိုနီစေသည်။ ထို့ကြောင့် မျက်လုံးနွမ်းနွယ်မှုနှင့် အိပ်စက်မရခြင်းကို လျော့ကျစေသည်။

en: Schedule
my: အချိန်ဇယား

en: Sunset to Sunrise
my: နေဝင်နေထွက်

en: Manual Schedule
my: ကိုယ်တိုင် စီစဉ်

en: Times
my: အချိန်များ

en: From
my: မှ

en: Hour
my: နာရီ

en: Minute
my: မိနစ်

note: This is the short form for the time period in the morning
en: AM
my: နံနက်

note: This is the short form for the time period in the afternoon
en: PM
my: ညနေ

en: To
my: သို့

en: Color Temperature
my: အရောင်နွေးထွေးမှု

en: Use Night Light and choose how to use connected monitors and projectors
my: ညအလင်းရောင်မုဒ်ကိုအသုံးပြုပြီး ချိတ်ဆက်ထားသော မော်နီတာများနှင့် ပရိုဂျက်တာများအသုံးပြုနည်းကို ရွေးချယ်ပါ

note: Translators: Search terms to find the Displays panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Panel;Projector;xrandr;Screen;Resolution;Refresh;Monitor;Night;Light;Blue;redshift;color;sunset;sunrise;
my: ပန်နယ်;ပရိုဂျက်တာ;xrandr;မှန်ပြင်;Resolution;Refresh;မော်နီတာ;Night;Light;Blue;redshift;color;နေဝင်;နေထွက်;

note: Translators: Unknown endpoint host for WireGuard (invalid setting)
en: Unknown
my: မသိ

en: System Logo
my: စနစ်လိုဂို

en: Device Name
my: စက်အမည်

en: Hardware Model
my: စက်မောလ်ဒယ်

en: Processor
my: ပရိုဆက်ဆာ

en: Memory
my: မှတ်ဉာဏ်

en: Disk Capacity
my: ဒစ်စ်သိုလှောင်နိုင်သောပမာဏ

en: Calculating…
my: တွက်နေသည်...

en: System Details
my: စနစ်အသေးစိတ်များ

en: Software Updates
my: ဆော့လ်ဖယ်ဝ်ဗားရှင်းအသစ်များ

en: Graphics
my: ရုပ်ပုံပန်းချီ

en: Graphics %d
my: ဂရပ်ဖစ် %d

en: Wayland
my: ဝေးလန်း

[ctx: Windowing system (Wayland, X11, or Unknown)]
en: Unknown
my: မသိ

note: translators: this is the placeholder string when the GNOME Shell * version couldn't be loaded, eg. “GNOME Version: Not Available”
en: Not Available
my: မရရှိနိုင်ပါ

en: # System Details Report
my: # စနစ်အသေးစိတ်အစီရင်ခံစာ

en: ## Report details
my: ## အသေးစိတ်ကို သတင်းပို့ပါ

en: **Date generated:**
my: **ထုတ်ပေးသည့်ရက်စွဲ-**

en: **Hardware Model:**
my: **ဟာ့ဒ်ဝဲရ်မော်ဒယ်လ်-**

en: **Memory:**
my: **မမ်မိုရီ-**

en: **Processor:**
my: **ပရိုဆက်ဆာ--**

en: **Graphics:**
my: **ဂရပ်ဖစ်-**

en: **Graphics %d:**
my: **ဂရပ်ဖစ် %d-**

en: **Disk Capacity:**
my: **Disk စွမ်းဆောင်ရည်-**

en: **Firmware Version:**
my: **Firmware ဗားရှင်း-**

en: **OS Name:**
my: **OS အမည်-**

en: **OS Type:**
my: **OS အမျိုးအစား-**

en: **GNOME Version:**
my: **GNOME ဗားရှင်း-*

en: **Windowing System:**
my: **Windowing စနစ်**

en: **Kernel Version:**
my: **Kernel ဗားရှင်း-**

en: Details copied to clipboard
my: အသေးစိတ်အချက်အလက်များကို ကလစ်ဘုတ်သို့ ကူးယူထားသည်

en: _Copy
my: _ကူးယူမည်

en: Hardware Information
my: ဟာ့ဒ်ဝဲရ်အချက်အလက်

en: Model
my: မော်ဒယ်

en: Software Information
my: ဆော့ဖ်ဝဲရ်အချက်အလက်

en: Firmware Version
my: Firmware ဗားရှင်း

note: translators: this field contains the distro name and version
en: OS Name
my: မောင်းနှင်စနစ်အမည်

note: translators: this field contains the distro type
en: OS Type
my: မောင်းနှင်စနစ်အမျိုးအစား

en: GNOME Version
my: နုန်း ဗာရှင်း

en: Windowing System
my: ဝင်းဒိုးစီမံစနစ်

en: Virtualization
my: အတုဖန်တီးဆောင်ရွက်ခြင်း

en: Kernel Version
my: Kernel ဗားရှင်း

en: About
my: အကြောင်း

en: View information about your system
my: သင်၏စစ်စတမ်နှင့်ဆိုင်သောအကြောင်းအရာကြည့်ရန်

note: Translators: Search terms to find the About panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! "Preferred Applications" is the old name for the preference, so make sure that you use the same "translation" for those keywords
en: device;system;information;hostname;memory;processor;version;default;application;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;
my: စက်;စစ်စတမ်;အချက်အလက်;အိမ်ရှင်အမည်;မှတ်ဉာဏ်;ပရိုဆက်ဆာ;ဗားရှင်း;မူလသတ်မှတ်ချက်;အပ္ပလီကေးရှင်း;နှစ်သက်သည်;စီဒီ;ဒီဗီဒီ;ယူအက်စ်ဘီ;အော်ဒီယို;ဗီဒီယို;အခွေ;မီဒီယာ;

en: Sound and Media
my: အသံနှင့်မီဒီယာ

en: Volume mute/unmute
my: အသံထု အပိတ်/အဖွင့်

en: Volume down
my: အသံထုလျော့မည်

en: Volume up
my: အသံထုတိုးမည်

en: Microphone mute/unmute
my: မိုက်ခရိုဖုန်း အပိတ်/အဖွင့်

en: Launch media player
my: မီဒီယာပလေးယာ လွှင့်တင်မည်

en: Play (or play/pause)
my: စမည် (or play/pause)

en: Stop playback
my: ပြန်ဖွင့်ခြင်းကိုရပ်မည်

en: Previous track
my: ယခင် အပုဒ်

en: Next track
my: နောက် အပုဒ်

en: Eject
my: ထုတ်မည်

en: Typing
my: စာရိုက်ခြင်း

en: Switch to next input source
my: နောက်ထပ်ရေးသွင်းစက်သို့ပြောင်းရန်

en: Switch to previous input source
my: ပြီးခဲ့သောရေးသွင်းစက်သို့ပြန်ပြောင်းရန်

en: Launchers
my: လောင်ချာများ

en: Launch help browser
my: အကူအညီဘရောက်ဇာ လွှင့်တင်မည်

en: Launch calculator
my: ဂဏန်းတွက်စက် လွှင့်တင်မည်

en: Launch email client
my: အီးမေးလ်ပရိုဂရမ် လွှင့်တင်မည်

en: Launch web browser
my: ဝက်ဘ်ဘရောက်ဇာလွှင့်တင်မည်

en: Home folder
my: အိမ်ဖိုင်တွဲ

[ctx: keybinding]
en: Search
my: ရှာရန်

en: System
my: စနစ်ဆိုင်ရာ

en: Log out
my: ထွက်

en: Lock screen
my: စကရင်သော့ခတ်

en: Accessibility
my: ကူညီထောက်ပံ့မှု

en: Turn zoom on or off
my: ကျုံခြင်း၊ချဲ့ခြင်းပိတ်မည်။

en: Zoom in
my: ချဲ့

en: Zoom out
my: ချုံ့

en: Turn screen reader on or off
my: စကရင်ဖတ်စက် ဖွင့်ထားမည်လား ပိတ်ထားမည်လား

en: Turn on-screen keyboard on or off
my: စကရင်မျက်နှာပြင်မှာပေါ်သည့် ကီးဘုတ် ကိုဖွင့်မည် သို့မဟုတ် ပိတ်မည်။

en: Increase text size
my: စာလုံးအရွယ်အစားကြီးမည်

en: Decrease text size
my: စာလုံးအရွယ်အစားကိုလျော့မည်

en: High contrast on or off
my: အရောင်အလွန်အမင်းခြားနားခြင်း ပိတ်၊ ဖွင့်

en: No input sources found
my: အသွင်းစနစ်များ မတွေ့ပါ

[ctx: Input Source]
en: Other
my: အခြား

en: Add an Input Source
my: အသွင်းစနစ်ထည့်သွင်းရန်

en: Input methods can’t be used on the login screen
my: အကောင့်ဝင်ခြင်းမျက်နှာပြင်တွင် ထည့်သွင်းနည်းများကို အသုံးမပြုနိုင်ပါ။

en: No input source selected
my: အသွင်းစနစ်ရွေးထားခြင်းမရှိ။

en: Options
my: ရွေးချယ်စရာများ

en: Move Up
my: အထက်ကို ရွှေ့ပါ

en: Move Down
my: အောက်ကို ရွှေ့ပါ

en: Preferences
my: နှစ်သက်-သတ်မှတ်ချက်များ

en: View Keyboard Layout
my: ကီးဘုတ်လက်ကွက်ကြည့်ရန်

en: Remove
my: ဖယ်ရှား

en: Custom Shortcuts
my: ကာစတန်ဖြတ်လမ်းခလုတ်များ

en: Alternate Characters Key
my: အခြားအက္ခရာကီး

en: The alternate characters key can be used to enter additional characters. These are sometimes printed as a third-option on your keyboard.
my: နောက်ထပ် အက္ခရာအသစ်များကို ရိုက်သွင်းရန် အခြားအက္ခရာကီးများကို သုံးပါသည်။ တစ်ခါတစ်လေ အခြားအက္ခရာကီးများကို တတိယရွေးချယ်စရာအဖြစ် သင်၏ကီးဘုတ်ပေါ်တွင် ရေးချယ်ထားသည်။

[ctx: keyboard key]
en: Left Alt
my: ဘယ်ဘက် Alt

[ctx: keyboard key]
en: Right Alt
my: ညာဘက် Alt

[ctx: keyboard key]
en: Left Super
my: ဘယ်ဘက် ဆူပါကီး

[ctx: keyboard key]
en: Right Super
my: ညာဘက် ဆူပါ

[ctx: keyboard key]
en: Menu key
my: မီနူးကီး

[ctx: keyboard key]
en: Right Ctrl
my: ညာဘက် Ctrl

en: Compose Key
my: ဖွဲ့ကီး

en: The compose key allows a wide variety of characters to be entered. To use it, press compose then a sequence of characters.  For example, compose key followed by <b>C</b> and <b>o</b> will enter <b>©</b>, <b>a</b> followed by <b>'</b> will enter <b>á</b>.
my: မျိုးစုံလှသော အက္ခရာတို့ကို ဖွဲ့ကီးသုံးပြီး ရေးနိုင်သည်။ အသုံးပြုပုံမှာ ဖွဲ့ကီးကိုနှိပ်ပြီးနောက် တွဲဖက်အက္ခရာစဥ်ရိုက်ထည့်ပါ။ သာဓက။ ။ ဖွဲ့ကီး နှိပ်ပြီးနောက် <b>C</b>၊ <b>o</b> ရိုက်ပါက <b>©</b> ရမည်။ ဖွဲ့ကီး+<b>a</b>+<b>'</b> ရိုက်ပါက <b>á</b> ရမည်။

[ctx: keyboard key]
en: Caps Lock
my: အင်္ဂလိပ်အက္ခရာအကြီး/အသေးခလုတ်သော့ခတ်ကီး

[ctx: keyboard key]
en: Print Screen
my: စခရင်ရှော့ရိုက်ရန်

en: Input sources can be switched using the %s keyboard shortcut.
    This can be changed in the keyboard shortcut settings.
my: ထည့်သွင်းမှုရင်းမြစ်များကို ကီးဘုတ်အမြန်ခလုတ် %s ကို အသုံးပြု၍ ပြောင်းလဲအသုံးပြုနိုင်ပါသည်။
    ၎င်းကို ကီးဘုတ်အမြန်ခလုတ်သတ်မှတ်ချက်များတွင် ပြောင်းလဲနိုင်သည်။

en: Input Sources
my: ရေးသွင်းစနစ်များ

en: Includes keyboard layouts and input methods.
my: ကီးဘုတ်လက်ကွက်နှင့်အသွင်းစက်စနစ်များပါဝင်သည်

en: Input Source Switching
my: အသွင်းစက်စနစ်ပြောင်းရန်

en: Use the _same source for all windows
my: _sဝင်းဒိုးအားလုံးအတွက် အသွင်းစက်စနစ်တစ်ခုတည်းသာ သုံးရန်

en: Switch input sources _individually for each window
my: စာရေးသွင်းစနစ်ကို ဝင်းဒိုး _iတစ်ခုချင်းဆီအတွက်သာ ပြောင်းမည်

en: Special Character Entry
my: အထူးအက္ခရာရေးသွင်းမှု

en: Methods for entering symbols and letter variants using the keyboard.
my: ကီးဘုတ်ကို အသုံးပြု၍ သင်္ကေတများနှင့် အက္ခရာမျိုးကွဲများကို ထည့်သွင်းရန်အတွက် နည်းလမ်းများ။

en: Keyboard Shortcuts
my: ကီးဘုတ် အမြန်ခလုတ်

en: View and Customize Shortcuts
my: ဖြတ်လမ်းခလုတ်သတ်မှတ်ချက်များ ကြည့်ရှု့ပြင်ဆင်ရန်

en: Reset All Shortcuts?
my: မူလအခြေအနေသို့ ပြန်သတ်မှတ်ပါမည်လား။

en: Resetting the shortcuts may affect your custom shortcuts. This cannot be undone.
my: အမြန်ခလုတ်များကို ပြန်လည်သတ်မှတ်ခြင်းသည် သင့်စိတ်ကြိုက်အမြန်ခလုတ်များကို သက်ရောက်မှုရှိစေနိုင်ပါသည်။ ၎င်းကို ပြန်ပြင်၍ မရနိုင်ပါ။

en: Cancel
my: ပယ်ဖျက်

en: Reset All
my: အားလုံးကို မူလအခြေအနေသို့ ပြန်သတ်မှတ်ရန်

en: Reset All…
my: အားလုံးကို မူလအခြေအနေသို့ ပြန်သတ်မှတ်ရန်...

en: Reset all shortcuts to their default keybindings
my: မူလအခြေအနေသို့ ပြန်သတ်မှတ်ရန်

en: Search shortcuts
my: ဖြတ်လမ်းများ ရှာဖွေပါ

en: Search Shortcuts
my: ဖြတ်လမ်းများကို ရှာဖွေပါ

en: No keyboard shortcut found
my: အမြန်ခလုတ်မတွေ့ပါ

en: Try a different search.
my: နောက်တစ်နည်းဖြင့်ရှာပါ။

en: Add Custom Shortcuts
my: စိတ်ကြိုက်အမြန်ခလုတ်အသစ်လုပ်ရန်

en: Set up custom shortcuts for launching apps, running scripts, and more.
my: အက်ပ်များဖွင့်ခြင်း၊ Script များ ဖွင့်ခြင်းနှင့် အခြားအရာများအတွက် စိတ်ကြိုက်အမြန်ခလုတ်များ ထည့်သွင်းပါ။

en: _Add Shortcut…
my: _A _ဖြတ်လမ်း ထည့်ပါ.

note: TRANSLATORS: Don't translate/transliterate <b>%s</b>, which is the accelerator used
en: <b>%s</b> is already being used for %s. If you replace it, %s will be disabled
my: <b>%s</b> ကို %s အတွက် အသုံးပြုနေပြီဖြစ်သည်။ ၎င်းကို အစားထိုးပါက %s ကို ပိတ်ပါမည်။

en: Enter the new shortcut
my: အမြန်ခလုတ်အသစ်ထည့်ရန်

en: Set Custom Shortcut
my: စိတ်ကြိုက်အမြန်ခလုတ်သတ်မှတ်ရန်

en: Set Shortcut
my: အမြန်ခလုတ်သတ်မှတ်ရန်

note: Setup the top label * TRANSLATORS: %s is replaced with a description of the keyboard shortcut, * don't translate/transliterate <b>%s</b>
en: Enter new shortcut to change <b>%s</b>
my: <b>%s</b> ပြောင်းရန်အတွက် ဖြတ်လမ်းအသစ်ထည့်ပါ

en: Add Custom Shortcut
my: စိတ်ကြိုက်အမြန်ခလုတ်အသစ်လုပ်ရန်

en: _Remove
my: _ဖယ်ရှားမည်

en: Re_place
my: _အစားထိုး

en: _Set
my: _သတ်မှတ်

en: Press Esc to cancel or Backspace to disable the keyboard shortcut.
my: ပယ်ဖျက်ရန် Esc သို့မဟုတ် ကီးဘုတ်အမြန်ခလုတ်ကိုပိတ်ရန် Backspace ကို နှိပ်ပါ။

en: Name
my: အမည်

en: Command
my: အမိန့်

en: Shortcut
my: အမြန်ခလုတ်

en: None
my: တစ်ခုမျှမဟုတ်

en: Set Shortcut…
my: အမြန်ခလုတ်သတ်မှတ်ရန်

en: %d modified | %d modified
my[0]: %d မွမ်းမံခဲ့သည်

en: Add a Shortcut
my: ဖြတ်လမ်းတစ်ခုထည့်ပါ

en: Reset the shortcut to its default value
my: အမြန်ခလုတ်ကို ၎င်း၏ မူလသတ်မှတ်ချက်အတိုင်း ပြန်လည်သတ်မှတ်ပါ။

en: Keyboard
my: ကီးဘုတ်

en: Change keyboard shortcuts and set your typing preferences, keyboard layouts and input sources
my: ကီးဘုတ်အမြန်ခလုတ်များကိုပြောင်းပြီး သင်၏စာရိုက်စိတ်ကြိုက်ရွေးချယ်မှုများ၊ ကီးဘုတ်အပြင်အဆင်များနှင့် ထည့်သွင်းမှုရင်းမြစ်များကို သတ်မှတ်ပါ။

note: Translators: Search terms to find the Keyboard panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Shortcut;Workspace;Window;Resize;Zoom;Contrast;Input;Source;Lock;Volume;Hotkey;Compose;Character;
my: ဖြတ်လမ်း;အလုပ်နေရာ;ဝင်းဒိုး;အရွယ်အစား;မြင်ကွင်းချဲ့;ခြားနားချက်;ထည့်သွင်းရန်;အရင်းအမြစ်;လော့ခ်ချရန်;အသံအတိုးအကျယ်;ဟော့ကီး;Compose;ကာရိုက်တာ;

en: Test _Settings
my: _S Test သတ််မှတ်ချက်များ

en: Test Mouse and Touchpad Settings
my: Mouse နှင့် Touchpad သတ်မှတ်ချက်များကို စမ်းသပ်ပါ

en: Mouse
my: မောက်(စ်)

en: General
my: ယေဘုယျ

en: Primary Button
my: အဓိကခလုတ်

en: Order of physical buttons on mice and touchpads.
my: မောက်စ်များနှင့် Touchpad များရှိ ခလုတ်များစီစဉ်ထားမှု။

en: Left
my: ဘယ်ဘက်

en: Right
my: ညာဘက်

en: Pointer Speed
my: ပွိုင့်တာ အမြန်နှုန်း

en: Slow
my: နှေး

en: Fast
my: မြန်

en: Mouse Acceleration
my: မောက်စ်အရှိန်မြှင့်ခြင်း

en: Recommended for most users and applications
my: အသုံးပြုသူအများစုနှင့် အက်ပလီကေးရှင်းများအတွက် အကြံပြုထားသည်

en: Turning mouse acceleration off can allow faster and more precise movements, but can also make the mouse more difficult to use.
my: မောက်စ်အရှိန်မြှင့်ခြင်းကို ပိတ်ခြင်းသည် ပိုမိုမြန်ဆန်ပြီး တိကျသောလှုပ်ရှားမှုများကို ခွင့်ပြုနိုင်သော်လည်း မောက်စ်အသုံးပြုရ ပိုမိုခက်ခဲစေသည်။

en: Scroll Direction
my: Scroll ဦးတည်ချက်

en: Traditional
my: ရိုးရာ

en: Scrolling moves the view
my: မြင်ကွင်းသို့ရွေ့ခြင်း

en: Natural
my: သဘာဝ

en: Scrolling moves the content
my: အကြောင်းအရာသို့ရွှေ့ခြင်း

en: Touchpad
my: ပွတ်ပြား

en: Pointer speed
my: ညွှန်တံအမြန်နှုန်း

en: Clicking
my: ကလစ်နှိပ်ခြင်း

en: Tap to Click
my: ကလစ်ရန် ထိလိုက်ပါ

en: Quickly touch the touchpad to click
my: ကလစ်နှိပ်ရန်အတွက် touchpad ကို အမြန်ထိလိုက်ပါ

en: Scrolling
my: ဆွဲရွှေ့နေသည်

en: Scroll Method
my: Scroll နည်းလမ်း

en: Two Finger
my: လက်နှစ်ချောင်းဖြင့်

en: Drag two fingers on the touchpad
my: လက်နှစ်ချောင်းဖြင့် Touchpad ပေါ်တွင် ဆွဲယူပါ။

en: Edge
my: အစွန်း

en: Drag one finger on the edge
my: အစွန်းတွင် လက်တစ်ချောင်းဖြင့် ဆွဲပါ

en: Single Click
my: ကလစ်တစ်ချက်ဖြင့်

en: Double Click
my: ကလစ်နှစ်ချက်ဖြင့်

en: Test Mouse & Touchpad
my: Mouse နှင့် Touchpad ကို စမ်းသပ်ပါ

en: Mouse & Touchpad
my: မောက်စ်နှင့်ပွတ်ပြား

en: Change your mouse or touchpad sensitivity and select right or left-handed
my: သင်၏ မောက်စ် သို့မဟုတ် ထိတွေ့မျက်နှာပြင် အာရုံခံနိုင်စွမ်းကို ပြောင်းလဲပြီး ညာ သို့မဟုတ် ဘယ် ကို ရွေးချယ်ပါ။

note: Translators: Search terms to find the Mouse and Touchpad panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Trackpad;Pointer;Click;Tap;Double;Button;Trackball;Scroll;
my: Trackpad;Pointer;ကလစ်;Tap;Double;ခလုတ်;Trackball;လှိမ့်ဆွဲ;

en: Touch the top-left corner to open the Activities Overview.
my: လုပ်ဆောင်ချက်များခြုံငုံသုံးသပ်ချက်ကို ဖွင့်ရန်အတွက် ဘယ်ဘက်အပေါ်ထောင့်ကို ထိပါ။

en: _Active Screen Edges
my: _A အသုံးပြုနေသော ဖန်သားပြင်အနားများ

en: Drag windows against the top, left, and right screen edges to resize them.
my: Window များကို အရွယ်အစားပြောင်းရန်အတွက် အပေါ်၊ ဘယ်နှင့် ညာဘက် ဖန်သားပြင်အနားများကို ဆွဲယူပါ။

en: Workspaces
my: အလုပ်နေရာများ

en: _Dynamic workspaces
my: _Dအရှင်ထားသောအလုပ်နေရာများ

en: Automatically removes empty workspaces.
my: အလုပ်နေရာလွတ်များကို အလိုအလျောက် ဖယ်ရှားပါ။

en: _Fixed number of workspaces
my: အလုပ်နေရာအရေအတွက် _အသေထားမည်

en: Specify a number of permanent workspaces.
my: အမြဲတမ်းအလုပ်နေရာများကို သတ်မှတ်ပါ။

en: _Number of Workspaces
my: _Nအလုပ်နေရာအရေအတွက်

en: Multi-Monitor
my: မော်နီတာများ

en: Workspaces on _primary display only
my: _pအဓိကရုပ်ပြမှန်ပြင်တွင်သာ အလုပ်နေရာများ သုံးမည်

en: Workspaces on all d_isplays
my: _iရုပ်ပြမှန်ပြင်အားလုံးတွင် အလုပ်နေရာသုံးမည်

en: App Switching
my: အက်ပ်ပြောင်းခြင်း

en: Include apps from all _workspaces
my: _workspaces အားလုံးမှ အက်ပ်များကို ထည့်သွင်းပါ

en: Include apps from the _current workspace only
my: _c လက်ရှိ workspace မှ အက်ပ်များကိုသာ ထည့်သွင်းပါ

en: Multitasking
my: အလုပ်များတစ်လှည့်စီခဏခဏပြောင်းလုပ်ခြင်း

en: Manage preferences for productivity and multitasking
my: အလုပ်တွင်ကျယ်မှု နှင့် အပြိုင်လုပ်ဆောင်မှုအတွက် နှစ်သက်-သတ်မှတ်ချက်များ စီမံမည်

note: Translators: Search terms to find the Search panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Multitasking;Multitask;Productivity;Customize;Desktop;Hot Corner;Workspaces;
my: လုပ်ငန်းများဆောင်ရွက်ခြင်း;လုပ်ငန်းများ;ထုတ်လုပ်မှု;စိတ်ကြိုက်သတ်မှတ်မှု;ဒက်စတော့;Hot Corner;အလုပ်နေရာများ;

en: Network Unavailable
my: ကွန်ရက် မရနိုင်ပါ

en: An error has occurred and network cannot be used.
     Error details: NetworkManager not running.
my: အမှားဖြစ်သွားပြီး ကွန်ရက်ကို အသုံးမပြုနိုင်ပါ။
     အမှားအယွင်းအသေးစိတ်အချက်များ- NetworkManager မလည်ပတ်ပါ။

en: Add connection
my: ချိတ်ဆက်မှုထည့်ပါ

en: Not set up
my: မသတ်မှတ်ရသေးပါ

note: xxx: Added to avoid confusion with the preceding VPN row
en: Proxy
my: ကြားခံကွန်ရက်

en: Automatic
my: အလိုအလျောက်

en: Manual
my: လက်စွဲစာအုပ်

en: Save
my: သိမ်းဆည်းမည်

en: Network Proxy
my: ကွန်ရက် ကြားခံ

en: Configuration
my: ပြင်ဆင်မှု

en: Configuration URL
my: URL သတ်မှတ်ခြင်း

en: Web Proxy Autodiscovery is used when a Configuration URL is not provided. This is not recommended for untrusted public networks.
my: URL Configuration ကို မပံ့ပိုးထားသောအခါ Web Proxy Autodiscovery ကို အသုံးပြုထားပါသည်။ မယုံကြည်ရသော public ကွန်ရက်များအတွက် ၎င်းကို မထောက်ခံပါ။

en: Port
my: ကွန်ရက်ဆိပ်ကမ်း

en: HTTP proxy port
my: HTTPကြားခံကွန်ရက်ဆိပ်ကမ်း

en: HTTPS proxy port
my: HTTPSကြားခံကွန်ရက်ဆိပ်ကမ်း

en: FTP proxy port
my: FTPကြားခံကွန်ရက်ဆိပ်ကမ်း

en: Ignored Hosts
my: အသုံးမပြုသည့် အခြေစိုက်များ

note: * translators: This is the format string for the text shown underneath the Wi-Fi QR code. * The string placeholder will be replaced by the Wi-Fi networks SSID.
en: Scan the QR code to connect to the network <b>%s</b>.
my: ကွန်ရက် <b>%s</b> သို့ ချိတ်ဆက်ရန်အတွက် QR ကုဒ်ကို စကင်န်ဖတ်ပါ။

en: Share Network
my: ကွန်ရက်မျှဝေခြင်း

en: QR Code
my: QRကုဒ်

en: Scan to Connect
my: ချိတ်ဆက်ရန်အတွက် စကန်ဖတ်ပါ

en: Insecure network (WEP)
my: မလုံခြုံသော ဆ.သ.ရ ကွန်ရက် (WEP)

en: Secure network (WPA)
my: လုံခြုံသော ဆ.သ.ရ ကွန်ရက် (WPA)

en: Secure network (WPA2)
my: လုံခြုံသော ဆ.သ.ရ ကွန်ရက် (WPA2)

en: Secure network (WPA3)
my: လုံခြုံသော ဆ.သ.ရ ကွန်ရက် (WPA3)

en: Secure network
my: လုံခြုံသော ဆ.သ.ရ ကွန်ရက်

en: Signal strength %d%%
my: အချက်ပြအား %d%%

note: TRANSLATORS: device status
en: Connected
my: ချိတ်ဆက်မိပြီ

en: Show QR-Code
my: QR-Code ပြပါ

en: Options…
my: ရွေးချယ်ချက်များ...

note: Translators: This is the text displayed in a button, indicating an action.
en: Forget
my: မေ့သွားပြီ။

note: TRANSLATORS: ‘%s’ is a Wi-Fi Network(SSID) name
en: Turning on the hotspot will disconnect from %s, and it will not be possible to access the internet through Wi-Fi.
my: ဟော့စပေါ့ဖွင့်ခြင်းသည် %s မှ ချိတ်ဆက်မှုပြတ်တောက်မည်ဖြစ်ပြီး Wi-Fi မှတစ်ဆင့် အင်တာနက်ကို ဝင်ရောက်အသုံးပြုရန် မဖြစ်နိုင်ပါ။

en: Network name cannot be empty
my: ကွန်ရက်အမည်မှာ ဗလာမဖြစ်ရပါ

note: SSID length needs to be in the 1-32 byte range
en: Network name is too long
my: ကွန်ရက်အမည်မှာ ရှည်နေပါသည်

en: Must have a minimum of 8 characters
my: အနည်းဆုံး အက္ခရာ ၈လုံး ရှိရမည်

en: Must have a maximum of %d character | Must have a maximum of %d characters
my[0]: အများဆုံး %d စာလုံးရှိရမည်

en: Turn On Wi-Fi Hotspot?
my: ဝိုင်ဖိုင်ဟော့စပေါ့ လွင့်မည်လား။

en: Wi-Fi hotspot allows others to share your internet connection, by creating a Wi-Fi network that they can connect to. To do this, you must have an internet connection through a source other than Wi-Fi.
my: Wi-Fi ဟော့စပေါ့သည် ချိတ်ဆက်နိုင်သည့် Wi-Fi ကွန်ရက်တစ်ခုဖန်တီးခြင်းဖြင့် သင့်အင်တာနက်ချိတ်ဆက်မှုကို အခြားသူများအား မျှဝေနိုင်စေပါသည်။ ၎င်းကိုလုပ်ဆောင်ရန်အတွက် Wi-Fi မှလွဲ၍ အခြားအရင်းအမြစ်တစ်ခုမှတစ်ဆင့် အင်တာနက်ချိတ်ဆက်မှုရှိရပါမည်။

en: Network Name
my: ဆ.သ.ရ ကွန်ရက်အမည်

note: Translators: This is a password needed for printing.
en: Password
my: စကားဝှက်

en: Generate Random Password
my: ကြုံရာကျပန်းစကားဝှက်ထုတ်ရန်

en: Autogenerate Password
my: စကားဝှက်အလိုအလျောက်ထုတ်ရန်

en: _Turn On
my: _Tဖွင့်မည်

en: Wi-Fi
my: ဝိုင်ဖိုင်

en: Turning off will disconnect any devices that are using the hotspot.
my: ပိတ်ထားခြင်းဖြင့် ဟော့စပေါ့အသုံးပြုနေသည့် မည်သည့်စက်ပစ္စည်းမဆို ချိတ်ဆက်မှုဖြုတ်လိုက်ပါမည်။

en: Turn Off Hotspot?
my: ဟော့စပေါ့ကို ပိတ်မလား။

en: _Turn Off
my: _T လုံး၀ပိတ်မည်

en: Airplane Mode
my: လေယာဥ်ပျံစနစ်

en: Disables Wi-Fi, Bluetooth and mobile broadband
my: ဝိုင်ဖိုင်၊ ဘလူးတုနှင့် ဖုန်းလိုင်းများ ပိတ်ရန်

en: No Wi-Fi Adapter Found
my: ဝိုင်ဖိုင်စက်မတွေ့ပါ

en: Make sure you have a Wi-Fi adapter plugged and turned on
my: ဝိုင်ဖိုင်စက်သေချာချိတ်ထားပြီးဖွင့်ထားလား စစ်ဆေးပါ

en: Airplane Mode On
my: လေယာဥ်ပျံစနစ်ဖွင့်ထားပါသည်

en: Turn off to use Wi-Fi
my: ဝိုင်ဖိုင်သုံးရန် လေယာဥ်ပျံစနစ်ပိတ်ပါ

en: Wi-Fi Hotspot Active
my: ဝိုင်ဖိုင်ဟော့စပေါ့ လွင့်ထားပါသည်

en: Mobile devices can scan the QR code to connect.
my: မိုဘိုင်းဖုန်းများ QRကုတ်ဖတ်ပြီးချိတ်နိုင်သည်။

en: Turn Off Hotspot…
my: ဟော့စပေါ့ပိတ်ရန်...

en: Visible Networks
my: မြင်ရသောကွန်ရက်များ

en: Wi-Fi Unavailable
my: Wi-Fi မရနိုင်ပါ

en: An error has occurred and Wi-Fi cannot be used.
        Error details: NetworkManager not running.
my: အမှားအယွင်းတစ်ခု ဖြစ်ပွားခဲ့ပြီး Wi-Fi ကို အသုံးမပြုနိုင်ပါ။
        အမှားအယွင်းအသေးစိတ်အချက်များ- NetworkManager မလည်ပတ်ပါ။

en: 802.1x _Security
my: 802.1x _Sလုံခြုံရေး

en: Security
my: လုံခြုံရေး

en: Preserve
my: ထိန်းသိမ်း

en: Permanent
my: အမြဲတမ်း

en: Random
my: ကျပန်း

en: Stable
my: တည်ငြိမ်

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the network device this connection is activated on. This feature is known as MAC cloning or spoofing. Example: 00:11:22:33:44:55
my: ဤနေရာတွင် ထည့်သွင်းထားသော MAC လိပ်စာကို ကွန်ရက်စက်ပစ္စည်းအတွက် ဟာ့ဒ်ဝဲလိပ်စာအဖြစ် ဤချိတ်ဆက်မှုတွင် စတင်အသုံးပြုနိုင်မည်ဖြစ်သည်။ ဤအင်္ဂါရပ်ကို MAC ပုံတူပွားခြင်း သို့မဟုတ် အတုအယောင်ပြုလုပ်ခြင်းဟု လူသိများသည်။ ဥပမာ- 00:11:22:33:44:55

en: Profile %d
my: ပရိုဖိုင်လ် %d

note: Translators: "%s" is the user visible name of the network
en: Saved details for “%s” will be permanently lost. This includes passwords and any network changes.
my: “%s” အတွက် သိမ်းဆည်းထားသော အသေးစိတ်အချက်များ အပြီးအပိုင် ဆုံးရှုံးသွားပါမည်။ ၎င်းတွင် စကားဝှက်များနှင့် ကွန်ရက်ပြောင်းလဲမှုများ ပါဝင်သည်။

en: Forget Connection?
my: ချိတ်ဆက်မှုကို မေ့နေပါသလား။

[ctx: Wifi security]
en: None
my: မရှိ

en: Never
my: ဘယ်တော့မှ

en: %i day ago | %i days ago
my[0]: လွန်လေပြီးသော %i နေ့က

[ctx: Signal strength]
en: None
my: မရှိ

[ctx: Signal strength]
en: Weak
my: အားနည်း

[ctx: Signal strength]
en: Ok
my: အိုကေ

[ctx: Signal strength]
en: Good
my: ကောင်း

[ctx: Signal strength]
en: Excellent
my: အကောင်းဆုံး

en: IPv4 Address
my: IPv4 လိပ်စာ

en: IPv6 Address
my: IPv6 လိပ်စာ

en: IP Address
my: အိုင်ပီလိပ်စာ

en: Forget Connection
my: ချိတ်ဆက်မှုကိုမေ့ပစ်ရန်

en: Remove Connection Profile
my: ချိတ်ဆက်မှုဆိုင်ရာပရိုဖိုင်လ်ဖယ်ရှားရန်

en: Remove VPN
my: VPNဖယ်ရှားရန်

en: Details
my: အသေးစိတ်

en: automatic
my: အလိုအလျောက်

en: Identity
my: မှတ်ပုံတင်

en: Delete Address
my: လိပ်စာဖျက်မည်

en: Delete Route
my: လမ်းကြောင်းဖျက်မည်

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
my: မရှိ

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
my: WEP 40/128-bit Key (Hex သို့မဟုတ် ASCII)

en: WPA & WPA2 Personal
my: WPA & WPA2 ပါဆင်နယ်

en: WPA & WPA2 Enterprise
my: WPA & WPA2 အင်တာပရိုက်စ်

en: WPA3 Personal
my: WPA3 တစ်ကိုယ်ရည်သုံး

en: Unsaved peer
my: မသိမ်းဆည်းရသေးသော peer

en: Signal Strength
my: ဆစ်ဂနယ် အင်အား

en: Weak
my: အားနည်း

en: Link speed
my: လင့်ခ်အမြန်နှုန်း

en: Hardware Address
my: ဟာ့ဒ်ဝဲလိပ်စာ

en: Supported Frequencies
my: ထောက်ပံ့ထားသော ကြိမ်နှုန်းများ

en: Default Route
my: မူလလမ်းကြောင်း

en: Last Used
my: နောက်ဆုံးသုံးခဲ့သော

en: Connect _automatically
my: _aအလိုအလျောက်ချိတ်ဆက်မည်

en: Make available to _other users
my: _o အခြားအသုံးပြုသူများ အသုံးပြုနိုင်စေရန် ဆောင်ရွက်ပါ။

en: _Metered connection: has data limits or can incur charges
my: _M _မီတာချိတ်ဆက်မှု- ဒေတာကန့်သတ်ချက်များ ရှိသည် သို့မဟုတ် အခကြေးငွေများ ပေးဆောင်နိုင်သည်

en: Software updates and other large downloads will not be started automatically.
my: ဆော့ဖ်ဝဲအပ်ဒိတ်များနှင့် အခြားကြီးမားသော ဒေါင်းလုဒ်ဖိုင်များကို အလိုအလျောက် စတင်နိုင်မည်မဟုတ်ပါ။

en: _Name
my: _Nအမည်

en: _MAC Address
my: _MACလိပ်စာ -

en: _Cloned Address
my: _Cပုံတူပွားထားသောလိပ်စာ

en: bytes
my: ဘိုက်

en: IPv_4 Method
my: IPv_4 နည်းလမ်း

en: Automatic (DHCP)
my: အလိုအလျောက် (DHCP)

en: Link-Local Only
my: ကွန်ပျူတာအတွင်းရှိ လင့်များသာ

en: Disable
my: ပိတ်မည်

en: Shared to other computers
my: အခြားကွန်ပြူတာများသို့ ဝေမျှထားသည်

en: Addresses
my: လိပ်စာများ

en: Address
my: နေရပ်လိပ်စာ

en: Automatic DNS
my: အလိုအလျောက်DNS

en: DNS server address(es)
my: DNS ဆာဗာလိပ်စာ(များ)

en: Separate IP addresses with commas
my: IP လိပ်စာများကို ကော်မာများဖြင့် ခွဲခြားပါ။

en: Routes
my: လမ်းကြောင်းများ

en: Automatic Routes
my: အလိုအလျောက်လမ်းကြောင်းများ

note: Translators: Please see https://en.wikipedia.org/wiki/Metrics_(networking)
en: Metric
my: မက်ထရစ်

en: Use this connection _only for resources on its network
my: ၎င်း၏ကွန်ရက်ပေါ်ရှိ အရင်းအမြစ်များအတွက် _o သာ ဤချိတ်ဆက်မှုကို အသုံးပြုပါ။

en: IPv_6 Method
my: IPv_6 နည်းလမ်း

en: Automatic, DHCP only
my: အလိုအလျောက်၊ DHCPတစ်ခုသာ

en: Prefix
my: အရှေ့ဆက်

en: Unable to open connection editor: %s
my: ချိတ်ဆက်မှု အယ်ဒီတာကို ဖွင့်၍မရပါ- %s

en: New Profile
my: ပရိုဖိုင် အသစ်

en: Invalid setting %s: %s
my: မမှန်ကန်သော သတ်မှတ်ချက် %s- %s

en: Invalid setting %s
my: မမှန်ကန်သော သတ်မှတ်ချက် %s

en: Invalid VPN configuration file
my: မမှန်ကန်သော VPN ဖွဲ့စည်းမှုပုံစံဖိုင်

note: Translators: VPN add dialog Wireguard description
en: Free and open-source VPN solution designed for ease of use, high speed performance and low attack surface.
my: အသုံးပြုရလွယ်ကူမှု၊ မြန်နှုန်းမြင့်စွမ်းဆောင်ရည်နှင့် မျက်နှာပြင်နိမ့်ပါးမှုအတွက် အခမဲ့နှင့် open-source VPN solution

en: Import from file…
my: ဖိုင်လ်မှတင်သွင်းမည်...

en: Add VPN
my: VPNထည့်မည်

en: S_ecurity
my: _eလုံခြုံရေး

en: Cannot Import VPN Connection
my: VPN ချိတ်ဆက်မှုကို ထည့်သွင်း၍မရပါ

en: The file “%s” could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
my: ဖိုင် “%s” ကို ဖတ်၍မရပါ သို့မဟုတ် အသိအမှတ်ပြုထားသော VPN ချိတ်ဆက်မှု အချက်အလက် မပါဝင်ပါ။
    
    အမှား- %s။

en: _Close
my: _ပိတ်

en: Select file to import
my: ထည့်သွင်းရန် ဖိုင်ရွေးပါ

en: (Error: unable to load VPN connection editor)
my: (အမှား - VPNချိတ်ဆက်မှုအယ်ဒီတာကို မတွန်းတင်နိုင်ခဲ့ပါ)

en: _Connection Name
my: _C ချိတ်ဆက်မှုအမည်

en: _Interface Name
my: _I အင်တာဖေ့စ်အမည်

en: The name of the wireguard interface to create.
my: ဖန်တီးရန်အတွက် wireguard အင်တာဖေ့စ်၏အမည်။

en: _Private Key
my: _P သင့်ကီး

en: The 256 bit private key in base64 encoding
my: ကုဒ်ဝှက်စနစ် base64တွင် သုံးသော 256 bit သီးသန့်ကီး

en: Show/hide private key
my: သင့်ကီးကို ပြ/ဖျောက်ပါ

en: _Listen Port
my: _နားစွင့်မည့်ဆိပ်ကမ်း

en: A port to listen on. If set to 'automatic', the port will be chosen randomly when the interface comes up.
my: နားစွင့်မည့်ဆိပ်ကမ်း။ 'automatic'သို့ထားထာပါက ဆိပ်ကမ်းကို ကျပန်းရွေးချယ်သွားမည်။

en: 0
my: ၀

en: A 32-bit fwmark for outgoing packets. Leave it to 'off' to disable fwmark.
my: အထွက် packets များအတွက် 32-bit fwmark ။ fwmark ကို ပိတ်ရန်အတွက် 'off' ကိုရွေးပါ။

en: _Add peer routes
my: _A peer လမ်းကြောင်းများ ထည့်ပါ

en: _Peers
my: _တွဲဖက်များ

en: Add WireGuard peer
my: WireGuardတွဲဖက်ထည့်မည်

en: No peers set up
my: တွဲဖက်သုံးကိရိယာများ မဆင်ရသေးပါ

en: _Endpoint
my: အ_ဆုံးမှတ်

en: An endpoint IP or hostname, followed by a colon, and then a port number.
my: အဆုံးမှတ်IP သို့ အိမ်ရှင်အမည်၊ ပြီးလျှင် ကော်လံ၊ ထို့နောက်ဆိပ်ကမ်းနံပါတ်

en: _Public key
my: _အများသုံး သော့

en: A base64 public key calculated by 'wg pubkey' from a private key.
my: တစ်ဦးပိုင်-သော့မှ'wg pubkey'သုံး၍တွဲချက်ထားသောbase64အများသုံး-သော့

en: _Pre-shared key
my: _ကြိုတင်မျှဝေ-သော့

en: A base64 preshared key generated by 'wg genpsk'. Optional, and may be omitted. Adds an additional layer of symmetric-key cryptography to be mixed into the already existing public-key cryptography, for post-quantum resistance.
my: 'wg genpsk'ဖြင့် ထုတ်ထားသော base64 ကြိုတင်မျှဝေ-သော့။ သုံးလိုကသုံးနိုင်သည်။ လုံခြုံရေးကို အပေါ်တစ်လွှာ ထပ်မံဆောင်ရွက်ပေးမည်ဖြစ်သည်။

en: Allowed _IP addresses
my: ခွင့်ပြုထားသော_IPလိပ်စာများ

en: Comma-separated list of IP (v4 or v6) addresses with CIDR masks from which incoming traffic for this peer is allowed and to which outgoing traffic for this peer is directed.
my: ဤတွဲဖက်အတွက် အဝင်၊အထွက်ဆယ်သွယ်ရေးလမ်းကြောများ ခွင့်ပြုပေးမည့် CIDR masks ပါသော IP (v4 သို့ v6) လိပ်စာများ (ကော်မာဖြင့်ခြား)။

en: _Persistent keepalive
my: _မစဲအမြဲဖွင့်ထားမည်

en: How often to send an authenticated empty packet to the peer for the purpose of keeping a stateful firewall or NAT mapping valid. This is optional and not recommended outside of specific setups.
my: တွဲဖက်ထံ အထောက်အထားမှန်ကန်ကြောင်းအတည်ပြုပြီးအထုပ်လွတ် ဘယ်လိုကြိမ်နှုန်းနှင့် ပိုမလဲ။ လုပ်လိုကလုပ်နိုင်သည်။ သို့သော် အားမပေးပါ။

en: seconds
my: စက္ကန့်

en: Apply
my: သုံးမည်

en: Control how you connect to the Internet
my: သင်အင်တာနက်ချိတ်ဆက်ပုံကို ထိန်းချုပ်ပါ။

note: Translators: Search terms to find the Network panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;IP;LAN;Proxy;WAN;Broadband;Modem;Bluetooth;vpn;DNS;
my: ကွန်ရက်;IP;LAN;Proxy;WAN;ဘရော့ဒ်ဘန်း;Modem;ဘလူးတုသ်;vpn;DNS;

en: Control how you connect to Wi-Fi networks
my: Wi-Fi ကွန်ရက်များသို့ သင်ချိတ်ဆက်ပုံအား ထိန်းချုပ်ပါ။

note: Translators: Search terms to find the Wi-Fi panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;Wireless;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;Broadband;DNS;Hotspot;
my: ကွန်ရက်;ကြိုးမဲ့;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;ရော့ဒ်ဘန်;DNS;ဟော့စပေါ့;

en: never
my: ဘယ်တော့မှ

en: today
my: ယနေ့

en: yesterday
my: မနေ့က

en: Last used
my: နောက်ဆုံးသုံးခဲ့စဉ်က

note: Translators: This is used as the title of the connection * details window for ethernet, if there is only a single * profile. It is also used to display ethernet in the * device list.
en: Wired
my: ကြိုးချိတ်

en: Add new connection
my: ကွန်နက်ရှင်အသစ်ထည့်မည်

en: Network details for the selected networks, including passwords and any custom configuration will be lost.
my: စကားဝှက်များအပါအဝင် ရွေးချယ်ထားသော ကွန်ရက်များအတွက် ကွန်ရက်အသေးစိတ်အချက်အလက်များနှင့် စိတ်ကြိုက်ဖွဲ့စည်းပုံများ ဆုံးရှုံးသွားပါမည်။

en: _Forget
my: _Fမေ့ပစ်မည်

en: Saved Wi-Fi Networks
my: သိမ်းဆည်းထားသော Wi-Fi ကွန်ရက်များ

en: System policy prohibits use as a Hotspot
my: စနစ်မူဝါဒတွင် ဟော့စပေါ့အဖြစ် အသုံးပြုခြင်းကို တားမြစ်ထားသည်။

en: Wireless device does not support Hotspot mode
my: ကြိုးမဲ့စက်ပစ္စည်းသည် ဟော့စပေါ့မုဒ်ကို မပံ့ပိုးထားပါ။

en: Add Ethernet connection
my: ကြိုးချိတ်အင်တာနက်ချိတ်ဆက်မည်

en: Provider
my: ထောက်ပံ့ပေးသူ

en: Not connected
my: မချိတ်ဆက်မိပါ။

en: Active
my: သက်ဝင်

en: Turn VPN connection off
my: VPNချိတ်ဆက်မှုပိတ်မည်

[ctx: Wi-Fi Hotspot]
en: Network Name
my: ဆ.သ.ရ ကွန်ရက်အမည်

[ctx: Wi-Fi Hotspot]
en: Security type
my: လုံခြုံရေးအမျိုးအစား

[ctx: Wi-Fi Hotspot]
en: Password
my: စကားဝှက်

en: Turn Wi-Fi off
my: ဝိုင်ဖိုင်ပိတ်မည်

en: Saved Networks
my: သိမ်းဆည်းထားသော ကွန်ရက်များ

en: Show Saved Networks
my: သိမ်းဆည်းထားသောကွန်ရက်များကိုပြသပါ

en: _Connect to Hidden Network…
my: ဖွက်ထားသောကွန်ရက်သို့ _Cချိတ်ဆက်မည်...

en: _Turn On Wi-Fi Hotspot…
my: ဝိုင်ဖိုင်ဟော့စပေါ့ _Tဖွင့်မည်...

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown
my: အခြေအနေမသိ

note: TRANSLATORS: device status
en: Unmanaged
my: မစီစဉ်ထားသော

note: TRANSLATORS: device status
en: Unavailable
my: မရရှိနိုင်ပါ

note: TRANSLATORS: device status
en: Connecting
my: ချိတ်ဆက်နေသည်

note: TRANSLATORS: device status
en: Authentication required
my: အထောက်အထားမှန်ကန်ရန် လိုအပ်သည်

note: TRANSLATORS: device status
en: Disconnecting
my: ချိတ်ဆက်မှုဖြတ်နေသည်

note: TRANSLATORS: device status
en: Connection failed
my: ချိတ်ဆက်မူမအောင်မြင်ပါ

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Configuration failed
my: ပြင်ဆင်မှု မအောင်မြင်ပါ

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration failed
my: အိုင်ပီပြင်ဆင်မှု မအောင်မြင်ပါ

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration expired
my: အိုင်ပီပြင်ဆင်မှု သက်တမ်းကုန်

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Secrets were required, but not provided
my: လျှို့ဝှက်ချက်များ လိုအပ်သော်လည်း မပံ့ပိုးထားပါ။

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant disconnected
my: 802.1x ထောက်ကူမှုနှင့် ချိတ်ဆက်မှုပြတ်တောက်သွားသည်

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant configuration failed
my: 802.1x ထောက်ကူပြင်ဆင်မှု မအောင်မြင်ပါ

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant failed
my: 802.1x ထောက်ကူမှု မအောင်မြင်ပါ

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant took too long to authenticate
my: 802.1x ထောက်ကူမှုသည် အထာအထားမှန်ကန်မှုပြရန် အချိန်ကြန့်ကြာနေခဲ့သည်

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service failed to start
my: PPP service  မစနိုင်ပါ။

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service disconnected
my: PPPဝန်ဆောင်မှုနှင့်ချိတ်ဆက်မှုပြတ်တောက်သွားသည်

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP failed
my: PPP မအောင်မြင်ပါ။

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed to start
my: DHCPပရိုဂရမ်စတင်မှု ကျရှုံးခဲ့သည်

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed
my: DHCPပရိုဂရမ် ကျရှုံးခဲ့သည်

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed to start
my: မျှဝေထားသော ချိတ်ဆက်ခြင်းဝန်ဆောင်မှုကို စတင်၍မရပါ။

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed
my: ဝေမျှချိတ်ဆက်ခြင်းဝန်ဆောင်မှု ကျရှုံးခဲ့သည်

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed to start
my: AutoIPဝန်ဆောင်မှု စတင်ခြင်းကျရှုံးခဲ့သည်

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service error
my: AutoIPဝန်ဆောင်မှုအမှားအယွင်း

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed
my: AutoIPဝန်ဆောင်မှု ကျရှုံးခဲ့သည်

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Line busy
my: မအားသေးပါ

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No dial tone
my: ဖုန်းခေါ်ဆိုသံ မရှိပါ။

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No carrier could be established
my: ဆ.သ.ရ ကွန်ရက်ထောက်ပံ့ပေးသူနှင့် ခိုင်ခန့်စွာချိတ်ဆက်မှုမတည်ဆောက်နိုင်ခဲ့ပါ

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing request timed out
my: Dialingတောင်းခံမှု အချိန်ကုန်သွားသည်

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing attempt failed
my: Dialingကြိုးပမ်းမှု ကျရှုံးခဲ့သည်

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem initialization failed
my: မော်ဒန်စက်စတင်မှု မအောင်မြင်ပါ

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to select the specified APN
my: သတ်မှတ်ထားသော APN ကို ရွေးရန် မအောင်မြင်ပါ။

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Not searching for networks
my: ဆ.သ.ရ-ကွန်ရက်များ မရှာဖွေပါ

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration denied
my: ကွန်ရက်စာရင်းသွင်းမှု ပယ်ချခံခဲ့ရသည်

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration timed out
my: ကွန်ရက်စာရင်းသွင်းမှု အချိန်ကုန်သွားပြီ

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to register with the requested network
my: တောင်းဆိုထားသောကွန်ရက်နှင့်စာရင်းသွင်းမှု မအောင်မြင်ခဲ့ပါ

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PIN check failed
my: PINစစ်ဆေးမှု ကျရှုံးခဲ့သည်

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Firmware for the device may be missing
my: စက်အတွက်ဖန်းဝဲလ် ပျောက်နေနိုင်သည်

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection disappeared
my: ချိတ်ဆက်မှု ပျောက်သွားသည်

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Existing connection was assumed
my: ရှိပြီးသားချိတ်ဆက်မှုကိုသုံးလိုက်သည်

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem not found
my: မော်ဒန်စက် မတွေ့ပါ

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Bluetooth connection failed
my: ဘလူးတုချိတ်ဆက်မှု ရှုံးနိမ့်ခဲ့သည်

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Card not inserted
my: ဆင်းကတ် မထည့်သွင်းထားပါ

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Pin required
my: ဆင်း PIN လိုသည်

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Puk required
my: ဆင်း PUK လိုသည်

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM wrong
my: ဆင်းမှားယွင်းနေပါသည်

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection dependency failed
my: ချိတ်ဆက်မှုဆိုင်ရာလိုအပ်ချက်များ ရှုံးနိမ့်ခဲ့သည်

note: TRANSLATORS: device status
en: Firmware missing
my: Firmware ပျောက်နေသည်။

note: TRANSLATORS: device status
en: Cable unplugged
my: ကြိုးမတပ်ထားပါ။

[ctx: notifications]
note: This is the per app switch for message tray usage.
en: _Notifications
my: _Nအသိပေးချက်များ

[ctx: notifications]
note: This is the setting to configure sounds associated with notifications.
en: Sound _Alerts
my: အသံ _Aသတိပေးချက်များ

[ctx: notifications]
en: Notification _Popups
my: _Pအသိပေးချက်ပေါ့အပ်များ

en: Notifications will continue to appear in the notification list when popups are disabled.
my: ပေါ့ပ်အပ်များ ပိတ်ထားသည့်အခါ အကြောင်းကြားချက်စာရင်းတွင် အသိပေးချက်များ ဆက်လက်ပေါ်လာပါမည်။

[ctx: notifications]
note: Popups here refers to message tray notifications in the middle of the screen.
en: Show Message _Content in Popups
my: ပေါ့အပ်တွင် မတ်ဆေ့_Cအကြောင်းအရာ ပြမည်

[ctx: notifications]
en: _Lock Screen Notifications
my: _Lလော့ခ်စခရင် အသိပေးချက်များ

[ctx: notifications]
en: Show Message C_ontent on Lock Screen
my: မတ်ဆေ့၏ _oအကြောင်းအရာကို လော့စခရင်တွင် ပြမည်

en: _Do Not Disturb
my: _Dမနှောင့်ယှက်ပါနှင့်

note: Translators: Whether to show notifications on the lock screen
en: _Lock Screen Notifications
my: _Lလော့ခ်စခရင် အသိပေးချက်များ

note: List of apps.
en: App Notifications
my: အက်ပ် အသိပေးချက်များ

en: Control which notifications are displayed and what they show
my: မည်သည့် အသိပေးချက်များကို ပြသသည်နှင့် ၎င်းတို့ မည်သည့်အရာပြသသည်ကို ထိန်းချုပ်ပါ။

note: Translators: Search terms to find the Notifications panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Notifications;Banner;Message;Tray;Popup;
my: အသိပေးချက်များ;နဖူးစည်း;စာတို;Tray;ပေါ့ပ်အပ်;

[ctx: Online Account]
en: Other
my: အခြား

note: Translators: The %s is the username (eg., debarshi.ray@gmail.com * or rishi).
en: %s removed
my: %s ကို ဖယ်ရှားပြီးပြီ

en: Error removing account
my: Account ဖြုတ်နေစဉ် Error တက်သွားပါသည်။

note: Translators: This is the button which allows undoing the removal of the printer.
en: Undo
my: ချေ

en: Close the notification
my: အကြောင်းကြားချက်ကို ပိတ်ပါ

en: Offline — unable to connect accounts
my: အော့ဖ်လိုင်း — အကောင့်များကို ချိတ်ဆက်၍မရပါ

en: Allow apps to access online services by connecting your cloud accounts.
my: သင်၏ cloud အကောင့်များကို ချိတ်ဆက်ခြင်းဖြင့် အွန်လိုင်းဝန်ဆောင်မှုများကို ဝင်ရောက်ကြည့်ရှုရန်အတွက် အက်ပ်များကို ဖွင့်ပေးပါ။

en: Your Accounts
my: သင့်အကောင့်များ

en: Connect an Account
my: အကောင့်တစ်ခုချိတ်ဆက်ပါ

note: translators: This is the title of the "Show Account" dialog. The * %s is the name of the provider. e.g., 'Google'.
en: %s Account
my: %s အကောင့်

en: Remove Account
my: Account ကိုဖြုတ်မည်။

en: Connect to your online accounts and decide what to use them for
my: သင့်အွန်လိုင်းအကောင့်များနှင့် ချိတ်ဆက်ပြီး ၎င်းတို့ကို မည်သည့်အတွက် အသုံးပြုမည်ကို ဆုံးဖြတ်ပါ။

note: Translators: Search terms to find the Online Accounts panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! For ReadItLater and Pocket, see http://en.wikipedia.org/wiki/Pocket_(application)
en: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Web;Online;Chat;Calendar;Mail;Contact;ownCloud;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocket;ReadItLater;
my: ဂူးဂယ်;ဖေ့စ်ဘွတ်;တွစ်တာ;ယဟူး;ဝက်ဘ်;အွန်လိုင်း;ချက်;ပြက္ခဒိန်;မေးလ်;အဆက်အသွယ်;

en: Unknown time
my: အချိန်ကိုမှန်း၍မရပါ

en: %i minute | %i minutes
my[0]: %i မိနစ်

en: %i hour | %i hours
my[0]: %i နာရီ

en: hour | hours
my[0]: နာရီ

en: minute | minutes
my[0]: မိနစ်

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s until fully charged
my: အားမပြည့်မီ %s အလို

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: Caution: %s remaining
my: သတိ - %sသာကျန်တော့သည်

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s remaining
my: %sသာကျန်တော့သည်

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Fully charged
my: အားအပြည့်သွင်းပြီးပါပြီ

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Not charging
my: အားသွင်းမနေပါ

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Empty
my: အားကုန်ပြီ

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Charging
my: အားသွင်းနေသည်

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Discharging
my: အားလွှတ်နေသည်

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless mouse
my: ကြိုးမဲ့မောက်စ်

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless keyboard
my: ကြိုးမဲ့ကီးဘုတ်

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Cellphone
my: ဆဲလ်ဖုန်း

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Media player
my: သီချင်း၊ ဗီဒီယို ဖွင့်စက်

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Tablet
my: Tablet ကွန်ပျူတာ

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Computer
my: ကွန်ပျူတာ

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Gaming input device
my: ဂိမ်းခလုတ်

note: TRANSLATORS: secondary battery, misc
en: Battery
my: ဘက်ထရီ

[ctx: Battery name]
en: Main
my: ပင်မ

[ctx: Battery name]
en: Extra
my: အပို

en: Batteries
my: ဘက်ထရီများ

en: When _idle
my: _iရပ်နေသောအခါ

en: Suspend
my: ဆိုင်းငံ့ထားမည်

en: Power Off
my: ပါဝါပိတ်မည်

en: Hibernate
my: လက်ရှိ အခြေအနေတိုင်းမှတ်သား၍ အပြီးထွက်မည်

en: Nothing
my: ဘာမှမဟုတ်

en: When on battery power
my: ဘက်ထရီသုံးနေသောအခါ

en: When plugged in
my: အားသွင်းကြိုးတပ်ထားသောအခါ

[ctx: Idle time]
en: Never
my: ဘယ်တော့မှ

en: Automatic suspend
my: အလိုအလျောက်အိပ်မည်

en: Performance mode temporarily disabled due to high operating temperature.
my: အပူချိန်မြင့်မားမှုကြောင့် စွမ်းဆောင်ရည်မုဒ်ကို ယာယီပိတ်ထားပါသည်။

en: Lap detected: performance mode temporarily unavailable. Move the device to a stable surface to restore.
my: Lap တွေ့ရှိခြင်း - စွမ်းဆောင်ရည်မုဒ်ကို ယာယီမရနိုင်ပါ။ ပြန်လည်ရယူရန်အတွက် စက်ပစ္စည်းကို လှုပ်ရှားမှုမရှိသောမျက်နှာပြင်သို့ ရွှေ့ပါ။

en: Performance mode temporarily disabled.
my: စွမ်းဆောင်ရည်မြင့်တင်နည်းကို ယာယီပိတ်သိမ်းထားသည်။

en: Low battery: power saver enabled. Previous mode will be restored when battery is sufficiently charged.
my: ဘက်ထရီနည်းခြင်း- ပါဝါချွေတာမှုကို ဖွင့်ထားသည်။ ဘက်ထရီလုံလောက်စွာအားသွင်းပြီးသည်နှင့် ယခင်မုဒ်ကို ပြန်လည်ရယူပါမည်။

note: translators: "%s" is an application name
en: Power Saver mode activated by “%s”.
my: ပါဝါချွေတာနည်းကို “%s”မှ ဖွင့်ခဲ့သည်။

note: translators: "%s" is an application name
en: Performance mode activated by “%s”.
my: “%s” မှ စဖွင့်ထားသည့် စွမ်းဆောင်ရည်မုဒ်

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 15 minutes
my: ၁၅ မိနစ်

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 20 minutes
my: ၂၀ မိနစ်

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 25 minutes
my: ၂၅ မိနစ်

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 30 minutes
my: မိနစ်၃၀

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 45 minutes
my: ၄၅ မိနစ်

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 1 hour
my: ၁ နာရီ

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 80 minutes
my: ၈၀ မိနစ်

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 90 minutes
my: ၉၀ မိနစ်

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 100 minutes
my: ၁၀၀ မိနစ်

[ctx: automatic_suspend]
note: Translators: Option for "Delay" in "Automatic suspend" dialog.
en: 2 hours
my: နှစ်နာရီ

en: Power Mode
my: ပါဝါသုံးစွဲနည်း

en: Affects system performance and power usage.
my: စနစ်စွမ်းဆောင်ရည်နှင့် ပါဝါအသုံးပြုမှုအပေါ် သက်ရောက်မှုရှိသည်။

en: Power Saving Options
my: ပါဝါချွေတာမှုရွေးချယ်ချက်များ

en: Automatic Screen Brightness
my: ရုပ်ပြမှန်ပြင်အလင်း အလိုအလျောက်တင်၊လျော့မှု

en: Screen brightness adjusts to the surrounding light.
my: ဖန်သားပြင် အလင်းအမှောင်သည် ပတ်ဝန်းကျင်ရှိ အလင်းရောင်ကို ချိန်ညှိပေးသည်။

en: Dim Screen
my: ရုပ်ပြမှန်ပြင် မှိန်မည်

en: Reduces the screen brightness when the computer is inactive.
my: ကွန်ပျူတာ အလုပ်မလုပ်သည့်အခါ ဖန်သားပြင်တောက်ပမှုကို လျှော့ချပေးသည်။

en: Screen _Blank
my: _B မည်သည့်အရာမျှ မဖွင့်ထားသောဖန်သားပြင်

en: Turns the screen off after a period of inactivity.
my: လှုပ်ရှားမှုမရှိသည့်အချိန်ပြီးနောက်တွင် ဖန်သားပြင်ကို ပိတ်ပါ။

en: Automatic Power Saver
my: အလိုအလျောက်ပါဝါချွေတာမှု

en: Enables power saver mode when battery is low.
my: ဘက်ထရီအားနည်းနေချိန်တွင် ပါဝါချွေတာသည့်မုဒ်ကို ဖွင့်ပါ။

en: _Automatic Suspend
my: _Aအလိုအလျောက်အိပ်မည်

en: Pauses the computer after a period of inactivity.
my: လှုပ်ရှားမှုမရှိသည့်အချိန်ပြီးနောက်တွင် ကွန်ပျူတာကို ခေတ္တရပ်ပါ။

en: Po_wer Button Behavior
my: _w ပါဝါခလုတ် အပြုအမူ

en: Show Battery _Percentage
my: ဘက်ထရီအား _Pရာခိုင်နှုန်းပြမည်

en: Show exact charge level in the top bar
my: အပေါ်ဘားတွင် အတိအကျ အားသွင်းမှုအဆင့်ကို ပြပါ

en: Automatic Suspend
my: အလိုအလျောက်အိပ်မည်

en: _Plugged In
my: _Pအားသွင်းကြိုးတပ်ထားသည်

en: On _Battery Power
my: _Bဘက်ထရီသုံးနေသောအခါ

en: Delay
my: နှောင့်နှေး

[ctx: Power profile]
en: Performance
my: စွမ်းအားမြင့်

en: High performance and power usage.
my: စွမ်းဆောင်ရည်မြင့်မှုနှင့် ပါဝါအသုံးပြုမှု။

[ctx: Power profile]
en: Balanced
my: ညီမျှစွာသုံးနည်း

en: Standard performance and power usage.
my: ပုံမှန်စွမ်းဆောင်ရည်နှင့် ပါဝါအသုံးပြုမှု။

[ctx: Power profile]
en: Power Saver
my: ပါဝါချွေတာနည်း

en: Reduced performance and power usage.
my: စွမ်းဆောင်ရည်နှင့် ပါဝါအသုံးပြုမှုကို လျှော့ချပါ။

en: Power
my: ပါဝါ

en: View your battery status and change power saving settings
my: သင့်ဘက်ထရီ အခြေအနေကို ကြည့်ရှုပြီး ပါဝါချွေတာမှုသတ်မှတ်ချက်များကို ပြောင်းလဲပါ။

note: Translators: Search terms to find the Power panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Power;Sleep;Suspend;Hibernate;Battery;Brightness;Dim;Blank;Monitor;DPMS;Idle;Energy;
my: ပါဝါ;ခဏပိတ်;ခဏရပ်;ခဏအနားပေး;ဘက်ထရီ;တောက်ပမှု;မှိန်ဖျော့ဖျော့;ဗလာ;မော်နီတာ;DPMS;Idle;စွမ်းအင်;

note: Translators: %s is the printer name
en: Printer “%s” has been deleted
my: “%s” ပုံနှိပ်စက်ကို ဖျက်ပြီးပါပြီ

note: Translators: Addition of the new printer failed.
en: Failed to add new printer.
my: Printer အသစ်မထည့်နိုင်ပါ။

en: Unlock to add printers and change settings
my: ပရင်တာများထည့်ရန်နှင့် သတ်မှတ်ချက်များပြောင်းရန် လော့ခ်ဖွင့်ပါ

en: All Connected and Network Printers
my: ချိတ်ဆက်ထားသော ကွန်ရက် ပရင်တာများအားလုံး

note: Translators: This button adds new printer. Translators: This button adds a new printer.
en: _Add Printer…
my: _A ပရင်တာထည့်ပါ...

en: Search printers
my: ပရင်တာများကို ရှာဖွေပါ

en: No Printers
my: ပရင်တာများမရှိပါ

note: Translators: Title if the CUPS server is not running (we can not connect to it).
en: No Print Service
my: ပရင်တာဝန်ဆောင်မှုမရှိပါ

note: Translators: Description if the CUPS server is not running (we can not connect to it).
en: The system printing service doesn’t seem to be available.
my: စနစ်ပရင်တာထုတ်ခြင်း ဝန်ဆောင်မှုကို ရနိုင်ပုံမပေါ်ပါ

en: Add printers, view printer jobs and decide how you want to print
my: ပရင်တာများထည့်ပါ။ ပရင်တာအလုပ်များကိုကြည့်ရှုပြီး သင်မည်ကဲ့သို့ ပရင့်ထုတ်လိုသည်ကို ဆုံးဖြတ်ပါ။

note: Translators: This is the title presented at top of the dialog.
en: Add Printer
my: ပုံနှိပ်စက်ထည့်မည်

en: Back
my: ပြန်လှည့်

note: Translators: This button opens authentication dialog for selected server. Translators: This buttons submits the credentials for the selected server.
en: _Unlock
my: _သော့ဖွင့်

note: Translators: No printers were detected
en: No Printers Found
my: ပုံနှိပ်စက်များမတွေ့ပါ

note: Translators: The entered text should contain network address of a printer or a text which will filter found devices (their names and locations)
en: Enter a network address or search for a printer
my: ကွန်ရက်လိပ်စာတစ်ခု ထည့်ပါ သို့မဟုတ် ပရင်တာအတွက် ရှာဖွေပါ။

en: Authentication Required
my: အထောက်အထားမှန်ကန်မှု လိုအပ်သည်

en: Enter username and password to view printers on Print Server.
my: ပရင့်ဆာဗာတွင် ပရင်တာများကို ကြည့်ရှုရန်အတွက် အသုံးပြုသူအမည်နှင့် စကားဝှက်ကို ထည့်သွင်းပါ။

note: Translators: This is a username on a print server.
en: Username
my: အသုံးပြုသူအမည်

note: Translators: This is the title of the dialog. %s is the printer name.
en: %s Details
my: %s အသေးစိတ်

en: No suitable driver found
my: သင့်တော်သောမောင်းနှင်ပရိုဂရမ် မတွေ့ရှိပါ

en: Select PPD File
my: PPDဖိုင်လ်ရွေးမည်

en: PostScript Printer Description files (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)
my: PostScript ပရင်တာဖော်ပြချက်ဖိုင်များ (*.ppd၊ *.PPD၊ *.ppd.gz၊ *.PPD.gz၊ *.PPD.GZ)

en: Printer names cannot contain SPACE, TAB, #, or /
my: ပရင်တာအမည်များတွင် SPACE၊ TAB၊ # သို့မဟုတ် / တို့ မပါဝင်ရပါ

en: Location
my: တည်နေရာ

note: Translators: Name of column showing printer drivers
en: Driver
my: မောင်းနှင်ပရိုဂရမ်

en: Searching for preferred drivers…
my: နှစ်သက်သော မောင်းနှင်ပရိုဂရမ်များကိုရှာနေသည်...

en: Search for Drivers
my: မောင်းနှင်ပရိုဂရမ်များကိုရှာမည်

en: Select from Database…
my: ဒေတာဘေ့စ်မှရွေးချယ်မည်

en: Install PPD File…
my: PPDဖိုင်လ် တပ်ဆင်မည်...

en: Select Printer Driver
my: ပုံနှိပ်စက်မောင်းနှင်ပရိုဂရမ် ရွေးမည်

en: Loading drivers database…
my: မောင်းနှင်ပရိုဂရမ်များဒေတာဘေ့စ်တွန်းတင်နေသည်...

en: Select
my: ရွေး

note: Translators: The found device is a JetDirect printer
en: JetDirect Printer
my: JetDirectပုံနှိပ်စက်

note: Translators: The found device is a Line Printer Daemon printer
en: LPD Printer
my: LPDပုံနှိပ်စက်

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: One Sided
my: စာရွက်တစ်ဖက်တည်း

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
my: ရှည်​လျားသောအနား (စံညွှန်း)

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
my: တိုတောင်းသောအနား (အဖွင့်)

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Portrait
my: ထောင့်မှတ်မြင်ကွင်း

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Landscape
my: ရှုခင်းပုံစံမြင်ကွင်း

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse landscape
my: ပြောင်းပြန် အလဲမြင်ကွင်း

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse portrait
my: ပြောင်းပြန် ထောင့်မှတ်မြင်ကွင်း

en: Resume
my: ဆက်လုပ်မည်

en: Pause
my: ခဏနား

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is waiting to be printed)
en: Pending
my: စောင့်နေသည်

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is held for printing)
en: Paused
my: ရပ်ထားသည်

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job needs authentication to proceed further)
en: Authentication required
my: အထောက်အထားမှန်ကန်ရန် လိုအပ်သည်

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is currently printing)
en: Processing
my: လုပ်ဆောင်နေပါသည်။

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been stopped)
en: Stopped
my: ရပ်မည်

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been canceled)
en: Canceled
my: ပယ်ဖျက်ပြီးပြီ

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has aborted due to error)
en: Aborted
my: ဖျက်ချခဲ့သည်

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has completed successfully)
en: Completed
my: ပြီးသွားပါပြီ

note: Translators: Clicking this button prioritizes printing of this print job
en: Move this job to the top of the queue
my: ဤအလုပ်ကို တန်းစီဇယား၏ထိပ်သို့ ရွှေ့ပါ

note: Translators: This label shows how many jobs of this printer needs to be authenticated to be printed.
en: %u Job Requires Authentication | %u Jobs Require Authentication
my[0]: အလုပ် %uခုသည် အထောက်အထားမှန်ကန်မှု လိုအပ်သည်

[ctx: Printer jobs dialog title]
note: Translators: This is the printer name for which we are showing the active jobs
en: %s — Active Jobs
my: %s — လုပ်နေသောအလုပ်များ

note: Translators: The printer needs authentication info to print.
en: Enter credentials to print from %s.
my: %s မှ ပရင့်ထုတ်ရန်အတွက် အထောက်အထားများကို ထည့်သွင်းပါ။

note: Translators: This is a windows domain used with SMB protocol.
en: Domain
my: ဒိုမိန်း

note: Translators: This button authenticates all print jobs and send them for printing.
en: A_uthenticate
my: _အထောက်အထားမှန်ကန်မှုပြမည်

note: Translators: this action removes (purges) all the listed jobs from the list.
en: Clear All
my: အားလုံးရှင်းမည်

note: Translators: This button pop up authentication dialog for print jobs which need credentials.
en: _Authenticate
my: _Aအထောက်အထားမှန်ကန်မှုပြမည်

note: Translators: this label describes the dialog empty state, with no jobs listed.
en: No Active Printer Jobs
my: လက်ရှိလုပ်နေသော ပုံနှိပ်အလုပ်များမရှိပါ

en: Unlock Print Server
my: ပုံနှိပ်ဆာဗာ သော့ဖွင့်မည်

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Unlock %s.
my: %sကို သော့ဖွင့်မည်။

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Enter username and password to view printers on %s.
my: %s ပေါ်ရှိ ပရင်တာများကြည့်ရှုရန်အတွက် အသုံးပြုသူအမည်နှင့် စကားဝှက်ကို ထည့်သွင်းပါ။

en: Searching for Printers
my: ပုံနှိပ်စက်များရှာဖွေနေသည်

note: Translators: The found device is a printer connected via USB
en: USB
my: ယူအက်စ်ဘီ

note: Translators: Location of found network printer (e.g. Kitchen, Reception)
en: Location: %s
my: တည်နေရာ: %s

note: Translators: Network address of found printer
en: Address: %s
my: လိပ်စာ: %s

note: Translators: This item is a server which needs authentication to show its printers
en: Server requires authentication
my: ဆာဗာသည် အထောက်အထားမှန်ကန်မှုကို လိုအပ်သည်

en: Two Sided
my: စာရွက်နှစ်ဖက်လုံး

en: Paper Type
my: စာရွက်အမျိုးအစား

en: Paper Source
my: စာရွက်ရင်းမြစ်

en: Output Tray
my: အထုတ်ထရေး

[ctx: printing option]
en: Resolution
my: ပုံထွက်ပြတ်သားမှု

en: GhostScript pre-filtering
my: GhostScriptအကြို-စစ်ထုတ်ခြင်း

note: Translators: This option sets number of pages printed on one sheet
en: Pages per side
my: တစ်ဖက်လျှင်စာမျက်နှာ

note: Translators: This option sets whether to print on both sides of paper
en: Two-sided
my: စာရွက်နှစ်ဘက်စလုံး

note: Translators: This option sets orientation of print (portrait, landscape...)
en: Orientation
my: ရုပ်ပြမှန်ဟန်အနေအထား

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "General" tab contains general printer options
en: General
my: ယေဘုယျ

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Page Setup" tab contains settings related to pages (page size, paper source, etc.)
en: Page Setup
my: စာမျက်နှာစီစဉ်မှု

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Installable Options" tab contains settings of presence of installed options (amount of RAM, duplex unit, etc.)
en: Installable Options
my: တပ်ဆင်နိုင်သော ရွေးချယ်ချက်များ

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Job" tab contains settings for jobs
en: Job
my: အလုပ်

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Image Quality" tab contains settings for quality of output print (e.g. resolution)
en: Image Quality
my: ညံ့

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Color" tab contains color settings (e.g. color printing)
en: Color
my: အရောင်

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Finishing" tab contains finishing settings (e.g. booklet printing)
en: Finishing
my: အပြီးသတ်နေသည်

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Advanced" tab contains all others settings
en: Advanced
my: အဆင့်မြင့်

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page Translators: This button triggers the printing of a test page.
en: Test Page
my: အစမ်းစာမျက်နှာ

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page
en: Test page
my: အစမ်းစာမျက်နှာ

note: Translators: this is an option of "Paper Source"
en: Auto Select
my: အလိုအလျောက်ရွေးချယ်မှု

note: Translators: this is an option of "Paper Source" Translators: this is an option of "Resolution"
en: Printer Default
my: ပုံနှိပ်စက်၏မူလသတ်မှတ်ချက်

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Embed GhostScript fonts only
my: Embed GhostScript ဖောင့်များသာ

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 1
my: PS level 1 သို့ပြောင်းမည်

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 2
my: PS level 2 သို့ပြောင်းမည်

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: No pre-filtering
my: အကြို-စစ်ထုတ်ခြင်းမသုံး

note: Translators: Name of column showing printer manufacturers
en: Manufacturer
my: ထုတ်လုပ်သူ

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: No Active Jobs
my: လုပ်နေသောအလုပ်များမရှိပါ

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: %u Job | %u Jobs
my[0]: အလုပ် %uခု

note: Translators: Name of job which makes printer to clean its heads
en: Clean print heads
my: ပုံနှိပ်ခေါင်းသန့်ရှင်းမှုဖြစ်စေသော

note: Translators: The printer is low on toner
en: Low on toner
my: တိုနာနည်းနေပြီ

note: Translators: The printer has no toner left
en: Out of toner
my: တိုနာကုန်သွားပြီ

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Low on developer
my: ပုံဖော်ဆေးနည်းနေပါပြီ

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Out of developer
my: ပုံဖော်ဆေးကုန်သွားပါပြီ

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Low on a marker supply
my: Markerပမာဏနည်းနေပါပြီ

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Out of a marker supply
my: Markerကုန်သွားပါပြီ

note: Translators: One or more covers on the printer are open
en: Open cover
my: အဖုံးကိုဖွင့်ထားပါ။

note: Translators: One or more doors on the printer are open
en: Open door
my: ပုံနှိပ်စက်တွင်တံခါးပွင့်နေသည်

note: Translators: At least one input tray is low on media
en: Low on paper
my: စာရွက်နည်းနေပါသည်။

note: Translators: At least one input tray is empty
en: Out of paper
my: စာရွက် ကုန်သွားပြီ

[ctx: printer state]
note: Translators: The printer is offline
en: Offline
my: လိုင်းပေါ်တွင်မရှိ

[ctx: printer state]
note: Translators: Someone has stopped the Printer Translators: Printer's state (no jobs can be processed)
en: Stopped
my: ရပ်တန့်

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is almost full
en: Waste receptacle almost full
my: Waste receptacleပြည့်လုနီးပါဖြစ်နေပြီ

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is full
en: Waste receptacle full
my: Waste receptacleပြည့်နေပါပြီ

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is near end of life
my: အလင်းပုံရိပ်ဖမ်းစက်သည် သက်တမ်းကုန်ဆုံးပါတော့မည်

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is no longer functioning
my: အလင်းပုံရိပ်ဖမ်းစက်သည် အလုပ်မလုပ်တော့ပါ

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (can start new job without waiting)
en: Ready
my: အသင့်

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (printer is ready but doesn't accept new jobs)
en: Does not accept jobs
my: အလုပ်များလက်မံပါ

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (jobs are processing)
en: Processing
my: လုပ်ဆောင်နေပါသည်

en: Status
my: အခြေအနေ

en: Ink Level
my: မင်ပမာဏ

note: Translators: This is the message which follows the printer error.
en: Please restart when the problem is resolved
my: ပြဿနာပြေလည်သွားသောအခါတွင် ပြန်လည်စတင်ပါ

note: Translators: This is the button which restarts the printer.
en: Restart
my: ပြန်စတင်မည်

en: Printing Options
my: ပုံနှိပ်ခြင်းဆိုင်ရာရွေးချက်ချက်များ

en: Printer Details
my: ပုံနှိပ်စက်အသေးစိတ်

note: Set this printer as default
en: Use Printer by Default
my: ပုံနှိပ်စက်ကို မူလရွေးချက်မှုအဖြစ်သတ်မှတ်မည်

note: Translators: This button executes command which cleans print heads of the printer.
en: Clean Print Heads
my: ပုံနှိပ်ခေါင်း သန့်ရှင်းမည်

en: Remove Printer
my: Printer ကိုဖြုတ်မည်။

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Disconnected
my: ပြတ်တောက်သွားသည်

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connecting
my: ချိတ်ဆက်နေသည်

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected
my: ချိတ်ဆက်မိပြီ

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorization Error
my: အခွင့်အာဏာပေးခြင်းဆိုင်ရာအမှား

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorizing
my: အခွင့်အာဏာပေးအပ်နေသည်

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Reduced Functionality
my: စွမ်းဆောင်ရည်လျော့ချထားသည်

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected & Authorized
my: ချိတ်ဆက်၍ အခွင့်အာဏာပေးအပ်ထားပြီးပြီ

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Unknown
my: မသိ

note: Translators: The time point the device was authorized.
en: Authorized at
my: တွင် လုပ်ပိုင်ခွင့်ရှိသည်

note: Translators: The time point the device was connected.
en: Connected at
my: တွင် ချိတ်ဆက်ထားသည်။

note: Translators: The time point the device was enrolled, * i.e. authorized and stored in the device database.
en: Enrolled at
my: တွင် စာရင်းသွင်းထားသည်

en: Failed to authorize device:
my: စက်ကို အခွင့်အာဏာပေးခြင်း မအောင်မြင်ခဲ့ပါ -

en: Failed to forget device:
my: စက်ကို မေ့ပစ်ခြင်း မအောင်မြင်ခဲ့ပါ -

en: Depends on %u other device | Depends on %u other devices
my[0]: အခြားစက်ပစ္စည်း %u ပေါ်တွင် မူတည်သည်။

en: Device Identifier
my: စက်ပစ္စည်း အမှတ်အသား

en: Depends on other devices
my: အခြားစက်များပေါ်တွင်မူတည်သည်

en: Authorize and Connect
my: အခွင့်အာဏာပေးအပ်၍ ချိတ်ဆက်မည်

en: Forget Device
my: စက်ကို မေ့ပစ်မည်

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Error
my: အမှား

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorized
my: အခွင့်အာဏာပေးအပ်ထားပြီးပြီ

en: The Thunderbolt subsystem (boltd) is not installed or not set up properly.
my: Thunderbolt စနစ်ခွဲ (boltd) ကို မထည့်သွင်းထားပါ သို့မဟုတ် ကောင်းမွန်စွာ မတပ်ဆင်ထားပါ။

en: Allow direct access to devices such as docks and external GPUs.
my: စက်တွင်ပါသည့် GPU နှင့် ထပ်တပ်ထားသည့် GPU ကဲ့သို့သော စက်ပစ္စည်းများသို့ တိုက်ရိုက်ဝင်ရောက်ခွင့်ကို ခွင့်ပြုပါ။

en: Only USB and Display Port devices can attach.
my: USB နှင့် Display Port စက်ပစ္စည်းများသာ ပူးတွဲနိုင်သည်။

en: Thunderbolt could not be detected.
    Either the system lacks Thunderbolt support, it has been disabled in the BIOS or is set to an unsupported security level in the BIOS.
my: Thunderbolt ကို ရှာမတွေ့ပါ။
    စနစ်တွင် Thunderbolt ပံ့ပိုးမှုမရှိပါက BIOS တွင် ပိတ်ထားသည် သို့မဟုတ် BIOS တွင် ပံ့ပိုးမထားသောလုံခြုံရေးအဆင့်သို့ သတ်မှတ်ထားသည်။

en: Thunderbolt support has been disabled in the BIOS.
my: BIOS တွင် Thunderbolt ပံ့ပိုးမှုကို ပိတ်ထားသည်။

en: Thunderbolt security level could not be determined.
my: Thunderbolt လုံခြုံရေးအဆင့်ကို မဆုံးဖြတ်နိုင်ပါ။

en: Error switching direct mode: %s
my: တိုက်ရိုက်မုဒ်ကို ပြောင်းရာတွင် အမှားအယွင်းရှိသည်- %s

en: Thunderbolt
my: သန်ဒါဗို့

en: Close notification
my: အကြောင်းကြားချက်ကို ပိတ်ပါ

en: No Thunderbolt Support
my: Thunderbolt ပံ့ပိုးမှု မရှိပါ

en: Could not connect to the thunderbolt subsystem.
my: Thunderbolt စနစ်ခွဲသို့ ချိတ်ဆက်၍မရပါ။

en: Direct Access
my: တိုက်ရိုက်အသုံးပြုမှု

en: Pending Devices
my: စောင့်နေသောစက်များ

en: No devices attached
my: မည်သည့်စက်မှ မချိတ်ထားပါ

en: Cameras
my: ကင်မရာများ

en: _Camera Access
my: _C ကင်မရာ အသုံးပြုခွင့်

en: Allow permitted apps to use cameras
my: ကင်မရာအသုံးပြုရသည့်အက်ပ်များကို ခွင့်ပြုပါ

en: Permitted Apps
my: ခွင့်ပြုထားသောအက်ပ်များ

en: The following sandboxed apps have been given permission to use cameras. Apps that are not sandboxed can use cameras without asking for permission.
my: အောက်ပါ sandboxed အက်ပ်များကို ကင်မရာများအသုံးပြုရန် ခွင့်ပြုချက်ပေးထားပါသည်။ sandboxed မပါသော အက်ပ်များသည် ခွင့်ပြုချက်မတောင်းဘဲ ကင်မရာများကို အသုံးပြုနိုင်သည်။

en: No sandboxed apps have asked for camera access
my: ကင်မရာအသုံးပြုခွင့်တောင်းဆိုထားသော sandboxed အက်ပ်များမရှိပါ

note: translators: The first '%s' is the distributor's name, such as 'Fedora', the second '%s' is a link to the privacy policy
en: Sending reports of technical problems helps us improve %s. Reports are sent anonymously and are scrubbed of personal data. %s
my: နည်းပညာအခက်အခဲနှင့်ဆိုင်ရာအစီရင်ခံစာများ ပေးပို့ခြင်းဖြင့် %s ပြဿနာကို ဖြေရှင်းရာတွင် အကူအညီဖြစ်စေပါသည်။ ကိုယ်ရေးကိုယ်တာအချက်အလက်များမပါ၊ အမည်မဲ့စနစ်ဖြင့် အစီရင်ခံစာများကို ပေးပို့ခြင်းဖြစ်သည်။ %s

en: Diagnostics
my: ကြည့်ရှုုစစ်ဆေးခြင်း

en: Problem Reporting
my: အခက်အခဲတင်ပြနေသည်

en: _Automatic Problem Reporting
my: _Aအလိုအလျောက်အခက်အခဲတင်ပြနေသည်

note: TRANSLATORS: secure boot refers to the system firmware security mode
en: Secure Boot is Active
my: Secure Boot မှာ Active ဖြစ်နေသည်

note: TRANSLATORS: this is the first section of the decription
en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts. It is currently turned on and is functioning correctly.
my: Secure boot သည် စက်စတင်သောအခါတွင် အန္တရာယ်ရှိသောဆော့ဖ်ဝဲကို တင်ခြင်းမှ တားဆီးပေးသည်။ ၎င်းကို လောလောဆယ် ဖွင့်ထားပြီး မှန်ကန်စွာ လုပ်ဆောင်နေပါသည်။

note: TRANSLATORS: secure boot refers to the system firmware security mode
en: Secure Boot Has Problems
my: Secure Boot တွင် ပြဿနာများရှိနေသည်

note: TRANSLATORS: this is the first section of the decription.
en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts. It is currently turned on, but will not work due to having an invalid key.
my: Secure boot သည် စက်စတင်သောအခါတွင် အန္တရာယ်ရှိသောဆော့ဖ်ဝဲတင်ခြင်းမှ တားဆီးပေးသည်။ လောလောဆယ်ဖွင့်ထားသော်လည်း ကီးမမှန်ကန်သောကြောင့် အလုပ်မဖြစ်ပါ။

note: TRANSLATORS: this is the second section of description.
en: Secure boot problems can often be resolved from your computer's UEFI firmware settings (BIOS) and your hardware manufacturer may provide information on how to do this.
my: Secure boot ပြဿနာများကို သင့်ကွန်ပျူတာ၏ UEFI firmware သတ်မှတ်ချက်များ (BIOS) မှ မကြာခဏ ဖြေရှင်းပေးနိုင်ပြီး ဟာ့ဒ်ဝဲထုတ်လုပ်သူသည် ၎င်းကို ပြုလုပ်ပုံနှင့်ပတ်သက်သည့် အချက်အလက်များကို ပေးနိုင်ပါသည်။

note: TRANSLATORS: this is the third section of description.
en: For help, contact your hardware manufacturer or IT support provider.
my: အကူအညီအတွက် ဟာ့ဒ်ဝဲထုတ်လုပ်သူ သို့မဟုတ် နည်းပညာပံ့ပိုးကူညီသူထံ ဆက်သွယ်ပါ။

note: TRANSLATORS: secure boot refers to the system firmware security mode
en: Secure Boot is Turned Off
my: Secure Boot ကို ပိတ်ထားသည်

note: TRANSLATORS: this is the first section of the description.
en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts. It is currently turned off.
my: Secure boot သည် စက်စတင်သောအခါတွင် အန္တရာယ်ရှိသည့်ဆော့ဖ်ဝဲထည့်သွင်းခြင်းကို တားဆီးပေးသည်။ လောလောဆယ်မှာ ပိတ်ထားပါသည်။

note: TRANSLATORS: this is the second section of the description.
en: Secure boot can often be turned on from your computer's UEFI firmware settings (BIOS). For help, contact your hardware manufacturer or IT support provider.
my: Secure Boot ကို သင့်ကွန်ပျူတာ UEFI Firmware သတ်မှတ်ချက်များ (BIOS) မှ မကြာခဏ ဖွင့်နိုင်သည်။ အကူအညီအတွက် သင်၏ ဟာ့ဒ်ဝဲထုတ်လုပ်သူ သို့မဟုတ် အိုင်တီပံ့ပိုးကူညီသူထံ ဆက်သွယ်ပါ။

en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts.
    
    For more information, contact the hardware manufacturer or IT support.
my: Secure boot သည် စက်စတင်သောအခါတွင် အန္တရာယ်ရှိသောဆော့ဖ်ဝဲကို တင်ခြင်းမှ တားဆီးပေးသည်။
    
    ပိုမိုသိရှိလိုပါက ဟာ့ဒ်ဝဲထုတ်လုပ်သူ သို့မဟုတ် IT ပံ့ပိုးကူညီမှုထံ ဆက်သွယ်ပါ။

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: 0/4 stars
en: Checks Failed
my: စစ်ဆေးမှုများ မအောင်မြင်ပါ

note: TRANSLATORS: This is the description to describe the failure on checking the security items.
en: Hardware does not pass checks. This means that you are not protected against common hardware security issues.
    
    It may be possible to resolve hardware security issues by updating your firmware or changing device configuration options. However, failures can stem from the physical hardware itself, and may not be reversible.
my: ဟာ့ဒ်ဝဲစစ်ဆေးမှုများ မအောင်မြင်ပါ။ ဆိုလိုသည်မှာ သင့်အား သာမန် ဟာ့ဒ်ဝဲ လုံခြုံရေး ပြဿနာများမှ အကာအကွယ် မပေးကြောင်း ဆိုလိုပါသည်။
    
    သင့် Firmware ကို အပ်ဒိတ်လုပ်ခြင်း သို့မဟုတ် စက်ဖွဲ့စည်းပုံရွေးချယ်စရာများကို ပြောင်းလဲခြင်းဖြင့် ဟာ့ဒ်ဝဲလုံခြုံရေးပြဿနာများကို ဖြေရှင်းရန် ဖြစ်နိုင်သည်။ သို့သော်လည်း ချို့ယွင်းချက်များသည် ရုပ်ပိုင်းဆိုင်ရာ ဟာ့ဒ်ဝဲများ ကိုယ်တိုင်မှ ပေါက်ဖွားလာနိုင်ပြီး နောက်ပြန်လှည့်၍မရပေ။

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: 1/4 stars
en: Checks Passed
my: စစ်ဆေးမှုများ အောင်မြင်ပြီးပြီ

note: TRANSLATORS: This description describes the device passing the minimum requirement of security check.
en: This device meets basic security requirements. Its hardware has protection against some of the most common security threats.
my: ဤစက်သည် အခြေခံလုံခြုံရေးလိုအပ်ချက်များနှင့် ကိုက်ညီပါသည်။ ၎င်း၏ ဟာ့ဒ်ဝဲသည် အဖြစ်များဆုံး လုံခြုံရေး ခြိမ်းခြောက်မှု အချို့ကို အကာအကွယ် ပေးထားသည်။

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: 2~4 stars
en: Protected
my: ကာကွယ်ထားသည်

note: TRANSLATOR: This description describes the devices passing the extended security check.
en: This device passes current security tests. Its hardware is protected against the majority of security threats.
my: ဤစက်သည် လက်ရှိလုံခြုံရေးစစ်ဆေးမှုများကို အောင်မြင်ထားသည်။ ၎င်း၏ ဟာ့ဒ်ဝဲသည် လုံခြုံရေး ခြိမ်းခြောက်မှု အများစုကို ကာကွယ်ထားသည်။

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: ??? stars
en: Checks Unavailable
my: စစ်ဆေးမှုများ မရနိုင်ပါ

note: TRANSLATORS: When the security result is unavailable, this description is shown.
en: Device security checks are not available for this device. It is not possible to tell whether it meets security requirements.
my: စက်ပစ္စည်းလုံခြုံရေးစစ်ဆေးမှုများကို ဤစက်ပစ္စည်းအတွက် မရရှိနိုင်ပါ။ လုံခြုံရေးလိုအပ်ချက်များနှင့် ကိုက်ညီခြင်း ရှိ၊ မရှိ မပြောနိုင်ပါ။

en: Report copied to clipboard
my: ကလစ်ဘုတ်သို့ ကူးယူထားသော အစီရင်ခံစာ

en: _Copy Technical Report
my: _C နည်းပညာဆိုင်ရာအစီရင်ခံစာကို ကူးယူပါ

en: About Device Security
my: စက်ပစ္စည်းလုံခြုံမှုဆိုင်ရာအကြောင်း

en: Device security provides information about how protected your device is against security issues which target the hardware itself.
    
    Aspects of hardware that affect security include:
    
    • security features that are built into a hardware itself;
    • how the hardware is configured to protect against security issues;
    • the security of the software runs directly on the hardware.
    
    Security threats which affect hardware include malware and viruses that target the software that runs directly on the hardware. It also includes physical tampering, such as physical connection to the hardware to read data and implant malware.
    
    Device security is just one aspect of security, and does not reflect the overall security status of the system and applications.
my: စက်ပစ္စည်းလုံခြုံရေးသည် ဟာ့ဒ်ဝဲကို ပစ်မှတ်ထားသည့် လုံခြုံရေးပြဿနာများမှ သင့်စက်ပစ္စည်းကို မည်ကဲ့သို့ကာကွယ်ထားသည်အကြောင်း အချက်အလက်ကို ပေးပါသည်။
    
    လုံခြုံရေးကို ထိခိုက်စေသော ဟာ့ဒ်ဝဲ၏ အင်္ဂါရပ်များမှာ-
    
    • ဟာ့ဒ်ဝဲတွင် ကိုယ်တိုင်တည်ဆောက်ထားသည့် လုံခြုံရေးအင်္ဂါရပ်များ၊
    • လုံခြုံရေးဆိုင်ရာ ပြဿနာများကို ကာကွယ်ရန် ဟာ့ဒ်ဝဲဖွဲ့စည်းထားပုံများ၊
    • ဆော့ဖ်ဝဲ၏လုံခြုံရေးသည် ဟာ့ဒ်ဝဲပေါ်တွင် တိုက်ရိုက်အလုပ်လုပ်ပုံများ။
    
    ဟာ့ဒ်ဝဲကို ထိခိုက်စေသည့် လုံခြုံရေးခြိမ်းခြောက်မှုများတွင် ဟာ့ဒ်ဝဲပေါ်တွင် တိုက်ရိုက်လုပ်ဆောင်သည့် ဆော့ဖ်ဝဲကို ပစ်မှတ်ထားသည့် မဲလ်ဝဲနှင့် ဗိုင်းရပ်စ်များ ပါဝင်သည်။ ၎င်းတွင် အချက်အလက်ဖတ်ရန်နှင့် မဲလ်ဝဲထည့်သွင်းရန် ဟာ့ဒ်ဝဲသို့ ရုပ်ပိုင်းဆိုင်ရာချိတ်ဆက်မှုကဲ့သို့သော ရုပ်ပိုင်းဆိုင်ရာ လက်ဆော့ခြင်းလည်း ပါဝင်သည်။
    
    စက်ပစ္စည်းလုံခြုံရေးသည် လုံခြုံရေး၏ အစိတ်အပိုင်းတစ်ခုမျှသာဖြစ်ပြီး စနစ်နှင့် အက်ပလီကေးရှင်းများ၏ အလုံးစုံလုံခြုံရေးအခြေအနေကို ထင်ဟပ်ခြင်းမရှိပါ။

en: Protected against malicious software when the device starts.
my: စက်စတင်သည့်အခါ အန္တရာယ်ရှိသောဆော့ဖ်ဝဲမှ ကာကွယ်ထားသည်။

en: Secure Boot has Problems
my: Secure Boot တွင် ပြဿနာများရှိနေသည်

en: Some protection when the device is started.
my: စက်စတင်ချိန် အချို့သော အကာအကွယ်များ။

en: Secure Boot is Off
my: Secure Boot ကို ပိတ်ထားသည်

en: No protection when the device is started.
my: စက်စတင်သည့်အချိန်တွသင် အကာအကွယ်မရှိပါ။

note: TRANSLATORS: this is to explain an event that has already happened
en: This issue could have been caused by a change in UEFI firmware settings, an operating system configuration change, or because of malicious software on this system.
my: ဤပြဿနာသည် UEFI Firmware သတ်မှတ်ချက်များတွင် အပြောင်းအလဲတစ်ခု၊ operating system ဖွဲ့စည်းပုံပြောင်းလဲခြင်း သို့မဟုတ် ဤစနစ်ရှိ အန္တရာယ်ရှိသောဆော့ဖ်ဝဲကြောင့် ဖြစ်နိုင်သည်။

note: TRANSLATORS: this is to explain an event that has already happened
en: This issue could have been caused by a change in the UEFI firmware settings, or because of malicious software on this system.
my: ဤပြဿနာသည် UEFI Firmware သတ်မှတ်ချက် အပြောင်းအလဲကြောင့် သို့မဟုတ် ဤစနစ်ရှိ အန္တရာယ်ရှိသော ဆော့ဖ်ဝဲကြောင့် ဖြစ်နိုင်သည်။

note: TRANSLATORS: this is to explain an event that has already happened
en: This issue could have been caused by an operating system configuration change, or because of malicious software on this system.
my: ဤပြဿနာသည် Operating System ဖွဲ့စည်းမှုပုံစံပြောင်းလဲမှုကြောင့် သို့မဟုတ် ဤစနစ်ရှိ အန္တရာယ်ရှိသောဆော့ဖ်ဝဲကြောင့် ဖြစ်နိုင်သည်။

note: TRANSLATOR: This is the text event status output when the event status is "success"
en: Pass
my: အောင်

note: TRANSLATOR: This is the text event status output when the event status is not "success"
en: ! Fail
my: ! မအောင်မြင်

en: Hardware does not pass checks.
my: ဟာ့ဒ်ဝဲစစ်ဆေးမှုများ မအောင်မြင်ပါ။

en: Hardware meets basic security requirements.
my: ဟာ့ဒ်ဝဲမှာ အခြေခံလုံခြုံရေးလိုအပ်ချက်များနှင့် ကိုက်ညီပါသည်။

en: Hardware has a good level of protection.
my: ဟာ့ဒ်ဝဲမှာ ကောင်းမွန်သောအကာအကွယ်အဆင့်တွင် ရှိသည်။

en: Security levels are not available for this device.
my: ဤအတွက် လုံခြုံရေးအဆင့်များ မရရှိနိုင်ပါ။

en: Device Security
my: စက်လုံခြုံရေး

en: Starting Device Security…
my: စက်လုံခြုံရေးကို စတင်နေသည်…

en: Device Security Unavailable
my: စက်လုံခြုံရေး မရနိုင်ပါ

en: Device Security is only available on physical hardware. No physical hardware has been detected.
my: စက်လုံခြုံရေးကို ရုပ်ပိုင်းဆိုင်ရာ ဟာ့ဒ်ဝဲတွင်သာ ရနိုင်ပါသည်။ ရုပ်ပိုင်းဆိုင်ရာ ဟာ့ဒ်ဝဲကို ရှာမတွေ့ပါ။

en: Security Events
my: လုံခြုံရေးပွဲများ

en: No Events
my: ဖြစ်စဉ်များမရှိ

note: TRANSLATORS: if the stauts is valid. For example security check is valid and key is valid.
en: Valid
my: မှန်

note: TRANSLATORS: if the status or key is not valid.
en: Not Valid
my: မမှန်

note: TRANSLATORS: if the function is not enabled through BIOS or OS settings.
en: Not Enabled
my: မဖွင့်ထားပါ

note: TRANSLATORS: the memory space or system mode is locked to prevent from malicious modification.
en: Locked
my: လော့ခ်ချထားသည်

note: TRANSLATORS: the memory space or system mode is not locked.
en: Not Locked
my: လော့ခ်မချထားပါ

note: TRANSLATORS: The data is encrypted to prevent from malicious reading.
en: Encrypted
my: ကုဒ်ဝှက်ထားသည်

note: TRANSLATORS: the data in memory is plane text.
en: Not Encrypted
my: ကုတ်မဝှက်ထားပါ

note: TRANSLATORS: Linux kernel is tainted by third party kernel module.
en: Tainted
my: အစွန်းအထင်း

note: TRANSLATORS: All the loaded kernel module are licensed.
en: Not Tainted
my: အစွန်းအထင်းမရှိ

note: TRANSLATORS: the feature can be detected.
en: Found
my: တွေ့ခဲ့သည်

note: TRANSLATORS: the feature can't be detected.
en: Not Found
my: မတွေ့ပါ

note: TRANSLATORS: the function is supported by hardware.
en: Supported
my: ပံ့ပိုးထားသည်

note: TRANSLATORS: the function isn't supported by hardware.
en: Not Supported
my: မပံ့ပိုးထားပါ

en: Location services use GPS, Wi-Fi and cellular connections to determine the approximate location of this device. <a href='https://location.services.mozilla.com/privacy'>Learn about what data is collected, and how it is used.</a>
my: တည်နေရာဝန်ဆောင်မှုများသည် ဤစက်၏ ခန့်မှန်းခြေတည်နေရာကို ဆုံးဖြတ်ရန် GPS၊ Wi-Fi နှင့် ဆယ်လူလာချိတ်ဆက်မှုများကို အသုံးပြုပါသည်။ <a href='https://location.services.mozilla.com/privacy'>အချက်အလက်စုဆောင်းပုံနှင့် အသုံးပြုပုံအကြောင်း လေ့လာပါ။</a>

en: _Location Services
my: _L တည်နေရာဝန်ဆောင်မှုများ

en: Allow permitted apps to access location data
my: တည်နေရာအချက်အလက် အသုံးပြုခွင့်ရှိသောအက်ပ်များကို ခွင့်ပြုပါ

en: The following sandboxed apps have been given access to location data. Apps that are not sandboxed can access location data without asking for permission.
my: အောက်ဖော်ပြပါ sandboxed အက်ပ်များကို တည်နေရာသို့ ဝင်ရောက်ခွင့်ပေးထားပါသည်။ Sandbox မပါသောအက်ပ်များသည် ခွင့်ပြုချက်မတောင်းဘဲ တည်နေရာဒေတာကို ဝင်ရောက်ကြည့်ရှုနိုင်ပါသည်။

en: No sandboxed apps have asked for location access
my: Sandboxed အက်ပ်များမှာ တည်နေရာဝင်ရောက်ခွင့်ကို တောင်းဆိုထားခြင်းမရှိပါ

en: Microphones
my: မိုက်ခရိုဖုန်းများ

en: _Microphone Access
my: _M မိုက်ခရိုဖုန်းအသုံးပြုခွင့်

en: Allow permitted apps to use microphones
my: မိုက်ခရိုဖုန်းအသုံးပြုရန် ခွင့်ပြုထားသောအက်ပ်များကို ခွင့်ပြုပါ

en: The following sandboxed apps have been given permission to use microphones. Apps that are not sandboxed can use microphones without asking for permission.
my: အောက်ဖော်ပြပါ sandboxed အက်ပ်များသည် မိုက်ခရိုဖုန်း အသုံးပြုခွင့်ရှိသည်။ sandboxed မပါသောအက်ပ်များသည် ခွင့်ပြုချက်မတောင်းဘဲ မိုက်ခရိုဖုန်းကို အသုံးပြုနိုင်သည်။

en: No sandboxed apps have asked for microphone access
my: Sandboxed အက်ပ်များမှာ မိုက်ခရိုဖုန်း အသုံးပြုခွင့်ကို တောင်းဆိုထားခြင်းမရှိပါ။

en: Privacy
my: ကိုယ်ရေးကိုယ်တာ

en: _Screen Lock
my: _S မျက်နှာပြင်လော့ခ်

en: Automatic screen lock
my: အလိုအလျောက်မျက်နှာပြင်လော့ခ်

en: Control access to your location
my: သင့်တည်နေရာဝင်ရောက်ခွင့်ကို ထိန်းချုပ်ပါ။

en: _File History &amp; Trash
my: _ဖိုင်မှတ်တမ်း &amp; အမှိုက်ပုံး

en: Remove saved data and files
my: သိမ်းဆည်းထားသော အချက်အလက်နှင့် ဖိုင်များကို ဖယ်ရှားပါ

en: _Diagnostics
my: _D ကွန်ပျူတာချို့ယွင်းချက်များ

en: Automatic problem reporting
my: အလိုအလျောက်ပြဿနာအစီရင်ခံခြင်း

en: _Cameras
my: _C ကင်မရာများ

en: Control camera access
my: ကင်မရာအသုံးပြုခွင့်ကို ထိန်းချုပ်ပါ

en: _Microphones
my: _M မိုက်ခရိုဖုန်းများ

en: Control microphone access
my: မိုက်ခရိုဖုန်း အသုံးပြုခွင့်ကို ထိန်းချုပ်ပါ

en: Manage device access
my: စက်အသုံးပြုခွင့်ကို စီမံပါ

en: Device _Security
my: _S စက်ပစ္စည်းလုံခြုံရေး

en: Hardware security status and information
my: ဟာ့ဒ်ဝဲလုံခြုံရေးအခြေအနေနှင့် အချက်အလက်

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" page
en: Screen Turns Off
my: စခရင်ပိတ်ထားရန်

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" page
en: 30 seconds
my: ၃၀ စက္ကန့်

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" page
en: 1 minute
my: ၁ မိနစ်

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" page
en: 2 minutes
my: ၂ မိနစ်

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" page
en: 3 minutes
my: ၃ မိနစ်

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" page
en: 5 minutes
my: ၅ မိနစ်

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" page
en: 30 minutes
my: မိနစ်၃၀

[ctx: lock_screen]
note: Translators: Option for "Lock screen after blank" in "Screen Lock" page
en: 1 hour
my: ၁ နာရီ

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: 1 minute
my: ၁ မိနစ်

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: 2 minutes
my: ၂ မိနစ်

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: 3 minutes
my: ၃ မိနစ်

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: 4 minutes
my: ၄ မိနစ်

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: 5 minutes
my: ၅ မိနစ်

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: 8 minutes
my: ၈ မိနစ်

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: 10 minutes
my: ၁၀ မိနစ်

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: 12 minutes
my: ၁၂ မိနစ်

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: 15 minutes
my: ၁၅ မိနစ်

[ctx: blank_screen]
note: Translators: Option for "Blank screen" in "Screen Lock" page
en: Never
my: ဘယ်တော့မှ

en: Screen Lock
my: စခရင်လော့ခ်

en: Automatically locking the screen prevents others from accessing the computer while you're away.
my: စခရင်ကို အလိုအလျောက် လော့ခ်ချခြင်းမှာ သင်အဝေးရောက်နေချိန်တွင် အခြားသူများ ကွန်ပျူတာသို့ ဝင်ရောက်ခြင်းမှ တားဆီးပေးနိုင်စေရန်ဖြစ်သည်။

en: Blank Screen Delay
my: မျက်နှာပြင်ကွက်လပ်ဖြစ်သည့် ကြာချိန်

en: Period of inactivity until screen blanks
my: မျက်နှာပြင်ကွက်လပ်များအထိ လှုပ်ရှားမှုမရှိသည့်ကာလ

en: Automatic Screen _Lock
my: လော့ခ်စခရင် အလိုအလျောက်ချခြင်း

en: Locks the screen after it blanks
my: မျက်နှာပြင်ကွက်လပ်ဖြစ်ပြီးနောက် မျက်နှာပြင်ကို လော့ခ်ချပါ

en: Automatic _Screen Lock Delay
my: အလိုအလျောက် _Sစခရင်သော့ခတ်မှု စောင့်ဆိုင်းချိန်

en: Time from screen blank to screen lock
my: မျက်နှာပြင်ဗလာမှ မျက်နှာပြင်လော့ခ်အထိ အချိန်

en: Forbid new _USB devices
my: _USB စက်အသစ်များကို တားမြစ်ပါ။

en: Prevent new USB devices from interacting with the system when the screen is locked.
my: ဖန်သားပြင်လော့ခ်ချထားသောအခါတွင် USB စက်ပစ္စည်းအသစ်များသည် စနစ်နှင့် အပြန်အလှန်တုံ့ပြန်ခြင်းမှ တားဆီးပေးထားသည်။

en: Screen Privacy
my: ဖန်သားပြင် ကိုယ်ရေးကိုယ်တာ

en: Restrict Viewing Angle
my: Angle ကြည့်ခြင်းကို ကန့်သတ်ပါ

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 1 hour
my: ၁ နာရီ

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 1 day
my: ၁ ရက်

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 2 days
my: ၂ ရက်

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 3 days
my: ၃ ရက်

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 4 days
my: ၄ ရက်

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 5 days
my: ၅ ရက်

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 6 days
my: ၆ ရက်

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 7 days
my: ၇ ရက်

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 14 days
my: ၁၄ ရက်

[ctx: purge_files]
note: Translators: Option for "Automatically Delete Period" in "Trash & Temporary Files" group
en: 30 days
my: ရက် ၃၀

en: Empty all items from Trash?
my: အမှိုက်ပုံးရှင်းတော့မည်လား။

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
my: အမှိုက်ပုံးထဲကဖိုင်များအားလုံးလုံး၀ပျက်သွားပါလိမ့်မည်။

en: _Empty Trash
my: _Eအမှိုက်ပုံးရှင်း

en: Delete all the temporary files?
my: ယာယီဖိုင်လ်အားလုံးဖျက်မှာလား။

en: All the temporary files will be permanently deleted.
my: ယာယီဖိုင်လ်အားလုံးကို အမြဲတမ်းအတွက် ဖျက်ပါမည်။

en: _Purge Temporary Files
my: _Pယာယီဖိုင်လ်ရှင်း

[ctx: retain_history]
note: Translators: Option for "File History Duration" in "File History" group
en: 1 day
my: ၁ ရက်

[ctx: retain_history]
note: Translators: Option for "File History Duration" in "File History" group
en: 7 days
my: ၇ ရက်

[ctx: retain_history]
note: Translators: Option for "File History Duration" in "File History" group
en: 30 days
my: ရက် ၃၀

[ctx: retain_history]
note: Translators: Option for "File History Duration" in "File History" group
en: Forever
my: အမြဲတမ်း

en: Clear File History?
my: ဖိုင်မှတ်တမ်းကို ရှင်းမလား။

en: After clearing, lists of recently used files will appear empty.
my: ရှင်းလင်းပြီးနောက် မကြာသေးမီက အသုံးပြုထားသော ဖိုင်များစာရင်းများမှာ ဗလာဖြစ်နေပါမည်။

en: _Clear History
my: _C မှတ်တမ်းရှင်းမည်

en: File History & Trash
my: ဖိုင်မှတ်တမ်းနှင့်အမှိုက်ပုံး

en: File History
my: ဖိုင်မှတ်တမ်း

en: File history keeps a record of files that you have used. This information is shared between apps, and makes it easier to find files that you might want to use.
my: ဖိုင်မှတ်တမ်းဆိုသည်မှာ သင်အသုံးပြုခဲ့သည့် ဖိုင်မှတ်တမ်းကို သိမ်းဆည်းထားခြင်းဖြစ်သည်။ ဤအချက်အလက်ကို အက်ပ်များကြားတွင် မျှဝေထားပြီး သင်အသုံးပြုလိုသည့် ဖိုင်များကို ရှာဖွေရန် ပိုမိုလွယ်ကူစေသည်။

en: File H_istory
my: ဖိုင်လ် _မှတ်တမ်း

en: File _History Duration
my: ဖိုင်လ် _Hမှတ်တမ်း မှတ်သောကာလအပိုင်းအခြား

en: _Clear History…
my: မှတ်တမ်း_Cရှင်းမည်...

en: Trash &amp; Temporary Files
my: အမှိုက်ပုံး &amp; ယာယီဖိုင်များ

en: Trash and temporary files can sometimes include personal or sensitive information. Automatically deleting them can help to protect privacy.
my: တစ်ခါတစ်လေတွင် အမှိုက်သရိုက်နှင့်ယာယီဖိုင်လ်များတွင် ကိုယ်ရေးကိုယ်တာ နှင့် လျှိုဝှက်အပ်သော အချက်အလက်များ ပါဝင်နေနိုင်သည်။အလိုအလျောက်ဖျက်ခြင်းဖြင့်အားဖြင့် ကိုယ်ရေးကိုယ်တာထိမ်းသိန်းပိုင်ခွင့်ကို ကာကွယ်ပါ။

en: Automatically Delete _Trash Content
my: _Tအမှိုက်ပုံး၏ဒေတာများကို အလိုအလျောက်ဖျက်မည်

en: Automatically Delete Temporary _Files
my: _Fယာယီဖိုင်လ်အားလုံးအလိုအလျောက်ဖျက်ရန်

en: Automatically Delete _Period
my: _Pအလိုအလျောက်ဖျက်ရန်အချိန်ကာလ

en: _Empty Trash…
my: _Eအမှိုက်ပုံးရှင်း...

en: _Delete Temporary Files…
my: _Dယာယီဖိုင်လ်အားလုံးဖျက်ရန်

en: Control access to hardware, services, and data
my: ဟာ့ဒ်ဝဲ၊ ဝန်ဆောင်မှုများနှင့် အချက်အလက်များသို့ ဝင်ရောက်ခွင့်ကို ထိန်းချုပ်ပါ

note: Translators: Search terms to find the Privacy panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Privacy;Screen;Lock;Private;Usage;Recent;History;Files;Temporary;Tmp;Trash;Purge;Retain;Diagnostics;Crash;Location;Gps;Camera;Photos;Video;Webcam;Microphone;Recording;Security;Firmware;Thunderbolt;
my: ကိုယ်ရေးကိုယ်တာ;မျက်နှာပြင်;လော့ခ်;သီးသန့်;အသုံးပြုမှု;မကြာမီက;မှတ်တမ်း;ဖိုင်များ;ယာယီ;Tmp;အမှိုက်;ဖယ်ှရှား;ထိန်းသိမ်း;Diagnostics;ပျက်စီးမှု;တည်နေရာ;Gps;ကင်မရာ;ဓာတ်ပုံများ;ဗီဒီယို;ဝဘ်ကမ်;မိုက်ခရိုဖုန်း;အသံဖမ်း;လုံခြုံမှု;Firmware;Thunderbolt;ကွန်ရက်;အမှား;ချို့ယွင်းချက်;whoopsie;launchpad;ပြဿနာ;

en: Search locales
my: Locales များကို ရှာပါ

en: Common Formats
my: အသုံးများသော အချိုးအစားများ

en: All Formats
my: အချိုးအစားအားလုံး

en: No Search Results
my: မည်သည့်ရလဒ်မှ မတွေ့ပါ

en: Searches can be for countries or languages.
my: ရှာဖွေမှုများမှာ နိုင်ငံများ သို့မဟုတ် ဘာသာစကားများအတွက် ဖြစ်နိုင်ပါသည်။

en: Preview
my: ကြိုတင်ကြည့်ရှုရန်

[ctx: measurement format]
en: Imperial
my: ဗြိတိသျှ

[ctx: measurement format]
en: Metric
my: မက်ထရစ်

en: Dates
my: နေ့စွဲများ

en: Dates & Times
my: အချိန်နှင့်နေ့စွဲ

en: Numbers
my: နံပါတ်များ

en: Measurement
my: အတိုင်းအတာ

en: Paper
my: စာရွက်

en: Language and format will be changed after next login
my: နောက်တစ်ကြိမ်ဝင်ရောက်ပြီးပါက ဘာသာစကားနှင့် ပုံစံကို ပြောင်းပါမည်

en: Log Out…
my: အကောင့်မှ ထွက်မည် ...

en: The language setting is used for interface text and web pages. Formats are used for numbers, dates, and currencies.
my: ဘာသာစကားသတ်မှတ်ချက်ကို အင်တာဖေ့စ် စာသားနှင့် ဝဘ်စာမျက်နှာများအတွက် အသုံးပြုသည်။ နံပါတ်များ၊ ရက်စွဲများနှင့် ငွေကြေးများအတွက် ပုံစံများဖြင့်အသုံးပြုသည်။

en: Your Account
my: သင့်အကောင့်

en: _Language
my: _L ဘာသာစကား

en: _Formats
my: _Fအချိုးအစားများ

en: Login Screen
my: လော့ဂင် စခရင်

en: Region & Language
my: ဘာသာစကားနှင့်ဒေသ

en: Select your display language and formats
my: သင်၏ပြသမှုဘာသာစကားနှင့် ပုံစံများကို ရွေးချယ်ပါ။

note: Translators: Search terms to find the Region and Language panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Language;Layout;Keyboard;Input;
my: ဘာသာစကား;လက်ကွက်;ကီးဘုတ်;စာရေး;

en: Ask what to do
my: လုပ်မည့်အရာကိုမေးပါ။

en: Do nothing
my: ဘာမှမလုပ်

en: Open folder
my: ဖိုင်တွဲဖွင့်မည်

en: Other Media
my: တခြားမီဒီယာ

en: Select an application to run when a music player is connected
my: တေးဂီတပလေယာကို ချိတ်ဆက်သည့်အခါတွင် လုပ်ဆောင်ရန်အတွက် အက်ပလီကေးရှင်းတစ်ခုကို ရွေးချယ်ပါ။

en: Select an application to run when a camera is connected
my: ကင်မရာနှင့်ချိတ်ဆက်မိပါက ဖွင့်ရန် application တစ်ခုကိုရွေးပါ

en: Select an application for software CDs
my: ဆော့ဝဲလ်စီဒီများအတွက် application တစ်ခုရွေးပါ

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info * strings, just here to fix capitalization of the English originals. * If the shared-mime-info translation works for your language, * simply leave these untranslated.
en: audio DVD
my: အော်ဒီယို ဒီဗီဒီ

en: blank Blu-ray disc
my: blu-ray အခွေလွတ်

en: blank CD disc
my: စီဒီခွေအလွတ်

en: blank DVD disc
my: ဒီဗွီဒီခွေအလွတ်

en: blank HD DVD disc
my: အကြည်ဒီဗွီဒီအခွေလွတ်

en: Blu-ray video disc
my: Blu-rayဗီဒီယိုခွေ

en: e-book reader
my: အီးဘွတ်ခ်ဖတ်စက်

en: Picture CD
my: ဓာတ်ပုံ စီဒီ

en: Super Video CD
my: စူပါဗွီဒီယိုစီဒီ

en: Video CD
my: ဗွီဒီယို စီဒီ

en: Windows software
my: ဝင်းဒိုးဆော့ဖ်ဝဲလ်

en: Select how media should be handled
my: မီဒီယာကို မည်ကဲ့သို့ ကိုင်တွယ်သင့်သည်ကို ရွေးချယ်ပါ။

en: CD _audio
my: စီဒီ _aအော်ဒီယို

en: _DVD video
my: _Dဒီဗီဒီ ဗီဒီယို

en: _Music player
my: _Mဂီတပလေးယာ

en: _Software
my: _S ဆော့ဝဲလ်

en: _Other Media…
my: _Oအခြားမီဒီယာ...

en: _Never prompt or start apps on media insertion
my: မီဒီယာထည့်သွင်းမှုတွင် အက်ပ်များကို prompt မလုပ်ရန် သို့မဟုတ် မစတင်ရန်

en: Select how other media should be handled
my: အခြားမီဒီယာကို မည်သို့ကိုင်တွယ်သင့်သည်ကို ရွေးချယ်ပါ။

en: _Action:
my: _Aအက်ရှင် -

en: _Type:
my: _T အမျိုးအစား-

en: Removable Media
my: ဖြုတ်လို့ရသော မီဒီယာ

en: Configure Removable Media settings
my: ဖြုတ်၍ရသောမီဒီယာဆိုင်ရာသတ်မှတ်ချက်များ ပြင်ဆင်မည်

note: Translators: Search terms to find the Removable Media panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: device;system;default;application;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;
my: စက်ပစ္စည်း;စနစ်;မူလသတ်မှတ်ချက်;အက်ပလီကေးရှင်း;နှစ်သက်ရာ;စီဒီ;ဒီဗီဒီ;usb;အသံ;ဗီဒီယို;disc;ဖြုတ်တပ်နိုင်သော;မီဒီယာ;အလိုအလျောက်ဆောင်ရွက်ခြင်း;

en: Select Location
my: တည်နေရာ ရွေးမည်

en: Search Locations
my: တည်နေရာများရှာဖွေမည်

en: Folders which are searched by system apps, such as Files, Photos and Videos.
my: ဖိုင်များ၊ ဓာတ်ပုံများနှင့် ဗွီဒီယိုများကဲ့သို့သော စနစ်အက်ပ်များမှ ရှာဖွေမည့် ဖိုင်တွဲများ။

en: Places
my: နေရာများ

en: Bookmarks
my: မှတ်သားချက်

en: Others
my: အခြား

en: Add Location
my: တည်နေရာထည့်ပါ

en: No apps found
my: အက်ပ်များမတွေ့ပါ

en: More options…
my: နောက်ထပ်ရွေးချယ်စရာများ…

en: App Search
my: အက်ပ်ရှာဖွေမှု

en: Include app-provided search results.
my: အက်ပ်မှပေးသော ရှာဖွေမှုရလဒ်များကို ထည့်သွင်းပါ။

en: Folders which are searched by system apps.
my: စနစ်အက်ပ်များဖြင့် ရှာဖွေထားသည့် ဖိုင်တွဲများ။

en: Search Results
my: ရှာဖွမှု ရလဒ်များ

en: Results are displayed according to the list order.
my: ရလဒ်များကို စာရင်းအမှာစာအတိုင်း ပြသသည်။

en: Control which apps show search results in the Activities Overview
my: လုပ်ဆောင်ချက်များ အကျဉ်းချုပ်တွင် ရှာဖွေမှုရလဒ်များကို ပြသသည့်အက်ပ်များကို ထိန်းချုပ်ပါ

note: Translators: Search terms to find the Search panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Search;Find;Index;Hide;Privacy;Results;
my: ရှာဖွေရန်;ရှာဖွေရန်;အညွှန်း;ဝှက်ထားရန်;ကိုယ်ရေးကိုယ်တာ;ရလဒ်များ;

note: Label
en: No networks selected for sharing
my: ဝေမျှရန်အတွက် ကွန်ရက်ရွေးချယ်ထားခြင်းမရှိပါ

en: Networks
my: ဆ.သ.ရ-ကွန်ရက်များ

[ctx: service is enabled]
en: On
my: ဖွင့်

[ctx: service is disabled]
en: Off
my: ပိတ်

[ctx: service is enabled]
en: Enabled
my: ဖွင့်ထားသည်

[ctx: service is active]
en: Active
my: သက်ဝင်

en: Choose a Folder
my: ဖိုင်တွဲရွေးမည်

en: Add
my: ထည့်မည်

en: Enable media sharing
my: မီဒီယာမျှဝေခြင်းကို ဖွင့်ပါ

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a link to a dav://<hostname> URL
en: File Sharing allows you to share your Public folder with others on your current network using: %s
my: ဖိုင်မျှဝေခြင်းတွင် သင်၏လက်ရှိကွန်ရက်မှ သင့်ပက်ဘလစ်ဖိုင်တွဲအား အခြားသူများနှင့် မျှဝေရန် ခွင့်ပြုသည်- %s

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a link to a "ssh <hostname>" command to run
en: When remote login is enabled, remote users can connect using the Secure Shell command:
    %s
my: အဝေးမှ အကောင့်ဝင်ခြင်းကို ဖွင့်ထားသောအခါ၊ အဝေးမှ အသုံးပြုသူများသည် Secure Shell အမိန့်ကို အသုံးပြု၍ ချိတ်ဆက်နိုင်သည်-
    %s

en: Enable personal media sharing
my: ကိုယ်ပိုင်မီဒီယာမျှဝေခြင်းကို ဖွင့်ပါ

en: Device name copied
my: စက်အမည်ကို ကူးယူထားသည်

en: Device address copied
my: စက်လိပ်စာကို ကူးယူထားသည်

en: Username copied
my: အသုံးပြုသူအမည်ကို ကူးယူထားသည်

en: Password copied
my: စကားဝှက်ကို ကူးယူထားသည်

en: Share files with other devices on the current network
my: လက်ရှိကွန်ရက်ပေါ်တွင် အခြားစက်ပစ္စည်းများနှင့် ဖိုင်များကို မျှဝေပါ

en: _File Sharing
my: _Fဖိုင်လ်ဝေမျှမှု

en: View and control the desktop from another device
my: အခြားစက်မှ ဒက်စ်တော့ကို ကြည့်ရှုထိန်းချုပ်ပါ

en: Remote _Desktop
my: အဝေးထိန်း _Desktop

en: Stream music, photos and videos to devices on the current network
my: ဂီတ၊ ဓာတ်ပုံနှင့် ဗီဒီယိုများကို လက်ရှိကွန်ရက်ရှိ စက်များတွင် တိုက်ရိုက်ကြည့်ရှုပါ

en: _Media Sharing
my: _Mမီဒီယာဝေမျှမှု

en: Enable SSH access for this device
my: ဤစက်ပစ္စည်းအတွက် SSH အသုံးပြုခွင့်ကို ဖွင့်ပါ

en: _Remote Login
my: _Rအဝေးလော့ဂင်

en: File Sharing
my: ဖိုင်လ်ဝေမျှမှုဆိုင်ရာ

en: _Require Password
my: စကားဝှက် _Rလိုအပ်သည်

en: _Password
my: _P စကားဝှက်

en: Remote Login
my: အဝေးလော့ဂင်

en: Remote Desktop
my: အဝေးထိန်း Desktop

en: Remote desktop allows viewing and controlling your desktop from another computer.
my: အဝေးထိန်း Desktop မှ သင့် Desktop ကို အခြားကွန်ပျူတာမှ ကြည့်ရှု ထိန်းချုပ်နိုင်စေပါသည်။

en: Enable or disable remote desktop connections to this computer.
my: ဤကွန်ပျူတာသို့ အဝေးထိန်း Desktop ချိတ်ဆက်မှုများကို ဖွင့်ပါ သို့မဟုတ် ပိတ်ပါ။

en: Remote Control
my: အဝေးထိန်းစနစ်

en: Allows remote connections to control the screen.
my: ဖန်သားပြင်ထိန်းချုပ်ရန်အတွက် အဝေးမှချိတ်ဆက်မှုများကို ခွင့်ပြုပါ။

en: How to Connect
my: ချိတ်ဆက်နည်း

en: Connect to this computer using the device name or remote desktop address.
my: စက်အမည် သို့မဟုတ် အဝေးထိန်း Desktop လိပ်စာကို အသုံးပြု၍ ဤကွန်ပျူတာသို့ ချိတ်ဆက်ပါ။

en: Copy
my: ကူးယူမည်

en: Remote Desktop Address
my: အဝေးထိန်း Desktop လိပ်စာ

en: Authentication
my: အထောက်အထား

en: The user name and password are required to connect to this computer.
my: ဤကွန်ပျူတာသို့ ချိတ်ဆက်ရန်အတွက် အသုံးပြုသူအမည်နှင့် စကားဝှက် လိုအပ်ပါသည်။

en: User Name
my: အသုံးပြုသူအမည်

en: Verify Encryption
my: ကုဒ်ဖွက်စနစ်ကို အတည်ပြုမည်

en: Encryption Fingerprint
my: Encryption လုပ်ထားသော လက်ဗွေ

en: The encryption fingerprint can be seen in connecting clients and should be identical.
my: ကုဒ်ဝှက်ထားသော လက်ဗွေကို ကလိုင်းယင့်များနှင့် ချိတ်ဆက်ရာတွင် တူညီသင့်သည်။

en: Media Sharing
my: မီဒီယာဝေမျှမှု

en: Share music, photos and videos over the network.
my: ဂီတ၊ ဓာတ်ပုံနှင့် ဗီဒီယိုများကို ကွန်ရက်ပေါ်တွင် မျှဝေပါ။

en: Folders
my: ဖိုင်တွဲများ

en: Sharing
my: ဝေမျှခြင်း

en: Control what you want to share with others
my: အခြားသူများနှင့် သင်မျှဝေလိုသည့်အရာကို ထိန်းချုပ်ပါ။

note: Translators: Search terms to find the Sharing panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;ssh;host;name;remote;desktop;media;audio;video;pictures;photos;movies;server;renderer;
my: ဝေမျှရန်;မျှဝေခြင်း;ssh;host;အမည်;အဝေးထိန်း;ဒက်စ်တော့;မီဒီယာ;အသံ;ဗီဒီယို;ပုံ;ဓာတ်ပုံ;ရုပ်ရှင်များ;ဆာဗာ;တင်ဆက်သူ;

en: Enable or disable remote login
my: အဝေးမှ အကောင့်ဝင်ခြင်းကို ဖွင့်ပါ သို့မဟုတ် ပိတ်ပါ။

en: Authentication is required to enable or disable remote login
my: အဝေးမှ အကောင့်ဝင်ခြင်းကို ဖွင့်ရန် သို့မဟုတ် ပိတ်ရန်အတွက် ခွင့်ပြုချက် လိုအပ်သည်။

en: Custom
my: စိတ်ကြိုက်ဖန်တီးမှု

en: Click
my: နှိပ်ပါ

en: Alert Sound
my: သတိပေးအသံ

en: Balance
my: ညီမျှ

en: Fade
my: အရောင်မှိန်ခြင်း

en: Select a Speaker
my: စပီကာရွေးပါ

en: Test Speakers
my: စပီကာများကို စမ်းသပ်ပါ

en: Output
my: ရလဒ်

en: Output Device
my: အထုတ်စက်

en: Test
my: စမ်းသပ်

en: Master volume
my: မာစတာ volume

en: Output Volume
my: ထုတ်လွှတ်ထားသည့် Volume

en: No Output Devices
my: Output Devices မရှိပါ

en: Input
my: အသွင်း

en: Input Device
my: အသွင်းစက်

en: Input Volume
my: ထည့်သွင်း Volume

en: No Input Devices
my: ပေးသွင်းစက်များ မရှိပါ

en: Volume Levels
my: အသံထု အဆင့်များ

[ctx: volume]
en: 100%
my: ၁၀၀%

en: Mute
my: အသံပိတ်ထားရန်။

en: Volume
my: အသံအတိုးအကျယ်

en: Sound
my: အသံ

en: Change sound levels, inputs, outputs, and alert sounds
my: အသံအဆင့်များ၊ ထည့်သွင်းမှုများ၊ အထွက်များနှင့် သတိပေးသံများကို ပြောင်းလဲပါ။

note: Translators: Search terms to find the Sound panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Card;Microphone;Volume;Fade;Balance;Bluetooth;Headset;Audio;Output;Input;
my: ကတ်;မိုက်ခရိုဖုန်း;အသံအတိုးအကျယ်;အရောင်မှိန်;လက်ကျန်;ဘလူးတုသ်;နားကြပ်;အသံ;အထွက်;အဝင်;

en: Cursor Size
my: ကာဆာအရွယ်အစား

en: Hearing
my: ကြားခြင်း

en: _Overamplification
my: _O အလွန်ချဲ့ထားခြင်း

en: Allow volume to exceed 100%. This will result in quality loss
my: အသံထုကို ၁၀၀% ကျော်ခွင့်ပြုသော်လည်း အရည်အသွေး ဆုံးရှုံးနိုင်သည်

en: Visual Alerts
my: ရုပ်ပြအသိပေးချက်များ

en: Use a visual indication when an alert sound occurs
my: သတိပေးချက်အသံထွက်ပေါ်လာသောအခါ အမြင်အာရုံလက္ခဏာကို အသုံးပြုပါ

en: _Visual Alerts
my: _ပုံသွင်ပြင်အသိပေးချက်များ

en: _Flash Area
my: _F ဖလက်ရှ်ဧရိယာ

en: Entire Screen
my: စခရင်တစ်ခုလုံး

en: Entire Window
my: ဝင်းဒိုးတစ်ခုလုံး

en: _Test Flash
my: _T ဖလက်ရှ်စမ်းသပ်ရန်

note: '#' is a dummy target to make 'Sound' clickable TRANSLATORS: Don't translate  <a href='#'> and </a>
en: System volume can be adjusted in <a href='#'>Sound</a> settings.
my: စနစ် volume ကို <a href='#'>Sound</a> သတ်မှတ်ချက်များတွင် ချိန်ညှိနိုင်သည်။

en: Pointing & Clicking
my: ညွှန်ပြခြင်းနှင့် ကလစ်နှိပ်ခြင်း

en: _Mouse Keys
my: _Mမောက်(စ်)

en: Use numeric keypad to move your mouse pointer
my: သင်၏ mouse pointer ကိုရွှေ့ရန် ဂဏန်းကီးဘုတ်ကိုသုံးပါ

en: _Locate Pointer
my: _Lညွှန်ပြသကေင်္တ(ပွိုင့်တာ)

en: Reveal pointer location by pressing Left Ctrl
my: ဘယ်ဘက် Ctrl ကိုနှိပ်ပြီး ညွှန်ပြသည့်နေရာကို ဖော်ထုတ်ပါ

en: _Double-Click Delay
my: _Dနှစ်ချက်ကလစ် နှောင့်နှေးချိန်

en: Short
my: တို

en: Long
my: ရှည်

en: Click Assist
my: ကလစ်အကူစက်

en: _Simulated Secondary Click
my: _Simulated Secondary ကို နှိပ်ပါ။

en: Secondary click by holding down the primary mouse button
my: ပင်မမောက်စ်ခလုတ်ကို ဖိထားပြီး ဒုတိယကလစ်နှိပ်ပါ

en: Acceptance Delay
my: လက်ခံမှုနှောင့်နှေးခြင်း

en: _Hover Click
my: _Hပွိုင့်တာ ကြာကြာထားလျှင် နှိပ်ခြင်း

en: Trigger a click when the pointer hovers
my: တစ်နေရာတည်း ပွိုင့်တာ ကြာကြာထားလျှင် နှိပ်ခြင်း

en: Motion Threshold
my: လှုပ်ရှားမှုတုံ့ပြန်ပွိုင့်

en: Small
my: သေးငယ်

en: Large
my: ကြီး

en: _Accessibility Menu
my: _Accessibility မီနူး

en: Display menu for Accessibility settings in top bar
my: အပေါ်ဘားရှိ Accessibility သတ်မှတ်ချက်များအတွက် မီနူး ပြပါ

en: _Seeing
my: _S မြင်ရခြင်း

en: _Hearing
my: _H ကြားရခြင်း

en: _Typing
my: _T စာရိုက်ခြင်း

en: _Pointing and Clicking
my: _P ညွှန်ပြခြင်းနှင့် ကလစ်နှိပ်ခြင်း

en: _Zoom
my: _ချုံ့၊ချဲ့

[ctx: cursor size]
note: translators: the labels will read: * Cursor Size: Default
en: Default
my: မူလသတ်မှတ်ချက်

[ctx: cursor size]
en: Medium
my: အလယ်အလတ်

[ctx: cursor size]
en: Large
my: ကြီး

[ctx: cursor size]
en: Larger
my: ပိုကြီး

[ctx: cursor size]
en: Largest
my: အကြီးဆုံး

en: %d pixel | %d pixels
my[0]: %d ပစ်ခ်ဆယ်

en: Seeing
my: မြင်နေရခြင်း

en: _High Contrast
my: _Hအရောင်အလွန်အမင်းခြားနားခြင်း

en: Increase color contrast of foreground and background interface elements
my: မျက်နှာပြင်ရှေ့ပိုင်းနှင့် နောက်ခံ အင်တာဖေ့စ်များ၏ အရောင်ခြားနားမှုကို တိုးမြှင့်ပါ

en: _Reduce Animation
my: _R လှုပ်ရှားသက်ဝင်မှုလျှော့ချပါ

en: Reduce animations in the user interface to reduce motion
my: လှုပ်ရှားမှုလျှော့ချရန်အတွက် အသုံးပြုသူမျက်နှာပြင်ရှိ လှုပ်ရှားသက်ဝင်မှုများကို လျှော့ချပါ

en: _Large Text
my: _Lစာလုံးကြီး

en: Increase the size of all text in the user interface
my: အသုံးပြုသူ အင်တာဖေ့စ်ရှိ စာသားအားလုံး၏ အရွယ်အစားကို တိုးမြှင့်ပါ

en: _Cursor Size
my: _C ကာဆာအရွယ်အစား

en: The size of the cursor can be increased to make it easier to see
my: မြင်ရလွယ်ကူစေရန် ကာဆာ၏အရွယ်အစားကို တိုးမြှင့်နိုင်သည်

en: _Sound Keys
my: _Sအသံကီးများ

en: Beep when Num Lock or Caps Lock are turned on or off
my: Num Lock သို့မဟုတ် Caps Lock ကို ဖွင့် သို့မဟုတ် ပိတ်သည့်အခါ အသံမြည်ပါမည်

en: _Overlay Scrollbars
my: _O ထပ်ဆင့် Scrollbars

en: Use scrollbars that overlay the content and automatically hide
my: အကြောင်းအရာကို ထပ်ဆင့်ကာ အလိုအလျောက် ဝှက်ပေးသည့် Scrollbars များကို အသုံးပြုပါ

en: Screen _Reader
my: စခရင် _Rဖတ်စက်

en: The screen reader reads displayed text as you move the focus
my: သင် focus ရွှေ့လိုက်သည်နှင့် screen reader သည် ပြသထားသော စာသားကိုဖတ်သည်

en: _Screen Keyboard
my: _S ဖန်သားပြင်ကီးဘုတ်

en: Use the on-screen keyboard to type in input fields
my: ထည့်သွင်းမှုများရိုက်ရန်အတွက် ဖန်သားပြင်ပေါ်ရှိ ကီးဘုတ်ကို အသုံးပြုပါ

en: _Enable by Keyboard
my: ကီးဘုတ်ဖြင့် _Eဖွင့်မည်

en: Turn accessibility features on or off using the keyboard
my: ကီးဘုတ်အသုံးပြု၍ accessibility အင်္ဂါရပ်များကို ဖွင့်ပါ သို့မဟုတ် ပိတ်ပါ

en: Text Cursor
my: စာသား Cursor

en: _Cursor Blinking
my: _C ကာဆာမှိတ်တုတ်မှိတ်တုတ်ဖြစ်ခြင်း

en: Change if the cursor blinks in text fields
my: စာသားအကွက်များတွင် ကာဆာမှိတ်သွားပါက ပြောင်းပါ

en: Test Entry
my: စာသားဝင်ရောက်ခွင့်

en: Type to test
my: စမ်းသပ်ရန်အတွက် ရိုက်ထည့်ပါ

en: Typing Assist
my: စာရိုက်အကူစက်

en: _Repeat Keys
my: _R ကီးများကို ပြန်လုပ်ပါ

en: Key presses repeat when the key is held down
my: ကီးဖိထားချိန်တွင် ကီးကိုပြန်နှိပ်ပါ

en: Speed
my: မြန်နှုန်း

en: _Sticky Keys
my: _Sစတစ်ကီ ကီးများ

en: Sequences of modifier keys act as a key combination
my: ပြုပြင်ထားသောကီးအတွဲများသည် ကီးပေါင်းစပ်မှုတစ်ခုအဖြစ် လုပ်ဆောင်သည်

en: Disable if two keys are pressed together
my: ကီးနှစ်ခုတွဲနှိပ်ပါက ပိတ်ပါ

en: Beep when modifier key is pressed
my: ပြုပြင်မွမ်းမံမှုခလုတ်ကို နှိပ်သည့်အခါ အသံမြည်ပါမည်

en: S_low Keys
my: _lအနှေးကီးများ

en: Delay between when a key is pressed and when it is accepted
my: ကီးနှိပ်သည့်အခါနှင့် ၎င်းကိုလက်ခံသည့်အချိန်အကြား နှောင့်နှေးခြင်း

en: Beep when a key is pressed
my: ကီးနှိပ်လိုက်ပါက အသံမြည်လာပါမည်

en: Beep when a key is accepted
my: ကီးကိုလက်ခံလိုက်ပါက အသံမြည်လာပါမည်

en: Beep when a key is rejected
my: ကီးကိုဖယ်ရှားလိုက်ပါက အသံမြည်လာပါမည်

en: _Bounce Keys
my: _Bခုန်ခုန်ကီးများ

en: Ignore fast duplicate keypresses
my: အမြန်ပွားနေသော ကီးနှိပ်မှုများကို လျစ်လျူရှုပါ

en: _Desktop Zoom
my: _Desktopမြင်ကွင်းချုံ့၊ချဲ့

en: Magnify the entire screen
my: မျက်နှာပြင်တစ်ခုလုံးကို ချဲ့ကြည့်ပါ

en: Magnifier
my: မှန်ဘီလူး

en: Magnification Factor
my: အကျယ်ချဲ့ထားသည့်အချက်

en: _Magnifier View
my: _M အကျယ်ချဲ့ကြည့်ခြင်း

en: Follow Mouse Cursor
my: Mouse Cursor နောက်သို့ လိုက်ပါ

en: Screen Area
my: မျက်နှာပြင်ဧရိယာ

en: _Extend Outside Screen Edges
my: _E မျက်နှာပြင်အပြင်ဘက် အစွန်းများကို ချဲ့ပါ

en: Full Screen
my: ရုပ်ပြမှန်အပြည့်

en: Top Half
my: အပေါ်တစ်ဝက်

en: Bottom Half
my: အောက်ပိုင်းတစ်ဝက်

en: Left Half
my: ဘယ်ဖက်တစ်ဝက်

en: Right Half
my: ညာဖက်တစ်ဝက်

en: Follow Behavior
my: အပြုအမူကို လိုက်နာပါ

en: Moves with Contents
my: အကြောင်းအရာများဖြင့် ရွေ့လျားခြင်း

en: Pushes Contents Around
my: အကြောင်းအရာများကို push လုပ်ပါ

en: Remains Centered
my: ဗဟိုပြုထားဆဲ

en: _Overlap Mouse Cursor
my: _O ထပ်နေသော မောက်စ်ကာဆာ

en: Thickness
my: အထူ

en: Thin
my: ပါး

en: Thick
my: ထူ

en: Length
my: ကြာချိန်

en: 1/4 screen
my: ၁/၄ ရုပ်ပြမှန်

en: 1/2 Screen
my: ၁/၂ ရုပ်ပြမှန်

en: 3/4 Screen
my: ၃/၄ စကရင်

en: Color Filters
my: အရောင်စစ်ထုတ်မှုများ

en: _Inverted
my: _I ပြောင်းပြန်ပြုလုပ်ခြင်း

en: Invert colors in the magnifier region
my: ပုံကြီးချဲ့သည့်ဒေသရှိ အရောင်များကို ပြောင်းပြန်လုပ်ပါ

en: Brightness
my: အလင်းအမှောင်

en: Low
my: အနိမ့်

en: High
my: အလွန်ကောင်း

en: Contrast
my: ခြားနားချက်

en: Full
my: အပြည့်

en: Make it easier to see, hear, type, point and click
my: မြင်ရ၊ကြားရ၊ရေးရ၊ညွှန်ပြရ၊နှိပ်ရ လွယ်စေသည်။

note: Translators: Search terms to find the Accessibility panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Keyboard;Mouse;a11y;Accessibility;Universal Access;Contrast;Cursor;Sound;Zoom;Screen;Reader;big;high;large;text;font;size;AccessX;Sticky;Keys;Slow;Bounce;Mouse;Double;click;Delay;Speed;Assist;Repeat;Blink;Pointer;find;locate;visual;hearing;audio;typing;animations;
my: ကီးဘုတ်;မောက်စ်;a11y;အသုံးပြုခွင့်;အလုံးစုံဝင်ရောက်ခွင့်;ခြားနားချက်;ကာဆာ;အသံ;ချဲ့ခြင်း;မျကနှာပြင်;Reader;ကြီး;အမြင့်;ကြီး;စာသား;ဖောင့်;အရွယ်အစား;AccessX;Sticky;ကီးများ;နှေးကွေးခြင်း;Bounce;မောက်စ်;နှစ်ဆ;ကလစ်;နှောင့်နှေး;အမြန်;ပံ့ပိုး;ထပ်;Blink;Pointer;ရှာရန်;တည်နေရာ;အမြင်;ကြားခြင်း;အသံ;စာရိုက်ခြင်း;လှုပ်ရှားမှုများ;

en: Should match the web address of your login provider.
my: သင်၏ အကောင့်ဝင်ပေးသူ၏ ဝဘ်လိပ်စာနှင့် ကိုက်ညီသင့်သည်။

en: Failed to add account
my: အကောင့်ထည့်သွင်းမှု မအောင်မြင်ခဲ့ပါ

en: The passwords do not match.
my: စကားဝှက်များ မကိုက်ပါ။

en: Failed to register account
my: အကောင့်စာရင်းသွင်းမှုမအောင်မြင်ခဲ့ပါ

en: No supported way to authenticate with this domain
my: ဤဒိုမိန်းဖြင့် စစ်မှန်ကြောင်းအထောက်အထားပြရန် ပံ့ပိုးပေးထားသည့်နည်းလမ်းမရှိပါ။

en: Failed to join domain
my: ဒိုမိန်းသို့ချိတ်ဆက်မှုမအောင်မြင်ပါ

en: That login name didn’t work.
    Please try again.
my: ထိုအကောင့်ဝင်ထားသည့်အမည်မှာ အလုပ်မလုပ်ပါ။
    ကျေးဇူးပြု၍ ထပ်စမ်းကြည့်ပါ။

en: That login password didn’t work.
    Please try again.
my: ထိုအကောင့်ဝင်ထားသည့်စကားဝှက်မှာ အလုပ်မလုပ်ပါ။
    ကျေးဇူးပြု၍ ထပ်စမ်းကြည့်ပါ။

en: Failed to log into domain
my: ဒိုမိန်းသို့ လော့ဂင်ဝင်ရောက်ခြင်း မအောင်မြင်ခဲ့ပါ

en: Unable to find the domain. Maybe you misspelled it?
my: ဒိုမိန်းကို ရှာမတွေ့ပါ။ စာလုံးပေါင်းမှားနေသလား။

en: Add User
my: အသုံးပြုသူထည့်မည်

en: Administrator
my: စစ်စတမ်အုပ်ချုပ်ရေးမှူး

en: Administrators have extra abilities, including adding and removing users, changing login settings, and removing software. Parental controls cannot be applied to administrators.
my: စီမံခန့်ခွဲသူများသည် အသုံးပြုသူများကို ထည့်သွင်းခြင်းနှင့် ဖယ်ရှားခြင်း၊ အကောင့်ဝင်ခြင်း သတ်မှတ်ချက်များကို ပြောင်းလဲခြင်းနှင့် ဆော့ဖ်ဝဲ ဖယ်ရှားခြင်းတို့အပါအဝင် အပိုစွမ်းရည်များရှိသည်။ Parental ထိန်းချုပ်မှုများကို စီမံခန့်ခွဲသူများအတွက် အသုံးချ၍မရပါ။

en: User sets password on first login
my: အသုံးပြုသူသည် ပထမဆုံးဝင်ရောက်ခြင်းတွင် စကားဝှက်သတ်မှတ်သည်

en: Set password now
my: စကားဝှက်ကို ယခုသတ်မှတ်ပါ

en: Confirm
my: အတည်ပြုပါ

en: Enterprise Login
my: လုပ်ငန်းသုံးအကောင့်ဝင်ခြင်း

en: User accounts which are managed by a company or organization.
my: ကုမ္ပဏီ သို့မဟုတ် အဖွဲ့အစည်းတစ်ခုမှ စီမံခန့်ခွဲထားသည့် သုံးစွဲသူအကောင့်များ

en: You are Offline
my: သင်သည် ကွန်ရက်နှင့် ချိတ်ဆက်ထားခြင်းမရှိပါ

en: Enterprise login allows an existing centrally managed user account to be used on this device. You can also use this account to access company resources on the internet.
my: လုပ်ငန်းသုံးအကောင့်ဝင်ခြင်းသည် ဤစက်ပစ္စည်းပေါ်တွင် ရှိပြီးသား ဗဟိုမှ စီမံခန့်ခွဲသော အသုံးပြုသူအကောင့်ကို အသုံးပြုခွင့်ပေးသည်။ အင်တာနက်ပေါ်ရှိ ကုမ္ပဏီအရင်းအမြစ်များကို ဝင်ရောက်ကြည့်ရှုရန် ဤအကောင့်ကိုလည်း သင်အသုံးပြုနိုင်ပါသည်။

en: Browse for more pictures
my: ပုံအများကြီးထပ်ရှာမည်၊

en: Select a File…
my: ဖိုင်လ်ရွေးပါ...

en: Fingerprint Manager
my: လက်ဗွေများစီမံခြင်း

en: Fingerprint
my: လက်ဗွေ

en: _No
my: _မလုပ်

en: _Yes
my: _လုပ်

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
my: အသုံးပြုရန်မှတ်ပုံတင်ထားသည့် လက်ဗွေကိုဖျက်ပစ်မလား ဖျက်မယ်ဆိုရင် လက်ဗွေစနစ်ဖြင်မဝင်ရောက်နိုင်တော့ပါ

en: No fingerprint device
my: လက်ဗွေဖတ်စက် မရှိပါ

note: Translators: This is the empty state page label which states that there are no devices ready.
en: No Fingerprint device
my: လက်ဗွေဖတ်စက် မရှိပါ

en: Ensure the device is properly connected.
my: လက်ဗွေဖတ်စက် သေချာတပ်ဆင်ထားခြင်း ရှိ၊မရှိ စစ်ဆေးပါ။

en: Fingerprint Device
my: လက်ဗွေဖတ်စက်

en: Choose the fingerprint device you want to configure
my: ပြင်ဆင်လိုသော လက်ဗွေဖတ်စက် ရွေးရန်

en: Fingerprint Login
my: လက်ဗွေစနစ်ဖြင့်ဝင်ရောက်ခြင်း

en: Fingerprint login allows you to unlock and log into your computer with your finger
my: လက်ဗွေစနစ်ဖြင့်စစ်စတမ်အသုံးပြုခွင့်ရယူမှု အားသုံးခြင်းဖြင့် သင်၏ကွန်ပြူတာ သော့ဖွင့်ဝင်ရောက်ရန် သင့်လက်ချောင်းသာလိုတော့သည်

en: _Delete Fingerprints
my: လက်ဗွေများကို _Dဖျက်မည်

en: Fingerprint Enroll
my: လက်ဗွေအသစ်စာရင်းသွင်းခြင်း

en: the device needs to be claimed to perform this action
my: ဤလုပ်ဆောင်မှုကို ဆောင်ရွက်ရန် စက်အား ရယူထားဖို့လိုပါသည်

en: the device is already claimed by another process
my: ဤစက်ကို အခြားပရောဆက်စ်မှ ရယူထားပြီးဖြစ်သည်

en: you do not have permission to perform the action
my: ဆောင်ရွက်ရန် သင်၌ အခွင့်မရှိပါ

en: no prints have been enrolled
my: လက်ဗွေမသွင်းရသေးပါ

en: Failed to communicate with the device during enrollment
my: လက်ဗွေအသစ်သွင်းနေစဥ် လက်ဗွေဖတ်စက်နှင့် ဆက်သွယ်မှုပြတ်တောက်သွားသည်

en: Failed to communicate with the fingerprint reader
my: လက်ဗွေဖတ်စက်နှင့် မဆက်သွယ်နိုင်ခဲ့ပါ

en: Failed to communicate with the fingerprint daemon
my: လက်ဗွေဖတ်စက်၏နောက်ကွယ်ဆောင်ရွက်မှုနှင့် မဆက်သွယ်နိုင်ခဲ့ပါ

en: Failed to list fingerprints: %s
my: သိမ်းဆည်းထားသောလက်ဗွေများ စာရင်းမပြနိုင်ခဲ့ပါ : %s

en: Failed to delete saved fingerprints: %s
my: သိမ်းဆည်းထားသောလက်ဗွေများ မဖျက်နိုင်ခဲ့ပါ : %s

en: Left thumb
my: ဘယ်လက်မ

en: Left middle finger
my: ဘယ်လက်ခလယ်

en: _Left index finger
my: _L ဘယ်လက်ညှိုး

en: Left ring finger
my: ဘယ်လက်သူကြွယ်

en: Left little finger
my: ဘယ်လက်သန်း

en: Right thumb
my: ညာလက်မ

en: Right middle finger
my: ညာလက်ခလယ်

en: _Right index finger
my: _R ညာလက်ညှိုး

en: Right ring finger
my: ညာလက်သူကြွယ်

en: Right little finger
my: ညာလက်သန်း

en: Unknown Finger
my: အမည်မဲ့လက်ချောင်း

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Complete
my: ပြီးပါပြီ

en: Fingerprint device disconnected
my: လက်ဗွေဖတ်စက်နှင့် ချိတ်ဆက်မှု ပြတ်တောက်သွားသည်

en: Fingerprint device storage is full
my: လက်ဗွေဖတ်စက်၏လက်ဗွေသိမ်းဆည်းနေရာ ပြည့်နေပါပြီ

en: Fingerprint is duplicate
my: လက်ဗွေဖြင့်ဝင်ခြင်းကို ပွားထားပါသည်

en: Failed to enroll new fingerprint
my: လက်ဗွေအသစ်စာရင်းသွင်းခြင်း မအောင်မြင်ပါ

en: Failed to start enrollment: %s
my: လက်ဗွေအသစ်စာရင်းသွင်းမှု မစနိုင်ခဲ့ပါ : %s

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Failed to enroll new fingerprint
my: လက်ဗွေအသစ်စာရင်းသွင်းခြင်း မအောင်မြင်ပါ

en: Failed to stop enrollment: %s
my: လက်ဗွေအသစ်စာရင်းသွင်းမှု မရပ်တန့်နိုင်ခဲ့ပါ : %s

en: Repeatedly lift and place your finger on the reader to enroll your fingerprint
my: သင်၏လက်ဗွေစာရင်းသွင်းရန် လက်အား လက်ဗွေဖတ်စက်ပေါ်တွင် မလိုက်ထိလိုက် ထပ်ခါထပ်ခါ လုပ်ပါ

en: _Re-enroll this finger…
my: _Rဤလက်ချောင်းကို စာရင်းပြန်သွင်းပါ...

note: TRANSLATORS: This is the label for the button to enroll a new finger
en: Scan new fingerprint
my: လက်ဗွေအသစ်ဖတ်ရန်

en: Failed to release fingerprint device %s: %s
my: လက်ဗွေဖတ်စက် %s : %s အား အောင်မြင်စွာ ပြန်မအပ်နိုင်ခဲ့ပါ

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Problem Reading Device
my: လက်ဗွေဖတ်စက် သုံး(ဖတ်)ရာတွင် အခက်အခဲဖြစ်ပေါ်ခဲ့သည်

en: Failed to claim fingerprint device %s: %s
my: လက်ဗွေဖတ်စက် %s : %s ကိုမရယူနိုင်ခဲ့ပါ

en: Failed to get fingerprint devices: %s
my: လက်ဗွေဖတ်စက်များကိုမရယူနိုင်ခဲ့ပါ : %s

en: Please choose another password.
my: ကျေးဇူးပြုပြီးတခြားစကားဝှက်ရွေးပါ။

en: Please type your current password again.
my: ယခုစကားဝှက်ကိုကျေးဇူးပြုပြီးပြန်ရိုက်ပါ။

en: Password could not be changed
my: စကားဝှက်မပြောင်းနိုင်ပါ။

en: Change Password
my: စကားဝှက်ပြောင်းရန်

en: Ch_ange
my: _a ပြောင်းမည်။

en: Current Password
my: လက်ရှိစကားဝှက်

en: New Password
my: စကားဝှက်အသစ်

en: Confirm Password
my: စကာားဝှက်အတည်ပြုပါ

en: Allow user to change their password on next login
my: နောက်ထပ်အကောင့်ဝင်ရောက်မှုတွင် အသုံးပြုသူ၏စကားဝှက်ကို ပြောင်းလဲခွင့်ပြုပါ။

en: Set a password now
my: ယခုစကားဝှက်သတ်မှတ်မည်။

en: Cannot automatically join this type of domain
my: ဤဒိုမိန်းအမျိုးအစားကို အလိုအလျောက် ချိတ်ဆက်၍မရပါ။

en: No such domain or realm found
my: ယင်းကဲ့သို့ဒိုမိန်းမတွေ့ပါ

en: Cannot log in as %s at the %s domain
my: %s ဒိုမိန်းတွင် %s အဖြစ် ဝင်ရောက်၍မရပါ။

en: Invalid password, please try again
my: စကားဝှက်သည် ဘောင်မဝင်ပါ။ နောက်တစ်ကြိမ်ပြန်လုပ်ပါ

en: Couldn’t connect to the %s domain: %s
my: ဒိုမိန်း %s သို့ ချိတ်ဆက်၍မရပါ- %s

en: Failed to delete user: %s
my: အသုံးပြုသူကို ဖျက်၍မရပါ- %s

en: Failed to revoke remotely managed user: %s
my: အဝေးမှ စီမံခန့်ခွဲသော အသုံးပြုသူကို ပြန်လည်ရုပ်သိမ်းရန် မအောင်မြင်ပါ- %s

en: Remove %s?
my: %s ကို ဖယ်ရှားမလား။

en: Are you sure you want to revoke remotely managed %s’s account?
my: အဝေးထိန်းစနစ်ဖြင့်စီမံနေသော %s၏အကောင့်ကို့ ရုပ်သိမ်းမှာ သေချာပါသလား။

[ctx: Password mode]
en: Account disabled
my: အကောင့်ပိတ်ထားသည်

[ctx: Password mode]
en: To be set at next login
my: နောက်အခါလော့ဂင်ဝင်ရောက်ချိန်တွင် သတ်မှတ်မည်

[ctx: Password mode]
en: None
my: မထား

en: This panel must be unlocked to change this setting
my: ဤသတ်မှတ်ချက်ပြောင်းလဲရန်အတွက် ဤအကန့်အား လော့ခ်ဖွင့်ရပါမည်

en: Delete the selected user account
my: ရွေးထားသောသုံးစွဲသူအကောင့်ကိုဖျက်မည်

en: To delete the selected user account,
    click the * icon first
my: ရွေးထားသောအသုံးပြုသူအကောင့်ကိုဖျက်ရန်
    * ပုံကိုနှိပ်ပါ

en: Unlock to add users and change settings
my: အသုံးပြုသူများထည့်ရန်နှင့် သတ်မှတ်ချက်များ ပြောင်းလဲရန် လော့ခ်ဖွင့်ပါ

en: Edit avatar
my: ကိုယ်စားပြုရုပ်ပုံ ပြင်ဆင်ပါ

note: FIXME
en: _Fingerprint Login
my: _F လက်ဗွေရာဖြင့်ဝင်မည်။

en: A_utomatic Login
my: _u အလိုအလျောက်ဝင်မည်။

en: Automatic login opens the user account when the device starts, without requiring authentication. Authentication is still required at other times, such as when unlocking the screen.
my: စစ်မှန်ကြောင်းအထောက်အထားပြရန်မလိုအပ်ဘဲ စက်စတင်သည့်အခါ အလိုအလျောက်ဝင်ရောက်ခြင်းဖြင့် အသုံးပြုသူအကောင့်ကိုဖွင့်ပေးပါသည်။ မျက်နှာပြင်ကို လော့ခ်ဖွင့်သည့်အချိန်မျိုးကဲ့သို့သော အခြားအချိန်များတွင် စစ်မှန်ကြောင်းအထောက်အထားပြရန် လိုအပ်ပါသေးသည်။

en: _Administrator
my: _Aစစ်စတမ်အုပ်ချုပ်ရေးမှူး

en: _Parental Controls
my: _ကလေးသူငယ် စောင့်ရှောက်စီမံခြင်း

en: Open the Parental Controls app.
my: Parental ထိန်းချုပ်မှုများ အက်ပ်ကို ဖွင့်ပါ။

en: Other Users
my: အခြားအသုံးပြုသူများ

en: _Remove User…
my: _R အသုံးပြုသူ ဖယ်ရှားရန်...

en: Users cannot be removed while logged in
my: အကောင့်ဝင်နေစဉ် အသုံးပြုသူများကို ဖယ်ရှား၍မရပါ။

en: _Add User…
my: _Aအသုံးပြုသူအသစ်ထည့်...

en: Error: Unable to Show User Settings
my: အမှား- အသုံးပြုသူ သတ်မှတ်ချက်များကို မပြနိုင်ပါ

en: The system component `AccountsService` cannot be found
my: စနစ်အစိတ်အပိုင်း 'AccountsService' ကို ရှာမတွေ့ပါ

en: The user will not be able to use this device once their account has been removed.
my: ၎င်းတို့၏ အကောင့်ကို ဖယ်ရှားလိုက်သည်နှင့် အသုံးပြုသူသည် ဤစက်ပစ္စည်းကို အသုံးပြုနိုင်မည် မဟုတ်ပါ။

en: Delete Files and Settings
my: ဖိုင်များနှင့် သတ်မှတ်ချက်များကို ဖျက်ပါ။

en: _Delete
my: _ဖျက်မည်

en: Users
my: အသုံးပြုသူများ

en: Add or remove users and change your password
my: အသုံးပြုသူ တိုး၊ လျော့ နှင့် စကားဝှက် ပြောင်းရန်

note: Translators: Search terms to find the Users panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Login;Name;Fingerprint;Avatar;Logo;Face;Password;Parental Controls;Screen Time;App Restrictions;Web Restrictions;Usage;Usage Limit;Kid;Child;
my: အကောင့်ဝင်ရန်;အမည်;လက်ဗွေ;ကိုယ်စားပြုရုပ်ပုံ;လိုဂို;မျက်နှာ;စကားဝှက်;Parental ထိန်းချုပ်မှု;မျက်နှာပြင်အချိန်;အက်ပ်ကန့်သတ်ချက်များ;ဝဘက်ကန့်သတ်ချက်များ;အသုံးပြုမှု;အသုံးပြုမှုကန့်သတ်ချက်;ကလေးငယ်;ကလေး;

note: Translators: This button enrolls the computer in the domain in order to use enterprise logins.
en: _Enroll
my: _Eလျှောက်ထား

en: Domain Administrator Login
my: ဒိုမိန်း စစ်စတမ်အုပ်ချုပ်ရေးမှူး လော့ဂင်

en: In order to use enterprise logins, this computer needs to be
    enrolled in the domain. Please have your network administrator
    type their domain password here.
my: လုပ်ငန်းသုံး အကောင့်ဝင်ရောက်ခြင်းများကို အသုံးပြုရန်အတွက် ဤကွန်ပျူတာမှ အောက်ပါအချက်များ လိုအပ်ပါသည်။
    ဒိုမိန်းတွင် စာရင်းသွင်းထားပါ။ သင့်တွင် ကွန်ရက်စီမံခန့်ခွဲသူရှိရပါမည်။
    ၎င်းတို့၏ ဒိုမိန်း စကားဝှက်ကို ဤနေရာတွင် ရိုက်ထည့်ပါ။

en: _Domain
my: _Dဒိုမိန်း

en: Administrator _Name
my: စစ်စတမ်အုပ်ချုပ်ရေးမှူး _Nအမည်

en: Administrator Password
my: စစ်စတမ်အုပ်ချုပ်ရေးမှူး စကားဝှက်

en: Manage user accounts
my: အသုံးပြုသူအကောင့်များစီမံရန်

en: Authentication is required to change user data
my: အသုံးပြုသူဒေတာပြောင်းရန် အသိအမှတ်ပြုခံထားရမည်။

[ctx: Password hint]
en: The new password needs to be different from the old one.
my: စကားဝှက်ဟောင်းနှင့် တူ၍မရပါ

[ctx: Password hint]
en: Try changing some letters and numbers.
my: စကားလုံးနှင့်ဂဏန်းအချို့ ပြောင်းပါ

[ctx: Password hint]
en: Try changing the password a bit more.
my: စကားဝှက်ကိုအနည်းငယ်ထပ်ပြောင်းပါ

[ctx: Password hint]
en: A password without your user name would be stronger.
my: သင်၏နာမည် မပါလျှင် ပိုမိုလုံခြုံပါမည်။

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid using your name in the password.
my: စကားဝှက်ပေးရာတွင် သင်၏နာမည် ထည့်မသုံပါနှင့်။

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid some of the words included in the password.
my: ယခင်စကားဝှက်တွင်ပါသော စကားလုံးများ ရှောင်ပါ

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid common words.
my: အများသုံးနေကျ စကားလုံးများ ရှောင်ပါ

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid reordering existing words.
my: ရှိနှင့်ပြီးစကားလုံးများ ပြန်စီခြင်း ရှောင်ပါ

[ctx: Password hint]
en: Try to use more numbers.
my: ဂဏန်းအလုံးရေပိုများများသုံးပါ။

[ctx: Password hint]
en: Try to use more uppercase letters.
my: အင်္ဂလိပ်စာလုံးကြီးအရေအတွက်ပိုသုံးပါ။

[ctx: Password hint]
en: Try to use more lowercase letters.
my: အင်္ဂလိပ်စာလုံးသေးအရေအတွက်ပိုသုံးပါ။

[ctx: Password hint]
en: Try to use more special characters, like punctuation.
my: ပုဒ်ဖြတ်ပုဒ်ရပ်သင်္ကေတများကဲ့သို့အထူးပြုအက္ခရာများ ပိုသုံးပေးပါ။

[ctx: Password hint]
en: Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation.
my: ဂဏန်း၊ ပုဒ်ဖြတ်ပုဒ်ရပ်၊ အက္ခရာတို့ကို ရောသုံးပါ။

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same character.
my: တူသော အက္ခရာများ ထပ်ခါထပ်ခါ သုံးခြင်းရှောင်ရှားပါ။

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation.
my: အက္ခရာအမျိုးအစားတူတစ်ခုတည်း ထပ်ခါထပ်ခါ သုံးခြင်းရှောင်ရှားပါ။ ဂဏန်း၊ ပုဒ်ဖြတ်ပုဒ်ရပ်၊ အက္ခရာတို့ကို ရောသုံးပါ။

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid sequences like 1234 or abcd.
my: ၁၂၃၄ သို့မဟုတ် ကခဂဃ ကဲ့သို့သော အစဥ်များ ရှောင်ပါ။

[ctx: Password hint]
en: Password needs to be longer. Try to add more letters, numbers and punctuation.
my: စကားဝှက်ရှည်ဖို့လိုသည်။ ပုဒ်ဖြတ်ပုဒ်ရပ်သင်္ကေတများကဲ့သို့အထူးပြုအက္ခရာများ ထက်ထည့်ပါ။

[ctx: Password hint]
en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
my: အင်္ဂလိပ်စာလုံးကြီး/သေး ရောပြီး ဂဏန်းတစ်လုံးနှစ်လုံးပိုသုံးပါ။

[ctx: Password hint]
en: Adding more letters, numbers and punctuation will make the password stronger.
my: ပုဒ်ဖြတ်ပုဒ်ရပ်သင်္ကေတများကဲ့သို့အထူးပြုအက္ခရာများ ပိုသုံးခြင်းသည် ပိုမိုလုံခြုံစေသည်။

en: Authentication failed
my: အထောက်အထားမှန်ကန်မှုပြခြင်း ကျရှုံးခဲ့သည်

en: The new password is too short
my: စကားဝှက်အသစ်က အရမ်းတိုပါသည်။

en: The new password is too simple
my: စကားဝှက်အသစ်က အရမ်းရိုးရှင်းသည်။

en: The old and new passwords are too similar
my: အဟောင်းနှင့်အသစ် စကားဝှက်များသည် အရမ်းဆင်တူသည်။

en: The new password has already been used recently.
my: စကားဝှက်အသစ်က လက်တလောအသုံးပြုထားပြီးဖြစ်သည်

en: The new password must contain numeric or special characters
my: စကားဝှက်အသစ်သည် ကိန်းဂဏန်း သို့မဟုတ် Special character များပါဝင်ရမည်။

en: The old and new passwords are the same
my: အဟောင်း စကားဝှက်နှင့်အသစ် စကားဝှက်တို့တူညီရမည်။

en: Your password has been changed since you initially authenticated!
my: စကားဝှက်ပထမအကြိမ်အသိအမှတ်ပြုစဉ်ကတည်းကပြောင်းသွားပြီ။ ပြန်အသိအမှတ်ပြုခြင်းလုပ်ဆောင်ပါ။

en: The new password does not contain enough different characters
my: စကားဝှက်အသစ်သည်လုံလောက်သောစကားလုံးအရေအတွက်မပါရှိပါ

en: Unknown error
my: အမည်မသိအမှား

en: The username should usually only consist of lower case letters from a-z, digits and the following characters: - _
my: အသုံးပြုသူအမည်သည် အင်္ဂလိပ်စာလုံးသေးများ a မှ z ထိသုံးပြီး ဂဏန်းနှင့် ( - )( _ ) စသည့်အက္ခရာများပါဝင်နိုင်သည်။

en: Sorry, that user name isn’t available. Please try another.
my: ထိုအသုံးပြုသူအမည် မည့်၍မရပါ။ နောက်တစ်မျိုး စဥ်းစားပါ။

en: The username is too long.
my: အသုံးပြုသူအမည် ရှည်လွန်းသည်

en: Map Buttons
my: မြေပုံခလုတ်များ

en: Map buttons to functions
my: ခလုတ်များကို functionများသို့ ချိတ်ဆက်မည်

en: To edit a shortcut, choose the “Send Keystroke” action, press the keyboard shortcut button and hold down the new keys or press Backspace to clear.
my: အမြန်ခလုတ်တစ်ခုအားပြင်ဆင်ရန်အတွက် "Send Keystroke" လုပ်ဆောင်ချက်ကို ရွေးချယ်ပါ။ ကီးဘုတ်အမြန်ခလုတ်ကို နှိပ်၍ ကီးအသစ်များကို နှိပ်ထားပါ သို့မဟုတ် ဖျက်ရန်အတွက် Backspace ကို နှိပ်ပါ။

en: Please tap the target markers as they appear on screen to calibrate the tablet.
my: တက်ဘလက်ချိန်ညှိရန်အတွက် ဖန်သားပြင်ပေါ်တွင် ပေါ်လာသော ပစ်မှတ်အမှတ်အသားများကို နှိပ်ပါ။

en: Mis-click detected, restarting…
my: ကလစ်မှားနေခြင်းကို တွေ့ရှိပြီး ပြန်လည်စတင်နေသည်...

en: Button %d
my: ခလုတ် %d

[ctx: Wacom action-type]
en: Application defined
my: အပ္ပလီကေးရှင်းသတ်မှတ်ထား

[ctx: Wacom action-type]
en: Send Keystroke
my: ကီးရိုက်ချက်ပို့မည်

[ctx: Wacom action-type]
en: Switch Monitor
my: မော်နီတာလဲရန်

[ctx: Wacom action-type]
en: Show On-Screen Help
my: ရုပ်ပြမှန်ပြင်ပေါ်အကူအညီ ပြမည်

en: Tablet mounted on laptop panel
my: တက်ဘလက်ကို လက်တော့ပ်တွင် mount လုပ်ထားသည်

en: Tablet mounted on external display
my: တက်ဘလက်ကို ပြင်ပမျက်နှာပြင်တွင် mount လုပ်ထားသည်

en: External tablet device
my: ပြင်ပ တက်ဘလက်

note: translators: this is a drawing tablet pad, i.e. a collection of buttons and knobs
en: External pad device
my: ပြင်ပ pad

note: All displays item
en: All Displays
my: ပြထားသည့်အရာအားလုံး

en: Tablet Mode
my: တက်ဘလက်မုဒ်

en: Use absolute positioning for the pen
my: ဘောပင်အတွက် အနှိုင်းမဲ့တည်နေရာပြစနစ်အသုံးပြုမည်

en: Left Hand Orientation
my: လက်ဝဲဘက်သို့ ဦးတည်ခြင်း

en: Tablet and Express Keys™ are rotated for left hand use
my: တက်ဘလက်နှင့် Express Keys™ ကို ဘယ်လက်ဖြင့် အသုံးပြုရန်အတွက် လှည့်ထားပါသည်

[ctx: display setting]
en: Map to Monitor
my: မော်နီတာနှင့်အတူတွဲသတ်မှတ်မည်

en: Keep Aspect Ratio
my: အချိုးအစားအတိုင်းထားပါ

en: Only use a portion of the tablet surface to keep monitor aspect ratio
my: မော်နီတာအချိုးအစားကို ထိန်းသိမ်းရန်အတွက် တက်ဘလက်မျက်နှာပြင်၏ အစိတ်အပိုင်းတစ်ခုကိုသာ အသုံးပြုပါ

en: Calibrate
my: ချိန်ညှိပါ

en: No tablet detected
my: အသုံးပြုရန်တက်ဘ်ဘလက်မတွေ့ရှိပါ

en: Please plug in or turn on your Wacom tablet.
my: သင်၏ Wacom တက်ဘလက်ကို ပလပ်ထိုးပါ သို့မဟုတ် ဖွင့်ပါ။

en: Tip Pressure Feel
my: ထိပ်ဖျားဖိအားခံစားရမှု

en: Soft
my: ပျော့

en: Firm
my: မာ

[ctx: display setting]
en: Button 1
my: ခလုတ် ၁

[ctx: display setting]
en: Button 2
my: ခလုတ် ၂

[ctx: display setting]
en: Button 3
my: ခလုတ် ၃

en: Eraser Pressure Feel
my: ဖိအားခံစားရမှုပယ်ဖျက်ရန်

en: Middle Mouse Button Click
my: မောက်စ်၏အလယ်ခလုတ်နှိပ်ခြင်း

en: Right Mouse Button Click
my: ညာဖက် Mouse ကလစ်

en: Forward
my: ရှေ့သွားရန်

en: Airbrush stylus with pressure, tilt, and integrated slider
my: ဖိအား၊ တိမ်းစောင်းခြင်းနှင့် ပေါင်းစပ်ထားသည့် ဆလိုက်ဒါတို့ ပါရှိသော Airbrush stylus

en: Airbrush stylus with pressure, tilt, and rotation
my: ဖိအား၊ စောင်းခြင်းနှင့် လှည့်ခြင်းပါရှိသော Airbrush stylus

en: Standard stylus with pressure and tilt
my: ဖိအား၊ တိမ်းစောင်းမှုနှင့်အတူ Standard stylus

en: Standard stylus with pressure
my: ဖိအားနှင့်အတူ Standard stylus

en: Wacom Tablet
my: Wacomတက်ဘ်ဘလက်

en: Set button mappings and adjust stylus sensitivity for graphics tablets
my: Button မြေပုံများသတ်မှတ်ပြီး ဂရပ်ဖစ်တက်ဘလက်များအတွက် stylus အာရုံခံနိုင်စွမ်းကို ချိန်ညှိပါ။

en: New shortcut…
my: အမြန်ခလုတ်အသစ်...

en: Edit
my: တည်းဖြတ်ရန်

en: _Save
my: _သိမ်းမည်

en: Operation Cancelled
my: လုပ်ဆောင်ချက် ပယ်ဖျက်သည်

en: <b>Error:</b> Access denied changing settings
my: <b>အမှား :</b> သတ်မှတ်ချက်များပြောင်းလဲခွင့်မရှိပါ

en: <b>Error:</b> Mobile Equipment Error
my: <b>အမှား :</b> ဖုန်း ဆ.သ.ရ စက်များ လုပ်ဆောင်မှုအမှား

en: Not Registered
my: စာရင်းသွင်းမရပါ

en: Registered
my: စာရင်းသွင်းပြီးပြီ

en: Roaming
my: သူများကွန်ရက်ဖြင့်ချိတ်ဆက်သုံးသည်

en: Searching
my: ရှာဖွေနေသည်

en: Denied
my: ပယ်ခံရ

en: Modem Details
my: ဆ.သ.ရ စက် အသေးစိတ်တင်ပြချက်များ

en: Modem Status
my: ဆ.သ.ရ စက် အခြေအနေ

en: Carrier
my: ဆ.သ.ရ ကွန်ရက် ထောက်ပံ့ပေးသူ

en: Network Type
my: ဆက်သွယ်ရေးကွန်ရက်အမျိုးအစား

en: Network Status
my: ဆက်သွယ်ရေးကွန်ရက်အခြေအနေ

en: Own Number
my: မိမိ၏ဖုန်းနံပါတ်

en: Device Details
my: စက်အသေးစိတ်

en: 2G Only
my: 2Gတစ်ခုသာ

en: 3G Only
my: 3Gတစ်ခုသာ

en: 4G Only
my: 4Gတစ်ခုသာ

en: 5G Only
my: 5G သာ

en: 2G, 3G, 4G, 5G (Preferred)
my: 2G၊ 3G၊ 4G၊ 5G (ဦးစားပေး)

en: 2G, 3G, 4G (Preferred), 5G
my: 2G၊ 3G၊ 4G (ဦးစားပေး)၊ 5G

en: 2G, 3G (Preferred), 4G, 5G
my: 2G၊ 3G (ဦးစားပေး)၊ 4G၊ 5G

en: 2G (Preferred), 3G, 4G, 5G
my: 2G (ဦးစားပေး)၊ 3G၊ 4G၊ 5G

en: 2G, 3G, 4G, 5G
my: 2G၊ 3G၊ 4G၊ 5G

en: 2G, 3G, 4G (Preferred)
my: 2G၊ 3G၊ 4G (ပိုနှစ်သက်)

en: 2G, 3G (Preferred), 4G
my: 2G၊ 3G (ပိုနှစ်သက်)၊ 4G

en: 2G (Preferred), 3G, 4G
my: 2G (ပိုနှစ်သက်)၊ 3G၊ 4G

en: 2G, 3G, 4G
my: 2G၊ 3G၊ 4G

en: 3G, 4G, 5G (Preferred)
my: 3G၊ 4G၊ 5G (ဦးစားပေး)

en: 3G, 4G (Preferred), 5G
my: 3G၊ 4G (ဦးစားပေး)၊ 5G

en: 3G (Preferred), 4G, 5G
my: 3G (ဦးစားပေး)၊ 4G၊ 5G

en: 3G, 4G, 5G
my: 3G၊ 4G၊ 5G

en: 2G, 4G, 5G (Preferred)
my: 2G၊ 4G၊ 5G (ဦးစားပေး)

en: 2G, 4G (Preferred), 5G
my: 2G၊ 4G (ဦးစားပေး)၊ 5G

en: 2G (Preferred), 4G, 5G
my: 2G (ဦးစားပေး)၊ 4G, 5G

en: 2G, 4G, 5G
my: 2G၊ 4G၊ 5G

en: 2G, 3G, 5G (Preferred)
my: 2G၊ 3G၊ 5G (ဦးစားပေး)

en: 2G, 3G (Preferred), 5G
my: 2G၊ 3G (ဦးစားပေး)၊ 5G

en: 2G (Preferred), 3G, 5G
my: 2G (ဦးစားပေး)၊ 3G၊ 5G

en: 2G, 3G, 5G
my: 2G၊ 3G၊ 5G

en: 3G, 4G (Preferred)
my: 3G၊ 4G (ပိုနှစ်သက်)

en: 3G (Preferred), 4G
my: 3G (ပိုနှစ်သက်)၊ 4G

en: 3G, 4G
my: 3G၊ 4G

en: 2G, 4G (Preferred)
my: 2G၊ 4G (ပိုနှစ်သက်)

en: 2G (Preferred), 4G
my: 2G (ပိုနှစ်သက်)၊ 4G

en: 2G, 4G
my: 2G၊ 4G

en: 2G, 3G (Preferred)
my: 2G၊ 3G (ပိုနှစ်သက်)

en: 2G (Preferred), 3G
my: 2G (ပိုနှစ်သက်)၊ 3G

en: 2G, 3G
my: 2G၊ 3G

en: 2G, 5G (Preferred)
my: 2G၊ 5G (ဦးစားပေး)

en: 2G (Preferred), 5G
my: 2G (ဦးစားပေး)၊ 5G

en: 2G, 5G
my: 2G၊ 5G

en: 3G, 5G (Preferred)
my: 3G၊ 5G (ဦးစားပေး)

en: 3G (Preferred), 5G
my: 3G (ဦးစားပေး)၊ 5G

en: 3G, 5G
my: 3G၊ 5G

en: 4G, 5G (Preferred)
my: 4G၊ 5G (ဦးစားပေး)

en: 4G (Preferred), 5G
my: 4G (ဦးစားပေး)၊ 5G

en: 4G, 5G
my: 4G၊ 5G

[ctx: Network mode]
en: Unknown
my: မသိ

en: Unlock SIM card
my: ဆင်းကတ်သော့ဖွင့်ခြင်း

en: Unlock
my: ဖွင့်ပါ

en: Please provide PIN code for SIM %d
my: ဆင်းကတ် %d အတွက် ပင်နံပါတ်ပေးပါ

en: Enter PIN to unlock your SIM card
my: ဆင်းကတ်သော့ဖွင့်ရန် ပင်နံပါတ်ရိုက်ပါ

en: Please provide PUK code for SIM %d
my: ဆင်းကတ် %d အတွက် PUKနံပါတ်ပေးပါ

en: Enter PUK to unlock your SIM card
my: PUKနံပါတ်ရိုက်ပြီးဆင်းကတ်သော့ဖွင့်ပါ

en: Wrong password entered. You have %1$u try left | Wrong password entered. You have %1$u tries left
my[0]: စကားဝှက်မှားနေပါသည်။ %1$uကြိမ်သာရိုက်သွင်းခွင့်ရှိမည်။

en: You have %u try left | You have %u tries left
my[0]: %uကြိမ်သာ ကြိုးစားခွင့်ရှိတော့သည်

en: Wrong password entered.
my: စကားဝှက်မှားနေပါသည်။

en: PUK code should be an 8 digit number
my: PUKနံပါတ်သည် ဂဏန်းရှစ်လုံးရှိရမည်။

en: Enter New PIN
my: ပင်နံပါတ်အသစ်ရိုက်ပါ

en: PIN code should be a 4-8 digit number
my: ပင်နံပါတ်သည် ဂဏန်း လေးလုံးနှင့်ရှစ်လုံးကြားဖြစ်ရမည်။

en: Unlocking…
my: လော့ခ်ဖွင့်နေသည်…

en: No SIM
my: ဆင်းကတ်မရှိပါ

en: Insert a SIM card to use this modem
my: ဆင်းကတ်ထည့်ပါ

en: SIM Locked
my: ဆင်းကတ်သော့ခတ်ထားသည်

en: _Mobile Data
my: _Mမိုဘိုင်းဖုန်းဒေတာ

en: Access data using mobile network
my: မိုဘိုင်း ဆ.သ.ရ ကွန်ရက်သုံးပြီး ဒေတာများ အသုံးပြုရန်

en: _Data Roaming
my: _Dသူများကွန်ရက်ဖြင့်ချိတ်ဆက်သုံးသည်

en: Use mobile data when roaming
my: သူများကွန်ရက်ဖြင့်ချိတ်ဆက်သုံးသည့်အခါ မိုဘိုင်းဒေတာပါသုံးရန်

en: _Network Mode
my: _Nဆက်သွယ်ရေးကွန်ရက်စနစ်

en: N_etwork
my: _eဆက်သွယ်ရေးကွန်ရက်

en: Advanced
my: အဆင့်မြင့်

en: _Access Point Names
my: _Access Points အမည်များ

en: _SIM Lock
my: _Sဆင်းကတ်သော့ခတ်ခြင်း

en: Lock SIM with PIN
my: ဆင်းကတ်ကို ပင်နံပါတ်ဖြင့်သော့ခတ်ရန်

en: M_odem Details
my: _ဆ.သ.ရ စက် အသေးစိတ်တင်ပြချက်များ

en: Phone failure
my: ဖုန်းအမှားတက်

en: No connection to phone
my: ဖုန်းသို့ ချိတ်ဆက်မှုမရှိပါ

en: Operation not allowed
my: လုပ်ဆောင်ချက် ခွင့်မပြု

en: Operation not supported
my: လုပ်ဆောင်ချက်အား မလုပ်နိုင်သေး

en: SIM not inserted
my: ဆင်းကတ်မရှိပါ

en: SIM PIN required
my: ဆင်း PIN လိုသည်။

en: SIM PUK required
my: ဆင်း PUK လိုသည်။

en: SIM failure
my: ဆင်းကတ်အမှားတက်

en: SIM busy
my: ဆင်းကတ် မအားသေးပါ

en: Incorrect password
my: လျှို့ဝှက်ဂဏန်း မှားယွင်းနေပါသည်

en: SIM PIN2 required
my: ဆင်း PIN2 လိုသည်။

en: SIM PUK2 required
my: ဆင်း PUK2 လိုသည်။

en: Not found
my: မတွေ့ပါ

en: No network service
my: ဆက်သွယ်ရေးကွန်ရက်ဝန်ဆောင်မှုမရှိပါ

en: Network timeout
my: ဆက်သွယ်ရေးကွန်ရက်နှင့် အချိန်တစ်ခုအတွင်း မချိတ်ဆက်နိုင်ခဲ့ပါ

en: GPRS services not allowed
my: GPRSဝန်ဆောင်မှုများ ခွင့်မပြု

en: Roaming not allowed in this location area
my: ယခုတည်နေရာ၌ အခြားကွန်ရက်များနှင့်ချိတ်ဆက်ခြင်း ခွင့်မပြုပါ

en: Unspecified GPRS error
my: အမျိုးအမည်သတ်မှတ်မရသော GPRS အမှား

en: No Error
my: အမှားမရှိ

en: Action Cancelled
my: လုပ်ဆောင်ချက် ပယ်ဖျက်သည်

en: Access denied
my: အသုံးပြုခွင့် ပယ်ခံရ

en: Unknown Error
my: မသိသေးသည့်အမှား

en: Network Mode
my: ဆက်သွယ်ရေးကွန်ရက်စနစ်

en: _Automatic
my: _Aအလိုအလျောက်

en: Choose Network
my: ဆက်သွယ်ရေးကွန်ရက်ရွေးရန်

en: Refresh Network Providers
my: ဆက်သွယ်ရေးကွန်ရက်ပေးသူများစာရင်းအသစ်ရယူရန်

en: SIM %d
my: ဆင်း %d

en: Enable Mobile Network
my: ဖုန်း ဆ.သ.ရ ကွန်ရက် ဖွင့်ရန်

en: No WWAN Adapter Found
my: ဝိုင်ဖိုင်စက်မတွေ့ပါ

en: Make sure you have a Wireless Wan/Cellular device
my: ဆ.သ.ရ စက်ရှိ၊မရှိစစ်ဆေးပါ။

en: Wireless Wan is disabled when airplane mode is on
my: လေယာဥ်ပျံစနစ်ဖွင့်ထားသည့်အခါ ဝိုင်ဖိုင်ကို ပိတ်ထားပါသည်။

en: _Turn off Airplane Mode
my: _Tလေယာဥ်ပျံစနစ်ပိတ်ရန်

en: Data Connection
my: ဒေတာချိတ်ဆက်မှု

en: SIM card used for internet
my: အင်တာနက်ချိတ်ရန်သုံးသည့်ဆင်းကတ်

en: SIM Lock
my: ဆင်းကတ်သော့ခတ်ခြင်း

en: _Next
my: _Nနောက်ထပ်

en: _Lock SIM with PIN
my: _Lဆင်းကတ်ကို ပင်ဖြင့်သော့ခတ်ရန်

en: Change PIN
my: ပင်ပြောင်းလဲရန်

en: New PIN
my: ပင်နံပါတ်အသစ်

en: Enter current PIN to change SIM lock settings
my: ဆင်းသော့ခတ်ခြင်းဆိုင်ရာသတ်မှတ်ချက်များ ပြောင်းလဲရန် ပင်နံပါတ်ရိုက်ပါ။

en: Mobile Network
my: ဖုန်း ဆ.သ.ရ ကွန်ရက်

en: Configure Telephony and mobile data connections
my: တယ်လီဖုန်းနှင့်မိုဘိုင်းဒေတာချိတ်ဆက်မှုများ ပြင်ဆင်ရန်

note: Translators: Search terms to find the WWAN panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: cellular;wwan;telephony;sim;mobile;
my: ဆယ်လူလာ;wwan;တယ်လီဖုန်း;ဆင်း;မိုဘိုင်း;

en: Utility to configure the GNOME desktop
my: နုန်ဒက်စ်တော့ပ်ကို ပြင်ဆင်ရန်အတွက် လက်သုံးကိရိယာ

en: Settings is the primary interface for configuring your system.
my: သတ််မှတ်ချက်များ(Settings)သည် သင်၏စစ်စတမ်ကို စီမခန့်ခွဲရန်အတွက် အဓိကအသုံးပြုရမည့် ပရိုဂရမ်ဖြစ်သည်။

en: The GNOME Project
my: GNOME ပရောဂျက်

en: Display version number
my: ဗားရှင်းနံပါတ် ပြ

en: Enable verbose mode
my: ပရိုဂရမ်စစ်ဆေးရာတွင် လွယ်ကူစေသော စာများ ဖော်ပြရန်

en: Search for the string
my: ဤစာကြောင်းကို ရှာရန်

en: List possible panel names and exit
my: ဖြစ်နိုင်သည့် ပန်နယ်အမည်များကို စာရင်းပြုစုပြီး ထွက်ပါ။

en: Panel to display
my: ပြသရန် ပန်နယ်ပြား

en: [PANEL] [ARGUMENT…]
my: [ပန်နယ်] [ပေးချက်…]

en: Settings categories
my: သတ်မှတ်ချက်အမျိုးအစားများ

en: Available panels:
my: ရရှိနိုင်သော ပန်နယ်ပြား

en: Main Menu
my: အဓိကမီနူး

en: Search settings
my: ရှာဖွေမှုသတ်မှတ်ချက်များ

en: Warning: Development Version
my: သတိပေးချက်။ ။ စမ်းသပ်ဆဲ ဗားရှင်း

en: This version of Settings should only be used for development purposes. You may experience incorrect system behavior, data loss, and other unexpected issues.
my: ဤဗားရှင်းအား စမ်းသပ်လေ့လာရန်အတွက်သာ သုံးသင့်သည်။ သင်အနေဖြင့် စစ်စတမ်လုပ်ဆောင်မှုမမှန်ခြင်းများ၊ ဒေတာဆုံးရှုုံးမှုနှင့် အခြားမမျှော်လင့်ထားသည့်ပြဿနာများ တွေ့ကြုံရနိုင်သည်။

en: Help
my: အကူအညီ

[ctx: shortcut window]
en: General
my: အထွေအထွေဆိုင်ရာ

[ctx: shortcut window]
en: Quit
my: ထွက်ရန်

[ctx: shortcut window]
en: Search
my: ရှာဖွေမှုဆိုင်ရာ

[ctx: shortcut window]
en: Show help
my: အကူအညီပြရန်

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
my: ကီးဘုတ်ဖြတ်လမ်းခလုတ်များ

[ctx: shortcut window]
en: Panels
my: ပန်နယ်များ

[ctx: shortcut window]
en: Go back to previous panel
my: ယခင်ပန်နယ်သို့ ပြန်လှည့်မည်

[ctx: shortcut window]
en: Cancel search
my: ရှာဖွေမှုပယ်ဖျက်မည်

note: Translators: Search terms to find this app. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Preferences;Settings;
my: နှစ်သက်သော သတ်မှတ်ချက်များ;သတ်မှတ်ချက်များ;

en: The identifier for the last Settings panel to be opened
my: ဖွင့်ရမည့် နောက်ဆုံးသတ်မှတ်ချက်များပန်နယ်အတွက် အထောက်အထား

en: The identifier for the last Settings panel to be opened. Unrecognised values will be ignored and the first panel in the list selected.
my: ဖွင့်ရမည့် နောက်ဆုံး သတ်မှတ်ချက်များ အကန့်အတွက် အထောက်အထား။ အသိအမှတ်ပြုမထားသောတန်ဖိုးများကို လျစ်လျူရှုမည်ဖြစ်ပြီး စာရင်းရှိ ပထမအကန့်ကို ရွေးချယ်ထားသည်။

en: Show warning when running a development build of Settings
my: စမ်းသပ်ဆဲပရိုဂရမ်သုံးချိန်တွင် သတိပေးချက် ပြ

en: Whether Settings should show a warning when running a development build.
my: စမ်းသပ်ဆဲပရိုဂရမ်သုံးချိန်တွင် သတိပေးချက် ပြ၊ မပြ

en: Initial state of the window
my: Window ၏ ကနဦးအခြေအနေ

en: A tuple containing the initial width, height and maximized state of the app window.
my: အက်ပ်ဝင်းဒိုး၏ ကနဦးအကျယ်၊ အမြင့်နှင့် အမြင့်ဆုံးအခြေအနေများပါရှိသော tuple။

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
my[0]: အသံထွက်ပေါက် %uခု

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
my[0]: အသံသွင်းပေါက် %uခု

en: System Sounds
my: စစ်စတမ်းအသံ
