decoder master - en to ca translation catalogue (68 entries)

en: Decoder
ca: Descodificador

en: Scan and Generate QR Codes
ca: Escanegeu i genereu codis QR

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: QR;Scan;Generate;Code;
ca: QR;Escaneja;Genera;Codi;

en: Default window width
ca: Amplada de la finestra predeterminada

en: Default window height
ca: Alçada de la finestra predeterminada

en: Default window maximized behavior
ca: Comportament de maximització de la finestra predeterminat

en: Scan and generate QR codes
ca: Escanegeu i genereu codis QR

en: Fancy yet simple QR Codes scanner and generator.
ca: Escàner i generador de codis QR, elegant però senzill.

en: Features:
ca: Característiques:

en: QR Code generation
ca: Generació de codis QR

en: Scanning with a camera
ca: Escanejar amb una càmera

en: Scanning from a screenshot
ca: Escanejar des d'una captura de pantalla

en: Parses and displays QR code content when possible
ca: Analitza i mostra el contingut del codi QR si és possible

en: Generating a QR Code
ca: S'està generant un codi QR

en: Scanning QR Code with a camera
ca: Escanejar el codi QR amb una càmera

en: History of the scanner/generated QR codes
ca: Historial de l'escàner/generació de codis QR

en: Missing Camera Permission
ca: Falta el permís de la càmera

en: Allow camera usage in Settings
ca: Permetre l'ús de la càmera a Configuració

en: _From a Screenshot…
ca: _Des d'una captura de pantalla…

en: No Camera Found
ca: No s'ha trobat cap càmera

en: Select Camera
ca: Selecciona la càmera

en: Capture From a Screenshot
ca: Captura des d'una captura de pantalla

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
ca: Mostra les dreceres de teclat

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
ca: Tanca la finestra

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ca: Surt

[ctx: shortcut window]
en: Codes
ca: Codis

[ctx: shortcut window]
en: Scan QR Code
ca: Escaneja el codi QR

en: Decode a QR code or create one first
ca: Descodificar un codi QR o crear-ne un primer

en: _Export
ca: _Exporta

en: _Save
ca: _Desa

en: Save in History
ca: Desa a l'historial

en: Summary
ca: Resum

en: Starts At
ca: Comença a

en: Ends At
ca: Acaba a

en: Location
ca: Ubicació

en: Description
ca: Descripció

en: Latitude
ca: Latitud

en: Longitude
ca: Longitud

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Subject
ca: Assumpte

en: Body
ca: Cos

en: Phone
ca: Telèfon

en: Content
ca: Contingut

en: Website
ca: Lloc web

en: Network
ca: Xarxa

en: Encryption
ca: Xifratge

en: Copy Contents
ca: Copia el contingut

en: _Export…
ca: _Exporta…

en: _Delete
ca: _Suprimeix

note: TRANSLATORS This goes into a file name
en: QR Code
ca: Codi QR

en: Contents
ca: Continguts

en: Network Name
ca: Nom de la xarxa

en: Password
ca: Contrasenya

en: _Hidden
ca: _Amagat

en: Is this a hidden Wi-Fi network?
ca: És una xarxa Wi-Fi oculta?

en: _Encryption Algorithm
ca: Algorisme de _xifratge

en: _Keyboard Shortcuts
ca: _Dreceres del teclat

en: _About Decoder
ca: _Quant al Descodificador

en: Main Menu
ca: Menú principal

en: _Create
ca: _Crea

en: _Scan
ca: _Escaneig

en: _History
ca: _Historial

note: NOTE This is in the context of selecting a wifi encryption algorithm.
en: None
ca: Cap

en: Could not generate QR code
ca: No s'ha pogut generar codi QR

en: QR Code saved in history
ca: S'ha desat el codi QR a l'historial

en: Copied to clipboard
ca: S'ha copiat al porta-retalls

en: _Select
ca: _Selecciona

en: QR code saved
ca: S'ha desat el codi QR
