gnome-control-center HEAD - en to oc translation catalogue (1995 entries)

en: Add Keyboard Shortcuts
oc: Apondre un acorchi de clavièr

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: _Add
oc: _Apondre

en: Added keyboard shortcuts will be available globally, and can be changed in the app’s page in Settings
oc: Los acorchis de clavièrs aponduts seràn disponibles globalament, e se pòdon modificar dins lo panèl de l’aplicacion dins Paramètres

en: Global Shortcuts
oc: Acorchis globals

en: Remove All Shortcuts?
oc: Suprimir totes los acorchis ?

en: All actions from %s that have been registered for global shortcuts will be removed.
oc: Totas las accions de %s qu’èran enregistradas pels acorchis globals seràn tiradas.

en: _Remove
oc: _Suprimir

en: _Remove All Shortcuts
oc: _Suprimir totes los acorchis

en: %s has registered the following global shortcuts
oc: %s enregistrèt los acorchis globals seguents

en: Apps
oc: Aplicacions

en: Search apps
oc: Recercar d’aplicacions

en: _Default Apps
oc: Aplicacions per _defaut

en: Set which apps open links, files, and media
oc: Definir quala aplicacion dobrís los ligams, los fichièrs e los mèdias

en: No Results Found
oc: Cap de resultat pas trobat

en: Try a different search
oc: Ensajatz una autra recèrca

en: No Apps Found
oc: Cap d'aplicacion pas trobada

en: _Find in Software
oc: _Trobar dins Logicials

en: Unable to List Apps
oc: Permetre de listar las aplicacions

note: Translators: Parental Controls here refers to the features provided by 'malcontent'
en: An error has occurred and apps cannot be listed.
    Error details: Parental Controls are not installed.
oc: Se’s producha una error e se pòt listar las aplicacions.
    Detalhs de l’error : lo Contraròtle parental es pas installat.

en: Default Apps
oc: Aplicacions per defaut

en: Removable Media
oc: Mèdias amovibles

en: Med_ia Autostart
oc: Aviada auto mèd_ia

en: Start apps or prompt when media is connected
oc: Lançar una aplicacion o demandar quand se connècta un mèdia

en: App Settings
oc: Paramètres d’aplicacion

en: App is not sandboxed
oc: L’app es pas isolada

en: App settings cannot be fully enforced for apps which are not sandboxed. These apps may use permissions which are not shown.
oc: Se pòt pas renfortir complètament los paramètres de las aplicacions que son pas dins un entorn isolat. Aquestas aplicacions poirián utilizar d’autorizacions que son pas afichadas.

en: _Open
oc: _Dobrir

en: App _Details
oc: _Detalhs de l’aplicacion

en: Permissions
oc: Autorizacions

note: Translators: This row shows/sets whether the app shown in this page can add results to the GNOME Shell search results. Internally this enables/disables the app's Shell Search Provider
en: _Search
oc: _Recercar

en: Receive system searches and send results
oc: Recebre las recèrcas sistèma e enviar los resultats

note: This label is displayed in a treeview cell displaying * a disabled accelerator key combination. TRANSLATORS: device status translators: * The device has been disabled
en: Disabled
oc: Desactivat

en: _Notifications
oc: _Notificacions

en: Show system notifications
oc: Afichar las notificacions sistèma

en: _Run in Background
oc: _Executar en rèireplan

en: Allow activity when the app is closed
oc: Permetre l’activitat quand l’aplicacion es tampada

en: Scr_eenshots
oc: Capturas d'_ecran

en: Take pictures of the screen at any time
oc: Prendre de fòtos amb la camèra

en: Change _Wallpaper
oc: Cambiar lo _rèireplan

en: Change the desktop wallpaper
oc: Modificar lo rèireplan

en: So_unds
oc: So_ns

en: Reproduce sounds
oc: Legir los sons

en: Sounds
oc: Sons

en: _Inhibit Shortcuts
oc: _Ignorar los acorchis

en: Block standard keyboard shortcuts
oc: Blocar los acorchis clavièr del sistèma estandard

en: C_amera
oc: C_amèra

en: Take pictures with the camera
oc: Prendre de fòtos amb la camèra

en: Camera
oc: Camèra

en: _Microphone
oc: _Microfòn

en: Record audio with the microphone
oc: Enregistrar d’àudio amb lo microfòn

en: Microphone
oc: Micrò

en: _Location Services
oc: Servicis de _localizacion

en: Access device location data
oc: Accès a las donadas de localizacion de l’aparelh

en: Location Services
oc: Servicis de localizacion

en: Re_quired Permissions
oc: Permissions re_querits

en: System permissions that the app requires
oc: Las permissions sistèma que l’aplicacion requerís

en: Global S_hortcuts
oc: Ac_orchis globals

en: Global actions that have been registered for use
oc: Accions globalas que s'enregistrèron per utilizar

en: _Files &amp; Links
oc: _Fichièr e associacions

en: File and link types that are opened by the app
oc: Fichièr e ligam que se dobrisson amb l’aplicacion

en: S_torage
oc: Emmagazina_tge

en: Disk space being used
oc: Espaci disc utilizat

en: Required Permissions
oc: Permissions requeridas

en: Files & Links
oc: Fichièrs e associacions

en: File Types
oc: Tipes de fichièr

en: Link Types
oc: Tipes de ligam

en: _Reset
oc: _Reïnicializar

en: Storage
oc: Emmagazinatge

en: App
oc: Aplicacion

en: Data
oc: Donadas

en: _Clear Cache
oc: _Escafar lo cache

en: System Bus
oc: Bus sistèma

en: Full access
oc: Accès complèt

en: Session Bus
oc: Bus de session

en: Devices
oc: Periferics

en: Full access to /dev
oc: Accès complèt a /dev

en: Network
oc: Ret

en: Has network access
oc: A accès a la ret

en: Home
oc: Dorsièr personal

en: Read-only
oc: Lectura sola

en: File System
oc: Sistèma de fichièrs

en: Settings
oc: Paramètres

en: Can change settings
oc: Pòt modificar los reglatges

note: TRANSLATORS: %s is an app name.
en: %s requires access to the following system resources. To stop this access, the app must be removed.
oc: %s requerís l’accès a las ressorsas sistèma seguentas. Per arrestar aqueste accès, l’aplicacion deu èsser suprimida.

en: Remove Link Type
oc: Suprimir lo tipe de ligam

en: Remove File Type
oc: Suprimir lo tipe de fichièr

en: %u type | %u types
oc[0]: %u tipe
oc[1]: %u tipes

note: TRANSLATORS: %s is an app name.
en: %s is used to open the following types of files and links
oc: %s dobrís aquestes tipes de fichièrs e ligams

note: TRANSLATORS: %s is an app name.
en: How much disk space %s is occupying with app data and caches
oc: Quant d’espaci disc occupa %s per sas donadas e son cache

en: %u action | %u actions
oc[0]: %u accion
oc[1]: %u accions

en: _Web
oc: Sites _Web

en: _Mail
oc: _Corrièr electronic

en: _Calendar
oc: _Calendièr

en: M_usic
oc: M_usica

en: _Video
oc: _Vidèos

en: _Photos
oc: _Fòtos

note: Translators: This is a telephone call
en: Ca_lls
oc: Sona_das

en: No Apps Available
oc: Cap d’aplicacion pas disponibla

en: Ask what to do
oc: Demandar de qué far

en: Do nothing
oc: Far pas res

en: Open folder
oc: Dobrir lo dorsièr

en: Select an app for audio CDs
oc: Seleccionar una aplicacion pels CD àudio

en: Select an app for video DVDs
oc: Seleccionar una aplicacion pels DVD àudio

en: Select an app to run when a music player is connected
oc: Seleccionar una aplicacion d'aviar quand se connècta un lector de musica

en: Select an app to run when a camera is connected
oc: Seleccionar una aplicacion d'aviar quand se connècta un aparelh de fòto

en: Select an app for software CDs
oc: Selecciona una aplicacion pels CD logicials

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info * strings, just here to fix capitalization of the English originals. * If the shared-mime-info translation works for your language, * simply leave these untranslated.
en: audio DVD
oc: DVD àudio

en: blank Blu-ray disc
oc: Disc Blu-ray verge

en: blank CD disc
oc: CD verge

en: blank DVD disc
oc: DVD verge

en: blank HD DVD disc
oc: Disc HD DVD verge

en: Blu-ray video disc
oc: disc vidèo Blu-ray

en: e-book reader
oc: lector e-book

en: HD DVD video disc
oc: disc vidèo HD DVD

en: Picture CD
oc: Cd d’imatges

en: Super Video CD
oc: Super CD Vidèo

en: Video CD
oc: CD vidèo

en: Windows software
oc: Logicials Windows

en: CD _Audio
oc: _CD àudio

en: _DVD Video
oc: _DVD vidèo

en: Music Pla_yer
oc: _Lector de musica

en: P_hotos
oc: _Fòtos

en: Sof_tware
oc: _Logicials

en: _Other Media Types
oc: _Autres tipes de mèdias

en: Other Media Types
oc: Autres tipes de mèdias

en: _Type
oc: _Tipe

en: _Action
oc: _Accion

en: Add user accounts and change passwords
oc: Apondre de comptes utilizaire e modificar los senhals

en: Play and record sound
oc: Legir e enregistrar de sons

en: Play audio
oc: Legir l’àudio

en: Record audio
oc: Enregistrar l’àudio

en: Detect network devices using mDNS/DNS-SD (Bonjour/zeroconf)
oc: Detectar los periferics ret en utilizant mDNS/DNS-SD (Bonjour/zeroconf)

en: Access bluetooth hardware directly
oc: Accedir al material bluetooth dirèctament

en: Use bluetooth devices
oc: Utilizar de periferics bluetooth

en: Use your camera
oc: Utilizar la camèra

en: Print documents
oc: Imprimir de documents

en: Use any connected joystick
oc: Utilizar quin joystick que siá connectat

en: Allow connecting to the Docker service
oc: Autorizar la connexion al servici Docker

en: Configure network firewall
oc: Configurar lo parafuòc

en: Setup and use privileged FUSE filesystems
oc: Preparar e utilizar los sistèmas de fichièr FUSE privilegiats

en: Update firmware on this device
oc: Actualizar lo micrologicial d’aqueste periferic

en: Access hardware information
oc: Accès a las informacions materialas

en: Provide entropy to hardware random number generator
oc: Provesir d’entropia al generador de nombre aleatòri

en: Use hardware-generated random numbers
oc: Utilizar lo generador de nombres aleatòris material

en: Access files in your home folder
oc: Accedir al dossièr personal

en: Access libvirt service
oc: Accedir al servici libvirt

en: Change system language and region settings
oc: Modificar la lenga, l'ora del sistèma e los paramètres regionals

en: Change location settings and providers
oc: Modificar los paramètres de localizacion e los provesidors

en: Access your location
oc: Accedir a vòstra localizacion

en: Read system and application logs
oc: Legir los jornals del sistèma e de las aplicacions

en: Access LXD service
oc: Accès al servici LXD

en: Use and configure modems
oc: Utilizar e configurar los modèms

en: Read system mount information and disk quotas
oc: Legir las informacions de montatge e los quòtas disc

en: Control music and video players
oc: Controlar los lector de musica e vidèo

en: Change low-level network settings
oc: Modificar de paramètres ret bas nivèl

en: Access the NetworkManager service to read and change network settings
oc: Accedir al servici Network Manager per legir e modificar los paramètres de ret

en: Read access to network settings
oc: Legir l’accès als paramètres ret

en: Change network settings
oc: Modificar los paramètres ret

en: Read network settings
oc: Legir los paramètres ret

en: Access the ofono service to read and change network settings for mobile telephony
oc: Accedir al servici ofono per legir e modificar los paramètres de telefonia mobila

en: Control Open vSwitch hardware
oc: Contrarotlar lo material Open vSwitch

en: Read from CD/DVD
oc: Legir los CD/DVD

en: Read, add, change, or remove saved passwords
oc: Legir, apondre, modificar e suprimir de senhals salvats

en: Access pppd and ppp devices for configuring Point-to-Point Protocol connections
oc: Accedir als dispositius pppd e ppp per configurar de connexions amb protocòl Ponch-a-Ponch

en: Pause or end any process on the system
oc: Pausar e terminar quin processús que siá suls sistèma

en: Access USB hardware directly
oc: Accedir dirèctament al material USB

en: Read/write files on removable storage devices
oc: Legir/escriure de fichièrs suls periferics d’emmagazinatge amovible

en: Prevent screen sleep/lock
oc: Empachar la mesa en velha/verrolhatge de l’ecran

en: Access serial port hardware
oc: Accedir al pòrt serial

en: Restart or power off the device
oc: Reaviar o atudar l’aparelh

en: Install, remove and configure software
oc: Installar, surprimir e configurar los logicials

en: Access Storage Framework service
oc: Accès al serveci d'emmagazinatge

en: Read process and system information
oc: Legir los processes e l’informacion sistèma

en: Monitor and control any running program
oc: Susvelhar e contrarotlar quin programa en execucion que siá

en: Change the date and time
oc: Modificar la data e l'ora

en: Change time server settings
oc: Modificar los paramètres del servidor de temps

en: Change the time zone
oc: Modificar lo fus orari

en: Access the UDisks2 service for configuring disks and removable media
oc: Accedir al servici UDisks2 per configurar los disques e mèdias amovibles

en: Access energy usage data
oc: Accès a las donadas d’utilizacion energetica

en: Read/write access to U2F devices exposed
oc: Accès en lectura/escritura dels periferics U2F exposats

en: Control various app permissions and settings
oc: Controlar divèrsas permissions e reglatges d’aplicacion

note: Translators: Search terms to find the Apps panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: application;flatpak;permission;setting;default;preferred;media;autorun;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;device;system;
oc: aplicacion;flatpak;permission;autorizacion;paramètres;per defaut;preferida;mèdia;autorun;aviada;cd;dvd;usb;àudio;vidèo;disc;amovible;periferic;sistèma;

en: Background removed
oc: Rèireplan suprimit

en: _Undo
oc: _Anullar

note: Translators: %d is the number of backgrounds deleted.
en: %d background removed | %d backgrounds removed
oc[0]: %d rèireplan suprimit
oc[1]: %d rèireplans suprimits

en: Remove Background
oc: Levar lo rèireplan

en: Select Picture
oc: Seleccionar un imatge

en: multiple sizes
oc: mantuna talha

en: No Desktop Background
oc: Pas cap de rèireplan de burèu

en: Style
oc: Estil

en: _Default
oc: Per _defaut

en: Da_rk
oc: Escu_r

en: Accent Color
oc: Color afortida

en: Background
oc: Rèireplan

en: _Add Picture…
oc: _Apondre un imatge…

en: Blue
oc: Blau

en: Teal
oc: Sarcèla

en: Green
oc: Verd

en: Yellow
oc: Jaune

en: Orange
oc: Irange

en: Red
oc: Roge

en: Pink
oc: Ròse

en: Purple
oc: Violet

en: Slate
oc: Gris de lausa

en: Current background
oc: Rèireplan actual

en: Appearance
oc: Aparéncia

en: Change your background image or the UI colors
oc: Remplaçar vòstre imatge de rèireplan o la color de l’interfàcia

note: Translators: Search terms to find the Appearance panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Background;Wallpaper;Screen;Desktop;Style;Light;Dark;Appearance;
oc: Papièr pintrat;rèireplan;Fons;Ecran;Burèu;Estil;Clar;Escur;Fosc;Aparéncia;

en: Enable
oc: Activar

en: No Bluetooth Found
oc: Cap d'adaptator Bluetooth pas trobat

en: Plug in a dongle to use Bluetooth
oc: Brancatz la clau per utilizar lo Bluetooth

en: Bluetooth Turned Off
oc: Bluetooth desactivat

en: Turn on to connect devices and receive file transfers
oc: Activatz per connectar de periferics e recebre de transferiments de fichièrs

en: Airplane Mode is On
oc: Mòde avion activat

en: Bluetooth is disabled when airplane mode is on
oc: Lo Bluetooth es desactivat en mòde avion

en: _Turn Off Airplane Mode
oc: _Desactivar lo mòde avion

en: Hardware Airplane Mode is On
oc: Mòde avion material activat

en: Turn off the Airplane mode switch to enable Bluetooth
oc: Desactivatz lo mòde avion per activar lo Bluetooth

en: Turn Bluetooth on and off and connect your devices
oc: Activa/desactiva lo Bluetooth e connècta vòstres periferics

note: Translators: Search terms to find the Bluetooth panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;bluetooth;obex;
oc: partiment;partejar;bluetooth;obex;

en: Display Calibration
oc: Escandalhatge de l'ecran

note: Translators: This starts the calibration process
en: _Start
oc: A_viar

note: Translators: This resumes the calibration process
en: _Resume
oc: _Reprene

note: Translators: This button returns the user back to the color control panel
en: _Done
oc: _Acabat

note: TRANSLATORS: The user has to be careful not to knock the * display off the screen (although we do cope if this is * detected early enough)
en: Do not disturb the calibration device while in progress
oc: Toquetz pas a la sonda d'escandalhatge pendent lo processus

note: TRANSLATORS: The user has to attach the sensor to the screen
en: Place your calibration device over the square and press “Start”
oc: Pausatz vòstra sonda d’escandalhatge sul carrat e quichatz sus « Aviar »

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the calibrate position and press “Continue”
oc: Desplaçatz vòstra sonda d’escandalhatge cap a l’emplaçament d'escandalhar e quichatz sus « Contunhar »

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the surface position and press “Continue”
oc: Desplaçatz vòstra sonda d’escandalhatge a l’aplomb de l’emplaçament d'escandalhar e quichatz sus « Contunhar »

note: TRANSLATORS: on some hardware e.g. Lenovo W700 the sensor * is built into the palmrest and we need to fullscreen the * sample widget and shut the lid.
en: Shut the laptop lid
oc: Rabatètz l'ecran

note: TRANSLATORS: We suck, the calibration failed and we have no * good idea why or any suggestions
en: An internal error occurred that could not be recovered.
oc: Una error intèrna irrecuperabla s'es produita.

note: TRANSLATORS: Some required-at-runtime tools were not * installed, which should only affect insane distros
en: Tools required for calibration are not installed.
oc: Las aisinas necessàrias a l'escandalhatge son pas installadas.

note: TRANSLATORS: The profile failed for some reason
en: The profile could not be generated.
oc: Lo perfil a pas pogut èsser generat.

note: TRANSLATORS: The user specified a whitepoint that was * unobtainable with the hardware they've got -- see * https://en.wikipedia.org/wiki/White_point for details
en: The target whitepoint was not obtainable.
oc: Lo punt blanc especificat es pas disponible.

note: TRANSLATORS: the display calibration process is finished
en: Complete!
oc: Acabat !

note: TRANSLATORS: the display calibration failed, and we also show * the translated (or untranslated) error string after this
en: Calibration failed!
oc: Fracàs de l'escandalhatge !

note: TRANSLATORS: The user can now remove the sensor from the screen
en: You can remove the calibration device.
oc: Podètz levar la sonda d'escandalhatge.

note: TRANSLATORS: This refers to the embedded display on e.g. a smartphone, a laptop, an all-in-one desktop…
en: Built-In Screen
oc: Ecran integrat

note: TRANSLATORS: This refers to the embedded webcam on e.g. a smartphone, a laptop, an all-in-one desktop…
en: Built-In Webcam
oc: Webcam integrada

note: TRANSLATORS: an externally connected display, where %s is either the * model, vendor or ID, e.g. 'LP2480zx Monitor'
en: %s Monitor
oc: Ecran %s

note: TRANSLATORS: a flatbed scanner device, e.g. 'Epson Scanner'
en: %s Scanner
oc: Numerizar %s

note: TRANSLATORS: a camera device, e.g. 'Nikon D60 Camera'
en: %s Camera
oc: Aparelh de fòto %s

note: TRANSLATORS: a printer device, e.g. 'Epson Photosmart Printer'
en: %s Printer
oc: Imprimenta %s

note: TRANSLATORS: a webcam device, e.g. 'Philips HiDef Camera'
en: %s Webcam
oc: Webcam %s

en: Not Calibrated
oc: Pas escandalhat

en: Enable color management for %s
oc: Activar la gestion de las colors de %s

en: Show color profiles for %s
oc: Afichar los perfils de colors de %s

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
oc: Per defaut :

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
oc: Espaci colorimetric :

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
oc: Perfil de pròva :

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
oc: Seleccionatz un fichièr de perfil ICC

en: Import
oc: Importar

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
oc: Perfils ICC preses en carga

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
oc: Totes los fichièrs

en: Screen
oc: Ecran

note: TRANSLATORS: this is the dialog to save the ICC profile
en: Save Profile
oc: Enregistrar lo perfil

note: TRANSLATORS: this is when the button is sensitive
en: Create a color profile for the selected device
oc: Crear un perfil de color pel periferic seleccionat

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument is not detected. Please check it is turned on and correctly connected.
oc: L'instrument de mesura es pas detectat. Verificatz qu'es alucat e connectat corrèctament.

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The device type is not currently supported.
oc: Lo tipe de periferic es pas actualament pres en carga.

note: Translators: This will be presented as the text of a link to the documentation translators: Text used in link to privacy policy
en: learn more
oc: ne saber mai

note: Translators: %s is a link to the documentation with the label "learn more"
en: Each device needs an up to date color profile to be color managed — %s.
oc: Cada periferic a besonh d'un perfil de color a jorn per la presa en carga de las colors — %s.

en: Screen Calibration
oc: Escandalhatge de l'ecran

en: Calibration Quality
oc: Qualitat de l'escandalhatge

en: Calibration will produce a profile that you can use to color manage your screen. The longer you spend on calibration, the better the quality of the color profile.
oc: L'escandalhatge va generar un perfil que poiretz utilizar per gerir la color de vòstre ecran. Mai l'escandalhatge es long, melhora es la qualitat del perfil de color.

en: You will not be able to use your device while calibration takes place.
oc: Poiretz pas utilizar vòstre aparelh pendent l'escandalhatge.

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Quality
oc: Qualitat

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Approximate Time
oc: Durada estimada

en: Calibration Device
oc: Sonda d'escandalhatge

en: Select the sensor device you want to use for calibration.
oc: Seleccionatz la sonda que volètz utilizar per l'escandalhatge.

en: Display Type
oc: Tipe d'ecran

en: Select the type of display that is connected.
oc: Seleccionatz lo tipe d'ecran qu'es connectat.

en: Profile Whitepoint
oc: Punt blanc del perfil

en: Select a display target white point. Most displays should be calibrated to a D65 illuminant.
oc: Seleccionatz un punt blanc cibla per l'ecran. La màger part dels ecrans devon èsser escandalhats a l'illuminent D65.

en: Display Brightness
oc: Luminositat de l'ecran

en: Please set the display to a brightness that is typical for you. Color management will be most accurate at this brightness level.
oc: Reglatz la luminositat de l'ecran a una valor que vos es costumièra. La gestion de color serà pas mai fisabla.

en: Alternatively, you can use the brightness level used with one of the other profiles for this device.
oc: Podètz tanben utilizar la luminositat ja definida dins d'autres perfils per aqueste periferic.

en: Profile Name
oc: Nom del perfil

en: You can use a color profile on different devices, or even create profiles for different lighting conditions.
oc: Podètz utilizar lo meteis perfil de colors sus diferents aparelhs e tanben crear de perfils adaptats a diferentas condicions d'esclairatge.

en: Profile Name:
oc: Nom del perfil :

en: Summary
oc: Resumit

en: Profile successfully created!
oc: Perfil creat amb succès !

en: Copy Profile
oc: Copiar lo perfil

en: Requires writable media
oc: Requerís un mèdia inscriptible

en: You may find these instructions on how to use the profile on <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> and <a href="windows">Microsoft Windows</a> systems useful.
oc: Aicí, podètz consultar de conselhs utils sus l'utilizacion d'un perfil <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> e <a href="windows">Microsoft Windows</a>.

en: Add Profile
oc: Apondre un perfil

en: _Import File…
oc: _Importar un fichièr…

en: Problems detected. The profile may not work correctly. <a href="">Show details.</a>
oc: I a un problèma. Es possible que lo perfil foncione pas corrèctament. <a href="">Afichar los detalhs</a>

en: _Set for All Users
oc: _Definir per totes los utilizaires

en: Set this profile for all users on this device
oc: Definir aqueste perfil per totes los utilizaires d'aqueste periferic

en: _Enable
oc: A_ctivar

en: Enable profile
oc: Enregistrar lo perfil

en: _Add Profile
oc: _Apondre un perfil

en: _Calibrate…
oc: Escan_dalhar…

en: Calibrate the device
oc: Escandalhar lo periferic

en: _Remove Profile
oc: _Suprimir lo perfil

en: _View Details
oc: _Veire los detalhs

en: No Devices
oc: Cap de periferics

en: Unable to detect any devices that can be color managed
oc: Impossible de detectar un periferic per gerir sa color

en: LCD (CCFL backlight)
oc: LCD (retroesclairatge CCFL)

en: LCD (RGB LED backlight)
oc: LCD (retroesclairatge de LED RVB)

en: LCD (white LED backlight)
oc: LCD (retroesclairatge de LED blancas)

en: Wide gamut LCD (CCFL backlight)
oc: LCD a gamut larg (retroesclairatge CCFL)

en: Wide gamut LCD (RGB LED backlight)
oc: LCD de gamut larg (retroesclairatge de LED RVB)

[ctx: Calibration quality]
en: High
oc: Elevada

en: 40 minutes
oc: 40 minutas

[ctx: Calibration quality]
en: Medium
oc: Mejana

en: 30 minutes
oc: 30 minutas

[ctx: Calibration quality]
en: Low
oc: Bassa

en: 15 minutes
oc: 15 minutas

en: Native to display
oc: Nativa amb ecran

en: D50 (Printing and publishing)
oc: D50 (impression e publicacion)

en: D65 (Photography and graphics)
oc: D65 (fòtos e grafismes)

note: TRANSLATORS: standard spaces are well known colorspaces like * sRGB, AdobeRGB and ProPhotoRGB
en: Standard Space
oc: Espaci de colors estandard

note: TRANSLATORS: test profiles do things like changing the screen * a different color, or swap the red and green channels
en: Test Profile
oc: Perfil de pròva

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - low quality profiles take * much less time to generate but may be a poor reflection of the * device capability
en: Low Quality
oc: Bassa qualitat

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality
en: Medium Quality
oc: Qualitat mejana

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - high quality profiles take * a *long* time, and have the best calibration and * characterisation data.
en: High Quality
oc: Nauta qualitat

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default RGB space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default RGB
oc: RVB per defaut

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default CMYK space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default CMYK
oc: CMJN per defaut

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default gray space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default Gray
oc: Gris per defaut

en: Vendor supplied factory calibration data
oc: Donadas d'escandalhatge d'usina del fabricant

en: Full-screen display correction not possible with this profile
oc: Correccion de l'ecran en mòde ecran complèt impossibla amb aqueste perfil

en: This profile may no longer be accurate
oc: Benlèu qu'aqueste perfil es pas mai precís

en: Color Management
oc: Gestion de las colors

en: Calibrate the color of your devices, such as displays, cameras or printers
oc: Escandalhona la color de vòstres periferics, coma los ecrans, los aparelhs de fòtos o las imprimentas

note: Translators: Search terms to find the Color Management panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Color;ICC;Profile;Calibrate;Printer;Display;
oc: Color;ICC;Perfil;Escandalhar;Escandalhatge;Imprimenta;Ecran;

en: Other…
oc: Autre…

en: Select Language
oc: Causir la lenga

en: _Select
oc: _Seleccionar

en: Language or country
oc: Lenga o país

en: No languages found
oc: Cap de lenga pas trobada

en: More…
oc: Mai…

en: More Information
oc: Mai d'informacions

en: %d day | %d days
oc[0]: %d jorn
oc[1]: %d jorns

en: Error — some settings cannot be unlocked
oc: Error — d’unes paramètres se pòdon pas desverrolhar

en: Some settings are locked
oc: D’unes paramètres son verrolhats

en: _Unlock…
oc: _Desverrolhar…

en: Increment Hour
oc: Aumentar las oras

en: Increment Minute
oc: Aumentar las minutas

en: Time
oc: Orodatatge

en: Decrement Hour
oc: Reduire las oras

en: Decrement Minute
oc: Reduire las minutas

en: Today
oc: Uèi

en: Yesterday
oc: Ièr

note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24, 2013".
en: %b %e, %Y
oc: %e %b, %Y

en: %d hour | %d hours
oc[0]: %d ora
oc[1]: %d oras

en: %d minute | %d minutes
oc[0]: %d minuta
oc[1]: %d minutas

en: %d second | %d seconds
oc[0]: %d segonda
oc[1]: %d segondas

note: 0 seconds
en: 0 seconds
oc: 0 segondas

[ctx: hotspot]
note: translators: This is the default hotspot name, need to be less than 32-bytes
en: Hotspot
oc: Punt d’accès

en: Displays
oc: Afichatge

en: _Apply
oc: _Aplicar

en: Display Settings Disabled
oc: Paramètres d'afichatge desactivats

en: Multiple Displays
oc: Ecrans multiples

note: Translators: 'Join' as in 'Join displays'
en: _Join
oc: _Rejónher

en: _Mirror
oc: _Miralh

en: Contains top bar and Activities
oc: Content la barra superiora e las activitats

en: _Primary Display
oc: Ecran _principal

note: Translators: This is the redshift functionality where we suppress blue light when the sun has gone down
en: _Night Light
oc: Mòde _nuèit

en: Night Light
oc: Mòde nuèit

en: On
oc: I

en: Off
oc: O

en: Apply Changes?
oc: Aplicar los cambiaments ?

en: Changes Cannot be Applied
oc: Los cambiaments pòdon pas èsser aplicats

en: This could be due to hardware limitations.
oc: Aquò pòt venir de limitacions materialas.

[ctx: display setting]
en: _Orientation
oc: _Orientacion

[ctx: display setting]
en: _Resolution
oc: _Definicion

en: R_efresh Rate
oc: Fr_equéncia de refrescament

en: _Variable Refresh Rate
oc: Frequéncia de refrescament _variabla

en: Re_fresh Rate
oc: Frequéncia de re_frescament

en: Adjust for _TV
oc: Adaptar pels _televisors

[ctx: display setting]
en: _Scale
oc: _Escala

[ctx: Display rotation]
en: Landscape
oc: Païsatge

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Right
oc: Retrach sus la drecha

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Left
oc: Retrach sus l'esquèrra

[ctx: Display rotation]
en: Landscape (flipped)
oc: Païsatge (revirat)

[ctx: Display rotation]
en: Portrait
oc: Retrach

[ctx: Display rotation]
en: Landscape Right
oc: Paisatge drecha

[ctx: Display rotation]
en: Landscape Left
oc: Païsatge esquèrra

[ctx: Display rotation]
en: Portrait (flipped)
oc: Retrach (revirat)

[ctx: Display rotation]
en: Upright
oc: Drecha

[ctx: Display rotation]
en: Right
oc: Drecha

[ctx: Display rotation]
en: Left
oc: Esquèrra

[ctx: Display rotation]
en: Flipped
oc: Virat

note: Translators: * 1. "Variable" is an adjective that refers to the refresh rate * 2. The formatting sequence is a range separated by an en-dash *    (unicode "\u2013"). For example: "Variable (48–144.97 Hz)"
en: Variable (%d–%.2lf Hz)
oc: Variabla (%d–%.2lf Hz)

note: Translators: "Variable" is an adjective that refers to the refresh rate
en: Variable (up to %.2lf Hz)
oc: Variabla (fins a %.2lf Hz)

en: Night Light Unavailable
oc: Mòde nuèit indisponible

note: Translators: Inhibit the redshift functionality until the next day starts
en: Temporarily Disabled Until Tomorrow
oc: Desactivat temporàriament fins a deman

note: Translators: This cancels the redshift inhibit.
en: Restart Filter
oc: Reaviar lo filtre

en: Night light makes the screen color warmer. This can help to prevent eye strain and sleeplessness.
oc: Lo mòde nuèit adocís las colors blavas de l’ecran. Pòt reduire la fatiga dels uèlhs e las riscas d’insomnias.

en: _Schedule
oc: _Oraris

en: Sunset to Sunrise
oc: Levar al colcar del solelh

en: Manual Schedule
oc: Orari manual

en: _Times
oc: _Orodatatge

en: From
oc: De

en: Hour
oc: ora

en: Minute
oc: minuta

note: Translators: This is the short form for the time period in the morning
en: AM
oc: matin

note: Translators: This is the short form for the time period in the afternoon
en: PM
oc: aprèpmiègjorn

en: To
oc: a

en: _Color Temperature
oc: _Temperatura de color

en: Night Light cannot be used from a virtual machine
oc: Se pòt pas utilizar lo mòde nuèit a partir d’una maquina virtuala

en: This could be the result of the graphics driver being used, or the desktop being used remotely.
oc: Aquò poiriá venir del pilòt en usança o que'l burèu es utilizat a distància.

en: Use Night Light and choose how to use connected monitors and projectors
oc: Utilizar lo mòde nuèit e causir lo mòde d'utilizacion dels ecrans e projectors connectats

note: Translators: Search terms to find the Displays panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Panel;Projector;xrandr;Screen;Resolution;Refresh;Monitor;Night;Light;Blue;redshift;color;sunset;sunrise;
oc: Panèl;Projector;xrandr;Ecran;Definicion;Resolucion;Refrescament;Moniteur;Nuèit;Nuèch,Esclairatge;Lum;Lutz;Blava;redshift;descalatge;espectral;color;levar;colcar;

en: Sound and Media
oc: Son e mèdia

en: Volume mute/unmute
oc: Arrestar/activar lo son

en: Volume down
oc: Demesir lo son

en: Volume up
oc: Montar lo son

en: Microphone mute/unmute
oc: Arrestar/activar lo micrò

en: Launch media player
oc: Aviar lo lector multimèdia

en: Play (or play/pause)
oc: Lectura (o Lectura/Pausa)

en: Pause playback
oc: Metre en pausa

en: Stop playback
oc: Arrestar la lectura

en: Previous track
oc: Pista precedenta

en: Next track
oc: Pista seguenta

en: Eject
oc: Ejectar

en: Typing
oc: Picada

en: Switch to next input source
oc: Bascular cap a la font seguenta

en: Switch to previous input source
oc: Bascular cap a la font precedenta

en: Launchers
oc: Aviadors

en: Launch help browser
oc: Aviar lo navigador d'ajuda

en: Launch calculator
oc: Aviar la calculeta

en: Launch email client
oc: Aviar lo client de messatjariá

en: Launch web browser
oc: Aviar lo navigador Web

en: Home folder
oc: Dorsièr personal

note: Translators: this is a verb. Translators: "Search" should be phrased as a verb (in both "Name" and "Keywords" fields).
en: Search
oc: Recercar

[ctx: keybinding]
en: Search
oc: Recercar

en: System
oc: Sistèma

en: Log out
oc: Se desconnectar

note: Translators: This is the button which restarts the printer.
en: Restart
oc: Reaviar

en: Power off
oc: Atudar

en: Lock screen
oc: Verrolhar l'ecran

en: Accessibility
oc: Accessibilitat

en: Turn zoom on or off
oc: Activar o desactivar lo zoom

en: Zoom in
oc: Zoom avant

en: Zoom out
oc: Zoom arrièr

en: Turn screen reader on or off
oc: Activar o desactivar lo lector d'ecran

en: Turn on-screen keyboard on or off
oc: Activar o desactivar lo clavièr visual

en: Increase text size
oc: Aumentar la talha del tèxte

en: Decrease text size
oc: Reduire la talha del tèxte

en: High contrast on or off
oc: Activar o desactivar lo contraste elevat

en: Add Input Source
oc: _Apondre una font d'entrada

en: Search languages and countries
oc: Recercar de lengas e païses

en: No input sources found
oc: Cap de font d'entrada pas trobada

en: View Keyboard Layout
oc: Veire l’agençament del clavièr

[ctx: Input Source]
en: Other
oc: Autre

en: _Add Input Source
oc: _Apondre una font d'entrada sonòra

en: View More
oc: Ne veire mai

en: Move Up
oc: Remontar

en: Move Down
oc: Davalar

en: Preferences
oc: Preferéncias

en: Remove
oc: Suprimir

en: Custom Shortcuts
oc: Acorchis personalizats

en: Keyboard
oc: Clavièr

en: Input Sources
oc: Fonts d'entrada

en: Includes keyboard layouts and input methods
oc: Inclutz l'agençaments de clavièr e los metòdes d’entrada

en: Input Source Switching
oc: Cambiament de font d’entrada

en: Use the _same source for all windows
oc: Utilizar la _meteissa font per totas las fenèstras

en: Switch input sources _individually for each window
oc: Utilizar de fonts d'entrada diferentas per cada fenèstra

en: Special Character Entry
oc: Entrada de caractèrs especials

en: Methods for entering symbols and letter variants using the keyboard
oc: Metòdes per picar de simbòls e de variantas de letras en utilizant lo clavièr

en: A_lternate Characters Key
oc: Tòca de caractèrs a_lternatius

en: _Compose Key
oc: _Tòca de composicion

en: Keyboard Shortcuts
oc: Acorchis de clavièr

en: _View and Customize Shortcuts
oc: _Veire e personalizar los acorchis

en: Alternate Characters Key
oc: Tòca de caractèrs alternatius

en: The alternate characters key can be used to enter additional characters. These are sometimes printed as a third-option on your keyboard.
oc: Las claus de caractèrs s'utilizan per picar de caractèrs addicionals. De còps que i a son imprimits coma una tèrça opcion sul clavièr.

[ctx: keyboard key]
en: Left Alt
oc: Alt d'esquèrra

[ctx: keyboard key]
en: Right Alt
oc: Alt de drecha

[ctx: keyboard key]
en: Left Super
oc: Ctrl d'esquèrra

[ctx: keyboard key]
en: Right Super
oc: Ctrl de drecha

[ctx: keyboard key]
en: Menu key
oc: Clau de menú

[ctx: keyboard key]
en: Right Ctrl
oc: Ctrl de drecha

en: Compose Key
oc: Tòca de composicion

en: The compose key allows a wide variety of characters to be entered. To use it, press compose then a sequence of characters.  For example, compose key followed by <b>o</b> and <b>c</b> will enter <b>©</b>, <b>a</b> followed by <b>'</b> will enter <b>á</b>.
oc: La tòca de composicion permet de picar una brava varietat de caractèrs. Per l’utilizar, tenètz-la quichada e quichatz una sequéncia de caractèrs. Per exemple, la tòca de composicion seguida de <b>o</b> e <b>c</b> donarà <b>©</b>, <b>a</b> seguit de <b>'</b> donarà <b>á</b>.

[ctx: keyboard key]
en: Left Ctrl
oc: Ctrl esquèrra

[ctx: keyboard key]
en: Caps Lock
oc: Verr.Maj.

[ctx: keyboard key]
en: Scroll Lock
oc: Verrolhatge del defilament

[ctx: keyboard key]
en: Print Screen
oc: Imp. Ecr.

[ctx: keyboard key]
en: Insert
oc: Inserir

en: Input sources can be switched using the %s keyboard shortcut.
    This can be changed in the keyboard shortcut settings.
oc: Òm pòt bascular las fonts d’entradas en utilizant l’acorchi de clavièr %s.
    Se pòt modificar aqueste acorchi de clavièr dins las preferéncias del clavièr.

en: Search shortcuts
oc: Cercar d’acorchis

en: Search Shortcuts
oc: Cercar d’acorchis

en: Activities _Overview Shortcut
oc: Acorchi de la _vista d'ensemble de las activitats

en: Use the Super key to open the overview
oc: Utilizar la tòca Super per dobrir l’apercebut

en: _Reset All…
oc: _Reïnicializar tot…

en: Add Custom Shortcuts
oc: Apondre un acorchi personalizat

en: Set up custom shortcuts for launching apps, running scripts, and more
oc: Definir d'acorchis personalizats per lançar las aplicacions, executar de scripts e encara mai

en: _Add Shortcut…
oc: _Apondre un acorchi…

en: Reset All Shortcuts?
oc: Reïnicializar totes los acorchis ?

en: All changes to keyboard shortcuts will be lost
oc: Totas las modificacions dels acorchis de clavièr seràn perdudas

en: _Reset All
oc: _Reïnicializar tot

en: Re_place
oc: Rem_plaçar

en: _Set
oc: _Definir

en: Press Esc to cancel or Backspace to disable the keyboard shortcut
oc: Quichar sus Escap per anullar o sus Retorn arrièr per desactivar l'acorchi de clavièr

en: Reset Shortcut
oc: Reïnicializar l’acorchi

en: Name
oc: Nom

en: Command
oc: Comanda

en: Shortcut
oc: Acorchi

en: Reset
oc: Reïnicializar

note: Translators: This is a mark in the Grayscale scale
en: None
oc: Pas cap

en: _Set Shortcut…
oc: _Definir un acorchi…

note: TRANSLATORS: Don't translate/transliterate <b>%s</b>, which is the accelerator used
en: <b>%s</b> is already being used for %s. If you replace it, %s will be disabled
oc: <b>%s</b> es ja utilizat per %s. Se lo remplaçatz, %s serà desactivat

en: Enter the new shortcut
oc: Picar lo novèl acorchi

en: Set Custom Shortcut
oc: Definir un acorchi personalizat

en: Set Shortcut
oc: Definir un acorchi

note: Setup the top label * TRANSLATORS: %s is replaced with a description of the keyboard shortcut, * don't translate/transliterate <b>%s</b>
en: Enter new shortcut to change <b>%s</b>
oc: Picatz un acorchi novèl per cambiar <b>%s</b>

en: Add Custom Shortcut
oc: Apondre un acorchi personalizat

en: %d modified | %d modified
oc[0]: %d modificat
oc[1]: %d modificats

en: Add a Shortcut
oc: Apondre un acorchi

en: Change keyboard shortcuts and set your typing preferences, keyboard layouts and input sources
oc: Codificar los acorchis de clavièr e definir vòstras preferéncias de picada, agençament de clavièr e fonts d’entrada

note: Translators: Search terms to find the Keyboard panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Shortcut;Workspace;Window;Resize;Zoom;Contrast;Input;Source;Lock;Volume;Hotkey;Compose;Character;
oc: Acorchi;Espaci de trabalh;Fenèstra;Redimensionar;Zoom;Contraste;Entrada;Picada;Verrolhar;Volum;Abracar;Accelarator;Caractèrs;

en: _Mouse
oc: _Mirga

en: Primary Button
oc: Boton principal

en: Order of physical buttons on mice and touchpads
oc: Òrdre dels botons fisics sus las mirgas e los pavats tactils

en: _Left
oc: _Esquèrre

en: _Right
oc: _Drech

en: Mouse
oc: Mirga

en: Po_inter Speed
oc: Veloc_itat del puntador

en: Slow
oc: Lenta

en: Fast
oc: Rapida

en: Mouse _Acceleration
oc: _Acceleracion de la mirga

en: Recommended for most users and applications
oc: Recomandat per la màger part dels utilizaires e aplicacions

en: Turning mouse acceleration off can allow faster and more precise movements, but can also make the mouse more difficult to use.
oc: Desactivar l'acceleracion de la mirga pòt permetre de movements mai rapids e mai precises, mas pòt tanben rendre la mirga mai dificila d'utilizar.

en: Scroll Direction
oc: Direccion del defilament

en: Tra_ditional
oc: Tra_dicional

en: Scrolling moves the view
oc: Lo desfilament desplaça la vista

en: Scrolling moves the content
oc: Lo desfilament desplaça lo contengut

en: Test _Settings
oc: Testar los p_aramètres

en: _Touchpad
oc: _Pavat tactil

en: T_ouchpad
oc: P_avat tactil

en: _Disable Touchpad While Typing
oc: Desac_tivar la pavat tactil pendent la picada

en: Clicking
oc: Clic

en: Secondary Click
oc: Clic segondari

en: Two _Finger Push
oc: Possada dos _dets

en: Push anywhere with 2 fingers
oc: Possar ont que siá amb dos dets

en: _Corner Push
oc: _Possada del caire

en: Push with a single finger in the corner
oc: Possar amb un sol det al caire

en: T_ap to Click
oc: Toc_ar per clicar

en: Quickly touch the touchpad to click
oc: Tocar rapidament lo pavat tactil per clicar

en: Scrolling
oc: Defilament

en: Scroll Method
oc: Metòde de defilament

en: T_wo Finger
oc: Do_s dets

en: Drag two fingers on the touchpad
oc: Pausar dos dets sul pavat tactil

en: _Edge
oc: _Bòrd

en: Drag one finger on the edge
oc: Pausar un det sul bòrd

en: T_raditional
oc: T_radicional

en: _Pointing Stick
oc: _Botonet de puntatge

en: Pointing Stick
oc: Botone de puntatge

en: Pointing Stick _Acceleration
oc: _Acceleracion del botonet de puntatge

en: Turning pointing stick acceleration off can allow faster and more precise movements, but can also make the pointing stick more difficult to use.
oc: Desactivar l'acceleracion del botonet de puntatge pòt permetre de movements mai rapids e mai precises, mas pòt tanben rendre la mirga mai dificila d'utilizar.

en: Test Mouse & Touchpad
oc: Ensajar la mirga e lo pavat tac­til

en: _Clicking
oc: _Clic

en: Click Here
oc: Clicar aquí

en: Primary Click
oc: Clic principal

en: Double Click
oc: Clic doble

en: _Scrolling
oc: _Defilament

en: Mouse & Touchpad
oc: Mirga & pavat tac­til

en: Change your mouse or touchpad sensitivity and select right or left-handed
oc: Modificar la sensibilitat del pavat tactil e causir entre drechièr o esquerrièr

note: Translators: Search terms to find the Mouse and Touchpad panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Trackpad;Pointer;Click;Tap;Double;Button;Trackball;Scroll;
oc: Pavat;Tactil;Puntador;Clic;Quichada;Doble;Boton;Bola;Defilament;Desfilament;

en: _Hot Corner
oc: _Bòrd reactiu

en: Touch the top-left corner to open the Activities Overview
oc: Tocar lo caire naut esquèr per dobrir l’apercebut de las activitats

en: _Active Screen Edges
oc: _Bordaduras d’ecran actiu

en: Drag windows against the top, left, and right screen edges to resize them
oc: Lisatz las fenèstras contra los bòrds superiors a man esquèrra e drecha per los redimencionar

en: Workspaces
oc: Espacis de trabalh

en: _Dynamic Workspaces
oc: _Espacis de trabalh dinamics

en: Automatically removes empty workspaces
oc: Suprimir automaticament los espacis de trabalhs voids

en: _Fixed Number of Workspaces
oc: _Nombre d’espacis de trabalh fixe

en: Specify a number of permanent workspaces
oc: Especificatz un nombre d’espacis de trabalh permanents

en: _Number of Workspaces
oc: _Nombre d’espacis de trabalh

en: Multi-Monitor
oc: Multi monitor

en: Workspaces on _primary display only
oc: Espacis de trabalh solament sus l’ecran _principal

en: Workspaces on all d_isplays
oc: Espacis de trabalh per tote_s los ecrans

en: App Switching
oc: Alternància entre aplicacions

en: Include apps from all _workspaces
oc: Inclure totas las aplicacions dels _espacis de trabalhs estant

en: Include apps from the _current workspace only
oc: Inclure totas las aplicacions de l’espaci de trabalhs _actual sonque

en: Multitasking
oc: Multiprètzfach

en: Manage preferences for productivity and multitasking
oc: Gerir las preferéncias per la productivitat e multi prètzfach

note: Translators: Search terms to find the Search panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Multitasking;Multitask;Productivity;Customize;Desktop;Hot;Corner;Workspaces;
oc: Multiprètzfach;multiprètzfait;multitasca;productivitat;personalizar;burèu;caire;espaci;trabalh;

en: Proxy
oc: Mandatari

en: _Save
oc: _Enregistrar

en: _Network Proxy
oc: _Ret mandatari

en: C_onfiguration
oc: C_onfiguracion

en: Con_figuration URL
oc: URL de con_figuracion

en: Web Proxy Autodiscovery is used when a Configuration URL is not provided. This is not recommended for untrusted public networks.
oc: « Web Proxy Autodiscovery » es utilizat quand cap d'URL de configuracion es pas provesit. Aquò es pas recomandat per las rets publicas pas fisablas.

en: HTTP Proxy
oc: Servidor mandatari HTTP

en: Port
oc: Pòrt

en: HTTPS Proxy
oc: Servidor mandatari HTTPS

en: FTP Proxy
oc: Servidor mandatari FTP

en: SOCKS Host
oc: Òste SOCKS

en: Ignored Hosts
oc: Òstes ignorats

en: Network Unavailable
oc: Ret indisponible

en: An error has occurred and network cannot be used.
    Error details: NetworkManager not running.
oc: Se’s producha una error e se pòt pas utilizar lo ret.
    Detalhs de l’error : NetworkManager es pas en execucion.

en: Add VPN
oc: Apondre un VPN

en: Not set up
oc: Pas configurat

en: _Proxy
oc: _Servidor mandatari

en: Share Network
oc: Partejar la ret

en: QR Code
oc: Còdi QR

en: Scan to Connect
oc: Numerizatz per vos connectar

en: Network Name
oc: Nom de la ret

note: Translators: This is a password needed for printing.
en: Password
oc: Senhal

en: Network Options
oc: Opcions de ret

en: Forget Network
oc: Oblidar la ret

[ctx: Wi-Fi Connection]
note: TRANSLATORS: This happens when the connection name does not contain the SSID.
en: %s (SSID: %s)
oc: %s (SSID : %s)

note: TRANSLATORS: device status
en: Connected
oc: Connectat

en: Insecure network (WEP)
oc: Ret pas segur (WEP)

en: Secure network (WPA)
oc: Ret segur (WPA)

en: Secure network (WPA2)
oc: Ret segur (WPA2)

en: Secure network (WPA3)
oc: Ret segur (WPA3)

en: Secure network
oc: Ret segur

en: Signal strength %d%%
oc: Fòrça del senhal %d%%

en: Turn On Wi-Fi Hotspot?
oc: Alucar lo punt d’accès Wi-Fi ?

en: Wi-Fi hotspot allows others to share your internet connection, by creating a Wi-Fi network that they can connect to. To do this, you must have an internet connection through a source other than Wi-Fi.
oc: Lo punt d’accès Wi-Fi permet a d’autras personas de partejar vòstra connexion Internet, en creant una ret Wi-Fi a la quala se pòdon connectar. Per aquò far, devètz aver una connexion Internet via una autra font que lo Wi-Fi.

en: Generate Random Password
oc: Generar un senhal aleatòri

en: Autogenerate Password
oc: Generar automaticament un senhal

en: _Turn On
oc: A_lucar

note: TRANSLATORS: ‘%s’ is a Wi-Fi Network(SSID) name
en: Turning on the hotspot will disconnect from %s, and it will not be possible to access the internet through Wi-Fi.
oc: L’activacion del punt d’accès mena a la desconnexion de %s e serà pas possible d’accedir a Internet en Wi-Fi.

en: Network name cannot be empty
oc: Lo nom de ret pòt pas èsser void

note: SSID length needs to be in the 1-32 byte range
en: Network name is too long
oc: Lo nom de ret es tròp long

en: Must have a minimum of 8 characters
oc: Deu conténer almens 8 caractèrs

en: Must have a maximum of %d character | Must have a maximum of %d characters
oc[0]: Deu conténer al maximum %d caractèrs
oc[1]: Deu conténer al maximum %d caractèrs

en: Airplane Mode
oc: Mòde avion

en: Disables Wi-Fi, Bluetooth and mobile broadband
oc: Desactiva lo Wi-Fi, lo Bluetooth e las connexions mobilas de larga benda

en: Wi-Fi Off
oc: Wi-Fi desactivat

en: Turn on to use Wi-Fi
oc: Activar per utilizar la connexion Wi-Fi

en: No Wi-Fi Adapter Found
oc: Cap d'adaptator Wi-Fi pas trobat

en: Make sure you have a Wi-Fi adapter plugged and turned on
oc: Asseguratz-vos qu'avètz un adaptator Wi-Fi brancat e operacional

en: Airplane Mode On
oc: Mòde avion activat

en: Turn off to use Wi-Fi
oc: Desactivar per utilizar lo Wi-Fi

en: Wi-Fi Hotspot Active
oc: Punt d’accès Wi-Fi activat

en: Scan with another device to connect to the hotspot.
    Turn off the hotspot to use Wi-Fi with this device.
oc: Recercar un ret amb un autre periferic per se connectar al punt d'accès.
    Desactivatz lo punt d'accès per utilizar lo Wi-Fi amb aqueste periferic.

en: T_urn Off Hotspot…
oc: At_udar lo punt d’accès Wi-Fi…

en: Visible Networks
oc: Rets visiblas

en: Wi-Fi Unavailable
oc: Wi-Fi indisponible

en: An error has occurred and Wi-Fi cannot be used.
    Error details: NetworkManager not running.
oc: Se’s producha una error e se pòt pas utilizar la connexion Wi-Fi.
    Detalhs de l’error : NetworkManager es pas en execucion.

en: Turn Off Hotspot?
oc: Atudar lo punt d’accès Wi-Fi ?

en: Turning off will disconnect any devices that are using the hotspot.
oc: Atudar desconnectarà tot aparelh qu’utiliza lo punt d’accès.

en: _Turn Off
oc: _Atudar

en: 802.1x _Security
oc: _Seguretat 802.1x

en: _Name
oc: _Nom

en: Security
oc: Seguretat

en: Identity
oc: Identitat

en: Preserve
oc: Conservar

en: Random
oc: Aleatòri

en: Stable
oc: Estable

en: Stable per SSID
oc: Estable per SSID

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the network device this connection is activated on. This feature is known as MAC cloning or spoofing. Example: 00:11:22:33:44:55
oc: L’adreça MAC picada aicí serà utilizada coma adreça materiala del periferic de ret activat per aquesta connexion. Aquesta foncionalitat es apelada « MAC cloning » o « spoofing ». Exemple : 00:11:22:33:44:55

en: Profile %d
oc: Perfil %d

note: Translators: "%s" is the user visible name of the network
en: Saved details for “%s” will be permanently lost. This includes passwords and any network changes.
oc: Los detalhs enregistrats per « %s » seràn definitivament perduts. Aquò inclutz los senhals e totas las modificacions de ret.

en: Forget Connection?
oc: Oblidar la connexion ?

en: _Forget
oc: _Doblidar

note: TRANSLATORS: this Enterprise WiFi security
en: Enterprise
oc: Entrepresa

[ctx: Wifi security]
en: None
oc: Pas cap

note: Translators: Option for Blank Screen in Screen Lock page
en: Never
oc: Pas jamai

en: %i day ago | %i days ago
oc[0]: I a %i jorn
oc[1]: I a %i jorns

[ctx: Signal strength]
en: None
oc: Pas cap

[ctx: Signal strength]
en: Weak
oc: Feble

[ctx: Signal strength]
en: Ok
oc: Corrècte

[ctx: Signal strength]
en: Good
oc: Bon

en: IPv4 Address
oc: Adreça IPv4

en: IPv6 Address
oc: Adreça IPv6

en: IP Address
oc: Adreça IP

en: Forget Connection…
oc: Oblidar la connexion…

en: Remove Connection Profile…
oc: Suprimir lo perfil de la connexion…

en: Remove Connection…
oc: Suprimir la connexion…

en: Remove VPN…
oc: Suprimir lo VPN…

en: Details
oc: Detalhs

en: Automatic DNS is enabled. Did you intend to disable Automatic DNS?
oc: Lo DNS automatic es activat. Avètz l'intencion de desactivar lo DNS automatic ?

en: Delete Address
oc: Suprimir l'adreça

en: Delete Route
oc: Suprimir la rota

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
oc: Pas cap

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
oc: Clau WEP 40/128-bit (Hex o ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
oc: Frasa secreta WEP 128-bit

en: Dynamic WEP (802.1x)
oc: WEP dinamic (802.1x)

en: WPA & WPA2 Personal
oc: WPA e WPA2 privadas

en: WPA & WPA2 Enterprise
oc: WPA e WPA2 d'entrepresa

note: Translators: Unknown endpoint host for WireGuard (invalid setting)
en: Unknown
oc: Desconegut

en: Unsaved peer
oc: Par pas salvat

en: Signal Strength
oc: Fòrça del senhal

en: Weak
oc: Feble

en: Link speed
oc: Velocitat de la connexion

en: 1Mb/sec
oc: 1 Mo/s

en: Hardware Address
oc: Adreça materiala

en: Supported Frequencies
oc: Frequéncias compatiblas

en: Default Route
oc: Rota per defaut

en: Last Used
oc: Darrièra utilizacion

en: Connect _automatically
oc: Connexion _automatica

en: Make available to _other users
oc: Rendre accessible als _autres utilizaires

en: _Metered connection: has data limits or can incur charges
oc: Connexion _limitada  possedís una limita de donadas o pòt menar a de despensas

en: Software updates and other large downloads will not be started automatically.
oc: Las mesas a jorn de logicials e los autres telecargaments pesucs començaràn pas automaticament.

en: _MAC Address
oc: Adreça _MAC

en: _Cloned Address
oc: Adreça _clonada

en: bytes
oc: octets

en: IPv_4 Method
oc: Metòde IPv_4

en: Link-Local Only
oc: Ret locala solament

en: Disable
oc: Desactivar

en: Shared to other computers
oc: Partejada amb los autres ordenadors

en: Addresses
oc: Adreças

en: Address
oc: Adreça

en: Netmask
oc: Cache de ret

en: Gateway
oc: Palanca

en: Automatic DNS
oc: DNS automatic

en: DNS server address(es)
oc: Adreça(s) servidor DNS

en: Separate IP addresses with commas
oc: Separar las adreças IP amb de virgulas

en: Routes
oc: Rotas

en: Automatic Routes
oc: Rotas automaticas

en: Use this connection _only for resources on its network
oc: Utilizetz pas aquesta connexion que per las ressorsas sus aquesta ret

en: IPv_6 Method
oc: Metòde IPv_6

en: Automatic, DHCP only
oc: Automatic, DHCP solament

en: Shared to other devices
oc: Partejada amb los autres periferics

en: Unable to open connection editor: %s
oc: Impossible de dobrir l'editor de connexions : %s

en: New Profile
oc: Perfil novèl

en: Invalid setting %s: %s
oc: Paramètre invalid %s : %s

en: Invalid setting %s
oc: Paramètre invalid %s

en: Invalid VPN configuration file
oc: Fichièr de configuracion VPN invalid

note: Translators: VPN add dialog Wireguard description
en: Free and open-source VPN solution designed for ease of use, high speed performance and low attack surface.
oc: Solucion VPN gratuita e de còde dobèrt concebuda per la facilitat d'utilizacion, la performança a granda velocitat e una superficia d'ataca bassa.

en: Import from file…
oc: Importar dempuèi un fichièr…

en: S_ecurity
oc: Seg_uretat

en: Cannot Import VPN Connection
oc: Impossible d'importar la connexion VPN

en: The file “%s” could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
oc: Lo fichièr « %s » es ilegible o conten pas cap d’informacions de connexion VPN reconegudas
    
    Error : %s.

en: _OK
oc: _D'acòrdi

en: Select file to import
oc: Seleccionar lo fichièr d'importar

en: <i>(Error: unable to load VPN connection editor)</i>
oc: <i>(Error : impossible de cargar l'editor de connexions VPN)</i>

en: _Connection Name
oc: _Nom de connexion

en: _Interface Name
oc: _Nom de l’interfàcia

en: The name of the wireguard interface to create.
oc: Nom de l’interfàcia wireguard de crear.

en: _Private Key
oc: _Clau privada

en: The 256 bit private key in base64 encoding
oc: La clau privada 256 bit en encodatge basa64

en: Show/hide private key
oc: Afichar/amagar la clau privada

en: _Listen Port
oc: _Pòrt d’escota

en: A port to listen on. If set to 'automatic', the port will be chosen randomly when the interface comes up.
oc: Un pòrt per escotar. Se definit a « automatic », lo pòrt serà causit a l'azard quand l'interfàcia apareisserà.

en: A 32-bit fwmark for outgoing packets. Leave it to 'off' to disable fwmark.
oc: Un fwmark de 32 bits pels paquets sortissents. Daissatz-lo sus « off » per desactivar fwmark.

en: _Add peer routes
oc: _Apondre de rotas de par

en: _Peers
oc: _Pars

en: Add WireGuard peer
oc: Apondre un par WireGuard

en: No peers set up
oc: Cap de par pas configurat

en: Options…
oc: Opcions…

en: _Endpoint
oc: _Punt de terminason

en: An endpoint IP or hostname, followed by a colon, and then a port number.
oc: Una IP o un nom d'òste de ponch final, seguit de dos ponches, e puèi d'un numèro de pòrt.

en: _Public key
oc: _Clau publica

en: A base64 public key calculated by 'wg pubkey' from a private key.
oc: Una clau publica base64 calculada per « wg pubkey » a partir d'una clau privada.

en: _Pre-shared key
oc: _Clau partejada

en: A base64 preshared key generated by 'wg genpsk'. Optional, and may be omitted. Adds an additional layer of symmetric-key cryptography to be mixed into the already existing public-key cryptography, for post-quantum resistance.
oc: Una clau prepartida base64 generada per « wg genpsk ». Facultatiu, e pòt èsser omés. Apond un calc suplementari de criptografia de clau simetrica per èsser mesclada dins la criptografia de clau publica ja existenta, per una resisténcia post-quantica.

en: Allowed _IP addresses
oc: Adreça _IP autorizadas

en: Comma-separated list of IP (v4 or v6) addresses with CIDR masks from which incoming traffic for this peer is allowed and to which outgoing traffic for this peer is directed.
oc: Lista separada per de virgulas d'adreças IP (v4 o v6) amb de mascas CIDR dempuèi las qualas lo trafic entrant per aqueste par es autorizat e cap al qual lo trafic sortissent per aqueste par es dirigit.

en: _Persistent keepalive
oc: _Manténer persistent

en: How often to send an authenticated empty packet to the peer for the purpose of keeping a stateful firewall or NAT mapping valid. This is optional and not recommended outside of specific setups.
oc: A quina frequéncia mandar un paquet void autentificat al par amb l'objectiu de manténer valid un parafuòc o un mapatge NAT. Aquò es facultatiu e pas recomandat en defòra de configuracions especificas.

en: seconds
oc: segondas

en: Apply
oc: Aplicar

en: Control how you connect to the Internet
oc: Controlar vòstre biais de vos connectar a Internet

note: Translators: Search terms to find the Network panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;IP;LAN;Proxy;WAN;Broadband;Modem;Bluetooth;vpn;DNS;
oc: Ret;IP;LAN;Mandatari;WAN;Larga benda;Modèm;Bluetooth;vpn;DNS;

en: Control how you connect to Wi-Fi networks
oc: Controlar vòstre biais de vos connectar a las rets sens fial

note: Translators: Search terms to find the Wi-Fi panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;Wireless;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;Broadband;DNS;Hotspot;
oc: Ret;Sens fial;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;Larga benda;DNS;Hotspot;

en: never
oc: pas jamai

en: today
oc: uèi

en: yesterday
oc: ièr

en: Last used
oc: Darrièra utilizacion

note: Translators: This is used as the title of the connection * details window for ethernet, if there is only a single * profile. It is also used to display ethernet in the * device list.
en: Wired
oc: Filara

en: Add new connection
oc: Apondre una novèla connexion

en: Network deleted
oc: Ret suprimit

note: Translators: %d is the number of network connections deleted.
en: %d network deleted | %d networks deleted
oc[0]: %d rets suprimit
oc[1]: %d rets suprimits

en: System policy prohibits use as a Hotspot
oc: Las règlas del sistèma interdison son utilizacion coma punt d'accès

en: Wireless device does not support Hotspot mode
oc: Lo periferic sens fial pren pas en carga lo mòde « punt d'accès »

en: Searching for networks…
oc: Recèrca de rets…

en: No saved networks
oc: Cap de ret pas enregistrada

en: Add Ethernet Connection
oc: _Apondre una connexion Ethernet

en: Provider
oc: Provesidor

en: Mobile Broadband
oc: Connexion naut debit mobila

en: Not connected
oc: Pas connectat

en: Active
oc: Actiu

en: VPN Options
oc: Opcions VPN

[ctx: Wi-Fi Hotspot]
en: Network Name
oc: Nom de la ret

[ctx: Wi-Fi Hotspot]
en: Security Type
oc: Tipe de seguretat

[ctx: Wi-Fi Hotspot]
en: Password
oc: Senhal

en: Saved Networks
oc: Rets enregistradas

en: _Connect to Hidden Network…
oc: _Connexion a una ret amagada…

en: _Turn On Wi-Fi Hotspot…
oc: _Alucar lo punt d’accès Wi-Fi…

en: Saved Wi-Fi Networks
oc: Rets Wi-Fi enregistradas

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown
oc: Estat desconegut

note: TRANSLATORS: device status
en: Unmanaged
oc: Pas gerit

note: TRANSLATORS: device status
en: Unavailable
oc: Indisponible

note: TRANSLATORS: device status
en: Connecting
oc: Connexion en cors

note: TRANSLATORS: device status
en: Authentication required
oc: Autentificacion requesida

note: TRANSLATORS: device status
en: Disconnecting
oc: Desconnexion en cors

note: TRANSLATORS: device status
en: Connection failed
oc: Fracàs de la connexion

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown (missing)
oc: Estat desconegut (absent)

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Configuration failed
oc: Fracàs de la configuracion

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration failed
oc: Fracàs de la configuracion IP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration expired
oc: Configuracion IP expirada

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Secrets were required, but not provided
oc: D'elements secrets, pas provesits, èran necessaris

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant disconnected
oc: Lo client 802.1x s'es desconnectat

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant configuration failed
oc: La configuracion del client 802.1x a fracassat

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant failed
oc: Lo client 802.1x a fracassat

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant took too long to authenticate
oc: Lo client 802.1x a mes tròp de temps per s'autentificar

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service failed to start
oc: Lo servici PPP a pas capitat de s'aviar

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service disconnected
oc: Servici PPP desconnectat

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP failed
oc: PPP a fracassat

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed to start
oc: Lo client DHCP a pas capitat de s'aviar

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client error
oc: Error del client DHCP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed
oc: Lo client DHCP a fracassat

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed to start
oc: Lo servici de connexion partejada a pas capitat de s'aviar

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed
oc: Lo servici de connexion partejada a fracassat

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed to start
oc: Lo servici autoIP a pas capitat de s'aviar

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service error
oc: Error del servici autoIP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed
oc: Lo servici autoIP a fracassat

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Line busy
oc: Linha ocupada

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No dial tone
oc: Pas de tonalitat

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No carrier could be established
oc: Cap de portadoira a pas pogut èsser establida

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing request timed out
oc: Relambi de numerotacion depassat

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing attempt failed
oc: La temptativa de numerotacion a fracassat

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem initialization failed
oc: L'inicializacion del modèm a fracassat

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to select the specified APN
oc: Fracàs de la seleccion de l'APN especificat

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Not searching for networks
oc: Cap de recèrca de ret pas en cors

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration denied
oc: Enregistrament a la ret refusat

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration timed out
oc: Relambi depassat per l'enregistrament a la ret

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to register with the requested network
oc: Fracàs de l'enregistrament a la ret demandat

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PIN check failed
oc: La verificacion del còdi PIN a fracassat

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Firmware for the device may be missing
oc: Es possible que lo micrologicial del periferic manca

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection disappeared
oc: La connexion a desparegut

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Existing connection was assumed
oc: Una connexion existenta es estada supausada

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem not found
oc: Modèm pas trobat

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Bluetooth connection failed
oc: La connexion Bluetooth a fracassat

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Card not inserted
oc: La carta SIM es pas inserida

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Pin required
oc: Lo còdi PIN de la SIM es necessari

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Puk required
oc: Lo còdi PUK de la SIM es requesit

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM wrong
oc: Marrida SIM

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection dependency failed
oc: La dependéncia de la connexion a fracassat

note: TRANSLATORS: device status
en: Firmware missing
oc: Micrologicial absent

note: TRANSLATORS: device status
en: Cable unplugged
oc: Cable desbrancat

[ctx: notifications]
note: Translators: This is the per app switch for message tray usage.
en: _Notifications
oc: _Notificacions

en: Show in notifications list
oc: Afichar dins la lista de notificacions

[ctx: notifications]
note: Translators: This is the setting to configure sounds associated with notifications.
en: _Sound
oc: _Son

en: Allow notification sounds from app
oc: Permetre los sons de notificacion de l'aplicacion

en: Banners
oc: Bandièras

[ctx: notifications]
en: Show _Banners
oc: Afichar las _bandièras

en: Show notifications above apps
oc: Afichar las notificacions al dessús de las aplicacions

[ctx: notifications]
note: Translators: Popups here refers to message tray notifications in the middle of the screen.
en: Show _Content
oc: Afichar lo _contengut

en: Include message details in notification banners
oc: Inclure los detalhs del messatge dins las banièras de notificacion

en: Lock Screen
oc: Verrolhar l'ecran

[ctx: notifications]
en: Show B_anners
oc: Afichar las b_andièras

en: Show notifications on lock screen
oc: Afichar las notificacions sus l’ecran de verrolhatge

[ctx: notifications]
en: Show C_ontent
oc: Afichar lo _contengut

en: Include message details on lock screen
oc: Inclure los detalhs del messatge sus l'ecran verrolhat

en: Notifications
oc: Notificacions

en: _Do Not Disturb
oc: Destorbar _pas

note: Translators: Whether to show notifications on the lock screen
en: _Lock Screen Notifications
oc: Notificacions sus _l'ecran de verrolhatge

note: Translators: List of apps.
en: App Notifications
oc: Notificacions d’aplicacion

en: Control which notifications are displayed and what they show
oc: Controlar quinas notificacions s'afichan e lor contengut

note: Translators: Search terms to find the Notifications panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Notifications;Banner;Message;Tray;Popup;
oc: Notificacions;Messatges sorgissents;Messatge;Tirador;Popup;

en: Calendar, contacts, files
oc: Calendièr, contactes e fichièr

en: Email, calendar, contacts, files
oc: Corrièl, calendièr, contactes e fichièr

en: Email, calendar, contacts
oc: Corrièl, alendièr, contactes

en: Enterprise authentication
oc: Autentificacion d’entrepresa

en: Email Server
oc: Servidor de corrièl

en: Calendar, Contacts and Files
oc: Calendièr, contactes e fichièr

en: Enterprise Authentication
oc: Autentificacion d’entrepresa

[ctx: Online Account]
en: Other
oc: Autre

en: Offline — unable to connect accounts
oc: Fòra linha — connexion impossibla als comptes

en: Allow apps to access online services by connecting your cloud accounts
oc: Permetre a las aplicacions d’accedir als servicis en linha en se connectant amb vòstres comptes cloud

en: Your Accounts
oc: Vòstres comptes

en: Connect an Account
oc: Connectar un compte

en: Online Accounts
oc: Comptes en linha

en: Connect to your online accounts and decide what to use them for
oc: Connectatz-vos a vòstres comptes en linha e decidètz de lor utilitat

note: Translators: Search terms to find the Online Accounts panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! For ReadItLater and Pocket, see http://en.wikipedia.org/wiki/Pocket_(application)
en: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Web;Online;Chat;Calendar;Mail;Contact;ownCloud;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocket;ReadItLater;
oc: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Web;En linha;Discussion;Agenda;Corrièr;Email;Contacte;ownCloud;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocket;ReadItLater;

en: Unknown time
oc: Durada desconeguda

en: %i minute | %i minutes
oc[0]: %i minuta
oc[1]: %i minutas

en: %i hour | %i hours
oc[0]: %i ora
oc[1]: %i oras

en: hour | hours
oc[0]: ora
oc[1]: oras

en: minute | minutes
oc[0]: minuta
oc[1]: minutas

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s until fully charged
oc: %s abans cargament complèt

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: Caution: %s remaining
oc: Atencion : demòra %s

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s remaining
oc: %s restantas

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Fully charged
oc: Batariá plena

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Not charging
oc: Pas en carga

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Empty
oc: Descargada

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Charging
oc: En carga

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Discharging
oc: En descarga

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless mouse
oc: Mirga sens fial

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless keyboard
oc: Clavièr sens fial

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Uninterruptible power supply
oc: Ondulador

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Personal digital assistant
oc: Assistent personal

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Cellphone
oc: Telefòn portable

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Media player
oc: Lector multimèdia

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Tablet
oc: Tauleta

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Computer
oc: Ordenador

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Gaming input device
oc: Periferic d’entrada per jòcs

note: TRANSLATORS: secondary battery, misc
en: Battery
oc: Batariá

[ctx: Battery name]
en: Main
oc: Principala

[ctx: Battery name]
en: Extra
oc: Segondària

note: Translators: 'battery charging' means the settings to handle the way battery charges, not that the battery is currently charging.
en: Battery Charging
oc: Batariá en carga

en: _Maximize Charge
oc: _Maximalizar la carga

en: Uses all battery capacity. Degrades batteries more quickly.
oc: Utiliza tota la capacitat de la batariá. Gasta las batariás mai rapidament.

en: Preserve Battery _Health
oc: Preservar la _batariá

en: Increases battery longevity by maintaining lower charge levels
oc: Aumenta la longevitat de la batariá en mantenent los nivèls de carga mai bais

en: Connected Devices
oc: Periferics connectats

en: Power Mode
oc: Mòde energetic

en: Po_wer Button Behavior
oc: Accion del boton d’e_xtinccion

en: _Show Battery Percentage
oc: Afichar lo _percentatge de batariá

en: Show exact charge level in the top bar
oc: Afichar la carga exacta dins la barra superiora

en: _Power Saving
oc: _Estalvi d'energia

en: A_utomatic Screen Brightness
oc: L_uminositat d'ecran automatica

en: Adjust screen brightness to the surrounding light
oc: Ajustar la luminositat de l'ecran a la lutz ambienta

en: _Dim Screen
oc: _Escuresir l’ecran

en: Reduce screen brightness when the device is inactive
oc: Reduire la luminositat de l’ecran quand l'ordenador es inactiu

en: Automatic Power _Saver
oc: _Estalviador d'energia automatic

en: Turn on power saver mode when battery power is low
oc: Activa l’estalviador d’energia quand la batariá es febla

en: Automatic Screen _Blank
oc: _Enfosquiment automatic de l'ecran

en: Turn the screen off after a period of inactivity
oc: Atuda l’ecran aprèp un periòde d’inactivitat

en: D_elay
oc: Re_lambi

en: Automatic Suspend
oc: Mesa en velha automatica

en: On Ba_ttery Power
oc: Sus ba_tariá

en: De_lay
oc: Re_lambi

en: Whe_n Plugged In
oc: Qua_nd lo cable es brancat

en: Del_ay
oc: Re_lambi

en: Disabling automatic suspend will result in higher power consumption. It is recommended to keep automatic suspend enabled.
oc: Desactivar la mesa en velha automatica provocarà una consomacion mai nauta. Se recomanda de gardar la mesa en velha automatica activada.

note: TRANSLATORS: This is the same title as the title from the .ui file, but without mnemonic
en: Power Saving
oc: Estalvi d'energia

en: Battery Levels
oc: Nivèls de batariá

note: Translators: UPS is an Uninterruptible Power Supply: * https://en.wikipedia.org/wiki/Uninterruptible_power_supply
en: UPS
oc: Ondulador

en: Battery Level
oc: Nivèl de batariá

en: Suspend
oc: Metre en velha

en: Power Off
oc: Atudar

en: Hibernate
oc: Ivernar

en: Nothing
oc: Pas res

en: Performance mode temporarily disabled due to high operating temperature
oc: Mòde performança temporàriament indisponible a causa d’una temperatura de foncionament nauta

en: Lap detected: performance mode temporarily unavailable. Move the device to a stable surface to restore.
oc: Lap detectada : mòde performança temporàriament desactivat.Desplaçatz lo periferic sus una susfàcia establa per restaurar.

en: Performance mode temporarily disabled
oc: Mòde performança temporàriament indisponible

en: Power saver enabled due to low battery. Previous mode will be restored when battery is charged.
oc: Estalviador d’energia activat a causa d’una batariá febla. Lo mòde precedent serà restablit un còp que la batariá aja sufisentament cargat.

note: translators: "%s" is an application name
en: Power Saver mode activated by “%s”
oc: Mòde estalvi activat per « %s »

note: translators: "%s" is an application name
en: Performance mode activated by “%s”
oc: Mòde performança activat per « %s »

[ctx: Power profile]
en: P_erformance
oc: P_erformança

en: High performance and power usage
oc: Performança e consomacion nautas

[ctx: Power profile]
en: Ba_lanced
oc: Equi_libri

en: Standard performance and power usage
oc: Performança e utilizacion energetica estandardas

[ctx: Power profile]
en: P_ower Saver
oc: Estalviad_or d'energia

en: Reduced performance and power usage
oc: Performança e utilizacion energetica reduchas

en: Power
oc: Energia

en: View your battery status and change power saving settings
oc: S'informar sus l'estat de la batariá e modificar los paramètres d'estalvi d'energia

note: Translators: Search terms to find the Power panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Power;Sleep;Suspend;Hibernate;Battery;Brightness;Dim;Blank;Monitor;DPMS;Idle;Energy;
oc: Energia;alimentacion;velha;suspension;susprendre;ivernacion;ivernar;batariá;luminositat;negre;ecran;DPMS;inactiu;som;dormir;

note: Translators: This button adds new printer. Translators: This button adds a new printer.
en: _Add Printer…
oc: _Apondre una imprimenta…

en: Search printers
oc: Recercar d’imprimentas

en: No Printers
oc: Cap d’imprimenta

note: Translators: Title if the CUPS server is not running (we can not connect to it).
en: No Print Service
oc: Cap de servici d’impression

note: Translators: Description if the CUPS server is not running (we can not connect to it).
en: The system printing service doesn’t seem to be available
oc: Lo servici d’impression del sistèma sembla pas disponible

note: Translators: %s is the printer name
en: Printer “%s” has been deleted
oc: L’imprimenta « %s » es estada suprimida

en: Failed to add new printer.
oc: L'apondon de la novèla imprimenta a fracassat.

en: Printers
oc: Imprimentas

en: Add printers, view printer jobs and decide how you want to print
oc: Apondre d'imprimentas, afichar los prètzfaches e decidir quand volètz imprimir

note: Translators: Search terms to find the Printers panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Printer;Queue;Print;Paper;Ink;Toner;
oc: Imprimenta;Fila;Coa;Impression;Papièr;Tinta;Toner;

en: Printer Details
oc: Informacions sus l’imprimenta

en: Printer names cannot contain SPACE, TAB, #, or /
oc: Los noms d’imprimentas pòdon pas conténer d’espaci, de tabulacion, # o /

en: _Location
oc: _Emplaçament

en: _Address
oc: _Adreça

en: Open Address
oc: Dobrir l’adreça

note: Translators: Name of column showing printer drivers
en: Driver
oc: Pilòt

en: _Search for Drivers
oc: _Recercar de pilòts

en: S_elect from Database…
oc: S_eleccionar a partir de la basa de donadas…

en: _Install PPD File…
oc: _Installar lo fichièr PPD…

en: No suitable driver found
oc: Cap de pilòt adeqüat pas trobat

en: Searching for preferred drivers…
oc: Recèrca de pilòts preferits…

en: PostScript Printer Description files (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)
oc: Fichièrs de descripcion PostScript de l'imprimenta (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)

note: Translators: The found device is a JetDirect printer
en: JetDirect Printer
oc: Imprimenta JetDirect

note: Translators: The found device is a Line Printer Daemon printer
en: LPD Printer
oc: Imprimenta LPD

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: One Sided
oc: Rècto

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
oc: Bòrd long (estandard)

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
oc: Bòrd cort (revirat)

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Portrait
oc: Retrach

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Landscape
oc: Païsatge

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse landscape
oc: Païsatge inversat

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse portrait
oc: Retrach inversat

note: Translators: Clicking this button prioritizes printing of this print job.
en: Move Print Job to Top of Queue
oc: Plaçar lo prètzfach d’impression ennaut de la fila

en: Resume
oc: Reprendre

en: Pause
oc: En pausa

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is waiting to be printed)
en: Pending
oc: En espèra

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is held for printing)
en: Paused
oc: En pausa

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job needs authentication to proceed further)
en: Authentication required
oc: Autentificacion requesida

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is currently printing)
en: Processing
oc: Tractament en cors

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been stopped)
en: Stopped
oc: Arrestada

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been cancelled)
en: Cancelled
oc: Anullat

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has aborted due to error)
en: Aborted
oc: Anullada

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has completed successfully)
en: Completed
oc: Acabada

en: Active Jobs
oc: Prètzfaches d’impression actius

note: Translators: this action removes (purges) all the listed jobs from the list.
en: _Clear All
oc: _Escafar tot

note: Translators: this label describes the dialog empty state, with no jobs listed.
en: No Active Printer Jobs
oc: Cap de prètzfaches d'impression actius

note: Translators: This button pop up authentication dialog for print jobs which need credentials.
en: _Authenticate
oc: _Autentificacion

en: Clear All Active Jobs?
oc: Escafar totes los prètzfaches actius ?

en: Clearing jobs cannot be undone
oc: Se pòt pas annular l’escafament dels prètzfaches

en: Clear _All
oc: _Escafar tot

note: Translators: This is a windows domain used with SMB protocol.
en: Domain
oc: Domeni

note: Translators: This is a username on a print server.
en: Username
oc: Nom d'utilizaire

note: Translators: This button authenticates all print jobs and send them for printing.
en: A_uthenticate
oc: A_utentificacion

note: Translators: This label shows how many jobs of this printer needs to be authenticated to be printed.
en: %u Job Requires Authentication | %u Jobs Require Authentication
oc[0]: %u prètzfach requerís una autentificacion
oc[1]: %u prètzfaches requerisson una autentificacion

note: Translators: The printer needs authentication info to print.
en: Enter credentials to print from %s
oc: Picatz vòstras informacions d’autentificacion per imprimir a partir de %s

note: Translators: Name of job which makes printer to autoconfigure itself
en: Automatic configuration
oc: Connexion automatica

note: Translators: This is the title presented at top of the dialog.
en: Add Printer
oc: Apondre una imprimenta

en: Unlock Print Server
oc: Desverrolhar lo servidor d’imprimentas

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Unlock %s.
oc: Desverrolhar %s.

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Enter username and password to view printers on %s.
oc: Picatz vòstre nom d’utilizaire e vòtre senhal per afichar las imprimentas sus %s.

note: Translators: The found device is a printer connected via serial port
en: Serial Port
oc: Pòrt seria

note: Translators: The found device is a printer connected via parallel port
en: Parallel Port
oc: Pòrt parallèl

note: Translators: Location of found network printer (e.g. Kitchen, Reception)
en: Location: %s
oc: Emplaçament : %s

note: Translators: Network address of found printer
en: Address: %s
oc: Adreça : %s

note: Translators: This item is a server which needs authentication to show its printers
en: Server requires authentication
oc: Lo servidor requerís una autentificacion

note: Translators: this is the "go back" action of a button
en: Back
oc: Precedent

note: Translators: This button opens authentication dialog for selected server. Translators: This buttons submits the credentials for the selected server.
en: _Unlock
oc: _Desverrolhar

note: Translators: No printers were detected
en: No Printers Found
oc: Cap d'imprimenta pas trobada

en: Searching for Printers
oc: Recèrca d’imprimentas

note: Translators: The entered text should contain network address of a printer or a text which will filter found devices (their names and locations)
en: Enter a network address or search for a printer
oc: Picatz l'adreça d'una ret o recercatz una imprimenta

en: Authentication Required
oc: Autentificacion requesida

en: Enter username and password to view printers on Print Server
oc: Picatz vòstre nom d’utilizaire e vòstre senhal per afichar las imprimentas sul servidor

en: Printer Options
oc: Opcions d’impression

note: Translators: This button triggers the printing of a test page.
en: _Test Page
oc: _Pagina de pròva

en: Two Sided
oc: Rècto vèrso

en: Paper Type
oc: Tipe de papièr

en: Paper Source
oc: Font del papièr

en: Output Tray
oc: Nauc de sortida

[ctx: printing option]
en: Resolution
oc: Resolucion

en: GhostScript pre-filtering
oc: Prefiltratge GhostScript

en: Shrink Page
oc: Reduire la pagina

note: Translators: This option sets number of pages printed on one sheet
en: Pages per side
oc: Paginas per costat

note: Translators: This option sets whether to print on both sides of paper
en: Two-sided
oc: Rècto vèrso

note: Translators: This option sets orientation of print (portrait, landscape...)
en: Orientation
oc: Orientacion

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Page Setup" tab contains settings related to pages (page size, paper source, etc.)
en: Page Setup
oc: Mesa en pagina

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Installable Options" tab contains settings of presence of installed options (amount of RAM, duplex unit, etc.)
en: Installable Options
oc: Opcions installablas

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Job" tab contains settings for jobs
en: Job
oc: Prètzfaches

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Image Quality" tab contains settings for quality of output print (e.g. resolution)
en: Image Quality
oc: Qualitat de l'imatge

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Finishing" tab contains finishing settings (e.g. booklet printing)
en: Finishing
oc: Finicion

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Advanced" tab contains all others settings
en: Advanced
oc: Avançat

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page
en: Test Page
oc: Pagina de pròva

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page
en: Test page
oc: Pagina de pròva

note: Translators: this is an option of "Paper Source"
en: Auto Select
oc: Seleccion automatica

note: Translators: this is an option of "Paper Source" Translators: this is an option of "Resolution"
en: Printer Default
oc: Opcion per defaut de l'imprimenta

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Embed GhostScript fonts only
oc: Incorporar solament las polissas GhostScript

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 1
oc: Convertir en PS de nivèl 1

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 2
oc: Convertir en PS de nivèl 2

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: No pre-filtering
oc: Pas cap de prefiltratge

en: Select Printer Driver
oc: Seleccionar un pilòt d'imprimenta

en: Loading Drivers
oc: Cargament dels pilòts

note: Translators: Name of column showing printer manufacturers
en: Manufacturer
oc: Fabricant

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: No Active Jobs
oc: Cap de prètzfaches d’impression actiu

en: Model
oc: Modèl

en: Location
oc: Emplaçament

en: Status
oc: Estatut

en: Ink Level
oc: Nivèl de tinta

note: Translators: This is the message which follows the printer error.
en: Please restart when the problem is resolved
oc: Mercés de amodar quand lo problèma es resolgut

en: Printing Options
oc: Opcions d’impression

note: Translators: Set this printer as default
en: Use Printer by Default
oc: Utilizar coma imprimenta per defaut

note: Translators: This button executes command which cleans print heads of the printer.
en: Clean Print Heads
oc: Netejar las tèstas d’impression

en: Remove Printer
oc: Suprimir l'imprimenta

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: %u Job | %u Jobs
oc[0]: %u prètzfach
oc[1]: %u prètzfaches

note: Translators: Name of job which makes printer to clean its heads
en: Clean print heads
oc: Netejatge de las tèstas d’impression

note: Translators: The printer is low on toner
en: Low on toner
oc: Toner gaireben agotat

note: Translators: The printer has no toner left
en: Out of toner
oc: Pas mai de toner

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Low on developer
oc: Revelator gaireben agotat

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Out of developer
oc: Pas mai de revelator

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Low on a marker supply
oc: Cartocha de color gaireben voida

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Out of a marker supply
oc: Cartocha de color voida

note: Translators: One or more covers on the printer are open
en: Open cover
oc: Tapador dobèrt

note: Translators: One or more doors on the printer are open
en: Open door
oc: Pòrta dobèrta

note: Translators: At least one input tray is low on media
en: Low on paper
oc: Gaireben pas mai de papièr

note: Translators: At least one input tray is empty
en: Out of paper
oc: Pas mai de papièr

[ctx: printer state]
note: Translators: The printer is offline
en: Offline
oc: Fòra linha

[ctx: printer state]
note: Translators: Someone has stopped the Printer Translators: Printer's state (no jobs can be processed)
en: Stopped
oc: Arrestada

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is almost full
en: Waste receptacle almost full
oc: Recipient de descais gaireben plen

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is full
en: Waste receptacle full
oc: Recipient de descais plen

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is near end of life
oc: Lo fotoconductor optic es gaireben en fin de vida

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is no longer functioning
oc: Lo fotoconductor optic es pas mai en estat

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (can start new job without waiting)
en: Ready
oc: Prèsta

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (printer is ready but doesn't accept new jobs)
en: Does not accept jobs
oc: Accèpta pas mai de prètzfaches suplementaris

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (jobs are processing)
en: Processing
oc: Tractament en cors

en: Device Identifier
oc: Identificant del periferic

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: Depends on other devices
oc: Depend dels autres periferics

en: Authorize and Connect
oc: Autorizar e Connectar

en: Forget Device
oc: Periferic doblidat

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Disconnected
oc: Desconnectat

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connecting
oc: Connexion en cors

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected
oc: Connectat

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorization Error
oc: Error d'autorizacion

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorizing
oc: Autorizacion en cors

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Reduced Functionality
oc: Foncionalitat reduita

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected and Authorized
oc: Connectats e autorizats

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Unknown
oc: Desconegut

note: Translators: The time point the device was authorized.
en: Authorized at
oc: Autorizat lo

note: Translators: The time point the device was connected.
en: Connected at
oc: Connectat a

note: Translators: The time point the device was enrolled, * i.e. authorized and stored in the device database.
en: Enrolled at
oc: Inscrich lo

en: Failed to authorize device:
oc: Fracàs d'autorizacion del priferic :

en: Failed to forget device:
oc: Impossible de doblidar lo periferic :

en: Depends on %u other device | Depends on %u other devices
oc[0]: Depend de %u autre periferic
oc[1]: Depend de %u autres periferics

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorized
oc: Autorizat

en: No Thunderbolt Support
oc: Pas cap de presa en carga de Thunderbolt

en: Could not connect to the thunderbolt subsystem
oc: Connexion impossibla al subsistèma Thunderbold

en: Direct Access
oc: Accès dirècte

en: Allow direct access to devices such as docks and external GPUs
oc: Autorizar l’accès dirècte als periferics tals coma las estacions d’acuèlh e processors grafics extèrnes

en: Pending Devices
oc: Periferics en espèra

en: No devices attached
oc: Cap de periferic pas estacat

en: The Thunderbolt subsystem (boltd) is not installed or not set up properly.
oc: Lo sossistèma Thunderbolt (boltd) es pas installat o es mal configurat.

en: Allow direct access to devices such as docks and external GPUs.
oc: Autorizar l’accès dirècte als periferics tals coma las estacions d’acuèlh e processors grafics extèrnes.

en: Only USB and Display Port devices can attach.
oc: Sols los periferics USB e Display Port pòdon èsser connectats.

en: Thunderbolt could not be detected.
    Either the system lacks Thunderbolt support, it has been disabled in the BIOS or is set to an unsupported security level in the BIOS.
oc: Thunderbolt a pas pogut èsser detectat.
    Siá lo sistèma pren pas en carga Thunderbolt, siá es estat desactivat dins lo BIOS, siá es parametrat sus un nivèl de seguretat pas pres en carga dins lo BIOS.

en: Thunderbolt support has been disabled in the BIOS.
oc: La presa en carga de Thunderbolt es estada desactivada dins lo BIOS.

en: Thunderbolt security level could not be determined.
oc: Lo nivèl de seguretat Thunderbolt a pas pogut èsser determinat.

en: Error switching direct mode: %s
oc: Error de bascula en mòde dirècte : %s

en: Cameras
oc: Camèras

en: _Camera Access
oc: Accès _camèra

en: Allow permitted apps to use cameras
oc: Autorizar las aplicacions autorizada a utilizar las camèras

en: Permitted Apps
oc: Aplicacions autorizadas

en: The following sandboxed apps have been given permission to use cameras. Apps that are not sandboxed can use cameras without asking for permission.
oc: Las aplicacions isoladas seguentas an recebut l'autorizacion d'utilizar de camèras. Las aplicacions que son pas isoladas pòdon utilizar de camèras sens demandar l'autorizacion.

en: No sandboxed apps have asked for camera access
oc: Cap d’aplicacion isolada a pas demandat l’accès a la camèra

en: Privacy & Security
oc: Vida privada e seguretat

en: _Screen Lock
oc: _Verrolhatge de l'ecran

en: Automatic screen lock
oc: Verrolhatge automatic de l'ecran

en: Control access to your location
oc: Controlar de l'accès a vòstra localizacion

en: _File History &amp; Trash
oc: _Istoric e escobilhièr

en: Remove saved data and files
oc: Suprimir los fichièrs e donadas enregistradas

en: Automatic problem reporting
oc: Senhalament automatic de problèmas

en: _Cameras
oc: _Camèras

en: Control camera access
oc: Controlar l’accès a la camèra

en: Manage device access
oc: Gerir los accèsses del periferic

en: Device _Security
oc: _Seguretat de l’aparelh

en: Hardware security status and information
oc: Informacions e estatut de seguretat

en: Problem Reporting
oc: Senhalament de problèmas

en: _Automatic Problem Reporting
oc: Senhalament _automatic de problèmas

note: translators: The first '%s' is the distributor's name, such as 'Fedora', the second '%s' is a link to the privacy policy
en: Sending reports of technical problems helps us improve %s. Reports are sent anonymously and are scrubbed of personal data — %s.
oc: Enviar de rapòrts o senhalar de problèmas tecnics nos ajuda a melhorar %s. Los rapòrts son enviats anonimament e son netejat de tota donada personala — %s.

note: translators: The '%s' is the distributor's name, such as 'Fedora'
en: Sending reports of technical problems helps us improve %s. Reports are sent anonymously and are scrubbed of personal data.
oc: Enviar de rapòrts o senhalar de problèmas tecnics nos ajuda a melhorar %s. Los rapòrts son enviats anonimament e son netejat de tota donada personala.

en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts.
    
    For more information, contact the hardware manufacturer or IT support.
oc: L’aviada segura empacha los logicials malvolents de se cargar quand l’aparelh avia.
    
    Per mai d’informacions, contactatz lo fabricants del material o l’assisténcia tecnica.

note: TRANSLATORS: secure boot refers to the system firmware security mode
en: Secure Boot is Active
oc: Aviada segura activa

note: TRANSLATORS: this is the first section of the decription
en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts. It is currently turned on and is functioning correctly.
oc: L’aviada segura empacha los logicials malvolents de se cargar quand l’aparelh avia. Es actualament activada e fonciona coma cal.

note: TRANSLATORS: secure boot refers to the system firmware security mode
en: Secure Boot Has Problems
oc: L’aviada segura a de problèmas

note: TRANSLATORS: this is the first section of the decription.
en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts. It is currently turned on, but will not work due to having an invalid key.
oc: L’aviada segura empacha los logicials malvolents de se cargar quand l’aparelh avia. Es actualament activada, mas foncionarà pas a causa d’una clau invalida.

note: TRANSLATORS: this is the second section of description.
en: Secure boot problems can often be resolved from your device's UEFI firmware settings (BIOS) and your hardware manufacturer may provide information on how to do this.
oc: Los problèmas d’aviada segura pòdon sovent èsser resolguts a partir dels paramètres del micrologicial UEFI (BIOS) de vòstre aparelh e vòstre fabricant de material pòt provesir d'informacions sus cossí o far.

note: TRANSLATORS: this is the third section of description.
en: For help, contact your hardware manufacturer or IT support provider.
oc: Per d’ajuda, contactatz vòstre fabricant de material o provesidor d’assisténcia informatica.

note: TRANSLATORS: secure boot refers to the system firmware security mode
en: Secure Boot is Turned Off
oc: L’aviada segura es atuda

note: TRANSLATORS: this is the first section of the description.
en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts. It is currently turned off.
oc: L’aviada segura empacha los logicials malvolents de se cargar quand l’aparelh avia. Es actualament desactivada.

note: TRANSLATORS: this is the second section of the description.
en: Secure boot can often be turned on from your device's UEFI firmware settings (BIOS). For help, contact your hardware manufacturer or IT support provider.
oc: L’aviada segura se pòt sovent activar dels paramètres UEFI de l’aparelh estant (BIOS). Per d’ajuda, contactz lo fabricant del material o lo provesidor d’assisténcia tecnica.

en: _Copy Technical Report
oc: _Copiar lo rapòrt tecnic

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: 0/4 stars
en: Security Checks Failed
oc: Verificacions de securetat fracassadas

note: TRANSLATORS: This is the description to describe the failure on checking the security items.
en: Hardware does not pass checks. This means that you are not protected against common hardware security issues.
    
    It may be possible to resolve hardware security issues by updating your firmware or changing device configuration options. However, failures can stem from the physical hardware itself and may not be fixable.
oc: Lo material passa pas los contraròtles. Aquò significa que sètz pas protegit contra de problèmas de seguretat materials comuns.
    
    Es benlèu possible de resòlvre de problèmas de seguretat material en metent a jorn lo micrologicial o en cambiant las opcions de configuracion del periferic. Pasmens, las avarias pòdon venir del quite material fisic e pòdon pas èsser corregiblas.

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: 1/4 stars
en: Basic Security Checks Passed
oc: Verificacions de seguretat de basicas reüssidas

note: TRANSLATORS: This description describes the device passing the minimum requirement of security check.
en: This device meets basic security requirements and has protection against some hardware security threats. However, it lacks other recommended protections.
oc: Aqueste periferic respond pas a las exigéncias de seguretat de basa e a una proteccion contra qualques menaças de seguretat del material. Pasmens, manca d'autras proteccions recomandadas.

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: 2~4 stars
en: Protected
oc: Protegit

note: TRANSLATOR: This description describes the devices passing the extended security check.
en: This device passes current security tests. It is protected against the majority of hardware security threats.
oc: Aqueste periferic passa las pròvas de seguretat actualas. Es protegit contra la majoritat de las menaças de seguretat material.

en: Checks Unavailable
oc: Verificacions indisponiblas

note: TRANSLATORS: When the security result is unavailable, this description is shown.
en: Device security checks are not available for this device. It is not possible to tell whether it meets hardware security requirements.
oc: Los contraròtles de seguretat del periferic son pas disponibles per aqueste periferic. Es pas possible de dire se respond a las exigéncias de seguretat material.

en: Report copied to clipboard
oc: Rapòrt copiat al quichapapièrs

en: About Device Security
oc: A prepaus de la seguretat de l’aparelh

en: Device security provides information about how protected your device is against security issues which target the hardware itself.
    
    Aspects of hardware that affect security include:
    
    • security features that are built into a hardware itself;
    • how the hardware is configured to protect against security issues;
    • the security of the software runs directly on the hardware.
    
    Security threats which affect hardware include malware and viruses that target the software that runs directly on the hardware. It also includes physical tampering, such as physical connection to the hardware to read data and implant malware.
    
    Device security is just one aspect of security, and does not reflect the overall security status of the system and applications.
oc: Seguretat del periferic provesís d'informacions sus la proteccion de vòstre periferic contra de problèmas de seguretat que ciblan lo quite material.
    
    Los aspèctes del material qu'afèctan la seguretat incluson :
    
    • foncionalitats de seguretat que son incorporadas dins un quite material ;
    • cossí lo material es configurat per se protegir contra de problèmas de seguretat ;
    • la seguretat del logicial s'executa dirèctament sul material.
    
    Las menaças de seguretat qu'afèctan lo material incluson de logicials malvolents e de virus que ciblan lo logicial que s’executa dirèctament sul material. Inclutz tanben de manipulacions fisicas, coma la connexion fisica al material per legir de donadas e implantar de logicials malvolents.
    
    La seguretat del periferic es pas qu'un aspècte de la seguretat, e dòna pas l'estatut de seguretat global del sistèma e de las aplicacions.

en: Device Security
oc: Seguretat de l’aparelh

en: Device Security Unavailable
oc: Seguretat de l’aparelh indisponibla

en: Device Security is only available on physical hardware. No physical hardware has been detected.
oc: La seguretat del periferic es pas disponibla que sul material fisic. Cap de material fisic es pas estat detectat.

en: Security Events
oc: Eveniment de seguretat

en: No Events
oc: Cap d’eveniment

en: Protected against malicious software when the device starts.
oc: Protegit contra de logicials malvolents quand lo periferic s'avia.

en: Secure Boot has Problems
oc: L’aviada segura a de problèmas

en: Some protection when the device is started.
oc: D’unas proteccions quand l’aparelh es aviat.

en: Secure Boot is Off
oc: L’aviada segura es atuda

en: No protection when the device is started.
oc: Cap de proteccion a l’aviada de l’aparelh.

note: TRANSLATORS: this is to explain an event that has already happened
en: This issue could have been caused by a change in UEFI firmware settings, an operating system configuration change, or because of malicious software on this system.
oc: Aqueste problèma poiriá èsser estat causat per un cambiament dels paramètres del micrologicial UEFI, un cambiament de configuracion del sistèma operatiu o a causa d'un logicial malvolent sus aqueste sistèma.

note: TRANSLATORS: this is to explain an event that has already happened
en: This issue could have been caused by a change in the UEFI firmware settings, or because of malicious software on this system.
oc: Aqueste problèma poiriá èsser estat causat per un cambiament dins los paramètres del micrologicial UEFI, o a causa d'un logicial malvolent sus aqueste sistèma.

note: TRANSLATORS: this is to explain an event that has already happened
en: This issue could have been caused by an operating system configuration change, or because of malicious software on this system.
oc: Aqueste problèma poiriá èsser estat causat per un cambiament de configuracion del sistèma operatiu, o a causa d'un logicial malvolent sus aqueste sistèma.

note: TRANSLATOR: This is the text event status output when the event status is "success"
en: Pass
oc: Reüssit

note: TRANSLATOR: This is the text event status output when the event status is not "success"
en: ! Fail
oc: Fracàs

en: Hardware does not pass basic security checks.
oc: Lo material passa pas las verificacions de seguretat basicas.

en: Hardware has a basic level of protection.
oc: Lo material a un nivèl de proteccion basic.

en: Hardware has a strong level of protection.
oc: Lo material a un nivèl de proteccion fòrt.

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: ??? stars
en: Security Checks Unavailable
oc: Verificacions de seguretat indisponiblas

en: Security levels are not available for this device.
oc: Los nivèls de seguretat son pas disponibles per aqueste aparelh.

note: TRANSLATORS: if the status or key is not valid.
en: Not Valid
oc: Pas valid

note: TRANSLATORS: if the function is enabled through BIOS or OS settings. TRANSLATORS: Status of Parental Controls setup
en: Enabled
oc: Activat

note: TRANSLATORS: if the function is not enabled through BIOS or OS settings.
en: Not Enabled
oc: Pas activat

note: TRANSLATORS: the memory space or system mode is locked to prevent from malicious modification.
en: Locked
oc: Verrolhat

note: TRANSLATORS: the memory space or system mode is not locked.
en: Not Locked
oc: Pas verrolhat

note: TRANSLATORS: The data is encrypted to prevent from malicious reading.
en: Encrypted
oc: Chifrat

note: TRANSLATORS: the data in memory is plane text.
en: Not Encrypted
oc: Pas chifrat

note: TRANSLATORS: Linux kernel is tainted by third party kernel module.
en: Tainted
oc: Contaminat

note: TRANSLATORS: All the loaded kernel module are licensed.
en: Not Tainted
oc: Non contaminat

note: TRANSLATORS: the feature can be detected.
en: Found
oc: Trobat

note: TRANSLATORS: the feature can't be detected.
en: Not Found
oc: Pas trobat

note: TRANSLATORS: the function is supported by hardware.
en: Supported
oc: Pres en carga

note: TRANSLATORS: the function isn't supported by hardware.
en: Not Supported
oc: Pas pres en carga

en: Control access to your data and hardware, device security
oc: Contraròtlar l'accès a vòstras donadas e material, la seguretat del periferic

note: Translators: Search terms to find the Privacy panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Privacy;Screen;Lock;Private;Usage;Recent;History;Files;Temporary;Tmp;Trash;Purge;Retain;Diagnostics;Crash;Location;Gps;Camera;Photos;Video;Webcam;Recording;Security;Firmware;Thunderbolt;
oc: Vida privada;ecran;verrolhar;privat;usatge;recent;istoric;fichièrs;temporari;tmp;escobilhièr;purgar;gardar;diagnostic;localizacion;gps;camèra;fòto;vidèo;webcam;enregistrament;seguretat;micrologicial;firmware;thunderbolt;

en: _Automatic Device Location
oc: _Localizacion automatica del periferic

en: Use sources like GPS and cellular to determine device location
oc: Utilizar de fonts coma lo GPS e lo ret cellular per determinar l'emplaçament del periferic

en: The following sandboxed apps have been given access to location data. Apps that are not sandboxed can access location data without asking for permission.
oc: Las aplicacions isoladas seguentas an recebut accès a las donadas d'emplaçament. Las aplicacions que son pas isoladas pòdon accedir a las donadas d'emplaçament sens demandar l'autorizacion.

en: No sandboxed apps have asked for location access
oc: Cap d’aplicacion isolada a pas demandat l’accès a vòstre emplaçament

en: Screen Lock
oc: Verrolhatge de l'ecran

en: Automatically locking the screen prevents others from accessing the device while you're away
oc: Verrolhar automaticament l’ecran empacha qual que siá d’accedir a l’aparelh quand vos absentatz

en: _Blank Screen Delay
oc: _Relambi de l’ecran negre

en: Period of inactivity until screen blanks
oc: Periòde d’inactivitat aprèp la quala l’ecran s’atuda

en: Automatic Screen _Lock
oc: _Verrolhatge automatic de l'ecran

en: Locks the screen after it blanks
oc: Verrolhar l'ecran aprèp extincion

en: Automatic _Screen Lock Delay
oc: Relambi del _verrolhatge automatic de l’ecran

en: Time from screen blank to screen lock
oc: Relambi entre ecran negre e ecran verrolhat

note: Translators: Option for Automatic Screen Lock in Screen Lock page
en: Screen Turns Off
oc: Atudament de l’ecran

note: Translators: Whether to show notifications on the lock screen
en: Lock Screen _Notifications
oc: _Notificacions sus l’ecran de verrolhatge

en: Forbid New _USB Devices
oc: Interdire los periferics _USB novèls

en: Prevent new USB devices from interacting with the system when the screen is locked
oc: Empacha los periferics USB novèls d’interagir amb lo sistèma del temps que l’ecran es verrolhat

en: Screen Privacy
oc: Ecran de confidencialitat

en: Restrict Viewing _Angle
oc: Restrénher l’_angle de visualizacion

en: File History & Trash
oc: Istoric e escobilhièr

en: File History
oc: Istoric de fichièrs

en: File history keeps a record of files that you have used. This information is shared between apps, and makes it easier to find files that you might want to use.
oc: L’istoric dels fichièrs garda la traça dels fichièrs qu’avètz consultats. Aquestas informacions son partejadas entre las aplicacions e simplifica la recèrca de fichièrs que poiriatz voler utilizar.

en: File H_istory
oc: _Istoric dels fichièrs

en: File _History Duration
oc: Durada de l’_istoric dels fichièrs

note: Translators: Option for File History Duration in File History group
en: Forever
oc: Totjorn

en: _Clear History…
oc: _Escafar l’istoric…

en: Trash &amp; Temporary Files
oc: Escobilhièr e fichièrs temporaris

en: Trash and temporary files can sometimes include personal or sensitive information. Automatically deleting them can help to protect privacy.
oc: L’escobilhièr e los fichièrs temporaris pòdon de còps conténer d’informacions personalas o sensiblas. Los suprimir automaticament pòt ajudar a protegir vòstra vida privada.

en: Automatically Empty _Trash
oc: Suprimir automaticament l’_escobilhièr

en: Automatically Delete Temporary _Files
oc: Suprimir automaticament los _fichièrs temporaris

en: Automatic Deletion _Period
oc: _Periodicitat de la supression automatica

note: Translators: Option for Automatically Delete Period in Trash and Temporary Files group
en: 1 hour
oc: 1 ora

en: _Empty Trash…
oc: _Voidar l'escobilhièr…

en: _Delete Temporary Files…
oc: _Suprimir los fichièr temporaris…

en: Clear File History?
oc: Escafar l’istoric ?

en: After clearing, lists of recently used files will appear empty.
oc: Aprèp l’escafament, seràn voidas las listas de fichièrs recentament utilizats.

en: Clear _History
oc: _Escafar l’istoric

en: Empty all items from Trash?
oc: Voidar complètament l'escobilhièr ?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
oc: Tot lo contengut de l'escobilhièr serà definitivament suprimit.

en: _Empty Trash
oc: _Voidar l'escobilhièr

en: Delete all the temporary files?
oc: Suprimir totes los fichièrs temporaris ?

en: All the temporary files will be permanently deleted.
oc: Totes los fichièrs temporaris seràn definitivament suprimits.

en: _Purge Temporary Files
oc: _Purgar los fichièrs temporaris

en: Search Locations
oc: Emplaçaments de la recèrca

en: Filesystem locations which are searched by system apps, such as Files
oc: Dorsièrs recercats per las aplicacions sistèmas, tal coma Fichièrs

en: Default Locations
oc: Localizacions per defaut

en: Bookmarked Locations
oc: Emplaçaments en favorit

en: Custom Locations
oc: Localizacions personalizadas

en: _Add Location
oc: _Apondre un emplaçament

en: Location not found
oc: Emplaçament pas trobat

en: Subfolders must be manually added for this location
oc: Los sosdossièrs devon èsser aponduts manualament per aqueste emplaçament

en: Open Folder
oc: Dobrir lo dorsièr

en: Remove Folder
oc: Suprimir un dorsièr

en: Select Location
oc: Seleccionar un emplaçament

en: _App Search
oc: Recèrca d’_aplicacions

en: Include app-provided search results
oc: Inclure los resultats de recèrca provesits per l’aplicacion

en: Search _Locations
oc: _Emplaçaments de la recèrca

en: Filesystem locations which are searched by system apps
oc: Dorsièrs que son las aplicacions sistèmas examinan

en: Search Results
oc: Resultats de la recèrca

en: Results are displayed according to the list order
oc: Los resultats son afichats segon l’òrdre de la lista

en: Control which apps show search results in the Activities Overview
oc: Controlar quinas aplicacions afichan los resultats d'una recèrca dins la vista d'ensemble de las activitats

note: Translators: Search terms to find the Search panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Search;Find;Index;Hide;Privacy;Results;
oc: Recercar;Recèrca;Indèx;Amagar;Confidencialitat;Privat;Resultats;

en: Networks
oc: Rets

note: Label
en: No networks selected for sharing
oc: Cap de ret de partiment es pas seleccionada

en: _Device Name
oc: _Nom del periferic

en: Share files with other devices on the current network
oc: Partejar de la musica, de fòtos e de vidèos sus la ret actuala amb d’autres periferics

en: _File Sharing
oc: Partiment de _fichièrs

en: Stream music, photos and videos to devices on the current network
oc: Partejar de la musica, de fòtos e de vidèos sus la ret actuala

en: _Media Sharing
oc: Partejar los _mèdias

en: File Sharing
oc: Partiment de fichièrs

en: File Sharing _Address
oc: _Adreça de partiment de fichièrs

en: Copy
oc: Copiar

en: _Open Public Folder
oc: _Dorbir lo dorsièr public

en: _Require Password
oc: Demandar lo sen_hal

en: Password is required on devices that want to access shared content.
    It may still be possible for devices on this network to see what content is being shared.
oc: Lo senhal es obligatòri suls periferics que vòlon accedir al contengut partejat.
    Es benlèu encara possible pels periferics d'aquesta ret de veire quin contengut es partejat.

en: _Password
oc: Se_nhal

en: Media Sharing
oc: Partejar los mèdias

en: Media sharing allows streaming pictures, music and video to DLNA enabled devices on the current network.
oc: Lo partiment de mèdias permet de difusar de la musica, de fòtos e de vidèos sus la ret actuala.

en: Folders
oc: Dorsièrs

en: Address copied to clipboard
oc: Adreça copiada al quichapapièrs

[ctx: service is disabled]
en: Off
oc: O

[ctx: service is enabled]
en: Enabled
oc: Activat

[ctx: service is active]
en: Active
oc: Actiu

en: Choose a Folder
oc: Causir un dorsièr

en: _Add Folder
oc: _Apondre un dorsièr

note: Translators: %s is the hostname of the user's device
en: File sharing allows sharing the Public folder with other devices on the current network. This device will be visible as “%s”.
oc: Lo partiment de fichièrs vos permet de partejar lo dorsièr Public amb los autres sus la ret actuala. Aqueste aparelh serà visible coma « %s ».

en: Sharing
oc: Partiment

en: Control what you want to share with others
oc: Controlar çò que volètz partejar amb los autres

note: Translators: Search terms to find the Sharing panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;host;name;media;audio;video;pictures;photos;movies;server;renderer;
oc: partiment;partejar;òste;nom;mèdia;àudio;vidèo;imatges;fòtos;filmes;servidor;renderer;motor de rendut;

en: Alert Sound
oc: Son d’alèrta

en: Click
oc: Clic

en: String
oc: Cordèl

en: Custom
oc: Personalizada

en: Balance
oc: Balança

en: Fade
oc: Fondut

en: Select a Speaker
oc: Seleccionar un naut-parlaire

en: Test Speakers
oc: Provar los nautparlaires

en: Sound
oc: Son

en: Output
oc: Sortida

en: _Test…
oc: _Provar…

en: _Output Device
oc: Periferic de _sortida

en: _Configuration
oc: _Configuracion

en: Master volume
oc: Volum general

en: O_utput Volume
oc: V_olum en sortida

en: _Balance
oc: _Balança

en: Fad_e
oc: Est_ompar

en: _Subwoofer
oc: _Caisson de bassa

en: Output Device
oc: Periferic de sortida

en: No Output Devices
oc: Cap de periferic de sortida

en: Input
oc: Entrada

en: _Input Device
oc: Periferic d’_entrada

en: Con_figuration
oc: Con_figuracion

en: I_nput Volume
oc: Vol_um d'entrada

en: Input Device
oc: Periferic d’entrada

en: No Input Devices
oc: Cap de periferic d’entrada

en: Vo_lume Levels
oc: Nivèls de vo_lum

en: _Alert Sound
oc: _Son d’alèrta

en: Subwoofer
oc: Caisson de bassa

en: Volume Levels
oc: Nivèls de volum

en: No Sound Playing
oc: Cap de son legit

en: Mute
oc: Mut

en: Volume
oc: Volum

en: Unmute
oc: Restablir lo son

[ctx: volume]
en: 100%
oc: 100 %

en: Change sound levels, inputs, outputs, and alert sounds
oc: Modificar los volums sonòrs, las entradas, las sortidas e las alèrtas sonòras

note: Translators: Search terms to find the Sound panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Card;Microphone;Volume;Fade;Balance;Bluetooth;Headset;Audio;Output;Input;
oc: Carta;Microfòn;Volum;Fondut;Balança;Bluetooth;Casc;Audio;Entrada;Sortida;

en: About
oc: A prepaus

en: System Logo
oc: Logotipe sistèma

en: Support GNOME
oc: Assisténcia de GNOME

en: GNOME needs your help. Please donate today.
oc: GNOME a besonh de vòstra ajuda. Mercés de far un don uèi.

en: D_onate
oc: D_onar

note: Translators: this field contains the distro name and version
en: Operating System
oc: Sistèma operatiu

en: Hardware Model
oc: Modèl material

en: Memory
oc: Memòria

en: Disk Capacity
oc: Capacitat del disc

en: Calculating…
oc: Calcul en cors…

en: _System Details
oc: Detalhs del _sistèma

en: System Details
oc: Detalhs del sistèma

en: _Copy
oc: _Copiar

en: Hardware Information
oc: Informacions del material

en: Software Information
oc: Informacions logicials

en: Firmware Version
oc: Version del micrologicial

note: Translators: this field contains the distro name and version
en: OS Name
oc: Nom de l’OS

note: Translators: this field contains the distro build
en: OS Build
oc: Identificant de construccion OS

note: Translators: this field contains the distro type
en: OS Type
oc: Tipe d’OS

en: GNOME Version
oc: Version de GNOME

en: Windowing System
oc: Gestionari de fenèstras

en: Virtualization
oc: Virtualizacion

en: Kernel Version
oc: Version del nuclèu

en: Graphics
oc: Grafisme

en: Graphics %d
oc: Grafisme %d

[ctx: Windowing system (Wayland, X11, or Unknown)]
en: Unknown
oc: Desconegut

en: **Windowing System:**
oc: **Gestionari de fenèstras :**

en: Details copied to clipboard
oc: Detalhs copiats al quichapapièrs

en: View information about your system
oc: Afichar las informacions sul sistèma

note: Translators: Search terms to find the About panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! "Preferred Applications" is the old name for the preference, so make sure that you use the same "translation" for those keywords
en: device;system;information;hostname;memory;processor;version;default;application;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;
oc: periferic;sistèma;informacions:hostname;òste;memòria;processor;version;per defaut;aplicacion;preferida;cd;dvd;usb;àudio;vidèo;disc;amovible;mèdia;autorun;execucion auto;

en: _Region &amp; Language
oc: _Region e lenga

en: System language and localization
oc: Lenga del sistèma e localizacion

en: _Date &amp; Time
oc: _Data e ora

en: Time zone and clock settings
oc: Paramètres del fus orari e del relòtge

en: _Users
oc: _Utilizaires

en: Add and remove accounts, change password
oc: Apondre de comptes distants, e modificar lo senhal

en: R_emote Desktop
oc: Burèu _distant

en: Allow this device to be used remotely
oc: Permtre a aqueste periferic qu’òm l’utilize a distància

en: Se_cure Shell
oc: Shell se_gur

en: SSH network access
oc: Accès ret SSH

en: _About
oc: _A prepaus

en: Hardware details and software versions
oc: Detalhs de material e versions de logicial

en: S_oftware Updates
oc: Mesa a jorn dels _logicials

en: Date & Time
oc: Data & ora

en: _Year
oc: _Annada

en: _Month
oc: _Mes

en: _Day
oc: _Jorn

en: Automatic _Date &amp; Time
oc: _Data e ora automaticas

en: Requires internet access
oc: Demanda un accès internet

en: Date &amp; _Time
oc: Data e _ora

en: Automatic Time _Zone
oc: _Fus orari automatic

en: Requires location services enabled and internet access
oc: Requerís l’activacion dels servicis de localizacion e un accès internet

en: Time Z_one
oc: Fus _orari

en: Time _Format
oc: _Format de l'ora

en: _24-hour
oc: _24 oras

en: Clock &amp; Calendar
oc: Relòtge e calandièr

en: Control how the time and date is shown in the top bar
oc: Contrarotlar coma la data e l’ora s‘afichan a la barra superior

en: _Week Day
oc: _Jorn de la setmana

en: D_ate
oc: D_ata

en: _Seconds
oc: _Segondas

en: Week _Numbers
oc: _Numèro de las setmanas

en: Shown in the dropdown calendar
oc: Afichar al menú desplegable de l’agenda

en: January
oc: genièr

en: February
oc: febrièr

en: March
oc: març

en: April
oc: abril

en: May
oc: mai

en: June
oc: junh

en: July
oc: julhet

en: August
oc: agost

en: September
oc: setembre

en: October
oc: octobre

en: November
oc: novembre

en: December
oc: decembre

note: Translators: This is the full date and time format used in 12-hour mode.
en: %e %B %Y, %l:%M %p
oc: %e %B de %Y, %l:%M %p

note: Translators: This is the full date and time format used in 24-hour mode.
en: %e %B %Y, %R
oc: %e %B de %Y, %R

en: Select Time Zone
oc: Seleccionar un fus orari

en: Search cities
oc: Recercar de vilas

en: Change the date and time, including time zone
oc: Modificar la data e l'ora, inclús lo fus orari

note: Translators: Search terms to find the Date and Time panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Clock;Timezone;Location;
oc: Relòtge;Fus;Ora;Data;Emplaçament;

en: Change system time and date settings
oc: Modificar la data e l'ora del sistèma

en: To change time or date settings, you need to authenticate.
oc: Vos cal vos autentificar per modificar la data o l'ora.

en: Language and time settings, system information
oc: Paramètres de lenga e d’ora e informacion del sistèma

note: Translators: Search terms to find the System panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: device;system;information;details;hostname;memory;processor;version;software;operating;os;model;language;region;country;formats;numbers;units;clock;timezone;date;location;remote;desktop;rdp;vnc;ssh;
oc: aparelh;periferic;informacion;detalhs;sistèma;nom;òste;memòria;processor;version;logicial;operatiu;os;modèl;lenguatge;region;país;format;nombre;unitat;zòna orària;emplaçament;localizacion;distància;alonhat;distant;burèu;rdp;vnc;ssh;

en: Search locales
oc: Cercar de lengas

en: Common Formats
oc: Formats comuns

en: All Formats
oc: Totes los formats

en: Preview
oc: Apercebut

en: Close Preview
oc: Tampar l'apercebut

en: Dates
oc: Datas

en: Times
oc: Orodatatge

en: Dates &amp; Times
oc: Data e ora

en: Numbers
oc: Nombres

en: Measurement
oc: Mesura

en: Paper
oc: Papièr

en: Region & Language
oc: País e lenga

en: Language and format will be changed after next login
oc: La lenga e lo format seràn cambiats a la connexion venenta

en: Log _Out…
oc: Se _desconnectar…

en: The language setting is used for interface text and web pages. Formats are used for numbers, dates, and currencies.
oc: Lo parametratge lingüistic servís pels tèxtes de l’interfàcia e de las paginas web. Lo format es utilizat pels nombres, datas e las devisas.

en: Your Account
oc: Vòstre compte

en: _Language
oc: _Lenga

en: Login Screen
oc: Ecran de connexion

en: L_anguage
oc: L_enga

en: Select your display language and formats
oc: Seleccionatz la lenga e lo format d’afichatge

note: Translators: Search terms to find the Region and Language panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Language;Layout;Keyboard;Input;
oc: Lenga;Disposicion;Clavièr;Entrada;

en: Share your existing desktop with other devices. The remote connection uses the existing screen resolution.
oc: Partejatz vòstre burèu existent amb d'autres periferics. La connexion a distància utiliza la resolucion de l'ecran existenta.

en: _Desktop Sharing
oc: _Partiment de burèu

en: Remote _Control
oc: _Contraròtle a distància

en: Allows desktop shares to control the screen
oc: Autoriza lo partiment de burèu per contrarotlar l’ecran

en: How to Connect
oc: Cossí se connectar

en: Use a remote desktop app to connect using the RDP protocol. Additional information about the device’s network location may also be required.
oc: Utilizatz una aplicacion de burèu a distància per vos connectar en utilizant lo protocòl RDP. D'informacions suplementàrias sus l'emplaçament de la ret del periferic se pòdon tanben demandar.

en: _Hostname
oc: Nom d'_òste

en: _Port
oc: _Pòrt

en: Login Details
oc: Detalhs de connexion

en: _Username
oc: Nom d'_utilizaire

en: P_assword
oc: Senh_al

en: _Generate New Password
oc: _Generar un senhal novèl

en: _Verify Encryption
oc: _Verificar lo chiframent

en: Device address copied to clipboard
oc: Adreça del periferic copiada al quichapapièrs

en: Port number copied to clipboard
oc: Numèro de pòrt copiat al quichapapièrs

en: Username copied to clipboard
oc: Nom d’utilizaire copiat al quichapapièrs

en: Password copied to clipboard
oc: Senhal copiat al quichapapièrs

en: Encryption Fingerprint
oc: Chiframent per emprentas

en: The encryption fingerprint can be seen in connecting clients and should be identical
oc: L'emprunta de chiframent se vei pendent la connexion als clients e deu èsser identica

en: Remote Desktop
oc: Burèu distant

en: Desktop _Sharing
oc: _Partiment de burèu

en: Remote _Login
oc: Connexion _distanta

en: Remotely connect to your user account when it isn’t being used. The display resolution can be set from the remote.
oc: Connectatz-vos a distància a vòstre compte d'utilizaire quand es pas utilizat. La resolucion d'afichatge pòt èsser definida dempuèi l’aparelh alonhat.

en: _Remote Login
oc: Conne_xion distanta

en: Enable or disable remote sessions
oc: Activar o desactivar las sessions distantas

en: Authentication is required to enable or disable remote sessions
oc: Autentificacion requesida per activar o desactivar las sessions distantas

en: Secure Shell
oc: Interpretador de comandas securizat

en: Access this device using Secure Shell (SSH)
oc: Accedir a aqueste aparelh en utilizant Secure Shell (SSH)

en: _Secure Shell
oc: _Shell segur

en: SSH Login _Command
oc: Linha de _comanda SSH

en: Command copied to clipboard
oc: Comanda copiada al quichapapièrs

en: Enable or disable remote login
oc: Activar o desactivar una connexion distanta

en: Authentication is required to enable or disable remote login
oc: Autentificacion requesida per activar o desactivar una connexion distanta

en: Failed to add account
oc: L'apondon del compte a fracassat

en: Passwords match
oc: Senhals concordants

en: Passwords do not match
oc: Senhals non concordants

en: _Next
oc: _Seguent

en: Add User
oc: Apondre un utilizaire

en: Account Type
oc: Tipe de compte

en: Administrators have extra abilities, including adding and removing users, changing login settings, and removing software. Parental controls cannot be applied to administrators.
oc: Los administrator an privilègis suplementaris, coma apondre o suprimir d’utilizaires, modificar los paramètres de connexion e desinstallar de logicials. Lo contraròtle parental se pòt pas aplicar als administrators.

en: User Details
oc: Detalhs de l’utilizaire

en: Fu_ll Name
oc: _Nom complet

en: Usernames can only include lower case letters, numbers, hyphens and underscores.
oc: Los noms d'utilizaire pòdon inclure pas que de letras minusculas, de chifras, de tirets e de soslinhats.

en: User sets password on _first login
oc: L’utilizaire definís son senhal a la _primièra connexion

en: Set password n_ow
oc: Definir un senhal _ara

en: Set Password
oc: Definir lo senhal

en: For a good password, mix upper case, lower case, numbers and punctuation.
oc: Per un bon senhal, mesclatz de majusculas, de minusculas, de chifras e de pontuacion.

en: _Confirm Password
oc: _Confirmar lo senhal

en: Stock avatars
oc: Avatar generic

en: Select a File…
oc: Seleccionar un fichièr…

en: Select
oc: Seleccionar

en: Browse for more pictures
oc: Recercar d'autres imatges

en: Add Enterprise Login
oc: Apondre un identificant d'entrepresa

en: Offline
oc: Fòra linha

en: A network connection is needed to add enterprise login accounts.
oc: Una connexion ret es requerida per apondre de comptes d’entrepresa.

en: Enterprise login allows an existing centrally managed account to be used on this device.
oc: Un compte d’entrepresa autoriza l’usatge d’un compte utilizaire centralizat a partir d'aqueste periferic.

en: _Domain
oc: _Domeni

en: Should match the web domain of the account provider
oc: Deu correspondre al domeni web del provesidor de compte

en: Enroll Device
oc: Inscriure lo periferic

en: _Enroll
oc: _Inscriure

en: Administrator _Name
oc: _Nom de l'administrator

en: Administrator _Password
oc: _Senhal de l'administrator

en: Failed to register account
oc: L'enregistrament del compte a fracassat

en: Failed to join domain
oc: Impossible de jónher aqueste domeni

en: No supported way to authenticate with this domain
oc: Impossible de s'autentificar alprèp d'aqueste domeni

en: That login name didn’t work
oc: Aqueste identificant de connexion a pas foncionat

en: That login password didn’t work
oc: Aqueste senhal de connexion a pas foncionat

en: That hostname didn’t work
oc: Aqueste nom d’òste a pas foncionat

en: Failed to log into domain
oc: La connexion a aqueste domeni a fracassat

note: Translators: The "%s" is a domain address (e.g. "demo1.freeipa.org").
en: To add an enterprise login account, this device needs to be enrolled with <b>%s</b>. To enroll, have your domain administrator enter their name and password.
oc: Per apondre un compte de connexion, aqueste aparelh deu èsser inscrich sus <b>%s</b>. Per aquò far, demandatz a vòstre administrator de ret de picar son senhal del domeni.

en: Valid domain
oc: Domeni valid

en: Domain not found
oc: Domeni pas trobat

en: Checking domain…
oc: Verificacion del domeni…

en: Failed to contact realmd service
oc: La connexion al servici realmd a fracassat

en: No fingerprint device
oc: Cap de periferic d’emprenta

note: Translators: This is the empty state page label which states that there are no devices ready.
en: No Fingerprint device
oc: Cap de periferics d’emprenta

en: Ensure the device is properly connected
oc: Asseguratz-vos que lo periferic es connectat coma cal

en: Fingerprint Device
oc: Lector d’emprentas

en: Choose the fingerprint device you want to configure
oc: Seleccionar lo lector d'emprentas digitalas que volètz configurar

en: Fingerprint Login
oc: Connexion per reconeissença d'emprentas

en: Fingerprint login allows you to unlock and log into your device with your finger
oc: La connexion per reconeissença d'emprentas vos permet de desverrolhar e vos connectar a vòstre aparelh amb vòstre det

en: _Delete Fingerprints
oc: _Suprimir las emprentas

en: Fingerprint Enroll
oc: Aprentissatge d’una emprenta

en: the device needs to be claimed to perform this action
oc: aqueste aparelh deu èsser declarat per realizar aquesta accion

en: the device is already claimed by another process
oc: aqueste aparelh es ja declarat per un autre processús

en: you do not have permission to perform the action
oc: avètz pas la permission de realizar l’accion

en: no prints have been enrolled
oc: cap d’inscripcion marcada

en: Failed to communicate with the device during enrollment
oc: Fracàs de la comunicacion amb l’aparelh pendent l’inscripcion

en: Failed to communicate with the fingerprint reader
oc: Fracàs de la comunicacion amb lo lector d'emprentas digitalas

en: Failed to communicate with the fingerprint daemon
oc: Fracàs de la comunicacion amb lo daemon d'emprentas digitalas

en: Failed to list fingerprints: %s
oc: Fracàs del cargament de la lista d’emprentas : %s

en: Failed to delete saved fingerprints: %s
oc: Fracàs de la supression de las emprentas enregistradas : %s

en: Left thumb
oc: Poce esquèrre

en: Left middle finger
oc: Major esquèrre

en: _Left index finger
oc: Indèx _esquèrra

en: Left ring finger
oc: Anular esquèrre

en: Left little finger
oc: Auricular esquèrre

en: Right thumb
oc: Poce drech

en: Right middle finger
oc: Major drech

en: _Right index finger
oc: Indèx _drech

en: Right ring finger
oc: Anular drecha

en: Right little finger
oc: Auricular drech

en: Unknown Finger
oc: Det desconegut

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Complete
oc: Acabat

en: Fingerprint device disconnected
oc: Lector d’emprentas desconnectat

en: Fingerprint device storage is full
oc: L’espaci d’emmagazinatge del lector d'emprentas digitalas es plen

en: Fingerprint is duplicate
oc: Emprentas duplicadas

en: Failed to enroll new fingerprint
oc: Fracàs de l’aprentissatge de l’emprenta novèla

en: Failed to start enrollment: %s
oc: L’aprentissatge a pas pogut s’aviar : %s

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Failed to enroll new fingerprint
oc: Fracàs de l’aprentissatge de l’emprenta novèla

en: Failed to stop enrollment: %s
oc: Fracàs de l'arrèst de l’inscripcion de l’emprenta digitala : %s

en: Repeatedly lift and place your finger on the reader to enroll your fingerprint
oc: Plaçatz lo det sul lector d'emprentas digitalas mantun còp per inscriure vòstra emprenta

en: _Re-enroll this finger…
oc: _Renovar l’inscripcion d’aqueste det…

note: TRANSLATORS: This is the label for the button to enroll a new finger
en: Scan new fingerprint
oc: Enregistrar una emprenta novèla

en: Failed to release fingerprint device %s: %s
oc: Impossible de desliurar lo lector d'emprentas digitalas%s : %s

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Problem Reading Device
oc: Problèma pendent la lectura de l’aparelh

en: Failed to claim fingerprint device %s: %s
oc: Fracàs de la temptativa de revendicacion del lector d'emprentas digitalas %s: %s

en: Failed to get fingerprint devices: %s
oc: Fracàs de la temptativa d’obtencion del lector d'emprentas digitalas : %s

en: Delete All Fingerprints?
oc: Suprimir totas las emprentas ?

en: Deleting all enrolled fingerprints will disable Fingerprint Login. To re-enable Fingerprint Login at least one fingerprint will have to be enrolled.
oc: La supression de totas las emprentas inscrichas desactivarà la connexion via reconeissença d'emprentas. Per la reactivar se deurà inscriure almens una emprenta digitala.

en: _Delete All
oc: _Suprimir tot

en: Please choose another password.
oc: Causissètz un autre senhal.

en: Please type your current password again.
oc: Picatz tornamai vòstre senhal actual.

en: Password could not be changed
oc: Lo senhal pòt pas èsser modificat

en: Change Password
oc: Modificar lo senhal

en: Ch_ange
oc: _Modificar

en: Current Password
oc: Senhal actual

en: New Password
oc: Senhal novèl

en: Confirm Password
oc: Confirmar lo senhal

en: The passwords do not match
oc: Los senhals concòrdan pas

en: Allow user to change their password on next login
oc: Autoriser l’utilizaire a changer son senhal a la prochaine connexion

en: Set a password now
oc: Definir un senhal ara

en: Cannot automatically join this type of domain
oc: Impossible de rejónher aqueste tipe de domeni automaticament

en: No such domain or realm found
oc: Cap de domeni pas trobat

en: Cannot log in as %s at the %s domain
oc: Impossible de se connectar en tant que %s al domeni %s

en: Invalid password, please try again
oc: Senhal invalid, ensajatz tornamai

en: Couldn’t connect to the %s domain: %s
oc: Connexion al domeni %s impossible : %s

en: Unlock to Change This Setting
oc: Desverrolhar per modificar aqueste paramètre

en: Change Avatar
oc: Cambiar l'avatar

en: Remove Avatar
oc: Suprimir l’avatar

en: Pa_ssword
oc: Se_nhal

en: _Fingerprint Login
oc: Connexion per _reconeissença d'emprentas

en: A_utomatic Login
oc: Connexion a_utomatica

en: Automatic login opens the user account when the device starts, without requiring authentication. Authentication is still required at other times, such as when unlocking the screen.
oc: La connexion automatica dobrís lo compte d'utilizaire quand lo periferic s'avia, sens aver besonh d'autentificacion. L'autentificacion es encara necessària a d'autres moments, coma al desverrolhatge de l'ecran.

en: _Parental Controls
oc: Contraròtle _parental

en: Open the Parental Controls app
oc: Dobrir l'aplicacion de Contraròtle parental

en: _Remove User…
oc: _Suprimir l’utilizaire…

en: The user will not be able to use this device once their account has been removed
oc: L'utilizaire poirà pas utilizar aqueste periferic un còp son compte suprimit

en: _Delete Files and Settings
oc: _Suprimir los fichièrs e paramètres

[ctx: Password mode]
en: Account disabled
oc: Compte desactivat

[ctx: Password mode]
en: To be set at next login
oc: De definir al moment de la connexion que ven

[ctx: Password mode]
en: None
oc: Pas cap

note: TODO: Handle enterprise accounts
en: Remove %s?
oc: Suprimir %s ?

en: Users
oc: Utilizaires

en: Other Users
oc: Autres utilizaires

en: _Add User
oc: _Apondre un utilizaire

en: Add _Enterprise Login
oc: Apondre un identificant d'_entrepresa

en: Add or remove users and change your password
oc: Apondre o suprimir d'utilizaires e modificar vòstre senhal

note: Translators: Search terms to find the Users panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Login;Name;Fingerprint;Avatar;Logo;Face;Password;Parental;Restrictions;Usage;Kid;Child;
oc: Connexion;nom;emprenta;avatar;lògo;fàcia;morre;senhal;contraròtle parental;contròla parental;usatge;utilizacion;enfant;dròlle;mainatge;canalha;

en: Manage user accounts
oc: Gerir los comptes utilizaire

en: Authentication is required to change user data
oc: Autentificacion requesida per modificar las donadas utilizaire

[ctx: Password hint]
en: The new password needs to be different from the old one
oc: Lo senhal novèl deu èsser diferent de l'ancian

[ctx: Password hint]
en: Try changing some letters and numbers
oc: Ensajatz de cambiar qualques letras e chifras

[ctx: Password hint]
en: Try changing the password a bit more
oc: Ensajatz de modificar un pauc mai lo senhal

[ctx: Password hint]
en: A password without your user name would be stronger
oc: Un senhal que conten pas vòstre nom d'utilizaire seriá pus fòrt

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid using your name in the password
oc: Ensajatz d'incorporar pas vòstre patronim dins lo senhal

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid some of the words included in the password
oc: Ensajatz d'evitar d'unes mots contenguts dins lo senhal

[ctx: Password hint]
en: Avoid common words
oc: Ensajatz d'evitar de mots usuals

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid reordering existing words
oc: Ensajatz d'evitar de rearrengar los mots existents

[ctx: Password hint]
en: Try to use more numbers
oc: Ensajatz d'utilizar mai de chifras

[ctx: Password hint]
en: Try to use more uppercase letters
oc: Ensajatz d'utilizar mai de letras majusculas

[ctx: Password hint]
en: Try to use more lowercase letters
oc: Ensajatz d'utilizar mai de letras minisculas

[ctx: Password hint]
en: Try to use more special characters, like punctuation
oc: Ensajatz d'utilizar mai de caractèrs especials, coma las pontuacions

[ctx: Password hint]
en: Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation
oc: Ensajatz d'utilizar una mescla de letras, de chifras e de pontuacions

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same character
oc: Ensajatz d'evitar la repeticion del meteis caractèr

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation
oc: Ensajatz d'evitar la repeticion del meteis caractèr : vos cal mesclar de letras, de chifras e de pontuacions

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid sequences like 1234 or abcd
oc: Ensajatz d'evitar de sequéncias talas coma 1234 o abcd

[ctx: Password hint]
en: Password needs to be longer
oc: Lo senhal deu èsser mai long

[ctx: Password hint]
en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two
oc: Mesclatz de majusculas, de minusculas e tanben un o dos nombres

[ctx: Password hint]
en: Valid password. Try adding more letters, numbers and punctuation
oc: Lo senhal deu èsser mai long. Ensajatz d’apondre de letras, de chifras e de pontuacions

en: Great password!
oc: Senhal extrà !

en: Authentication failed
oc: Fracàs d'autentificacion

en: The new password is too short
oc: Lo senhal novèl es tròp cort

en: The new password is too simple
oc: Lo senhal novèl es tròp simple

en: The old and new passwords are too similar
oc: L'ancian e lo senhal novèl son tròp semblants

en: The new password has already been used recently.
oc: Lo senhal novèl es ja estat utilizat recentament.

en: The new password must contain numeric or special characters
oc: Lo senhal novèl deu conténer de caractèrs especials o numerics

en: The old and new passwords are the same
oc: L'ancian e lo novèl senhal son identics

en: Your password has been changed since you initially authenticated!
oc: Vòstre senhal es estat modificat dempuèi que vos sètz autentificat !

en: The new password does not contain enough different characters
oc: Lo senhal novèl compòrta pas pro de caractèrs diferents

en: Unknown error
oc: Error desconeguda

note: Translators: '%s' is an invalid character, such as @, #, etc...
en: Usernames cannot include “%s”
oc: Lo nom d’utilizaire pòt pas inclure « %s »

en: Username is already in use — please choose another
oc: Lo nom d'utilizaire es ja utilizat — causissètz-ne un autre

en: Usernames must have fewer than %ld character | Usernames must have fewer than %ld characters
oc[0]: Lo nom d’utilizaire deu aver mens de %ld caractèr
oc[1]: Lo nom d’utilizaire deu aver mens de %ld caractèrs

en: Cursor Size
oc: Talha del cursor

en: Cursor size can be combined with Zoom to make it easier to see the cursor
oc: La talha del cursor se pòt associar al zoom per facilitar sa visibilitat

en: Hearing
oc: Audicion

en: _Overamplification
oc: _Subreamplificacion

en: Allow volume to exceed 100%, with reduced sound quality
oc: Permetre al volum de subrepassar los 100%, çò que redutz la qualitat del son

en: Visual Alerts
oc: Alèrtas visualas

en: Use a visual indication when an alert sound occurs
oc: Utilizar una indicacion visuala quand una alèrta sonòra interven

en: _Visual Alerts
oc: Alèrtas _visualas

en: _Flash Area
oc: Airal del _flash

en: Entire Screen
oc: Ecran entièr

en: Entire Window
oc: Fenèstra entièra

en: _Test Flash
oc: _Tèst rapid

[ctx: Sound panel name]
note: Translators: This will be presented as the text of a link to the Sound panel
en: Sound
oc: Son

note: Translators: %s is a link to the Sound panel with the label "Sound"
en: System volume can be adjusted in %s settings
oc: Se pòt ajustar lo volum sistèma als paramètres de %s

en: Pointing & Clicking
oc: Puntatge e clic de mirga

en: _Mouse Keys
oc: Tòcas de la m_irga

en: Use numeric keypad to move your mouse pointer
oc: Utilizatz lo pavat numeric per desplaçar lo puntador de la mirga

en: _Locate Pointer
oc: _Localizar lo puntador

en: Reveal pointer location by pressing Left Ctrl
oc: Revelar l’emplaçament del puntador en quichant Ctrl equèrre

en: _Activate Windows on Hover
oc: _Activar las fenèstras al subrevòl

en: Place the pointer over a window to activate it
oc: Plaçar lo puntador per una fenèstra per l’activar

en: _Double-Click Delay
oc: Relambi del _clic doble

note: Translators: This is a mark in the Crosshair Length scale
en: Short
oc: Cort

en: Click Assist
oc: Assistent de clic

en: _Simulated Secondary Click
oc: _Simulacion del clic segondari

en: Secondary click by holding down the primary mouse button
oc: Clic segondari en mantenent quichat lo boton principal de la mirga

en: Acceptance Delay
oc: Relambi d'acceptacion

en: _Hover Click
oc: Clic per s_usvòl

en: Trigger a click when the pointer hovers
oc: Desenclavar un clic en susvolant amb lo puntador

en: Delay
oc: Relambi

en: Motion Threshold
oc: Sulhet de desplaçament

en: Small
oc: Pichon

en: Large
oc: Grand

en: _Always Show Accessibility Menu
oc: _Totjorn afichar lo menú Accès universal

en: Display the accessibility menu in the top bar
oc: Afichar lo menú dels paramètres d’accessibilitat dins la barra superiora

en: _Seeing
oc: _Vision

en: _Hearing
oc: _Audicion

en: _Typing
oc: _Picada

en: _Pointing and Clicking
oc: _Puntatge e clic de mirga

en: Seeing
oc: Vision

en: Screen Reader
oc: Lector d'ecran

en: Screen _Reader
oc: _Lector d'ecran

en: The screen reader reads displayed text as you move the focus
oc: Lo lector d'ecran legís lo tèxte afichat a mesura que desplaçatz lo fòcus

en: Co_nfigure
oc: Co_nfigurar

en: _High Contrast
oc: Contraste e_levat

en: Increase color contrast of foreground and background interface elements
oc: Aumentar lo contraste de color dels elements d'interfàcia de primièr plan e de rèireplan

en: _On/Off Shapes
oc: _Fòrmas activadas/desactivadas

en: Use shapes to indicate state in addition to or instead of color
oc: Utilizar de fòrmas per indicar l’estat en mai o a la plaça de la color

en: _Animation Effects
oc: _Efièches d’animacions

en: Toggle animation effects throughout the user interface
oc: Permutar los efièches d’animacions a travèrs l’interfàcia utilizaire

en: Turning off animation effects will result in more sudden transitions and no motion in the user interface at all. This may introduce unwanted effects that may have a negative impact on some visual sensitivities.
oc: Desactivar los efièches d'animacion entraïnarà de transicions mai subtas e pas cap de movement dins l'interfàcia d'utilizaire. Aquò pòt menar a d'efièches indesirables que pòdon aver un impacte negatiu sus qualques sensibilitats visualas.

en: _Large Text
oc: _Grand tèxte

en: Increase the size of all text in the user interface
oc: Aumentar la talha de totes los tèxtes de l’interfàcia utlizaire

en: _Cursor Size
oc: _Talha del cursor

en: Increase the size of the cursor
oc: Aumentar la talha del cursor

en: _Sound Keys
oc: Tòcas _son

en: Beep when Num Lock or Caps Lock are turned on or off
oc: Emetre un bip al moment d'una quichada sus las tòcas Verr. Num. o Verr. Maj.

en: Always Show Scroll_bars
oc: Totjorn afichar la _barra de defilament

en: Make scrollbars always visible
oc: Rendre la barra de defilament totjorn visibla

[ctx: cursor size]
note: translators: the labels will read: * Cursor Size: Default
en: Default
oc: Per defaut

[ctx: cursor size]
en: Medium
oc: Mejan

[ctx: cursor size]
en: Large
oc: Grand

[ctx: cursor size]
en: Larger
oc: Mai grand

[ctx: cursor size]
en: Largest
oc: Lo mai grand

en: %d pixel | %d pixels
oc[0]: %d pixèl
oc[1]: %d pixèls

en: Screen _Keyboard
oc: Cla_vièr visual

en: Use the on-screen keyboard to type in input fields
oc: Utilizar lo clavièr visual per picar dins los camps de picada

en: _Enable by Keyboard
oc: _Activar amb lo clavièr

en: Turn accessibility features on or off using the keyboard
oc: Activar e desactivar las foncionalitats d'accessibilitat en utilizant lo clavièr

en: Text Cursor
oc: Cursor de tèxte

en: _Cursor Blinking
oc: _Cluquejament del cursor

en: Change if the cursor blinks in text fields
oc: Cambiar se lo cursor cluqueja dins los camps tèxte

en: _Blink Speed
oc: _Velocitat del clucatejament

en: Blink Speed
oc: Velocitat del clucatejament

en: _Test Entry
oc: _Ensajar l’entrada

en: Typing Assist
oc: Assistent de picada

en: _Repeat Keys
oc: _Tòcas de repeticion

en: Key presses repeat when the key is held down
oc: Repeticion quand una tòca es mantenguda quichada

en: Speed
oc: Velocitat

en: _Sticky Keys
oc: Tòcas _remanentas

en: Sequences of modifier keys act as a key combination
oc: Seguidas de tòcas modificadoiras coma una combinason de tòcas

en: Disable if two keys are pressed together
oc: Desactivar se doas tòcas son quichadas simultanèament

en: Beep when modifier key is pressed
oc: Emetre un bip quand una tòca modificadoira es quichada

en: S_low Keys
oc: Tòcas _lentas

en: Delay between when a key is pressed and when it is accepted
oc: Relambi entre la quichada d’una tòca e son acceptacion

en: Beep when a key is pressed
oc: Emetre un bip quand una tòca es quichada

en: Beep when a key is accepted
oc: Emetre un bip quand una tòca es acceptada

en: Beep when a key is rejected
oc: Emetre un bip quand una tòca es regetada

en: B_ounce Keys
oc: _Rebombs de tòcas

en: Ignore fast duplicate keypresses
oc: Ignorar las quichadas de tòcas rapidas e identicas

en: _Desktop Zoom
oc: _Zoom burèu

en: Magnify the entire screen
oc: Far cluquejar tot l'ecran

en: Magnifier
oc: Lópia

en: _Magnification Factor
oc: _Factor d'agrandiment

en: M_agnifier View
oc: _Afichatge de la lópia

note: Translators: This is a behavior option of the Magnifier View
en: Follow Mouse Cursor
oc: Seguir lo cursor de la mirga

note: Translators: This is a behavior option of the Magnifier View
en: Screen Area
oc: Zòna de l'ecran

en: _Extend Outside Screen Edges
oc: _Espandir las bordaduras exterioras d’ecran

en: _Screen Area
oc: _Zòna de l'ecran

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Full Screen
oc: Ecran complèt

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Top Half
oc: Mitat superiora

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Bottom Half
oc: Mitat inferiora

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Left Half
oc: Mitat esquèrra

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Right Half
oc: Mitat drecha

en: _Follow Behavior
oc: _Seguir lo compòrtament

note: Translators: This is an option of the zoom Magnifier behavior
en: Moves with Contents
oc: Se desplaça amb lo contengut

note: Translators: This is an option of the zoom Magnifier behavior
en: Pushes Contents Around
oc: Escarta lo contengut a l'entorn

note: Translators: This is an option of the zoom Magnifier behavior
en: Remains Centered
oc: Gardar centrat

en: Crosshairs
oc: Puntadors en crotz

en: _Crosshair Lines
oc: Puntadors en _crotz

en: Mark the cursor location in the magnifier region using lines
oc: Marcar l'emplaçament del cursor dins la region de la lupa en utilizant de linhas

en: _Overlap Mouse Cursor
oc: Rec_obrr lo cursor de la mirga

en: _Thickness
oc: _Espessor

note: Translators: This is a mark in the Thickness scale
en: Thin
oc: Fina

note: Translators: This is a mark in the Thickness scale
en: Thick
oc: Espessa

en: Len_gth
oc: Lon_gor

en: Color Filters
oc: Filtres de colors

en: _Inverted
oc: _Invertit

en: Invert colors in the magnifier region
oc: Inversar las colors de la zòna de la lópia

en: _Brightness
oc: _Luminositat

note: Translators: This is a mark in the Brightness scale Translators: This is a mark in the Contrast scale
en: Low
oc: Bassa

note: Translators: This is a mark in the Brightness scale Translators: This is a mark in the Contrast scale
en: High
oc: Elevada

en: Co_ntrast
oc: Co_ntraste

note: Translators: This is a mark in the Grayscale scale
en: Full
oc: Plena

en: Make it easier to see, hear, type, point and click
oc: Facilitar la vision, l'escota, la picada, la seleccion e lo clic

note: Translators: Search terms to find the Accessibility panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Keyboard;Mouse;a11y;Accessibility;Universal;Access;Contrast;Cursor;Sound;Zoom;Screen;Reader;big;high;large;text;font;size;AccessX;Sticky;Keys;Slow;Bounce;Mouse;Double;click;Delay;Speed;Assist;Repeat;Blink;Pointer;find;locate;visual;hearing;audio;typing;animations;
oc: Clavièr;mirga;accessibilitat;universal;contraste;cursor;son;zoom;ecran;lector;grand;larg;tèxt;talha;clic;velocitat;àudio;picada;poliça;policia;polissa;polissas;escritura;tòca;acorchi;lent;mirga;doble;clic;relambi;delai;lenga;lengatge;audicion;repetir;visual;animacions;

en: Map Buttons
oc: Associar los botons

en: Map buttons to functions
oc: Associar los botons a las foncions

en: To edit a shortcut, choose the “Send Keystroke” action, press the keyboard shortcut button and hold down the new keys or press Backspace to clear
oc: Per modificar un acorchi, causissètz l’accion « Mandar las quichadas sus las tòcas », quichatz sul boton de l'acorchi de clavièr e tenètz quichadas las novèlas tòcas. o quichatz sus la tòca Retorn arrièr per anullar

en: _Close
oc: _Tampar

en: Please tap the target markers as they appear on screen to calibrate the tablet
oc: Picatz sus las ciblas quand apareisson a l'ecran per escandalhar la tauleta

en: Mis-click detected, restarting…
oc: Marrit clic detectat, reaviada…

en: Button %d
oc: Boton %d

[ctx: Wacom action-type]
en: Application defined
oc: Definit per l’aplicacion

[ctx: Wacom action-type]
en: Send Keystroke
oc: Mandar las quichadas sus las tòcas

[ctx: Wacom action-type]
en: Switch Monitor
oc: Inversar l'ecran

[ctx: Wacom action-type]
en: Show On-Screen Help
oc: Afichar l'ajuda a l'ecran

note: Translators: %s is a link to the documentation with the label "learn more"
en: This device is unknown and may present wrong capabilities — %s.
oc: Aqueste periferic es desconegut e pòt afichar de capacitats incorrèctas — %s.

en: Tablet mounted on laptop panel
oc: Tauleta montada sul portatil

en: Tablet mounted on external display
oc: Tauleta montada per un monitor extèrn

en: External tablet device
oc: Aparelh tauleta extèrna

note: Translators: this is a drawing tablet pad, i.e. a collection of buttons and knobs
en: External pad device
oc: Aparelh tauleta extèrna

en: Map _Buttons
oc: Associar los _botons

en: _Tablet Mode
oc: Mòde _tauleta

en: Use absolute positioning for the pen
oc: Utilizar lo posicionament absolut per l'estilò

en: Button Location
oc: Emplaçament de boton

en: The location of the physical buttons on the tablet
oc: L’emplaçament dels botons fisics sus la tauleta

[ctx: display setting]
en: Map to _Monitor
oc: Associar al _monitor

en: _Keep Aspect Ratio
oc: _Conservar las proporcions

en: Only use a portion of the tablet surface to keep monitor aspect ratio
oc: Utilizar sonque un airal reduch de la susfàcia de la tauleta per gardar la proporcion del monitor

en: _Calibrate
oc: _Calibrar

note: All displays item
en: All Displays
oc: Totes los ecrans

en: No tablet detected
oc: Cap de tauleta  pas detectada

en: Please plug in or turn on your Wacom tablet
oc: Connectatz o alucatz vòstra tauleta Wacom

en: Assign Keystroke
oc: Mandar las quichadas sus las tòcas

en: Press Esc to cancel
oc: Quichar Escap per anullar

en: Choose an action when button %d on the stylus is pressed
oc: Causir una accion quand lo boton %d es quichat de l’estilet

en: Button %d Mapping
oc: Assignacion del boton %d

en: Tip _Pressure Feel
oc: _Pression ressentida sus la punta

note: Translators: This is a mark in the 'Tip Pressure Feel' scale Translators: This is a mark in the 'Erase Pressure Feel' scale
en: Soft
oc: Doça

note: Translators: This is a mark in the 'Tip Pressure Feel' scale Translators: This is a mark in the 'Erase Pressure Feel' scale
en: Firm
oc: Fèrma

en: Button _1
oc: Boton _1

en: Button _2
oc: Boton _2

en: Button _3
oc: Boton _3

en: _Eraser Pressure Feel
oc: Pression ressentida sus la _goma

en: Left Mousebutton Click
oc: Clic del boton esquèrre de la mirga

en: Middle Mousebutton Click
oc: Clic del boton central de la mirga

en: Right Mousebutton Click
oc: Clic del boton drech de la mirga

note: Translators: this is the "go forward" action of a button
en: Forward
oc: Seguent

en: Switch Monitor
oc: Cambiar d’ecran

en: Airbrush stylus with pressure, tilt, and integrated slider
oc: Estilò aerograf amb pression, enclinason, e barra de defilament

en: Art pen with pressure, tilt, and rotation
oc: Estilo aerograf amb pression, enclinason, e rotacion

en: Stylus with pressure and tilt
oc: Estilo amb pression e enclinason

en: Stylus with pressure
oc: Pression de la punta de l’estilet

en: Graphics Tablets
oc: Tauletas graficas

en: Set button mappings and adjust stylus sensitivity for graphics tablets
oc: Associar los botons e ajustar la sensibilitat de l'estilet de las tauleta s graficas

note: Translators: Search terms to find the Graphics Tablets panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Tablet;Wacom;Stylus;Eraser;Mouse;
oc: Tauleta ;Wacom;Stylet;Goma;Mirga;

en: New shortcut…
oc: Acorchi novèl…

en: Duration
oc: Durada

en: Screen Time Unavailable
oc: Temps d’ecran indisponible

en: Screen time information will appear here after a period of usage
oc: Las informacions de temps d’ecran apareissaràn aquí aprèp un periòde d’utilizacion

en: Average Week
oc: Mejana setmanièra

en: Previous Week
oc: Setmana precedenta

en: Next Week
oc: Setmana seguenta

[ctx: abbreviated weekday name for Sunday]
en: S
oc: DG

[ctx: abbreviated weekday name for Monday]
en: M
oc: DL

[ctx: abbreviated weekday name for Tuesday]
en: T
oc: DM

[ctx: abbreviated weekday name for Wednesday]
en: W
oc: DC

[ctx: abbreviated weekday name for Thursday]
en: T
oc: DJ

[ctx: abbreviated weekday name for Friday]
en: F
oc: DV

[ctx: abbreviated weekday name for Saturday]
en: S
oc: DS

en: Failed to load session history file ‘%s’: %s
oc: Fracàs de cargament del fichièr d’istoric « %s » : %s

en: Invalid file structure
oc: Estructura de fichièr invalida

en: Failed to load session history file: %s
oc: Fracàs de cargament del fichièr d’istoric : %s

en: File is empty
oc: Lo fichièr es void

note: G_DATE_BAD_WEEKDAY
en: Average Monday
oc: Diluns mejan

en: Average Tuesday
oc: Dimars mejan

en: Average Wednesday
oc: Dimècres mejan

en: Average Thursday
oc: Dijòus mejan

en: Average Friday
oc: Divendres mejan

en: Average Saturday
oc: Dissabte mejan

en: Average Sunday
oc: Dimenge mejan

note: Translators: This a medium-length date, for example ‘15 April’
en: %-d %B
oc: %e %B

en: No Data
oc: Pas cap de donada

en: This Week
oc: Aquesta setmana

note: Translators: This is a range of days within a given month. * For example ‘20–27 April’. The dash is an en-dash.
en: %u–%u %s
oc: %u – %u %s

note: Translators: This is a range of days spanning two months. * For example, ‘27 April–4 May’. The dash is an en-dash.
en: %u %s–%u %s
oc: %u %s – %u %s

note: Translators: The first placeholder is a formatted date string * (formatted using the `%x` strftime placeholder, which gives the * preferred date representation for the current locale without the time). * The second placeholder is a formatted time duration (for example, * ‘3 hours’ or ‘25 minutes’).
en: Bar chart of screen time usage over the week starting %s. A line is overlayed at the %s mark to indicate the configured screen time limit.
oc: Grafic en barras de l’utilizacion del temps d’ecran pendent la setmana dempuèi %s. Una linha es superpausada a la marca %s per indicar lo limit de temps d’ecran configurat.

note: Translators: The placeholder is a formatted date string (formatted * using the `%x` strftime placeholder, which gives the preferred date * representation for the current locale without the time).
en: Bar chart of screen time usage over the week starting %s.
oc: Grafic en barras de l’utilizacion del temps d’ecran pendent la setmana dempuèi %s.

en: Placeholder for a bar chart of screen time usage. No data is currently available.
oc: Marcador de contengut pel grafic en barras de l’utilizacion del temps d’ecran. Cap de donada es pas disponibla.

en: Screen Time
oc: Temps d’ecran

en: Disabling screen time recording stops screen time data from being saved. This data is never shared outside this device.
oc: Desactivar l’enregistrament del temps d’ecran arrèsta lo salvament de las donadas de temps d’ecran. Aquestas donadas son pas jamais partejadas fòra d’aqueste aparelh.

en: _Disable Screen Time
oc: _Desactivar lo temps d’ecran

en: Screen Time Recording Disabled
oc: Enregistrament del temps d’ecran desactivat

en: Enable recording to view screen usage history
oc: Activar l’enregistrament per veire l’istoric d’utilizacion de l’ecran

en: E_nable
oc: A_ctivar

en: Screen Limits
oc: Limits d'ecran

en: _Screen Time Limit
oc: Limits de temps d'ecran

en: Daily _Limit
oc: _Limit jornalièr

en: _Grayscale
oc: Nivèls de _gris

en: Black and white screen for screen limits
oc: Ecran blanc e negre pels limits d’ecran

en: Break Reminders
oc: Rapèls de pausa

en: _Eyesight Reminders
oc: _Rapèls per la vision

en: Reminders to look away from the screen
oc: Rapèls d’agachar quicòm mai que l’ecran

en: _Movement Reminders
oc: _Rapèls pels movements

en: Reminders to move around
oc: Rapèls de bolegar

en: Movement _Break Schedule
oc: Planificacion de las pausas per _bolegar

en: S_ounds
oc: S_ons

en: Play a sound when a break ends
oc: Legir un son quand una pausa se termina

en: Wellbeing
oc: Benestar

en: Review and limit the amount of time you spend at the computer screen
oc: Visualizatz e limitatz lo temps que passatz davant l’ecran de l’ordenador

note: Translators: Search terms to find the Wellbeing panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Wellbeing;Screen Time;Breaks;Break Reminders;Health Breaks;Daily Usage;Screen Limits;Usage Limit;
oc: Benestar;temps;ecran;pausa;recòrd;rapèl;santat;usatge;jornalièr;limit d'ecran;limit d'utilizacion;

en: Access Points
oc: Punts d’accès

en: Add
oc: Apondre

en: APN Type
oc: Tipe d’APN

en: Attach
oc: Jónher

en: Auth Type
oc: Tipe d'autentificacion

en: Edit
oc: Modificar

en: Operation Cancelled
oc: Operacion anullada

en: <b>Error:</b> Access denied changing settings
oc: <b>Error :</b> accès refusat en modificant los paramètres

en: <b>Error:</b> Mobile Equipment Error
oc: <b>Error :</b> error de l’aparelh mobil

en: Modem Details
oc: Detalhs del modem

en: Modem Status
oc: Estatut del modem

en: Carrier
oc: Operator

en: Network Type
oc: Tipe de ret

en: Network Status
oc: Estat del ret

en: Own Number
oc: Numèro personal

en: Device Details
oc: Detalhs del periferic

en: Not Registered
oc: Pas enregistrat

en: Registered
oc: Enregistrat

en: Roaming
oc: Itinerància

en: Searching
oc: Recèrca

en: Denied
oc: Refusat

en: 2G Only
oc: 2G sonque

en: 3G Only
oc: 3G sonque

en: 4G Only
oc: 4G sonque

en: 5G Only
oc: 5G sonque

en: 2G, 3G, 4G, 5G (Preferred)
oc: 2G, 3G, 4G, 5G (Preferida)

en: 2G, 3G, 4G (Preferred), 5G
oc: 2G, 3G, 4G (Preferida), 5G

en: 2G, 3G (Preferred), 4G, 5G
oc: 2G, 3G (Preferida), 4G, 5G

en: 2G (Preferred), 3G, 4G, 5G
oc: 2G (Preferida), 3G, 4G, 5G

en: 2G, 3G, 4G (Preferred)
oc: 2G, 3G, 4G (Preferida)

en: 2G, 3G (Preferred), 4G
oc: 2G, 3G (Preferida), 4G

en: 2G (Preferred), 3G, 4G
oc: 2G (Preferida), 3G, 4G

en: 3G, 4G, 5G (Preferred)
oc: 3G, 4G, 5G (Preferida)

en: 3G, 4G (Preferred), 5G
oc: 3G, 4G (Preferida), 5G

en: 3G (Preferred), 4G, 5G
oc: 3G (Preferida), 4G, 5G

en: 2G, 4G, 5G (Preferred)
oc: 2G, 4G, 5G (Preferida)

en: 2G, 4G (Preferred), 5G
oc: 2G, 4G (Preferida), 5G

en: 2G (Preferred), 4G, 5G
oc: 2G (Preferida), 4G, 5G

en: 2G, 3G, 5G (Preferred)
oc: 2G, 3G, 5G (Preferida)

en: 2G, 3G (Preferred), 5G
oc: 2G, 3G (Preferida), 5G

en: 2G (Preferred), 3G, 5G
oc: 2G (Preferida), 3G, 5G

en: 3G, 4G (Preferred)
oc: 3G, 4G (Preferida)

en: 3G (Preferred), 4G
oc: 3G (Preferida), 4G

en: 2G, 4G (Preferred)
oc: 2G, 4G (Preferida)

en: 2G (Preferred), 4G
oc: 2G (Preferida), 4G

en: 2G, 3G (Preferred)
oc: 2G, 3G (Preferida)

en: 2G (Preferred), 3G
oc: 2G (Preferida), 3G

en: 2G, 5G (Preferred)
oc: 2G, 5G (Preferida)

en: 2G (Preferred), 5G
oc: 2G (Preferida), 5G

en: 3G, 5G (Preferred)
oc: 3G, 5G (Preferida)

en: 3G (Preferred), 5G
oc: 3G (Preferida), 5G

en: 4G, 5G (Preferred)
oc: 4G, 5G (Preferida)

en: 4G (Preferred), 5G
oc: 4G (Preferida), 5G

[ctx: Network mode]
en: Unknown
oc: Desconegut

en: No SIM
oc: Cap de carta SIM

en: Insert a SIM card to use this modem
oc: Inserissètz una carta SIM per utilizar aqueste modem

en: SIM Locked
oc: Carta SIM verrolhada

en: _Mobile Data
oc: _Donadas mobil

en: Access data using mobile network
oc: Accès donada en utilizant lo ret mobil

en: _Data Roaming
oc: _Donadas en itinerància

en: Use mobile data when roaming
oc: Utilizar las connexion de donadas mobil en itinerància

en: _Network Mode
oc: _Mòde de ret

en: N_etwork
oc: R_et

en: Advanced
oc: Avançat

en: _Access Point Names
oc: Noms dels punts d’_accès

en: _SIM Lock
oc: Verrolhatge _SIM

en: Lock SIM with PIN
oc: Verrolhar las carta SIM amb PIN

en: M_odem Details
oc: Detalhs del m_odem

en: Unlock SIM card
oc: Desverrolhar la carta SIM

en: Unlock
oc: Desverrolhar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Please provide PIN code for SIM %d
oc: Picatz lo còdi PIN per la carta SIM %d

en: Enter PIN to unlock your SIM card
oc: Picatz lo còdi PIN per desverrolhar la carta SIM

en: Please provide PUK code for SIM %d
oc: Picatz lo còdi PUK per la carta SIM %d

en: Enter PUK to unlock your SIM card
oc: Picatz lo còdi PUK per desverrolhar la carta SIM

en: Wrong password entered. You have %1$u try left | Wrong password entered. You have %1$u tries left
oc[0]: Marrit senhal picat. Vos demòra %1$u ensag
oc[1]: Marrit senhal picat. Vos demòran %1$u ensages

en: You have %u try left | You have %u tries left
oc[0]: Vos demòra %u ensag
oc[1]: Vos demòran %u ensages

en: Wrong password entered.
oc: Marrit senhal picat.

en: PUK code should be an 8 digit number
oc: Lo còdi PIM deu èsser un nombre de 8 chifras

en: Enter New PIN
oc: Picatz lo novèl còdi PIN

en: PIN code should be a 4-8 digit number
oc: Lo còdi PIM deu èsser un nombre de 4 a 8 chifras

en: Unlocking…
oc: Desverrolhatge…

en: Phone failure
oc: Error del telefòn

en: No connection to phone
oc: Cap de connexion al telefòn

en: Operation not allowed
oc: Operacion pas permesa

en: Operation not supported
oc: Operacion pas presa en carga

en: SIM not inserted
oc: Carta SIM es pas inserida

en: SIM PIN required
oc: Còdi PIN de la SIM requerit

en: SIM PUK required
oc: Còdi PUK de la SIM requerit

en: SIM failure
oc: Fracàs de la SIM

en: SIM busy
oc: Carta SIM occupada

en: Incorrect password
oc: Senhal incorrècte

en: SIM PIN2 required
oc: Còdi PIN2 de la SIM requerit

en: SIM PUK2 required
oc: Còdi PUK2 de la SIM requerit

en: Not found
oc: Pas trobat

en: No network service
oc: Cap de servici telefonic

en: Network timeout
oc: Relambi d'espèra de la ret

en: GPRS services not allowed
oc: Servicis GPRS pas autorizats

en: Roaming not allowed in this location area
oc: L’itinerància es pas permesa dins aqueste airal

en: Unspecified GPRS error
oc: Error GPRS pas especificada

en: No Error
oc: Cap d’error

en: Action Cancelled
oc: Accion anullada

en: Access denied
oc: Accès refusat

en: Unknown Error
oc: Error desconeguda

en: Network Mode
oc: Mòde de ret

en: Choose Network
oc: Causir la ret

en: Refresh Network Providers
oc: Actualizar la lista dels operators

en: Enable Mobile Network
oc: Activar la ret mobila

en: No WWAN Adapter Found
oc: Cap d'adaptatorWWAN pas trobat

en: Make sure you have a Wireless Wan/Cellular device
oc: Asseguratz-vos qu'avètz un aparelh sens fial/mobil

en: Wireless Wan is disabled when airplane mode is on
oc: Lo ret sens fial es desactivat en mòde avion

en: Data Connection
oc: Connexion de donadas

en: SIM card used for internet
oc: Carta SIM utilizada per internet

en: SIM Lock
oc: Verrolhatge SIM

en: _Lock SIM with PIN
oc: _Verrolhar las carta SIM amb PIN

en: Change PIN
oc: Modificar lo PIN

en: New PIN
oc: PIN novèl

en: Confirm
oc: Confirmar

en: Enter current PIN to change SIM lock settings
oc: Picatz lo PIN actual per modificar los paramètres de verrolhatge SIM

en: Mobile Network
oc: Ret mobila

en: Configure Telephony and mobile data connections
oc: Configurar la telefonia e las connexion de donadas mobil

note: Translators: Search terms to find the WWAN panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: cellular;wwan;telephony;sim;mobile;
oc: mobil;wwan;telefòn;sim;telefonet;portable;

en: Utility to configure the GNOME desktop
oc: Utilitari per configurar l’environament GNOME

en: Settings is the primary interface for configuring your system.
oc: Paramètres es l’interfàcia principala de configuracion del sistèma.

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
oc: Lo projècte GNOME

en: Display version number
oc: Afichar lo numèro de la version

en: Enable verbose mode. Specify multiple times to increase verbosity
oc: Activar lo mòde verbós. Especificar mantun còp per aumentar la verbositat

en: Search for the string
oc: Recercar la cadena

en: List possible panel names and exit
oc: Fa la lista dels noms possibles de panèls e quita

en: Panel to display
oc: Panèl d'afichar

en: [PANEL] [ARGUMENT…]
oc: [PANÈL] [ARGUMENT…]

en: Settings categories
oc: Categorias de paramètres

en: Available panels:
oc: Panèls disponibles :

en: Main Menu
oc: Menú principal

en: Search settings
oc: Recercar de paramètres

en: Warning: Development Version
oc: Avertiment : version de desvolopament

en: This version of Settings should only be used for development purposes. You may experience incorrect system behavior, data loss, and other unexpected issues.
oc: Aquesta version de Paramètres deuriá èsser utilizada sonque pel desvolopament. Poiriatz rescontrar de compòrtaments incorrèctes del sistèma, de pèrdas de donadas e d’autres problèmas imprevistes.

en: _Keyboard Shortcuts
oc: _Acorchis clavièr

en: _Help
oc: _Ajuda

en: _About Settings
oc: _A prepaus dels Paramètres

note: Translators: Search terms to find this app. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Preferences;Settings;
oc: Preferéncias;Paramètres;Reglatges;

en: The identifier for the last Settings panel to be opened
oc: L’identificant del darrièr panèl de paramètres de dobrir

en: The identifier for the last Settings panel to be opened. Unrecognised values will be ignored and the first panel in the list selected.
oc: L’identificant del darrièr panèl de paramètres de dobrir. Las valors pas reconegudas seràn ignoradas e lo primièr panèl de la lista serà seleccionat.

en: Show warning when running a development build of Settings
oc: Afichar un avertiment al moment de l’utilizacion d’una version de desvolopament de Paramètres

en: Whether Settings should show a warning when running a development build.
oc: Indica se Paramètres deu afichar un avertiment al moment de l’utilizacion d’una version de desvolopament.

en: Initial state of the window
oc: Estat inicial de la fenèstra

en: A tuple containing the initial width, height and maximized state of the app window.
oc: Un tuple que conten la largor e nautor inicialas e l'estat maximizat de la fenèstra de l’aplicacion.

[ctx: shortcuts dialog]
en: Quit
oc: Quitar

[ctx: shortcuts dialog]
en: Search
oc: Recercar

[ctx: shortcuts dialog]
en: Show help
oc: Afichar l'ajuda

[ctx: shortcuts dialog]
en: Keyboard shortcuts
oc: Acorchis clavièr

[ctx: shortcuts dialog]
en: Panels
oc: Panèls

[ctx: shortcuts dialog]
en: Go back to previous panel
oc: Tornar al panèl precedent

[ctx: shortcuts dialog]
en: Cancel search
oc: Anullar la recèrca

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
oc[0]: %u sortida
oc[1]: %u sortidas

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
oc[0]: %u entrada
oc[1]: %u entradas

en: System Sounds
oc: Sons sistèma
