decoder master - en to fur translation catalogue (68 entries)

en: Decoder
fur: Decodificadôr

en: Scan and Generate QR Codes
fur: Scansione e gjenere codiçs QR

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: QR;Scan;Generate;Code;
fur: QR;Scansione;Gjenere;Codiç;

en: Default window width
fur: Largjece predefinide dal barcon

en: Default window height
fur: Altece predefinide dal barcon

en: Default window maximized behavior
fur: Compuartament predefinît dal barcon slargjât

en: Fancy yet simple QR Codes scanner and generator.
fur: Origjinâl ma sempliç scansionadôr e gjeneradôr di codiçs QR.

en: Features:
fur: Carateristichis:

en: QR Code generation
fur: Gjenerazion di codiç QR

en: Scanning with a camera
fur: Scansionament cuntune video/fotocjamare

en: Scanning from a screenshot
fur: Scansionament di une videade

en: Parses and displays QR code content when possible
fur: Se pussibil, al analize e al visualize il contignût dal codiç QR

en: Generating a QR Code
fur: Gjenerazion di un codiç QR

en: Scanning QR Code with a camera
fur: Scansionament dal codiç QR cuntune video/fotocjamare

en: History of the scanner/generated QR codes
fur: Cronologjie dai codiçs QR scansionâts/gjenerâts

en: Missing Camera Permission
fur: A mancjin i permès pe video/fotocjamare

en: Allow camera usage in Settings
fur: Permet la utilizazion de video/fotocjamare tes Impostazions

en: _From a Screenshot…
fur: _Di une videade…

en: No Camera Found
fur: Nissune video/fotocjamare cjatade

en: Select Camera
fur: Selezione fotocjamare

en: Capture From a Screenshot
fur: Cature di une videade

[ctx: shortcut window]
en: General
fur: Gjenerâl

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
fur: Mostre scurtis

[ctx: shortcut window]
en: Quit
fur: Jes

[ctx: shortcut window]
en: Codes
fur: Codiçs

[ctx: shortcut window]
en: Scan QR Code
fur: Scansione codiç QR

en: Decode a QR code or create one first
fur: Decodifiche un codiç QR o prime cree un

en: QR Code
fur: Codiç QR

en: _Text
fur: _Test

en: _Export
fur: _Espuarte

en: _Save
fur: _Salve

en: Save in History
fur: Salve te cronologjie

en: Summary
fur: Somari

en: Starts At
fur: Al scomence a

en: Ends At
fur: Al finìs a

en: Location
fur: Posizion

en: Description
fur: Descrizion

en: Latitude
fur: Latitudin

en: Longitude
fur: Longjitudin

en: Email
fur: E-mail

en: Subject
fur: Ogjet

en: Body
fur: Cuarp

en: Phone
fur: Telefon

en: Content
fur: Contignût

en: Text
fur: Test

en: Website
fur: Sît web

en: Network
fur: Rêt

en: Encryption
fur: Cifradure

en: Copy Contents
fur: Copie i contignût

en: _Export…
fur: _Espuarte…

en: _Delete
fur: _Elimine

en: Contents
fur: Contignûts

en: Network Name
fur: Non rêt

en: _Hidden
fur: _Platât

en: Is this a hidden Wi-Fi network?
fur: Ise cheste un rêt Wi-Fi platade?

en: _Encryption Algorithm
fur: Algoritmi di cifradur_e

en: _Keyboard Shortcuts
fur: _Scurtis di tastiere

en: _About Decoder
fur: _Informazions su Decodificadôr

en: Main Menu
fur: Menù principâl

en: _Create
fur: _Cree

en: _Scan
fur: _Scansione

en: _History
fur: C_ronologjie

note: NOTE This is in the context of selecting a wifi encryption algorithm.
en: None
fur: Nissun

en: Could not generate QR code
fur: Impussibil gjenerâ il codiç QR

en: QR Code saved in history
fur: Codiç QR salvât te cronologjie

en: Copied to clipboard
fur: Copiât tes notis

en: _Select
fur: _Selezione

note: TRANSLATORS This a file name, do not translate the file format (.png)
en: qr-code.png
fur: codiç-qr.png
