gnome-control-center-2.0 trunk - en to uz translation catalogue (1982 entries)

en: Add Keyboard Shortcuts
uz: Klaviatura yorliqlarini qoʻshing

en: _Cancel
uz: Bekor qilish

en: _Add
uz: Qoʻshish

en: Added keyboard shortcuts will be available globally, and can be changed in the app’s page in Settings
uz: Qoʻshilgan klaviatura yorliqlari butun tizim boʻylab mavjud boʻladi va ularni sozlamalardagi ilova panelida oʻzgartirish mumkin

en: Global Shortcuts
uz: Global yorliqlar

en: Remove All Shortcuts?
uz: Barcha yorliqlar olib tashlansinmi?

en: All actions from %s that have been registered for global shortcuts will be removed.
uz: Global yorliqlar uchun roʻyxatdan oʻtgan %s barcha amallari oʻchirib tashlanadi.

en: _Remove
uz: Oʻchirish

en: _Remove All Shortcuts
uz: Barcha yorliqlarni olib tashlash

en: %s has registered the following global shortcuts
uz: %s quyidagi global yorliqlarni qayd etdi

en: Apps
uz: Ilovalar

en: Search apps
uz: Ilovalarni qidirish

en: _Default Apps
uz: Standart ilovalar

en: Set which apps open links, files, and media
uz: Qaysi ilovalar havolalar, fayllar va medialarni ochsa, sozlang

en: No Results Found
uz: Hech qanday natija topilmadi

en: Try a different search
uz: Boshqa qidiruvni sinab koʻring

en: No Apps Found
uz: Hech qanday ilova topilmadi

en: _Find in Software
uz: Dasturiy taʼminotda toping

en: Unable to List Apps
uz: Ilovalarni roʻyxatga kiritib boʻlmadi

note: Translators: Parental Controls here refers to the features provided by 'malcontent'
en: An error has occurred and apps cannot be listed.
    Error details: Parental Controls are not installed.
uz: Xatolik yuz berdi va ilovalarni roʻyxatga kiritib boʻlmadi.
    Xato tafsilotlari: Ota-ona nazorati oʻrnatilmagan.

en: Default Apps
uz: Standart ilovalar

en: Removable Media
uz: Olinadigan media

en: Med_ia Autostart
uz: Mediani avtomatik ishga tushirish

en: Start apps or prompt when media is connected
uz: Ilovalarni ishga tushiring yoki media ulanganda xabar bering

en: App Settings
uz: Ilova sozlamalari

en: App is not sandboxed
uz: Ilova sinov muhitiga kiritilmagan

en: App settings cannot be fully enforced for apps which are not sandboxed. These apps may use permissions which are not shown.
uz: Ilova sozlamalarini sinov muhitiga kiritilmagan ilovalar uchun toʻliq amalga oshirib boʻlmaydi. Bu ilovalar koʻrsatilmagan ruxsatlardan foydalanishi mumkin.

en: _Open
uz: Ochish

en: App _Details
uz: Ilova tafsilotlari

en: Permissions
uz: Ruxsatlar

note: Translators: This row shows/sets whether the app shown in this page can add results to the GNOME Shell search results. Internally this enables/disables the app's Shell Search Provider
en: _Search
uz: Qidirish

en: Receive system searches and send results
uz: Tizim qidiruvlarini qabul qiling va natijalarni yuboring

note: This label is displayed in a treeview cell displaying * a disabled accelerator key combination. TRANSLATORS: device status translators: * The device has been disabled
en: Disabled
uz: Oʻchirilgan

en: _Notifications
uz: Bildirishnomalar

en: Show system notifications
uz: Tizim bildirishnomalarini koʻrsatish

en: _Run in Background
uz: Fonda ishga tushirish

en: Allow activity when the app is closed
uz: Ilova yopilganda faoliyatga ruxsat bering

en: Scr_eenshots
uz: Skr_inshotlar

en: Take pictures of the screen at any time
uz: Istalgan vaqtda ekranni suratga oling

en: Change _Wallpaper
uz: Fon rasmini oʻzgartirish

en: Change the desktop wallpaper
uz: Ish stoli fon rasmini oʻzgartiring

en: So_unds
uz: Tovushlar

en: Reproduce sounds
uz: Ovozlarni takrorlash

en: Sounds
uz: Tovushlar

en: _Inhibit Shortcuts
uz: Yorliqlarni taqiqlash

en: Block standard keyboard shortcuts
uz: Standart klaviatura yorliqlarini bloklash

en: C_amera
uz: Kamera

en: Take pictures with the camera
uz: Kamera bilan suratga oling

en: Camera
uz: Kamera

en: _Microphone
uz: Mikrofon

en: Record audio with the microphone
uz: Mikrofon bilan audio yozib oling

en: Microphone
uz: Mikrofon

en: _Location Services
uz: Joylashuv xizmatlari

en: Access device location data
uz: Qurilma joylashuvi maʼlumotlariga kirish

en: Location Services
uz: Joylashuv xizmatlari

en: Re_quired Permissions
uz: Kerakli ruxsatlar

en: System permissions that the app requires
uz: Ilova talab qiladigan tizim ruxsatnomalari

en: Global S_hortcuts
uz: Global yorliqlar

en: Global actions that have been registered for use
uz: Foydalanish uchun roʻyxatdan oʻtgan global harakatlar

en: General
uz: Umumiy

en: _Files &amp; Links
uz: Fayllar &amp; Havolalar

en: File and link types that are opened by the app
uz: Ilova tomonidan ochiladigan fayl va havola turlari

en: S_torage
uz: Xotira

en: Disk space being used
uz: Disk xotirasi ishlatilmoqda

en: Required Permissions
uz: Kerakli ruxsatlar

en: Files & Links
uz: Fayllar va havolalar

en: File Types
uz: Fayl turlari

en: Link Types
uz: Bogʻlanish turlari

en: _Reset
uz: Qayta tiklash

en: Storage
uz: Saqlash

en: App
uz: Ilova

en: Data
uz: Ma’lumotlar

en: Cache
uz: Kesh

en: Total
uz: Jami

en: _Clear Cache
uz: Keshni tozalash

en: Full access
uz: Toʻliq ruxsat

en: Devices
uz: Uskunalar

en: Full access to /dev
uz: /dev ga toʻliq ruxsat

en: Network
uz: Tarmoq

en: Has network access
uz: Tarmoqqa kirish imkoniyati mavjud

en: Home
uz: Uy

en: Read-only
uz: Faqat oʻqish uchun

en: File System
uz: Fayl tizimi

en: Settings
uz: Sozlamalar

en: Can change settings
uz: Sozlamalarni oʻzgartirishi mumkin

note: TRANSLATORS: %s is an app name.
en: %s requires access to the following system resources. To stop this access, the app must be removed.
uz: %s quyidagi tizim resurslariga kirishni talab qiladi. Ushbu kirishni toʻxtatish uchun ilovani olib tashlash kerak.

en: %u permission | %u permissions
uz[0]: %u ruxsat
uz[1]: %u ruxsat

en: Remove Link Type
uz: Havola turini olib tashlang

en: Remove File Type
uz: Fayl turini oʻchirish

en: %u type | %u types
uz[0]: %u turi
uz[1]: %u turlari

note: TRANSLATORS: %s is an app name.
en: %s is used to open the following types of files and links
uz: %s quyidagi turdagi fayllar va havolalarni ochish uchun ishlatiladi

note: TRANSLATORS: %s is an app name.
en: How much disk space %s is occupying with app data and caches
uz: %s ilova maʼlumotlari va keshlari bilan qancha disk maydonini egallaydi

en: %u action | %u actions
uz[0]: %u harakat
uz[1]: %u amal

en: _Web
uz: Veb

en: _Mail
uz: Pochta

en: _Calendar
uz: Taqvim

en: M_usic
uz: Musiqa

en: _Video
uz: Video

en: _Photos
uz: Rasmlar

note: Translators: This is a telephone call
en: Ca_lls
uz: Qoʻngʻiroqlar

en: _SMS
uz: SMS

en: No Apps Available
uz: Hech qanday ilova mavjud emas

en: Ask what to do
uz: Nima qilish kerakligini soʻrang

en: Do nothing
uz: Hech narsa qilmaslik

en: Open folder
uz: Jildni oching

en: Select an app for audio CDs
uz: Audio kompakt disklar uchun ilovani tanlang

en: Select an app for video DVDs
uz: Video DVD uchun ilovani tanlang

en: Select an app to run when a music player is connected
uz: Musiqa pleer ulanganda ishga tushirish uchun ilovani tanlang

en: Select an app to run when a camera is connected
uz: Kamera ulanganda ishga tushadigan ilovani tanlang

en: Select an app for software CDs
uz: Dasturiy ta’minot kompakt disklari uchun ilovani tanlang

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info * strings, just here to fix capitalization of the English originals. * If the shared-mime-info translation works for your language, * simply leave these untranslated.
en: audio DVD
uz: DVD audio

en: blank Blu-ray disc
uz: boʻsh Blu-ray disk

en: blank CD disc
uz: boʻsh CD disk

en: blank DVD disc
uz: boʻsh DVD disk

en: blank HD DVD disc
uz: boʻsh HD DVD disk

en: Blu-ray video disc
uz: Blu-ray video disk

en: e-book reader
uz: elektron kitob oʻquvchi

en: HD DVD video disc
uz: HD DVD video disk

en: Picture CD
uz: Rasm CD

en: Super Video CD
uz: Super video CD

en: Windows software
uz: Windows dasturiy ta'minot

en: CD _Audio
uz: CD Audio

en: _DVD Video
uz: DVD video

en: Music Pla_yer
uz: Musiqa pleyeri

en: P_hotos
uz: Rasmlar

en: _Other Media Types
uz: Boshqa media turlari

en: Other Media Types
uz: Boshqa media turlari

en: _Type
uz: Turi

en: _Action
uz: Harakat

en: Add user accounts and change passwords
uz: Foydalanuvchi hisoblarini qoʻshing va parollarni oʻzgartiring

en: Play and record sound
uz: Ovozni oʻynang va yozib oling

en: Play audio
uz: Audio tinglash

en: Record audio
uz: Audio yozib olish

en: Detect network devices using mDNS/DNS-SD (Bonjour/zeroconf)
uz: mDNS/DNS-SD (Bonjour/zeroconf) yordamida tarmoq qurilmalarini aniqlash

en: Access bluetooth hardware directly
uz: Toʻgʻridan-toʻgʻri bluetooth uskunasiga kiring

en: Use bluetooth devices
uz: Bluetooth qurilmalaridan foydalaning

en: Use your camera
uz: Kamerangizdan foydalaning

en: Print documents
uz: Hujjatlarni chop etish

en: Use any connected joystick
uz: Har qanday ulangan joystikdan foydalaning

en: Allow connecting to the Docker service
uz: Docker xizmatiga ulanishga ruxsat bering

en: Configure network firewall
uz: Tarmoq firewall lini sozlang

en: Setup and use privileged FUSE filesystems
uz: Imtiyozli FUSE fayl tizimlarini oʻrnating va foydalaning

en: Update firmware on this device
uz: Ushbu qurilmada proshivkani yangilang

en: Access hardware information
uz: Uskuna ma'lumotlariga kirish

en: Provide entropy to hardware random number generator
uz: Uskuna tasodifiy sonlar generatoriga entropiyani taqdim eting

en: Use hardware-generated random numbers
uz: Uskuna tomonidan yaratilgan tasodifiy raqamlardan foydalaning

en: Access files in your home folder
uz: Bosh papkangizdagi fayllarga kiring

en: Access libvirt service
uz: libvirt xizmatiga kirish

en: Change system language and region settings
uz: Tizim tilini va mintaqa sozlamalarini oʻzgartiring

en: Change location settings and providers
uz: Joylashuv sozlamalari va provayderlarni oʻzgartiring

en: Access your location
uz: Ilovasi joylashuvingizga kirishni xohlaydi

en: Read system and application logs
uz: Tizim va ilovalar jurnallarini oʻqing

en: Access LXD service
uz: LXD xizmatiga kirish

en: Use and configure modems
uz: Modemlardan foydalaning va sozlang

en: Read system mount information and disk quotas
uz: Tizim oʻrnatish ma'lumotlari va disk kvotalari haqida oʻqing

en: Control music and video players
uz: Musiqa va video pleerlarni boshqaring

en: Change low-level network settings
uz: Past darajadagi tarmoq sozlamalarini oʻzgartiring

en: Access the NetworkManager service to read and change network settings
uz: Tarmoq sozlamalarini oʻqish va oʻzgartirish uchun NetworkManager xizmatiga kiring

en: Read access to network settings
uz: Tarmoq sozlamalariga kirishni oʻqish

en: Change network settings
uz: Tarmoq sozlamalarini oʻzgartiring

en: Read network settings
uz: Tarmoq sozlamalarini oʻqing

en: Access the ofono service to read and change network settings for mobile telephony
uz: Mobil telefoniya uchun tarmoq sozlamalarini oʻqish va oʻzgartirish uchun ofono xizmatiga kiring

en: Control Open vSwitch hardware
uz: Open vSwitch uskunasini boshqarish

en: Read from CD/DVD
uz: CD/DVD dan oʻqing

en: Read, add, change, or remove saved passwords
uz: Saqlangan parollarni oʻqing, qoʻshing, oʻzgartiring yoki oʻchiring

en: Access pppd and ppp devices for configuring Point-to-Point Protocol connections
uz: Nuqtadan nuqtaga protokol ulanishlarini sozlash uchun pppd va ppp qurilmalariga kiring

en: Pause or end any process on the system
uz: Tizimdagi har qanday jarayonni toʻxtatib turish yoki tugatish

en: Access USB hardware directly
uz: USB uskunasiga bevosita kiring

en: Read/write files on removable storage devices
uz: Olinadigan xotira qurilmalarida fayllarni oʻqish/yozish

en: Prevent screen sleep/lock
uz: Ekranni uyquni/qulflashni oldini olish

en: Access serial port hardware
uz: Seriyali port uskunasiga kirish

en: Restart or power off the device
uz: Qurilmani qayta yoqing yoki oʻchiring

en: Install, remove and configure software
uz: Dasturiy ta'minotni oʻrnating, oʻchiring va sozlang

en: Access Storage Framework service
uz: Storage Framework xizmatiga kirish

en: Read process and system information
uz: Jarayon va tizim ma'lumotlarini oʻqing

en: Monitor and control any running program
uz: Har qanday ishlaydigan dasturni kuzatib boring va boshqaring

en: Change the date and time
uz: Sana va vaqtni oʻzgartiring

en: Change time server settings
uz: Vaqt serveri sozlamalarini oʻzgartiring

en: Change the time zone
uz: Vaqt mintaqasini oʻzgartiring

en: Access the UDisks2 service for configuring disks and removable media
uz: Disklarni va olinadigan muhitni sozlash uchun UDisks2 xizmatiga kiring

en: Access energy usage data
uz: Energiyadan foydalanish ma'lumotlariga kirish

en: Read/write access to U2F devices exposed
uz: U2F qurilmalariga oʻqish/yozish ruxsati

en: Control various app permissions and settings
uz: Turli xil ilovalar ruxsati va sozlamalarini boshqaring

note: Translators: Search terms to find the Apps panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: application;flatpak;permission;setting;default;preferred;media;autorun;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;device;system;
uz: ilova;flatpak;ruxsat;sozlash;standart;afzal;media;autorun;cd;dvd;usb;audio;video;disk;olinuvchi;qurilma;tizim;

en: Background removed
uz: Fon olib tashlandi

en: _Undo
uz: Oldingi buyruqni bekor qilish

note: Translators: %d is the number of backgrounds deleted.
en: %d background removed | %d backgrounds removed
uz[0]: %d fon olib tashlandi
uz[1]: %d ta fon olib tashlandi

en: Remove Background
uz: Fonni olib tashlash

en: Select Picture
uz: Rasmni tanlang

en: multiple sizes
uz: bir nechta oʻlchamlar

en: No Desktop Background
uz: Ish stoli foni yoʻq

en: Style
uz: Uslub

en: _Default
uz: Birlamchi

en: Da_rk
uz: Qora

en: Accent Color
uz: Urgʻu rangi

en: Background
uz: Orqa fon

en: _Add Picture…
uz: Rasm qoʻshish…

en: Blue
uz: Moviy

en: Teal
uz: Moviy-yashil

en: Green
uz: Yashil

en: Yellow
uz: Sariq

en: Orange
uz: Olov rang

en: Red
uz: Qizil

en: Pink
uz: Pushti

en: Purple
uz: Binafsha

en: Slate
uz: Shifer rang

en: Current background
uz: Joriy fon

en: Appearance
uz: Tashqi koʻrinishi

en: Change your background image or the UI colors
uz: Fon rasmini yoki UI ranglarini oʻzgartiring

note: Translators: Search terms to find the Appearance panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Background;Wallpaper;Screen;Desktop;Style;Light;Dark;Appearance;
uz: Fon;Fon rasmi;Ekran;Ish stoli;Uslub;Yengil;Toʻq;Tashqi koʻrinish;

en: Enable
uz: Yoqish

en: No Bluetooth Found
uz: Bluetooth topilmadi

en: Plug in a dongle to use Bluetooth
uz: Bluetooth-dan foydalanish uchun dongle-ni ulang

en: Bluetooth Turned Off
uz: Bluetooth oʻchirilgan

en: Turn on to connect devices and receive file transfers
uz: Qurilmalarni ulash va fayl uzatishlarni qabul qilish uchun yoqing

en: Airplane Mode is On
uz: Samolyot rejimi

en: Bluetooth is disabled when airplane mode is on
uz: Samolyot rejimi yoqilganda Bluetooth oʻchiriladi

en: _Turn Off Airplane Mode
uz: Samolyot rejimini oʻchirish

en: Hardware Airplane Mode is On
uz: Uskuna samolyot rejimi yoqilgan

en: Turn off the Airplane mode switch to enable Bluetooth
uz: Bluetoothʼni yoqish uchun samolyot rejimini oʻchiring

en: Turn Bluetooth on and off and connect your devices
uz: Bluetoothʼni yoqing va oʻchiring va qurilmalaringizni ulang

note: Translators: Search terms to find the Bluetooth panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;bluetooth;obex;
uz: almashish;almashish;bluetooth;obex;

en: Display Calibration
uz: Displey kalibrlash

note: Translators: This starts the calibration process
en: _Start
uz: Boshlash

note: Translators: This resumes the calibration process
en: _Resume
uz: Pauza qilingan minerni davom ettirish uchun cookie tan olinmadi

note: Translators: This button returns the user back to the color control panel
en: _Done
uz: Bajarilgan

note: TRANSLATORS: The user has to be careful not to knock the * display off the screen (although we do cope if this is * detected early enough)
en: Do not disturb the calibration device while in progress
uz: Ishlayotgan vaqtda kalibrlash moslamasini bezovta qilmang

note: TRANSLATORS: The user has to attach the sensor to the screen
en: Place your calibration device over the square and press “Start”
uz: Kalibrlash qurilmangizni kvadrat ustiga qoʻying va "Ishga tushirish" tugmasini bosing.

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the calibrate position and press “Continue”
uz: Kalibrlash qurilmangizni kalibrlash holatiga oʻtkazing va "Davom etish" tugmasini bosing.

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the surface position and press “Continue”
uz: Kalibrlash qurilmangizni sirt holatiga oʻtkazing va "Davom etish" tugmasini bosing.

note: TRANSLATORS: on some hardware e.g. Lenovo W700 the sensor * is built into the palmrest and we need to fullscreen the * sample widget and shut the lid.
en: Shut the laptop lid
uz: Laptop qopqogʻini yoping

note: TRANSLATORS: We suck, the calibration failed and we have no * good idea why or any suggestions
en: An internal error occurred that could not be recovered.
uz: Qayta tiklab boʻlmaydigan ichki xatolik yuz berdi.

note: TRANSLATORS: Some required-at-runtime tools were not * installed, which should only affect insane distros
en: Tools required for calibration are not installed.
uz: Kalibrlash uchun zarur asboblar oʻrnatilmagan.

note: TRANSLATORS: The profile failed for some reason
en: The profile could not be generated.
uz: Profilni yaratib boʻlmadi.

note: TRANSLATORS: The user specified a whitepoint that was * unobtainable with the hardware they've got -- see * https://en.wikipedia.org/wiki/White_point for details
en: The target whitepoint was not obtainable.
uz: Maqsadli oq nuqta olinmadi.

note: TRANSLATORS: the display calibration process is finished
en: Complete!
uz: Sozlashni tugallash!

note: TRANSLATORS: the display calibration failed, and we also show * the translated (or untranslated) error string after this
en: Calibration failed!
uz: Kalibrlash amalga oshmadi!

note: TRANSLATORS: The user can now remove the sensor from the screen
en: You can remove the calibration device.
uz: Siz kalibrlash moslamasini olib tashlashingiz mumkin.

note: TRANSLATORS: This refers to the embedded display on e.g. a smartphone, a laptop, an all-in-one desktop…
en: Built-In Screen
uz: Oʻrnatilgan ekran

note: TRANSLATORS: This refers to the embedded webcam on e.g. a smartphone, a laptop, an all-in-one desktop…
en: Built-In Webcam
uz: Oʻrnatilgan veb-kamera

note: TRANSLATORS: a flatbed scanner device, e.g. 'Epson Scanner'
en: %s Scanner
uz: %s Skaner

note: TRANSLATORS: a camera device, e.g. 'Nikon D60 Camera'
en: %s Camera
uz: %s Kamera

note: TRANSLATORS: a webcam device, e.g. 'Philips HiDef Camera'
en: %s Webcam
uz: %s Veb-kamera

en: Not Calibrated
uz: Kalibrovka qilinmagan

en: Enable color management for %s
uz: %s uchun ranglarni boshqarishni yoqish

en: Show color profiles for %s
uz: %s uchun rang profillarini koʻrsatish

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
uz: Standart:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
uz: Rang maydoni:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
uz: Sinov profili:

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
uz: ICC profil faylini tanlang

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
uz: Qoʻllab-quvvatlanadigan ICC profillari

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
uz: Hamma fayllar

en: Screen
uz: Ekran

note: TRANSLATORS: this is the dialog to save the ICC profile
en: Save Profile
uz: Profilni saqlash

note: TRANSLATORS: this is when the button is sensitive
en: Create a color profile for the selected device
uz: Tanlangan qurilma uchun rang profilini yarating

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument is not detected. Please check it is turned on and correctly connected.
uz: Oʻlchov vositasi aniqlanmadi. Iltimos, u yoqilganligini va toʻgʻri ulanganligini tekshiring.

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The device type is not currently supported.
uz: Qurilma turi hozirda qoʻllab-quvvatlanmaydi.

note: Translators: This will be presented as the text of a link to the documentation translators: Text used in link to privacy policy
en: learn more
uz: batafsil

note: Translators: %s is a link to the documentation with the label "learn more"
en: Each device needs an up to date color profile to be color managed — %s.
uz: Ranglarni boshqarish uchun har bir qurilmaga yangilangan rang profili kerak — %s.

en: Screen Calibration
uz: Ekranni kalibrlash

en: Calibration Quality
uz: Kalibrlash sifati

en: Calibration will produce a profile that you can use to color manage your screen. The longer you spend on calibration, the better the quality of the color profile.
uz: Kalibrlash ekranni ranglarini boshqarish uchun foydalanishingiz mumkin boʻlgan profilni yaratadi. Kalibrlash uchun qancha vaqt sarflasangiz, rang profilining sifati shunchalik yaxshi boʻladi.

en: You will not be able to use your device while calibration takes place.
uz: Kalibrlash vaqtida siz qurilmangizdan foydalana olmaysiz.

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Quality
uz: Sifat

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Approximate Time
uz: Taxminiy vaqt

en: Calibration Device
uz: Kalibrlash qurilmasi

en: Select the sensor device you want to use for calibration.
uz: Kalibrlash uchun foydalanmoqchi boʻlgan sensor qurilmani tanlang.

en: Display Type
uz: Displey turi

en: Select the type of display that is connected.
uz: Ulangan displey turini tanlang.

en: Profile Whitepoint
uz: Profil Whitepoint

en: Select a display target white point. Most displays should be calibrated to a D65 illuminant.
uz: Koʻrsatish uchun moʻljallangan oq nuqtani tanlang. Koʻpgina displeylar D65 yoritgichiga sozlangan boʻlishi kerak.

en: Display Brightness
uz: Displey Yorqinligi

en: Please set the display to a brightness that is typical for you. Color management will be most accurate at this brightness level.
uz: Iltimos, displeyni sizga xos boʻlgan yorqinlikka oʻrnating. Rangni boshqarish ushbu yorqinlik darajasida eng aniq boʻladi.

en: Alternatively, you can use the brightness level used with one of the other profiles for this device.
uz: Shu bilan bir qatorda, ushbu qurilma uchun boshqa profillardan biri bilan ishlatiladigan yorqinlik darajasidan foydalanishingiz mumkin.

en: Profile Name
uz: Profil nomi

en: You can use a color profile on different devices, or even create profiles for different lighting conditions.
uz: Turli xil qurilmalarda rangli profildan foydalanishingiz yoki hatto turli yorugʻlik sharoitlari uchun profillar yaratishingiz mumkin.

en: Profile Name:
uz: Profil nomi:

en: Summary
uz: Qisqacha

en: Profile successfully created!
uz: Profil muvaffaqiyatli yaratildi!

en: Copy Profile
uz: Profilni nusxalash

en: Requires writable media
uz: Yoziladigan media kerak

en: You may find these instructions on how to use the profile on <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> and <a href="windows">Microsoft Windows</a> systems useful.
uz: <a href="linux">GNU/Linux</a> , <a href="osx">Apple OS X</a> va <a href="windows">Microsoft Windows</a> tizimlarida profildan qanday foydalanish boʻyicha ushbu koʻrsatmalarni foydali deb topishingiz mumkin.

en: Add Profile
uz: Profil qoʻshish

en: _Import File…
uz: Faylni import qilish…

en: Problems detected. The profile may not work correctly. <a href="">Show details.</a>
uz: Muammolar aniqlandi. Profil toʻgʻri ishlamasligi mumkin. <a href="">Tafsilotlarni koʻrsatish.</a>

en: _Set for All Users
uz: Barcha foydalanuvchilar uchun sozlangan

en: Set this profile for all users on this device
uz: Ushbu profilni ushbu qurilmadagi barcha foydalanuvchilar uchun oʻrnating

en: _Enable
uz: Yoqish

en: Enable profile
uz: Profilni yoqish

en: _Add Profile
uz: Profil qoʻshish

en: _Calibrate…
uz: Kalibrlash…

en: Calibrate the device
uz: Qurilmani kalibrlash

en: _Remove Profile
uz: Profilni oʻchirish

en: _View Details
uz: Tafsilotlarni koʻrish

en: No Devices
uz: Olinadigan qurilmalarning ma'lumotlarning doimiylik chegarasi

en: Unable to detect any devices that can be color managed
uz: Rangni boshqarish mumkin boʻlgan qurilmalarni aniqlab boʻlmadi

en: Projector
uz: Proyektor

en: Plasma
uz: Plazma

en: LCD (CCFL backlight)
uz: LCD (CCFL orqa yorugʻlik)

en: LCD (RGB LED backlight)
uz: LCD (RGB LED yoritgichi)

en: LCD (white LED backlight)
uz: LCD (oq LED orqa yorugʻlik)

en: Wide gamut LCD (CCFL backlight)
uz: Keng gamut LCD (CCFL orqa yorugʻlik)

en: Wide gamut LCD (RGB LED backlight)
uz: Keng gamut LCD (RGB LED yoritgichi)

[ctx: Calibration quality]
en: High
uz: Yuqori

en: 40 minutes
uz: 40 daqiqa

[ctx: Calibration quality]
en: Medium
uz: Oʻrta

en: 30 minutes
uz: 30 daqiqa

[ctx: Calibration quality]
en: Low
uz: Past

en: 15 minutes
uz: 15 daqiqa

en: Native to display
uz: Koʻrsatish uchun mahalliy

en: D50 (Printing and publishing)
uz: D50 (Bosib chiqarish va nashr qilish)

en: D65 (Photography and graphics)
uz: D65 (Fotosurat va grafika)

note: TRANSLATORS: standard spaces are well known colorspaces like * sRGB, AdobeRGB and ProPhotoRGB
en: Standard Space
uz: Standart maydon

note: TRANSLATORS: test profiles do things like changing the screen * a different color, or swap the red and green channels
en: Test Profile
uz: Sinov profili

[ctx: Automatically generated profile]
note: TRANSLATORS: automatic profiles are generated automatically * by the color management system based on manufacturing data, * for instance the default monitor profile is created from the * primaries specified in the monitor EDID
en: Automatic
uz: Avtomatik

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - low quality profiles take * much less time to generate but may be a poor reflection of the * device capability
en: Low Quality
uz: Past Sifat

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality
en: Medium Quality
uz: Oʻrtacha Sifat

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - high quality profiles take * a *long* time, and have the best calibration and * characterisation data.
en: High Quality
uz: Yuqori sifatli

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default RGB space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default RGB
uz: Standart RGB

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default CMYK space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default CMYK
uz: Standart CMYK

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default gray space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default Gray
uz: Birlamchi kulrang

en: Vendor supplied factory calibration data
uz: Sotuvchi zavod kalibrlash ma'lumotlarini taqdim etdi

en: Full-screen display correction not possible with this profile
uz: Ushbu profil bilan toʻliq ekranli displeyni tuzatish mumkin emas

en: This profile may no longer be accurate
uz: Bu profil endi aniq boʻlmasligi mumkin

en: Color Management
uz: Ranglarni boshqarish

en: Calibrate the color of your devices, such as displays, cameras or printers
uz: Displeylar, kameralar yoki printerlar kabi qurilmalaringiz rangini sozlang

note: Translators: Search terms to find the Color Management panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Color;ICC;Profile;Calibrate;Printer;Display;
uz: Rang;ICC;Profil;Kalibrlash;Printer;Displey;

en: Other…
uz: Boshqa…

en: Select Language
uz: Tilni tanlang

en: _Select
uz: Tanlash

en: Language or country
uz: Til yoki mamlakat

en: No languages found
uz: Hech qanday til topilmadi

en: More…
uz: Koʻproq…

en: More Information
uz: Batafsil

en: %d day | %d days
uz[0]: %d kun
uz[1]: %d day

en: Error — some settings cannot be unlocked
uz: Xato — baʼzi sozlamalarni qulfdan chiqarish mumkin emas

en: Some settings are locked
uz: Ba'zi sozlamalar qulflangan

en: _Unlock…
uz: Qulfni ochish…

en: Increment Hour
uz: Soatni oshirish

en: Increment Minute
uz: Oʻsish daqiqasi

en: Time
uz: Vaqt

en: Decrement Hour
uz: Soatni kamaytirish

en: Decrement Minute
uz: Kamaytirish daqiqasi

en: Today
uz: Bugun

en: Yesterday
uz: Kecha

note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24, 2013".
en: %b %e, %Y
uz: %A %B %e %Y

en: %d hour | %d hours
uz[0]: %d soat
uz[1]: %d soat

en: %d minute | %d minutes
uz[0]: %d daqiqa
uz[1]: %d daqiqa

en: %d second | %d seconds
uz[0]: %d soniya
uz[1]: %d soniya

[ctx: hours minutes seconds]
note: 5 hours 2 minutes 12 seconds
en: %s %s %s
uz: %s,%s,%s

note: 0 seconds
en: 0 seconds
uz: 0 soniya

en: Displays
uz: Displeylar

en: _Apply
uz: Qoʻllamoq

en: Display Settings Disabled
uz: Displey sozlamalari oʻchirilgan

en: Multiple Displays
uz: Bir nechta displeylar

note: Translators: 'Join' as in 'Join displays'
en: _Join
uz: Qoʻshilish

en: _Mirror
uz: Oyna

en: Contains top bar and Activities
uz: Yuqori bar va Faoliyatlarni oʻz ichiga oladi

en: _Primary Display
uz: Birlamchi displey

note: Translators: This is the redshift functionality where we suppress blue light when the sun has gone down
en: _Night Light
uz: Tungi yorugʻlik

en: Night Light
uz: Tungi yorugʻlik

en: On
uz: Yoniq

en: Off
uz: Oʻchirilgan

en: Apply Changes?
uz: Oʻzgarishlar qoʻllanilsinmi?

en: Changes Cannot be Applied
uz: Oʻzgarishlarni qoʻllash mumkin emas

en: This could be due to hardware limitations.
uz: Buning sababi apparat cheklovlari boʻlishi mumkin.

[ctx: display setting]
en: _Orientation
uz: Orientatsiya

[ctx: display setting]
en: _Resolution
uz: Rezolyutsiya

en: _Variable Refresh Rate
uz: Oʻzgaruvchan yangilanish tezligi

en: _HDR (High Dynamic Range)
uz: HDR (Yuqori dinamik diapazon)

en: Adjust for _TV
uz: TV uchun sozlang

[ctx: display setting]
en: _Scale
uz: Mashtab

[ctx: Display rotation]
en: Landscape
uz: Peyzaj

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Right
uz: Portret oʻng

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Left
uz: Portret chap

[ctx: Display rotation]
en: Landscape (flipped)
uz: Landshaft (aylantirilgan)

[ctx: Display rotation]
en: Portrait
uz: Portret

[ctx: Display rotation]
en: Landscape Right
uz: Landshaft oʻng

[ctx: Display rotation]
en: Landscape Left
uz: Landshaft chap

[ctx: Display rotation]
en: Portrait (flipped)
uz: Portret (aylantirilgan)

[ctx: Display rotation]
en: Upright
uz: Tik

[ctx: Display rotation]
en: Right
uz: Toʻgʻri

[ctx: Display rotation]
en: Left
uz: Chap

[ctx: Display rotation]
en: Flipped
uz: Oʻgirilgan

note: Translators: * 1. "Variable" is an adjective that refers to the refresh rate * 2. The formatting sequence is a range separated by an en-dash *    (unicode "\u2013"). For example: "Variable (48–144.97 Hz)"
en: Variable (%d–%.2lf Hz)
uz: Oʻzgaruvchi (%d–%.2lf Hz)

note: Translators: "Variable" is an adjective that refers to the refresh rate
en: Variable (up to %.2lf Hz)
uz: Oʻzgaruvchan (%.2lf Hz gacha)

en: Night Light Unavailable
uz: Tungi yorugʻlik mavjud emas

note: Translators: Inhibit the redshift functionality until the next day starts
en: Temporarily Disabled Until Tomorrow
uz: Ertaga qadar vaqtincha oʻchirilgan

note: Translators: This cancels the redshift inhibit.
en: Restart Filter
uz: Filtrni qayta ishga tushiring

en: Night light makes the screen color warmer. This can help to prevent eye strain and sleeplessness.
uz: Tungi yorugʻlik ekran rangini issiqroq qiladi. Bu koʻzning charchashi va uyqusizlikning oldini olishga yordam beradi.

en: _Schedule
uz: Taqvimlaringizni boshqaring

en: Sunset to Sunrise
uz: Quyosh botishidan quyosh chiqishiga

en: Manual Schedule
uz: Qoʻlda jadval

en: _Times
uz: Vaqt

en: From
uz: Kimdan

en: Hour
uz: Soat

en: Minute
uz: Daqiqa

note: Translators: This is the short form for the time period in the morning
en: AM
uz: Kundizgi

note: Translators: This is the short form for the time period in the afternoon
en: PM
uz: Kechki

en: To
uz: Kimga

en: _Color Temperature
uz: _Rang harorati

en: Night Light cannot be used from a virtual machine
uz: Night Light virtual mashinadan foydalana olmaydi

en: This could be the result of the graphics driver being used, or the desktop being used remotely.
uz: Bu grafik drayverning ishlatilishi yoki ish stolining masofadan turib ishlatilishi natijasi boʻlishi mumkin.

en: Use Night Light and choose how to use connected monitors and projectors
uz: Tungi yorugʻlikdan foydalaning va ulangan monitor va proyektorlardan qanday foydalanishni tanlang

note: Translators: Search terms to find the Displays panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Panel;Projector;xrandr;Screen;Resolution;Refresh;Monitor;Night;Light;Blue;redshift;color;sunset;sunrise;
uz: Panel;Proyektor;xrandr;Ekran;Rollik;Yangilash;Monitor;Tun;Yorugʻlik;Moviy;qizilga siljish;rang;quyosh;quyosh;quyosh;

en: Sound and Media
uz: Ovoz va media

en: Volume mute/unmute
uz: Ovozni oʻchirish/yoqish

en: Volume down
uz: Tovushni pasaytirish

en: Volume up
uz: Ovozni oshirish

en: Microphone mute/unmute
uz: Mikrofon ovozini oʻchirish/yoqish

en: Launch media player
uz: Media pleerni ishga tushiring

en: Play (or play/pause)
uz: Oʻynatish (yoki oʻynash/pauza qilish)

en: Pause playback
uz: Ijroni toʻxtatib turish

en: Stop playback
uz: Oʻynatishni toʻxtating

en: Previous track
uz: Oldingi trek

en: Next track
uz: Keyingi trek

en: Eject
uz: Chiqarish

en: Typing
uz: Yozilmoqda

en: Switch to next input source
uz: Keyingi kirish manbasiga oʻtish

en: Switch to previous input source
uz: Oldingi kirish manbasiga oʻtish

en: Launchers
uz: Ishga tushiruvchilar

en: Launch help browser
uz: Yordam brauzerini ishga tushiring

en: Launch calculator
uz: Kalkulyatorni ishga tushiring

en: Launch email client
uz: Elektron pochta mijozini ishga tushiring

en: Launch web browser
uz: Veb brauzerni ishga tushirish

en: Home folder
uz: Uy jildi

note: Translators: this is a verb. Translators: "Search" should be phrased as a verb (in both "Name" and "Keywords" fields).
en: Search
uz: Qidirish

en: System
uz: Tizim

en: Log out
uz: Seansni tugatish

note: Translators: This is the button which restarts the printer.
en: Restart
uz: Qayta ishga tushirish

en: Power off
uz: Oʻchirish

en: Lock screen
uz: Ekranni qulflash

en: Accessibility
uz: Foydalanish imkoniyati

en: Turn zoom on or off
uz: Masshtabni yoqing yoki oʻchiring

en: Zoom in
uz: Kattalashtirish

en: Zoom out
uz: Kichraytirish

en: Turn screen reader on or off
uz: Ekranni oʻqish dasturini yoqing yoki oʻchiring

en: Turn on-screen keyboard on or off
uz: Ekran klaviaturasini yoqing yoki oʻchiring

en: Increase text size
uz: Matn oʻlchamini kattalashtirish

en: Decrease text size
uz: Matn oʻlchamini kichraytirish

en: High contrast on or off
uz: Yuqori kontrastni yoqish yoki oʻchirish

en: Add Input Source
uz: Kirish manbasini qoʻshing

en: Search languages and countries
uz: Til va mamlakatlarni qidiring

en: No input sources found
uz: Hech qanday kiritish manbalari topilmadi

en: View Keyboard Layout
uz: Klaviatura tartibini koʻrish

[ctx: Input Source]
en: Other
uz: Boshqa

en: _Add Input Source
uz: _Kirish manbasini qoʻshish

en: View More
uz: Koʻproq

en: Move Up
uz: Yuqoriga siljitish

en: Move Down
uz: Pastga siljiting

en: Preferences
uz: Afzalliklar

en: Remove
uz: Oʻchirish

en: Custom Shortcuts
uz: Maxsus yorliqlar

en: Keyboard
uz: Klaviatura

en: Input Sources
uz: Kirish manbalari

en: Includes keyboard layouts and input methods
uz: Klaviatura tartiblari va kiritish usullarini oʻz ichiga oladi

en: Input Source Switching
uz: Kirish manbasini almashtirish

en: Use the _same source for all windows
uz: Barcha oynalar uchun _bir xil manbadan foydalaning

en: Switch input sources _individually for each window
uz: Har bir oyna uchun kirish manbalarini _alohida almashtiring

en: Special Character Entry
uz: Maxsus belgilar kirishi

en: Methods for entering symbols and letter variants using the keyboard
uz: Klaviatura yordamida belgilar va harf variantlarini kiritish usullari

en: _Compose Key
uz: _Yozuv kaliti

en: Keyboard Shortcuts
uz: Klaviatura yorliqlari

en: _View and Customize Shortcuts
uz: _Yorliqlarni koʻrish va sozlash

en: Alternate Characters Key
uz: Muqobil belgilar kaliti

en: The alternate characters key can be used to enter additional characters. These are sometimes printed as a third-option on your keyboard.
uz: Muqobil belgilar tugmasi qoʻshimcha belgilar kiritish uchun ishlatilishi mumkin. Ular ba'zan klaviaturangizda uchinchi variant sifatida chop etiladi.

[ctx: keyboard key]
en: Left Alt
uz: Chap Alt

[ctx: keyboard key]
en: Right Alt
uz: Toʻgʻri Alt

[ctx: keyboard key]
en: Left Super
uz: Super chap

[ctx: keyboard key]
en: Right Super
uz: Toʻgʻri Super

[ctx: keyboard key]
en: Menu key
uz: Menyu tugmasi

[ctx: keyboard key]
en: Right Ctrl
uz: Oʻng Ctrl

en: Compose Key
uz: Kalit yaratish

en: The compose key allows a wide variety of characters to be entered. To use it, press compose then a sequence of characters.  For example, compose key followed by <b>o</b> and <b>c</b> will enter <b>©</b>, <b>a</b> followed by <b>'</b> will enter <b>á</b>.
uz: Yozish tugmasi turli xil belgilarni kiritish imkonini beradi. Undan foydalanish uchun yozish, keyin belgilar ketma-ketligini bosing. Masalan, “comose” tugmasidan soʻng <b>o</b> va <b>c</b> tugmalari <b>© ga</b> , keyin <b>esa</b> <b>“</b> <b>á ”</b> ga kiritiladi.

[ctx: keyboard key]
en: Left Ctrl
uz: Chap Ctrl

[ctx: keyboard key]
en: Print Screen
uz: Chop etish ekrani

[ctx: keyboard key]
en: Insert
uz: Biriktirish

en: Input sources can be switched using the %s keyboard shortcut.
    This can be changed in the keyboard shortcut settings.
uz: Kirish manbalarini %s klaviatura yorligʻi yordamida almashtirish mumkin.
    Buni klaviatura yorliqlari sozlamalarida oʻzgartirish mumkin.

en: Search shortcuts
uz: Yorliqlarni qidirish

en: Search Shortcuts
uz: Yorliqlarni qidirish

en: _Reset All…
uz: _Hammasini tiklash…

en: Add Custom Shortcuts
uz: Maxsus yorliqlarni qoʻshing

en: Set up custom shortcuts for launching apps, running scripts, and more
uz: Ilovalarni ishga tushirish, skriptlarni ishga tushirish va boshqalar uchun maxsus yorliqlarni sozlang

en: _Add Shortcut…
uz: _Yorliq qoʻshish…

en: Reset All Shortcuts?
uz: Barcha yorliqlar qayta tiklansinmi?

en: All changes to keyboard shortcuts will be lost
uz: Klaviatura yorliqlariga kiritilgan barcha oʻzgarishlar yoʻqoladi

en: _Reset All
uz: _Hammasini tiklash

en: Re_place
uz: Oʻzgartiring

en: _Set
uz: _Oʻrnatish

en: Press Esc to cancel or Backspace to disable the keyboard shortcut
uz: Bekor qilish uchun Esc tugmasini yoki klaviatura yorligʻini oʻchirish uchun Backspace tugmasini bosing

en: Reset Shortcut
uz: Yorliqni tiklash

en: Name
uz: Ism

en: Command
uz: Buyruq

en: Shortcut
uz: Tugmalar birikmasi

en: Reset
uz: Qayta tiklash

note: Translators: This is a mark in the Grayscale scale
en: None
uz: Yoʻq

en: _Set Shortcut…
uz: Yorliq oʻrnatish…

note: TRANSLATORS: Don't translate/transliterate <b>%s</b>, which is the accelerator used
en: <b>%s</b> is already being used for %s. If you replace it, %s will be disabled
uz: <b>%s</b> allaqachon %s uchun ishlatilmoqda. Agar uni almashtirsangiz, %s oʻchirib qoʻyiladi

en: Enter the new shortcut
uz: Yangi yorliqni kiriting

en: Set Custom Shortcut
uz: Maxsus yorliqni oʻrnating

en: Set Shortcut
uz: Yorliqni oʻrnatish

note: Setup the top label * TRANSLATORS: %s is replaced with a description of the keyboard shortcut, * don't translate/transliterate <b>%s</b>
en: Enter new shortcut to change <b>%s</b>
uz: <b>%s</b> oʻzgartirish uchun yangi yorliqni kiriting

en: Add Custom Shortcut
uz: Maxsus yorliq qoʻshing

en: %d modified | %d modified
uz[0]: %d oʻzgartirildi
uz[1]: %d oʻzgartirildi

en: Add a Shortcut
uz: Yorliq qoʻshing

en: Change keyboard shortcuts and set your typing preferences, keyboard layouts and input sources
uz: Klaviatura yorliqlarini oʻzgartiring va yozish afzalliklarini, klaviatura tartibini va kiritish manbalarini oʻrnating

note: Translators: Search terms to find the Keyboard panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Shortcut;Workspace;Window;Resize;Zoom;Contrast;Input;Source;Lock;Volume;Hotkey;Compose;Character;
uz: Yorliq;Ish maydoni;Oyna;Oʻlchamini oʻzgartirish;Kichinlashtirish;Kontrast;Kirish;Manba;Bloklash;Ovoz balandligi;Hotkey;Tuzish;Belgi;

en: _Mouse
uz: _Sichqoncha

en: Primary Button
uz: Asosiy tugma

en: Order of physical buttons on mice and touchpads
uz: Sichqoncha va sensorli panellarda jismoniy tugmalar tartibi

en: _Left
uz: _Chapga

en: _Right
uz: _Oʻngga

en: Mouse
uz: Sichqoncha

en: Po_inter Speed
uz: Ko_ʻrsatkich tezligi

en: Slow
uz: Sekin

en: Fast
uz: Tez

en: Mouse _Acceleration
uz: Sichqoncha _tezlashtirish

en: Recommended for most users and applications
uz: Aksariyat foydalanuvchilar va ilovalar uchun tavsiya etiladi

en: Turning mouse acceleration off can allow faster and more precise movements, but can also make the mouse more difficult to use.
uz: Sichqonchani tezlashtirishni oʻchirish tezroq va aniqroq harakatlarga imkon beradi, lekin sichqonchani ishlatishni qiyinlashtirishi mumkin.

en: Scroll Direction
uz: Oʻtkazish yoʻnalishi

en: _Natural
uz: _Tabiiy

en: Scrolling moves the content
uz: Oʻtkazish tarkibni siljitadi

en: Test _Settings
uz: Sinov _Sozlamalar

en: _Disable Touchpad While Typing
uz: _Yozish paytida sensorli panelni oʻchiring

en: Clicking
uz: Bosish

en: Secondary Click
uz: Ikkilamchi bosing

en: Two _Finger Push
uz: Ikki _barmoq bilan bosish

en: Push anywhere with 2 fingers
uz: 2 barmoq bilan istalgan joyga suring

en: _Corner Push
uz: _Burchakni surish

en: Push with a single finger in the corner
uz: Burchakda bitta barmoq bilan suring

en: Quickly touch the touchpad to click
uz: Bosish uchun sensorli panelni tezda bosing

en: Scrolling
uz: Oʻtkazish

en: Scroll Method
uz: Oʻtkazish usuli

en: Drag two fingers on the touchpad
uz: Ikki barmogʻingizni sensorli panelda torting

en: _Edge
uz: chekka aniqlash filtri

en: Drag one finger on the edge
uz: Bir barmogʻingizni chetiga torting

en: Test Mouse & Touchpad
uz: Sichqoncha va sensorli panelni sinab koʻring

en: _Clicking
uz: _ Bosish

en: Click Here
uz: Bu yerni bosing

en: Primary Click
uz: Asosiy bosish

en: Double Click
uz: Ikki marta bosing

en: _Scrolling
uz: _Oʻtkazish

en: Mouse & Touchpad
uz: Sichqoncha va sensorli panel

en: Change your mouse or touchpad sensitivity and select right or left-handed
uz: Sichqoncha yoki sensorli panel sezgirligini oʻzgartiring va oʻng yoki chap qoʻlni tanlang

note: Translators: Search terms to find the Mouse and Touchpad panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Trackpad;Pointer;Click;Tap;Double;Button;Trackball;Scroll;
uz: Trackpad; Pointer; Bosish; Bosish; Ikki marta; Tugma; Trekbol; Oʻtkazish;

en: _Hot Corner
uz: _Issiq burchak

en: Touch the top-left corner to open the Activities Overview
uz: Faoliyatlar koʻrinishini ochish uchun yuqori chap burchakni bosing

en: _Active Screen Edges
uz: _Faol ekran qirralari

en: Drag windows against the top, left, and right screen edges to resize them
uz: Oʻlchamini oʻzgartirish uchun oynalarni ekranning yuqori, chap va oʻng chetlariga suring

en: Workspaces
uz: Ish joylari

en: _Dynamic Workspaces
uz: _Dinamik ish joylari

en: Automatically removes empty workspaces
uz: Boʻsh ish joylarini avtomatik ravishda olib tashlaydi

en: _Fixed Number of Workspaces
uz: _Ish joylarining belgilangan soni

en: Specify a number of permanent workspaces
uz: Bir qator doimiy ish joylarini belgilang

en: _Number of Workspaces
uz: _Ish joylari soni

en: Multi-Monitor
uz: Koʻp monitor

en: Workspaces on _primary display only
uz: Faqat _primary displeydagi ish joylari

en: App Switching
uz: Ilovalarni almashtirish

en: Include apps from all _workspaces
uz: Barcha _workspacesdagi ilovalarni qoʻshing

en: Include apps from the _current workspace only
uz: Faqat _current ish maydonidagi ilovalarni qoʻshing

en: Multitasking
uz: Koʻp vazifalarni bajarish

en: Manage preferences for productivity and multitasking
uz: Hosildorlik va koʻp vazifalarni bajarish uchun afzalliklarni boshqaring

note: Translators: Search terms to find the Search panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Multitasking;Multitask;Productivity;Customize;Desktop;Hot;Corner;Workspaces;
uz: Koʻp vazifa; Koʻp vazifa; mahsuldorlik; Moslash; Ish stoli; Issiq; Burchak; Ish joylari;

en: Proxy
uz: Proksi

en: _Save
uz: _Saqlash

en: _Network Proxy
uz: _Tarmoq proksi

en: Automatic
uz: Avtomatik

en: Manual
uz: Qoʻllanma

en: Con_figuration URL
uz: Konfiguratsiya URL manzili

en: Web Proxy Autodiscovery is used when a Configuration URL is not provided. This is not recommended for untrusted public networks.
uz: Veb-proksi-serverni avtomatik aniqlash konfiguratsiya URL manzili taqdim etilmaganda ishlatiladi. Bu ishonchsiz umumiy tarmoqlar uchun tavsiya etilmaydi.

en: HTTP Proxy
uz: HTTP proksi

en: HTTPS Proxy
uz: HTTPS proksi

en: FTP Proxy
uz: FTP proksi

en: SOCKS Host
uz: SOCKS Xost

en: Ignored Hosts
uz: E'tiborga olinmagan xostlar

en: Network Unavailable
uz: Tarmoq mavjud emas

en: An error has occurred and network cannot be used.
    Error details: NetworkManager not running.
uz: Xatolik yuz berdi va tarmoqdan foydalanib boʻlmaydi.
    Xato tafsilotlari: NetworkManager ishlamayapti.

en: Add VPN
uz: VPN qoʻshing

en: Not set up
uz: Sozlanmagan

en: _Proxy
uz: _Proksi

en: Share Network
uz: Tarmoqni ulashish

en: QR Code
uz: QR kodi

en: Scan to Connect
uz: Ulanish uchun skanerlang

en: Network Name
uz: Tarmoq nomi

note: Translators: This is a password needed for printing.
en: Password
uz: Parol

en: Network Options
uz: Tarmoq opsiyalari

en: Forget Network
uz: Tarmoqni unuting

note: TRANSLATORS: device status
en: Connected
uz: %d Ulandi

en: Insecure network (WEP)
uz: Xavfsiz tarmoq (WEP)

en: Secure network (WPA)
uz: Xavfsiz tarmoq (WPA)

en: Secure network (WPA2)
uz: Xavfsiz tarmoq (WPA2)

en: Secure network (WPA3)
uz: Xavfsiz tarmoq (WPA3)

en: Secure network
uz: Xavfsiz tarmoq

en: Signal strength %d%%
uz: Signal kuchi %d%%

en: Turn On Wi-Fi Hotspot?
uz: Wi-Fi ulanish nuqtasi yoqilsinmi?

en: Wi-Fi hotspot allows others to share your internet connection, by creating a Wi-Fi network that they can connect to. To do this, you must have an internet connection through a source other than Wi-Fi.
uz: Wi-Fi ulanish nuqtasi boshqalarga ulanishi mumkin boʻlgan Wi-Fi tarmogʻini yaratish orqali internet ulanishingizni baham koʻrish imkonini beradi. Buning uchun siz Wi-Fidan boshqa manba orqali internetga ulanishingiz kerak.

en: Generate Random Password
uz: Tasodifiy parol yarating

en: Autogenerate Password
uz: Parolni avtomatik yaratish

en: _Turn On
uz: _Yoqish

note: TRANSLATORS: ‘%s’ is a Wi-Fi Network(SSID) name
en: Turning on the hotspot will disconnect from %s, and it will not be possible to access the internet through Wi-Fi.
uz: Hotspot yoqilsa, %s tarmogʻidan uziladi va Wi-Fi orqali internetga kirish imkoni boʻlmaydi.

en: Network name cannot be empty
uz: Tarmoq nomi boʻsh boʻlishi mumkin emas

note: SSID length needs to be in the 1-32 byte range
en: Network name is too long
uz: Tarmoq nomi juda uzun

en: Must have a minimum of 8 characters
uz: Kamida 8 ta belgidan iborat boʻlishi kerak

en: Must have a maximum of %d character | Must have a maximum of %d characters
uz[0]: Maksimal %d ta belgidan iborat boʻlishi kerak
uz[1]: Maksimal %d ta belgidan iborat boʻlishi kerak

en: Airplane Mode
uz: Samolyot rejimi

en: Disables Wi-Fi, Bluetooth and mobile broadband
uz: Wi-Fi, Bluetooth va mobil keng polosali ulanishni oʻchiradi

en: Wi-Fi Off
uz: Wi-Fi oʻchirilgan

en: Turn on to use Wi-Fi
uz: Wi-Fi-dan foydalanish uchun yoqing

en: No Wi-Fi Adapter Found
uz: Wi-Fi adapteri topilmadi

en: Make sure you have a Wi-Fi adapter plugged and turned on
uz: Wi-Fi adapteringiz ulangan va yoqilganligiga ishonch hosil qiling

en: Airplane Mode On
uz: Samolyot rejimi

en: Turn off to use Wi-Fi
uz: Wi-Fi-dan foydalanish uchun oʻchiring

en: Wi-Fi Hotspot Active
uz: Wi-Fi ulanish nuqtasi faol

en: Scan with another device to connect to the hotspot.
    Turn off the hotspot to use Wi-Fi with this device.
uz: Hotspotga ulanish uchun boshqa qurilma bilan skanerlang.
    Ushbu qurilma bilan Wi-Fi-dan foydalanish uchun hotspotni oʻchiring.

en: T_urn Off Hotspot…
uz: Hot_spotni oʻchirish…

en: Visible Networks
uz: Koʻrinadigan tarmoqlar

en: Wi-Fi Unavailable
uz: Wi-Fi mavjud emas

en: An error has occurred and Wi-Fi cannot be used.
    Error details: NetworkManager not running.
uz: Xatolik yuz berdi va Wi-Fi tarmogʻidan foydalanib boʻlmaydi.
    Xato tafsilotlari: NetworkManager ishlamayapti.

en: Turn Off Hotspot?
uz: Hotspot oʻchirilsinmi?

en: Turning off will disconnect any devices that are using the hotspot.
uz: Oʻchirish hotspotdan foydalanayotgan barcha qurilmalarni uzib qoʻyadi.

en: _Turn Off
uz: Oʻchirib qoʻyish

en: Wi-Fi
uz: Wi-fi

en: 802.1x _Security
uz: 802.1x _Xavfsizlik

en: _Name
uz: Ism

en: Security
uz: Xavfsizlik konteksti

en: Identity
uz: Identifikatsiya

en: Preserve
uz: Qoʻriqlash

en: Permanent
uz: Doimiy

en: Random
uz: Tasodifiy

en: Stable
uz: Barqaror

en: Stable per SSID
uz: SSID boʻyicha barqaror

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the network device this connection is activated on. This feature is known as MAC cloning or spoofing. Example: 00:11:22:33:44:55
uz: Bu yerda kiritilgan MAC manzili ushbu ulanish faollashtirilgan tarmoq qurilmasi uchun apparat manzili sifatida ishlatiladi. Bu xususiyat MAC klonlash yoki spoofing sifatida tanilgan. Misol: 00:11:22:33:44:55

en: Profile %d
uz: Profil %d

note: Translators: "%s" is the user visible name of the network
en: Saved details for “%s” will be permanently lost. This includes passwords and any network changes.
uz: “%s” uchun saqlangan maʼlumotlar butunlay yoʻqoladi. Bunga parollar va tarmoqdagi har qanday oʻzgarishlar kiradi.

en: Forget Connection?
uz: Ulanishni unutasizmi?

en: _Forget
uz: _Unutmoq

note: TRANSLATORS: this Enhanced Open WiFi security
en: Enhanced Open
uz: Kengaytirilgan ochiq

note: TRANSLATORS: this Enterprise WiFi security
en: Enterprise
uz: Korxona

[ctx: Wifi security]
en: None
uz: Hech biri

note: Translators: Option for Blank Screen in Screen Lock page
en: Never
uz: Hech qachon

en: %i day ago | %i days ago
uz[0]: %i kun oldin
uz[1]: %i kun oldin

en: 2.4 GHz / 5 GHz / 6 GHz
uz: 2,4 gigagerts / 5 gigagerts / 6 gigagerts

en: 5 GHz / 6 GHz
uz: 5 gigagerts / 6 gigagerts

en: 2.4 GHz / 5 GHz
uz: 2,4 gigagertsli / 5 gigagertsli

en: 2.4 GHz
uz: 2,4 gigagertsli

en: 5 GHz
uz: 5 gigagertsli

[ctx: Signal strength]
en: None
uz: Hech biri

[ctx: Signal strength]
en: Weak
uz: Oson

[ctx: Signal strength]
en: Good
uz: Yaxshi

[ctx: Signal strength]
en: Excellent
uz: Ajoyib

en: IPv4 Address
uz: IPv4 manzili

en: IPv6 Address
uz: IPv6 manzili

en: IP Address
uz: IP-manzil

en: Forget Connection…
uz: Ulanishni unutish…

en: Remove Connection Profile…
uz: Ulanish profilini olib tashlash…

en: Remove Connection…
uz: Ulanishni olib tashlash…

en: Remove VPN…
uz: VPNni olib tashlash…

en: Details
uz: Tafsilotlar

en: automatic
uz: avtomatik

en: Automatic DNS is enabled. Did you intend to disable Automatic DNS?
uz: Avtomatik DNS yoqilgan. Avtomatik DNS-ni oʻchirib qoʻymoqchimisiz?

en: Delete Address
uz: Manzilni oʻchirish

en: Delete Route
uz: Yoʻnalishni oʻchirish

en: IPv4
uz: IPv4 tarmoq ulanishi

en: IPv6
uz: IPv6 tarmoq ulanishi

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
uz: Hech biri

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
uz: WEP 40/128-bitli kalit (Hex yoki ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
uz: WEP 128 bitli parol

en: LEAP
uz: BOʻLISH

en: Dynamic WEP (802.1x)
uz: Dinamik WEP (802.1x)

en: WPA & WPA2 Personal
uz: WPA & WPA2 Shaxsiy

en: WPA & WPA2 Enterprise
uz: WPA va WPA2 Enterprise

en: WPA3 Personal
uz: WPA3 Shaxsiy

note: Translators: Unknown endpoint host for WireGuard (invalid setting)
en: Unknown
uz: Nomaʼlum

en: Unsaved peer
uz: Saqlanmagan tengdosh

en: Signal Strength
uz: Signal kuchi %s%%

en: Weak
uz: Oson

en: Link speed
uz: Ulanish tezligi

en: 1Mb/sec
uz: 1Mb/sek

en: Hardware Address
uz: Uskuna manzili

en: Supported Frequencies
uz: Qoʻllab-quvvatlanadigan chastotalar

en: Default Route
uz: Standart marshrut

en: Last Used
uz: Oxirgi ishlatilgan

en: Connect _automatically
uz: _avtomatik ravishda ulanish

en: Make available to _other users
uz: _boshqa foydalanuvchilar uchun ham mavjud qiling

en: _Metered connection: has data limits or can incur charges
uz: _Oʻlchovli ulanish: maʼlumotlar chegarasi bor yoki toʻlov olinishi mumkin

en: Software updates and other large downloads will not be started automatically.
uz: Dasturiy ta'minot yangilanishlari va boshqa katta hajmdagi yuklab olishlar avtomatik ravishda boshlanmaydi.

en: _MAC Address
uz: _MAC manzili

en: _Cloned Address
uz: _Klonlangan manzil

en: bytes
uz: bayt

en: IPv_4 Method
uz: IPv_4 usuli

en: Automatic (DHCP)
uz: Avtomatik (DHCP)

en: Link-Local Only
uz: Havola - Faqat mahalliy

en: Disable
uz: Oʻchirish

en: Shared to other computers
uz: Boshqa kompyuterlarga ulashiladi

en: Addresses
uz: Manzillar

en: Address
uz: Manzil

en: Netmask
uz: Tarmoq maskasi

en: Automatic DNS
uz: Avtomatik DNS

en: DNS server address(es)
uz: DNS server manzil(lar)i

en: Separate IP addresses with commas
uz: IP manzillarni vergul bilan ajrating

en: Routes
uz: Marshrutlar

en: Automatic Routes
uz: Avtomatik marshrutlar

note: Translators: Please see https://en.wikipedia.org/wiki/Metrics_(networking)
en: Metric
uz: Metrik

en: Use this connection _only for resources on its network
uz: Ushbu ulanishdan _faqat tarmoqdagi resurslar uchun foydalaning

en: IPv_6 Method
uz: IPv_6 usuli

en: Automatic, DHCP only
uz: Avtomatik, faqat DHCP

en: Shared to other devices
uz: Boshqa qurilmalarga ulashildi

en: Prefix
uz: Prefiks

en: Unable to open connection editor: %s
uz: Ulanish muharririni ochib boʻlmadi: %s

en: New Profile
uz: Yangi profil

en: Invalid setting %s: %s
uz: %s sozlamasi notoʻgʻri: %s

en: Invalid setting %s
uz: %s sozlamasi notoʻgʻri

en: Invalid VPN configuration file
uz: Yaroqsiz VPN konfiguratsiya fayli

note: Translators: VPN add dialog Wireguard description
en: Free and open-source VPN solution designed for ease of use, high speed performance and low attack surface.
uz: Foydalanish qulayligi, yuqori tezlikda ishlash va past hujum yuzasi uchun moʻljallangan bepul va ochiq manbali VPN yechimi.

en: Import from file…
uz: Fayldan import qilish…

en: S_ecurity
uz: Xavfs_izlik

en: Cannot Import VPN Connection
uz: VPN ulanishini import qilib boʻlmadi

en: The file “%s” could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
uz: “%s” faylini oʻqib boʻlmadi yoki tan olingan VPN ulanish maʼlumotlarini oʻz ichiga olmaydi
    
    Xato: %s.

en: Select file to import
uz: Import qilish uchun faylni tanlang

en: _Connection Name
uz: _Ulanish nomi

en: _Interface Name
uz: _Interfeys nomi

en: The name of the wireguard interface to create.
uz: Yaratish uchun sim himoyasi interfeysi nomi.

en: _Private Key
uz: _Maxfiy kalit

en: The 256 bit private key in base64 encoding
uz: Bu base64 kodlashda 256 bitli shaxsiy kalit

en: Show/hide private key
uz: Shaxsiy kalitni koʻrsatish/yashirish

en: _Listen Port
uz: _Tinglash porti

en: A port to listen on. If set to 'automatic', the port will be chosen randomly when the interface comes up.
uz: Tinglash uchun port. Agar "avtomatik" ga oʻrnatilgan boʻlsa, interfeys paydo boʻlganda port tasodifiy tanlanadi.

en: A 32-bit fwmark for outgoing packets. Leave it to 'off' to disable fwmark.
uz: Chiquvchi paketlar uchun 32 bitli fwmark. Fwmarkni oʻchirish uchun uni "off" holatiga qoldiring.

en: _Add peer routes
uz: _Tengdosh marshrutlarni qoʻshing

en: _Peers
uz: _Tengdoshlar

en: Add WireGuard peer
uz: WireGuard peer qoʻshing

en: No peers set up
uz: Tengdoshlar oʻrnatilmagan

en: Options…
uz: Variantlar…

en: _Endpoint
uz: Ushbu oxirgi nuqtada ishlatiladigan ontologiyaga yoʻlni belgilang

en: An endpoint IP or hostname, followed by a colon, and then a port number.
uz: Oxirgi nuqta IP yoki xost nomi, undan keyin ikki nuqta va port raqami.

en: _Public key
uz: _Ochiq kalit

en: A base64 public key calculated by 'wg pubkey' from a private key.
uz: Shaxsiy kalitdan "wg pubkey" tomonidan hisoblangan base64 ochiq kaliti.

en: _Pre-shared key
uz: _Oldindan ulashilgan kalit

en: A base64 preshared key generated by 'wg genpsk'. Optional, and may be omitted. Adds an additional layer of symmetric-key cryptography to be mixed into the already existing public-key cryptography, for post-quantum resistance.
uz: "wg genpsk" tomonidan yaratilgan base64 oldindan ulashilgan kalit. Ixtiyoriy va oʻtkazib yuborilishi mumkin. Kvantdan keyingi qarshilik uchun allaqachon mavjud ochiq kalitli kriptografiyaga aralashtirish uchun qoʻshimcha simmetrik kalitli kriptografiya qatlamini qoʻshadi.

en: Allowed _IP addresses
uz: Ruxsat berilgan _IP manzillar

en: Comma-separated list of IP (v4 or v6) addresses with CIDR masks from which incoming traffic for this peer is allowed and to which outgoing traffic for this peer is directed.
uz: Ushbu tengdosh uchun kiruvchi trafikga ruxsat berilgan va bu tengdosh uchun chiquvchi trafik yoʻnaltirilgan CIDR niqobli IP (v4 yoki v6) manzillarining vergul bilan ajratilgan roʻyxati.

en: _Persistent keepalive
uz: _Doimiy hayot

en: How often to send an authenticated empty packet to the peer for the purpose of keeping a stateful firewall or NAT mapping valid. This is optional and not recommended outside of specific setups.
uz: Vaziyatli xavfsizlik devori yoki NAT xaritasini amalda saqlash uchun autentifikatsiya qilingan boʻsh paketni peerga qanchalik tez-tez yuborish kerak. Bu ixtiyoriy va maxsus sozlamalardan tashqari tavsiya etilmaydi.

en: seconds
uz: soniya

en: Apply
uz: Qoʻllash

en: Control how you connect to the Internet
uz: Internetga qanday ulanishingizni boshqaring

note: Translators: Search terms to find the Network panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;IP;LAN;Proxy;WAN;Broadband;Modem;Bluetooth;vpn;DNS;
uz: Tarmoq; IP; LAN; Proksi; WAN; Keng polosali; Modem; Bluetooth; vpn; DNS;

en: Control how you connect to Wi-Fi networks
uz: Wi-Fi tarmoqlariga qanday ulanishingizni boshqaring

note: Translators: Search terms to find the Wi-Fi panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;Wireless;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;Broadband;DNS;Hotspot;
uz: Tarmoq; Simsiz; Wi-Fi; Wifi; IP; LAN; Keng polosali; DNS; Hotspot;

en: never
uz: hech qachon

en: today
uz: bugun

en: yesterday
uz: kecha

en: Last used
uz: Oxirgi ishlatilgan

note: Translators: This is used as the title of the connection * details window for ethernet, if there is only a single * profile. It is also used to display ethernet in the * device list.
en: Wired
uz: Simli

en: Add new connection
uz: Yangi ulanish qoʻshing

en: Network deleted
uz: Tarmoq oʻchirildi

note: Translators: %d is the number of network connections deleted.
en: %d network deleted | %d networks deleted
uz[0]: %d tarmoq oʻchirildi
uz[1]: %d ta tarmoq oʻchirildi

en: System policy prohibits use as a Hotspot
uz: Tizim siyosati Hotspot sifatida foydalanishni taqiqlaydi

en: Wireless device does not support Hotspot mode
uz: Simsiz qurilma Hotspot rejimini qoʻllab-quvvatlamaydi

en: Searching for networks…
uz: Tarmoqlar qidirilmoqda…

en: No saved networks
uz: Saqlangan tarmoqlar yoʻq

en: Add Ethernet Connection
uz: Ethernet ulanishini qoʻshing

en: Provider
uz: Provayder

en: Mobile Broadband
uz: Keng polosali mobil moslamalar

en: Not connected
uz: “%s” ulandi

en: Active
uz: Aktiv

en: VPN Options
uz: VPN opsiyalari

[ctx: Wi-Fi Hotspot]
en: Network Name
uz: Tarmoq nomi

[ctx: Wi-Fi Hotspot]
en: Security Type
uz: Xavfsizlik turi

[ctx: Wi-Fi Hotspot]
en: Password
uz: Parol

en: Saved Networks
uz: Saqlangan tarmoqlar

en: _Connect to Hidden Network…
uz: _Yashirin tarmoqqa ulanish…

en: _Turn On Wi-Fi Hotspot…
uz: _Wi-Fi ulanish nuqtasini yoqish…

en: Saved Wi-Fi Networks
uz: Saqlangan Wi-Fi tarmoqlari

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown
uz: Holati noma'lum

note: TRANSLATORS: device status
en: Unmanaged
uz: Boshqarilmagan

note: TRANSLATORS: device status
en: Unavailable
uz: DBus mavjud emas

note: TRANSLATORS: device status
en: Connecting
uz: Ulanmoqda

note: TRANSLATORS: device status
en: Authentication required
uz: Autentifikatsiya talab qilinadi

note: TRANSLATORS: device status
en: Disconnecting
uz: Aloqa uzilmoqda

note: TRANSLATORS: device status
en: Connection failed
uz: Ulanish amalga oshmadi

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown (missing)
uz: Holati noma'lum (yoʻqolgan)

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Configuration failed
uz: Konfiguratsiya amalga oshmadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration failed
uz: IP konfiguratsiyasi amalga oshmadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration expired
uz: IP konfiguratsiyasi muddati tugadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Secrets were required, but not provided
uz: Sirlar talab qilingan, ammo berilmagan

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant disconnected
uz: 802.1x soʻrovchi uzildi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant configuration failed
uz: 802.1x soʻrovchi konfiguratsiyasi bajarilmadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant failed
uz: 802.1x talabnomasi bajarilmadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant took too long to authenticate
uz: 802.1x soʻrovchisining autentifikatsiyasi juda uzoq davom etdi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service failed to start
uz: PPP xizmati ishga tushmadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service disconnected
uz: PPP xizmati uzildi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP failed
uz: PPP muvaffaqiyatsiz tugadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed to start
uz: DHCP mijozi ishga tushmadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client error
uz: DHCP mijoz xatosi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed
uz: DHCP mijozi muvaffaqiyatsiz tugadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed to start
uz: Umumiy ulanish xizmati ishga tushmadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed
uz: Umumiy ulanish xizmati amalga oshmadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed to start
uz: AutoIP xizmati ishga tushmadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service error
uz: AutoIP xizmati xatosi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed
uz: AutoIP xizmati muvaffaqiyatsiz tugadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Line busy
uz: Chiziq band

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No dial tone
uz: Terish ohangi yoʻq

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No carrier could be established
uz: Hech qanday tashuvchi oʻrnatilmadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing request timed out
uz: Terish soʻrovi vaqti tugadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing attempt failed
uz: Terishga urinish amalga oshmadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem initialization failed
uz: Modem ishga tushirilmadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to select the specified APN
uz: Belgilangan APNni tanlab boʻlmadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Not searching for networks
uz: Tarmoqlarni qidirmayapti

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration denied
uz: Tarmoqni roʻyxatdan oʻtkazish rad etildi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration timed out
uz: Tarmoqni roʻyxatdan oʻtkazish vaqti tugadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to register with the requested network
uz: Soʻralgan tarmoqda roʻyxatdan oʻtib boʻlmadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PIN check failed
uz: PIN-kod tekshirilmadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Firmware for the device may be missing
uz: Qurilma uchun proshivka yoʻqolgan boʻlishi mumkin

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection disappeared
uz: Ulanish yoʻqoldi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Existing connection was assumed
uz: Mavjud ulanish taxmin qilingan

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem not found
uz: Modem topilmadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Bluetooth connection failed
uz: Bluetooth ulanishi amalga oshmadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Card not inserted
uz: SIM karta oʻrnatilmagan

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Pin required
uz: SIM-kartaga PIN kerak

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Puk required
uz: SIM Puk talab qilinadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM wrong
uz: SIM xato

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection dependency failed
uz: Ulanishga bogʻliqlik amalga oshmadi

note: TRANSLATORS: device status
en: Firmware missing
uz: Mikrodastur yetishmayapti

note: TRANSLATORS: device status
en: Cable unplugged
uz: Kabel rozetkadan uzilgan

[ctx: notifications]
note: Translators: This is the per app switch for message tray usage.
en: _Notifications
uz: Bildirishnomalar

en: Show in notifications list
uz: Bildirishnomalar roʻyxatida koʻrsatish

[ctx: notifications]
note: Translators: This is the setting to configure sounds associated with notifications.
en: _Sound
uz: Deklanşör ovozini ijro eting

en: Allow notification sounds from app
uz: Ilovadan bildirishnoma tovushlariga ruxsat bering

en: Banners
uz: Bannerlar

[ctx: notifications]
en: Show _Banners
uz: _Bannerlarni koʻrsatish

en: Show notifications above apps
uz: Ilovalar ustida bildirishnomalarni koʻrsatish

[ctx: notifications]
note: Translators: Popups here refers to message tray notifications in the middle of the screen.
en: Show _Content
uz: _Kontentni koʻrsatish

en: Include message details in notification banners
uz: Xabar tafsilotlarini bildirishnoma bannerlariga qoʻshing

en: Lock Screen
uz: Ekranni qulflash

en: Show notifications on lock screen
uz: Bloklangan ekranda bildirishnomalarni koʻrsatish

en: Include message details on lock screen
uz: Bloklangan ekranga xabar tafsilotlarini kiriting

en: Notifications
uz: Bildirishnomalar

en: _Do Not Disturb
uz: Bezovta qilinmasin

note: Translators: Whether to show notifications on the lock screen
en: _Lock Screen Notifications
uz: _Blok ekrani bildirishnomalari

note: Translators: List of apps.
en: App Notifications
uz: Ilova bildirishnomalari

en: Control which notifications are displayed and what they show
uz: Qaysi bildirishnomalar koʻrsatilishini va ular nimani koʻrsatishini boshqaring

note: Translators: Search terms to find the Notifications panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Notifications;Banner;Message;Tray;Popup;
uz: Bildirishnomalar;Banner;Xabar;Tray;Qalqib chiquvchi oyna;

en: Nextcloud
uz: Keyingi bulut

en: Calendar, contacts, files
uz: Kalendar, kontaktlar, fayllar

en: Email, calendar, contacts, files
uz: Elektron pochta, kalendar, kontaktlar, fayllar

en: Email, calendar, contacts
uz: Elektron pochta, kalendar, kontaktlar

en: Enterprise authentication
uz: Korxona autentifikatsiyasi

en: Email Server
uz: Elektron pochta serveri

en: Calendar, Contacts and Files
uz: Taqvim, kontaktlar va fayllar

en: Enterprise Authentication
uz: Korxona autentifikatsiyasi

[ctx: Online Account]
en: Other
uz: Boshqa

en: Error
uz: Xatolik

en: Offline — unable to connect accounts
uz: Oflayn - hisoblarni ulab boʻlmaydi

en: Allow apps to access online services by connecting your cloud accounts
uz: Bulut hisoblaringizni ulash orqali ilovalarga onlayn xizmatlarga kirishiga ruxsat bering

en: Your Accounts
uz: Hisoblaringiz

en: Connect an Account
uz: Hisob qaydnomasini ulang

en: Online Accounts
uz: Onlayn hisoblar

en: Connect to your online accounts and decide what to use them for
uz: Onlayn hisob qaydnomangizga ulaning va ulardan nima maqsadda foydalanishni hal qiling

note: Translators: Search terms to find the Online Accounts panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! For ReadItLater and Pocket, see http://en.wikipedia.org/wiki/Pocket_(application)
en: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Web;Online;Chat;Calendar;Mail;Contact;ownCloud;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocket;ReadItLater;
uz: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Web;Onlayn;Chat;Taqvim;Mail;Kontakt;oʻzBulut;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocket;ReadItLater;

en: Unknown time
uz: Noma'lum vaqt

en: %i minute | %i minutes
uz[0]: %i daqiqa
uz[1]: %i daqiqa

en: %i hour | %i hours
uz[0]: %i soat
uz[1]: %i soat

en: hour | hours
uz[0]: soat
uz[1]: soat

en: minute | minutes
uz[0]: daqiqa
uz[1]: daqiqa

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s until fully charged
uz: %s toʻliq quvvatlang

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: Caution: %s remaining
uz: Diqqat: %s qoldi

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s remaining
uz: %s qoldi

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Fully charged
uz: Toʻliq zaryadlangan

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Not charging
uz: Zaryadlanmayapti

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Empty
uz: Boʻsh

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Charging
uz: Zaryadlanmoqda

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Discharging
uz: Boʻshatish

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless mouse
uz: Simsiz sichqoncha

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless keyboard
uz: Simsiz klaviatura

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Uninterruptible power supply
uz: Uzluksiz quvvat manbai

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Personal digital assistant
uz: Shaxsiy raqamli yordamchi

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Cellphone
uz: Mobil telefon

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Media player
uz: Musiqa pleyeri

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Tablet
uz: Planshet

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Computer
uz: Bu Kompyuterda

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Gaming input device
uz: Oʻyin kiritish qurilmasi

note: TRANSLATORS: secondary battery, misc
en: Battery
uz: Batareya

[ctx: Battery name]
en: Main
uz: Kameraning asosiy interfeysi

[ctx: Battery name]
en: Extra
uz: Qoʻshimcha

en: _General
uz: _Umumiy

note: Translators: 'battery charging' means the settings to handle the way battery charges, not that the battery is currently charging.
en: Battery Charging
uz: Batareyani zaryadlash

en: _Maximize Charge
uz: _Toʻlovni maksimal darajada oshirish

en: Uses all battery capacity. Degrades batteries more quickly.
uz: Barcha batareya quvvatidan foydalanadi. Batareyalarni tezroq buzadi.

en: Preserve Battery _Health
uz: Batareyani _Sogʻliqni saqlash

en: Increases battery longevity by maintaining lower charge levels
uz: Pastroq zaryad darajasini saqlab, batareyaning ishlash muddatini oshiradi

en: Connected Devices
uz: Ulangan qurilmalar

en: Power Mode
uz: Quvvat rejimi

en: Po_wer Button Behavior
uz: Quvvat tugmasi harakati

en: _Show Battery Percentage
uz: _Batareya foizini koʻrsatish

en: Show exact charge level in the top bar
uz: Yuqori satrda aniq zaryad darajasini koʻrsating

en: _Power Saving
uz: _Quvvatni tejash

en: A_utomatic Screen Brightness
uz: A_avtomatik ekran yorqinligi

en: Adjust screen brightness to the surrounding light
uz: Ekran yorqinligini atrofdagi yorugʻlikka moslang

en: _Dim Screen
uz: _Ekranni xiralashtirish

en: Reduce screen brightness when the device is inactive
uz: Qurilma nofaol boʻlganda ekran yorqinligini pasaytiring

en: Automatic Power _Saver
uz: Avtomatik quvvatni tejash

en: Turn on power saver mode when battery power is low
uz: Batareya quvvati kam boʻlganda quvvat tejash rejimini yoqing

en: Automatic Screen _Blank
uz: Avtomatik ekran _Blank

en: Turn the screen off after a period of inactivity
uz: Bir muddat harakatsizlikdan keyin ekranni oʻchiring

en: Automatic Suspend
uz: Avtomatik toʻxtatib turish

en: On Ba_ttery Power
uz: Ba_tareya quvvatida

en: Whe_n Plugged In
uz: Ulanganda

en: Disabling automatic suspend will result in higher power consumption. It is recommended to keep automatic suspend enabled.
uz: Avtomatik toʻxtatib turishni oʻchirib qoʻyish quvvat sarfini oshiradi. Avtomatik toʻxtatib turishni yoqilgan holda saqlash tavsiya etiladi.

note: TRANSLATORS: This is the same title as the title from the .ui file, but without mnemonic
en: Power Saving
uz: Quvvatni tejash

en: Battery Levels
uz: Batareya darajalari

en: Battery Level
uz: Batareya darajasi

en: Suspend
uz: Toʻxtatib turish

en: Power Off
uz: Oʻchirish

en: Hibernate
uz: Kutish rejimi

en: Nothing
uz: Hech narsa

en: Performance mode temporarily disabled due to high operating temperature
uz: Ishlash rejimi yuqori ish harorati tufayli vaqtincha oʻchirilgan

en: Lap detected: performance mode temporarily unavailable. Move the device to a stable surface to restore.
uz: Tur aniqlandi: ishlash rejimi vaqtincha ishlamaydi. Qayta tiklash uchun qurilmani barqaror yuzaga suring.

en: Performance mode temporarily disabled
uz: Ishlash rejimi vaqtincha oʻchirilgan

en: Power saver enabled due to low battery. Previous mode will be restored when battery is charged.
uz: Batareya quvvati kamligi tufayli quvvat tejash funksiyasi yoqildi. Batareya zaryadlanganda avvalgi rejim tiklanadi.

note: translators: "%s" is an application name
en: Power Saver mode activated by “%s”
uz: Quvvat tejash rejimi “%s” tomonidan faollashtirilgan

note: translators: "%s" is an application name
en: Performance mode activated by “%s”
uz: Ishlash rejimi “%s” tomonidan faollashtirilgan

en: High performance and power usage
uz: Yuqori unumdorlik va quvvat sarfi

[ctx: Power profile]
en: Ba_lanced
uz: Muvozanatli

en: Standard performance and power usage
uz: Standart ishlash va quvvat sarfi

[ctx: Power profile]
en: P_ower Saver
uz: Quvvatni tejash

en: Reduced performance and power usage
uz: Ishlash va quvvat sarfini kamaytirish

en: Power
uz: Quvvat

en: View your battery status and change power saving settings
uz: Batareya holatini koʻring va quvvat tejash sozlamalarini oʻzgartiring

note: Translators: Search terms to find the Power panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Power;Sleep;Suspend;Hibernate;Battery;Brightness;Dim;Blank;Monitor;DPMS;Idle;Energy;
uz: Quvvat; Kutish; Toʻxtatib turish; Kutish; Batareya; Yorqinlik; Xiralik; Boʻsh; Monitor; DPMS; Boʻsh; Energiya;

note: Translators: This button adds new printer. Translators: This button adds a new printer.
en: _Add Printer…
uz: _Printer qoʻshish…

en: Search printers
uz: Printerlarni qidirish

en: No Printers
uz: Printerlar yoʻq

note: Translators: Title if the CUPS server is not running (we can not connect to it).
en: No Print Service
uz: Chop etish xizmati yoʻq

note: Translators: Description if the CUPS server is not running (we can not connect to it).
en: The system printing service doesn’t seem to be available
uz: Tizimning chop etish xizmati mavjud emasga oʻxshaydi

note: Translators: %s is the printer name
en: Printer “%s” has been deleted
uz: “%s” printeri oʻchirildi

en: Failed to add new printer.
uz: Yangi printer qoʻshib boʻlmadi.

en: Printers
uz: Printerlar

en: Add printers, view printer jobs and decide how you want to print
uz: Printerlarni qoʻshing, printer vazifalarini koʻring va qanday chop etishni tanlang

note: Translators: Search terms to find the Printers panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Printer;Queue;Print;Paper;Ink;Toner;
uz: Printer; Navbat; Chop etish; Qogʻoz; Siyoh; Toner;

en: Printer Details
uz: Printer tafsilotlari

en: Printer names cannot contain SPACE, TAB, #, or /
uz: Printer nomlarida SPACE, TAB, # yoki / boʻlishi mumkin emas

en: _Location
uz: Joylashuv

en: _Address
uz: Manzil

en: Open Address
uz: Manzilni oching

note: Translators: Name of column showing printer drivers
en: Driver
uz: Skaneringiz uchun <a href=“install-firmware”>drayv dasturini oʻrnatishingiz</a> kerak

en: _Search for Drivers
uz: Drayverlarni qidirish

en: S_elect from Database…
uz: Maʼlumotlar bazas_idan tanlash…

en: _Install PPD File…
uz: PPD faylini oʻrnatish…

en: No suitable driver found
uz: Hech qanday mos drayver topilmadi

en: Searching for preferred drivers…
uz: Afzal drayverlar qidirilmoqda…

en: PostScript Printer Description files (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)
uz: PostScript Printer tavsifi fayllari (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)

note: Translators: The found device is a JetDirect printer
en: JetDirect Printer
uz: JetDirect printer

note: Translators: The found device is a Line Printer Daemon printer
en: LPD Printer
uz: LPD printer

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: One Sided
uz: Bir tomonlama

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
uz: Uzun qirra (standart)

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
uz: Qisqa qirra (burilish)

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Portrait
uz: Portret nisbatdagi asosiy ekran, bitta taymer 180 daraja aylantirilganini koʻrsatadi

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Landscape
uz: Peyzaj

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse landscape
uz: Teskari landshaft

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse portrait
uz: Teskari portret

note: Translators: Clicking this button prioritizes printing of this print job.
en: Move Print Job to Top of Queue
uz: Chop etish vazifasini navbatning tepasiga oʻtkazing

en: Resume
uz: Rezyume; qayta boshlash

en: Pause
uz: Vaqtincha toʻxtatish

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is waiting to be printed)
en: Pending
uz: Kutilmoqda

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is held for printing)
en: Paused
uz: Pauza qilingan

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job needs authentication to proceed further)
en: Authentication required
uz: Autentifikatsiya talab qilinadi

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is currently printing)
en: Processing
uz: Qayta ishlanmoqda

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been stopped)
en: Stopped
uz: Toʻxtatildi

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been cancelled)
en: Cancelled
uz: Bekor qilindi

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has aborted due to error)
en: Aborted
uz: Bekor qilingan

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has completed successfully)
en: Completed
uz: Tugallandi

en: Active Jobs
uz: Faol ishlar

note: Translators: this action removes (purges) all the listed jobs from the list.
en: _Clear All
uz: Hammasini tozalash

note: Translators: this label describes the dialog empty state, with no jobs listed.
en: No Active Printer Jobs
uz: Faol printer ishlari yoʻq

note: Translators: This button pop up authentication dialog for print jobs which need credentials.
en: _Authenticate
uz: Tasdiqlash

en: Clear All Active Jobs?
uz: Barcha faol ishlar tozalansinmi?

en: Clearing jobs cannot be undone
uz: Ishlarni tozalashni ortga qaytarib boʻlmaydi

en: Clear _All
uz: Hammasini tozalash

note: Translators: This is a windows domain used with SMB protocol.
en: Domain
uz: Domen

note: Translators: This is a username on a print server.
en: Username
uz: Foydalanuvchi nomi

note: Translators: This button authenticates all print jobs and send them for printing.
en: A_uthenticate
uz: Tasdiqlash

note: Translators: This label shows how many jobs of this printer needs to be authenticated to be printed.
en: %u Job Requires Authentication | %u Jobs Require Authentication
uz[0]: %u Ish haqiqiylikni tekshirishni talab qiladi
uz[1]: %u Ishlar autentifikatsiyani talab qiladi

note: Translators: The printer needs authentication info to print.
en: Enter credentials to print from %s
uz: %s dan chop etish uchun hisob maʼlumotlarini kiriting

note: Translators: Name of job which makes printer to autoconfigure itself
en: Automatic configuration
uz: Avtomatik konfiguratsiya

note: Translators: This is the title presented at top of the dialog.
en: Add Printer
uz: Printer qoʻshish

en: Unlock Print Server
uz: Chop etish serverini qulfdan chiqarish

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Unlock %s.
uz: %s qulfini oching.

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Enter username and password to view printers on %s.
uz: Printerlarni %s orqali koʻrish uchun foydalanuvchi nomi va parolni kiriting.

note: Translators: The found device is a printer connected via serial port
en: Serial Port
uz: Seriya port

note: Translators: The found device is a printer connected via parallel port
en: Parallel Port
uz: Parallel port

note: Translators: Location of found network printer (e.g. Kitchen, Reception)
en: Location: %s
uz: Joylashuv: %s

note: Translators: Network address of found printer
en: Address: %s
uz: Manzil: %s

note: Translators: This item is a server which needs authentication to show its printers
en: Server requires authentication
uz: Server autentifikatsiyani talab qiladi

note: Translators: this is the "go back" action of a button
en: Back
uz: Orqaga

note: Translators: This button opens authentication dialog for selected server. Translators: This buttons submits the credentials for the selected server.
en: _Unlock
uz: Qulfni ochish

note: Translators: No printers were detected
en: No Printers Found
uz: Printerlar topilmadi

en: Searching for Printers
uz: Printerlar qidirilmoqda

note: Translators: The entered text should contain network address of a printer or a text which will filter found devices (their names and locations)
en: Enter a network address or search for a printer
uz: Tarmoq manzilini kiriting yoki printerni qidiring

en: Authentication Required
uz: Autentifikatsiya talab qilinadi

en: Enter username and password to view printers on Print Server
uz: Printer serverida printerlarni koʻrish uchun foydalanuvchi nomi va parolni kiriting

en: Printer Options
uz: Printer opsiyalari

note: Translators: This button triggers the printing of a test page.
en: _Test Page
uz: Test sahifasi

en: Two Sided
uz: Ikki tomonlama

en: Paper Type
uz: Qogʻoz turi

en: Paper Source
uz: Qogʻoz manbasi

en: Output Tray
uz: Chiqish tepsisi

[ctx: printing option]
en: Resolution
uz: Rasmlarni skanerlash uchun ruxsat

en: GhostScript pre-filtering
uz: GhostScript-ni oldindan filtrlash

en: Shrink Page
uz: Sahifani kichraytirish

note: Translators: This option sets number of pages printed on one sheet
en: Pages per side
uz: Har tomondan sahifalar

note: Translators: This option sets whether to print on both sides of paper
en: Two-sided
uz: Ikki tomonlama

note: Translators: This option sets orientation of print (portrait, landscape...)
en: Orientation
uz: Orientatsiya

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "General" tab contains general printer options
en: General
uz: Umumiy

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Page Setup" tab contains settings related to pages (page size, paper source, etc.)
en: Page Setup
uz: Sahifani sozlash

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Installable Options" tab contains settings of presence of installed options (amount of RAM, duplex unit, etc.)
en: Installable Options
uz: Oʻrnatish mumkin boʻlgan variantlar

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Job" tab contains settings for jobs
en: Job
uz: Ish

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Image Quality" tab contains settings for quality of output print (e.g. resolution)
en: Image Quality
uz: Tasvir sifati

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Color" tab contains color settings (e.g. color printing)
en: Color
uz: Rang

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Finishing" tab contains finishing settings (e.g. booklet printing)
en: Finishing
uz: Tugatish

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Advanced" tab contains all others settings
en: Advanced
uz: Kengaytirilgan

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page
en: Test Page
uz: Sinov sahifasi

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page
en: Test page
uz: Sinov sahifasi

note: Translators: this is an option of "Paper Source"
en: Auto Select
uz: Avtomatik tanlash

note: Translators: this is an option of "Paper Source" Translators: this is an option of "Resolution"
en: Printer Default
uz: Printer standarti

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Embed GhostScript fonts only
uz: Faqat GhostScript shriftlarini joylashtiring

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 1
uz: PS 1-darajaga aylantiring

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 2
uz: PS 2-darajaga aylantiring

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: No pre-filtering
uz: Oldindan filtrlash yoʻq

en: Select Printer Driver
uz: Printer drayverini tanlang

en: Loading Drivers
uz: Drayverlar yuklanmoqda

note: Translators: Name of column showing printer manufacturers
en: Manufacturer
uz: Ishlab chiqaruvchi

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: No Active Jobs
uz: Faol ishlar yoʻq

en: Location
uz: Joylashuvi

en: Ink Level
uz: Murakkab darajasi

note: Translators: This is the message which follows the printer error.
en: Please restart when the problem is resolved
uz: Muammo hal boʻlgach, qayta ishga tushiring

en: Printing Options
uz: Chop etish imkoniyatlari

note: Translators: Set this printer as default
en: Use Printer by Default
uz: Printerdan sukut boʻyicha foydalaning

note: Translators: This button executes command which cleans print heads of the printer.
en: Clean Print Heads
uz: Bosib chiqarish kallaklarini tozalang

en: Remove Printer
uz: Printerni olib tashlang

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: %u Job | %u Jobs
uz[0]: %u ta Ish
uz[1]: %u Ishlar

note: Translators: Name of job which makes printer to clean its heads
en: Clean print heads
uz: Bosib chiqarish kallaklarini tozalang

note: Translators: The printer is low on toner
en: Low on toner
uz: Toner kam

note: Translators: The printer has no toner left
en: Out of toner
uz: Toner tugadi

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Low on developer
uz: Dasturchi past

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Out of developer
uz: Ishlab chiquvchidan

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Low on a marker supply
uz: Marker ta'minoti kam

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Out of a marker supply
uz: Marker ta'minotidan tashqari

note: Translators: One or more covers on the printer are open
en: Open cover
uz: Qopqoqni oching

note: Translators: One or more doors on the printer are open
en: Open door
uz: Ochiq eshik

note: Translators: At least one input tray is low on media
en: Low on paper
uz: Qogʻozda kam

note: Translators: At least one input tray is empty
en: Out of paper
uz: Qogʻoz tugadi

[ctx: printer state]
note: Translators: The printer is offline
en: Offline
uz: Oflayn rejimda mavjud qilish

[ctx: printer state]
note: Translators: Someone has stopped the Printer Translators: Printer's state (no jobs can be processed)
en: Stopped
uz: Toʻxtatildi

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is almost full
en: Waste receptacle almost full
uz: Chiqindi idishi deyarli toʻla

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is full
en: Waste receptacle full
uz: Chiqindi idishi toʻlgan

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is near end of life
uz: Optik foto oʻtkazgichning ishlash muddati tugashiga yaqin

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is no longer functioning
uz: Optik foto oʻtkazgich endi ishlamayapti

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (can start new job without waiting)
en: Ready
uz: Kengaytma yangilanishlari oʻrnatishga tayyor

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (printer is ready but doesn't accept new jobs)
en: Does not accept jobs
uz: Ishlarni qabul qilmaydi

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (jobs are processing)
en: Processing
uz: Qayta ishlanmoqda

en: Device Identifier
uz: Qurilma identifikatori

en: Timestamp
uz: Vaqtni belgilash

en: Depends on other devices
uz: Boshqa qurilmalarga bogʻliq

en: Authorize and Connect
uz: Avtorizatsiya va ulanish

en: Forget Device
uz: Qurilmani unuting

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Disconnected
uz: Uzildi

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connecting
uz: Ulanmoqda

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected
uz: Ulandi

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorization Error
uz: Avtorizatsiya xatosi

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorizing
uz: Tasdiqlash

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Reduced Functionality
uz: Kamaytirilgan funksionallik

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected and Authorized
uz: Ulangan va vakolatli

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Unknown
uz: Nomaʼlum

note: Translators: The time point the device was authorized.
en: Authorized at
uz: Vakolatli

note: Translators: The time point the device was connected.
en: Connected at
uz: Ulangan

note: Translators: The time point the device was enrolled, * i.e. authorized and stored in the device database.
en: Enrolled at
uz: Roʻyxatdan oʻtgan

en: Failed to authorize device:
uz: Qurilmani avtorizatsiya qilib boʻlmadi:

en: Failed to forget device:
uz: Qurilmani unutib boʻlmadi:

en: Depends on %u other device | Depends on %u other devices
uz[0]: Yana %u ta qurilmaga bogʻliq
uz[1]: Boshqa %u ta qurilmaga bogʻliq

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Error
uz: Xatolik

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorized
uz: Vakolatli

en: Thunderbolt
uz: Thunderbolt qurilmasiga ruxsat berilmadi: %s

en: No Thunderbolt Support
uz: Thunderbolt qoʻllab-quvvatlanmaydi

en: Could not connect to the thunderbolt subsystem
uz: Thunderbolt quyi tizimiga ulanib boʻlmadi

en: Direct Access
uz: Toʻgʻridan-toʻgʻri kirish

en: Allow direct access to devices such as docks and external GPUs
uz: Dock va tashqi GPU kabi qurilmalarga bevosita kirishga ruxsat bering

en: Pending Devices
uz: Kutilayotgan qurilmalar

en: No devices attached
uz: Hech qanday qurilma biriktirilmagan

en: The Thunderbolt subsystem (boltd) is not installed or not set up properly.
uz: Thunderbolt quyi tizimi (boltd) oʻrnatilmagan yoki toʻgʻri sozlanmagan.

en: Allow direct access to devices such as docks and external GPUs.
uz: Dock va tashqi GPU kabi qurilmalarga bevosita kirishga ruxsat bering.

en: Only USB and Display Port devices can attach.
uz: Faqat USB va Display Port qurilmalari ulanishi mumkin.

en: Thunderbolt could not be detected.
    Either the system lacks Thunderbolt support, it has been disabled in the BIOS or is set to an unsupported security level in the BIOS.
uz: Momaqaldiroqni aniqlab boʻlmadi.
    Tizimda Thunderbolt yordami yoʻq, u BIOS-da oʻchirilgan yoki BIOS-da qoʻllab-quvvatlanmaydigan xavfsizlik darajasiga oʻrnatilgan.

en: Thunderbolt support has been disabled in the BIOS.
uz: BIOS-da Thunderbolt-ni qoʻllab-quvvatlash oʻchirilgan.

en: Thunderbolt security level could not be determined.
uz: Thunderbolt xavfsizlik darajasini aniqlab boʻlmadi.

en: Error switching direct mode: %s
uz: Toʻgʻridan-toʻgʻri rejimga oʻtishda xatolik yuz berdi: %s

en: Cameras
uz: Kameralar

en: _Camera Access
uz: _Kameraga kirish

en: Allow permitted apps to use cameras
uz: Ruxsat berilgan ilovalarga kameralardan foydalanishga ruxsat bering

en: Permitted Apps
uz: Ruxsat etilgan ilovalar

en: The following sandboxed apps have been given permission to use cameras. Apps that are not sandboxed can use cameras without asking for permission.
uz: Quyidagi sinov muhiti ilovalariga kameralardan foydalanishga ruxsat berilgan. Sinov muhitiga oʻtmagan ilovalar kameralardan ruxsat soʻramasdan foydalanishi mumkin.

en: No sandboxed apps have asked for camera access
uz: Hech qanday sinov muhiti ilovasi kameraga kirishni soʻramagan

en: Privacy & Security
uz: Maxfiylik va xavfsizlik

en: _Screen Lock
uz: _Ekran qulfi

en: Automatic screen lock
uz: Avtomatik ekran qulfi

en: Control access to your location
uz: Joylashuvingizga kirishni boshqaring

en: _File History &amp; Trash
uz: _Fayl tarixi &amp; Chiqindi

en: Remove saved data and files
uz: Saqlangan ma'lumotlar va fayllarni olib tashlang

en: _Diagnostics
uz: _Diagnostika

en: Automatic problem reporting
uz: Avtomatik muammolar haqida xabar berish

en: _Cameras
uz: _Kameralar

en: Control camera access
uz: Kameraga kirishni boshqarish

en: _Thunderbolt
uz: Thunderbolt qurilmasiga ruxsat berilmadi: %s

en: Manage device access
uz: Qurilmaga kirishni boshqarish

en: Device _Security
uz: Qurilma _Xavfsizlik

en: Hardware security status and information
uz: Uskuna xavfsizligi holati va ma'lumotlari

en: Diagnostics
uz: Diagnostika

en: Problem Reporting
uz: Muammo haqida xabar berish

en: _Automatic Problem Reporting
uz: _Muammolar haqida avtomatik xabar berish

note: translators: The first '%s' is the distributor's name, such as 'Fedora', the second '%s' is a link to the privacy policy
en: Sending reports of technical problems helps us improve %s. Reports are sent anonymously and are scrubbed of personal data — %s.
uz: Texnik muammolar haqida hisobot yuborish %s ilovasini yaxshilashga yordam beradi. Hisobotlar anonim tarzda yuboriladi va shaxsiy maʼlumotlardan tozalanadi — %s.

note: translators: The '%s' is the distributor's name, such as 'Fedora'
en: Sending reports of technical problems helps us improve %s. Reports are sent anonymously and are scrubbed of personal data.
uz: Texnik muammolar haqida hisobot yuborish %s ilovasini yaxshilashga yordam beradi. Hisobotlar anonim tarzda yuboriladi va shaxsiy ma'lumotlardan tozalanadi.

en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts.
    
    For more information, contact the hardware manufacturer or IT support.
uz: Xavfsiz yuklash qurilma ishga tushganda zararli dasturlarning yuklanishini oldini oladi.
    
    Qoʻshimcha ma'lumot olish uchun apparat ishlab chiqaruvchisi yoki AT qoʻllab-quvvatlash xizmatiga murojaat qiling.

note: TRANSLATORS: secure boot refers to the system firmware security mode
en: Secure Boot is Active
uz: Xavfsiz yuklash faol

note: TRANSLATORS: this is the first section of the decription
en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts. It is currently turned on and is functioning correctly.
uz: Xavfsiz yuklash qurilma ishga tushganda zararli dasturlarning yuklanishini oldini oladi. Hozirda u yoqilgan va toʻgʻri ishlamoqda.

note: TRANSLATORS: secure boot refers to the system firmware security mode
en: Secure Boot Has Problems
uz: Xavfsiz yuklashda muammolar bor

note: TRANSLATORS: this is the first section of the decription.
en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts. It is currently turned on, but will not work due to having an invalid key.
uz: Xavfsiz yuklash qurilma ishga tushganda zararli dasturlarning yuklanishini oldini oladi. Hozirda u yoqilgan, lekin kalit notoʻgʻri boʻlgani uchun ishlamaydi.

note: TRANSLATORS: this is the second section of description.
en: Secure boot problems can often be resolved from your device's UEFI firmware settings (BIOS) and your hardware manufacturer may provide information on how to do this.
uz: Xavfsiz yuklash muammolarini koʻpincha qurilmangizning UEFI proshivka sozlamalari (BIOS) orqali hal qilish mumkin va sizning apparat ishlab chiqaruvchingiz buni qanday qilish haqida ma'lumot berishi mumkin.

note: TRANSLATORS: this is the third section of description.
en: For help, contact your hardware manufacturer or IT support provider.
uz: Yordam uchun apparat ishlab chiqaruvchisi yoki IT-quvvatlash provayderiga murojaat qiling.

note: TRANSLATORS: secure boot refers to the system firmware security mode
en: Secure Boot is Turned Off
uz: Xavfsiz yuklash oʻchirilgan

note: TRANSLATORS: this is the first section of the description.
en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts. It is currently turned off.
uz: Xavfsiz yuklash qurilma ishga tushganda zararli dasturlarning yuklanishini oldini oladi. Hozirda u oʻchirilgan.

note: TRANSLATORS: this is the second section of the description.
en: Secure boot can often be turned on from your device's UEFI firmware settings (BIOS). For help, contact your hardware manufacturer or IT support provider.
uz: Xavfsiz yuklash odatda qurilmangizning UEFI mikrodastur sozlamalari (BIOS) orqali yoqilishi mumkin. Yordam uchun apparat ishlab chiqaruvchisi yoki IT-quvvatlash provayderiga murojaat qiling.

en: _Copy Technical Report
uz: _Texnik hisobotni nusxalash

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: 0/4 stars
en: Security Checks Failed
uz: Xavfsizlik tekshiruvlari amalga oshmadi

note: TRANSLATORS: This is the description to describe the failure on checking the security items.
en: Hardware does not pass checks. This means that you are not protected against common hardware security issues.
    
    It may be possible to resolve hardware security issues by updating your firmware or changing device configuration options. However, failures can stem from the physical hardware itself and may not be fixable.
uz: Uskuna tekshiruvdan oʻtmaydi. Bu sizning umumiy apparat xavfsizligi muammolaridan himoyalanmaganligingizni anglatadi.
    
    Mikrodasturni yangilash yoki qurilma konfiguratsiyasi parametrlarini oʻzgartirish orqali apparat xavfsizligi bilan bogʻliq muammolarni hal qilish mumkin boʻlishi mumkin. Biroq, nosozliklar jismoniy uskunaning oʻzidan kelib chiqishi mumkin va ularni tuzatib boʻlmaydi.

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: 1/4 stars
en: Basic Security Checks Passed
uz: Asosiy xavfsizlik tekshiruvlaridan oʻtdi

note: TRANSLATORS: This description describes the device passing the minimum requirement of security check.
en: This device meets basic security requirements and has protection against some hardware security threats. However, it lacks other recommended protections.
uz: Ushbu qurilma asosiy xavfsizlik talablariga javob beradi va ba'zi apparat xavfsizligi tahdidlaridan himoyaga ega. Biroq, u boshqa tavsiya etilgan himoya vositalaridan mahrum.

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: 2~4 stars
en: Protected
uz: Himoyalangan

note: TRANSLATOR: This description describes the devices passing the extended security check.
en: This device passes current security tests. It is protected against the majority of hardware security threats.
uz: Ushbu qurilma joriy xavfsizlik sinovlaridan oʻtadi. U apparat xavfsizligi tahdidlarining koʻpchiligidan himoyalangan.

en: Checks Unavailable
uz: Tekshiruvlar mavjud emas

note: TRANSLATORS: When the security result is unavailable, this description is shown.
en: Device security checks are not available for this device. It is not possible to tell whether it meets hardware security requirements.
uz: Bu qurilma uchun qurilma xavfsizligi tekshiruvlari mavjud emas. U apparat xavfsizligi talablariga javob berishini aytish mumkin emas.

en: Report copied to clipboard
uz: Hisobot vaqtinchalik xotiraga nusxalandi

en: About Device Security
uz: Qurilma xavfsizligi haqida

en: Device security provides information about how protected your device is against security issues which target the hardware itself.
    
    Aspects of hardware that affect security include:
    
    • security features that are built into a hardware itself;
    • how the hardware is configured to protect against security issues;
    • the security of the software runs directly on the hardware.
    
    Security threats which affect hardware include malware and viruses that target the software that runs directly on the hardware. It also includes physical tampering, such as physical connection to the hardware to read data and implant malware.
    
    Device security is just one aspect of security, and does not reflect the overall security status of the system and applications.
uz: Qurilma xavfsizligi qurilmangiz apparatning oʻziga qaratilgan xavfsizlik muammolaridan qanchalik himoyalanganligi haqida ma'lumot beradi.
    
    Xavfsizlikka ta'sir koʻrsatadigan apparat jihatlari quyidagilardan iborat:
    
    • apparatning oʻziga oʻrnatilgan xavfsizlik xususiyatlari;
    • xavfsizlik muammolaridan himoya qilish uchun apparat qanday tuzilganligi;
    • dasturiy ta'minot xavfsizligi toʻgʻridan-toʻgʻri apparatda ishlaydi.
    
    Uskunaga ta'sir qiladigan xavfsizlik tahdidlariga toʻgʻridan-toʻgʻri apparatda ishlaydigan dasturiy ta'minotni nishonga olgan zararli dasturlar va viruslar kiradi. Bu shuningdek, ma'lumotlarni oʻqish va zararli dasturlarni joylashtirish uchun apparatga jismoniy ulanish kabi jismoniy buzishni ham oʻz ichiga oladi.
    
    Qurilma xavfsizligi xavfsizlikning faqat bir jihati boʻlib, tizim va ilovalarning umumiy xavfsizlik holatini aks ettirmaydi.

en: Device Security
uz: Qurilma xavfsizligi

en: Device Security Unavailable
uz: Qurilma xavfsizligi mavjud emas

en: Device Security is only available on physical hardware. No physical hardware has been detected.
uz: Qurilma xavfsizligi faqat jismoniy uskunada mavjud. Hech qanday jismoniy qurilma aniqlanmadi.

en: Security Events
uz: Xavfsizlik tadbirlari

en: No Events
uz: Tadbir yoʻq

en: Protected against malicious software when the device starts.
uz: Qurilma ishga tushganda zararli dasturlardan himoyalangan.

en: Secure Boot has Problems
uz: Xavfsiz yuklashda muammolar mavjud

en: Some protection when the device is started.
uz: Qurilma ishga tushirilganda ba'zi himoya.

en: Secure Boot is Off
uz: Xavfsiz Boot yuklash oʻchirilgan

en: No protection when the device is started.
uz: Qurilma ishga tushirilganda hech qanday himoya yoʻq.

note: TRANSLATORS: this is to explain an event that has already happened
en: This issue could have been caused by a change in UEFI firmware settings, an operating system configuration change, or because of malicious software on this system.
uz: Bu muammo UEFI proshivka sozlamalari oʻzgarishi, operatsion tizim konfiguratsiyasining oʻzgarishi yoki ushbu tizimdagi zararli dasturlar tufayli yuzaga kelgan boʻlishi mumkin.

note: TRANSLATORS: this is to explain an event that has already happened
en: This issue could have been caused by a change in the UEFI firmware settings, or because of malicious software on this system.
uz: Bu muammo UEFI mikrodastur sozlamalari oʻzgarishi yoki ushbu tizimdagi zararli dasturlar tufayli yuzaga kelgan boʻlishi mumkin.

note: TRANSLATORS: this is to explain an event that has already happened
en: This issue could have been caused by an operating system configuration change, or because of malicious software on this system.
uz: Bu muammoga operatsion tizim konfiguratsiyasi oʻzgarishi yoki ushbu tizimdagi zararli dasturlar sabab boʻlishi mumkin.

note: TRANSLATOR: This is the text event status output when the event status is "success"
en: Pass
uz: Oʻtish

note: TRANSLATOR: This is the text event status output when the event status is not "success"
en: ! Fail
uz: ! Muvaffaqiyatsiz

en: Hardware does not pass basic security checks.
uz: Uskuna asosiy xavfsizlik tekshiruvlaridan oʻtmaydi.

en: Hardware has a basic level of protection.
uz: Uskuna asosiy himoya darajasiga ega.

en: Hardware has a strong level of protection.
uz: Uskuna kuchli himoya darajasiga ega.

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: ??? stars
en: Security Checks Unavailable
uz: Xavfsizlik tekshiruvlari mavjud emas

en: Security levels are not available for this device.
uz: Bu qurilma uchun xavfsizlik darajalari mavjud emas.

note: TRANSLATORS: if the status is valid. For example security check is valid and key is valid.
en: Valid
uz: Yaroqli

note: TRANSLATORS: if the status or key is not valid.
en: Not Valid
uz: Yaroqsiz

note: TRANSLATORS: if the function is enabled through BIOS or OS settings. TRANSLATORS: Status of Parental Controls setup
en: Enabled
uz: Yoqilgan

note: TRANSLATORS: if the function is not enabled through BIOS or OS settings.
en: Not Enabled
uz: Yoqilmagan

note: TRANSLATORS: the memory space or system mode is locked to prevent from malicious modification.
en: Locked
uz: Qulflangan

note: TRANSLATORS: the memory space or system mode is not locked.
en: Not Locked
uz: Qulflanmagan

note: TRANSLATORS: The data is encrypted to prevent from malicious reading.
en: Encrypted
uz: Shifrlangan

note: TRANSLATORS: the data in memory is plane text.
en: Not Encrypted
uz: Shifrlanmagan

note: TRANSLATORS: Linux kernel is tainted by third party kernel module.
en: Tainted
uz: Tanbeh

note: TRANSLATORS: All the loaded kernel module are licensed.
en: Not Tainted
uz: Buzilmagan

note: TRANSLATORS: the feature can be detected.
en: Found
uz: Topildi

note: TRANSLATORS: the feature can't be detected.
en: Not Found
uz: Topilmadi

note: TRANSLATORS: the function is supported by hardware.
en: Supported
uz: Qoʻllab-quvvatlanadi

note: TRANSLATORS: the function isn't supported by hardware.
en: Not Supported
uz: Qoʻllab-quvvatlanmaydi

en: Control access to your data and hardware, device security
uz: Maʼlumotlaringiz va uskunangizga kirishni, qurilma xavfsizligini nazorat qiling

note: Translators: Search terms to find the Privacy panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Privacy;Screen;Lock;Private;Usage;Recent;History;Files;Temporary;Tmp;Trash;Purge;Retain;Diagnostics;Crash;Location;Gps;Camera;Photos;Video;Webcam;Recording;Security;Firmware;Thunderbolt;
uz: Maxfiylik;Ekran;Qulflash;Shaxsiy;Foydalanish;Oxirgi;Tarix;Fayllar;Vaqtinchalik;Tmp;Axlat qutisi;Tozalash;Saqlash;Diagnostika;Buzilish;Joylashuv;Gps;Kamera;Rasmlar;Video;Vebkamera;Yozuv;Xavfsizlik;Proshivka;Momaqaldiroq;

en: _Automatic Device Location
uz: _Avtomatik qurilma joylashuvi

en: Use sources like GPS and cellular to determine device location
uz: Qurilma joylashuvini aniqlash uchun GPS va uyali aloqa kabi manbalardan foydalaning

en: The following sandboxed apps have been given access to location data. Apps that are not sandboxed can access location data without asking for permission.
uz: Quyidagi sinov muhiti ilovalariga joylashuv maʼlumotlariga kirish huquqi berildi. Sinov muhitida boʻlmagan ilovalar ruxsat soʻramasdan joylashuv ma'lumotlariga kirishi mumkin.

en: No sandboxed apps have asked for location access
uz: Hech qanday sinov muhiti ilovasi joylashuvga ruxsat soʻramagan

en: Screen Lock
uz: Ekran qulfi

en: Automatically locking the screen prevents others from accessing the device while you're away
uz: Ekranni avtomatik qulflash siz yoʻq boʻlganingizda boshqalarning qurilmaga kirishiga yoʻl qoʻymaydi

en: Period of inactivity until screen blanks
uz: Ekran boʻsh boʻlgunga qadar harakatsizlik davri

en: Automatic Screen _Lock
uz: Avtomatik ekran _Lock

en: Locks the screen after it blanks
uz: Ekran oʻchib ketganidan keyin uni bloklaydi

en: Automatic _Screen Lock Delay
uz: Avtomatik _Ekran blokirovkasini kechiktirish

en: Time from screen blank to screen lock
uz: Ekran boʻshligidan ekran qulfigacha boʻlgan vaqt

note: Translators: Option for Automatic Screen Lock in Screen Lock page
en: Screen Turns Off
uz: Ekran oʻchadi

note: Translators: Whether to show notifications on the lock screen
en: Lock Screen _Notifications
uz: Bloklash ekrani _Bildirishnomalar

en: Forbid New _USB Devices
uz: Yangi _USB qurilmalarni taqiqlash

en: Prevent new USB devices from interacting with the system when the screen is locked
uz: Ekran qulflanganda yangi USB qurilmalarining tizim bilan oʻzaro taʼsirini oldini oling

en: Screen Privacy
uz: Ekran maxfiyligi

en: Restrict Viewing _Angle
uz: Koʻrish burchagini cheklash

en: File History & Trash
uz: Fayllar tarixi va axlat qutisi

en: File History
uz: Fayllar tarixi

en: File history keeps a record of files that you have used. This information is shared between apps, and makes it easier to find files that you might want to use.
uz: Fayllar tarixi siz foydalangan fayllarning rekordini saqlaydi. Bu maʼlumotlar ilovalar oʻrtasida almashiladi va siz foydalanmoqchi boʻlgan fayllarni topishni osonlashtiradi.

en: File H_istory
uz: Fayl tarix_i

en: File _History Duration
uz: Fayl _Tarix davomiyligi

note: Translators: Option for File History Duration in File History group
en: Forever
uz: Abadiy

en: _Clear History…
uz: _Tarixni tozalash…

en: Trash &amp; Temporary Files
uz: Chiqindi va amp; Vaqtinchalik fayllar

en: Trash and temporary files can sometimes include personal or sensitive information. Automatically deleting them can help to protect privacy.
uz: Chiqindi va vaqtinchalik fayllar ba'zan shaxsiy yoki maxfiy ma'lumotlarni oʻz ichiga olishi mumkin. Ularni avtomatik oʻchirish maxfiylikni himoya qilishga yordam beradi.

en: Automatically Empty _Trash
uz: _Trashni avtomatik boʻshatish

en: Automatically Delete Temporary _Files
uz: Vaqtinchalik fayllarni avtomatik oʻchirish

en: Automatic Deletion _Period
uz: Avtomatik oʻchirish _Davlat

note: Translators: Option for Automatically Delete Period in Trash and Temporary Files group
en: 1 hour
uz: 1 soat

en: _Empty Trash…
uz: _Chiqindini boʻshatish…

en: _Delete Temporary Files…
uz: _Vaqtinchalik fayllarni oʻchirish…

en: Clear File History?
uz: Fayllar tarixi tozalansinmi?

en: After clearing, lists of recently used files will appear empty.
uz: Tozalashdan soʻng, yaqinda foydalanilgan fayllar roʻyxati boʻsh koʻrinadi.

en: Clear _History
uz: _Tarixni tozalash

en: Empty all items from Trash?
uz: Chiqindidagi barcha elementlar tozalansinmi?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
uz: Chiqindidagi barcha elementlar butunlay oʻchirib tashlanadi.

en: _Empty Trash
uz: _Chiqindini boʻshatish

en: Delete all the temporary files?
uz: Barcha vaqtinchalik fayllar oʻchirilsinmi?

en: All the temporary files will be permanently deleted.
uz: Barcha vaqtinchalik fayllar butunlay oʻchiriladi.

en: _Purge Temporary Files
uz: _Vaqtinchalik fayllarni tozalash

en: Search Locations
uz: Joylarni qidirish

en: Filesystem locations which are searched by system apps, such as Files
uz: Fayllar kabi tizim ilovalari tomonidan qidiriladigan fayl tizimi joylashuvi

en: Default Locations
uz: Standart joylar

en: Bookmarked Locations
uz: Belgilangan joylar

en: Custom Locations
uz: Maxsus Joylashuvlar

en: _Add Location
uz: Joy qoʻshish

en: Location not found
uz: Joylashuv topilmadi

en: Subfolders must be manually added for this location
uz: Ushbu joylashuv uchun pastki papkalarni qoʻlda qoʻshish kerak

en: Open Folder
uz: Jildni oching

en: Remove Folder
uz: Jildni olib tashlash

en: Select Location
uz: Joylashuvni tanlang

en: _App Search
uz: _Ilova qidiruvi

en: Include app-provided search results
uz: Ilova tomonidan taqdim etilgan qidiruv natijalarini qoʻshing

en: Search _Locations
uz: Qoʻshimcha ma’lumotlarni koʻrish

en: Filesystem locations which are searched by system apps
uz: Tizim ilovalari tomonidan qidiriladigan fayl tizimi manzillari

en: Search Results
uz: Izlash Natijalari

en: Results are displayed according to the list order
uz: Natijalar roʻyxat tartibiga koʻra koʻrsatiladi

en: Control which apps show search results in the Activities Overview
uz: Qaysi ilovalar qidiruv natijalarini koʻrsatishini Faoliyatlar haqida umumiy ma’lumot orqali boshqaring

note: Translators: Search terms to find the Search panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Search;Find;Index;Hide;Privacy;Results;
uz: Qidiruv;Topish;Indeks;Yashirish;Maxfiylik;Natijalar;

en: Networks
uz: Barcha tarmoqlar

note: Label
en: No networks selected for sharing
uz: Ulashish uchun hech qanday tarmoq tanlanmagan

en: _Device Name
uz: _Qurilma nomi

en: Share files with other devices on the current network
uz: Joriy tarmoqdagi boshqa qurilmalar bilan fayllarni almashish

en: _File Sharing
uz: Fayl ulashish

en: Stream music, photos and videos to devices on the current network
uz: Joriy tarmoqdagi qurilmalarga musiqa, fotosuratlar va videolarni uzating

en: _Media Sharing
uz: _Media almashish

en: File Sharing
uz: Fayl ulashish

en: File Sharing _Address
uz: Fayl almashish _Manzil

en: Copy
uz: Nusxalash

en: _Open Public Folder
uz: _Ochiq papkani oching

en: _Require Password
uz: _Parol talab qiling

en: Password is required on devices that want to access shared content.
    It may still be possible for devices on this network to see what content is being shared.
uz: Umumiy tarkibga kirishni istagan qurilmalarda parol talab qilinadi.
    Bu tarmoqdagi qurilmalar qaysi kontent ulashilayotganini koʻrishi mumkin.

en: _Password
uz: _Parol

en: Media Sharing
uz: Media almashish

en: Media sharing allows streaming pictures, music and video to DLNA enabled devices on the current network.
uz: Media almashish joriy tarmoqdagi DLNA yoqilgan qurilmalarga rasmlar, musiqa va videolarni oqimlash imkonini beradi.

en: Folders
uz: Jildlar

en: Address copied to clipboard
uz: Manzil vaqtinchalik xotiraga nusxalandi

[ctx: service is disabled]
en: Off
uz: Oʻchirilgan

[ctx: service is enabled]
en: Enabled
uz: Yoqilgan

[ctx: service is active]
en: Active
uz: Aktiv

en: Choose a Folder
uz: Jildni tanlang

en: _Add Folder
uz: _Jild qoʻshish

note: Translators: %s is the hostname of the user's device
en: File sharing allows sharing the Public folder with other devices on the current network. This device will be visible as “%s”.
uz: Fayl almashish umumiy jildni joriy tarmoqdagi boshqa qurilmalar bilan almashish imkonini beradi. Bu qurilma “%s” sifatida koʻrinadi.

en: Sharing
uz: Umumiy ulashish

en: Control what you want to share with others
uz: Boshqalar bilan baham koʻrmoqchi boʻlgan narsalarni boshqaring

note: Translators: Search terms to find the Sharing panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;host;name;media;audio;video;pictures;photos;movies;server;renderer;
uz: ulashish;almashish;xost;ism;media;audio;video;rasmlar;fotosuratlar;filmlar;server;renderer;

en: Alert Sound
uz: Ogohlantirish ovozi

en: Click
uz: Bosing

en: String
uz: Satr

en: Swing
uz: Belanchak

en: Custom
uz: Boshqa

en: Balance
uz: Balans

en: Select a Speaker
uz: Karnayni tanlang

en: Test Speakers
uz: Sinov karnaylari

en: Sound
uz: Tovush

en: Output
uz: %u Chiqish

en: _Output Device
uz: _Chiqish qurilmasi

en: _Configuration
uz: Indeks va konfiguratsiyani qayta oʻrnating

en: Master volume
uz: Asosiy hajm

en: _Balance
uz: _Balans

en: Output Device
uz: Chiqish qurilmasi

en: No Output Devices
uz: Chiqish qurilmalari yoʻq

en: Input
uz: Kirish

en: _Input Device
uz: _Kirish qurilmasi

en: Input Device
uz: Kirish qurilmasi

en: No Input Devices
uz: Kiritish qurilmalari yoʻq

en: _Alert Sound
uz: _Ogohlantirish ovozini oʻchirish

en: Volume Levels
uz: Ovoz balandligi

en: No Sound Playing
uz: Ovoz ijro etilmaydi

en: Mute
uz: Ovozsiz

en: Volume
uz: Tovush

en: Unmute
uz: Ovozni yoqish

en: Change sound levels, inputs, outputs, and alert sounds
uz: Ovoz darajalari, kirishlar, chiqishlar va ogohlantirish tovushlarini oʻzgartiring

note: Translators: Search terms to find the Sound panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Card;Microphone;Volume;Fade;Balance;Bluetooth;Headset;Audio;Output;Input;
uz: Karta;Mikrofon;Ovoz balandligi;Oʻchirish;Balans;Bluetooth;Eshitish vositasi;Audio;Chiqish;Kirish;

en: About
uz: Haqida

en: System Logo
uz: Tizim logotipi

note: Translators: this field contains the distro name and version
en: Operating System
uz: Operatsion tizim

en: Hardware Model
uz: Uskuna modeli

en: Processor
uz: Protsessor

en: Memory
uz: Xotira

en: Disk Capacity
uz: Disk sigʻimi

en: Calculating…
uz: Hisoblanmoqda…

en: _System Details
uz: _Tizim tafsilotlari

en: System Details
uz: Tizim tafsilotlari

en: _Copy
uz: _Nusxa olish

en: Hardware Information
uz: Uskuna haqida ma'lumot

en: Software Information
uz: Dasturiy ta'minot haqida ma'lumot

en: Firmware Version
uz: Mikrodastur versiyasi

note: Translators: this field contains the distro name and version
en: OS Name
uz: OS nomi

note: Translators: this field contains the distro type
en: OS Type
uz: OS turi

en: GNOME Version
uz: GNOME versiyasi

en: Windowing System
uz: Derazalash tizimi

en: Virtualization
uz: Virtualizatsiya

en: Kernel Version
uz: Yadro versiyasi

en: Graphics
uz: Grafika

en: Graphics %d
uz: Grafika %d

[ctx: Windowing system (Wayland, X11, or Unknown)]
en: Unknown
uz: Nomaʼlum

en: **Windowing System:**
uz: **Deraza tizimi:**

en: Details copied to clipboard
uz: Tafsilotlar vaqtinchalik xotiraga nusxalandi

en: View information about your system
uz: Tizimingiz haqidagi ma'lumotlarni koʻring

note: Translators: Search terms to find the About panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! "Preferred Applications" is the old name for the preference, so make sure that you use the same "translation" for those keywords
en: device;system;information;hostname;memory;processor;version;default;application;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;
uz: qurilma;tizim;ma'lumot;xost nomi;xotira;protsessor;versiya;sukut boʻyicha;ilova;afzal;cd;dvd;usb;audio;video;disk;olinuvchi;media;avtomatik ishga tushirish;

en: _Region &amp; Language
uz: _Mintaqa &amp; Til

en: System language and localization
uz: Tizim tili va mahalliylashtirish

en: _Date &amp; Time
uz: _Sana &amp; Vaqt

en: Time zone and clock settings
uz: Vaqt mintaqasi va soat sozlamalari

en: _Users
uz: _Foydalanuvchilar

en: Add and remove accounts, change password
uz: Hisoblarni qoʻshish va oʻchirish, parolni oʻzgartirish

en: Allow this device to be used remotely
uz: Ushbu qurilmadan masofadan foydalanishga ruxsat bering

en: SSH network access
uz: SSH tarmogʻiga kirish

en: _About
uz: _Qurilma haqida

en: Hardware details and software versions
uz: Uskuna tafsilotlari va dasturiy ta'minot versiyalari

en: S_oftware Updates
uz: Das_turiy taʼminot yangilanishlari

en: Date & Time
uz: Sana & Vaqt

en: _Year
uz: _Yil

en: _Month
uz: _Oy

en: _Day
uz: _Kun

en: Automatic _Date &amp; Time
uz: Avtomatik _Sana va amp; Vaqt

en: Requires internet access
uz: Internetga kirishni talab qiladi

en: Date &amp; _Time
uz: Sana &amp; _Vaqt

en: Automatic Time _Zone
uz: Avtomatik vaqt _mintaqasi

en: Requires location services enabled and internet access
uz: Joylashuv xizmatlarini yoqish va internetga kirishni talab qiladi

en: Time Z_one
uz: Vaqt z_onasi

en: Time _Format
uz: Vaqt _formati

en: _24-hour
uz: _24 soat

en: Clock &amp; Calendar
uz: Soat &amp; Kalendar

en: Control how the time and date is shown in the top bar
uz: Yuqori panelda vaqt va sana qanday koʻrsatilishini boshqaring

en: _Week Day
uz: _Hafta kuni

en: _Seconds
uz: 0 soniya

en: Week _Numbers
uz: Hafta _Raqamlar

en: Shown in the dropdown calendar
uz: Ochiladigan kalendarda koʻrsatilgan

en: January
uz: Yanvar

en: February
uz: Fevral

en: March
uz: Mart

en: April
uz: Aprel

en: June
uz: Iyun

en: July
uz: Iyul

en: August
uz: Avgust

en: September
uz: Sentyabr

en: October
uz: Oktyabr

en: November
uz: Noyabr

en: December
uz: Dekabr

en: Select Time Zone
uz: Vaqt mintaqasini tanlang

en: Search cities
uz: Shaharlarni qidirish

en: Change the date and time, including time zone
uz: Sana va vaqtni, shu jumladan vaqt mintaqasini oʻzgartiring

note: Translators: Search terms to find the Date and Time panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Clock;Timezone;Location;
uz: Soat; Vaqt mintaqasi; Joylashuv;

en: Change system time and date settings
uz: Tizim vaqt va sana sozlamalarini oʻzgartiring

en: To change time or date settings, you need to authenticate.
uz: Vaqt yoki sana sozlamalarini oʻzgartirish uchun siz autentifikatsiya qilishingiz kerak.

en: Language and time settings, system information
uz: Til va vaqt sozlamalari, tizim ma'lumotlari

note: Translators: Search terms to find the System panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: device;system;information;details;hostname;memory;processor;version;software;operating;os;model;language;region;country;formats;numbers;units;clock;timezone;date;location;remote;desktop;rdp;vnc;ssh;
uz: qurilma;tizim;ma'lumotlar;tafsilotlar;xost nomi;xotira;protsessor;versiya;dasturiy ta'minot;operatsion;OS;model;til;mintaqa;mamlakat;formatlar;raqamlar;birliklar;soat;vaqt zonasi;sana;joy;masofadagi;desktop;rdp;vnc;ssh;

en: Formats
uz: Formatlar

en: Search locales
uz: Mahalliy tillarni qidirish

en: Common Formats
uz: Umumiy formatlar

en: All Formats
uz: Barcha formatlar

en: Preview
uz: Oldindan koʻrish

en: Close Preview
uz: Koʻrib chiqishni yopish

en: Dates
uz: Sanalar

en: Times
uz: Vaqtlar

en: Dates &amp; Times
uz: Sanalar & amp; Vaqtlar

en: Numbers
uz: Raqamlar

en: Measurement
uz: Oʻlchov Birligi

en: Paper
uz: Qogʻoz

[ctx: measurement format]
en: Imperial
uz: Imperator

[ctx: measurement format]
en: Metric
uz: Metrik

en: Region & Language
uz: Mintaqa va til

en: Language and format will be changed after next login
uz: Til va format keyingi kirishdan keyin oʻzgartiriladi

en: Log _Out…
uz: Chiqish…

en: The language setting is used for interface text and web pages. Formats are used for numbers, dates, and currencies.
uz: Til sozlamalari interfeys matni va veb-sahifalar uchun ishlatiladi. Formatlar raqamlar, sanalar va valyutalar uchun ishlatiladi.

en: Your Account
uz: Hisobingiz

en: _Language
uz: Til

en: _Formats
uz: Formatlar

en: Login Screen
uz: Kirish ekrani

en: L_anguage
uz: Til

en: Fo_rmats
uz: Fo_rmatlar

en: Select your display language and formats
uz: Displey tili va formatlarini tanlang

note: Translators: Search terms to find the Region and Language panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Language;Layout;Keyboard;Input;
uz: Til;Layout;Klaviatura;Kirish;

en: Share your existing desktop with other devices. The remote connection uses the existing screen resolution.
uz: Mavjud ish stolingizni boshqa qurilmalar bilan baham koʻring. Masofaviy ulanish mavjud ekran ruxsatidan foydalanadi.

en: _Desktop Sharing
uz: Ish stolini almashish

en: Remote _Control
uz: Masofadan boshqarish _

en: Allows desktop shares to control the screen
uz: Ish stoli ulashishlariga ekranni boshqarish imkonini beradi

en: How to Connect
uz: Qanday ulanish kerak

en: Use a remote desktop app to connect using the RDP protocol. Additional information about the device’s network location may also be required.
uz: RDP protokoli yordamida ulanish uchun masofaviy ish stoli ilovasidan foydalaning. Qurilmaning tarmoq joylashuvi haqida qoʻshimcha ma'lumot ham talab qilinishi mumkin.

en: _Hostname
uz: Host nomi

en: _Port
uz: Port

en: Login Details
uz: Kirish tafsilotlari

en: _Username
uz: Foydalanuvchi nomi

en: P_assword
uz: Parol

en: _Generate New Password
uz: Yangi parol yarating

en: _Verify Encryption
uz: Shifrlashni tekshirish

en: Device address copied to clipboard
uz: Qurilma manzili vaqtinchalik xotiraga nusxalandi

en: Port number copied to clipboard
uz: Port raqami vaqtinchalik xotiraga nusxalandi

en: Username copied to clipboard
uz: Foydalanuvchi nomi vaqtinchalik xotiraga nusxalandi

en: Password copied to clipboard
uz: Parol vaqtinchalik xotiraga nusxalandi

en: Encryption Fingerprint
uz: Barmoq izini shifrlash

en: The encryption fingerprint can be seen in connecting clients and should be identical
uz: Shifrlash barmoq izini mijozlarni ulashda koʻrish mumkin va bir xil boʻlishi kerak

en: Remote Desktop
uz: Masofaviy ish stoli

en: Desktop _Sharing
uz: Ish stolini ulashish

en: Remote _Login
uz: Masofadan kirish

en: Remotely connect to your user account when it isn’t being used. The display resolution can be set from the remote.
uz: Foydalanuvchi hisobingiz ishlatilmayotganda unga masofadan ulanish. Displey oʻlchamlari masofadan boshqarish pultidan oʻrnatilishi mumkin.

en: _Remote Login
uz: Masofadan kirish

en: Enable or disable remote sessions
uz: Masofaviy seanslarni yoqish yoki oʻchirish

en: Authentication is required to enable or disable remote sessions
uz: Masofaviy seanslarni yoqish yoki oʻchirish uchun autentifikatsiya talab qilinadi

en: Secure Shell
uz: Xavfsiz Shell

en: Access this device using Secure Shell (SSH)
uz: Secure Shell (SSH) yordamida ushbu qurilmaga kiring

en: _Secure Shell
uz: Xavfsiz Shell

en: SSH Login _Command
uz: SSH Login _Buyruq

en: Command copied to clipboard
uz: Buyruq vaqtinchalik xotiraga nusxalandi

en: Enable or disable remote login
uz: Masofaviy kirishni yoqish yoki oʻchirish

en: Authentication is required to enable or disable remote login
uz: Masofaviy kirishni yoqish yoki oʻchirish uchun autentifikatsiya talab qilinadi

en: Failed to add account
uz: Hisob qoʻshib boʻlmadi

en: Passwords match
uz: Parollar mos keladi

en: Passwords do not match
uz: Parollar mos kelmaydi

en: _Next
uz: Keyingisi

en: Add User
uz: Foydalanuvchi qoʻshish

en: Account Type
uz: Hisob turi

en: Ad_ministrator
uz: Administrator

en: Administrators have extra abilities, including adding and removing users, changing login settings, and removing software. Parental controls cannot be applied to administrators.
uz: Administratorlar qoʻshimcha qobiliyatlarga ega, jumladan, foydalanuvchilarni qoʻshish va oʻchirish, kirish sozlamalarini oʻzgartirish va dasturiy ta'minotni oʻchirish. Ota-ona nazorati administratorlarga nisbatan qoʻllanilmaydi.

en: User Details
uz: Foydalanuvchi tafsilotlari

en: Fu_ll Name
uz: Toʻliq ism

en: Usernames can only include lower case letters, numbers, hyphens and underscores.
uz: Foydalanuvchi nomlari faqat kichik harflar, raqamlar, tire va pastki chiziqni oʻz ichiga olishi mumkin.

en: User sets password on _first login
uz: Foydalanuvchi _birinchi kirishda parol oʻrnatadi

en: Set password n_ow
uz: Parolni hozir oʻrnating

en: Set Password
uz: Parol oʻrnatish

en: For a good password, mix upper case, lower case, numbers and punctuation.
uz: Yaxshi parol uchun katta harf, kichik harf, raqamlar va tinish belgilarini aralashtiring.

en: _Confirm Password
uz: Parolni tasdiqlang

en: Select a File…
uz: Fayl tanlang…

en: Select
uz: Tanlash

en: Browse for more pictures
uz: Koʻproq rasmlarni koʻrib chiqing

en: Add Enterprise Login
uz: Enterprise Login qoʻshing

en: Offline
uz: Oflayn

en: A network connection is needed to add enterprise login accounts.
uz: Korxonaga kirish hisoblarini qoʻshish uchun tarmoq ulanishi kerak.

en: Enterprise login allows an existing centrally managed account to be used on this device.
uz: Korxonaga kirish ushbu qurilmada mavjud markazlashtirilgan boshqariladigan hisobdan foydalanish imkonini beradi.

en: _Domain
uz: Domen

en: Should match the web domain of the account provider
uz: Hisob provayderining veb-domeniga mos kelishi kerak

en: Enroll Device
uz: Qurilmani roʻyxatdan oʻtkazish

en: _Enroll
uz: Roʻyxatdan oʻtish

en: Administrator _Name
uz: Administrator _Nomi

en: Administrator _Password
uz: Administrator _Parol

en: Failed to register account
uz: Hisob qaydnomasini roʻyxatdan oʻtkazib boʻlmadi

en: Failed to join domain
uz: Domenga qoʻshilmadi

en: No supported way to authenticate with this domain
uz: Bu domen bilan autentifikatsiya qilishning qoʻllab-quvvatlanmaydigan usuli

en: That login name didn’t work
uz: Bu login nomi ishlamadi

en: That login password didn’t work
uz: Bu kirish paroli ishlamadi

en: That hostname didn’t work
uz: Bu xost nomi ishlamadi

en: Failed to log into domain
uz: Domenga kirib boʻlmadi

note: Translators: The "%s" is a domain address (e.g. "demo1.freeipa.org").
en: To add an enterprise login account, this device needs to be enrolled with <b>%s</b>. To enroll, have your domain administrator enter their name and password.
uz: Korporativ login hisobini qoʻshish uchun ushbu qurilma <b>%s</b> bilan roʻyxatdan oʻtgan boʻlishi kerak. Roʻyxatdan oʻtish uchun domen administratoringizdan oʻz nomi va parolini kiriting.

en: Valid domain
uz: Yaroqli domen

en: Domain not found
uz: Domen topilmadi

en: Checking domain…
uz: Domen tekshirilmoqda…

en: Failed to contact realmd service
uz: realmd xizmati bilan bogʻlanib boʻlmadi

en: No fingerprint device
uz: Barmoq izi qurilmasi yoʻq

note: Translators: This is the empty state page label which states that there are no devices ready.
en: No Fingerprint device
uz: Barmoq izi qurilmasi yoʻq

en: Ensure the device is properly connected
uz: Qurilma toʻgʻri ulanganligiga ishonch hosil qiling

en: Fingerprint Device
uz: Barmoq izi qurilmasi

en: Choose the fingerprint device you want to configure
uz: Sozlamoqchi boʻlgan barmoq izi qurilmasini tanlang

en: Fingerprint Login
uz: Barmoq izi bilan kirish

en: Fingerprint login allows you to unlock and log into your device with your finger
uz: Barmoq izi bilan kirish qurilmangizni barmoq bilan qulfdan chiqarish va tizimga kirish imkonini beradi

en: _Delete Fingerprints
uz: Barmoq izlarini oʻchirish

en: Fingerprint Enroll
uz: Barmoq izini roʻyxatdan oʻtkazish

en: the device needs to be claimed to perform this action
uz: ushbu amalni bajarish uchun qurilmaga da'vo qilish kerak

en: the device is already claimed by another process
uz: qurilma allaqachon boshqa jarayon tomonidan da'vo qilingan

en: you do not have permission to perform the action
uz: amalni bajarish uchun ruxsatingiz yoʻq

en: no prints have been enrolled
uz: hech qanday nashrlar roʻyxatga olinmagan

en: Failed to communicate with the device during enrollment
uz: Roʻyxatdan oʻtish vaqtida qurilma bilan bogʻlanib boʻlmadi

en: Failed to communicate with the fingerprint reader
uz: Barmoq izini oʻquvchi bilan bogʻlanib boʻlmadi

en: Failed to communicate with the fingerprint daemon
uz: Barmoq izi demoni bilan bogʻlanib boʻlmadi

en: Failed to list fingerprints: %s
uz: Barmoq izlarini roʻyxatga kiritib boʻlmadi: %s

en: Failed to delete saved fingerprints: %s
uz: Saqlangan barmoq izlarini oʻchirib boʻlmadi: %s

en: Left thumb
uz: Chap bosh barmogʻi

en: Left middle finger
uz: Chap oʻrta barmoq

en: _Left index finger
uz: Chap koʻrsatkich barmogʻi

en: Left ring finger
uz: Chap halqa barmogʻi

en: Left little finger
uz: Chap kichik barmoq

en: Right thumb
uz: Oʻng bosh barmogʻi

en: Right middle finger
uz: Oʻng oʻrta barmoq

en: _Right index finger
uz: Oʻng koʻrsatkich barmogʻi

en: Right ring finger
uz: Oʻng halqa barmogʻi

en: Right little finger
uz: Oʻng kichik barmoq

en: Unknown Finger
uz: Noma'lum barmoq

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Complete
uz: Bajarildi

en: Fingerprint device disconnected
uz: Barmoq izi qurilmasi uzildi

en: Fingerprint device storage is full
uz: Barmoq izi qurilmasi xotirasi toʻlgan

en: Fingerprint is duplicate
uz: Barmoq izi nusxasi

en: Failed to enroll new fingerprint
uz: Yangi barmoq izini yozib boʻlmadi

en: Failed to start enrollment: %s
uz: Roʻyxatdan oʻtishni boshlab boʻlmadi: %s

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Failed to enroll new fingerprint
uz: Yangi barmoq izini yozib boʻlmadi

en: Failed to stop enrollment: %s
uz: Roʻyxatdan oʻtishni toʻxtatib boʻlmadi: %s

en: Repeatedly lift and place your finger on the reader to enroll your fingerprint
uz: Barmoq izini roʻyxatga olish uchun barmogʻingizni qayta-qayta koʻtaring va oʻquvchi ustiga qoʻying

en: _Re-enroll this finger…
uz: Ushbu barmoqni qayta roʻyxatdan oʻtkazish…

note: TRANSLATORS: This is the label for the button to enroll a new finger
en: Scan new fingerprint
uz: Yangi barmoq izini skanerlang

en: Failed to release fingerprint device %s: %s
uz: Barmoq izi qurilmasi %s chiqarilmadi: %s

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Problem Reading Device
uz: Oʻqish qurilmasi muammosi

en: Failed to claim fingerprint device %s: %s
uz: Barmoq izi qurilmasiga daʼvo qilinmadi: %s: %s

en: Failed to get fingerprint devices: %s
uz: Barmoq izi qurilmalari olinmadi: %s

en: Delete All Fingerprints?
uz: Barcha barmoq izlari oʻchirilsinmi?

en: Deleting all enrolled fingerprints will disable Fingerprint Login. To re-enable Fingerprint Login at least one fingerprint will have to be enrolled.
uz: Barcha roʻyxatga olingan barmoq izlarini oʻchirish barmoq izlari bilan kirishni oʻchirib qoʻyadi. Barmoq izi bilan loginni qayta yoqish uchun kamida bitta barmoq izini roʻyxatdan oʻtkazish kerak boʻladi.

en: _Delete All
uz: Hammasini oʻchirish

en: Please choose another password.
uz: Boshqa parolni tanlang.

en: Please type your current password again.
uz: Iltimos, joriy parolingizni qayta kiriting.

en: Password could not be changed
uz: Parolni oʻzgartirib boʻlmadi

en: Change Password
uz: Parolni oʻzgartirish

en: Ch_ange
uz: Oʻzgartirish

en: Current Password
uz: Joriy parol

en: New Password
uz: Yangi Parol

en: Confirm Password
uz: Parolni Tasdiqlash

en: The passwords do not match
uz: Parollar mos kelmaydi

en: Allow user to change their password on next login
uz: Keyingi kirishda foydalanuvchi parolini oʻzgartirishga ruxsat bering

en: Set a password now
uz: Endi parol oʻrnating

en: Cannot automatically join this type of domain
uz: Bu turdagi domenga avtomatik ravishda qoʻshilib boʻlmaydi

en: No such domain or realm found
uz: Bunday domen yoki soha topilmadi

en: Cannot log in as %s at the %s domain
uz: %s domenida %s sifatida tizimga kirib boʻlmaydi

en: Invalid password, please try again
uz: Parol notoʻgʻri, qayta urinib koʻring

en: Couldn’t connect to the %s domain: %s
uz: %s domeniga ulanib boʻlmadi: %s

en: Unlock to Change This Setting
uz: Ushbu sozlamani oʻzgartirish uchun qulfni oching

en: Change Avatar
uz: Изменить главную фотографию

en: Remove Avatar
uz: Avatarni olib tashlang

en: Pa_ssword
uz: Parol

en: _Fingerprint Login
uz: Barmoq izi bilan login

en: A_utomatic Login
uz: Avtomatik kirish

en: Automatic login opens the user account when the device starts, without requiring authentication. Authentication is still required at other times, such as when unlocking the screen.
uz: Avtomatik kirish autentifikatsiyani talab qilmasdan, qurilma ishga tushganda foydalanuvchi hisobini ochadi. Boshqa paytlarda, masalan, ekran qulfini ochishda autentifikatsiya talab qilinadi.

en: _Administrator
uz: Administrator

en: _Parental Controls
uz: Ota-ona nazorati

en: Open the Parental Controls app
uz: Ota-ona nazorati ilovasini oching

en: _Remove User…
uz: Foydalanuvchini oʻchirish…

en: The user will not be able to use this device once their account has been removed
uz: Foydalanuvchi hisobi olib tashlanganidan keyin ushbu qurilmadan foydalana olmaydi

en: _Delete Files and Settings
uz: Fayllar va sozlamalarni oʻchirish

[ctx: Password mode]
en: Account disabled
uz: Hisob oʻchirilgan

[ctx: Password mode]
en: To be set at next login
uz: Keyingi kirishda oʻrnatiladi

[ctx: Password mode]
en: None
uz: Hech biri

note: TODO: Handle enterprise accounts
en: Remove %s?
uz: “%s” olib tashlansinmi?

en: Users
uz: Foydalanuvchilar

en: Other Users
uz: Boshqa foydalanuvchilarning jarayonlarini boshqarish uchun imtiyozlar talab qilinadi

en: _Add User
uz: Foydalanuvchi qoʻshish

en: Add _Enterprise Login
uz: Korxona kirish tizimini qo‘shish

en: Add or remove users and change your password
uz: Foydalanuvchilarni qoʻshing yoki oʻchiring va parolingizni oʻzgartiring

note: Translators: Search terms to find the Users panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Login;Name;Fingerprint;Avatar;Logo;Face;Password;Parental;Restrictions;Usage;Kid;Child;
uz: Kirish;Ism;Barmoq izi;Avatar;Logo;Yuz;Parol;Ota-ona;Cheklovlar;Foydalanish;Bola;Bola;

en: Manage user accounts
uz: Foydalanuvchi hisoblarini boshqarish

en: Authentication is required to change user data
uz: Foydalanuvchi ma'lumotlarini oʻzgartirish uchun autentifikatsiya talab qilinadi

[ctx: Password hint]
en: The new password needs to be different from the old one
uz: Yangi parol eskisidan farq qilishi kerak

[ctx: Password hint]
en: Try changing some letters and numbers
uz: Ba'zi harf va raqamlarni oʻzgartirib koʻring

[ctx: Password hint]
en: Try changing the password a bit more
uz: Parolni biroz oʻzgartirib koʻring

[ctx: Password hint]
en: A password without your user name would be stronger
uz: Sizning foydalanuvchi nomingizsiz parol kuchliroq boʻladi

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid using your name in the password
uz: Parolda ismingizni ishlatmaslikka harakat qiling

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid some of the words included in the password
uz: Parolga kiritilgan ba'zi soʻzlardan qochishga harakat qiling

[ctx: Password hint]
en: Avoid common words
uz: Umumiy soʻzlardan saqlaning

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid reordering existing words
uz: Mavjud soʻzlarni qayta tartiblashdan qochishga harakat qiling

[ctx: Password hint]
en: Try to use more numbers
uz: Koʻproq raqamlardan foydalanishga harakat qiling

[ctx: Password hint]
en: Try to use more uppercase letters
uz: Koʻproq katta harflardan foydalanishga harakat qiling

[ctx: Password hint]
en: Try to use more lowercase letters
uz: Koʻproq kichik harflardan foydalanishga harakat qiling

[ctx: Password hint]
en: Try to use more special characters, like punctuation
uz: Tinish belgilari kabi maxsus belgilardan foydalanishga harakat qiling

[ctx: Password hint]
en: Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation
uz: Harflar, raqamlar va tinish belgilari aralashmasidan foydalanishga harakat qiling

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same character
uz: Xuddi shu belgini takrorlamaslikka harakat qiling

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation
uz: Bir xil turdagi belgilarni takrorlamaslikka harakat qiling: siz harflar, raqamlar va tinish belgilarini aralashtirishingiz kerak

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid sequences like 1234 or abcd
uz: 1234 yoki abcd kabi ketma-ketliklardan qochishga harakat qiling

[ctx: Password hint]
en: Password needs to be longer
uz: Parol uzunroq boʻlishi kerak

[ctx: Password hint]
en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two
uz: Katta va kichik harflarni aralashtirib, bir yoki ikkita raqamdan foydalanishga harakat qiling

[ctx: Password hint]
en: Valid password. Try adding more letters, numbers and punctuation
uz: Yaroqli parol. Koʻproq harflar, raqamlar va tinish belgilari qoʻshib koʻring

en: Great password!
uz: Ajoyib parol!

en: Authentication failed
uz: Autentifikatsiya amalga oshmadi

en: The new password is too short
uz: Yangi parol juda qisqa

en: The new password is too simple
uz: Yangi parol juda oddiy

en: The old and new passwords are too similar
uz: Eski va yangi parollar juda oʻxshash

en: The new password has already been used recently.
uz: Yangi parol allaqachon yaqinda ishlatilgan.

en: The new password must contain numeric or special characters
uz: Yangi parol raqamli yoki maxsus belgilarni oʻz ichiga olishi kerak

en: The old and new passwords are the same
uz: Eski va yangi parollar bir xil

en: Your password has been changed since you initially authenticated!
uz: Parolingiz dastlab autentifikatsiya qilinganidan beri oʻzgartirildi!

en: The new password does not contain enough different characters
uz: Yangi parolda yetarlicha turli belgilar mavjud emas

en: Unknown error
uz: Nama'lum xatolik

note: Translators: '%s' is an invalid character, such as @, #, etc...
en: Usernames cannot include “%s”
uz: Foydalanuvchi nomlarida “%s” boʻlishi mumkin emas

en: Username is already in use — please choose another
uz: Foydalanuvchi nomi allaqachon ishlatilmoqda — boshqasini tanlang

en: Usernames must have fewer than %ld character | Usernames must have fewer than %ld characters
uz[0]: Foydalanuvchi nomlari %ld ta belgidan kam boʻlishi kerak
uz[1]: Foydalanuvchi nomlari %ld ta belgidan kam boʻlishi kerak

en: Cursor Size
uz: Kursor hajmi

en: Cursor size can be combined with Zoom to make it easier to see the cursor
uz: Kursorni koʻrishni osonlashtirish uchun kursor oʻlchamini Zoom bilan birlashtirish mumkin

en: Hearing
uz: Eshitish

en: _Overamplification
uz: Haddan tashqari kuchaytirish

en: Allow volume to exceed 100%, with reduced sound quality
uz: Ovoz sifatini pasaytirish bilan 100% dan oshishiga ruxsat bering

en: Visual Alerts
uz: Vizual ogohlantirishlar

en: Use a visual indication when an alert sound occurs
uz: Ogohlantirish ovozi paydo boʻlganda vizual koʻrsatkichdan foydalaning

en: _Visual Alerts
uz: Vizual ogohlantirishlar

en: _Flash Area
uz: Flash maydoni

en: Entire Screen
uz: Butun ekran

en: Entire Window
uz: Butun Oyna

en: _Test Flash
uz: Test Flash

[ctx: Sound panel name]
note: Translators: This will be presented as the text of a link to the Sound panel
en: Sound
uz: Ovoz

note: Translators: %s is a link to the Sound panel with the label "Sound"
en: System volume can be adjusted in %s settings
uz: Tizim tovushini %s sozlamalarida sozlash mumkin

en: Pointing & Clicking
uz: Ishora va bosish

en: _Mouse Keys
uz: Sichqoncha tugmachalari

en: Use numeric keypad to move your mouse pointer
uz: Sichqoncha kursorini harakatlantirish uchun raqamli klaviaturadan foydalaning

en: _Locate Pointer
uz: Koʻrsatkichni aniqlash

en: Reveal pointer location by pressing Left Ctrl
uz: Chap Ctrl tugmasini bosish orqali koʻrsatgich oʻrnini koʻrsating

en: _Activate Windows on Hover
uz: Hoverda Windows-ni faollashtiring

en: Place the pointer over a window to activate it
uz: Uni faollashtirish uchun kursorni oyna ustiga qoʻying

en: _Double-Click Delay
uz: Ikki marta bosish kechikishi

note: Translators: This is a mark in the Crosshair Length scale
en: Short
uz: Qisqa

note: Translators: This is a mark in the Crosshair Length scale
en: Long
uz: Toʻliq

en: Click Assist
uz: Assist tugmasini bosing

en: _Simulated Secondary Click
uz: Simulyatsiya qilingan ikkilamchi bosish

en: Secondary click by holding down the primary mouse button
uz: Sichqonchaning asosiy tugmachasini bosib ushlab turish orqali ikkilamchi bosing

en: Acceptance Delay
uz: Qabul qilish kechikishi

en: _Hover Click
uz: Kirish tugmasini bosing

en: Trigger a click when the pointer hovers
uz: Koʻrsatkich kursorga oʻtganda chertishni ishga tushiring

en: Delay
uz: Kechiktirish

en: Motion Threshold
uz: Harakat chegarasi

en: Small
uz: Kichkina

en: Large
uz: Katta

en: _Always Show Accessibility Menu
uz: Har doim maxsus imkoniyatlar menyusini koʻrsatish

en: Display the accessibility menu in the top bar
uz: Yuqori panelda maxsus imkoniyatlar menyusini koʻrsating

en: _Seeing
uz: Koʻrish

en: _Hearing
uz: Eshitish

en: _Typing
uz: Yozish

en: _Pointing and Clicking
uz: Ishora qilish va bosish

en: _Zoom
uz: Kattalashtirish

en: Seeing
uz: Koʻrish

en: Screen _Reader
uz: Ekran oʻquvchi

en: The screen reader reads displayed text as you move the focus
uz: Fokusni siljitganingizda ekran oʻquvchi koʻrsatilgan matnni oʻqiydi

en: Co_nfigure
uz: Sozlash

en: _High Contrast
uz: Yuqori kontrast

en: Increase color contrast of foreground and background interface elements
uz: Old va fon interfeysi elementlarining rang kontrastini oshiring

en: _On/Off Shapes
uz: Shakllarni yoqish/oʻchirish

en: Use shapes to indicate state in addition to or instead of color
uz: Rangga qoʻshimcha yoki oʻrniga holatni koʻrsatish uchun shakllardan foydalaning

en: _Animation Effects
uz: Animatsiya effektlari

en: Toggle animation effects throughout the user interface
uz: Foydalanuvchi interfeysi boʻylab animatsiya effektlarini almashtiring

en: Turning off animation effects will result in more sudden transitions and no motion in the user interface at all. This may introduce unwanted effects that may have a negative impact on some visual sensitivities.
uz: Animatsiya effektlarini oʻchirish keskin oʻtishlarga olib keladi va foydalanuvchi interfeysida umuman harakat boʻlmaydi. Bu ba'zi vizual sezgirliklarga salbiy ta'sir koʻrsatishi mumkin boʻlgan kiruvchi effektlarni keltirib chiqarishi mumkin.

en: _Large Text
uz: Katta matn

en: Increase the size of all text in the user interface
uz: Foydalanuvchi interfeysidagi barcha matn hajmini oshiring

en: _Cursor Size
uz: Kursor hajmi

en: Increase the size of the cursor
uz: Kursor hajmini oshiring

en: _Sound Keys
uz: Ovoz tugmalari

en: Beep when Num Lock or Caps Lock are turned on or off
uz: Num Lock yoki Caps Lock yoqilganda yoki oʻchirilganda signal

en: Always Show Scroll_bars
uz: Har doim gʻildirakni koʻrsatilsin

en: Make scrollbars always visible
uz: Gʻildiraklarni har doim koʻrinadigan qilib qoʻying

[ctx: cursor size]
note: translators: the labels will read: * Cursor Size: Default
en: Default
uz: Standart

[ctx: cursor size]
en: Medium
uz: Oʻrtacha

[ctx: cursor size]
en: Large
uz: Katta

[ctx: cursor size]
en: Larger
uz: Kattaroq

[ctx: cursor size]
en: Largest
uz: Eng katta

en: %d pixel | %d pixels
uz[0]: %d piksel
uz[1]: %d piksel

en: Screen _Keyboard
uz: Ekran klaviaturasi

en: Use the on-screen keyboard to type in input fields
uz: Kirish maydonlarini kiritish uchun ekran klaviaturasidan foydalaning

en: _Enable by Keyboard
uz: Klaviatura orqali yoqish

en: Turn accessibility features on or off using the keyboard
uz: Klaviatura yordamida maxsus imkoniyatlarni yoqing yoki oʻchiring

en: Text Cursor
uz: Matn kursori

en: _Cursor Blinking
uz: Kursor miltillashi

en: Change if the cursor blinks in text fields
uz: Kursor matn maydonlarida miltillasa, oʻzgartiring

en: _Blink Speed
uz: Miltillash tezligi

en: Blink Speed
uz: Miltillash tezligi

en: _Test Entry
uz: Test yozuvi

en: Typing Assist
uz: Yozish yordamchisi

en: _Repeat Keys
uz: Klavishlarni takrorlash

en: Key presses repeat when the key is held down
uz: Tugmachani bosish tugmachani bosib turganda takrorlanadi

en: Speed
uz: Tezlik

en: _Sticky Keys
uz: Yopishqoq kalitlar

en: Sequences of modifier keys act as a key combination
uz: Modifikator tugmalar ketma-ketligi tugmalar birikmasi vazifasini bajaradi

en: Disable if two keys are pressed together
uz: Agar ikkita tugma birga bosilsa, oʻchiring

en: Beep when modifier key is pressed
uz: Modifikator tugmasi bosilganda signal eshitiladi

en: S_low Keys
uz: Sekin tugmalar

en: Delay between when a key is pressed and when it is accepted
uz: Tugmani bosish va uni qabul qilish oʻrtasidagi kechikish

en: Beep when a key is pressed
uz: Tugma bosilganda signal eshitiladi

en: Beep when a key is accepted
uz: Kalit qabul qilinganda signal eshitiladi

en: Beep when a key is rejected
uz: Kalit rad etilganda signal eshitiladi

en: B_ounce Keys
uz: Sakrash tugmalari

en: Ignore fast duplicate keypresses
uz: Tez takrorlanuvchi tugmalarni bosishga e'tibor bermang

en: Zoom
uz: Kattalashtirish

en: _Desktop Zoom
uz: Ish stolini kattalashtirish

en: Magnify the entire screen
uz: Butun ekranni kattalashtiring

en: Magnifier
uz: Kattalashtiruvchi

en: _Magnification Factor
uz: Kattalashtirish faktori

en: M_agnifier View
uz: Kattalashtiruvchi ko‘rinish

note: Translators: This is a behavior option of the Magnifier View
en: Follow Mouse Cursor
uz: Sichqoncha kursorini kuzatib boring

note: Translators: This is a behavior option of the Magnifier View
en: Screen Area
uz: Ekran maydoni

en: _Extend Outside Screen Edges
uz: Ekranning tashqi qirralarini kengaytirish

en: _Screen Area
uz: Ekran maydoni

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Full Screen
uz: Toʻliq ekran

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Top Half
uz: Yuqori yarmi

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Bottom Half
uz: Pastki yarmi

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Left Half
uz: Chap yarmi

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Right Half
uz: Oʻng yarmi

en: _Follow Behavior
uz: Xulq-atvorga rioya qiling

note: Translators: This is an option of the zoom Magnifier behavior
en: Moves with Contents
uz: Kontent bilan harakatlanadi

note: Translators: This is an option of the zoom Magnifier behavior
en: Pushes Contents Around
uz: Tarkibni atrofga suradi

note: Translators: This is an option of the zoom Magnifier behavior
en: Remains Centered
uz: Markazda qoladi

en: Crosshairs
uz: Krossheyrlar

en: _Crosshair Lines
uz: Kesishgan chiziqlar

en: Mark the cursor location in the magnifier region using lines
uz: Chiziqlar yordamida kattalashtiruvchi mintaqada kursor oʻrnini belgilang

en: _Overlap Mouse Cursor
uz: Sichqoncha kursori ustma-ust

en: _Thickness
uz: Qalinligi

note: Translators: This is a mark in the Thickness scale
en: Thin
uz: Yupqa

note: Translators: This is a mark in the Thickness scale
en: Thick
uz: Qalin

en: Len_gth
uz: Uzun_lik

en: Colo_r
uz: Rang

en: Color Filters
uz: Rang filtrlari

en: _Inverted
uz: Teskari

en: Invert colors in the magnifier region
uz: Ranglarni kattalashtiruvchi mintaqada oʻzgartiring

en: _Brightness
uz: Yorugʻlik

note: Translators: This is a mark in the Brightness scale Translators: This is a mark in the Contrast scale
en: Low
uz: Past

note: Translators: This is a mark in the Brightness scale Translators: This is a mark in the Contrast scale
en: High
uz: Yuqori

en: Co_ntrast
uz: Kontrast

en: Co_lor
uz: Rang

note: Translators: This is a mark in the Grayscale scale
en: Full
uz: Toʻliq

en: Make it easier to see, hear, type, point and click
uz: Koʻrish, eshitish, yozish, koʻrsatish va bosishni osonlashtiring

note: Translators: Search terms to find the Accessibility panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Keyboard;Mouse;a11y;Accessibility;Universal;Access;Contrast;Cursor;Sound;Zoom;Screen;Reader;big;high;large;text;font;size;AccessX;Sticky;Keys;Slow;Bounce;Mouse;Double;click;Delay;Speed;Assist;Repeat;Blink;Pointer;find;locate;visual;hearing;audio;typing;animations;
uz: Klaviatura;Sichqoncha;a11y;Mavjudlik;Universal;Kirish;Kontrast;Kursor;Ovoz;Zoom;Ekran;Reader;katta;yuqori;katta;matn;shrift;siz;AccessX;St. icky;Keys;Sekin;Sichqoncha;Sichqoncha;Ikki marta bosish;Kechikish;Tezlik;Yordamchi; Takrorlash;Koʻzni miltillash;Koʻrsatgich;topish;joylashish;vizual;eshitish;audio;yozish;animatsiyalar;

en: Map Buttons
uz: Xarita tugmalari

en: Map buttons to functions
uz: Tugmalarni funksiyalarga xaritalash

en: To edit a shortcut, choose the “Send Keystroke” action, press the keyboard shortcut button and hold down the new keys or press Backspace to clear
uz: Yorliqni tahrirlash uchun “Klaviaturani yuborish” amalini tanlang, klaviatura yorliq tugmasini bosing va yangi tugmalarni bosib turing yoki tozalash uchun Backspace tugmasini bosing

en: _Close
uz: Yopish

en: Please tap the target markers as they appear on screen to calibrate the tablet
uz: Iltimos, planshetni kalibrlash uchun ekranda paydo boʻladigan nishon belgilariga teging

en: Mis-click detected, restarting…
uz: Notoʻgʻri bosish aniqlandi, qayta ishga tushirilmoqda…

en: Button %d
uz: %d tugmasi

[ctx: Wacom action-type]
en: Application defined
uz: Ilova aniqlandi

[ctx: Wacom action-type]
en: Send Keystroke
uz: Klaviatura tugmachasini yuborish

[ctx: Wacom action-type]
en: Switch Monitor
uz: Monitorni almashtirish

[ctx: Wacom action-type]
en: Show On-Screen Help
uz: Ekrandagi yordamni koʻrsatish

note: Translators: %s is a link to the documentation with the label "learn more"
en: This device is unknown and may present wrong capabilities — %s.
uz: Bu qurilma nomaʼlum va notoʻgʻri imkoniyatlarga ega boʻlishi mumkin — %s.

en: Tablet mounted on laptop panel
uz: Planshet noutbuk paneliga oʻrnatilgan

en: Tablet mounted on external display
uz: Planshet tashqi displeyga oʻrnatilgan

en: External tablet device
uz: Tashqi planshet qurilmasi

note: Translators: this is a drawing tablet pad, i.e. a collection of buttons and knobs
en: External pad device
uz: Tashqi ped qurilmasi

en: Map _Buttons
uz: Xarita tugmalar

en: _Tablet Mode
uz: Planshet rejimi

en: Use absolute positioning for the pen
uz: Qalam uchun mutlaq joylashuvdan foydalaning

en: Button Location
uz: Tugmaning joylashuvi

en: The location of the physical buttons on the tablet
uz: Planshetdagi jismoniy tugmalarning joylashuvi

[ctx: display setting]
en: Map to _Monitor
uz: Monitor uchun xarita

en: _Keep Aspect Ratio
uz: Aspekt nisbatini saqlash

en: Only use a portion of the tablet surface to keep monitor aspect ratio
uz: Monitorning nisbatlarini saqlash uchun planshet yuzasining faqat bir qismidan foydalaning

en: _Calibrate
uz: Kalibrlash

note: All displays item
en: All Displays
uz: Barcha displeylar

en: No tablet detected
uz: Hech qanday planshet aniqlanmadi

en: Please plug in or turn on your Wacom tablet
uz: Wacom planshetingizni rozetkaga ulang yoki yoqing

en: Assign Keystroke
uz: Klaviatura bosishni tayinlang

en: Press Esc to cancel
uz: Bekor qilish uchun Esc tugmasini bosing

en: Choose an action when button %d on the stylus is pressed
uz: Stilusdagi %d tugmasi bosilganda amalni tanlang

en: Button %d Mapping
uz: %d Xaritalash tugmasi

en: Tip _Pressure Feel
uz: Uchli qismda bosimni his qilish

note: Translators: This is a mark in the 'Tip Pressure Feel' scale Translators: This is a mark in the 'Erase Pressure Feel' scale
en: Soft
uz: Yumshoq

note: Translators: This is a mark in the 'Tip Pressure Feel' scale Translators: This is a mark in the 'Erase Pressure Feel' scale
en: Firm
uz: Qattiq

en: Button _1
uz: 1-tugma

en: Button _2
uz: 2-tugma

en: Button _3
uz: 3-tugma

en: _Eraser Pressure Feel
uz: O‘chirg‘ich bosimini his qilish

en: Left Mousebutton Click
uz: Sichqonchaning chap tugmachasini bosing

en: Middle Mousebutton Click
uz: Sichqonchaning oʻrta tugmachasini bosing

en: Right Mousebutton Click
uz: Sichqonchaning oʻng tugmachasini bosing

note: Translators: this is the "go forward" action of a button
en: Forward
uz: Oldinga oʻtish

en: Switch Monitor
uz: Monitorni almashtirish

en: Airbrush stylus with pressure, tilt, and integrated slider
uz: Bosim, egilish va oʻrnatilgan slayderli havo choʻtkasi stilus

en: Art pen with pressure, tilt, and rotation
uz: Bosim, egilish va aylanish bilan badiiy qalam

en: Stylus with pressure and tilt
uz: Bosim va egilish bilan stilus

en: Stylus with pressure
uz: Bosimli stilus

en: Graphics Tablets
uz: Grafik planshetlar

en: Set button mappings and adjust stylus sensitivity for graphics tablets
uz: Grafik planshetlar uchun tugmalar xaritalarini oʻrnating va stilus sezgirligini sozlang

note: Translators: Search terms to find the Graphics Tablets panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Tablet;Wacom;Stylus;Eraser;Mouse;
uz: Planshet; Wacom; Stylus; Eraser; Sichqoncha;

en: New shortcut…
uz: Yangi yorliq…

en: Duration
uz: Davomiyligi

en: Interval
uz: Oraliq

en: Screen Time Unavailable
uz: Ekran vaqti mavjud emas

en: Screen time information will appear here after a period of usage
uz: Bir muddat foydalanishdan keyin ekran vaqti haqidagi maʼlumotlar shu yerda paydo boʻladi

en: Average Week
uz: Oʻrtacha hafta

en: Previous Week
uz: Oldingi hafta

en: Next Week
uz: Keyingi hafta

[ctx: abbreviated weekday name for Sunday]
en: S
uz: YA

[ctx: abbreviated weekday name for Monday]
en: M
uz: DU

[ctx: abbreviated weekday name for Tuesday]
en: T
uz: SE

[ctx: abbreviated weekday name for Wednesday]
en: W
uz: CH

[ctx: abbreviated weekday name for Thursday]
en: T
uz: PA

[ctx: abbreviated weekday name for Friday]
en: F
uz: JU

[ctx: abbreviated weekday name for Saturday]
en: S
uz: SH

note: Translators: This is a duration in hours, for example ‘2h’ for 2 hours. * Use whatever shortest unit label is used for hours in your locale.
en: %uh
uz: %usoat

note: Translators: This is a duration in hours and minutes, for example * ‘3h 15m’ for 3 hours and 15 minutes. Use whatever shortest unit label * is used for hours and minutes in your locale.
en: %uh %um
uz: %us %ud

en: Failed to load session history file ‘%s’: %s
uz: Seans tarixi faylini yuklab boʻlmadi: ‘%s’: %s

en: Invalid file structure
uz: Fayl tuzilishi notoʻgʻri

en: Failed to load session history file: %s
uz: Seans tarixi faylini yuklab boʻlmadi: %s

en: File is empty
uz: Fayl boʻsh

note: G_DATE_BAD_WEEKDAY
en: Average Monday
uz: Oʻrtacha dushanba

en: Average Tuesday
uz: Oʻrtacha seshanba

en: Average Wednesday
uz: Oʻrtacha chorshanba

en: Average Thursday
uz: Oʻrtacha payshanba

en: Average Friday
uz: Oʻrtacha juma

en: Average Saturday
uz: Oʻrtacha shanba

en: Average Sunday
uz: Oʻrtacha yakshanba

en: No Data
uz: Resurs grafiklaridagi ma’lumotlar nuqtalarining vaqt miqdori

en: This Week
uz: Bu hafta

note: Translators: The first placeholder is a formatted date string * (formatted using the `%x` strftime placeholder, which gives the * preferred date representation for the current locale without the time). * The second placeholder is a formatted time duration (for example, * ‘3 hours’ or ‘25 minutes’).
en: Bar chart of screen time usage over the week starting %s. A line is overlayed at the %s mark to indicate the configured screen time limit.
uz: %s dan boshlab bir hafta davomida foydalanish vaqtining shtrix diagrammasi. Sozlangan ekran vaqtini koʻrsatish uchun %s belgisi ustiga chiziq qoʻyilgan.

note: Translators: The placeholder is a formatted date string (formatted * using the `%x` strftime placeholder, which gives the preferred date * representation for the current locale without the time).
en: Bar chart of screen time usage over the week starting %s.
uz: %s dan boshlab bir hafta davomida foydalanish vaqtining shtrix diagrammasi.

en: Placeholder for a bar chart of screen time usage. No data is currently available.
uz: Ekran vaqtidan foydalanish shtrix diagrammasi uchun joy ushlagich. Hozircha hech qanday maʼlumot mavjud emas.

en: Screen Time
uz: Ekran vaqti

en: Disabling screen time recording stops screen time data from being saved. This data is never shared outside this device.
uz: Ekran vaqtini yozib olishni oʻchirib qoʻyish ekran vaqti ma’lumotlarini saqlashni toʻxtatadi. Bu maʼlumotlar ushbu qurilmadan tashqariga hech qachon ulashilmaydi.

en: _Disable Screen Time
uz: Ekran vaqtini oʻchirish

en: Screen Time Recording Disabled
uz: Ekran vaqtini yozib olish oʻchirilgan

en: Enable recording to view screen usage history
uz: Ekrandan foydalanish tarixini koʻrish uchun yozib olishni yoqing

en: E_nable
uz: Yoqish

en: Screen Limits
uz: Ekran chegaralari

en: _Screen Time Limit
uz: Ekran vaqt chegarasi

en: Daily _Limit
uz: Kunlik limit

en: _Grayscale
uz: Kulrang rang

en: Black and white screen for screen limits
uz: Ekran chegaralari uchun qora va oq ekran

en: Break Reminders
uz: Eslatmalarni buzish

en: _Eyesight Reminders
uz: Koʻzni koʻrish haqida eslatmalar

en: Reminders to look away from the screen
uz: Ekrandan uzoqqa qarash uchun eslatmalar

en: _Movement Reminders
uz: Harakat eslatmalari

en: Reminders to move around
uz: Harakat qilish uchun eslatmalar

en: Movement _Break Schedule
uz: Harakat _Tanaffus jadvali

en: S_ounds
uz: Tovushlar

en: Play a sound when a break ends
uz: Tanaffus tugagach, ovozni ijro eting

en: Wellbeing
uz: Salomatlik

en: Review and limit the amount of time you spend at the computer screen
uz: Kompyuter ekranida oʻtkazgan vaqtingizni koʻrib chiqing va cheklang

note: Translators: Search terms to find the Wellbeing panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Wellbeing;Screen Time;Breaks;Break Reminders;Health Breaks;Daily Usage;Screen Limits;Usage Limit;
uz: Sogʻlik;Ekran vaqti;Tanaffuslar;Tanaffuslar haqida eslatmalar;Sogʻliqni saqlash tanaffuslari;Kundalik foydalanish;Ekran chegaralari;Foydalanish chegarasi;

en: Access Points
uz: Kirish nuqtalari

en: Add
uz: Qoʻshish

en: APN Type
uz: APN turi

en: Attach
uz: Biriktiring

en: Auth Type
uz: Hisob turi

en: Edit
uz: Tahrirlash

en: Operation Cancelled
uz: Operatsiya bekor qilindi

en: <b>Error:</b> Access denied changing settings
uz: <b>Xato:</b> sozlamalarni oʻzgartirishga kirish taqiqlandi

en: <b>Error:</b> Mobile Equipment Error
uz: <b>Xato:</b> Mobil uskunada xato

en: Modem Details
uz: Modem tafsilotlari

en: Modem Status
uz: Modem holati

en: Carrier
uz: Tashuvchi

en: Network Type
uz: Tarmoq turi

en: Network Status
uz: Tarmoq holati

en: Own Number
uz: Oʻz raqami

en: Device Details
uz: Qurilma tafsilotlari

en: Not Registered
uz: Roʻyxatdan oʻtmagan

en: Registered
uz: Roʻyxatga olingan

en: Roaming
uz: Rouming

en: Searching
uz: Qidirilmoqda

en: Denied
uz: Rad etilgan

en: 2G Only
uz: Faqat 2G

en: 3G Only
uz: Faqat 3G

en: 4G Only
uz: Faqat 4G

en: 5G Only
uz: Faqat 5G

en: 2G, 3G, 4G, 5G (Preferred)
uz: 2G, 3G, 4G, 5G (afzal)

en: 2G, 3G, 4G (Preferred), 5G
uz: 2G, 3G, 4G (afzal), 5G

en: 2G, 3G (Preferred), 4G, 5G
uz: 2G, 3G (afzal), 4G, 5G

en: 2G (Preferred), 3G, 4G, 5G
uz: 2G (afzal), 3G, 4G, 5G

en: 2G, 3G, 4G (Preferred)
uz: 2G, 3G, 4G (afzal)

en: 2G, 3G (Preferred), 4G
uz: 2G, 3G (afzal), 4G

en: 2G (Preferred), 3G, 4G
uz: 2G (afzal), 3G, 4G

en: 3G, 4G, 5G (Preferred)
uz: 3G, 4G, 5G (afzal)

en: 3G, 4G (Preferred), 5G
uz: 3G, 4G (afzal), 5G

en: 3G (Preferred), 4G, 5G
uz: 3G (afzal), 4G, 5G

en: 2G, 4G, 5G (Preferred)
uz: 2G, 4G, 5G (afzal)

en: 2G, 4G (Preferred), 5G
uz: 2G, 4G (afzal), 5G

en: 2G (Preferred), 4G, 5G
uz: 2G (afzal), 4G, 5G

en: 2G, 3G, 5G (Preferred)
uz: 2G, 3G, 5G (afzal)

en: 2G, 3G (Preferred), 5G
uz: 2G, 3G (afzal), 5G

en: 2G (Preferred), 3G, 5G
uz: 2G (afzal), 3G, 5G

en: 3G, 4G (Preferred)
uz: 3G, 4G (afzal)

en: 3G (Preferred), 4G
uz: 3G (afzal), 4G

en: 2G, 4G (Preferred)
uz: 2G, 4G (afzal)

en: 2G (Preferred), 4G
uz: 2G (afzal), 4G

en: 2G, 3G (Preferred)
uz: 2G, 3G (afzal)

en: 2G (Preferred), 3G
uz: 2G (afzal), 3G

en: 2G, 5G (Preferred)
uz: 2G, 5G (afzal)

en: 2G (Preferred), 5G
uz: 2G (afzal), 5G

en: 3G, 5G (Preferred)
uz: 3G, 5G (afzal)

en: 3G (Preferred), 5G
uz: 3G (afzal), 5G

en: 4G, 5G (Preferred)
uz: 4G, 5G (afzal)

en: 4G (Preferred), 5G
uz: 4G (afzal), 5G

[ctx: Network mode]
en: Unknown
uz: Nomaʼlum

en: No SIM
uz: SIM karta yoʻq

en: Insert a SIM card to use this modem
uz: Ushbu modemdan foydalanish uchun SIM kartani joylashtiring

en: SIM Locked
uz: SIM qulflangan

en: _Mobile Data
uz: Mobil maʼlumotlar

en: Access data using mobile network
uz: Mobil tarmoq yordamida ma'lumotlarga kirish

en: _Data Roaming
uz: _Roumingda ma'lumot uzatish

en: Use mobile data when roaming
uz: Roumingda mobil internetdan foydalaning

en: _Network Mode
uz: _Tarmoq rejimi

en: Advanced
uz: Kengaytirilgan

en: _Access Point Names
uz: _Kirish nuqtasi nomlari

en: _SIM Lock
uz: _SIM blokirovkasi

en: Lock SIM with PIN
uz: SIM-kartani PIN-kod bilan qulflang

en: Unlock SIM card
uz: SIM kartani qulfdan chiqarish

en: Unlock
uz: Qulfni ochish

en: Cancel
uz: Bekor qilish

en: Please provide PIN code for SIM %d
uz: SIM %d uchun PIN kodni kiriting

en: Enter PIN to unlock your SIM card
uz: SIM kartangizni qulfdan chiqarish uchun PIN-kodni kiriting

en: Please provide PUK code for SIM %d
uz: SIM %d uchun PUK kodini kiriting

en: Enter PUK to unlock your SIM card
uz: SIM kartangizni qulfdan chiqarish uchun PUK kodini kiriting

en: Wrong password entered. You have %1$u try left | Wrong password entered. You have %1$u tries left
uz[0]: Parol noto‘g‘ri kiritildi. Sizda %1$u ta urinish qoldi
uz[1]: Parol noto‘g‘ri kiritildi. Sizda %1$u ta urinish qoldi

en: You have %u try left | You have %u tries left
uz[0]: Sizda %u ta urinish qoldi
uz[1]: Sizda %u ta urinish qoldi

en: Wrong password entered.
uz: Parol notoʻgʻri kiritildi.

en: PUK code should be an 8 digit number
uz: PUK kodi 8 xonali raqam boʻlishi kerak

en: Enter New PIN
uz: Yangi PIN-kodni kiriting

en: PIN code should be a 4-8 digit number
uz: PIN kod 4-8 xonali raqamdan iborat boʻlishi kerak

en: Unlocking…
uz: Qulf ochilmoqda…

en: Phone failure
uz: Telefon xatosi

en: No connection to phone
uz: Telefonga ulanish yoʻq

en: Operation not allowed
uz: Operatsiyaga ruxsat berilmagan

en: Operation not supported
uz: Amaliyot qoʻllab-quvvatlanmaydi

en: SIM not inserted
uz: SIM karta kiritilmagan

en: SIM PIN required
uz: SIM-karta PIN-kodi talab qilinadi

en: SIM PUK required
uz: SIM PUK talab qilinadi

en: SIM failure
uz: SIM-karta xatosi

en: SIM busy
uz: SIM band

en: Incorrect password
uz: Notoʻgʻri parol

en: SIM PIN2 required
uz: SIM-kartaning PIN2-kodi talab qilinadi

en: SIM PUK2 required
uz: SIM PUK2 talab qilinadi

en: Not found
uz: Topilmadi

en: No network service
uz: Tarmoq xizmati yoʻq

en: Network timeout
uz: Tarmoq vaqti tugashi

en: GPRS services not allowed
uz: GPRS xizmatlariga ruxsat berilmagan

en: Roaming not allowed in this location area
uz: Bu joylashuv hududida roumingga ruxsat berilmagan

en: Unspecified GPRS error
uz: Aniqlanmagan GPRS xatosi

en: No Error
uz: Xatolik

en: Action Cancelled
uz: Harakat bekor qilindi

en: Access denied
uz: Ruxsat berilmadi

en: Unknown Error
uz: Noma'lum xato

en: Network Mode
uz: Tarmoq rejimi

en: _Automatic
uz: Avtomatik

en: Choose Network
uz: Tarmoqni tanlang

en: Refresh Network Providers
uz: Tarmoq provayderlarini yangilang

en: Enable Mobile Network
uz: Mobil tarmoqni yoqing

en: No WWAN Adapter Found
uz: Hech qanday WWAN adapteri topilmadi

en: Make sure you have a Wireless Wan/Cellular device
uz: Sizda Wireless Wan/Cellular qurilmangiz borligiga ishonch hosil qiling

en: Wireless Wan is disabled when airplane mode is on
uz: Samolyot rejimi yoqilganda Wireless Wan oʻchiriladi

en: Data Connection
uz: Maʼlumotlar ulanishi

en: SIM card used for internet
uz: Internet uchun ishlatiladigan SIM-karta

en: SIM Lock
uz: SIM qulfi

en: _Lock SIM with PIN
uz: SIM kartani PIN kod bilan qulflang

en: Change PIN
uz: PIN kodni oʻzgartiring

en: New PIN
uz: Yangi PIN

en: Confirm
uz: Tasdiqlash

en: Enter current PIN to change SIM lock settings
uz: SIM blokirovkasi sozlamalarini oʻzgartirish uchun joriy PIN-kodni kiriting

en: Mobile Network
uz: Mobil tarmoq

en: Configure Telephony and mobile data connections
uz: Telefoniya va mobil ma'lumotlar ulanishlarini sozlang

note: Translators: Search terms to find the WWAN panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: cellular;wwan;telephony;sim;mobile;
uz: uyali;wwan;telefoniya;sim;mobil;

en: Utility to configure the GNOME desktop
uz: GNOME ish stolini sozlash uchun yordamchi dastur

en: Settings is the primary interface for configuring your system.
uz: Sozlamalar tizimingizni sozlash uchun asosiy interfeysdir.

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
uz: GNOME loyihasi

en: Display version number
uz: Versiya raqamini koʻrsatish

en: Enable verbose mode. Specify multiple times to increase verbosity
uz: Batafsil rejimni yoqing. Batafsillikni oshirish uchun bir necha marta belgilang

en: Search for the string
uz: Stringni qidiring

en: List possible panel names and exit
uz: Mumkin panel nomlarini sanab chiqing va chiqing

en: Panel to display
uz: Koʻrsatish uchun panel

en: Settings categories
uz: Sozlamalar toifalari

en: Available panels:
uz: Mavjud panellar:

en: Main Menu
uz: Asosiy menyu

en: Search settings
uz: Qidiruv sozlamalari

en: Warning: Development Version
uz: Ogohlantirish: dev versiyasi

en: This version of Settings should only be used for development purposes. You may experience incorrect system behavior, data loss, and other unexpected issues.
uz: Sozlamalarning ushbu versiyasidan faqat ishlab chiqish maqsadlarida foydalanish kerak. Siz notoʻgʻri tizim harakati, ma’lumotlar yoʻqolishi va boshqa kutilmagan muammolarga duch kelishingiz mumkin.

en: _Keyboard Shortcuts
uz: Klaviatura yorliqlari

en: _Help
uz: Yordam

en: _About Settings
uz: Sozlamalar haqida

note: Translators: Search terms to find this app. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Preferences;Settings;
uz: Afzalliklar; Sozlamalar;

en: The identifier for the last Settings panel to be opened
uz: Oxirgi ochiladigan Sozlamalar paneli uchun identifikator

en: The identifier for the last Settings panel to be opened. Unrecognised values will be ignored and the first panel in the list selected.
uz: Oxirgi ochiladigan Sozlamalar paneli uchun identifikator. Noma’lum qiymatlar e’tiborga olinmaydi va roʻyxatdagi birinchi panel tanlanadi.

en: Show warning when running a development build of Settings
uz: Sozlamalarni ishlab chiqishni ishga tushirishda ogohlantirishni koʻrsatish

en: Whether Settings should show a warning when running a development build.
uz: Ishlanma tuzilmasini ishga tushirishda Sozlamalar ogohlantirish koʻrsatishi kerakmi.

en: Initial state of the window
uz: Oynaning dastlabki holati

en: A tuple containing the initial width, height and maximized state of the app window.
uz: Ilova oynasining boshlangʻich kengligi, balandligi va maksimal holatini oʻz ichiga olgan tuple (tapl).

[ctx: shortcuts dialog]
en: General
uz: Umumiy

[ctx: shortcuts dialog]
en: Quit
uz: Chiqish

[ctx: shortcuts dialog]
en: Search
uz: Qidirish

[ctx: shortcuts dialog]
en: Show help
uz: Yordam koʻrsatish

[ctx: shortcuts dialog]
en: Keyboard shortcuts
uz: Klaviatura yorliqlari

[ctx: shortcuts dialog]
en: Panels
uz: Panellar

[ctx: shortcuts dialog]
en: Go back to previous panel
uz: Oldingi panelga qayting

[ctx: shortcuts dialog]
en: Cancel search
uz: Qidiruvni bekor qilish

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
uz[0]: %u Chiqish
uz[1]: %u Chiqishlar

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
uz[0]: %u kiritish
uz[1]: %u Kirishlar

en: System Sounds
uz: Tizim tovushlari
