gnome-control-center master - en to an translation catalogue (1380 entries)

en: Background
an: Fondo

note: This refers to a slideshow background
en: Changes throughout the day
an: Cambea a lo luengo d'o diya

note: To translators: This is a noun, not a verb
en: Lock Screen
an: Blocar a pantalla

[ctx: background, style]
en: Tile
an: Mosaico

[ctx: background, style]
en: Zoom
an: Ampliación

[ctx: background, style]
en: Center
an: Centrar

[ctx: background, style]
en: Scale
an: Escalar

[ctx: background, style]
en: Fill
an: Replenar

[ctx: background, style]
en: Span
an: Expandir

en: Wallpapers
an: Fondos d'escritorio

note: translators: This is the title of the wallpaper chooser dialog.
en: Select Background
an: Seleccionar un fondo

en: Pictures
an: Imachens

note: translators: No pictures were found
en: No Pictures Found
an: No s'han trobau imachens

note: translators: "Home" is used in place of the Pictures * directory in the string below when XDG_PICTURES_DIR is * undefined
en: Home
an: Domicilio

note: translators: %s here is the name of the Pictures directory, the string should be translated in * the context "You can add images to your Pictures folder and they will show up here"
en: You can add images to your %s folder and they will show up here
an: Puetz adhibir imachens a la tuya carpeta %s y s'amostrarán aquí alto

en: _Cancel
an: _Cancelar

en: Select
an: Seleccionar

en: multiple sizes
an: grandarias multiples

en: No Desktop Background
an: Sin fondo d'escritorio

en: Current background
an: Fondo actual

en: Change your background image to a wallpaper or photo
an: Cambiar a imachen de fondo d'escritorio por un tapiz u una foto

note: Translators: those are keywords for the background control-center panel
en: Wallpaper;Screen;Desktop;
an: Fondo d'escritorio;Pantalla;Escritorio;

en: Bluetooth is disabled
an: O Bluetooth ye desactivau

en: No Bluetooth adapters found
an: No s'han trobau adaptadors Bluetooth

en: Bluetooth is disabled by hardware switch
an: O Bluetooth ye fisicament desactivau

en: Turn Bluetooth on and off and connect your devices
an: Activar y desactivar o Bluetooth y connectar os tuyos dispositivos

note: TRANSLATORS: The user has to attach the sensor to the screen
en: Place your calibration device over the square and press 'Start'
an: Mete o dispositivo de calibración en o quadrau y preta 'prencipiar'

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the calibrate position and press 'Continue'
an: Mueve o tuyo dispositivo de calibración t'a posición de calibración y preta 'continar'

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the surface position and press 'Continue'
an: Mueve o dispositivo de calibración t'a superficie y preta 'continar'

note: TRANSLATORS: on some hardware e.g. Lenovo W700 the sensor * is built into the palmrest and we need to fullscreen the * sample widget and shut the lid.
en: Shut the laptop lid
an: Zarra la tapa d'o portatil

note: TRANSLATORS: We suck, the calibation failed and we have no * good idea why or any suggestions
en: An internal error occurred that could not be recovered.
an: S'ha produciu una error interna que no s'ha puesto recuperar.

note: TRANSLATORS: Some required-at-runtime tools were not * installed, which should only affect insane distros
en: Tools required for calibration are not installed.
an: As ferramientas necesarias ta la calibración no son instaladas.

note: TRANSLATORS: The profile failed for some reason
en: The profile could not be generated.
an: No s'ha puesto chenerar o perfil.

note: TRANSLATORS: The user specified a whitepoint that was * unobtainable with the hardware they've got -- see * https://en.wikipedia.org/wiki/White_point for details
en: The target whitepoint was not obtainable.
an: No s'ha puesto obtener o punto blanco de l'obchectivo.

note: TRANSLATORS: the display calibration process is finished
en: Complete!
an: Completau!

note: TRANSLATORS: the display calibration failed, and we also show * the translated (or untranslated) error string after this
en: Calibration failed!
an: Ha fallau a calibración!

note: TRANSLATORS: The user can now remove the sensor from the screen
en: You can remove the calibration device.
an: Puetz sacar o dispositivo de calibración.

note: TRANSLATORS: The user has to be careful not to knock the * display off the screen (although we do cope if this is * detected early enough)
en: Do not disturb the calibration device while in progress
an: No interrumpas o dispositivo de calibración mientras siga en progreso

note: TRANSLATORS: This refers to the TFT display on a laptop
en: Laptop Screen
an: Pantalla d'o portatil

note: TRANSLATORS: This refers to the embedded webcam on a laptop
en: Built-in Webcam
an: Camara web integrada

note: TRANSLATORS: an externally connected display, where %s is either the * model, vendor or ID, e.g. 'LP2480zx Monitor'
en: %s Monitor
an: Monitor %s

note: TRANSLATORS: a flatbed scanner device, e.g. 'Epson Scanner'
en: %s Scanner
an: Escáner %s

note: TRANSLATORS: a camera device, e.g. 'Nikon D60 Camera'
en: %s Camera
an: Camara %s

note: TRANSLATORS: a printer device, e.g. 'Epson Photosmart Printer'
en: %s Printer
an: Impresora %s

note: TRANSLATORS: a webcam device, e.g. 'Philips HiDef Camera'
en: %s Webcam
an: Camara web %s

en: Enable color management for %s
an: Activar a chestión de color ta %s

en: Show color profiles for %s
an: Amostrar os perfils de color ta %s

note: not calibrated
en: Not calibrated
an: Sin calibrar

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
an: Predeterminau:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
an: Espacio de color:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
an: Perfil de preba:

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
an: Seleccionar o fichero de perfil ICC

en: _Import
an: _Importar

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
an: Perfils ICC suportaus

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
an: Totz os fichers

en: Screen
an: Pantalla

note: TRANSLATORS: this is when the upload of the profile failed
en: Failed to upload file: %s
an: Ha fallau en puyar o fichero: %s

note: TRANSLATORS: these are instructions on how to recover * the ICC profile on the native operating system and are * only shown when the user uses a LiveCD to calibrate
en: The profile has been uploaded to:
an: O perfil s'ha puyau ta:

en: Write down this URL.
an: Anota ista URL.

en: Restart this computer and boot your normal operating system.
an: Reinicia l'equipo y ranqa o tuyo sistema operativo normal.

en: Type the URL into your browser to download and install the profile.
an: Escribe a URL en o tuyo navegador pa descargar y instalar o perfil.

note: TRANSLATORS: this is the dialog to save the ICC profile
en: Save Profile
an: Alzar o perfil

en: _Save
an: _Alzar

note: TRANSLATORS: this is when the button is sensitive
en: Create a color profile for the selected device
an: Creyar un perfil de color ta lo dispositivo seleccionau

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument is not detected. Please check it is turned on and correctly connected.
an: No s'ha detectau l'instrumento de medida. Compreba que ye enchegau y connectau correctament.

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument does not support printer profiling.
an: L'instrumento de medida no suporta perfilau d'impresoras.

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The device type is not currently supported.
an: A mena de dispositivo no ye suportada actualment.

note: TRANSLATORS: standard spaces are well known colorspaces like * sRGB, AdobeRGB and ProPhotoRGB
en: Standard Space
an: Espacio estándar

note: TRANSLATORS: test profiles do things like changing the screen * a different color, or swap the red and green channels
en: Test Profile
an: Perfil de preba

[ctx: Automatically generated profile]
note: TRANSLATORS: automatic profiles are generated automatically * by the color management system based on manufacturing data, * for instance the default monitor profile is created from the * primaries specified in the monitor EDID
en: Automatic
an: Automatico

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - low quality profiles take * much less time to generate but may be a poor reflection of the * device capability
en: Low Quality
an: Calidat baixa

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality
en: Medium Quality
an: Calidat meya

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - high quality profiles take * a *long* time, and have the best calibration and * characterisation data.
en: High Quality
an: Calidat alta

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default RGB space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default RGB
an: RGB predeterminau

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default CMYK space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default CMYK
an: CMYK predeterminau

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default gray space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default Gray
an: Griso predeterminau

en: Vendor supplied factory calibration data
an: O furnidor suministra os datos de calibración de fabrica

en: Full-screen display correction not possible with this profile
an: No se puet fer a correcciónde pantalla en pantalla completa con iste perfil

en: This profile may no longer be accurate
an: Iste perfil ya no ye preciso

en: Display Calibration
an: Calibración de pantalla

en: Cancel
an: Cancelar

note: This starts the calibration process
en: Start
an: Prencipiar

note: This resumes the calibration process
en: Resume
an: Reprener

note: This button returns the user back to the color control panel
en: Done
an: Feito

note: Timeout parameters 15000 = 15 sec 750 = 0.75 sec Text printed on screen
en: Screen Calibration
an: Calibración d'a pantalla

en: Calibration will produce a profile that you can use to color manage your screen. The longer you spend on calibration, the better the quality of the color profile.
an: A calibración puet producir un perfil que puetz emplegar ta chestionar a color d'a tuya pantalla. Contra más tiempo pierdas en achustar a calibración, millor será la calidat d'o perfil de color.

en: You will not be able to use your computer while calibration takes place.
an: No podrás emplegar o tuyo ordinador mientras se faiga la calibración.

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Quality
an: Calidat d'a imachen

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Approximate Time
an: Tiempo aproximau

en: Calibration Quality
an: Calidat d'a calibración

en: Select the sensor device you want to use for calibration.
an: Selecciona o sensor que quiers emplegar ta la calibración.

en: Calibration Device
an: Dispositivo de calibración

en: Select the type of display that is connected.
an: Selecciona la mena de pantalla que ye connectada.

en: Display Type
an: Mena de pantalla

en: Select a display target white point. Most displays should be calibrated to a D65 illuminant.
an: Selecciona o punto blanco de l'obchectivo en a pantalla. A mayoría d'as pantallas deben estar calibradas con un iluminant D65.

en: Profile Whitepoint
an: Puntero blanco d'o perfil

en: Please set the display to a brightness that is typical for you. Color management will be most accurate at this brightness level.
an: Por favor, configura o brilo d'a pantalla como siga normal ta tu. L'administración d'o color será más precisa en iste libel de brilo.

en: Alternatively, you can use the brightness level used with one of the other profiles for this device.
an: Alternativament, puetz usar o libel de brilo usau con un d'os atros perfils ta iste dispositivo.

en: Display Brightness
an: Brilo d'a pantalla

en: You can use a color profile on different computers, or even create profiles for different lighting conditions.
an: Puetz usar un perfil de color en diferents ordinadors, o mesmo creyar perfils ta diferents condicions de luz.

en: Profile Name:
an: Nombre d'o perfil:

en: Profile Name
an: Nombre d'o perfil

en: Profile successfully created!
an: O perfil ha estau creyau satisfactoriament!

en: Copy profile
an: Copiar o perfil

en: Requires writable media
an: Requier un meyo escribible

en: Upload profile
an: Puyar o perfil

en: Requires Internet connection
an: Requerir una connexión a internet

en: You may find these instructions on how to use the profile on <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> and <a href="windows">Microsoft Windows</a> systems useful.
an: Puetz trobar instruccions utils sobre cómo usar o perfil en sistemas <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> y <a href="windows">Microsoft Windows</a>.

en: Summary
an: Resumen

en: Import File…
an: Importar un fichero…

en: _Add
an: _Adhibir

en: Problems detected. The profile may not work correctly. <a href="">Show details.</a>
an: S'han trobau problemas. O perfil puet no funcionar correctament. <a href="">Amostrar os detalles.</a>

en: Each device needs an up to date color profile to be color managed.
an: Cada dispositivo ameneste un perfil de color actualizau ta poder chestionar a color.

en: Learn more
an: Aprender mas

en: Learn more about color management
an: Aprende mas sobre a chestión d'a color

en: Set for all users
an: Establir ta totz os usuarios

en: Set this profile for all users on this computer
an: Establir iste perfil ta totz os usuarios d'iste equipo

en: Enable
an: Activar

en: Add profile
an: Adhibir un perfil

en: Calibrate…
an: Calibrar…

en: Calibrate the device
an: Calibrar o dispositivo

en: Remove profile
an: Sacar o perfil

en: View details
an: Veyer os detalles

en: Unable to detect any devices that can be color managed
an: No s'han detectau dispositivos que se puedan chestionar por color

en: Projector
an: Prochector

en: LCD (CCFL backlight)
an: LCD (CCFL retroiluminau)

en: LCD (RGB LED backlight)
an: LCD (RGB LED retroiluminau)

en: LCD (white LED backlight)
an: LCD (LED blanco retroiluminau)

en: Wide gamut LCD (CCFL backlight)
an: Gama LCD amplo (CCFL retroiluminau)

en: Wide gamut LCD (RGB LED backlight)
an: Gama LCD amplo (RGB LED retroiluminau)

[ctx: Calibration quality]
en: High
an: Alta

en: 40 minutes
an: 40 menutos

[ctx: Calibration quality]
en: Medium
an: Meya

en: 30 minutes
an: 30 menutos

[ctx: Calibration quality]
en: Low
an: Baixa

en: 15 minutes
an: 15 menutos

en: Native to display
an: Nativo d'a pantalla

en: D50 (Printing and publishing)
an: D50 (Impresions y publicacions)

en: D65 (Photography and graphics)
an: D65 (Fotografía y graficos)

en: Calibrate the color of your devices, such as displays, cameras or printers
an: Calibrar a color d'os tuyos dispositivos, como pantallas, camaras u impresoras

note: Translators: those are keywords for the color control-center panel
en: Color;ICC;Profile;Calibrate;Printer;Display;
an: Color;ICC;Perfil;Calibrau;Impresora;Pantalla;

en: Other…
an: Unatro…

en: More…
an: Mas…

en: No languages found
an: No s'han trobau idiomas

en: Language
an: Idioma

en: _Done
an: _Feito

note: Translators: This is the full date and time format used in 12-hour mode.
en: %e %B %Y, %l:%M %p
an: %d/%b/%Y, %I:%M

note: Translators: This is the full date and time format used in 24-hour mode.
en: %e %B %Y, %R
an: %d/%b/%Y, %H:%M

note: Translators: This is the time format used in 12-hour mode.
en: %l:%M %p
an: %H:%M

en: January
an: Chinero

en: February
an: Febrero

en: March
an: Marzo

en: April
an: Abril

en: May
an: Mayo

en: June
an: Chunio

en: July
an: Chulio

en: August
an: Agosto

en: September
an: Setiembre

en: October
an: Octubre

en: November
an: Noviembre

en: December
an: Aviento

en: Date & Time
an: Calendata y hora

en: Hour
an: Hora

en: Minute
an: Menuto

en: Day
an: Diya

en: Month
an: Mes

en: Year
an: Anyo

en: Time Zone
an: Zona horaria

en: Search for a city
an: Mirar por una ciudat

en: Automatic _Date & Time
an: Calen_data y hora automatica

en: Requires internet access
an: Requier acceso a internet

en: Automatic Time _Zone
an: _Zona horaria automatica

en: Date & _Time
an: Calenda_ta y hora

en: Time _Zone
an: _Zona horaria

en: Time _Format
an: _Formato d'a hora

en: 24-hour
an: 24 horas

en: AM / PM
an: AM/PM

en: Change the date and time, including time zone
an: Cambiar a calendata y a hora, incluindo a zona horaria

note: Translators: those are keywords for the date and time control-center panel
en: Clock;Timezone;Location;
an: Reloch;Zona horaria;Ubicación;

en: Change system time and date settings
an: Cambiar a configuración d'a hora y a calendata d'o sistema

en: To change time or date settings, you need to authenticate.
an: Ta cambiar a configuración d'a calendata u d'a hora, debes autenticar-te.

en: Lid Closed
an: Tapa zarrada

note: translators: "Mirrored" describes when both displays show the same view
en: Mirrored
an: En espiello

en: Primary
an: Primario

en: Off
an: Amortau

en: Secondary
an: Secundario

note: Title of displays dialog when multiple monitors are present.
en: Arrange Combined Displays
an: Ordenar as pantallas combinadas

en: _Apply
an: _Aplicar

en: Drag displays to rearrange them
an: Arrocegar as pantallas ta reordenar-las

en: Rotate counterclockwise by 90°
an: Rotar 90° en sentiu antihorario

en: Rotate by 180°
an: Rotar 180°

en: Rotate clockwise by 90°
an: Rotar 90° en sentiu antihorario

en: Size
an: Grandaria

note: aspect ratio
en: Aspect Ratio
an: Proporción d'aspecto

en: Resolution
an: Resolución

en: Show the top bar and Activities Overview on this display
an: Amostrar a barra superior y l'anvista de actividatz en ista pantalla

en: Secondary Display
an: Pantalla secundaria

en: Join this display with another to create an extra workspace
an: Unir ista pantalla con unatra ta creyar un espacio de treballo adicional

en: Presentation
an: Presentación

en: Show slideshows and media only
an: Amostrar nomás as diapositivas y a multimedia

note: translators: "Mirror" describes when both displays show the same view
en: Mirror
an: Espiello

en: Show your existing view on both displays
an: Amostrar a tuya anvista existent en todas dos pantallas

en: Turn Off
an: Desenchegar

en: Don't use this display
an: No usar ista pantalla

en: Could not get screen information
an: No s'ha puesto obtener a información d'a pantalla

en: _Arrange Combined Displays
an: Ordenar as p_antallas combinadas

en: Displays
an: Pantallas

en: Choose how to use connected monitors and projectors
an: Trigar cómo usar as pantallas y os prochectors connectaus

note: Translators: those are keywords for the display control-center panel
en: Panel;Projector;xrandr;Screen;Resolution;Refresh;Monitor;
an: Panel;Prochector;xranrd;Pantalla;Resolución;refrescar;Monitor;

note: TRANSLATORS: AP type
en: Unknown
an: Desconoixiu

en: %s %d-bit
an: %s %d bits

en: %d-bit
an: %d bits

en: Ask what to do
an: Preguntar qué fer

en: Do nothing
an: No fer cosa

en: Open folder
an: Ubrir una carpeta

en: Other Media
an: Atros suportes

en: Select an application for audio CDs
an: Seleccionar una aplicación ta CD de son

en: Select an application for video DVDs
an: Seleccionar una aplicación ta DVD de video

en: Select an application to run when a music player is connected
an: Seleccionar una aplicación que executar quan se connecta un reproductor de mosica

en: Select an application to run when a camera is connected
an: Seleccionar una aplicación que executar quan se connecta una camera

en: Select an application for software CDs
an: Seleccionar una aplicación ta CD de software

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info * strings, just here to fix capitalization of the English originals. * If the shared-mime-info translation works for your language, * simply leave these untranslated.
en: audio DVD
an: DVD de son

en: blank Blu-ray disc
an: Disco Blu-ray virchen

en: blank CD disc
an: CD virchen

en: blank DVD disc
an: DVD virchen

en: blank HD DVD disc
an: Disco HD DVD virchen

en: Blu-ray video disc
an: Disco Blu-ray de video

en: e-book reader
an: Lector de libros electronicos

en: HD DVD video disc
an: Disco HD DVD de video

en: Picture CD
an: CD d'imachens

en: Super Video CD
an: CD de super video

en: Video CD
an: CD de video

en: Windows software
an: Software de Windows

en: Section
an: Sección

en: Overview
an: Anvista cheneral

en: Default Applications
an: Aplicacions predeterminadas

en: Removable Media
an: Suportes extraíbles

en: Version %s
an: Versión %s

en: Details
an: Detalles

en: View information about your system
an: Veyer información sobre o tuyo sistema

note: sure that you use the same "translation" for those keywords
en: device;system;information;memory;processor;version;default;application;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;
an: dispositivo;sistema;información;memoria;procesador;versión;predeterminau;aplicación;alternativo;preferiu;cd;dvd;usb;son;video;disco;extraíble;meyo;autoexecutar;

en: Select how other media should be handled
an: Seleccionar cómo s'han de maniar atros suportes

en: _Action:
an: _Acción:

en: _Type:
an: _Mena:

en: Device name
an: Nombre d'o dispositivo

en: Memory
an: Memoria

en: Processor
an: Procesador

note: To translators: this field contains the distro name, version and type
en: Base system
an: Sistema base

en: Disk
an: Disco

en: Calculating…
an: Calculando…

en: Graphics
an: Graficos

en: Virtualization
an: Virtualización

en: Check for updates
an: Comprebar si bi ha actualizacions

en: _Mail
an: Co_rreo

en: _Calendar
an: _Calandario

en: M_usic
an: _Mosica

en: _Photos
an: _Fotos

en: Select how media should be handled
an: Seleccionar cómo s'han de maniar os suportes

en: CD _audio
an: CD de _son

en: _DVD video
an: _DVD de video

en: _Music player
an: Reproductor de _mosica

en: _Other Media…
an: _Atros suportes…

en: _Never prompt or start programs on media insertion
an: _Nunca no preguntar ni encetar programas en introducir suportes

en: Sound and Media
an: Son y meyos

en: Volume mute
an: Silenciar

en: Volume down
an: Baixar o volumen

en: Volume up
an: Puyar o volumen

en: Launch media player
an: Lanzar o reproductor multimeya

en: Play (or play/pause)
an: Reproducir (u reproducir/pausar)

en: Pause playback
an: Pausar a reproducción

en: Stop playback
an: Aturar a reproducción

en: Previous track
an: Pista anterior

en: Next track
an: Pista siguient

en: Eject
an: Fer fuera

en: Typing
an: Escritura

en: Switch to next input source
an: Cambiar a la siguient fuent de dentrada

en: Switch to previous input source
an: Cambiar a l'anterior fuent de dentrada

en: Launchers
an: Lanzadors

en: Launch help browser
an: Lanzar o visor d'aduya

en: Settings
an: Configuración

en: Launch calculator
an: Lanzar a calculadera

en: Launch email client
an: Lanzar o client de correu

en: Launch web browser
an: Lanzar o navegador web

en: Home folder
an: Carpeta presonal

[ctx: keybinding]
en: Search
an: Mirar

en: Screenshots
an: Capturas de pantalla

note: translators: $PICTURES will be replaced by the name of the XDG Pictures directory
en: Save a screenshot to $PICTURES
an: Alzar una captura de pantalla en $PICTURES

note: translators: $PICTURES will be replaced by the name of the XDG Pictures directory
en: Save a screenshot of a window to $PICTURES
an: Alzar la captura d'una finestra en $PICTURES

note: translators: $PICTURES will be replaced by the name of the XDG Pictures directory
en: Save a screenshot of an area to $PICTURES
an: Alzar a captura de pantalla d'un aria en $PICTURES

en: Copy a screenshot to clipboard
an: Copiar una captura de pantalla en o portafuellas

en: Copy a screenshot of a window to clipboard
an: Copiar una captura de pantalla d'una finestra en o portafuellas

en: Copy a screenshot of an area to clipboard
an: Copiar una captura de pantalla d'un aria en o portafuellas

en: Record a short screencast
an: Fer una grabación curta d'o escritorio

en: System
an: Sistema

en: Log out
an: Zarrar a sesión

en: Lock screen
an: Bloqueyar a pantalla

en: Universal Access
an: Acceso universal

en: Turn zoom on or off
an: Activar u desactivar l'ampliación

en: Zoom in
an: Enamplar

en: Zoom out
an: Reducir

en: Turn screen reader on or off
an: Activar u desactivar o lector de pantalla

en: Turn on-screen keyboard on or off
an: Activar u desactivar o teclau en pantalla

en: Increase text size
an: Agrandir a mida d'o texto

en: Decrease text size
an: Achiquir a mida d'o texto

en: High contrast on or off
an: Alto contraste activau u desactivau

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
an: Desactivau

note: Translators: This key is also known as 'third level * chooser'. AltGr is often used for this purpose. See * https://live.gnome.org/Design/SystemSettings/RegionAndLanguage
en: Alternative Characters Key
an: Tecla de caracters alternativos

note: Translators: The Compose key is used to initiate key * sequences that are combined to form a single character. * See http://en.wikipedia.org/wiki/Compose_key
en: Compose Key
an: Tecla de composición

en: Modifiers-only switch to next source
an: Solament os modificadors cambean a la fuent siguient

en: Keyboard
an: Teclau

en: View and change keyboard shortcuts and set your typing preferences
an: Veyer y cambiar os alcorces d'o teclau y establir as tuyas preferencias de escritura

note: Translators: those are keywords for the keyboard control-center panel
en: Shortcut;Repeat;Blink;
an: Alcorce;Repetir;Parpaguiar;

en: Custom Shortcut
an: Alcorce presonalizau

en: _Name:
an: _Nombre:

en: C_ommand:
an: C_omando:

en: Repeat Keys
an: Repetición de teclas

en: Key presses _repeat when key is held down
an: As pulsacions de teclas se _repiten quan a tecla se mantién preta

en: _Delay:
an: _Retardo:

en: _Speed:
an: Ve_locidad:

[ctx: keyboard, delay]
en: Short
an: Curto

[ctx: keyboard, speed]
en: Slow
an: Lenta

en: Repeat keys speed
an: Velocidat de repetición d'as teclas

[ctx: keyboard, delay]
en: Long
an: Largo

[ctx: keyboard, speed]
en: Fast
an: Rapida

en: Cursor Blinking
an: Parpagueo d'o cursor

en: Cursor _blinks in text fields
an: O cursor pa_rpadia en os campos de texto

en: S_peed:
an: Ve_locidad:

en: Cursor blink speed
an: Velocidat de parpagueo d'o cursor

en: Input Sources
an: Fuents de dentrada

en: Add Shortcut
an: Adhibir l'alcorce

en: Remove Shortcut
an: Sacar l'alcorce

en: To edit a shortcut, click the row and hold down the new keys or press Backspace to clear.
an: Ta editar un alcorce nuevo preta en a ringlera y mantién pretas as teclas nuevas, u preta Retroceso ta eliminar-lo.

en: Shortcuts
an: Alcorces

en: Custom Shortcuts
an: Alcorces presonalizaus

en: <Unknown Action>
an: <Acción desconoixida>

en: The shortcut "%s" cannot be used because it will become impossible to type using this key.
    Please try with a key such as Control, Alt or Shift at the same time.
an: No se puet usar l'alcorce de teclau "%s" porque se fería imposible escribir usando ista tecla.
    Por favor, intenta-lo con una tecla como Control, Alt u Mayús. a lo mesmo tiempo.

en: The shortcut "%s" is already used for
    "%s"
an: L'alcorce "%s" ya se ye usando ta
    "%s"

en: If you reassign the shortcut to "%s", the "%s" shortcut will be disabled.
an: Si reasignas l'alcorce a "%s" se desactivará l'alcorce "%s".

en: _Reassign
an: _Reasignar

en: The "%s" shortcut has an associated "%s" shortcut. Do you want to automatically set it to "%s"?
an: L'alcorce "%s" tien un alcorce "%s" asociau. Quiers establir-lo automaticament ta "%s"?

en: "%s" is currently associated with "%s", this shortcut will be disabled if you move forward.
an: "%s" ye actualment asociau con "%s", iste alcorce se desactivará si continas.

en: _Assign
an: _Asignar

en: Test Your _Settings
an: _Prebar a tuya configuración

en: Test Your Settings
an: Prebar as tuya preferencias

en: Mouse & Touchpad
an: Ratet y touchpad

en: Change your mouse or touchpad sensitivity and select right or left-handed
an: Cambiar a sensibilidat d'o tuyo ratet u lo tuyo touchpad y configurar-los ta cuchos u diestros

note: Translators: those are keywords for the mouse and touchpad control-center panel
en: Trackpad;Pointer;Click;Tap;Double;Button;Trackball;Scroll;
an: Trackpad;Puntero;Click;Tap;Dople;Botón;Trackball;Desplazamiento;

en: General
an: Cheneral

[ctx: double click, speed]
en: Slow
an: Lenta

en: Double-click timeout
an: Tiempo d'aspera d'o dople clic

[ctx: double click, speed]
en: Fast
an: Rapida

en: _Double-click
an: _Dople clic

en: Primary _button
an: _Botón primario

[ctx: mouse, left button as primary]
en: _Left
an: _Cucho

[ctx: mouse, right button as primary]
en: _Right
an: _Dreito

en: Mouse
an: Ratet

en: _Pointer speed
an: _Velocidat d'o puntero

[ctx: mouse pointer, speed]
en: Slow
an: Lenta

[ctx: mouse pointer, speed]
en: Fast
an: Rapida

[ctx: touchpad pointer, speed]
en: Slow
an: Lenta

[ctx: touchpad pointer, speed]
en: Fast
an: Rapida

en: Tap to _click
an: To_car ta pretar

en: Two _finger scroll
an: Despla_zamiento con dos didos

note: Translators: This switch reverses the scrolling direction for touchpads. The term used comes from OS X so use the same translation if possible.
en: _Natural scrolling
an: Desplazamiento _natural

en: Try clicking, double clicking, scrolling
an: Preba a pretar una vegada, dos vegadas, desplazar-te

en: Five clicks, GEGL time!
an: Cinco clics, ye tiempo de GEGL!

en: Double click, primary button
an: Dople clic, botón primario

en: Single click, primary button
an: Un clic, botón primario

en: Double click, middle button
an: Dople clic, botón meyo

en: Single click, middle button
an: Un clic, botón meyo

en: Double click, secondary button
an: Dople clic, botón secundario

en: Single click, secondary button
an: Un clic, botón secundario

note: TRANSLATORS: this is to disable the radio hardware in the * network panel
en: Air_plane Mode
an: Modo a_vión

en: Network proxy
an: Proxy d'o ret

note: Translators: this is the title of the connection details * window for vpn connections, it is also used to display * vpn connections in the device list.
en: %s VPN
an: VPN %s

en: Oops, something has gone wrong. Please contact your software vendor.
an: Bella cosa ha fallau. Contacte con o fabricant d'o software.

en: NetworkManager needs to be running.
an: NetworkManager ha d'estar en execución.

en: 802.1x _Security
an: _Seguranza 802.1x

en: page 1
an: pachina 1

en: Anony_mous identity
an: Identidat anoni_ma

en: Inner _authentication
an: Autenticación i_nterna

en: page 2
an: pachina 2

en: Security
an: Seguranza

en: automatic
an: automatico

note: TRANSLATORS: this Enterprise WiFi security
en: Enterprise
an: Interpresa

[ctx: Wifi security]
en: None
an: Denguna

en: Never
an: Nunca

en: Today
an: Hue

en: Yesterday
an: Ahiere

en: %i day ago | %i days ago
an[0]: fa %i diya
an[1]: fa %i diyas

[ctx: Signal strength]
en: None
an: Denguna

[ctx: Signal strength]
en: Weak
an: Feble

[ctx: Signal strength]
en: Ok
an: Acceptar

[ctx: Signal strength]
en: Good
an: Buena

[ctx: Signal strength]
en: Excellent
an: Excelent

en: Identity
an: Identidat

en: Address
an: Adreza

en: Netmask
an: Mascara de ret

en: Gateway
an: Puerta de vinclo

en: Delete Address
an: Eliminar l'adreza

en: Add
an: Adhibir

en: Server
an: Servidor

en: Delete DNS Server
an: Eliminar o servidor DNS

[ctx: network parameters]
note: Translators: Please see https://en.wikipedia.org/wiki/Metrics_(networking)
en: Metric
an: Metrica

en: Delete Route
an: Eliminar a ruta

en: Automatic (DHCP)
an: Automatico (DHCP)

en: Link-Local Only
an: Nomás vinclo local

en: Prefix
an: Prefixo

en: Automatic
an: Automatico

en: Automatic, DHCP only
an: Automatico, nomás DHCP

en: Reset
an: Reiniciar

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
an: Denguna

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
an: Clau WEP 40/128 bits (Hexadecimal u ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
an: Clau WEP de 128 bits

en: Dynamic WEP (802.1x)
an: WEP dinamica (802.1x)

en: WPA & WPA2 Personal
an: WPA y WPA2 personal

en: WPA & WPA2 Enterprise
an: WPA y WPA2 Interpresa

en: Signal Strength
an: Fortidura d'o sinyal

en: Link speed
an: Velocidat de connexión

en: IPv4 Address
an: Adreza IPv4

en: IPv6 Address
an: Adreza IPv6

en: Hardware Address
an: Adreza fisica

en: Default Route
an: Ruta predeterminada

en: Last Used
an: Usada por zaguera vegada

en: Twisted Pair (TP)
an: Par trenau (TP)

en: Attachment Unit Interface (AUI)
an: Interficie d'unidat d'acoplamiento (AUI)

en: Media Independent Interface (MII)
an: Interficie independient de meyos (MII)

en: 10 Mb/s
an: 10 Mbps

en: 100 Mb/s
an: 100 Mbps

en: 1 Gb/s
an: 1 Gbps

en: 10 Gb/s
an: 10 Gbps

en: _Name
an: _Nombre

en: _MAC Address
an: Adreza _MAC

en: _Cloned Address
an: Adreza _clonada

en: Make available to other _users
an: Fer-ne disponible ta _atros usuarios

en: Connect _automatically
an: Connectar-ne _automaticament

en: Firewall _Zone
an: Zona d'o tallafuegos

[ctx: Firewall zone]
en: Default
an: Predeterminada

en: The zone defines the trust level of the connection
an: A zona define o libel de confianza d'a connexión

en: _Addresses
an: _Adrezas

en: Automatic DNS
an: DNS automatico

en: Routes
an: Rutas

en: Automatic Routes
an: Rutas automaticas

en: Use this connection _only for resources on its network
an: Usar ista c_onnexion nomás ta os recursos en o tuyo ret

en: Unable to open connection editor
an: No s'ha puesto ubrir l'editor de connexions

en: New Profile
an: Nuevo perfil

en: Team
an: Equipo

en: Bridge
an: Puente

en: Could not load VPN plugins
an: No s'han puesto cargar os complementos de VPN

en: Import from file…
an: Importar dende un fichero…

en: Add Network Connection
an: Adhibir una connexión de ret

en: _Reset
an: _Reiniciar

en: _Forget
an: _Ixuplidar

en: Reset the settings for this network, including passwords, but remember it as a preferred network
an: Restablir a configuración ta iste ret, incluindo as claus, pero remerar-lo como un ret preferiu

en: Remove all details relating to this network and do not try to automatically connect
an: Sacar totz os detalles relativos a iste ret y no tornar a intentar connectar-se automaticament

en: S_ecurity
an: S_eguranza

en: Cannot import VPN connection
an: No se puet importar a connexión VPN

en: The file '%s' could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
an: No s'ha puesto leyer o fichero '%s' u no contién información de connexión VPN que se pueda reconoixer
    
    Error: %s.

en: Select file to import
an: Selecciona lo fichero que quiers importar

en: _Open
an: _Ubrir

en: A file named "%s" already exists.
an: Ya existe un fichero clamau "%s".

en: _Replace
an: Substitui_r

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
an: Quiers substituir %s con a connexión VPN que yes alzando?

en: Cannot export VPN connection
an: No se puet exportar a connexión VPN

en: The VPN connection '%s' could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
an: No s'ha puesto exportar a connexión VPN '%s' ta %s.
    
    Error: %s.

en: Export VPN connection
an: Exportar a connexión VPN

en: (Error: unable to load VPN connection editor)
an: (Error: no s'ha puesto cargar l'editor de connexions VPN)

en: My Home Network
an: O mío ret privau

en: Make available to _other users
an: Fer-ne disponible ta _atros usuarios

en: Network
an: Ret

en: Control how you connect to the Internet
an: Controlar cómo se connecta ta Internet

note: Translators: those are keywords for the network control-center panel
en: Network;Wireless;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;Proxy;WAN;Broadband;Modem;Bluetooth;vpn;vlan;bridge;bond;DNS;
an: Ret;Inalambrica;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;Proxy;WAN;Banda ampla;Modem;Bluetooth;VPN;WLAN;Puente;Enlaz;DNS;

en: Bond slaves
an: Asociar esclaus

en: (none)
an: (garra)

en: Bridge slaves
an: Puentear esclaus

en: never
an: Nunca

en: today
an: Hue

en: yesterday
an: Ayere

en: IP Address
an: Adreza IP

en: Last used
an: Usada por zaguera vegada

note: Translators: This is used as the title of the connection * details window for ethernet, if there is only a single * profile. It is also used to display ethernet in the * device list.
en: Wired
an: Cableyau

en: Options…
an: Opcions…

en: Profile %d
an: Perfil %d

en: Add new connection
an: Adhibir una nueva connexión

en: Team slaves
an: Esclaus de l'equipo

en: If you have a connection to the Internet other than wireless, you can set up a wireless hotspot to share the connection with others.
an: Si tiens unatra connexión ta Internet antiparti d'a inalambrica, puetz configurar un punto d'acceso inalambrico ta compartir a tuya connexión ta Internet con atros.

en: Switching on the wireless hotspot will disconnect you from <b>%s</b>.
an: Cambiar a lo punto d'acceso inalambrico te desconnectará de <b>%s</b>.

en: It is not possible to access the Internet through your wireless while the hotspot is active.
an: No ye posible accedir a Internet usando a connexión inalambrica mientras o punto d'acceso ye activau.

en: Stop hotspot and disconnect any users?
an: Aturar o punto d'acceso y desconnectar a los usuarios?

en: _Stop Hotspot
an: _Aturar punto d'acceso

en: System policy prohibits use as a Hotspot
an: A politica d'o sistema prohibe usar-lo como punto d'acceso

en: Wireless device does not support Hotspot mode
an: O dispositivo inalambrico no suporta o modo de punto d'acceso

en: Network details for the selected networks, including passwords and any custom configuration will be lost.
an: Se perderán os detalles d'os retz seleccionaus, incluindo a clau y qualsiquier configuración presonalizada.

en: History
an: Historia

en: _Close
an: _Zarrar

[ctx: Wi-Fi Network]
note: translators: This is the label for the "Forget wireless network" functionality
en: _Forget
an: _Ixuplidar

note: TRANSLATORS: this is when the use leaves the PAC textbox blank
en: Web Proxy Autodiscovery is used when a Configuration URL is not provided.
an: S'usa l'autodiscubrimiento d'o proxy web quan no se proporciona una URL de configuración.

note: TRANSLATORS: WPAD is bad: if you enable it on an untrusted * network, then anyone else on that network can tell your * machine that it should proxy all of your web traffic * through them.
en: This is not recommended for untrusted public networks.
an: No se recomienda ta retz publicos en as qualas no se confida.

en: _Add Profile…
an: _Adhibir un perfil…

en: Provider
an: Furnidor

[ctx: proxy method]
en: None
an: Dengún

[ctx: proxy method]
en: Automatic
an: Automatico

en: _Method
an: _Metodo

en: _Configuration URL
an: URL de _configuración

en: _HTTP Proxy
an: Proxy ta _HTTP

en: H_TTPS Proxy
an: Proxy ta H_TTPS

en: _FTP Proxy
an: Proxy ta _FTP

en: _Socks Host
an: _Servidor socks

en: _Ignore Hosts
an: _Ignorar os anfitrions

en: HTTP proxy port
an: Puerto ta proxy HTTP

en: HTTPS proxy port
an: Puerto ta proxy HTTPS

en: FTP proxy port
an: Puerto ta proxy FTP

en: Socks proxy port
an: Puerto ta proxy Socks

en: Turn device off
an: Amortar o dispositivo

en: Add Device
an: Adhibir un dispositivo

en: Remove Device
an: Sacar o dispositivo

en: VPN Type
an: Mena de VPN

en: Group Name
an: Nombre d'a colla

en: Group Password
an: Clau d'a colla

en: Username
an: Nombre d'usuario

en: Turn VPN connection off
an: Zarrar a connexión VPN

en: Automatic _Connect
an: _Connexión automatica

en: details
an: Detalles

en: _Password
an: _Clau

en: None
an: Denguna

en: Show P_assword
an: Amostrar a _clau

en: Make available to other users
an: Fer-ne disponible ta la resta d'usuarios

en: identity
an: Identidat

en: Automatic (DHCP) addresses only
an: Nomás adrezas automaticas (DHCP)

en: Link-local only
an: Nomás o vinclo local

en: Shared with other computers
an: Compartiu con atros ordinadors

en: _Ignore automatically obtained routes
an: _Ignorar as rotas obtenidas automaticament

en: _Cloned MAC Address
an: Adreza MAC _clonada

en: Reset the settings for this connection to their defaults, but remember as a preferred connection.
an: Restablir a configuración d'ista connexión a las suyas valors predeterminadas, pero recordar-la como una connexión favorita.

en: Remove all details relating to this network and do not try to automatically connect to it.
an: Sacar totz os detalles relativos a iste ret y no tornar a intentar connectar-se automaticament a ella.

en: reset
an: Reiniciar

en: Wi-Fi Hotspot
an: Punto d'acceso inalambrico

en: _Turn On
an: _Enchegar

en: Turn Wi-Fi off
an: Amortar o Wi-Fi

en: _Use as Hotspot…
an: _Usar-ne como un punto d'acceso…

en: _Connect to Hidden Network…
an: _Connectar-se a un ret amagau…

en: _History
an: _Historico

en: Switch off to connect to a Wi-Fi network
an: Amortar ta connectar-se a un ret inalambrico

en: Network Name
an: Nombre d'o ret

en: Connected Devices
an: Dispositivos connectaus

en: Security type
an: Menade seguranza

en: Security key
an: Clau de seguranza

note: TRANSLATORS: AP type
en: Infrastructure
an: Infrastructura

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Status unknown
an: Estau desconoixiu

note: TRANSLATORS: device status
en: Unmanaged
an: Sin chestionar

note: TRANSLATORS: device status
en: Unavailable
an: No disponible

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connecting
an: Connectando

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Authentication required
an: S'ameneste autenticación

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connected
an: Connectau

note: TRANSLATORS: device status
en: Disconnecting
an: Desconnectando

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connection failed
an: A connexión ha fallau

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Status unknown (missing)
an: Estau desconoixiu (ausent)

note: TRANSLATORS: VPN status
en: Not connected
an: No connectau

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Configuration failed
an: Ha fallau a configuración

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration failed
an: Ha fallau a configuración IP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration expired
an: A configuración IP ha expirau

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Secrets were required, but not provided
an: S'amenesten secretos, pero no s'han proporcionau

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant disconnected
an: O suplicant de 802.1x ye desconnectau

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant configuration failed
an: Ha fallau a configuración d'o suplicant de 802.1x

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant failed
an: Ha fallau o suplicant de 802.1x

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant took too long to authenticate
an: O suplicant de 802.1x ha tardau muito tiempo en autenticar-se

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service failed to start
an: S'ha produciu una error en encetar o servicio de PPP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service disconnected
an: Servicio PPP desconnectau

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP failed
an: O PPP ha fallau

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed to start
an: O client DHCP ha fallau en encetar-se

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client error
an: S'ha produciu una error en o client DHCP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed
an: Ha fallau o client DHCP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed to start
an: S'ha produciu una error en encetar o servicio de connexión compartida

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed
an: Ha fallau o servicio de connexión compartida

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed to start
an: S'ha produciu una error en encetar o servicio d'IP automatica

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service error
an: S'ha produciu una error d'o servicio d'IP automatica

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed
an: O servicio d'IP automatica ha fallau

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Line busy
an: Linia ocupada

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No dial tone
an: No bi ha ton de gritada

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No carrier could be established
an: No s'ha puesto establir o portador

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing request timed out
an: Ha expirau lo tiempo de solicitut d'a gritada

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing attempt failed
an: Intento de gritada falliu

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem initialization failed
an: Ha fallau a inicialización d'o modem

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to select the specified APN
an: S'ha produciu una error en seleccionar o APN especificau

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Not searching for networks
an: No se son mirando retz

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration denied
an: Rechistro d'o ret denegau

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration timed out
an: Ha expirau o tiempo de rechistro d'o ret

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to register with the requested network
an: S'ha produciu una error en rechistrar-se con o ret solicitau

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PIN check failed
an: Ha fallau a comprebación d'o PIN

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Firmware for the device may be missing
an: Ye posible que falte o firmware d'o dispositivo

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection disappeared
an: A connexión ha desapareixiu

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Existing connection was assumed
an: S'ha asumiu una connexión existent

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem not found
an: No s'ha trobau lo modem

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Bluetooth connection failed
an: Ha fallau a connexión Bluetooth

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Card not inserted
an: A tarcheta SIM no ye ficada

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Pin required
an: S'ameneste o PIN d'a SIM

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Puk required
an: S'ameneste o PUK d'a SIM

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM wrong
an: SIM erronia

note: TRANSLATORS: device status reason
en: InfiniBand device does not support connected mode
an: O dispositivo InfiniBand no suporta o modo connectau

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection dependency failed
an: Ha fallau a dependencia d'a connexión

note: TRANSLATORS: device status
en: Firmware missing
an: falta o firmware

note: TRANSLATORS: device status
en: Cable unplugged
an: Cable desconnectau

en: No Certificate Authority certificate chosen
an: No s'ha trigau dengún certificau de autoridat certificadera

en: Not using a Certificate Authority (CA) certificate can result in connections to insecure, rogue Wi-Fi networks.  Would you like to choose a Certificate Authority certificate?
an: No usar un certificau de autoridat certificadera (CA) puet dar puesto a connexions inseguras a retz inalambricos promiscuos.  Quiers trigar un certificau d'autoridat certificadera?

en: Ignore
an: Inorar

en: Choose CA Certificate
an: Triga un certificau d'autoridat certificadera

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12)
an: Claus privadas DER, PEM, u PKCS#12 (*.der, *.pem, *.p12)

en: DER or PEM certificates (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)
an: Certificaus DER u PEM (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)

en: Choose a PAC file
an: Trigar un fichero PAC

en: PAC files (*.pac)
an: Fichers PAC (*.pac)

en: PAC _file
an: Fichero _PAC

en: _Inner authentication
an: Autenticación _interna

en: PAC pro_visioning
an: Pro_visión PAC

en: Anonymous
an: Anonimo

en: Authenticated
an: Autenticau

en: Both
an: Totz dos

en: _Username
an: Nombre d'_usuario

en: Sho_w password
an: _Amostrar a clau

en: Choose a Certificate Authority certificate
an: Triga un certificau d'autoridat certificadera

en: Version 0
an: Versión 0

en: Version 1
an: Versión 1

en: C_A certificate
an: Certificau C_A

en: PEAP _version
an: _Versión PEAP

en: As_k for this password every time
an: _Preguntar ista clau cada vegada

en: Unencrypted private keys are insecure
an: As claus privadas sin zifrar son inseguras

en: The selected private key does not appear to be protected by a password.  This could allow your security credentials to be compromised.  Please select a password-protected private key.
    
    (You can password-protect your private key with openssl)
an: A clau privada seleccionada no pareix estar protechida por una clau.  Isto podría permitir que as tuyas credencials de seguranza se comprometesen.  Selecciona una clau privada protechida por clau.
    
    (Puetz protecher a tuya clau privada con una clau con openssl)

en: Choose your personal certificate
an: Triga lo tuyo certificau presonal

en: Choose your private key
an: Triga la tuya clau privada

en: I_dentity
an: I_dentidat

en: _User certificate
an: Certificau de l'_usuario

en: Private _key
an: Clau pri_vada

en: _Private key password
an: clau de clau pri_vada

en: Don't _warn me again
an: No al_vertir-me de nuevo

en: Yes
an: Sí

en: Tunneled TLS
an: TLS a traviés d'un túnel

en: Protected EAP (PEAP)
an: EAP protechiu (PEAP)

en: Au_thentication
an: Au_tenticación

en: 1 (Default)
an: 1 (Predeterminau)

en: Open System
an: Sistema ubierto

en: Shared Key
an: Clau compartida

en: _Key
an: _Clau

en: Sho_w key
an: _Amostrar a clau

en: WEP inde_x
an: In_diz WEP

en: _Type
an: _Mena

en: On
an: Encendiu

[ctx: notifications]
note: This is the per application switch for message tray usage.
en: Notifications
an: Notificacions

[ctx: notifications]
note: This is the setting to configure sounds associated with notifications.
en: Sound Alerts
an: Alertas de son

[ctx: notifications]
en: Notification Banners
an: Banners de notificación

[ctx: notifications]
note: Banners here refers to message tray notifications in the middle of the screen.
en: Show Message Content in Banners
an: Amostrar o conteniu d'o mensache en os banners

[ctx: notifications]
en: Lock Screen Notifications
an: Notificacions d'a pantalla de bloqueyo

[ctx: notifications]
en: Show Message Content on Lock Screen
an: Amostrar o conteniu d'o mensache en a pantalla de bloqueyo

en: Notifications
an: Notificacions

en: Control which notifications are displayed and what they show
an: Controlar qué notificacions s'amuestran

note: Translators: those are keywords for the notifications control-center panel
en: Notifications;Banner;Message;Tray;Popup;
an: notificacions;anuncio;mensache;servilla;emerchent;

en: Notification Banners
an: Banners de notificación

en: Lock Screen Notifications
an: Notificacions d'a pantalla de bloqueyo

note: List of applications.
en: Applications
an: Aplicacions

[ctx: Online Account]
en: Other
an: Atra

note: translators: This is the title of the "Add Account" dialog.
en: Add Account
an: Adhibir una cuenta

en: Mail
an: Correu

en: Contacts
an: Contactos

en: Resources
an: Recursos

en: Error logging into the account
an: S'ha produciu una error en encetar a sesión en a cuenta

en: Credentials have expired.
an: As credencials han caducau.

en: Sign in to enable this account.
an: Encieta la sesión ta activar ista cuenta.

en: _Sign In
an: Encetar a _sesión

en: Error creating account
an: S'ha produciu una error en creyar a cuenta

en: Error removing account
an: S'ha produciu una error en sacar a cuenta

en: Are you sure you want to remove the account?
an: Yes seguro que quiers sacar a cuenta?

en: This will not remove the account on the server.
an: Isto no sacará la cuenta en o servidor.

en: _Remove
an: _Sacar

en: Online Accounts
an: Cuentas en linia

en: Connect to your online accounts and decide what to use them for
an: Connectar-se a las tuyas cuentas en linia y decidir ta qué usar-las

note: For ReadItLater and Pocket, see http://en.wikipedia.org/wiki/Pocket_(application)
en: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Web;Online;Chat;Calendar;Mail;Contact;ownCloud;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocket;ReadItLater;
an: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Ret;En linia;Chat;Calandario;Correu;Contacto;ownCloud;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocha;Leyer-loDimpués;

en: No online accounts configured
an: No bi ha cuentas en linia configuradas

en: Remove Account
an: Sacar a cuenta

en: Add an online account
an: Adhibir una cuenta en linia

en: Adding an account allows your applications to access it for documents, mail, contacts, calendar, chat and more.
an: adhibir una cuenta premite que as tuyas aplicacions accedeixcan a documentos, correu-y, contactos, calandario, chat y mas.

en: Unknown time
an: Tiempo desconoixiu

en: %i minute | %i minutes
an[0]: %i menuto
an[1]: %i menutos

en: %i hour | %i hours
an[0]: %i hora
an[1]: %i horas

en: hour | hours
an[0]: hora
an[1]: horas

en: minute | minutes
an[0]: menuto
an[1]: menutos

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s until fully charged
an: %s dica que se cargue de raso

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: Caution: %s remaining
an: Alvertencia: quedan %s

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s remaining
an: %s restant

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Fully charged
an: Cargada de raso

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Empty
an: Vueda

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Charging
an: Cargando

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Discharging
an: Descargando

[ctx: Battery name]
en: Main
an: Prencipal

[ctx: Battery name]
en: Extra
an: Adicional

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless mouse
an: Ratet inalambrico

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless keyboard
an: Teclau inalambrico

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Uninterruptible power supply
an: Fuent d'alimentación no interrumpible

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Personal digital assistant
an: Asistent dichital presonal

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Cellphone
an: Telefono mobil

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Media player
an: Reproductor multimeya

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Tablet
an: Tableta

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Computer
an: Ordinador

note: TRANSLATORS: secondary battery, misc
en: Battery
an: Bateria

[ctx: Battery power]
note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Charging
an: Cargando

[ctx: Battery power]
note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Caution
an: Alvertencia

[ctx: Battery power]
note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Low
an: Baixa

[ctx: Battery power]
note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Good
an: Buena

[ctx: Battery power]
note: TRANSLATORS: primary battery
en: Fully charged
an: Cargada de raso

[ctx: Battery power]
note: TRANSLATORS: primary battery
en: Empty
an: Vueda

en: Batteries
an: Baterías

en: When _idle
an: Quan siga _inactivo

en: Power Saving
an: Cabido d'enerchía

en: _Screen brightness
an: _Brilo d'a pantalla

en: Automatic brightness
an: Brilo automatico

en: _Keyboard brightness
an: Brilo d'o _teclau

en: _Dim screen when inactive
an: _Enfoscar a pantalla quan siga inactiva

en: _Blank screen
an: _Amortar a pantalla

en: Wireless devices require extra power
an: Os dispositivos inalámbricos requieren enerchía adicional

en: _Mobile broadband
an: Banda ampla _mobil

en: Mobile broadband (3G, 4G, WiMax, etc.) devices require extra power
an: Os dispositivos de banda ampla mobil (3G, 4G, WiMax, etc.) requieren enerchía adicional

en: When on battery power
an: En modo batería

en: When plugged in
an: Quan ye connectau a o ret

en: Suspend & Power Off
an: Suspender y amortar

en: _Automatic suspend
an: Suspender _automaticament

en: Devices
an: Dispositivos

en: Power
an: Enerchía

en: View your battery status and change power saving settings
an: Veyer o estau d'a batería y cambiar a configuración d'estalbio d'enerchía

note: Translators: those are keywords for the power control-center panel
en: Power;Sleep;Suspend;Hibernate;Battery;Brightness;Dim;Blank;Monitor;DPMS;Idle;
an: Enerchía;Adormir;Suspender;Hibernar;Batería;Brilo;Amortar;Monitor;DPMS;inactivo;

en: 45 minutes
an: 45 menutos

en: 1 hour
an: 1 hora

en: 80 minutes
an: 80 menutos

en: 90 minutes
an: 90 menutos

en: 100 minutes
an: 100 menutos

en: 2 hours
an: 2 horas

en: 1 minute
an: 1 menuto

en: 2 minutes
an: 2 menutos

en: 3 minutes
an: 3 menutos

en: 4 minutes
an: 4 menutos

en: 5 minutes
an: 5 menutos

en: 8 minutes
an: 8 menutos

en: 10 minutes
an: 10 menutos

en: 12 minutes
an: 12 menutos

en: Automatic Suspend
an: Suspender automaticament

en: _Plugged In
an: _Enchufau

en: On _Battery Power
an: Usando a _batería

en: Delay
an: Retardo

en: Authenticate
an: Autenticar-se

en: Password
an: Clau

en: Authentication Required
an: Se requier autenticación

note: Translators: The printer is low on toner
en: Low on toner
an: Tóner baixo

note: Translators: The printer has no toner left
en: Out of toner
an: Sin tóner

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Low on developer
an: Libel de revelador baixo

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Out of developer
an: Sin revelador

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Low on a marker supply
an: Marcador baixo

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Out of a marker supply
an: Sin marcador

note: Translators: One or more covers on the printer are open
en: Open cover
an: Ubrir a cubierta

note: Translators: One or more doors on the printer are open
en: Open door
an: Ubrir a puerta

note: Translators: At least one input tray is low on media
en: Low on paper
an: Libel de paper baixo

note: Translators: At least one input tray is empty
en: Out of paper
an: Sin paper

[ctx: printer state]
note: Translators: The printer is offline
en: Offline
an: Desconnectada

[ctx: printer state]
note: Translators: Someone has stopped the Printer Translators: Printer's state (no jobs can be processed)
en: Stopped
an: Aturada

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is almost full
en: Waste receptacle almost full
an: Recipient de residuos quasi pleno

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is full
en: Waste receptacle full
an: Recipient de residuos pleno

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is near end of life
an: O conductor optico ye amán d'a final d'a vida d'ell

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is no longer functioning
an: O conductor optico ya no funciona

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (printer is being configured right now)
en: Configuring
an: Configurando

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (can start new job without waiting)
en: Ready
an: Parada

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (printer is ready but doesn't accept new jobs)
en: Does not accept jobs
an: No acceptar treballos

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (jobs are processing)
en: Processing
an: Procesando

note: Translators: Toner supply
en: Toner Level
an: Libel d'o tóner

note: Translators: Ink supply
en: Ink Level
an: Libel de tinta

note: Translators: By supply we mean ink, toner, staples, water, ...
en: Supply Level
an: Libel d'o suministro

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (printer is being installed right now)
en: Installing
an: Instalando

note: Translators: There are no printers available (none is configured or CUPS is not running)
en: No printers available
an: No bi ha impresoras disponibles

note: Translators: there is n active print jobs on this printer
en: %u active | %u active
an[0]: %u activo
an[1]: %u activos

note: Translators: Addition of the new printer failed.
en: Failed to add new printer.
an: S'ha produciu una error en adhibir una impresora nueva.

en: Select PPD File
an: Seleccionar un fichero PPD

en: PostScript Printer Description files (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)
an: Fichers de descripción d'impresora PostScript (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)

en: No suitable driver found
an: No s'ha trobau dengún controlador adequau

en: Searching for preferred drivers…
an: Buscando os controladors preferius…

en: Select from database…
an: Seleccionar dende a base de datos…

en: Provide PPD File…
an: Proporcionar un fichero PPD…

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page
en: Test page
an: Pachina de preba

note: Translators: The XML file containing user interface can not be loaded
en: Could not load ui: %s
an: No s'ha puesto cargar a IU: %s

en: Printers
an: Impresoras

en: Add printers, view printer jobs and decide how you want to print
an: Adhibir impresoras, veyer os treballos d'a impresora y decidir quál quiers imprentar

note: Translators: those are keywords for the printing control-center panel
en: Printer;Queue;Print;Paper;Ink;Toner;
an: Impresora;Coda;Imprentar;Paper;Tinta;Tóner;

note: Translators: This dialog contains list of active print jobs of the selected printer
en: Active Jobs
an: Treballos activos

en: Close
an: Zarrar

en: Resume Printing
an: Reprener a impresión

en: Pause Printing
an: Pausar a impresión

en: Cancel Print Job
an: Cancelar o treballo d'impresión

en: Add a New Printer
an: Adhibir una impresora nueva

note: Translators: This button opens authentication dialog for selected server.
en: A_uthenticate
an: A_utenticar-se

note: Translators: No printers were found
en: No printers detected.
an: No s'ha detectau garra impresora.

note: Translators: The entered text should contain network address of a printer or a text which will filter found devices (their names and locations)
en: Enter a network address or search for a printer
an: Introduzca una adreza de ret u busque una impresora

en: Loading options…
an: Cargando as opcions…

en: Select Printer Driver
an: Seleccionar o controlador d'a impresora

en: Loading drivers database...
an: Cargando as bases de datos de controladors…

note: Translators: The found device is a JetDirect printer
en: JetDirect Printer
an: Impresora JetDirect

note: Translators: The found device is a Line Printer Daemon printer
en: LPD Printer
an: Impresora LPD

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: One Sided
an: Una cara

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
an: Marguin larga (estandar)

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
an: Marguin curta (chirar)

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Portrait
an: Vertical

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Landscape
an: Apaisau

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse landscape
an: Apaisau invertiu

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse portrait
an: Vertical invertiu

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is waiting to be printed)
en: Pending
an: Pendient

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is held for printing)
en: Held
an: Reteniu

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is currently printing)
en: Processing
an: Procesando

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been stopped)
en: Stopped
an: Aturau

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been canceled)
en: Canceled
an: Cancelau

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has aborted due to error)
en: Aborted
an: Abortau

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has completed successfully)
en: Completed
an: Completau

note: Translators: Name of column showing titles of print jobs
en: Job Title
an: Titol d'o treballo

note: Translators: Name of column showing statuses of print jobs
en: Job State
an: Estau d'o treballo

note: Translators: Name of column showing times of creation of print jobs
en: Time
an: Hora

en: %s Active Jobs
an: %s treballos activos

note: Translators: The found device is a printer connected via serial port
en: Serial Port
an: Puerto serie

note: Translators: The found device is a printer connected via parallel port
en: Parallel Port
an: Puerto paralelo

note: Translators: Location of found network printer (e.g. Kitchen, Reception)
en: Location: %s
an: Ubicación: %s

note: Translators: Network address of found printer
en: Address: %s
an: Adreza: %s

note: Translators: This item is a server which needs authentication to show its printers
en: Server requires authentication
an: O servidor amenista d'autenticación

en: Two Sided
an: Dos caras

en: Paper Type
an: Mena de paper

en: Paper Source
an: Fuent de paper

en: Output Tray
an: Servilla de salida

en: GhostScript pre-filtering
an: Prefiltrau GhostScript

note: Translators: This option sets number of pages printed on one sheet
en: Pages per side
an: Pachinas por cara

note: Translators: This option sets whether to print on both sides of paper
en: Two-sided
an: Dos caras

note: Translators: This option sets orientation of print (portrait, landscape...)
en: Orientation
an: Orientación

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "General" tab contains general printer options
en: General
an: Cheneral

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Page Setup" tab contains settings related to pages (page size, paper source, etc.)
en: Page Setup
an: Configuración de pachina

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Installable Options" tab contains settings of presence of installed options (amount of RAM, duplex unit, etc.)
en: Installable Options
an: Opcions instalables

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Job" tab contains settings for jobs
en: Job
an: Treballo

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Image Quality" tab contains settings for quality of output print (e.g. resolution)
en: Image Quality
an: Calidat d'a imachen

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Finishing" tab contains finishing settings (e.g. booklet printing)
en: Finishing
an: Rematando

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Advanced" tab contains all others settings
en: Advanced
an: Abanzau

note: Translators: this is an option of "Paper Source"
en: Auto Select
an: Seleccionar automaticament

note: Translators: this is an option of "Paper Source" Translators: this is an option of "Resolution"
en: Printer Default
an: Impresora predeterminada

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Embed GhostScript fonts only
an: Nomás empotrar as fuents GhostScript

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 1
an: Convertir ta PS de libel 1

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 2
an: Convertir ta PS de libel 2

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: No pre-filtering
an: Sin prefiltrau

note: Translators: Name of column showing printer manufacturers
en: Manufacturer
an: Fabricant

note: Translators: Name of column showing printer drivers
en: Driver
an: Controlador

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Enter your username and password to view printers available on %s.
an: Introduz o tuyo nombre d'usuario y a tuya clau ta veyer as impresoras disponibles en %s.

en: Add Printer
an: Adhibir a impresora

en: Remove Printer
an: Sacar a impresora

note: Translators: By supply we mean ink, toner, staples, water, ...
en: Supply
an: Suministro

note: Translators: Location of the printer (e.g. Lab, 1st floor,...).
en: Location
an: Ubicación

note: Translators: This checkbox is checked when the default printer is selected.
en: _Default printer
an: Impresora pre_determinada

en: Jobs
an: Treballos

note: Translators: Opens a dialog containing printer's jobs
en: Show _Jobs
an: Amostrar os _treballos

en: Model
an: Modelo

en: label
an: Etiqueta

en: Setting new driver…
an: Seye establindo o nuevo controlador…

en: page 3
an: Pachina 3

note: Translators: This button executes command which prints test page.
en: Print _Test Page
an: Impren_tar a pachina de preba

note: Translators: This button opens printer's options tab
en: _Options
an: _Opcions

note: Translators: This button adds new printer.
en: Add New Printer
an: Adhibir una impresora nueva

note: Translators: The CUPS server is not running (we can not connect to it).
en: Sorry! The system printing service
    doesn't seem to be available.
an: O servicio d'o sistema d'impresión
    pareix no estar disponible.

en: Screen Lock
an: Bloqueyo de pantalla

en: Usage & History
an: Uso y historico

en: Empty all items from Trash?
an: Vuedar totz os elementos d'a papelera?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
an: Totz os elementos d'a papelera serán esborraus permanentment.

en: _Empty Trash
an: _Vuedar a papelera

en: Delete all the temporary files?
an: Esborrar totz os ficheros temporals?

en: All the temporary files will be permanently deleted.
an: Totz os fichers temporals serán esborraus permanentment.

en: _Purge Temporary Files
an: _Limpiar os fichers temporals

en: Purge Trash & Temporary Files
an: Vuedar a papelera y os fichers temporals

en: Software Usage
an: Emplego d'o software

en: Problem Reporting
an: Informar d'una error

note: translators: '%s' is the distributor's name, such as 'Fedora'
en: Sending reports of technical problems helps us improve %s. Reports are sent anonymously and are scrubbed of personal data.
an: Ninviar informes de problemas tecnicos aduya a amillorar %s. Los informes se ninvian anonimament y no contienen datos personals.

en: Privacy Policy
an: Politica deprivacidat

en: Privacy
an: Privacidat

en: Protect your personal information and control what others might see
an: Protecher a tuya información presonal y controlar qué pueden veyer atros

note: Translators: those are keywords for the privacy control-center panel
en: screen;lock;diagnostics;crash;private;recent;temporary;tmp;index;name;network;identity;
an: pantalla;bloqueyo;dianostico;error;privau;recient;temporal;tmp;indiz;nombre;ret;identidat;

en: Screen Turns Off
an: S'amorta la pantalla

en: 30 seconds
an: 30 segundos

en: 1 day
an: 1 diya

en: 2 days
an: 2 diyas

en: 3 days
an: 3 diyas

en: 4 days
an: 4 diyas

en: 5 days
an: 5 diyas

en: 6 days
an: 6 diyas

en: 7 days
an: 7 diyas

en: 14 days
an: 14 diyas

en: 30 days
an: 30 diyas

en: Forever
an: Perén

en: Remembering your history makes things easier to find again. These items are never shared over the network.
an: Remerar o tuyo historico fa que siga mas sencillo buscar as cosetas de nuevo. Istos elementos nunca no se comparten en o ret.

en: _Recently Used
an: Usaus _recientment

en: Retain _History
an: Remerar l'_historico

en: Cl_ear Recent History
an: Limpiar l'historico r_ecient

en: The Screen Lock protects your privacy when you are away.
an: A pantalla de bloqueyo proteche a tuya privacidat quan yes ausent.

en: Automatic Screen _Lock
an: _Bloqueyo de pantalla automatico

en: Lock screen _after blank for
an: B_loqueyar a pantalla dimpués de

en: Show _Notifications
an: Amostrar AS _notificacions

en: Automatically purge the Trash and temporary files to help keep your computer free of unnecessary sensitive information.
an: Limpiar automaticament os fichers temporals y d'a Papelera ta aduyar-te a mantener o tuyo equipo libre d'información sensible.

en: Automatically empty _Trash
an: Vuedar automa_ticament a papelera

en: Automatically purge Temporary _Files
an: Li_mpiar os fichers temporals automaticament

en: Purge _After
an: Limpiar _dimpués de

en: Sending us information about which software you use helps us provide you with more accurate recommendations. It also helps us to improve our software.
    
    All the information we collect is made anonymous, and we will never share your data with third parties.
an: Ninviando-nos información arredol de qué software fas servir nos aduya furnir-te recomendacions con mas precisión. Tamién nos aduya a amillorar o nuestro software.
    
    Toda la información que replegamos ye feita anonyma, y nunca no compartiremos os tuyos datos con tercers.

en: _Send software usage statistics
an: _Ninviar estatisticas d'emplego d'o software

en: _Location Services
an: Servicios d'_ubicación

en: Used to determine your geographical location
an: S'usa tadeterminar atuya localización cheografica

en: _Automatic Problem Reporting
an: Informar d'un problema _automaticament

[ctx: measurement format]
en: Metric
an: Metrico

en: No regions found
an: No s'han trobau rechions

en: No input sources found
an: No s'han trobau fuents de dentrada

[ctx: Input Source]
en: Other
an: Atra

en: Your session needs to be restarted for changes to take effect
an: Cal reiniciar a sesión ta que s'apliquen os cambeos

en: Restart Now
an: Reiniciar-ne agora

en: No input source selected
an: No s'ha seleccionau garra fuent de dentrada

en: Login Screen
an: Pantalla d'inicio de sesión

en: Formats
an: Formatos

en: Preview
an: Anvista previa

en: Dates
an: Calendatas

en: Times
an: Horas

en: Numbers
an: Numeros

en: Measurement
an: Mesura

en: Region & Language
an: Rechión y idioma

en: Select your display language, formats, keyboard layouts and input sources
an: Selecciona o tuyo idioma, formatos, distribucions de teclau y fuents de dentrada

note: Translators: those are keywords for the region control-center panel
en: Language;Layout;Keyboard;Input;
an: Idioma;Distribución;Teclau;Dentrada;

en: Add an Input Source
an: Adhibir una fuent de dentrada

en: Input methods can't be used on the login screen
an: Os metodos de dentrada no se pueden usar en a pantalla d'inicio de sesión

en: Input Source Options
an: Opcions d'as fuents de dentrada

en: Use the _same source for all windows
an: Usar a _mesma fuent ta todas as finestras

en: Allow _different sources for each window
an: Premitir _diferents fuents ta cada finestra

en: Keyboard Shortcuts
an: Alcorces de teclau

en: Switch to previous source
an: Cambiar a la fuent anterior

en: Super+Shift+Space
an: Súper+Mayús+Espacio

en: Switch to next source
an: Cambiar a la fuent siguient

en: You can change these shortcuts in the keyboard settings
an: Puetz cambiar istos alcorces en a configuración d'o teclau

en: Alternative switch to next source
an: Cambeo alternativo a la fuent siguient

en: Left+Right Alt
an: Cucha + Alt dreita

en: English (United Kingdom)
an: Anglés (Reino Uniu)

en: United Kingdom
an: Reino Uniu

en: Options
an: Opcions

en: Add input source
an: Adhibir fuent de dentrada

en: Remove input source
an: Sacar fuent de dentrada

en: Move input source up
an: Puyar a fuent de dentrada

en: Move input source down
an: Baixar a fuent de dentrada

en: Configure input source
an: Configurar fuent de dentrada

en: Show input source keyboard layout
an: Amostrar a distribución d'o teclau d'a fuent de dentrada

en: Login settings are used by all users when logging into the system
an: A configuración d'inicio de sesión la usan totz os usuarios quan encietan a sesión en o sistema

[ctx: Search Location]
en: Places
an: Puestos

[ctx: Search Location]
en: Bookmarks
an: Marcapachinas

[ctx: Search Location]
en: Other
an: Atra

en: Select Location
an: Seleccionar una ubicación

en: _OK
an: _Acceptar

en: No applications found
an: No s'han trobau aplicacions

en: Search
an: Buscar

en: Control which applications show search results in the Activities Overview
an: Controlar qué aplicacions amuestran resultaus de busca en l'anvista de actividatz

note: Translators: those are keywords for the search control-center panel
en: Search;Find;Index;Hide;Privacy;Results;
an: buscar;busca;indiz;amagar;privacidat;resultaus;

en: Search Locations
an: Buscar ubicacions

en: Move Up
an: Puyar

en: Move Down
an: Baixar

en: Preferences
an: Preferencias

[ctx: service is enabled]
en: On
an: Encendiu

[ctx: service is disabled]
en: Off
an: Amortau

[ctx: service is enabled]
en: Enabled
an: Activau

[ctx: service is active]
en: Active
an: activo

en: Choose a Folder
an: Triga una carpeta

en: Copy
an: Copiar

en: Sharing
an: Compartir

en: Control what you want to share with others
an: Controla qué quiers compartir con atros

note: Translators: those are keywords for the sharing control-center panel
en: share;sharing;ssh;host;name;remote;desktop;bluetooth;obex;media;audio;video;pictures;photos;movies;server;renderer;
an: compartir;compartición;ssh;equipo;remoto;escritorio:bluetooth;obex;multimeya;son:video;imachens;fotos;cintas;servidor;renderizau;

en: Enable or disable remote login
an: Activar u desactivar l'inicio de sesión remota

en: Authentication is required to enable or disable remote login
an: Se requier autenticación ta activar u desactivar l'inicio de sesión remota

note: Label
en: No networks selected for sharing
an: No bi ha retz seleccionaus ta compartir

note: * vim: sw=2 ts=8 cindent noai bs=2
en: Networks
an: Retz

en: Bluetooth Sharing
an: Compartición por Bluetooth

en: Bluetooth Sharing allows you to share files with other Bluetooth enabled devices
an: A compartición por Bluetooth te permite compartir fichers con atros dispositivos con o Bluetooth activau

en: Only Receive From Trusted Devices
an: Recibir nomás dende dispositivos de confianza

en: Save Received Files to Downloads Folder
an: Alzar os fichers recibius en a carpeta de descargas

en: Computer Name
an: Nombre de l'ordinador

en: Personal File Sharing
an: Compartición de fichers presonals

en: Screen Sharing
an: Compartición d'a pantalla

en: Media Sharing
an: Compartición multimeya

en: Remote Login
an: Encieto de sesión remoto

en: Some services are disabled because of no network access.
an: S'han desactivau qualques servicios porque no bi ha acceso a lo ret.

en: Personal File Sharing allows you to share your Public folder with others on your current network using: <a href="dav://%s">dav://%s</a>
an: A compartición de fichers presonals te permite compartir a tuya carpeta Publica con atros en o tuyo ret actual usando: <a href="dav://%s">dav://%s</a>

en: Require Password
an: Solicitar a clau

en: Allow remote users to connect using the Secure Shell command:
    <a href="ssh %s">ssh %s</a>
an: Premitir a os usuarios remotos connectar-se usando o comando de shell segura:
    <a href="ssh %s">ssh %s</a>

en: Allow remote users to view or control your screen by connecting to: <a href="vnc://%s">vnc://%s</a>
an: Premitir a os usuarios remotos veyer u controlar a tuya pantalla connectando-se ta: <a href="vnc://%s">vnc://%s</a>

en: Allow Remote Control
an: Activar o control remoto

en: Password:
an: Clau:

en: Show Password
an: Amostrar a clau

en: Access Options
an: Opcions d'acceso

en: New connections must ask for access
an: As nuevas connexions deben preguntar por l'acceso

en: Require a password
an: Solicitar a clau

en: Media sharing allows you to share music, photos and videos over the network.
an: A compartición de meyos le permite compartir mosica, fotos y videos por meyo d'o ret.

en: Folders
an: Carpetas

en: Sound
an: Son

en: Change sound levels, inputs, outputs, and alert sounds
an: Cambiar o volumen de dentrada y salida de son y as alertas sonoras

note: Translators: those are keywords for the sound control-center panel
en: Card;Microphone;Volume;Fade;Balance;Bluetooth;Headset;Audio;
an: tarcheta;microfono;volumen;esvaneixer;balanz;bluetooth;cascos;auriculars;son;

note: Translators: This is the name of an audio file that sounds like the bark of a dog. You might want to translate it into the equivalent words of your language.
en: Bark
an: Ladriu

note: Translators: This is the name of an audio file that sounds like a water drip. You might want to translate it into the equivalent words of your language.
en: Drip
an: Goteyo

note: Translators: This is the name of an audio file that sounds like tapping glass. You might want to translate it into the equivalent words of your language.
en: Glass
an: Vaso

[ctx: balance]
en: Left
an: Cucho

[ctx: balance]
en: Right
an: Dreito

[ctx: balance]
en: Rear
an: Trasero

[ctx: balance]
en: Front
an: Frontal

[ctx: balance]
en: Minimum
an: Minimo

[ctx: balance]
en: Maximum
an: Maximo

en: _Balance:
an: _Balanz:

en: _Fade:
an: _Esvaneiximiento:

[ctx: volume]
en: Unamplified
an: Sin amplificar

en: _Profile:
an: _Perfil:

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
an[0]: %u salida
an[1]: %u salidas

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
an[0]: %u dentrada
an[1]: %u dentradas

en: System Sounds
an: Sons d'o sistema

en: _Test Speakers
an: _Prebar os altavoces

en: Peak detect
an: Detección de picos

en: Name
an: Nombre

en: Device
an: Dispositivo

en: Speaker Testing for %s
an: Preba d'altavoces ta %s

en: _Output volume:
an: Volumen de sali_da:

en: Output
an: Salida

en: C_hoose a device for sound output:
an: _Trigar un dispositivo ta la salida de son:

en: Settings for the selected device:
an: Configuración ta lo dispositivo seleccionau:

en: Input
an: Dentrada

en: _Input volume:
an: Volumen de _dentrada:

en: Input level:
an: Libel de dentrada:

en: C_hoose a device for sound input:
an: _Trigar un dispositivo ta la dentrada de son:

en: Sound Effects
an: Efectos de son

en: _Alert volume:
an: Volumen de _alerta:

en: No application is currently playing or recording audio.
an: Actualment garra aplicación ye reproducindo u gravando son.

en: Built-in
an: Integrau

en: Sound Preferences
an: Preferencias de son

en: Testing event sound
an: Comprebando o son d'evento

en: Default
an: Predeterminau

en: From theme
an: D'o tema

en: C_hoose an alert sound:
an: _Trigar un son d'alerta:

en: Stop
an: Aturar

en: Test
an: Prebar

en: Custom
an: Presonalizau

en: Make it easier to see, hear, type, point and click
an: Fer mas sencillo de veyer, escuitar, escribir y apuntar y pretar

note: Translators: those are keywords for the universal access control-center panel
en: Keyboard;Mouse;a11y;Accessibility;Contrast;Zoom;Screen;Reader;text;font;size;AccessX;Sticky;Keys;Slow;Bounce;Mouse;
an: Teclau;Ratet;a11y;Accesibilidat;Contraste;Zoom;Pantalla;Lector;texto;fuent;Grandaria;AccessX;Persistents;Teclas;Lentas;Refuso;Ratet;

en: _Always Show Universal Access Menu
an: _Amostrar siempre o menú d'acceso universal

en: Seeing
an: Visión

en: _High Contrast
an: _Alto contraste

en: _Large Text
an: Texto _gran

en: Screen _Reader
an: Lecto_r de pantalla

en: _Sound Keys
an: Teclas de_son

en: Hearing
an: Audición

en: _Visual Alerts
an: Alertas _visuals

en: Screen _Keyboard
an: _Teclau en pantalla

en: _Typing Assist (AccessX)
an: Asis_tent d'Escritura (AccessX)

en: Pointing & Clicking
an: Apuntar y pretar

en: _Mouse Keys
an: _Teclas d'o ratet

en: _Click Assist
an: Asistent de _clic

en: Screen Reader
an: Lector de pantalla

en: The screen reader reads displayed text as you move the focus.
an: O lector de pantalla leye o texto amostrau en que vas movendo lo foco.

en: _Screen Reader
an: _Lector de pantalla

en: Sound Keys
an: Teclas de son

en: Beep when Num Lock or Caps Lock are turned on.
an: Chuflar quan o Bloq. Num. u lo Bloq. Mayús. sigan enchegaus.

en: Visual Alerts
an: Alertas visuals

en: _Test flash
an: _Prebar os destellos

en: Use a visual indication when an alert sound occurs.
an: Usar una indicación visual quan ocurra una alerta de son.

en: Flash the _window title
an: Destello d'a barra de titol d'a _finestra

en: Flash the entire _screen
an: De_stello d'a pantalla completa

en: Typing Assist
an: Asistent d'Escritura

en: _Sticky Keys
an: Tecla_s persistents

en: Treats a sequence of modifier keys as a key combination
an: Tracta una seqüencia de teclas modificaderas como una combinación de teclas

en: _Disable if two keys are pressed together
an: _Desactivar-ne si se pretan dos teclas a la vegada

en: Beep when a _modifier key is pressed
an: Pitar en pretar una tecla _modificadera

en: S_low Keys
an: Teclas _lentas

en: Puts a delay between when a key is pressed and when it is accepted
an: Introduz un retardo en pretar una tecla y quan ista s'accepta

en: A_cceptance delay:
an: R_etardo d'acceptación:

[ctx: slow keys delay]
en: Short
an: Curto

en: Slow keys typing delay
an: Retardo d'as teclas lentas en escribir

[ctx: slow keys delay]
en: Long
an: Luengo

en: Beep when a key is pr_essed
an: Chuflar _en que se preta una tecla

en: Beep when a key is _accepted
an: Chuflar en que s'_accepta una tecla

en: Beep when a key is _rejected
an: Chuflar en _refusar una tecla

en: _Bounce Keys
an: _Refuso de teclas

en: Ignores fast duplicate keypresses
an: Inorar as pulsacions duplicadas rapidas

[ctx: bounce keys delay]
en: Short
an: Curto

en: Bounce keys typing delay
an: Retardo de pulsación d'o refuso de teclas

[ctx: bounce keys delay]
en: Long
an: Luengo

en: _Enable by Keyboard
an: Activar-ne por t_eclau

en: Turn accessibility features on and off using the keyboard
an: Activar as caracteristicas d'accesibilidat usando o teclau

en: Click Assist
an: Asistent de clic

en: _Simulated Secondary Click
an: Clic secundario _simulau

en: Trigger a secondary click by holding down the primary button
an: Disparar un clic secundario en mantener pretau o botón primario

[ctx: secondary click]
en: Short
an: Curto

en: Secondary click delay
an: Retardo d'o clic secundario

[ctx: secondary click delay]
en: Long
an: Luengo

en: _Hover Click
an: Clic en pasar p_or dencima

en: Trigger a click when the pointer hovers
an: Disparar un clic en posicionar o puntero

en: D_elay:
an: R_etardo:

[ctx: dwell click delay]
en: Short
an: Curto

[ctx: dwell click delay]
en: Long
an: Luengo

en: Motion _threshold:
an: Branquil de _movimiento:

[ctx: dwell click threshold]
en: Small
an: Chicot

[ctx: dwell click threshold]
en: Large
an: Gran

[ctx: Distance]
en: Short
an: Curta

[ctx: Distance]
en: ¼ Screen
an: ¼ de pantalla

[ctx: Distance]
en: ½ Screen
an: ½ pantalla

[ctx: Distance]
en: ¾ Screen
an: ¾ de pantalla

[ctx: Distance]
en: Long
an: Larga

en: Full Screen
an: Pantalla completa

en: Top Half
an: Metat superior

en: Bottom Half
an: Metat inferior

en: Left Half
an: Metat cucha

en: Right Half
an: Metat dreita

en: Zoom Options
an: Opcions d'ampliación

en: Zoom
an: Ampliación

en: Magnification:
an: Magnificación:

en: Follow mouse cursor
an: Siguir a lo cursor d'o ratet

en: Screen part:
an: Parti d'a pantalla:

en: Magnifier extends outside of screen
an: O manificador s'extiende difuera d'a pantalla

en: Keep magnifier cursor centered
an: Mantener centrau o cursor d'o manificador

en: Magnifier cursor pushes contents around
an: O cursor d'o manificador empenta o conteniu ta l'arredol d'ell

en: Magnifier cursor moves with contents
an: O cursor d'o manificador se mueve con o conteniu

en: Magnifier Position:
an: Posición d'o manificador:

en: Magnifier
an: Manificador

en: Thickness:
an: Grosor:

[ctx: universal access, thickness]
en: Thin
an: Fino

[ctx: universal access, thickness]
en: Thick
an: Recio

en: Length:
an: Longaria:

en: Crosshairs:
an: Cruces:

en: Overlaps mouse cursor
an: Solapa lo cursor d'o ratet

en: Crosshairs
an: Cruces

en: White on black:
an: Blanco sobre negro:

en: Brightness:
an: Brilo:

en: Contrast:
an: Contraste:

[ctx: universal access, color]
en: None
an: Denguna

[ctx: universal access, color]
en: Full
an: Completa

[ctx: universal access, brightness]
en: Low
an: Baixo

[ctx: universal access, brightness]
en: High
an: Alto

[ctx: universal access, contrast]
en: Low
an: Baixo

[ctx: universal access, contrast]
en: High
an: Alto

en: Color Effects:
an: Efectos de color:

en: Color Effects
an: Efectos de color

[ctx: Account type]
en: Standard
an: Estandar

[ctx: Account type]
en: Administrator
an: Administrador

en: _Full Name
an: Nombre _completo

en: Account _Type
an: _mena de cuenta

en: Allow user to set a password when they next login
an: Permitir a l'usuario trigar una clau en o siguient inicio de sesión

en: Set a password now
an: Establir una clau agora

en: _Verify
an: _Verificar

en: Enterprise login allows an existing centrally managed user account to be used on this device.
an: L'encieto de sesión corporativo permite que se faiga servir una cuenta d'usuario chestionada de traza centralizada en iste dispositivo.

en: _Domain
an: _Dominio

en: Go online to add
    enterprise login accounts.
an: Conecta-te ta adhibir
    cuentas d'encieto de sesión corporativo.

en: _Enterprise Login
an: Encieto de s_esión corporativo

en: Add User
an: Adhibir un usuario

note: Translators: This button enrolls the computer in the domain in order to use enterprise logins.
en: _Enroll
an: _Unir

en: Domain Administrator Login
an: Encieto de sesión de l'administrador d'o dominio

en: In order to use enterprise logins, this computer needs to be
    enrolled in the domain. Please have your network administrator
    type their domain password here.
an: Ta usar inicios de sesión corporativos, iste equipo ameneste
    formar parti d'un dominio. Pide a l'administrador d'o tuyo
    sistema que escriba aquí a clau d'o dominio.

en: Administrator _Name
an: _Nombre de l'administrador

en: Administrator Password
an: Clau d'administrador

en: Left thumb
an: Dedo gordo cucho

en: Left middle finger
an: Dido meyo cucho

en: Left ring finger
an: Dido aniello cucho

en: Left little finger
an: Dido currín cucho

en: Right thumb
an: Dido gran dreito

en: Right middle finger
an: Dido meyo dreito

en: Right ring finger
an: Dido aniello dreito

en: Right little finger
an: Dido currín dreito

en: Enable Fingerprint Login
an: Activar l'inicio de sesión con a ditalada

en: _Right index finger
an: Dido indiz _dreito

en: _Left index finger
an: Dido indiz _cucho

en: _Other finger:
an: _Atro dido:

en: Your fingerprint was successfully saved. You should now be able to log in using your fingerprint reader.
an: A tuya ditalada s'alzó correctament. Agora habrías de poder encetar a sesión en usando o tuyo lector de ditaladas.

en: Users
an: Usuarios

en: Add or remove users and change your password
an: Adhibir u sacar usuarios y cambiar as claus d'ells

note: Translators: those are keywords for the user accounts control-center panel
en: Login;Name;Fingerprint;Avatar;Logo;Face;Password;
an: inicio de sesión;nombre;ditalada;avatar;logo;cara;clau;

en: Login History
an: Historico d'inicio de sesión

en: Change Password
an: Cambiar a clau

en: Ch_ange
an: Cam_biar

en: _Verify New Password
an: _Verificar a Clau nueva

en: _New Password
an: Clau _nueva

en: Current _Password
an: Clau _actual

en: Add User Account
an: Adhibir una cuenta d'usuario

en: Remove User Account
an: Sacar una cuenta d'usuario

en: Login Options
an: Opcions d'inicio de sesión

en: A_utomatic Login
an: _Encieto de sesión automatico

en: _Fingerprint Login
an: Encieto de sesión con a _ditalada

en: User Icon
an: Icono d'usuario

en: _Language
an: _Idioma

en: Last Login
an: Zaguer inicio de sesión

en: Manage user accounts
an: Chestionar as cuentas d'usuario

en: Authentication is required to change user data
an: Se requier autenticación ta cambiar os datos de l'usuario

[ctx: Password hint]
en: The new password needs to be different from the old one.
an: A nueva clau debe estar diferent de l'antiga.

[ctx: Password hint]
en: Try changing some letters and numbers.
an: Preba cambiando bellas letras y numeros.

[ctx: Password hint]
en: Try changing the password a bit more.
an: Preba a cambiar a clau una mica más.

[ctx: Password hint]
en: A password without your user name would be stronger.
an: Una clau sin o tuyo nombre d'usuario será mas rebusta.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid using your name in the password.
an: Preba a privar usar o tuyo nombre en a clau.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid some of the words included in the password.
an: Preba a privar bellas d'as parolas incluidas en a clau.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid common words.
an: Preba a privar as parolas comuns.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid reordering existing words.
an: Preba a privar reordenar as parolas existents.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more numbers.
an: Preba a emplegar mas numeros.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more uppercase letters.
an: Preba a emplegar mas letras mayusclas.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more lowercase letters.
an: Preba a emplegar mas letras minusclas.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more special characters, like punctuation.
an: Preba a emplegar mas caracters especials, como puntuación.

[ctx: Password hint]
en: Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation.
an: Preba a fer servir una mezcla de letras, numeros y simbolos depuntuación.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same character.
an: Preba a privar repetir o mesmo caracter.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation.
an: Preba a privar repetir a mesma mena de caracter: Cal mezclar letras, numeros y simbolos de puntuación.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid sequences like 1234 or abcd.
an: Preba a privar as seqüencias como 1234 u abc.

[ctx: Password hint]
en: Try to add more letters, numbers and symbols.
an: Preba a adhibir mas letras, numeros y simbolos.

[ctx: Password hint]
en: Mix uppercase and lowercase and use a number or two.
an: Mezcla letras mayusclas y minusclas y emplega un numero u dos.

[ctx: Password hint]
en: Good password! Adding more letters, numbers and punctuation will make it stronger.
an: Clau buena. Preba a adhibir mas letras, numeros y simbolos de puntuación ta fer-la mas rebusta.

[ctx: Password strength]
en: Strength: Weak
an: Fortidura: Feble

[ctx: Password strength]
en: Strength: Low
an: Fortidura: Baixa

[ctx: Password strength]
en: Strength: Medium
an: Fortidura: Meya

[ctx: Password strength]
en: Strength: Good
an: Fortidura: Buena

[ctx: Password strength]
en: Strength: High
an: Fortidura: Alta

en: Authentication failed
an: Ha fallau l'autenticación

en: The new password is too short
an: A nueva clau ye masiau curta

en: The new password is too simple
an: A nueva clau ye masiau simpla

en: The old and new passwords are too similar
an: A antiga clau y a nueva son masiau semellants

en: The new password has already been used recently.
an: A nueva clau ya s'ha usau recientment.

en: The new password must contain numeric or special characters
an: A nueva clau debe contener caracters numericos u especials

en: The old and new passwords are the same
an: A nueva clau y l'antiga son a mesma

en: Your password has been changed since you initially authenticated!
an: S'ha cambiau a tuya clau dende que t'autentiqués inicialment!

en: The new password does not contain enough different characters
an: A nueva clau no contién suficients caracters diferents

en: Unknown error
an: Error desconoixida

en: Should match the web address of your account provider.
an: Cal que coincida con l'adreza web d'o tuyo furnidor d'a cuenta.

en: Failed to add account
an: S'ha produciu una error en adhibir a cuenta

en: Passwords do not match.
an: As claus no coinciden.

en: Failed to register account
an: S'ha produciu una error en rechistrar a cuenta

en: No supported way to authenticate with this domain
an: No bi ha una traza suportada d'autenticar-se con iste dominio

en: Failed to join domain
an: S'ha produciu una error en unir-se a lo dominio

en: That login name didn't work.
    Please try again.
an: Ixe nombre d'encieto de sesión no ha marchau.
    Intenta-lo de nuevas.

en: That login password didn't work.
    Please try again.
an: Ixa clau d'encieto de sesión no ha marchau.
    Intenta-lo de nuevas.

en: Failed to log into domain
an: S'ha produciu una error en encetar a sesión en o dominio

en: Unable find the domain. Maybe you misspelled it?
an: No s'ha puesto trobar o dominio. ¿En ye bien escrito?

en: You are not allowed to access the device. Contact your system administrator.
an: No te ye premitiu accedir a lo dispositivo. Contacta con l'administrador d'o tuyo sistema.

en: The device is already in use.
an: O dispositivo ya ye en uso.

en: An internal error occurred.
an: S'ha produciu una error interna.

en: Enabled
an: Activada

en: Delete registered fingerprints?
an: Eliminar as ditaladas rechistradas?

en: _Delete Fingerprints
an: _Eliminar as ditaladas

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
an: Quiers eliminar as tuyas ditaladas rechistradas y asinas desactivar l'inicio de sesión con a ditalada?

en: Done!
an: Feito!

note: translators: * The variable is the name of the device, for example: * "Could you not access "Digital Persona U.are.U 4000/4000B" device
en: Could not access '%s' device
an: No s'ha puesto accedir a lo dispositivo '%s'

note: translators: * The variable is the name of the device, for example: * "Could you not access "Digital Persona U.are.U 4000/4000B" device
en: Could not start finger capture on '%s' device
an: No s'ha puesto encetar a captura de dido en o dispositivo '%s'

en: Could not access any fingerprint readers
an: No s'ha puesto accedir a dengún lector de ditaladas

en: Please contact your system administrator for help.
an: Contacta con l'administrador d'o tuyo sistema ta obtener aduya.

note: translators: * The variable is the name of the device, for example: * "To enable fingerprint login, you need to save one of your fingerprints, using the * 'Digital Persona U.are.U 4000/4000B' device."
en: To enable fingerprint login, you need to save one of your fingerprints, using the '%s' device.
an: Ta activar l'inicio de sesión con a ditalada debes alzar una d'as tuyas ditaladas usando lo dispositivo '%s'.

en: Selecting finger
an: Seleccionando lo dido

en: Enrolling fingerprints
an: Rechistrando as ditaladas

en: This Week
an: Ista semana

en: Last Week
an: A zaguera semana

[ctx: login history week label]
note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24, 2013", shown as the last day of a week on login history dialog.
en: %b %e, %Y
an: %e de %b %Y

en: Session Ended
an: Sesión rematada

en: Session Started
an: Sesión encetada

en: Please choose another password.
an: Triga unatra clau.

en: Please type your current password again.
an: Escribe de nuevas a tuya clau actual.

en: Password could not be changed
an: No s'ha puesto cambiar a clau

en: The passwords do not match.
an: As claus no coinciden.

en: Browse for more pictures
an: Examinar ta mirar mas imachens

en: Disable image
an: Desactivar a imachen

en: Take a photo…
an: Prener una foto…

en: Browse for more pictures…
an: Examinar ta mirar mas imachens…

en: Used by %s
an: Usada por %s

en: Cannot automatically join this type of domain
an: No se puet unir automaticament ta ista mena de dominio

en: No such domain or realm found
an: No existe o dominio u no s'ha trobau o reino

en: Cannot log in as %s at the %s domain
an: No se puet encetar a sesión como %s en o dominio %s

en: Invalid password, please try again
an: A clau no ye valida, intenta-lo de nuevo

en: Couldn't connect to the %s domain: %s
an: No s'ha puesto connectar a lo dominio %s: %s

en: Other Accounts
an: Atras cuentas

en: Failed to delete user
an: S'ha produciu una error en eliminar l'usuario

en: Failed to revoke remotely managed user
an: S'ha produciu una error en eliminar l'usuario maniau remotament

en: You cannot delete your own account.
an: No puetz eliminar a tuya propia cuenta.

en: %s is still logged in
an: %s agún no ye rechistrau en o sistema

en: Deleting a user while they are logged in can leave the system in an inconsistent state.
an: Eliminar un usuario entre que ye rechistrau en o sistema puede deixar lo sistema en un estau inconsistent.

en: Do you want to keep %s's files?
an: Quiers mantener os fichers de %s?

en: It is possible to keep the home directory, mail spool and temporary files around when deleting a user account.
an: Ye posible mantener a carpeta presonal, a ringlera d'o correu y os fichers temporals en eliminar una cuenta d'usuario.

en: _Delete Files
an: _Eliminar os fichers

en: _Keep Files
an: _Mantener os fichers

en: Are you sure you want to revoke remotely managed %s's account?
an: Yes seguro que quiers sacar a cuenta %s maniada remotament?

en: _Delete
an: _Eliminar

[ctx: Password mode]
en: Account disabled
an: Cuenta desactivada

[ctx: Password mode]
en: To be set at next login
an: Ta configurar-ne en o siguient inicio de sesión

[ctx: Password mode]
en: None
an: Dengún

en: Logged in
an: Sesión encetada

en: Failed to contact the accounts service
an: S'ha produciu una error a lo contactar con o servicio de cuentas

en: Please make sure that the AccountService is installed and enabled.
an: Asegura-te que o servicio de cuentas ye instalau y activau.

en: To make changes,
    click the * icon first
an: Ta realizar os cambeos
    preta en primeras l'icono *

en: Create a user account
an: Creyar una cuenta d'usuario

en: To create a user account,
    click the * icon first
an: Ta creyar un usuario
    preta en primeras l'icono *

en: Delete the selected user account
an: Eliminar a cuenta d'usuario seleccionadapreta en primeras l'icono *

en: To delete the selected user account,
    click the * icon first
an: Ta eliminar a cuenta d'usuario seleccionada
    preta en primeras l'icono *

en: My Account
an: A mía cuenta

en: A user with the username '%s' already exists.
an: Ya existe un usuario con nombre d'usuario '%s'.

en: The username is too long.
an: O nombre d'usuario ye masiau largo.

en: The username cannot start with a '-'.
an: O nombre d'usuario no puet prencipiar por '-'.

en: The username should only consist of lower and upper case letters from a-z, digits and any of characters '.', '-' and '_'.
an: O nombre d'usuario debe consistir nomás de letras mayusclas y minusclas de l'a-dica la z, dichitos y belún d'os caracters '.', '-' y '_'.

en: This will be used to name your home folder and can't be changed.
an: Isto s'emplegará pa nombrar a tuya carpeta personal y no se puet cambiar.

note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24".
en: %b %e
an: %e de %b

note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24, 2013".
en: %b %e, %Y
an: %e de %b %Y

en: Map Buttons
an: Mapear os botons

en: Map buttons to functions
an: Mapear botons a funcions

en: To edit a shortcut, choose the "Send Keystroke" action, press the keyboard shortcut button and hold down the new keys or press Backspace to clear.
an: Ta editar un alcorce, triga l'acción "Ninviar o clic de teclas", preta l'alcorce d'o teclau y mantién pretas as teclas nuevas u preta o Retroceso ta esborrar-lo.

en: Please tap the target markers as they appear on screen to calibrate the tablet.
an: Preta as marcas d'obchectivo en que amaneixen en a pantalla ta calibrar a tableta.

en: Mis-click detected, restarting...
an: Clic erronio detectau, se ye reiniciando…

[ctx: Wacom tablet button]
en: Up
an: Alto

[ctx: Wacom tablet button]
en: Down
an: Abaixo

[ctx: Wacom action-type]
en: None
an: Dengún

[ctx: Wacom action-type]
en: Send Keystroke
an: Ninviar a pulsación de tecla

[ctx: Wacom action-type]
en: Switch Monitor
an: Cambiar o monitor

[ctx: Wacom action-type]
en: Show On-Screen Help
an: Amostrar l'aduya en a pantalla

en: Output:
an: Salida:

note: Keep ratio switch
en: Keep aspect ratio (letterbox):
an: Mantener a relación d'aspecto (letterbox):

note: Whole-desktop checkbox
en: Map to single monitor
an: Mapear una sola pantalla

en: %d of %d
an: %d de %d

en: Display Mapping
an: Amostrar o mapeo

en: Button
an: Botón

en: Wacom Tablet
an: Tableta Wacom

en: Set button mappings and adjust stylus sensitivity for graphics tablets
an: Establir o mapiau de botons y achustar a sensibilidat d'o lapiz ta tabletas graficas

note: Translators: those are keywords for the wacom tablet control-center panel
en: Tablet;Wacom;Stylus;Eraser;Mouse;
an: Tableta;Wacom;Stylus;Borrador;Rato;

en: Tablet (absolute)
an: Tableta (absoluto)

en: Touchpad (relative)
an: Touchpad (relativo)

en: Tablet Preferences
an: Preferencias d'a tableta

en: _Help
an: _Aduya

en: No tablet detected
an: No s'ha detectau garra tableta

en: Please plug in or turn on your Wacom tablet
an: Conecta u enchega a tuya tableta Wacom

en: Bluetooth Settings
an: Configuración d'o Bluetooth

en: Map to Monitor…
an: Mapa que monitorizar…

en: Map Buttons…
an: Mapear os botons…

en: Adjust display resolution
an: Achustar a resolución d'a pantalla

en: Adjust mouse settings
an: Achustar as opcions d'o ratet

en: Tracking Mode
an: Modo de seguimiento

en: Left-Handed Orientation
an: Orientación ta zurdos

note: If no mode is available, we use "left-ring-mode-1" for backward compat
en: Left Ring
an: Aniello cucho

en: Left Ring Mode #%d
an: Modo de l'aniello cucho nº %d

note: If no mode is available, we use "right-ring-mode-1" for backward compat
en: Right Ring
an: Aniello dreito

en: Right Ring Mode #%d
an: Modo de l'aniello dreito nº %d

note: If no mode is available, we use "left-strip-mode-1" for backward compat
en: Left Touchstrip
an: Banda tactil cucha

en: Left Touchstrip Mode #%d
an: Modo d'a banda tactil cucha nº %d

note: If no mode is available, we use "right-strip-mode-1" for backward compat
en: Right Touchstrip
an: Banda tactil dreita

en: Right Touchstrip Mode #%d
an: Modo d'a banda tactil dreita nº %d

en: Left Touchring Mode Switch
an: Modo de cambeo de l'aniello tactil cucho

en: Right Touchring Mode Switch
an: Modo de cambeo de l'aniello tactil dreito

en: Left Touchstrip Mode Switch
an: Modo de cambeo d'a banda tactil cucha

en: Right Touchstrip Mode Switch
an: Modo de cambeo d'a banda tactil dreita

en: Mode Switch #%d
an: Modo de cambeo nº %d

en: Left Button #%d
an: Botón cucho nº %d

en: Right Button #%d
an: Botón dreito nº %d

en: Top Button #%d
an: Botón superior nº %d

en: Bottom Button #%d
an: Botón inferior nº %d

en: New shortcut…
an: Nuevo alcorce de teclau…

en: No Action
an: Sin acción

en: Left Mouse Button Click
an: Pulsación d'o botón cucho d'o ratet

en: Middle Mouse Button Click
an: Pulsación d'o botón meyo d'o ratet

en: Right Mouse Button Click
an: Pulsación d'o botón dreito d'o ratet

en: Scroll Up
an: Desplazar enta alto

en: Scroll Down
an: Desplazar enta baixo

en: Scroll Left
an: Desplazar enta la cucha

en: Scroll Right
an: Desplazar enta la dreita

en: Back
an: Dezaga

en: Forward
an: Avant

en: Eraser Pressure Feel
an: Sensibilidat de presión d'o borrador

en: Soft
an: Suau

en: Firm
an: Firme

en: Top Button
an: Botón superior

en: Lower Button
an: Botón inferior

en: Tip Pressure Feel
an: Sensibilidat de presión d'o lapiz

en: GNOME Control Center
an: Centro de control de GNOME

en: Utilities to configure the GNOME desktop
an: Utilidatz ta configurar o escritorio GNOME

en: The control center is GNOME's main interface for configuration of various aspects of your desktop.
an: O centro de control ye a interficie prencipal de GNOME ta la configuración de diversos aspectos d'o suyo escritorio.

en: Enable verbose mode
an: Activar o modo detallau

en: Show the overview
an: Amostrar a visión cheneral

en: Search for the string
an: Mirar a cadena

en: List possible panel names and exit
an: Listar totz os nombres de panels posibles y salir

en: Show help options
an: Amostrar as opcions d'aduya

en: Panel to display
an: Panel ta amostrar

en: [PANEL] [ARGUMENT…]
an: [PANEL] [ARGUMENTO…]

en: - Settings
an: - Configuración

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
an: %s
    Executar '%s --help' ta veyer una lista completa d'as opcions de comando disponibles.

en: Available panels:
an: Panels disponibles:

en: Help
an: Aduya

en: Quit
an: Salir

en: All Settings
an: Todas as configuracions

[ctx: category]
note: Add categories
en: Personal
an: Presonal

[ctx: category]
en: System
an: Sistema

en: Preferences;Settings;
an: Preferencias;Configuración;
