gnome-control-center - en to eo translation catalogue (2043 entries)

en: Add Keyboard Shortcuts
eo: Aldoni klavkombinojn

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: _Add
eo: _Aldoni

en: Added keyboard shortcuts will be available globally, and can be changed in the app’s page in Settings
eo: Aldonitaj klavkombinoj disponeblos tutsisteme kaj eblas ŝanĝi ilin en la paĝo de la apo en Agordoj

en: Global Shortcuts
eo: Tutsistemaj klavkombinoj

en: Remove All Shortcuts?
eo: Ĉu forigi ĉiujn klavkombinojn?

en: All actions from %s that have been registered for global shortcuts will be removed.
eo: Ĉiuj agoj el %s, kiuj estis registritaj por tutsistemaj klavkombinoj, estos forigitaj.

en: _Remove
eo: Fo_rigi

en: _Remove All Shortcuts
eo: Ĉu fo_rigi ĉiujn klavkombinojn

en: %s has registered the following global shortcuts
eo: %s registris la jenajn tutsistemajn klavkombinojn

en: Apps
eo: Apoj

en: Search apps
eo: Serĉi apojn

en: _Default Apps
eo: _Implicitaj apoj

en: Set which apps open links, files, and media
eo: Elekti kiuj apoj malfermas ligilojn, dosierojn kaj aŭdvidaĵojn

en: No Results Found
eo: Neniuj rezultoj trovitaj

en: Try a different search
eo: Provu alian serĉon

en: No Apps Found
eo: Neniuj apoj trovitaj

en: _Find in Software
eo: _Serĉi en Programaro

en: Unable to List Apps
eo: Apoj nelisteblas

note: Translators: Parental Controls here refers to the features provided by 'malcontent'
en: An error has occurred and apps cannot be listed.
    Error details: Parental Controls are not installed.
eo: Eraro okazis kaj apoj nelisteblas.
    Detaloj de eraro: Gepatraj kontroloj ne estas instalitaj.

en: Default Apps
eo: Implicitaj apoj

en: Removable Media
eo: Demetebla datumportilo

en: Med_ia Autostart
eo: Mem_starto de datumportiloj

en: Start apps or prompt when media is connected
eo: Startigi apojn aŭ demandi kiam datumportilo estas konektita

en: App Settings
eo: Agordoj de apo

en: App is not sandboxed
eo: Apo ne estas en sablokesto

en: App settings cannot be fully enforced for apps which are not sandboxed. These apps may use permissions which are not shown.
eo: Agordoj de apo ne povas esti plene trudataj por apoj, kiuj ne estas en sablokesto. Tiuj apoj eble uzas permesojn kiuj ne estas montrataj.

en: _Open
eo: _Malfermi

en: App _Details
eo: _Detaloj de apo

en: Permissions
eo: Permesoj

note: Translators: This row shows/sets whether the app shown in this page can add results to the GNOME Shell search results. Internally this enables/disables the app's Shell Search Provider
en: _Search
eo: _Serĉi

en: Receive system searches and send results
eo: Ricevi sistemajn serĉojn kaj sendi rezultojn

note: This label is displayed in a treeview cell displaying * a disabled accelerator key combination. TRANSLATORS: device status translators: * The device has been disabled
en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: _Notifications
eo: _Sciigoj

en: Show system notifications
eo: Montri sistemajn sciigojn

en: _Run in Background
eo: _Ruli fone

en: Allow activity when the app is closed
eo: Permesi agadon kiam la programo estas fermita

en: Scr_eenshots
eo: _Ekrankopioj

en: Take pictures of the screen at any time
eo: Fari bildojn de la ekrano iam ajn

en: Change _Wallpaper
eo: Ŝanĝi _ekranfonon

en: Change the desktop wallpaper
eo: Ŝanĝi la ekranfonon

en: So_unds
eo: _Sonoj

en: Reproduce sounds
eo: Reprodukti sonojn

en: Sounds
eo: Sonoj

en: _Inhibit Shortcuts
eo: _Malaktivigi klavkombinojn

en: Block standard keyboard shortcuts
eo: Bloki normajn klavarajn ŝparvojojn

en: C_amera
eo: _Kamerao

en: Take pictures with the camera
eo: Fari fotojn per la kamerao

en: Camera
eo: Kamerao

en: _Microphone
eo: _Mikrofono

en: Record audio with the microphone
eo: Registri sonon per la mikrofono

en: Microphone
eo: Mikrofono

en: _Location Services
eo: _Lokado-servoj

en: Access device location data
eo: Aliri aparatajn lokajn datumojn

en: Location Services
eo: Lokado-servoj

en: Re_quired Permissions
eo: _Necesaj permesoj

en: System permissions that the app requires
eo: Sistemaj permesoj, kiujn la apo bezonas

en: Global S_hortcuts
eo: Tutsistemaj _klavkombinoj

en: Global actions that have been registered for use
eo: Tutsistemaj agoj, kiuj estis registritaj por uzo

en: General
eo: Ĝenerala

en: _Files &amp; Links
eo: _Dosieroj &amp; ligiloj

en: File and link types that are opened by the app
eo: Tipoj de dosieroj kaj ligiloj, kiujn la apo malfermas

en: S_torage
eo: _Konservejo

en: Disk space being used
eo: Uzata diskospaco

en: Required Permissions
eo: Necesaj permesoj

en: Files & Links
eo: Dosieroj & ligiloj

en: File Types
eo: Dosierspecoj

en: Link Types
eo: Ligospecoj

en: _Reset
eo: _Reagordi

en: Storage
eo: Konservejo

en: App
eo: Apo

en: Data
eo: Datumoj

en: Cache
eo: Kaŝmemoro

en: Total
eo: Sumo

en: _Clear Cache
eo: _Vakigi kaŝmemoron

en: System Bus
eo: Sistembuso

en: Full access
eo: Plena aliro

en: Session Bus
eo: Seanca buso

en: Devices
eo: Aparatoj

en: Full access to /dev
eo: Plena aliro al /dev

en: Network
eo: Reto

en: Has network access
eo: Havas retaliron

en: Home
eo: Hejmo

en: Read-only
eo: Nurlega

en: File System
eo: Dosiersistemo

en: Settings
eo: Agordoj

en: Can change settings
eo: Rajtas ŝanĝi agordojn

note: TRANSLATORS: %s is an app name.
en: %s requires access to the following system resources. To stop this access, the app must be removed.
eo: %s bezonas aliron al la jenaj sistemaj rimedoj. Por ĉesigi tiun ĉi aliron, oni devas forigi la apon.

en: %u permission | %u permissions
eo[0]: %u permeso
eo[1]: %u permesoj

en: Remove Link Type
eo: Forigi ligospecon

en: Remove File Type
eo: Forigi dosierspecon

en: %u type | %u types
eo[0]: %u speco
eo[1]: %u specoj

note: TRANSLATORS: %s is an app name.
en: %s is used to open the following types of files and links
eo: %s estas uzata por malfermi la jenajn specojn de dosieroj kaj ligiloj

note: TRANSLATORS: %s is an app name.
en: How much disk space %s is occupying with app data and caches
eo: Kiom da diskospaco %s okupas kun apaj datumoj kaj kaŝmemoroj

en: %u action | %u actions
eo[0]: %u ago
eo[1]: %u agoj

en: _Web
eo: _Reto

en: _Mail
eo: Ret_poŝto

en: _Calendar
eo: _Kalendaro

en: M_usic
eo: M_uziko

en: _Photos
eo: _Fotoj

note: Translators: This is a telephone call
en: Ca_lls
eo: Te_lefonvokoj

en: No Apps Available
eo: Neniuj apoj disponeblaj

en: Ask what to do
eo: Demandi kion fari

en: Do nothing
eo: Fari nenion

en: Open folder
eo: Malfermi dosierujon

en: Select an app for audio CDs
eo: Elekti apon por sondiskoj (KD)

en: Select an app for video DVDs
eo: Elekti apon por videodiskoj (DVD)

en: Select an app to run when a music player is connected
eo: Elekti apon por ruli kiam muzikludilo estas konektita

en: Select an app to run when a camera is connected
eo: Elekti apon por ruli kiam kamerao estas konektita

en: Select an app for software CDs
eo: Elekti apon por programaraj KD-oj

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info * strings, just here to fix capitalization of the English originals. * If the shared-mime-info translation works for your language, * simply leave these untranslated.
en: audio DVD
eo: son-DVD

en: blank Blu-ray disc
eo: malplena Blu-radia disko

en: blank CD disc
eo: malplena KD-disko

en: blank DVD disc
eo: malplena DVD-disko

en: blank HD DVD disc
eo: malplena HD-DVD-disko

en: Blu-ray video disc
eo: Blu-radia videodisko

en: e-book reader
eo: retlibrolegilo

en: HD DVD video disc
eo: HD-DVD-videodisko

en: Picture CD
eo: Bild-KD

en: Super Video CD
eo: Super-Video-KD

en: Video CD
eo: Video-KD

en: Windows software
eo: Windows-programaro

en: CD _Audio
eo: _Son-KD

en: _DVD Video
eo: _DVD-video

en: Music Pla_yer
eo: _Muzikludilo

en: P_hotos
eo: _Fotoj

en: Sof_tware
eo: _Programaro

en: _Other Media Types
eo: _Aliaj specoj de datumportiloj

en: Other Media Types
eo: Aliaj specoj de datumportiloj

en: _Type
eo: _Speco

en: _Action
eo: _Ago

en: Add user accounts and change passwords
eo: Aldoni uzantkontojn kaj ŝanĝi pasvortojn

en: Play and record sound
eo: Ludi kaj registri sonon

en: Play audio
eo: Ludi sonon

en: Record audio
eo: Registri sonon

en: Detect network devices using mDNS/DNS-SD (Bonjour/zeroconf)
eo: Detekti retajn aparatojn per mDNS/DNS-SD (Bonjour/zeroconf)

en: Access bluetooth hardware directly
eo: Rekte aliri bludentan aparataron

en: Use bluetooth devices
eo: Uzi bludentajn aparatojn

en: Use your camera
eo: Uzi vian kameraon

en: Print documents
eo: Presi dokumentojn

en: Use any connected joystick
eo: Uzi ajnan konektitan stirbastonon

en: Allow connecting to the Docker service
eo: Permesi konekton al la Docker-servo

en: Configure network firewall
eo: Agordi retan fajroŝirmilon

en: Setup and use privileged FUSE filesystems
eo: Agordi kaj uzi privilegiitajn FUSE-dosiersistemojn

en: Update firmware on this device
eo: Ĝisdatigi firmvaron sur ĉi tiu aparato

en: Access hardware information
eo: Aliri aparatarajn informojn

en: Provide entropy to hardware random number generator
eo: Provizi entropion al aparata hazarda nombrogenerilo

en: Use hardware-generated random numbers
eo: Uzi aparate generitajn hazardajn nombrojn

en: Access files in your home folder
eo: Aliri dosierojn en via hejma dosierujo

en: Access libvirt service
eo: Aliri la libvirt-servon

en: Change system language and region settings
eo: Ŝanĝi sistemajn agordojn pri lingvo kaj regiono

en: Change location settings and providers
eo: Ŝanĝi agordojn kaj provizantojn de lokado

en: Access your location
eo: Aliri vian lokon

en: Read system and application logs
eo: Legi sistemajn kaj apajn protokolojn

en: Access LXD service
eo: Aliri la LXD-servon

en: Use and configure modems
eo: Uzi kaj agordi modemojn

en: Read system mount information and disk quotas
eo: Legi informojn pri sistemaj muntadoj kaj diskokvotoj

en: Control music and video players
eo: Regi muzikajn kaj videajn ludilojn

en: Change low-level network settings
eo: Ŝanĝi malalt-nivelajn retagordojn

en: Access the NetworkManager service to read and change network settings
eo: Aliri la servon NetworkManager por legi kaj ŝanĝi retagordojn

en: Read access to network settings
eo: Legi retagordojn

en: Change network settings
eo: Ŝanĝi retagordojn

en: Read network settings
eo: Legi retagordojn

en: Access the ofono service to read and change network settings for mobile telephony
eo: Aliri la servon ofono por legi kaj ŝanĝi retagordojn por poŝtelefona reto

en: Control Open vSwitch hardware
eo: Regi aparataron Open vSwitch

en: Read from CD/DVD
eo: Legi el KD/DVD

en: Read, add, change, or remove saved passwords
eo: Legi, aldoni, ŝanĝi aŭ forigi konservitajn pasvortojn

en: Access pppd and ppp devices for configuring Point-to-Point Protocol connections
eo: Aliri pppd kaj PPP-aparatojn por agordi konektojn de la protokolo PPP

en: Pause or end any process on the system
eo: Paŭzigi aŭ fini ajnan procezon en la sistemo

en: Access USB hardware directly
eo: Rekte aliri USB-aparataron

en: Read/write files on removable storage devices
eo: Legi/skribi dosierojn sur demeteblaj datumportiloj

en: Prevent screen sleep/lock
eo: Malebligi dormon/ŝloson de la ekrano

en: Access serial port hardware
eo: Aliri aparataron de seria pordo

en: Restart or power off the device
eo: Restartigi aŭ malŝalti la aparaton

en: Install, remove and configure software
eo: Instali, forigi kaj agordi programaron

en: Access Storage Framework service
eo: Aliri la servon Storage Framework

en: Read process and system information
eo: Legi informojn pri procezoj kaj sistemo

en: Monitor and control any running program
eo: Monitori kaj regi ajnan kurantan programon

en: Change the date and time
eo: Ŝanĝi la daton kaj la horon

en: Change time server settings
eo: Ŝanĝi agordojn de temposervo

en: Change the time zone
eo: Ŝanĝi la horzonon

en: Access the UDisks2 service for configuring disks and removable media
eo: Aliri la servon UDisks2 por agordi diskojn kaj demeteblajn datumportilojn

en: Access energy usage data
eo: Aliri datumojn pri energikonsumo

en: Read/write access to U2F devices exposed
eo: Leg- kaj skribaliri malkaŝitajn U2F-aparatojn

en: Control various app permissions and settings
eo: Kontroli diversajn permesojn kaj agordojn de aplikaĵo

note: Translators: Search terms to find the Apps panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: application;flatpak;permission;setting;default;preferred;media;autorun;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;device;system;
eo: apo;flatpak;permeso;agordo;implicita;preferata;datumportilo;aŭtomata;lanĉo;kd;dvd;usb;sono;video;disko;demetebla;aparato;sistemo;

en: Background removed
eo: Fono forigita

en: _Undo
eo: _Malfari

note: Translators: %d is the number of backgrounds deleted.
en: %d background removed | %d backgrounds removed
eo[0]: %d fono forigita
eo[1]: %d fonoj forigitaj

en: Remove Background
eo: Forigi fonon

en: Select Picture
eo: Elekti bildon

en: multiple sizes
eo: pluraj grandoj

en: No Desktop Background
eo: Neniu labortabla fono

en: Style
eo: Stilo

en: _Default
eo: _Implicita

en: Da_rk
eo: _Malhela

en: Accent Color
eo: Emfaza koloro

en: Background
eo: Fono

en: _Add Picture…
eo: _Aldoni bildon…

en: Blue
eo: Blua

en: Teal
eo: Bluverda

en: Green
eo: Verda

en: Yellow
eo: Flava

en: Orange
eo: Oranĝa

en: Red
eo: Ruĝa

en: Pink
eo: Rozkolora

en: Purple
eo: Purpura

en: Slate
eo: Ardezgriza

en: Current background
eo: Aktuala fono

en: Appearance
eo: Aspekto

en: Change your background image or the UI colors
eo: Ŝanĝi vian fonbildon aŭ la uzantinterfacajn kolorojn

note: Translators: Search terms to find the Appearance panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Background;Wallpaper;Screen;Desktop;Style;Light;Dark;Appearance;
eo: fono;ekranfono;ekrano;labortablo;stilo;hela;malhela;aspekto;

en: Enable
eo: Enŝalti

en: No Bluetooth Found
eo: Ne trovis Bludenton

en: Plug in a dongle to use Bluetooth
eo: Konektu ricevilon por uzi Bludenton

en: Bluetooth Turned Off
eo: Bludento estas malŝaltita

en: Turn on to connect devices and receive file transfers
eo: Ŝalti por konekti aparatojn kaj ricevi dosiertranslokigojn

en: Airplane Mode is On
eo: Aviadila reĝimo estas ŝaltita

en: Bluetooth is disabled when airplane mode is on
eo: Bludento estas malŝaltita dum aviadila reĝimo

en: _Turn Off Airplane Mode
eo: _Malŝalti aviadilan reĝimon

en: Hardware Airplane Mode is On
eo: Aparata aviadila reĝimo estas ŝaltita

en: Turn off the Airplane mode switch to enable Bluetooth
eo: Malŝaltu aviadilan reĝimon por ebligi Bludenton

note: Translators: The found device is a printer connected via Bluetooth
en: Bluetooth
eo: Bludento

en: Turn Bluetooth on and off and connect your devices
eo: Ŝalti kaj malŝalti Bludenton kaj konekti viajn aparatojn

note: Translators: Search terms to find the Bluetooth panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;bluetooth;obex;
eo: kunhavigi;kunhavigado;bludento;obex;

en: Display Calibration
eo: Ekran-laŭnormigo

note: Translators: This starts the calibration process
en: _Start
eo: _Komenci

note: Translators: This resumes the calibration process
en: _Resume
eo: Daŭ_rigi

note: Translators: This button returns the user back to the color control panel
en: _Done
eo: _Plenumita

note: TRANSLATORS: The user has to be careful not to knock the * display off the screen (although we do cope if this is * detected early enough)
en: Do not disturb the calibration device while in progress
eo: Ne interrompu la laŭnormigan aparaton dum plenumado

note: TRANSLATORS: The user has to attach the sensor to the screen
en: Place your calibration device over the square and press “Start”
eo: Metu vian laŭnormigan aparaton super la kvadraton kaj premu “Komenci”

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the calibrate position and press “Continue”
eo: Movu vian laŭnormigan aparaton al la laŭnormiga pozicio kaj premu “Daŭrigi”

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the surface position and press “Continue”
eo: Movu vian laŭnormigan aparaton al la supraĵa pozicio kaj premu “Daŭrigi”

note: TRANSLATORS: on some hardware e.g. Lenovo W700 the sensor * is built into the palmrest and we need to fullscreen the * sample widget and shut the lid.
en: Shut the laptop lid
eo: Fermu la kovrilon de la klapkomputilo

note: TRANSLATORS: We suck, the calibration failed and we have no * good idea why or any suggestions
en: An internal error occurred that could not be recovered.
eo: Okazis interna eraro, kiun ne eblis riparigi.

note: TRANSLATORS: Some required-at-runtime tools were not * installed, which should only affect insane distros
en: Tools required for calibration are not installed.
eo: Necesaj iloj por laŭnormigo ne estas instalitaj.

note: TRANSLATORS: The profile failed for some reason
en: The profile could not be generated.
eo: Ne eblis generi la profilon.

note: TRANSLATORS: The user specified a whitepoint that was * unobtainable with the hardware they've got -- see * https://en.wikipedia.org/wiki/White_point for details
en: The target whitepoint was not obtainable.
eo: La cela blankpunkto ne akireblis.

note: TRANSLATORS: the display calibration process is finished
en: Complete!
eo: Plenumita!

note: TRANSLATORS: the display calibration failed, and we also show * the translated (or untranslated) error string after this
en: Calibration failed!
eo: Laŭnormigo malsukcesis!

note: TRANSLATORS: The user can now remove the sensor from the screen
en: You can remove the calibration device.
eo: Vi povas forigi la laŭnormigan aparaton.

note: TRANSLATORS: This refers to the embedded display on e.g. a smartphone, a laptop, an all-in-one desktop…
en: Built-In Screen
eo: Enkonstruita ekrano

note: TRANSLATORS: This refers to the embedded webcam on e.g. a smartphone, a laptop, an all-in-one desktop…
en: Built-In Webcam
eo: Enkonstruita retkamerao

note: TRANSLATORS: an externally connected display, where %s is either the * model, vendor or ID, e.g. 'LP2480zx Monitor'
en: %s Monitor
eo: %s Ekrano

note: TRANSLATORS: a flatbed scanner device, e.g. 'Epson Scanner'
en: %s Scanner
eo: %s Skanilo

note: TRANSLATORS: a camera device, e.g. 'Nikon D60 Camera'
en: %s Camera
eo: %s Kamerao

note: TRANSLATORS: a printer device, e.g. 'Epson Photosmart Printer'
en: %s Printer
eo: %s Presilo

note: TRANSLATORS: a webcam device, e.g. 'Philips HiDef Camera'
en: %s Webcam
eo: %s Retkamerao

en: Not Calibrated
eo: Nelaŭnormigita

en: Enable color management for %s
eo: Ŝalti kolormastrumadon por %s

en: Show color profiles for %s
eo: Montri kolorprofilojn por %s

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
eo: Implicita:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
eo: Kolorspaco:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
eo: Testprofilo:

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
eo: Elekti ICC-profildosieron

en: Import
eo: Enporti

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
eo: Subtenataj ICC-profiloj

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: Screen
eo: Ekrano

note: TRANSLATORS: this is the dialog to save the ICC profile
en: Save Profile
eo: Konservi profilon

note: TRANSLATORS: this is when the button is sensitive
en: Create a color profile for the selected device
eo: Krei kolorprofilon por la elektita aparato

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument is not detected. Please check it is turned on and correctly connected.
eo: La mezurilo ne estas detektita. Bonvolu kontroli ĉu ĝi estas ŝaltita kaj korekte konektita.

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The device type is not currently supported.
eo: La aparatspeco ne estas aktuale subtenita.

note: Translators: This will be presented as the text of a link to the documentation translators: Text used in link to privacy policy
en: learn more
eo: lernu pli

note: Translators: %s is a link to the documentation with the label "learn more"
en: Each device needs an up to date color profile to be color managed — %s.
eo: Ĉiu aparato bezonas ĝisdatigitan kolorprofilon por kolormastrumado — %s.

en: Screen Calibration
eo: Ekran-laŭnormigo

en: Calibration Quality
eo: Laŭnormigo-kvalito

en: Calibration will produce a profile that you can use to color manage your screen. The longer you spend on calibration, the better the quality of the color profile.
eo: Laŭnormigo generos profilon, kiun vi povas uzi por administri koloron de via ekrano. Ju pli da laŭnormigdaŭro, des pli bona kvalito de la kolorprofilo.

en: You will not be able to use your device while calibration takes place.
eo: Vi ne povos uzi vian aparaton dum la laŭnormigado okazas.

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Quality
eo: Kvalito

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Approximate Time
eo: Proksimuma tempo

en: Calibration Device
eo: Laŭnormigo-aparato

en: Select the sensor device you want to use for calibration.
eo: Elektu la sentilan aparaton, kiun vi volas uzi por laŭnormigo.

en: Display Type
eo: Ekranspeco

en: Select the type of display that is connected.
eo: Elektu la tipon de la konektita ekrano.

en: Profile Whitepoint
eo: Profila blanko-punkto

en: Select a display target white point. Most displays should be calibrated to a D65 illuminant.
eo: Elektu la ekranan celon por montri la blankpunkton. Plej multaj ekranoj estu kalibritaj al D65-lumilo.

en: Display Brightness
eo: Heleco de ekrano

en: Please set the display to a brightness that is typical for you. Color management will be most accurate at this brightness level.
eo: Bonvolu fiksi la helecon de la ekrano je normala nivelo por vi. Koloradministro estos tre akurata je ĉi tiun nivelon.

en: Alternatively, you can use the brightness level used with one of the other profiles for this device.
eo: Alternative, vi povas uzi la heleconivelon uzita je alia profilo por tiu ĉi aparato.

en: Profile Name
eo: Profilnomo

en: You can use a color profile on different devices, or even create profiles for different lighting conditions.
eo: Vi povas uzi kolorprofilon en malsamaj aparatoj, aŭ eĉ krei profilojn por malsamaj lumkondiĉoj.

en: Profile Name:
eo: Profilnomo:

en: Summary
eo: Resumo

en: Profile successfully created!
eo: Sukcese kreis profilon!

en: Copy Profile
eo: Kopii profilon

en: Requires writable media
eo: Necesas skribeblan datumportilon

en: You may find these instructions on how to use the profile on <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> and <a href="windows">Microsoft Windows</a> systems useful.
eo: Ĉi tiujn instrukciojn pri uzado de la profilo je la sistemoj <a href="linux">GNU/Linukso</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> kaj <a href="windows">Microsoft Vindozo</a> vi eble taksas utilaj.

en: Add Profile
eo: Aldoni profilon

en: _Import File…
eo: E_nporti dosieron…

en: Problems detected. The profile may not work correctly. <a href="">Show details.</a>
eo: Detektis problemojn. La profilo eble ne funkcios korekte. <a href="">Montri detalojn.</a>

en: _Set for All Users
eo: _Agordi por ĉiuj uzantoj

en: Set this profile for all users on this device
eo: Agordi ĉi tiun profilon por ĉiuj uzantoj de tiu ĉi aparato

en: _Enable
eo: Ŝa_lti

en: Enable profile
eo: Ebligi profilon

en: _Add Profile
eo: _Aldoni profilon

en: _Calibrate…
eo: _Laŭnormigi…

en: Calibrate the device
eo: Laŭnormigi la aparaton

en: _Remove Profile
eo: Fo_rigi profilon

en: _View Details
eo: _Montri detalojn

en: No Devices
eo: Neniuj aparatoj

en: Unable to detect any devices that can be color managed
eo: Oni ne povas detekti kolormastrumeblan aparaton

en: CRT
eo: KRT

en: Projector
eo: Projekciilo

en: Plasma
eo: Plasmo

en: LCD (CCFL backlight)
eo: LCD (CCFL-a fonlumo)

en: LCD (RGB LED backlight)
eo: LCD (RVB-LED-a fonlumo)

en: LCD (white LED backlight)
eo: LCD (blanka LED fonlumo)

en: Wide gamut LCD (CCFL backlight)
eo: LCD de larĝa gamo (CCFL-a fonlumo)

en: Wide gamut LCD (RGB LED backlight)
eo: LCD de larĝa gamo (RVB-LED-a fonlumo)

[ctx: Calibration quality]
en: High
eo: Alta

en: 40 minutes
eo: 40 minutoj

[ctx: Calibration quality]
en: Medium
eo: Meza

en: 30 minutes
eo: 30 minutoj

[ctx: Calibration quality]
en: Low
eo: Malalta

en: 15 minutes
eo: 15 minutoj

en: Native to display
eo: Indiĝena al ekrano

en: D50 (Printing and publishing)
eo: D50 (Presado kaj eldonado)

en: D65 (Photography and graphics)
eo: D65 (Fotografio kaj grafiko)

note: TRANSLATORS: standard spaces are well known colorspaces like * sRGB, AdobeRGB and ProPhotoRGB
en: Standard Space
eo: Norma spaco

note: TRANSLATORS: test profiles do things like changing the screen * a different color, or swap the red and green channels
en: Test Profile
eo: Testprofilo

[ctx: Automatically generated profile]
note: TRANSLATORS: automatic profiles are generated automatically * by the color management system based on manufacturing data, * for instance the default monitor profile is created from the * primaries specified in the monitor EDID
en: Automatic
eo: Aŭtomate

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - low quality profiles take * much less time to generate but may be a poor reflection of the * device capability
en: Low Quality
eo: Malalta kvalito

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality
en: Medium Quality
eo: Meza kvalito

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - high quality profiles take * a *long* time, and have the best calibration and * characterisation data.
en: High Quality
eo: Alta kvalito

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default RGB space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default RGB
eo: Implicita RVB

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default CMYK space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default CMYK
eo: Implicita CMFN

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default gray space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default Gray
eo: Implicita grizo

en: Vendor supplied factory calibration data
eo: Fabrikajn laŭnormig-datumojn provizigita de vendisto

en: Full-screen display correction not possible with this profile
eo: Tutekrana ekran-ĝustigo ne eblas je ĉi tiu profilo

en: This profile may no longer be accurate
eo: La profilo eble ne plu estas akurata

en: Color Management
eo: Kolormastrumado

en: Calibrate the color of your devices, such as displays, cameras or printers
eo: Laŭnormigi la koloron de viaj aparatoj, kiel ekranoj, fotiloj aŭ presiloj

note: Translators: Search terms to find the Color Management panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Color;ICC;Profile;Calibrate;Printer;Display;
eo: Koloro;ICC;Profilo;Laŭnormigi;Presilo;Ekrano;

en: Other…
eo: Alia…

en: Select Language
eo: Elekti lingvon

en: _Select
eo: _Elekti

en: Language or country
eo: Lingvo aŭ lando

en: No languages found
eo: Neniuj lingvoj trovitaj

en: More…
eo: Pli…

en: More Information
eo: Pliaj informoj

en: %d day | %d days
eo[0]: %d tago
eo[1]: %d tagoj

en: Error — some settings cannot be unlocked
eo: Eraro — iuj agordoj ne malŝloseblas

en: Some settings are locked
eo: Iuj agordoj estas ŝlositaj

en: _Unlock…
eo: _Malŝlosi…

en: Increment Hour
eo: Alkrementi horon

en: Increment Minute
eo: Alkrementi minuton

en: Time
eo: Horo

en: Decrement Hour
eo: Dekrementi horon

en: Decrement Minute
eo: Dekrementi minuton

en: Today
eo: Hodiaŭ

en: Yesterday
eo: Hieraŭ

note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24".
en: %b %e
eo: %-e-a de %b

note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24, 2013".
en: %b %e, %Y
eo: %-e-a de %b, %Y

en: %d hour | %d hours
eo[0]: %d horo
eo[1]: %d horoj

en: %d minute | %d minutes
eo[0]: %d minuto
eo[1]: %d minutoj

en: %d second | %d seconds
eo[0]: %d sekundo
eo[1]: %d sekundoj

note: 0 seconds
en: 0 seconds
eo: 0 sekundoj

[ctx: hotspot]
note: translators: This is the default hotspot name, need to be less than 32-bytes
en: Hotspot
eo: Retkaptejo

en: Displays
eo: Ekranoj

en: _Apply
eo: _Apliki

en: Display Settings Disabled
eo: Ekranaj agordoj estas malŝaltitaj

en: Multiple Displays
eo: Pluraj ekranoj

note: Translators: 'Join' as in 'Join displays'
en: _Join
eo: _Kunigi

en: _Mirror
eo: _Speguli

en: Contains top bar and Activities
eo: Enhavas supran strion kaj Aktivecojn

en: _Primary Display
eo: Ĉefa _ekrano

note: Translators: This is the redshift functionality where we suppress blue light when the sun has gone down
en: _Night Light
eo: _Noktlumo

en: Night Light
eo: Noktlumo

en: On
eo: Ŝaltita

en: Off
eo: Malŝaltita

en: Apply Changes?
eo: Ĉu apliki ŝanĝojn?

en: Changes Cannot be Applied
eo: Ne eblas apliki ŝanĝojn

en: This could be due to hardware limitations.
eo: Tio povus esti pro aparataj limigoj.

[ctx: display setting]
en: _Orientation
eo: _Orientiĝo

[ctx: display setting]
en: _Resolution
eo: _Distingivo

en: R_efresh Rate
eo: _Ofteco de refreŝigo

en: _Variable Refresh Rate
eo: _Variebla ofteco de refreŝigo

en: Re_fresh Rate
eo: _Ofteco de refreŝigo

en: _HDR (High Dynamic Range)
eo: _HDR (alta dinamika intervalo)

en: Adjust for _TV
eo: Ĝustigi por _TV

[ctx: display setting]
en: _Scale
eo: _Skalo

[ctx: Display rotation]
en: Landscape
eo: Pejzaĝo

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Right
eo: Portreto dekstra

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Left
eo: Portreto maldekstra

[ctx: Display rotation]
en: Landscape (flipped)
eo: Pejzaĝo (renversita)

[ctx: Display rotation]
en: Portrait
eo: Portreto

[ctx: Display rotation]
en: Landscape Right
eo: Pejzaĝo dekstre

[ctx: Display rotation]
en: Landscape Left
eo: Pejzaĝo maldekstre

[ctx: Display rotation]
en: Portrait (flipped)
eo: Portreto (renversita)

[ctx: Display rotation]
en: Upright
eo: Vertikala

[ctx: Display rotation]
en: Right
eo: Dekstre

[ctx: Display rotation]
en: Left
eo: Maldekstre

[ctx: Display rotation]
en: Flipped
eo: Renversita

note: Translators: * 1. "Variable" is an adjective that refers to the refresh rate * 2. The formatting sequence is a range separated by an en-dash *    (unicode "\u2013"). For example: "Variable (48–144.97 Hz)"
en: Variable (%d–%.2lf Hz)
eo: Variebla (%d–%.2lf Hz)

note: Translators: "Variable" is an adjective that refers to the refresh rate
en: Variable (up to %.2lf Hz)
eo: Variebla (ĝis %.2lf Hz)

en: Night Light Unavailable
eo: Nokta lumo nedisponebla

note: Translators: Inhibit the redshift functionality until the next day starts
en: Temporarily Disabled Until Tomorrow
eo: Provizore malŝaltita ĝis morgaŭ

note: Translators: This cancels the redshift inhibit.
en: Restart Filter
eo: Restartigi filtrilon

en: Night light makes the screen color warmer. This can help to prevent eye strain and sleeplessness.
eo: Noktlumo varmigas la koloron de la ekrano. Ĉi tiu povas antaŭmalhelpi streĉiĝon de okuloj kaj sendormecon.

en: _Schedule
eo: _Tempoplano

en: Sunset to Sunrise
eo: De sunsubiro ĝis sunleviĝo

en: Manual Schedule
eo: Permana tempoplano

en: _Times
eo: _Horoj

en: From
eo: De

en: Hour
eo: Horo

en: Minute
eo: Minuto

note: Translators: This is the short form for the time period in the morning
en: AM
eo: ATM

note: Translators: This is the short form for the time period in the afternoon
en: PM
eo: PTM

en: To
eo: Al

en: _Color Temperature
eo: _Kolora temperaturo

en: Night Light cannot be used from a virtual machine
eo: Noktlumo ne uzeblas en virtuala maŝino

en: This could be the result of the graphics driver being used, or the desktop being used remotely.
eo: Tio eble estas pro la uzata grafika pelilo, aŭ ĉar la labortablo estas uzata malproksime.

en: Use Night Light and choose how to use connected monitors and projectors
eo: Uzi noktan lumon kaj elekti kiel uzi konektitajn ekranojn kaj projekciilojn

note: Translators: Search terms to find the Displays panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Panel;Projector;xrandr;Screen;Resolution;Refresh;Monitor;Night;Light;Blue;redshift;color;sunset;sunrise;
eo: Panelo;Projekciilo;xrandr;Ekrano;Distingivo;Refreŝigo;Ekrano;Nokto;Lumo;Blua;ruĝaŝanĝo;koloro;sunsubiro;sunleviĝo;

en: Sound and Media
eo: Sono kaj aŭdvidaĵoj

en: Volume mute/unmute
eo: Silentigi/malsilentigi

en: Volume down
eo: Malplilaŭtigi

en: Volume up
eo: Plilaŭtigi

en: Microphone mute/unmute
eo: Silentigi/malsilentigi mikrofonon

en: Launch media player
eo: Lanĉi medioludilon

en: Play (or play/pause)
eo: Ludi (aŭ ludi/paŭzigi)

en: Pause playback
eo: Paŭzigi ludadon

en: Stop playback
eo: Haltigi ludadon

en: Previous track
eo: Antaŭa trako

en: Next track
eo: Sekva trako

en: Eject
eo: Elĵeti

en: Typing
eo: Tajpado

en: Switch to next input source
eo: Ŝanĝi al sekva eniga fonto

en: Switch to previous input source
eo: Ŝanĝi al antaŭa eniga fonto

en: Launchers
eo: Lanĉiloj

en: Launch help browser
eo: Lanĉi helpfoliumilon

en: Launch calculator
eo: Lanĉi kalkulilon

en: Launch email client
eo: Lanĉi retpoŝtilon

en: Launch web browser
eo: Lanĉi retumilon

en: Home folder
eo: Hejmdosierujo

note: Translators: this is a verb. Translators: "Search" should be phrased as a verb (in both "Name" and "Keywords" fields).
en: Search
eo: Serĉo

[ctx: keybinding]
en: Search
eo: Serĉi

en: System
eo: Sistemo

en: Log out
eo: Adiaŭi

note: Translators: This is the button which restarts the printer.
en: Restart
eo: Restartigi

en: Power off
eo: Malŝalti

en: Lock screen
eo: Ŝlosi ekranon

en: Accessibility
eo: Alirebleco

en: Turn zoom on or off
eo: Ŝalti aŭ malŝalti zomon

en: Zoom in
eo: Zomi

en: Zoom out
eo: Malzomi

en: Turn screen reader on or off
eo: Ŝalti aŭ malŝalti la ekranlegilon

en: Turn on-screen keyboard on or off
eo: Ŝalti aŭ malŝalti la ekranklavaron

en: Increase text size
eo: Pligrandigi la tekston

en: Decrease text size
eo: Malpligrandigi la tekston

en: High contrast on or off
eo: Ŝalti aŭ malŝalti altan kontraston

en: Add Input Source
eo: Aldoni enigan fonton

en: Search languages and countries
eo: Serĉi lingvojn kaj landojn

en: No input sources found
eo: Neniuj enigaj fontoj trovitaj

en: View Keyboard Layout
eo: Montri klavararanĝon

[ctx: Input Source]
en: Other
eo: Alia

en: _Add Input Source
eo: _Aldoni enigan fonton

en: View More
eo: Montri pli

en: Move Up
eo: Movi supren

en: Move Down
eo: Movi malsupren

en: Preferences
eo: Agordoj

en: Remove
eo: Forigi

en: Custom Shortcuts
eo: Propraj klavkombinoj

en: Keyboard
eo: Klavaro

en: Input Sources
eo: Enigaj fontoj

en: Includes keyboard layouts and input methods
eo: Inkluzivas klavarajn aranĝojn kaj enigajn metodojn

en: Input Source Switching
eo: Ŝanĝi inter enigaj fontoj

en: Use the _same source for all windows
eo: Uzi la _saman fonton por ĉiuj fenestroj

en: Switch input sources _individually for each window
eo: Ŝanĝi inter enigaj fontoj _individue por ĉiu fenestro

en: Special Character Entry
eo: Enigo de specialaj signoj

en: Methods for entering symbols and letter variants using the keyboard
eo: Metodoj por enigi simbolojn kaj litervariantojn per la klavaro

en: A_lternate Characters Key
eo: Klavo de _alternativaj signoj

en: _Compose Key
eo: _Kompona klavo

en: Keyboard Shortcuts
eo: Klavkombinoj

en: _View and Customize Shortcuts
eo: _Rigardi kaj adapti klavkombinojn

en: Alternate Characters Key
eo: Klavo de alternativaj signoj

en: The alternate characters key can be used to enter additional characters. These are sometimes printed as a third-option on your keyboard.
eo: La klavo de alternativaj signoj utilas por enigi kroman signaron. Kelkfoje ili estas presitaj kiel tria opcio sur via klavaro.

[ctx: keyboard key]
en: Left Alt
eo: Maldekstra alt-klavo

[ctx: keyboard key]
en: Right Alt
eo: Dekstra alt-klavo

[ctx: keyboard key]
en: Left Super
eo: Meldekstra super-klavo

[ctx: keyboard key]
en: Right Super
eo: Dekstra super-klavo

[ctx: keyboard key]
en: Menu key
eo: Menu-klavo

[ctx: keyboard key]
en: Right Ctrl
eo: Dekstra stirklavo

en: Compose Key
eo: Kompona klavo

en: The compose key allows a wide variety of characters to be entered. To use it, press compose then a sequence of characters.  For example, compose key followed by <b>o</b> and <b>c</b> will enter <b>©</b>, <b>a</b> followed by <b>'</b> will enter <b>á</b>.
eo: La kompona klavo ebligas enigi larĝan varion de signoj. Por uzi ĝin, unue premu la komponan klavon kaj poste sekvencon de signoj. Ekzemple, kompona klavo sekvata de <b>o</b> kaj <b>c</b> enigos <b>©</b>; <b>a</b> sekvata de <b>'</b> enigos <b>á</b>.

[ctx: keyboard key]
en: Left Ctrl
eo: Maldekstra stirklavo

[ctx: keyboard key]
en: Caps Lock
eo: Majuskla baskulo

[ctx: keyboard key]
en: Scroll Lock
eo: Ruluma baskulo

[ctx: keyboard key]
en: Print Screen
eo: Ekrankopio

[ctx: keyboard key]
en: Insert
eo: Enmeti

en: Input sources can be switched using the %s keyboard shortcut.
    This can be changed in the keyboard shortcut settings.
eo: Enigaj fontoj povas esti ŝanĝitaj per la klavarkomando %s.
    Ĉi tio povas esti ŝanĝita en la klavaraj klavkombinaj agordoj.

en: Search shortcuts
eo: Serĉi klavkombinojn

en: Search Shortcuts
eo: Serĉaj fulmoklavoj

en: Activities _Overview Shortcut
eo: Fulmoklavo por la _Superrigardo pri aktivecoj

en: Use the Super key to open the overview
eo: Uzi la klavon Super por malfermi la superrigardon

en: _Reset All…
eo: _Reagordi ĉiujn…

en: Add Custom Shortcuts
eo: Aldoni proprajn klavkombinojn

en: Set up custom shortcuts for launching apps, running scripts, and more
eo: Agordi proprajn klavkombinojn por lanĉi apojn, ruli skriptojn kaj pli

en: _Add Shortcut…
eo: _Aldoni klavkombinon…

en: Reset All Shortcuts?
eo: Ĉu reagordi ĉiujn klavkombinojn?

en: All changes to keyboard shortcuts will be lost
eo: Ĉiuj ŝanĝoj al klavkombinoj perdiĝos

en: _Reset All
eo: _Reagordi ĉiujn

en: Re_place
eo: An_stataŭigi

en: _Set
eo: _Agordi

en: Press Esc to cancel or Backspace to disable the keyboard shortcut
eo: Premu Esc por nuligi aŭ Retropaŝon por malebligi la klavkombinon

en: Reset Shortcut
eo: Reagordi klavkombinon

en: Name
eo: Nomo

en: Command
eo: Komando

en: Shortcut
eo: Klavkombino

en: Reset
eo: Reagordi

note: Translators: This is a mark in the Grayscale scale
en: None
eo: Neniu

en: _Set Shortcut…
eo: _Agordi klavkombinon…

note: TRANSLATORS: Don't translate/transliterate <b>%s</b>, which is the accelerator used
en: <b>%s</b> is already being used for %s. If you replace it, %s will be disabled
eo: <b>%s</b> jam estas uzata por %s. Se vi anstataŭigas ĝin, %s estos malŝaltita

en: Enter the new shortcut
eo: Entajpu novan klavkombinon

en: Set Custom Shortcut
eo: Agordi propran klavkombinon

en: Set Shortcut
eo: Agordi klavkombinon

note: Setup the top label * TRANSLATORS: %s is replaced with a description of the keyboard shortcut, * don't translate/transliterate <b>%s</b>
en: Enter new shortcut to change <b>%s</b>
eo: Enigi novan klavkombinon por ŝanĝi <b>%s</b>

en: Add Custom Shortcut
eo: Aldoni propran klavkombinon

en: %d modified | %d modified
eo[0]: %d modifita
eo[1]: %d modifitaj

en: _Add Shortcut
eo: _Aldoni klavkombinon

en: Change keyboard shortcuts and set your typing preferences, keyboard layouts and input sources
eo: Ŝanĝi klavarajn klavkombinojn kaj agordi viajn tajpajn preferojn, klavarajn aranĝojn kaj enigajn fontojn

note: Translators: Search terms to find the Keyboard panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Shortcut;Workspace;Window;Resize;Zoom;Contrast;Input;Source;Lock;Volume;Hotkey;Compose;Character;
eo: Klavkombino;Laborspaco;Fenestro;Aligrandigi;Zomi;Kontrasto;Enigo;Fonto;Ŝlosi;Laŭteco;Fulmoklavo;Komponi;Signo;

en: _Mouse
eo: _Muso

en: Primary Button
eo: Ĉefa butono

en: Order of physical buttons on mice and touchpads
eo: Ordo de fizikaj butonoj sur musoj kaj tuŝplatoj

en: _Left
eo: _Maldekstra

en: _Right
eo: _Dekstra

en: Mouse
eo: Muso

en: Po_inter Speed
eo: Montr_ila rapido

en: Slow
eo: Malrapide

en: Fast
eo: Rapide

en: Mouse _Acceleration
eo: Musa _akcelo

en: Recommended for most users and applications
eo: Rekomendata por plej multaj uzantoj kaj apoj

en: Turning mouse acceleration off can allow faster and more precise movements, but can also make the mouse more difficult to use.
eo: Malŝalti musan akcelon povas ebligi pli rapidajn kaj pli precizajn movojn, sed ankaŭ povas igi la muson pli malfacile uzebla.

en: Scroll Direction
eo: Ruluma direkto

en: Tra_ditional
eo: Tra_dicia

en: Scrolling moves the view
eo: Rulumado movas la vidon

en: _Natural
eo: _Natura

en: Scrolling moves the content
eo: Rulumado movas la enhavon

en: Test _Settings
eo: Testi _agordojn

en: _Touchpad
eo: _Tuŝplato

en: T_ouchpad
eo: Tuŝ_plato

en: _Disable Touchpad While Typing
eo: _Malebligi tuŝplaton dum tajpado

en: Clicking
eo: Klakante

en: Secondary Click
eo: Duaranga alklako

en: Two _Finger Push
eo: Du_fingra puŝo

en: Push anywhere with 2 fingers
eo: Puŝi ie ajn per 2 fingroj

en: _Corner Push
eo: _Angula puŝo

en: Push with a single finger in the corner
eo: Puŝi per unu fingro en la angulo

en: T_ap to Click
eo: _Frapeti por alklaki

en: Quickly touch the touchpad to click
eo: Rapide tuŝeti la tuŝplaton por alklaki

en: Scrolling
eo: Rulumado

en: Scroll Method
eo: Metodo de rulumado

en: T_wo Finger
eo: Du_fingra

en: Drag two fingers on the touchpad
eo: Trenu du fingrojn sur la tuŝplato

en: _Edge
eo: _Rando

en: Drag one finger on the edge
eo: Trenu unu fingron laŭ la rando

en: T_raditional
eo: Tradi_cia

en: _Pointing Stick
eo: _Indikbastono

en: Pointing Stick
eo: Indikbastono

en: Pointing Stick _Acceleration
eo: Indikbastona _akcelo

en: Turning pointing stick acceleration off can allow faster and more precise movements, but can also make the pointing stick more difficult to use.
eo: Malŝalti la akcelon de la indikbastono povas ebligi pli rapidajn kaj pli precizajn movojn, sed ankaŭ povas igi la indikbastonon pli malfacile uzebla.

en: Test Mouse & Touchpad
eo: Testi muson & tuŝplaton

en: _Clicking
eo: _Alklakado

en: Click Here
eo: Alklaku ĉi tie

en: Primary Click
eo: Ĉefa alklako

en: Double Click
eo: Duklako

en: _Scrolling
eo: _Rulumado

en: Mouse & Touchpad
eo: Muso & tuŝplato

en: Change your mouse or touchpad sensitivity and select right or left-handed
eo: Ŝanĝu vian musan aŭ tuŝplatan sentivecon kaj elektu dekstra- aŭ maldekstramana

note: Translators: Search terms to find the Mouse and Touchpad panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Trackpad;Pointer;Click;Tap;Double;Button;Trackball;Scroll;
eo: Tuŝplato;Musmontrilo;Alklako;Frapeto;Butono;Stirglobo;Rulumi;

en: _Hot Corner
eo: _Aktiviga angulo

en: Touch the top-left corner to open the Activities Overview
eo: Tuŝu la maldekstran supran angulon por malfermi la Superrigardon pri aktivecoj

en: _Active Screen Edges
eo: _Aktivaj ekranrandoj

en: Drag windows against the top, left, and right screen edges to resize them
eo: Trenu fenestrojn kontraŭ la supraj, maldekstraj kaj dekstraj ekranrandoj por aligrandigi ilin

en: Workspaces
eo: Laborspacoj

en: _Dynamic Workspaces
eo: _Dinamikaj laborspacoj

en: Automatically removes empty workspaces
eo: Aŭtomate forigas malplenajn laborspacojn

en: _Fixed Number of Workspaces
eo: _Fiksa nombro da laborspacoj

en: Specify a number of permanent workspaces
eo: Specifu nombron da konstantaj laborspacoj

en: _Number of Workspaces
eo: _Nombro de laborspacoj

en: Multi-Monitor
eo: Pluraj ekranoj

en: Workspaces on _primary display only
eo: Laborspacoj _nur sur la ĉefa ekrano

en: Workspaces on all d_isplays
eo: Laborspacoj sur ĉiuj _ekranoj

en: App Switching
eo: Ŝanĝado inter apoj

en: Include apps from all _workspaces
eo: Inkluzivi apojn el ĉiuj _laborspacoj

en: Include apps from the _current workspace only
eo: Inkluzivi apojn nur el la _nuna laborspaco

en: Multitasking
eo: Plurtaskado

en: Manage preferences for productivity and multitasking
eo: Administri preferojn por produktiveco kaj plurtaskado

note: Translators: Search terms to find the Search panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Multitasking;Multitask;Productivity;Customize;Desktop;Hot;Corner;Workspaces;
eo: Plurtaskado;Produktiveco;Adapti;Laborspaco;Ekrano;Angulo;

en: Proxy
eo: Prokurilo

en: _Save
eo: Kon_servi

en: _Network Proxy
eo: _Retprokurilo

en: C_onfiguration
eo: A_gordo

en: Automatic
eo: Aŭtomata

en: Manual
eo: Permane

en: Con_figuration URL
eo: _Agorda URL

en: Web Proxy Autodiscovery is used when a Configuration URL is not provided. This is not recommended for untrusted public networks.
eo: Aŭtomata malkovro de retprokurilo estas uzata kiam agorda URL ne estas provizita. Tio ne rekomendiĝas por nefidindaj publikaj retoj.

en: HTTP Proxy
eo: HTTP-prokurilo

en: Port
eo: Pordo

en: HTTPS Proxy
eo: HTTPS-prokurilo

en: FTP Proxy
eo: FTP-prokurilo

en: SOCKS Host
eo: SOCKS-gastiganto

en: Ignored Hosts
eo: Ignoritaj gastigantoj

en: Network Unavailable
eo: Reto nedisponebla

en: An error has occurred and network cannot be used.
    Error details: NetworkManager not running.
eo: Okazis eraro kaj reto ne uzeblas.
    Detaloj pri eraro: NetworkManager ne ruliĝas.

en: VPN
eo: VPR

en: Add VPN
eo: Aldoni VPR-on

en: Not set up
eo: Ne agordita

en: _Proxy
eo: _Prokurilo

en: Share Network
eo: Kunhavigi reton

en: QR Code
eo: QR-kodo

en: Scan to Connect
eo: Skanu por konekti

en: Network Name
eo: Retnomo

note: Translators: This is a password needed for printing.
en: Password
eo: Pasvorto

en: Network Options
eo: Retaj opcioj

en: Forget Network
eo: Forgesi reton

note: TRANSLATORS: device status
en: Connected
eo: Konektita

en: Insecure network (WEP)
eo: Nesekura reto (WEP)

en: Secure network (WPA)
eo: Sekura reto (WPA)

en: Secure network (WPA2)
eo: Sekura reto (WPA2)

en: Secure network (WPA3)
eo: Sekura reto (WPA3)

en: Secure network
eo: Sekura reto

en: Signal strength %d%%
eo: Signala forto %d%%

en: Turn On Wi-Fi Hotspot?
eo: Ĉu ŝalti vifian retkaptejon?

en: Wi-Fi hotspot allows others to share your internet connection, by creating a Wi-Fi network that they can connect to. To do this, you must have an internet connection through a source other than Wi-Fi.
eo: Vifia retkaptejo permesas al laiaj kunhavi vian retkonekton, tra krei vifian reton al kiu ili povas konekti. Por fari tion, necesas ke vi havu retkonekton tra alia fonto ol vifio.

en: Generate Random Password
eo: Generi hazardan pasvorton

en: Autogenerate Password
eo: Aŭtomate generi pasvorton

en: _Turn On
eo: Ŝ_alti

note: TRANSLATORS: ‘%s’ is a Wi-Fi Network(SSID) name
en: Turning on the hotspot will disconnect from %s, and it will not be possible to access the internet through Wi-Fi.
eo: Ŝaltado de retkaptejo malkonektos vian komputilon de %s, kaj ne eblos atingi interreton tra vifio.

en: Network name cannot be empty
eo: Retnomo ne povas esti malplena

note: SSID length needs to be in the 1-32 byte range
en: Network name is too long
eo: Retnomo estas tro longa

en: Must have a minimum of 8 characters
eo: Devas havi malpleje 8 signojn

en: Must have a maximum of %d character | Must have a maximum of %d characters
eo[0]: Devas havi maksimume %d signon
eo[1]: Devas havi maksimume %d signojn

en: Airplane Mode
eo: Aviadila reĝimo

en: Disables Wi-Fi, Bluetooth and mobile broadband
eo: Malŝaltas vifion, Bludenton kaj porteblan larĝkapacitan konekton

en: Wi-Fi Off
eo: Vifio malŝaltita

en: Turn on to use Wi-Fi
eo: Ŝalti por uzi vifion

en: No Wi-Fi Adapter Found
eo: Neniu vifia adaptilo estas trovita

en: Make sure you have a Wi-Fi adapter plugged and turned on
eo: Certigu, ke via vifia adaptilo estas konektita kaj ŝaltita

en: Airplane Mode On
eo: Aviadila reĝimo estas ŝaltita

en: Turn off to use Wi-Fi
eo: Malŝalti por uzi vifion

en: Wi-Fi Hotspot Active
eo: Vifia retkaptejo estas ŝaltita

en: Scan with another device to connect to the hotspot.
    Turn off the hotspot to use Wi-Fi with this device.
eo: Skani per alia aparato por konektiĝi al la retkaptejo.
    Malŝaltu la retkaptejon por uzi vifion per ĉi tiu aparato.

en: T_urn Off Hotspot…
eo: M_alŝalti retkaptejon…

en: Visible Networks
eo: Videblaj retoj

en: Wi-Fi Unavailable
eo: Vifio nedisponebla

en: An error has occurred and Wi-Fi cannot be used.
    Error details: NetworkManager not running.
eo: Okazis eraro kaj vifio ne uzeblas.
    Detaloj pri eraro: NetworkManager ne ruliĝas.

en: Turn Off Hotspot?
eo: Ĉu malŝalti retkaptejon?

en: Turning off will disconnect any devices that are using the hotspot.
eo: Malŝaltado malkonektos ĉiujn aparatojn, kiuj uzas la retkaptejon.

en: _Turn Off
eo: _Malŝalti

en: Wi-Fi
eo: Vifio

en: 802.1x _Security
eo: 802.1x _sekureco

en: _Name
eo: _Nomo

en: IP address value not valid
eo: IP-adreso ne estas valida

en: Netmask value not valid
eo: Retmasko ne estas valida

en: Security
eo: Sekureco

en: Identity
eo: Identeco

en: Preserve
eo: Konservi

en: Permanent
eo: Porĉiama

en: Random
eo: Hazarda

en: Stable
eo: Stabila

en: Stable per SSID
eo: Stabila laŭ SSID

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the network device this connection is activated on. This feature is known as MAC cloning or spoofing. Example: 00:11:22:33:44:55
eo: La ĉi tie enigita MAC-adreso estos uzata kiel aparatara adreso por la reta aparato, sur kiu ĉi tiu konekto estas aktivigita. Tio estas konata kiel MAC-klonado aŭ trompado. Ekzemplo: 00:11:22:33:44:55

en: Profile %d
eo: Profilo %d

note: Translators: "%s" is the user visible name of the network
en: Saved details for “%s” will be permanently lost. This includes passwords and any network changes.
eo: Konservitaj detaloj por “%s” perdiĝos porĉiame. Tio inkluzivas pasvortojn kaj ĉiujn retajn ŝanĝojn.

en: Forget Connection?
eo: Ĉu forgesi konekton?

en: _Forget
eo: _Forgesi

note: TRANSLATORS: this Enterprise WiFi security
en: Enterprise
eo: Enterpreno

[ctx: Wifi security]
en: None
eo: Neniu

note: Translators: Option for Blank Screen in Screen Lock page
en: Never
eo: Neniam

en: %i day ago | %i days ago
eo[0]: Antaŭ %i tago
eo[1]: Antaŭ %i tagoj

en: 2.4 GHz / 5 GHz / 6 GHz
eo: 2,4 GHz / 5 GHz / 6 GHz

en: 2.4 GHz / 5 GHz
eo: 2,4 GHz / 5 GHz

en: 2.4 GHz
eo: 2,4 GHz

[ctx: Signal strength]
en: None
eo: Nenia

[ctx: Signal strength]
en: Weak
eo: Malforta

[ctx: Signal strength]
en: Ok
eo: Sufiĉa

[ctx: Signal strength]
en: Good
eo: Bona

[ctx: Signal strength]
en: Excellent
eo: Bonega

en: IPv4 Address
eo: IPv4-adreso

en: IPv6 Address
eo: IPv6-adreso

en: IP Address
eo: IP-adreso

en: Forget Connection…
eo: Forgesi konekton…

en: Remove Connection Profile…
eo: Forigi konektoprofilon…

en: Remove Connection…
eo: Forigi konekton…

en: Remove VPN…
eo: Forigi VPR-on…

en: Details
eo: Detaloj

en: automatic
eo: aŭtomata

en: Automatic DNS is enabled. Did you intend to disable Automatic DNS?
eo: Aŭtomata DNS estas ebligita. Ĉu vi intencis malebligi Aŭtomatan DNS-on?

en: Delete Address
eo: Forigi adreson

en: Delete Route
eo: Forigi kurson

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
eo: Neniu

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
eo: WEP 40/128-bita ŝlosilo (Deksesuma aŭ ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
eo: 128-bita WEP-pasfrazo

en: Dynamic WEP (802.1x)
eo: Dinamika WEP (802.1x)

en: WPA & WPA2 Personal
eo: WPA & WPA2 por personoj

en: WPA & WPA2 Enterprise
eo: WPA & WPA2 por enterprenoj

en: WPA3 Personal
eo: WPA3 por personoj

note: Translators: Unknown endpoint host for WireGuard (invalid setting)
en: Unknown
eo: Nekonata

en: Unsaved peer
eo: Nekonservita kunulo

en: Signal Strength
eo: Signala forteco

en: Weak
eo: Malforta

en: Link speed
eo: Rapido de ligo

en: 1Mb/sec
eo: 1 Mb/sek

en: Hardware Address
eo: Aparatara adreso

en: Supported Frequencies
eo: Subtenataj oftecoj

en: Default Route
eo: Defaŭlta kurso

en: Last Used
eo: Laste uzita

en: Connect _automatically
eo: Konekti _aŭtomate

en: Make available to _other users
eo: Disponebligi por _aliaj uzantoj

en: _Metered connection: has data limits or can incur charges
eo: _Mezurita konekto: havas datumlimojn aŭ povas kosti

en: Software updates and other large downloads will not be started automatically.
eo: Programaraj ĝisdatigoj kaj aliaj grandaj elŝutoj ne ekos aŭtomate.

en: _MAC Address
eo: _MAC-adreso

en: _Cloned Address
eo: _Klonita adreso

en: bytes
eo: bajtoj

en: IPv_4 Method
eo: IPv_4-metodo

en: Automatic (DHCP)
eo: Aŭtomata (DHCP)

en: Link-Local Only
eo: Nur ligi-loke

en: Disable
eo: Malŝalti

en: Shared to other computers
eo: Kunhavigita kun aliaj komputiloj

en: Addresses
eo: Adresoj

en: Address
eo: Adreso

en: Netmask
eo: Retmasko

en: Gateway
eo: Kluzo

en: Automatic DNS
eo: Aŭtomata DNS

en: DNS server address(es)
eo: DNS-servilaj adreso(j)

en: Separate IP addresses with commas
eo: IP-adresoj apartigitaj per komoj

en: Routes
eo: Kursoj

en: Automatic Routes
eo: Aŭtomataj kursoj

note: Translators: Please see https://en.wikipedia.org/wiki/Metrics_(networking)
en: Metric
eo: Metriko

en: Use this connection _only for resources on its network
eo: Uzi ĉi tiun konekton _nur por risurcoj rekte sur la sama reto

en: IPv_6 Method
eo: IPv_6-metodo

en: Automatic, DHCP only
eo: Aŭtomata, nur DHCP

en: Shared to other devices
eo: Kunhavigita kun aliaj aparatoj

en: Prefix
eo: Prefikso

en: Unable to open connection editor: %s
eo: Ne eblas malfermi konektan redaktilon: %s

en: New Profile
eo: Nova profilo

en: Invalid setting %s: %s
eo: Nevalida agordo %s: %s

en: Invalid setting %s
eo: Nevalida agordo %s

en: Invalid VPN configuration file
eo: Nevalida VPR-agorda dosiero

note: Translators: VPN add dialog Wireguard description
en: Free and open-source VPN solution designed for ease of use, high speed performance and low attack surface.
eo: Libera kaj malfermitkoda VPR-solvo, desegnita por facileco de uzo, alta rapido kaj malgranda atak-surfaco.

en: Import from file…
eo: Enporti el dosiero…

en: S_ecurity
eo: S_ekureco

en: Cannot Import VPN Connection
eo: Ne eblas enporti VPR-konekton

en: The file “%s” could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
eo: La dosiero “%s” ne estis legebla aŭ ne entenas rekonitajn VPR-konektajn informojn
    
    Eraro: %s.

en: _OK
eo: B_one

en: Select file to import
eo: Elekti enportendan dosieron

en: <i>(Error: unable to load VPN connection editor)</i>
eo: <i>(Eraro: ne eblas ŝargi la redaktilon de VPR-konektoj)</i>

en: _Connection Name
eo: _Nomo de konekto

en: _Interface Name
eo: _Interfacnomo

en: The name of the wireguard interface to create.
eo: La nomo de la kreiota WireGuard-interfaco.

en: _Private Key
eo: _Privata ŝlosilo

en: The 256 bit private key in base64 encoding
eo: La 256-bita privata ŝlosilo en base64-kodigo

en: Show/hide private key
eo: Montri/kaŝi privatan ŝlosilon

en: _Listen Port
eo: P_ordo por aŭskulti

en: A port to listen on. If set to 'automatic', the port will be chosen randomly when the interface comes up.
eo: Pordo por aŭskulti. Se agordita al ‘aŭtomata’, hazarda pordo estos elektita kiam la interfaco startos.

en: A 32-bit fwmark for outgoing packets. Leave it to 'off' to disable fwmark.
eo: 32-bita fwmark por elirantaj pakaĵoj. Lasu ĝin ‘malŝaltita’ por malebligi fwmark.

en: _Add peer routes
eo: _Aldoni kursojn por kunuloj

en: _Peers
eo: _Kunuloj

en: Add WireGuard peer
eo: Aldoni WireGuard-kunulon

en: No peers set up
eo: Neniuj kunuloj agorditaj

en: Options…
eo: Agordoj…

en: _Endpoint
eo: _Finpunkto

en: An endpoint IP or hostname, followed by a colon, and then a port number.
eo: Fina IP-adreso aŭ gastignomo, sekvita de dupunkto kaj poste pordanumero.

en: _Public key
eo: _Publika ŝlosilo

en: A base64 public key calculated by 'wg pubkey' from a private key.
eo: Base64-publika ŝlosilo kalkulita de ‘wg pubkey’ el privata ŝlosilo.

en: _Pre-shared key
eo: _Antaŭkunhavita ŝlosilo

en: A base64 preshared key generated by 'wg genpsk'. Optional, and may be omitted. Adds an additional layer of symmetric-key cryptography to be mixed into the already existing public-key cryptography, for post-quantum resistance.
eo: Base64-antaŭkunhavita ŝlosilo generita per ‘wg genpsk’. Nedeviga kaj povas esti preterlasita. Aldonas kroman tavolon de simetria-ŝlosila ĉifrado miksotan kun la jam ekzistanta publika-ŝlosila ĉifrado, por postkvanta rezisto.

en: Allowed _IP addresses
eo: Permesitaj _IP-adresoj

en: Comma-separated list of IP (v4 or v6) addresses with CIDR masks from which incoming traffic for this peer is allowed and to which outgoing traffic for this peer is directed.
eo: Perkomoj disigita listo de IP-adresoj (v4 aŭ v6) kun CIDR-maskoj, el kiuj eniranta trafiko por ĉi tiu kunulo estas permesita kaj al kiuj eliranta trafiko por ĉi tiu kunulo estas direktata.

en: _Persistent keepalive
eo: _Daŭra pingado

en: How often to send an authenticated empty packet to the peer for the purpose of keeping a stateful firewall or NAT mapping valid. This is optional and not recommended outside of specific setups.
eo: Kiom ofte sendi aŭtentigitan malplenan pakaĵon al la kunulo por teni ŝtatan fajroŝirmilon aŭ NAT-mapadon valida. Tio estas nedeviga kaj ne rekomendata ekster specifaj agordoj.

en: seconds
eo: sekundoj

en: Apply
eo: Apliki

en: Control how you connect to the Internet
eo: Regi kiel vi konektas al la interreto

note: Translators: Search terms to find the Network panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;IP;LAN;Proxy;WAN;Broadband;Modem;Bluetooth;vpn;DNS;
eo: Reto;Vifio;IP;LAN;Prokurilo;WAN;Larĝkapacita;Modemo;Bludento;VPR;DNS;

en: Control how you connect to Wi-Fi networks
eo: Regu kiel vi konektas al vifiaj retoj

note: Translators: Search terms to find the Wi-Fi panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;Wireless;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;Broadband;DNS;Hotspot;
eo: Reto;Sendrata;Vifio;IP;LAN;Larĝkapacita;DNS;Retkaptejo;

en: never
eo: neniam

en: today
eo: hodiaŭ

en: yesterday
eo: hieraŭ

en: Last used
eo: Laste uzita

note: Translators: This is used as the title of the connection * details window for ethernet, if there is only a single * profile. It is also used to display ethernet in the * device list.
en: Wired
eo: Drata

en: Add new connection
eo: Aldoni novan konekton

en: Network deleted
eo: Reto forigita

note: Translators: %d is the number of network connections deleted.
en: %d network deleted | %d networks deleted
eo[0]: %d reto forigita
eo[1]: %d retoj forigitaj

en: System policy prohibits use as a Hotspot
eo: Sistema politiko malebligas uzon kiel retkaptejo

en: Wireless device does not support Hotspot mode
eo: Sendrata aparato ne subtenas retkapteja reĝimo

en: Searching for networks…
eo: Serĉante retojn…

en: No saved networks
eo: Neniuj konservitaj retoj

en: Add Ethernet Connection
eo: Aldoni dratan konekton

en: Provider
eo: Provizanto

en: Mobile Broadband
eo: Poŝtelefona larĝkapacita reto

en: Not connected
eo: Ne konekita

en: Active
eo: Aktiva

en: VPN Options
eo: VPN-agordoj

[ctx: Wi-Fi Hotspot]
en: Network Name
eo: Retnomo

[ctx: Wi-Fi Hotspot]
en: Security Type
eo: Sekurectipo

[ctx: Wi-Fi Hotspot]
en: Password
eo: Pasvorto

en: Saved Networks
eo: Konservitaj retoj

en: _Connect to Hidden Network…
eo: _Konekti al kaŝita reto…

en: _Turn On Wi-Fi Hotspot…
eo: Ŝ_alti retkaptejon…

en: Saved Wi-Fi Networks
eo: Konservitaj vifiaj retoj

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown
eo: Nekonata stato

note: TRANSLATORS: device status
en: Unmanaged
eo: Nemastrumita

note: TRANSLATORS: device status
en: Unavailable
eo: Nedisponeble

note: TRANSLATORS: device status
en: Connecting
eo: Konektante

note: TRANSLATORS: device status
en: Authentication required
eo: Aŭtentigo necesas

note: TRANSLATORS: device status
en: Disconnecting
eo: Malkontaktante

note: TRANSLATORS: device status
en: Connection failed
eo: Konekto malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown (missing)
eo: Nekonata stato (mankanta)

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Configuration failed
eo: Agordo malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration failed
eo: IP-agordo malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration expired
eo: IP-agordo senvalidiĝis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Secrets were required, but not provided
eo: Sekretoj estis bezonitaj, sed ne provizitaj

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant disconnected
eo: 802.1x provizanto malkonektitas

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant configuration failed
eo: Agordo de 802.1x provizanto malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant failed
eo: 802.1x provizanto malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant took too long to authenticate
eo: 802.1x provizanto estis tro malrapida por aŭtentigi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service failed to start
eo: PPP-servilo malsukcesis starti

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service disconnected
eo: PPP-servilo malkonektis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP failed
eo: PPP malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed to start
eo: DHCP-kliento malsukcesis starti

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client error
eo: Eraro de la DHCP-kliento

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed
eo: DHCP-kliento malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed to start
eo: Kunhavigita konekta servilo malsukcesis starti

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed
eo: Kunhavigita konekta servilo malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed to start
eo: AutoIP-servilo malsukcesis starti

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service error
eo: AutoIP-serva eraro

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed
eo: AutoIP-servilo malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Line busy
eo: Lineo okupita

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No dial tone
eo: Neniu voktono

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No carrier could be established
eo: Neniu provizanto povus esti trovita

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing request timed out
eo: Numeruma peto eltempiĝis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing attempt failed
eo: Numeruma peto malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem initialization failed
eo: Pravalorizo de modemo malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to select the specified APN
eo: Malsukcesis elekti specifitan APN-on

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Not searching for networks
eo: Ne serĉanta por retoj

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration denied
eo: Reta registriĝo neis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration timed out
eo: Reta registriĝo eltempiĝis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to register with the requested network
eo: Registriĝo por la petita reto malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PIN check failed
eo: PIN-kontrolo malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Firmware for the device may be missing
eo: Firma programaro por la aparato eble mankas

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection disappeared
eo: Konekto malaperis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Existing connection was assumed
eo: Ekzistanta konekto supozintis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem not found
eo: Modemo ne trovita

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Bluetooth connection failed
eo: Bludenta konekto malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Card not inserted
eo: SIM-karto ne enmetita

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Pin required
eo: SIM-karto PIN bezonita

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Puk required
eo: SIM-karto PUK bezonita

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM wrong
eo: SIM-karto malĝusta

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection dependency failed
eo: Konekta dependeco malsukcesis

note: TRANSLATORS: device status
en: Firmware missing
eo: Mikroprogramaro mankas

note: TRANSLATORS: device status
en: Cable unplugged
eo: Kablo ne konektita

[ctx: notifications]
note: Translators: This is the per app switch for message tray usage.
en: _Notifications
eo: _Sciigoj

en: Show in notifications list
eo: Montri en sciiglisto

[ctx: notifications]
note: Translators: This is the setting to configure sounds associated with notifications.
en: _Sound
eo: _Sono

en: Allow notification sounds from app
eo: Permesi sciigosonojn de apo

en: Banners
eo: Rubandoj

[ctx: notifications]
en: Show _Banners
eo: Montri _rubandojn

en: Show notifications above apps
eo: Montri sciigojn super apoj

[ctx: notifications]
note: Translators: Popups here refers to message tray notifications in the middle of the screen.
en: Show _Content
eo: Montri _enhavon

en: Include message details in notification banners
eo: Inkluzivi mesaĝajn detalojn en sciigrubandoj

en: Lock Screen
eo: Ŝlosa ekrano

[ctx: notifications]
en: Show B_anners
eo: Montri _rubandojn

en: Show notifications on lock screen
eo: Montri sciigojn sur ŝlosa ekrano

[ctx: notifications]
en: Show C_ontent
eo: Montri _enhavon

en: Include message details on lock screen
eo: Inkluzivi mesaĝajn detalojn sur ŝlosa ekrano

en: Notifications
eo: Sciigoj

en: _Do Not Disturb
eo: _Ne interrompu

note: Translators: Whether to show notifications on the lock screen
en: _Lock Screen Notifications
eo: Sciigoj sur ŝ_losa ekrano

note: Translators: List of apps.
en: App Notifications
eo: Sciigoj de apoj

en: Control which notifications are displayed and what they show
eo: Regu kiuj sciigoj estas montrita kaj kion ili montros

note: Translators: Search terms to find the Notifications panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Notifications;Banner;Message;Tray;Popup;
eo: Sciigoj;Rubando;Mesaĝo;

en: Calendar, contacts, files
eo: Kalendaro, kontaktoj, dosieroj

en: Email, calendar, contacts, files
eo: Retpoŝto, kalendaro, kontaktoj, dosieroj

en: Email, calendar, contacts
eo: Retpoŝto, kalendaro, kontaktoj

en: Enterprise authentication
eo: Entreprena aŭtentigo

en: Email Server
eo: Retpoŝta servilo

en: Calendar, Contacts and Files
eo: Kalendaro, kontaktoj kaj dosieroj

en: Enterprise Authentication
eo: Entreprena aŭtentigo

[ctx: Online Account]
en: Other
eo: Alia

en: Error
eo: Eraro

en: Offline — unable to connect accounts
eo: Senkonekta — ne eblas konekti kontojn

en: Allow apps to access online services by connecting your cloud accounts
eo: Permesi al apoj aliri retajn servojn per konektado de viaj nubaj kontoj

en: Your Accounts
eo: Viaj kontoj

en: Connect an Account
eo: Konekti konton

en: Online Accounts
eo: Retaj kontoj

en: Connect to your online accounts and decide what to use them for
eo: Konektu al viajn retajn kontojn kaj elektu kiel uzi ilin

en: Unknown time
eo: Nekonata tempo

en: %i minute | %i minutes
eo[0]: %i minuto
eo[1]: %i minutoj

en: %i hour | %i hours
eo[0]: %i horo
eo[1]: %i horoj

en: hour | hours
eo[0]: horo
eo[1]: horoj

en: minute | minutes
eo[0]: minuto
eo[1]: minutoj

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s until fully charged
eo: %s ĝis tute ŝargita

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: Caution: %s remaining
eo: Averto: %s restanta

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s remaining
eo: %s restanta

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Fully charged
eo: Tute ŝargita

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Not charging
eo: Ne ŝargante

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Empty
eo: Malplena

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Charging
eo: Ŝargante

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Discharging
eo: Malŝargante

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless mouse
eo: Sendrata muso

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless keyboard
eo: Sendrata klavaro

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Uninterruptible power supply
eo: Vicnutrila baterio

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Personal digital assistant
eo: Persona cifereca asistanto

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Cellphone
eo: Poŝtelefono

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Media player
eo: Medioludilo

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Tablet
eo: Tabulkomputilo

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Computer
eo: Komputilo

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Gaming input device
eo: Luda enigaparato

note: TRANSLATORS: secondary battery, misc
en: Battery
eo: Baterio

[ctx: Battery name]
en: Main
eo: Ĉefa

[ctx: Battery name]
en: Extra
eo: Ekstra

en: _General
eo: Ĝ_enerala

note: Translators: 'battery charging' means the settings to handle the way battery charges, not that the battery is currently charging.
en: Battery Charging
eo: Bateria ŝargado

en: _Maximize Charge
eo: _Maksimigi ŝargadon

en: Uses all battery capacity. Degrades batteries more quickly.
eo: Uzas la tutan baterikapaciton. Pli rapide difektas bateriojn.

en: Preserve Battery _Health
eo: Konservi baterian _sanon

en: Increases battery longevity by maintaining lower charge levels
eo: Plilongigas baterian vivodaŭron per tenado de pli malaltaj ŝargniveloj

en: Connected Devices
eo: Konektitaj aparatoj

en: Power Mode
eo: Elektro-reĝimo

en: Po_wer Button Behavior
eo: Konduto de ŝaltbutono

en: _Show Battery Percentage
eo: _Montri baterian elcenton

en: Show exact charge level in the top bar
eo: Montri precizan ŝargnivelon en la supra breto

en: _Power Saving
eo: E_nergiŝparo

en: A_utomatic Screen Brightness
eo: Aŭtomata ekrana _heleco

en: Adjust screen brightness to the surrounding light
eo: Ĝustigi ekranan helecon al la ĉirkaŭa lumo

en: _Dim Screen
eo: _Malheligi ekranon

en: Reduce screen brightness when the device is inactive
eo: Redukti ekranan helecon kiam la aparato estas neaktiva

en: Automatic Power _Saver
eo: Aŭtomata _energiŝparo

en: Turn on power saver mode when battery power is low
eo: Ebligi energiŝparan reĝimon kiam la baterio estas malalta

en: Automatic Screen _Blank
eo: Aŭtomata ekrana _malŝalto

en: Turn the screen off after a period of inactivity
eo: Malŝalti la ekranon post periodo de neaktiveco

en: D_elay
eo: Pro_krasto

en: Automatic Suspend
eo: Aŭtomata haltetado

en: On Ba_ttery Power
eo: Je ba_teria elektro

en: De_lay
eo: Pro_krasto

en: Whe_n Plugged In
eo: Kia_m konektite

en: Del_ay
eo: Prokr_asto

en: Disabling automatic suspend will result in higher power consumption. It is recommended to keep automatic suspend enabled.
eo: Malebligi aŭtomatan haltetadon rezultigos pli altan energikonsumon. Rekomendatas teni aŭtomatan haltetadon ebligita.

note: TRANSLATORS: This is the same title as the title from the .ui file, but without mnemonic
en: Power Saving
eo: Energiŝparo

en: Battery Levels
eo: Bateriniveloj

en: Battery Level
eo: Baterinivelo

en: Suspend
eo: Halteti

en: Power Off
eo: Malŝalti

en: Hibernate
eo: Pasivumigi

en: Nothing
eo: Nenio

en: Performance mode temporarily disabled due to high operating temperature
eo: Rendimenta reĝimo provizore malebligita pro alta labortemperaturo

en: Lap detected: performance mode temporarily unavailable. Move the device to a stable surface to restore.
eo: Detektite, ke la aparato estas sur genuoj: rendimenta reĝimo provizore nedisponeblas. Movu la aparaton al firma surfaco por restarigi.

en: Performance mode temporarily disabled
eo: Rendimenta reĝimo provizore malebligita

en: Power saver enabled due to low battery. Previous mode will be restored when battery is charged.
eo: Energiŝparo ebligita pro malalta baterio. La antaŭa reĝimo restariĝos kiam la baterio estos ŝargita.

note: translators: "%s" is an application name
en: Power Saver mode activated by “%s”
eo: Energiŝpara reĝimo aktivigita de “%s”

note: translators: "%s" is an application name
en: Performance mode activated by “%s”
eo: Rendimenta reĝimo aktivigita de “%s”

[ctx: Power profile]
en: P_erformance
eo: R_endimenta

en: High performance and power usage
eo: Alta rendimento kaj elektro-uzado

[ctx: Power profile]
en: Ba_lanced
eo: E_kvilibra

en: Standard performance and power usage
eo: Normala rendimento kaj elektro-uzado

[ctx: Power profile]
en: P_ower Saver
eo: E_nergiŝpara

en: Reduced performance and power usage
eo: Malpliigita rendimento kaj elektro-uzado

en: Power
eo: Elektro

en: View your battery status and change power saving settings
eo: Vidu vian baterian staton kaj elektu elektroŝparajn funkciojn

note: Translators: Search terms to find the Power panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Power;Sleep;Suspend;Hibernate;Battery;Brightness;Dim;Blank;Monitor;DPMS;Idle;Energy;
eo: Kurento;Elektro;Dormeti;Pasivumigi;Baterio;Heleco;Malheligi;Malplena;Ekrano;DPMS;Senokupo;

note: Translators: This button adds new printer. Translators: This button adds a new printer.
en: _Add Printer…
eo: _Aldoni presilon…

en: Search printers
eo: Serĉi presilojn

en: No Printers
eo: Neniuj presiloj

note: Translators: Title if the CUPS server is not running (we can not connect to it).
en: No Print Service
eo: Neniu presservo

note: Translators: Description if the CUPS server is not running (we can not connect to it).
en: The system printing service doesn’t seem to be available
eo: Ŝajnas, ke la sistema presservo ne disponeblas

note: Translators: %s is the printer name
en: Printer “%s” has been deleted
eo: Presilo “%s” estas forigita

en: Failed to add new printer.
eo: Aldono de nova presilo malsukcesis.

en: Printers
eo: Presiloj

en: Add printers, view printer jobs and decide how you want to print
eo: Aldonu presilojn, montru presajn taskojn kaj regu kiel vi volas presi

note: Translators: Search terms to find the Printers panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Printer;Queue;Print;Paper;Ink;Toner;
eo: Presilo;Atendovico;Presi;Papero;Inko;Inkopulvoro;

en: Printer Details
eo: Presilaj detaloj

en: Printer names cannot contain SPACE, TAB, #, or /
eo: Presilaj nomoj ne povas enhavi SPACON, TABON, # aŭ /

en: _Location
eo: _Loko

en: _Address
eo: _Adreso

en: Open Address
eo: Malfermi adreson

note: Translators: Name of column showing printer drivers
en: Driver
eo: Pelilo

en: _Search for Drivers
eo: _Serĉi pelilojn

en: S_elect from Database…
eo: _Elekti el datumbazo…

en: _Install PPD File…
eo: _Instali PPD-dosieron…

en: No suitable driver found
eo: Neniu taŭga pelilon trovita

en: Searching for preferred drivers…
eo: Serĉante por preferitaj pelilojn…

en: PostScript Printer Description files (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)
eo: PostScript presilo-priskribaj dosieroj (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)

note: Translators: The found device is a JetDirect printer
en: JetDirect Printer
eo: JetDirect presilo

note: Translators: The found device is a Line Printer Daemon printer
en: LPD Printer
eo: LPD-presilo

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: One Sided
eo: Unuflanka

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
eo: Longa flanko (norma)

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
eo: Mallonga flanko (renversa)

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Portrait
eo: Portreto

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Landscape
eo: Pejzaĝo

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse landscape
eo: Renversita pejzaĝo

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse portrait
eo: Renversita portreto

note: Translators: Clicking this button prioritizes printing of this print job.
en: Move Print Job to Top of Queue
eo: Movi presan taskon al la supro de la atendovico

en: Resume
eo: Daŭrigi

en: Pause
eo: Paŭzigi

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is waiting to be printed)
en: Pending
eo: Atendante

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is held for printing)
en: Paused
eo: Paŭzita

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job needs authentication to proceed further)
en: Authentication required
eo: Aŭtentigo necesas

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is currently printing)
en: Processing
eo: Traktado

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been stopped)
en: Stopped
eo: Haltigita

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been cancelled)
en: Cancelled
eo: Nuligita

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has aborted due to error)
en: Aborted
eo: Rompita

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has completed successfully)
en: Completed
eo: Plenumita

en: Active Jobs
eo: Aktivaj taskoj

note: Translators: this action removes (purges) all the listed jobs from the list.
en: _Clear All
eo: _Vakigi ĉion

note: Translators: this label describes the dialog empty state, with no jobs listed.
en: No Active Printer Jobs
eo: Neniu aktiva presa tasko

note: Translators: This button pop up authentication dialog for print jobs which need credentials.
en: _Authenticate
eo: _Aŭtentigi

en: Clear All Active Jobs?
eo: Ĉu vakigi ĉiujn aktivajn taskojn?

en: Clearing jobs cannot be undone
eo: Vakigado de taskoj ne malfareblas

en: Clear _All
eo: Vakigi ĉ_ion

note: Translators: This is a windows domain used with SMB protocol.
en: Domain
eo: Domajno

note: Translators: This is a username on a print server.
en: Username
eo: Uzantonomo

note: Translators: This button authenticates all print jobs and send them for printing.
en: A_uthenticate
eo: _Aŭtentigi

note: Translators: This label shows how many jobs of this printer needs to be authenticated to be printed.
en: %u Job Requires Authentication | %u Jobs Require Authentication
eo[0]: %u tasko bezonas aŭtentigon
eo[1]: %u taskoj bezonas aŭtentigon

note: Translators: The printer needs authentication info to print.
en: Enter credentials to print from %s
eo: Entajpu akreditaĵojn por presi el %s

note: Translators: Name of job which makes printer to autoconfigure itself
en: Automatic configuration
eo: Aŭtomata agordo

note: Translators: This is the title presented at top of the dialog.
en: Add Printer
eo: Aldoni presilon

en: Unlock Print Server
eo: Malŝlosi presservilon

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Unlock %s.
eo: Malŝlosi %s.

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Enter username and password to view printers on %s.
eo: Enigu uzantonomon kaj pasvorton por vidi presilojn je %s.

note: Translators: The found device is a printer connected via serial port
en: Serial Port
eo: Seria pordo

note: Translators: The found device is a printer connected via parallel port
en: Parallel Port
eo: Paralela pordo

note: Translators: Location of found network printer (e.g. Kitchen, Reception)
en: Location: %s
eo: Loko: %s

note: Translators: Network address of found printer
en: Address: %s
eo: Adreso: %s

note: Translators: This item is a server which needs authentication to show its printers
en: Server requires authentication
eo: Servilo necesas aŭtentigon

note: Translators: this is the "go back" action of a button
en: Back
eo: Reen

note: Translators: This button opens authentication dialog for selected server. Translators: This buttons submits the credentials for the selected server.
en: _Unlock
eo: _Malŝlosi

note: Translators: No printers were detected
en: No Printers Found
eo: Neniuj presiloj estas trovitaj

en: Searching for Printers
eo: Serĉante presilojn

note: Translators: The entered text should contain network address of a printer or a text which will filter found devices (their names and locations)
en: Enter a network address or search for a printer
eo: Entajpu retadreson aŭ serĉu presilon

en: Authentication Required
eo: Aŭtentigo necesas

en: Enter username and password to view printers on Print Server
eo: Enigu uzantnomon kaj pasvorton por vidi presilojn ĉe presila servilo

en: Printer Options
eo: Presilaj agordoj

note: Translators: This button triggers the printing of a test page.
en: _Test Page
eo: _Testpaĝo

en: Two Sided
eo: Duflanka

en: Paper Type
eo: Speco de papero

en: Paper Source
eo: Papera fonto

en: Output Tray
eo: Eliga pleto

[ctx: printing option]
en: Resolution
eo: Distingivo

en: GhostScript pre-filtering
eo: GhostScript-antaŭfiltrado

en: Shrink Page
eo: Malgrandigi paĝon

note: Translators: This option sets number of pages printed on one sheet
en: Pages per side
eo: Paĝoj po flanko

note: Translators: This option sets whether to print on both sides of paper
en: Two-sided
eo: Duflanka

note: Translators: This option sets orientation of print (portrait, landscape...)
en: Orientation
eo: Orientiĝo

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "General" tab contains general printer options
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Page Setup" tab contains settings related to pages (page size, paper source, etc.)
en: Page Setup
eo: Paĝ-agordo

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Installable Options" tab contains settings of presence of installed options (amount of RAM, duplex unit, etc.)
en: Installable Options
eo: Instaleblaj opcioj

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Job" tab contains settings for jobs
en: Job
eo: Tasko

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Image Quality" tab contains settings for quality of output print (e.g. resolution)
en: Image Quality
eo: Bild-kvalito

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Color" tab contains color settings (e.g. color printing)
en: Color
eo: Koloro

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Finishing" tab contains finishing settings (e.g. booklet printing)
en: Finishing
eo: Finigante

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Advanced" tab contains all others settings
en: Advanced
eo: Altnivela

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page
en: Test Page
eo: Testpaĝo

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page
en: Test page
eo: Testpaĝo

note: Translators: this is an option of "Paper Source"
en: Auto Select
eo: Elekti aŭtomate

note: Translators: this is an option of "Paper Source" Translators: this is an option of "Resolution"
en: Printer Default
eo: Implicita agordo de presilo

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Embed GhostScript fonts only
eo: Enkorpigi nur GhostScript-ajn tiparojn

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 1
eo: Konverti al PS-nivelo 1

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 2
eo: Konverti al PS-nivelo 2

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: No pre-filtering
eo: Neniu antaŭfiltrado

en: Select Printer Driver
eo: Elekti presil-pelilon

en: Loading Drivers
eo: Ŝargante pelilojn

note: Translators: Name of column showing printer manufacturers
en: Manufacturer
eo: Fabrikanto

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: No Active Jobs
eo: Neniuj aktivaj taskoj

en: Model
eo: Modelo

en: Location
eo: Loko

en: Status
eo: Stato

en: Ink Level
eo: Nivelo de inko

note: Translators: This is the message which follows the printer error.
en: Please restart when the problem is resolved
eo: Bonvolu restartigi kiam la problemo malaperos

en: Printing Options
eo: Presilaj agordoj

note: Translators: Set this printer as default
en: Use Printer by Default
eo: Agordi presilon kiel implicita

note: Translators: This button executes command which cleans print heads of the printer.
en: Clean Print Heads
eo: Purigi presilajn kapetojn

en: Remove Printer
eo: Forigi presilon

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: %u Job | %u Jobs
eo[0]: %u tasko
eo[1]: %u taskoj

note: Translators: Name of job which makes printer to clean its heads
en: Clean print heads
eo: Purigi presilajn kapetojn

note: Translators: The printer is low on toner
en: Low on toner
eo: Malmulte da inko

note: Translators: The printer has no toner left
en: Out of toner
eo: Neniu inko

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Low on developer
eo: Malmulte da fotokreilkemiaĵo

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Out of developer
eo: Neniu fotokreilkemiaĵo

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Low on a marker supply
eo: Malmulte da inkpulvora provizo

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Out of a marker supply
eo: Neniu inkpulvora provizo

note: Translators: One or more covers on the printer are open
en: Open cover
eo: Malfermi kovrilon

note: Translators: One or more doors on the printer are open
en: Open door
eo: Malfermi pordon

note: Translators: At least one input tray is low on media
en: Low on paper
eo: Malmulte da papero

note: Translators: At least one input tray is empty
en: Out of paper
eo: Neniu papero

[ctx: printer state]
note: Translators: The printer is offline
en: Offline
eo: Nekonektita

[ctx: printer state]
note: Translators: Someone has stopped the Printer Translators: Printer's state (no jobs can be processed)
en: Stopped
eo: Haltigita

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is almost full
en: Waste receptacle almost full
eo: Forĵetaĵulo preskaŭ plena

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is full
en: Waste receptacle full
eo: Forĵetaĵujo plena

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is near end of life
eo: La optika fotokonduktilo apudas al fino de vivo

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is no longer functioning
eo: La optika fotokonduktilo ne plu funkcias

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (can start new job without waiting)
en: Ready
eo: Prete

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (printer is ready but doesn't accept new jobs)
en: Does not accept jobs
eo: Ne akceptas taskojn

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (jobs are processing)
en: Processing
eo: Traktado

en: Device Identifier
eo: Aparata identigilo

en: Timestamp
eo: Tempomarko

en: Depends on other devices
eo: Dependas de aliaj aparatoj

en: Authorize and Connect
eo: Aŭtentigi kaj konekti

en: Forget Device
eo: Forgesi aparaton

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Disconnected
eo: Malkonektita

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connecting
eo: Konektante

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected
eo: Konektita

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorization Error
eo: Aŭtentiga eraro

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorizing
eo: Aŭtentigante

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Reduced Functionality
eo: Malpliigita funkciado

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected and Authorized
eo: Konektita kaj aŭtentigita

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Unknown
eo: Nekonata

note: Translators: The time point the device was authorized.
en: Authorized at
eo: Aŭtentigita je

note: Translators: The time point the device was connected.
en: Connected at
eo: Konektita je

note: Translators: The time point the device was enrolled, * i.e. authorized and stored in the device database.
en: Enrolled at
eo: Aligita je

en: Failed to authorize device:
eo: Malsukcesis aŭtentigi aparaton:

en: Failed to forget device:
eo: Malsukcesis forgesi aparaton:

en: Depends on %u other device | Depends on %u other devices
eo[0]: Dependas je %u alia aparato
eo[1]: Dependas je %u aliaj aparatoj

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Error
eo: Eraro

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorized
eo: Aŭtentigita

en: No Thunderbolt Support
eo: Neniu Thunderbolt-subteno

en: Could not connect to the thunderbolt subsystem
eo: Ne eblis konekti al la Thunderbolt-subsistemo

en: Direct Access
eo: Rekta atingo

en: Allow direct access to devices such as docks and external GPUs
eo: Permesi rektan atingon al aparatoj kiel dokoj kaj eksteraj vidkartoj

en: Pending Devices
eo: Atendantaj aparatoj

en: No devices attached
eo: Neniuj aparatoj estas konektitaj

en: The Thunderbolt subsystem (boltd) is not installed or not set up properly.
eo: La Thunderbolt subsistemo (boltd) ne estas instalita aŭ ne estas ĝuste agordigita.

en: Allow direct access to devices such as docks and external GPUs.
eo: Permeti rektan atingon al aparatoj kiel dokoj kaj eksteraj vidkartoj.

en: Only USB and Display Port devices can attach.
eo: Nur USB- kaj DisplayPort-aparatoj povas konektiĝi.

en: Thunderbolt could not be detected.
    Either the system lacks Thunderbolt support, it has been disabled in the BIOS or is set to an unsupported security level in the BIOS.
eo: Ne povis trovi Thunderbolt.
    Aŭ la sistemo malhavas Thunderbolt subtenon, aŭ la subteno estas malŝaltita en la BIOS, aŭ ĝi estas agordita je nesubtenita sekureca nivelo en la BIOS.

en: Thunderbolt support has been disabled in the BIOS.
eo: Thunderbolt subteno estas malŝaltita en la BIOS.

en: Thunderbolt security level could not be determined.
eo: Ne eblis difini Thunderbolt sekurecan nivelon.

en: Error switching direct mode: %s
eo: Eraro dum ŝanĝi direktan reĝimon: %s

en: Cameras
eo: Kameraoj

en: _Camera Access
eo: _Kameraa aliro

en: Allow permitted apps to use cameras
eo: Permesi, ke permesitaj apoj uzu kameraojn

en: Permitted Apps
eo: Permesitaj apoj

en: The following sandboxed apps have been given permission to use cameras. Apps that are not sandboxed can use cameras without asking for permission.
eo: La jenaj sablujigitaj apoj rajtas uzi kameraojn. Apoj, kiuj ne estas sablujigitaj, povas uzi kameraojn sen peti permeson.

en: No sandboxed apps have asked for camera access
eo: Neniu sablujigita apo petis aliron al kamerao

en: Privacy & Security
eo: Privateco kaj sekureco

en: _Screen Lock
eo: _Ekrana ŝloso

en: Automatic screen lock
eo: Aŭtomata ekrana ŝloso

en: Control access to your location
eo: Kontroli aliron al via loko

en: _File History &amp; Trash
eo: _Dosierhistorio &amp; rubujo

en: Remove saved data and files
eo: Forigi konservitajn datumojn kaj dosierojn

en: _Diagnostics
eo: _Diagnozoj

en: Automatic problem reporting
eo: Aŭtomata problemraportado

en: _Cameras
eo: _Kameraoj

en: Control camera access
eo: Kontroli aliron al kamerao

en: Manage device access
eo: Mastrumi aliron de aparatoj

en: Device _Security
eo: Aparata _sekureco

en: Hardware security status and information
eo: Stato kaj informoj pri aparata sekureco

en: Diagnostics
eo: Diagnozo

en: Problem Reporting
eo: Problemraportado

en: _Automatic Problem Reporting
eo: _Aŭtomata problemraportado

note: translators: The first '%s' is the distributor's name, such as 'Fedora', the second '%s' is a link to the privacy policy
en: Sending reports of technical problems helps us improve %s. Reports are sent anonymously and are scrubbed of personal data — %s.
eo: Sendado de raportoj pri teknikaj problemoj helpas nin plibonigi %s. Raportoj sendiĝas sennome kaj personaj datumoj estas forigitaj — %s.

note: translators: The '%s' is the distributor's name, such as 'Fedora'
en: Sending reports of technical problems helps us improve %s. Reports are sent anonymously and are scrubbed of personal data.
eo: Sendado de raportoj pri teĥnikaj problemoj helpas nin plibonigi %s. Raportoj sendiĝas sennome kaj personaj datumoj estas forigitaj.

en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts.
    
    For more information, contact the hardware manufacturer or IT support.
eo: Sekura ekŝarĝo malhelpas, ke malica programaro estu ŝargita kiam la aparato ekstartas.
    
    Por pliaj informoj, kontaktu la aparatan fabrikanton aŭ informteknikan subtenon.

note: TRANSLATORS: secure boot refers to the system firmware security mode
en: Secure Boot is Active
eo: Sekura ekŝarĝo aktivas

note: TRANSLATORS: this is the first section of the decription
en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts. It is currently turned on and is functioning correctly.
eo: Sekura ekŝarĝo malhelpas, ke malica programaro estu ŝargita kiam la aparato ekstartas. Ĝi nun estas ŝaltita kaj funkcias ĝuste.

note: TRANSLATORS: secure boot refers to the system firmware security mode
en: Secure Boot Has Problems
eo: Sekura ekŝarĝo havas problemojn

note: TRANSLATORS: this is the first section of the decription.
en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts. It is currently turned on, but will not work due to having an invalid key.
eo: Sekura ekŝarĝo malhelpas, ke malica programaro estu ŝargita kiam la aparato ekstartas. Ĝi nun estas ŝaltita, sed ne funkcios pro nevalida ŝlosilo.

note: TRANSLATORS: this is the second section of description.
en: Secure boot problems can often be resolved from your device's UEFI firmware settings (BIOS) and your hardware manufacturer may provide information on how to do this.
eo: Problemoj pri sekura ekŝarĝo ofte solveblas en la UEFI-firmvaraj agordoj (BIOS) de via aparato, kaj via aparata fabrikanto povas provizi informojn pri kiel fari tion.

note: TRANSLATORS: this is the third section of description.
en: For help, contact your hardware manufacturer or IT support provider.
eo: Por helpo, kontaktu la fabrikanton de via aparato aŭ informteknikan subtenanton.

note: TRANSLATORS: secure boot refers to the system firmware security mode
en: Secure Boot is Turned Off
eo: Sekura ekŝarĝo estas malŝaltita

note: TRANSLATORS: this is the first section of the description.
en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts. It is currently turned off.
eo: Sekura ekŝarĝo malhelpas, ke malica programaro estu ŝargita kiam la aparato ekstartas. Ĝi nun estas malŝaltita.

note: TRANSLATORS: this is the second section of the description.
en: Secure boot can often be turned on from your device's UEFI firmware settings (BIOS). For help, contact your hardware manufacturer or IT support provider.
eo: Oftas, ke eblas ŝalti sekuran ekŝarĝon en la UEFI-firmvaraj agordoj (BIOS) de via aparato. Por helpo, kontaktu la fabrikanton de via aparato aŭ informteknikan subtenanton.

en: _Copy Technical Report
eo: _Kopii teknikan raporton

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: 0/4 stars
en: Security Checks Failed
eo: Sekurecaj kontroloj malsukcesis

note: TRANSLATORS: This is the description to describe the failure on checking the security items.
en: Hardware does not pass checks. This means that you are not protected against common hardware security issues.
    
    It may be possible to resolve hardware security issues by updating your firmware or changing device configuration options. However, failures can stem from the physical hardware itself and may not be fixable.
eo: Aparataro ne trapasas la kontrolojn. Tio signifas, ke vi ne estas protektita kontraŭ oftaj aparataj sekurecaj problemoj.
    
    Eble eblas solvi aparatajn sekurecajn problemojn per ĝisdatigo de via firmvaro aŭ per ŝanĝo de agordaj opcioj de la aparato. Tamen, fiaskoj povas deveni de la fizika aparataro mem kaj eble ne estas ripareblaj.

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: 1/4 stars
en: Basic Security Checks Passed
eo: Bazaj sekurecaj kontroloj sukcesis

note: TRANSLATORS: This description describes the device passing the minimum requirement of security check.
en: This device meets basic security requirements and has protection against some hardware security threats. However, it lacks other recommended protections.
eo: Tiu aparato plenumas bazajn sekurecajn postulojn kaj havas protekton kontraŭ kelkaj aparat-sekurecaj minacoj. Tamen, mankas al ĝi aliaj rekomendataj protektoj.

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: 2~4 stars
en: Protected
eo: Protektita

note: TRANSLATOR: This description describes the devices passing the extended security check.
en: This device passes current security tests. It is protected against the majority of hardware security threats.
eo: Tiu aparato trapasas nunajn sekurecajn testojn. Ĝi estas protektita kontraŭ la plimulto de aparat-sekurecaj minacoj.

en: Checks Unavailable
eo: Kontroloj nedisponeblaj

note: TRANSLATORS: When the security result is unavailable, this description is shown.
en: Device security checks are not available for this device. It is not possible to tell whether it meets hardware security requirements.
eo: Sekurecaj kontroloj ne disponeblas por ĉi tiu aparato. Ne eblas diri ĉu ĝi plenumas la aparat-sekurecajn postulojn.

en: Report copied to clipboard
eo: Raporto kopiita al tondujo

en: About Device Security
eo: Pri aparata sekureco

en: Device security provides information about how protected your device is against security issues which target the hardware itself.
    
    Aspects of hardware that affect security include:
    
    • security features that are built into a hardware itself;
    • how the hardware is configured to protect against security issues;
    • the security of the software runs directly on the hardware.
    
    Security threats which affect hardware include malware and viruses that target the software that runs directly on the hardware. It also includes physical tampering, such as physical connection to the hardware to read data and implant malware.
    
    Device security is just one aspect of security, and does not reflect the overall security status of the system and applications.
eo: Aparata sekureco provizas informojn pri kiom protektita estas via aparato
    kontraŭ sekurecaj problemoj, kiuj celas la aparataron mem.
    
    Aspektoj de aparataro, kiuj influas sekurecon, inkluzivas:
    
    • sekurecajn funkciojn, kiuj estas enkonstruitaj en la aparataron mem;
    • kiel la aparataro estas agordita por protekti kontraŭ sekurecaj problemoj;
    • la sekurecon de la programaro, kiu rulas rekte sur la aparataro.
    
    Sekurecaj minacoj, kiuj trafas aparataron, inkluzivas malican programaron
    kaj virusojn, kiuj celas la programaron, kiu rulas rekte sur la aparataro.
    Ili ankaŭ inkluzivas fizikan manipulaĵon, ekzemple fizikan konekton al la
    aparataro por legi datumojn kaj enplanti malican programaron.
    
    Aparata sekureco estas nur unu aspekto de sekureco kaj ne spegulas la
    ĝeneralan sekurecan staton de la sistemo kaj apoj.Aparata sekureco estas nur unu aspekto de sekureco kaj ne spegulas la ĝeneralan sekurecan staton de la sistemo kaj apoj.

en: Device Security
eo: Aparata sekureco

en: Device Security Unavailable
eo: Aparata sekureco nedisponebla

en: Device Security is only available on physical hardware. No physical hardware has been detected.
eo: Aparata sekureco disponeblas nur sur fizika aparataro. Neniu fizika aparataro estas detektita.

en: Security Events
eo: Sekurecaj eventoj

en: No Events
eo: Neniu evento

en: Protected against malicious software when the device starts.
eo: Protektita kontraŭ malica programaro kiam la aparato startas.

en: Secure Boot has Problems
eo: Sekura ekŝarĝo havas problemojn

en: Some protection when the device is started.
eo: Ioma protekto kiam la aparato startas.

en: Secure Boot is Off
eo: Sekura ekŝarĝo estas malŝaltita

en: No protection when the device is started.
eo: Neniu protekto kiam la aparato startas.

note: TRANSLATORS: this is to explain an event that has already happened
en: This issue could have been caused by a change in UEFI firmware settings, an operating system configuration change, or because of malicious software on this system.
eo: Tiu problemo eble estis kaŭzita de ŝanĝo en UEFI-firmvaraj agordoj, de agorda ŝanĝo de la operaciumo, aŭ pro malica programaro en ĉi tiu sistemo.

note: TRANSLATORS: this is to explain an event that has already happened
en: This issue could have been caused by a change in the UEFI firmware settings, or because of malicious software on this system.
eo: Tiu problemo eble estis kaŭzita de ŝanĝo en la UEFI-firmvaraj agordoj, aŭ pro malica programaro en ĉi tiu sistemo.

note: TRANSLATORS: this is to explain an event that has already happened
en: This issue could have been caused by an operating system configuration change, or because of malicious software on this system.
eo: Tiu problemo eble estis kaŭzita de agorda ŝanĝo de la operaciumo, aŭ pro malica programaro en ĉi tiu sistemo.

note: TRANSLATOR: This is the text event status output when the event status is "success"
en: Pass
eo: Sukceso

note: TRANSLATOR: This is the text event status output when the event status is not "success"
en: ! Fail
eo: ! Malsukceso

en: Hardware does not pass basic security checks.
eo: Aparataro ne trapasas bazajn sekurecajn kontrolojn.

en: Hardware has a basic level of protection.
eo: Aparataro havas bazan nivelon de protekto.

en: Hardware has a strong level of protection.
eo: Aparataro havas fortan nivelon de protekto.

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: ??? stars
en: Security Checks Unavailable
eo: Sekurecaj kontroloj nedisponeblaj

en: Security levels are not available for this device.
eo: Sekurecaj niveloj ne disponeblas por ĉi tiu aparato.

note: TRANSLATORS: if the status is valid. For example security check is valid and key is valid.
en: Valid
eo: Valida

note: TRANSLATORS: if the status or key is not valid.
en: Not Valid
eo: Ne valida

note: TRANSLATORS: if the function is enabled through BIOS or OS settings. TRANSLATORS: Status of Parental Controls setup
en: Enabled
eo: Ŝaltita

note: TRANSLATORS: if the function is not enabled through BIOS or OS settings.
en: Not Enabled
eo: Malŝaltita

note: TRANSLATORS: the memory space or system mode is locked to prevent from malicious modification.
en: Locked
eo: Ŝlosita

note: TRANSLATORS: the memory space or system mode is not locked.
en: Not Locked
eo: Ne ŝlosita

note: TRANSLATORS: The data is encrypted to prevent from malicious reading.
en: Encrypted
eo: Ĉifrita

note: TRANSLATORS: the data in memory is plane text.
en: Not Encrypted
eo: Ne ĉifrita

note: TRANSLATORS: Linux kernel is tainted by third party kernel module.
en: Tainted
eo: Makulita

note: TRANSLATORS: All the loaded kernel module are licensed.
en: Not Tainted
eo: Ne makulita

note: TRANSLATORS: the feature can be detected.
en: Found
eo: Trovita

note: TRANSLATORS: the feature can't be detected.
en: Not Found
eo: Ne trovita

note: TRANSLATORS: the function is supported by hardware.
en: Supported
eo: Suptenata

note: TRANSLATORS: the function isn't supported by hardware.
en: Not Supported
eo: Ne subtenata

en: Control access to your data and hardware, device security
eo: Regi aliron al viaj datumoj kaj aparataro, aparata sekureco

en: _Automatic Device Location
eo: _Aŭtomata aparato-loko

en: Use sources like GPS and cellular to determine device location
eo: Uzi fontojn kiel GPS kaj poŝtelefona reto por determini aparatan lokon

en: The following sandboxed apps have been given access to location data. Apps that are not sandboxed can access location data without asking for permission.
eo: La jenaj apoj en sablokesto ricevis aliron al lokaj datumoj. Apoj ne en sablokesto povas aliri lokajn datumojn sen peti permeson.

en: No sandboxed apps have asked for location access
eo: Neniu apo en sablokesto petis aliron al loko

en: Screen Lock
eo: Ekrana ŝloso

en: Automatically locking the screen prevents others from accessing the device while you're away
eo: Aŭtomata ŝlosado de la ekrano malhelpas ke aliuloj aliru la aparaton dum via foresto

en: _Blank Screen Delay
eo: _Malfruo de malplena ekrano

en: Period of inactivity until screen blanks
eo: Tempo de senokupo ĝis la ekrano malpleniĝas

en: Automatic Screen _Lock
eo: Aŭtomata ekrana ŝ_loso

en: Locks the screen after it blanks
eo: Ŝlosas la ekranon post kiam ĝi malpleniĝas

en: Automatic _Screen Lock Delay
eo: Malfruo _antaŭ ol ekrana ŝloso

en: Time from screen blank to screen lock
eo: Tempo de ekrana malpleniĝo ĝis ekrana ŝloso

note: Translators: Option for Automatic Screen Lock in Screen Lock page
en: Screen Turns Off
eo: La ekrano malŝaltas

note: Translators: Whether to show notifications on the lock screen
en: Lock Screen _Notifications
eo: _Sciigoj sur ŝlosa ekrano

en: Forbid New _USB Devices
eo: Malpermesi novajn _USB-aparatojn

en: Prevent new USB devices from interacting with the system when the screen is locked
eo: Malhelpi ke novaj USB-aparatoj interagu kun la sistemo dum la ekrano estas ŝlosita

en: Screen Privacy
eo: Privateco de ekrano

en: Restrict Viewing _Angle
eo: _Limigi vidangulon

en: File History & Trash
eo: Dosierhistorio & rubujo

en: File History
eo: Dosierhistorio

en: File history keeps a record of files that you have used. This information is shared between apps, and makes it easier to find files that you might want to use.
eo: Dosierhistorio tenas registron de dosieroj, kiujn vi uzis. Tiuj informoj estas komunigitaj inter apoj, kaj tio helpas vin trovi dosierojn, kiujn vi eble volas uzi.

en: File H_istory
eo: Dosierh_istorio

en: File _History Duration
eo: Daŭro de dosier_historio

note: Translators: Option for File History Duration in File History group
en: Forever
eo: Por ĉiam

en: _Clear History…
eo: _Vakigi historion…

en: Trash &amp; Temporary Files
eo: Rubujo &amp; provizoraj dosieroj

en: Trash and temporary files can sometimes include personal or sensitive information. Automatically deleting them can help to protect privacy.
eo: Rubujo kaj provizoraj dosieroj kelkfoje povas enhavi personajn aŭ sentemajn informojn. Aŭtomata forigo de ili povas helpi protekti privatecon.

en: Automatically Empty _Trash
eo: Aŭtomate malplenigi _rubujon

en: Automatically Delete Temporary _Files
eo: Aŭtomate forigi provizorajn _dosierojn

en: Automatic Deletion _Period
eo: Aŭtomata foriga _daŭro

note: Translators: Option for Automatically Delete Period in Trash and Temporary Files group
en: 1 hour
eo: 1 horo

en: _Empty Trash…
eo: _Malplenigi rubujon…

en: _Delete Temporary Files…
eo: Forigi _provizorajn dosierojn…

en: Clear File History?
eo: Ĉu vakigi dosierhistorion?

en: After clearing, lists of recently used files will appear empty.
eo: Post vakigado, listoj de lastatempe uzitaj dosieroj aperos malplenaj.

en: Clear _History
eo: _Vakigi historion

en: Empty all items from Trash?
eo: Ĉu vakigi ĉiujn erojn de la rubujo?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
eo: Ĉiuj eroj en la rubujo forigitos daŭre.

en: _Empty Trash
eo: _Malplenigi rubujon

en: Delete all the temporary files?
eo: Ĉu forigi ĉiujn provizorajn dosierojn?

en: All the temporary files will be permanently deleted.
eo: Ĉiuj provizoraj dosieroj forigitos daŭre.

en: _Purge Temporary Files
eo: _Senrubigi provizorajn dosierojn

en: Search Locations
eo: Serĉaj lokoj

en: Filesystem locations which are searched by system apps, such as Files
eo: Dosiersistemaj lokoj, kiujn serĉas sistemaj apoj, ekzemple Dosieroj

en: Default Locations
eo: Implicitaj lokoj

en: Bookmarked Locations
eo: Legosignitaj lokoj

en: Custom Locations
eo: Propraj lokoj

en: _Add Location
eo: _Aldoni lokon

en: Location not found
eo: Loko ne trovita

en: Subfolders must be manually added for this location
eo: Subdosierujoj devas esti mane aldonitaj por tiu loko

en: Open Folder
eo: Malfermi dosierujon

en: Remove Folder
eo: Forigi dosierujon

en: Select Location
eo: Elekti lokon

en: _App Search
eo: _Serĉo de apoj

en: Include app-provided search results
eo: Inkluzivi serĉrezultojn provizitajn de apoj

en: Search _Locations
eo: Serĉaj _lokoj

en: Filesystem locations which are searched by system apps
eo: Dosiersistemaj lokoj, kiujn serĉas sistemaj apoj

en: Search Results
eo: Serĉrezultoj

en: Results are displayed according to the list order
eo: Rezultoj montriĝas laŭ la ordo de la listo

en: Control which apps show search results in the Activities Overview
eo: Agordi kiuj apoj montras serĉrezultojn en la Superrigardo de Aktivecoj

note: Translators: Search terms to find the Search panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Search;Find;Index;Hide;Privacy;Results;
eo: Serĉi;Trovi;Indeksi;Kaŝi;Privateco;Rezultoj;

en: Networks
eo: Retoj

note: Label
en: No networks selected for sharing
eo: Neniuj retoj estas elektitaj por kunhavigado

en: _Device Name
eo: _Aparatnomo

en: Share files with other devices on the current network
eo: Kunhavigi dosierojn kun aliaj aparatoj en la nuna reto

en: _File Sharing
eo: _Dosier-kunhavigado

en: Stream music, photos and videos to devices on the current network
eo: Fluigi muzikon, fotojn kaj videojn al aparatoj en la nuna reto

en: _Media Sharing
eo: _Aŭdovid-kunhavigado

en: File Sharing
eo: Dosier-kunhavigado

en: File Sharing _Address
eo: _Adreso de dosier-kunhavigo

en: Copy
eo: Kopii

en: _Open Public Folder
eo: _Malfermi publikan dosierujon

en: _Require Password
eo: _Bezonas pasvorton

en: Password is required on devices that want to access shared content.
    It may still be possible for devices on this network to see what content is being shared.
eo: Pasvorto necesas ĉe aparatoj, kiuj volas aliri kunhavigitan enhavon.
    Aparatoj en ĉi tiu reto eble ankoraŭ povos vidi kian enhavon oni kunhavigas.

en: _Password
eo: _Pasvorto

en: Media Sharing
eo: Aŭdovid-kunhavigado

en: Media sharing allows streaming pictures, music and video to DLNA enabled devices on the current network.
eo: Aŭdvida kunhavigo ebligas fluigi bildojn, muzikon kaj videojn al DLNA-aktivigitaj aparatoj en la nuna reto.

en: Folders
eo: Dosierujoj

en: Address copied to clipboard
eo: Adreso kopiita al tondujo

[ctx: service is disabled]
en: Off
eo: Malŝaltita

[ctx: service is enabled]
en: Enabled
eo: Ŝaltita

[ctx: service is active]
en: Active
eo: Aktiva

en: Choose a Folder
eo: Elektu dosierujon

en: _Add Folder
eo: _Aldoni dosierujon

note: Translators: %s is the hostname of the user's device
en: File sharing allows sharing the Public folder with other devices on the current network. This device will be visible as “%s”.
eo: Dosier-kunhavigo permesas kunhavigi la dosierujon Publika kun aliaj aparatoj en la nuna reto. Ĉi tiu aparato videblos kiel “%s”.

en: Sharing
eo: Kunhavigo

en: Control what you want to share with others
eo: Regi kion vi volas kunhavigi kun aliaj

note: Translators: Search terms to find the Sharing panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;host;name;media;audio;video;pictures;photos;movies;server;renderer;
eo: kunhavigi;kunhavigado;gastiganto;nomo;medio;aŭdo;video;bildoj;fotoj;filmoj;servilo;bildigilo;

en: Alert Sound
eo: Laŭteco por avertoj

en: Click
eo: Klaki

en: String
eo: Ĉena

en: Swing
eo: Svingo

en: Hum
eo: Zumo

en: Custom
eo: Propra

en: Balance
eo: Ekvilibro

en: Fade
eo: Dissolvo

en: Select a Speaker
eo: Elekti laŭtparolilon

en: Test Speakers
eo: Testi laŭtparolilojn

en: Sound
eo: Sono

en: Output
eo: Eligo

en: _Test…
eo: _Testi…

en: _Output Device
eo: _Eliga aparato

en: _Configuration
eo: _Agordo

en: Master volume
eo: Ĉefa laŭteco

en: O_utput Volume
eo: Eliga laŭte_co

en: _Balance
eo: _Ekvilibro

en: Fad_e
eo: Dissi_ĝi

en: _Subwoofer
eo: _Bas-laŭtparolilo

en: Output Device
eo: Eliga aparato

en: No Output Devices
eo: Neniuj eliraj aparatoj

en: Input
eo: Enigo

en: _Input Device
eo: _Eniga aparato

en: Con_figuration
eo: A_gordo

en: I_nput Volume
eo: En_iga laŭteco

en: Input Device
eo: Eniga aparato

en: No Input Devices
eo: Neniu eniga aparato

en: Vo_lume Levels
eo: Laŭte_caj niveloj

en: _Alert Sound
eo: _Averta sono

en: Subwoofer
eo: Bas-laŭtparolilo

en: Volume Levels
eo: Laŭtecaj niveloj

en: No Sound Playing
eo: Neniu sono ludas

en: Mute
eo: Silentigi

en: Volume
eo: Laŭteco

en: Unmute
eo: Malsilentigi

en: Change sound levels, inputs, outputs, and alert sounds
eo: Ŝanĝi sonan laŭtecon, enigojn, eligojn, kaj avertajn sonojn

note: Translators: Search terms to find the Sound panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Card;Microphone;Volume;Fade;Balance;Bluetooth;Headset;Audio;Output;Input;
eo: Karto;Mikrofono;Laŭteco;Dissolvo;Ekvilibro;Bludento;Kapaŭskultilo;Sono;Enigo;Eliro;

en: About
eo: Pri

en: System Logo
eo: Sistememblemo

en: Support GNOME
eo: Subteni GNOMO

en: GNOME needs your help. Please donate today.
eo: GNOMO bezonas vian helpon. Bonvole donacu hodiaŭ.

en: D_onate
eo: D_onaci

note: Translators: this field contains the distro name and version
en: Operating System
eo: Operaciumo

en: Hardware Model
eo: Aparatara modelo

en: Processor
eo: Procezoro

en: Memory
eo: Memoro

en: Disk Capacity
eo: Diskospaco

en: Calculating…
eo: Kalkulanta…

en: _System Details
eo: _Sistemaj detaloj

en: System Details
eo: Sistemaj detaloj

en: _Copy
eo: _Kopii

en: Hardware Information
eo: Aparataraj informoj

en: Software Information
eo: Informoj pri programaro

en: Firmware Version
eo: Mikroprogramara versio

note: Translators: this field contains the distro name and version
en: OS Name
eo: Nomo de operaciumo

note: Translators: this field contains the distro build
en: OS Build
eo: Konstruo de operaciumo

note: Translators: this field contains the distro type
en: OS Type
eo: Speco de operaciumo

en: GNOME Version
eo: Versio de GNOME

en: Windowing System
eo: Fenestrado-sistemo

en: Virtualization
eo: Virtualigado

en: Kernel Version
eo: Kerna versio

en: Graphics
eo: Grafikoj

en: Graphics %d
eo: Grafikoj %d

note: translators: This is the type of architecture for the OS
en: 64-bit
eo: 64-bita

note: translators: This is the type of architecture for the OS
en: 32-bit
eo: 32-bita

en: Wayland
eo: Vejlando

[ctx: Windowing system (Wayland, X11, or Unknown)]
en: Unknown
eo: Nekonata

en: **Windowing System:**
eo: **Fenestrado-sistemo:**

en: Details copied to clipboard
eo: Detaloj kopiitaj al tondujo

en: View information about your system
eo: Montri informon pri via sistemo

note: Translators: Search terms to find the About panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! "Preferred Applications" is the old name for the preference, so make sure that you use the same "translation" for those keywords
en: device;system;information;hostname;memory;processor;version;default;application;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;
eo: aparato;sistemo;informoj;aparatnomo;gastignomo;memoro;procezoro;versio;implicita;aplikaĵo;ŝatata;preferita;kd;dvd;usb;sono;video;disko;demetebla;datumportilo;aŭtomata;lanĉo;

en: _Region &amp; Language
eo: _Regiono &amp; lingvo

en: System language and localization
eo: Sistemlingvo kaj lokaĵigo

en: _Date &amp; Time
eo: _Dato &amp; horo

en: Time zone and clock settings
eo: Agordoj de horzono kaj horloĝo

en: _Users
eo: _Uzantoj

en: Add and remove accounts, change password
eo: Aldoni kaj forigi kontojn, ŝanĝi pasvorton

en: R_emote Desktop
eo: De_fora labortablo

en: Allow this device to be used remotely
eo: Permesi deforan uzon de ĉi tiu aparato

en: Se_cure Shell
eo: Sekura Ŝ_elo

en: SSH network access
eo: SSH-retaliro

en: _About
eo: _Pri

en: Hardware details and software versions
eo: Aparataj detaloj kaj programaraj versioj

en: S_oftware Updates
eo: Ĝisdatigoj de pr_ogramaro

en: Date & Time
eo: Dato & horo

en: _Year
eo: _Jaro

en: _Month
eo: _Monato

en: _Day
eo: _Tago

en: Automatic _Date &amp; Time
eo: Aŭtomata _dato &amp; horo

en: Requires internet access
eo: Bezonas interretan atingon

en: Date &amp; _Time
eo: Dato &amp; _horo

en: Automatic Time _Zone
eo: Aŭtomata hor_zono

en: Requires location services enabled and internet access
eo: Bezonas lokado-servojn kaj interretan atingon

en: Time Z_one
eo: Horz_ono

en: Time _Format
eo: Tempo-_formo

en: _24-hour
eo: _24-hora

en: AM / _PM
eo: ATM / _PTM

en: Clock &amp; Calendar
eo: Horloĝo &amp; kalendaro

en: Control how the time and date is shown in the top bar
eo: Agordi kiel la horo kaj dato estas montritaj en la supra breto

en: _Week Day
eo: _Semajna tago

en: D_ate
eo: D_ato

en: _Seconds
eo: _Sekundoj

en: Week _Numbers
eo: Semajnaj _numeroj

en: Shown in the dropdown calendar
eo: Montrata en la falmenua kalendaro

en: January
eo: Januaro

en: February
eo: Februaro

en: March
eo: Marto

en: April
eo: Aprilo

en: May
eo: Majo

en: June
eo: Junio

en: July
eo: Julio

en: August
eo: Aŭgusto

en: September
eo: Septembro

en: October
eo: Oktobro

en: November
eo: Novembro

en: December
eo: Decembro

note: Translators: This is the full date and time format used in 12-hour mode.
en: %e %B %Y, %l:%M %p
eo: %-e-a de %B %Y, %l:%M %p

note: Translators: This is the full date and time format used in 24-hour mode.
en: %e %B %Y, %R
eo: %-e-a de %B %Y, %R

en: Select Time Zone
eo: Elekti horzonon

en: Search cities
eo: Serĉi urbojn

en: Change the date and time, including time zone
eo: Ŝanĝi la aktualan tempon, inkluzivante horzonon

note: Translators: Search terms to find the Date and Time panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Clock;Timezone;Location;
eo: Horloĝo;Horo;Horzono;Loko;

en: Change system time and date settings
eo: Ŝanĝi sistemajn agordoj pri horo kaj dato

en: To change time or date settings, you need to authenticate.
eo: Por ŝanĝi tempajn aŭ datajn agordojn, vi devas aŭtentigi.

en: Language and time settings, system information
eo: Lingvo kaj horaj agordoj, sistemaj informoj

note: Translators: Search terms to find the System panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: device;system;information;details;hostname;memory;processor;version;software;operating;os;model;language;region;country;formats;numbers;units;clock;timezone;date;location;remote;desktop;rdp;vnc;ssh;
eo: aparato;sistemo;informoj;detaloj;aparatnomo;gastignomo;memoro;procezoro;versio;programaro;operaciumo;os;modelo;lingvo;regiono;lando;formoj;numeroj;unuoj;horloĝo;horzono;dato;loko;fora;labortablo;rdp;vnc;ssh;

en: Formats
eo: Formoj

en: Search locales
eo: Serĉi lokaĵarojn

en: Common Formats
eo: Oftaj formoj

en: All Formats
eo: Ciuj formoj

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Close Preview
eo: Fermi antaŭrigardon

en: Dates
eo: Datoj

en: Times
eo: Horoj

en: Dates &amp; Times
eo: Datoj &amp; horoj

en: Numbers
eo: Numeroj

en: Measurement
eo: Mezuro

en: Paper
eo: Papero

[ctx: measurement format]
en: Imperial
eo: Imperia

[ctx: measurement format]
en: Metric
eo: Metra

en: Region & Language
eo: Regiono & lingvo

en: Language and format will be changed after next login
eo: Lingvo kaj formoj ŝanĝiĝos post la sekva ensaluto

en: Log _Out…
eo: Elsaluti…

en: The language setting is used for interface text and web pages. Formats are used for numbers, dates, and currencies.
eo: La lingvo-agordo uziĝas por interfaca teksto kaj retpaĝoj. Formoj uziĝas por numeroj, datoj kaj valutoj.

en: Your Account
eo: Via konto

en: _Language
eo: _Lingvo

en: _Formats
eo: _Formoj

en: Login Screen
eo: Ensaluta ekrano

en: L_anguage
eo: L_ingvo

en: Fo_rmats
eo: Fo_rmoj

en: Select your display language and formats
eo: Elektu vian montran lingvon kaj formojn

note: Translators: Search terms to find the Region and Language panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Language;Layout;Keyboard;Input;
eo: Lingvo;Klavararanĝo;Klavaro;Enigo;

en: Share your existing desktop with other devices. The remote connection uses the existing screen resolution.
eo: Kunhavigi vian ekzistantan labortablon kun aliaj aparatoj. La fora konekto
    uzas la ekzistantan ekranrezolucion.

en: _Desktop Sharing
eo: _Labortabla kunhavigo

en: Remote _Control
eo: Fora _regado

en: Allows desktop shares to control the screen
eo: Permesas al labortablaj kunhavigoj regi la ekranon

en: How to Connect
eo: Kiel konekti

en: Use a remote desktop app to connect using the RDP protocol. Additional information about the device’s network location may also be required.
eo: Uzu foran labortablan apon por konekti per la RDP-protokolo. Aldona informo pri la reta loko de la aparato eble necesas.

en: _Hostname
eo: _Gastignomo

en: _Port
eo: _Pordo

en: Login Details
eo: Ensalutaj detaloj

en: _Username
eo: _Uzantonomo

en: P_assword
eo: P_asvorto

en: _Generate New Password
eo: _Generi novan pasvorton

en: _Verify Encryption
eo: _Kontroli ĉifradon

en: Device address copied to clipboard
eo: Aparata adreso kopiita al tondujo

en: Port number copied to clipboard
eo: Pordnumero kopiita al tondujo

en: Username copied to clipboard
eo: Uzantonomo kopiita al tondujo

en: Password copied to clipboard
eo: Pasvorto kopiita al tondujo

en: Encryption Fingerprint
eo: Ĉifrospuro

en: The encryption fingerprint can be seen in connecting clients and should be identical
eo: La ĉifrospuro videblas en konektantaj klientoj kaj devus esti identa

en: Remote Desktop
eo: Fora labortablo

en: Desktop _Sharing
eo: Labortabla _kunhavigo

en: Remote _Login
eo: Defora _ensaluto

en: Remotely connect to your user account when it isn’t being used. The display resolution can be set from the remote.
eo: Fora konekti al via uzantokonto kiam ĝi ne estas uzata. La ekranrezolucio povas esti agordita el la fora flanko.

en: _Remote Login
eo: _Defora salutado

en: Enable or disable remote sessions
eo: Ebligi aŭ malebligi deforajn seancojn

en: Authentication is required to enable or disable remote sessions
eo: Aŭtentigo necesas por ebligi aŭ malebligi deforajn seancojn

en: Secure Shell
eo: Sekura Ŝelo

en: Access this device using Secure Shell (SSH)
eo: Atingi ĉi tiun aparaton per Sekura Ŝelo (SSH)

en: _Secure Shell
eo: _Sekura Ŝelo

en: SSH Login _Command
eo: SSH-saluta _komando

en: Command copied to clipboard
eo: Komando kopiita al la tondujo

en: Enable or disable remote login
eo: Ŝalti aŭ malŝalti deforan salutadon

en: Authentication is required to enable or disable remote login
eo: Aŭtentigo necesas por ŝalti aŭ malŝalti deforan salutadon

en: Failed to add account
eo: Malsukcesis aldoni konton

en: Passwords match
eo: Pasvortoj kongruas

en: Passwords do not match
eo: La pasvortoj ne kongruas

en: _Next
eo: _Sekva

en: Add User
eo: Aldoni uzanton

en: User Details
eo: Uzant-detaloj

en: Fu_ll Name
eo: Plena _nomo

en: Usernames can only include lower case letters, numbers, hyphens and underscores.
eo: Uzantonomoj povas enhavi nur minusklajn literojn, ciferojn, streketojn kaj substreketojn.

en: Ad_ministrator
eo: Ad_ministranto

en: Administrators have extra abilities, including adding and removing users, changing login settings, and removing software. Parental controls cannot be applied to administrators.
eo: Administrantoj havas kromajn kapablojn, inkluzive aldoni kaj forigi uzantojn, ŝanĝi salut-agordojn kaj forigi programaron. Gepatraj kontroloj ne aplikeblas al administrantoj.

en: User sets password on _first login
eo: Uzanto metas pasvorton ĉe la _unua saluto

en: Set password n_ow
eo: Ag_ordi pasvorton nun

en: Set Password
eo: Agordi pasvorton

en: For a good password, mix upper case, lower case, numbers and punctuation.
eo: Por bona pasvorto, miksu majusklojn, minusklojn, ciferojn kaj interpunkciojn.

en: _Confirm Password
eo: _Konfirmi pasvorton

en: Stock avatars
eo: Pretaj avataroj

en: Select a File…
eo: Elekti dosieron…

en: Select
eo: Elekti

en: Browse for more pictures
eo: Foliumi por pliaj bildoj

en: Add Enterprise Login
eo: Aldoni entreprenan saluton

en: Offline
eo: Malkonektite

en: A network connection is needed to add enterprise login accounts.
eo: Reta konekto necesas por aldoni entreprenajn salutkontojn.

en: Enterprise login allows an existing centrally managed account to be used on this device.
eo: Entreprena salutado ebligas uzi ekzistantan, centre mastrumatan konton en ĉi tiu aparato.

en: _Domain
eo: _Domajno

en: Should match the web domain of the account provider
eo: Devus kongrui kun la ret-domajno de la kont-provizanto

en: Enroll Device
eo: Aliĝigi aparaton

en: _Enroll
eo: _Aligi

en: Administrator _Name
eo: Administranto-_nomo

en: Administrator _Password
eo: _Pasvorto de administranto

en: Failed to register account
eo: Malsukcesis registri konton

en: Failed to join domain
eo: Malsukcesis aliĝi al domajno

en: No supported way to authenticate with this domain
eo: Ne valida maniero por aŭtentigi per tiu ĉi domajno

en: That login name didn’t work
eo: Tiu salutnomo ne funkciis

en: That login password didn’t work
eo: Tiu saluta pasvorto ne funkciis

en: That hostname didn’t work
eo: Tiu gastignomo ne funkciis

en: Failed to log into domain
eo: Malsukcesis salutado en domajno

note: Translators: The "%s" is a domain address (e.g. "demo1.freeipa.org").
en: To add an enterprise login account, this device needs to be enrolled with <b>%s</b>. To enroll, have your domain administrator enter their name and password.
eo: Por aldoni entreprenan salut-konton, ĉi tiu aparato devas esti aliĝigita ĉe
    <b>%s</b>. Por aliĝigi, petu vian domajn-administranton enigi sian nomon kaj
    pasvorton.

en: Valid domain
eo: Valida domajno

en: Domain not found
eo: Domajno ne trovita

en: Checking domain…
eo: Kontrolante domajnon…

en: Failed to contact realmd service
eo: Malsukcesis kontakti la servon realmd

en: No fingerprint device
eo: Neniu fingroprema aparato

note: Translators: This is the empty state page label which states that there are no devices ready.
en: No Fingerprint device
eo: Neniu fingroprema aparato

en: Ensure the device is properly connected
eo: Certigu, ke la aparato estas ĝuste konektita

en: Fingerprint Device
eo: Fingroprema aparato

en: Choose the fingerprint device you want to configure
eo: Elektu la fingropreman aparaton kiun vi uzas agordi

en: Fingerprint Login
eo: Fingroprema salutado

en: Fingerprint login allows you to unlock and log into your device with your finger
eo: Fingroprema salutado ebligas al vi malŝlosi kaj saluti en vian aparaton per via fingro

en: _Delete Fingerprints
eo: _Forigi fingropremojn

en: Fingerprint Enroll
eo: Enigo de fingropremo

en: the device needs to be claimed to perform this action
eo: la aparato devas esti postulita por plenumi ĉi tiun agon

en: the device is already claimed by another process
eo: la aparato jam estas postulita per alia procezo

en: you do not have permission to perform the action
eo: vi ne havas permeson por fari la agon

en: no prints have been enrolled
eo: eniĝis neniu fingropremo

en: Failed to communicate with the device during enrollment
eo: Malsukcesis komuniki kun la aparato dum registro

en: Failed to communicate with the fingerprint reader
eo: Malsukcesis komuniki kun la fingrospura legilo

en: Failed to communicate with the fingerprint daemon
eo: Malsukcesis komuniki kun la fingrospura demono

en: Failed to list fingerprints: %s
eo: Malsukcesis listigi fingropremojn: %s

en: Failed to delete saved fingerprints: %s
eo: Malsukcesis forigi konservitajn fingrospurojn: %s

en: Left thumb
eo: Maldekstra dikfingro

en: Left middle finger
eo: Maldeksta mezfingro

en: _Left index finger
eo: _Maldekstra montrofingro

en: Left ring finger
eo: Maldeksta ringfingro

en: Left little finger
eo: Maldeksta etfingro

en: Right thumb
eo: Dekstra dikfingro

en: Right middle finger
eo: Deksta mezfingro

en: _Right index finger
eo: _Deksta montrofingro

en: Right ring finger
eo: Deksta ringfingro

en: Right little finger
eo: Deksta etfingro

en: Unknown Finger
eo: Nekonata fingro

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Complete
eo: Plenumita

en: Fingerprint device disconnected
eo: Fingrospura aparato malkonektita

en: Fingerprint device storage is full
eo: Konservejo de fingrospura aparato estas plena

en: Fingerprint is duplicate
eo: Fingrospuro estas duobligita

en: Failed to enroll new fingerprint
eo: Malsukcesis registri novan fingrospuron

en: Failed to start enrollment: %s
eo: Malsukcesis komenci registriĝon: %s

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Failed to enroll new fingerprint
eo: Malsukcesis registri novan fingrospuron

en: Failed to stop enrollment: %s
eo: Malsukcesis registri aliĝon: %s

en: Repeatedly lift and place your finger on the reader to enroll your fingerprint
eo: Ripete levu kaj metu vian fingron sur la legilon por registri vian fingrospuron

en: _Re-enroll this finger…
eo: _Re-enigu ĉi tiun fingron…

note: TRANSLATORS: This is the label for the button to enroll a new finger
en: Scan new fingerprint
eo: Skani fingropremon

en: Failed to release fingerprint device %s: %s
eo: Malsukcesis liberigi fingrospuran aparaton %s: %s

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Problem Reading Device
eo: Problemo dum legado de la aparato

en: Failed to claim fingerprint device %s: %s
eo: Malsukcesis postuli fingrospuran aparaton %s: %s

en: Failed to get fingerprint devices: %s
eo: Malsukcesis akiri fingrospurajn aparatojn: %s

en: Delete All Fingerprints?
eo: Ĉu forigi ĉiujn fingrospurojn?

en: Deleting all enrolled fingerprints will disable Fingerprint Login. To re-enable Fingerprint Login at least one fingerprint will have to be enrolled.
eo: Forigo de ĉiuj registritaj fingrospuroj malebligos fingrospuran salutadon. Por reebligi fingrospuran salutadon, almenaŭ unu fingrospuro devas esti registrita.

en: _Delete All
eo: _Forigi ĉiujn

en: Please choose another password.
eo: Bonvole elektu alian pasvorton.

en: Please type your current password again.
eo: Bonvolu tajpi vian aktualan pasvorton denove.

en: Password could not be changed
eo: Ne eblis ŝanĝi pasvorton

en: Change Password
eo: Ŝanĝi pasvorton

en: Ch_ange
eo: Ŝ_anĝi

en: Current Password
eo: Nuna pasvorto

en: New Password
eo: Nova pasvorto

en: Confirm Password
eo: Konfirmi pasvorton

en: The passwords do not match
eo: La pasvortoj ne kongruas

en: Allow user to change their password on next login
eo: Permesi al uzanto ŝanĝi rian pasvorton dum venontan salutadon

en: Set a password now
eo: Agordi pasvorton nun

en: Cannot automatically join this type of domain
eo: Ne povas aŭtomate aliĝi al ĉi tiu domajnspeco

en: No such domain or realm found
eo: Ne trovis tian domajnon aŭ regnon

en: Cannot log in as %s at the %s domain
eo: Ne eblas saluti kiel %s en la %s domajno

en: Invalid password, please try again
eo: Nevalida pasvorto, bonvolu provi denove

en: Couldn’t connect to the %s domain: %s
eo: Ne eblis koneti al la %s domajno: %s

en: Unlock to Change This Setting
eo: Malŝlosu por ŝanĝi ĉi tiun agordon

en: Change Avatar
eo: Ŝanĝi avataron

en: Remove Avatar
eo: Forigi avataron

en: Pa_ssword
eo: Pa_svorto

en: _Fingerprint Login
eo: _Fingroprema salutado

en: A_utomatic Login
eo: _Aŭtomata salutado

en: Automatic login opens the user account when the device starts, without requiring authentication. Authentication is still required at other times, such as when unlocking the screen.
eo: Aŭtomata salutado malfermas la uzantkonton kiam la aparato ekfunkcias, sen postuli aŭtentigon. Aŭtentigo tamen bezonatas en aliaj momentoj, ekzemple ĉe malŝloso de la ekrano.

en: _Administrator
eo: _Administranto

en: _Parental Controls
eo: Ge_patraj kontroliloj

en: Open the Parental Controls app
eo: Malfermi la apon Gepatraj kontroliloj

en: _Remove User…
eo: Fo_rigi uzanton…

en: The user will not be able to use this device once their account has been removed
eo: La uzanto ne povos uzi ĉi tiun aparaton post kiam lia konto estos forigita

en: _Delete Files and Settings
eo: _Forigi dosierojn kaj agordojn

[ctx: Password mode]
en: Account disabled
eo: Konto estas malŝaltita

[ctx: Password mode]
en: To be set at next login
eo: Agordota dum venonta salutado

[ctx: Password mode]
en: None
eo: Neniu

note: TODO: Handle enterprise accounts
en: Remove %s?
eo: Ĉu forigi %s?

en: Users
eo: Uzantoj

en: Other Users
eo: Aliaj uzantoj

en: _Add User
eo: _Aldoni uzanton

en: Add _Enterprise Login
eo: Aldoni _entreprenan saluton

en: Add or remove users and change your password
eo: Aldoni aŭ forigi uzantojn kaj ŝanĝi vian pasvorton

note: Translators: Search terms to find the Users panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Login;Name;Fingerprint;Avatar;Logo;Face;Password;Parental;Restrictions;Usage;Kid;Child;
eo: saluto;nomo;fingrospuro;avataro;emblemo;vizaĝo;pasvorto;gepatra;limigoj;uzado;ido;infano;

en: Manage user accounts
eo: Mastrumi uzanto-kontojn

en: Authentication is required to change user data
eo: Aŭtentigo necesas por ŝanĝi uzanto-datumojn

[ctx: Password hint]
en: The new password needs to be different from the old one
eo: La nova pasvorto devas esti malsama ol la malnova

[ctx: Password hint]
en: Try changing some letters and numbers
eo: Provu ŝanĝi kelkajn literojn kaj ciferojn

[ctx: Password hint]
en: Try changing the password a bit more
eo: Provu ŝanĝi la pasvorton iom pli

[ctx: Password hint]
en: A password without your user name would be stronger
eo: Pasvorto sen via uzantnomo estus pli forta

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid using your name in the password
eo: Klopodu eviti vian nomon en la pasvorto

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid some of the words included in the password
eo: Klopodu eviti iujn el la vortoj inkluditaj en la pasvorto

[ctx: Password hint]
en: Avoid common words
eo: Evitu oftajn vortojn

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid reordering existing words
eo: Klopodu eviti reordon de ekzistantaj vortoj

[ctx: Password hint]
en: Try to use more numbers
eo: Klopodu uzi pli da ciferoj

[ctx: Password hint]
en: Try to use more uppercase letters
eo: Klopodu uzi pli da majusklaj literoj

[ctx: Password hint]
en: Try to use more lowercase letters
eo: Klopodu uzi pli da minusklaj literoj

[ctx: Password hint]
en: Try to use more special characters, like punctuation
eo: Klopodu uzi pli da specialaj signoj, ekzemple interpunkcio

[ctx: Password hint]
en: Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation
eo: Klopodu uzi miksaĵon de literoj, ciferoj kaj interpunkcio

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same character
eo: Klopodu eviti ripeton de la sama signo

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation
eo: Klopodu eviti ripeton de la sama tipo de signo: vi bezonas miksi literojn, ciferojn kaj interpunkcion

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid sequences like 1234 or abcd
eo: Klopodu eviti sekvencojn kiel 1234 aŭ abcd

[ctx: Password hint]
en: Password needs to be longer
eo: Pasvorto devas esti pli longa

[ctx: Password hint]
en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two
eo: Miksu majusklojn kaj minusklojn, kaj uzu unu aŭ du ciferojn

[ctx: Password hint]
en: Valid password. Try adding more letters, numbers and punctuation
eo: Valida pasvorto. Provu aldoni pli da literoj, ciferoj kaj interpunkcio

en: Great password!
eo: Bonega pasvorto!

en: Authentication failed
eo: Aŭtentigo malsukcesis

en: The new password is too short
eo: La pasvorto estas tro mallonga

en: The new password is too simple
eo: La pasvorto estas tro simpla

en: The old and new passwords are too similar
eo: La malnova kaj nova pasvortoj tro similaj

en: The new password has already been used recently.
eo: La nova pasvorto jam estis uzata.

en: The new password must contain numeric or special characters
eo: La nova pasvorto devas enhavi ciferajn aŭ specialan signojn

en: The old and new passwords are the same
eo: La malnova kaj nova pasvortoj estas identaj

en: Your password has been changed since you initially authenticated!
eo: Via pasvorto estas ŝanĝita ekde kiam vi unuafoje aŭtentiĝis!

en: The new password does not contain enough different characters
eo: La nova pasvorto ne enhavas sufiĉe da diversaj signoj

en: Password does not meet your organization's security policies. Try a different password or contact your system administrator.
eo: La pasvorto ne plenumas la sekurecajn politikojn de via organizo. Provu alian pasvorton aŭ kontaktu vian sistem-administranton.

en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

note: Translators: '%s' is an invalid character, such as @, #, etc...
en: Usernames cannot include “%s”
eo: Uzantnomoj ne povas enhavi “%s”

en: Username is already in use — please choose another
eo: Uzantnomo jam estas uzata — bonvolu elekti alian

en: Usernames must have fewer than %ld character | Usernames must have fewer than %ld characters
eo[0]: Uzantnomoj devas havi malpli ol %ld signo
eo[1]: Uzantnomoj devas havi malpli ol %ld signoj

en: Cursor Size
eo: Grando de musmontrilo

en: Cursor size can be combined with Zoom to make it easier to see the cursor
eo: Kursora grando povas esti kombinita kun Zomo por plifaciligi vidi la kursoron

en: Hearing
eo: Aŭdado

en: _Overamplification
eo: _Treplifortigo

en: Allow volume to exceed 100%, with reduced sound quality
eo: Permesi laŭtecon superi 100 %, kun reduktita sonkvalito

en: Visual Alerts
eo: Vidaj avertoj

en: Use a visual indication when an alert sound occurs
eo: Uzi vidan indikon kiam okazas averta sono

en: _Visual Alerts
eo: _Videblaj avertoj

en: _Flash Area
eo: _Fulmigi areon

en: Entire Screen
eo: Tuta ekrano

en: Entire Window
eo: Tuta fenestro

en: _Test Flash
eo: _Testi fulmadon

[ctx: Sound panel name]
note: Translators: This will be presented as the text of a link to the Sound panel
en: Sound
eo: Sono

note: Translators: %s is a link to the Sound panel with the label "Sound"
en: System volume can be adjusted in %s settings
eo: Sisteman laŭtecon eblas ĝustigi en la agordoj de %s

en: Pointing & Clicking
eo: Indiki & klaki

en: _Mouse Keys
eo: _Musklavoj

en: Use numeric keypad to move your mouse pointer
eo: Uzi nombrajn klavojn por movi la musmontrilon

en: _Locate Pointer
eo: _Lokigi indikilon

en: Reveal pointer location by pressing Left Ctrl
eo: Malkaŝi lokon de montrilo premante Maldekstran Stir (Ktrl)

en: _Activate Windows on Hover
eo: _Aktivigi fenestrojn ĉe ŝvebado

en: Place the pointer over a window to activate it
eo: Meti la montrilon super fenestro por aktivigi ĝin

en: _Double-Click Delay
eo: _Duobla-klaka prokrasto

note: Translators: This is a mark in the Crosshair Length scale
en: Short
eo: Mallonga

note: Translators: This is a mark in the Crosshair Length scale
en: Long
eo: Longa

en: Click Assist
eo: Alklaka asisto

en: _Simulated Secondary Click
eo: _Simulita duaranĝa alklako

en: Secondary click by holding down the primary mouse button
eo: Duaranga alklako per premteni la ĉefan musbutonon

en: Acceptance Delay
eo: Akcepto-prokrasto

en: _Hover Click
eo: Ŝ_veba alklako

en: Trigger a click when the pointer hovers
eo: Fari alklakon kiam la musmontrilo ŝvebas

en: Delay
eo: Prokrasto

en: Motion Threshold
eo: Movosojlo

en: Small
eo: Malgrande

en: Large
eo: Grande

en: _Always Show Accessibility Menu
eo: Ĉiam montri _alireblecan menuon

en: Display the accessibility menu in the top bar
eo: Montri la alireblecan menuon en la supra breto

en: _Seeing
eo: _Vidado

en: _Hearing
eo: _Aŭdado

en: _Typing
eo: _Tajpado

en: _Pointing and Clicking
eo: _Indiki kaj alklaki

en: _Zoom
eo: _Zomo

en: Seeing
eo: Vidi

en: Screen Reader
eo: Ekranlegilo

en: Screen _Reader
eo: Ek_ranlegilo

en: The screen reader reads displayed text as you move the focus
eo: La ekranlegilo laŭtlegas montratan tekston dum vi movas la fokuson

en: Co_nfigure
eo: A_gordi

en: _High Contrast
eo: _Alta kontrasto

en: Increase color contrast of foreground and background interface elements
eo: Plialtigi kolor-kontraston de malfonaj kaj fonaj interfaco-elementoj

en: _On/Off Shapes
eo: _Ŝalt-/Malŝalt-formoj

en: Use shapes to indicate state in addition to or instead of color
eo: Uzi formojn por indiki staton krome aŭ anstataŭ koloro

en: _Animation Effects
eo: _Animaciaj efektoj

en: Toggle animation effects throughout the user interface
eo: Baskuli animaciajn efektojn tra la uzantinterfaco

en: Turning off animation effects will result in more sudden transitions and no motion in the user interface at all. This may introduce unwanted effects that may have a negative impact on some visual sensitivities.
eo: Malŝalto de animaciaj efektoj rezultigos pli subitajn transirojn kaj neniun moviĝon en la uzantinterfaco entute. Tio eble kaŭzos nedeziratajn efikojn kiuj povus negative influi iujn vidajn sentemojn.

en: _Large Text
eo: _Granda teksto

en: Increase the size of all text in the user interface
eo: Pligrandigi la grandecon de ĉiu teksto en la uzantinterfaco

en: _Cursor Size
eo: _Kursorogrando

en: Increase the size of the cursor
eo: Pligrandigi la grandecon de la kursoro

en: _Sound Keys
eo: _Son-klavoj

en: Beep when Num Lock or Caps Lock are turned on or off
eo: Pepi kiam Nombra aŭ Majuskla baskulo estas ŝaltita aŭ malŝaltita

en: Always Show Scroll_bars
eo: Ĉiam montri rulum-_bretojn

en: Make scrollbars always visible
eo: Igi rulum-bretojn ĉiam videblaj

[ctx: cursor size]
note: translators: the labels will read: * Cursor Size: Default
en: Default
eo: Implicita

[ctx: cursor size]
en: Medium
eo: Meza

[ctx: cursor size]
en: Large
eo: Granda

[ctx: cursor size]
en: Larger
eo: Pli granda

[ctx: cursor size]
en: Largest
eo: Plej granda

en: %d pixel | %d pixels
eo[0]: %d bildero
eo[1]: %d bilderoj

en: Screen _Keyboard
eo: Ekran_klavaro

en: Use the on-screen keyboard to type in input fields
eo: Uzi la ekranklavaron por tajpi en enirkampoj

en: _Enable by Keyboard
eo: Ŝalti p_er klavaro

en: Turn accessibility features on or off using the keyboard
eo: Ŝalti aŭ malŝalti alireblecajn funkciojn per la klavaro

en: Text Cursor
eo: Teksta kursoro

en: _Cursor Blinking
eo: _Palpebrumo de kursoro

en: Change if the cursor blinks in text fields
eo: Ŝanĝi ĉu la kursoro palpebrumas en tekstkampoj

en: _Blink Speed
eo: _Palpebrumrapido

en: Blink Speed
eo: Palpebrumrapido

en: _Test Entry
eo: _Testa enigo

en: Typing Assist
eo: Tajpada asisto

en: _Repeat Keys
eo: _Ripeti klavojn

en: Key presses repeat when the key is held down
eo: Klavpremoj ripetas kiam klavo estas tenata malsupre

en: Speed
eo: Rapideco

en: _Sticky Keys
eo: Fik_saj klavoj

en: Sequences of modifier keys act as a key combination
eo: Sekvoj de modifklavoj funkcias kiel klavkombino

en: Disable if two keys are pressed together
eo: Malebligi se du klavoj estas premitaj kune

en: Beep when modifier key is pressed
eo: Pepi se modifklavo estas premata

en: S_low Keys
eo: _Malrapidaj klavoj

en: Delay between when a key is pressed and when it is accepted
eo: Prokrasto inter kiam klavo estas premata kaj kiam ĝi estas akceptita

en: Beep when a key is pressed
eo: Pepi se klavo estas premata

en: Beep when a key is accepted
eo: Pepi se klavo estas akceptita

en: Beep when a key is rejected
eo: Pepi se klavo estas malakceptita

en: B_ounce Keys
eo: _Resaltaj klavoj

en: Ignore fast duplicate keypresses
eo: Ignori rapidajn duoblajn klavpremojn

en: Zoom
eo: Zomi

en: _Desktop Zoom
eo: _Labortabla zomo

en: Magnify the entire screen
eo: Pligrandigi la tutan ekranon

en: Magnifier
eo: Pligrandigilo

en: _Magnification Factor
eo: _Pligrandigofaktoro

en: M_agnifier View
eo: Vido de pligrandig_ilo

note: Translators: This is a behavior option of the Magnifier View
en: Follow Mouse Cursor
eo: Sekvi muskursoron

note: Translators: This is a behavior option of the Magnifier View
en: Screen Area
eo: Ekranareo

en: _Extend Outside Screen Edges
eo: _Etendi ekster ekranrandoj

en: _Screen Area
eo: _Ekranareo

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Full Screen
eo: Plena ekrano

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Top Half
eo: Supra duono

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Bottom Half
eo: Malsupra duono

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Left Half
eo: Maldekstra duono

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Right Half
eo: Dekstra duono

en: _Follow Behavior
eo: _Sekva konduto

note: Translators: This is an option of the zoom Magnifier behavior
en: Moves with Contents
eo: Moviĝas kun enhavo

note: Translators: This is an option of the zoom Magnifier behavior
en: Pushes Contents Around
eo: Puŝas enhavon ĉirkaŭen

note: Translators: This is an option of the zoom Magnifier behavior
en: Remains Centered
eo: Restas centre

en: Crosshairs
eo: Celiloj

en: _Crosshair Lines
eo: _Celilaj linioj

en: Mark the cursor location in the magnifier region using lines
eo: Marki la lokon de la kursoro en la pligrandigila regiono per linioj

en: _Overlap Mouse Cursor
eo: _Interkovri muskursoron

en: _Thickness
eo: _Dikeco

note: Translators: This is a mark in the Thickness scale
en: Thin
eo: Maldika

note: Translators: This is a mark in the Thickness scale
en: Thick
eo: Dika

en: Len_gth
eo: Lon_go

en: Colo_r
eo: Kolo_ro

en: Color Filters
eo: Koloraj filtriloj

en: _Inverted
eo: _Inversigita

en: Invert colors in the magnifier region
eo: Inversigi kolorojn en la pligrandigila regiono

en: _Brightness
eo: _Heleco

note: Translators: This is a mark in the Brightness scale Translators: This is a mark in the Contrast scale
en: Low
eo: Malalte

note: Translators: This is a mark in the Brightness scale Translators: This is a mark in the Contrast scale
en: High
eo: Alte

en: Co_ntrast
eo: Ko_ntrasto

en: Co_lor
eo: Ko_loro

note: Translators: This is a mark in the Grayscale scale
en: Full
eo: Plene

en: Make it easier to see, hear, type, point and click
eo: Faciligi vidi, aŭdi, tajpi, fingromontri kaj alklaki

note: Translators: Search terms to find the Accessibility panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Keyboard;Mouse;a11y;Accessibility;Universal;Access;Contrast;Cursor;Sound;Zoom;Screen;Reader;big;high;large;text;font;size;AccessX;Sticky;Keys;Slow;Bounce;Mouse;Double;click;Delay;Speed;Assist;Repeat;Blink;Pointer;find;locate;visual;hearing;audio;typing;animations;
eo: klavaro;muso;a11y;alirebleco;universala;aliro;kontrasto;kursoro;sono;zomi;ekrano;legilo;granda;alta;granda;teksto;tiparo;grandeco;AccessX;gluiĝemaj;klavoj;malrapida;salteti;muso;duobla;klako;prokrasto;rapido;helpo;ripeti;ekbrili;montrilo;trovi;loki;vida;aŭdado;aŭdio;tajpado;animacioj;

en: Map Buttons
eo: Mapi butonojn

en: Map buttons to functions
eo: Mapi butonojn al funkcioj

en: To edit a shortcut, choose the “Send Keystroke” action, press the keyboard shortcut button and hold down the new keys or press Backspace to clear
eo: Por redakti klavkombinon, elektu la “Sendi klavofrapon” agon, premu la klavkombinan butonon kaj tenu la novajn klavojn, aŭ premu la retropaŝan klavon por vakigi

en: _Close
eo: _Fermi

en: Please tap the target markers as they appear on screen to calibrate the tablet
eo: Bonvolu frapeti la celmarkilojn kiam ili aperas sur la ekrano por kalibri la tabuleton

en: Mis-click detected, restarting…
eo: Mis-alklako detektita, restartante…

en: Button %d
eo: Butono %d

[ctx: Wacom action-type]
en: Application defined
eo: Aplikaĵo definita

[ctx: Wacom action-type]
en: Send Keystroke
eo: Sendi klavofrapon

[ctx: Wacom action-type]
en: Switch Monitor
eo: Ŝanĝi ekranon

[ctx: Wacom action-type]
en: Show On-Screen Help
eo: Montri ekranhelpon

note: Translators: %s is a link to the documentation with the label "learn more"
en: This device is unknown and may present wrong capabilities — %s.
eo: Ĉi tiu aparato estas nekonata kaj eble prezentas malĝustajn kapablojn — %s.

en: Tablet mounted on laptop panel
eo: Tabuleto muntita sur la panelo de portebla komputilo

en: Tablet mounted on external display
eo: Tabuleto muntita sur ekstera ekrano

en: External tablet device
eo: Ekstera tabulkomputila aparato

note: Translators: this is a drawing tablet pad, i.e. a collection of buttons and knobs
en: External pad device
eo: Ekstera regpanelo

en: Map _Buttons
eo: Mapi _butonojn

en: _Tablet Mode
eo: _Tabulkomputila reĝimo

en: Use absolute positioning for the pen
eo: Uzi absolutan poziciadon por la plumo

en: Button Location
eo: Loko de butonoj

en: The location of the physical buttons on the tablet
eo: La loko de la fizikaj butonoj sur la tabuleto

[ctx: display setting]
en: Map to _Monitor
eo: Mapi al _ekrano

en: _Keep Aspect Ratio
eo: Konservi _proporcion

en: Only use a portion of the tablet surface to keep monitor aspect ratio
eo: Uzi nur parton de la tabuleta surfaco por reteni ekranproporciojn

en: _Calibrate
eo: _Kalibrigi

note: All displays item
en: All Displays
eo: Ĉiuj ekranoj

en: No tablet detected
eo: Detektiĝis neniu tabuleto

en: Please plug in or turn on your Wacom tablet
eo: Bonvolu konekti aŭ ŝalti vian Wacom-tabuleton

en: Assign Keystroke
eo: Asigni klavofrapon

en: Press Esc to cancel
eo: Premu Esk por nuligi

en: Choose an action when button %d on the stylus is pressed
eo: Elektu agon kiam la butono %d de la plumo estas premita

en: Button %d Mapping
eo: Mapado de butono %d

en: Tip _Pressure Feel
eo: Sento de pinta _premo

note: Translators: This is a mark in the 'Tip Pressure Feel' scale Translators: This is a mark in the 'Erase Pressure Feel' scale
en: Soft
eo: Milda

note: Translators: This is a mark in the 'Tip Pressure Feel' scale Translators: This is a mark in the 'Erase Pressure Feel' scale
en: Firm
eo: Firma

en: Button _1
eo: Butono _1

en: Button _2
eo: Butono _2

en: Button _3
eo: Butono _3

en: _Eraser Pressure Feel
eo: Sento de _gumpremo

en: Left Mousebutton Click
eo: Alklako per maldekstra musbutono

en: Middle Mousebutton Click
eo: Alklako per meza musbutono

en: Right Mousebutton Click
eo: Alklako per dekstra musbutono

note: Translators: this is the "go forward" action of a button
en: Forward
eo: Antaŭen

en: Switch Monitor
eo: Ŝanĝi ekranon

en: Airbrush stylus with pressure, tilt, and integrated slider
eo: Aerpenika plumo kun premo, klino kaj integra glitilo

en: Art pen with pressure, tilt, and rotation
eo: Arta plumo kun premo, klino kaj rotacio

en: Stylus with pressure and tilt
eo: Plumo kun premo kaj klino

en: Stylus with pressure
eo: Plumo kun premo

en: Graphics Tablets
eo: Grafikaj tabuletoj

en: Set button mappings and adjust stylus sensitivity for graphics tablets
eo: Agordi butonmapojn kaj ĝustigi skribil-sentivecon por grafikaj tabuletoj

en: New shortcut…
eo: Nova klavkombino…

en: Duration
eo: Daŭro

en: Interval
eo: Intertempo

en: Screen Time Unavailable
eo: Ekrantempo nedisponebla

en: Screen time information will appear here after a period of usage
eo: Informoj pri ekrantempo aperos ĉi tie post periodo de uzo

en: Average Week
eo: Meza semajno

en: Previous Week
eo: Antaŭa semajno

en: Next Week
eo: Sekva semajno

[ctx: abbreviated weekday name for Sunday]
en: S
eo: D

[ctx: abbreviated weekday name for Monday]
en: M
eo: L

[ctx: abbreviated weekday name for Tuesday]
en: T
eo: M

[ctx: abbreviated weekday name for Wednesday]
en: W
eo: M

[ctx: abbreviated weekday name for Thursday]
en: T
eo: Ĵ

[ctx: abbreviated weekday name for Friday]
en: F
eo: V

en: Failed to load session history file ‘%s’: %s
eo: Malsukcesis ŝargi la seanc-historian dosieron ‘%s’: %s

en: Invalid file structure
eo: Nevalida dosierstrukturo

en: Failed to load session history file: %s
eo: Malsukcesis ŝargi la seanc-historian dosieron: %s

en: File is empty
eo: Dosiero estas malplena

note: G_DATE_BAD_WEEKDAY
en: Average Monday
eo: Meza lundo

en: Average Tuesday
eo: Meza mardo

en: Average Wednesday
eo: Meza merkredo

en: Average Thursday
eo: Meza ĵaŭdo

en: Average Friday
eo: Meza vendredo

en: Average Saturday
eo: Meza sabato

en: Average Sunday
eo: Meza dimanĉo

note: Translators: This a medium-length date, for example ‘15 April’
en: %-d %B
eo: %-d-a de %B

en: No Data
eo: Neniuj datumoj

en: This Week
eo: Ĉi tiu semajno

note: Translators: The first placeholder is a formatted date string * (formatted using the `%x` strftime placeholder, which gives the * preferred date representation for the current locale without the time). * The second placeholder is a formatted time duration (for example, * ‘3 hours’ or ‘25 minutes’).
en: Bar chart of screen time usage over the week starting %s. A line is overlayed at the %s mark to indicate the configured screen time limit.
eo: Stangodiagramo de ekrantempa uzo dum la semajno komenciĝanta je %s. Linio estas surmetita ĉe la marko %s por indiki la agorditan limon de ekrantempo.

note: Translators: The placeholder is a formatted date string (formatted * using the `%x` strftime placeholder, which gives the preferred date * representation for the current locale without the time).
en: Bar chart of screen time usage over the week starting %s.
eo: Stangodiagramo de ekrantempa uzo dum la semajno komenciĝanta je %s.

en: Placeholder for a bar chart of screen time usage. No data is currently available.
eo: Lokokupilo por stangodiagramo de ekrantempa uzo. Nuntempe neniuj datumoj disponeblas.

en: Screen Time
eo: Ekrantempo

en: Disabling screen time recording stops screen time data from being saved. This data is never shared outside this device.
eo: Malebligi registrado­n de ekrantempo haltigas konservadon de tiuj datumoj. Tiuj datumoj neniam estas kunhavigataj ekster ĉi tiu aparato.

en: _Disable Screen Time
eo: _Malebligi ekrantempon

en: Screen Time Recording Disabled
eo: Registrado de ekrantempo malebligita

en: Enable recording to view screen usage history
eo: Ebligu registradon por vidi historion de ekrana uzo

en: E_nable
eo: E_bligi

en: Screen Limits
eo: Ekranlimoj

en: _Screen Time Limit
eo: Limo de _ekrantempo

en: Daily _Limit
eo: Ĉiutaga _limo

en: _Grayscale
eo: _Grizoskalo

en: Black and white screen for screen limits
eo: Nigra-blanka ekrano por ekranlimoj

en: Break Reminders
eo: Memorigiloj pri paŭzoj

en: _Eyesight Reminders
eo: _Okulaj memorigiloj

en: Reminders to look away from the screen
eo: Memorigi deturni la rigardon de la ekrano

en: _Movement Reminders
eo: _Moviĝaj memorigiloj

en: Reminders to move around
eo: Memorigi moviĝi

en: Movement _Break Schedule
eo: Moviĝa _paŭza horaro

en: S_ounds
eo: S_onoj

en: Play a sound when a break ends
eo: Ludi sonon kiam paŭzo finiĝas

en: Wellbeing
eo: Velfarto

en: Review and limit the amount of time you spend at the computer screen
eo: Revizii kaj limigi la tempon kiun vi pasigas antaŭ la komputila ekrano

en: Access Points
eo: Alirpunktoj

en: Add
eo: Aldoni

en: APN Type
eo: Tipo de APN

en: Internet
eo: Interreto

en: Attach
eo: Aliĝo

en: Auth Type
eo: Tipo de aŭtentigo

en: Edit
eo: Redakti

en: Operation Cancelled
eo: Operacio nuligita

en: <b>Error:</b> Access denied changing settings
eo: <b>Eraro:</b> Aliro malpermesita dum ŝanĝo de agordoj

en: <b>Error:</b> Mobile Equipment Error
eo: <b>Eraro:</b> Eraro de poŝtelefona aparato

en: Modem Details
eo: Modemaj detaloj

en: Modem Status
eo: Statuso de modemo

en: Carrier
eo: Provizanto

en: Network Type
eo: Reta tipo

en: Network Status
eo: Reta stato

en: Own Number
eo: Propra numero

en: Device Details
eo: Aparataj detaloj

en: Not Registered
eo: Ne registrita

en: Registered
eo: Registrite

en: Roaming
eo: Vagado

en: Searching
eo: Serĉante

en: Denied
eo: Malpermesita

en: 2G Only
eo: Nur 2G

en: 3G Only
eo: Nur 3G

en: 4G Only
eo: Nur 4G

en: 5G Only
eo: Nur 5G

en: 2G, 3G, 4G, 5G (Preferred)
eo: 2G, 3G, 4G, 5G (preferata)

en: 2G, 3G, 4G (Preferred), 5G
eo: 2G, 3G, 4G (preferata), 5G

en: 2G, 3G (Preferred), 4G, 5G
eo: 2G, 3G (preferata), 4G, 5G

en: 2G (Preferred), 3G, 4G, 5G
eo: 2G (preferata), 3G, 4G, 5G

en: 2G, 3G, 4G (Preferred)
eo: 2G, 3G, 4G (preferata)

en: 2G, 3G (Preferred), 4G
eo: 2G, 3G (preferata), 4G

en: 2G (Preferred), 3G, 4G
eo: 2G (preferata), 3G, 4G

en: 3G, 4G, 5G (Preferred)
eo: 3G, 4G, 5G (preferata)

en: 3G, 4G (Preferred), 5G
eo: 3G, 4G (preferata), 5G

en: 3G (Preferred), 4G, 5G
eo: 3G (preferata), 4G, 5G

en: 2G, 4G, 5G (Preferred)
eo: 2G, 4G, 5G (preferata)

en: 2G, 4G (Preferred), 5G
eo: 2G, 4G (preferata), 5G

en: 2G (Preferred), 4G, 5G
eo: 2G (preferata), 4G, 5G

en: 2G, 3G, 5G (Preferred)
eo: 2G, 3G, 5G (preferata)

en: 2G, 3G (Preferred), 5G
eo: 2G, 3G (preferata), 5G

en: 2G (Preferred), 3G, 5G
eo: 2G (preferata), 3G, 5G

en: 3G, 4G (Preferred)
eo: 3G, 4G (preferata)

en: 3G (Preferred), 4G
eo: 3G (preferata), 4G

en: 2G, 4G (Preferred)
eo: 2G, 4G (preferata)

en: 2G (Preferred), 4G
eo: 2G (preferata), 4G

en: 2G, 3G (Preferred)
eo: 2G, 3G (preferata)

en: 2G (Preferred), 3G
eo: 2G (preferata), 3G

en: 2G, 5G (Preferred)
eo: 2G, 5G (preferata)

en: 2G (Preferred), 5G
eo: 2G (preferata), 5G

en: 3G, 5G (Preferred)
eo: 3G, 5G (preferata)

en: 3G (Preferred), 5G
eo: 3G (preferata), 5G

en: 4G, 5G (Preferred)
eo: 4G, 5G (preferata)

en: 4G (Preferred), 5G
eo: 4G (preferata), 5G

[ctx: Network mode]
en: Unknown
eo: Nekonata

en: No SIM
eo: Neniu SIM

en: Insert a SIM card to use this modem
eo: Enmetu SIM-karton por uzi ĉi tiun modemon

en: SIM Locked
eo: SIM ŝlosite

en: _Mobile Data
eo: _Poŝtelefonaj datumoj

en: Access data using mobile network
eo: Aliri datumojn per poŝtelefona reto

en: _Data Roaming
eo: _Datumvago

en: Use mobile data when roaming
eo: Uzi poŝtelefonajn datumojn dum vagado

en: _Network Mode
eo: _Reta reĝimo

en: N_etwork
eo: R_eto

en: Advanced
eo: Altnivela

en: _Access Point Names
eo: _Nomoj de alirpunktoj

en: _SIM Lock
eo: _SIM-ŝloso

en: Lock SIM with PIN
eo: Ŝlosi SIM per PIN

en: M_odem Details
eo: M_odemaj detaloj

en: Unlock SIM card
eo: Malŝlosi SIM-karton

en: Unlock
eo: Malŝlosi

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Please provide PIN code for SIM %d
eo: Bonvolu enigi PIN-kodon por SIM %d

en: Enter PIN to unlock your SIM card
eo: Enigu PIN-kodon por malŝlosi vian SIM-karton

en: Please provide PUK code for SIM %d
eo: Bonvolu enigi PUK-kodon por SIM %d

en: Enter PUK to unlock your SIM card
eo: Enigu PUK-kodon por malŝlosi vian SIM-karton

en: Wrong password entered. You have %1$u try left | Wrong password entered. You have %1$u tries left
eo[0]: Enigis malĝustan pasvorton. Restas %1$u peno
eo[1]: Enigis malĝustan pasvorton. Restas %1$u penoj

en: You have %u try left | You have %u tries left
eo[0]: Restas %u peno
eo[1]: Restas %u penoj

en: Wrong password entered.
eo: Enigis malĝustan pasvorton.

en: PUK code should be an 8 digit number
eo: PUK-kodo devas esti 8-cifera nombro

en: Enter New PIN
eo: Enigi novan PIN

en: PIN code should be a 4-8 digit number
eo: PIN-kodo devas esti 4-8-cifera nombro

en: Unlocking…
eo: Malŝlosante…

en: Phone failure
eo: Telefona fiasko

en: No connection to phone
eo: Neniu konekto al telefono

en: Operation not allowed
eo: Operacio ne permesata

en: Operation not supported
eo: Operacio ne estas subtenata

en: SIM not inserted
eo: SIM-karto ne enmetita

en: SIM PIN required
eo: SIM-PIN-kodo necesas

en: SIM PUK required
eo: SIM-PUK-kodo necesas

en: SIM failure
eo: SIM-fiasko

en: SIM busy
eo: SIM estas okupata

en: Incorrect password
eo: Malĝusta pasvorto

en: SIM PIN2 required
eo: SIM-PIN2-kodo necesas

en: SIM PUK2 required
eo: SIM-PUK2-kodo necesas

en: Not found
eo: Ne trovite

en: No network service
eo: Neniu retservo

en: Network timeout
eo: Reta tempolimo

en: GPRS services not allowed
eo: GPRS-servoj ne permesitaj

en: Roaming not allowed in this location area
eo: Vagado ne permesita en ĉi tiu loka areo

en: Unspecified GPRS error
eo: Nespecifita GPRS-eraro

en: No Error
eo: Neniu eraro

en: Action Cancelled
eo: Nuligis agon

en: Access denied
eo: Aliro malpermesita

en: Unknown Error
eo: Nekonata eraro

en: Network Mode
eo: Reta reĝimo

en: _Automatic
eo: _Aŭtomata

en: Choose Network
eo: Elekti reton

en: Refresh Network Providers
eo: Aktualigi retajn provizantojn

en: Enable Mobile Network
eo: Ebligi moveblan reton

en: No WWAN Adapter Found
eo: Neniu WWAN-adaptilo trovita

en: Make sure you have a Wireless Wan/Cellular device
eo: Certiĝu, ke vi havas sendratan WAN/poŝtelefonan aparaton

en: Wireless Wan is disabled when airplane mode is on
eo: Sendrata WAN estas malŝaltita kiam aviadilreĝimo estas ŝaltita

en: Data Connection
eo: Datuma konekto

en: SIM card used for internet
eo: SIM-karto uzata por interreto

en: SIM Lock
eo: SIM-ŝloso

en: _Lock SIM with PIN
eo: Ŝ_losi SIM per PIN

en: Change PIN
eo: Ŝanĝi PIN

en: New PIN
eo: Nova PIN

en: Confirm
eo: Konfirmi

en: Enter current PIN to change SIM lock settings
eo: Enigu nunan PIN-on por ŝanĝi agordojn de SIM-ŝloso

en: Mobile Network
eo: Poŝtelefona reto

en: Configure Telephony and mobile data connections
eo: Agordi telefonajn kaj moveblajn datumajn konektojn

note: Translators: Search terms to find the WWAN panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: cellular;wwan;telephony;sim;mobile;
eo: poŝtelefono;wwan;telefonado;sim;movebla;

en: Utility to configure the GNOME desktop
eo: Ilo por agordi la labortablon de GNOME

en: Settings is the primary interface for configuring your system.
eo: Agordoj estas la ĉefa fasado por agordi vian sistemon.

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
eo: La GNOME Projekto

en: Display version number
eo: Montri versionumeron

en: Enable verbose mode. Specify multiple times to increase verbosity
eo: Ebligi detaleman reĝimon. Indiku plurfoje por pliigi detalemon

en: Search for the string
eo: Serĉi la ĉenon

en: List possible panel names and exit
eo: Listigi eblajn panelnomojn kaj eliri

en: Panel to display
eo: Panelo por montri

en: [PANEL] [ARGUMENT…]
eo: [PANELO] [ARGUMENTO…]

en: Settings categories
eo: Agordo-kategorioj

en: Available panels:
eo: Disponeblaj paneloj:

en: Main Menu
eo: Ĉefa menuo

en: Search settings
eo: Serĉagordoj

en: Warning: Development Version
eo: Averto: Programista versio

en: This version of Settings should only be used for development purposes. You may experience incorrect system behavior, data loss, and other unexpected issues.
eo: Ĉi tiu versio de la stircentro devus nur esti uzata por programistaj celoj. Vi spertus neĝustan sistemkonduton, datumperdon, kaj aliajn neanticipitajn problemojn.

en: _Keyboard Shortcuts
eo: _Klavkombinoj

en: _Help
eo: _Helpo

en: _About Settings
eo: _Pri Agordoj

note: Translators: Search terms to find this app. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Preferences;Settings;
eo: Preferoj;Agordoj;

en: The identifier for the last Settings panel to be opened
eo: La identifilo por la stircentra panelo, kiu malfermendiĝas laste

en: The identifier for the last Settings panel to be opened. Unrecognised values will be ignored and the first panel in the list selected.
eo: La identifilo por la stircentra panelo, kiu malfermendiĝas laste. Nerekonataj valoroj estos malatentita kaj la unua panelo en la listo estos elektita.

en: Show warning when running a development build of Settings
eo: Montri averton kiam rulante programistan version de la stircentro

en: Whether Settings should show a warning when running a development build.
eo: Ĉu la stircentro devus montri averton kiam rulante programistan version.

en: Initial state of the window
eo: Komenca stato de la fenestro

en: A tuple containing the initial width, height and maximized state of the app window.
eo: Triopo, kiu enhavas la komencan larĝon, alton kaj la maksimumigitan staton de la aplika fenestro.

[ctx: shortcuts dialog]
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: shortcuts dialog]
en: Quit
eo: Ĉesi

[ctx: shortcuts dialog]
en: Search
eo: Serĉi

[ctx: shortcuts dialog]
en: Show help
eo: Montri helpon

[ctx: shortcuts dialog]
en: Keyboard shortcuts
eo: Klavkombinoj

[ctx: shortcuts dialog]
en: Panels
eo: Paneloj

[ctx: shortcuts dialog]
en: Go back to previous panel
eo: Reiri al antaŭa panelo

[ctx: shortcuts dialog]
en: Cancel search
eo: Nuligi serĉon

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
eo[0]: %u eligo
eo[1]: %u eligoj

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
eo[0]: %u enigo
eo[1]: %u enigoj

en: System Sounds
eo: Sistemsonoj
