gnome-control-center HEAD - en to rw translation catalogue (53 entries)

en: Keyboard
rw: Mwandikisho

en: Basic
rw: By'ibanze

en: Filters
rw: Muyunguruzi

note: set the timeout value  label with correct value of timeout
en: seconds
rw: amasogonda

en: Centered
rw: Biri hagati

en: Connecting...
rw: Kwihuza...

en: Key
rw: Urufunguzo

en: Add...
rw: Kingeraho

en: Delete
rw: Gusiba

en: Edit...
rw: Kwandika...

en: Text Editor
rw: Umuhinduzi w'inyandiko

en: Window Manager
rw: Umuyobozi w'idirishya

en: Options
rw: Amahitamo

en: Font
rw: Intego-nyuguti

en: Disabled
rw: Yahagaritswe

en: Desktop
rw: Ibiro

en: Sound
rw: Ijwi

en: Action
rw: Igikorwa

en: Shortcut
rw: Iy'ubusamo

en: Unknown
rw: Kitazwi

en: Layout
rw: Imigaragarire

note: The first radio in a group is to be "Default", meaning none of the below options are to be included in the selected list. This is a HIG-compliant alternative to allowing no selection in the group.
en: Default
rw: Mburabuzi

en: Layouts
rw: Imigaragarire

en: Preview:
rw: Igaragazambere:

en: minutes
rw: iminota

en: Buttons
rw: Utubuto

en: Mouse
rw: Imbeba

en: Port:
rw: Impagikiro:

en: General
rw: Rusange

en: Controls
rw: Amagenzura

en: Icons
rw: Udushushondanga

en: Open File
rw: Gufungura Dosiye

en: Save File
rw: Bika idosiye

en: Text only
rw: Umwandiko gusa

en: Control
rw: Igenzura

en: Others
rw: Ibindi

en: Volume
rw: Igice

en: Type
rw: Ubwoko

en: Screen
rw: Mugaragaza

en: Event
rw: Icyabaye

en: Maximize
rw: Kugira kinini

en: Roll up
rw: Kuzamura

en: E-mail
rw: Imeli

en: Pause
rw: akaruhuko

en: Search
rw: Gushaka

en: Name:
rw: Izina:

en: Style:
rw: Imisusire

en: Type:
rw: Ubwoko

en: Size:
rw: Ingano

en: Version:
rw: Verisiyo:

en: Description:
rw: Umwirondoro

en: Themes
rw: Insanganyamatsiko

en: Description
rw: Isobanuramiterere
