gnome-desktop 2.19.x - en to fur translation catalogue (30 entries)

en: File %s does not have a preview icon attribute
fur: Il file %s nol à un atribût icone di anteprime

en: No loadable icon for %s
fur: Nissune icone che al è pussibil cjariâ par %s

en: Could not find thumbnailer for mime-type '%s'
fur: Impussibil cjatâ il miniaturizadôr pal gjenar-mime '%s'

en: Failed to create folder '%s'
fur: Impussibil creâ la cartele '%s'

en: The output folder '%s' is not writable
fur: Nol è pussibil scrivi te cartele di jessude '%s'

en: Unspecified
fur: No specificât

note: TRANSLATORS: Used to distinguish Cyrillic from Latin written language variants.
en: Cyrillic
fur: Cirilic

note: TRANSLATORS: "Valencia" is a dialect of the Catalan language spoken in Valencia. Used to distinguish the label representing the ca_ES locale from ca_ES@valencia.
en: Valencia
fur: Valenzian

en: CRTC %d cannot drive output %s
fur: CRTC %d no puès comandà la jessude %s

en: output %s does not support mode %dx%d@%dHz
fur: la jessude %s no supuarte la modalitât %dx%d@%dHz

en: CRTC %d does not support rotation=%d
fur: CRTC %d no supuarte la rotazion=%d

en: output %s does not have the same parameters as another cloned output:
    existing mode = %d, new mode = %d
    existing coordinates = (%d, %d), new coordinates = (%d, %d)
    existing rotation = %d, new rotation = %d
fur: la jessude %s no à i stes parametris come un'altre jessude clonade:
    modalitât esistent = %d, gnove modalitât = %d
    coordinadis esistentis = (%d, %d), gnovis coordinadis = (%d, %d)
    rotazion esistent = %d, gnove rotazion = %d

en: cannot clone to output %s
fur: no puès clonâ la jessude %s

en: Trying modes for CRTC %d
fur: O stoi provant las modalitâts par CRTC %d

en: CRTC %d: trying mode %dx%d@%dHz with output at %dx%d@%dHz (pass %d)
fur: CRTC %d: O stoi provant la modalitât %dx%d@%dHz cun la jessude a %dx%d@%dHz (passe %d)

en: could not assign CRTCs to outputs:
    %s
fur: impussibil assegnâ i CRTC aes jessudis:
    %s

en: none of the selected modes were compatible with the possible modes:
    %s
fur: nissune des modalitâts selezionadis a jerin compatibilis cun lis modalitâts pussibilis:
    %s

note: Translators: the "requested", "minimum", and * "maximum" words here are not keywords; please * translate them as usual.
en: required virtual size does not fit available size: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
fur: la dimension virtual domandade a no sta te dimension disponibil: domandade=(%d, %d), minime=(%d, %d), massime=(%d, %d)

note: Translators: This is the time format with full date plus day used in 24-hour mode. Please keep the under- score to separate the date from the time.
en: %a %b %-e_%R:%S
fur: %a %-e %b_%R:%S

en: %a %b %-e_%R
fur: %a %-e %b_%R

note: Translators: This is the time format with full date used in 24-hour mode. Please keep the underscore to separate the date from the time.
en: %b %-e_%R:%S
fur: %-e %b_%R:%S

en: %b %-e_%R
fur: %-e %b_%R

note: Translators: This is the time format with day used in 24-hour mode.
en: %a %R:%S
fur: %a %k:%M:%S

en: %a %R
fur: %a %k:%M

note: Translators: This is the time format without date used in 24-hour mode.
en: %R:%S
fur: %k:%M:%S

en: %R
fur: %k:%M

note: Translators: This is a time format with full date plus day used for AM/PM. Please keep the under- score to separate the date from the time.
en: %a %b %-e_%l:%M:%S %p
fur: %a %-e %b_%l:%M:%S %p

en: %a %b %-e_%l:%M %p
fur: %a %-e %b_%l:%M %p

note: Translators: This is a time format with full date used for AM/PM. Please keep the underscore to separate the date from the time.
en: %b %-e_%l:%M:%S %p
fur: %-e %b_%l:%M:%S %p

en: %b %-e_%l:%M %p
fur: %-e %b_%l:%M %p
