gnome-control-center master - en to sl_SI translation catalogue (2059 entries)

en: Add Keyboard Shortcuts
sl_SI: Dodaj tipkovne bližnjice

en: _Cancel
sl_SI: _Prekliči

en: _Add
sl_SI: _Dodaj

en: Added keyboard shortcuts will be available globally, and can be changed in the app’s page in Settings
sl_SI: Dodane tipkovne bližnjice bodo na voljo vsepovsod in jih je mogoče spremeniti na strani programa med nastavitvami

en: Global Shortcuts
sl_SI: Globalne tipkovne bližnjice

en: Remove All Shortcuts?
sl_SI: Ali želite odstraniti vse tipkovne bližnjice?

en: All actions from %s that have been registered for global shortcuts will be removed.
sl_SI: Vsa dejanja %s, registrirana za globalne tipkovne bližnjice, bodo odstranjena.

en: _Remove
sl_SI: _Odstrani

en: _Remove All Shortcuts
sl_SI: _Odstrani vse tipkovne bližnjice

en: %s has registered the following global shortcuts
sl_SI: %s je registriral naslednje globalne tipkovne bližnjice

en: Apps
sl_SI: Programi

en: Search apps
sl_SI: Iskanje programov

en: _Default Apps
sl_SI: _Privzeti programi

en: Set which apps open links, files, and media
sl_SI: Določite, kateri programi odpirajo povezave, datoteke in predstavnostne vsebine

en: No Results Found
sl_SI: Ni najdenih zadetkov.

en: Try a different search
sl_SI: Poskusite z drugačnim iskalnim nizom

en: No Apps Found
sl_SI: Ni najdenih programov

en: _Find in Software
sl_SI: _Odpri v iskalniku programov

en: Unable to List Apps
sl_SI: Programov ni mogoče izpisati na seznam

note: Translators: Parental Controls here refers to the features provided by 'malcontent'
en: An error has occurred and apps cannot be listed.
    Error details: Parental Controls are not installed.
sl_SI: Prišlo je do napake, zato programov ni mogoče izpisati.
    Podrobnosti o napaki: program Starševski nadzor (Parental Controls) ni nameščen.

en: Default Apps
sl_SI: Privzeti programi

en: Removable Media
sl_SI: Odstranljivi nosilci

en: Med_ia Autostart
sl_SI: Samodejn_i zagon nosilca

en: Start apps or prompt when media is connected
sl_SI: Zaženi programe ali vprašaj za odziv, ko je povezan nov nosilec

en: App Settings
sl_SI: Nastavitve programa

en: App is not sandboxed
sl_SI: Program ni zagnan v izoliranem in varovanem okolju

en: App settings cannot be fully enforced for apps which are not sandboxed. These apps may use permissions which are not shown.
sl_SI: Nastavitev programa, ki ni zagnan v varnem izoliranem kolju, ni mogoče v celoti vsiliti. Ti programi imajo lahko dovoljenja, ki niso prikazana.

en: _Open
sl_SI: _Odpri

en: App _Details
sl_SI: _Podrobnosti programa

en: Permissions
sl_SI: Dovoljenja

note: Translators: This row shows/sets whether the app shown in this page can add results to the GNOME Shell search results. Internally this enables/disables the app's Shell Search Provider
en: _Search
sl_SI: _Iskanje

en: Receive system searches and send results
sl_SI: Prejme sistemska iskanja in pošlji zadetke

note: This label is displayed in a treeview cell displaying * a disabled accelerator key combination. TRANSLATORS: device status translators: * The device has been disabled
en: Disabled
sl_SI: Onemogočeno

en: _Notifications
sl_SI: _Obvestila

en: Show system notifications
sl_SI: Prikaz sistemskih obvestil

en: _Run in Background
sl_SI: _Zaženi v ozadju

en: Allow activity when the app is closed
sl_SI: Dovoli dejavnost, kot je program zaprt

en: Scr_eenshots
sl_SI: _Zajemanje zaslona

en: Take pictures of the screen at any time
sl_SI: Zajemanje zaslonskih slik v vsakem trenutku

en: Change _Wallpaper
sl_SI: Spremeni sliko _ozadja

en: Change the desktop wallpaper
sl_SI: Omogoči spreminjanje slike ozadja namizja

en: So_unds
sl_SI: _Zvoki

en: Reproduce sounds
sl_SI: Omogoči predvajanje zvokov

en: Sounds
sl_SI: Zvoki

en: _Inhibit Shortcuts
sl_SI: _Onemogoči tipkovne bližnjice

en: Block standard keyboard shortcuts
sl_SI: Onemogoči običajne sistemske tipkovne bližnjice

en: C_amera
sl_SI: _Kamera

en: Take pictures with the camera
sl_SI: Omogoči zajemanje slik s kamero

en: Camera
sl_SI: Kamera

en: _Microphone
sl_SI: _Mikrofon

en: Record audio with the microphone
sl_SI: Omogoči zajemanje zvoka z mikrofonom

en: Microphone
sl_SI: Mikrofon

en: _Location Services
sl_SI: Storitve _določanja položaja

en: Access device location data
sl_SI: Omogoči dostop do geolokacijskih podatkov naprave.

en: Location Services
sl_SI: Storitve določanja položaja

en: Re_quired Permissions
sl_SI: _Zahtevana dovoljenja

en: System permissions that the app requires
sl_SI: Sistemska dovoljenja, ki jih zahteva program

en: Global S_hortcuts
sl_SI: _Globalne tipkovne bližnjice

en: Global actions that have been registered for use
sl_SI: Globalna dejanja, ki so registrirana za uporabo programa

en: General
sl_SI: Splošno

en: _Files &amp; Links
sl_SI: _Datoteke in povezave

en: File and link types that are opened by the app
sl_SI: Datoteka in vrste povezav, ki jih odpira program.

en: S_torage
sl_SI: _Shramba

en: Disk space being used
sl_SI: Uporabljen prostor na disku

en: Required Permissions
sl_SI: Zahtevana dovoljenja

en: Files & Links
sl_SI: Datoteke in povezave

en: File Types
sl_SI: Vrste datotek

en: Link Types
sl_SI: Vrste povezav

en: _Reset
sl_SI: _Ponastavi

en: Storage
sl_SI: Shramba

en: App
sl_SI: Program

en: Data
sl_SI: Podatki

en: Cache
sl_SI: Predpomnilnik

en: Total
sl_SI: Skupaj

en: _Clear Cache
sl_SI: __Počisti predpomnilnik

en: System Bus
sl_SI: Sistemsko vodilo

en: Full access
sl_SI: Poln dostop

en: Session Bus
sl_SI: Vodilo seje

en: Devices
sl_SI: Naprave

en: Full access to /dev
sl_SI: Poln dostop do mape /dev

en: Network
sl_SI: Omrežje

en: Has network access
sl_SI: Ima dostop do omrežja

en: Home
sl_SI: Domača mapa

en: Read-only
sl_SI: Le za branje

en: File System
sl_SI: Datotečni sistem

en: Settings
sl_SI: Nastavitve

en: Can change settings
sl_SI: Dovoljeno spreminjati nastavitve

note: TRANSLATORS: %s is an app name.
en: %s requires access to the following system resources. To stop this access, the app must be removed.
sl_SI: %s zahteva dostop do navedenih sistemskih virov. Za zaustavitev dostopa je treba program odstraniti.

en: %u permission | %u permissions
sl_SI[0]: %u dovoljenj
sl_SI[1]: %u dovoljenje
sl_SI[2]: %u dovoljenji
sl_SI[3]: %u dovoljenja

en: Type removed
sl_SI: Vrsta odstranjena

en: _Undo
sl_SI: _Razveljavi

en: %d type removed | %d types removed
sl_SI[0]: %d vrst odstranjenih
sl_SI[1]: %d vrsta odstranjena
sl_SI[2]: %d vrsti odstranjeni
sl_SI[3]: %d vrste odstranjene

en: Remove Link Type
sl_SI: Odstrani vrsto povezav

en: Remove File Type
sl_SI: Odstrani vrsto datotek

en: %u type | %u types
sl_SI[0]: %u vrst
sl_SI[1]: %u vrsta
sl_SI[2]: %u vrsti
sl_SI[3]: %u vrste

note: TRANSLATORS: %s is an app name.
en: %s is used to open the following types of files and links
sl_SI: Program %s omogoča odpiranje navedenih datotek in povezav.

note: TRANSLATORS: %s is an app name.
en: How much disk space %s is occupying with app data and caches
sl_SI: Koliko prostora %s na disku je zasedenega s podatki in predpomnilniki programov

en: %u action | %u actions
sl_SI[0]: %u dejanj
sl_SI[1]: %u dejanje
sl_SI[2]: %u dejanji
sl_SI[3]: %u dejanja

en: _Web
sl_SI: _Splet

en: _Mail
sl_SI: Elektronska _pošta

en: _Calendar
sl_SI: _Koledar

en: M_usic
sl_SI: _Glasba

en: _Photos
sl_SI: _Fotografije

note: Translators: This is a telephone call
en: Ca_lls
sl_SI: _Klici

en: No Apps Available
sl_SI: Noben program ni na voljo

en: Ask what to do
sl_SI: Vprašaj, kaj storiti

en: Do nothing
sl_SI: Ne naredi ničesar

en: Open folder
sl_SI: Odpri mapo

en: Select an app for audio CDs
sl_SI: Izbor programa za zvočne nosilce

en: Select an app for video DVDs
sl_SI: Izbor programa za video DVD

en: Select an app to run when a music player is connected
sl_SI: Izbor programa za predvajalnik glasbe

en: Select an app to run when a camera is connected
sl_SI: Izbor programa za fotoaparat

en: Select an app for software CDs
sl_SI: Izbor programa za programske nosilce

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info * strings, just here to fix capitalization of the English originals. * If the shared-mime-info translation works for your language, * simply leave these untranslated.
en: audio DVD
sl_SI: zvočni DVD

en: blank Blu-ray disc
sl_SI: prazen disk Blu-Ray

en: blank CD disc
sl_SI: prazen CD disk

en: blank DVD disc
sl_SI: prazen DVD disk

en: blank HD DVD disc
sl_SI: prazen disk HD DVD

en: Blu-ray video disc
sl_SI: video nosilec Blu-ray

en: e-book reader
sl_SI: bralnik elektronskih knjig

en: HD DVD video disc
sl_SI: video nosilec HD DVD

en: Picture CD
sl_SI: Slikovni CD

en: Windows software
sl_SI: Programska oprema za okolje Windows

en: CD _Audio
sl_SI: _Zvočni CD

en: _DVD Video
sl_SI: Video _DVD

en: Music Pla_yer
sl_SI: _Predvajalnik glasbe

en: P_hotos
sl_SI: _Fotografije

en: Sof_tware
sl_SI: _Programska oprema

en: _Other Media Types
sl_SI: _Drugi vrste nosilcev

en: Other Media Types
sl_SI: Drugi vrste nosilcev

en: _Type
sl_SI: _Vrsta

en: _Action
sl_SI: _Dejanje

en: Add user accounts and change passwords
sl_SI: Upravljanje uporabnikov in spreminjanje gesel

en: Play and record sound
sl_SI: Predvajaj in snemaj zvok

en: Play audio
sl_SI: Predvajaj zvok

en: Record audio
sl_SI: Snemaj zvok

en: Detect network devices using mDNS/DNS-SD (Bonjour/zeroconf)
sl_SI: Zaznaj omrežnih naprav z uporabo mDNS/DNS-SD (Bonjour/zeroconf)

en: Access bluetooth hardware directly
sl_SI: Neposreden dostop do bluetooth

en: Use bluetooth devices
sl_SI: Uporabi naprave bluetooth

en: Use your camera
sl_SI: Uporabi kamero

en: Print documents
sl_SI: Natisni dokumente

en: Use any connected joystick
sl_SI: Uporabi priklopljeno igralno palico

en: Allow connecting to the Docker service
sl_SI: Dovoli povezave na storitve Docker

en: Configure network firewall
sl_SI: Nastavi omrežni požarni zid

en: Setup and use privileged FUSE filesystems
sl_SI: Nastavitev in uporaba datotečnega sistema FUSE

en: Update firmware on this device
sl_SI: Posodobi strojno programsko opremo naprave

en: Access hardware information
sl_SI: Poglej podrobnosti strojne opreme

en: Provide entropy to hardware random number generator
sl_SI: Omogoča entropijo za strojni ustvarjalnik naključnih števil

en: Use hardware-generated random numbers
sl_SI: Uporabi strojno ustvarjena naključna števila

en: Access files in your home folder
sl_SI: Dostop do datotek v osebni mapi

en: Access libvirt service
sl_SI: Dostop do storitev libvirt

en: Change system language and region settings
sl_SI: Spremenite sistemski jezik in območne nastavitve

en: Change location settings and providers
sl_SI: Spreminjanje geolokacijskih nastavitev in ponudnikov

en: Access your location
sl_SI: Dostop do geolokacijskih storitev

en: Read system and application logs
sl_SI: Pregled sistemskih in programih dnevnikov

en: Access LXD service
sl_SI: Dostop do storitev LXD

en: Use and configure modems
sl_SI: Uporaba in nastavitev modema

en: Read system mount information and disk quotas
sl_SI: Branje podrobnosti priklopov sistema in prostorske omejitve diska

en: Control music and video players
sl_SI: Nadziraj predvajalnike predstavnih vsebin

en: Change low-level network settings
sl_SI: Spreminjanje osnovnih omrežnih nastavitev

en: Access the NetworkManager service to read and change network settings
sl_SI: Dostop do storitve NetworkManager za branje in spreminjanje nastavitev omrežja

en: Read access to network settings
sl_SI: Bralni dostop do omrežnih nastavitev

en: Change network settings
sl_SI: Spremeni omrežne nastavitve

en: Read network settings
sl_SI: Preberi omrežne nastavitve

en: Access the ofono service to read and change network settings for mobile telephony
sl_SI: Dostop do storitve ofono za branje in spreminjanje nastavitev omrežja za mobilno telefonijo

en: Control Open vSwitch hardware
sl_SI: Nadzor nad strojno opremo Open vSwitch

en: Read from CD/DVD
sl_SI: Branje nosilca CD/DVD

en: Read, add, change, or remove saved passwords
sl_SI: Branje, dodajanje, spreminjanje in odstranjevanje shranjenih gesel

en: Access pppd and ppp devices for configuring Point-to-Point Protocol connections
sl_SI: Dostop do naprav pppd in ppp za nastavljanje povezav prek protokola P2P (od točke do točke)

en: Pause or end any process on the system
sl_SI: Upravljanje kateregakoli sistemskega procesa

en: Access USB hardware directly
sl_SI: Neposreden dostop do strojne opreme USB

en: Read/write files on removable storage devices
sl_SI: Branje/Pisanje datotek na oddaljene naprave shrambe

en: Prevent screen sleep/lock
sl_SI: Prepreči zaklepanje zaslona in prehod v pripravljenost

en: Access serial port hardware
sl_SI: Dostop do strojne opreme serijskih vrat

en: Restart or power off the device
sl_SI: Ponovni zagon in izklapljanje naprave

en: Install, remove and configure software
sl_SI: Namesti, odstrani in prilagajaj programsko opremo

en: Access Storage Framework service
sl_SI: Dostop do storitev okolja shrambe

en: Read process and system information
sl_SI: Opravila branja in sistemske podrobnosti

en: Monitor and control any running program
sl_SI: Nadzor in upravljanje z zagnanimi programi

en: Change the date and time
sl_SI: Spreminjanje sistemskega časa in datuma

en: Change time server settings
sl_SI: Spremeni nastavitve časovnega strežnika

en: Change the time zone
sl_SI: Spremeni časovni pas

en: Access the UDisks2 service for configuring disks and removable media
sl_SI: Dostop do storitev UDisks2 za nastavljanje diskovja in odstranljivih nosilcev

en: Access energy usage data
sl_SI: Dostop do podatkov o porabi energije

en: Read/write access to U2F devices exposed
sl_SI: Branje/Spreminjanje dostopa do naprav U2F

en: Control various app permissions and settings
sl_SI: Upravljanje dovoljenj in nastavitev programov

note: Translators: Search terms to find the Apps panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: application;flatpak;permission;setting;default;preferred;media;autorun;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;device;system;
sl_SI: naprava;sistem;podrobnosti;pomnilnik;procesor;različica;privzeto;program;povrnjeno:prednostno;cd;dvd;usb;zvok;slika;video;disk;odstrani;predstavnost;samodejni zagon;application;flatpak;permission;setting;default;preferred;media;autorun;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;device;system;

en: Background removed
sl_SI: Ozadje odstranjeno

note: Translators: %d is the number of backgrounds deleted.
en: %d background removed | %d backgrounds removed
sl_SI[0]: %d ozadij odstranjenih
sl_SI[1]: %d ozadje odstranjeno
sl_SI[2]: %d ozadji odstranjeni
sl_SI[3]: %d ozadja odstranjena

en: Remove Background
sl_SI: Odstrani ozadje

en: Select Picture
sl_SI: Izberite sliko

en: multiple sizes
sl_SI: različne velikosti

en: No Desktop Background
sl_SI: Ni ozadja namizja

en: Style
sl_SI: Slog

en: _Default
sl_SI: _Privzeto

en: Da_rk
sl_SI: _Temno

en: Accent Color
sl_SI: Barva poudarka

en: Background
sl_SI: Ozadje

en: _Add Picture…
sl_SI: Dodaj _sliko …

en: Blue
sl_SI: Modra

en: Teal
sl_SI: Zelenomodra

en: Green
sl_SI: Zelena

en: Yellow
sl_SI: Rumena

en: Orange
sl_SI: Oranžna

en: Red
sl_SI: Rdeča

en: Pink
sl_SI: Rožnata

en: Purple
sl_SI: Vijolična

en: Slate
sl_SI: Skrilasto modra

en: Current background
sl_SI: Trenutno ozadje

en: Appearance
sl_SI: Videz

en: Change your background image or the UI colors
sl_SI: Spremeni sliko ozadja aku barve vmesnika

note: Translators: Search terms to find the Appearance panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Background;Wallpaper;Screen;Desktop;Style;Light;Dark;Appearance;
sl_SI: Background;Wallpaper;Screen;Desktop;Style;Light;Dark;Appearance;ozadje;slika ozadja;zaslon;Namizje;Stil;Slog;Temna;Svetla;tema;videz;oblika;

en: Enable
sl_SI: Omogoči

en: No Bluetooth Found
sl_SI: Ni navzočih naprav Bluetooth

en: Plug in a dongle to use Bluetooth
sl_SI: Vstavite ključek BT za uporabo Bluetooth

en: Bluetooth Turned Off
sl_SI: Vmesnik Bluetooth je izklopljen!

en: Turn on to connect devices and receive file transfers
sl_SI: Omogoča povezovanje naprav za izmenjavo datotek

en: Airplane Mode is On
sl_SI: Omogočen je letalski način

en: Bluetooth is disabled when airplane mode is on
sl_SI: Ko je omogočen letalski način, je naprava Bluetooth izklopljena

en: _Turn Off Airplane Mode
sl_SI: _Onemogoči letalski način

en: Hardware Airplane Mode is On
sl_SI: Omogočen je strojni letalski način

en: Turn off the Airplane mode switch to enable Bluetooth
sl_SI: Za uporabo vmesnika Bluetooth je treba izklopiti letalski način.

en: Turn Bluetooth on and off and connect your devices
sl_SI: Vklopite in izklopite Bluetooth in povežite naprave

note: Translators: Search terms to find the Bluetooth panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;bluetooth;obex;
sl_SI: souporaba;izmenjava;obex;bluetooth;povezovanje;

en: Display Calibration
sl_SI: Umerjanje zaslona

note: Translators: This starts the calibration process
en: _Start
sl_SI: _Zaženi

note: Translators: This resumes the calibration process
en: _Resume
sl_SI: Na_daljuj

note: Translators: This button returns the user back to the color control panel
en: _Done
sl_SI: _Končano

note: TRANSLATORS: The user has to be careful not to knock the * display off the screen (although we do cope if this is * detected early enough)
en: Do not disturb the calibration device while in progress
sl_SI: Ne motite umeritvene naprave med merjenjem

note: TRANSLATORS: The user has to attach the sensor to the screen
en: Place your calibration device over the square and press “Start”
sl_SI: Postavite napravo za umerjanje na označen kvadrat in pritisnite tipko za začetek.

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the calibrate position and press “Continue”
sl_SI: Premaknite napravo za umerjanje na mesto za umerjanje in pritisnite tipko za nadaljevanje.

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the surface position and press “Continue”
sl_SI: Premaknite napravo za umerjanje na površino in pritisnite tipko za nadaljevanje.

note: TRANSLATORS: on some hardware e.g. Lenovo W700 the sensor * is built into the palmrest and we need to fullscreen the * sample widget and shut the lid.
en: Shut the laptop lid
sl_SI: Zapri pokrov prenosnika

note: TRANSLATORS: We suck, the calibration failed and we have no * good idea why or any suggestions
en: An internal error occurred that could not be recovered.
sl_SI: Prišlo je do notranje napake, ki ne ni mogoče razrešiti.

note: TRANSLATORS: Some required-at-runtime tools were not * installed, which should only affect insane distros
en: Tools required for calibration are not installed.
sl_SI: Orodja, zahtevana za umerjanje, niso nameščena.

note: TRANSLATORS: The profile failed for some reason
en: The profile could not be generated.
sl_SI: Profila ni mogoče ustvariti.

note: TRANSLATORS: The user specified a whitepoint that was * unobtainable with the hardware they've got -- see * https://en.wikipedia.org/wiki/White_point for details
en: The target whitepoint was not obtainable.
sl_SI: Ciljne bele točke ni bilo mogoče pridobiti.

note: TRANSLATORS: the display calibration process is finished
en: Complete!
sl_SI: Dokončano!

note: TRANSLATORS: the display calibration failed, and we also show * the translated (or untranslated) error string after this
en: Calibration failed!
sl_SI: Umerjanje je spodletelo!

note: TRANSLATORS: The user can now remove the sensor from the screen
en: You can remove the calibration device.
sl_SI: Napravo za umerjanje je dovoljeno odstraniti.

note: TRANSLATORS: This refers to the embedded display on e.g. a smartphone, a laptop, an all-in-one desktop…
en: Built-In Screen
sl_SI: Vgrajen zaslon

note: TRANSLATORS: This refers to the embedded webcam on e.g. a smartphone, a laptop, an all-in-one desktop…
en: Built-In Webcam
sl_SI: Vgrajena spletna kamera

note: TRANSLATORS: an externally connected display, where %s is either the * model, vendor or ID, e.g. 'LP2480zx Monitor'
en: %s Monitor
sl_SI: Zaslon %s

note: TRANSLATORS: a flatbed scanner device, e.g. 'Epson Scanner'
en: %s Scanner
sl_SI: Optični bralnik %s

note: TRANSLATORS: a camera device, e.g. 'Nikon D60 Camera'
en: %s Camera
sl_SI: Kamera %s

note: TRANSLATORS: a printer device, e.g. 'Epson Photosmart Printer'
en: %s Printer
sl_SI: Tiskalnik %s

note: TRANSLATORS: a webcam device, e.g. 'Philips HiDef Camera'
en: %s Webcam
sl_SI: Spletna kamera %s

en: Not Calibrated
sl_SI: Ni umerjeno

en: Enable color management for %s
sl_SI: Omogoči upravljanje barv za %s

en: Show color profiles for %s
sl_SI: Pokaži barvne profile za %s

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
sl_SI: Privzeto:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
sl_SI: Barvni prostor:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
sl_SI: Preizkusni profil:

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
sl_SI: Izbor datoteke profila ICC

en: Import
sl_SI: Uvozi

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
sl_SI: Podprti profili ICC

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
sl_SI: Vse datoteke

en: Screen
sl_SI: Zaslon

note: TRANSLATORS: this is the dialog to save the ICC profile
en: Save Profile
sl_SI: Shrani profil

note: TRANSLATORS: this is when the button is sensitive
en: Create a color profile for the selected device
sl_SI: Ustvari barvni profil za izbrane naprave

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument is not detected. Please check it is turned on and correctly connected.
sl_SI: Merilne naprave ni mogoče zaznati. Preverite ali je priklopljena in povezana na ustrezen način.

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The device type is not currently supported.
sl_SI: Vrsta naprave trenutno ni podprta.

note: Translators: This will be presented as the text of a link to the documentation translators: Text used in link to privacy policy
en: learn more
sl_SI: Več podrobnosti

note: Translators: %s is a link to the documentation with the label "learn more"
en: Each device needs an up to date color profile to be color managed — %s.
sl_SI: Vsaka naprava zahteva posodobljen barvni profil za ustrezno barvno upravljanje – %s.

en: Screen Calibration
sl_SI: Umerjanje zaslona

en: Calibration Quality
sl_SI: Kakovost umerjanja

en: Calibration will produce a profile that you can use to color manage your screen. The longer you spend on calibration, the better the quality of the color profile.
sl_SI: Umerjanje bo proizvedlo profil, ki ga lahko uporabite za upravljanje barve zaslona. Dlje časa kot porabite za umerjanje, boljša bo kakovost barvnega profila.

en: You will not be able to use your device while calibration takes place.
sl_SI: Med umerjanjem ne boste mogli uporabljati naprave.

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Quality
sl_SI: Kakovost

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Approximate Time
sl_SI: Predviden čas

en: Calibration Device
sl_SI: Naprava za umerjanje

en: Select the sensor device you want to use for calibration.
sl_SI: Izberite napravo tipala, ki jo želite uporabiti za umerjanje.

en: Display Type
sl_SI: Vrsta zaslona

en: Select the type of display that is connected.
sl_SI: Izberite vrsto povezanega zaslona.

en: Profile Whitepoint
sl_SI: Bela točka profila

en: Select a display target white point. Most displays should be calibrated to a D65 illuminant.
sl_SI: Izberite belo točko cilja zaslona. Večino zaslonov je treba umeriti na osvetlitev D65.

en: Display Brightness
sl_SI: Svetlost zaslona

en: Please set the display to a brightness that is typical for you. Color management will be most accurate at this brightness level.
sl_SI: Nastavite zaslon na svetlost, ki jo običajno uporabljate. Upravljanje barv bo najbolj natančno za to raven svetlosti.

en: Alternatively, you can use the brightness level used with one of the other profiles for this device.
sl_SI: Namesto tega lahko uporabite raven svetlosti, ki se uporablja z enim od drugih profilov za to napravo.

en: Profile Name
sl_SI: Ime profila

en: You can use a color profile on different devices, or even create profiles for different lighting conditions.
sl_SI: Barvne profile je mogoče uporabiti na različnih napravah, ustvariti pa je mogoče tudi profile za različne svetlobne razmere.

en: Profile Name:
sl_SI: Ime profila:

en: Summary
sl_SI: Povzetek

en: Profile successfully created!
sl_SI: Profil je uspešno ustvarjen!

en: Copy Profile
sl_SI: Kopiraj profil

en: Requires writable media
sl_SI: Zahteva dostop do zapisljivega nosilca

en: You may find these instructions on how to use the profile on <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> and <a href="windows">Microsoft Windows</a> systems useful.
sl_SI: Morda bodo navodila o tem, kako uporabiti profil na sistemih <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> in <a href="windows">Microsoft Windows</a> uporabna.

en: Add Profile
sl_SI: Dodaj profil

en: _Import File…
sl_SI: _Uvozi datoteko …

en: Problems detected. The profile may not work correctly. <a href="">Show details.</a>
sl_SI: Zaznane so bile težave. Profil morda ne bo deloval pravilno. <a href="">Pokaži podrobnosti.</a>

en: _Set for All Users
sl_SI: _Nastavi za vse uporabnike

en: Set this profile for all users on this device
sl_SI: Nastavi profil za vse uporabnike te naprave

en: _Enable
sl_SI: _Omogoči

en: Enable profile
sl_SI: Omogoči profil

en: _Add Profile
sl_SI: _Dodaj profil

en: _Calibrate…
sl_SI: _Umeri …

en: Calibrate the device
sl_SI: Umeri napravo

en: _Remove Profile
sl_SI: _Odstrani profil

en: _View Details
sl_SI: _Pokaži podrobnosti

en: No Devices
sl_SI: Brez naprav

en: Unable to detect any devices that can be color managed
sl_SI: Ni mogoče zaznati naprav za katere je mogoče upravljati barvo

en: Projector
sl_SI: Projektor

en: Plasma
sl_SI: Plazma

en: LCD (CCFL backlight)
sl_SI: LCD (osvetlitev ozadja CCFL)

en: LCD (RGB LED backlight)
sl_SI: LCD (osvetlitev ozadja RGB LED)

en: LCD (white LED backlight)
sl_SI: LCD (bela osvetlitev ozadja LED)

en: Wide gamut LCD (CCFL backlight)
sl_SI: Zaslon LCD s širokim barvnim obsegom (osvetlitev ozadja CCFL)

en: Wide gamut LCD (RGB LED backlight)
sl_SI: Zaslon LCD s širokim barvnim obsegom (osvetlitev ozadja RGB LED)

[ctx: Calibration quality]
en: High
sl_SI: Visoka

en: 40 minutes
sl_SI: 40 minut

[ctx: Calibration quality]
en: Medium
sl_SI: Srednja

en: 30 minutes
sl_SI: 30 minut

[ctx: Calibration quality]
en: Low
sl_SI: Nizka

en: 15 minutes
sl_SI: 15 minut

en: Native to display
sl_SI: Lastno zaslonu

en: D50 (Printing and publishing)
sl_SI: D50 (tisk in založništvo)

en: D65 (Photography and graphics)
sl_SI: D65 (fotografija in grafika)

note: TRANSLATORS: standard spaces are well known colorspaces like * sRGB, AdobeRGB and ProPhotoRGB
en: Standard Space
sl_SI: Standardni barvni prostor

note: TRANSLATORS: test profiles do things like changing the screen * a different color, or swap the red and green channels
en: Test Profile
sl_SI: Preizkusni profil

[ctx: Automatically generated profile]
note: TRANSLATORS: automatic profiles are generated automatically * by the color management system based on manufacturing data, * for instance the default monitor profile is created from the * primaries specified in the monitor EDID
en: Automatic
sl_SI: Samodejno

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - low quality profiles take * much less time to generate but may be a poor reflection of the * device capability
en: Low Quality
sl_SI: Nizka kakovost

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality
en: Medium Quality
sl_SI: Srednja kakovost

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - high quality profiles take * a *long* time, and have the best calibration and * characterisation data.
en: High Quality
sl_SI: Visoka kakovost

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default RGB space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default RGB
sl_SI: Privzeta barva RGB

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default CMYK space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default CMYK
sl_SI: Privzeta barva CMYK

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default gray space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default Gray
sl_SI: Privzeta sivina

en: Vendor supplied factory calibration data
sl_SI: Tovarniški umeritveni podatki, ki jih zagotavlja proizvajalec

en: Full-screen display correction not possible with this profile
sl_SI: Celozaslonsko popravilo zaslona s tem profilom ni mogoče.

en: This profile may no longer be accurate
sl_SI: Ta profil morda ni več natančen.

en: Color Management
sl_SI: Upravljanje z barvami

en: Calibrate the color of your devices, such as displays, cameras or printers
sl_SI: Umerite barvo svojih naprav kot so zasloni, fotoaparati ali tiskalniki

note: Translators: Search terms to find the Color Management panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Color;ICC;Profile;Calibrate;Printer;Display;
sl_SI: Barva;ICC;Profil;Umerjanje;Tiskalnik;Zaslon;

en: Other…
sl_SI: Drugo …

en: Select Language
sl_SI: Izbor jezika

en: _Select
sl_SI: _Izberi

en: Language or country
sl_SI: Jezik in država

en: No languages found
sl_SI: Ni najdenih jezikov

en: More…
sl_SI: Več …

en: More Information
sl_SI: Več podrobnosti

en: %d day | %d days
sl_SI[0]: %d dni
sl_SI[1]: %d dan
sl_SI[2]: %d dneva
sl_SI[3]: %d dnevi

en: Error — some settings cannot be unlocked
sl_SI: Napaka - nekaterih nastavitev ni mogoče odkleniti

en: Some settings are locked
sl_SI: Nekatere nastavitve so z aklenjene

en: _Unlock…
sl_SI: _Odkleni …

en: Increment Hour
sl_SI: Povečanje ure

en: Increment Minute
sl_SI: Povečanje minute

en: Time
sl_SI: Čas

en: Decrement Hour
sl_SI: Zmanjšanje ure

en: Decrement Minute
sl_SI: Zmanjšanje minute

en: Today
sl_SI: Danes

en: Yesterday
sl_SI: Včeraj

en: %d hour | %d hours
sl_SI[0]: %d ur
sl_SI[1]: %d ura
sl_SI[2]: %d uri
sl_SI[3]: %d ure

en: %d minute | %d minutes
sl_SI[0]: %d minut
sl_SI[1]: %d minuta
sl_SI[2]: %d minuti
sl_SI[3]: %d minute

en: %d second | %d seconds
sl_SI[0]: %d sekund
sl_SI[1]: %d sekunda
sl_SI[2]: %d sekundi
sl_SI[3]: %d sekunde

note: 0 seconds
en: 0 seconds
sl_SI: 0 sekund

[ctx: hotspot]
note: translators: This is the default hotspot name, need to be less than 32-bytes
en: Hotspot
sl_SI: Vroča točka

en: Displays
sl_SI: Zasloni

en: _Apply
sl_SI: _Uveljavi

en: Display Settings Disabled
sl_SI: Nastavitve zaslona so onemogočene

en: Multiple Displays
sl_SI: Več zaslonov

note: Translators: 'Join' as in 'Join displays'
en: _Join
sl_SI: _Združi

en: _Mirror
sl_SI: _Zrcali

en: Contains top bar and Activities
sl_SI: Vključuje vrhnjo vrstico in pojavno okno dejavnosti

en: _Primary Display
sl_SI: _Prvi zaslon

note: Translators: This is the redshift functionality where we suppress blue light when the sun has gone down
en: _Night Light
sl_SI: _Nočna osvetlitev

en: Night Light
sl_SI: Nočna osvetlitev

en: On
sl_SI: Omogočeno

en: Off
sl_SI: Onemogočeno

en: Apply Changes?
sl_SI: Ali naj se spremembe uveljavijo?

en: Changes Cannot be Applied
sl_SI: Sprememb ni mogoče uveljaviti

en: This could be due to hardware limitations.
sl_SI: To je lahko zaradi strojnih omejitev.

[ctx: display setting]
en: _Orientation
sl_SI: _Usmerjenost

[ctx: display setting]
en: _Resolution
sl_SI: _Ločljivost

en: R_efresh Rate
sl_SI: _Hitrost osveževanja

en: _Variable Refresh Rate
sl_SI: Hitrost osveževanja _spremenljivke

en: Re_fresh Rate
sl_SI: _Hitrost osveževanja

en: _HDR (High Dynamic Range)
sl_SI: _HDR (visok dinamični razpon)

en: Adjust for _TV
sl_SI: Prilagodi za _televizijski zaslon

[ctx: display setting]
en: _Scale
sl_SI: _Prilagodi velikost

[ctx: Display rotation]
en: Landscape
sl_SI: Ležeče

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Right
sl_SI: Pokončno desno

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Left
sl_SI: Pokončno levo

[ctx: Display rotation]
en: Landscape (flipped)
sl_SI: Ležeče (obrnjeno)

[ctx: Display rotation]
en: Portrait
sl_SI: Pokončno

[ctx: Display rotation]
en: Landscape Right
sl_SI: Ležeče, desno

[ctx: Display rotation]
en: Landscape Left
sl_SI: Ležeče, levo

[ctx: Display rotation]
en: Portrait (flipped)
sl_SI: Pokončno (zrcaljeno)

[ctx: Display rotation]
en: Upright
sl_SI: Pokončno

[ctx: Display rotation]
en: Right
sl_SI: Desno

[ctx: Display rotation]
en: Left
sl_SI: Levo

[ctx: Display rotation]
en: Flipped
sl_SI: Zrcaljeno

note: Translators: * 1. "Variable" is an adjective that refers to the refresh rate * 2. The formatting sequence is a range separated by an en-dash *    (unicode "\u2013"). For example: "Variable (48–144.97 Hz)"
en: Variable (%d–%.2lf Hz)
sl_SI: Spremenljivka (%d–%.2lf Hz)

note: Translators: "Variable" is an adjective that refers to the refresh rate
en: Variable (up to %.2lf Hz)
sl_SI: Spremenljivka (do %.2lf Hz)

en: Night Light Unavailable
sl_SI: Nočna osvetlitev ni na voljo

note: Translators: Inhibit the redshift functionality until the next day starts
en: Temporarily Disabled Until Tomorrow
sl_SI: Začasno onemogoči do jutri

note: Translators: This cancels the redshift inhibit.
en: Restart Filter
sl_SI: Filter ponovnega zagona

en: Night light makes the screen color warmer. This can help to prevent eye strain and sleeplessness.
sl_SI: Nočna osvetlitev se kaže v toplejših barvah. S tem preprečujemo naprezanje oči in zaspanost.

en: _Schedule
sl_SI: _Urnik

en: Sunset to Sunrise
sl_SI: od mraka do zore

en: Manual Schedule
sl_SI: Ročno načrtovanje

en: _Times
sl_SI: _Časi

en: From
sl_SI: Od

en: Hour
sl_SI: Ure

en: To
sl_SI: Za

en: _Color Temperature
sl_SI: _Temperatura barve

en: Night Light cannot be used from a virtual machine
sl_SI: Nočne osvetlitve ni mogoče uporabiti z navidezne naprave

en: This could be the result of the graphics driver being used, or the desktop being used remotely.
sl_SI: To je lahko posledica uporabljenega grafičnega gonilnika ali namizja, ki se uporablja na daljavo.

en: Use Night Light and choose how to use connected monitors and projectors
sl_SI: Izbor nočne osvetlitve in načina uporabe povezanih zaslonov in projektorjev

note: Translators: Search terms to find the Displays panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Panel;Projector;xrandr;Screen;Resolution;Refresh;Monitor;Night;Light;Blue;redshift;color;sunset;sunrise;
sl_SI: pult;panel;projektor;xrandr;zaslon;ločljivost;osveževanje;monitor;noč;svetloba;svetlost;modra;rdeči zamik;zora;mrak;barve;

en: Sound and Media
sl_SI: Zvok in nosilci

en: Volume mute/unmute
sl_SI: Utišanje / Priklop zvoka

en: Volume down
sl_SI: Zmanjšaj glasnost

en: Volume up
sl_SI: Povečaj glasnost

en: Microphone mute/unmute
sl_SI: Utišanje / Priklop mikrofona

en: Launch media player
sl_SI: Zagon predvajalnika predstavnih datotek

en: Play (or play/pause)
sl_SI: Predvajanje (ali predvajanje/premor)

en: Pause playback
sl_SI: Premor predvajanja

en: Stop playback
sl_SI: Zaustavi predvajanje

en: Previous track
sl_SI: Predhodna skladba

en: Next track
sl_SI: Naslednja skladba

en: Eject
sl_SI: Izvrzi

en: Typing
sl_SI: Tipkanje

en: Switch to next input source
sl_SI: Preklopi na naslednji vhodni vir

en: Switch to previous input source
sl_SI: Preklopi na predhodni vhodni vir

en: Launchers
sl_SI: Zaganjalniki

en: Launch help browser
sl_SI: Zagon brskalnika pomoči

en: Launch calculator
sl_SI: Zagon računala

en: Launch email client
sl_SI: Zagon odjemalca e-pošte

en: Launch web browser
sl_SI: Zagon spletnega brskalnika

en: Home folder
sl_SI: Domača mapa

note: Translators: this is a verb. Translators: "Search" should be phrased as a verb (in both "Name" and "Keywords" fields).
en: Search
sl_SI: Iskanje

[ctx: keybinding]
en: Search
sl_SI: Išči

en: System
sl_SI: Sistem

en: Log out
sl_SI: Odjava

note: Translators: This is the button which restarts the printer.
en: Restart
sl_SI: Ponoven zagon

en: Power off
sl_SI: Izklopi

en: Lock screen
sl_SI: Zakleni zaslon

en: Accessibility
sl_SI: Dostopnost

en: Turn zoom on or off
sl_SI: Omogoči ali onemogoči približanje

en: Zoom in
sl_SI: Približaj

en: Zoom out
sl_SI: Oddalji

en: Turn screen reader on or off
sl_SI: Omogoči ali onemogoči zaslonski bralnik

en: Turn on-screen keyboard on or off
sl_SI: Omogoči ali onemogoči zaslonsko tipkovnico

en: Increase text size
sl_SI: Povečaj velikost pisave

en: Decrease text size
sl_SI: Zmanjšaj velikost pisave

en: High contrast on or off
sl_SI: Omogoči ali onemogoči visok kontrast slike

en: Add Input Source
sl_SI: Dodaj vhodni vir

en: Search languages and countries
sl_SI: Iskanje jezikov in držav

en: No input sources found
sl_SI: Ni najdenih vhodnih virov

en: View Keyboard Layout
sl_SI: Pokaži razporeditev tipkovnice

[ctx: Input Source]
en: Other
sl_SI: Drugo

en: _Add Input Source
sl_SI: Dod_aj vhodni vir

en: View More
sl_SI: Več podrobnosti

en: Move Up
sl_SI: Premakni navzgor

en: Move Down
sl_SI: Premakni navzdol

en: Preferences
sl_SI: Možnosti

en: Remove
sl_SI: Odstrani

en: Custom Shortcuts
sl_SI: Bližnjica po meri

en: Keyboard
sl_SI: Tipkovnica

en: Input Sources
sl_SI: Vhodni viri – tipkovnica

en: Includes keyboard layouts and input methods
sl_SI: Vključuje razporeditve tipkovnice in druge vhodne vire.

en: Input Source Switching
sl_SI: Preklapljanje vhodnega vira

en: Use the _same source for all windows
sl_SI: Uporabi _enak vir v vseh oknih

en: Switch input sources _individually for each window
sl_SI: Preklopi vhodni vir za vsako okno _posebej

en: Special Character Entry
sl_SI: Vnos posebnih znakov

en: Methods for entering symbols and letter variants using the keyboard
sl_SI: Načini vpisovanja simbolov in različic črk z uporabo tipkovnice.

en: A_lternate Characters Key
sl_SI: Drugotna tipka za prikaz znakov

en: _Compose Key
sl_SI: _Sestavljalna tipka

en: Keyboard Shortcuts
sl_SI: Tipkovne bližnjice

en: _View and Customize Shortcuts
sl_SI: _Pregled in prilagoditev bližnjic

en: Alternate Characters Key
sl_SI: Drugotna tipka

en: The alternate characters key can be used to enter additional characters. These are sometimes printed as a third-option on your keyboard.
sl_SI: Tipka za izmenjavo omogoča uporabo dodatnih znakov. Ti so pogosto natisnjeni na tipkovnici kot tretja možnost.

en: Layout Default
sl_SI: Privzeta postavitev

en: Default
sl_SI: Privzeto

[ctx: keyboard key]
en: None
sl_SI: Ni določeno

[ctx: keyboard key]
en: Left Alt
sl_SI: Leva izmenjalka (Alt)

[ctx: keyboard key]
en: Right Alt
sl_SI: Desna izmenjalka (Alt)

[ctx: keyboard key]
en: Left Super
sl_SI: Leva tipka Super

[ctx: keyboard key]
en: Right Super
sl_SI: Desna tipka Super

[ctx: keyboard key]
en: Menu key
sl_SI: Tipka Meni

[ctx: keyboard key]
en: Right Ctrl
sl_SI: Desna krmilka (Ctrl)

en: Compose Key
sl_SI: Sestavljalna tipka

en: The compose key allows a wide variety of characters to be entered. To use it, press compose then a sequence of characters.  For example, compose key followed by <b>o</b> and <b>c</b> will enter <b>©</b>, <b>a</b> followed by <b>'</b> will enter <b>á</b>.
sl_SI: Sestavljalna tipka omogoča vnos velikega števila različnih znakov. Za uporabo najprej pritisnite sestavljalno tipko, nato pa zaporedje drugih znakov. Primer: pritisnite sestavljalko, nato <b>o</b> in nato <b>c</b>. Izpisal se bo znak <b>©</b>. Zaporedje sestavljalka, <b>a</b> in nato <b>'</b> pa ustvari znak <b>á</b>.

[ctx: keyboard key]
en: Left Ctrl
sl_SI: Leva krmilka

[ctx: keyboard key]
en: Caps Lock
sl_SI: Tipka zaklepa črk

[ctx: keyboard key]
en: Scroll Lock
sl_SI: Tipka zaklepa drsnika

[ctx: keyboard key]
en: Print Screen
sl_SI: Tipka zajema zaslona

[ctx: keyboard key]
en: Insert
sl_SI: Vstavljalka

en: Input sources can be switched using the %s keyboard shortcut.
    This can be changed in the keyboard shortcut settings.
sl_SI: Vhodni vir je mogoče preklopiti z uporabo tipkovne bližnjice %s.
    Nastavitve je mogoče spremeniti med nastavitvami bližnjic tipkovnice.

en: Search shortcuts
sl_SI: Poišči tipkovno bližnjico

en: Search Shortcuts
sl_SI: Poišči tipkovno bližnjico

en: Activities _Overview Shortcut
sl_SI: Tipkovna bližnjica za pregled dejavnosti

en: Use the Super key to open the overview
sl_SI: Uporabi tipko Super za odpiranje pregleda

en: _Reset All…
sl_SI: _Ponastavi vse …

en: Add Custom Shortcuts
sl_SI: Dodaj bližnjice po meri

en: Set up custom shortcuts for launching apps, running scripts, and more
sl_SI: Nastavi tipkovne bližnjice po meri za zaganjanje programov, izvajanje skriptov in drugih opravil.

en: _Add Shortcut…
sl_SI: _Dodaj tipkovno bližnjico …

en: Reset All Shortcuts?
sl_SI: Ali želite ponastaviti vse tipkovne bližnjice?

en: All changes to keyboard shortcuts will be lost
sl_SI: Vse spremembe tipkovnih bližnjic bodo izgubljene.

en: _Reset All
sl_SI: Ponastavi _vse

en: Re_place
sl_SI: _Zamenjaj

en: _Set
sl_SI: _Nastavi

en: Press Esc to cancel or Backspace to disable the keyboard shortcut
sl_SI: Pritisnite tipko Esc za preklic oziroma povratno tipko za ponastavitev tipkovne bližnjice.

en: Reset Shortcut
sl_SI: Ponastavi tipkovno bližnjico

en: Name
sl_SI: Ime

en: Command
sl_SI: Ukaz

en: Shortcut
sl_SI: Bližnjica

en: Reset
sl_SI: ↓Ponastavi

note: Translators: This is a mark in the Grayscale scale
en: None
sl_SI: Brez

en: _Set Shortcut…
sl_SI: Nastavi _tipkovno bližnjico …

note: TRANSLATORS: Don't translate/transliterate <b>%s</b>, which is the accelerator used
en: <b>%s</b> is already being used for %s. If you replace it, %s will be disabled
sl_SI: <b>%s</b> je že uporabljen za %s. Če ga zamenjate, bo %s onemogočen

en: Enter the new shortcut
sl_SI: Vpišite novo tipkovno bližnjico

en: Set Custom Shortcut
sl_SI: Nastavi bližnjico po meri

en: Set Shortcut
sl_SI: Nastavi tipkovno bližnjico

note: Setup the top label * TRANSLATORS: %s is replaced with a description of the keyboard shortcut, * don't translate/transliterate <b>%s</b>
en: Enter new shortcut to change <b>%s</b>
sl_SI: Vpišite novo tipkovno bližnjico za zamenjavo <b>%s</b>.

en: Add Custom Shortcut
sl_SI: Dodaj bližnjico po meri

en: %d modified | %d modified
sl_SI[0]: %d spremenjenih
sl_SI[1]: %d spremenjena
sl_SI[2]: %d spremenjeni
sl_SI[3]: %d spremenjene

en: _Add Shortcut
sl_SI: _Dodaj tipkovno bližnjico

en: Change keyboard shortcuts and set your typing preferences, keyboard layouts and input sources
sl_SI: Prilagajanje tipkovnih bližnjic, nastavite možnosti tipkanja, razporeditve in vhodni viri

note: Translators: Search terms to find the Keyboard panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Shortcut;Workspace;Window;Resize;Zoom;Contrast;Input;Source;Lock;Volume;Hotkey;Compose;Character;
sl_SI: Shortcut;Workspace;Window;Resize;Zoom;Contrast;Input;Source;Lock;Volume;Hotkey;tipkovna bližnjica;delovna površina;okno;prilagoditev;velikost;kontrast;približanje;vir;zaklep;glasnost;jakost;znak;sestavi;

en: _Mouse
sl_SI: _Miška

en: Primary Button
sl_SI: Osnovni gumb

en: Order of physical buttons on mice and touchpads
sl_SI: Vrstni red gumbov na miški in sledilnih ploščicah.

en: _Left
sl_SI: _Levo

en: _Right
sl_SI: _Desno

note: Translators: This will be presented as the text of a link to the Mouse & Touchpad panel
en: Mouse
sl_SI: Miška

en: Po_inter Speed
sl_SI: _Hitrost kazalnika

en: Slow
sl_SI: Počasna

en: Fast
sl_SI: Hitra

en: Mouse _Acceleration
sl_SI: _Pospeševanje miške

en: Recommended for most users and applications
sl_SI: Priporočljivo za večino uporabnikov in programov

en: Turning mouse acceleration off can allow faster and more precise movements, but can also make the mouse more difficult to use.
sl_SI: Če pospeševanje miške izklopite, omogočite hitrejše in natančnejše premike, hkrati pa lahko uporabo tudi otežite.

en: Scroll Direction
sl_SI: Zaznavanje drsenja

en: Tra_ditional
sl_SI: _Tradicionalno

en: Scrolling moves the view
sl_SI: Drsenje premika pogled

en: _Natural
sl_SI: _Naravno

en: Scrolling moves the content
sl_SI: Drsenje premika vsebino

en: Test _Settings
sl_SI: Preizkus uporabljenih _nastavitev

en: _Touchpad
sl_SI: _Sledilna ploščica

en: T_ouchpad
sl_SI: Sledilna _ploščica

en: _Disable Touchpad While Typing
sl_SI: Ploščico onemogoči med _tipkanjem

en: Clicking
sl_SI: Klikanje

en: Secondary Click
sl_SI: Drugotnega klika

en: Two _Finger Push
sl_SI: _Dvoprstno potiskanje

en: Push anywhere with 2 fingers
sl_SI: Dvoprstni potisk kjerkoli

en: _Corner Push
sl_SI: _Robni potisk

en: Push with a single finger in the corner
sl_SI: Potisk z enim prstom ob rob zaslona

en: T_ap to Click
sl_SI: _Udarjanje za klik

en: Quickly touch the touchpad to click
sl_SI: Ob hitrem dotiku sledilne ploščice se izvede klik

en: Scrolling
sl_SI: Drsenje

en: Scroll Method
sl_SI: Način drsanja

en: T_wo Finger
sl_SI: _Dvoprstno

en: Drag two fingers on the touchpad
sl_SI: Potegnite z dvema prstoma po sledilni ploščici

en: _Edge
sl_SI: _Rob

en: Drag one finger on the edge
sl_SI: Potegni s prstom po robu

en: T_raditional
sl_SI: _Tradicionalno

en: _Pointing Stick
sl_SI: _Kazalnik

en: Pointing Stick
sl_SI: Kazalnik

en: Pointing Stick _Acceleration
sl_SI: _Pospeševanje kazalnika

en: Turning pointing stick acceleration off can allow faster and more precise movements, but can also make the pointing stick more difficult to use.
sl_SI: Če pospeševanje kazalnika izklopite, omogočite hitrejše in natančnejše premike, hkrati pa lahko uporabo kazalnika tudi otežite.

en: Test Mouse & Touchpad
sl_SI: Preizkus delovanja miške in sledilne ploščice

en: _Clicking
sl_SI: _Klikanje

en: Click Here
sl_SI: Kliknite na to mesto

en: Primary Click
sl_SI: Prvi klik

en: Double Click
sl_SI: Dvojni klik

en: _Scrolling
sl_SI: _Drsenje

en: Mouse & Touchpad
sl_SI: Miška in Sledilna ploščica

en: Change your mouse or touchpad sensitivity and select right or left-handed
sl_SI: Spremenite občutljivost svoje miške ali drsne ploščice in izberite desno ali levo ročnost

note: Translators: Search terms to find the Mouse and Touchpad panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Trackpad;Pointer;Click;Tap;Double;Button;Trackball;Scroll;
sl_SI: Sledilna ploščica;Kazalnik;Klik;Udarjanje;Dvojni;Gumb;Sledilna kroglica;Drsnik;

en: Screen Edges
sl_SI: Robovi zaslona

en: _Hot Corner
sl_SI: _Vroči kot

en: Touch the top-left corner to open the Activities Overview
sl_SI: Dotik levega zgornjega kota odpre pregled dejavnosti.

en: _Window Resize
sl_SI: Prilagodi velikost _okna

en: Drag windows against the top, left, and right screen edges to resize them
sl_SI: Dotik okna z zgornjim, levim ali desnim robom sproži dejanje prilagajanja velikosti okna.

en: Reopen Windows After Login
sl_SI: Po prijavi ponovno odpri okna

en: Restore windows that were open when you last used the computer
sl_SI: Obnovi okna, ki so bila odprta, ko ste nazadnje uporabljali računalnik

en: Workspaces
sl_SI: Delovne površine

en: _Dynamic Workspaces
sl_SI: _Dinamične delovne površine

en: Automatically removes empty workspaces
sl_SI: Samodejno odstrani prazne delovne površine

en: _Fixed Number of Workspaces
sl_SI: _Določeno število delovnih površin

en: Specify a number of permanent workspaces
sl_SI: Določi število prikazanih delovnih površin

en: _Number of Workspaces
sl_SI: _Število delovnih površin

en: Multi-Monitor
sl_SI: Podpora več monitorjem

en: Workspaces on _primary display only
sl_SI: Delovne površine le na _osnovnem zaslonu

en: Workspaces on all d_isplays
sl_SI: _Delovne površine naj bodo na vseh zaslonih

en: App Switching
sl_SI: Preklapljanje programov

en: Include apps from all _workspaces
sl_SI: Vključi programe _vseh delovnih površin

en: Include apps from the _current workspace only
sl_SI: Vključi le programe s _trenutne delovne površine

en: Multitasking
sl_SI: Večopravilnost

en: Manage preferences for productivity and multitasking
sl_SI: Upravljanje nastavitev za učinkovito delo in večopravilnost

note: Translators: Search terms to find the Search panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Multitasking;Multitask;Productivity;Customize;Desktop;Hot;Corner;Workspaces;
sl_SI: večopravilnost;multitasking;produktivnost;prilagodi;namizje;vroč;vogal;delovni prostori;namizja;površine;delovne;

en: Proxy
sl_SI: Posredniški strežnik

en: _Save
sl_SI: _Shrani

en: _Network Proxy
sl_SI: Omrežni _posredniški strežnik

en: C_onfiguration
sl_SI: _Nastavitve

en: Automatic
sl_SI: Samodejno

en: Manual
sl_SI: Ročno

en: Con_figuration URL
sl_SI: Nastavitveni naslov _URL

en: Web Proxy Autodiscovery is used when a Configuration URL is not provided. This is not recommended for untrusted public networks.
sl_SI: Samodejno odkrivanje posredniškega strežnika je uporabljeno, kadar nastavitveni naslov URL ni naveden. Možnosti ni priporočljivo uporabiti na nezaupljivih javnih omrežjih.

en: HTTP Proxy
sl_SI: Posredniški strežnik HTTP

en: URL
sl_SI: Naslov URL

en: Port
sl_SI: Vrata

en: HTTPS Proxy
sl_SI: Posredniški strežnik HTTPS

en: FTP Proxy
sl_SI: Posredniški strežnik FTP

en: SOCKS Host
sl_SI: Gostitelj SOCKS

en: Ignored Hosts
sl_SI: Prezri gostitelji

en: Network Unavailable
sl_SI: Omrežje ni na voljo

en: An error has occurred and network cannot be used.
    Error details: NetworkManager not running.
sl_SI: Prišlo je do napake, zato omrežja ni mogoče uporabljati.
    Podrobnosti o napaki: program NetworkManager ni zagnan.

en: Add VPN
sl_SI: Dodaj VPN

en: Not set up
sl_SI: Ni nastavljeno

en: _Proxy
sl_SI: _Posredniški strežnik

en: Share Network
sl_SI: Souporaba omrežja

en: QR Code
sl_SI: Koda QR

en: Scan to Connect
sl_SI: Preišči za povezovanje

en: Network Name
sl_SI: Ime omrežja

note: Translators: This is a password needed for printing.
en: Password
sl_SI: Geslo

en: Network Options
sl_SI: Možnosti omrežja

en: Forget Network
sl_SI: Pozabi omrežje

note: TRANSLATORS: device status
en: Connected
sl_SI: Povezano

en: Insecure network (WEP)
sl_SI: Ne-varno omrežje (WEP)

en: Secure network (WPA)
sl_SI: Varno omrežje (WPA)

en: Secure network (WPA2)
sl_SI: Varno omrežje (WPA2)

en: Secure network (WPA3)
sl_SI: Varno omrežje (WPA3)

en: Secure network
sl_SI: Varno omrežje

en: Signal strength %d%%
sl_SI: Moč signala %d%%

en: Turn On Wi-Fi Hotspot?
sl_SI: Ali želite omogočiti vročo točko Wi-Fi?

en: Wi-Fi hotspot allows others to share your internet connection, by creating a Wi-Fi network that they can connect to. To do this, you must have an internet connection through a source other than Wi-Fi.
sl_SI: Vroča točka Wi-Fi omogoča drugim souporabo povezave z internetom. Uporabniki se lahko povežejo v ustvarjeno omrežje Wi-Fi. Za to možnost mora biti na voljo povezava mimo običajne Wi-Fi povezave.

en: Generate Random Password
sl_SI: Ustvari naključno geslo

en: Autogenerate Password
sl_SI: Samodejno ustvari geslo

en: _Turn On
sl_SI: _Vklopi

note: TRANSLATORS: ‘%s’ is a Wi-Fi Network(SSID) name
en: Turning on the hotspot will disconnect from %s, and it will not be possible to access the internet through Wi-Fi.
sl_SI: Ob priklopu vroče točke se onemogoči povezava z omrežjem %s, zato dostop po Wi-Fi ne bo več mogoč.

en: Network name cannot be empty
sl_SI: Ime omrežja ne sme biti prazno polje

note: SSID length needs to be in the 1-32 byte range
en: Network name is too long
sl_SI: Ime omrežja je predolgo

en: Must have a minimum of 8 characters
sl_SI: Vsebovati mora najmanj 8 znakov

en: Must have a maximum of %d character | Must have a maximum of %d characters
sl_SI[0]: Vsebovati mora največ %d znakov
sl_SI[1]: Vsebovati mora največ %d znak
sl_SI[2]: Vsebovati mora največ %d znaka
sl_SI[3]: Vsebovati mora največ %d znake

en: Airplane Mode
sl_SI: Letalski način

en: Disables Wi-Fi, Bluetooth and mobile broadband
sl_SI: Onemogoči Wi-Fi, bluetooth in širokopasovna omrežja

en: Wi-Fi Off
sl_SI: Wi-Fi je izklopljen

en: Turn on to use Wi-Fi
sl_SI: Vklopite za uporabo Wi-Fi

en: No Wi-Fi Adapter Found
sl_SI: Ni najdenega vmesnika Wi-Fi

en: Make sure you have a Wi-Fi adapter plugged and turned on
sl_SI: Prepričajte se, da je vmesnik Wi-Fi priklopljen in omogočen.

en: Airplane Mode On
sl_SI: Letalski način je omogočen

en: Turn off to use Wi-Fi
sl_SI: Izklopi za uporabo Wi-Fi

en: Wi-Fi Hotspot Active
sl_SI: Dejavna vroča točka Wi-Fi

en: Scan with another device to connect to the hotspot.
    Turn off the hotspot to use Wi-Fi with this device.
sl_SI: Optično preberite z drugo napravo, da vzpostavite povezavo z dostopno točko.
    Izklopite dostopno točko za uporabo brezžičnega omrežja s to napravo.

en: T_urn Off Hotspot…
sl_SI: Izklj_uči vročo točko …

en: Visible Networks
sl_SI: Vidna omrežja

en: Wi-Fi Unavailable
sl_SI: Omrežja Wi-Fi niso na voljo

en: An error has occurred and Wi-Fi cannot be used.
    Error details: NetworkManager not running.
sl_SI: Prišlo je do napake, zato brezžičnega omrežja ni mogoče uporabljati.
    Podrobnosti o napaki: program NetworkManager ni zagnan.

en: Turn Off Hotspot?
sl_SI: Ali želite omogočiti vročo točko?

en: Turning off will disconnect any devices that are using the hotspot.
sl_SI: Z izklopom se prekine povezava z vsemi napravami, ki uporabljajo dostopno točko.

en: _Turn Off
sl_SI: _Izklopi

en: Wi-Fi
sl_SI: Omrežje Wi-Fi

en: 802.1x _Security
sl_SI: Varnost 802.1x

en: _Name
sl_SI: _Ime

en: IP address value not valid
sl_SI: Vrednost naslova IP ni veljavna

en: Netmask value not valid
sl_SI: Vrednost omrežne maske ni veljavna

en: Security
sl_SI: Varnost

en: Identity
sl_SI: Istovetnost

en: Preserve
sl_SI: Ohrani

en: Permanent
sl_SI: Trajno

en: Random
sl_SI: Naključno

en: Stable
sl_SI: Stabilo

en: Stable per SSID
sl_SI: Stabilno na SSID

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the network device this connection is activated on. This feature is known as MAC cloning or spoofing. Example: 00:11:22:33:44:55
sl_SI: Naslov MAC, vpisan na tem mestu, bo uporabljen kot strojni naslov za omrežno napravo, ki ustvarja povezavo. Zmožnost je poznana kot kloniranje naslova MAC oziroma lažno predstavljanje. Primer: 00:11:22:33:44:55

en: Profile %d
sl_SI: Profil %d

note: Translators: "%s" is the user visible name of the network
en: Saved details for “%s” will be permanently lost. This includes passwords and any network changes.
sl_SI: Shranjene podrobnosti »%s« bodo trajno izgubljene. To so tudi vsa gesla in shranjene omrežne spremembe.

en: Forget Connection?
sl_SI: Ali želite pozabiti povezavo?

en: _Forget
sl_SI: _Pozabi

note: TRANSLATORS: this Enhanced Open WiFi security
en: Enhanced Open
sl_SI: Napredno odpiranje

note: TRANSLATORS: this Enterprise WiFi security
en: Enterprise
sl_SI: Podjetniški

[ctx: Wifi security]
en: None
sl_SI: Brez

note: Translators: Option for Blank Screen in Screen Lock page
en: Never
sl_SI: Nikoli

en: %i day ago | %i days ago
sl_SI[0]: pred %i dnevi
sl_SI[1]: pred %i dnem
sl_SI[2]: pred %i dnevoma
sl_SI[3]: pred %i dnevi

en: 2.4 GHz / 5 GHz / 6 GHz
sl_SI: 2,4 GHz / 5 GHz / 6 GHz

[ctx: Signal strength]
en: None
sl_SI: Brez

[ctx: Signal strength]
en: Weak
sl_SI: Šibko

[ctx: Signal strength]
en: Ok
sl_SI: V redu

[ctx: Signal strength]
en: Good
sl_SI: Dobro

[ctx: Signal strength]
en: Excellent
sl_SI: Odlično

en: IPv4 Address
sl_SI: Naslov IPv4

en: IPv6 Address
sl_SI: Naslov IPv6

en: IP Address
sl_SI: IP naslov

en: Forget Connection…
sl_SI: Pozabi povezavo …

en: Remove Connection Profile…
sl_SI: Odstrani profil povezave …

en: Remove Connection…
sl_SI: Odstrani povezavo …

en: Remove VPN…
sl_SI: Odstrani omrežje VPN …

en: Details
sl_SI: Podrobnosti

en: automatic
sl_SI: samodejno

en: Automatic DNS is enabled. Did you intend to disable Automatic DNS?
sl_SI: Samodejno ustvarjanje DNS je omogočeno. Ali ste nameravali onemogočiti to možnost?

en: Delete Address
sl_SI: Izbriši naslov

en: Delete Route
sl_SI: Izbriši smer

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
sl_SI: ↓Brez

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
sl_SI: ↓Ključ WEP 40/128-bit (Šestnajstiški ali ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
sl_SI: ↓128-bitno šifrirno geslo WEP

en: LEAP
sl_SI: ↓LEAP

en: Dynamic WEP (802.1x)
sl_SI: ↓Dinamični WEP (802.1x)

en: WPA & WPA2 Personal
sl_SI: Zasebni WPA in WPA2

en: WPA & WPA2 Enterprise
sl_SI: Podjetniški WPA in WPA2

en: WPA3 Personal
sl_SI: Zasebni WPA3

note: Translators: Unknown endpoint host for WireGuard (invalid setting)
en: Unknown
sl_SI: Neznano

en: Unsaved peer
sl_SI: Neshranjen soležnik

en: Signal Strength
sl_SI: Moč signala

en: Weak
sl_SI: Šibko

en: Link speed
sl_SI: Hitrost povezave

en: 1Mb/sec
sl_SI: 1Mb/sek

en: Hardware Address
sl_SI: Strojni naslov

en: Supported Frequencies
sl_SI: Podprte frekvence

en: Default Route
sl_SI: Privzeta smer

en: Last Used
sl_SI: Nazadnje uporabljeno

en: Connect _automatically
sl_SI: _Samodejna povezava

en: Make available to _other users
sl_SI: Na voljo tudi _drugim uporabnikom

en: _Metered connection: has data limits or can incur charges
sl_SI: _Merjena povezava: obstajajo podatkovne omejitve oziroma dodatni stroški

en: Software updates and other large downloads will not be started automatically.
sl_SI: Posodobitve programske opreme in drugi večji prejemi ne bodo zagnani samodejno.

en: _MAC Address
sl_SI: _Naslov MAC

en: _Cloned Address
sl_SI: _Kloniran naslov

en: bytes
sl_SI: bajtov

en: IPv_4 Method
sl_SI: Način IPv_4

en: Automatic (DHCP)
sl_SI: Samodejno (DHCP)

en: Link-Local Only
sl_SI: Poveži le krajevno

en: Disable
sl_SI: Onemogoči

en: Shared to other computers
sl_SI: Souporaba z ostalimi računalniki

en: Addresses
sl_SI: Naslovi

en: Address
sl_SI: Naslov

en: Netmask
sl_SI: Omrežna maska

en: Gateway
sl_SI: Prehod

en: Automatic DNS
sl_SI: Samodejni DNS

en: DNS server address(es)
sl_SI: Naslovi strežnika DNS

en: Separate IP addresses with commas
sl_SI: Naslovi IP morajo biti ločeni z vejicami

en: Routes
sl_SI: Usmerjevanje

en: Automatic Routes
sl_SI: _Samodejne smeri

note: Translators: Please see https://en.wikipedia.org/wiki/Metrics_(networking)
en: Metric
sl_SI: Metrični

en: Use this connection _only for resources on its network
sl_SI: Uporabi _povezavo le za sredstva na lastnem omrežju

en: IPv_6 Method
sl_SI: Način IPv_6

en: Automatic, DHCP only
sl_SI: Samodejno, le DHCP

en: Shared to other devices
sl_SI: Souporaba z drugimi napravami

en: Prefix
sl_SI: Predpona

en: Unable to open connection editor: %s
sl_SI: Ni mogoče odpreti urejevalnika povezav: %s

en: New Profile
sl_SI: Nov profil

en: Invalid setting %s: %s
sl_SI: Neveljavna nastavitev %s: %s

en: Invalid setting %s
sl_SI: Neveljavna nastavitev %s

en: Invalid VPN configuration file
sl_SI: Neveljavna nastavitvena datoteka omrežja VPN

note: Translators: VPN add dialog Wireguard description
en: Free and open-source VPN solution designed for ease of use, high speed performance and low attack surface.
sl_SI: Prosta odprtokodna rešitev omrežja VPN, zasnovana za enostavno uporabo, visoko hitrost delovanja in majhno možnost neželenih napadov.

en: Import from file…
sl_SI: Uvozi iz datoteke …

en: S_ecurity
sl_SI: _Varnost

en: Cannot Import VPN Connection
sl_SI: Povezave omrežja VPN ni mogoče uvoziti

en: The file “%s” could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
sl_SI: Datoteke »%s« ni mogoče prebrati ali pa ta ne vsebuje prepoznanih podatkov o povezavi VPN
    
    Napaka: %s.

en: _OK
sl_SI: _V redu

en: Select file to import
sl_SI: Izbor datoteke za uvoz

en: <i>(Error: unable to load VPN connection editor)</i>
sl_SI: <i>(Napaka: ni mogoče naložiti urejevalnika povezav VPN)</i>

en: _Connection Name
sl_SI: Ime _povezave

en: _Interface Name
sl_SI: Ime _vmesnika

en: The name of the wireguard interface to create.
sl_SI: Ime vmesnika wireguard, ki naj se ustvari.

en: _Private Key
sl_SI: _Zasebni ključ

en: The 256 bit private key in base64 encoding
sl_SI: 256-bitni zasebni ključ, kodiranju z base64

en: Show/hide private key
sl_SI: Pokaži/Skrij zasebni ključ

en: _Listen Port
sl_SI: _Vrata za prisluh

en: A port to listen on. If set to 'automatic', the port will be chosen randomly when the interface comes up.
sl_SI: Vrata za prisluh. Z izbiro nastavitve na samodejno določevanje, se vrata izberejo naključno ob vzpostavitvi vmesnika.

en: A 32-bit fwmark for outgoing packets. Leave it to 'off' to disable fwmark.
sl_SI: 32-bitni fwmark za odhodne pakete. Če želite možnost onemogočiti, pustite vrednost 'izklopljeno.

en: _Add peer routes
sl_SI: _Dodaj soležne poti

en: _Peers
sl_SI: Soležniki

en: Add WireGuard peer
sl_SI: Dodaj WireGuard soležnika

en: No peers set up
sl_SI: Ni nastavljenih soležnikov

en: Options…
sl_SI: Možnosti …

en: _Endpoint
sl_SI: _Končna točka

en: An endpoint IP or hostname, followed by a colon, and then a port number.
sl_SI: Naslov IP končne točke oziroma ime gostitelja, temu sledi dvopičje in nato številka vrat.

en: _Public key
sl_SI: _Javni ključ

en: A base64 public key calculated by 'wg pubkey' from a private key.
sl_SI: Javni ključ base64, ki ga program »wg pubkey« izračuna iz zasebnega ključa.

en: _Pre-shared key
sl_SI: _Ustvarjen ključ

en: A base64 preshared key generated by 'wg genpsk'. Optional, and may be omitted. Adds an additional layer of symmetric-key cryptography to be mixed into the already existing public-key cryptography, for post-quantum resistance.
sl_SI: Ključ base64, ki ga ustvari program »wg genpsk«. Možnost ni obvezna in jo je mogoče izpustiti. Sicer doda dodatno raven kriptografske zaščite s simetričnim ključem, ki se zmeša z že obstoječo kriptografsko kombinacijo javnega ključa za postkvantno odpornost.

en: Allowed _IP addresses
sl_SI: Dovoljeni naslovi _IP

en: Comma-separated list of IP (v4 or v6) addresses with CIDR masks from which incoming traffic for this peer is allowed and to which outgoing traffic for this peer is directed.
sl_SI: Z vejico ločen seznam naslovov IP (v4 ali v6) z maskami CIDR, s katerih je dovoljen dohodni promet za soležnika in na katere je usmerjen odhodni promet.

en: _Persistent keepalive
sl_SI: Ponavljajoče _ohranjanje povezave

en: How often to send an authenticated empty packet to the peer for the purpose of keeping a stateful firewall or NAT mapping valid. This is optional and not recommended outside of specific setups.
sl_SI: Kako pogosto naj bo soležniku poslan overjen prazen paket za ohranjanje veljavnosti stanja požarnega zidu ali preslikave NAT. Možnost ni obvezno in je ni priporočljivo uporabljati, izvzemsši posebne nastavitve.

en: seconds
sl_SI: sekund

en: Apply
sl_SI: Uveljavi

en: Control how you connect to the Internet
sl_SI: Upravljanje načina povezovanja v internet

note: Translators: Search terms to find the Network panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;IP;LAN;Proxy;WAN;Broadband;Modem;Bluetooth;vpn;DNS;
sl_SI: omrežje;brezžično;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;Proxy;Posredniški;širokopasovno;modem;bluetooth;vpn;vlan;most;vez;DNS;

en: Control how you connect to Wi-Fi networks
sl_SI: Upravljanje načina povezovanja v omrežja Wi-Fi

note: Translators: Search terms to find the Wi-Fi panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;Wireless;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;Broadband;DNS;Hotspot;
sl_SI: Network;Wireless;IP;LAN;Broadband;DNS;Hotspot;omrežje;brezžično;Wifi;IP;LAN;Proxy;Posredniški;širokopasovno;modem;bluetooth;vpn;vlan;most;vez;DNS;vroča točka;

en: never
sl_SI: nikoli

en: today
sl_SI: danes

en: yesterday
sl_SI: včeraj

en: Last used
sl_SI: Nazadnje uporabljeno

note: Translators: This is used as the title of the connection * details window for ethernet, if there is only a single * profile. It is also used to display ethernet in the * device list.
en: Wired
sl_SI: Žično

en: Add new connection
sl_SI: Dodaj novo povezavo

en: Network deleted
sl_SI: Omrežje je izbrisano

note: Translators: %d is the number of network connections deleted.
en: %d network deleted | %d networks deleted
sl_SI[0]: Izbrisanih je %d omrežij
sl_SI[1]: Izbrisano je %d omrežije
sl_SI[2]: Izbrisani sta %d omrežiji
sl_SI[3]: Izbrisana soe %d omrežija

en: System policy prohibits use as a Hotspot
sl_SI: Sistemska pravila onemogočajo uporabo vročih točk

en: Wireless device does not support Hotspot mode
sl_SI: Brezžična naprava ne podpira načina vročih točk

en: Searching for networks…
sl_SI: Iskanje omrežij …

en: Add Ethernet Connection
sl_SI: Dodaj žično omrežno povezavo

en: Provider
sl_SI: Ponudnik

en: Mobile Broadband
sl_SI: Mobilni širokopasovni dostop

en: Not connected
sl_SI: Brez povezave

en: Active
sl_SI: Dejavno

en: VPN Options
sl_SI: Možnosti VPN

[ctx: Wi-Fi Hotspot]
en: Network Name
sl_SI: Naziv omrežja

[ctx: Wi-Fi Hotspot]
en: Security Type
sl_SI: Vrsta varnosti

[ctx: Wi-Fi Hotspot]
en: Password
sl_SI: Geslo

en: Saved Networks
sl_SI: Shranjena omrežja

en: _Connect to Hidden Network…
sl_SI: _Poveži v skrito omrežje …

en: _Turn On Wi-Fi Hotspot…
sl_SI: _Omogoči vročo točko Wi-Fi …

en: Saved Wi-Fi Networks
sl_SI: Shranjena omrežja Wi-Fi

en: No Saved Networks
sl_SI: Ni shranjenih omrežij

en: Saved Wi-Fi networks will appear here
sl_SI: Shranjena omrežja Wi-Fi se pojavijo tukaj

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown
sl_SI: Neznano stanje

note: TRANSLATORS: device status
en: Unmanaged
sl_SI: Neupravljano

note: TRANSLATORS: device status
en: Unavailable
sl_SI: Nedostopno

note: TRANSLATORS: device status
en: Connecting
sl_SI: V povezovanju

note: TRANSLATORS: device status
en: Authentication required
sl_SI: Zahtevana je overitev

note: TRANSLATORS: device status
en: Disconnecting
sl_SI: Prekinjanje povezave

note: TRANSLATORS: device status
en: Connection failed
sl_SI: Povezovanje je spodletelo

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown (missing)
sl_SI: Stanje baterije ni znano (manjka)

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Configuration failed
sl_SI: Nastavitev je spodletela

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration failed
sl_SI: Nastavljanje IP je spodletelo

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration expired
sl_SI: Nastavitev IP je časovno poteklo

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Secrets were required, but not provided
sl_SI: Zahtevana so bila ustrezna gesla, ki pa niso bila podana

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant disconnected
sl_SI: Prosilnik 802.1X je odklopljen

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant configuration failed
sl_SI: Nastavitev prosilnika 802.1X je spodletela

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant failed
sl_SI: Prosilnik 802.1X je spodletel

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant took too long to authenticate
sl_SI: Prosilnik 802.1X je potreboval preveč časa za overjanje

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service failed to start
sl_SI: Storitev PPP ni uspešno zagnana

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service disconnected
sl_SI: Storitev PPP je prekinjena

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP failed
sl_SI: PPP je spodletel

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed to start
sl_SI: Začenjanje odjemalca DHCP je spodletelo

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client error
sl_SI: Napaka odjemalca DHCP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed
sl_SI: Odjemalec DHCP je spodletel

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed to start
sl_SI: Začenjanje storitve souporabe povezave je spodletelo.

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed
sl_SI: Storitev souporabe povezave je spodletela.

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed to start
sl_SI: Začenjanje storitve AutoIP je spodletelo.

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service error
sl_SI: Napaka storitve AutoIP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed
sl_SI: Storitev AutoIP je spodletela

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Line busy
sl_SI: Povezava je zasedena

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No dial tone
sl_SI: Ni klicnega signala

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No carrier could be established
sl_SI: Ni mogoče vzpostaviti signala povezave

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing request timed out
sl_SI: Zahteva klicanja je časovno potekla

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing attempt failed
sl_SI: Poskus klicanja je spodletel

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem initialization failed
sl_SI: Začenjanje modema je spodletelo

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to select the specified APN
sl_SI: Izbor določenega APN je spodletel

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Not searching for networks
sl_SI: Iskanje omrežij ni dejavno

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration denied
sl_SI: Vpis omrežja je zavrnjen

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration timed out
sl_SI: Čas za vpis omrežja je potekel

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to register with the requested network
sl_SI: Vpis v zahtevano omrežju je spodletela

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PIN check failed
sl_SI: Preverjanje PIN je spodletelo

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Firmware for the device may be missing
sl_SI: Napravi morda manjka zahtevana strojna programska oprema

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection disappeared
sl_SI: Dejavna povezava je izginila

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Existing connection was assumed
sl_SI: Predviden je bila obstoječa povezava

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem not found
sl_SI: Modema ni mogoče najti

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Bluetooth connection failed
sl_SI: Povezava Bluetooth je spodletela

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Card not inserted
sl_SI: Kartica SIM ni vstavljena

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Pin required
sl_SI: Zahtevana je šifra SIM PIN

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Puk required
sl_SI: Zahtevana je šifra SIM PUK

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM wrong
sl_SI: Kartica SIM je neustrezna

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection dependency failed
sl_SI: Odvisnost povezave je spodletela

note: TRANSLATORS: device status
en: Firmware missing
sl_SI: Manjka strojna programska oprema

note: TRANSLATORS: device status
en: Cable unplugged
sl_SI: Kabel ni priklopljen

[ctx: notifications]
note: Translators: This is the per app switch for message tray usage.
en: _Notifications
sl_SI: _Obvestila

en: Show in notifications list
sl_SI: Pokaži na seznamu obvestil

[ctx: notifications]
note: Translators: This is the setting to configure sounds associated with notifications.
en: _Sound
sl_SI: _Zvok

en: Allow notification sounds from app
sl_SI: Omogoči zvoke obvestil iz programa

en: Banners
sl_SI: Pasice

[ctx: notifications]
en: Show _Banners
sl_SI: Pokaži pa_sice

en: Show notifications above apps
sl_SI: Pokaži obvestila nad programi

[ctx: notifications]
note: Translators: Popups here refers to message tray notifications in the middle of the screen.
en: Show _Content
sl_SI: Pokaži _vsebino

en: Include message details in notification banners
sl_SI: Vključi podrobnosti sporočila v pasice z obvestili

en: Lock Screen
sl_SI: Zakleni zaslon

[ctx: notifications]
en: Show B_anners
sl_SI: Pokaži pasi_ce

en: Show notifications on lock screen
sl_SI: Pokaži obvestila na zaklenjenem zaslonu

[ctx: notifications]
en: Show C_ontent
sl_SI: Pokaži vse_bino

en: Include message details on lock screen
sl_SI: Vključi podrobnosti sporočila na zaklenjenem zaslonu

en: Notifications
sl_SI: Obvestila

en: _Do Not Disturb
sl_SI: _Ne moti s prikazovanjem obvestil

note: Translators: Whether to show notifications on the lock screen
en: _Lock Screen Notifications
sl_SI: Pokaži _obvestila na zaklenjenem zaslonu

note: Translators: List of apps.
en: App Notifications
sl_SI: Obvestila programov

en: Control which notifications are displayed and what they show
sl_SI: Upravljanje načina in vsebine prikazovanja obvestil

note: Translators: Search terms to find the Notifications panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Notifications;Banner;Message;Tray;Popup;
sl_SI: Obvestila;sporočila;pojavna sporočila;opozorila;

en: Calendar, contacts, files
sl_SI: Koledar, stiki, datoteke

en: Email, calendar, contacts, files
sl_SI: E-pošta, koledar, stiki, datoteke

en: Email, calendar, contacts
sl_SI: E-pošta, koledar, stiki

en: Enterprise authentication
sl_SI: Poslovno overjanje pristnosti

en: Email Server
sl_SI: Poštni strežnik

en: Calendar, Contacts and Files
sl_SI: Koledarji, Stiki in Datoteke

en: Enterprise Authentication
sl_SI: Poslovno overjanje pristnosti

[ctx: Online Account]
en: Other
sl_SI: Drugi

en: Error
sl_SI: Napaka

en: Offline — unable to connect accounts
sl_SI: Brez povezave – ni mogoče povezati računov

en: Allow apps to access online services by connecting your cloud accounts
sl_SI: Programom omogoči dostop do spletnih storitev s povezovanjem računov v oblaku.

en: Your Accounts
sl_SI: Računi

en: Connect an Account
sl_SI: Poveži račun

en: Online Accounts
sl_SI: Spletni računi

en: Connect to your online accounts and decide what to use them for
sl_SI: Nadzirajte svoje spletne račune in se odločite za kaj jih boste uporabili

note: Translators: Search terms to find the Online Accounts panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! For ReadItLater and Pocket, see http://en.wikipedia.org/wiki/Pocket_(application)
en: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Web;Online;Chat;Calendar;Mail;Contact;ownCloud;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocket;ReadItLater;
sl_SI: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Splet;Klepet;Koledar;Elektronska pošta;Stiki;Računi;ownCloud;oblak;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocket;ReadItLater;

en: Unknown time
sl_SI: Neznan čas

en: %i minute | %i minutes
sl_SI[0]: %i minut
sl_SI[1]: %i minuta
sl_SI[2]: %i minuti
sl_SI[3]: %i minute

en: %i hour | %i hours
sl_SI[0]: %i ur
sl_SI[1]: %i ura
sl_SI[2]: %i uri
sl_SI[3]: %i ure

en: hour | hours
sl_SI[0]: ur
sl_SI[1]: ura
sl_SI[2]: uri
sl_SI[3]: ure

en: minute | minutes
sl_SI[0]: minut
sl_SI[1]: minuta
sl_SI[2]: minuti
sl_SI[3]: minute

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s until fully charged
sl_SI: Še %s do polne napolnjenosti

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: Caution: %s remaining
sl_SI: Opozorilo: na voljo je še %s delovanja

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s remaining
sl_SI: Še %s do konca delovanja

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Fully charged
sl_SI: Polna napolnjenost

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Not charging
sl_SI: Naprava se ne polni

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Empty
sl_SI: Prazno

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Charging
sl_SI: Polnjenje

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Discharging
sl_SI: Praznjenje

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless mouse
sl_SI: Brezžična miška

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless keyboard
sl_SI: Brezžična tipkovnica

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Uninterruptible power supply
sl_SI: Neprekinjen oskrba z napetostjo

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Personal digital assistant
sl_SI: Digitalni pomočnik

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Cellphone
sl_SI: Mobilni telefon

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Media player
sl_SI: Predvajalnik predstavnih datotek

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Tablet
sl_SI: Tablični računalnik

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Computer
sl_SI: Računalnik

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Gaming input device
sl_SI: Igralniška vhodna naprava

note: TRANSLATORS: secondary battery, misc
en: Battery
sl_SI: Baterija

[ctx: Battery name]
en: Main
sl_SI: Glavno

[ctx: Battery name]
en: Extra
sl_SI: Dodatno

en: _General
sl_SI: _Splošno

note: Translators: 'battery charging' means the settings to handle the way battery charges, not that the battery is currently charging.
en: Battery Charging
sl_SI: Polnjenje baterije

en: _Maximize Charge
sl_SI: Polni do _konca

en: Uses all battery capacity. Degrades batteries more quickly.
sl_SI: Porabi vso zmogljivost baterije. Krajša življenjsko dobo baterij.

en: Preserve Battery _Health
sl_SI: Ohrani _dolgoživost baterije

en: Increases battery longevity by maintaining lower charge levels
sl_SI: Podaljša življenjsko dobo baterije z ohranjanjem nižjih ravni napolnjenosti

en: Connected Devices
sl_SI: Priklopljene naprave

en: Power Mode
sl_SI: Način delovanja

en: Po_wer Button Behavior
sl_SI: Delovanje gumba za _priklop

en: _Show Battery Percentage
sl_SI: Pokaži _napolnjenost baterije

en: Show exact charge level in the top bar
sl_SI: V vrhnji orodni vrstici prikaži natančno raven napolnjenosti.

en: _Power Saving
sl_SI: _Varčevanje z energijo

en: A_utomatic Screen Brightness
sl_SI: _Samodejno prilagajanje svetlosti

en: Adjust screen brightness to the surrounding light
sl_SI: Nastavitev svetlosti zaslona se prilagaja osvetljenosti okolja.

en: _Dim Screen
sl_SI: _Zamegli zaslon

en: Reduce screen brightness when the device is inactive
sl_SI: Zmanjšaj svetlost zaslona, ko naprava ni dejavna

en: Automatic Power _Saver
sl_SI: Samodejno _ohranjevanje energije

en: Turn on power saver mode when battery power is low
sl_SI: Omogoči varčni način delovanja, ko je baterija skoraj prazna.

en: Automatic Screen _Blank
sl_SI: Samodejno _izprazni zaslon

en: Turn the screen off after a period of inactivity
sl_SI: Izklopi zaslon po določenem času nedejavnosti.

en: D_elay
sl_SI: _Zamik

en: Automatic Suspend
sl_SI: Samodejen prehod v pripravljenost

en: On Ba_ttery Power
sl_SI: Napajanje iz _baterije

en: De_lay
sl_SI: Za_mik

en: Whe_n Plugged In
sl_SI: Napajanje iz _el. omrežja

en: Del_ay
sl_SI: Z_amik

en: Disabling automatic suspend will result in higher power consumption. It is recommended to keep automatic suspend enabled.
sl_SI: Onemogočanje samodejne prekinitve bo povzročilo večjo porabo energije. Priporočljivo je, da ohranite samodejno prekinitev omogočeno.

note: TRANSLATORS: This is the same title as the title from the .ui file, but without mnemonic
en: Power Saving
sl_SI: Varčevanje z energijo

en: Battery Levels
sl_SI: Polnost baterije

en: Battery Level
sl_SI: Polnost baterije

en: Suspend
sl_SI: Zaustavi

en: Power Off
sl_SI: Izklop

en: Hibernate
sl_SI: Preidi v mirovanje

en: Nothing
sl_SI: Ničesar

en: Performance mode temporarily disabled due to high operating temperature
sl_SI: Zmogljivostni način delovanja je začasno onemogočen zaradi visoke delovne temperature

en: Lap detected: performance mode temporarily unavailable. Move the device to a stable surface to restore.
sl_SI: Sprememba delovanja: zmogljivostni način začasno ni na voljo. Za ponovno vzpostavitev je treba napravo premakniti na stabilno površino.

en: Performance mode temporarily disabled
sl_SI: Zmogljivostni način je začasno onemogočen

en: Power saver enabled due to low battery. Previous mode will be restored when battery is charged.
sl_SI: Varčevalni način delovanja je omogočen zaradi nizkega stanja baterije. Predhodno uporabljeni način bo obnovljen, ko bo baterija dovolj napolnjena.

note: translators: "%s" is an application name
en: Power Saver mode activated by “%s”
sl_SI: Varčevalni način delovanja je sprožil program »%s«.

note: translators: "%s" is an application name
en: Performance mode activated by “%s”
sl_SI: Zmogljivostni način delovanja je sprožil program »%s«.

[ctx: Power profile]
en: P_erformance
sl_SI: _Zmogljivost

en: High performance and power usage
sl_SI: Visoka zmogljivost delovanja in visoka poraba energije.

[ctx: Power profile]
en: Ba_lanced
sl_SI: _Uravnoteženo

en: Standard performance and power usage
sl_SI: Običajna zmogljivost delovanja in zmerna poraba energije.

[ctx: Power profile]
en: P_ower Saver
sl_SI: _Varčno

en: Reduced performance and power usage
sl_SI: Zmanjšana zmogljivost delovanja in nizka poraba energije.

en: Power
sl_SI: Napajanje

en: View your battery status and change power saving settings
sl_SI: Oglejte si stanje baterije in spremenite nastavitve varčevanje z energijo

note: Translators: Search terms to find the Power panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Power;Sleep;Suspend;Hibernate;Battery;Brightness;Dim;Blank;Monitor;DPMS;Idle;Energy;
sl_SI: v delovanju;v pripravljenosti;hiberniranje;v mirovanju;baterija;zaslon;DPMS;nedejavnost;svetlost;energija;poraba;

note: Translators: This button adds new printer. Translators: This button adds a new printer.
en: _Add Printer…
sl_SI: _Dodaj tiskalnik …

en: Search printers
sl_SI: Poišči tiskalnike

en: No Printers
sl_SI: Ni nastavljenih tiskalnikov

note: Translators: Title if the CUPS server is not running (we can not connect to it).
en: No Print Service
sl_SI: Storitev tiskanja ni zagnana

note: Translators: Description if the CUPS server is not running (we can not connect to it).
en: The system printing service doesn’t seem to be available
sl_SI: Sistemska storitev tiskanja trenutno ni na voljo.

note: Translators: %s is the printer name
en: Printer “%s” has been deleted
sl_SI: Tiskalnik »%s« je bil izbrisan.

en: Failed to add new printer.
sl_SI: Dodajanje novega tiskalnika je spodletelo.

en: Printers
sl_SI: Tiskalniki

en: Add printers, view printer jobs and decide how you want to print
sl_SI: Dodajte tiskalnike, oglejte si posle tiskalnika in se odločite, kako želite tiskati

note: Translators: Search terms to find the Printers panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Printer;Queue;Print;Paper;Ink;Toner;
sl_SI: Tiskalnik;Vrsta;Tiskanje;Papir;Črnilo;Toner;

en: Printer Details
sl_SI: Podrobnosti tiskalnika

en: Printer names cannot contain SPACE, TAB, #, or /
sl_SI: Imena tiskalnika ne smejo vsebovati presledka, tabulatorja, lojtre (#) ali poševnice (/).

en: _Location
sl_SI: _Mesta

en: _Address
sl_SI: _Naslov

en: Open Address
sl_SI: Odpri naslov

note: Translators: Name of column showing printer drivers
en: Driver
sl_SI: Gonilnik

en: _Search for Drivers
sl_SI: Poišči _gonilnike

en: S_elect from Database…
sl_SI: Iz_beri iz podatkovne zbirke …

en: _Install PPD File…
sl_SI: Namest_i datoteko PPD …

en: No suitable driver found
sl_SI: Ni mogoče najti ustreznega gonilnika

en: Searching for preferred drivers…
sl_SI: Iskanje prednostnih gonilnikov …

en: PostScript Printer Description files (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)
sl_SI: Datoteke opisa tiskalnika PostScript (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)

note: Translators: The found device is a JetDirect printer
en: JetDirect Printer
sl_SI: Tiskalnik JetDirect

note: Translators: The found device is a Line Printer Daemon printer
en: LPD Printer
sl_SI: Tiskalnik LPD

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: One Sided
sl_SI: Enostransko

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
sl_SI: Dolga stranica (standardno)

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
sl_SI: Kratka stranica (zrcaljeno)

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Portrait
sl_SI: Pokončno

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Landscape
sl_SI: Ležeče

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse landscape
sl_SI: Obrnjeno ležeče

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse portrait
sl_SI: Obrnjeno pokončno

note: Translators: Clicking this button prioritizes printing of this print job.
en: Move Print Job to Top of Queue
sl_SI: Premakni opravilo tiskanja na vrh vrste

en: Resume
sl_SI: Nadaljuj

en: Pause
sl_SI: Premor

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is waiting to be printed)
en: Pending
sl_SI: V čakanju

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is held for printing)
en: Paused
sl_SI: Premor

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job needs authentication to proceed further)
en: Authentication required
sl_SI: Zahtevana je overitev

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is currently printing)
en: Processing
sl_SI: Izvajanje

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been stopped)
en: Stopped
sl_SI: Zaustavljeno

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been cancelled)
en: Cancelled
sl_SI: Preklicano

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has aborted due to error)
en: Aborted
sl_SI: Prekinjeno

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has completed successfully)
en: Completed
sl_SI: Zaključeno

en: Active Jobs
sl_SI: Dejavni posli

note: Translators: this action removes (purges) all the listed jobs from the list.
en: _Clear All
sl_SI: Počisti _vse

note: Translators: this label describes the dialog empty state, with no jobs listed.
en: No Active Printer Jobs
sl_SI: Ni dejavnih poslov tiskalnika

note: Translators: This button pop up authentication dialog for print jobs which need credentials.
en: _Authenticate
sl_SI: _Overi

en: Clear All Active Jobs?
sl_SI: Ali želite počistiti vsa dejavna opravila?

en: Clearing jobs cannot be undone
sl_SI: Čiščenja opravil ni mogoče razveljaviti

en: Clear _All
sl_SI: Počisti _vse

note: Translators: This is a windows domain used with SMB protocol.
en: Domain
sl_SI: Domena

note: Translators: This is a username on a print server.
en: Username
sl_SI: Uporabniško ime

note: Translators: This button authenticates all print jobs and send them for printing.
en: A_uthenticate
sl_SI: _Overi

note: Translators: This label shows how many jobs of this printer needs to be authenticated to be printed.
en: %u Job Requires Authentication | %u Jobs Require Authentication
sl_SI[0]: %u opravil tiskalnika zahteva overitev
sl_SI[1]: %u opravilo tiskalnika zahteva overitev
sl_SI[2]: %u opravili tiskalnika zahtevata overitev
sl_SI[3]: %u opravila tiskalnika zahtevajo overitev

note: Translators: The printer needs authentication info to print.
en: Enter credentials to print from %s
sl_SI: Vpišite poverila za tiskanje na %s.

note: Translators: Name of job which makes printer to autoconfigure itself
en: Automatic configuration
sl_SI: Samodejna prilagoditev

note: Translators: This is the title presented at top of the dialog.
en: Add Printer
sl_SI: Dodaj tiskalnik

en: Unlock Print Server
sl_SI: Odkleni strežnik tiskanja

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Unlock %s.
sl_SI: Odkleni %s.

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Enter username and password to view printers on %s.
sl_SI: Vnesite uporabniško ime in geslo za ogled tiskalnikov na %s.

note: Translators: The found device is a printer connected via serial port
en: Serial Port
sl_SI: Zaporedna vrata

note: Translators: The found device is a printer connected via parallel port
en: Parallel Port
sl_SI: Vzporedna vrata

note: Translators: Location of found network printer (e.g. Kitchen, Reception)
en: Location: %s
sl_SI: Mesto: %s

note: Translators: Network address of found printer
en: Address: %s
sl_SI: Naslov: %s

note: Translators: This item is a server which needs authentication to show its printers
en: Server requires authentication
sl_SI: Strežnik zahteva overitev

note: Translators: this is the "go back" action of a button
en: Back
sl_SI: Nazaj

note: Translators: This button opens authentication dialog for selected server. Translators: This buttons submits the credentials for the selected server.
en: _Unlock
sl_SI: _Odkleni

note: Translators: No printers were detected
en: No Printers Found
sl_SI: Ni najdenih tiskalnikov

en: Searching for Printers
sl_SI: Poteka iskanje tiskalnikov

note: Translators: The entered text should contain network address of a printer or a text which will filter found devices (their names and locations)
en: Enter a network address or search for a printer
sl_SI: Vpis omrežnega naslova oziroma niz za iskanje tiskalnika

en: Authentication Required
sl_SI: Zahtevana je overitev

en: Enter username and password to view printers on Print Server
sl_SI: Vnesite uporabniško ime in geslo za ogled tiskalnikov na strežniku tiskanja.

en: Printer Options
sl_SI: Možnosti tiskalnika

note: Translators: This button triggers the printing of a test page.
en: _Test Page
sl_SI: _Preizkusna stran

en: Two Sided
sl_SI: Dvostransko

en: Paper Type
sl_SI: Vrsta papirja

en: Paper Source
sl_SI: Vir papirja

en: Output Tray
sl_SI: Pladenj za papir

[ctx: printing option]
en: Resolution
sl_SI: Ločljivost

en: GhostScript pre-filtering
sl_SI: Predhodno filtriranje GhostScript

en: Shrink Page
sl_SI: Skrči stran

note: Translators: This option sets number of pages printed on one sheet
en: Pages per side
sl_SI: Strani na stran

note: Translators: This option sets whether to print on both sides of paper
en: Two-sided
sl_SI: Dvostransko

note: Translators: This option sets orientation of print (portrait, landscape...)
en: Orientation
sl_SI: Usmerjenost

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "General" tab contains general printer options
en: General
sl_SI: Splošno

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Page Setup" tab contains settings related to pages (page size, paper source, etc.)
en: Page Setup
sl_SI: Nastavitev strani

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Installable Options" tab contains settings of presence of installed options (amount of RAM, duplex unit, etc.)
en: Installable Options
sl_SI: Namestitvene možnosti

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Job" tab contains settings for jobs
en: Job
sl_SI: Posel

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Image Quality" tab contains settings for quality of output print (e.g. resolution)
en: Image Quality
sl_SI: Kakovost slike

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Color" tab contains color settings (e.g. color printing)
en: Color
sl_SI: Barvni profili

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Finishing" tab contains finishing settings (e.g. booklet printing)
en: Finishing
sl_SI: Zaključevanje

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Advanced" tab contains all others settings
en: Advanced
sl_SI: Napredno

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page
en: Test Page
sl_SI: Preizkusna stran

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page
en: Test page
sl_SI: Preizkusna stran

note: Translators: this is an option of "Paper Source"
en: Auto Select
sl_SI: Samodejno izberi

note: Translators: this is an option of "Paper Source" Translators: this is an option of "Resolution"
en: Printer Default
sl_SI: Privzeto za tiskalnik

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Embed GhostScript fonts only
sl_SI: Vstavi samo pisave GhostScript

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 1
sl_SI: Pretvori v PS ravni 1

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 2
sl_SI: Pretvori v PS ravni 2

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: No pre-filtering
sl_SI: Brez predhodnega filtriranja

en: Select Printer Driver
sl_SI: Izbor gonilnik tiskalnika

en: Loading Drivers
sl_SI: Nalaganje gonilnikov

note: Translators: Name of column showing printer manufacturers
en: Manufacturer
sl_SI: Proizvajalec

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: No Active Jobs
sl_SI: Ni dejavnih poslov

en: Location
sl_SI: Mesto

en: Status
sl_SI: Stanje

en: Ink Level
sl_SI: Raven črnila

note: Translators: This is the message which follows the printer error.
en: Please restart when the problem is resolved
sl_SI: Program ponovno zaženite, ko bo težava odpravljena.

en: Printing Options
sl_SI: Možnosti tiskanja

note: Translators: Set this printer as default
en: Use Printer by Default
sl_SI: Privzeto uporabi tiskalnik

note: Translators: This button executes command which cleans print heads of the printer.
en: Clean Print Heads
sl_SI: Počisti glave tiskalnika

en: Remove Printer
sl_SI: Odstrani tiskalnik

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: %u Job | %u Jobs
sl_SI[0]: %u poslov
sl_SI[1]: %u posel
sl_SI[2]: %u posla
sl_SI[3]: %u posli

note: Translators: Name of job which makes printer to clean its heads
en: Clean print heads
sl_SI: Počisti glave tiskalnika

note: Translators: The printer is low on toner
en: Low on toner
sl_SI: Tonerja je malo

note: Translators: The printer has no toner left
en: Out of toner
sl_SI: Zmanjkalo je tonerja

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Low on developer
sl_SI: Razvijalca je malo

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Out of developer
sl_SI: Zmanjkalo je razvijalca

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Low on a marker supply
sl_SI: Zaloge označevalnika je malo

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Out of a marker supply
sl_SI: Zaloge označevalnika je zmanjkalo

note: Translators: One or more covers on the printer are open
en: Open cover
sl_SI: Odprt pokrov

note: Translators: One or more doors on the printer are open
en: Open door
sl_SI: Odprta vrata

note: Translators: At least one input tray is low on media
en: Low on paper
sl_SI: Malo papirja

note: Translators: At least one input tray is empty
en: Out of paper
sl_SI: Ni papirja

[ctx: printer state]
note: Translators: The printer is offline
en: Offline
sl_SI: Nepovezano

[ctx: printer state]
note: Translators: Someone has stopped the Printer Translators: Printer's state (no jobs can be processed)
en: Stopped
sl_SI: Zaustavljeno

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is almost full
en: Waste receptacle almost full
sl_SI: Zbiralnik odpadkov je skoraj poln

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is full
en: Waste receptacle full
sl_SI: Zbiralnik odpadkov je poln

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is near end of life
sl_SI: Optični foto prevodnik ne bo več dolgo deloval

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is no longer functioning
sl_SI: Optični foto prevodnik ne deluje več

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (can start new job without waiting)
en: Ready
sl_SI: Pripravljen

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (printer is ready but doesn't accept new jobs)
en: Does not accept jobs
sl_SI: Ne sprejema poslov

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (jobs are processing)
en: Processing
sl_SI: Obdelovanje

en: Device Identifier
sl_SI: Določino naprave

en: Timestamp
sl_SI: Časovni žig

en: Depends on other devices
sl_SI: Odvisnosti so povezane z drugimi napravami

en: Authorize and Connect
sl_SI: Overi in poveži

en: Forget Device
sl_SI: Pozabi napravo

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Disconnected
sl_SI: Prekinjena povezava

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connecting
sl_SI: V povezovanju

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected
sl_SI: Povezano

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorization Error
sl_SI: Napaka overitve

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorizing
sl_SI: Poteka overjanje

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Reduced Functionality
sl_SI: Zmanjšana zmogljivost

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected and Authorized
sl_SI: Povezano in overjeno

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Unknown
sl_SI: Neznano

note: Translators: The time point the device was authorized.
en: Authorized at
sl_SI: Overjeno ob

note: Translators: The time point the device was connected.
en: Connected at
sl_SI: Povezano ob

note: Translators: The time point the device was enrolled, * i.e. authorized and stored in the device database.
en: Enrolled at
sl_SI: Vpisano ob

en: Failed to authorize device:
sl_SI: Overjanje naprave je spodletelo:

en: Failed to forget device:
sl_SI: Pozabljanje naprave je spodletelo:

en: Depends on %u other device | Depends on %u other devices
sl_SI[0]: Odvisnosti so povezane s %u drugimi napravami
sl_SI[1]: Odvisnosti so povezane s %u drugo napravo
sl_SI[2]: Odvisnosti so povezane s %u drugima napravama
sl_SI[3]: Odvisnosti so povezane s %u drugimi napravami

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Error
sl_SI: Napaka

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorized
sl_SI: Overjeno

en: No Thunderbolt Support
sl_SI: Ni podpore za naprave Thunderbolt

en: Could not connect to the thunderbolt subsystem
sl_SI: Povezava s podsistemom Thunderbolt ni mogoča.

en: Direct Access
sl_SI: Neposredni dostop

en: Allow direct access to devices such as docks and external GPUs
sl_SI: Dovoli neposreden dostop do naprav, kot so sidrišča in zunanje GPE.

en: Pending Devices
sl_SI: Naprave na čakanju

en: No devices attached
sl_SI: Ni priklopljenih naprav

en: The Thunderbolt subsystem (boltd) is not installed or not set up properly.
sl_SI: Podsistem Thunderbolt (boltd) ni nameščen oziroma je neustrezno nastavljen.

en: Allow direct access to devices such as docks and external GPUs.
sl_SI: Dovoli neposreden dostop do naprav, kot so sidrišča in zunanje GPE.

en: Only USB and Display Port devices can attach.
sl_SI: Naprave je mogoče pripeti le z uporabo priklopa USB oziroma zaslonskega priklopa.

en: Thunderbolt could not be detected.
    Either the system lacks Thunderbolt support, it has been disabled in the BIOS or is set to an unsupported security level in the BIOS.
sl_SI: Sistema Thunderbolt ni mogoče zaznati.
    Podpora sistemu morda ni na voljo, sistem je v zaganjalniku BIOS onemogočen, ali pa je nastavljen na nepodprto varnostno raven.

en: Thunderbolt support has been disabled in the BIOS.
sl_SI: Podpora Thunderbolt je onemogočena med nastavitvami BIOS.

en: Thunderbolt security level could not be determined.
sl_SI: Varnostne ravni Thunderbolt ni mogoče določiti.

en: Error switching direct mode: %s
sl_SI: Napaka preklapljanja neposrednega načina: %s

en: Cameras
sl_SI: Kamere

en: _Camera Access
sl_SI: _Dostop do kamere

en: Allow permitted apps to use cameras
sl_SI: Dovoli določenim programom uporabo kamere

en: Permitted Apps
sl_SI: Dovoljeni programi

en: The following sandboxed apps have been given permission to use cameras. Apps that are not sandboxed can use cameras without asking for permission.
sl_SI: Navedenim programom v peskovniku je bilo izdano dovoljenje za uporabo kamer. Programi, ki niso vključeni v peskovnik, lahko uporabljajo kamere, ne da bi posebej zahtevale odobritev dostopa.

en: No sandboxed apps have asked for camera access
sl_SI: Ni programov, ki bi zahtevali dostop do kamere

en: Privacy & Security
sl_SI: Zasebnost in varnost

en: _Screen Lock
sl_SI: _Zaklep zaslona

en: Automatic screen lock
sl_SI: Samodejno zaklepanje zaslona

en: Control access to your location
sl_SI: Upravljanje dostopa do geolokacijskih storitev

en: _File History &amp; Trash
sl_SI: _Zgodovina datoteke in smeti

en: Remove saved data and files
sl_SI: Odstrani shranjene podatke in datoteke

en: _Diagnostics
sl_SI: _Diagnostika

en: Automatic problem reporting
sl_SI: Samodejno prijavljanje napak

en: _Cameras
sl_SI: _Fotoaparati

en: Control camera access
sl_SI: Upravljanje dostopa do kamere

en: Manage device access
sl_SI: Upravljanje dostopa do naprav

en: Device _Security
sl_SI: Varnost _naprav

en: Hardware security status and information
sl_SI: Stanje in podrobnosti o varnosti strojne opreme

en: Diagnostics
sl_SI: Diagnostika napak

en: Problem Reporting
sl_SI: Prijavljanje napak

en: _Automatic Problem Reporting
sl_SI: _Samodejno prijavljanje napak

note: translators: The first '%s' is the distributor's name, such as 'Fedora', the second '%s' is a link to the privacy policy
en: Sending reports of technical problems helps us improve %s. Reports are sent anonymously and are scrubbed of personal data — %s.
sl_SI: Pošiljanje poročil o tehničnih napakah omogoča izboljšave distribucije %s. Poročila so poslana brezimno in brez vsakršnih osebnih podatkov: %s

note: translators: The '%s' is the distributor's name, such as 'Fedora'
en: Sending reports of technical problems helps us improve %s. Reports are sent anonymously and are scrubbed of personal data.
sl_SI: Pošiljanje poročil o tehničnih napakah omogoča izboljšave distribucije %s. Poročila so poslana brezimno in brez vsakršnih osebnih podatkov.

en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts.
    
    For more information, contact the hardware manufacturer or IT support.
sl_SI: Varen zagon preprečuje nalaganje zlonamerne programske opreme ob zagonu naprave.
    
    Za več podrobnosti se obrnite na proizvajalca strojne opreme ali podporo.

note: TRANSLATORS: secure boot refers to the system firmware security mode
en: Secure Boot is Active
sl_SI: Varen zagon je omogočen

note: TRANSLATORS: this is the first section of the decription
en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts. It is currently turned on and is functioning correctly.
sl_SI: Varen zagon preprečuje nalaganje zlonamerne programske opreme ob zagonu naprave. Trenutno je vklopljena in deluje pravilno.

note: TRANSLATORS: secure boot refers to the system firmware security mode
en: Secure Boot Has Problems
sl_SI: Zaznane so težave v delovanju varnega zagons

note: TRANSLATORS: this is the first section of the decription.
en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts. It is currently turned on, but will not work due to having an invalid key.
sl_SI: Varen zagon preprečuje nalaganje zlonamerne programske opreme ob zagonu naprave. Trenutno je vklopljen, a ne deluje zaradi neveljavnega ključa.

note: TRANSLATORS: this is the second section of description.
en: Secure boot problems can often be resolved from your device's UEFI firmware settings (BIOS) and your hardware manufacturer may provide information on how to do this.
sl_SI: Težave z varnim zagonom je mogoče pogosto odpraviti s prilagajanjem nastavitev strojne programske opreme UEFI računalnika (BIOS), proizvajalec strojne opreme pa lahko zagotovi informacije o tem, kako to storiti.

note: TRANSLATORS: this is the third section of description.
en: For help, contact your hardware manufacturer or IT support provider.
sl_SI: Za pomoč stopite v stik s ponudnikom strojne programske opreme ali podporno službo.

note: TRANSLATORS: secure boot refers to the system firmware security mode
en: Secure Boot is Turned Off
sl_SI: Varni zagon je izklopljen

note: TRANSLATORS: this is the first section of the description.
en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts. It is currently turned off.
sl_SI: Varen zagon preprečuje nalaganje zlonamerne programske opreme ob zagonu naprave. Trenutno je možnost izklopljena.

note: TRANSLATORS: this is the second section of the description.
en: Secure boot can often be turned on from your device's UEFI firmware settings (BIOS). For help, contact your hardware manufacturer or IT support provider.
sl_SI: Varni zagon lahko omogočite v nastavitvah vdelane programske opreme UEFI računalnika (BIOS). Za pomoč se obrnite na proizvajalca strojne opreme ali ponudnika skrbniške podpore.

en: _Copy Technical Report
sl_SI: _Kopiraj tehnično poročilo

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: 0/4 stars
en: Security Checks Failed
sl_SI: Varnostna preverjanja so spodletela

note: TRANSLATORS: This is the description to describe the failure on checking the security items.
en: Hardware does not pass checks. This means that you are not protected against common hardware security issues.
    
    It may be possible to resolve hardware security issues by updating your firmware or changing device configuration options. However, failures can stem from the physical hardware itself and may not be fixable.
sl_SI: Strojna oprema ne opravi pregledov. To pomeni, da ni ustrezno zaščitena pred običajnimi varnostnimi tveganji strojne opreme.
    
    Varnostna tveganja strojne opreme je morda mogoče odpraviti s posodobitvijo strojne programske opreme ali s prilagajanjem nastavitev naprave. Napake so lahko tudi neposredno povezane s samo fizično strojno opremo in jih morda ni mogoče odpraviti.

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: 1/4 stars
en: Basic Security Checks Passed
sl_SI: Osnovna varnostna preverjanja so uspela

note: TRANSLATORS: This description describes the device passing the minimum requirement of security check.
en: This device meets basic security requirements and has protection against some hardware security threats. However, it lacks other recommended protections.
sl_SI: Naprava ustreza osnovnim varnostnim zahtevam in je zaščitena pred nekaterimi varnostnimi grožnjami za strojno opremo.

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: 2~4 stars
en: Protected
sl_SI: Zaščiteno

note: TRANSLATOR: This description describes the devices passing the extended security check.
en: This device passes current security tests. It is protected against the majority of hardware security threats.
sl_SI: Naprava je uspešno opravila trenutne varnostne preizkuse. Strojna oprema je zaščitena pred večino varnostnih groženj za strojno opremo.

en: Checks Unavailable
sl_SI: Preizkusi niso na voljo

note: TRANSLATORS: When the security result is unavailable, this description is shown.
en: Device security checks are not available for this device. It is not possible to tell whether it meets hardware security requirements.
sl_SI: Varnostni pregledi za to napravo niso na voljo. Ni mogoče ugotoviti, ali naprava izpolnjuje varnostne zahteve.

en: Report copied to clipboard
sl_SI: Poročilo je kopirano v odložišče

en: About Device Security
sl_SI: O varnosti naprav

en: Device security provides information about how protected your device is against security issues which target the hardware itself.
    
    Aspects of hardware that affect security include:
    
    • security features that are built into a hardware itself;
    • how the hardware is configured to protect against security issues;
    • the security of the software runs directly on the hardware.
    
    Security threats which affect hardware include malware and viruses that target the software that runs directly on the hardware. It also includes physical tampering, such as physical connection to the hardware to read data and implant malware.
    
    Device security is just one aspect of security, and does not reflect the overall security status of the system and applications.
sl_SI: Varnost naprav opredeljuje kakovost zaščite naprav pred nevarnostmi, ki se nanašajo na strojno opremo.
    
    Vidiki strojne opreme, ki vplivajo na varnost, vključujejo:
    
    • varnostne funkcije, ki so vgrajene v strojno opremo;
    • nastavitve strojne opreme za zaščito pred varnostnimi vprašanji;
    • varnost programske opreme, ki upravlja strojno opremo.
    
    Tovrstne varnostne grožnje vključujejo zlonamerno programsko opremo in računalniške viruse, ki lahko okvarijo programsko opremo. Vključujejo tudi fizične posege, kot je fizična povezava s strojno opremo za branje podatkov in zagon zlonamerne programske opreme.
    
    Varnost naprav je le en vidik varnosti in ne odraža splošnega varnostnega stanja sistema in programov.

en: Device Security
sl_SI: Varnost naprav

en: Device Security Unavailable
sl_SI: Analiza varnosti naprav ni na voljo

en: Device Security is only available on physical hardware. No physical hardware has been detected.
sl_SI: Določanje varnosti naprav je na voljo samo za fizično strojno opremo, ki pa v sistemu ni zaznana.

en: Security Events
sl_SI: Varnostni pregledi

en: No Events
sl_SI: Ni še izvedenih pregledov

en: Protected against malicious software when the device starts.
sl_SI: Zaščita pred zlonamerno programsko opremo ob zagonu naprave.

en: Secure Boot has Problems
sl_SI: Zaznane so težave v delovanju varnega zagons

en: Some protection when the device is started.
sl_SI: Osnovna zaščita, ko je naprava zagnana.

en: Secure Boot is Off
sl_SI: Varni zagon je izklopljen

en: No protection when the device is started.
sl_SI: Ni zaščite, ko je naprava zagnana.

note: TRANSLATORS: this is to explain an event that has already happened
en: This issue could have been caused by a change in UEFI firmware settings, an operating system configuration change, or because of malicious software on this system.
sl_SI: Težavo je lahko povzročila sprememba nastavitev vdelane programske opreme UEFI, sprememba nastavitev operacijskega sistema ali zlonamerna programska oprema.

note: TRANSLATORS: this is to explain an event that has already happened
en: This issue could have been caused by a change in the UEFI firmware settings, or because of malicious software on this system.
sl_SI: Težavo je lahko povzročila sprememba nastavitev vdelane programske opreme UEFI ali zlonamerna programska oprema.

note: TRANSLATORS: this is to explain an event that has already happened
en: This issue could have been caused by an operating system configuration change, or because of malicious software on this system.
sl_SI: Težavo je lahko povzročila sprememba nastavitev operacijskega sistema ali zlonamerna programska oprema.

note: TRANSLATOR: This is the text event status output when the event status is "success"
en: Pass
sl_SI: Uspešno končano

note: TRANSLATOR: This is the text event status output when the event status is not "success"
en: ! Fail
sl_SI: Spodletelo !

en: Hardware does not pass basic security checks.
sl_SI: Strojna oprema ne opravi osnovnih preizkusov varnosti.

en: Hardware has a basic level of protection.
sl_SI: Strojna oprema ima osnovno raven zaščite.

en: Hardware has a strong level of protection.
sl_SI: Strojna oprema ima visoko raven zaščite.

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: ??? stars
en: Security Checks Unavailable
sl_SI: Varnostna preverjanja niso na voljo

en: Security levels are not available for this device.
sl_SI: Za to napravo ravni varnosti niso na voljo.

note: TRANSLATORS: if the status is valid. For example security check is valid and key is valid.
en: Valid
sl_SI: Veljavno

note: TRANSLATORS: if the status or key is not valid.
en: Not Valid
sl_SI: Ni veljavno

note: TRANSLATORS: if the function is enabled through BIOS or OS settings. TRANSLATORS: Status of Parental Controls setup
en: Enabled
sl_SI: Omogočeno

note: TRANSLATORS: if the function is not enabled through BIOS or OS settings.
en: Not Enabled
sl_SI: Ni omogočeno

note: TRANSLATORS: the memory space or system mode is locked to prevent from malicious modification.
en: Locked
sl_SI: Zaklenjeno

note: TRANSLATORS: the memory space or system mode is not locked.
en: Not Locked
sl_SI: Ni zaklenjeno

note: TRANSLATORS: The data is encrypted to prevent from malicious reading.
en: Encrypted
sl_SI: Šifrirano

note: TRANSLATORS: the data in memory is plane text.
en: Not Encrypted
sl_SI: Ni šifrirano

note: TRANSLATORS: Linux kernel is tainted by third party kernel module.
en: Tainted
sl_SI: V nevarnosti

note: TRANSLATORS: All the loaded kernel module are licensed.
en: Not Tainted
sl_SI: Ni v nevarnosti

note: TRANSLATORS: the feature can be detected.
en: Found
sl_SI: Najdeno

note: TRANSLATORS: the feature can't be detected.
en: Not Found
sl_SI: Ni najdeno

note: TRANSLATORS: the function is supported by hardware.
en: Supported
sl_SI: Podprto

note: TRANSLATORS: the function isn't supported by hardware.
en: Not Supported
sl_SI: Ni podprto

en: Control access to your data and hardware, device security
sl_SI: Upravljanje dostopa do strojne opreme, storitev in podatkov.

note: Translators: Search terms to find the Privacy panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Privacy;Screen;Lock;Private;Usage;Recent;History;Files;Temporary;Tmp;Trash;Purge;Retain;Diagnostics;Crash;Location;Gps;Camera;Photos;Video;Webcam;Recording;Security;Firmware;Thunderbolt;
sl_SI: Zasebnost;Zaklepanje zaslona;Zasebno;Uporaba;Nedavna;Zgodovina;Datoteke;Začasno;Tmp;Koš;Smeti;Čiščenje;Ohraniti;Diagnostika;Zlom;Lokacija;GPS;Kamera;Fotografije;Fotoaparat;Video;Spletna kamera;Mikrofon;Snemanje;Varnost;Firmware;Thunderbolt;Strojna oprema;Privacy;Screen;Lock;Private;Usage;Recent;History;Files;Temporary;Tmp;Trash;Purge;Retain;Diagnostics;Crash;Location;Gps;Camera;Photos;Video;Webcam;Recording;Security;Firmware;Thunderbolt;

en: _Automatic Device Location
sl_SI: _Samodejno določanje mesta naprave

en: Use sources like GPS and cellular to determine device location
sl_SI: Uporabi vire, kot sta GPS in mobilno omrežje, za določanje lokacije naprave

en: The following sandboxed apps have been given access to location data. Apps that are not sandboxed can access location data without asking for permission.
sl_SI: Navedenim programom v peskovniku je dovoljena uporaba podatkov geolokacije. Programi, ki niso v peskovniku, jih lahko uporabljajo, ne da bi zahtevali dovoljenje.

en: No sandboxed apps have asked for location access
sl_SI: Ni programov, ki bi zahtevali dostop do geolokacijskih podatkov

en: Screen Lock
sl_SI: Zaklep zaslona

en: Automatically locking the screen prevents others from accessing the device while you're away
sl_SI: Samodejno zaklepanje zaslona onemogoči nepovabljenim dostop do računalnika, ko niste v bližini.

en: _Blank Screen Delay
sl_SI: _Zamik zatemnitve zaslona

en: Period of inactivity until screen blanks
sl_SI: Čas nedejavnosti, po katerem se zaslon ugasne

en: Automatic Screen _Lock
sl_SI: Samodejno zakleni zaslon

en: Locks the screen after it blanks
sl_SI: Zaklene zaslon ob nedejavnosti

en: Automatic _Screen Lock Delay
sl_SI: Zamik samodejnega zaklepanja zaslona

en: Time from screen blank to screen lock
sl_SI: Čas med izklopom in zaklepom zaslona

note: Translators: Option for Automatic Screen Lock in Screen Lock page
en: Screen Turns Off
sl_SI: Zaslon se izklopi

note: Translators: Whether to show notifications on the lock screen
en: Lock Screen _Notifications
sl_SI: Obvestila na _zaklenjenem zaslonu

en: Forbid New _USB Devices
sl_SI: Prepovej nove naprave _USB

en: Prevent new USB devices from interacting with the system when the screen is locked
sl_SI: Prepreči novim napravam USB povezovanje v sistem, ko je zaslon zaklenjen

en: Screen Privacy
sl_SI: Zasebnost zaslona

en: Restrict Viewing _Angle
sl_SI: Omeji _kot pogleda

en: File History & Trash
sl_SI: Zgodovina datoteke in smeti

en: File History
sl_SI: Zgodovina datoteke

en: File history keeps a record of files that you have used. This information is shared between apps, and makes it easier to find files that you might want to use.
sl_SI: Zgodovina datotek vključuje tudi zapise uporabe datotek. Te podrobnosti so lahko na voljo različnim programom, kar omogoča enostavnejše iskanje.

en: File H_istory
sl_SI: Zgodovina _datoteke

en: File _History Duration
sl_SI: Trajanje zgodovine datoteke

note: Translators: Option for File History Duration in File History group
en: Forever
sl_SI: Na veke vekomaj

en: _Clear History…
sl_SI: Počisti _zgodovino …

en: Trash &amp; Temporary Files
sl_SI: Smeti in začasne datoteke

en: Trash and temporary files can sometimes include personal or sensitive information. Automatically deleting them can help to protect privacy.
sl_SI: V smeteh in v začasnih datoteka so včasih lahko osebni oziroma občutljivi podatki. Samodejno brisanje lahko zagotavlja večjo zasebnost.

en: Automatically Empty _Trash
sl_SI: Samodejno sprazni _koš

en: Automatically Delete Temporary _Files
sl_SI: Samodejno počisti _začasne datoteke

en: Automatic Deletion _Period
sl_SI: _Perioda samodejnega brisanja

note: Translators: Option for Automatically Delete Period in Trash and Temporary Files group
en: 1 hour
sl_SI: 1 ura

en: _Empty Trash…
sl_SI: Izprazni _smeti …

en: _Delete Temporary Files…
sl_SI: _Počisti začasne datoteke …

en: Clear File History?
sl_SI: Ali želite počistiti zgodovino datoteke?

en: After clearing, lists of recently used files will appear empty.
sl_SI: Po čiščenju bodo seznami nedavno uporabljenih datotek prazni.

en: Clear _History
sl_SI: Počisti _zgodovino

en: Empty all items from Trash?
sl_SI: Ali naj se izbrišejo vsi predmeti iz smeti?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
sl_SI: Vsi predmeti v smeteh bodo trajno izbrisani.

en: _Empty Trash
sl_SI: Izprazni _smeti

en: Delete all the temporary files?
sl_SI: Ali naj se izbrišejo vse začasne datoteke?

en: All the temporary files will be permanently deleted.
sl_SI: Vse začasne datoteke bodo trajno izbrisane.

en: _Purge Temporary Files
sl_SI: _Počisti začasne datoteke

en: Search Locations
sl_SI: Preišči mesta

en: Filesystem locations which are searched by system apps, such as Files
sl_SI: Mape, ki so vključene v iskanje programov, kot je urejevalnik datotek.

en: Default Locations
sl_SI: Privzeta mesta

en: Bookmarked Locations
sl_SI: Shranjena mesta

en: Custom Locations
sl_SI: Mesta po meri

en: _Add Location
sl_SI: Dodaj _mesto

en: Location not found
sl_SI: Mesta ni mogoče najti

en: Subfolders must be manually added for this location
sl_SI: Za to mesto je treba podmape dodati ročno

en: Open Folder
sl_SI: Odpri mapo

en: Remove Folder
sl_SI: Odstrani mapo

en: Select Location
sl_SI: Izbor mesta

en: _App Search
sl_SI: _Iskanje programov

en: Include app-provided search results
sl_SI: Vključi zadetke iskanja drugih programov.

en: Search _Locations
sl_SI: _Preišči mesta

en: Filesystem locations which are searched by system apps
sl_SI: Datotečna mesta, ki so vključena v iskanje

en: Search Results
sl_SI: Ni najdenih zadetkov

en: Results are displayed according to the list order
sl_SI: Rezultati so prikazani glede na seznam razvrščanja.

en: Control which apps show search results in the Activities Overview
sl_SI: Upravljanje programov, ki v pregledu dejavnosti prikazujejo rezultate iskanja

note: Translators: Search terms to find the Search panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Search;Find;Index;Hide;Privacy;Results;
sl_SI: iskanje;išči;najdi;kazalo;skrij;zasebnost;zadetki;privatno;

en: Networks
sl_SI: Omrežja

note: Label
en: No networks selected for sharing
sl_SI: Ni izbranega omrežja za souporabo

en: _Device Name
sl_SI: _Ime naprave

en: Share files with other devices on the current network
sl_SI: Souporaba datotek z drugimi napravami v povezanem omrežju

en: _File Sharing
sl_SI: Souporaba _datotek

en: Stream music, photos and videos to devices on the current network
sl_SI: Pretoči glasbo, fotografije in video na naprave v trenutnem omrežju

en: _Media Sharing
sl_SI: _Souporaba predstavnih datotek

en: File Sharing
sl_SI: Skupna raba datotek

en: File Sharing _Address
sl_SI: N_aslov souporabe datotek

en: Copy
sl_SI: Kopiraj

en: _Open Public Folder
sl_SI: _Odpri javno mapo

en: _Require Password
sl_SI: _Zahtevaj geslo

en: Password is required on devices that want to access shared content.
    It may still be possible for devices on this network to see what content is being shared.
sl_SI: Geslo je obvezno na napravah, ki želijo dostopati do vsebine v skupni rabi.
    Naprave v tem omrežju bodo morda še vedno lahko videle, katera vsebina je v skupni rabi.

en: _Password
sl_SI: _Geslo

en: Media Sharing
sl_SI: Souporaba predstavnih datotek

en: Media sharing allows streaming pictures, music and video to DLNA enabled devices on the current network.
sl_SI: Skupna raba predstavnosti omogoča pretakanje slik, glasbe in videoposnetkov v naprave v trenutnem omrežju, v katerih je omogočen DLNA.

en: Folders
sl_SI: Mape

en: Address copied to clipboard
sl_SI: Naslov je kopiran v odložišče

[ctx: service is disabled]
en: Off
sl_SI: Onemogočeno

[ctx: service is enabled]
en: Enabled
sl_SI: Omogočeno

[ctx: service is active]
en: Active
sl_SI: Dejavno

en: Choose a Folder
sl_SI: Izbor mape

en: _Add Folder
sl_SI: _Dodaj mapo

note: Translators: %s is the hostname of the user's device
en: File sharing allows sharing the Public folder with other devices on the current network. This device will be visible as “%s”.
sl_SI: Souporaba datotek omogoča skupno rabo mape Javno (Public) z drugimi napravami v trenutnem omrežju. Ta naprava bo vidna kot »%s«.

en: Sharing
sl_SI: Souporaba

en: Control what you want to share with others
sl_SI: Upravljanje souporabe podatkov in datotek z drugimi uporabniki

note: Translators: Search terms to find the Sharing panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;host;name;media;audio;video;pictures;photos;movies;server;renderer;
sl_SI: souporaba;izmenjava;gostitelj;ime;predstavnost;zvok;avdio;audio;slika;video;fotografije;fotografija;film;filmi;strežnik;izrisovanje;izrisovalnik;

en: Alert Sound
sl_SI: Zvok opozoril

en: Click
sl_SI: Klik

en: String
sl_SI: Niz znakov

en: Swing
sl_SI: Guganje

en: Hum
sl_SI: Brenčanje

en: Custom
sl_SI: Po meri

en: Balance
sl_SI: Uravnoteženost

en: Fade
sl_SI: Pojemanje

en: Select a Speaker
sl_SI: Izbor zvočnika

en: Test Speakers
sl_SI: Preizkus zvočnikov

en: Sound
sl_SI: Zvok

en: Output
sl_SI: Izhod

en: _Test…
sl_SI: _Preizkus …

en: _Output Device
sl_SI: _Odvodna naprava

en: _Configuration
sl_SI: _Nastavitve

en: Master volume
sl_SI: Sistemska glasnost

en: O_utput Volume
sl_SI: Izhodna glasnost

en: _Balance
sl_SI: _Uravnoteženost

en: Fad_e
sl_SI: _Utišanje

en: _Subwoofer
sl_SI: _Nizkotonski zvočnik

en: Output Device
sl_SI: Odvodna naprava

en: No Output Devices
sl_SI: Ni navedenih izhodnih naprav

en: Input
sl_SI: Vhod

en: _Input Device
sl_SI: Vhodna _naprava

en: Con_figuration
sl_SI: _Nastavitve

en: I_nput Volume
sl_SI: _Vhodna glasnost

en: Input Device
sl_SI: Vhodna naprava

en: No Input Devices
sl_SI: Ni določene vhodne naprave

en: Vo_lume Levels
sl_SI: Ravni _glasnosti

en: _Alert Sound
sl_SI: _Opozorilni zvok

en: Subwoofer
sl_SI: Nizkotonski zvočnik

en: Volume Levels
sl_SI: Ravni glasnosti

en: No Sound Playing
sl_SI: Zvok se ne predvaja

en: Outputs
sl_SI: Izhodi

en: Inputs
sl_SI: Vhodi

en: Mute
sl_SI: Nemo

en: Volume
sl_SI: Glasnost

en: Unmute
sl_SI: Priklop zvoka

[ctx: volume]
en: 100%
sl_SI: 100 %

en: Change sound levels, inputs, outputs, and alert sounds
sl_SI: Spreminjanje zvokovnih naprav, glasnosti zvoka in povezljivost z dogodki

note: Translators: Search terms to find the Sound panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Card;Microphone;Volume;Fade;Balance;Bluetooth;Headset;Audio;Output;Input;
sl_SI: Kartica;Mikrofon;Glasnost;Pojemanje;Uravnavanje;Bluetooth;Naglavne slušalke;Zvok;Dovod;Odvod;

en: About
sl_SI: O programu

en: System Logo
sl_SI: Logo sistema

en: Support GNOME
sl_SI: Podprite GNOME

en: GNOME needs your help. Please donate today.
sl_SI: GNOME potrebuje vašo pomoč. Prosimo, donirajte danes.

en: D_onate
sl_SI: D_oniraj

note: Translators: this field contains the distro name and version
en: Operating System
sl_SI: Operacijski sistem

en: Hardware Model
sl_SI: Strojni model

en: Processor
sl_SI: Procesor

en: Memory
sl_SI: Pomnilnik

en: Disk Capacity
sl_SI: Zmogljivost diska

en: Calculating…
sl_SI: Poteka preračunavanje …

en: _System Details
sl_SI: Podrobnosti _sistema

en: System Details
sl_SI: Podrobnosti sistema

en: _Copy
sl_SI: _Kopiraj

en: Hardware Information
sl_SI: Podrobnosti strojne opreme

en: Software Information
sl_SI: Podrobnosti programske opreme

en: Firmware Version
sl_SI: Različica strojne programske opreme

note: Translators: this field contains the distro name and version
en: OS Name
sl_SI: Naziv OS

note: Translators: this field contains the distro build
en: OS Build
sl_SI: Izgradnje sistema

note: Translators: this field contains the distro type
en: OS Type
sl_SI: Vrsta OS

en: GNOME Version
sl_SI: Različica GNOME

en: Windowing System
sl_SI: Sistem izrisovanja oken

en: Virtualization
sl_SI: Ustvarjanje navideznih naprav

en: Kernel Version
sl_SI: Različica jedra Linux

en: Graphics
sl_SI: Grafika

en: Graphics %d
sl_SI: Grafika %d

note: translators: This is the type of architecture for the OS
en: 64-bit
sl_SI: 64-bitni sistem

note: translators: This is the type of architecture for the OS
en: 32-bit
sl_SI: 32-bitni sistem

[ctx: Windowing system (Wayland, or Unknown)]
en: Unknown
sl_SI: Neznano

en: **Windowing System:**
sl_SI: **Sistem izrisovanja oken:**

en: Details copied to clipboard
sl_SI: Podrobnosti so kopirane v odložišče

en: View information about your system
sl_SI: Pregled podrobnosti sistema

note: Translators: Search terms to find the About panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! "Preferred Applications" is the old name for the preference, so make sure that you use the same "translation" for those keywords
en: device;system;information;hostname;memory;processor;version;default;application;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;winver;
sl_SI: naprava;sistem;podrobnosti;podatki;ime gostitelja;gostitelj;pomnilnik;procesor;različica;privzeto;program:prednostno;cd;dvd;usb;zvok;slika;video;disk;odstrani;predstavnost;samodejni zagon;device;system;information;hostname;memory;processor;version;default;application;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;winver;

en: _Region &amp; Language
sl_SI: _Področje in Jezik

en: System language and localization
sl_SI: Sistemski jezik in jezikovne nastavitve

en: _Date &amp; Time
sl_SI: _Datum in čas

en: Time zone and clock settings
sl_SI: Časovni pas in nastavitev ure

en: _Users
sl_SI: _Uporabniki

en: Add and remove accounts, change password
sl_SI: Upravljanje računov uporabnikov in spreminjanje gesel

en: R_emote Desktop
sl_SI: _Oddaljeno namizje

en: Allow this device to be used remotely
sl_SI: Dovoli uporabo naprave na daljavo

en: Se_cure Shell
sl_SI: Varna _lupina

en: SSH network access
sl_SI: Dostop SSH do omrežja

en: _About
sl_SI: _O programu

en: Hardware details and software versions
sl_SI: Podrobnosti strojne opreme in različice programskega okolja

en: S_oftware Updates
sl_SI: _Programske posodobitve

en: Date & Time
sl_SI: Datum in čas

en: _Year
sl_SI: _Leto

en: _Month
sl_SI: _Mesec

en: _Day
sl_SI: _Dan

en: Automatic _Date &amp; Time
sl_SI: Samodejna _datum in čas

en: Requires internet access
sl_SI: Zahteva dostop do omrežja

en: Date &amp; _Time
sl_SI: Datum in _čas

en: Automatic Time _Zone
sl_SI: Samodejni izbor _časovnega pasu

en: Requires location services enabled and internet access
sl_SI: Zahteva dostop do omrežja in omogočene geolokacijske storitve

en: Time Z_one
sl_SI: _Časovni pas

en: Time _Format
sl_SI: Oblika _izpisa časa

en: _24-hour
sl_SI: _24-urni

en: AM / _PM
sl_SI: _12-urni

en: F_irst Day of the Week
sl_SI: Prvi dan v tednu

en: Clock &amp; Calendar
sl_SI: Čas in koledar

en: Control how the time and date is shown in the top bar
sl_SI: Upravljanje prikaza datuma in časa v vrhnji orodni vrstici

en: _Week Day
sl_SI: _Dan v tednu

en: D_ate
sl_SI: _Datum

en: _Seconds
sl_SI: _Sekunde

en: Week _Numbers
sl_SI: Številke _tednov

en: Shown in the dropdown calendar
sl_SI: Prikazano v spustnem koledarju

en: January
sl_SI: januar

en: February
sl_SI: februar

en: March
sl_SI: marec

en: April
sl_SI: april

en: May
sl_SI: maj

en: June
sl_SI: junij

en: July
sl_SI: julij

en: August
sl_SI: avgust

en: September
sl_SI: september

en: October
sl_SI: oktober

en: November
sl_SI: november

en: December
sl_SI: december

en: Locale Default
sl_SI: Privzeta področna nastavitev

en: Select Time Zone
sl_SI: Izbor časovnega pasu

en: Search cities
sl_SI: Iskanje mesta

en: Change the date and time, including time zone
sl_SI: Spreminjanje sistemskega časa, datuma in časovnega območja

note: Translators: Search terms to find the Date and Time panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Clock;Timezone;Location;
sl_SI: Ura;Časovni pas;Mesto;

en: Change system time and date settings
sl_SI: Spremenite sistemski čas in datum

en: To change time or date settings, you need to authenticate.
sl_SI: Za spreminjanje nastavitev časa in datuma so zahtevana skrbniška dovoljenja.

en: Language and time settings, system information
sl_SI: Jezik, nastavitve časa in podrobnosti sistema

note: Translators: Search terms to find the System panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: device;system;information;details;hostname;memory;processor;version;software;operating;os;model;language;region;country;formats;numbers;units;clock;timezone;date;location;remote;desktop;rdp;vnc;ssh;
sl_SI: naprava;sistem;podrobnosti;gostitelj;ime;pomnilnik;procesor;različica;privzeto;program;programje;operacijski;sistem;jezik;območje;področje;država;oblike;števila;eote;ura;časovni;pas;datum;lokacija;oddaljeno;namizje;rdp;vnc;ssh;

en: Formats
sl_SI: Jezikovna določila

en: Search locales
sl_SI: Preišči jezikovne nabore

en: Common Formats
sl_SI: Pogoste vrste

en: All Formats
sl_SI: Vse vrste

en: Preview
sl_SI: Predogled

en: Close Preview
sl_SI: Zapri predogled

en: Dates
sl_SI: Datumi

en: Times
sl_SI: Čas

en: Dates &amp; Times
sl_SI: Datumi in časi

en: Numbers
sl_SI: Števila

en: Measurement
sl_SI: Merski sistem

en: Paper
sl_SI: Papir

[ctx: measurement format]
note: Translators: "US Customary" refers to the measurement system as used in the USA
en: US Customary
sl_SI: Ameriški običajni

[ctx: measurement format]
en: Metric
sl_SI: Metrični

en: Region & Language
sl_SI: Področje in Jezik

en: Language and format will be changed after next login
sl_SI: Jezikovne nastavitve bodo uveljavljene pri naslednji prijavi

en: Log _Out…
sl_SI: _Odjava …

en: The language setting is used for interface text and web pages. Formats are used for numbers, dates, and currencies.
sl_SI: Jezikovne nastavitve določajo jezik besedila vmesnika in spletnih strani. Uporabijo se zapisi števil, datumov in denarnih enot.

en: Your Account
sl_SI: Račun

en: _Language
sl_SI: _Jezik

en: _Formats
sl_SI: _Jezikovna določila

en: Login Screen
sl_SI: Prijavni zaslon

en: L_anguage
sl_SI: _Jezik

en: Fo_rmats
sl_SI: _Jezikovna določila

en: Select your display language and formats
sl_SI: Izbor jezika za zapisov

note: Translators: Search terms to find the Region and Language panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Language;Layout;Keyboard;Input;
sl_SI: jezik,razporeditev;tipkovnica;vnos;language;keyboard;input;

en: Unlock…
sl_SI: Odkleni …

en: Share your existing desktop with other devices. The remote connection uses the existing screen resolution.
sl_SI: Souporaba obstoječega namizja z drugimi napravami. Oddaljena povezava uporablja obstoječo ločljivost zaslona.

en: _Desktop Sharing
sl_SI: Souporaba _namizja

en: Remote _Control
sl_SI: Oddaljeno upravljanje

en: Allows desktop shares to control the screen
sl_SI: Omogoča upravljanje zaslona namizja

en: How to Connect
sl_SI: Kako vzpostaviti povezavo

en: Use a remote desktop app to connect using the RDP protocol. Additional information about the device’s network location may also be required.
sl_SI: S programom za povezavo z oddaljenim namizjem se povežite s protokolom RDP. Morda bo treba vpisati tudi dodatne podatke o omrežni lokaciji naprave.

en: _Hostname
sl_SI: Ime _gostitelja

en: _Port
sl_SI: _Vrata

en: Login Details
sl_SI: Podrobnosti prijave

en: _Username
sl_SI: _Uporabniško ime

en: P_assword
sl_SI: G_eslo

en: _Generate New Password
sl_SI: Ustvari _novo geslo

en: _Verify Fingerprint
sl_SI: _Preveri prstni odtis

en: Device address copied to clipboard
sl_SI: Naslov naprave je kopiran v odložišče

en: Port number copied to clipboard
sl_SI: Številka vrat je kopirana v odložišče

en: Username copied to clipboard
sl_SI: Uporabniško ime je kopirano v odložišče

en: Password copied to clipboard
sl_SI: Geslo je kopirano v odložišče

en: Encryption Fingerprint
sl_SI: Prstni odtis šifriranja

en: The encryption fingerprint can be seen in connecting clients and should be identical
sl_SI: Šifrirni prstni odtis je viden v programih, ki omogočajo povezovanje, in mora biti povsod enak.

en: Remote Desktop
sl_SI: Oddaljeno namizje

en: Desktop _Sharing
sl_SI: _Souporaba namizja

en: Remote _Login
sl_SI: Odda_ljena prijava

en: Remotely connect to your user account when it isn’t being used. The display resolution can be set from the remote.
sl_SI: Oddaljeno povezovanje z uporabniškim računom, ko ni v uporabi. Ločljivost zaslona je mogoče nastaviti tudi oddaljeno.

en: _Remote Login
sl_SI: _Oddaljena prijava

en: Enable or disable remote sessions
sl_SI: Omogoči ali onemogoči oddaljene seje

en: Authentication is required to enable or disable remote sessions
sl_SI: Za spremembo možnosti oddaljene seje je zahtevana overitev

en: Secure Shell
sl_SI: Varna lupina

en: Access this device using Secure Shell (SSH)
sl_SI: Dostop do naprave v varni lupini

en: _Secure Shell
sl_SI: _Varna lupina

en: SSH Login _Command
sl_SI: _Ukaz SSH za prijavo

en: Command copied to clipboard
sl_SI: Ukaz je kopiran na odložišče

en: Enable or disable remote login
sl_SI: Omogoči ali onemogoči oddaljene prijave

en: Authentication is required to enable or disable remote login
sl_SI: Za spremembo možnosti oddaljenega prijavljanja je zahtevana overitev

en: Add User
sl_SI: Dodaj uporabnika

en: User Details
sl_SI: Podrobnosti uporabnika

en: Fu_ll Name
sl_SI: Po_lno ime

en: Usernames can only include lower case letters, numbers, hyphens and underscores.
sl_SI: Uporabniška imena lahko vključujejo le male črke, številke, vezaje in podčrtaje.

en: Ad_ministrator
sl_SI: _Skrbnik

en: Administrators have extra abilities, including adding and removing users, changing login settings, and removing software. Parental controls cannot be applied to administrators.
sl_SI: Skrbniki lahko dodajo in odstranijo druge uporabnike, spreminjajo nastavitve in prilagajajo programske pakete. Starševski nadzor skrbnikom ni na voljo.

en: User sets password on _first login
sl_SI: Uporabnik si nastavi geslo ob _prvi prijavi

en: Set password n_ow
sl_SI: Nastavi geslo _takoj

en: Set Password
sl_SI: Nastavi geslo

en: For a good password, mix upper case, lower case, numbers and punctuation.
sl_SI: Za dobro geslo mešajte velike črke, male črke, številke in ločila.

en: _Confirm Password
sl_SI: P_otrdi geslo

en: Failed to add account
sl_SI: Dodajanje računa je spodletelo

en: Passwords match
sl_SI: Gesli se ujemata

en: Passwords do not match
sl_SI: Gesli se ne ujemata

en: _Next
sl_SI: _Naprej

en: Stock avatars
sl_SI: Avatarji na zalogi

en: Select a File…
sl_SI: Izbor datoteke …

en: Select
sl_SI: Izberi

en: Browse for more pictures
sl_SI: Brskanje med več slikami

en: Add Enterprise Login
sl_SI: Dodaj prijavo v poslovno domeno

en: Offline
sl_SI: Brez povezave

en: A network connection is needed to add enterprise login accounts.
sl_SI: Za dodajanje poslovnih računov je zahtevana internetna povezava

en: Enterprise login allows an existing centrally managed account to be used on this device.
sl_SI: Poslovna prijava omogoča prijavo na to napravo z obstoječim poslovnim uporabniškim računom.

en: _Domain
sl_SI: _Domena

en: Should match the web domain of the account provider
sl_SI: Vpis mora biti skladen s spletno domeno ponudnika prijave.

en: Enroll Device
sl_SI: Dodaj naprava

en: _Enroll
sl_SI: _Prijava v domeno

en: Administrator _Name
sl_SI: Ime _skrbnika

en: Administrator _Password
sl_SI: Skrbniško _geslo

en: Failed to register account
sl_SI: Vpis računa je spodletel

en: Failed to join domain
sl_SI: Pridružitev v domeno je spodletela

en: No supported way to authenticate with this domain
sl_SI: Ni podprtega načina za overitev s to domeno

en: That login name didn’t work
sl_SI: Prijavno ime ni pravo

en: That login password didn’t work
sl_SI: Prijavno geslo je napačno

en: That hostname didn’t work
sl_SI: Ime gostitelja ni pravo

en: Failed to log into domain
sl_SI: Prijava v domeno je spodletela

note: Translators: The "%s" is a domain address (e.g. "demo1.freeipa.org").
en: To add an enterprise login account, this device needs to be enrolled with <b>%s</b>. To enroll, have your domain administrator enter their name and password.
sl_SI: Če želite dodati prijavni račun podjetja, je treba biti napravo vpisati v <b>%s</b>. Za nadaljevanje mora  skrbnik domene vnesti ime in geslo.

en: Valid domain
sl_SI: Veljavna domena

en: Domain not found
sl_SI: Domene ni mogoče najti

en: Checking domain…
sl_SI: Poteka predpomnjenje domene ...

en: Failed to contact realmd service
sl_SI: Povezovanje s storitvijo realmd je spodletelo

en: No fingerprint device
sl_SI: Ni naprave za branje prstnega odtisa

note: Translators: This is the empty state page label which states that there are no devices ready.
en: No Fingerprint device
sl_SI: Ni naprave za branje prstnega odtisa

en: Ensure the device is properly connected
sl_SI: Zagotovite, da je naprava pravilno povezana.

en: Fingerprint Device
sl_SI: Naprava za branje prstnega odtisa

en: Choose the fingerprint device you want to configure
sl_SI: Izberite napravo za branje prstnega odtisa, ki jo želite nastaviti

en: Fingerprint Login
sl_SI: Prijava s prstnim odtisom

en: Fingerprint login allows you to unlock and log into your device with your finger
sl_SI: Prijava s prstnim odtisom omogoča odklepanje in prijavo v napravo s prstom

en: _Delete Fingerprints
sl_SI: _Izbriši prstne odtise

en: Fingerprint Enroll
sl_SI: Prijava s prstnim odtisom

en: the device needs to be claimed to perform this action
sl_SI: pred izvajanjem tega opravila mora biti vzpostavljena povezava z napravo

en: the device is already claimed by another process
sl_SI: naprava je že v uporabi v drugem opravilu

en: you do not have permission to perform the action
sl_SI: ni ustreznih dovoljenj za izvajanje tega dejanja

en: no prints have been enrolled
sl_SI: ni poslanih opravil za tiskanje

en: Failed to communicate with the device during enrollment
sl_SI: Povezovanje z napravo med vpisovanjem je spodletelo.

en: Failed to communicate with the fingerprint reader
sl_SI: Povezovanje s čitalcem prstnih odtisov je spodletelo.

en: Failed to communicate with the fingerprint daemon
sl_SI: Povezovanje z ozadnjim programom čitalca prstnih odtisov je spodletelo.

en: Failed to list fingerprints: %s
sl_SI: Prikaz prstnih odtisov je spodletel: %s

en: Failed to delete saved fingerprints: %s
sl_SI: Brisanje prstnih odtisov je spodletelo: %s

en: Left thumb
sl_SI: Levi palec

en: Left middle finger
sl_SI: Levi sredinec

en: _Left index finger
sl_SI: _Levi kazalec

en: Left ring finger
sl_SI: Levi prstanec

en: Left little finger
sl_SI: Levi mezinec

en: Right thumb
sl_SI: Desni palec

en: Right middle finger
sl_SI: Desni sredinec

en: _Right index finger
sl_SI: _Desni kazalec

en: Right ring finger
sl_SI: Desni prstanec

en: Right little finger
sl_SI: Desni mezinec

en: Unknown Finger
sl_SI: Neznan prst

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Complete
sl_SI: Končano

en: Fingerprint device disconnected
sl_SI: Naprava za prijavo s prstnim odtisom ni priklopljena

en: Fingerprint device storage is full
sl_SI: Shramba naprave za branje prstnega odtisa je polna

en: Fingerprint is duplicate
sl_SI: Prstni odtis je podvojen

en: Failed to enroll new fingerprint
sl_SI: Odčitavanje novega prstnega odtisa je spodletelo.

en: Failed to start enrollment: %s
sl_SI: Začenjanje odčitavanja je spodletelo: %s

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Failed to enroll new fingerprint
sl_SI: Odčitavanje novega prstnega odtisa je spodletelo.

en: Failed to stop enrollment: %s
sl_SI: Zaustavljanje odčitavanja je spodletelo: %s

en: Repeatedly lift and place your finger on the reader to enroll your fingerprint
sl_SI: Ponavljajoče dvignite in položite prst na bralnik za odčitavanje prstnega odtisa

en: _Re-enroll this finger…
sl_SI: _Ponovno odčitaj ta prst …

note: TRANSLATORS: This is the label for the button to enroll a new finger
en: Scan new fingerprint
sl_SI: Odčitaj nov prstni odtis

en: Failed to release fingerprint device %s: %s
sl_SI: Sproščanje naprave za branje prstnega odtisa %s je spodletelo: %s

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Problem Reading Device
sl_SI: Napaka branja naprave

en: Failed to claim fingerprint device %s: %s
sl_SI: Povezovanje naprave za branje prstnega odtisa %s je spodletelo: %s

en: Failed to get fingerprint devices: %s
sl_SI: Pridobivanje naprav za prstni odtis je spodletelo: %s

en: Delete All Fingerprints?
sl_SI: Želite izbrisati vse prstne odtise?

en: Deleting all enrolled fingerprints will disable Fingerprint Login. To re-enable Fingerprint Login at least one fingerprint will have to be enrolled.
sl_SI: Če izbrišete vse vpisane prstne odtise, onemogočite prijavo s prstnim odtisom. Če želite znova omogočiti prijavo s prstnim odtisom, boste morali vnesti vsaj en prstni odtis.

en: _Delete All
sl_SI: _Izbriši vse

en: Change Password
sl_SI: Spremeni geslo

en: Ch_ange
sl_SI: _Spremeni

en: Current Password
sl_SI: Trenutno geslo

en: New Password
sl_SI: Novo geslo

en: Confirm Password
sl_SI: Potrdi geslo

en: Allow user to change their password on next login
sl_SI: Dovoli uporabniku nastavljanje gesla ob naslednji prijavi.

en: Set a password now
sl_SI: Nastavi geslo

en: Please choose another password.
sl_SI: Izberite drugo geslo.

en: Please type your current password again.
sl_SI: Znova vnesite trenutno geslo.

en: Password could not be changed
sl_SI: Gesla ni mogoče spremeniti.

en: Cannot automatically join this type of domain
sl_SI: Ni mogoče samodejno pridružiti tej vrsti domene

en: No such domain or realm found
sl_SI: Ni mogoče najti take domene ali takega področja

en: Cannot log in as %s at the %s domain
sl_SI: Ni se mogoče prijaviti kot %s v domeno %s.

en: Invalid password, please try again
sl_SI: Napačno geslo, poskusite znova.

en: Couldn’t connect to the %s domain: %s
sl_SI: Z domeno %s povezava ni mogoča: %s

en: Unlock to Change This Setting
sl_SI: Odklenite za spreminjanje nastavitev

en: Change Avatar
sl_SI: Spremeni sliko podobe

en: Remove Avatar
sl_SI: Odstrani podobo

en: Pa_ssword
sl_SI: _Geslo

en: _Fingerprint Login
sl_SI: Prijava s _prstnimi odtisi

en: A_utomatic Login
sl_SI: _Samodejna prijava

en: Automatic login opens the user account when the device starts, without requiring authentication. Authentication is still required at other times, such as when unlocking the screen.
sl_SI: Samodejna prijava odpre uporabniški račun, ko se naprava zažene, ne da bi bilo potrebno preverjanje pristnosti. Preverjanje pristnosti je še vedno potrebno ob drugih priložnostih, npr. pri odklepanju zaslona.

en: _Administrator
sl_SI: _Skrbnik

en: _Parental Controls
sl_SI: _Starševski nadzor

en: Open the Parental Controls app
sl_SI: Odpri program za starševski nadzor.

en: _Remove User…
sl_SI: _Odstrani uporabnika …

en: The user will not be able to use this device once their account has been removed
sl_SI: Po odstranitvi računa uporabniki do te naprave ne bo imeli več dostopa.

en: _Delete Files and Settings
sl_SI: _Izbriši datoteke in nastavitve

[ctx: Password mode]
en: Account disabled
sl_SI: Račun je onemogočen

[ctx: Password mode]
en: To be set at next login
sl_SI: Nastavljeno bo ob naslednji prijavi

[ctx: Password mode]
en: None
sl_SI: Brez

note: TODO: Handle enterprise accounts
en: Remove %s?
sl_SI: Ali želite odstraniti %s?

en: Users
sl_SI: Uporabniki

en: Other Users
sl_SI: Drugi uporabniki

en: _Add User
sl_SI: _Dodaj uporabnika

en: Add _Enterprise Login
sl_SI: Dodaj p_rijavo v poslovno domeno

en: Add or remove users and change your password
sl_SI: Upravljanje uporabnikov in spreminjanje gesel

note: Translators: Search terms to find the Users panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Login;Name;Fingerprint;Avatar;Logo;Face;Password;Parental;Restrictions;Usage;Kid;Child;
sl_SI: Login;prijava;ime;prstni odtis;podoba;Avatar;logo;logotip;obraz;geslo;starševski nadzor;zaslonski čas;omejitev;zaklepanje programov;uporaba;omejitev uporabe;otroci;otrok;mladostniki;mladostnik;

en: Manage user accounts
sl_SI: Upravljanje uporabniških računov

en: Authentication is required to change user data
sl_SI: Za spremembo podatkov uporabnika je zahtevana overitev

[ctx: Password hint]
en: The new password needs to be different from the old one
sl_SI: Novo geslo se mora razlikovati od starega

[ctx: Password hint]
en: Try changing some letters and numbers
sl_SI: Poskusite spremeniti nekaj črk in številk

[ctx: Password hint]
en: Try changing the password a bit more
sl_SI: Poskusite še malo spremeniti geslo

[ctx: Password hint]
en: A password without your user name would be stronger
sl_SI: Geslo brez vašega uporabniškega imena bi bilo močnejše

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid using your name in the password
sl_SI: Poskusite se izogniti uporabi svojega imena v geslu

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid some of the words included in the password
sl_SI: Poskusite se izogniti nekaterim besedam, vključenim v geslo

[ctx: Password hint]
en: Avoid common words
sl_SI: Izogibajte se uporabi pogostih besed.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid reordering existing words
sl_SI: Izogibajte se zgolj spremembi zaporedja obstoječih besed.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more numbers
sl_SI: Poskusite uporabiti več številk

[ctx: Password hint]
en: Try to use more uppercase letters
sl_SI: Poskusite uporabiti več velikih črk

[ctx: Password hint]
en: Try to use more lowercase letters
sl_SI: Poskusite uporabiti več malih črk

[ctx: Password hint]
en: Try to use more special characters, like punctuation
sl_SI: Uporabite posebne znake, kot so na primer ločila.

[ctx: Password hint]
en: Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation
sl_SI: Poskusite uporabiti mešanico črk, številk in ločil.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same character
sl_SI: Poskusite se izogniti ponavljanju znakov.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation
sl_SI: Poskusite se izogniti ponavljanju istovrstnih znakov: priporočljivo je mešati različne črke, številke in ločila.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid sequences like 1234 or abcd
sl_SI: Izognite se zaporedjem, kot sta 1234 in abcd.

[ctx: Password hint]
en: Password needs to be longer
sl_SI: Geslo mora biti daljše

[ctx: Password hint]
en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two
sl_SI: Priporočeno je uporabiti male in velike črke, vmes pa dodati tudi kakšno številko.

[ctx: Password hint]
en: Valid password. Try adding more letters, numbers and punctuation
sl_SI: Veljavno geslo. Poskusite dodati več črk, števk in ločil.

en: Great password!
sl_SI: Odlično geslo!

en: Authentication failed
sl_SI: Overitev je spodletela

en: The new password is too short
sl_SI: Novo geslo je prekratko

en: The new password is too simple
sl_SI: Novo geslo je preveč enostavno

en: The old and new passwords are too similar
sl_SI: Novo geslo je preveč podobno staremu

en: The new password has already been used recently.
sl_SI: Novo geslo je bilo nedavno že uporabljeno.

en: The new password must contain numeric or special characters
sl_SI: Novo geslo mora vsebovati številke ali posebne znake

en: The old and new passwords are the same
sl_SI: Novo geslo je enako staremu

en: Your password has been changed since you initially authenticated!
sl_SI: Vaše geslo je bilo spremenjeno od začetne overitve!

en: The new password does not contain enough different characters
sl_SI: Novo geslo ne vsebuje dovolj različnih znakov

en: Password does not meet your organization's security policies. Try a different password or contact your system administrator.
sl_SI: Geslo ne ustreza varnostnim pravilom organizacije. Poskusite uporabiti drugo geslo ali se obrnite na skrbnika sistema.

en: Unknown error
sl_SI: Neznana napaka

note: Translators: '%s' is an invalid character, such as @, #, etc...
en: Usernames cannot include “%s”
sl_SI: Uporabniška imena ne smejo vključevati »%s«

en: Username is already in use — please choose another
sl_SI: Uporabniško ime je že v uporabi — izberite drugo

en: Usernames must have fewer than %ld character | Usernames must have fewer than %ld characters
sl_SI[0]: Uporabniška imena morajo imeti manj kot %ld znakov
sl_SI[1]: Uporabniška imena morajo imeti manj kot %ld znak
sl_SI[2]: Uporabniška imena morajo imeti manj kot %ld znaka
sl_SI[3]: Uporabniška imena morajo imeti manj kot %ld znake

en: Cursor Size
sl_SI: Velikost kazalke

en: Cursor size can be combined with Zoom to make it easier to see the cursor
sl_SI: Velikost kazalke je za lažje spremljanje mogoče povečati

en: Hearing
sl_SI: Izrisovanje zvočnih obvestil

en: _Overamplification
sl_SI: _Presežno ojačevanje

en: Allow volume to exceed 100%, with reduced sound quality
sl_SI: Dovoli preseganje 100 % glasnosti. Izbira vpliva na kakovost zvoka.

en: Visual Alerts
sl_SI: Vidna opozorila

en: Use a visual indication when an alert sound occurs
sl_SI: Uporabi vidna opozorila sočasno z zvočnimi

en: _Visual Alerts
sl_SI: Vidna _opozorila

en: _Flash Area
sl_SI: Polje _utripanja

en: Entire Screen
sl_SI: Celoten zaslon

en: Entire Window
sl_SI: Celotno okno

en: _Test Flash
sl_SI: Preizkusi _utripanje

[ctx: Sound panel name]
note: Translators: This will be presented as the text of a link to the Sound panel
en: Sound
sl_SI: Zvok

note: Translators: %s is a link to the Sound panel with the label "Sound"
en: System volume can be adjusted in %s settings
sl_SI: Sistemsko glasnost je mogoče prilagajati med nastavitvami %s

en: Pointing & Clicking
sl_SI: Kazanje in klikanje

en: _Mouse Keys
sl_SI: _Miškine tipke

en: Use numeric keypad to move your mouse pointer
sl_SI: Uporabi številčno tipkovnico za premikanje kazalke miške

en: _Locate Pointer
sl_SI: _Zaznaj tiskalnik

en: Reveal pointer location by pressing Left Ctrl
sl_SI: Pokaži mesto kazalnika s pritiskom na levo tipko Ctrl

en: _Activate Windows on Hover
sl_SI: _Aktiviraj okna ob prehodu s kazalcem

en: Place the pointer over a window to activate it
sl_SI: Postavite kazalec nad okno, da ga aktivirate

en: _Double-Click Delay
sl_SI: _Časovni zamik dvojnega klika

note: Translators: This is a mark in the Crosshair Length scale
en: Short
sl_SI: Kratko

note: Translators: This is a mark in the Crosshair Length scale
en: Long
sl_SI: Dolgo

en: Click Assist
sl_SI: Pomočnik za klikanje

en: _Simulated Secondary Click
sl_SI: _Simulirani drugi klik

en: Secondary click by holding down the primary mouse button
sl_SI: Sproži drugotni klik s pritiskom osnovnega gumba miške

en: Acceptance Delay
sl_SI: Zamik sprejetja

en: _Hover Click
sl_SI: Klik ob _prehodu

en: Trigger a click when the pointer hovers
sl_SI: Sproži klik ob prehodu kazalnika nad točko

en: Delay
sl_SI: Časovni zamik

en: Motion Threshold
sl_SI: Prag premikanja:

en: Small
sl_SI: Majhen

en: Large
sl_SI: Velik

en: _Always Show Accessibility Menu
sl_SI: _Vedno pokaži meni dostopnosti

en: Display the accessibility menu in the top bar
sl_SI: Pokaže menija za nastavitve dostopnosti v vrhnji vrstici

en: _Seeing
sl_SI: _Izrisovanje

en: _Hearing
sl_SI: _Zvočna obvestila

en: _Typing
sl_SI: _Tipkanje

en: _Pointing and Clicking
sl_SI: _Kazanje in klikanje

en: _Zoom
sl_SI: _Povečevalno polje

en: Seeing
sl_SI: Izrisovanje

en: Screen Reader
sl_SI: Zaslonski bralnik

en: Screen _Reader
sl_SI: Zaslonski _bralnik

en: The screen reader reads displayed text as you move the focus
sl_SI: Zaslonski bralnik prebere besedilo, ki je v žarišču

en: Co_nfigure
sl_SI: Pri_lagodi

en: _High Contrast
sl_SI: _Visok kontrast prikaza

en: Increase color contrast of foreground and background interface elements
sl_SI: Povečaj kontrast barve ospredja in ozadja na vseh predmetih vmesnika

en: _On/Off Shapes
sl_SI: Prikaz _oblik

en: Use shapes to indicate state in addition to or instead of color
sl_SI: Uporabi oblike za prikaz stanja kot dodatek ali namesto barve

en: _Reduced Motion
sl_SI: _Manj gibanja

en: Toggle reduced motion animations throughout the user interface
sl_SI: Preklopi animacije z manj gibanja po vsem uporabniškem vmesniku

en: _Text Size
sl_SI: _Velikost besedila

en: _Cursor Size
sl_SI: _Velikost kazalke

en: Increase the size of the cursor
sl_SI: Povečaj velikost kazalke

en: _Sound Keys
sl_SI: O_zvočene tipke

en: Beep when Num Lock or Caps Lock are turned on or off
sl_SI: Zapiska, kadar je pritisnjena tipka za zaklep številčnice ali velikih črk

en: Always Show Scroll_bars
sl_SI: _Vedno pokaži vrstice drsnika

en: Make scrollbars always visible
sl_SI: Drsniki so vedno vidni

en: Text Size
sl_SI: Velikost besedila

en: Cancel
sl_SI: Prekliči

en: Use the slider to adjust the size of user interface text
sl_SI: Uporabite drsnik za prilagajanje velikosti besedila v uporabniškem vmesniku

en: Sample text
sl_SI: Vzorčno besedilo

[ctx: cursor size]
note: translators: the labels will read: * Cursor Size: Default
en: Default
sl_SI: privzeta

[ctx: cursor size]
en: Medium
sl_SI: srednja

[ctx: cursor size]
en: Large
sl_SI: velika

[ctx: cursor size]
en: Larger
sl_SI: zelo velika

[ctx: cursor size]
en: Largest
sl_SI: največja

en: %d pixel | %d pixels
sl_SI[0]: %d točk
sl_SI[1]: %d točka
sl_SI[2]: %d točki
sl_SI[3]: %d točke

en: Screen _Keyboard
sl_SI: Zaslonska _tipkovnica

en: Use the on-screen keyboard to type in input fields
sl_SI: Uporabi zaslonsko tipkovnico za vpisovanje v vnosna polja

en: _Enable by Keyboard
sl_SI: _Omogoči s tipkovnico

en: Turn accessibility features on or off using the keyboard
sl_SI: Vklopi ali izklopi možnosti dostopnosti s tipkovnico

en: Text Cursor
sl_SI: Kazalnik besedila

en: _Cursor Blinking
sl_SI: _Utripanje kazalke

en: Change if the cursor blinks in text fields
sl_SI: Spremeni, če kazalka utripa v poljih z besedilom

en: _Blink Speed
sl_SI: _Hitrost utripanja

en: Blink Speed
sl_SI: Hitrost utripanja kazalke

en: _Test Entry
sl_SI: _Preizkusi vnos

en: Typing Assist
sl_SI: Pomočnik tipkanja

en: _Repeat Keys
sl_SI: _Ponavljajoče tipke

en: Key presses repeat when the key is held down
sl_SI: Ponovi izpis znakov, ko je tipka pritisnjena zadržano

en: Speed
sl_SI: Hitrost

en: _Sticky Keys
sl_SI: _Lepljive tipke

en: Sequences of modifier keys act as a key combination
sl_SI: Zaporedje spremenilnih tipk se obravnava kot kombinacijo tipk

en: Disable if two keys are pressed together
sl_SI: _Onemogoči, če sta sočasno pritisnjeni dve tipki

en: Beep when modifier key is pressed
sl_SI: Zapiskaj, ko je pritisnjena _spremenilna tipka

en: S_low Keys
sl_SI: _Počasne tipke

en: Delay between when a key is pressed and when it is accepted
sl_SI: Zamik med pritiskom in sprejemom tipke

en: Beep when a key is pressed
sl_SI: Zapiska, kadar je tipka pritisnjena

en: Beep when a key is accepted
sl_SI: Zapiska, kadar je tipka sprejeta

en: Beep when a key is rejected
sl_SI: Zapiska, kadar je tipka zavrnjena

en: B_ounce Keys
sl_SI: _Odskočne tipke

en: Ignore fast duplicate keypresses
sl_SI: Prezre hitre podvojene pritiske tipk

en: Zoom
sl_SI: Približanje

en: _Desktop Zoom
sl_SI: _Približanje namizja

en: Magnify the entire screen
sl_SI: Približaj celoten zaslon

en: Magnifier
sl_SI: Povečevalo

en: _Magnification Factor
sl_SI: Raven _povečevanja

en: M_agnifier View
sl_SI: Pogled _povečevala

note: Translators: This is a behavior option of the Magnifier View
en: Follow Mouse Cursor
sl_SI: Sledi kazalki miške

note: Translators: This is a behavior option of the Magnifier View
en: Screen Area
sl_SI: Polje zaslona

en: _Extend Outside Screen Edges
sl_SI: Razširi _izven robov zaslona

en: _Screen Area
sl_SI: _Polje zaslona

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Full Screen
sl_SI: Celozaslonski način

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Top Half
sl_SI: Zgornja polovica

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Bottom Half
sl_SI: Spodnja polovica

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Left Half
sl_SI: Leva polovica

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Right Half
sl_SI: Desna polovica

en: _Follow Behavior
sl_SI: _Sledi obnašanju

note: Translators: This is an option of the zoom Magnifier behavior
en: Moves with Contents
sl_SI: Premika se z vsebino

note: Translators: This is an option of the zoom Magnifier behavior
en: Pushes Contents Around
sl_SI: Potiska vsebino naokoli

note: Translators: This is an option of the zoom Magnifier behavior
en: Remains Centered
sl_SI: Ostane sredinjeno

en: Crosshairs
sl_SI: Merki

en: _Crosshair Lines
sl_SI: _Merki

en: Mark the cursor location in the magnifier region using lines
sl_SI: Obrni barve v polju povečevalnika

en: _Overlap Mouse Cursor
sl_SI: _Prekrivanje kazalke miške

en: _Thickness
sl_SI: _Debelina

note: Translators: This is a mark in the Thickness scale
en: Thin
sl_SI: Tanek

note: Translators: This is a mark in the Thickness scale
en: Thick
sl_SI: Debel

en: Len_gth
sl_SI: _Dolžina

en: Colo_r
sl_SI: _Barva

en: Color Filters
sl_SI: Filtri barvnega prikaza

en: _Inverted
sl_SI: _Obrnjeno

en: Invert colors in the magnifier region
sl_SI: Obrni barve v polju povečevalnika

en: _Brightness
sl_SI: _Svetlost

note: Translators: This is a mark in the Brightness scale Translators: This is a mark in the Contrast scale
en: Low
sl_SI: Nizka

note: Translators: This is a mark in the Brightness scale Translators: This is a mark in the Contrast scale
en: High
sl_SI: Visoka

en: Co_ntrast
sl_SI: Kontrast

en: Co_lor
sl_SI: Ba_rva

note: Translators: This is a mark in the Grayscale scale
en: Full
sl_SI: Polna

en: Make it easier to see, hear, type, point and click
sl_SI: Naj bo enostavnejše videti, slišati, tipkati, kazati in klikati

note: Translators: Search terms to find the Accessibility panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Keyboard;Mouse;a11y;Accessibility;Universal;Access;Contrast;Cursor;Sound;Zoom;Screen;Reader;big;high;large;text;font;size;AccessX;Sticky;Keys;Slow;Bounce;Mouse;Double;click;Delay;Speed;Assist;Repeat;Blink;Pointer;find;locate;visual;hearing;audio;typing;animations;overamplification;magnify;magnifier;magnification;
sl_SI: tipkovnica;miška;a11y;dostopnost;univerzalni;dostop;kontrast;kazalka,zvok;približanje;zoom;zaslon;zaslonski;bralnik;besedilo;pisava;velikost;AccessX;lepljive;počasne;odskočne;tipke;zamik;odskočne;dvojne;klik;dvoklik;ponovitev;utripanje;kazalec;iskanje;lociranje;vidno;slišno;zvok;tipkanje;animacije;prekomerna ojačitev;povečava;povečevalno steklo;

en: Map Buttons
sl_SI: Preslikava gumbov

en: Map buttons to functions
sl_SI: Preslikaj gumbe v opravila

en: To edit a shortcut, choose the “Send Keystroke” action, press the keyboard shortcut button and hold down the new keys or press Backspace to clear
sl_SI: Za urejanje bližnjice je treba izbrati možnost »Pošlji kodo tipke«, nato pritisniti gumb bližnjice tipkovnice in zadržati ustrezne želene tipke za vnos nove. S povratno tipko se izbriše trenutna nastavitev.

en: _Close
sl_SI: _Zapri

en: Please tap the target markers as they appear on screen to calibrate the tablet
sl_SI: Z udarjanjem na mest, ki se pojavijo na zaslonu, program umeri napravo.

en: Mis-click detected, restarting…
sl_SI: Zaznan je napačen klik, opravilo bo znova začeto …

en: Button %d
sl_SI: Gumb %d

[ctx: Wacom action-type]
en: Application defined
sl_SI: Določeno programi

[ctx: Wacom action-type]
en: Send Keystroke
sl_SI: Pošlji kode tipk

[ctx: Wacom action-type]
en: Switch Monitor
sl_SI: Preklop zaslona

[ctx: Wacom action-type]
en: Show On-Screen Help
sl_SI: Pokaži zaslonsko pomoč

note: Translators: %s is a link to the documentation with the label "learn more"
en: This device is unknown and may present wrong capabilities — %s.
sl_SI: Ta naprava ni znana in ima lahko napačne zmogljivosti – %s.

en: Tablet mounted on laptop panel
sl_SI: Na prenosnik je priklopljena tablica

en: Tablet mounted on external display
sl_SI: Na zunanji zaslon je priklopljena tablica

en: External tablet device
sl_SI: Zunanja tablična naprava

note: Translators: this is a drawing tablet pad, i.e. a collection of buttons and knobs
en: External pad device
sl_SI: Zunanja krmilna naprava

en: Map _Buttons
sl_SI: _Preslikava gumbov

en: _Tablet Mode
sl_SI: _Tablični način

en: Use absolute positioning for the pen
sl_SI: Uporabi absolutno prilagajanje za pisalo

en: Button Location
sl_SI: Lokacija gumbov

en: The location of the physical buttons on the tablet
sl_SI: Lokacija fizičnih gumbov na tablici

[ctx: display setting]
en: Map to _Monitor
sl_SI: Preslikaj na _zaslon

en: _Keep Aspect Ratio
sl_SI: _Ohrani razmerje velikosti

en: Only use a portion of the tablet surface to keep monitor aspect ratio
sl_SI: Uporabi le del površine tablice za ohranjanje skladnosti z velikostjo monitorja

en: _Calibrate
sl_SI: _Umeri …

note: All displays item
en: All Displays
sl_SI: Vsi zasloni

note: Translators: %s is a link to the Mouse & Touchpad panel with the label "Mouse"
en: Mouse devices can be configured in %s settings
sl_SI: Naprave miške je možno prilagoditi med nastavitvami %s

en: No tablet detected
sl_SI: Ni zaznane tablice

en: Please plug in or turn on your Wacom tablet
sl_SI: Priklopite in prižgite tablico Wacom.

en: Assign Keystroke
sl_SI: Dodeli tipkovno bližnjico

en: Press Esc to cancel
sl_SI: Pritisnite ubežnico (Esc) za preklic

en: Choose an action when button %d on the stylus is pressed
sl_SI: Izbor dejanja, ko je pritisnjen gumb %d pisala

en: Button %d Mapping
sl_SI: Preslikava gumba %d

en: Tip _Pressure Feel
sl_SI: Občutek _pritiska konice

note: Translators: This is a mark in the 'Tip Pressure Feel' scale Translators: This is a mark in the 'Erase Pressure Feel' scale
en: Soft
sl_SI: Mehko

note: Translators: This is a mark in the 'Tip Pressure Feel' scale Translators: This is a mark in the 'Erase Pressure Feel' scale
en: Firm
sl_SI: Čvrsto

en: Button _1
sl_SI: Gumb _1

en: Button _2
sl_SI: Gumb _2

en: Button _3
sl_SI: Gumb _3

en: _Eraser Pressure Feel
sl_SI: Občutek pritiska _radirke

en: Left Mousebutton Click
sl_SI: Klik levega gumba miške

en: Middle Mousebutton Click
sl_SI: Klik srednjega gumba miške

en: Right Mousebutton Click
sl_SI: Klik desnega gumba miške

note: Translators: this is the "go forward" action of a button
en: Forward
sl_SI: Naprej

en: Switch Monitor
sl_SI: Preklopi zaslon

en: Airbrush stylus with pressure, tilt, and integrated slider
sl_SI: Pisalo, občutljivo na moč, nagib in vgrajeni drsnik

en: Art pen with pressure, tilt, and rotation
sl_SI: Pisalo, občutljivo na moč, nagib in vrtljivi pritisk

en: Stylus with pressure and tilt
sl_SI: Pisalo, občutljivo na moč in nagib pritiska

en: Stylus with pressure
sl_SI: Pisalo, občutljivo na moč pritiska

en: Graphics Tablets
sl_SI: Grafične tablice

en: Set button mappings and adjust stylus sensitivity for graphics tablets
sl_SI: Nastavitev preslikave gumbov in prilagoditev občutljivosti paličice grafične tablice

note: Translators: Search terms to find the Graphics Tablets panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Tablet;Wacom;Stylus;Eraser;Mouse;
sl_SI: Tablica;Wacom;Stylus;Radirka;Eraser;Miška;

en: New shortcut…
sl_SI: Nova bližnjica …

en: Duration
sl_SI: Trajanje

en: Screen Time Unavailable
sl_SI: Čas pred zaslonom ni na voljo

en: Screen time information will appear here after a period of usage
sl_SI: Informacije o času pred zaslonom se bodo tukaj prikazale po določenem obdobju uporabe

en: Average Week
sl_SI: Povprečni teden

en: Previous Week
sl_SI: Prejšnji teden

en: Next Week
sl_SI: Prihodnji teden

[ctx: abbreviated weekday name for Sunday]
en: S
sl_SI: Ne

[ctx: abbreviated weekday name for Monday]
en: M
sl_SI: Po

[ctx: abbreviated weekday name for Tuesday]
en: T
sl_SI: To

[ctx: abbreviated weekday name for Wednesday]
en: W
sl_SI: Sr

[ctx: abbreviated weekday name for Thursday]
en: T
sl_SI: Če

[ctx: abbreviated weekday name for Friday]
en: F
sl_SI: Pe

[ctx: abbreviated weekday name for Saturday]
en: S
sl_SI: So

note: Translators: This is a duration in minutes, for example ‘15m’ for 15 minutes. * Use whatever shortest unit label is used for minutes in your locale.
en: %um
sl_SI: %u min

note: Translators: This is a duration in hours, for example ‘2h’ for 2 hours. * Use whatever shortest unit label is used for hours in your locale.
en: %uh
sl_SI: %u ur

note: Translators: This is a duration in hours and minutes, for example * ‘3h 15m’ for 3 hours and 15 minutes. Use whatever shortest unit label * is used for hours and minutes in your locale.
en: %uh %um
sl_SI: %u ur %u min

en: Failed to load session history file ‘%s’: %s
sl_SI: Ni bilo mogoče naložiti datoteke zgodovine sej »%s«: %s

en: Invalid file structure
sl_SI: Neveljavna struktura datotek

en: Failed to load session history file: %s
sl_SI: Nalaganje datoteke zgodovine sej ni uspelo: %s

en: File is empty
sl_SI: Datoteka je prazna

note: G_DATE_BAD_WEEKDAY
en: Average Monday
sl_SI: Povprečni ponedeljek

en: Average Tuesday
sl_SI: Povprečni torek

en: Average Wednesday
sl_SI: Povprečna sreda

en: Average Thursday
sl_SI: Povprečni četrtek

en: Average Friday
sl_SI: Povprečen petek

en: Average Saturday
sl_SI: Povprečna sobota

en: Average Sunday
sl_SI: Povprečna nedelja

note: Translators: This a medium-length date, for example ‘15 April’
en: %-d %B
sl_SI: %-d. %B

en: No Data
sl_SI: Ni podatkov

en: This Week
sl_SI: Ta teden

note: Translators: This is a range of days within a given month. * For example ‘20–27 April’. The dash is an en-dash.
en: %u–%u %s
sl_SI: %u. – %u. %s

note: Translators: This is a range of days spanning two months. * For example, ‘27 April–4 May’. The dash is an en-dash.
en: %u %s–%u %s
sl_SI: %u. %s – %u. %s

note: Translators: The first placeholder is a formatted date string * (formatted using the `%x` strftime placeholder, which gives the * preferred date representation for the current locale without the time). * The second placeholder is a formatted time duration (for example, * ‘3 hours’ or ‘25 minutes’).
en: Bar chart of screen time usage over the week starting %s. A line is overlayed at the %s mark to indicate the configured screen time limit.
sl_SI: Stolpčni grafikon uporabe časa pred zaslonom v tednu s pričetkom %s. Na oznaki %s je prekrivna črta, ki označuje nastavljena časovno omejitev zaslona.

note: Translators: The placeholder is a formatted date string (formatted * using the `%x` strftime placeholder, which gives the preferred date * representation for the current locale without the time).
en: Bar chart of screen time usage over the week starting %s.
sl_SI: Stolpčni grafikon uporabe časa pred zaslonom v tednu od %s.

en: Placeholder for a bar chart of screen time usage. No data is currently available.
sl_SI: Označba mesta za stolpčni grafikon uporabe časa pred zaslonom. Trenutno podatki niso na voljo.

en: Some settings are being managed by the Parental Controls app
sl_SI: Nekatere nastavitve upravlja program za starševski nadzor.

en: Open _Parental Controls
sl_SI: Odpri _Starševski nadzor

en: Screen Time
sl_SI: Čas pred zaslonom

en: Disabling screen time recording stops screen time data from being saved. This data is never shared outside this device.
sl_SI: Če onemogočite snemanje časa pred zaslonom, preprečite shranjevanje podatkov o času pred zaslonom. Ti podatki se nikoli ne delijo zunaj te naprave.

en: _Disable Screen Time
sl_SI: _Onemogoči čas pred zaslonom

en: Screen Time Recording Disabled
sl_SI: Čas pred zaslonom je onemogočen

en: Enable recording to view screen usage history
sl_SI: Omogoči snemanje za ogled zgodovine uporabe zaslona

en: E_nable
sl_SI: O_mogoči

en: Screen Limits
sl_SI: Omejitve zaslona

en: _Screen Time Limit
sl_SI: _Omejitev časa pred zaslonom

en: Daily _Limit
sl_SI: Dnevna o_mejitev

en: _Grayscale
sl_SI: _Sivinsko

en: Black and white screen for screen limits
sl_SI: Črno-beli zaslon za omejitve časa pred zaslonom

en: Break Reminders
sl_SI: Opomniki za prekinitve

en: _Eyesight Reminders
sl_SI: Opomniki za _vid

en: Reminders to look away from the screen
sl_SI: Opomniki, da odvrnete pogled od zaslona

en: _Movement Reminders
sl_SI: Opomniki za _gibanje

en: Reminders to move around
sl_SI: Opomniki za gibanje po prostoru

en: Movement _Break Schedule
sl_SI: Razpored premorov z _gibanjem

en: S_ounds
sl_SI: Zvo_ki

en: Play a sound when a break ends
sl_SI: Predvajaj zvok, ko se odmor konča

en: Wellbeing
sl_SI: Dobro počutje

en: Review and limit the amount of time you spend at the computer screen
sl_SI: Preglejte in omejite čas, ki ga preživite za računalniškim zaslonom

note: Translators: Search terms to find the Wellbeing panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Wellbeing;Screen Time;Breaks;Break Reminders;Health Breaks;Daily Usage;Screen Limits;Usage Limit;
sl_SI: Dobro počutje;čas pred zaslonom;odmori;opomniki za prekinitev;zdravstveni odmori;zdravje;vsakodnevna uporaba;omejitve zaslona;omejitev uporabe;

en: Access Points
sl_SI: Dostopne točke

en: Add
sl_SI: Dodaj

en: APN Type
sl_SI: Vrsta APN

en: Attach
sl_SI: Priloži

en: Auth Type
sl_SI: Vrsta preverjanja pristnosti

en: Edit
sl_SI: Uredi

en: Operation Cancelled
sl_SI: Opravilo je preklicano

en: <b>Error:</b> Access denied changing settings
sl_SI: <b>Napakar:</b> dostop do spreminjanja nastavitev je onemogočen

en: <b>Error:</b> Mobile Equipment Error
sl_SI: <b>Napaka:</b> Napaka mobilne naprave

en: Modem Details
sl_SI: Podrobnosti modema

en: Modem Status
sl_SI: Stanje modema

en: Carrier
sl_SI: Ponudnik signala

en: Network Type
sl_SI: Vrsta omrežja

en: Network Status
sl_SI: Stanje omrežja

en: Own Number
sl_SI: Lastna številka

en: Device Details
sl_SI: Podrobnosti naprave

en: Not Registered
sl_SI: Ni registrirano

en: Registered
sl_SI: Registrirano

en: Roaming
sl_SI: Gostovanje

en: Searching
sl_SI: Poteka iskanje …

en: Denied
sl_SI: Zavrnjeno

en: 2G Only
sl_SI: Le G2

en: 3G Only
sl_SI: Le G3

en: 4G Only
sl_SI: Le G4

en: 5G Only
sl_SI: Le 5G

en: 2G, 3G, 4G, 5G (Preferred)
sl_SI: 2G, 3G, 4G, 5G (prednostno)

en: 2G, 3G, 4G (Preferred), 5G
sl_SI: 2G, 3G, 4G (prednostno), 5G

en: 2G, 3G (Preferred), 4G, 5G
sl_SI: 2G, 3G (prednostno), 4G, 5G

en: 2G (Preferred), 3G, 4G, 5G
sl_SI: 2G (prednostno), 3G, 4G, 5G

en: 2G, 3G, 4G (Preferred)
sl_SI: 2G, 3G, 4G (prednostno)

en: 2G, 3G (Preferred), 4G
sl_SI: 2G, 3G (prednostno), 4G

en: 2G (Preferred), 3G, 4G
sl_SI: 2G (prednostno), 3G, 4G

en: 3G, 4G, 5G (Preferred)
sl_SI: 3G, 4G, 5G (prednostno)

en: 3G, 4G (Preferred), 5G
sl_SI: 3G, 4G (prednostno), 5G

en: 3G (Preferred), 4G, 5G
sl_SI: 3G (prednostno), 4G, 5G

en: 2G, 4G, 5G (Preferred)
sl_SI: 2G, 4G, 5G (prednostno)

en: 2G, 4G (Preferred), 5G
sl_SI: 2G, 4G (prednostno), 5G

en: 2G (Preferred), 4G, 5G
sl_SI: 2G (prednostno), 4G, 5G

en: 2G, 3G, 5G (Preferred)
sl_SI: 2G, 3G, 5G (prednostno)

en: 2G, 3G (Preferred), 5G
sl_SI: 2G, 3G (prednostno), 5G

en: 2G (Preferred), 3G, 5G
sl_SI: 2G (prednostno), 3G, 5G

en: 3G, 4G (Preferred)
sl_SI: 3G, 4G (prednostno)

en: 3G (Preferred), 4G
sl_SI: 3G (prednostno), 4G

en: 2G, 4G (Preferred)
sl_SI: 2G, 4G (prednostno)

en: 2G (Preferred), 4G
sl_SI: 2G (prednostno), 4G

en: 2G, 3G (Preferred)
sl_SI: 2G, 3G (prednostno)

en: 2G (Preferred), 3G
sl_SI: 2G (prednostno), 3G

en: 2G, 5G (Preferred)
sl_SI: 2G, 5G (prednostno)

en: 2G (Preferred), 5G
sl_SI: 2G (prednostno), 5G

en: 3G, 5G (Preferred)
sl_SI: 3G, 5G (prednostno)

en: 3G (Preferred), 5G
sl_SI: 3G (prednostno), 5G

en: 4G, 5G (Preferred)
sl_SI: 4G, 5G (prednostno)

en: 4G (Preferred), 5G
sl_SI: 4G (prednostno), 5G

[ctx: Network mode]
en: Unknown
sl_SI: Neznano

en: No SIM
sl_SI: Ni vstavljene kartice SIM

en: Insert a SIM card to use this modem
sl_SI: Za uporabo modema je treba vstaviti kartico PIN

en: SIM Locked
sl_SI: Kartica SIM je zaklenjena

en: _Mobile Data
sl_SI: _Mobilni podatki

en: Access data using mobile network
sl_SI: Dostop do podatkov z uporabo mobilnega omrežja

en: _Data Roaming
sl_SI: _Podatkovno gostovanje

en: Use mobile data when roaming
sl_SI: Med gostovanjem uporabljaj mobilne podatke

en: _Network Mode
sl_SI: Omrežni _način

en: N_etwork
sl_SI: _Omrežje

en: Advanced
sl_SI: Napredno

en: _Access Point Names
sl_SI: Imena _dostopnih točk

en: _SIM Lock
sl_SI: Zaklep kartice _SIM

en: Lock SIM with PIN
sl_SI: Zakleni kartico SIM s kodo PIN

en: M_odem Details
sl_SI: Podrobnosti _modema

en: Primary S_IM Slot
sl_SI: Reža za primarni S_IM

en: Unlock SIM card
sl_SI: Odkleni kartico SIM

en: Unlock
sl_SI: Odkleni

en: Please provide PIN code for SIM %d
sl_SI: Vpisati je treba kodo PIN za kartico SIM %d

en: Enter PIN to unlock your SIM card
sl_SI: Vpišite kodo PIN za odklepanje kartice SIM

en: Please provide PUK code for SIM %d
sl_SI: Vpisati je treba kodo PUK za kartico SIM %d

en: Enter PUK to unlock your SIM card
sl_SI: Vpišite kodo PUK za odklepanje kartice SIM

en: Wrong password entered. You have %1$u try left | Wrong password entered. You have %1$u tries left
sl_SI[0]: Vpisano je napačno geslo. Na voljo imate še %u poskusov.
sl_SI[1]: Vpisano je napačno geslo. Na voljo imate še %u poskus.
sl_SI[2]: Vpisano je napačno geslo. Na voljo imate še %u poskusa.
sl_SI[3]: Vpisano je napačno geslo. Na voljo imate še %u poskuse.

en: You have %u try left | You have %u tries left
sl_SI[0]: Na voljo imate še %u poskusov.
sl_SI[1]: Na voljo imate še %u poskus.
sl_SI[2]: Na voljo imate še %u poskusa
sl_SI[3]: Na voljo imate še %u poskuse.

en: Wrong password entered.
sl_SI: Vpisano je napačno geslo

en: PUK code should be an 8 digit number
sl_SI: Koda PUK mora biti 8-znakovna vrednost

en: Enter New PIN
sl_SI: Vpiši novo kodo PIN

en: PIN code should be a 4-8 digit number
sl_SI: Koda PIN mora biti dolžine 4–8 znakov

en: Unlocking…
sl_SI: Poteka odklepanje …

note: Translators: This refers to a sim slot in a modem. * For example: "Slot 1 [Operator Name]", "Slot 1" or "Slot 2 [Empty]". * Notice that all variations above are valid. Sometimes "Operator Name" * will be ommitted.
en: Slot %d %s
sl_SI: Reža %d %s

en: Phone failure
sl_SI: Delovanje telefona je spodletelo

en: No connection to phone
sl_SI: NI vzpostavljene povezave s telefonom

en: Operation not allowed
sl_SI: Opravilo ni dovoljeno!

en: Operation not supported
sl_SI: Opravilo ni podprto

en: SIM not inserted
sl_SI: Kartica SIM ni vstavljena

en: SIM PIN required
sl_SI: Zahtevana je koda PIN za kartico SIM

en: SIM PUK required
sl_SI: Zahtevana je koda PUK za kartico SIM

en: SIM failure
sl_SI: Kartica SIM je nedostopna

en: SIM busy
sl_SI: Kartica SIM je zasedena

en: Incorrect password
sl_SI: Neveljavno geslo

en: SIM PIN2 required
sl_SI: Zahtevana je koda PIN2 za kartico SIM

en: SIM PUK2 required
sl_SI: Zahtevana je koda PIN2 za kartico SIM

en: Not found
sl_SI: Predmeta ni mogoče najti

en: No network service
sl_SI: Ni dostopnih omrežnih storitev

en: Network timeout
sl_SI: Zakasnitev omrežja

en: GPRS services not allowed
sl_SI: Uporaba storitve GPRS ni dovoljena

en: Roaming not allowed in this location area
sl_SI: Gostovanje na tem območju ni dovoljeno

en: Unspecified GPRS error
sl_SI: Nedoločena napaka GPRS

en: No Error
sl_SI: Brez napake

en: Action Cancelled
sl_SI: Dejanje je preklicano

en: Access denied
sl_SI: Dostop je zavrnjen

en: Unknown Error
sl_SI: Neznana napaka

en: Network Mode
sl_SI: Način omrežja

en: _Automatic
sl_SI: _Samodejno

en: Choose Network
sl_SI: Izbor omrežja

en: Refresh Network Providers
sl_SI: Osveži omrežne ponudnike

en: Enable Mobile Network
sl_SI: Omogoči mobilno omrežje

en: No WWAN Adapter Found
sl_SI: Ni najdenega vmesnika WWAN

en: Make sure you have a Wireless Wan/Cellular device
sl_SI: Prepričajte se, da naprava podpira brezžični protokol WAN/Cellular

en: Wireless Wan is disabled when airplane mode is on
sl_SI: Brezžično omrežje Wan je onemogočeno, kadar je omogočen letalski način

en: Loading Devices
sl_SI: Nalaganje naprav

en: Data Connection
sl_SI: Podatkovna povezava

en: SIM card used for internet
sl_SI: Kartica SIM za dostop do interneta

en: SIM Lock
sl_SI: Zaklep kartice SIM

en: _Lock SIM with PIN
sl_SI: _Zakleni kartico SIM s kodo PIN

en: Change PIN
sl_SI: Spremeni kodo PIN

en: New PIN
sl_SI: Nova koda PIN

en: Confirm
sl_SI: Potrdi

en: Enter current PIN to change SIM lock settings
sl_SI: Vpišite kodo PIN za spreminjanje nastavitev zaklepanja kartice SIM

en: Mobile Network
sl_SI: Mobilno omrežje

en: Configure Telephony and mobile data connections
sl_SI: Nastavitve telefonije in mobilnih podatkovnih povezav

note: Translators: Search terms to find the WWAN panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: cellular;wwan;telephony;sim;mobile;
sl_SI: cellular;wwan;telephony;telefon;kartica;klicanje;mobilno;sim;mobile;

en: Utility to configure the GNOME desktop
sl_SI: Orodje za nastavljanje namizja GNOME

en: Settings is the primary interface for configuring your system.
sl_SI: Program je osnovni vmesnik za prilagajanje nastavitev sistema.

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
sl_SI: Projekt GNOME

en: Display version number
sl_SI: Pokaži različico

en: Enable verbose mode. Specify multiple times to increase verbosity
sl_SI: Omogočite obsežni način poročanja. Določite večkrat, da povečate obsežnost

en: Search for the string
sl_SI: Poišči niz

en: List possible panel names and exit
sl_SI: Izpiši možna imena pultov in končaj

en: Panel to display
sl_SI: Pult za prikaz

en: [PANEL] [ARGUMENT…]
sl_SI: [PULT][ARGUMENT …]

en: Settings categories
sl_SI: Kategorije nastavitev

en: Available panels:
sl_SI: Razpoložljivi pulti:

en: Main Menu
sl_SI: Glavni meni

en: Search settings
sl_SI: Iskanje nastavitev

en: Warning: Development Version
sl_SI: Opozorilo: razvojna različica

en: This version of Settings should only be used for development purposes. You may experience incorrect system behavior, data loss, and other unexpected issues.
sl_SI: Trenutna različica programa je namenjena izključno preizkušanju razvojnih možnosti. Pojavijo se lahko napake, nepravilno delovanje, izguba podatkov in druge nepričakovane nevšečnosti.

en: _Keyboard Shortcuts
sl_SI: _Tipkovne bližnjice

en: _Help
sl_SI: Pomo_č

en: _About Settings
sl_SI: _O programu

note: Translators: Search terms to find this app. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Preferences;Settings;
sl_SI: Možnosti;Nastavitve;

en: The identifier for the last Settings panel to be opened
sl_SI: Določilnik za odpiranje zadnjega pulta Nastavitev.

en: The identifier for the last Settings panel to be opened. Unrecognised values will be ignored and the first panel in the list selected.
sl_SI: Določilnik za odpiranje zadnjega pulta Nastavitev. Neprepoznane vrednosti so prezrte, za prikaz pa je izbran prvi pult seznama.

en: Show warning when running a development build of Settings
sl_SI: Pokaži opozorilo med zagonom razvojne različice programa

en: Whether Settings should show a warning when running a development build.
sl_SI: Ali naj se pokaže opozorilo, kadar je program zagnan v razvojnem načinu.

en: Initial state of the window
sl_SI: Začetno stanje okna

en: A tuple containing the initial width, height and maximized state of the app window.
sl_SI: Niz s shranjenimi podatki višine, širine in razpetega stanja okna programa.

[ctx: shortcuts dialog]
en: General
sl_SI: Splošno

[ctx: shortcuts dialog]
en: Quit
sl_SI: Konča program

[ctx: shortcuts dialog]
en: Search
sl_SI: Začne iskanje

[ctx: shortcuts dialog]
en: Show help
sl_SI: Pokaže pomoč

[ctx: shortcuts dialog]
en: Keyboard shortcuts
sl_SI: Tipkovne bližnjice‫

[ctx: shortcuts dialog]
en: Panels
sl_SI: Pulti

[ctx: shortcuts dialog]
en: Go back to previous panel
sl_SI: Pokaže predhodni pult

[ctx: shortcuts dialog]
en: Cancel search
sl_SI: Prekliče iskanje

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
sl_SI[0]: %u izhodov
sl_SI[1]: %u izhod
sl_SI[2]: %u izhoda
sl_SI[3]: %u izhodi

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
sl_SI[0]: %u vhodov
sl_SI[1]: %u vhod
sl_SI[2]: %u vhoda
sl_SI[3]: %u vhodi

en: System Sounds
sl_SI: Sistemski zvoki
