gnome-control-center - en to xh translation catalogue (640 entries)

en: About Me
xh: Malunga Nam

en: Select Image
xh: Khetha uMfanekiso

en: No Image
xh: Akukho Mfanekiso

en: <b>Email</b>
xh: <b>I-imeyile</b>

en: <b>Home</b>
xh: <b>Ikhaya</b>

en: <b>Instant Messaging</b>
xh: <b>Umyalezo wesiquphe</b>

en: <b>Job</b>
xh: <b>Umsebenzi</b>

en: <b>Telephone</b>
xh: <b>Imfonomfono</b>

en: <b>Web</b>
xh: <b>I-Web</b>

en: <b>Work</b>
xh: <b>Umsebenzi</b>

en: A_IM/iChat:
xh: I-A_IM/iChat:

en: A_ssistant:
xh: Um_ncedisi:

en: C_ity:
xh: Isi_xeko:

en: C_ompany:
xh: Inka_mpani:

en: Cale_ndar:
xh: Ikhale_nda:

en: Change Password
xh: Tshintsha i-Password

en: Co_untry:
xh: Ili_zwe:

en: IC_Q:
xh: I-IC_Q:

en: M_SN:
xh: I-M_SN:

en: _Address:
xh: _Idilesi:

en: _Department:
xh: _Isebe:

en: _Groupwise:
xh: _Ngokweqela:

en: _Home:
xh: _Ikhaya:

en: _Jabber:
xh: I-_Jabber:

en: _Manager:
xh: _Umlawuli:

en: _Mobile:
xh: _Ephathwayo:

en: _Profession:
xh: _Ikhondo:

en: _State/Province:
xh: _Ilizwe/Iphondo:

en: _Title:
xh: _Isihloko:

en: _Work:
xh: _Umsebenzi:

en: _Yahoo:
xh: U-_Yahoo:

en: <b>Applications</b>
xh: <b>Iinkqubo</b>

en: <b>Support</b>
xh: <b>Inkxaso</b>

en: <small><i><b>Note:</b> Changes to this setting will not take effect until you next log in.</i></small>
xh: <small><i><b>Qaphela:</b> Iinguqulelo kulo mmiselo azizukwenziwa de ungene kwakhona.</i></small>

en: Assistive Technology Preferences
xh: Uluhlu lokukhetha lobuChwephesha oluNcedayo

en: Close and _Log Out
xh: Vala _Uphume

en: Start these assistive technologies every time you log in:
xh: Qalisa obu buchwephesha buncedayo ngalo lonke ixesha ungena:

en: _Enable assistive technologies
xh: _Yenza ukuba ubuchwepheshe obuncedayo busebenze

en: _Magnifier
xh: _Isandisi

en: _On-screen keyboard
xh: _I-keyboard ekwiskrini

en: _Screenreader
xh: _Okufunda iskrini

en: Assistive Technology Support
xh: INkxaso yobuChwepheshe eNcedayo

en: Enable support for GNOME assistive technologies at login
xh: Yenza ukuba kusebenze inkxaso ukulungiselela ubuchwephesha boncedo be-GNOME kungeno

en: No Assistive Technology is available on your system.  The 'gok' package must be installed in order to get on-screen keyboard support, and the 'gnopernicus' package must be installed for screenreading and magnifying capabilities.
xh: Akukho buChwephesha boNcedo bukhoyo kwinkqubo yakho. Umqulu wenkqubo we'gok' kufuneka umiselwe ukuze kufikelelwe kwinkxaso ye-keyboard ekwiskrin, yaye umpakisho we'gnopernicus' kufuneka umiselwe ufundo lweskrini namandla okwazi ukwandisa.

en: Not all available assistive technologies are installed on your system.  The 'gok' package must be installed in order to get on-screen keyboard support.
xh: Ayibubo bonke ubuchwepheshe obuncedayo obumiselweyo kwinkqubo yakho. Umqulu wenkqubo ye-'gok' kufuneka imiselwe ukuze kufikeleleke kwinkxaso ye-keyboard ekwiskrini.

en: Not all available assistive technologies are installed on your system.  The 'gnopernicus' package must be installed for screenreading and magnifying capabilities.
xh: Asibubo bonke ubuchwepheshe obuncedayo obusekiweyo kwinkqubo yakho. Umqulu wenkqubo we-'gnopernicus' kufuneka usekiwe ukulungiselela ufundo lweskrini namandla okwazi ukwandisa.

en: There was an error launching the mouse preferences dialog: %s
xh: Kubekho impazamo ekundululeni unxibelelwano loluhlu ekukhethwa kulo lwemawusi: %s

en: Unable to import AccessX settings from file '%s'
xh: Akukwazeki ukudlulisa imimiselo ye-AccessX kwifayili '%s'

en: Import Feature Settings File
xh: IFayili yeMimiselo yoPhawu lokuNgenisa

en: _Import
xh: _Ngenisa

en: Keyboard
xh: I-keyboard

en: Set your keyboard accessibility preferences
xh: Misela uluhlu lokukhetha lwakho lokufikelela lwe-keyboard

en: This system does not seem to have the XKB extension.  The keyboard accessibility features will not operate without it.
xh: Le nkqubo ayibonakalisi ukuba inesongezo i-XKB. Iimpawu ze-keyboard zokufumaneka azizukusebenza ngaphandle kwayo.

en: <b>Enable Bo_unce Keys</b>
xh: <b>Yenza ukuba amaQhosha okuQa_katha asebenze</b>

en: <b>Enable Slo_w Keys</b>
xh: <b>Yenza ukuba amaQhosha okuCo_thisa asebenze</b>

en: <b>Enable _Mouse Keys</b>
xh: <b>Yenza ukuba amaQhosha _Emawusi asebenze</b>

en: <b>Enable _Repeat Keys</b>
xh: <b>Yenza ukuba amaQhosha _Okuphinda asebenze</b>

en: <b>Enable _Sticky Keys</b>
xh: <b>Yenza ukuba amaQhosha _Ancamathelayo asebenze</b>

en: <b>Features</b>
xh: <b>Iimpawu</b>

en: <b>Toggle Keys</b>
xh: <b>AmaQhosha i-Toggle</b>

en: Basic
xh: Esisiseko

en: Beep if key is re_jected
xh: Yenza isandi esifutshane esiphindaphindayo ukuba iqhosha la_liwe

en: Beep when _features turned on or off from keyboard
xh: Yenza isandi esifutshane esiphindaphindayo xa _iimpawu zivuliwe okanye zivaliwe kwi-keyboard

en: Beep when _modifier is pressed
xh: Yenza isandi esifutshane esiphindaphindayo xa _iqhosha elisisilungisi licinezelwe

en: Beep when an LED is turned on and two beeps when one is turned off.
xh: Yenza isandi esifutshane esiphindaphindayo xa iLED ivuliwe uze wenze izandi ezibini ezifutshane xa ivaliwe.

en: Beep when key is:
xh: Yenza isandi esifutshane esiphindaphindayo xa iqhosha li:

en: Del_ay:
xh: Libaz_isa:

en: Delay between keypress and pointer mo_vement:
xh: Ukulibazisa phakathi kocinezelo qhosha nentshu_kumo yesalathisi:

en: Disa_ble if two keys pressed together
xh: Yenza ukuba inga_sebenzi ukuba amaqhosha amabini acinezelwe kunye

en: E_nable Toggle Keys
xh: Yenza ukuba amaQhosha e-Toggle ase_benze

en: Filters
xh: Izihluzi

en: I_gnore duplicate keypresses within:
xh: Suku_hoya ukucofwa kwamaqhosha okuphindiweyo ngaphakathi:

en: Ignore all subsequent presses of the SAME key if they happen within a user selectable period of time.
xh: Sukuhoya konke ukucofa okulandelayo kweqhosha ELIFANAYO ukuba akwixesha elikhethwe ngumsebenzisi.

en: Keyboard Accessibility Preferences (AccessX)
xh: Uluhlu lokukhetha lokufikelela lwe-Keyboard (AccessX)

en: Ma_ximum pointer speed:
xh: Isantya sesalathisi esisesona Siphe_zulu:

en: Mouse Keys
xh: Amaqhosha emawusi

en: Mouse _Preferences...
xh: _Uluhlu lokukhetha lwemawusi...

en: Only accept keys after they have been pressed and held for a user adjustable amount of time.
xh: Yamkela amaqhosha kuphela emva kokuba ecinezelwe aze agcinwa ngexesha lomsebenzisi elilungelelanisiweyo.

en: Perform multiple simultaneous key press operations by pressing modifier keys in sequence.
xh: Yenza imisebenzi yokucinezela amaqhosha ngaxeshanye kaninzi ngokucinezela amaqhosha azizilungisi ngokulandelelana.

en: S_peed:
xh: I_santya:

en: Time to acce_lerate to maximum speed:
xh: Lixesha lokunqu_mla ngesantya esisesona siphezulu:

en: Turn the numeric keypad into a mouse control pad.
xh: Guqulela i-keypad yamanani kwi-pad yolawulo lwemawusi.

en: _Disable if unused for:
xh: _Yenza ukuba ingasebenzi ukuba ayisetyenziswa:

en: _Enable keyboard accessibility features
xh: _Yenza ukuba iimpawu zokufikelela ze-keyboard zingasebenzi

en: _Import Feature Settings...
xh: _Imimiselo yeeMpawu zokuDlulisa...

en: _Only accept keys held for:
xh: _Yamkela kuphela amaqhosha abanjelwe i:

en: _Type to test settings:
xh: _Chwetheza ukuvavanya imimiselo:

en: _accepted
xh: _ivunyiwe

en: _pressed
xh: _icinezelwe

en: _rejected
xh: _yaliwe

en: characters/second
xh: iimpawu/umzuzwana

en: milliseconds
xh: i-mizuzwana yemizuzwana

en: pixels/second
xh: i-pixels/umzuzwana

note: set the timeout value  label with correct value of timeout
en: seconds
xh: imizuzwana

en: Change your Desktop Background settings
xh: Tshintsha imimiselo yokungaSemva kwi-Desktop

en: Desktop Background
xh: OkungaSemva kwi-Desktop

en: <b>Desktop _Wallpaper</b>
xh: <b>_Umhombiso we-Desktop</b>

en: <b>_Desktop Colors</b>
xh: <b>Imibala ye-_Desktop</b>

en: Desktop Background Preferences
xh: Uluhlu lokukhetha lokungaSemva kwi-Desktop

en: _Add Wallpaper
xh: _Faka umHombiso weskrini

en: _Style:
xh: I_simbo:

en: There was an error displaying help: %s
xh: Kubekho impazamo ekuvezeni uncedo: %s

en: Centered
xh: Ibekwe embindini

en: Fill Screen
xh: Zalisa iSkrini

en: Scaled
xh: Ihlengahlengisiwe

en: Tiled
xh: Ifakwe iithayili

en: Solid Color
xh: Umbala oNgqingqwa

en: Horizontal Gradient
xh: UkuThambeka okuNqamlezileyo

en: Vertical Gradient
xh: UkuThambeka okuthe Nkqo

note: Create the file chooser dialog stuff here
en: Add Wallpaper
xh: Hombisa iSkrini

en: No Wallpaper
xh: Akukho mHombiso

en: pixel | pixels
xh[0]: i-pixel
xh[1]: ii-pixels

en: Unable to start the settings manager 'gnome-settings-daemon'.
    Without the GNOME settings manager running, some preferences may not take effect. This could indicate a problem with Bonobo, or a non-GNOME (e.g. KDE) settings manager may already be active and conflicting with the GNOME settings manager.
xh: Akukwazeki ukuqalisa imimiselo yomlawuli i-'gnome-settings-daemon'.
    Ngaphandle kokuqhubeka komlawuli wemimiselo i-GNOME, uluhlu lokukhetha oluthile lunokungasebenzi. Oku kunokubonisa ingxaki ye-Bonobo, okanye umlawuli wemimiselo ongengo-GNOME (umz. KDE) inoba sele esebenza yaye abe uyakhabana nomlawuli wemimiselo ye-GNOME.

en: Unable to load capplet stock icon '%s'
xh: Akukwazeki ukufaka umfanekiso we-capplet stock '%s'

en: Just apply settings and quit
xh: Faka nje kuphela imimiselo uze uphume

en: Retrieve and store legacy settings
xh: Fumana kwakhona uze ugcine imimiselo elilifa

en: From URI
xh: Ivela kwi-URI

en: URI currently transferring from
xh: I-URI idlulisela ngoku ukusuka

en: To URI
xh: Ukuya kwi-URI

en: URI currently transferring to
xh: I-URI ngoku idlulisela

en: Fraction completed
xh: Iqhezu ligqityiwe

en: Fraction of transfer currently completed
xh: Iqhezu lokudlulisa ligqityiwe ngoku

en: Current URI index
xh: Isalathiso se-URI sangoku

en: Current URI index - starts from 1
xh: Isalathiso se-URI sangoku - siqala ku1

en: Total URIs
xh: I-URIs zizonke

en: Total number of URIs
xh: Inani lilonke le-URIs

en: Connecting...
xh: Iyahlangana...

en: Key
xh: Iqhosha

en: GConf key to which this property editor is attached
xh: Iqhosha le-GConf apho umhleli wophawu aqhotyoshelwe khona

en: Callback
xh: Ubuyiselo nxulumano

en: Issue this callback when the value associated with key gets changed
xh: Khupha le ubuyiselo nxulumano xa ixabiso elinxulunyaniswa neqhosha litshintshiwe

en: Change set
xh: Utshintsho lommiselo

en: GConf change set containing data to be forwarded to the gconf client on apply
xh: Utshintsho lommiselo we-GConf oqulethe i-data emayithunyelwe kumxumi we-gconf iyasebenza

en: Conversion to widget callback
xh: Uguqulo ku-widget callback

en: Callback to be issued when data are to be converted from GConf to the widget
xh: Ubuyiselo nxulumano malukhutshwe xa i-data kufuneka iguqulelwe ukusuka kwi-GConf ukuya ku-widget

en: Conversion from widget callback
xh: Uguqulo olusuka ku-widget callback

en: Callback to be issued when data are to be converted to GConf from the widget
xh: Ubuyiselo nxulumano malukhutshwe xa i-data kufuneka iguqulelwe ukuya kwi-GConf isuka ku-widget

en: UI Control
xh: ULawulo lwe-UI

en: Object that controls the property (normally a widget)
xh: Into elawula uphawu (ngokuqhelekileyo i-widget)

en: Property editor object data
xh: Ulwazi lomhleli lophawu lwento

en: Custom data required by the specific property editor
xh: Ulwazi ozenzeleyo olufunwa ngumhleli wophawu othile

en: Property editor data freeing callback
xh: Ulwazi lomhleli lophawu ikhulula ubuyiselo nxulumano

en: Callback to be issued when property editor object data is to be freed
xh: Ubuyiselo nxulumano emalikhutshwe xa i-data yomhleli yento kufuneka ikhululwe

en: Couldn't find the file '%s'.
    
    Please make sure it exists and try again, or choose a different background picture.
xh: Ayifumanekanga ifayili '%s'.
    
    Nceda uqinisekise ukuba ikhona uze uzame kwakhona, okanye khetha umfanekiso wokungasemva owohlukileyo.

en: I don't know how to open the file '%s'.
    Perhaps it's a kind of picture that is not yet supported.
    
    Please select a different picture instead.
xh: Andikwazi ukuvula ifayili '%s'.
    Mhlawumbi luhlobo lomfanekiso olungekaxhaswa.
    
    Nceda ukhethe umfanekiso owohlukileyo endaweni yoko.

en: Please select an image.
xh: Nceda ukhethe umfanekiso.

en: _Select
xh: _Khetha

en: Preferred Applications
xh: IiNkqubo eziKhethwayo

en: Select your default applications
xh: Khetha iinkqubo zakho ezimiselweyo

en: Debian Sensible Browser
xh: I-Debian Sensible Browser

en: Epiphany
xh: I-Epiphany

en: Galeon
xh: I-Galeon

en: Encompass
xh: i-Encompass

en: Firebird
xh: i-Firebird

en: Firefox
xh: I-Firefox

en: Mozilla
xh: I-Mozilla

en: Netscape Communicator
xh: Umnxibelelanisi we-Netscape

en: Konqueror
xh: I-Konqueror

en: W3M Text Browser
xh: IsiKhangeli soMbhalo we-W3M

en: Lynx Text Browser
xh: Isikhangeli soMbhalo we-Lynx

en: Links Text Browser
xh: Inxulumanisa isiKhangeli soMbhalo

note: The code in gnome-default-applications-properties.c makes sure * there is only one (the first entry in this list) Evolution entry * in the list shown to the user
en: Evolution Mail Reader
xh: I-Evolution Mail Reader

en: Balsa
xh: I-Balsa

en: KMail
xh: I-KMail

en: Thunderbird
xh: i-Thunderbird

en: Mozilla Mail
xh: I-Mozilla Mail

en: Mutt
xh: I-Mutt

en: Debian Terminal Emulator
xh: IsiLinganisi sexesha elimiselweyo seDebian

en: GNOME Terminal
xh: I-Terminal ye-GNOME

en: Standard XTerminal
xh: I-Standard XTerminal

en: NXterm
xh: I-NXterm

en: RXVT
xh: I-RXVT

en: aterm
xh: i-aterm

en: ETerm
xh: I-ETerm

en: Please specify a name and a command for this editor.
xh: Nceda uchaze igama nomyalelo walo mhleli.

en: Add...
xh: Yongeza...

en: C_ustom
xh: Isi_qhelo

en: C_ustom:
xh: Isi_qhelo:

en: Can open _URIs
xh: Ingavula ii _URIs

en: Can open multiple _files
xh: Ingavula ii _fayili ezininzi

en: Co_mmand:
xh: Um_yalelo:

en: Custom Editor Properties
xh: Iimpawu zoMhleli zokuZenzela

en: Default Mail Reader
xh: Umfundi we-Imeyile omiselweyo

en: Default Terminal
xh: I-Terminal eMiselweyo

en: Default Text Editor
xh: UMhleli woMbhalo oMiselweyo

en: Default Web Browser
xh: IsiKhangeli se-Web esiMiselweyo

en: Default Window Manager
xh: UMlawuli weFestile eMiselweyo

en: Delete
xh: Cima

en: E_xec Flag:
xh: I-E_xec Flag:

en: Edit...
xh: Hlela...

en: Mail Reader
xh: UMfundi we-Imeyile

en: Run in a _terminal
xh: Ukusebenza kwi _terminal

en: Run in a t_erminal
xh: Ukusebenza kwi-t_erminal

en: Select the window manager you want.  You will need to hit apply, wave the magic wand, and do a magic dance for it to work.
xh: Khetha umlawuli wefestile omfunayo. Kuza kufuneka ubethe u-apply, wave the magic wand, uze.

en: Terminal
xh: I-Terminal

en: Text Editor
xh: Umhleli woMbhalo

en: Understands _Netscape Remote Control
xh: Iqonda i _Netscape Remote Control

en: Use this _editor to open text files in the file manager
xh: Sebenzisa lo _mhleli ukuvula iifayili zombhalo kumlawuli wefayili

en: Web Browser
xh: IsiKhangeli seWeb

en: Window Manager
xh: UMlawuli weFestile

en: _Command:
xh: _Umyalelo:

en: _Name:
xh: _Igama:

en: _Properties...
xh: _Iimpawu...

en: _Select:
xh: _Khetha:

en: Change screen resolution
xh: Tshintsha isigqibo seskrini

en: Screen Resolution
xh: Isigqibo seSkrini

en: %d Hz
xh: I-%d Hz

en: _Resolution:
xh: _Isigqibo:

en: Re_fresh rate:
xh: Umda wokwenza ntsha_kwakhona:

en: Default Settings
xh: Imimiselo emiselweyo

en: Screen %d Settings
xh: Iskrini %d Imimiselo

en: Screen Resolution Preferences
xh: Uluhlu lokuKhetha lweSigqibo seSkrini

en: _Make default for this computer (%s) only
xh: _Yenza okumiselweyo kule khompyutha (%s) kuphela

en: Options
xh: Ekunokukhethwa kuko

en: Testing the new settings. If you don't respond in %d second the previous settings will be restored. | Testing the new settings. If you don't respond in %d seconds the previous settings will be restored.
xh[0]: Kuvavanywa imimiselo emitsha. Ukuba awuphenduli kwi %d yomzuzwana imimiselo yangaphambili iyabuyiselwa kwakhona.
xh[1]: Kuvavanywa imimiselo emitsha. Ukuba awuphenduli kwi %d yemizuzwana imimiselo yangaphambili iyabuyiselwa kwakhona.

en: Keep Resolution
xh: Gcina isiGqibo

en: Do you want to keep this resolution?
xh: Uyafuna ukugcina esi sigqibo?

en: Use _previous resolution
xh: Sebenzisa isigqibo _sangaphambili

en: _Keep resolution
xh: _Gcina isigqibo

en: The X Server does not support the XRandR extension.  Runtime resolution changes to the display size are not available.
xh: I-X Server ayisixhasi isandiso se-XR ne-R. Iinguqulo zesigqibo sexesha lokusebenza kubungakanani kokukwiskrini azikho.

en: The version of the XRandR extension is incompatible with this program. Runtime changes to the display size are not available.
xh: Uhlobo lwesandiso se-XR neR aluhambelani nale nkqubo. Iinguqulo zesigqibo sexesha kubungakanani bokwiskrini azikho.

en: Font
xh: Ifonti

en: Select fonts for the desktop
xh: Khetha iifonti ze-desktop

en: <b>Font Rendering</b>
xh: <b>Ukwenza iFonti</b>

en: <b>Hinting</b>:
xh: <b>Ukucebisa</b>:

en: <b>Smoothing</b>:
xh: <b>Ukugudisa</b>:

en: <b>Subpixel order</b>:
xh: <b>Ulungelelwano oluyi-Subpixel</b>:

en: Best _shapes
xh: _Izazobe ezizezona ezibhetele

en: Best co_ntrast
xh: Ink_caso eyiyeyona ingcono

en: D_etails...
xh: Iink_cukacha...

en: Font Preferences
xh: ULuhlu lokukhetha lwefonti

en: Font Rendering Details
xh: Iinkcukacha Zokwenza iFonti

en: Go _to font folder
xh: Yiya _kwisiqulathi seefayili

en: Gra_yscale
xh: I-Gra_yscale

en: N_one
xh: A_yikho

en: R_esolution:
xh: Isi_gqibo:

en: Sub_pixel (LCDs)
xh: I-Sub_pixel (LCDs)

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
xh: Ukugudisa i-sub_pixel (LCDs)

en: VB_GR
xh: i-VB_GR

en: _Application font:
xh: _Ifonti yenkqubo:

en: _BGR
xh: I-_BGR

en: _Desktop font:
xh: Ifonti ye-_desktop:

en: _Full
xh: _Zele

en: _Medium
xh: _Phakathi

en: _Monochrome
xh: I-_Monochrome

en: _None
xh: _Ayikho

en: _RGB
xh: I-_RGB

en: _Slight
xh: _Kancinci

en: _Terminal font:
xh: Ifonti ye-_terminal:

en: _VRGB
xh: I-_VRGB

en: _Window title font:
xh: _Ifonti yesihloko sefestile:

en: dots per inch
xh: amachaphaza nge-intshi

en: Font may be too large
xh: Inokuba ifonti inkulu kakhulu

en: The font selected is %d point large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a size smaller than %d. | The font selected is %d points large, and may make it difficult to effectively use the computer. It is recommended that you select a size smaller than %d.
xh[0]: Ifonti ekhethiweyo ilichaphaza %d ubukhulu, yaye inokwenza ukuba kube nzima ukusebenzisa ngokukuko ikhompyutha. Kuyacetyiswa ukuba ukhethe ubungakanani obuncinci kuno%d.
xh[1]: Ifonti ekhethiweyo ingamachaphaza %d ubukhulu, yaye inokwenza ukuba kube nzima ukusebenzisa ngokukuko ikhompyutha. Kuyacetyiswa ukuba ukhethe ubungakanani obuncinci kuno%d.

en: The font selected is %d point large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a smaller sized font. | The font selected is %d points large, and may make it difficult to effectively use the computer. It is recommended that you select a smaller sized font.
xh[0]: Ifonti ekhethiweyo ilichaphaza %d ubukhulu, yaye inokwenza ukuba kube nzima ukusebenzisa ngokukuko ikhompyutha. Kuyacetyiswa ukuba ukhethe ifonti encinci.
xh[1]: Ifonti ekhethiweyo ingamachaphaza %d ubukhulu, yaye inokwenza ukuba kube nzima ukusebenzisa ngokukuko ikhompyutha. Kuyacetyiswa ukuba ukhethe ifonti encinci.

en: New accelerator...
xh: Isikhawulezisi esitsha...

en: Accelerator key
xh: Iqhosha lokubalekisa

en: Accelerator modifiers
xh: Amaqhosha azizilungisi zokubalekisa

en: Accelerator keycode
xh: Ibhodi yamaqhosha okubalekisa

en: Accel Mode
xh: Inkqubo i-Accel

en: The type of accelerator.
xh: Uhlobo lwesibalekisi.

en: Disabled
xh: Ukhubazekile

en: <Unknown Action>
xh: <Isenzo esingaziwayo>

en: Desktop
xh: I-desktop

en: Sound
xh: Isandi

en: Window Management
xh: Ulawulo lwefestile

en: The shortcut "%s" is already used for:
     "%s"
xh: Indlela enqumlayo i- "%s" seyisetyenziselwe i-:
     "%s"

en: Error setting new accelerator in configuration database: %s
xh: Impazamo imisela isinqumlisi esitsha kwi-database yomiselo lwenkqubo yekhompyutha: %s

en: Error unsetting accelerator in configuration database: %s
xh: Impazamo iyeka ukumisela isinqumlisi kwi-database yomiselo lwenkqubo yekhompyutha: %s

en: Action
xh: Isenzo

en: Shortcut
xh: Indlela enqumlayo

en: Keyboard Shortcuts
xh: Iindlela eziNqumlayo ze-Keyboard

en: To edit a shortcut key, click on the corresponding row and type a new accelerator, or press backspace to clear.
xh: Ukuhlela iqhosha lendlela enqumlayo, cofa kumgca ohambelanayo uze uchwetheze isinqumlisi esitsha, okanye cinezela isithuba esiya emva ukucima.

en: Assign shortcut keys to commands
xh: Nikela amaqhosha endlela enqumlayo kwimiyalelo

en: Unknown
xh: Ayaziwa

en: Layout
xh: Ubume

note: The first radio in a group is to be "Default", meaning none of the below options are to be included in the selected list. This is a HIG-compliant alternative to allowing no selection in the group.
en: Default
xh: Esilelayo

en: Models
xh: Iimodeli

en: There was an error launching the keyboard capplet : %s
xh: Bekukho impazamo ekundululeni i-capplet ye-keyboard : %s

en: _Accessibility
xh: _Ukufumaneka

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
xh: Faka nje kuphela imimiselo uze uphume (ukungqinelana kuphela; ngoku kuphethwe yi-daemon)

en: Start the page with the typing break settings showing
xh: Qalisa iphepha ngemimiselo yohlulo lokuchwetheza ebonakalayo

en: <b>Cursor Blinking</b>
xh: <b>Ikhesa iyaDanyaza</b>

en: <b>Repeat Keys</b>
xh: <b>Amaqhosha okuPhinda</b>

en: <b>_Lock screen to enforce typing break</b>
xh: <b>_Tshixa iskrini ukunyanzela ulwahlulo lokuchwetheza</b>

en: <small><i>Fast</i></small>
xh: <small><i>Khawulezayo</i></small>

en: <small><i>Long</i></small>
xh: <small><i>Nde</i></small>

en: <small><i>Short</i></small>
xh: <small><i>Mfutshane</i></small>

en: <small><i>Slow</i></small>
xh: <small><i>Cothayo</i></small>

en: A_vailable layouts:
xh: Ubume obu_khoyo:

en: All_ow postponing of breaks
xh: Vume_la ukumisela elinye ixesha ulwahlulo

en: Check if breaks are allowed to be postponed
xh: Jonga ukuba ulwahlulo luvumelekile na ukuba limiselwe elinye ixesha

en: Choose A Keyboard Model
xh: Khetha iModeli ye-Keyboard

en: Choose A Layout
xh: Khetha uBume

en: Cursor _blinks in text boxes and fields
xh: Ikhesa _iyadanyaza kwiibhokisi zombhalo nakwiindawo

en: Duration of the break when typing is disallowed
xh: Ixesha lolwahlulo xa ukuchwetheza kungavumelekanga

en: Duration of work before forcing a break
xh: Ixesha lomsebenzi phambi kokunyanzela ulwahlulo

en: Key presses _repeat when key is held down
xh: Iqhosha licinezela _u-phinda xa iqhosha licinezelwe

en: Keyboard Preferences
xh: Uluhlu lokukhetha lwe-Keyboard

en: Keyboard _model:
xh: I_modeli ye-keyboard:

en: Layout Options
xh: Iindlela zokukhetha zobume

en: Layouts
xh: Ubume

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
xh: Tshixa iskrini emva kwexesha elithile ukunceda ukunqanda iingozi zokusetyenziswa kwe-keyboard

en: Microsoft Natural Keyboard
xh: I-Microsoft Natural Keyboard

en: Preview:
xh: Okuqale kubonakaliswe:

en: Reset To De_faults
xh: Misela kwakhona Kokumi_selweyo

en: Separate _group for each window
xh: _Iqela elohlukeneyo ngefestile nganye

en: Typing Break
xh: Unqanyulo lokuChwetheza

en: _Accessibility...
xh: _Ukufikelela...

en: _Add...
xh: _Yongeza...

en: _Break interval lasts:
xh: _Ithuba lokuhlala liyahlala:

en: _Delay:
xh: _Libazisa:

en: _Models:
xh: Ii_modeli:

en: _Selected layouts:
xh: _Ubume obukhethiweyo:

en: _Speed:
xh: I_santya:

en: _Work interval lasts:
xh: _Isithuba sokusebenza siyahlala:

en: minutes
xh: imizuzu

en: Set your keyboard preferences
xh: Misela uluhlu lokukhetha lwe-keyboard

en: Unknown Cursor
xh: IKhesa eNgaziwayo

en: Default Cursor
xh: IKhesa eMiselweyo

en: Default Cursor - Current
xh: IKhesa eMiselweyo - Ngoku

en: The default cursor that ships with X
xh: Ikhesa emiselweyo ethumela kunye no-X

en: White Cursor
xh: IKhesa eMhlophe

en: White Cursor - Current
xh: IKhesa eMhlophe - Ngoku

en: The default cursor inverted
xh: Ikhesa emiselweyo igqwethiwe

en: Large Cursor
xh: IKhesa eNkulu

en: Large Cursor - Current
xh: IKhesa eNkulu - Ngoku

en: Large version of normal cursor
xh: Uhlobo olukhulu lwekhesa eqhelekileyo

en: Large White Cursor - Current
xh: IKhesa eNkulu eMhlophe - Ngoku

en: Large White Cursor
xh: IKhesa eNkulu eMhlophe

en: Large version of white cursor
xh: Uhlobo olukhulu lwekhesa emhlophe

en: Cursor Theme
xh: UMxholo weKhesa

en: <b>Double-Click Timeout </b>
xh: <b>Ukuphela kweXesha lokuCofa-Kabini </b>

en: <b>Drag and Drop</b>
xh: <b>Tsala uze uFake</b>

en: <b>Locate Pointer</b>
xh: <b>Fumana iSalathisi</b>

en: <b>Mouse Orientation</b>
xh: <b>UQhelaniso lweMawusi</b>

en: <b>Speed</b>
xh: <b>Isantya</b>

en: <i>Fast</i>
xh: <i>Khawulezayo</i>

en: <i>High</i>
xh: <i>Phezulu</i>

en: <i>Large</i>
xh: <i>Nkulu</i>

en: <i>Low</i>
xh: <i>Phantsi</i>

en: <i>Slow</i>
xh: <i>Cothayo</i>

en: <i>Small</i>
xh: <i>Ncinci</i>

en: Buttons
xh: Amaqhosha

en: Cursors
xh: Iikhesa

en: Highlight the _pointer when you press Ctrl
xh: Qaqambisa _isalathisi xa ucinezela u-Ctrl

en: Motion
xh: Intshukumo

en: Mouse Preferences
xh: ULuhlu lokuKhetha lweMawusi

en: _Acceleration:
xh: _Ukhawuleziso:

en: _Left-handed mouse
xh: _Imawusi elinxele

en: _Sensitivity:
xh: _Uvakalelo:

en: _Threshold:
xh: _Umda:

en: _Timeout:
xh: _Ukuphela kwexesha:

en: Mouse
xh: Imawusi

en: Set your mouse preferences
xh: Misela uluhlu lwakho lokukhetha lwemawusi

en: Network Proxy
xh: Unxibelelwano lweKhompyutha esebenza njengomqobo

en: Set your network proxy preferences
xh: Misela uluhlu lokukhetha lonxibelelwano lwekhompyutha esbenza njengomqobo

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
xh: <b>Ukumiselwa kwenkqubo kwikhompyutha esebenza njengomqobo _ezenzekelayo</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
xh: <b>_Ukumiselwa kwenkqubo yoxwebhu kwikhompyutha esebenza njengomqobo</b>

en: <b>_Use authentication</b>
xh: <b>_Sebenzisa uqinisekiso</b>

en: Advanced Configuration
xh: Ukumiselwa kwenkqubo yekhompyutha okunkqenkqeza phambili

en: Autoconfiguration _URL:
xh: I-Autoconfiguration _URL:

en: HTTP Proxy Details
xh: Iinkcukacha zeKhompyutha esebenza njengomqobo ye-HTTP

en: H_TTP proxy:
xh: Ikhompyutha esebenza njengomqobo eyi-H_TTP:

en: Network Proxy Preferences
xh: Uluhlu lokukhetha loThungelwano lweKhompyutha esebenza njengomqobo

en: Port:
xh: Isiqhakamsheli:

en: Proxy Configuration
xh: UkuMiselwa kwenkqubo kwiKhompyutha esbenza njengomqobo

en: S_ocks host:
xh: Umququzeleli we-S_ocks:

en: U_sername:
xh: I_gama lomsebenzisi:

en: _Details
xh: _Iinkcukacha

en: _FTP proxy:
xh: Ikhompyutha esebenza njengomqobo i-_FTP:

en: _Password:
xh: I-_Password:

en: _Secure HTTP proxy:
xh: _Qinisekisa ikhompyutha esebenza njengomqobo i-HTTP:

en: Enable sound and associate sounds with events
xh: Yenza ukuba kusebenze isandi nezandi ezinxulumeneyo kunye nezehlo

en: Sound Preferences
xh: Uluhlu lwezinto ekukhethwa kuzo lwesandi

en: E_nable sound server startup
xh: Y_enza ukuba ukuvula kwesandi seseva kusebenze

en: Flash _entire screen
xh: Danyazisa iskrini _sonke

en: Flash _window titlebar
xh: Danyazisa _ifestile ye-titlebar

en: General
xh: Jikelele

en: Sound Events
xh: Izehlo zesandi

en: System Bell
xh: INtsimbi yeNkqubo

en: _Sound an audible bell
xh: _Betha intsimbi evakalayo

en: _Sounds for events
xh: _Izandi zezehlo

en: _Visual feedback:
xh: Impendulo_ebonakalayo:

en: No themes could be found on your system.  This probably means that your "Theme Preferences" dialog was improperly installed, or you haven't installed the "gnome-themes" package.
xh: Akukho mixholo ifumanekileyo kwinkqubo yakho.  Oku mhlawumbi kuthetha ukuba unxibelelwano lwakho i-"Theme Preferences" ayisekwanga kakuhle, okanye awuwusekanga umqulu wenkqubo we-"gnome-themes".

en: This theme is not in a supported format.
xh: Lo mxholo awukho kulungiselelo oluxhasiweyo.

en: No theme file location specified to install
xh: Akukho ndawo yomxholo wefayili ichaziweyo ukuba isekwe

en: The theme file location specified to install is invalid
xh: Indawo yomxholo wefayili echaziweyo ukuba isekwe ayilunganga

en: Insufficient permissions to install the theme in:
    %s
xh: Iimvume ezingonelanga ukuseka imixholo ku:
    %s

en: %s is the path where the theme files will be installed. This can not be selected as the source location
xh: I-%s yindlela apho iifayili zemixholo ziza kusekwa khona. Oku akunakukhethwa njengendawo yomthombo

en: Custom theme
xh: Umxholo ozenzelayo

en: You can save this theme by pressing the Save Theme button.
xh: Ungawugcina lo mxholo ngokucinezela iqhosha lokuGcina umXholo.

en: The default theme schemas could not be found on your system.  This means that you probably don't have metacity installed, or that your gconf is configured incorrectly.
xh: Iinkcazelo zomxholo ezimiselweyo azifumanekanga kwinkqubo yakho. Oku kuthetha ukuba awunayo i-metacity esekiweyo, okanye i-gconf yakho imiselwe ngokungalunganga.

en: Theme name must be present
xh: Igama lomxholo malibekhona

en: The theme already exists. Would you like to replace it?
xh: Umxholo sowukhona. Ungathanda ukubeka omnye endaweni yawo?

en: Select themes for various parts of the desktop
xh: Khetha imixholo yeendawo ngeendawo ze-desktop

en: Theme
xh: Umxholo

en: <span size="larger" weight="bold">Install a Theme</span>
xh: <span size="larger" weight="bold">Seka umxholo</span>

en: Theme Installation
xh: Ukusekwa komxholo

en: _Install
xh: _Faka

en: _Location:
xh: _Indawo:

en: <span size="larger" weight="bold">Save Theme to Disk</span>
xh: <span size="larger" weight="bold">Gcina umXholo kwiDiski</span>

en: Apply _Background
xh: Faka _Okungasemva

en: Apply _Font
xh: Faka i_Fonti

en: Controls
xh: Izilawuli

en: Icons
xh: Imifanekiso

en: New themes can also be installed by dragging them into the window.
xh: Imixholo emitsha ikwanokusekwa ngokuyitsalela kwifestile.

en: Save Theme
xh: Gcina umxholo

en: Select theme for the desktop
xh: Khetha umxholo we-desktop

en: Short _description:
xh: Inkcazelo _emfutshane:

en: Theme Details
xh: IiNkcukacha zomXholo

en: Theme Preferences
xh: Uluhlu lokukhetha lwemixholo

en: Theme _Details
xh: _Iinkcukacha zoMxholo

en: This theme does not suggest any particular font or background.
xh: Lo mxholo awucebisi nayiphina ifonti ethile okanye okungasemva.

en: This theme suggests a background:
xh: Lo mxholo ucebisa okungasemva:

en: This theme suggests a font and a background:
xh: Lo mxholo ucebisa ifonti nokungasemva:

en: This theme suggests a font:
xh: Lo mxholo ucebisa ifonti:

en: Window Border
xh: UMqukumbelo weFestile

en: _Go To Theme Folder
xh: _Yiya kwisiQulathi soMxholo

en: _Install Theme...
xh: _Seka uMxholo...

en: _Revert
xh: _Buyela

en: _Save Theme...
xh: _Gcina uMxholo...

en: _Theme name:
xh: _Igama lomxholo:

en: theme selection tree
xh: ukhetho lomxholo ngokwemo-mthi

en: Customize the appearance of toolbars and menubars in applications
xh: Zenzele inkangeleko ye-toolbars namaqhosha emenyu kwiinkqubo

en: Menus & Toolbars
xh: IiMenyu & ne-Toolbars

en: <b>Behavior and Appearance</b>
xh: <b>Isimbo kunye neNkangeleko</b>

en: <b>Preview</b>
xh: <b>Ukubonakalisa kuqala</b>

en: C_ut
xh: Si_ka

en: Icons only
xh: Imifanekiso engumqondiso kuphela

en: Menu and Toolbar Preferences
xh: Uluhlu lwezinto ekukhethwa kuzo lweMenyu ne-Toolbar

en: New File
xh: IFayili eNtsha

en: Open File
xh: Vula iFayili

en: Save File
xh: Gcina iFayili

en: Show _icons in menus
xh: Bonisa _imifanekiso kwiimenyu

en: Text below icons
xh: Umbhalo ongaphantsi kwemifanekiso

en: Text beside icons
xh: Umbhalo osecaleni kwemifanekiso

en: Text only
xh: Umbhalo kuphela

en: _Copy
xh: _Kopa

en: _Detachable toolbars
xh: I-toolbars _ezisukayo

en: _Edit
xh: _Hlela

en: _Editable menu accelerators
xh: _Izinqumlisi zemenyu ezihlelekayo

en: _File
xh: i_Fayili

en: _New
xh: _Entsha

en: _Open
xh: _Vula

en: _Paste
xh: _Ncamathisela

en: _Print
xh: _Shicilela

en: _Quit
xh: _Phuma

en: _Save
xh: _Gcina

en: <b>Cannot start the preferences application for your window manager</b>
    
    %s
xh: <b>Ayinakuqalisa inkqubo yoluhlu lokukhetha lomlawuli wefestile wakho</b>
    
    %s

en: Control
xh: Lawula

en: Alt
xh: Tshintshanisa

en: Hyper
xh: I-Hyper

en: Super (or "Windows logo")
xh: Ngaphezulu kombhalo (okanye "ilogo ka-Windows")

en: Meta
xh: I-Meta

en: <b>Movement Key</b>
xh: <b>Iqhosha leNtshukumo</b>

en: <b>Titlebar Action</b>
xh: <b>ISenzo se-Titlebar</b>

en: <b>Window Selection</b>
xh: <b>Ukukhethwa kweFestile</b>

en: To _move a window, press-and-hold this key then grab the window:
xh: Uku _hambisa ifestile, cinezela-uze-ubambe eliqhosha uze uthathe ugcine ifestile:

en: Window Preferences
xh: ULuhlu lokukhetha lweeFestile

en: _Double-click titlebar to perform this action:
xh: _Cofa-kabini i-titlebar ukwenza esi senzo:

en: _Interval before raising:
xh: _Isithuba phambi kokunyusa:

en: _Raise selected windows after an interval
xh: _Nyusa iifestile ezikhethiweyo emva kwesithuba

en: _Select windows when the mouse moves over them
xh: _Khetha iifestile xa imawusi ishukuma phezu kwazo

en: Set your window properties
xh: Misela iimpawu zefestile yakho

en: Windows
xh: U-Windows

en: Others
xh: Ezinye

en: Desktop Preferences
xh: ULuhlu lokukhetha lwe-Desktop

en: GNOME Control Center
xh: ULungelelaniso ngasembindini lwe-GNOME

en: The GNOME configuration tool
xh: Isixhobo sokumiselwa kwe-GNOME

en: Volume
xh: Isandi

en: Could not initialize Bonobo
xh: Ayikwazanga ukuqalisa ukwaba amaxabiso eenkcukacha ze-Bonobo

en: Slow Keys Alert
xh: IsiLumkiso samaQhosha aCothayo

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
xh: Ucinezele iqhosha u-Shift imizuzu eyi-8. Le yindlela enqumlayo yophawu lwamaQhosha aCothayo, echaphazela indlela esebenza ngayo i-keyboard yakho.

en: Do you want to activate Slow Keys?
xh: Uyafuna ukwenza amaQhosha aCothayo ukuba asebenze?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
xh: Uyafuna ukwenza ukuba amaQhosha aCothayo angasebenzi?

en: Sticky Keys Alert
xh: IsiLumkiso samaQhosha aNcamathelayo

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
xh: Uvele wacinezela iqhosha i-Shift ka-5 kuluhlu. Le yindlela enqumlayo yophawu lwamaQhosha aNcamathelayo, echaphazela indlela esebenza ngayo i-keyboard yakho.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
xh: Uvele wacinezela amaqhosha amabini kwakanye, okanye wacinezela iqhosha u-Shift ka-5 kuluhlu. Oku kuvala uphawu lwamaQhosha aNcamathelayo, okuchaphazela indlela esebenza ngayo i-keyboard yakho.

en: Do you want to activate Sticky Keys?
xh: Ufuna ukuwenza asebenze amaQhosha aNcamathelayo?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
xh: Ufuna ukuwenza angasebenzi amaQhosha aNcamathelayo?

en: Cannot create the directory "%s".
    This is needed to allow changing cursors.
xh: Akukwazeki ukwenza uvimba weefayili "%s".
    Oku kuyafuneka ukuvumela ukutshintsha iikhesa.

en: Key Binding (%s) has its action defined multiple times
xh: IKhowudi exhomekekileyo yeQhosa (%s) inesenzo sayo esichazwe amaxesha amaninzi

en: Key Binding (%s) has its binding defined multiple times
xh: IKhowudi exhomekekileyo yeQhosha(%s) inekhowudi exhomekekileyo echazwe amaxesha amaninzi

en: Key Binding (%s) is incomplete
xh: IKhowudi exhomekekileyo yeQhosha (%s) ayiphelelanga

en: Key Binding (%s) is invalid
xh: IKhowudi exhomekekileyo yeQhosha (%s) ayiphelelanga

en: It seems that another application already has access to key '%d'.
xh: Kubonakala ngathi enye inkqubo sele inokufukelela kwiqhosha '%d'.

en: Key Binding (%s) is already in use
xh: IKhowudi exhomekekileyo yeQhosha (%s) sele isetyenziswa

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
xh: Impazamo xa bekuzanywa ukusebenzisa i- (%s)
    edityaniswe kwiqhosha (%s)

en: The X system keyboard settings differ from your current GNOME keyboard settings.  Which set would you like to use?
xh: Imimiselo yesixokelelwano u-X se-keyboard siyohluka kwimimiselo ye-keyboard ye-GNOME ekhoyo. Ngowuphi ummiselo ongathanda ukuwusebenzisa?

en: Use X settings
xh: Sebenzisa imimiselo u-X

en: Use GNOME settings
xh: Sebenzisa imimiselo ye-GNOME

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this command exists.
xh: Akukwazekanga ukwenza umyalelo: %s
    Qinisekisa ukuba lo myalelo ukhona.

en: Couldn't put the machine to sleep.
    Verify that the machine is correctly configured.
xh: Akukwazekanga ukubeka umatshini kwimo yokulala.
    Qinisekisa ukuba imatshini imiselwe kakuhle.

en: Permissions on the file %s are broken
xh: Iimvume kwifayilii %s azilandelwanga

en: Couldn't load the Glade file.
    Make sure that this daemon is properly installed.
xh: Akukwazekanga ukufaka ifayili i-Glade.
    Qinisekisa ukuba le daemon isekwe kakuhle.

en: There was an error starting up the screensaver:
    
    %s
    
    Screensaver functionality will not work in this session.
xh: Kubekho impazamo ukuqalisa i-screensaver:
    
    %s
    
    Ukusebenza kwe-Screensaver akuzukusebenza kule seshoni.

en: _Do not show this message again
xh: _Ungaphinde uwubonise lo myalezo kwakhona

en: Couldn't load sound file %s as sample %s
xh: Akukwazekanga ukufaka ifayili yesandi %s njengesampuli %s

en: Cannot determine user's home directory
xh: Akukwazeki ukumisa uvimba weefayili wasekhaya womsebenzisi

en: GConf key %s set to type %s but its expected type was %s
xh: Iqhosha le-GConf %s limiselwe ukuba lichwetheze %s kodwa umchwethezo walo olindelekileyo ibingu %s

en: Error creating signal pipe.
xh: Impazamo edala umqondiso wombhobho wothungelwano.

en: Type
xh: Uhlobo

en: Type of bg_applier: BG_APPLIER_ROOT for root window or BG_APPLIER_PREVIEW for preview
xh: Uhlobo lwe-bg_applier: i-BG_APPLIER_ROOT yefestile yomsebenzi onikwe amandla akhethekileyo okanye i-BG_APPLIER_PREVIEW yokubonakalayo kuqala

en: Preview Width
xh: Ububanzi obubonakalisa kuqala

en: Width if applier is a preview: Defaults to 64.
xh: Ububanzi ukuba isifaki sesokubonakalisa kuqala: Ezimiselweyo ukuya ku 64.

en: Preview Height
xh: Ubude bokuBonakalisa kuqala

en: Height if applier is a preview: Defaults to 48.
xh: Ubude ukuba isifaki sesokubonakalisa kuqala: Ezimiselweyo ukuya ku 48.

en: Screen
xh: Iskrini

en: Screen on which BGApplier is to draw
xh: Iskrini apho i-BGApplier iza kuzoba khona

en: The sound file for this event does not exist.
xh: Ifayili yesandi yesi sehlo ayikho.

en: The sound file for this event does not exist.
    You may want to install the gnome-audio package
    for a set of default sounds.
xh: Ifayili yesandi yesi sehlo ayikho.
    Unokufuna ukuseka umqulu onesandi we-gnome
    womiselo wezandi ezimiselweyo.

en: The file %s is not a valid wav file
xh: Ifayili %s asiyofayili i-wav elungileyo

en: Event
xh: Isehlo

en: Sound File
xh: IFayili yeSandi

en: _Sounds:
xh: I_zandi:

en: Sound _file:
xh: i_Fayili yesandi:

en: Select Sound File
xh: Khetha iFayili yeSandi

en: _Play
xh: _Dlala

en: _Remove
xh: _Susa

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
xh: Umlawuli wefestile "%s" akasifakanga isixhobo sokumiselwa kwenkqubo

en: Maximize
xh: Yenza ibe nkulu

en: Roll up
xh: Ukusonga

en: If true, the mime handlers for text/plain and text/* will be kept in sync
xh: Ukuba kuyinyani, izibambi ze-mime text/plain kunye text/* ziza kugcinwa kwi-sync

en: Sync text/plain and text/* handlers
xh: Umbhalo owenzeka text/plain kunye text/* izibambi

en: Brightness down
xh: Ukukhanya makuthotywe

en: Brightness down's shortcut.
xh: Indlela enqumlayo yokuthotywa kokukhanya.

en: Brightness up
xh: Ukukhanya makunyuswe

en: Brightness up's shortcut.
xh: Indlela enqumlayo yokunyuswa kokukhanya.

en: E-mail
xh: I-imeyili

en: E-mail's shortcut.
xh: Indlela enqumlayo ye-imeyili.

en: Eject
xh: Khupha

en: Eject's shortcut.
xh: Indlela enqumlayo yokukhupha.

en: Home folder
xh: Isiqulathi seefayili sasekhaya

en: Home folder's shortcut.
xh: Indlela enqumlayo yesiqulathi seefayili zasekhaya.

en: Launch help browser
xh: Isikhangeli soncedo sokundulula

en: Launch help browser's shortcut.
xh: Indlela enqumlayo yesikhangeli soncedo sokundulula.

en: Launch web browser
xh: Isikhangeli sewebhu sokundulula

en: Launch web browser's shortcut.
xh: Indlela enqumlayo yesikhangeli sewebhu sokundulula.

en: Lock screen
xh: Tshixa iskrini

en: Lock screen's shortcut.
xh: Indlela enqumlayo yokutshixa iskrini.

en: Log out
xh: Phuma

en: Log out's shortcut.
xh: Indlela enqumlayo yokuphuma.

en: Next track key's shortcut.
xh: Indlela enqumlayo yeqhosha lomzila elandelayo.

en: Pause
xh: Nqumama

en: Pause key's shortcut.
xh: Indlela enqumlayo yeqhosha lokunqumama.

en: Play (or play/pause)
xh: Dlala (okanye dlala/nqumama)

en: Play (or play/pause) key's shortcut.
xh: Indlela enqumlayo yeqhosha u-Dlala (okanye dlala/nqumama).

en: Previous track key's shortcut.
xh: Indlela enqumlayo yamaqhosha omzila angaphambili.

en: Search
xh: Khangela

en: Search's shortcut.
xh: Indlela enqumlayo yokukhangela.

en: Skip to next track
xh: Tsibela kwingoma elandelayo

en: Skip to previous track
xh: Tsibela kwingoma yangaphambili

en: Sleep
xh: Lala

en: Sleep's shortcut.
xh: Indlela enqumlayo yokulala.

en: Stop playback key
xh: Iqhosha lokumisa ukudlala okungasemva

en: Stop playback key's shortcut.
xh: Indlela enqumlayo yeqhosha lokumisa ukudlala.

en: Volume down
xh: Isandi masithotywe

en: Volume down's shortcut.
xh: Indlela enqumlayo yokuthotywa kwesandi.

en: Volume mute
xh: Ukuthula kwesandi

en: Volume mute's shortcut
xh: Indlela enqumlayo yokuthula kwesandi

en: Volume step
xh: Inqanaba lesandi

en: Volume step as percentage of volume.
xh: Inqanaba lesandi njengepesenti yesandi.

en: Volume up
xh: Nyusa isandi

en: Volume up's shortcut.
xh: Indlela enqumlayo yokunyuswa kwesandi.

en: Show Startup Errors
xh: Bonisa iiMpazamo zokuVula

en: A collection of scripts to run whenever the keyboard state is reloaded. Useful for re-applying xmodmap based adjustments
xh: Ingqokelela yamaxwebhu emawasetyenzwe naninina isimo se-keyboard sifakiwe kwakhona. Iluncedo ukufaka kwakhona ulungelelwaniso olusekelwe kwi-xmodmap

en: Default group, assigned on window creation
xh: Iqela elimiselweyo, elabelwe kuyilo lwefestile

en: Keep and manage separate group per window
xh: Gcina uze ulawule iqela elahlukeneyo ngefestile nganye

en: Keyboard Update Handlers
xh: IziBambi zokuHlaziya i-Keyboard

en: Keyboard layout
xh: Ubume be-keyboard

en: Keyboard model
xh: Imodeli ye-keyboard

en: Keyboard options
xh: Ekunokukhethwa kuko kwe-keyboard

en: Save/restore indicators together with layout groups
xh: Gcina/gcina kwakhona izibonisi kunye namaqela obume

en: Show layout names instead of group names
xh: Bonisa amagama obume endaweni yamagama eqela

en: Show layout names instead of group names (only for versions of XFree supporting multiple layouts)
xh: Bonisa amagama obume endaweni yamagama eqela (kuphela ngeentlobo zobume obunabileyo benkxaso i-XFree)

en: keyboard layout
xh: ubume be-keyboard

en: keyboard model
xh: imodeli ye-keyboard

en: _Postpone break
xh: _Nqumamisa isithuba

en: Take a break!
xh: Thatha isithuba!

note: { N_("/_Enabled"),      NULL, GIF_CB (popup_enabled_cb),     POPUP_ITEM_ENABLED, "<ToggleItem>", NULL },
en: /_Preferences
xh: /_Uluhlu lokukhetha

en: /_About
xh: /_Malunga

en: /_Take a Break
xh: /_Thatha isiThuba

en: %d minute until the next break | %d minutes until the next break
xh[0]: %d umzuzu kude kube sisithuba esilandelayo
xh[1]: %d imizuzu kude kube sisithuba esilandelayo

en: Less than one minute until the next break
xh: Ngaphantsi komzuzu omnye kude kube sisithuba esilandelayo

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
xh: Akukwazeki ukuvela nonxibelelwano lweempawu zesithuba sokuchwetheza ngale mpazamo ilandelayo: %s

en: About GNOME Typing Monitor
xh: Malunga neMonitha yokuChwetheza ye-GNOME

en: A computer break reminder.
xh: Isikhumbuzi sesithuba sekhompyutha.

en: Written by Richard Hult &lt;richard@imendio.com&gt;
xh: Ibhalwe nguRichard Hult &lt;richard@imendio.com&gt;

en: Eye candy added by Anders Carlsson
xh: I-eye candy yongezwe ngu-Anders Carlsson

en: Break reminder
xh: Isikhumbuzi sesithuba

en: The typing monitor is already running.
xh: Imonitha yokuchwetheza sele iqhubeka.

en: The quick brown fox jumps over the lazy dog. 0123456789
xh: Ingcuka emdaka ekhawulezayo itsiba phezu kwenja eyonqenayo. 0123456789

en: Name:
xh: Igama:

en: Style:
xh: Isimbo:

en: Type:
xh: Uhlobo:

en: Size:
xh: Ubungakanani:

en: Version:
xh: Uhlobo:

en: Copyright:
xh: Amalungelo omqulunqi:

en: Description:
xh: Inkcazelo:

en: usage: %s fontfile
xh: ukusetyenziswa: %s i-fontfile

en: Set as Application Font
xh: Misela njengeFonti yeNkqubo

en: Sets the default application font
xh: Imisela ifonti yenkqubo emiselweyo

en: If set to true, then OpenType fonts will be thumbnailed.
xh: Ukuba imiselwe ku-inyani, ngako oko iifonti i-OpenType ziza kwenziwa zityhile ngokukhawulezayo.

en: If set to true, then PCF fonts will be thumbnailed.
xh: Ukuba imiselwe ku-inyani, ngako oko iifonti ze-PCF ziza kwenziwa zityhileke ngokukhawulezayo.

en: If set to true, then TrueType fonts will be thumbnailed.
xh: Ukuba imiselwe ku-inyani, ngako oko iifonti i-TrueType ziza kwenziwa zityhileke ngokukhawuleza.

en: If set to true, then Type1 fonts will be thumbnailed.
xh: Ukuba imiselwe ku-inyani, ngako oko iifonti i-Type1 ziza kwenziwa zityhileke ngokukhawuleza.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for OpenType fonts.
xh: Misela eli qhosha kumyalelo osetyenzisiweyo ukudala ukutyhila okukhawulezayo kweefonti i-OpenType.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for PCF fonts.
xh: Misela eli qhosha kumyalelo osetyenzisiweyo ukudala ukutyhila okukhawulezayo kweefonti i-PCF.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for TrueType fonts.
xh: Misela eli qhosha kumyalelo osetyenzisiweyo ukudala ukutyhila okukhawulezayo kweefonti i-TrueType.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for Type1 fonts.
xh: Misela eli qhosha kumyalelo osetyenzisiweyo ukudala ukutyhila okukhawulezayo kweefonti i-Type1.

en: Thumbnail command for OpenType fonts
xh: Umyalelo wokutyhila okukhawulezayo kweefonti i-OpenType

en: Thumbnail command for PCF fonts
xh: Umyalelo wokutyhila okukhawulezayo kweefonti i-PCF

en: Thumbnail command for TrueType fonts
xh: Umyalelo wokutyhila okukhawulezayo kweefonti i-TrueType

en: Thumbnail command for Type1 fonts
xh: Umyalelo wokutyhila okukhawulezayo kweefonti i-Type1

en: Whether to thumbnail OpenType fonts
xh: Noba kwenziwe ukutyhila okukhawulezayo kweefonti i-OpenType

en: Whether to thumbnail PCF fonts
xh: Noba kwenziwe ukutyhila okukhawulezayo kweefonti i-PCF

en: Whether to thumbnail TrueType fonts
xh: Noba kwenziwe ukutyhila okukhawulezileyo kweefonti i-TrueType

en: Whether to thumbnail Type1 fonts
xh: Noba kwenziwe ukutyhila okukhawulezayo kweefonti i-Type1

en: GNOME Font Viewer
xh: Isibonakalisi seFonti se-GNOME

en: <span weight="bold" size="larger">Apply new font?</span>
xh: <span weight="bold" size="larger">Faka ifonti entsha?</span>

en: Do _not apply font
xh: Unga _faki ifonti

en: The theme you have selected suggests a new font. A preview of the font is shown below.
xh: Umxholo owukhethileyo ucebisa ifonti entsha. Ukubonakaliswa kuqala kwefonti kuboniswe ngezantsi.

en: _Apply font
xh: _Faka ifonti

en: Themes
xh: Imixholo

en: Description
xh: Inkcazelo

en: Control theme
xh: Lawula umxholo

en: Window border theme
xh: Umxholo womqukumbelo wefestile

en: Icon theme
xh: Umxholo womfanekiso

en: Apply theme
xh: Faka umxholo

en: Sets the default theme
xh: Imisela umxholo omiselweyo

en: If set to true, then installed themes will be thumbnailed.
xh: Ukuba imiselwe ku-inyani, ngako oko imixholo esekiweyo iza kwenziwa ityhilwe ngokukhawulezayo.

en: If set to true, then themes will be thumbnailed.
xh: Ukuba imiselwe ku-inyani, ngako oko imixholo iza kwenziwa ityhileke ngokukhawulezileyo.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for installed themes.
xh: Misela eli qhosha kumyalelo osetyenzisiweyo ukudala ukutyhila okukhawulezayo.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for themes.
xh: Misela eli qhosha kumyalelo osetyenzisiweyo ukudala ukutyhila okukhawulezayo kwemixholo.

en: Thumbnail command for installed themes
xh: Yenza ukutyhila okukhawulezayo komyalelo kwemixholo okusekiweyo

en: Thumbnail command for themes
xh: Ukutyhila okukhawulezayo kwemixholo

en: Whether to thumbnail installed themes
xh: Nokuba ngaba kwenziwe ukutyhila okukhawulezayo kwemixholo esekiweyo

en: Whether to thumbnail themes
xh: Nokuba ngaba kwenziwe ukutyhila okukhawulezayo kwemixholo

en: Show help options
xh: Bonisa amancedo anokukhethwa
