gnome-control-center - en to sr translation catalogue (2121 entries)

en: Add Keyboard Shortcuts
sr: Додај пречице на тастатури

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Add
sr: _Додај

en: Added keyboard shortcuts will be available globally, and can be changed in the app’s page in Settings
sr: Додате пречице тастатуре ће бити доступне свуда, а можете их променити у Подешавањима апликација

en: Global Shortcuts
sr: Опште пречице

en: Remove All Shortcuts?
sr: Уклонити све пречице?

en: All actions from %s that have been registered for global shortcuts will be removed.
sr: Биће уклоњене све радње у %s које су регистроване као опште пречице.

en: _Remove
sr: _Уклони

en: _Remove All Shortcuts
sr: _Уклони све пречице

en: %s has registered the following global shortcuts
sr: %s има регистроване следеће опште пречице

en: Apps
sr: Програми

en: Search apps
sr: Претрага програма

en: _Default Apps
sr: _Подразумевани програми

en: Set which apps open links, files, and media
sr: Одредите који програм отвара везе, датотеке и медије

en: No Results Found
sr: Нисам нашао резултате

en: Try a different search
sr: Пробајте другачију претрагу

en: No Apps Found
sr: Нису пронађени програми

en: _Find in Software
sr: _Пронађи у Програмима

en: Unable to List Apps
sr: Не могу да направим списак програма

note: Translators: Parental Controls here refers to the features provided by 'malcontent'
en: An error has occurred and apps cannot be listed.
    Error details: Parental Controls are not installed.
sr: Дошло је до грешке. Не могу да направим списак програма.
    Подаци о грешци: Родитељско управљање није инсталирано.

en: Default Apps
sr: Подразумевани програми

en: Removable Media
sr: Преносни носачи

en: Med_ia Autostart
sr: _Сам покрени медије

en: Start apps or prompt when media is connected
sr: Покрени програм или питај када је увачен носач података

en: App Settings
sr: Подешавања програма

en: App is not sandboxed
sr: Програм није изолован у кутији

en: App settings cannot be fully enforced for apps which are not sandboxed. These apps may use permissions which are not shown.
sr: Подешавања програма не могу бити у потпуности примењена уколико они нису изоловани унутар кутије. Ови програми могу да користе дозволе које нису приказане.

en: _Open
sr: _Отвори

en: App _Details
sr: _Појединости програма

en: Permissions
sr: Овлашћења

note: Translators: This row shows/sets whether the app shown in this page can add results to the GNOME Shell search results. Internally this enables/disables the app's Shell Search Provider
en: _Search
sr: Пре_трага

en: Receive system searches and send results
sr: Примање системских претрага и слање резултата

note: This label is displayed in a treeview cell displaying * a disabled accelerator key combination. TRANSLATORS: device status translators: * The device has been disabled
en: Disabled
sr: Искључено

en: _Notifications
sr: О_бавештења

en: Show system notifications
sr: Приказивање системских обавештења

en: _Run in Background
sr: Пок_рени у позадини

en: Allow activity when the app is closed
sr: Дозвољен рад када је програм затворен

en: Scr_eenshots
sr: _Снимци екрана

en: Take pictures of the screen at any time
sr: Хвата снимке екрана у било ком тренутку

en: Change _Wallpaper
sr: Промени _позадину

en: Change the desktop wallpaper
sr: Мења позадину радне површине

en: So_unds
sr: _Звукови

en: Reproduce sounds
sr: Пуштање звукова

en: Sounds
sr: Звукови

en: _Inhibit Shortcuts
sr: _Спречавање пречица

en: Block standard keyboard shortcuts
sr: Блокира уобичајене пречице тастатуре

en: C_amera
sr: _Камера

en: Take pictures with the camera
sr: Снимање слика преко камере

en: Camera
sr: Камера

en: _Microphone
sr: _Микрофон

en: Record audio with the microphone
sr: Снимање звука преко микрофона

en: Microphone
sr: Микрофон

en: _Location Services
sr: Услуге _места

en: Access device location data
sr: Приступи подацима о локацији уређаја

en: Location Services
sr: Услуге места

en: Re_quired Permissions
sr: _Потребне су дозволе

en: System permissions that the app requires
sr: Системска овлашћења која су потребна програму

en: Global S_hortcuts
sr: Опш_те пречице

en: Global actions that have been registered for use
sr: Опште радње које су регистроване за коришћење

en: General
sr: Опште

en: _Files &amp; Links
sr: _Датотеке и везе

en: File and link types that are opened by the app
sr: Датотеке и врсте веза које ће бити отваране програмом

en: S_torage
sr: _Складиште

en: Disk space being used
sr: Искоришћен простор на диску

en: Required Permissions
sr: Потребне дозволе

en: Files & Links
sr: Датотеке и везе

en: File Types
sr: Врсте датотека

en: Link Types
sr: Врсте везе

en: _Reset
sr: _Врати

en: Storage
sr: Складиште

en: App
sr: Програм

en: Data
sr: Подаци

en: Cache
sr: Кеш

en: Total
sr: Укупно

en: _Clear Cache
sr: О_чисти кеш

en: System Bus
sr: Системска сабирница

en: Full access
sr: Пун приступ

en: Session Bus
sr: Сабирница сесије

en: Devices
sr: Уређаји

en: Full access to /dev
sr: Пун приступ фасцикли /dev

en: Network
sr: Мрежа

en: Has network access
sr: Има приступ мрежи

en: Home
sr: Почетна

en: Read-only
sr: Само за читање

en: File System
sr: Систем датотека

en: Settings
sr: Подешавања

en: Can change settings
sr: Може променити подешавања

note: TRANSLATORS: %s is an app name.
en: %s requires access to the following system resources. To stop this access, the app must be removed.
sr: %s захтева приступ следећим системским ресурсима. Да бисте онемогућили овај приступ, програм мора бити уклоњен.

en: %u permission | %u permissions
sr[0]: %u дозвола
sr[1]: %u дозволе
sr[2]: %u дозволе
sr[3]: %u дозвола

en: Type removed
sr: Врста је уклоњена

en: _Undo
sr: _Опозови

en: %d type removed | %d types removed
sr[0]: %d врста је уклоњена
sr[1]: %d врсте су уклоњене
sr[2]: %d врста је уклоњено
sr[3]: Врста је уклоњена

en: Remove Link Type
sr: Уклони врсту везе

en: Remove File Type
sr: Уклони врсту датотеке

en: %u type | %u types
sr[0]: %u врста
sr[1]: %u врсте
sr[2]: %u врста
sr[3]: %u врста

note: TRANSLATORS: %s is an app name.
en: %s is used to open the following types of files and links
sr: %s се користи за отварање следећих врста датотека и веза

note: TRANSLATORS: %s is an app name.
en: How much disk space %s is occupying with app data and caches
sr: Колико простора на диску %s заузима својим подацима и кешом

en: %u action | %u actions
sr[0]: %u радња
sr[1]: %u радње
sr[2]: %u радњи
sr[3]: %u радња

en: _Web
sr: _Веб

en: _Mail
sr: _Пошта

en: _Calendar
sr: _Календар

en: M_usic
sr: _Музика

en: _Video
sr: _Видео

en: _Photos
sr: _Фотографије

note: Translators: This is a telephone call
en: Ca_lls
sr: Пози_ви

en: _SMS
sr: _СМС

en: No Apps Available
sr: Нису доступни програми

en: Ask what to do
sr: Питај шта да радиш

en: Do nothing
sr: Не ради ништа

en: Open folder
sr: Отвори фасциклу

en: Select an app for audio CDs
sr: Изаберите програм за звучне ЦД-ове

en: Select an app for video DVDs
sr: Изаберите програм за видео ДВД-ове

en: Select an app to run when a music player is connected
sr: Изаберите програм који ће се покренути када се прикључи музички плејер

en: Select an app to run when a camera is connected
sr: Изаберите програм који ће се покренути када се прикључи фото-апарат

en: Select an app for software CDs
sr: Изаберите програм за ЦД-ове са софтвером

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info * strings, just here to fix capitalization of the English originals. * If the shared-mime-info translation works for your language, * simply leave these untranslated.
en: audio DVD
sr: звучни ДВД

en: blank Blu-ray disc
sr: празан Блу-реј диск

en: blank CD disc
sr: празан ЦД диск

en: blank DVD disc
sr: празан ДВД диск

en: blank HD DVD disc
sr: празан ХД ДВД диск

en: Blu-ray video disc
sr: Блу-реј видео диск

en: e-book reader
sr: читач е-књига

en: HD DVD video disc
sr: ХД ДВД видео диск

en: Picture CD
sr: ЦД са сликама

en: Super Video CD
sr: Супер видео ЦД

en: Video CD
sr: Видео ЦД

en: Windows software
sr: Виндоуз програми

en: CD _Audio
sr: _ЦД аудио

en: _DVD Video
sr: _ДВД видео

en: Music Pla_yer
sr: _Музички плејер

en: P_hotos
sr: _Фотографије

en: Sof_tware
sr: Со_фтвер

en: _Other Media Types
sr: _Остале врсте медија

en: Other Media Types
sr: Остале врсте медија

en: _Type
sr: _Врста

en: _Action
sr: _Радња

en: Add user accounts and change passwords
sr: Додајте корисничке налоге и мењајте лозинке

en: Play and record sound
sr: Пуштање и снимање звука

en: Play audio
sr: Пусти звук

en: Record audio
sr: Сними звук

en: Detect network devices using mDNS/DNS-SD (Bonjour/zeroconf)
sr: Уочавање мрежних уређаја преко мДНС/ДНС-СД протокола (Bonjour/zeroconf)

en: Access bluetooth hardware directly
sr: Непосредан приступ блутут хардверу

en: Use bluetooth devices
sr: Коришћење блутут уређаја

en: Use your camera
sr: Коришћење ваше камере

en: Print documents
sr: Штампање докумената

en: Use any connected joystick
sr: Коришћење било ког повезаног џојстика

en: Allow connecting to the Docker service
sr: Дозвољавање повезивања на услугу Докер

en: Configure network firewall
sr: Подешавање мрежног заштитног зида

en: Setup and use privileged FUSE filesystems
sr: Подешавање и коришћење повлашћених ФУСЕ система датотека

en: Update firmware on this device
sr: Ажурирање фирмвера на овом уређају

en: Access hardware information
sr: Приступ хардверским подацима

en: Provide entropy to hardware random number generator
sr: Достављање ентропије хардверском генератору насумичних бројева

en: Use hardware-generated random numbers
sr: Коришћење хардверски генерисаних насумичних бројева

en: Access files in your home folder
sr: Приступ датотекама у личној фасцикли

en: Access libvirt service
sr: Приступ услузи либвирт

en: Change system language and region settings
sr: Промена језика система и подешавања региона

en: Change location settings and providers
sr: Промена подешавања и достављача локације

en: Access your location
sr: Приступ вашој локацији

en: Read system and application logs
sr: Читање дневника система и програма

en: Access LXD service
sr: Приступ услузи LXD

en: Use and configure modems
sr: Коришћење и подешавање модема

en: Read system mount information and disk quotas
sr: Читање података о системским закаченим уређајима и квотама дискова

en: Control music and video players
sr: Управљање музичким и видео пуштачима (плејерима)

en: Change low-level network settings
sr: Промена подешавања мреже на нижем нивоу

en: Access the NetworkManager service to read and change network settings
sr: Приступ услузи Управник мреже за читање и промену мрежних подешавања

en: Read access to network settings
sr: Читање мрежних подешавања

en: Change network settings
sr: Промена подешавања мреже

en: Read network settings
sr: Читање подешавања мреже

en: Access the ofono service to read and change network settings for mobile telephony
sr: Приступ услузи офоно за читање и промену мрежних подешавања мобилне телефоније

en: Control Open vSwitch hardware
sr: Управљање хардвером Open vSwitch

en: Read from CD/DVD
sr: Читање са ЦД/ДВД носача

en: Read, add, change, or remove saved passwords
sr: Читање, додавање, промена или уклањање сачуваних лозинки

en: Access pppd and ppp devices for configuring Point-to-Point Protocol connections
sr: Приступ уређајима pppd и ppp за подешавање веза протокола од тачке до тачке

en: Pause or end any process on the system
sr: Паузирање или окончавање било ког процеса на систему

en: Access USB hardware directly
sr: Непосредан приступ УСБ хардверу

en: Read/write files on removable storage devices
sr: Читање и писање на преносним уређајима за складиштење података

en: Prevent screen sleep/lock
sr: Спречавање закључавања и успављивања екрана

en: Access serial port hardware
sr: Приступ хардверу са серијским прикључком

en: Restart or power off the device
sr: Поновно покретање или гашење уређаја

en: Install, remove and configure software
sr: Инсталирање, уклањање и подешавање софтвера

en: Access Storage Framework service
sr: Приступ радном оквиру за складиштење

en: Read process and system information
sr: Читање података о процесима и систему

en: Monitor and control any running program
sr: Надгледање и управљање било којим покренутим програмом

en: Change the date and time
sr: Промените датум и време

en: Change time server settings
sr: Промените подешавања сервера времена

en: Change the time zone
sr: Промените временску зону

en: Access the UDisks2 service for configuring disks and removable media
sr: Приступ услузи UDisks2 за управљање дисковима и преносним уређајима

en: Access energy usage data
sr: Приступ подацима о потрошњи енергије

en: Read/write access to U2F devices exposed
sr: Приступ за читање/писање изложеним U2F уређајима

en: Control various app permissions and settings
sr: Управљање разним овлашћењима и подешавањима програма

note: Translators: Search terms to find the Apps panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: application;flatpak;permission;setting;default;preferred;media;autorun;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;device;system;
sr: апликација;програм;флетпек;дозволе;подешавање;подразумевано;медији;цд;двд;усб;звук;аудио;снимак;видео;диск;уклоњиви;медијум;носач;самопокретање;aplikacija;program;fletpek;dozvole;podešavanje;podrazumevano;mediji;cd;dvd;usb;zvuk;audio;snimak;video;disk;uklonjivi;medijum;nosač;samopokretanje;device;system;default;application;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;

en: Background removed
sr: Позадина уклоњена

note: Translators: %d is the number of backgrounds deleted.
en: %d background removed | %d backgrounds removed
sr[0]: %d позадина је уклоњена
sr[1]: %d позадине су уклоњене
sr[2]: %d позадина је уклоњено
sr[3]: %d позадина је уклоњена

en: Remove Background
sr: Уклони позадину

en: Select Picture
sr: Изабери слику

en: multiple sizes
sr: више величина

en: No Desktop Background
sr: Нема позадине за радну површ

en: Style
sr: Стил

en: _Default
sr: _Подразумевани

en: Da_rk
sr: _Тамни

en: Accent Color
sr: Боја наглашавања

en: Background
sr: Позадина

en: _Add Picture…
sr: _Додај слику…

en: Blue
sr: Плава

en: Teal
sr: Тиркизна

en: Green
sr: Зелена

en: Yellow
sr: Жута

en: Orange
sr: Наранџаста

en: Red
sr: Црвена

en: Pink
sr: Розе

en: Purple
sr: Љубичаста

en: Slate
sr: Шкриљац

en: Current background
sr: Тренутна позадина

en: Appearance
sr: Изглед

en: Change your background image or the UI colors
sr: Промените слику позадине или боје интерфејса

note: Translators: Search terms to find the Appearance panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Background;Wallpaper;Screen;Desktop;Style;Light;Dark;Appearance;
sr: Background;Wallpaper;Screen;Desktop;Style;Light;Dark;Appearance;позадина;екран;радна површ;стил;тамна;светла;pozadina;ekran;radna;povrs;površ;stil;tamna;svetla;

en: Enable
sr: Омогући

en: No Bluetooth Found
sr: Није пронађен блутут

en: Plug in a dongle to use Bluetooth
sr: Убаците УСБ блутут уређај за коришћење блутута

en: Bluetooth Turned Off
sr: Блутут је угашен

en: Turn on to connect devices and receive file transfers
sr: Укључите за повезивање уређаја и остваривање преноса датотека

en: Airplane Mode is On
sr: Авионски режим рада је укључен

en: Bluetooth is disabled when airplane mode is on
sr: Блутут је искључен када је авионски режим рада укључен

en: _Turn Off Airplane Mode
sr: _Искључи авионски режим рада

en: Hardware Airplane Mode is On
sr: Хардверски режим „У авиону“ је укључен

en: Turn off the Airplane mode switch to enable Bluetooth
sr: Искључите прекидач режима „У авиону“ да бисте омогућили блутут

note: Translators: The found device is a printer connected via Bluetooth
en: Bluetooth
sr: Блутут

en: Turn Bluetooth on and off and connect your devices
sr: Укључите или искључите блутут и повежите ваше уређаје

note: Translators: Search terms to find the Bluetooth panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;bluetooth;obex;
sr: дељење;блутут;обекс;deljenje;blutut;obeks;share;sharing;bluetooth;obex;

en: Display Calibration
sr: Калибрација екрана

note: Translators: This starts the calibration process
en: _Start
sr: _Покрени

note: Translators: This resumes the calibration process
en: _Resume
sr: _Настави

note: Translators: This button returns the user back to the color control panel
en: _Done
sr: _Готово

note: TRANSLATORS: The user has to be careful not to knock the * display off the screen (although we do cope if this is * detected early enough)
en: Do not disturb the calibration device while in progress
sr: Не ометајте уређај за калибрацију док је рад у току

note: TRANSLATORS: The user has to attach the sensor to the screen
en: Place your calibration device over the square and press “Start”
sr: Поставите уређај за калибрацију преко квадрата и притисните „Покрени“

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the calibrate position and press “Continue”
sr: Померите уређај за калибрацију на положај за калибрацију и притисните „Настави“

note: TRANSLATORS: Some calibration devices need the user to move a * dial or switch manually. We also show a picture showing them * what to do...
en: Move your calibration device to the surface position and press “Continue”
sr: Померите уређај за калибрацију на положај површине и притисните „Настави“

note: TRANSLATORS: on some hardware e.g. Lenovo W700 the sensor * is built into the palmrest and we need to fullscreen the * sample widget and shut the lid.
en: Shut the laptop lid
sr: Заклопите поклопац преносног рачунара

note: TRANSLATORS: We suck, the calibration failed and we have no * good idea why or any suggestions
en: An internal error occurred that could not be recovered.
sr: Дошло је до унутрашње грешке која се не може исправити.

note: TRANSLATORS: Some required-at-runtime tools were not * installed, which should only affect insane distros
en: Tools required for calibration are not installed.
sr: Алати потребни за калибрацију нису инсталирани.

note: TRANSLATORS: The profile failed for some reason
en: The profile could not be generated.
sr: Профил не може бити направљен.

note: TRANSLATORS: The user specified a whitepoint that was * unobtainable with the hardware they've got -- see * https://en.wikipedia.org/wiki/White_point for details
en: The target whitepoint was not obtainable.
sr: Није могуће добити циљну белу тачку.

note: TRANSLATORS: the display calibration process is finished
en: Complete!
sr: Завршено!

note: TRANSLATORS: the display calibration failed, and we also show * the translated (or untranslated) error string after this
en: Calibration failed!
sr: Калибрација није успела!

note: TRANSLATORS: The user can now remove the sensor from the screen
en: You can remove the calibration device.
sr: Можете уклонити уређај за калибрацију.

note: TRANSLATORS: This refers to the embedded display on e.g. a smartphone, a laptop, an all-in-one desktop…
en: Built-In Screen
sr: Уграђени екран

note: TRANSLATORS: This refers to the embedded webcam on e.g. a smartphone, a laptop, an all-in-one desktop…
en: Built-In Webcam
sr: Уграђена веб-камера

note: TRANSLATORS: an externally connected display, where %s is either the * model, vendor or ID, e.g. 'LP2480zx Monitor'
en: %s Monitor
sr: %s монитор

note: TRANSLATORS: a flatbed scanner device, e.g. 'Epson Scanner'
en: %s Scanner
sr: %s скенер

note: TRANSLATORS: a camera device, e.g. 'Nikon D60 Camera'
en: %s Camera
sr: %s фото-апарат

note: TRANSLATORS: a printer device, e.g. 'Epson Photosmart Printer'
en: %s Printer
sr: %s штампач

note: TRANSLATORS: a webcam device, e.g. 'Philips HiDef Camera'
en: %s Webcam
sr: %s веб-камера

en: Not Calibrated
sr: Није калибрисано

en: Enable color management for %s
sr: Омогући управљање бојом за „%s“

en: Show color profiles for %s
sr: Прикажи профиле боја за „%s“

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
sr: Подразумевано:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
sr: Простор боја:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
sr: Пробни профил:

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
sr: Изабери датотеку ИЦЦ профила

en: Import
sr: Увези

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
sr: Подржани ИЦЦ профили

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
sr: Све датотеке

en: Screen
sr: Екран

note: TRANSLATORS: this is the dialog to save the ICC profile
en: Save Profile
sr: Сачувај профил

note: TRANSLATORS: this is when the button is sensitive
en: Create a color profile for the selected device
sr: Направите профил боје за изабрани уређај

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument is not detected. Please check it is turned on and correctly connected.
sr: Није откривен инструмент за мерење. Проверите да ли је укључен и да ли је исправно прикључен.

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The device type is not currently supported.
sr: Тип уређаја тренутно није подржан.

note: Translators: This will be presented as the text of a link to the documentation translators: Text used in link to privacy policy
en: learn more
sr: сазнајте више

note: Translators: %s is a link to the documentation with the label "learn more"
en: Each device needs an up to date color profile to be color managed — %s.
sr: Сваком уређају је потребан ажуран профил боје како би правилно приказивао боје – %s.

en: Screen Calibration
sr: Калибрација екрана

en: Calibration Quality
sr: Квалитет калибрације

en: Calibration will produce a profile that you can use to color manage your screen. The longer you spend on calibration, the better the quality of the color profile.
sr: Калибрација ће произвести профил који можете да користите да управљате бојом вашег екрана. Што дуже буде трајала калибрација, то ће бити бољи квалитет профила боје.

en: You will not be able to use your device while calibration takes place.
sr: Нећете моћи да користите ваш уређај за време калибрације.

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Quality
sr: Квалитет

note: This is the approximate time it takes to calibrate the display.
en: Approximate Time
sr: Приближно време

en: Calibration Device
sr: Уређај калибрације

en: Select the sensor device you want to use for calibration.
sr: Изаберите уређај сензора који желите да користите за калибрацију.

en: Display Type
sr: Врста екрана

en: Select the type of display that is connected.
sr: Изаберите врсту екрана који је повезан.

en: Profile Whitepoint
sr: Бела тачка профила

en: Select a display target white point. Most displays should be calibrated to a D65 illuminant.
sr: Изаберите белу тачку мете екрана. Већина екрана треба да буде калибрисана на Д65 осветљење.

en: Display Brightness
sr: Осветљеност екрана

en: Please set the display to a brightness that is typical for you. Color management will be most accurate at this brightness level.
sr: Молим подесите екран на осветљеност која вам највише одговара. Управљање бојом ће бити најтачније на том нивоу осветљености.

en: Alternatively, you can use the brightness level used with one of the other profiles for this device.
sr: Или другачије, можете да користите ниво осветљености коришћен са једним од других профила за овај уређај.

en: Profile Name
sr: Назив профила

en: You can use a color profile on different devices, or even create profiles for different lighting conditions.
sr: Можете да користите профил боја на различитим уређајима, или чак да направите профиле за различите услове осветљења.

en: Profile Name:
sr: Назив профила:

en: Summary
sr: Сажетак

en: Profile successfully created!
sr: Профил је успешно направљен!

en: Copy Profile
sr: Умножи профил

en: Requires writable media
sr: Захтева уписив диск

en: You may find these instructions on how to use the profile on <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> and <a href="windows">Microsoft Windows</a> systems useful.
sr: Можда ће вам ова упутства о томе како да користите профил на системима <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> и <a href="windows">Microsoft Windows</a> бити корисна.

en: Add Profile
sr: Додај профил

en: _Import File…
sr: _Увези датотеку…

en: Problems detected. The profile may not work correctly. <a href="">Show details.</a>
sr: Откривени су проблеми. Профил можда неће радити исправно. <a href="">Прикажи детаље.</a>

en: _Set for All Users
sr: Поде_си за све кориснике

en: Set this profile for all users on this device
sr: Постави овај профил за све кориснике на овом уређају

en: _Enable
sr: _Омогући

en: Enable profile
sr: Омогући профил

en: _Add Profile
sr: Додај _профил

en: _Calibrate…
sr: Ис_калибриши…

en: Calibrate the device
sr: Калибриши уређај

en: _Remove Profile
sr: У_клони профил

en: _View Details
sr: П_рикажи детаље

en: No Devices
sr: Нема уређаја

en: Unable to detect any devices that can be color managed
sr: Не могу да пронађем ниједан уређај којим се може управљати бојама

en: LCD
sr: ЛЦД

en: LED
sr: ЛЕД

en: CRT
sr: ЦРТ

en: Projector
sr: Пројектор

en: Plasma
sr: Плазма

en: LCD (CCFL backlight)
sr: ЛЦД (ЦЦФЛ позадинско осветљење)

en: LCD (RGB LED backlight)
sr: ЛЦД (РГБ ЛЕД позадинско осветљење)

en: LCD (white LED backlight)
sr: ЛЦД (бело ЛЕД позадинско осветљење)

en: Wide gamut LCD (CCFL backlight)
sr: ЛЦД широког гамута (ЦЦФЛ позадинско осветљење)

en: Wide gamut LCD (RGB LED backlight)
sr: ЛЦД широког гамута (РГБ ЛЕД позадинско осветљење)

[ctx: Calibration quality]
en: High
sr: Висок

en: 40 minutes
sr: 40 минута

[ctx: Calibration quality]
en: Medium
sr: Осредњи

en: 30 minutes
sr: 30 минута

[ctx: Calibration quality]
en: Low
sr: Низак

en: 15 minutes
sr: 15 минута

en: Native to display
sr: Изворно на екран

en: D50 (Printing and publishing)
sr: Д50 (Штампање и објављивање)

en: D55
sr: Д55

en: D65 (Photography and graphics)
sr: Д65 (Фотографија и графика)

en: D75
sr: Д75

note: TRANSLATORS: standard spaces are well known colorspaces like * sRGB, AdobeRGB and ProPhotoRGB
en: Standard Space
sr: Уобичајени простор

note: TRANSLATORS: test profiles do things like changing the screen * a different color, or swap the red and green channels
en: Test Profile
sr: Испробај профил

[ctx: Automatically generated profile]
note: TRANSLATORS: automatic profiles are generated automatically * by the color management system based on manufacturing data, * for instance the default monitor profile is created from the * primaries specified in the monitor EDID
en: Automatic
sr: Самостално

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - low quality profiles take * much less time to generate but may be a poor reflection of the * device capability
en: Low Quality
sr: Низак квалитет

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality
en: Medium Quality
sr: Осредњи квалитет

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - high quality profiles take * a *long* time, and have the best calibration and * characterisation data.
en: High Quality
sr: Висок квалитет

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default RGB space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default RGB
sr: Подразумевана РГБ

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default CMYK space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default CMYK
sr: Подразумевани CMYK

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default gray space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default Gray
sr: Подразумевана сива

en: Vendor supplied factory calibration data
sr: Фабрички подаци за калибрацију које је доставио продавац

en: Full-screen display correction not possible with this profile
sr: Исправка приказа преко целог екрана није могућа са овим профилом

en: This profile may no longer be accurate
sr: Овај профил више не може бити тачан

en: Color Management
sr: Управљање бојом

en: Calibrate the color of your devices, such as displays, cameras or printers
sr: Калибрирајте боје ваших уређаја, као што су екрани, фото-апарати или штампачи

note: Translators: Search terms to find the Color Management panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Color;ICC;Profile;Calibrate;Printer;Display;
sr: Color;ICC;Profile;Calibrate;Printer;Display;боја;ицц;профил;калибрирај;штампач;екран;

en: Other…
sr: Друго…

en: Select Language
sr: Изабери језик

en: _Select
sr: И_забери

en: Language or country
sr: Језик или држава

en: No languages found
sr: Нисам пронашао језике

en: More…
sr: Још…

en: More Information
sr: Више података

en: %d day | %d days
sr[0]: %d дан
sr[1]: %d дана
sr[2]: %d данa
sr[3]: %d дан

en: Error — some settings cannot be unlocked
sr: Грешка – нека подешавања не могу бити откључана

en: Some settings are locked
sr: Нека подешавања су закључана

en: _Unlock…
sr: _Откључај…

en: Increment Hour
sr: Повећај сат

en: Increment Minute
sr: Повећај минут

en: Time
sr: Време

en: Decrement Hour
sr: Смањи сат

en: Decrement Minute
sr: Смањи минут

en: Today
sr: Данас

en: Yesterday
sr: Јуче

note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24".
en: %b %e
sr: %e. %b

note: Translators: This is a date format string in the style of "Feb 24, 2013".
en: %b %e, %Y
sr: %e. %b, %Y.

note: TRANSLATORS: This is the datetime format in the style of "Aug 1, 10:10:10 PM", "Feb 24, 2013, 10:10:10 PM", "Today, 10:10:10 AM", and "Yesterday, 10:10:10 AM"
en: %1$s, %2$s
sr: %1$s у %2$s

en: %d hour | %d hours
sr[0]: %d сат
sr[1]: %d сата
sr[2]: %d сати
sr[3]: Један сат

en: %d minute | %d minutes
sr[0]: %d минут
sr[1]: %d минута
sr[2]: %d минута
sr[3]: Један минут

en: %d second | %d seconds
sr[0]: %d секунда
sr[1]: %d секунде
sr[2]: %d секунди
sr[3]: Једна секунда

note: 0 seconds
en: 0 seconds
sr: 0 секунди

[ctx: hotspot]
note: translators: This is the default hotspot name, need to be less than 32-bytes
en: Hotspot
sr: Врућа тачка

en: Displays
sr: Екрани

en: _Apply
sr: _Примени

en: Display Settings Disabled
sr: Подешавања екрана онемогућена

en: Multiple Displays
sr: Више екрана

note: Translators: 'Join' as in 'Join displays'
en: _Join
sr: _Спојено

en: _Mirror
sr: _Пресликано

en: Contains top bar and Activities
sr: Садржи горњу траку и Активности

en: _Primary Display
sr: _Главни екран

note: Translators: This is the redshift functionality where we suppress blue light when the sun has gone down
en: _Night Light
sr: _Ноћно светло

en: Night Light
sr: Ноћно светло

en: On
sr: Укљ.

en: Off
sr: Искљ.

en: Apply Changes?
sr: Да применим измене?

en: Changes Cannot be Applied
sr: Не могу да применим измене

en: This could be due to hardware limitations.
sr: Ово је можда због ограничења хардвера.

[ctx: display setting]
en: _Orientation
sr: _Усмерење

[ctx: display setting]
en: _Resolution
sr: _Резолуција

en: R_efresh Rate
sr: _Стопа освежавања

en: _Variable Refresh Rate
sr: Про_менљива стопа освежавања

en: Re_fresh Rate
sr: С_топа освежавања

en: _HDR (High Dynamic Range)
sr: _ХДР (високо динамички опсег)

en: Adjust for _TV
sr: Прилагоди за _ТВ

[ctx: display setting]
en: _Scale
sr: _Размера

[ctx: Display rotation]
en: Landscape
sr: Положено

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Right
sr: Усправно десно

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Left
sr: Усправно лево

[ctx: Display rotation]
en: Landscape (flipped)
sr: Положено (изврнуто)

[ctx: Display rotation]
en: Portrait
sr: Усправно

[ctx: Display rotation]
en: Landscape Right
sr: Положено десно

[ctx: Display rotation]
en: Landscape Left
sr: Положено лево

[ctx: Display rotation]
en: Portrait (flipped)
sr: Усправно (изврнуто)

[ctx: Display rotation]
en: Upright
sr: Усправно

[ctx: Display rotation]
en: Right
sr: Десно

[ctx: Display rotation]
en: Left
sr: Лево

[ctx: Display rotation]
en: Flipped
sr: Изврнуто

note: Translators: * 1. "Variable" is an adjective that refers to the refresh rate * 2. The formatting sequence is a range separated by an en-dash *    (unicode "\u2013"). For example: "Variable (48–144.97 Hz)"
en: Variable (%d–%.2lf Hz)
sr: Променљиво (%d–%.2lf Hz)

note: Translators: "Variable" is an adjective that refers to the refresh rate
en: Variable (up to %.2lf Hz)
sr: Променљиво (до %.2lf Hz)

en: Night Light Unavailable
sr: Ноћно светло недоступно

note: Translators: Inhibit the redshift functionality until the next day starts
en: Temporarily Disabled Until Tomorrow
sr: Привремено је онемогућено до сутра

note: Translators: This cancels the redshift inhibit.
en: Restart Filter
sr: Поново покрени филтер

en: Night light makes the screen color warmer. This can help to prevent eye strain and sleeplessness.
sr: Ноћно светло чини боје екрана топлијим. Може помоћи у спречавању напрезања очију и несанице.

en: _Schedule
sr: _Закажи

en: Sunset to Sunrise
sr: Од заласка до изласка сунца

en: Manual Schedule
sr: Ручно закажи

en: _Times
sr: _Времена

en: From
sr: Од

en: Hour
sr: Сат

en: Minute
sr: Минут

note: Translators: This is the short form for the time period in the morning
en: AM
sr: преподне

note: Translators: This is the short form for the time period in the afternoon
en: PM
sr: поподне

en: To
sr: До

en: _Color Temperature
sr: _Температура боје

en: Night Light cannot be used from a virtual machine
sr: Не можете да користите ноћно светло у виртуелној машини

en: This could be the result of the graphics driver being used, or the desktop being used remotely.
sr: Ово се вероватно дешава зато што користе неподржан управљач за графичку картицу или сте пријављени на удаљеном рачунару.

en: Use Night Light and choose how to use connected monitors and projectors
sr: Користите ноћно светло и подесите како ћете га применити на повезаним екранима и пројекторима

note: Translators: Search terms to find the Displays panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Panel;Projector;xrandr;Screen;Resolution;Refresh;Monitor;Night;Light;Blue;redshift;color;sunset;sunrise;
sr: Panel;Projector;xrandr;Screen;Resolution;Refresh;Monitor;Night;Light;Blue;redshift;color;sunset;sunrise;панел;пројектор;икс-рандр;екран;резолуција;освежавање;монитор;ноћ;светло;плаво;редшифт;боја;свитање;сумрак;panel;projektor;iks-randr;ekran;rezolucija;osvežavanje;monitor;noć;svetlo;plavo;redšift;boja;svitanje;sumrak;

en: Sound and Media
sr: Звук и медији

en: Volume mute/unmute
sr: Искључивање и укључивање звука

en: Volume down
sr: Смањује јачину звука

en: Volume up
sr: Појачава јачину звука

en: Microphone mute/unmute
sr: Утишавање и појачавање микрофона

en: Launch media player
sr: Покреће медијски програм

en: Play (or play/pause)
sr: Пушта (или пушта/паузира)

en: Pause playback
sr: Паузира пуштање

en: Stop playback
sr: Зауставља пуштање

en: Previous track
sr: Претходна нумера

en: Next track
sr: Следећа нумера

en: Eject
sr: Избаци

en: Typing
sr: Куцање

en: Switch to next input source
sr: Пребаците се на следећи извор улаза

en: Switch to previous input source
sr: Пребаците се на претходни извор улаза

en: Launchers
sr: Покретачи

en: Launch help browser
sr: Покреће прегледач помоћи

en: Launch calculator
sr: Покреће калкулатор

en: Launch email client
sr: Покреће програм за ел. пошту

en: Launch web browser
sr: Покреће веб прегледник

en: Home folder
sr: Лична фасцикла

note: Translators: this is a verb. Translators: "Search" should be phrased as a verb (in both "Name" and "Keywords" fields).
en: Search
sr: Претрага

[ctx: keybinding]
en: Search
sr: Претрага

en: System
sr: Систем

en: Log out
sr: Одјави ме

note: Translators: This is the button which restarts the printer.
en: Restart
sr: Поново покрени

en: Power off
sr: Искључи

en: Lock screen
sr: Закључај екран

en: Accessibility
sr: Приступачност

en: Turn zoom on or off
sr: Укључује/искључује увећање

en: Zoom in
sr: Увећава

en: Zoom out
sr: Умањује

en: Turn screen reader on or off
sr: Укључи/искључи читач екрана

en: Turn on-screen keyboard on or off
sr: Укључи/искључи екранску тастатуру

en: Increase text size
sr: Повећај величину текста

en: Decrease text size
sr: Смањи величину текста

en: High contrast on or off
sr: Укључи/искључи велики контраст

en: Add Input Source
sr: Додај извор улаза

en: Search languages and countries
sr: Претражите језике и државе

en: No input sources found
sr: Нисам пронашао изворе улаза

en: View Keyboard Layout
sr: Прикажи распоред тастатуре

[ctx: Input Source]
en: Other
sr: Друго

en: _Add Input Source
sr: Додај и_звор улаза

en: View More
sr: Прикажи више

en: Move Up
sr: Помери горе

en: Move Down
sr: Помери доле

en: Preferences
sr: Поставке

en: Remove
sr: Уклони

en: Custom Shortcuts
sr: Произвољне пречице

en: Keyboard
sr: Тастатура

en: Input Sources
sr: Извори улаза

en: Includes keyboard layouts and input methods
sr: Укључује распореде тастатуре и начине уноса

en: Input Source Switching
sr: Промена извора улаза

en: Use the _same source for all windows
sr: Користи _исти извор за све прозоре

en: Switch input sources _individually for each window
sr: Засебан _извор улаза за сваки прозор

en: Special Character Entry
sr: Унос посебних знакова

en: Methods for entering symbols and letter variants using the keyboard
sr: Начини за унос симбола и различитих типова слова преко тастатуре

en: A_lternate Characters Key
sr: Тастери _заменских знакова

en: _Compose Key
sr: _Саставни тастер

en: Keyboard Shortcuts
sr: Пречице тастатуре

en: _View and Customize Shortcuts
sr: _Прегледај и прилагоди пречице

en: Alternate Characters Key
sr: Тастери заменских знакова

en: The alternate characters key can be used to enter additional characters. These are sometimes printed as a third-option on your keyboard.
sr: Тастер заменских карактера се може користити за унос додатних знакова. Некада су одштампани као трећа могућност на вашој тастатури.

en: Layout Default
sr: Подразумевани распоред

en: Default
sr: Основно

[ctx: keyboard key]
en: None
sr: Ништа

[ctx: keyboard key]
en: Left Alt
sr: Леви алт

[ctx: keyboard key]
en: Right Alt
sr: Десни алт

[ctx: keyboard key]
en: Left Super
sr: Леви супер

[ctx: keyboard key]
en: Right Super
sr: Десни супер

[ctx: keyboard key]
en: Menu key
sr: Тастер изборника

[ctx: keyboard key]
en: Right Ctrl
sr: Десни Ctrl

en: Compose Key
sr: Саставни тастер

en: The compose key allows a wide variety of characters to be entered. To use it, press compose then a sequence of characters.  For example, compose key followed by <b>o</b> and <b>c</b> will enter <b>©</b>, <b>a</b> followed by <b>'</b> will enter <b>á</b>.
sr: Саставни тастер омогућава унос широког спектра знаков. Да га користите, притисните саставни тастер затим низ знакова.  На пример, саставни тастер за којим следи <b>o</b> и <b>c</b> уписаће <b>©</b>, <b>a</b> за којим следи <b>'</b> уписаће <b>á</b>.

[ctx: keyboard key]
en: Left Ctrl
sr: Леви Ctrl

[ctx: keyboard key]
en: Caps Lock
sr: Закључавање слова

[ctx: keyboard key]
en: Scroll Lock
sr: Закључавање померања

[ctx: keyboard key]
en: Print Screen
sr: Штампај екран

[ctx: keyboard key]
en: Insert
sr: Уметни

en: Input sources can be switched using the %s keyboard shortcut.
    This can be changed in the keyboard shortcut settings.
sr: Извор уноса се може променити преко %s пречице на тастатури.
    Пречица се може променити у подешавањима пречица тастатуре.

en: Search shortcuts
sr: Пречице претраге

en: Search Shortcuts
sr: Пречице претраге

en: Activities _Overview Shortcut
sr: Активирај пречицу прегледа активно_сти

en: Use the Super key to open the overview
sr: Притисните Супер тастер да отворите преглед активности

en: _Reset All…
sr: _Врати све…

en: Add Custom Shortcuts
sr: Додајте произвољне пречице

en: Set up custom shortcuts for launching apps, running scripts, and more
sr: Поставите произвољне пречице за покретање програма, извршавање скрипти и још тога

en: _Add Shortcut…
sr: _Додај пречицу…

en: Reset All Shortcuts?
sr: Да вратим све пречице?

en: All changes to keyboard shortcuts will be lost
sr: Све проемне у пречицама тастатуре ће бити обрисане

en: _Reset All
sr: _Врати све

en: Re_place
sr: _Замени

en: _Set
sr: _Постави

en: Press Esc to cancel or Backspace to disable the keyboard shortcut
sr: Притисните „Esc“ да откажете или „Backspace“ да онемогућите пречицу тастатуре

en: Reset Shortcut
sr: Поништи пречицу

en: Name
sr: Назив

en: Command
sr: Наредба

en: Shortcut
sr: Пречица

en: Reset
sr: Поново постави

note: Translators: This is a mark in the Grayscale scale
en: None
sr: Ништа

en: _Set Shortcut…
sr: _Постави пречицу…

note: TRANSLATORS: Don't translate/transliterate <b>%s</b>, which is the accelerator used
en: <b>%s</b> is already being used for %s. If you replace it, %s will be disabled
sr: „<b>%s</b>“ се већ користи за пречицу „%s“. Ако је замените, пречица „%s“ биће онемогућена

en: Enter the new shortcut
sr: Унесите нову пречицу

en: Set Custom Shortcut
sr: Постави произвољну пречицу

en: Set Shortcut
sr: Постави пречицу

note: Setup the top label * TRANSLATORS: %s is replaced with a description of the keyboard shortcut, * don't translate/transliterate <b>%s</b>
en: Enter new shortcut to change <b>%s</b>
sr: Унесите нову пречицу да промените <b>%s</b>

en: Add Custom Shortcut
sr: Додајте произвољну пречицу

en: %d modified | %d modified
sr[0]: %d ставка је измењена
sr[1]: %d ставке је измењено
sr[2]: %d ставки је измењено
sr[3]: Једна ставка је измењена

en: _Add Shortcut
sr: _Додај пречицу

en: Change keyboard shortcuts and set your typing preferences, keyboard layouts and input sources
sr: Промените пречице тастатуре и подесите ваше поставке куцања, распореде тастатуре и изворе улаза

note: Translators: Search terms to find the Keyboard panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Shortcut;Workspace;Window;Resize;Zoom;Contrast;Input;Source;Lock;Volume;Hotkey;Compose;Character;
sr: Shortcut;Workspace;Window;Resize;Zoom;Contrast;Input;Source;Lock;Volume;Hotkey;Compose;Character;пречица;радни простор;прозор;промени величину;зум;контраст;улаз;извор;закључај;волумен;тастер;састављање;знак;prečica;radni prostor;prozor;promeni veličinu;zum;kontrast;ulaz;izvor;zaključaj;volumen;taster;sastavljanje;znak

en: _Mouse
sr: _Миш

en: Primary Button
sr: Главно дугме

en: Order of physical buttons on mice and touchpads
sr: Подешава редослед физичких тастера на мишевима и додирним таблицама

en: _Left
sr: _Лево

en: _Right
sr: _Десно

note: Translators: This will be presented as the text of a link to the Mouse & Touchpad panel
en: Mouse
sr: Миш

en: Po_inter Speed
sr: Б_рзина показивача

en: Slow
sr: Споро

en: Fast
sr: Брзо

en: Mouse _Acceleration
sr: _Убрзање миша

en: Recommended for most users and applications
sr: Препоручено за већину корисника и програма

en: Turning mouse acceleration off can allow faster and more precise movements, but can also make the mouse more difficult to use.
sr: Искључивањем убрзања миша можете омогућити брже и прецизније покрете, али такође може отежати коришћење миша.

en: Scroll Direction
sr: Смер клизања

en: Tra_ditional
sr: Тра_диционални

en: Scrolling moves the view
sr: Клизање помера преглед

en: _Natural
sr: _Природни

en: Scrolling moves the content
sr: Клизање помера садржај

en: Test _Settings
sr: И_спробај подешавања

en: _Touchpad
sr: Додирна _табла

en: T_ouchpad
sr: Д_одирна табла

en: _Disable Touchpad While Typing
sr: Искључи додирну таблу док _куцам

en: Clicking
sr: Кликтање

en: Secondary Click
sr: Секундарни клик

en: Two _Finger Push
sr: Померање са _два прста

en: Push anywhere with 2 fingers
sr: Померите било где помоћу 2 прста

en: _Corner Push
sr: Превлачење _угла

en: Push with a single finger in the corner
sr: Померање једним прстом преко угла прозора

en: T_ap to Click
sr: _Лупни за клик

en: Quickly touch the touchpad to click
sr: Брзо додирните таблицу за клик

en: Scrolling
sr: Клизање

en: Scroll Method
sr: Начин клизања

en: T_wo Finger
sr: _Два прста

en: Drag two fingers on the touchpad
sr: Превуците са два приста на таблици

en: _Edge
sr: _Ивица

en: Drag one finger on the edge
sr: Вуците једним прстом на ивици

en: T_raditional
sr: Т_радиционални

en: _Pointing Stick
sr: _Штапић

en: Pointing Stick
sr: Штапић

en: Pointing Stick _Acceleration
sr: _Убрзање штапића

en: Turning pointing stick acceleration off can allow faster and more precise movements, but can also make the pointing stick more difficult to use.
sr: Искључивањем убрзања штапића за управљање курсором можете добити брже и прецизније покрете, али и лошији угођај коришћења штапића.

en: Test Mouse & Touchpad
sr: Провери миша и додирну таблу

en: _Clicking
sr: _Кликтање

en: Click Here
sr: Кликните овде

en: Primary Click
sr: Главни клик

en: Double Click
sr: Дупли клик

en: _Scrolling
sr: К_лизање

en: Mouse & Touchpad
sr: Миш и додирна табла

en: Change your mouse or touchpad sensitivity and select right or left-handed
sr: Промените осетљивост миша или додирне табле и изаберите леворукост или деснорукост

note: Translators: Search terms to find the Mouse and Touchpad panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Trackpad;Pointer;Click;Tap;Double;Button;Trackball;Scroll;
sr: Trackpad;Pointer;Click;Tap;Double;Button;Trackball;Scroll;плоча;показивач;клик;додир;дупло;дугме;куглица;клизање;

en: Screen Edges
sr: Ивице екрана

en: _Hot Corner
sr: Врући у_гао

en: Touch the top-left corner to open the Activities Overview
sr: Идите у горњи леви угао да бисте отворили преглед активности

en: _Window Resize
sr: П_ромена величине прозора

en: Drag windows against the top, left, and right screen edges to resize them
sr: Повуците прозоре ка горњој, левој или десној ивици екрана да бисте променили величину

en: Reopen Windows After Login
sr: Поново отвори прозоре након пријаве

en: Restore windows that were open when you last used the computer
sr: Поврати прозоре који су били отворени када сте последњи пут користили рачунар

en: Workspaces
sr: Радни простори

en: _Dynamic Workspaces
sr: _Динамички радни простори

en: Automatically removes empty workspaces
sr: Самостално уклања празне радне просторе

en: _Fixed Number of Workspaces
sr: _Задат број радних простора

en: Specify a number of permanent workspaces
sr: Наведите жељени број трајних радних простора

en: _Number of Workspaces
sr: _Број радних простора

en: Multi-Monitor
sr: Више екрана

en: Workspaces on _primary display only
sr: Радни _простори само на главном екрану

en: Workspaces on all d_isplays
sr: Ра_дни простори на свим екранима

en: App Switching
sr: Пребацивање програма

en: Include apps from all _workspaces
sr: Прикажи програме са свих _радних простора

en: Include apps from the _current workspace only
sr: Прикажи програме _само са тренутног радног простора

en: Multitasking
sr: Упоредни рад

en: Manage preferences for productivity and multitasking
sr: Управљајте поставкама продуктивности и упоредног рада

note: Translators: Search terms to find the Search panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Multitasking;Multitask;Productivity;Customize;Desktop;Hot;Corner;Workspaces;
sr: Multitasking;Multitask;Productivity;Customize;Desktop;Hot;Corner;Workspaces;Упоредни рад;Вишеструки рад;Продуктивност;Прилагоди;Десктоп;Радна површ;Врући угао;Радни простори;Uporedni rad;Višestruki rad;Produktivnost;Prilagodi;Desktop;Radna površ;Vruci ugao;Radni prostori;

en: Proxy
sr: Посредник

en: _Save
sr: _Сачувај

en: _Network Proxy
sr: _Мрежни посредник

en: C_onfiguration
sr: _Подешавање

en: Automatic
sr: Самостално

en: Manual
sr: Ручно

en: Con_figuration URL
sr: _Адреса подешавања

en: Web Proxy Autodiscovery is used when a Configuration URL is not provided. This is not recommended for untrusted public networks.
sr: Аутоматско налажење веб посредника се користи када није дата адреса за подешавање. Ово није препоручљиво на непознатим јавним мрежама.

en: HTTP Proxy
sr: ХТТП посредник

en: URL
sr: Адреса

en: Port
sr: Утичница

en: HTTPS Proxy
sr: ХТТПС посредник

en: FTP Proxy
sr: ФТП посредник

en: SOCKS Host
sr: СОЦКС домаћин

en: Ignored Hosts
sr: Занемарени домаћини

en: Network Unavailable
sr: Мрежа није доступна

en: An error has occurred and network cannot be used.
    Error details: NetworkManager not running.
sr: Не можете да користите мрежу због грешке.
    Подаци о грешци: управник мреже није покренут.

en: VPN
sr: ВПН

en: Add VPN
sr: Додај ВПН

en: Not set up
sr: Није подешено

en: _Proxy
sr: _Посредник

en: Share Network
sr: Дељење мреже

en: QR Code
sr: КР код

en: Scan to Connect
sr: Скенирајте за повезивање

en: Network Name
sr: Назив мреже

note: Translators: This is a password needed for printing.
en: Password
sr: Лозинка

en: Network Options
sr: Опције мреже

en: Forget Network
sr: Заборави мрежу

[ctx: Wi-Fi Connection]
note: TRANSLATORS: This happens when the connection name does not contain the SSID.
en: %s (SSID: %s)
sr: %s (Назив мреже: %s)

note: TRANSLATORS: device status
en: Connected
sr: Повезано

en: Insecure network (WEP)
sr: Небезбедна мрежа (ВЕП)

en: Secure network (WPA)
sr: Безбедна мрежа (ВПА)

en: Secure network (WPA2)
sr: Безбедна мрежа (ВПА2)

en: Secure network (WPA3)
sr: Безбедна мрежа (ВПА3)

en: Secure network
sr: Безбедна мрежа

en: Signal strength %d%%
sr: Јачина сигнала: %d%%

en: Turn On Wi-Fi Hotspot?
sr: Да ли желите да укључите бежичну врућу тачку?

en: Wi-Fi hotspot allows others to share your internet connection, by creating a Wi-Fi network that they can connect to. To do this, you must have an internet connection through a source other than Wi-Fi.
sr: Бежична врућа тачка омогућава другима да деле вашу интернет везу тако што прави бежичну мрежу на коју се могу повезати. Да бисте ово урадили, морате имати интернет везу преко извора који није бежична.

en: Generate Random Password
sr: Насумично генериши лозинку

en: Autogenerate Password
sr: Самостално генериши лозинку

en: _Turn On
sr: _Укључи

note: TRANSLATORS: ‘%s’ is a Wi-Fi Network(SSID) name
en: Turning on the hotspot will disconnect from %s, and it will not be possible to access the internet through Wi-Fi.
sr: Укључивање вруће тачке ће прекинути везу са мрежом %s и неће бити могуће приступити интернету преко бежичне мреже.

en: Network name cannot be empty
sr: Назив мреже не може бити празан

note: SSID length needs to be in the 1-32 byte range
en: Network name is too long
sr: Назив мреже је предугачак

en: Must have a minimum of 8 characters
sr: Мора имати најмање 8 знакова

en: Must have a maximum of %d character | Must have a maximum of %d characters
sr[0]: Мора садржати највише %d знак
sr[1]: Мора садржати највише %d знака
sr[2]: Мора садржати највише %d знакова
sr[3]: Мора садржати највише %d знак

en: Airplane Mode
sr: Авио режим

en: Disables Wi-Fi, Bluetooth and mobile broadband
sr: Онемогућава бежичну, блутут и мобилну широкопојасну мрежу

en: Wi-Fi Off
sr: Бежична мрежа је искључена

en: Turn on to use Wi-Fi
sr: Укључите да бисте користили бежичну мрежу

en: No Wi-Fi Adapter Found
sr: Није пронађен бежични адаптер

en: Make sure you have a Wi-Fi adapter plugged and turned on
sr: Проверите да ли је бежични адаптер прикључен и укључен

en: Airplane Mode On
sr: Авио режим укључен

en: Turn off to use Wi-Fi
sr: Искључите да бисте користили бежичну мрежу

en: Wi-Fi Hotspot Active
sr: Бежична врућа тачка покренута

en: Scan with another device to connect to the hotspot.
    Turn off the hotspot to use Wi-Fi with this device.
sr: Скенирајте другим уређајем да бисте се повезали на врућу тачку.
    Искључите врућу тачку да бисте користили бежичну мрежу на овом уређају.

en: T_urn Off Hotspot…
sr: Искључи _врућу тачку…

en: Visible Networks
sr: Видљиве мреже

en: Wi-Fi Unavailable
sr: Бежична мрежа је недоступна

en: An error has occurred and Wi-Fi cannot be used.
    Error details: NetworkManager not running.
sr: Дошло је до грешке и бежична мрежа се не може користити.
    Појединости о грешци: Управник мрежа није покренут.

en: Turn Off Hotspot?
sr: Искључити врућу тачку?

en: Turning off will disconnect any devices that are using the hotspot.
sr: Искључивање прекида везу свих уређаја који користе врућу тачку.

en: _Turn Off
sr: Ис_кључи

en: Wi-Fi
sr: Бежична мрежа

en: 802.1x _Security
sr: _Безбедност 802.1x

en: _Name
sr: _Назив

en: IP address value not valid
sr: Вредност ИП адресе није исправна

en: Netmask value not valid
sr: Вредност мрежне маске није исправна

en: Security
sr: Безбедност

en: Identity
sr: Идентитет

en: Preserve
sr: Задржи

en: Permanent
sr: Трајно

en: Random
sr: Насумично

en: Stable
sr: Стабилно

en: Stable per SSID
sr: Стабилно за ССИД

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the network device this connection is activated on. This feature is known as MAC cloning or spoofing. Example: 00:11:22:33:44:55
sr: МАК адреса коју унесете овде биће коришћена као хардверска адреса мрежног уређаја на којем се покрене ова веза. Ова могућност је познатија као клонирање или лажирање МАК адресе. На пример: 00:11:22:33:44:55

en: Profile %d
sr: Профил „%d“

note: Translators: "%s" is the user visible name of the network
en: Saved details for “%s” will be permanently lost. This includes passwords and any network changes.
sr: Сачувани подаци за „%s“ ће бити трајно изгубљени. Ово укључује лозинке и све промене унутар мреже.

en: Forget Connection?
sr: Да заборавим везу?

en: _Forget
sr: _Заборави

note: TRANSLATORS: this WEP WiFi security
en: WEP
sr: ВЕП

note: TRANSLATORS: this WPA WiFi security
en: WPA
sr: ВПА

note: TRANSLATORS: this WPA3 WiFi security
en: WPA3
sr: ВПА3

note: TRANSLATORS: this Enhanced Open WiFi security
en: Enhanced Open
sr: Побољшано отварање

note: TRANSLATORS: this WPA WiFi security
en: WPA2
sr: ВПА2

note: TRANSLATORS: this Enterprise WiFi security
en: Enterprise
sr: Ентерпрајз

[ctx: Wifi security]
en: None
sr: Ништа

note: Translators: Option for Blank Screen in Screen Lock page
en: Never
sr: Никада

en: %i day ago | %i days ago
sr[0]: Пре %i дан
sr[1]: Пре %i дана
sr[2]: Пре %i дана
sr[3]: Пре %i дан

[ctx: Signal strength]
en: None
sr: Нема сигнала

[ctx: Signal strength]
en: Weak
sr: Слаб сигнал

[ctx: Signal strength]
en: Ok
sr: Добар сигнал

[ctx: Signal strength]
en: Good
sr: Одличан сигнал

[ctx: Signal strength]
en: Excellent
sr: Изврстан сигнал

en: IPv4 Address
sr: ИПв4 адреса

en: IPv6 Address
sr: ИПв6 адреса

en: IP Address
sr: ИП адреса

en: DNS4
sr: ДНС4

en: DNS6
sr: ДНС6

en: DNS
sr: ДНС

en: Forget Connection…
sr: Заборави везу…

en: Remove Connection Profile…
sr: Уклони профил везе…

en: Remove Connection…
sr: Уклони везу…

en: Remove VPN…
sr: Уклони ВПН…

en: Details
sr: Појединости

en: automatic
sr: аутоматски

en: Automatic DNS is enabled. Did you intend to disable Automatic DNS?
sr: Аутоматски ДНС је омогућен. Да ли желите да онемогућите аутоматски ДНС?

en: Delete Address
sr: Обриши адресу

en: Delete Route
sr: Обриши руту

en: IPv4
sr: ИПв4

en: IPv6
sr: ИПв6

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
sr: Ништа

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
sr: ВЕП 40/128-битни кључ (хекс или АСКИ)

en: WEP 128-bit Passphrase
sr: ВЕП 128-битна лозинка

en: LEAP
sr: ЛЕАП

en: Dynamic WEP (802.1x)
sr: Динамички ВЕП (802.1X)

en: WPA & WPA2 Personal
sr: Лични ВПА & ВПА2

en: WPA & WPA2 Enterprise
sr: Пословни ВПА & ВПА2

en: WPA3 Personal
sr: Лични ВПА3

en: WireGuard
sr: Вајергард

note: Translators: Unknown endpoint host for WireGuard (invalid setting)
en: Unknown
sr: Непознато

en: Unsaved peer
sr: Несачувани парњак

en: Signal Strength
sr: Јачина сигнала

en: Weak
sr: Слаб

en: Link speed
sr: Брзина везе

en: 1Mb/sec
sr: 1 МБ/сек

en: Hardware Address
sr: Хардверска адреса

en: Supported Frequencies
sr: Подржане фреквенције

en: Default Route
sr: Подразумевана рута

en: Last Used
sr: Последњи пут коришћена

en: Connect _automatically
sr: _Сам се повежи

en: Make available to _other users
sr: Учини доступно _другим корисницима

en: _Metered connection: has data limits or can incur charges
sr: О_граничена веза: постоје ограничења за податке или могу настати додатни трошкови

en: Software updates and other large downloads will not be started automatically.
sr: Ажурирања програма и друга велика преузимања неће бити покренута самостално.

en: _MAC Address
sr: _МАЦ адреса

en: M_TU
sr: М_ТУ

en: _Cloned Address
sr: _Клонирана адреса

en: bytes
sr: бајтова

en: IPv_4 Method
sr: ИПв_4 Начин

en: Automatic (DHCP)
sr: Самостално (ДХЦП)

en: Link-Local Only
sr: Само за локалну везу

en: Disable
sr: Искључи

en: Shared to other computers
sr: Дељено ка осталим рачунарима

en: Addresses
sr: Адресе

en: Address
sr: Адреса

en: Netmask
sr: Мрежна маска

en: Gateway
sr: Мрежни пролаз

en: Automatic DNS
sr: Самостални ДНС

en: DNS server address(es)
sr: Адресе ДНС сервера

en: Separate IP addresses with commas
sr: Раздвојте ИП адресе зарезима

en: Routes
sr: Руте

en: Automatic Routes
sr: Самосталне руте

note: Translators: Please see https://en.wikipedia.org/wiki/Metrics_(networking)
en: Metric
sr: Метрика

en: Use this connection _only for resources on its network
sr: Користи ову везу _само за изворе на сопственој мрежи

en: IPv_6 Method
sr: ИПв_6 начин

en: Automatic, DHCP only
sr: Аутоматски, само ДХЦП

en: Shared to other devices
sr: Дељено са осталим уређајима

en: Prefix
sr: Префикс

en: Unable to open connection editor: %s
sr: Не могу да отворим уређивача везе: %s

en: New Profile
sr: Нови профил

en: Invalid setting %s: %s
sr: Неисправна поставка %s: %s

en: Invalid setting %s
sr: Неисправна поставка %s

en: Invalid VPN configuration file
sr: Неисправна датотека подешавања ВПН-а

note: Translators: VPN add dialog Wireguard description
en: Free and open-source VPN solution designed for ease of use, high speed performance and low attack surface.
sr: Слободно ВПН решење отвореног кода, осмишљено за лако коришћење, брз рад и малу површину напада.

en: Import from file…
sr: Увези из датотеке…

en: S_ecurity
sr: Б_езбедност

en: Cannot Import VPN Connection
sr: Не могу да увезем ВПН везу

en: The file “%s” could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
sr: Не могу да прочитам датотеку „%s“ или она не садржи препознате податке о ВПН вези
    
    Грешка: %s.

en: _OK
sr: У _реду

en: Select file to import
sr: Изаберите датотеку за увоз

en: <i>(Error: unable to load VPN connection editor)</i>
sr: <i>(Грешка: не могу да учитам уређивача ВПН везе)</i>

en: _SSID
sr: _ССИД

en: _BSSID
sr: _БССИД

en: _Connection Name
sr: Назив _везе

en: _Interface Name
sr: Назив _интерфејса

en: The name of the wireguard interface to create.
sr: Назив интерфејса Вајергарда који се прави.

en: _Private Key
sr: _Лични кључ

en: The 256 bit private key in base64 encoding
sr: 256-битни приватни кључ у base64 кодирању

en: Show/hide private key
sr: Прикажи или сакриј лични кључ

en: _Listen Port
sr: Ос_лушна утичница

en: A port to listen on. If set to 'automatic', the port will be chosen randomly when the interface comes up.
sr: Утичница за ослушкивање. Ако је постављено на „аутоматски“, утичница ће бити насумично изабрана при покретању интерфејса.

en: _fwmark
sr: _Знак прослеђивања

en: A 32-bit fwmark for outgoing packets. Leave it to 'off' to disable fwmark.
sr: 32-битни знак прослеђивања за одлазне пакете. Оставите на „искључено“ да онемогућите знак прослеђивања.

en: _MTU
sr: _МТУ

en: _Add peer routes
sr: _Додај руте парњака

en: _Peers
sr: _Парњаци

en: Add WireGuard peer
sr: Додај WireGuard парњака

en: No peers set up
sr: Нису подешени парњаци

en: Options…
sr: Могућности…

en: _Endpoint
sr: _Крајња тачка

en: An endpoint IP or hostname, followed by a colon, and then a port number.
sr: ИП адреса или име домаћина крајње тачке, након чега следи двотачка, а затим број утичнице.

en: _Public key
sr: _Јавни кључ

en: A base64 public key calculated by 'wg pubkey' from a private key.
sr: Јавни base64 кључ израчунат на основу „wg pubkey“ из приватног кључа.

en: _Pre-shared key
sr: _Унапред дељени кључ

en: A base64 preshared key generated by 'wg genpsk'. Optional, and may be omitted. Adds an additional layer of symmetric-key cryptography to be mixed into the already existing public-key cryptography, for post-quantum resistance.
sr: Base64 унапред дељени кључ који генерише „wg genpsk“. Опционо је и може се изоставити. Додаје додатни слој симетричне криптографије који се меша са већ постојећом криптографијом јавног кључа, ради отпорности на пост-квантне нападе.

en: Allowed _IP addresses
sr: Дозвољене _ИП адресе

en: Comma-separated list of IP (v4 or v6) addresses with CIDR masks from which incoming traffic for this peer is allowed and to which outgoing traffic for this peer is directed.
sr: Списак ИП (v4 или v6) адреса раздвојених зарезом са CIDR маскама са којих је дозвољен долазни саобраћај за овог парњака и ка којима је усмерен одлазни саобраћај за овог парњака.

en: _Persistent keepalive
sr: _Трајно одржавај у животу

en: How often to send an authenticated empty packet to the peer for the purpose of keeping a stateful firewall or NAT mapping valid. This is optional and not recommended outside of specific setups.
sr: Колико често треба слати аутентификовани празан пакет парњаку ради одржавања важећег стања заштитног зида или NAT мапирања. Ово је опционо и не препоручује се изван специфичних подешавања.

en: seconds
sr: секунди

en: Apply
sr: Примени

en: Control how you connect to the Internet
sr: Управљајте вашим повезивањем на Интернет

note: Translators: Search terms to find the Network panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;IP;LAN;Proxy;WAN;Broadband;Modem;Bluetooth;vpn;DNS;
sr: Network;IP;LAN;Proxy;WAN;Broadband;Modem;Bluetooth;vpn;DNS;мрежа;ИП;ЛАН;прокси;посредник;ВАН;широкопојасна веза;модем;блутут;впн;ДНС;mreža;IP;LAN;proksi;posrednik;VAN;širokopojasna veza;modem;blutut;vpn;DNS;

en: Control how you connect to Wi-Fi networks
sr: Управљајте повезивањем на бежичне мреже

note: Translators: Search terms to find the Wi-Fi panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Network;Wireless;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;Broadband;DNS;Hotspot;
sr: Network;Wireless;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;Broadband;DNS;Hotspot;мрежа;бежична;вај-фај;ип;лан;широкопојасна веза;ДНС;хотспот;mreža;bežična;vaj-faj;ip;lan;širokopojasna veza;DNS;hotspot;

en: never
sr: никад

en: today
sr: данас

en: yesterday
sr: јуче

en: Last used
sr: Последњи пут коришћено

note: Translators: This is used as the title of the connection * details window for ethernet, if there is only a single * profile. It is also used to display ethernet in the * device list.
en: Wired
sr: Жичана веза

en: Add new connection
sr: Додајте нову везу

en: Network deleted
sr: Мрежа је обрисана

note: Translators: %d is the number of network connections deleted.
en: %d network deleted | %d networks deleted
sr[0]: %d мрежа је обрисана
sr[1]: %d мреже су обрисане
sr[2]: %d мрежа је обрисано
sr[3]: Мрежа је обрисана

en: System policy prohibits use as a Hotspot
sr: Политика система забрањује употребу као вруће тачке

en: Wireless device does not support Hotspot mode
sr: Бежични уређај не подржава режим вруће тачке

en: Searching for networks…
sr: Тражим мреже…

en: Add Ethernet Connection
sr: Додајте нову жичану везу

en: IMEI
sr: ИМЕИ

en: Provider
sr: Достављач

en: Mobile Broadband
sr: Мобилни интернет

en: Not connected
sr: Неповезано

en: Active
sr: Активно

en: VPN Options
sr: ВПН могућности

[ctx: Wi-Fi Hotspot]
en: Network Name
sr: Назив мреже

[ctx: Wi-Fi Hotspot]
en: Security Type
sr: Врста безбедности

[ctx: Wi-Fi Hotspot]
en: Password
sr: Лозинка

en: Saved Networks
sr: Сачуване мреже

en: _Connect to Hidden Network…
sr: _Повежи се на скривену мрежу…

en: _Turn On Wi-Fi Hotspot…
sr: _Укључи бежичну врућу тачку…

en: Saved Wi-Fi Networks
sr: Сачуване бежичне мреже

en: No Saved Networks
sr: Нема сачуваних мрежа

en: Saved Wi-Fi networks will appear here
sr: Сачуване бежичне мреже ће се појавити овде

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown
sr: Непознато стање

note: TRANSLATORS: device status
en: Unmanaged
sr: Неуправљан

note: TRANSLATORS: device status
en: Unavailable
sr: Недоступан

note: TRANSLATORS: device status
en: Connecting
sr: Повезивање

note: TRANSLATORS: device status
en: Authentication required
sr: Потребно је потврђивање идентитета

note: TRANSLATORS: device status
en: Disconnecting
sr: Прекидање везе

note: TRANSLATORS: device status
en: Connection failed
sr: Повезивање није успело

note: TRANSLATORS: device status
en: Status unknown (missing)
sr: Стање је непознато (недостаје)

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Configuration failed
sr: Није успело подешавање

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration failed
sr: Није успело подешавање ИП-а

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration expired
sr: Истекло је подешавање ИП-а

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Secrets were required, but not provided
sr: Затражене су тајне, али нису достављене

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant disconnected
sr: Прекинута је веза са 802.1x молиоцем

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant configuration failed
sr: Није успело подешавање 802.1x молиоца

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant failed
sr: 802.1x молилац није успео

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant took too long to authenticate
sr: Потврђивање идентитета 802.1x молиоца је трајало предуго

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service failed to start
sr: ППП услуга није успела да се покрене

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service disconnected
sr: ППП услуга је искључена

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP failed
sr: ППП није успело

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed to start
sr: ДХЦП клијент није успео да се покрене

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client error
sr: Грешка ДХЦП клијента

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed
sr: ДХЦП клијент није успео

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed to start
sr: Услуга дељене везе није успела да се покрене

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed
sr: Услуга дељене везе није успела

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed to start
sr: Услуга самосталног ИП-а није успела да се покрене

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service error
sr: Грешка услуге самосталног ИП-а

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed
sr: Услуга самосталног ИП-а није успела

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Line busy
sr: Линија је заузета

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No dial tone
sr: Нема тона позивања

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No carrier could be established
sr: Ниједна носећа веза није могла бити успостављена

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing request timed out
sr: Истекло је време захтева позивања

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing attempt failed
sr: Покушај позивања није успео

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem initialization failed
sr: Није успело покретање модема

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to select the specified APN
sr: Нисам успео да изаберем наведени АПН

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Not searching for networks
sr: Не тражим мреже

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration denied
sr: Завођење мреже је одбијено

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration timed out
sr: Истекло је време за завођење мреже

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to register with the requested network
sr: Нисам успео да се заведем на захтевану мрежу

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PIN check failed
sr: Провера ПИН-а није успела

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Firmware for the device may be missing
sr: Можда недостаје фирмвер за уређај

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection disappeared
sr: Веза је нестала

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Existing connection was assumed
sr: Постојећа веза је преузета

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem not found
sr: Није пронађен модем

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Bluetooth connection failed
sr: Веза блутута није успела

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Card not inserted
sr: СИМ картица није убачена

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Pin required
sr: Потребан је СИМ ПИН

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Puk required
sr: Потребан је СИМ ПУК

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM wrong
sr: Погрешан СИМ

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection dependency failed
sr: Није успела међузависност везе

note: TRANSLATORS: device status
en: Firmware missing
sr: Недостаје фирмвер

note: TRANSLATORS: device status
en: Cable unplugged
sr: Кабл је извучен

[ctx: notifications]
note: Translators: This is the per app switch for message tray usage.
en: _Notifications
sr: О_бавештења

en: Show in notifications list
sr: Прикажи на списку обавештења

[ctx: notifications]
note: Translators: This is the setting to configure sounds associated with notifications.
en: _Sound
sr: _Звук

en: Allow notification sounds from app
sr: Дозволи звучна обавештења из програма

en: Banners
sr: Траке

[ctx: notifications]
en: Show _Banners
sr: Прикажи _траке

en: Show notifications above apps
sr: Прикажи обавештења изнад апликација

[ctx: notifications]
note: Translators: Popups here refers to message tray notifications in the middle of the screen.
en: Show _Content
sr: Прикажи _садржај

en: Include message details in notification banners
sr: Укључи детаље поруке у обавештајне траке

en: Lock Screen
sr: Екран закључавања

[ctx: notifications]
en: Show B_anners
sr: Прикажи т_раке

en: Show notifications on lock screen
sr: Прикажи обавештења на екрану закључавања

[ctx: notifications]
en: Show C_ontent
sr: Прикажи с_адржај

en: Include message details on lock screen
sr: Укључи детаље поруке на екрану закључавања

en: Notifications
sr: Обавештења

en: _Do Not Disturb
sr: _Не узнемиравај

note: Translators: Whether to show notifications on the lock screen
en: _Lock Screen Notifications
sr: _Обавештења на екрану закључавања

note: Translators: List of apps.
en: App Notifications
sr: Обавештења програма

en: Control which notifications are displayed and what they show
sr: Управљајте приказаним обавештењима и њиховим садржајем

note: Translators: Search terms to find the Notifications panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Notifications;Banner;Message;Tray;Popup;
sr: Notifications;Banner;Message;Tray;Popup;обавештења;врпца;порука;фиока;искочко;

en: Calendar, contacts, files
sr: Календар, контакти, датотеке

en: Email, calendar, contacts, files
sr: Е-пошта, календар, контакти, датотеке

en: Microsoft Exchange
sr: Мајкрософт размена

en: Email, calendar, contacts
sr: Е-пошта, календар, контакти

en: Enterprise authentication
sr: Пословна пријава

en: Email Server
sr: Сервер е-поште

en: IMAP/SMTP
sr: ИМАП/СМТП

en: Calendar, Contacts and Files
sr: Календар, контакти и датотеке

en: WebDAV
sr: ВебДАВ

en: Enterprise Authentication
sr: Пословна пријава

en: Kerberos
sr: Керберос

[ctx: Online Account]
en: Other
sr: Остало

en: Error
sr: Грeшкa

en: Offline — unable to connect accounts
sr: Ван мреже – не могу да се повежем на налог

en: Allow apps to access online services by connecting your cloud accounts
sr: Дозволи програмима да приступају мрежним сервисима преко вашег налога у облаку

en: Your Accounts
sr: Ваши налози

en: Connect an Account
sr: Повежи се на налог

en: Online Accounts
sr: Налози на мрежи

en: Connect to your online accounts and decide what to use them for
sr: Повежите се на ваше налоге на мрежи и одлучите за шта ћете их користити

note: Translators: Search terms to find the Online Accounts panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! For ReadItLater and Pocket, see http://en.wikipedia.org/wiki/Pocket_(application)
en: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Web;Online;Chat;Calendar;Mail;Contact;ownCloud;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocket;ReadItLater;
sr: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Web;Online;Chat;Calendar;Mail;Contact;ownCloud;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocket;ReadItLater;гугл;фејсбук;твитер;јаху;веб;мрежа;ћаскање;календар;пошта;контакт;лични_облак;керберос;имап;смтп;покет;прочитајкасније;

en: Unknown time
sr: Непознато време

en: %i minute | %i minutes
sr[0]: %i минут
sr[1]: %i минута
sr[2]: %i минута
sr[3]: %i минута

en: %i hour | %i hours
sr[0]: %i сат
sr[1]: %i сата
sr[2]: %i сати
sr[3]: %i сат

en: hour | hours
sr[0]: сат
sr[1]: сата
sr[2]: сати
sr[3]: сат

en: minute | minutes
sr[0]: минут
sr[1]: минута
sr[2]: минута
sr[3]: минут

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s until fully charged
sr: %s до потпуне напуњености

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: Caution: %s remaining
sr: Пажња: преостаје још %s рада

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s remaining
sr: %s преостало

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Fully charged
sr: Потпуно пуна

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Not charging
sr: Не пуни се

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Empty
sr: Празна

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Charging
sr: Пуни се

note: TRANSLATORS: primary battery
en: Discharging
sr: Празни се

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless mouse
sr: Бежични миш

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Wireless keyboard
sr: Бежична тастатура

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Uninterruptible power supply
sr: Непрекидив извор напајања

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Personal digital assistant
sr: Лични дигитални помоћник

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Cellphone
sr: Мобилни телефон

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Media player
sr: Музички уређај

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Tablet
sr: Таблица

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Computer
sr: Рачунар

note: TRANSLATORS: secondary battery
en: Gaming input device
sr: Улазни уређај за игре

note: TRANSLATORS: secondary battery, misc
en: Battery
sr: Батерија

[ctx: Battery name]
en: Main
sr: Главна

[ctx: Battery name]
en: Extra
sr: Додатна

note: TRANSLATORS: This is the battery charge level percentage (e.g. 50%). This could be localized to account for local Percent sign formatting guidelines. See https://en.wikipedia.org/wiki/Percent_sign#Correct_style
en: %d %%
sr: %d %%

en: _General
sr: _Опште

note: Translators: 'battery charging' means the settings to handle the way battery charges, not that the battery is currently charging.
en: Battery Charging
sr: Пуни се

en: _Maximize Charge
sr: _Напуни батерију

en: Uses all battery capacity. Degrades batteries more quickly.
sr: Користи сав капацитет батерије. Стари батерију брже.

en: Preserve Battery _Health
sr: Чува_ј здравље батерије

en: Increases battery longevity by maintaining lower charge levels
sr: Продужава век батерије мањим нивоима пуњења

en: Connected Devices
sr: Прикључени уређаји

en: Power Mode
sr: Режим напајања

en: Po_wer Button Behavior
sr: Радња ду_гмета за напајање

en: _Show Battery Percentage
sr: Прикажи _проценат батерије

en: Show exact charge level in the top bar
sr: Прикажи тачан ниво батерије у траци на врху

en: _Power Saving
sr: Уш_теда струје

en: A_utomatic Screen Brightness
sr: Самостално _осветљење екрана

en: Adjust screen brightness to the surrounding light
sr: Подешава осветљеност екрана према амбијенталном светлу

en: _Dim Screen
sr: _Затамни екран

en: Reduce screen brightness when the device is inactive
sr: Смањује осветљеност екрана када је уређај неактиван

en: Automatic Power _Saver
sr: _Самостална уштеда батерије

en: Turn on power saver mode when battery power is low
sr: Укључује режим уштеде енергије када је батерија скоро празна

en: Automatic Screen _Blank
sr: Самостално ис_кључивање екрана

en: Turn the screen off after a period of inactivity
sr: Искључује екран након одређеног мировања

en: D_elay
sr: П_омерај времена

en: Automatic Suspend
sr: Самостално обустављање

en: On Ba_ttery Power
sr: Када се напаја са ба_терије

en: De_lay
sr: Зас_тој

en: Whe_n Plugged In
sr: Када је укључе_н у струју

en: Del_ay
sr: Зас_тој

en: Disabling automatic suspend will result in higher power consumption. It is recommended to keep automatic suspend enabled.
sr: Онемогућавање самосталног обустављања рада ће повећати потрошњу електричне енергије. Препоручује се да га оставите укљученог.

note: TRANSLATORS: This is the same title as the title from the .ui file, but without mnemonic
en: Power Saving
sr: Уштеда енергије

en: Battery Levels
sr: Нивои батерије

note: Translators: UPS is an Uninterruptible Power Supply: * https://en.wikipedia.org/wiki/Uninterruptible_power_supply
en: UPS
sr: Извор непрекидног напајања (UPS)

en: Battery Level
sr: Ниво батерије

en: Suspend
sr: Обустави

en: Power Off
sr: Искључи

en: Hibernate
sr: Замрзни

en: Nothing
sr: Ништа

en: Performance mode temporarily disabled due to high operating temperature
sr: Режим високе учинковитости је привремено онемогућен због високе радне температуре

en: Lap detected: performance mode temporarily unavailable. Move the device to a stable surface to restore.
sr: Уочен рад на крилу, режим високе учинковитости је привремено недоступан. Померите уређај на стабилну површину ради поновног омогућавања.

en: Performance mode temporarily disabled
sr: Режим високе учинковитости је привремено онемогућен

en: Power saver enabled due to low battery. Previous mode will be restored when battery is charged.
sr: Уштеда енергије је омогућена због скоро празне батерије. Претходни режим ће бити враћен када се батерија напуни.

note: translators: "%s" is an application name
en: Power Saver mode activated by “%s”
sr: Режим уштеде енергије је активирао „%s“

note: translators: "%s" is an application name
en: Performance mode activated by “%s”
sr: Режим високе учинковитости је активирао „%s“

[ctx: Power profile]
en: P_erformance
sr: _Висока учинковитост

en: High performance and power usage
sr: Висока учинковитост и потрошња енергије

[ctx: Power profile]
en: Ba_lanced
sr: _Уравнотежено

en: Standard performance and power usage
sr: Стандардна учинковитост и потрошња енергије

[ctx: Power profile]
en: P_ower Saver
sr: У_штеда енергије

en: Reduced performance and power usage
sr: Смањена учинковитост и потрошња енергије

en: Power
sr: Напајање

en: View your battery status and change power saving settings
sr: Прегледајте стање батерије и измените подешавања уштеде енергије

note: Translators: Search terms to find the Power panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Power;Sleep;Suspend;Hibernate;Battery;Brightness;Dim;Blank;Monitor;DPMS;Idle;Energy;
sr: Power;Sleep;Suspend;Hibernate;Battery;Brightness;Dim;Blank;Monitor;DPMS;Idle;Energy;напајање;спавање;обустава;замрзавање;батерија;осветљеност;затамњивање;монитор;ДПМС;мировање;енергија;

note: Translators: This button adds new printer. Translators: This button adds a new printer.
en: _Add Printer…
sr: _Додај штампач…

en: Search printers
sr: Претрага штампача

en: No Printers
sr: Нема штампача

note: Translators: Title if the CUPS server is not running (we can not connect to it).
en: No Print Service
sr: Нема услуге штампања

note: Translators: Description if the CUPS server is not running (we can not connect to it).
en: The system printing service doesn’t seem to be available
sr: Изгледа да није доступан позадински програм за штампу

note: Translators: %s is the printer name
en: Printer “%s” has been deleted
sr: Штампач „%s“ је обрисан

en: Failed to add new printer.
sr: Нисам успео да додам нови штампач.

en: Printers
sr: Штампачи

en: Add printers, view printer jobs and decide how you want to print
sr: Додајте штампаче, погледајте послове штампања и одлучите како желите да штампате

note: Translators: Search terms to find the Printers panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Printer;Queue;Print;Paper;Ink;Toner;
sr: Printer;Queue;Print;Paper;Ink;Toner;штампач;ред;штампа;папир;мастило;тонер;

en: Printer Details
sr: Појединости штампача

en: Printer names cannot contain SPACE, TAB, #, or /
sr: Назив штампача не може садржати размак, табулатор, # или /

en: _Location
sr: _Локација

en: _Address
sr: _Адреса

en: Open Address
sr: Отвори адресу

note: Translators: Name of column showing printer drivers
en: Driver
sr: Управљач

en: _Search for Drivers
sr: По_тражи управљачке програме

en: S_elect from Database…
sr: Иза_бери из базе података…

en: _Install PPD File…
sr: _Инсталирај ППД датотеку…

en: No suitable driver found
sr: Нису пронађени одговарајући управљачки програми

en: Searching for preferred drivers…
sr: Тражим подесне управљачке програме…

en: PostScript Printer Description files (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)
sr: Датотеке описа Постскрипт штампача (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)

note: Translators: The found device is a JetDirect printer
en: JetDirect Printer
sr: Штампач са непосредним млазом

note: Translators: The found device is a Line Printer Daemon printer
en: LPD Printer
sr: ЛПД штампач

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: One Sided
sr: Једнострано

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Long Edge (Standard)
sr: По дужој ивици (стандардно)

note: Translators: this is an option of "Two Sided"
en: Short Edge (Flip)
sr: По краћој ивици (окренуто)

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Portrait
sr: Усправно

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Landscape
sr: Положено

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse landscape
sr: Обрнуто положено

note: Translators: this is an option of "Orientation"
en: Reverse portrait
sr: Обрнуто усправно

note: Translators: Clicking this button prioritizes printing of this print job.
en: Move Print Job to Top of Queue
sr: Пребаци овај задатак на врх заказаног

en: Resume
sr: Настави

en: Pause
sr: Паузирај

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is waiting to be printed)
en: Pending
sr: На чекању

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is held for printing)
en: Paused
sr: Паузиран

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job needs authentication to proceed further)
en: Authentication required
sr: Потребно је потврђивање идентитета

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is currently printing)
en: Processing
sr: Обрађује

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been stopped)
en: Stopped
sr: Заустављен

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been cancelled)
en: Cancelled
sr: Отказано

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has aborted due to error)
en: Aborted
sr: Поништен

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has completed successfully)
en: Completed
sr: Завршено

en: Active Jobs
sr: Активни задаци

note: Translators: this action removes (purges) all the listed jobs from the list.
en: _Clear All
sr: Очисти _све

note: Translators: this label describes the dialog empty state, with no jobs listed.
en: No Active Printer Jobs
sr: Нема покренутих задатака на штампачу

note: Translators: This button pop up authentication dialog for print jobs which need credentials.
en: _Authenticate
sr: _Потврди идентитет

en: Clear All Active Jobs?
sr: Очистити све покренуте послове?

en: Clearing jobs cannot be undone
sr: Чишћење послова није могуће опозвати

en: Clear _All
sr: Очисти _све

note: Translators: This is a windows domain used with SMB protocol.
en: Domain
sr: Домен

note: Translators: This is a username on a print server.
en: Username
sr: Корисничко име

note: Translators: This button authenticates all print jobs and send them for printing.
en: A_uthenticate
sr: Потврди _идентитет

note: Translators: This label shows how many jobs of this printer needs to be authenticated to be printed.
en: %u Job Requires Authentication | %u Jobs Require Authentication
sr[0]: %u задатак захтева потврђивање идентитета
sr[1]: %u задатка захтевају потврђивање идентитета
sr[2]: %u задатка захтевају потврђивање идентитета
sr[3]: %u задатак захтева потврђивање идентитета

note: Translators: The printer needs authentication info to print.
en: Enter credentials to print from %s
sr: Унесите податке за пријаву да бисте штампали са штампача „%s“

note: Translators: Name of job which makes printer to autoconfigure itself
en: Automatic configuration
sr: Аутоматско подешавање

note: Translators: This is the title presented at top of the dialog.
en: Add Printer
sr: Додај штампач

en: Unlock Print Server
sr: Откључај сервер штампача

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Unlock %s.
sr: Откључај „%s“.

note: Translators: Samba server needs authentication of the user to show list of its printers.
en: Enter username and password to view printers on %s.
sr: Унесите корисничко име и лозинку да видите штампаче на „%s“.

note: Translators: The found device is a printer connected via USB
en: USB
sr: УСБ

note: Translators: The found device is a printer connected via serial port
en: Serial Port
sr: Серијски прикључник

note: Translators: The found device is a printer connected via parallel port
en: Parallel Port
sr: Паралелни прикључник

note: Translators: Location of found network printer (e.g. Kitchen, Reception)
en: Location: %s
sr: Место: %s

note: Translators: Network address of found printer
en: Address: %s
sr: Адреса: %s

note: Translators: This item is a server which needs authentication to show its printers
en: Server requires authentication
sr: Сервер захтева потврђивање идентитета

note: Translators: this is the "go back" action of a button
en: Back
sr: Назад

note: Translators: This button opens authentication dialog for selected server. Translators: This buttons submits the credentials for the selected server.
en: _Unlock
sr: _Откључај

note: Translators: No printers were detected
en: No Printers Found
sr: Нису пронађени штампачи

en: Searching for Printers
sr: Тражим штампаче

note: Translators: The entered text should contain network address of a printer or a text which will filter found devices (their names and locations)
en: Enter a network address or search for a printer
sr: Унесите адресу мреже или потражите штампач

en: Authentication Required
sr: Потребно је потврђивање идентитета

en: Enter username and password to view printers on Print Server
sr: Унесите корисничко име и лозинку да видите штампаче на серверу штампања

en: Printer Options
sr: Опције штампања

note: Translators: This button triggers the printing of a test page.
en: _Test Page
sr: Про_бна страница

en: Two Sided
sr: Двострано

en: Paper Type
sr: Врста папира

en: Paper Source
sr: Извор папира

en: Output Tray
sr: Излазна фиока

[ctx: printing option]
en: Resolution
sr: Резолуција

en: GhostScript pre-filtering
sr: Гоуст-скрипт предфилтрирање

en: Shrink Page
sr: Скупи страницу

note: Translators: This option sets number of pages printed on one sheet
en: Pages per side
sr: Страница по листу

note: Translators: This option sets whether to print on both sides of paper
en: Two-sided
sr: Двострано

note: Translators: This option sets orientation of print (portrait, landscape...)
en: Orientation
sr: Усмерење

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "General" tab contains general printer options
en: General
sr: Опште

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Page Setup" tab contains settings related to pages (page size, paper source, etc.)
en: Page Setup
sr: Подешавање странице

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Installable Options" tab contains settings of presence of installed options (amount of RAM, duplex unit, etc.)
en: Installable Options
sr: Инстаљиве опције

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Job" tab contains settings for jobs
en: Job
sr: Задатак

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Image Quality" tab contains settings for quality of output print (e.g. resolution)
en: Image Quality
sr: Квалитет слике

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Color" tab contains color settings (e.g. color printing)
en: Color
sr: Боја

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Finishing" tab contains finishing settings (e.g. booklet printing)
en: Finishing
sr: Завршавање

[ctx: Printer Option Group]
note: Translators: "Advanced" tab contains all others settings
en: Advanced
sr: Напредно

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page
en: Test Page
sr: Пробна страница

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page
en: Test page
sr: Пробна страница

note: Translators: this is an option of "Paper Source"
en: Auto Select
sr: Самостално изабери

note: Translators: this is an option of "Paper Source" Translators: this is an option of "Resolution"
en: Printer Default
sr: Подразумевано за штампач

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Embed GhostScript fonts only
sr: Само угњеждени Гоуст-скрипт фонтови

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 1
sr: Претвори у ПС ниво 1

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: Convert to PS level 2
sr: Претвори у ПС ниво 2

note: Translators: this is an option of "GhostScript"
en: No pre-filtering
sr: Без предфилтрирања

en: Select Printer Driver
sr: Изаберите управљачки програм штампача

en: Loading Drivers
sr: Учитавам управљачке програме

note: Translators: Name of column showing printer manufacturers
en: Manufacturer
sr: Произвођач

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: No Active Jobs
sr: Нема активних послова

en: Model
sr: Модел

en: Location
sr: Место

en: Status
sr: Стање

en: Ink Level
sr: Ниво мастила

note: Translators: This is the message which follows the printer error.
en: Please restart when the problem is resolved
sr: Поново покрените када проблем буде решен

en: Printing Options
sr: Опције штампања

note: Translators: Set this printer as default
en: Use Printer by Default
sr: Користи штампач као подразумевани

note: Translators: This button executes command which cleans print heads of the printer.
en: Clean Print Heads
sr: Очисти главе штампача

en: Remove Printer
sr: Уклони штампач

note: Translators: This is the label of the button that opens the Jobs Dialog.
en: %u Job | %u Jobs
sr[0]: %u посао
sr[1]: %u посао
sr[2]: %u посао
sr[3]: један посао

note: Translators: Name of job which makes printer to clean its heads
en: Clean print heads
sr: Очистите главе штампача

note: Translators: The printer is low on toner
en: Low on toner
sr: Понестаје тонера

note: Translators: The printer has no toner left
en: Out of toner
sr: Нема више тонера

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Low on developer
sr: Понестаје развијача

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Out of developer
sr: Нема више развијача

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Low on a marker supply
sr: Понестаје маркера

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Out of a marker supply
sr: Нема више маркера

note: Translators: One or more covers on the printer are open
en: Open cover
sr: Отворен поклопац

note: Translators: One or more doors on the printer are open
en: Open door
sr: Отворена вратанца

note: Translators: At least one input tray is low on media
en: Low on paper
sr: Понестаје папира

note: Translators: At least one input tray is empty
en: Out of paper
sr: Нема више папира

[ctx: printer state]
note: Translators: The printer is offline
en: Offline
sr: Ван мреже

[ctx: printer state]
note: Translators: Someone has stopped the Printer Translators: Printer's state (no jobs can be processed)
en: Stopped
sr: Заустављен

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is almost full
en: Waste receptacle almost full
sr: Посуда за отпад је скоро пуна

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is full
en: Waste receptacle full
sr: Посуда за отпад је пуна

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is near end of life
sr: Оптички фото-проводник је при крају радног века

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is no longer functioning
sr: Оптички фото-проводник више не функционише

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (can start new job without waiting)
en: Ready
sr: Спреман

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (printer is ready but doesn't accept new jobs)
en: Does not accept jobs
sr: Не прихвата послове

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (jobs are processing)
en: Processing
sr: Обрађује

en: Device Identifier
sr: Одредник уређаја

en: UUID
sr: ЈУИБ

en: Timestamp
sr: Временска ознака

en: Depends on other devices
sr: Зависи од других уређаја

en: Authorize and Connect
sr: Овласти и повежи

en: Forget Device
sr: Заборави уређај

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Disconnected
sr: Није повезан

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connecting
sr: Повезујем

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected
sr: Повезан

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorization Error
sr: Грешка у овлашћивању

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorizing
sr: Овлашћујем

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Reduced Functionality
sr: Смањена употребљивост

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected and Authorized
sr: Повезан и овлашћен

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Unknown
sr: Непознато

note: Translators: The time point the device was authorized.
en: Authorized at
sr: Овлашћен датума

note: Translators: The time point the device was connected.
en: Connected at
sr: Повезан датума

note: Translators: The time point the device was enrolled, * i.e. authorized and stored in the device database.
en: Enrolled at
sr: Уписан датума

en: Failed to authorize device:
sr: Нисам успео да овластим уређај:

en: Failed to forget device:
sr: Нисам успео да заборавим уређај:

en: Depends on %u other device | Depends on %u other devices
sr[0]: Зависи од %u другог уређаја
sr[1]: Зависи од %u друга уређаја
sr[2]: Зависи од %u других уређаја
sr[3]: Зависи од %u другог уређаја

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Error
sr: Грешка

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorized
sr: Овлашћен

en: Thunderbolt
sr: Тандерболт

en: No Thunderbolt Support
sr: Без подршке за Тандерболт

en: Could not connect to the thunderbolt subsystem
sr: Не могу да се повежем на тандерболт подсистем

en: Direct Access
sr: Директни приступ

en: Allow direct access to devices such as docks and external GPUs
sr: Дозволи директни приступ уређајима као што су докови или спољне графичке картице

en: Pending Devices
sr: Уређаји на чекању

en: No devices attached
sr: Нема закачених уређаја

en: The Thunderbolt subsystem (boltd) is not installed or not set up properly.
sr: Тандерболт подсистем (boltd) није инсталиран или није подешен исправно.

en: Allow direct access to devices such as docks and external GPUs.
sr: Дозволи директни приступ уређајима као што су докови или спољне графичке картице.

en: Only USB and Display Port devices can attach.
sr: Могу се качити само УСБ и Дисплеј порт уређаји.

en: Thunderbolt could not be detected.
    Either the system lacks Thunderbolt support, it has been disabled in the BIOS or is set to an unsupported security level in the BIOS.
sr: Тандерболт није могао бити откривен.
    Или систем нема подршку за Тандерболт, или је онемогућен у БИОС-у, или је постављен на неподржани ниво безбедности у БИОС-у.

en: Thunderbolt support has been disabled in the BIOS.
sr: Подршка за Тандерболт је онемогућена у БИОС-у.

en: Thunderbolt security level could not be determined.
sr: Безбедносни ниво Тандерболта се не може утврдити.

en: Error switching direct mode: %s
sr: Грешка при промени директног режима: %s

en: Cameras
sr: Камере

en: _Camera Access
sr: Приступ _камери

en: Allow permitted apps to use cameras
sr: Дозволи овлашћеним програмима приступ камерама

en: Permitted Apps
sr: Дозвољени програми

en: The following sandboxed apps have been given permission to use cameras. Apps that are not sandboxed can use cameras without asking for permission.
sr: Следећи ограничени програми добили су овлашћење за коришћење камера. Програми који нису ограничени могу користити камере без тражења овлашћења.

en: No sandboxed apps have asked for camera access
sr: Ниједан ограничени програм није затражио приступ камери

en: Privacy & Security
sr: Приватност и безбедност

en: _Screen Lock
sr: _Закључавање екрана

en: Automatic screen lock
sr: Самостално закључавање екрана

en: Control access to your location
sr: Одређује приступ вашој локацији

en: _File History &amp; Trash
sr: _Историјат датотека и смеће

en: Remove saved data and files
sr: Уклони сачуване податке и датотеке

en: _Diagnostics
sr: _Дијагностика

en: Automatic problem reporting
sr: Самостално извести о проблему

en: _Cameras
sr: _Камере

en: Control camera access
sr: Одређује приступ камери

en: _Thunderbolt
sr: _Тандерболт

en: Manage device access
sr: Управља Тандерболт уређајима

en: Device _Security
sr: _Безбедност уређаја

en: Hardware security status and information
sr: Стање и подаци о безбедности хардвера

en: Diagnostics
sr: Дијагностика

en: Problem Reporting
sr: Извештавање о проблему

en: _Automatic Problem Reporting
sr: _Самостално извести о проблему

note: translators: The first '%s' is the distributor's name, such as 'Fedora', the second '%s' is a link to the privacy policy
en: Sending reports of technical problems helps us improve %s. Reports are sent anonymously and are scrubbed of personal data — %s.
sr: Слање извештаја о техничким проблемима нам помаже да побољшамо %s. Извештаји се шаљу анонимно, без ваших личних података — %s.

note: translators: The '%s' is the distributor's name, such as 'Fedora'
en: Sending reports of technical problems helps us improve %s. Reports are sent anonymously and are scrubbed of personal data.
sr: Слање извештаја о техничким проблемима нам помаже да побољшамо %s. Извештаји се шаљу анонимно, без ваших личних података.

en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts.
    
    For more information, contact the hardware manufacturer or IT support.
sr: Безбедно подизање спречава учитавање злонамерног софтвера за време покретања уређаја.
    
    За више информација, обратите се произвођачу хардвера или ИТ подршци.

note: TRANSLATORS: secure boot refers to the system firmware security mode
en: Secure Boot is Active
sr: Безбедно подизање је активно

note: TRANSLATORS: this is the first section of the decription
en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts. It is currently turned on and is functioning correctly.
sr: Безбедно подизање спречава учитавање злонамерног софтвера за време покретања уређаја. Тренутно је укључено и ради без грешке.

note: TRANSLATORS: secure boot refers to the system firmware security mode
en: Secure Boot Has Problems
sr: Безбедно подизање има проблема

note: TRANSLATORS: this is the first section of the decription.
en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts. It is currently turned on, but will not work due to having an invalid key.
sr: Безбедно подизање спречава учитавање злонамерног софтвера за време покретања уређаја. Тренутно је укључено, али неће радити зато што има један неисправан кључ.

note: TRANSLATORS: this is the second section of description.
en: Secure boot problems can often be resolved from your device's UEFI firmware settings (BIOS) and your hardware manufacturer may provide information on how to do this.
sr: Проблеми безбедног подизања система се често могу решити из поставки УЕФИ фирмвера вашег рачунара (БИОС), а произвођач вашег хардвера може да вам достави податке како то да урадите.

note: TRANSLATORS: this is the third section of description.
en: For help, contact your hardware manufacturer or IT support provider.
sr: За помоћ, обратите се произвођачу вашег хардвера или пружиоцу ИТ подршке.

note: TRANSLATORS: secure boot refers to the system firmware security mode
en: Secure Boot is Turned Off
sr: Безбедно подизање је искључено

note: TRANSLATORS: this is the first section of the description.
en: Secure boot prevents malicious software from being loaded when the device starts. It is currently turned off.
sr: Безбедно подизање спречава учитавање злонамерног софтвера за време покретања уређаја. Тренутно је искључено.

note: TRANSLATORS: this is the second section of the description.
en: Secure boot can often be turned on from your device's UEFI firmware settings (BIOS). For help, contact your hardware manufacturer or IT support provider.
sr: Безбедно подизање се често може укључити из поставки УЕФИ фирмвера вашег уређаја (БИОС). Обратите се произвођачу вашег хардвера или пружиоцу ИТ подршке за помоћ.

en: _Copy Technical Report
sr: _Копирај технички извештај

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: 0/4 stars
en: Security Checks Failed
sr: Безбедносне провере нису успеле

note: TRANSLATORS: This is the description to describe the failure on checking the security items.
en: Hardware does not pass checks. This means that you are not protected against common hardware security issues.
    
    It may be possible to resolve hardware security issues by updating your firmware or changing device configuration options. However, failures can stem from the physical hardware itself and may not be fixable.
sr: Хардвер није прошао провере. То значи да нисте заштићени од уобичајених безбедносних проблема са хардвером.
    
    Можда можете да решите хардверске безбедносне проблеме ажурирањем фирмвера или другачијим подешавањима уређаја. Међутим, неуспеси могу потицати од самог физичког хардвера и можда се не могу поправити.

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: 1/4 stars
en: Basic Security Checks Passed
sr: Успела је основна безбедносна провера

note: TRANSLATORS: This description describes the device passing the minimum requirement of security check.
en: This device meets basic security requirements and has protection against some hardware security threats. However, it lacks other recommended protections.
sr: Овај уређај испуњава основне безбедносне захтеве и има заштиту од неких безбедносних претњи по хардвер. Ипак, неке од препоручених заштита недостају.

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: 2~4 stars
en: Protected
sr: Заштићен

note: TRANSLATOR: This description describes the devices passing the extended security check.
en: This device passes current security tests. It is protected against the majority of hardware security threats.
sr: Овај уређај је прошао све безбедоносне провере. Хардвер је заштићен од највећег броја сигурносних претњи.

en: Checks Unavailable
sr: Провере нису доступне

note: TRANSLATORS: When the security result is unavailable, this description is shown.
en: Device security checks are not available for this device. It is not possible to tell whether it meets hardware security requirements.
sr: Провера безбедности уређаја није доступна за овај уређај. Није могуће рећи да ли испуњава потребне захтеве безбедности хардвера.

en: Report copied to clipboard
sr: Извештај копиран у оставу

en: About Device Security
sr: О безбедности уређаја

en: Device security provides information about how protected your device is against security issues which target the hardware itself.
    
    Aspects of hardware that affect security include:
    
    • security features that are built into a hardware itself;
    • how the hardware is configured to protect against security issues;
    • the security of the software runs directly on the hardware.
    
    Security threats which affect hardware include malware and viruses that target the software that runs directly on the hardware. It also includes physical tampering, such as physical connection to the hardware to read data and implant malware.
    
    Device security is just one aspect of security, and does not reflect the overall security status of the system and applications.
sr: Безбедност уређаја пружа информације о томе колико је ваш уређај заштићен од безбедносних проблема који циљају сам хардвер.
    
    Аспекти хардвера који утичу на безбедност укључују:
    
    • безбедносне функције које су уграђене у сам хардвер;
    • како је хардвер подешен да се штити од безбедносних проблема;
    • безбедност софтвера који се извршава директно на хардверу.
    
    Безбедносне претње које утичу на хардвер укључују злонамерне програме и вирусе који циљају софтвер који се извршава директно на хардверу. То укључује и физичко неовлашћено отварање, као што је физичко повезивање на хардвер ради читања података и убацивања злонамерног софтвера.
    
    Безбедност уређаја је само један аспект безбедности и не одражава укупно безбедносно стање система и апликација.

en: Device Security
sr: Безбедност уређаја

en: Device Security Unavailable
sr: Безбедност уређаја није доступна

en: Device Security is only available on physical hardware. No physical hardware has been detected.
sr: Безбедност уређаја је доступна само на физичком хардверу. Није пронађен физички хардвер.

en: Security Events
sr: Безбедносни догађаји

en: No Events
sr: Нема догађаја

en: Protected against malicious software when the device starts.
sr: Заштићени сте од злонамерног софтвера приликом покретања уређаја.

en: Secure Boot has Problems
sr: Безбедно подизање има проблема

en: Some protection when the device is started.
sr: Имате некакву заштиту приликом покретања уређаја.

en: Secure Boot is Off
sr: Безбедно подизање је искључено

en: No protection when the device is started.
sr: Немате никакву заштиту приликом покретања уређаја.

note: TRANSLATORS: this is to explain an event that has already happened
en: This issue could have been caused by a change in UEFI firmware settings, an operating system configuration change, or because of malicious software on this system.
sr: Овај проблем је можда изазван изменом у поставкама уграђеног програма УЕФИ-а, изменом у подешавањима оперативног система или услед злонамерног софтвера на овом систему.

note: TRANSLATORS: this is to explain an event that has already happened
en: This issue could have been caused by a change in the UEFI firmware settings, or because of malicious software on this system.
sr: Овај проблем је можда изазван изменом у поставкама уграђеног програма УЕФИ-а, или услед злонамерног софтвера на овом систему.

note: TRANSLATORS: this is to explain an event that has already happened
en: This issue could have been caused by an operating system configuration change, or because of malicious software on this system.
sr: Овај проблем је можда изазван изменом у подешавањима оперативног система или услед злонамерног софтвера на овом систему.

note: TRANSLATOR: This is the text event status output when the event status is "success"
en: Pass
sr: Успешно

note: TRANSLATOR: This is the text event status output when the event status is not "success"
en: ! Fail
sr: Неуспешно!

en: Hardware does not pass basic security checks.
sr: Хардвер није прошао основне безбедносне провере.

en: Hardware has a basic level of protection.
sr: Хардвер има основни ниво заштите.

en: Hardware has a strong level of protection.
sr: Хардвер има висок ниво заштите.

note: TRANSLATORS: in reference to firmware protection: ??? stars
en: Security Checks Unavailable
sr: Безбедносне провере нису доступне

en: Security levels are not available for this device.
sr: Нивои безбедности нису доступни за овај уређај.

note: TRANSLATORS: if the status is valid. For example security check is valid and key is valid.
en: Valid
sr: Исправно

note: TRANSLATORS: if the status or key is not valid.
en: Not Valid
sr: Није исправно

note: TRANSLATORS: if the function is enabled through BIOS or OS settings. TRANSLATORS: Status of Parental Controls setup
en: Enabled
sr: Укључено

note: TRANSLATORS: if the function is not enabled through BIOS or OS settings.
en: Not Enabled
sr: Није омогућено

note: TRANSLATORS: the memory space or system mode is locked to prevent from malicious modification.
en: Locked
sr: Закључано

note: TRANSLATORS: the memory space or system mode is not locked.
en: Not Locked
sr: Откључано

note: TRANSLATORS: The data is encrypted to prevent from malicious reading.
en: Encrypted
sr: Шифровано

note: TRANSLATORS: the data in memory is plane text.
en: Not Encrypted
sr: Нешифровано

note: TRANSLATORS: Linux kernel is tainted by third party kernel module.
en: Tainted
sr: Укаљано

note: TRANSLATORS: All the loaded kernel module are licensed.
en: Not Tainted
sr: Неукаљано

note: TRANSLATORS: the feature can be detected.
en: Found
sr: Пронађено

note: TRANSLATORS: the feature can't be detected.
en: Not Found
sr: Није пронађено

note: TRANSLATORS: the function is supported by hardware.
en: Supported
sr: Подржано

note: TRANSLATORS: the function isn't supported by hardware.
en: Not Supported
sr: Неподржано

en: Control access to your data and hardware, device security
sr: Контрола присупа вашим подацима и хардверу, безбедност уређаја

note: Translators: Search terms to find the Privacy panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Privacy;Screen;Lock;Private;Usage;Recent;History;Files;Temporary;Tmp;Trash;Purge;Retain;Diagnostics;Crash;Location;Gps;Camera;Photos;Video;Webcam;Recording;Security;Firmware;Thunderbolt;
sr: Privacy;Screen;Lock;Private;Usage;Recent;History;Files;Temporary;Tmp;Trash;Purge;Retain;Diagnostics;Crash;Location;Gps;Camera;Photos;Video;Webcam;Recording;Security;Firmware;Thunderbolt;приватност;екран;закључавање;приватно;коришћење;скорашње;историјат;датотеке;привремено;смеће;чишћење;дијагностика;пад;отказивање;локација;место;гпс;камера;фото;видео;вебкамера;снимање;безбедност;фирмвер;тандерболт;privatnost;ekran;zaključavanje;privatno;korišćenje;skorašnje;istorijat;datoteke;privremeno;smeće;чишћење;dijagnostika;pad;otkazivanje;lokacija;mesto;gps;kamera;foto;video;vebkamera;snimanje;bezbednost;firmver;tanderbolt;

en: _Automatic Device Location
sr: С_амостална локација уређаја

en: Use sources like GPS and cellular to determine device location
sr: Користи изворе као што су ГПС или мобилна мрежа да одреди локацију уређаја

en: The following sandboxed apps have been given access to location data. Apps that are not sandboxed can access location data without asking for permission.
sr: Следећи изоловани програми су добили приступ подацима о локацији. Програми који нису изоловани могу да приступе подацима о локацији без тражења дозволе.

en: No sandboxed apps have asked for location access
sr: Ниједан изоловани програм није затражио приступ локацији

en: Screen Lock
sr: Закључавање екрана

en: Automatically locking the screen prevents others from accessing the device while you're away
sr: Самостално закључавање екрана спревава друге да приступе уређају док сте одсутни

en: _Blank Screen Delay
sr: Време _до гашења екрана

en: Period of inactivity until screen blanks
sr: Период мировања пре гашења екрана

en: Automatic Screen _Lock
sr: Самостално _закључавање екрана

en: Locks the screen after it blanks
sr: Закључава екран након гашења

en: Automatic _Screen Lock Delay
sr: Застој с_амосталног закључавања екрана

en: Time from screen blank to screen lock
sr: Време од гашења екрана до његовог закључавања

note: Translators: Option for Automatic Screen Lock in Screen Lock page
en: Screen Turns Off
sr: Екран се гаси

note: Translators: Whether to show notifications on the lock screen
en: Lock Screen _Notifications
sr: _Обавештења на екрану закључавања

en: Forbid New _USB Devices
sr: Забрани нове _УСБ уређаје

en: Prevent new USB devices from interacting with the system when the screen is locked
sr: Спречава нове УСБ уређаје да раде на систему док је екран закључан

en: Screen Privacy
sr: Приватност екрана

en: Restrict Viewing _Angle
sr: Ограничи _угао гледања

en: File History & Trash
sr: Историјат датотека и смеће

en: File History
sr: Историјат датотека

en: File history keeps a record of files that you have used. This information is shared between apps, and makes it easier to find files that you might want to use.
sr: Историјат датотека чува запис о датотекама које сте користили. Ови подаци се деле међу програмима и олакшавају проналажење датотека које можда желите да користите.

en: File H_istory
sr: _Историјат датотека

en: File _History Duration
sr: Задржавање историјата датотека

note: Translators: Option for File History Duration in File History group
en: Forever
sr: Заувек

en: _Clear History…
sr: Очис_ти историјат…

en: Trash &amp; Temporary Files
sr: Смеће и привремене датотеке

en: Trash and temporary files can sometimes include personal or sensitive information. Automatically deleting them can help to protect privacy.
sr: Смеће и привремене датотеке некада могу садржати личне или осетљиве податке. Самосталним брисањем штитите своју приватност.

en: Automatically Empty _Trash
sr: С_амостално избаци смеће

en: Automatically Delete Temporary _Files
sr: Самостално обриши при_времене датотеке

en: Automatic Deletion _Period
sr: _Период за аутоматско брисање

note: Translators: Option for Automatically Delete Period in Trash and Temporary Files group
en: 1 hour
sr: 1 сат

en: _Empty Trash…
sr: _Испразни смеће…

en: _Delete Temporary Files…
sr: Обриши привремене _датотеке…

en: Clear File History?
sr: Да ли да очистим историјат датотека?

en: After clearing, lists of recently used files will appear empty.
sr: Након брисања, списак недавно коришћених датотека биће празан.

en: Clear _History
sr: Очис_ти историјат

en: Empty all items from Trash?
sr: Да ли да избацим све ставке из смећа?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
sr: Све ставке из смећа ће бити трајно уклоњене.

en: _Empty Trash
sr: _Испразни смеће

en: Delete all the temporary files?
sr: Да обришем све привремене датотеке?

en: All the temporary files will be permanently deleted.
sr: Све привремене датотеке ће бити трајно обрисане.

en: _Purge Temporary Files
sr: _Прочисти привремене датотеке

en: Search Locations
sr: Места претраге

en: Filesystem locations which are searched by system apps, such as Files
sr: Места у систему датотека које претражују системски програми као што је програм Датотеке

en: Default Locations
sr: Подразумевана места

en: Bookmarked Locations
sr: Обележена места

en: Custom Locations
sr: Произвољна места

en: _Add Location
sr: Дод_ај место

en: Location not found
sr: Није пронађена локација

en: Subfolders must be manually added for this location
sr: Подфасцикле морају бити ручно додате за ову локацију

en: Open Folder
sr: Отвори фасциклу

en: Remove Folder
sr: Уклони фасциклу

en: Select Location
sr: Изабери место

en: _App Search
sr: _Претрага програма

en: Include app-provided search results
sr: Укључи и резултате претраге из програма

en: Search _Locations
sr: М_еста претраге

en: Filesystem locations which are searched by system apps
sr: Места у систему датотека које претражују системски програми

en: Search Results
sr: Резултати претраге

en: Results are displayed according to the list order
sr: Резултати се приказују на основу редоследа у списку

en: Control which apps show search results in the Activities Overview
sr: Одређује који програми ће приказивати резултате претраге у прегледу активности

note: Translators: Search terms to find the Search panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Search;Find;Index;Hide;Privacy;Results;
sr: Search;Find;Index;Hide;Privacy;Results;нађи;тражи;пронађи;потражи;попис;индекс;сакриј;приватност;резултати;

en: Networks
sr: Мреже

note: Label
en: No networks selected for sharing
sr: Нису изабране мреже за дељење

en: _Device Name
sr: Назив _уређаја

en: Share files with other devices on the current network
sr: Делите датотеке са осталим уређајима на тренутној мрежи

en: _File Sharing
sr: _Дељење датотека

en: Stream music, photos and videos to devices on the current network
sr: Пуштајте музику, фотографије и видео снимке на уређаје унутар тренутне мреже

en: _Media Sharing
sr: Дељење _медија

en: File Sharing
sr: Дељење датотека

en: File Sharing _Address
sr: _Адреса дељења датотека

en: Copy
sr: Копирај

en: _Open Public Folder
sr: _Отвори јавну фасциклу

en: _Require Password
sr: _Захтева лозинку

en: Password is required on devices that want to access shared content.
    It may still be possible for devices on this network to see what content is being shared.
sr: Лозинка је потребна на уређајима који желе да приступе дељеном садржају.
    И даље може бити могуће да уређаји на овој мрежи виде који садржај се дели.

en: _Password
sr: _Лозинка

en: Media Sharing
sr: Дељење медија

en: Media sharing allows streaming pictures, music and video to DLNA enabled devices on the current network.
sr: Дељење медија омогућава емитовање слика, музике и видеа на DLNA уређаје на тренутној мрежи.

en: Folders
sr: Фасцикле

en: Address copied to clipboard
sr: Адреса је умножена у оставу

[ctx: service is disabled]
en: Off
sr: Искљ.

[ctx: service is enabled]
en: Enabled
sr: Укључено

[ctx: service is active]
en: Active
sr: Активно

en: Choose a Folder
sr: Изаберите фасциклу

en: _Add Folder
sr: _Додај фасциклу

note: Translators: %s is the hostname of the user's device
en: File sharing allows sharing the Public folder with other devices on the current network. This device will be visible as “%s”.
sr: Дељење датотека омогућава дељење јавне фасцикле са другим уређајима на тренутној мрежи. Овај уређај ће бити видљив као „%s“.

en: Sharing
sr: Дељење

en: Control what you want to share with others
sr: Одлучите шта желите да делите с другима

note: Translators: Search terms to find the Sharing panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;sharing;host;name;media;audio;video;pictures;photos;movies;server;renderer;
sr: share;sharing;host;name;media;audio;video;pictures;photos;movies;server;renderer;дели;дељење;ссх;безбедна шкољка;домаћин;назив;удаљено;радна површ;блутут;обекс;медија;звук;аудио;снимак;видео;слике;фотографије;филмови;сервер;исцртавач;deli;deljenje;ssh;bezbedna školjka;domaćin;naziv;udaljeno;radna površ;blutut;obeks;medija;zvuk;audio;snimak;video;slike;fotografije;filmovi;server;iscrtavač;share;sharing;ssh;host;name;remote;desktop;media;audio;video;pictures;photos;movies;server;renderer;

en: Alert Sound
sr: Звук упозорења

en: Click
sr: Клик

en: String
sr: Ниска

en: Swing
sr: Замах

en: Hum
sr: Шум

en: Custom
sr: Прилагођено

en: Balance
sr: Равнотежа

en: Fade
sr: Избледи

en: Select a Speaker
sr: Изабери звучник

en: Test Speakers
sr: Провери звучнике

en: Sound
sr: Звук

en: Output
sr: Излаз

en: _Test…
sr: _Тест…

en: _Output Device
sr: _Излазни уређај

en: _Configuration
sr: _Подешавање

en: Master volume
sr: Јачина главног звука

en: O_utput Volume
sr: Јачина звука на _излазу

en: _Balance
sr: У_равнотеженост

en: Fad_e
sr: У_тишавање

en: _Subwoofer
sr: _Сабвуфер

en: Output Device
sr: Излазни уређај

en: No Output Devices
sr: Нема излазних уређаја

en: Input
sr: Улаз

en: _Input Device
sr: У_лазни уређај

en: Con_figuration
sr: По_дешавање

en: I_nput Volume
sr: Јачина звука на _улазу

en: Input Device
sr: Улазни уређај

en: No Input Devices
sr: Нема улазних уређаја

en: Vo_lume Levels
sr: Ни_вои јачине звука

en: _Alert Sound
sr: _Звук упозорења

en: Subwoofer
sr: Сабвуфер

en: Volume Levels
sr: Нивои јачине звука

en: No Sound Playing
sr: Није пуштен звук

en: Outputs
sr: Излази

en: Inputs
sr: Улази

en: Mute
sr: Утишај

en: Volume
sr: Јачина звука

en: Unmute
sr: Поништи утишавање

en: Change sound levels, inputs, outputs, and alert sounds
sr: Измените нивое звука, улазе, излазе и звуке упозорења

note: Translators: Search terms to find the Sound panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Card;Microphone;Volume;Fade;Balance;Bluetooth;Headset;Audio;Output;Input;
sr: Card;Microphone;Volume;Fade;Balance;Bluetooth;Headset;Audio;Output;Input;картица;микрофон;јачина звука;утишавање;баланс;равнотежа;блутут;слушалице;звук;излаз;улаз;kartica;mikrofon;jačina zvuka;utišavanje;balans;ravnoteža;blutut;slušalice;звук;izlaz;ulaz;

en: About
sr: Системски подаци

en: System Logo
sr: Лого система

en: Support GNOME
sr: Подржи Гном

en: GNOME needs your help. Please donate today.
sr: Гному је потребна ваша помоћ. Пошаљите нам донацију.

en: D_onate
sr: Д_онирај

note: Translators: this field contains the distro name and version
en: Operating System
sr: Оперативни систем

en: Hardware Model
sr: Модел хардвера

en: Processor
sr: Процесор

en: Memory
sr: Меморија

en: Disk Capacity
sr: Капацитет диска

en: Calculating…
sr: Израчунавам…

en: _System Details
sr: Подаци _о систему

en: System Details
sr: Појединости система

en: _Copy
sr: _Умножи

en: Hardware Information
sr: Хардверски подаци

en: Software Information
sr: Софтверски подаци

en: Firmware Version
sr: Издање фирмвера

note: Translators: this field contains the distro name and version
en: OS Name
sr: Назив ОС-а

note: Translators: this field contains the distro build
en: OS Build
sr: ОС градња

note: Translators: this field contains the distro type
en: OS Type
sr: Врста ОС-а

en: GNOME Version
sr: Издање Гнома

en: Windowing System
sr: Прозорски систем

en: Virtualization
sr: Виртуелизација

en: Kernel Version
sr: Издање кернела

en: Graphics
sr: Графика

en: Graphics %d
sr: Графика %d

note: translators: This is the type of architecture for the OS
en: 64-bit
sr: 64-бита

note: translators: This is the type of architecture for the OS
en: 32-bit
sr: 32-бита

en: Wayland
sr: Вејленд

[ctx: Windowing system (Wayland, or Unknown)]
en: Unknown
sr: Непознато

en: **Windowing System:**
sr: **Прозорски систем:**

en: Details copied to clipboard
sr: Појединости су умножене у оставу

en: View information about your system
sr: Погледајте податке о вашем систему

note: Translators: Search terms to find the About panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! "Preferred Applications" is the old name for the preference, so make sure that you use the same "translation" for those keywords
en: device;system;information;hostname;memory;processor;version;default;application;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;winver;
sr: уређај;систем;информације;меморија;домаћин;хост;процесор;издање;верзија;основно;подразумевано;програм;апликација;омиљено;цд;двд;усб;звук;снимак;диск;уклоњиви;медијум;носач;самопокретање;винвер;uređaj;sistem;informacije;memorija;procesor;izdanje;verzija;osnovno;podrazumevano;program;aplikacija;omiljeno;cd;dvd;usb;zvuk;snimak;disk;uklonjivi;medijum;nosač;domacin;host;samopokretanje;vinver;device;system;information;memory;processor;version;default;application;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;

en: _Region &amp; Language
sr: _Регион и језик

en: System language and localization
sr: Језик система и локализација

en: _Date &amp; Time
sr: _Датум и време

en: Time zone and clock settings
sr: Подешавање временске зоне и сата

en: _Users
sr: _Корисници

en: Add and remove accounts, change password
sr: Додајте и уклоните налоге, измените лозинку

en: R_emote Desktop
sr: _Удаљена радна површ

en: Allow this device to be used remotely
sr: Дозволи да се овај уређај користи удаљено

en: Se_cure Shell
sr: Безбедна _шкољка

en: SSH network access
sr: SSH приступ мрежи

en: _About
sr: _О програму

en: Hardware details and software versions
sr: Подаци о хардверу и верзијама софтвера

en: S_oftware Updates
sr: Ажурирања с_офтвера

en: Date & Time
sr: Датум и време

en: _Year
sr: _Година

en: _Month
sr: _Месец

en: _Day
sr: _Дан

en: Automatic _Date &amp; Time
sr: Самостални _датум и време

en: Requires internet access
sr: Захтева приступ интернету

en: Date &amp; _Time
sr: Датум и _време

en: Automatic Time _Zone
sr: Самостална временска _зона

en: Requires location services enabled and internet access
sr: Захтева омогућену услугу места и приступ интернету

en: Time Z_one
sr: Временска з_она

en: Time _Format
sr: Формат _времена

en: _24-hour
sr: _24-часовно

en: AM / _PM
sr: ПрП / _ПоП

en: F_irst Day of the Week
sr: П_рви дан у недељи

en: Clock &amp; Calendar
sr: Сат и календар

en: Control how the time and date is shown in the top bar
sr: Контролише како се време и датум приказују у траци на врху

en: _Week Day
sr: Дан у _недељи

en: D_ate
sr: _Датум

en: _Seconds
sr: _Секунде

en: Week _Numbers
sr: Бр_ој недеље

en: Shown in the dropdown calendar
sr: Приказано у падајућем календару

en: January
sr: Јануар

en: February
sr: Фебруар

en: March
sr: Март

en: April
sr: Април

en: May
sr: Мај

en: June
sr: Јун

en: July
sr: Јул

en: August
sr: Август

en: September
sr: Септембар

en: October
sr: Октобар

en: November
sr: Новембар

en: December
sr: Децембар

en: Locale Default
sr: Подразумевано за локалитет

note: Translators: This is the full date and time format used in 12-hour mode.
en: %e %B %Y, %l:%M %p
sr: %e. %B %Y. %l:%M %P

note: Translators: This is the full date and time format used in 24-hour mode.
en: %e %B %Y, %R
sr: %e. %B %Y. %R

en: Select Time Zone
sr: Изабери временску зону

en: Search cities
sr: Претражи градове

en: Change the date and time, including time zone
sr: Измените датум и време, укључујући временску зону

note: Translators: Search terms to find the Date and Time panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Clock;Timezone;Location;
sr: Clock;Timezone;Location;сат;временска зона;место;

en: Change system time and date settings
sr: Измените подешавања времена и датума на систему

en: To change time or date settings, you need to authenticate.
sr: Да измените подешавања времена и датума, морате да потврдите идентитет.

en: Language and time settings, system information
sr: Подешавања језика и времена, подаци о систему

note: Translators: Search terms to find the System panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: device;system;information;details;hostname;memory;processor;version;software;operating;os;model;language;region;country;formats;numbers;units;clock;timezone;date;location;remote;desktop;rdp;vnc;ssh;
sr: device;system;information;details;hostname;memory;processor;version;software;operating;os;model;language;region;country;formats;numbers;units;clock;timezone;date;location;remote;desktop;rdp;vnc;уређај;систем;информација;подаци;детаљи;домаћин;меморија;процесор;издање;верзија;софтвер;програм;апликација;оперативни;режим;језик;регион;држава;земља;формати;бројеви;јединице;сат;временска;зона;датум;место;локација;удаљени;радна;површ;рдп;внц;ссх;uređaj;sistem;informacija;podaci;detalji;domaćin;memorija;procesor;izdanje;verzija;softver;program;aplikacija;operativni;režim;jezik;region;država;zemlja;formati;brojevi;jedinice;sat;vremenska;zona;datum;mesto;lokacija;udaljeni;radna;površ;

en: Formats
sr: Облици

en: Search locales
sr: Претражи језике

en: Common Formats
sr: Чести формати

en: All Formats
sr: Сви формати

en: Preview
sr: Претпреглед

en: Close Preview
sr: Затвори преглед

en: Dates
sr: Датуми

en: Times
sr: Времена

en: Dates &amp; Times
sr: Датуми и време

en: Numbers
sr: Бројеви

en: Measurement
sr: Мерење

en: Paper
sr: Папир

[ctx: measurement format]
note: Translators: "US Customary" refers to the measurement system as used in the USA
en: US Customary
sr: Амерички (САД)

[ctx: measurement format]
en: Metric
sr: Метрички

en: Region & Language
sr: Регион и језик

en: Language and format will be changed after next login
sr: Језик и формат биће промењени приликом следеће пријаве на систем

en: Log _Out…
sr: Одјави _ме…

en: The language setting is used for interface text and web pages. Formats are used for numbers, dates, and currencies.
sr: Подешавање језика се користи за текст прочеља и веб странице. Записи се користе за бројеве, датуме и валуте.

en: Your Account
sr: Ваш налог

en: _Language
sr: _Језик

en: _Formats
sr: _Формати

en: Login Screen
sr: Екран за пријављивање

en: L_anguage
sr: _Језик

en: Fo_rmats
sr: _Формати

en: Select your display language and formats
sr: Изабери језик приказа и облика

note: Translators: Search terms to find the Region and Language panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Language;Layout;Keyboard;Input;
sr: Language;Layout;Keyboard;Input;језик;распоред;тастатура;унос;улаз;jezik;raspored;tastatura;unos;ulaz

en: Unlock…
sr: Откључај…

en: Share your existing desktop with other devices. The remote connection uses the existing screen resolution.
sr: Поделите вашу радну површину са другим уређајима. Удаљене везе користе тренутну резолуцију екрана.

en: _Desktop Sharing
sr: Дељење _радне површине

en: Remote _Control
sr: Да_љинско управљање

en: Allows desktop shares to control the screen
sr: Дозвољава контролу екрана дељењем ваше радне површине

en: How to Connect
sr: Како се повезати

en: Use a remote desktop app to connect using the RDP protocol. Additional information about the device’s network location may also be required.
sr: Користите програм за удаљену радну површину за повезивање путем РДП протокола. Могу бити потребни и додатни подаци о мрежном месту уређаја.

en: _Hostname
sr: _Назив домаћина

en: _Port
sr: _Утичница

en: Login Details
sr: Подаци за пријаву

en: _Username
sr: _Корисник

en: P_assword
sr: _Лозинка

en: _Generate New Password
sr: _Направи нову лозинку

en: _Verify Fingerprint
sr: _Провери отисак прста

en: Device address copied to clipboard
sr: Адреса уређаја је умножена у оставу

en: Port number copied to clipboard
sr: Број утичнице је умножен у оставу

en: Username copied to clipboard
sr: Корисничко име је умножено у оставу

en: Password copied to clipboard
sr: Лозинка је умножена у оставу

en: Encryption Fingerprint
sr: Отисак шифровања

en: The encryption fingerprint can be seen in connecting clients and should be identical
sr: Отисак шифровања је видљив клијентима који се повезују и треба да буде истоветан

en: Remote Desktop
sr: Удаљена радна површина

en: Desktop _Sharing
sr: Де_љење радне површине

en: Remote _Login
sr: _Удаљено пријављивање

en: Remotely connect to your user account when it isn’t being used. The display resolution can be set from the remote.
sr: Удаљено се повежите на свој кориснички налог када се он не користи. Резолуција екрана се може подесити са удаљеног места.

en: _Remote Login
sr: Удаљено п_ријављивање

en: Enable or disable remote sessions
sr: Омогућите или онемогућите удаљене сесије

en: Authentication is required to enable or disable remote sessions
sr: Потребна је потврда идентитета за омогућавање или онемогућавање удаљених сесија

en: Secure Shell
sr: Безбедна шкољка

en: Access this device using Secure Shell (SSH)
sr: Приступите овом уређају користећи безбедну шкољку (SSH)

en: _Secure Shell
sr: Бе_збедна шкољка

en: SSH Login _Command
sr: _Наредба за SSH пријаву

en: Command copied to clipboard
sr: Наредба је умножена у оставу

en: Enable or disable remote login
sr: Омогућите или онемогућите удаљено пријављивање

en: Authentication is required to enable or disable remote login
sr: Потребна је потврда идентитета за омогућавање или онемогућавање удаљеног пријављивања

en: Add User
sr: Додај корисника

en: User Details
sr: Подаци о кориснику

en: Fu_ll Name
sr: Име и прези_ме

en: Usernames can only include lower case letters, numbers, hyphens and underscores.
sr: Корисничка имена могу да садрже само мала слова, бројеве, цртице и доње црте.

en: Ad_ministrator
sr: Ад_министратор

en: Administrators have extra abilities, including adding and removing users, changing login settings, and removing software. Parental controls cannot be applied to administrators.
sr: Администратори имају додатне могућности, укључујући додавање и уклањање корисника, мењање подешавања пријаве и уклањање софтвера. Родитељски надзор се не може применити на администраторе.

en: User sets password on _first login
sr: _Корисник поставља лозинку првом пријавом

en: Set password n_ow
sr: Постави лозинку с_ада

en: Set Password
sr: Постави лозинку

en: For a good password, mix upper case, lower case, numbers and punctuation.
sr: За добру лозинку измешајте велика и мала слова, бројеве и знакове интерпункције.

en: _Confirm Password
sr: _Потврди лозинку

en: Failed to add account
sr: Нисам успео да додам налог

en: Passwords match
sr: Лозинке се подударају

en: Passwords do not match
sr: Лозинке се не подударају

en: _Next
sr: _Даље

en: Stock avatars
sr: Уграђени аватари

en: Select a File…
sr: Изаберите датотеку…

en: Select
sr: Изабери

en: Browse for more pictures
sr: Потражите још слика

en: Add Enterprise Login
sr: Додај пословну пријаву

en: Offline
sr: Ван мреже

en: A network connection is needed to add enterprise login accounts.
sr: Потребна је мрежна веза за додавање налога за пословну пријаву.

en: Enterprise login allows an existing centrally managed account to be used on this device.
sr: Пословна пријава омогућава да се постојећи централно управљани налог користи на овом уређају.

en: _Domain
sr: _Домен

en: Should match the web domain of the account provider
sr: Треба да се поклапа са веб доменом пружаоца налога

en: Enroll Device
sr: Заведи уређај

en: _Enroll
sr: Зав_еди

en: Administrator _Name
sr: _Име администратора

en: Administrator _Password
sr: _Лозинка администратора

en: Failed to register account
sr: Нисам успео да упишем налог

en: Failed to join domain
sr: Нисам успео да приступим домену

en: No supported way to authenticate with this domain
sr: Нема подржаног начина за потврђивање идентитета са овим доменом

en: That login name didn’t work
sr: Име за пријаву није исправно

en: That login password didn’t work
sr: Лозинка није исправна

en: That hostname didn’t work
sr: Име домаћина није исправно

en: Failed to log into domain
sr: Нисам успео да се пријавим на домен

note: Translators: The "%s" is a domain address (e.g. "demo1.freeipa.org").
en: To add an enterprise login account, this device needs to be enrolled with <b>%s</b>. To enroll, have your domain administrator enter their name and password.
sr: Да бисте додали пословни налог за пријаву, овај уређај треба да буде уписан у <b>%s</b>. Да бисте га уписали, нека администратор домена унесе своје име и лозинку.

en: Valid domain
sr: Исправан домен

en: Domain not found
sr: Није пронађен домен

en: Checking domain…
sr: Проверавам домен…

en: Failed to contact realmd service
sr: Не могу да ступим у контакт са realmd сервисом

en: No fingerprint device
sr: Нема читача отиска прста

note: Translators: This is the empty state page label which states that there are no devices ready.
en: No Fingerprint device
sr: Нема читача отиска прста

en: Ensure the device is properly connected
sr: Проверите да ли је уређај исправно повезан

en: Fingerprint Device
sr: Читач отиска прста

en: Choose the fingerprint device you want to configure
sr: Изаберите читач отиска прста који желите да подесите

en: Fingerprint Login
sr: Пријављивање отиском прста

en: Fingerprint login allows you to unlock and log into your device with your finger
sr: Пријављивање отиском прста вам омогућава да откључате уређај и пријавите се на њега својим прстом

en: _Delete Fingerprints
sr: _Обриши отиске прста

en: Fingerprint Enroll
sr: Уписивање отиска прста

en: the device needs to be claimed to perform this action
sr: уређај мора бити заузет да би се извршила ова радња

en: the device is already claimed by another process
sr: уређај је већ заузет другим процесом

en: you do not have permission to perform the action
sr: немате овлашћење да обавите ову радњу

en: no prints have been enrolled
sr: никакви исписи нису уписани

en: Failed to communicate with the device during enrollment
sr: Нисам успео да комуницирам са уређајем током уписа

en: Failed to communicate with the fingerprint reader
sr: Нисам успео да комуницирам са читачем отиска прста

en: Failed to communicate with the fingerprint daemon
sr: Нисам успео да комуницирам са демоном за отиске прста

en: Failed to list fingerprints: %s
sr: Нисам успео да излистам отиске прста: %s

en: Failed to delete saved fingerprints: %s
sr: Неуспех при брисању сачуваних отисака прстију: %s

en: Left thumb
sr: Леви палац

en: Left middle finger
sr: Леви средњи прст

en: _Left index finger
sr: _Леви кажипрст

en: Left ring finger
sr: Леви домали прст

en: Left little finger
sr: Леви мали прст

en: Right thumb
sr: Десни палац

en: Right middle finger
sr: Десни средњи прст

en: _Right index finger
sr: _Десни кажипрст

en: Right ring finger
sr: Десни домали прст

en: Right little finger
sr: Десни мали прст

en: Unknown Finger
sr: Непознат прст

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Complete
sr: Завршено

en: Fingerprint device disconnected
sr: Читач отисака прстију је искључен

en: Fingerprint device storage is full
sr: Складиште читача отисака прстију је пуно

en: Fingerprint is duplicate
sr: Отисак прста је дупликат

en: Failed to enroll new fingerprint
sr: Неуспех при упису новог отиска прста

en: Failed to start enrollment: %s
sr: Неуспех при покретању уписа: %s

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Failed to enroll new fingerprint
sr: Нисам успео да додам нови отисак прста

en: Failed to stop enrollment: %s
sr: Неуспех при заустављању уписа: %s

en: Repeatedly lift and place your finger on the reader to enroll your fingerprint
sr: Више пута подигните и спустите прст на читач да бисте уписали отисак прста

en: _Re-enroll this finger…
sr: Поно_во упиши овај прст…

note: TRANSLATORS: This is the label for the button to enroll a new finger
en: Scan new fingerprint
sr: Скенирај нови отисак прста

en: Failed to release fingerprint device %s: %s
sr: Неуспех при отпуштању читача отисака прстију %s: %s

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Problem Reading Device
sr: Проблем приликом читања уређаја

en: Failed to claim fingerprint device %s: %s
sr: Неуспех при заузимању читача отисака прстију %s: %s

en: Failed to get fingerprint devices: %s
sr: Неуспех при добављању читача отисака прстију: %s

en: Delete All Fingerprints?
sr: Обрисати све отиске прстију?

en: Deleting all enrolled fingerprints will disable Fingerprint Login. To re-enable Fingerprint Login at least one fingerprint will have to be enrolled.
sr: Брисањем свих уписаних отисака прстију онемогућићете пријављивање отиском прста. Да бисте га поново омогућили, морате уписати барем један отисак прста.

en: _Delete All
sr: Обриши _све

en: Change Password
sr: Промени лозинку

en: Ch_ange
sr: П_ромени

en: Current Password
sr: Тренутна лозинка

en: New Password
sr: Нова лозинка

en: Confirm Password
sr: Потврди лозинку

en: Allow user to change their password on next login
sr: Дозволи кориснику да измени лозинку приликом следећег пријављивања

en: Set a password now
sr: Постави лозинку сада

en: Please choose another password.
sr: Изаберите другу лозинку.

en: Please type your current password again.
sr: Унесите вашу тренутну лозинку поново.

en: Password could not be changed
sr: Лозинка не може бити измењена

en: Cannot automatically join this type of domain
sr: Није могуће самостално придруживање овој врсти домена

en: No such domain or realm found
sr: Није пронађен такав домен или подручје

en: Cannot log in as %s at the %s domain
sr: Није могућа пријава као „%s“ на домену „%s“

en: Invalid password, please try again
sr: Неисправна лозинка, покушајте поново

en: Couldn’t connect to the %s domain: %s
sr: Није могуће повезивање на домен „%s“: %s

en: Unlock to Change This Setting
sr: Откључајте за измену овог подешавања

en: Change Avatar
sr: Промени аватар

en: Remove Avatar
sr: Уклони аватар

en: Pa_ssword
sr: _Лозинка

en: _Fingerprint Login
sr: Пријављивање _отиском прста

en: A_utomatic Login
sr: Аутоматско _пријављивање

en: Automatic login opens the user account when the device starts, without requiring authentication. Authentication is still required at other times, such as when unlocking the screen.
sr: Аутоматска пријава отвара кориснички налог када се уређај покрене, без потребе за потвђивањем идентитета. Потврђивање идентитета је и даље потребно у другим приликама, као што је откључавање екрана.

en: _Administrator
sr: _Администратор

en: _Parental Controls
sr: Родитељско у_прављање

en: Open the Parental Controls app
sr: Отворите апликацију за родитељски надзор

en: _Remove User…
sr: У_клони корисника…

en: The user will not be able to use this device once their account has been removed
sr: Корисник више неће моћи да користи овај уређај након што уклоните њихов налог

en: _Delete Files and Settings
sr: _Обриши датотеке и подешавања

[ctx: Password mode]
en: Account disabled
sr: Налог је онемогућен

[ctx: Password mode]
en: To be set at next login
sr: За подешавање приликом наредног пријављивања

[ctx: Password mode]
en: None
sr: Ништа

note: TODO: Handle enterprise accounts
en: Remove %s?
sr: Да ли да уклоним %s?

en: Users
sr: Корисници

en: Other Users
sr: Други корисници

en: _Add User
sr: _Додај корисника

en: Add _Enterprise Login
sr: Додај _пословну пријаву

en: Add or remove users and change your password
sr: Додајте или уклоните кориснике и измените вашу лозинку

note: Translators: Search terms to find the Users panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Login;Name;Fingerprint;Avatar;Logo;Face;Password;Parental;Restrictions;Usage;Kid;Child;
sr: пријава;име;назив;отисак прста;аватар;лого;лице;лозинка;родитељска контрола;ограничења;коришћење;дете;деца;prijava;ime;naziv;otisak prsta;avatar;logo;lice;lozinka;roditeljska kontrola;ogranicenja;koriscenje;dete;deca;

en: Manage user accounts
sr: Управљајте корисничким налозима

en: Authentication is required to change user data
sr: Потребно је потврђивање идентитета за промену корисничких података

[ctx: Password hint]
en: The new password needs to be different from the old one
sr: Нова лозинка треба да се разликује од старе

[ctx: Password hint]
en: Try changing some letters and numbers
sr: Пробајте да измените нека слова и бројеве

[ctx: Password hint]
en: Try changing the password a bit more
sr: Пробајте још само мало да измените лозинку

[ctx: Password hint]
en: A password without your user name would be stronger
sr: Лозинка без вашег корисничког имена ће бити јача

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid using your name in the password
sr: Покушајте да избегнете ваше име у лозинки

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid some of the words included in the password
sr: Покушајте да избегнете неке од речи употребљених у лозинки

[ctx: Password hint]
en: Avoid common words
sr: Покушајте да избегнете уобичајене речи

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid reordering existing words
sr: Покушајте да избегнете преуређивање постојећих речи

[ctx: Password hint]
en: Try to use more numbers
sr: Покушајте да користите више бројева

[ctx: Password hint]
en: Try to use more uppercase letters
sr: Покушајте да користите више великих слова

[ctx: Password hint]
en: Try to use more lowercase letters
sr: Покушајте да користите више малих слова

[ctx: Password hint]
en: Try to use more special characters, like punctuation
sr: Покушајте да користите више посебних знакова, као што су знаци интерпункције

[ctx: Password hint]
en: Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation
sr: Покушајте да користите мешавину слова, бројева и знакова интерпункције

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same character
sr: Покушајте да избегнете понављање истог знака

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation
sr: Покушајте да избегнете понављање исте врсте знакова: измешајте слова, бројеве и знакове интерпункције

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid sequences like 1234 or abcd
sr: Покушајте да избегнете низове 1234 или абвг

[ctx: Password hint]
en: Password needs to be longer
sr: Лозинка треба да буде дужа

[ctx: Password hint]
en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two
sr: Измешајте велика и мала слова и пробајте да користите један или два броја

[ctx: Password hint]
en: Valid password. Try adding more letters, numbers and punctuation
sr: Лозинка је исправна. Пробајте да додате више слова, бројева и знакова интерпункције

en: Great password!
sr: Сјајна лозинка!

en: Authentication failed
sr: Потврђивање идентитета није успело

en: The new password is too short
sr: Нова лозинка је превише кратка

en: The new password is too simple
sr: Нова лозинка је превише једноставна

en: The old and new passwords are too similar
sr: Стара и нова лозинка су сувише сличне

en: The new password has already been used recently.
sr: Нова лозинка је већ употребљавана у скорије време.

en: The new password must contain numeric or special characters
sr: Нова лозинка мора да садржи нумеричке или специјалне знакове

en: The old and new passwords are the same
sr: Стара и нова лозинка су исте

en: Your password has been changed since you initially authenticated!
sr: Ваша лозинка је измењена од када сте на почетку потврдили идентитет!

en: The new password does not contain enough different characters
sr: Нова лозинка не садржи довољно различитих знакова

en: Password does not meet your organization's security policies. Try a different password or contact your system administrator.
sr: Лозинка не испуњава сигурносне одредбе ваше организације. Покушајте другом лозинком или контактирајте администратора вашег система.

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

note: Translators: '%s' is an invalid character, such as @, #, etc...
en: Usernames cannot include “%s”
sr: Корисничко име не може са садржи „%s“

en: Username is already in use — please choose another
sr: Корисничко име се већ користи — изаберите неко друго

en: Usernames must have fewer than %ld character | Usernames must have fewer than %ld characters
sr[0]: Корисничко има мора имати мање од %ld знака
sr[1]: Корисничко има мора имати мање од %ld знака
sr[2]: Корисничко има мора имати мање од %ld знакова
sr[3]: Корисничко има мора имати мање од %ld знака

en: Cursor Size
sr: Величина показивача

en: Cursor size can be combined with Zoom to make it easier to see the cursor
sr: Величина показивача се може комбиновати са зумом како би показивач био уочљивији

en: Hearing
sr: Чујност

en: _Overamplification
sr: _Прекомерно појачање

en: Allow volume to exceed 100%, with reduced sound quality
sr: Дозволи гласноћу већу од 100%, уз губитак на квалитету звука

en: Visual Alerts
sr: Визуелна упозорења

en: Use a visual indication when an alert sound occurs
sr: Користи визуелни показивач заједно са звуком упозорења

en: _Visual Alerts
sr: _Визуелна упозорења

en: _Flash Area
sr: _Бљесак подручја

en: Entire Screen
sr: Читав екран

en: Entire Window
sr: Цео прозор

en: _Test Flash
sr: Пробни _бљесак

[ctx: Sound panel name]
note: Translators: This will be presented as the text of a link to the Sound panel
en: Sound
sr: Звук

note: Translators: %s is a link to the Sound panel with the label "Sound"
en: System volume can be adjusted in %s settings
sr: Јачина звука система се може подесити у поставкама за „%s“

en: Pointing & Clicking
sr: Показивање и кликтање

en: _Mouse Keys
sr: Тастери _миша

en: Use numeric keypad to move your mouse pointer
sr: Користи нумеричку тастатуру за померање показивача миша

en: _Locate Pointer
sr: Пронађи по_казивач

en: Reveal pointer location by pressing Left Ctrl
sr: Откријте место показивача притиском на леви Ctrl

en: _Activate Windows on Hover
sr: _Активирај прозоре при лебдењу

en: Place the pointer over a window to activate it
sr: Поставите показивач преко прозора да га активирате

en: _Double-Click Delay
sr: Застој _дуплог клика

note: Translators: This is a mark in the Crosshair Length scale
en: Short
sr: Кратко

note: Translators: This is a mark in the Crosshair Length scale
en: Long
sr: Дугo

en: Click Assist
sr: Помоћ при клику

en: _Simulated Secondary Click
sr: _Симулирани секундарни клик

en: Secondary click by holding down the primary mouse button
sr: Секундарни клик држећи притиснут примарни тастер миша

en: Acceptance Delay
sr: Време до прихватања

en: _Hover Click
sr: Клик _лебдења

en: Trigger a click when the pointer hovers
sr: Окидач за клик када показивач лебди

en: Delay
sr: Застој

en: Motion Threshold
sr: Праг за покрет

en: Small
sr: Мали

en: Large
sr: Велики

en: _Always Show Accessibility Menu
sr: _Увек прикажи мени за приступачност

en: Display the accessibility menu in the top bar
sr: Прикажи мени за приступачност на горњој траци

en: _Seeing
sr: _Вид

en: _Hearing
sr: _Слух

en: _Typing
sr: _Куцање

en: _Pointing and Clicking
sr: _Показивање и кликтање

en: _Zoom
sr: _Повећање

en: Seeing
sr: Вид

en: Screen Reader
sr: Читач екрана

en: Screen _Reader
sr: Читач _екрана

en: The screen reader reads displayed text as you move the focus
sr: Читач екрана чита приказани текст како померате фокус

en: Co_nfigure
sr: По_дешавања

en: _High Contrast
sr: _Велики контраст

en: Increase color contrast of foreground and background interface elements
sr: Повећајте контраст боја елемената прочеља у првом плану и позадини

en: _On/Off Shapes
sr: _Укљ/искљ. облици

en: Use shapes to indicate state in addition to or instead of color
sr: Користите облике за означавање стања уз боју или уместо ње

en: _Reduced Motion
sr: _Смањено кретање

en: Toggle reduced motion animations throughout the user interface
sr: Укључите или искључите анимације смањеног кретања у целом корисничком прочељу

en: _Text Size
sr: _Величина текста

en: _Cursor Size
sr: В_еличина показивача

en: Increase the size of the cursor
sr: Повећај величину показивача

en: _Sound Keys
sr: _Звук за тастере

en: Beep when Num Lock or Caps Lock are turned on or off
sr: Запишти када се укључи или искључи закључавање бројева или великих слова

en: Always Show Scroll_bars
sr: Увек прикажи _траке за клизање

en: Make scrollbars always visible
sr: Учините траке за клизање увек видљивим

en: Text Size
sr: Величина текста

en: Cancel
sr: Откажи

en: Use the slider to adjust the size of user interface text
sr: Користите клизач за подешавање величине текста корисничког прочеља

note: Translators: Single letter next to the text size slider
en: A
sr: А

en: Sample text
sr: Пример текста

[ctx: cursor size]
note: translators: the labels will read: * Cursor Size: Default
en: Default
sr: Подразумевано

[ctx: cursor size]
en: Medium
sr: Средњи

[ctx: cursor size]
en: Large
sr: Велики

[ctx: cursor size]
en: Larger
sr: Већи

[ctx: cursor size]
en: Largest
sr: Највећи

en: %d pixel | %d pixels
sr[0]: %d пиксел
sr[1]: %d пиксела
sr[2]: %d пиксела
sr[3]: %d пиксел

en: Screen _Keyboard
sr: _Тастатура на екрану

en: Use the on-screen keyboard to type in input fields
sr: Користи тастатуру на екрану и омогућава писање текста са ње

en: _Enable by Keyboard
sr: _Укључи тастатуром

en: Turn accessibility features on or off using the keyboard
sr: Омогућава укључивање или искључивање функција приступачности помоћу тастатуре

en: Text Cursor
sr: Текстуални показивач

en: _Cursor Blinking
sr: _Трептање показивача

en: Change if the cursor blinks in text fields
sr: Одређује да ли показивач треба да трепће унутар текстуалних поља

en: _Blink Speed
sr: _Брзина трептања

en: Blink Speed
sr: Брзина трептања

en: _Test Entry
sr: _Пробни унос

en: Typing Assist
sr: Помоћ при куцању

en: _Repeat Keys
sr: По_нављање тастера

en: Key presses repeat when the key is held down
sr: Притисци тастера се понављају док се тастер држи притиснутим

en: Speed
sr: Брзина

en: _Sticky Keys
sr: _Лепљиви тастери

en: Sequences of modifier keys act as a key combination
sr: Низ тастера модификатора се понаша као комбинација тастера

en: Disable if two keys are pressed together
sr: Онемогући ако су два тастера притиснута истовремено

en: Beep when modifier key is pressed
sr: Запишти када је притиснут тастер модификатор

en: S_low Keys
sr: _Спори тастери

en: Delay between when a key is pressed and when it is accepted
sr: Кашњење између притиска тастера и његовог прихватања

en: Beep when a key is pressed
sr: Запишти када је притиснут тастер

en: Beep when a key is accepted
sr: Запишти када је тастер прихваћен

en: Beep when a key is rejected
sr: Запишти када је тастер одбачен

en: B_ounce Keys
sr: _Одскочни тастери

en: Ignore fast duplicate keypresses
sr: Занемарује брзе узастопне притиске на тастер

en: Zoom
sr: Увећање

en: _Desktop Zoom
sr: Увећање радне површи

en: Magnify the entire screen
sr: Повећава читав екран

en: Magnifier
sr: Лупа

en: _Magnification Factor
sr: Чинил_ац увећања

en: M_agnifier View
sr: У_већани приказ

note: Translators: This is a behavior option of the Magnifier View
en: Follow Mouse Cursor
sr: Прати показивач миша

note: Translators: This is a behavior option of the Magnifier View
en: Screen Area
sr: Подручје екрана

en: _Extend Outside Screen Edges
sr: Простире се изван _ивица екрана

en: _Screen Area
sr: Подручје _екрана

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Full Screen
sr: Цео екран

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Top Half
sr: Горња половина

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Bottom Half
sr: Доња половина

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Left Half
sr: Лева половина

note: Translators: This is an option of the Magnifier Screen Area
en: Right Half
sr: Десна половина

en: _Follow Behavior
sr: П_рати понашање

note: Translators: This is an option of the zoom Magnifier behavior
en: Moves with Contents
sr: Померање и садржаји

note: Translators: This is an option of the zoom Magnifier behavior
en: Pushes Contents Around
sr: Поставља садржаје около

note: Translators: This is an option of the zoom Magnifier behavior
en: Remains Centered
sr: Остаје у средини

en: Crosshairs
sr: Укрштање

en: _Crosshair Lines
sr: _Линије укрштања

en: Mark the cursor location in the magnifier region using lines
sr: Означи место показивача у увећано подручју помоћу линија

en: _Overlap Mouse Cursor
sr: Пре_клопи показивач миша

en: _Thickness
sr: _Дебљина

note: Translators: This is a mark in the Thickness scale
en: Thin
sr: Танко

note: Translators: This is a mark in the Thickness scale
en: Thick
sr: Дебело

en: Len_gth
sr: _Дужина

en: Colo_r
sr: _Боја

en: Color Filters
sr: Филтери у боји

en: _Inverted
sr: Обрн_уто

en: Invert colors in the magnifier region
sr: Обрни боје у области увећавача

en: _Brightness
sr: Осв_етљење

note: Translators: This is a mark in the Brightness scale Translators: This is a mark in the Contrast scale
en: Low
sr: Низак

note: Translators: This is a mark in the Brightness scale Translators: This is a mark in the Contrast scale
en: High
sr: Висок

en: Co_ntrast
sr: _Контраст

en: Co_lor
sr: _Боја

note: Translators: This is a mark in the Grayscale scale
en: Full
sr: Потпуно

en: Make it easier to see, hear, type, point and click
sr: Олакшајте посматрање, слушање, куцање, указивање и кликање

note: Translators: Search terms to find the Accessibility panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Keyboard;Mouse;a11y;Accessibility;Universal;Access;Contrast;Cursor;Sound;Zoom;Screen;Reader;big;high;large;text;font;size;AccessX;Sticky;Keys;Slow;Bounce;Mouse;Double;click;Delay;Speed;Assist;Repeat;Blink;Pointer;find;locate;visual;hearing;audio;typing;animations;overamplification;magnify;magnifier;magnification;
sr: Keyboard;Mouse;a11y;Accessibility;Universal;Access;Contrast;Cursor;Sound;Zoom;Screen;Reader;big;high;large;text;font;size;AccessX;Sticky;Keys;Slow;Bounce;Mouse;Double;click;Delay;Speed;Assist;Repeat;Blink;Pointer;find;locate;visual;hearing;audio;typing;animations;overamplification;magnify;magnifier;magnification;тастатура;миш;приступачност;универзални;приступ;контраст;курсор;звук;зум;екран;читач;велико;високо;текст;фонт;величина;лепљиви;тастери;спори;одскочни;двоструки;клик;застој;брзина;помоћ;понављање;трептање;показивач;нађи;пронађи;визуелно;слух;аудио;куцање;анимације;појачавање;увеличавање;лупа;

en: Map Buttons
sr: Мапирај дугмад

en: Map buttons to functions
sr: Мапирајте дугмад према функцијама

en: To edit a shortcut, choose the “Send Keystroke” action, press the keyboard shortcut button and hold down the new keys or press Backspace to clear
sr: Да измените пречицу, изаберите „Пошаљи низ тастера“, притисните жељено дугме за пречицу тастатуре и држите притиснуте нове тастере или притисните Backspace да обришете постојећу пречицу

en: _Close
sr: _Затвори

en: Please tap the target markers as they appear on screen to calibrate the tablet
sr: Додирните означене мете које ће се појавити на екрану да калибришете таблицу

en: Mis-click detected, restarting…
sr: Откривен је лош клик, почињем из почетка…

en: Button %d
sr: Дугме %d

[ctx: Wacom action-type]
en: Application defined
sr: Програм је дефинисан

[ctx: Wacom action-type]
en: Send Keystroke
sr: Пошаљи низ тастера

[ctx: Wacom action-type]
en: Switch Monitor
sr: Промени монитор

[ctx: Wacom action-type]
en: Show On-Screen Help
sr: Прикажи помоћ на екрану

note: Translators: %s is a link to the documentation with the label "learn more"
en: This device is unknown and may present wrong capabilities — %s.
sr: Овај уређај је непознат и можда представља погрешне способности — %s.

en: Tablet mounted on laptop panel
sr: Таблица закачена на лаптоп

en: Tablet mounted on external display
sr: Таблица закачена на спољни екран

en: External tablet device
sr: Спољна таблица

note: Translators: this is a drawing tablet pad, i.e. a collection of buttons and knobs
en: External pad device
sr: Спољни пад уређај

en: Map _Buttons
sr: Мапирај _дугмад

en: _Tablet Mode
sr: _Режим за таблицу

en: Use absolute positioning for the pen
sr: Користи апсолутно позиционирање за оловку

en: Button Location
sr: Место дугмета

en: The location of the physical buttons on the tablet
sr: Место дугмади на таблици

[ctx: display setting]
en: Map to _Monitor
sr: _Мапирај на монитор

en: _Keep Aspect Ratio
sr: _Задржи размеру

en: Only use a portion of the tablet surface to keep monitor aspect ratio
sr: Користи само део површине таблице због задржавања размере екрана

en: _Calibrate
sr: _Калибриши

note: All displays item
en: All Displays
sr: Сви екрани

note: Translators: %s is a link to the Mouse & Touchpad panel with the label "Mouse"
en: Mouse devices can be configured in %s settings
sr: Мишеви се могу подесити у подешавањима за %s

en: No tablet detected
sr: Таблица није откривена

en: Please plug in or turn on your Wacom tablet
sr: Повежите или укључите вашу Ваком таблицу

en: Assign Keystroke
sr: Додели притиске тастера

en: Press Esc to cancel
sr: Притисните ESC да откажете

en: Choose an action when button %d on the stylus is pressed
sr: Изаберите радњу када је притиснуто дугме %d на оловци

en: Button %d Mapping
sr: Мапирање дугмета %d

en: Tip _Pressure Feel
sr: Јачина при_тиска оловке

note: Translators: This is a mark in the 'Tip Pressure Feel' scale Translators: This is a mark in the 'Erase Pressure Feel' scale
en: Soft
sr: Умекшан

note: Translators: This is a mark in the 'Tip Pressure Feel' scale Translators: This is a mark in the 'Erase Pressure Feel' scale
en: Firm
sr: Тврдо

en: Button _1
sr: Дугме _1

en: Button _2
sr: Дугме _2

en: Button _3
sr: Дугме _3

en: _Eraser Pressure Feel
sr: Јачина притиска _гумице

en: Left Mousebutton Click
sr: Клик левог дугмета миша

en: Middle Mousebutton Click
sr: Клик средњег дугмета миша

en: Right Mousebutton Click
sr: Клик десног дугмета миша

note: Translators: this is the "go forward" action of a button
en: Forward
sr: Напред

en: Switch Monitor
sr: Промени монитор

en: Airbrush stylus with pressure, tilt, and integrated slider
sr: Ербраш оловка са притиском, нагибом и уграђеним клизачем

en: Art pen with pressure, tilt, and rotation
sr: Сликарска оловка са притиском, нагибом и окретањем

en: Stylus with pressure and tilt
sr: Оловка са притиском и нагибом

en: Stylus with pressure
sr: Оловка са притиском

en: Graphics Tablets
sr: Графичке таблице

en: Set button mappings and adjust stylus sensitivity for graphics tablets
sr: Подесите мапирање дугмади и прилагодите осетљивост оловке за графичке таблице

note: Translators: Search terms to find the Graphics Tablets panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Tablet;Wacom;Stylus;Eraser;Mouse;
sr: Tablet;Wacom;Stylus;Eraser;Mouse;таблица;ваком;оловка;гумица;миш;

en: New shortcut…
sr: Нова пречица…

en: Duration
sr: Трајање

en: Interval
sr: Интервал

en: Screen Time Unavailable
sr: Време испред екрана није доступно

en: Screen time information will appear here after a period of usage
sr: Подаци о времену испред екрана појавиће се након неког времена

en: Average Week
sr: Недељни просек

en: Previous Week
sr: Претходна седмица

en: Next Week
sr: Следећа седмица

[ctx: abbreviated weekday name for Sunday]
en: S
sr: Не

[ctx: abbreviated weekday name for Monday]
en: M
sr: По

[ctx: abbreviated weekday name for Tuesday]
en: T
sr: Ут

[ctx: abbreviated weekday name for Wednesday]
en: W
sr: Ср

[ctx: abbreviated weekday name for Thursday]
en: T
sr: Че

[ctx: abbreviated weekday name for Friday]
en: F
sr: Пе

[ctx: abbreviated weekday name for Saturday]
en: S
sr: Су

note: Translators: This is a duration in minutes, for example ‘15m’ for 15 minutes. * Use whatever shortest unit label is used for minutes in your locale.
en: %um
sr: %uм

note: Translators: This is a duration in hours, for example ‘2h’ for 2 hours. * Use whatever shortest unit label is used for hours in your locale.
en: %uh
sr: %uч

note: Translators: This is a duration in hours and minutes, for example * ‘3h 15m’ for 3 hours and 15 minutes. Use whatever shortest unit label * is used for hours and minutes in your locale.
en: %uh %um
sr: %uч %uм

en: Failed to load session history file ‘%s’: %s
sr: Неуспех при учитавању историјата сесије ‘%s’: %s

en: Invalid file structure
sr: Неисправна структура датотеке

en: Failed to load session history file: %s
sr: Неуспех при учитавању историјата сесије: %s

en: File is empty
sr: Датотека је празна

note: G_DATE_BAD_WEEKDAY
en: Average Monday
sr: Просек понедељком

en: Average Tuesday
sr: Просек уторком

en: Average Wednesday
sr: Просек средом

en: Average Thursday
sr: Просек четвртком

en: Average Friday
sr: Просек петком

en: Average Saturday
sr: Просек суботом

en: Average Sunday
sr: Просек недељом

note: Translators: This a medium-length date, for example ‘15 April’
en: %-d %B
sr: %-d. %B

en: No Data
sr: Нема података

en: This Week
sr: Ове седмице

note: Translators: This is a range of days within a given month. * For example ‘20–27 April’. The dash is an en-dash.
en: %u–%u %s
sr: %u–%u. %s

note: Translators: This is a range of days spanning two months. * For example, ‘27 April–4 May’. The dash is an en-dash.
en: %u %s–%u %s
sr: %u. %s - %u. %s

note: Translators: The first placeholder is a formatted date string * (formatted using the `%x` strftime placeholder, which gives the * preferred date representation for the current locale without the time). * The second placeholder is a formatted time duration (for example, * ‘3 hours’ or ‘25 minutes’).
en: Bar chart of screen time usage over the week starting %s. A line is overlayed at the %s mark to indicate the configured screen time limit.
sr: Графикон времена употребе екрана током седмице која почиње %s. Линија је постављена на ознаку %s ради указивања на подешено ограничење времена испред екрана.

note: Translators: The placeholder is a formatted date string (formatted * using the `%x` strftime placeholder, which gives the preferred date * representation for the current locale without the time).
en: Bar chart of screen time usage over the week starting %s.
sr: Графикон времена употребе екрана током седмице која почиње %s.

en: Placeholder for a bar chart of screen time usage. No data is currently available.
sr: Место где се приказује графикон употребе екрана. Тренутно нису доступни подаци.

en: Some settings are being managed by the Parental Controls app
sr: Неким подешавањима управља програм „Родитељско управљање“

en: Open _Parental Controls
sr: Отвори „_Родитељско управљање“

en: Screen Time
sr: Време екрана

en: Disabling screen time recording stops screen time data from being saved. This data is never shared outside this device.
sr: Онемогућавање снимања времена употребе екрана зауставља чување података о времену употребе екрана. Ови подаци се никада не деле ван овог уређаја.

en: _Disable Screen Time
sr: О_немогући време екрана

en: Screen Time Recording Disabled
sr: Снимање времена употребе екрана је онемогућено

en: Enable recording to view screen usage history
sr: Омогућите снимање ради прегледа историје употребе екрана

en: E_nable
sr: О_могући

en: Screen Limits
sr: Ограничења екрана

en: _Screen Time Limit
sr: О_граничење времена на екрану

en: Daily _Limit
sr: Д_невно ограничење

en: _Grayscale
sr: _Сиви тонови

en: Black and white screen for screen limits
sr: Црно-бели екран за ограничења екрана

en: Break Reminders
sr: Подсетници за паузу

en: _Eyesight Reminders
sr: Подс_етници за одмор очију

en: Reminders to look away from the screen
sr: Подсетници да скренете поглед са екрана

en: _Movement Reminders
sr: Подсетни_ци за шетњу

en: Reminders to move around
sr: Подсетници за кретање

en: Movement _Break Schedule
sr: Распоре_д пауза за шетњу

en: S_ounds
sr: Зв_укови

en: Play a sound when a break ends
sr: Пусти звук када се пауза заврши

en: Wellbeing
sr: Добробит

en: Review and limit the amount of time you spend at the computer screen
sr: Прегледајте и ограничите време које проводите испред екрана рачунара

note: Translators: Search terms to find the Wellbeing panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Wellbeing;Screen Time;Breaks;Break Reminders;Health Breaks;Daily Usage;Screen Limits;Usage Limit;
sr: Wellbeing;Screen Time;Breaks;Break Reminders;Health Breaks;Daily Usage;Screen Limits;Usage Limit;Добробит;Време екрана;Паузе;Подсетници за паузу;Здравствене паузе;Дневно коришћење;Ограничења екрана;Ограничење коришћења;Dobrobit;Vreme ekrana;Pauze;Podsetnici za pauzu;Zdravstvene pauze;Dnevno korišćenje;Ograničenja ekrana;Ograničenje korišćenja;

en: Access Points
sr: Приступне тачке

en: Add
sr: Додај

en: APN
sr: АПН

en: APN Type
sr: Врста АПН-а

en: Internet
sr: Интернет

en: Attach
sr: Закачи

en: Auth Type
sr: Врста идентификације

en: Edit
sr: Уреди

en: Operation Cancelled
sr: Радња је отказана

en: <b>Error:</b> Access denied changing settings
sr: <b>Грешка:</b> Приступ забрањује промену подешавања

en: <b>Error:</b> Mobile Equipment Error
sr: <b>Грешка:</b> Грешка мобилне опреме

en: Modem Details
sr: Појединости модема

en: Modem Status
sr: Стање модема

en: Carrier
sr: Оператер

en: Network Type
sr: Врста мреже

en: Network Status
sr: Стање мреже

en: Own Number
sr: Сопствени број

en: Device Details
sr: Појединости уређаја

en: Not Registered
sr: Нерегистрован

en: Registered
sr: Регистрован

en: Roaming
sr: Роминг

en: Searching
sr: Претражујем

en: Denied
sr: Забрањено

en: 2G Only
sr: Само 2Г

en: 3G Only
sr: Само 3Г

en: 4G Only
sr: Само 4Г

en: 5G Only
sr: Само 5Г

en: 2G, 3G, 4G, 5G (Preferred)
sr: 2Г, 3Г, 4Г, 5Г (пожељно)

en: 2G, 3G, 4G (Preferred), 5G
sr: 2Г, 3Г, 4Г (пожељно), 5Г

en: 2G, 3G (Preferred), 4G, 5G
sr: 2Г, 3Г (пожељно), 4Г, 5Г

en: 2G (Preferred), 3G, 4G, 5G
sr: 2Г (пожељно), 3Г, 4Г, 5Г

en: 2G, 3G, 4G, 5G
sr: 2Г, 3Г, 4Г, 5Г

en: 2G, 3G, 4G (Preferred)
sr: 2Г, 3Г, 4Г (пожељно)

en: 2G, 3G (Preferred), 4G
sr: 2Г, 3Г (пожељно), 4Г

en: 2G (Preferred), 3G, 4G
sr: 2Г (пожељно), 3Г, 4Г

en: 2G, 3G, 4G
sr: 2Г, 3Г, 4Г

en: 3G, 4G, 5G (Preferred)
sr: 3Г, 4Г, 5Г (пожељно)

en: 3G, 4G (Preferred), 5G
sr: 3Г, 4Г (пожељно), 5Г

en: 3G (Preferred), 4G, 5G
sr: 3Г (пожељно), 4Г, 5Г

en: 3G, 4G, 5G
sr: 3Г, 4Г, 5Г

en: 2G, 4G, 5G (Preferred)
sr: 2Г, 4Г, 5Г (пожељно)

en: 2G, 4G (Preferred), 5G
sr: 2Г, 4Г (пожељно), 5Г

en: 2G (Preferred), 4G, 5G
sr: 2Г (пожељно), 4Г, 5Г

en: 2G, 4G, 5G
sr: 2Г, 4Г, 5Г

en: 2G, 3G, 5G (Preferred)
sr: 2Г, 3Г, 5Г (пожељно)

en: 2G, 3G (Preferred), 5G
sr: 2Г, 3Г (пожељно), 5Г

en: 2G (Preferred), 3G, 5G
sr: 2Г (пожељно), 3Г, 5Г

en: 2G, 3G, 5G
sr: 2Г, 3Г, 5Г

en: 3G, 4G (Preferred)
sr: 3Г, 4Г (пожељно)

en: 3G (Preferred), 4G
sr: 3Г (пожељно), 4Г

en: 3G, 4G
sr: 3Г, 4Г

en: 2G, 4G (Preferred)
sr: 2Г, 4Г (пожељно)

en: 2G (Preferred), 4G
sr: 2Г (пожељно), 4Г

en: 2G, 4G
sr: 2Г, 4Г

en: 2G, 3G (Preferred)
sr: 2Г, 3Г (пожељно)

en: 2G (Preferred), 3G
sr: 2Г (пожељно), 3Г

en: 2G, 3G
sr: 2Г, 3Г

en: 2G, 5G (Preferred)
sr: 2Г, 5Г (пожељно)

en: 2G (Preferred), 5G
sr: 2Г (пожељно), 5Г

en: 2G, 5G
sr: 2Г, 5Г

en: 3G, 5G (Preferred)
sr: 3Г, 5Г (пожељно)

en: 3G (Preferred), 5G
sr: 3Г (пожељно), 5Г

en: 3G, 5G
sr: 3Г, 5Г

en: 4G, 5G (Preferred)
sr: 4Г, 5Г (пожељно)

en: 4G (Preferred), 5G
sr: 4Г (пожељно), 5Г

en: 4G, 5G
sr: 4Г, 5Г

[ctx: Network mode]
en: Unknown
sr: Непознато

en: No SIM
sr: Нема СИМ-а

en: Insert a SIM card to use this modem
sr: Уметните СИМ картицу да бисте користили овај модем

en: SIM Locked
sr: СИМ је закључана

en: _Mobile Data
sr: _Мобилни подаци

en: Access data using mobile network
sr: Приступите подацима користећи мобилну мрежу

en: _Data Roaming
sr: _Роминг података

en: Use mobile data when roaming
sr: Користите мобилне податке када сте у ромингу

en: _Network Mode
sr: Мреж_ни режим

en: N_etwork
sr: Мр_ежа

en: Advanced
sr: Напредно

en: _Access Point Names
sr: _Називи приступне тачке

en: _SIM Lock
sr: Закључај _СИМ

en: Lock SIM with PIN
sr: Закључајте СИМ ПИН-ом

en: M_odem Details
sr: П_ојединости модема

en: Primary S_IM Slot
sr: Примарно С_ИМ место

en: Unlock SIM card
sr: Откључај СИМ картицу

en: Unlock
sr: Откључај

en: Please provide PIN code for SIM %d
sr: Унесите ПИН код за СИМ %d

en: Enter PIN to unlock your SIM card
sr: Унесите ПИН да откључате СИМ картицу

en: Please provide PUK code for SIM %d
sr: Унесите ПУК код за СИМ %d

en: Enter PUK to unlock your SIM card
sr: Унесите ПУК да откључате СИМ картицу

en: Wrong password entered. You have %1$u try left | Wrong password entered. You have %1$u tries left
sr[0]: Унета је погрешна лозинка. Преостао је %1$u покушај
sr[1]: Унета је погрешна лозинка. Преостала су %1$u покушаја
sr[2]: Унета је погрешна лозинка. Преостало је %1$u покушаја
sr[3]: Унета је погрешна лозинка. Преостао је још један покушај

en: You have %u try left | You have %u tries left
sr[0]: Остао вам је %u покушај
sr[1]: Остала су вам %u покушаја
sr[2]: Остало вам је %u покушаја
sr[3]: Остао вам је један покушај

en: Wrong password entered.
sr: Уписали сте погрешну лозинку.

en: PUK code should be an 8 digit number
sr: ПУК код треба да буде број од 8 цифара

en: Enter New PIN
sr: Упишите нови ПИН

en: PIN code should be a 4-8 digit number
sr: ПИН код треба да буде број од 4-8 цифара

en: Unlocking…
sr: Откључавам…

note: Translators: This refers to a sim slot in a modem. * For example: "Slot 1 [Operator Name]", "Slot 1" or "Slot 2 [Empty]". * Notice that all variations above are valid. Sometimes "Operator Name" * will be ommitted.
en: Slot %d %s
sr: Место %d %s

en: Phone failure
sr: Неуспех телефона

en: No connection to phone
sr: Нема везе са телефоном

en: Operation not allowed
sr: Радња није допуштена

en: Operation not supported
sr: Радња није подржана

en: SIM not inserted
sr: СИМ картица није убачена

en: SIM PIN required
sr: Потребан је СИМ ПИН

en: SIM PUK required
sr: Потребан је СИМ ПУК

en: SIM failure
sr: Неуспех СИМ картице

en: SIM busy
sr: СИМ картица је заузета

en: Incorrect password
sr: Нетачна лозинка

en: SIM PIN2 required
sr: Потребан је СИМ ПИН2

en: SIM PUK2 required
sr: Потребан је СИМ ПУК2

en: Not found
sr: Није пронађено

en: No network service
sr: Нема мрежне услуге

en: Network timeout
sr: Време мреже је истекло

en: GPRS services not allowed
sr: ГПРС услуге нису дозвољене

en: Roaming not allowed in this location area
sr: Роминг није дозвољен у овој области

en: Unspecified GPRS error
sr: Неодређена ГПРС грешка

en: No Error
sr: Нема грешке

en: Action Cancelled
sr: Радња је отказана

en: Access denied
sr: Приступ одбијен

en: Unknown Error
sr: Непозната грешка

en: Network Mode
sr: Мрежни режим

en: _Automatic
sr: _Самостално

en: Choose Network
sr: Изабери мрежу

en: Refresh Network Providers
sr: Освежите достављаче мреже

en: Enable Mobile Network
sr: Омогући мобилну мрежу

en: No WWAN Adapter Found
sr: Нисам нашао мобилни адаптер

en: Make sure you have a Wireless Wan/Cellular device
sr: Проверите да ли сте прикључили и упалили мобилни адаптер

en: Wireless Wan is disabled when airplane mode is on
sr: Мобилна мрежа је искључена када је авионски режим рада укључен

en: Loading Devices
sr: Учитавање уређаја

en: Data Connection
sr: Податковна веза

en: SIM card used for internet
sr: СИМ картица за интернет

en: SIM %d
sr: СИМ %d

en: SIM Lock
sr: СИМ закључавање

en: _Lock SIM with PIN
sr: _Закључај СИМ ПИН-ом

en: Change PIN
sr: Промени ПИН

en: New PIN
sr: Нови ПИН

en: Confirm
sr: По_тврди

en: Enter current PIN to change SIM lock settings
sr: Упишите текући ПИН да измените поставке закључавања СИМ-а

en: Mobile Network
sr: Мобилна мрежа

en: Configure Telephony and mobile data connections
sr: Подесите везе мобилних података и телефоније

note: Translators: Search terms to find the WWAN panel. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: cellular;wwan;telephony;sim;mobile;
sr: целулар;телефонија;сим;мобилна;cellular;wwan;telephony;sim;mobile;

en: Utility to configure the GNOME desktop
sr: Алатка за подешавање Гномовог радног окружења

en: Settings is the primary interface for configuring your system.
sr: Подешавања су главно средство за подешавање вашег система.

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
sr: Гном пројекат

en: Display version number
sr: Број издања приказа

en: Enable verbose mode. Specify multiple times to increase verbosity
sr: Укључите режим са детаљним исписом пдатака. Одредите већу вредност за детаљнији испис

en: Search for the string
sr: Тражи ниску

en: List possible panel names and exit
sr: Исписује могуће називе површи и излази

en: Panel to display
sr: Површ за приказ

en: [PANEL] [ARGUMENT…]
sr: [ПОВРШ] [АРГУМЕНТ…]

en: Settings categories
sr: Категорије подешавања

en: Available panels:
sr: Доступне површи:

en: Main Menu
sr: Главни мени

en: Search settings
sr: Подешавање претраге

en: Warning: Development Version
sr: Упозорење: развојно издање

en: This version of Settings should only be used for development purposes. You may experience incorrect system behavior, data loss, and other unexpected issues.
sr: Ово издање Подешавања се треба користити само у пробне сврхе. Можете искусити неисправно понашање система, губитак података и друге непредвиђене проблеме.

en: _Keyboard Shortcuts
sr: Пречице на та_статури

en: _Help
sr: По_моћ

en: _About Settings
sr: _О Подешавањима

note: Translators: Search terms to find this app. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Preferences;Settings;
sr: Preferences;Settings;поставке;подешавања;

en: The identifier for the last Settings panel to be opened
sr: Одредник последњег отворене површи Подешавања

en: The identifier for the last Settings panel to be opened. Unrecognised values will be ignored and the first panel in the list selected.
sr: Одредник последњег отворене површи Подешавања. Непрепознате вредности ће бити занемарене и биће изабран први панел са списка.

en: Show warning when running a development build of Settings
sr: Прикажи упозорење када је покренуто развојно издање Подешавања

en: Whether Settings should show a warning when running a development build.
sr: Да ли Подешавања треба да приказују упозорење ако је покренуто развојно издање.

en: Initial state of the window
sr: Почетно стање прозора

en: A tuple containing the initial width, height and maximized state of the app window.
sr: Торка која садржи почетну ширину, висину и стање увећаности прозора програма.

[ctx: shortcuts dialog]
en: General
sr: Опште

[ctx: shortcuts dialog]
en: Quit
sr: Изађи

[ctx: shortcuts dialog]
en: Search
sr: Претрага

[ctx: shortcuts dialog]
en: Show help
sr: Прикажи помоћ

[ctx: shortcuts dialog]
en: Keyboard shortcuts
sr: Пречице на тастатури

[ctx: shortcuts dialog]
en: Panels
sr: Површи

[ctx: shortcuts dialog]
en: Go back to previous panel
sr: Иди на претходну површ

[ctx: shortcuts dialog]
en: Cancel search
sr: Откажи претрагу

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
sr[0]: %u излаз
sr[1]: %u излаза
sr[2]: %u излаза
sr[3]: Један излаз

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
sr[0]: %u улаз
sr[1]: %u улаза
sr[2]: %u улаза
sr[3]: Један улаз

en: System Sounds
sr: Системски звуци
