gnome-desktop - en to fi translation catalogue (33 entries)

en: File %s does not have a preview icon attribute
fi: Tiedostolla %s ei ole esikatselukuvakkeen ominaisuutta

en: No loadable icon for %s
fi: Ei ladattavaa kuvaketta kohteelle %s

en: Failed to create folder '%s'
fi: Kansion '%s' luominen epäonnistui

en: Unspecified
fi: Määrittämätön

note: TRANSLATORS: Used to distinguish Cyrillic from Latin written language variants.
en: Cyrillic
fi: Kyrillinen

note: TRANSLATORS: The alphabet/script, not the language. Used to distinguish Latin from Cyrillic written language variants.
en: Latin
fi: Latinalainen

en: CRTC %d cannot drive output %s
fi: CRTC %d ei voi ajaa ulostuloa %s

en: output %s does not support mode %dx%d@%dHz
fi: ulostulo %s ei tue tilaa %d×%d@%d Hz

en: CRTC %d does not support rotation=%d
fi: CRTC %d ei tue kiertoa=%d

en: output %s does not have the same parameters as another cloned output:
    existing mode = %d, new mode = %d
    existing coordinates = (%d, %d), new coordinates = (%d, %d)
    existing rotation = %d, new rotation = %d
fi: ulostulolla %s ei ole samat parametrit kuin kloonatulla ulostulolla:
    nykyinen tila = %d, uusi tila = %d
    nykyiset koordinaatit = (%d, %d), uudet koordinaatit = (%d, %d)
    nykyinen kierto = %d, uusi kierto = %d

en: cannot clone to output %s
fi: ei voi kloonata ulostuloon %s

en: Trying modes for CRTC %d
fi: Yritetään tiloja CRTC %d:lle

en: CRTC %d: trying mode %dx%d@%dHz with output at %dx%d@%dHz (pass %d)
fi: CRTC %d: yritetään tilaa %d×%d@%d Hz ulostulolla %d×%d@%d Hz (vaihe %d)

en: could not assign CRTCs to outputs:
    %s
fi: ei voitu sijoittaa CRTC:itä ulostuloihin:
    %s

en: none of the selected modes were compatible with the possible modes:
    %s
fi: mikään valituista tiloista ei ollut yhteensopiva mahdollisten tilojen kanssa:
    %s

note: Translators: the "requested", "minimum", and * "maximum" words here are not keywords; please * translate them as usual.
en: required virtual size does not fit available size: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
fi: vaadittu virtuaalinen koko ei mahdu saatavilla olevaan kokoon: pyydetty=(%d,%d), minimi=(%d,%d), maksimi=(%d,%d)

[ctx: time separator]
en: ∶
fi: .

note: Translators: This is the time format with full date plus day used in 24-hour mode. Please keep the under- score to separate the date from the time.
en: %a %b %-e_%R:%S
fi: %a %-e.%-m._%H.%M.%S

en: %a %b %-e_%R
fi: %a %-e.%-m._%H.%M

note: Translators: This is the time format with full date used in 24-hour mode. Please keep the underscore to separate the date from the time.
en: %b %-e_%R:%S
fi: %-e.%-m._%H.%M.%S

en: %b %-e_%R
fi: %-e.%-m._%H.%M

note: Translators: This is the time format with day used in 24-hour mode.
en: %a %R:%S
fi: %a %H.%M.%S

en: %a %R
fi: %a %H.%M

note: Translators: This is the time format without date used in 24-hour mode.
en: %R:%S
fi: %H.%M.%S

en: %R
fi: %H.%M

note: Translators: This is a time format with full date plus day used for AM/PM. Please keep the under- score to separate the date from the time.
en: %a %b %-e_%l:%M:%S %p
fi: %a %-e.%-m._%l.%M.%S %p

en: %a %b %-e_%l:%M %p
fi: %a %-e.%-m._%l.%M %p

note: Translators: This is a time format with full date used for AM/PM. Please keep the underscore to separate the date from the time.
en: %b %-e_%l:%M:%S %p
fi: %-e.%-m._%l.%M.%S %p

en: %b %-e_%l:%M %p
fi: %-e.%-m._%l.%M %p

note: Translators: This is a time format with day used for AM/PM.
en: %a %l:%M:%S %p
fi: %a %l.%M.%S %p

en: %a %l:%M %p
fi: %a %l.%M %p

note: Translators: This is a time format without date used for AM/PM.
en: %l:%M:%S %p
fi: %l.%M.%S %p

en: %l:%M %p
fi: %l.%M %p
