gnome-desktop - en to az translation catalogue (71 entries)

en: The Mysterious GEGL
az: Mistik GEGL

en: The Squeaky Rubber Gnome
az: Ciyildəyən Rezin Gnome

en: Wanda The GNOME Fish
az: Wanda GNOME Balığı

en: The End!
az: Son!

en: Could not locate the directory with header images.
az: Başlıq rəsmlərinin olduğu cərgə tapıla bilmədi.

en: Failed to open directory with header images: %s
az: Başlıq rəsmlərin olduğu cərgə açıla bilmədi: %s

en: Unable to load header image: %s
az: Başlıq rəsmi yüklənə bilmədi: %s

en: Could not locate the GNOME logo button.
az: GNOME loqo düyməsi tapıla bilmədi.

en: Unable to load '%s': %s
az: '%s' yüklənə bilmədi: %s

en: Could not open the address "%s": %s
az: "%s" ünvanı açıla bilmədi: %s

en: Could not locate the file with GNOME version information.
az: GNOME buraxılış nömrəsini daxil edən fayl tapıla bilmədi.

en: Version
az: Buraxılış

en: Distributor
az: Distribyutor

en: Build Date
az: İnşa Tarixi

en: About GNOME
az: GNOME Haqqında

en: News
az: Xəbərlər

en: Software
az: Tə'minat

en: Developers
az: İnkişafçılar

en: Friends of GNOME
az: GNOME'un Dostları

en: Contact
az: Əlaqə

en: Welcome to the GNOME Desktop
az: GNOME Masa Üstünə Xoş Gəldiniz

en: Brought to you by:
az: GNOME'u sizə yetişdirənlər:

en: About the GNOME Desktop
az: GNOME Masa Üstü Haqqında

en: GNOME also includes a complete development platform for applications programmers, allowing the creation of powerful and complex applications.
az: GNOME eyni zamanda inkişafçılara qarışıq və güclü tə'minatlar yaratma imkanı verən inkişaf platformunu da daxil edir.

en: GNOME includes most of what you see on your computer, including the file manager, web browser, menus, and many applications.
az: Kompüterinizdə ehtiyacınız olan hər şeyi GNOME daxil edir. Bunun içində fayl idarəçisi, menyular və veb səyyahı kimi bir çox proqram daxildir.

note: NOTE TO AUTHORS: Do not put anything in the following paragraphs that will be substituted by the configure script. Otherwise you will break the translations.
en: GNOME is a Free, usable, stable, accessible desktop environment for the Unix-like family of operating systems.
az: GNOME, Unix-bənzəri əməliyyat sistemləri ailələri üçün sərbəst, işlədilməsi asand, güclü, yetişmə qabiliyyətli masa üstü mühitidir.

en: GNOME's focus on usability and accessibility, regular release cycle, and strong corporate backing make it unique among Free Software desktops.
az: GNOME'un istifadə asandlığı və yetişmə qabiliyyəti, müntəzəm buraxılış dövrəsi və güclü korporativ arxa ona diqər Sərbəst Tə'minatlı masa üstüləri arasında xüsusi yer verir.

en: GNOME's greatest strength is our strong community. Virtually anyone, with or without coding skills, can contribute to making GNOME better.
az: GNOME'un ən böyük gücü onun güclü cəmiyyətidir. Proqramlaşdırma qabiliyyəti olan və olmayan hamı GNOME layihəsini daha da gözəlləşdirmək üçün ona dəstək verə bilər.

en: Hundreds of people have contributed code to GNOME since it was started in 1997; many more have contributed in other important ways, including translations, documentation, and quality assurance.
az: 1997 ilində GNOME layihəsinin yaradılmasından bu günə dək minlərlə insan GNOME kodlarına dəstək vermişdir, onlardan çoxu da tərcümə, sənədlər, keyfiyyət  kimi daha fərqli sahələrdə dəstəklərini əsirgəməmişdir.

en: Error reading file '%s': %s
az: '%s' faylını oxuma xətası:: %s

en: Error rewinding file '%s': %s
az: '%s' faylını geri sarma xətası: %s

en: No name
az: Adsız

en: File '%s' is not a regular file or directory.
az: '%s' düzgün fayl yada cərgə deyil.

en: No filename to save to
az: Qeyd ediləcək fayl adı yoxdur

en: Starting %s
az: %s başladılır

en: No URL to launch
az: Açacaq URL yoxdur

en: Not a launchable item
az: Başladıla bilən üzv deyil

en: No command (Exec) to launch
az: Başlatmaq üçün əmr (Exec) verilməyib

en: Bad command (Exec) to launch
az: Başlatma əmri (Exec) səhvdir

en: Unknown encoding of: %s
az: Namə'lum kodlama: %s

en: Error writing file '%s': %s
az: '%s' faylına yazma xətası: %s

en: Directory
az: Cərgə

en: Application
az: Tə'minat

en: Link
az: Körpü

en: FSDevice
az: FSAvadanlığı

en: MIME Type
az: MIME Növü

en: Service
az: Xidmət

en: ServiceType
az: Xidmət Növü

en: Comm_and:
az: Ə_mr:

note: Name
en: _Name:
az: _Ad:

note: Generic Name
en: _Generic name:
az: Ü_mumi ad:

note: Comment
en: Co_mment:
az: Şə_rh:

en: Browse
az: Gəz

en: _Type:
az: _Növ:

en: _Icon:
az: _Timsal:

en: Browse icons
az: Timsalları gəz

en: Run in t_erminal
az: Terminalda _icra et

en: Language
az: Dil

en: Name
az: Ad

en: Generic name
az: Ümumi ad

en: Comment
az: Şərh

en: _Try this before using:
az: İşlətmədən əvvəl bunu _sına:

en: _Documentation:
az: _Sənədlər:

en: _Name/Comment translations:
az: _Ad/Şərh tərcümələri:

en: _Add/Set
az: Ə_lavə et/Seç

en: Add or Set Name/Comment Translations
az: Ad/Şərh Tərcümələri Əlavə et ya da Seç

en: Re_move
az: _Sil

en: Remove Name/Comment Translation
az: Ad/Şərh Tərcümələrini Sil

en: Basic
az: Əsas

en: Advanced
az: Ətraflı

en: _Show Hints at Startup
az: Başlanğıcda Ehkamları _Göstər
